לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.


 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!
 
                         
 
המשך...
הודעה חדשה

איך מחליטים שהילדה עם הפרעת קשב ?
19/10/14 23:08
147צפיות
ערב טוב,
אני אשמח לקבל מכם יעוץ
יש לי ילדה בת 8 שאובחנה ע"י נוירולוגית כבעלת adhd וקיבלנו מרשם לקונצטרה (טרם התחילה לקחת)
במקביל אנחנו בטיפול פסיכולוגי שבועי שאמור לטפל בחלק הרגשי...
אני יודעת שיש לי בת לא רגועה, תזזיתית, מפריעה לעיתים בכיתה ו"היפרית" אבל אני לא כ"כ שלמה בהגדרה ובאבחנה שלה...
לא הופננו לבדיקת tova  או כל בירור/בדיקה אחרת שתחזק אצלי את האבחנה.
אני חוששת שבינתיים אני גורמת לה נזק בכך שעדיין לא התחלנו עם טיפול תרופתי
האם כדאי ללכת לנוירולוג נוסף ?
אני ממש אבודה אובדת עצות
 
אשמח לשמוע מכם !
תודה רבה !!!
אורית
 
 
 
ברוכה הבאה
19/10/14 23:57
100צפיות
יש לי כמה שאלות: מה הביא אתכם לפנות לנוירולוגית? כמה זמן הקדישה הנוירולוגית לאבחון? האם קיבלה שאלון שמילאה המורה או מישהו אחר שמכיר היטב את הילדה?
והעיקר:  מה עובר על הילדה עצמה - האם היא סובלת מהמצב שתיארת?
אגב, בדיקת TOVA היא ממש לא הכרחית לאבחון הפרעת קשב - היא כלי מסייע אפשרי, שהשימוש בו נתון לשיקול הרופא המאבחן.
איך מחליטים שהילדה עם הפרעת קשב ?
20/10/14 23:51
86צפיות
שלום מיכל,
אנחנו התחלנו ללכת לפסיכולוגית , לאחר שהיתה לנו שיחה עלקראת סוף שנה שעברהם המחנכת ויועצת בית הספר.
בשיחה זו המחנכת אמרה שלדעתה, לבתי יש בעיות רגשיות שמתבטאות בכיתה בתזזיתיות (בד"כ מכוונות טובות - שמעה ילד שאמר שאין לו מחק והיא קמה באמצע השיעור לתת לו..) ו"בדיקת גבולות".
בתחילה הרגשנו שהפגישות עם הפסיכולוגית מועילות ומסבירות לנו את הקשיים של הילדה  להתמודד עם מצבים מערערים (אח שנולד, מעבר דירה וכו) אך לאט לאט המונח "הפרעת קשב" עלה לא מעט ובהמשך ,המפגשים עסקו בנושא של "איך עוזרים לה ואיך אמורים להבין אותה בהנחה שהיא עם הפרעת קשב.
האמת, שהכוונה הראשונית בפנייתינו לנוירולוגית היתה שזו תיתן לנו הפניה לטיפולים פסיכולוגיים לטובת החזרים מחברת הביטוח.
חשוב לי לציין שהפסיכולוגית והנוירולוגית מכירות זו את זו ברמת הכרות טובה (עובדות במכון גדול - כל אחת בתחומה) כך שהיתה לי התחושה שהנוירולוגית קיבלה תקציר עוד לפני הפגישה..
לפגישה עם הנוירולוגית הגענו עם שאלון של המורה ועם שאלון שאנחנו מילאנו.
בגדול, הילדה היא שמחה, פלפית, חריפה (לעיתים חוצפנית ומעט אלימה כלפי המשפחה הגרעינית) לדעתי היא מלאת כוונות טובות.
אני מאוד מבולבלת ולאחר התוכנית בערץ 2 אני עוד יותר...
הפחד שלי הוא שהמורים יתייגו אותה כבעייתית גבפעילויות כיתתית הפחד שלי מהורים שלא ירצו שילדיהם יחברו לילדה כזו פעילה ותזזיתית.
 
מה דעתך ? בהנחה שהצלחת לקרוא בסבלנות את כל מה שרשמתי ?
 
נשמע שהתקדמתם בהדרגה
21/10/14 00:19
61צפיות
נשמע לי שבשיחות עם הפסיכולוגית בדקתם קודם הסברים אחרים להתנהגות של הילדה, והגעתם להפרעת קשב רק כשההסברים האחרים כבר "לא עבדו". אם כך, וכיוון שלנוירולוגית היו הרבה נתונים - אני לא חושבת שיש מה לפקפק באבחנה.
השאלה היא אם הגיע השלב להיעזר בתרופות.
אני מבינה גם שהכוונה שלכם הייתה להיעזר בנוירולוגית בשביל טיפולים אחרים, והיא חשבה שעדיף לתת תרופה.
בנקודה הזו אולי כדאי לך לשאול אותה בפירוש אם לא היה כדאי לתת טיפולים אחרים קודם. אבל אם היא אומרת שלא - לדעתי כדאי לסמוך עליה.
הנקודה היא שיש הרבה מצבים שבהם גם כל הטיפולים האחרים יהיו אפקטיביים יותר אחרי שמתחילים טיפול תרופתי, ולפעמים הטיפול התרופתי אפילו מועיל כל כך שכבר לא צריכים הרבה מעבר לזה .
כשהטיפול התרופתי מוצלח ומועיל - החיים נראים אחרת. ואני מדברת בעיקר על החיים של הילדה כמובן. את מבינה איזה תסכול זה להיות עם כוונות טובות, וכשאת מנסה לממש אותן יוצאות לך התנהגויות לא מתאימות? זה תסכול נורא, וזה הרסני לדימוי העצמי. אם גם הפסיכולוגית וגם הנוירולוגית חושבות באותו כיוון - אני לא רואה הרבה סיבה לפקפק באבחנה.
לגבי ערוץ 2 - אני לא יודעת מה אמרו שם, אבל את מה שמספרים לך בכל מיני כתבות - קחי בעירבון מוגבל מאוד. סמכי על אנשי המקצוע שמכירים אותכם ואת הילדה, לא על כתבים שהרבה פעמים מישהו שיש לו אינטרס דירבן אותם לעשות כתבה, ובדרך גם הכניס להם את האג'נדה שלו.
אם אפשר אתחיל מהסוף ..ה"תוכנית הזו מערוץ 2"
22/10/14 00:34
101צפיות
התוכנית הזו עשתה בשבילכם בדיוק מה שכבר טענתי במקומות אחרים . היא מונעת ממכם לתת טיפול שלא פחות מאשר יציל את החיים של הילדה שלכם . 
כמות החצאי אמיתות והאי דיוקים שמה הייתה מדהימה . 
רק לדוגמא..אני אישית בעל משהו שנקרא SILENT ADHD ..בגדול רוב ההיפריות שלי מופנית כלפי פנים וזה דבר שצריך באמת איש מקצוע במכון ולא מאבחנת בבית כדי לגלות . ..כמובן שלפי התוכנית אללק תחקיר הזו ניתן להבין שרק מי שתזזיתי ורואים את זה אז יש לו הפרעה....זה ממש לא נכון .יש ספרים ומחקרים וצילומי MRI בזמן חשיבה שאפילו מקטלגים סוגים שונים של ADHD ( שבע אני חושב ) בהתאם לאיזה איזור במח מושפע יותר ויש אפילו ספר שלם שממש מחלק את הלוקים לסוגים עקב אותו מחקר של אישיות שונה והתבטאות שונה של ההפרעה. 
 
הטיקים שהיו לילד המסכן הזה שמה זה פשע של ההורים . אם יש תופעות לוואי כאלה אז מפסיקים על המקום את הכדור ועוברים לכדור אחר..פשוט פשע של ההורים נטו שלא הודיעו לרופא המטפל על זה. 
 
מה שעשיתם עד שראיתם את התוכנית אבל זה בדיוק מה שצריך לעשות .
1. למצוא מינון וסוג שעובד..כמה שהכדור יותר מתקדם וכמה שיותר שעות של השפעה = יותר חיים מוצלחים לילד. 
2.הכדורים הם ממריצים , לא מדכאים , סימפטום הזומבי שאוהבים לזרוק זה פשוט בגלל שהמח מפסיק להיות במצב של קצר תקשורת אז הילד נהיה ממוקד בבת אחת . לכם זה ייראה מוזר אבל ככה הילד היה מתנהג בצורה נורמלית . 
3.הפסיכולוג או קואצ'ר חייב להיות מעורב מאחר שככל והבעיה נמצאת יותר זמן ללא טיפול דרכי החשיבה של המח המופלא שלנו משתנות בהתאם להכיל אותה , וכמו נהר שמצא ערוץ אחר לזרום , קשה מאוד להכריח את הילד לחזור אחורה משמה . אין לך מושג כמה זה קשה שאתה בגיל 35 . 
4. מניסיון עם האחיין שלי שגם אובחן ובגיל 9 עכשיו , זה שהתחילו לתת לו כדור בגיל 6 פשוט שינה אותו מן הקצה לקצה. עכשיו אפילו שפעם בשבוע מפסיקים את הכדור , יש לך ילד שמח ונורמלי בעוד שקודם הוא היה סיוט לא נורמלי ( שלא באשמתו ) ...ככה שתופסים את זה מוקדם יותר ככה קל יותר לטפל בזה. ..בסופו של דבר יישארו רק הכדורים וייפסק הטיפול הפסיכולוגי ואולי גם הוא מברי המזל שבגיל גדול מספיק זה ייעלם להם ואז יפסיק לגמרי עם הכדורים . כך או כך . 
 
הכדורים הם חובה ..חד וחלק . חוסר תיאבון זו תופעת לוואי נפוצה ואין מה להבהל . אין מי שמת מזה עוד . הילד רק רזה וזהו . אבל כל תופעת לוואי אחרת מחייבת הודעה לרופא . וגם אם הכל בסדר במינון עדיין חובה ללכת לבדיקות מעקב פעם בחצי שנה לפחות לוודא שהכל בסדר. 
 
אל תבהלי אורית ...אגב על כל ה"טיפולים המשלימים " האלה נעשו מחקרים מדעיים מכל הכיוונים . במקרה הכי טוב הם רק עוזרים עוד אבל לא באים כתחליף לכדור בשום אופן . ממה שאני רואה מהאחיין שלי שהיה במצב מאוד קלאסי של ה ADHD .. הפסיכולוגית והכדורים פשוט עשו ממנו ילד חדש ונותנים למחוננות שלו להתבטא סוף סוף בצורה מועילה..דבר שלא היה לו סיכוי להתבטא במצב הקודם שלו . 
º
מחזקת כל מילה שכתבת! תודה.
22/10/14 10:58
26צפיות
מסכימה איתך ובכל מה שקשור לחוסר תיאבון
22/10/14 11:25
69צפיות
באמת אין צורך להיבהל, יש הרבה תוספים שיכולים לעזור להשכיח את זה - אחד מהם הוא מזון מלכות של סולגאר, זה משהו שמעלה את רמת האנרגיה והחיוניות אצל הילד - מרגישה שהמצב השתפר. בכל אופן חשוב תמיד להתייעץ עם רופא לפני שנוטלים את הכמוסות לקבל עוד חוות דעת ממקור מוסמך, ככה אני עשיתי לפחות וגם חברה שלי
º
רינקי כל מילה בסלע! like
22/10/14 15:30
25צפיות
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:18
10צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שאלה על כתבה בערוץ 2 על ריטלין
20/10/14 00:24
122צפיות
הייתי היום בבית המרקחת והבנתי מהרוקחת שמחר אמורה להיות משודרת כתבה גדולה על ריטלין בערוץ 2.
למישהו יש מושג מתי והאם זה נכון בכלל?
הייתה כתבה .שרון כידון . תמצא ברשת ..אבל זו הייתה כתבה פושעת
21/10/14 21:31
95צפיות
אין דרך יפה יותר לתאר את הנזק והביזיון שהאישה הזו עשתה ותגרום להמון ילדים שבגלל שההורים שלהם ראו את הכתבה הזו יפסיקו או לא יתנו לילד שלהם לקחת כדור שיציל להם את החיים 
 
הדוגמאות שהיא הביאה היו פשוט מבזות ..במקום ללכת למכונים נורמלים , היא הלכה למאבחנים פרטיים שברור שרוצים לשמור על העסק שלהם אז ימשיכו לתת הקלות .
או הסיפור על הילד עם ההורים הלא חכמים שיש לו ריטלין שעושה לו טיקים ( אלוהים ישמור מה נסגר עם ההורים שלו ) 
או הניורולוג ששפט כי לטעמו אם בבית הספר לא מתלוננים ( כלומר הADD ADHD לא ניכר חיצונית ) אז אין צורך בתרופה..
 
הקיצר כתבה שכל כולה להלך אימים ועם חצאי אמיתויות שגרועים הרבה יותר משקרים . 
 
אכן תוכנית נוראית
22/10/14 08:08
83צפיות
שנפלה לכל קלישאה של מתנגדי הריטלין
טיעונים שלא תשמעו בתקשורת בנושא הק"ר
22/10/14 06:37
99צפיות
התוכנית של שרון כידון כל כך עצבנה אותי בהצגה הכל כך שטחית של התופעה וזה מה שיצא לי
http://saloona.co.il/amirdolev/?p=67
האמת גם אצל קרוב משפחה שלי
21/10/14 00:14
55צפיות
אינו יכול לגשת למבחנים בלי כמות גדולה של רטלין
אבחון הפרעת קשב לסטודנטים
19/10/14 12:22
42צפיות
שלום רב
לא הצלחתי למצוא על הנושא הרבה בחיפוש אז פתחתי שרשיר חדש
עוד שבוע אני מתחיל ללמוד באוניברסיטה ואני מנסה כבר כמה זמן להבין אחת ולתמיד על תהליך "אבחון הפרעות קשב וריכוז"
בתיכון עשיתי אבחון פסיכודידקטי ובקרוב אעשה עוד אחד תקף.
בנוסף עשיתי מבחן TOVA ויצאתי עם דף שרשומות עליו רק מסקנות וכאן התחיל הבלבול הגדול.
אני מעוניין להגיש לביטוח לאומי אבחון הפרעות קשב וריכוז,
האם המבדק TOVA שעשיתי מספיק?
הלכתי גם לנאורולוג(מעורער בנפשו ) שרשם לי על דף אחד : "על פי הנתונים שבידי נראה כי יש לנבדק הפרעות קשב וריכוז"
 
בכל אופן, השאלה העיקרית היא: מה נחשב אבחון הפרעות קשב וריכוז?
האם החומר שבידי יספיק לי?
אם לא, מה השלבים הבאים שעלי לעשות?
 
תודה רבה לכל יושבי הפורום!
1. לגבי האבחון שעשית בתיכון- תחזור למי שאבחן אותך
20/10/14 11:59
37צפיות
בדרך כלל הוא אמור לעדכן אותו בלי שתצטרך לשלם על הכל מהתחלה.
[תצטרך לשלם קצת, אבל לא על "אבחון חדש".},
2. לא יודעת למה הניורולוג מעורער בנפשו, אבל אם הוא כתב שיש לך הפרעת קשב וריכוז- אז זו תוצאת האבחון שלו. זה מה שרצית ממנו- נכון?
3. אם יש מסקנות ממבחן הטובה- האם הנוריולוג קיבל אותן? נעזר בהן כדי להחליט??- זה לא הכרחי, אבל עוזר.
4. למה אתה רוצה להגיש את האבחון לביטוח לאומי? אם אין לך 20% נכות {כולל ה ADHD}, אין לך מה לעשות עם זה אצלם...
5. אם אתה רוצה שהאוניברסיטה תתחשב במסקנות האבחונים שלך, ותקבל התאמות במשך הלימודים, האבחון צריך להיות במקום שהאוניברסיטה מאשרת אותו, ורק את המלצותיו היא מקבלת. אתה צריך ללכת למזכירות ולבקש פרטים על מכון האבחון שעובד עם האוניברסיטה המדוברת.
יכול להיות שהאבחון שיש לך מהתיכון- מספיק כבר עכשיו. יחד עם ה"דף" שקיבלת מהרופא.
בהצלחה! שנה מוצלחת , וציונים טובים!
תודה רבה!
20/10/14 23:44
16צפיות
ואני מצטער על ההכללה אבל איך שהוא יצא שכל הנאורולוגים שנפגשתי איתם נראו מעורערים
 
 
יעוץ תרופתי עם הרוקח חגי שור
16/10/14 18:20
74צפיות
הרוקח חגי שור ייעץ בפורום במוצ"ש.
חגי שור, רוקח מוסמך מטעם האוניברסיטה העברית,  הוא המנהל והבעלים של בית המרקחת שור-טבצ´ניק,
מקים הארגון והאתר בתי מרקחת קשובים, וחבר בעמותת קווים ומחשבות.
 
אתם מוזמנים להפנות אליו שאלות בנושאי תרופות ותוספי מזון בכלל 
ותרופות ותוספי מזון להפרעת קשב בפרט.
טופס 29
16/10/14 14:47
97צפיות
מה ניתן לעשות כדי שיתחילו במשרד הבריאות לאשר את הטופס הזה לאחר מספר מועט של ימים ולא עד שבועיים ? שבועיים להמתין לקבלת אישור לכדור לפעמים זה המון זמן. מי שאין לו ילד עם קשב וריכוז לא יבין את זה , אבל הורים לילד עם קשב וריכוז מבינים בדיוק כמה כל יום שעובר חשוב. אין לציבור כוח להשפיע בדבר הזה ? תודה
אין לי תשובה טובה
19/10/14 09:08
59צפיות
זה תלוי במחוז של משרד הבריאות בו נמצא בית המרקחת.
יש מחוזות יותר מהירים ויש פחות.
אם יש מקרה דחוף במיוחד, אפשר לבקש לזרז את הטיפול, אבל ככלל בתל אביב זה לוקח לפחות שבועיים.
אין לי יכולת להשפיע על זה לצערי.
 
ויואנס
15/10/14 20:35
101צפיות
השאלה מופנית למי שיש נסיון עם כדור זה . האם במהלך הזמן שלוקחים אותו , יש יותר תאבון בשעות הצהריים , וניתן להירדם בשעות מוקדמות יחסית ?  רק התחלתי לתת אותו לבני , בן ה 10 והוא איננו אוכל כלום עד הערב , וער עד השעות המאוחרות של הלילה. יתכן שזה בשל העובדה שרק התחיל. השאלה איך זה הלאה ? אם משתפר ? תודה
ןיואנס
19/10/14 09:15
74צפיות
אין תיאבון עם רוב התרופות ל ADHD.  למעט סטרטרה שלא מפחיתה תיאבון בד"כ.
לצערי זה גם לא צפוי להשתפר.
יתכן וניתן להפחית מינון ואז לקצר את משך הפעילות, ועדיין לקבל השפעה טובה למשך הזמן הרצוי.
בויואנס קל לשנות מינון באמצעים ביתיים. זה יותר פשוט ממה שזה נשמע:
תקני בכל בית מרקחת מזרק של 10 סמק
תמדדי במזרק 10 סמק מים או כל משקה אחר, ותשפכי לכוס.
תשפכי לכוס את כל תוכן הקפסולה ותערבבי היטב. להמתין כחמש דקות.
גם אם נשארת עננה לבנה, זה לא החומר.
לשאוב למזרק לדוגמא 8 סמק ולתת לילד.
בדוגמא הזו הורדנו מינון ב 20%:  כלומר אם הקפסולה היתה של 30 מג נתנו 24 מג
אם הקפסולה היתה של 50 - נתנו 40 מג.
לעיתים שינויים קטנים במינון עושים הבדל גדול. בויואנס קל לשחק עם המינון.
 
 
 
האם יש החזר כלשהו על vyvanse ויואנס , מכללית מושלם?
13/10/14 14:03
109צפיות
שלום,
אני בן 54 , סובל שנים רבות מהפרעת קשב, לאחרונה החלתי בנטילת ויואס בהדרגה עד שאגיע למינון 70.
אין לי ביטוחים מתאימים לקבלת החזר, האם מישהו מכיר דרך לקבל החזר מכללית מושלם?
בתודה מראש, המתרושש..
 
יש החזר בכללית מושלם על ויואנס
14/10/14 16:19
134צפיות
נאמר לי שהכללית מחזירה חלק מהסכום של ויואנס .
לא כל הגורמים שם מכירים את זה כי זה חדש, אבל צריך להתעקש.
 
סטרטרה או קונצרטה + ריספונד
17/10/14 16:15
78צפיות
בני בן 7, מאובחן כ ADHD  + PDD בתפקוד גבוה.
ביקשתי מפסיכיאטרית לעבור מפוקלין  XR 10MG לסטרטה בגלל שבני (בן 7) בקושי אוכל, וגם כי קשה לנו עם ה ADHD שלו לאחר 8 השעות של הפוקלין (היפר אקטיביות ואימפולסיביות, אופי מאוד כועס וחרדה שמתרחשת גם בזמן השפעת הפוקלין),
אבל הציעה במקום זה מעבר לקונצרטה 36 + ריספונד.
האם אי אפשר להגיע לטיפול טוב בהפרעת הקשב עם סטרטרה (כנראה שהפוקלין 10MG לא מספיק אצלו לריכוז בזמן הלימודים)?
קצת קשה לי עם הוספת כדור נוסף ותופעות הלוואי של הריספונד (בעיקר עקב הפרעות תנועה במשפחה שלי)
סטרטרה או קונצרטה + ריספונד
19/10/14 09:34
60צפיות
שתי האופציות הן חלופה טיפולית סבירה.
לריספונד מגביר תיאבון ולכן אני מנחש שהרופאה העדיפה את החלופה הזו במקרה הזה.
מצד שני, אם היד לא יקבל תרופה ממשפחת הריטלין, יתכן ולא תהיה בעיית תיאבון ולא יצטרכו להגבירו.
בדרך כלל סטרטרה לא משפיעה על תיאבון.
סטרטרה משפיעה על כ 60% מהמטופלים. אולי הרופאה פחדה מכשלון בטיול התרופתי.
לא תוכלי לדעת מה יותר טוב לבנך עד שלא תנסי.
ריספונד היא תרופה די מקובלת לטיפול במצבכם. צריך לעקוב אחרי הילד ולוודא שאין תופעות לוואי לא רצויות.
 
º
תודה לרוקח חגי שור על היעוץ בפורום
19/10/14 09:39
17צפיות
דרושים נבדקים למחקר מתבגרים
19/10/14 16:29
23צפיות

שלום לכולם. למחקר שמתקיים בימיים אלו במרפאת קשב של ביה״ח גהה, אנחנו מחפשים נבדקים בני-נוער בגילאים 13 עד 17.5 שסובלים מהפרעת קשב, או חושדים בקיומה. 
מטרת המחקר היא, בדיקת תחליף לתרופת הריטלין, אשר נקראת מטאדוקסין. מדובר בתרופה אשר מבוססת על נגזרת של מלח גלוטמט של ויטמין B6.
נבדקים אשר ישתתפו במחקר ויסיימו אותו עד סופו, יזכו באבחון תקף להפרעת קשב ובפיצוי כספי בסך 1500 ש"ח עבור אובדן ימי עבודה של ההורים.
לפרטים נוספים נא לפנות למייל htasker@clalit.org.il
 
|*|נפתח פורום תוכנית לידה|*|
19/10/14 11:52
3צפיות
|@|לקראת לידה? כנראה שחששות ומחשבות לא מפסיקות ללוות אותך. בואי להתייעץ עם מיילדת מקצועית בעלת ניסיון רב בתחום שתשמח לענות לך על כל שאלה.
הפורום ילווה אותך ברגעי השיא ? לקראת הלידה, במהלכה ובימים הלא פשוטים שאחריה.
זה הזמן והמקום לחלוק עם אחרות את השאלות הקשות שעולות בך ? האם הבעל צריך להיות נוכח בחדר הלידה? מה עושים אם לא מתחברים למיילדת? איך מתמודדים ביום שאחרי? ועוד...

מחכים לך עכשיו עם כל התשובות, בפורום תוכנית לידה:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
אדרל - מינון נמוך ?
19/10/14 11:34
35צפיות
בני בן ה 7.5 משקל 30 ק"ג מקבל אדרל 10 מ"ג בשעה 7:30 בבוקר ובשעה 11:00 מקבל עוד כדור של 10 מ"ג . עד עכשיו שיטה זו עבדה הכי טוב עבורו. (בהמלצת הפסיכיאטר כמובן)
לאחרונה הוא נראה כבוי בבית הספר לפני נטילת הכדור השני , לא מחייך , חסר שמחת חיים ...
האם המינון נמוך עבורו ?
הפרעת קשב
14/10/14 21:37
148צפיות
היי לכולם
לאחרונה נפל לי האסימון שככל הנראה יש לי הפרעת קשב וריכוז, אין היפראקטיביות, אבל כל השאלונים שמילאתי באינטרנט והמאמרים שקראתי מצביעים שככל הנראה זה המצב. אני תוהה אם לגשת לאבחון וטיפול... אני בת 30, כבר סיימתי שני תארים ראשונים (אחרי בגרות מצטיינת בתיכון ושירות צבאי מלא ופרודקטיבי) יש באמת כמה דברים שהייתי שמחה שיהיו אחרת (חלק מהסיבות שפוטרתי מעבודתי האחרונה היו חוסר תשומת לב לפרטים וטעויות טפשיות של חוסר תשומת לב ברמה שלא ייאמן). מצד שני, הסתדרתי לא רע עד היום, לימדתי את עצמי איך ללמוד בצורה נכונה אחרי שנים של כשלונות, ואיך להגיד.. אני מרגישה שגם האי סדר, חוסר תשומת לב לפרטים, הפיזור, אי השקט הפנימי, אפילו ההקשיי הירדמות בלילות מרוב בלאגן של מחשבות.. הם כולם כבר חלק מאישיותי ולא בטוחה שהייתי רוצה לדחוף לעצמי תרופות. אולי כל אדם נועד שיהיו לו דברים חזקים ודברים חלשים ואין צורך לתקן אותו? מישהו פה חווה לבטים דומים? אשמח לשמוע מנסיונכם ודעתכם
במקרה כזה מומלץ אימון אישי עם מאמן שמתמחה בהפרעות קשב
15/10/14 11:16
68צפיות
באופן עקרוני אבחון עוזר להבין מה הבעיה, ולקרא לה בשמה. לא תמיד זה הכרחי. בגילך רוב המאובחנים לוקחים תרופות במקרה הצורך ולא כל יום ובטח שלא כל היום,
הדרך שאת מסתדרת עם הדברים וגם די משלימה עם הקשיים- חוסכת ממך את הדיכאון הנלווה לתחושת הכישלון , ומצד שני תוקעת אותך במקום בדברים שהיו יכולים להיות הרבה יותר חלקים ובלי קשיים- כמו למשל להחזיק במשרה לאורך שנים ולהתקדם {!!}.
נראה כאילו את צריכה ללמוד עוד כמה אסטרטגיות חיוניות, על מנת להתקדם , ריטלין יכול לעזור אבל יותר חשוב ללמוד מה ואיך לעשות כדי שלא להגיע שוב למכתב הפיטורין בגלל ה- "אופס, לא שמתי לב..."
וכמו שכתבתי בכותרת- הכי מתאים מאמן/ת אישי/ת, המתמחה בהפרעות קזב וריכוז ועובד/ת בשיטה קוגניטיבית התנהגותית.
ספרי לנו באיזה איזור את גרה, אולי נוכל להמליץ על מישהו.
תודה רבה על התשובה
16/10/14 01:41
42צפיות
אני גרה באיזור תל אביב. אני מאמינה גדולה בטיפולים והייתי בעבר בטיפול פסיכולוגי שעזר לי וקידם אותי המון. אבל במקרה הספציפי הזה אני ממש מרגישה שזה מן חיווט לא לגמרי הגיוני במוח ומרגישה שהגעתי לשיא הפוטנציאל שיכולתי להגיע מבחינת התמודדות התנהגותית, יש מצב שאני טועה כי באמת עוד לא ניסיתי עם מטפל בבעיה הספציפית הזאת. אבל עברתי כברת דרך לבד ואפילו בלי לדעת לקרוא לבעיה בשמה.. האם ניתן לעשות איבחונים דרך קופת החולים? הבנתי שאם עושים פרטי זה עולה המון..? לגבי טיפול התנהגותי כמו שאמרתי אני קצת סקפטית, אבל בהחלט אשמח לשמוע המלצות
אם את סקפטית לגבי הטיפול, למה לך לעשות אבחון?
16/10/14 20:00
30צפיות
אבחון דרך קופת חולים הוא אבחון רפואי אצל נאורולוג או פסיכיאטר, אצל מבוגרים עדיף פסיכיאטר, ורצוי לברר על רופא שמוכר כמתמחה בהפרעות קשב וריכוז.
אבל, רופא יכול לאבחן, והטיפול שהוא יודע לתת הוא - תרופות. גם פסיכיאטר אינו מטפל, ובטח שלא יודע ללמד אסטרטגיות חדשות להתמודדות עם הקשיים.
נראה לך שהגעת לשיא הפוטנציאל, אבל בכל זאת פוטרת שוב מהעבודה- ואני אומרת לך שיש עוד מה ללמוד ממישהו שיודע ללמד אותך איך לשים לב לפרטים הקטנים, ולעקוף את הקשיים שעדיין תוקעים אותך במקום.
סקפטית זה לא פוסלת :)
20/10/14 12:59
11צפיות
הנחתי שבכדי לקבל טיפול ראוי, התנהגותי או תרופתי עלי ראשית לעבור אבחון ולא רק להסתמך על מאמרים ושאלונים שמילאתי באינטרנט...
אני עדיין בוחנת את התחום שחדש לי ובודקת את כל האפשרויות וכיצד ניתן להתמודד בצורה הנכונה ביותר בשבילי
מצוין, אז אם כך הדבר הטוב ביותר הוא לפנות לפסיכיאטר
20/10/14 13:27
15צפיות
שיאבחן אחת ולתמיד ובצורה מקצועית.
בהצלחה.
צריך המלצה על פסיכיאטר שמאבחן הפרעות קש"ר באיזור תל אביב
20/10/14 13:29
13צפיות

 
מרפאות קשר בגליל ים . הוא מתמחה במבוגרים ויש לו גם מאמנות
22/10/14 00:39
11צפיות
אישיות ..ואין מה להתבאס כי הסיפור שלי דומה מאוד לשלך . 
גם אצלי הביטוי הוא יותר פנימי ומאוד היה אפילו לי קשה לאבחן שיש לי את זה בכלל כי תמיד קישרתי את זה למשהו אחר. 
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
13/10/14 18:21
61צפיות
בימים ג' עד ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז, והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים: 
א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואיסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. ויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השוניםה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?
הנכם מוזמנים להפנות את שאלותיכם למומחי הפורום בלחיצה על 'הוספת תגובה' להודעה זו
עדיין מנסים כדורים ללא הצלחה
14/10/14 14:16
96צפיות
הי-אשמח לקבל תשובה ועזרה איך לעזר לבני בן ה-8.נוטל מזה שמונה חודשים סטרטרה ולאחרונה הופיעו כחכוחים שלעיתים מומרים לציוצים קלים.בהתחלה הרגשנו שהכדור טוב לאחר שעם הקונצרטה 36 מג הפך לאפאתי ועם 27 מג לא היה מרוכז והיה עם דחף בלתי נשלט לדיבור ורמת החרדות גברה.יש לבני בעיה חברתית כלשהי בגלל חוסר הסבלנות ודברנות יתר.כשנטל סטרטרה המצב השתפר והיה מאושר.אבל שוב כפי שתארתי המצב לא טוב-לא מרוכז,החרדות חזרו ,הטיקים שהופיעו והפך ליותר רגיש לרעשים ומאוד עצבני בגלל זה (נוטה לתוקפנות מה שלא היה לפני)
הפסיכיאטר איתו אנחנו בקשר הוסיף לנו 18 מג קונצרטה לריכוז ...הופיעו כאבי ראש ועכשיו העביר אותנו ל10 מג ריטלין LA ...אני מרגישה שאנחנו לא בכיוון הנכון ומיואשת לגמרי.מרגישה שרצתי מהר לכדורים ואולי הייתי צריכה לתת הזדמנות למשהו טבעי או טיפולים מסוימים.
בנוסף אני מרגישה שהייתי רוצה לחזק אותו מבחינת כישורים חברתיים-הוא מאוד חברותי וילדים אוהבים לבא אלינו (הוא גם מוזמן) אבל ישנה הרבה עוינות כלפיו וחוסר סבלנות (גם כלפי אחרים ..מעין אוירה כזו בין הילדים שמוציאה אותי מדעתי)-כל יום חוזר עם סיפור מבאס אחר.
אנחנו מנסים לעזור אבל מי שמכיר את הבעיות האלה יודע שבפועל קשה לילד ליישם את הטיפים האלה ...
אודה לכל עזרה 
איך לעזור לבנך
16/10/14 19:46
64צפיות
לי אין ידע ונסיון בנושא התרופתי, מעבר לכך שהבנתי מהורים שתהליך התאמת הרופה לוקח זמן ודורש סבלנות.לגבי הטיפולים הטבעיים, אנו עדיין לא פגשתי מי שדיווח שהם אכן עזרו, וגם פה בפורום לא היה דיווח כזה. באשר לכישורים החברתיים יש כמה אפשרויות: קבוצות שמארגנות לעיתים היועצות בבית הספר, טיפול פסיכולוגי לילד אצל פסיכולוג שמתמחה בהפרעת קשב והדרכת הורים.הדרכת הורים תעזור לכם קודם כל לחזק את הילד ותאפשר לו למצוא את דרכו לא בדרך של למידה מהטעויות שלו, אלא דוקא ממה שמצליח לו.ההורות לילד עם הפרעת קשב אינה פשוטה ומוסיפה אתגרים נוספים שמציבים החיים המודרניים לכולנו. כמו למשל ללמוד להתנהל במקום של חוסר וודאות ודרך לא לגמרי ברורה.אני ממליצה לך גם למצוא דרך לפרוק את המתחים שלך, למצוא מקום של תמיכה ללא שיפוטיות (כי את זה את בודאי פוגשת בחיי היומיום).
ציפי היקרה תודה רבה
16/10/14 23:22
41צפיות
אני יודעת שמומלץ לשלב טיפול פסיכולוגי אבל לא מצאנו כזה שהרגשנו שטוב לילד...ובשניים מהמקרים גם הילד לא רצה (מגיל 5 היה אצל שני פסיכולוגים ואצל מטפלת באומנות).
יועצת בי"ס לא המליצה לי לשלב אותו בקבוצות כישורים חברתיים ולטענתה הוא בתחילת דרכו ועושה עבודה יפה-מה גם שיכול להזיק לו בהיבט שמתויג שיש לו בעיה.
אשמח להבין ממך למה התכוונת בדרך לפרוק את המתחים ...ללא שיפוטיות..(הדבר היחיד שעולה בדעתי זה לדפוק את הראש בקיר ..לא נראה לי שיקבלו את זה בהבנה..)-תוכלי לכתוב לי בפרטי.תודה ולילה טוב
המלצת היועצת
17/10/14 07:11
49צפיות
אני במקומך הייתי מקבלת את ההמלצה של היועצת ולו בגלל שהמתשובתה נראה שהיא צפתה בו.יש לה נסיון ויש לה את הפרספקטיבה לראות תהליכים בעוד שההורים מחפשים פתרון מהיר, שהוא לצערי לא אפשרי.נראה לי, על פי מה שכתבת, שהכי מתאים לכם היא הדרכת הורים ובאמצעותכם לעזור לילד.באשר לדרכים לפרוק מתחים, כל הורה ומה שמתאים לו: צעידה בים, קפה עם חברה טובה, יום כיף בלי הילדים, וכו׳
º
ציפי-תודה מכל הלב
17/10/14 22:57
16צפיות
º
זה עוזר בהחלט אני לוקח את זה כבר שנים בגיל 38
16/10/14 11:38
56צפיות
מבחני פתע ביסודי
16/10/14 14:56
48צפיות
האם בבתי הספר היסודיים מבינים שלילד עם קשב וריכוז קשה לעמוד במבחני פתע ? יש מה לדבר על הנושא הזה עם יועצת בית ספר ? או שחסר תקנה ?  בני בכיתה ה כרגע וכבר היו לו שני מבדקי פתע. אם לא יחזור כל יום על החומר לא יזכור . וזה מה שקרה. לא ידע שיהיו מבדקי פתע , לא חזר על החומר , ולא זכר. אין בכוונתי ללחוץ עליו שילמד עכשיו כל יום ויחזור בכל מקצוע על מה שהיה בשעורים הקודמים. הלימודים יהפכו לו לסיוט כך. השאלה מה עושים ? איך מתגברים על זה ? תודה
לא כולם דומים
16/10/14 19:53
36צפיות
אין תשובה אחת שמתאימה לכל בתי הספר ולא כולם בעלי אותו הידע בנושא הפרעת הקשב. לכן קשה לתת תשובה לשאלתך.אני ממליצה לך לפנות ליועצת ולמורה ולהציג את הקושי הספציפי של בנך לא מעמדת ביקורת אל מעמדה של בקשת עזרה לבנך.לדעתי, כדאי ורצוי לחזור על מה שנלמד בכתה, זה יקל עליו כשיגיעו המבחנים.אם תציגי זאת כך, ולא תפעילי לחצים, זה לא יהפוך לסיוט.אני מאד מאמינה בדוגמה אישית, ולדעתי הדרך שבה את תתייחסי לנושא היא הדרך שבה הוא ילמד להתייחס אליו
המלצה למורה להוראה מתקנת באזור גני תקווה
16/10/14 10:29
19צפיות
הי
מחפשת המלצה למורה להוראה מתקנת (אפשרי גם סטודנטית בתחום)
לפעמים בשבוע באזור גני תקווה לילדה בכיתה ה
תודה 
נסי לבדוק בפורום לקויות למידה
19/10/14 11:58
13צפיות
נראה שהגולשים בפורום לא מכירים באזור מגורייך
אבחון ראשוני להפרעת קשב וריכוז
14/10/14 14:15
80צפיות
שלום רב,
בתי בת 7 ועלתה השנה לכיתה א' , לפני תחילת השנה פניתי לאבחון להפרעת קשב וריכוז לאור סממנים שראיתי. בתי אכן אובחנה ע"י נורולוג בהפרעת קשב .
היא אינה היפראקטיבית אך קשה לה להתרכז לזמן ממושך , יש לה דברנות יתר והיא מאוד רגישה.  בשבוע הבא יש לי תור נוסף לנורולוג עם שאלון שהמורה מילאה שבו היא מציינת שבתי בעיקר פזורת דעת ולא מרוכזת, אין לה בעיות התנהגותיות והיא ילדה נוחה וחברותית.
רציתי לדעת למי ניתן לפנות בכדי לקבל הדרכה מסודרת וייעוץ בנושא , אם יש במקום מגורינו (נתניה) חוגים שיכולים לעזור להתמודד עם ההפרעה וללמד אותה כיצד להתרכז יותר ולשמור על סדר וארגון , ומתן הדרכה להורים כיצד לעזור לה יותר .
 
תודה מראש על המענה .
מציעה לך לפנות למרפאה בעיסוק שעובדת בשיטת cog-fun
18/10/14 10:18
51צפיות
בתך עדיין זכאית לטיפול בריפוי בעיסוק במסגרת סל הבריאות. כבר מעלה כאן רשימת מרפאות בעיסוק שמורשות לטפל בגישה ואת מוזמנת להיכנס לאתר שלי לקרוא פרטים על הטיפול בגישה.
כל טוב ובהצלחה!
º
מרפאות בעיסוק מורשות לטפל בשיטת cog-fun
18/10/14 10:19
27צפיות
פתרון לתנועתיות
13/10/14 11:40
119צפיות
בני מקבל ריטלין אבל זה מדכא אותו והוא בחוסר תאבון מוחלט עד שפג הכדור.
הוא עשה אבחון מוקסו ורשום שאין לא בעית קשב,רכוז הוא מעל הממוצע,אמפולסיביות בנורמה,ותנועתיות בעיה והריטלין מסדר לתקין, מה לעשות האם יש פתרון אחר?

אמרו לי לפנות לפסיכיאטר לייעוץ??האם זה נכון והוא יכול לתת לי מענה בנושא??

והוא ילד חכם ללא בעיות לימודיות או התפתחות , רק חסר סבלנות במה שלא מעניין
רופא נתן לו מרשם לריטלין ?
13/10/14 23:16
61צפיות
האם נעשה אבחון רפואי חוץ מאשר מבדק מוקסו?
אני מציעה לכם לעבור אבחון מסודר של מרפאה בעיסוק כדי לברר את הסיבה לתנועתיות. ריטלין היא תרופה להפרעות קשב וריכוז.
עשיתם בירור אצל רופא המשפחה?
14/10/14 07:49
49צפיות
כאשר יש תנועתיות יתר, כדאי לברר אותה מכל הכוונים.למשל: רגישות יתר, שינה לא טובה, חוסר בויטמינים.כמו כן, אינטליגנציה גבוהה עשויה לרמוז שהוא משתעמם בשיעורים.רק אם יש אבחון רפואי מסודר שבדק הסטוריה התנהגותית וגופנית וקבע שההסבר הודאי לקשיים הוא הפרעת קשב, רק אז נותנים תרופה.
הרבה הרבה פעילות גופנית
14/10/14 11:27
64צפיות
מניסיון עם הבן שלי שהיום כבר גדול:
א. הוא עסק בספורט על בסיס יומי
ב. כמה פעמים בשבוע - אם בערב עדיין היה באי שקט - היינו יוצאים איתו להליכה ארוכה, שזו גם הזדמנות טובה ל"אחד על אחד".
ג. דיברנו עם המחנכת שתאפשר לו לצאת לסיבוב בחצר כשמתקשה לשבת בשקט בכיתה.
 
רק להבהיר - כל זה הקל עליו ולימד אותו איך לפרוק את האנרגיות העודפות. התנועתיות קיימת עד היום.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה