לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
בשעה טובה ומוצלחת הוקם בית לכל חובבי ההתעמלות. הפורום מיועד למתעמלים בעבר, בהווה ובעתיד, למאמנים, לשופטים, להורים למתעמלים ולכל מי שמתעניין בתחום.

שמי נועה חורש ואני מכורה להתעמלות. מתעמלת מגיל צעיר, מאמנת מוסמכת ושופטת בדרגה לאומית בתחרויות התעמלות מכשירים.

כולי תקווה כי הפורום ישמש ככלי תומך לעיסוק המדהים והמרתק בהתעמלות.

בברכת Stick it!


מה ההבדל
31/01/15 01:26
21צפיות
טוב , יצא לי לחזור לראות תחרויות ישנות כמו תמיד לפני השינה....
 
 תעזרו לי להבין את ההבדל בין : שושונובה , קורקינה ומרקלוב --- כל התרגילים הללו מבוצעים על המקבילים מדורגים (למי שלא יודע)
 
אשמח להסבר
 
ההבדל היחידי שראיתי הוא בפתיחת רגלים לפני ביצוע העזיבה.
 
 
 
איפה אפשר לראות את לו"ז של תחרויות בינלאומיות בהתעמלות
27/01/15 11:23
62צפיות
קרקע לנשים? אנו רוצים לנסוע לתחרות כזו לאירופה. האם יש לו"ז כזה?
 
ועוד שאלה. לבנות בדרגה ג' הייתי רוצה לדעת את חובה בתרגילים  ובונוס, אם יש רשימת בונוסים 
יש בעברית?
 
ועוד שאלה. בשנה שעברה איחדו את מסלול אולימפי ומסלול ליגה. מה קורה השנה? ובכלל יש לי רושם שבישראל לא קורה שום דבר, לפחות לא ניתן למצוא מדע, אפילו כאן בפורום. למה? 
 
תודה רבה
לו"ז תחרויות באתר ה FIG
27/01/15 16:28
55צפיות
והשנה גם יתקיימו לראשונה משחקי אירופה (לא מופיע עדיין בלו"ז הזה) 
 
לגבי תוכן התרגילים בדרגה ג', החומר הופץ למאמנים. מבחינת המסלולים, הדברים לא השתנו.
תודה רבה אורחת. יש סיכוי שנוכל לבקר לפי לו"ז זה. לגבי תוכן
28/01/15 19:35
42צפיות
התרגילים אין לי ספק שמאמנים יודעים, יהיה מאוד מפתיע אם לא. אבל למה לא לפרסם ברבים? יש סיבה לא לפרסם? אינני טובה כל כך באנגלית כדי לקרוא את המדע באגודות של מדינות אחרות, וחשבתי שאין בזה סוד בישראל.
אין כאן עניין של סודיות, פשוט מדובר בחומר מקצועי
29/01/15 09:04
37צפיות
שכתוב בשפה שמיועדת למאמנים ושופטות. מדובר בחוברת/ספר עם מידע מאד מפורט על הדרישות בכל דרגה, שיטת הניקוד, ניתוח השיפוט ועוד. לא מדובר ב"רשימת אלמנטים" כפי שאת מתייחסת אליה.
מצויין, אז אם אין איסור לראות אותה, מעוניינת מאוד
30/01/15 01:53
31צפיות
לדעת את חובות דרגה ג.  למשל כאן יש מדע חופשי, אך נכון מאוד, הוא נכתב בשפה מקצועית, לכן בקשתי את עזרתכם ובשפה הפשוטה.  
 
למשל חובה על הקורה לבצע תרגילים הבאים: גלגלון וכו'.
 
תודה
שמות של קפיצות בהתעמלות אמנותית
25/01/15 02:38
27צפיות
אני יודעת שבבלט שפגט באוויר נקרא grand jeté ומבצעים קפיצות כאלה גם בהתעמלות אמנותית אם כי לא פעם יותר מ-180 מעלות או הרבה יותר ו/או תוך קיפול של הגב לאחור ו/או קיפול של הרגל האחורית וגם הקדמית. האם לכל הווריאציות האלה יש שמות משלהם?
שמות
25/01/15 23:03
20צפיות
לשפגאט של מעל ל- 180 מעלות אין שם מיוחד. (לפחות לא שידוע לי... )
בגדול כדי שזה יהיה ג'טה צריך לצאת מרגל אחת ולנחות על השנייה (לפחות בבלט... השמות טיפה מתבלבלים במעבר מבלט להתעמלות...)
 
לשפגאט עם רגל אחורית כפופה לראש קוראים טבעת (ring)
כשהרגל הקדמית כפופה והאחורית ישרה זה נקרא צבי (stag)
כששתי הרגליים כפופות זאני מכירה שזה נקרא איילה, בחוקה זה נקרא טבעת בצבי (stag ring)
 
יש הרבה שמות
תודה! בדיעבד קלטתי שגם בקרקע מבצעים לא מעט קפיצות כאלה
27/01/15 01:22
23צפיות
אם כי בד"כ לא ברמת הגמישות של המתעמלות האמנותיות...
 
לפי מה שהבנתי ממך אם שפגט באוויר יוצא מקפיצה במקום הוא לא נחשב ל"גרנד ג'טה"? (גם אם הוא שפגט קדמי – Front split)?ראיתי שרוב המתעמלות מבצעות גם קפיצה של שפגט פנים (Side split) – יש לזה שם?
 
ראיתי עכשיו שבוויקיפדיה כתוב "כאשר זווית השפגאט גדולה מ-180 מעלות, השפגט נקרא באנגלית Oversplit.
"קפיצת שפגאט" (Split leap) היא שפגאט המבוצע באוויר תוך כדי קפיצה."
מבחינת הג'טה- אני כותבת את מה שאני יודעת מבלט....
27/01/15 10:09
21צפיות
בגלל שאני גם רוקדת אני די גרועה בשמות של קפיצות בהתעמלות.... ויש שם קצת בלבול...
ג'טה היא קפיצת שפגאט מרגל אחת לרגל השניה תוך כדי יישור רגליים באוויר. כשעוברים דרך שפגאט מלא זה נקרא גראנד ג'טה.
בגדול אפשר לעשות ג'טה גם הצידה ואז עוברים דרך שפגאט פנים.
אם יוצאים משתי רגליים זה מאוד תלוי בנחיתה. אם נוחתים על רגל אחת ואח"כ מצמידים את השנייה זה יהיה (בבלט!) סיסון. אני לא בטוחה איך קוראים לנחיתה על שתי רגליים- אף פעם לא נתקלתי בה במחול
אבל בהתעמלות פשוט איחדו הכל לקפיצת שפגאט, וסיסון זה כבר משהו קצת אחר. למשל מה שבהתעמלות נקרא טבעת יקרא לדעתי בבלט גראנד ג'טה באטיטיוד (אני אבדוק את זה....).זה פשוט מצב שבו הביטויים המקוריים השתנו בהתעמלות עם השנים והשם היום לפעמים רק מזכיר קצת את השם המקורי שהגיע מבלט.
 
מבחינת over split, זה המינוח הנכון של שפגאט מעל ל- 180, אבל אף פעם לא שמעתי מישהו משתמש בו בצורה של "קפיצת oversplit".... פשוט מתייחסים לזה כביצוע מוצלח יותר של קפיצת שפגאט רגילה.
את זה אני יודעת למען האמת (לא רוקדת, אוהדת... )
27/01/15 13:35
31צפיות
פשוט ניסיתי להבין איך קוראים לזה בהתעמלות... אבל נראה לי שדי סגרנו את האפשרויות.
אגב, יצוין בזאת שאני לא אוהבת קפיצות עם רגל אחורית כפופה, בעיניי הן תמיד נראות פחות אלגנטיות.
שאלות כללית שהצטברו אצלי לגבי התעמלות נשים
25/01/15 01:17
31צפיות
1. שמתי לב שהסיניות אוהבות להתחרות בקרקע בגרביים (וגם צ'ובוביטינה תמיד בגרביים, כולל בקפיצות); הרומניות במעין נעלי בלט (לרוב גם בקורה); האמריקניות יחפות; בת' טוודל תמיד התחרתה (גם במקבילים) עם תחבושות אלסטיות (אבל לא הדוקות כמו לחיזוק או אחרי פציעה, אלא נראות קצת רפויות או עם "נפח"). מה הסיבות לכך? מה היתרון/חיסרון של כל "שיטה"? מה מותר בתקנון?
 
2. ואם דיברתי על הרגליים, לגבי הידיים, רוב המתעמלות כיום (וגם המתעמלים למען האמת) עולות למקבילים עם "עוריות"; אני מבינה שזה עוזר נגד שפשופים, אבל זה לא מקשה לתפוס את המוט? לעומת זאת הרומניות משתמשות במין חבל קשור בצורה מוזרה... ולמיטב זיכרוני בעבר לא השתמשו בכלום ופשוט התחרו בכפות ידיים חשופות. מתי התחילו להתחרות עם כל הקשירות והעוריות?
 
3. ההשפרצות על המקבילים + מגנזיום בידיים – זה אמור להגדיל או להקטין את החיכוך? ראיתי גם מתעמלות שהירכיים שלהן מלאות במגנזיום, לא ממש הבנתי למה (או אם זה בכלל במכוון או תוצאת לוואי). אני מניחה שזה אמור להגדיל את החיכוך כדי ליצור אחיזה טובה יותר, אבל אז זה לא הופך את זה לדביק יותר ודווקא מקשה על תנועה חלקה?
 
4. שמתי לב שבתחרויות אמריקניות (וגם בתחרויות מוקדמות / קבוצתיות / קרב רב, בעיקר בקבוצה של האמריקניות בשנים האחרונות) מקובל סדר מכשירים של סוס קפיצות – מקבילים – קורה – קרקע. האם יש לכך סיבה מיוחדת? מתי זה התקבע? האם זה נחשב לסדר טוב במיוחד שהקבוצה החזרה בתחרות זוכה ליהנות ממנו?
 
5. מתי החלו להשתמש ב"שובר שוויון" באולימפיאדה? (או בתחרויות אחרות? לא יודעת באילו יש שוברי שוויון ובאילו אין). הבנתי שבמכשיר בודד קובע ציון הביצוע (על פני דרגת הקושי) ובזה אפשר למצוא היגיון מסוים; אבל בקרב-רב מחשיבים את שלושת הציונים הגבוהים יותר וזה כבר ממש מטופש – נותן יתרון למי שהיה לה מכשיר חלש יותר (או אולי פישלה קצת) על פני מי שנתנה תחרות מאוזנת יותר. לא ברור לי.
 
6. איך זה שמאמנים רבים נמצאים מתחת או ליד המקבילים במהלך עזיבות אבל מעולם לא ראיתי מקרה שבו מאמן תופס מתעמלת? (וראיתי לא מעט מתעמלות שנפלו מהמקבילים). האם זה קרה אי פעם? ואם לא, מה זה נותן בעצם?
 
7. בוויקיפדיה כתוב
The American Cup, currently known as the AT&T American Cup through a sponsorship arrangement, is an elite senior level international gymnastics competition held in the United States, [...]
אם זו תחרות התעמלות לבוגרים, איך ייתכן שג'ורדין ויבר השתתפה (וזכתה) בה ב-2009 כשהייתה רק בת 13?
מעט מהתשובות
25/01/15 16:39
21צפיות
בהרבה מהמקרים, ובהתייחסות להרבה מהשאלות שלך, מדובר על מסורות "לאומיות"
 
אני קראתי בראיון שהרומנים באופן שמרני מאד התנגדו ל"עזרים" כמו עוריות, ורק לפני שנתיים שלוש הגיעו למסקנה שהם יפסיקו להתנגד לזה ויעודדו את זה. החבל הזה הוא מספק קצת הגנה מפני "שפשופים" (שזה בעצם קרעים של ממש בעור כף היד). אבל העוריות לא רק שלא מפריעות למתעמלת, הן עפילו עוזרות. יש שם מוט קטן שיוצר קפל בעוריות אפילו עוזר באחיזה ומאפשר יעילות רבה יותר בשמשות ובירחים.
 
ההשפרצות הרבה פעמים עוזרות ליצור משטח "דביק" יותר ועוזרות באחיזה גם כן - אני חושב שזה 20% מעשי, ו 80% פסיכולוגי. ולגבי המגנזיום על הירכיים, אני חושב שזה תוצאה של אימונים לפני התרגיל עצמו. כל פעם שמתעמלת עושה מקפל, המגנזיום מהבד נשאר על הבטן והירכיים שלה.
 
סדר המכשירים הוא "סדר אולימפי" קבוע, והוא קיים כבר הרבה מאד זמן. אצל הנשים זה קפיצות, מקבילים, קורה קרקע, ואצל הגברים זה קרקע, סוס סמוכות, טבעות, קפיצות, מקבילים ומתח. מתעמלים לאו דווקא יתחילו על המכשיר הראשון בסדר האולימפי, אבל תמיד יתקדמו על פי הסדר הזה למכשיר הבא. אני מניח שזה בשביל ליצור סדר ולהמנע מכאוס. ברוב הגמרים, הקבוצות שמעפילות ראשונות מתחילות במכשיר הראשון, והשניות מתחילות על המכשיר השני, וכו'. במוקדמות זה בדרך כלל נקבע בהגרלה.
 
לגבי שוברי שוויון - אין לי תשובה מדויקת -אבל זה עניין של כמה שנים. כל 4 שנים משנים את החוקה, ובדרך כלל יש גם שינויים בניקוד שנובעים מאירוע שהיה במחזור הקודם. גם ב 2008 היה סיפור עם שובר שוויון, כשנסטיה והא קשין קיבלו בדיוק את אותו הציון בגמר המקבילים, כולל את אותו ציון ה D ואותו ציון ה D, ואלוהים יודע איך הם בסוף הגיעו למסקנה שהא זכתה בזהב. אז החוק הנוכחי של שוברי שוויון, שאיני יודע אותו, הוא כנראה נכנס לתוקף אחרי 2004, 2008, או 2012.
 
יש מקרים בהם מאמנים תופסים מתעמלות. המאמן שם הרבה פעמים בשביל להקנות ביטחון, ואכן יש פעמים בהם הם לא מצליחים למנוע את הנפילה
הנה סרטון עם כל מיני קטעים של תפיסות של מאמנים - חלק גדול זה מאימונים, אבל יש גם מתחרויות
 
ולגבי ג'ורדין וויבר והאמריקן קאפ - אסור לשלוח מתעמלות ג'וניור לתחרויות כמו האולימפיאדה ואליפויות עולם, או אליפויות יבשתיות. 
אבל לתחרות גביע העולם כנראה שמותר, אף על פי שזה מאד לא מקובל. המהלך ב 2009 גרר המון המון ביקורת. היו שאמרו שהיא צעירה מדי וזה חסר טעם לתת לה להכנס לאור הזרקורים בגיל כל כך צעיר, שכן היא ממילא לא תוכל להתחרות באליפות עולם בשנתיים הקרובות. 
היו כאלה שאמרו שהאיגוד האמריקאי והתקשורת מאד אוהבים להכתיר "אלופות" בתחרות הזאת, ובריג'ט סלואון שהיתה האמריקאית שהיתה אמורה להתחרות שם לא היתה מספיק כריזמטית או מבטיחה, ולכן הביאו את וויבר - בשביל הכותרת והסנסציה.
בכל מקרה - התשובה בגוף השאלה - ההחלטה בתחרות הספציפית הזאת היתה בידי האיגוד האמריקאי, וכנראה שלא היה חוק שאוסר על ג'וניורית להתחרות שם.
בקשר למגנזיום...
25/01/15 17:39
13צפיות
אני אתחיל בלהגיד שאני כימאית, אז תסלחו לי אם אני נכנסת לדברים טכניים
 
המגנזיום שמשתמשים בו בהתעמלות הוא למעשה מלח של מגנזיום- מגנזיום קרבונט (ממש מתאפקת לא לרשום את הנוסחא הכימית כרגע....) מגנזיום טהור הוא מתכת
זה חומר שסופג מים ולכן השימוש בו היא כדי לספוג זיעה. משתמשים בו גם בתחומים אחרים כמו טיפוס (הרים או קירות...) כדי לא להחליק.
הקטע של לערבב אותו עם מים/דבש/כל דבר אחר על המקבילים זה כדי כן לאפשר אחיזה טובה. זה איזשהו איזון עדין, וכמו שקובנו כתב, אין ספק שיש כאן גם גורם פסיכולוגי כלשהו....
 
אני ראיתי מתעמלות שגם שמות באופן יזום מגנזיום על הירכיים, אבל בעיקר בקורה, כשהן עושות אלמנטים לגחון.....
 
תודה, אני יודעת את זה (אבל בכל זאת מכונה "מגנזיום" בקיצור)
25/01/15 20:44
11צפיות
רק שזה עדיין לא מסתדר לי עם הכנת הבדים המדוקדקת תוך התזה של מים... טקס פסיכולוגי כבר מסתדר לי יותר.
אה ברור, גם אני אומרת רק מגנזיום
25/01/15 21:07
13צפיות
פשוט לא יכולתי שלא לציין :)
 
 
מעט? ענית לי על הכול!
הודעה זו מכילה סרטונים
25/01/15 21:06
19צפיות
לא שמתי לב שיש "סדר אולימפי" קבוע וכך זה בעצם גם לקבוצות שמתחילות במכשיר אחר... חשבתי שזה פשוט "בונוס" ששומרים לקבוצות טובות או משהו כזה. שמתי לב שאצל גברים מתחילים בקרקע ומסיימים במתח, בין היתר כי אלה שני המכשירים שאני חובבת אצלם (את מכשירי הכוח אני מריצה קדימה) אבל לא קישרתי. עכשיו אני קולטת שבעצם גם גמרים במכשירים בודדים מתרחשים לפי הסדר הזה.
 
לגבי נסטיה ליוקין, במקרה קראתי הלילה את הערך עליה בוויקיפדיה (האנגלית) – שובר השוויון היה לפי הציונים של השופטים (B פאנל, לא יודעת בדיוק מה זה אומר). נדמה לי שבהחלקה על הקרח ובמקצועות דומים שנמדדים עפ"י שיפוט בודקים את הציונים הבודדים של השופטים. הרי בד"כ יש כמה שופטים ואז מורידים את הציון הגבוה והנמוך ועושים ממוצע (או מחברים את התוצאות בלי לחלק בכמות השופטים, למשל בקפיצות למים); ואם יש צורך בשובר שוויון בודקים גם את הציונים שירדו, משהו כזה. אישית אני לא מתלהבת משובר שוויון; שיחלקו שתי מדליות באותו צבע כמו במקצועות אחרים, מה רע?
 
ועוד לגבי נסטיה והסרטון של ואלרי תופס מתעמלות בדרך למטה מהמקבילים, כשהיא נפלה במבחנים לאולימפיאדה (2012) היא פגשה אישית את המזרן (משני הצדדים) בלי תיווך של אבא... זה פשוט מוזר – הוא עומד שם ומסתכל עליה, היא פשוט קורסת על המזרן... (שסופג היטב את הנפילה) אז בשביל מה הוא שם? (למעט תמיכה מוראלית, לא שאני מזלזלת חלילה).
 
לא ידעתי שהייתה ביקורת על השתתפותה של ויבר ב-2009, מעניין! זה באמת היה תמוה כי לא ראיתי שעשו זאת בשנים אחרות. חשבתי שאולי זה קשור לכך שהיא כן תוכל להתחרות באולימפיאדה, יש תחרויות (או אולי זה רק בגביע של נסטיה? לא סגורה על זה) שבהן מאפשרים השתתפות בתחרות הבוגרות גם לצעירות שיהיו בוגרות באולימפיאדה. צפיתי בתחרות של ויבר והיא נראתה ממש ילדונת... והייתה הרבה יותר חמודה וחייכנית (אולי כי אז עוד לא חשבה להתעלל בגבות שלה). זה בדיוק הגיל שרואים את השינוי בין ילדות לנערות; גם נסטיה נראתה ילדונת שנה וחצי לפני האולימפיאדה ופתאום גדלה והתבגרה נורא בבת אחת.
מגנזיום, שמירה במקבילים ושובר שוויון
26/01/15 16:02
24צפיות
1. לגבי המגנזיום, זה נחלק (באופן די גס) ל-2: מגנזיום ועוריות או דבש ובלי עוריות.
היסטורית, מסורתית, או איך שתקראו לזה, הרוסיות למשל תמיד עבדו בלי עוריות (כן, עם איזושהי קשירה - נראה לי כמו תחבושת גזה), הורידו מגנזיום מיותר מהמקבילים והשקו אותם היטב במי סוכר/דבש. האסכולה השניה מורחת הרבה מאד מגנזיום על הבדים עצמם ועובדת עם עוריות. שמעתי טענה ש"כולם חוזרים היום לעוריות" אבל מי יודע. ייתכן שיש בזה אלמנט פסיכולוגי, אבל ראיתי מתעמלות מחליקות ממקבילים שלא היו "מסודרים" כפי שהן רגילות לעבוד, וזה מסוכן מאד! יש מאמנים שאפילו מדברים על צורך בשני זוגות מקבילים בתחרות, אחד לדבש ואחד למגנזיום. באליפות אירופה 2005 בת' טוודל החליקה בחימום, מצאה את עצמה על הגב מתחת למקבילים ונאלצה לוותר על התחרות משום שנראה היה שנחבטה בראשה.
2. בסרטון הראשון של נסטיה שהעלית, היא נפלה בירידה - המאמן לא אמור לתפוס אותה! רק בעזיבות. וכמובן שאם היא נופלת בצורה מסוכנת בכל אלמנט אחר, אבל זה לא המקרה כאן. בסרטון השני - נפילה מגינגר - ייתכן שלא "קרא" אותה נכון ונראה היה לו שהיא עומדת לתפוס. זה קורה גם לטובים ביותר. קורה לפעמים גם ההפך: מאמן שנראה לו שהמתעמלת לא תתפוס והוא מכניס את היד - והמתעמלת כן תופסת (לא בזכותו) ונענשת בניקוד... זו גם חלק מהסיבה שראית מאמנים שלא תופסים את המתעמלות - נק' הזמן שבה כבר ברור שהיא לא תתפוס ועדיין אפשר לבלום אותה בדרך למטה היא שניה קצרה מאד...
הנה יונה דופורנה מצרפת - שהפסידה כאן מדליית ארד משום שהמאמן נגע בה
3. לגבי חוקי שובר שוויון - ככל הידוע לי הם אינם חלק מהחוקה. הם מופיעים במקום אחר -  לא בטוחה איפה. או ב Technical Regulations או בחוקים הספציפיים של כל תחרות - משחקים אולימפיים וכיו"ב.
למיטב זכרוני באליפות אירופה למשל אין שובר שוויון.
ושמתי לב לעוד משהו לגבי הנפילה של נסטיה
27/01/15 00:13
26צפיות
היא לא חזרה למקבילים תוך 30 שניות... לפי הסרטון, יותר כמו 40 שניות.
אבל כנראה שככה זה כשאת נסטיה ליוקין
ואללה? לא מדדתי לה... אבל מה זה משנה בעצם?
27/01/15 00:39
24צפיות
היא חזרה רק כדי לסיים בכבוד (תרגיל אחרון בקריירה...), הציון כבר לא רלוונטי. נדמה לי שאי חזרה למכשיר בזמן המוקצב מתבטאת בענישה ולא בפסילת התרגיל במלואו, אבל כך או כך זה לא משנה.
אז זהו, שאם לא חוזרים בזמן אחרי נפילה התרגיל מסתיים
27/01/15 09:22
23צפיות
 Exceeding intermediate fall time (UB and BB) = Exercise ended
וזה אומר ששופטים אותו רק עד הנפילה, על כל המשתמע מכך
הוא הסתיים כך או כך... השיפוט כבר לא היה רלוונטי
27/01/15 13:16
22צפיות
זה היה הסיכוי האחרון שלה לכרטיס לנבחרת האולימפית והנפילה חיסלה אותו סופית. גם לו הייתה עולה מיד וממשיכה באופן מרהיב זה כבר לא היה משנה... היא לא הייתה בכושר מספק כדי להצליח להשלים תרגיל מלא מהתחלה ועד הסוף, בכל פעם היא התעייפה לקראת הסוף ולא החזיקה מעמד... היה ברור שזה סוף הקריירה שלה והיא חזרה להשלים את התרגיל מתוך כבוד, לא כדי לקבל ניקוד, אז זה באמת לא משנה.
תודה רבה על ההרחבה!
27/01/15 00:32
21צפיות
1. איך אפשר לעשות פירואטים כשהידיים מלאות בדבש? זה לא דביק לאללה?
למה הכוונה ב"חוזרים לעוריות"? בעבר הפסיקו ועכשיו חזרו? ממעקב אחר תחרויות לאורך השנים, זה יחסית חדש לי (בעשור האחרון, אולי משנות ה-90). אני לא זוכרת שראיתי מתעמלות עם עוריות בשנות השמונים ולפני כן.
 
2. מה זה משנה מתי הוא "אמור" לתפוס אותה ומתי לא? נפילה היא נפילה! אם הנפילה אינה מסוכנת מכיוון שיש מזרן שסופג אותה, זה נכון כך או כך; ואם היא מסוכנת, הוא אמור לתפוס אותה תמיד. זה אותו מזרן, המקבילים באותו גובה... אין כאן שינוי משמעותי בתנאים. למעשה נדמה לי (אבל אולי אני טועה) שדווקא בעזיבות לרוב נופלים טוב יותר (כי לרוב מפספסים את הבד כשהרגליים כלפי מטה, פעמים רבות פשוט נופלים על הרגליים או על הטוסיק) ודווקא בנחיתות לפעמים מסתובבים יותר או פחות מדי ואז פוגשים את המזרן בזוויות בעייתיות יותר.
 
כמו כן הבאתי את הדוגמה גם של הנפילה בירידה גם מכיוון שבסרטון שצורף מעליי ראו את ואלרי באימונים תופס מתאמנות גם בירידות. כאמור, בתחרויות טרם ראיתי מצב שבו מאמן תפס מתעמל/ת באיזושהי נפילה (וגם לא ששלח יד, למען האמת) אף שנפילות במקבילים ראיתי בלי סוף (מן הסתם) כי הן אירוע שכיח עד מאוד. תודה על הסרטון, נראה לי שהוא דוגמה די חריגה, לא? נדמה לי שהיא לא מה-שמות ה-גדולים (אותם אני מכירה בד"כ) וזו מתעמלת שמעולם לא שמעתי עליה (אני לא צופה באליפות אירופה אלא בעיקר באליפויות עולם / אולימפיאדות / תחרויות אמריקניות) וזה אולי ממחיש עד כמה מדובר באירוע נדיר.
 
ברור לי שזמן התגובה האנושי והמרחק הקצר מציבים מכשול ממשי להצלחת התפיסה, ולכן אני לא מצליחה להבין למה הם שם מלכתחילה, זו בדיוק הנקודה שלי... נראה שבפועל זה לא באמת קורה (והסיכון גדול מדי שתהיה תפיסת שווא), אז שוב, למה הם שם? פסיכולוגית?
 
אגב, בתחרויות טרמפולינה (הרבה פחות מעניינות, אבל כשנגמרות תחרויות המכשירים אני צריכה משהו למלא את החלל... ) המאמנים עומדים בצד עם מזרן, ואם המתעמל עומד לנחות לא טוב הם משחילים אותו במהירות תחתיו כדי שייפול עליו. זה דווקא מצליח לא רע, אני מניחה שבשל הגובה הרב שעולים אליו (שמאריך משמעותית את זמן הנפילה) ולכן המאמן המיומן מספיק לפעול בזמן, ויש בכך טעם. אבל במקבילים? פשוט פתאטי וסתם מעצבן בעין לראות את המאמן מסתובב כל הזמן למטה (וגם קצת "מספיילר" את התרגיל... ).
2. אגב לא אמור לתפוס אותה, שפת הגוף שלו משדרת אחרת
27/01/15 06:19
21צפיות
אני צופה עכשיו במוקדמות ארה"ב לאולימפיאדה (בלי קשר לדיון הזה, סתם סקרנות; אני משלימה הרבה צפיות לאחרונה, כאמור) וזה נראה כאילו הוא כן התכוון לתפוס אותה. צפי שוב בסיום התרגיל (בסרטון הראשון) – לא מתוכננת לה שם עזיבה נוספת, רק הנחיתה, ובכל זאת ואלרי מתקרב למקבילים, מרים את ראשו מעלה ופורש ידיים בתנוחת "היכון". אם הוא לא אמור לתפוס אותה יש לו דרך מוזרה מאוד להראות זאת... ובכל זאת כשהיא נפלה הוא פשוט הסתכל עליה קורסת על המזרן... לא מצליחה להבין את זה. הרגל של שנים? משאלה לא ממומשת? צורך פסיכולוגי של שניהם? אני לא יודעת לספק הסברים, רק להצביע על העובדות.
שוב, אם היא עומדת להתרסק על הראש - אז כן, הוא יתפוס אותה
27/01/15 09:17
22צפיות
ומן הסתם הוא ראה שהיא לא עומדת לסיים כמו שצריך את הירידה, לכן היה בהיכון. אבל אם היה תופס אותה ועוזר לה להגיע לעמידה - הערך של הירידה לא היה נחשב, היו נספרים לה רק 7 אלמנטים, לא הייתה מקבלת ניקוד על דרישה ספציפית למכשיר, והיתה נענשת בהורדה על עזרת מאמן. זה עונש יותר גדול בניקוד מאשר נפילה, ואם היא לא עומדת להפצע - לא כדאי לו לתפוס אותה.
אז הוא כן אמור לתפוס אותה בירידה או לא?
27/01/15 13:29
21צפיות
ברור שהמטרה היא לתפוס רק במקרה שהיא כבר פקששה את האלמנט וזה לא אמור לעזור לה לקבל עליו ניקוד (בכל מקרה נפילה ממכשיר כיום דופקת את הציון באופן בלתי ניתן לשיקום, עונש גדול יותר לא באמת משנה מעשית) אלא למנוע ממנה פגיעה גופנית. זה היה ברור מלכתחילה וזה נכון בכל מקרה. לכן אם הוא יכול למנוע ממנה פגיעה, ההיגיון אומר שהוא יעשה זאת בכל מקרה; ואם אין צורך, אין צורך... רק לא ברור לי איך אפשר לחזות מראש אם היא עומדת להיפצע או לא (זה לא תמיד כ"כ ברור...). התרסקות על הראש לא נראתה באופן בכל מקרה... בקיצור, לא ממש הגיוני כל העסק הזה.
אם זה ממש מעניין אותך ויש לך סבלנות לקרוא trilliane
27/01/15 09:48
28צפיות
חוקי שובר שוויון - מתייחס למשחקים אולימפיים - התעמלות מכשירים
תחרות 2 = גמר קרב רב
תחרות 3 = גמר מכשירים
תחרות 4 = גמר קבוצתי.
תיהני...
 
Reg. 4.4.2.1 Competition II
 In case of a tie in points at any place in Competition II, the ranking will be
determined by the following criteria:
1. The gymnast with the highest sum of the final apparatus scores obtained will
prevail (i.e. add the total of the 5, 4, 3, 2, 1 of the highest final apparatus scores
for men / the total of the 3, 2, 1 highest final apparatus scores for women
2. If they remain tied, the highest total E-score by adding all apparatus will prevail
3. If they remain tied, the highest total D-score by adding all apparatus will prevail
4. If they remain tied, the gymnasts will share the same classification.
Reg. 4.4.2.2 Competition III
In case of a tie in points of the final score at any place on all apparatus except for
vault, the ranking will be determined by the following criteria:
1. the gymnast with the highest E-score prevails
2. the gymnast with the highest D-score prevails
3. If they remain tied, the gymnasts will share the same classification
Competition III - VAULT
In case of a tie in points of the final score at any place on vault in Competition III,
the rank will be determined by the following criteria:
1. the highest of the 2 vaults before the average for the final score
2. If they remain tied, the highest E-score from 2 vaults will prevail
3. If they remain tied, the highest D-score from 2vault will prevail
4. If they remain tied, the gymnasts will share the same classification
Reg. 4.4.2.3 Competition IV
 In case of a tie in points at any place in Competition IV, the ranking will be
determined by the following criteria:
1. The team with the highest sum of the team apparatus counting scores obtained
will prevail (i.e. the total of 5, 4, 3, 2, 1 highest apparatus team scores for men
and the total of 3, 2, 1 highest apparatus team scores for women)
2. If they remain tied the teams will share the same classification
אם את מדברת על גמר מקבילים באולימפיאדה מול הסינית
27/01/15 07:13
27צפיות
אז אם אני זוכרת נכון הורידו את הציון הגבוה והנמוך לכל אחת ועדיין היה תיקו ולכן החליטו לקבוע זוכה לפי משהו אחר, ואני לא זוכרת כבר אבל נדמה לי שזה היה מי שקיבלה יותר ציוני ביצוע גבוהים או את ציון הביצוע הכי גבוה או משהו כזה.
NBC הסבירו את זה מאוד יפה בזמנו, אם תחפשי את השידור שלהם תוכלי לראות..
לא אני מדברת, cubano1 העלה את הנושא
27/01/15 13:12
23צפיות
במכלול השופטים הן לא היו תיקו; בשקלול כל השופטים יצא שלנסטיה הורידו עוד 0.33 (לא צריך לצפות בשידור, יש ויקיפדיה).
On uneven bars, Liukin and China's He Kexin both posted final marks of 16.725, and earned identical A and B-panel scores of 7.70 and 9.025, respectively. However, He Kexin won the gold medal, and Liukin was awarded the silver, after a tie-breaking calculation that took into account individual marks given by judges on the B-panel.
According to the tiebreaker, which went two levels deep, Liukin averaged .033 more deductions than He on three of the six judges' scorecards.
אגב, שמתי לב שגבי דאגלס משתמשת במגני ידיים(?) בכל המכשירים
28/01/15 14:08
28צפיות
(לא יודעת איך בדיוק לקרוא לזה) וזה משהו יחסית לא מקובל בקרב מתעמלות אחרות (נדמה לי שראיתי כאלה גם על ידיה של אלישיה סקרמוני בקפיצות). זה אמור לעזור ביציבות / חיכוך / החזקה / הגנה של פרק היד?
את עושה מזה קצת מדע מדוייק
28/01/15 20:20
21צפיות
וזה לא. לכל אחד נוח משהו אחר וזה תלוי בהרבה מאוד גורמים - מבנה, חוזק גמישות, איך שהמפרקים מחוברים, פציעות עבר.
אני סקרנית לדעת למה ואיך... מה זה בעצם נותן
28/01/15 20:24
26צפיות
בפרט כשמדובר במשהו שרוב המתעמלות לא משתמשות בו.
ברנה דאוול עושה חיל
25/01/15 16:08
23צפיות
הקריירה שלה בצמרת ההתעמלות של ארה"ב לא תזכר לה לטובה
המקום השלישי באליפות ארה"ב ב 2013 ותרגיל מקבילים מרשים (אם כי לא לגמרי מבושל* הקנו לה כרטיס לאליפות העולם באנטוורפן על תקן מתמחה במקבילים ובקורה. זאת בטח היתה פסגת הקריירה שלה.
אבל אז, באליפות העולם, היא הושלכה באופן די גס לכסא של המחליפה בשביל לאפשר למקיילה מרוני להתחרות כקרב רביסטית שלישית לצד סימון ביילס וקיילה רוס. זה היה אקט שרירותי לחלוטין שקרה בדקה ה 90, ערב לפני התחרות.  למרוני לא היה סיכוי להעפיל לגמר הקרב רב (בגלל שרק שתי מתעמלות ממדינה מעפילות) ולא היה לה סיכוי של ממש להעפיל לגמרים בקורה ובמקבילים. ועדיין - במשהו שנראה יותר כמו ג'סטה ענקית למרוני במקרה הטוב, והתנכלות לדאוול במקרה הרע, מרוני, ביילס ורוס התחרו על כל ארבעת המכשירים ודאוול חיממה את הספסל.
 
דאוול נקראה שוב אל הדגל בתחילת 2015, בשביל למלא את המקום של סימון ביילס באמריקאן קאפ. דאוול היתה חייבת ליצור רושם סופר חיובי, סנסציוני אפילו. אבל זה לא ממש קרה. היא סיימה שניה אחרי אליזבת' פרייס, עם אמנאר יפה, אבל תרגילים חלשים בקורה ובקרקע, ותרגיל יפה אבל קצת חסר שליטה במקבילים.
 
דאוול כנראה הבינה שהדרך לריו תהיה ארוכה וקשה ונגד הרוח, והחליטה להתחיל להתחרות במכללות, במכללת אוקלהומה.
אתמול היא רשמה את ה 10 הראשון שלה, ועוד במקבילים.
שימו לב לנחיתה!  
 
ה10 במכללות הוא אירוע יחסית נדיר. רואים אותו יותר בקפיצות, ויותר אצל מתעמלות בשנתן השלישית והרביעית. לכן דאוול יכולה לשמוח מאד עם 10 בתחרות השניה או השלישית שלה, בשנתה הראשונה באוקלהומה.
איזה יופי של תרגיל!
25/01/15 17:27
12צפיות
בדיוק הבוקר קראתי על ה- 10 הזה ורציתי לראות את התרגיל אבל לא היה לי זמן, אז תודה על השיתוף :)
 
התעמלות מכללות תמיד נראית לי כל כך כיפית, חבל שאין לנו כזאת כאן...
* רשמתי לעצמי לצפות במוקדמות אליפות העולם 2013...
25/01/15 21:36
14צפיות
מסקרן אותי לצפות במקיילה בכל ארבעת המכשירים (את גמר הקפיצות שלה אני זוכרת, בין היתר בזכות בגד הגוף המהמם עם הדפס הטווס; לבחורה יש טעם וסטייל, אין מה לדבר). לאחרונה אני משלימה צפייה בתחרויות ישנות שפספסתי או שצפיתי בהן באופן חלקי בלבד, ומגלה כל מיני שמות שלא ממש הכרתי כי הן לא הגיעו לראש הצמרת אלא רק היו קצת יותר ברקע.
 
ניסיתי להבין איך אתה מתייחס להחלפה של ביילס באמריקן קאפ 2015 כשהיא מפרסמת אותו ביוטיוב ואמורה להשתתף בו... עד שצפיתי בסרטון והבנתי שהכוונה באמת ל-2014 (שלא צפיתי בו; ביילס הייתה פצועה אז, כמדומני?).
 
אם הבנתי נכון ולא עשיתי סלט (אני מנסה לעשות לעצמי סדר בראש, לאמריקנים האלה יש מיליון תחרויות! ), גביע ארה"ב (בשנים האחרונות בחסות AT&T) הוא התחרות שפותחת את העונה כי היא בתחילת השנה (פברואר מרץ) ויש לה מוקדמות שפתוחות גם למדינות אחרות, ולגמר (שהוא קרב רב נשים וגברים בו"ז) עולות שמונה מתעמלות, מתוכן שתי אמריקניות והשאר ממדינות אחרות (ויש טענה על העדפת מתעמלים אמריקניים בתחרות מה שגורם לרוסים להיות עצבניים ולהחרים אותם מאז 2010 או משהו כזה, כי ויבר ניצחה את מוסטפינה? לא צפיתי...). אבל יש אפשרות לאמריקנים להכניס לתחרות גם מחליפה, וכך גבי דאגלס התחרתה ב-2012 באופן לא רשמי ולמעשה "ניצחה" את ויבר ואת רייזמן (ולכן אפשר לומר שהתחרות אכן חזתה את אלופת הקרב רב באולימפיאדה...). התחרות הייתה במשך שנים רבות במדיסון סקוור גרדן(?) בניו יורק (וחוזרת לשם בשנים אולימפיות?), והשנה היא תהיה באיצטדיון הענקי שלהם והם מפרסמים ביוטיוב כבר חודשים שיבואו לעודד אותם.
 
לעומת זאת אליפות ארה"ב (בשנים האחרונות בחסות פרוקטר וגמבל) מתרחשת באוגוסט (מוקדמת ליוני בשנים אולימפיות) במשך שני לילות (לכל קרב רב) שבהם בעצם עושים את אותו הדבר פעמיים, מסיבות שאינן ברורות לי...
 
אחרון חביב, אם אני מבינה נכון ליגת(?) המכללות בנויה מסטודנטים שנחשבים לספורטאים חובבים (אבל רציניים) ובזכות כך מקבלים מלגות, אבל אם בקריירה הספורטיבית שלהם הם מקבלים חסויות מסחריות הם נחשבים ל"מקצועיים" ואז לא יכולים להתחרות במסגרת המכללות? (ולכן גם לא מקבלים מלגה). אני זוכרת את ההתלבטות הזו בסדרה Make it or break it (כשפייסון קילר התלבטה אם לפרסם איזה חטיף בריאות או לשמור אפשרות למכללה) ואז עוד לא לגמרי הבנתי במה מדובר, בעיקר כי לא ממש הבנתי את כל הקטע של ספורט במכללות (לא שעכשיו אני ממש מבינה; אבל זה כמו שיש ליגת מכללות בכדורסל, לא?). פעם קראתי שספורטאים באולימפיאדה אמורים להיות "חובבים" (ולא מקצוענים, אם כי זה באמת קצת מגוחך ברמות האלה) אבל הבנתי שירדו מזה כבר לפני לא מעט שנים ואין להם מגבלה של חסויות (זה מה שהופך אותך ל"מקצועי"? חסות מסחרית? ).
תיקון לעצמי: בגד הגוף עם הטווס היה באליפות ארה"ב 2013
25/01/15 21:47
12צפיות
באליפות העולם היא כנראה לבשה משהו אחר (אבל אני זוכרת שזכתה, צפיתי).
אמריקאן קאפ
26/01/15 11:27
19צפיות
האמריקאן קאפ היא תחרות מסורתית שנערכת מאז שנות ה 70.
המתכונת שלה מאד השתנתה לאורך השנים
פעם, היה שלב מוקדמות, ולמחרת גמר שאליו העפילו מספר מצומצם של מתעמלות.
מאיה שני למשל השתתפה בתחרות מתישהו בשנות ה 90.
 
בשנים האחרונות זאת תחרות ש"אומצה" לסדרת תחרויות גביע העולם של איגוד ההתעמלות והיא הראשונה בשנה הקאלנדרית. היא נוטה לנדוד לערים שונות בארה"ב. מוזמנות אליה רק 8 מתעמלות על פי דירוג, ולמארחים מותר להכניס עוד מתעמלת מקומית.
 
אין קשר לאליפות ארה"ב, שכמו שאמרת נערכת באוגוסט ויש לה השלכות על הרכב הנבחרת הלאומית האמריקאית. היא גם נערכת על פני יומיים מלאים, בשביל לדמות תחרות בסדר גודל של אליפות יבשתית או עולמית או אולימפיאדה.
 
לגבי המכללות - אז כן. כמו שפעם אסור היה לספורטאים "מקצועיים" להתחרות באלימפיאדה, אלא רק חובבים. זה היה רלוונטי בעיקר לענפים כמו כדורגל, כדורסל וכאלה שהיתה בהם תשתית מקצועית. (לכן אף שחקן ממכבי תל אביב בכדורסל בשנות הזוהר לא יכל ליצג את נבחרת ישראל באולימפיאדה, אלא רק שחקני עתודה.)
כיום זה השתנה ברוב הענפים - והחל משנות ה 90 שולבו שחקני NBA בנבחרת ארה"ב בכדורסל. לפני זה היית רואה אך ורק שחקני מכללות בנבחרות האמרקיאיות.
אבל במכללות עדיין מקפידים. מתעמלת שלה סוכן ושמתפרנסת מהענף (ונהיית מקצוענית) אינה זכאית להשתתף בליגת ההתעמלות של המכללות.
 
תודה על הפירוט. לגבי המכללות, הבנתי את הכשל שלי
27/01/15 00:44
22צפיות
תמיד נראה לי מוזר שחסות = מקצועיות, אבל עכשיו אני מבינה שחסות = מקצוע, כלומר פרנסה, הכנסה (ללא תלות ישירה ברמת המקצועיות הספורטיבית) לעומת "חובב" שמשקיע לא פחות (כסף ועבודה) אבל לא מקבל "משכורת" (אולי מלגות ותמיכה ממשלתית / עמותות וכו'?). בקיצור, מקצועי לעומת מקצוען.
אני חושבת שהסיפור עם וויבר ומוסטפינה
27/01/15 04:28
24צפיות
היה שאמורים להזמין לקאפ את מי שהצטיין באליפות העולם וויבר לא השתתפה באליפות העולם לפני אותו אמריקן קאפ.
מוסטפינה אגב הייתה מנצחת את הקאפ הזה אם הייתה מקשיבה למאמן שלה. הוא אמר לה שתלך על תרגיל קל כי היא כבר מובילה ורק צריכה לא לעשות שטויות כדי לנצח אבל כמובן שהיא עשתה את התרגיל המלא ונפלה באמצע.
ערוץ יוטיוב עם תרגילי קרקע נשים במסך מפוצל 4 ביצועים במקביל
הודעה זו מכילה סרטונים
22/01/15 17:15
13צפיות
לכל מתעמלת לאותו תרגיל בהזדמנויות שונות. מעניין ומגניב (וממכר...). רובם קצת ישנים (סביב 2012), מקווה שבעתיד יעלה עוד, הייתי שמחה לראות כאלה של סימון ביילס. הנה שלושה לדוגמה:
הפרעות קשב וריכוז
22/01/15 22:25
13צפיות
בתור אחד שמתמודד עם זה ..... אז זה מבלבל כל פעם אני יכול להתמודד רק ע תמונה אחת , מה שכן נחמד לראות מזויות שונות את התרגילים
נסה מסך מפוצל לשניים: בדיוק הועלה סרטון של עאליה מוסטפינה
הודעה זו מכילה סרטונים
24/01/15 22:18
12צפיות
בקרקע מאליפות העולם האחרונה (2014) בסין (הסרטון בערוץ אחר שלא קשור לזה שקישרתי אליו לעיל; אבל אני מנויה אליו ובמקרה קיבלתי את העדכון בשעה האחרונה).
הפשלה בסוף הפס הראשון (משמאל) הייתה בקרב-רב; התרגיל המוצלח מימין מגמר הקרקע (אאל"ט).
אם אני כבר בשוונג, סרטון (ישן) שמשווה קפיצות של מרוני וביילס
הודעה זו מכילה סרטונים
25/01/15 21:46
15צפיות
יחד (תמונה על תמונה) מגמר הקפיצות באליפות ארה"ב 2013. לדעתי מרוני קצת טובה יותר, יש לה אנרגיה מתפרצת עצומה ולכן היא עולה מעט גבוה יותר ונוחתת רחוק יותר ועוד נשאר לה עודף (הפסיקה להינעץ במזרן וחבל) והיא גם מצמידה רגליים בלי לשכל אותן (אפילו לא קצת, כפי שביילס עושה).
 
אני זוכרת שבאולימפיאדה אחד הערוצים (בטלוויזיה) הכין סרטון שהשווה בין הקפיצה של אוצ'ימורה לקפיצה של מרוני והראה שהיא קופצת טוב ממנו... אבל לא הצלחתי למצוא אותו ביוטיוב. אם מישהו מוצא לי, תבוא עליו הברכה.
מצאתי: NBC ערכו את ההשוואה ושידרו אותה גם באליפות ארה"ב 2013
26/01/15 03:04
18צפיות
שאני במקרה צופה בה עכשיו...
זו לצד זו, הקפיצה המושלמת של מרוני לעומת הקפיצה של אוצ'ימורה:
 
אגב, הם מבצעים את הבורג הראשון בכיוונים הפוכים?
כי בהמשך נראה שהם באותו כיוון.
 
כמו כן שמתי לב שבקפיצה הזאת מסיימים עם הגב לשולחן, אבל בחלק מהקפיצות שבהן היא הושוותה לביילס (בסרטון הקודם שקישרתי) ביילס נחתה עם הפנים לשולחן. האם ייתכן שהשוו קפיצות שונות? או שזה ההבדל בין יורוצ'נקו דאבל לאמאנר? (כלומר האם עוד חצי סיבוב הוא זה שמסובב את המתעמל/ת עם הגב לשולחן?).
הם מתברגים הפוך
26/01/15 15:58
17צפיות
ואין דבר כזה להחליף כיוון באמצע בורג :)
º
לא באותו בורג, בהמשך... אבל אולי סתם היה נדמה לי
27/01/15 01:04
14צפיות
אולי נראה את קטלינה פונור בריו
20/01/15 21:30
41צפיות
לא תזיק לנבחרת רומניה קצת עזרה
 
גם דרגולסקו!
20/01/15 23:14
24צפיות
זה כמו לחזור אחורה בזמן :)
וואוו תכלס מסע בזמן :)
20/01/15 23:24
21צפיות
אבל אני ממש אשמח לראות את שניהם, שני מתעמלים שאני מאוד אוהבת!
º
עכשיו חסר רק איזה קאמבק של נדיה קומנצ'י....
21/01/15 11:12
9צפיות
º
לא צריך ללכת כל כך רחוק... גם קורקינה בסדר
21/01/15 19:03
7צפיות
הייתי מעדיפה לראות את סנדרה איזבשה... היא נראית נהדר
הודעה זו מכילה סרטונים
22/01/15 17:00
13צפיות
אני אוהבת מתעמלות גבוהות ונשיות שנראות טוב. אהבתי את תרגיל הקרקע שלה בלונדון (ואת הבחירה המוזיקלית בפינק פלויד, ולא משהו נדוש) וממש התבאסתי מהפשלה בגמר. פונור נראית משום מה כמו אישה בת 40 (ואני לא מתכוונת לצ'וסוביטינה...) והיא רצינית נורא, לא נראה כאילו היא נהנית להתעמל... לא כיף לי לצפות בה.
 
אגב תרגיל הקרקע של איזבשה בלונדון, מצאתי ביוטיוב גרסה שבה מישהו ערך יחד את ארבעת הביצועים שלה זה לצד זה... די מגניב, אני חייבת להודות:
עכשיו אני נזכרת
22/01/15 22:44
13צפיות
שלא מזמן קראתי שאולי גם איזבשה תחזור.
אני אוהבת את קטלינה פונור יש לה סגנון של in your face. לפחות על הקורה.
מזל טוב לצוף פלדון! (וגם למוסטפינה...)
21/01/15 11:21
14צפיות
צוף חוגגת היום יומולדת - כנראה באולם ההתעמלות :)
 
מקווים לראות את פירות העבודה הקשה בכמה שיותר תחרויות העונה
 
מזל טוב
ב NCAA
19/01/15 11:46
53צפיות
כולם עוקבים כבר שנה רביעית אחרי סגנון ההיפ הופ הייחודי של לוימינסייה הול מאוניברסיטת לואיזיאנה
היא בשנתה האחרונה באוניברסיטה וזה מה שיש לה השנה:   https://www.youtube.com/watch?v=NA_Rqzi2Euk
 
ויורשת אפשרית?
19/01/15 11:55
30צפיות
אלי ג'קסון (מוכרת גם כ AJ)
מייצגת את אוניברסיטת אוקלהומה
כוריאוגרפיה מעניינת, קצת יותר מעודנת, וצוקהארה בקיפות מרהיבה!
ובאיכות טובה יותר ועם קריינות
19/01/15 11:58
23צפיות
מילה אחת יש לי.....
19/01/15 12:09
21צפיות
מזעזעז...... לוימינסייה הול שנה שעברה  היה לה תרגיל ממש מהפנט סוחץ ועם הרבה אנרגיה התרגיל של השנה נראה מנומנם משהו
AJ  פסי אקרובטיקה מרשימים ויש שם עתיד לריקוד אבל שוב משעמם אותי למות !!!!1
 
מעדיף את המכונה שנראת קיטרה הנטר
סחתיין על הסטייל המקורי, אבל ממש לא התחברתי
19/01/15 13:32
28צפיות
לא אוהבת את המוזיקה, סגנון הריקוד לא לטעמי, והיא "כבדה" מדי ולא נעימה לצפייה בעיניי. השנייה כבר עדיפה (נראית קצת יותר טוב, יותר קלילה) אבל גם אליה לא התחברתי. ניסיתי כמה סרטונים ובכל פעם עצרתי באמצע... טוב שיש חלופות ופתיחות לסגנונות אחרים, אבל אישית הסגנון הזה לא מדבר אליי.
הייתה עליה ביקורת בשנה שעברה
20/01/15 21:19
24צפיות
שהיא לא עושה שום אלמנטים אומנותיים ופחות או יותר מג'עג'עת מפס לפס.
זה לא הפריע להם לתת לה 10 על תרגיל הקרקע.
º
22/01/15 17:26
3צפיות
הורס
22/01/15 22:33
7צפיות
כן פול מה שאני חשבתי , אבל כך זה במכללות , החלק האומנותי לא מניין אותם חוץ מפסי האקרובטיקה , והנחיתות שזה עצוב
º
זה די מגוחך... אבל נראה כיף. בלתי נסבל לצפייה
29/01/15 11:24
11צפיות
אוהשי חוזרת!
17/01/15 09:55
77צפיות
איפה ידידנו Ohashi? זה בשבילך! 
לאחר היעדרות של שנתיים ומאבק בפציעות מורכבות קתלין אוהשי חוזרת להתעמלות תחרותית! כרגע בדרגה 10.
התחרות הראשונה בה השתתפה היא תחרות מקומית יוקרתית הנקראת Texas Prime מבית היוצר של קים זמסקל.
סרטונים: 
 
 
º
בוויקיפדיה כתוב שהיא מתחרה ברמה 10 עבור מלגה לקולג'
17/01/15 23:05
29צפיות
זה לא בדיוק נראה כמו קאמבק...
17/01/15 23:26
47צפיות
האמת, קצת עצוב לי לראות אותה עושה רמה 10. היא הייתה כזאת כוכבת, אבל פציעה בשלב הלא נכון של הקריירה די הרסה לה את התקוות.
 
אני שמחה לראות שהיא מתעמלת, ונראה לי שהיא תוכל להצליח במכללות, אבל במסלול האולימפי אין לה שום סיכוי.
 
 
º
היא לא בדיוק הבריקה... אבל כל הכבוד שהתגברה על הפציעות
18/01/15 02:09
27צפיות
צפיתי הלילה בתחרות מ-2013, לא צפיתי בה בעבר אז לא הכרתי אותה
הודעה זו מכילה סרטונים
18/01/15 12:51
51צפיות
ונראה שהיה לה פוטנציאל (וחבל) אבל לא יכולתי שלא לתהות האם הייתה זוכה אלמלא הפשלות של ביילס, אז עוד צעירה חסרת ניסיון (אך לא לזמן רב...). עבורי היה מעניין בעיקר לצפות בביילס, שנראתה ממש שונה; ראשית, רזה יותר (גם בפנים), מתוחה יותר, חייכנית פחות ובאופן כללי נראית פחות טוב (עם שקיות מתחת לעיניים! ). היא ממש השתנתה תוך זמן קצר... אבל כבר אז היה לה כמובן כוח מתפרץ וים של פוטנציאל, רק חסר לה הביטחון. מדהים לראות את הדרך שעברה בזמן קצר כ"כ.
 
מעניין היה גם לראות את אולג ורנאייב, גם הוא פישל לא מעט... (לא כמו דניאל לייבה... ).
אני מאושר בשבילה
19/01/15 12:22
27צפיות
היא נאת יותר מלאה , פחות קופצנית ופחות גמישה , אבל בראיונות והטוויטר שלה היא מדווחת פחות או יותר ,
כרגע היא חוזרת להתחרות ברדה 10 בשביל להשאר בכושר ולראות אם היא יכולה להגיע לאולמפיאדה , אבל היא לא חושבת על זה יותר מידי , הכוונה שלה בסוף זה הקולג' וכנראה פלורידה  אבל הכל פתוח, תודה על הסרטונים
התחייבה לאוניברסיטת UCLA
21/01/15 11:18
4צפיות
באופן תיאורטי היא לא חייבת להתחיל להתחרות עבור האוניבסיטה בתחילת העונה הבאה - ספטמבר
גם ביילס התחייבה ל UCLA, אבל תתחיל את לימודיה רק אחרי שהיא תמצה את קריירת העלית.
לאור העובדה שאוהאשי לא נראית כמי שיכולה להתחרות על מקום בנבחרת ארה"ב לריו, רוב הסיכויים שהיא תהפוך להיות מתעמלת מכללות ונראה אותו במדי UCLA בשנה הבאה
ומסתבר שאפשר גם אחרי הקולג' (אולי)
22/01/15 08:26
2צפיות
º
אפשר לנסות, אתה מתכוון ;)
22/01/15 11:20
3צפיות
כן, לזה התכוונתי ב(אולי)
22/01/15 22:46
3צפיות
מעניין לראות אם יש לה סיכוי בכלל... אולי היא יכולה לחזור להתאמן בשביל מדינה אחרת, כמו שהרוסיות עושות :)
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
19/01/15 12:05
7צפיות
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.


ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.


שיהיה לנו בהצלחה |@|

קיילה רוס - למה לצפות ב 2015?
19/01/15 09:11
18צפיות
נתנה ראיון בעודה מאמנת בתחרות ה Texas Prime בסופ"ש האחרון.
ובכן - התשובה הפשוטה היא שלא כדאי לצפות ליותר מדי...
לא יהיו שדרוגים בקורה וגם לא בקפיצות.
בקרקע היא תמשיך לנסות לייצב את הטמפו לדאבל טוויסט
ועיקר העבודה הוא במקבילים - היא מנסה לחבר פאק לשפושניקובה עם 2\1 פניה, וגם עובדת על פאק עם בורג מלא.
 
מכיוון שהאלמנטים האלה עדיין לא מוכנים, היא ויתרה על השתתפות בתחרות האמריקן קאפ.
 
לעניות דעתי היא צריכה לתת קצת יותר גז - האולמפיאדה בעוד פחות משנתיים, ונראה שבקצב הזה ב 2015 היא מאיצה קצת לאט מדי ויש כמה וכמה שמסוגלות לעקוף אותה בסיבוב.
האמת שקצת נמאס לי ממנה
19/01/15 10:34
13צפיות
אני חושבת שהסיבה היחידה שיש לה סיכוי להגיע לריו זה כי היא קיילה רוס.
מבחינת רמה אני חושבת שיש מתעמלות הרבה יותר טובות בארה"ב.
רוס מעניקה עקביות ובגרות, ובנוסף מרתה אוהבת אותה, וכל הגורמים הללו יכולים להביא אותה לריו.
 
לדעתי יכול מאוד להיות שהיא והמאמנים שלה יודעים את זה ומחליטים לא לקחת סיכונים מיותרים בצורה של דרגות קושי גבוהות שיכולות להביא לפציעה.
 
אמריקן קאפ 2015
16/01/15 08:36
70צפיות
 
התחרות עוד קצת רחוקה - ב 7 למרץ, אבל השדה הוכרז - 
הספקולציה\תקווה שאלי רייזמן תפתח את הקאמבק פה התוודה
גם קיילה רוס לא תגן על מדלית הכסף הנצחית מהתחרות הזאת
ביילס מגיעה, ואיתה מקיילה סקינר שהלך לה קלף!
מחו"ל מגיעות אמילי ליטל מאוסטרליה
פרארי ואריקה פסאנה מאיטליה
פרגפאנה ורובי הארולד מבריטניה
אלי בלאק מקנדה
וג'סיקה לופס מונצואלה.
 
אצל הגברים, סם מיקולאק ודונל וויטנברג הם הנציגים המקומיים - והם גם נוטים להצליח הרבה יותר מול קהל ביתי.
ותהיה כאן תחרות מעניינת בניגוד לנשים - אולג ורנאייב מאוקראינה, צמד היפנים קאטו וטנאקה, חוסימאר קאלבו מקולומביה, דניאל פרוויס מבריטניה, המבושן מגרמניה ואתרור מריאנו מברזיל.
אם ורנאייב ממשיך עם המומנטום החזק מגזלגו ומשטוטגרט, זה שלו - אבל היפנים חזקים מאד ובעלי נסיון, האמריקאים מול קהל ביתי, פרוויס בדעיכה ולא אמור להתמודד על הזהב פה, אבל הוא יכול להפתיע. קאלבו הוכיח את עצמו בתחרויות בדרום אמריקה - אבל עדיין מחכה לפרוץ בתחרויות בינ"ל יותר, והמבושן כמו פרוויס מתעמל מדהים, אבל לא נראה כאילו הוא בשיאו בשנים האחרונות.
 
"פה התוודה"? לא הבנתי...
17/01/15 23:08
35צפיות
וגם לא הבנתי למה קיילה רוס לא תגן על המדליה...
התבדתה
18/01/15 09:17
27צפיות
ורוס לא תגן על המדליה מכיוון שהיא לא מתחרה בתחרות.
אה, הבנתי. למה הן לא מתחרות? מרתה קבעה?
18/01/15 12:42
29צפיות
צפיתי הלילה בתחרות של 2013; אם אני מבינה נכון יכולות להתחרות רק שתי אמריקניות?
תלוי -
18/01/15 14:12
30צפיות
בד"כ מזמינים את שתי המדורגות ראשונות לתחרות הזאת - במקרה הזה ביילס ורוס.
או שלא הזמינו את רוס (בגלל פציעה, בגלל שרצו לתת למישהי אחרת)
או שכן הזמינו והיא לא נענתה (פצועה, צריכה לנוח, עדיין לא בכושר לתחרות בסדר גודל כזה)
 
לא יודע... אבל היא לא תהיה, ונוצרה הזדמנות לסקינר.
אני חייבת לציין שעד כה לא כ"כ התחברתי לסקינר...
18/01/15 14:52
30צפיות
דווקא היה מעניין לבדוק מה קורה עם רייזמן.
|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
18/01/15 14:37
10צפיות
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


זכרונות מבטי אוקינו
18/01/15 10:38
22צפיות

התחרות של קים זמסקל מביאה מתעמלות עבר לאמן מתעמלות חדשות, ונותנת לצופים הותיקים אפשרות להזכר במתעמלות עבר שנעלמו כמעט לגמרי מהתודעה.
את ליליה פודקופאייבה כמעט כולם מכירים, בגלל שהיתה אלופה אולימפית. וגם את קיילה רוס שעדיין פעילה ומאד מוכרת לכולם.
אחת המאמנות המוזמנות היא בטי אוקינו, שהתאמנה יחד עם קים זמסקל לקראת אלימפיאדת  ברצלונה ב 1992.
אוקינו סבלה  מפציעות גב באותה תקופה, ולא התחרתה לא באליפות ארה"ב ולא במבחנים האולימפים, אבל זכתה במקום בנבחרת בעזרתו האדיבה של המאמן שלה בלה קרולי, שהוא ואישתו ניהלו את כל התכנית האמריקאית.
היא זכתה במדלית ארד על הקורה באליפות העולם ב 1991 ובו נתנה את תרומתה העיקרית לספורט - טריפל פירואט על הקורה!
https://www.youtube.com/watch?v=rpT-jsD9S90
 
היא זכתה במדלית כסף על המקבילים באליפות העולם ב 1992.
https://www.youtube.com/watch?v=IUMAttmcHUs
 
באולימפיאדה עצמה היא זכתה במקום ה 12 בקרב רב ובמקום בגמר הקורה.
 
 

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה