בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים, הפרעת קשב וריכוז הינה לקות מורכבת המתפרשת על תחומים רבים. הרבה "יועצים בגרוש", מיתוסים ודיעות קדומות בוחשים בקדרתה ומעכבים אותנו מלהתמודד עמה ביעילות. הפורום הוקם כדי להתמודד בדרך הרפואית-התנהגותית-חינוכית שהוכחה מחקרית. חברים בו הורים לילדים עם הפרעות קשב, מבוגרים עם הפרעות קשב, מטפלים התנהגותיים, מורים לחינוך מיוחד, נוירולוגים, פסיכיאטרים, רוקחים, מרפאים בעיסוק ותרפיסטים בגישות מגוונות המכירים באופן מקצועי את הלקות.  מנהלי ויועצי הפורום: zivadina, זיוה דינה, אמא לילדים עם ADHD ומאובחנת עם ADHD בעצמה,  ציפי קוברינסקי, מאמנת בהווה ומורה בעבר,רונן לין, מורה לחינוך גופני/חינוך מיוחד ומאמן אישי, מרב קובי, מאמנת אישית ומשפחתית, עדו בן צבי, יועץ לטכנולוגיות למידה, פזית ליפוביץ, מאבחנת ליקויי למידה, עו"ד נוגה דגן בוזגלו, יועצת לזכויות תלמידים בארגון הלה, יעל ויסוצקי, מרפאה בעיסוק, הד סולודר, מאמן אישי ומנחה סדנאות ילד-הורה.

 עוד נזכיר את מנהלות הפורום הראשונות: אפרת@הבית, מייסדת הפורום ואיתה זהבה נדליה ד אשר תרמו לעיצוב דמותו של הפורוםאנו מאמינים כי אנשים עם הפרעות קשב וריכוז ניחנו בראייה מקורית ורעננה וביחד עם זאת "לוקחים הכל ללב" ואוהבים לעזור. ברוח מיוחדת זו היינו רוצים לראות את הפורום מתנהל: אנא השתמשו בשפה אדיבה המכבדת כל דעה שונה או מנוגדת. בנוסף, הקפידו לספר על מטפל או טיפול מתוך חוייתכם האישית ולא כפרסום מסחרי. נשמח על הצטרפותכם לדיונים המרתקים של פורום הפרעות קשב ADHD.


 כללי הפורום    ייעוץ חינוכי    ייעוץ רפואי     קישורים    בתי מרקחת  
המידע והעצות בפורום אינם תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע,  ולא יהיה אחראי לנזק כתוצאה מהסתמכות עליו. 
אין להציע או לבקש תרופות בפורום!     הפרסום העצמי בפורום אסור!
 
                         
 
המשך...
הודעה חדשה

ייעוץ עם הפסיכיאטרית דר' איריס מנור
05/06/14 23:49
124צפיות
דר' איריס מנור תייעץ בפורום במהלך סוף  השבוע .
דר'  מנור
היא פסיכיאטרית לילד ולמתבגר. מנהלת היחידה לקשב ורכוז בבי'ח גהה של שרותי בריאות כללית,
מנהלת  מכון אניגמה בתל אביב, ומרצה בפקולטה לרפואה של אוניברסיטת תל אביב.
דר' מנור שותפה לפרוייקט IMAGE הבינלאומי, החוקר את ההיבט הגנטי של ADHD,
מזכירת ארגון הפסיכיאטריה העולמי WPA  בסקציה של הפרעות קשב וריכוז,
ושותפה להקמת עמותת קווים ומחשבות, העמותה הישראלית להפרעת קשב.

דר' מנור מפקחת בהתנדבות על הייעוץ הרפואי בפורום מאז יולי 2002 .
אתם מוזמנים לכתוב אליה את שאלותיכם על ידי הוספת תגובה להודעה זו.
עישון
02/06/14 19:48
85צפיות
ערב טוב
ברצוני להגמל מעישון לאחר שניסתי מסטיקים ללא הצלחה

והייתי בסדנה גימלה מעישון

ועלה נושא של תרופות של וצ'מפקס

השאלה האם יש בעיה אם קבל קונצרטה 96

אני שואל בגלל הבנתי שיש מצבי רוח ועוד
עישון
07/06/14 11:16
65צפיות
שלום רב. לא לגמרי הבנתי את השאלה, אבל אנסה לענות. אין בעיה לקחת ריטלין כאשר מפסיקים לעשן, בחלק מהמקרים זה אפילו עוזר (אחת הסיבות לעישון זה צורך בקשב, מה שנקרא "ריפוי עצמי"). לא מוכרת לי מינון של קונצרטה 96, אולי התכוונת ל 36? אם כן, זה מינון ממש נמוך ואין איתו בעיה. לא הבנתי גם מה זה וצ'מפקס? אם הכוונה לתרופות המסייעות להימנע מעישון, מותר בעיקרון לשלב אבל רצוי מאד להתייעץ קודם עם רופא ולראות באיזו תרופה לגמילה מעישון מדובר. בברכה, ד"ר איריס מנור
הילדה גונבת ממני כסף ומשקרת - שאלה מן הפורום
05/06/14 23:55
77צפיות
זו כבר הפעם השלישית שאני תופסת את הבוגרת שלי, בת ה-12 גונבת ממני כספים ומשקרת לגבי זה.
אמנם מדובר בסכומים של כמה שקלים בודדים, למכולת וכד', אבל מבחינתי זה לא משנה.
מה שמפריע לי מאוד זה לא רק הגנבה, שבעיני זו עבירה חמורה, במיוחד כאשר היא מתרחשת בין כותלי ביתי, אלא השקרים לגבי זה.
היא נשבעת שהיא לא לקחה את הכסף, כותבת מכתבים מרגשים על כך שאיך יכול להיות שאנחנו לא מאמינים לה.
ופעם אחת הצלחתי לגרום לה להודות אבל היא אמרה שזה נבע מחיפוש תשומת לב.
זה כבר כמה ימים שהיא בעונש, בלי גאדג'טים ובלי הטבות מיוחדות.
אמרתי לה שגם אני לא יכולה להתייחס אליה כרגיל, עד שיעבור לי הכעס והאכזבה מההתנהגות שלה, אני לא מוכנה להגיד לה לילה טוב כמו פעם, ולהתייחס אליה כרגיל.
הילדה מאוד מלודרמטית, כאילו חיה באיזו טלנובלה בויוה, מה שגם מוציא אותי מדעתי, אבל זה במאמר ביניים.
מאובחנת בערך מגיל 5 כ ADHD, עם המון תופעות לווי רגשיות
אשמח לשמוע מנסיונם של כאלו שחוו תופעה דומה, או מומחים שיכולים לכוון אותי להתנהגות מולה
תודה
גנבה ואי אמירה אמת
07/06/14 11:19
100צפיות
שלום רב. אני מבינה את רגשות הכעס והפגיעה באמון, ובכל זאת הייתי מציעה לדבר איתה בלי כעס ולנסות להבין במה מדובר, למה היא צריכה את הכסף וכו'. למשל, האם ייתכן שיש בעיה בביה"ס שאתם לא יודעים עליה? כמו כן, כדאי מאד לפנות להתייעצות עם מטפל המבין בהפרעת קשב ולעשות הערכה מחדש, החל בטיפול התרופתי (האם הוא מספיק, מתאים וכו') וכלה בקשיים האחרים, כגון חברתיים או רגשיים ובהתאם לחשוב על טיפול נוסף, בהתאם לבעיה ולצורך. רוב הילדים הסובלים מהפרעת קשב הנתפסים בשקרים משקרים למעשה "שקרים הישרדותיים" מתוך לחץ ורצון לצאת ממצב קשה ולא מרוע או מהפרעת התנהגות. בברכה, ד"ר איריס מנור
אוטיזם ו-ADHD - האם הריטלין יעזור?
05/06/14 23:57
69צפיות
בני בן 9 אובחן עם אוטיזם לפני כשנה וכן ADHD. האוטיזם די מפתיע, כי הוא ילד שמשתלב טוב יחסית בחברה, תמיד היו לו חברים... לפני האבחון בגיל 8, שללו אוטיזם בגיל 4 ו-6. הפרעת הקשב שלו מחמירה בחודשים האחרונים ואני חושבת להתחיל עם ריטלין. אני תוהה אם הריטלין יעזור למקד אותו, לארגן אותו ואולי אפילו יסייע ברמה כזו שנגלה שהאבחון שלו היה שגוי.האם יש כאן הורים לילדים שהוגדרו על הרצף והדבר התגלה כשגוי לאחר טיפול בהפרעת הקשב??

אני לא נמצאת בהכחשה... פשוט רוב הסביבה שלי עדיין טוענת שהאיבחון שגוי ואני מתייגת אותו סתם.
אוטיזם והפרעת קשב
07/06/14 11:22
85צפיות
שלום רב. אכן מה שאת מספרת תמוה מעט, לאור העובדה שיש לו חברים והוא משתלב טוב. מבחינה מקצועית, יש נטייה מסויימת לשתי ההפרעות האלו ללכת יחד, ומצד שני יש להן נטייה "להתחפש אחת לשניה", כך שייתכן שיש פה יותר הפרעת קשב ופחות הפרעה תקשורתית. עדיין ייתכן שיש פה שילוב כלשהו. אני ממליצה בחום שתיגשי איתו לאבחון מסודר כדי להעריך את קיום שתי הבעיות, אם ישנן ולהתחיל לטפל. לא זו בלבד שמותר לתת טיפול תרופתי, הוא אפילו מומלץ. ראשית, ייתכן שיסתבר שאין בכלל הפרעה תקשורתית וזו היתה הפרעת קשב "מתחפשת". שנית, גם אם יש הפרעה תקשורתית, הטיפול בהפרעת הקשב רק יקל על הטיפול בבעיה השניה. בברכה, ד"ר איריס מנור
ילד מחונן - שאלה מן הפורום
06/06/14 23:00
95צפיות
באילו מקרים ועדת השמה תמליץ על חינוך מיוחד לילד עם adhd (הפרעה משולבת), שלא מגיב טוב לטיפול תרופתי? אין ליקויי למידה בולטים מעבר ל-adhd (מעט קושי בכתיבה, לא משמעותי)

מדובר בילד מאוד אינטליגנטי שמשתתף בתכנית מחוננים של משרד החינוך (יום בשבוע), ובבי"ס הרגיל לא לומד בכלל, משוטט בחוץ ובמסדרונות, מושעה לעתים קרובות...
האם ילד מחונן יכול בכלל להיתרם ממסגרת חינוך מיוחד?
ילד מחונן
07/06/14 11:25
178צפיות
שלום רב. אני מודה שיש לי נטייה מיוחדת למחוננים, לכן חשוב לי לציין כמה דברים. ראשית, גם ילדים מחוננים צריכים טיפול, היות והם מתוסכלים אפילו יותר מהאחרים. שנית, הייתי ממליצה בחום שתפני להערכה מחדש של הטיפול. מה זאת אומרת לא מגיב טוב לטיפול תרופתי? איזה טיפול? באיזה מינון? מה כבר נוסה? כדאי יהיה גם לשלב זאת בהדרכת הורים והדרכה לביה"ס היות וזה כאב לב גדול שילד חכם מאד לא מוצא את מקומו באופן שאת מתארת. בברכה, ד"ר איריס מנור
בינתיים ניסינו סוגים שונים של ריטלין במינונים
07/06/14 11:48
82צפיות
שונים.
מחכים בקוצר רוח לאדרל ותולים בו תקוות רבות. במקביל נערכים לאפשרות שאולי ניאלץ לחפש פתרונות אחרים.
מקבלים הדרכת הורים ועומדים בקשר קבוע עם הנהלת ביה"ס, מחנכת, יועצת, הפסיכולוגית של ביה"ס...
אבל ההרגשה היא שאין שום התאמה בין הילד לבין סוג החינוך שביה"ס הרגיל מציע, מכל הבחינות. לכן חושבים גם על כיוונים של החלפת סוג החינוך (שהרי את הילד אי אפשר להחליף), ותוהים אם יש לו, כמחונן, מה לחפש שם.
תודה
הסתגלות לריטלין
07/06/14 08:22
89צפיות
בני בן 8.5 מאובחן עם ASDוAdhd החל לקחת ריטלין LA 20 מ״ג , לפני שבוע.
1.אני מוטרדת מתופעות לוואי של מעיין ״היפריות״ שלא היתה לפני בכזאת רמה. הוא מדבר המון, בעיקר על תחום עניין מסוים. זה לא היה בכזאת קיצוניות לפני התרופה. מעבר לזה התיאבון נעלם לגמרי. הוא אוכל מעט מאוד ומתלונן על כאבי בטן, בחילות, סחרחורות ויש גם מצבי רוח שלא היו לפני ונטייה לרגזנות. האם זה תקין? תוך כמה זמן זה אמור לחלוף ?

2. האם בתקופת ההסתגלות הראשונה לתרופה אפשר לדלג על ימים ( סופי שבוע/ חגים) או שחשוב לשמר רצף?
הסתגלות לריטלין
07/06/14 11:28
90צפיות
שלום רב. דברנות היתר , כאבי הבטן והבחילות הן תופעות שכיחות וחולפות. חוסר התאבון קבוע יותר, וחשוב מאד להתמודד איתו, היות והעובדה שהילד לא אוכל מגבירה מן הסתם את כאבי הבטן והבחילה. מצבי הרוח והרגזנות יותר מורכבים וצריך להבין יותר (לא מעל דפי האינטרנט) מה סיבתם ומתי הם מופיעים. כמו כן המינון נשמע לא גבוה וייתכן שהוא לא לגמרי מותאם.
ניתן בהחלט לוותר על סופי שבוע, אבל יש לקחת בחשבון שהתופעות הלא נעימות תתגברנה שוב ביום א (בד"כ רק ליום אחד). בברכה, ד"ר איריס מנור
º
תודה לדר' איריס מנור על היעוץ בפורום
08/06/14 00:45
15צפיות
אמא מבקשת טיפים לנסיעה לחופשה עם בן 9
07/06/14 09:34
226צפיות
פורום בוקר טוב.... מעוניינים לנסוע לחופשה בכרתים עם ילד בן תשע עם הפרעת קשב משמעותית מאד
אולי אפשר לקבל טיפים ורעיונות לטיול זה .....
שבת שלום
אמא
חופשה עם ילד בן 9
08/06/14 21:04
71צפיות
מה שאני כותבת כאן הן נקודות שחשוב לשים אליהן לב באופן כללי, כמובן בלי להכיר את הילד:

1. תרופות- אם הילד מטופל תרופתית לקחת איתכם את התרופות.
2. תיאום ציפיות: לפני שנכנסים לאוטו חשוב שיהיה ברור מה הציפיות ממנו- איך מתנהגים, מה מותר ומה אסור, מה ירויח אם יצליח להתנהג לפי הכללים (איזה חיזוק משמעותי עבורו יקבל? מתי?) מה יקרה אם לא יצליח (מה תהיה התוצאה של ההתנהגות הלא רצויה?).
3. גבולות וכללים מאד ברורים: במיוחד בסיטואציות חדשות ולא מוכרות מאד חשוב שהילד יידע מה מותר ומה אסור לעשות. חשוב לחזור על אלה ולהזכיר בבוקר לפני שיוצאים מהחדר וכמובן לפני  מעברים שונים: כניסה לאתרים, לחוף וכו'. לבדוק איתו ששמע, הקשיב והבין.
4. לשלב הרבה פעילויות בתנועה- טיולים ברגל, רכיבה על אופנים/סוסים, שחיה, טיפוס, טרמפולינה...
5. לנסות לשמור כמה שאפשר על מסגרת של אוכל ושינה. קשה בטיול, אך עייפות ורעב מחמירים תסמינים של הפרעת קשב ולכן כדאי שיהיה תמיד איזה משהו קטן שאפשר לכרסם אם מתעכבים עם הארוחה.
6. לתת תפקידים משמעותיים: להיות זה שמצלם, זה שמזכיר לכולם לשתות, זה שמסביר לכולם מה עושים היום וכו'.
7. תקבעו ביניכם סימן מוסכם לכך שהוא צריך הפוגה- טיול קצר ברגל, מנוחה, משחק במחשב, משחק בכדור. כשהוא מרגיש שהוא צריך הפסקה/פסק זמן/אוורור, לא משנה איך תקראו לזה.
8. כדור טניס קטן/קיפדור/דמקה או שחמט קטנים מגנטים או קלפים יכולים להיות הצלה משעמום במצבים מסויימים

זה מה שעלה לי נכון לרגע זה, אם יעלו לי דברים נוספים, אוסיף.

טיול נעים :)
|*|פורום The Voice נפתח ב|תפוז|
08/06/14 13:05
5צפיות
ארבעה אישים גדולים מתחום המוזיקה הישראלית מתחרים ביניהם על מציאת הקול הגדול הבא של ישראל -אביב גפן, שרית חדד, שלומי שבת והשופט החדש מוש בן ארי בוחרים את הזמרים אותם ירצו לקדם, באופן בלתי מושפע ממראה חיצוני - בעזרת "האודישן העיוור" - והופכים למנטורים שלהם|!|

הפרק הראשון של העונה השלישית ישודר היום בערב ואתם מוזמנים לפורום The Voice המחודש כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
תוכנית
07/06/14 08:43
83צפיות
מה שם האפליקציה של התוכנית הפרעת קשב
º
לא ידעתי שיש אפליקציה להפרעת קשב. מישהו מכיר?
08/06/14 12:14
39צפיות
חדשה כאן
05/06/14 19:37
91צפיות
התבקשנו ע"י היועצת לבדוק האם לבני בן ה-8 יש הפרעת קשב וריכוז, האם קודם עושים את המוקסו ואח"כ פונים לניורולוג או להפך ? אשמח להמלצות לניורולוג באזור השפלה. שמעתי על ד"ר אמיר ליבנה, האם הוא מומלץ ?
תודה מראש וסליחה על השאלות המבולבלות
מי יכול להמליץ על נוירולוג באזור השפלה?
07/06/14 07:27
38צפיות
ברוכה הבאה למועדון
הצעד הראשון הוא להגיע לרופא המתמחה בהפרעת קשב, נוירולוג או פסיכיאטר או רופא התפתחות הילד שהתמחה בנושא
קיימים מספר מבדקים ממוחשבים שהם כלי עזר לרופא באבחון ולא תמיד הוא משתמש בהם לכן אין טעם לעשות קודם מבדק ממוחשב.
אני מקוה שמישהו מהגולשים מנסיונו ימליץ על רופא
הקרוב ביותר שאני שמעתי זה המחלקה
07/06/14 07:46
66צפיות
הנוריו-קוגניטיבית באסף הרופא.....
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
02/06/14 19:01
61צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז,
והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. וויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

אתם מוזמנים לשאול את מומחי הפורום בתגובה להודעה זו.
חינוך מיוחד?
04/06/14 12:21
105צפיות
באילו מקרים ועדת השמה תמליץ על חינוך מיוחד לילד עם adhd (הפרעה משולבת), שלא מגיב טוב לטיפול תרופתי? אין ליקויי למידה בולטים מעבר ל-adhd (מעט קושי בכתיבה, לא משמעותי)

מדובר בילד מאוד אינטליגנטי שמשתתף בתכנית מחוננים של משרד החינוך (יום בשבוע), ובבי"ס הרגיל לא לומד בכלל, משוטט בחוץ ובמסדרונות, מושעה לעתים קרובות...
האם ילד מחונן יכול בכלל להיתרם ממסגרת חינוך מיוחד?

תודה
כאשר הילד מסוכן לעצמו או לסביבה
06/06/14 11:51
60צפיות
זה אפילו חובה,  אלא אם ההורים באים בהצעה לטיפול במסגרת בית הספר.....
תודה, אתה יכול לפרט?
06/06/14 12:15
44צפיות
מה ז"א "ההורים באים בהצעה לטיפול במסגרת בית הספר"?

הילד מקבל טיפול תרופתי לסירוגין (עדיין לא מצאנו את התרופה הנכונה במינון הנכון, ואני לא בטוחה שנמצא), וטיפול רגשי שעוזר מאוד.
עדיין יש לפעמים אירועים אלימים.

השאלה גם מה זה "מסוכן לעצמו". היו לו התנהגויות שביה"ס נורא נלחץ מהן, בעוד שאני ממש לא התרגשתי (טיפוס על עץ, משחק במספריים... כאלה).

כל עוד הילד לא תחת השפעת תרופה, ביה"ס לא מסוגל להתמודד אתו, נקודה. אמרו לי את זה מפורשות. ואני תוהה, מה רוצים שאני אעשה? אתן לו תרופה שלא מתאימה? אוציא אותו לחינוך ביתי? אם חינוך מיוחד הוא הפתרון בשבילנו, איך זה שאף אחד לא אומר לי את זה?

אני חוזרת גם על השאלה השנייה שלי (לא מצפה לתשובה דווקא ממך, אבל חשוב לי לקבל תשובה ממי שיודע אם יש פה מישהו כזה, לא רוצה שהנקודה הזאת תתמסמס):
האם למסגרת חינוך מיוחד לילדי קש"ר ולקויות למידה יש מה להציע, מבחינה אקדמית וחברתית, לילד מחונן?
האם תלמידי חינוך מיוחד יכולים בכלל להשתתף בתכנית למחוננים של משרד החינוך (במסגרת "יום שליפה" שבועי)?

תודה רבה רבה
זה בדיוק הבעיה וזה מצב לא פשוט כלל
06/06/14 12:22
53צפיות
את מתארת התנהגות שבית הספר לא מסוגל לקבל על עצמו אחריות לילד. ילד שמטפס על עצים או משחק במספרים זה ילד שצריך השגחה מבחינה חינוכית.
יכול להיות שאת לא התרגשת מהם, אבל לפי החוק הילד נמצא באחריות בית הספר בזמן הלימודים וחס וחלילה קורה לו משהו, בית הספר והמורה של אותה שעה אחראים כולל מבחינה פלילית. כך שגם אם את לא מתרגשת, צריך להבין שבית הספר לא חייב לקחת על עצמו אחריות במקרה כזה.
אפשרות אחת ששמעתי עליה זה למצוא לו סייעת..במקרה כזה אולי איזה בחור שיכול לעזור לו להוציא מרץ..
לגבי תוכנית למחוננים צריך לבדוק...אבל  מחוננות אינה סותרת בעיות התנהגות ויש בהחלט בתי ספר לבעיות התנהגות שיש בהם מחוננים.
במגביל - אני פשוט חושב בכתיבה
06/06/14 12:26
39צפיות
אפשר להציע להביא מנתחת התנהגותית שתבדוק מתי אירועים כאלה מתרחשים ותציע פתרונות למערכת...
º
מקביל
06/06/14 14:13
16צפיות
הלוואי שזה היה כל כך פשוט
06/06/14 14:26
41צפיות
התמרונים המתבקשים כדי להימנע מהתרחשות של אירועים כאלה הם פשוט מעבר ליכולות של מערכת החינוך הרגילה.

תודה על התשובות
אני ממשיכה לחשוב, ומקווה שהתרופה הנכונה תימצא, ושהטיפול הרגשי ימשיך להניב תוצאות, ושכל השאלה הזאת תתגלה כלא-רלוונטית (אם כי חינוך מיוחד זה סוג של פנטזיה. הלוואי על כולם כיתות קטנות ויחס אישי ותכניות לימוד מותאמות).
כשאתה אומר סייעת...
06/06/14 14:16
44צפיות
זה משהו שמישהו (המדינה?) מממן עבורי? אם כן, באילו תנאים? אני הבנתי שכשadhd הוא "כל" הבעיה, פתרון כזה ימומן באופן פרטי ע"י ההורים. הבנתי נכון?
יש מצבים שהרשות מוכנה לשלם כאשר יש בעיה
06/06/14 14:22
38צפיות
של התנהגות , אבל זה מאוד תלוי בכל מקרה ומקרה.
מכל מקום כדאי להבין שגם אם מבחינתך זה לא מסוכן, הרי שמבחינת בית הספר זה מצב שלא יכול להימשך וצריך להימצא לו פתרון....
טוב, זה ממילא לא פתרון טוב מבחינתי
06/06/14 14:28
33צפיות
לדעתי הסטיגמה של חינוך מיוחד עדיפה בהרבה על היחס החברתי שילד עלול לקבל בעקבות הצמדת סייעת...
º
להגיד את האמת? זה באמת בעיה
06/06/14 14:32
25צפיות
אגב האם את בטוחה שבאבחון עלו על כל הבעיות?
06/06/14 18:54
32צפיות
שאין דברים נוספים ברקע למשל בעיות בויסות חושי,  קושי בהתמודדות עם סיטואציות חברתיות, תחומי עיניין מסוימים וחוסר יכולת ללמוד נושאים מסוימים?
בהחלט יש בעיות בוויסות חושי
06/06/14 19:49
46צפיות
לא דובר על זה באבחון שנעשה ע"י פסיכיאטר, אבל אנחנו הבחנו בזה מזמן וגם רופאת הילדים (שקושרת את הכל יחד. לדבריה, לילד יש קשיי ויסות שמתבטאים בקשב, בריכוז, בתנועתיות, ברגישות החושית, בשינה, ברגשות...) - כלומר זה ברקע. לצערנו זה אספקט שלא מטופל מספיק (אין באזור שלנו מרפב"ע עם רקע מתאים שעובדת עם קופה"ח שלנו).

קושי בהתמודדות עם סיטואציות חברתיות יש כחלק מהקושי בוויסות רגשות. הוא קורא מצבים חברתיים מצוין.
היכולת שלו ללמוד כל נושא תלויה רק באופן ההגשה. הוא משתעמם סופר-סופר מהר, גם בגלל הקשב וגם בגלל האינטליגנציה הגבוהה (מאוד) שלו.
(לפעמים אני מנסה לספר לו משהו או לשאול אותו משהו ענייני, ועוד לפני המילה הרביעית הוא מתלונן שאני משעממת אותו)
האם יש לכם תיעוד של כל זה?
07/06/14 07:45
32צפיות
מאוד חשוב להגיע לועדת השמה עם כל המסמכים הללו ולהראות שבבית הספר לא עשו כלום לעזור לכם....
הרבה פעמים ועדת ההשמה מחייבת את בית הספר להקצות משאבים לנושא, דרך המתי"א המקומית.
של הוויסות החושי? יש התייחסות מצומצמת לעניין
07/06/14 08:14
30צפיות
בדפי סיכום אבחון של מרפאה בעיסוק.
אבל אם וכאשר נגיע לוועדת השמה, אני כבר אמסמך את עצמי מכל הכיוונים. אם נגיע להחלטה שזה פתרון שאנחנו שואפים אליו, לא תהיה לי בעיה להשיג המלצה מרופאת הילדים, מהמטפלת הרגשית, אולי אפילו מהפסיכיאטר.
לגבי ביה"ס, אמנם הם לא מיישמים את כל ההמלצות של האבחון הפסיכודידקטי ולא נותנים הוראה מקדמת, פשוט כי יש להם בעיית משאבים קשה (מעדיפים לתת לילדים אחרים שבאמת צריכים את זה הרבה יותר. הילד המחונן שלי יסתדר גם בלי זה). אבל אי אפשר לומר שהם לא עושים כלום לעזור לנו. הם עושים כל מה שהם יכולים וזה לא מעט (הבדל של שמים וארץ ממה שהיה בשנה שעברה. אז הייתה מנהלת אחרת, מחנכת אחרת ויועצת אחרת, וההרגשה הייתה פשוט של מלחמה בינינו לבינם. היום יש שיתוף פעולה יפה. מבינים את הקשיים, מכילים אותם עד כמה שאפשר ועובדים חזק על חיזוקים חיוביים).
הבעיה שזה לא מספיק. המערכת לא בנויה לזה.
כל עוד הוא לא מקבל תרופה, הוא צריך "להתאוורר" (לצאת, להסתובב, לחפש גירויים תנועתיים וחושיים) המון. המון. ברמה שמחייבת השגחה, כי הוא שוכח את עצמו ואת הכללים. זה כל הסיפור.
(דרך אגב, הזכרתי פעם-פעמיים את
07/06/14 08:19
35צפיות
רופאת הילדים ושכחתי לציין את הפרט ה"שולי", שהיא מטפלת בנו גם תחת הכובע של רופאת קשב )
אני לא מכיר את רופאת הילדים
07/06/14 08:31
31צפיות
וגם אם היא טובה אני מאוד מפקפק עם היא מוסמכת לטפל במצב כה מורכב שאת מתארת...
למרות שאני מבין שאתם גרים באיזור לא נגיש לשירותים רפואיים ובריאותיים ולא תמיד יש ברירה, כדאי בכל זאת שיהיה פסיכיאטר צמוד במעקב....
תראה
07/06/14 09:10
27צפיות
זו רופאת ילדים מומחית בקשב שמוסמכת לאבחן קשב
את האבחון ותחילת הטיפול עשינו אצל פסיכיאטר, אבל היה לנו קשה מאוד לנסוע עד אליו כל פעם, ובעצה אחת אתו (עם הפסיכיאטר) החלטנו להעביר את הטיפול אליה - רופאה שממילא מכירה אותו מגיל קטן מאוד וליוותה אותו דרך כל הקשיים.
היא עדיפה בעיניי דווקא בגלל המורכבות של המצב. היא גם מכירה היטב את המטפלת הרגשית ועומדת בקשר אתה (באישורנו).
אני מבין את הקושי
07/06/14 09:24
27צפיות
אבל בכל זאת כדאי לבצע מדי פעם הערכה מחודשת.
אולי אם תגידי באיזה איזור נמצא מישהו מתאים
ואגב אני גם מאוד מבין את הקשר לרופאת המשפחה
07/06/14 09:26
23צפיות
יש לי רופאת משפחה שלא אחליף אותה בעד שום הון,  והמשכתי איתה גם כאשר הייתי צורך לנסוע חצי שעה אליה....
º
יש התייחסות של דר׳ מנור לשאלתך על ילד מחונן
07/06/14 16:44
26צפיות
תודה, ראיתי
07/06/14 20:33
19צפיות
וגם הגבתי,
ולמען האמת לא הייתה התייחסות לסייפא של השאלה, אבל כנראה אין לה תשובה לזה
לעניות דעתי
08/06/14 00:49
34צפיות
היא לא חושבת שלילד מחונן יש מה לעשות בחינוך מיוחד, ולפי מה שמצטייר ממה שאת כותבת, נראה שיש פיספוס גדול של הילד.
ממליצה לך לקחת אותו להיבדק אצל דר' מנור, היות שהיא חוקרת ועוסקת במחוננים בעלי הפרעת קשב.
וואללה.
08/06/14 07:03
25צפיות
איך מגיעים אליה? רק פרטי?
מכון אניגמה בתל-אביב
08/06/14 08:57
24צפיות
שמעתי שיש אפשרות להחזרים, אבל כדאי לבדוק במקום....
TEA-Ch
02/06/14 08:12
84צפיות
איך זה בעברית, איך לתרגם?
טאי -צ'י?
02/06/14 12:27
54צפיות
זה סוג של טיפול במגע.
או שאולי בכלל התכוונת לאיזה סוג של תה...?
זה סוג של אבחון סטנדרטי
03/06/14 14:50
56צפיות
עם כל מיני משימות שתפקידן לבדוק סוגים שונים של קשב אצל ילדים:

TEA-Ch Test of Everyday Attention for Children: TEA-Ch

מנסה שוב לחבר את הקישור:
03/06/14 14:52
30צפיות
º
אם הקישור לא מוביל לשום מקום-חפשו שוב בגוגל
03/06/14 14:53
12צפיות
אני בכלל לא בטוחה שיש תרגום לעברית
03/06/14 14:56
26צפיות
או שנעשה מחקר שבודק תוקף ומהימנות בקרב ילדים בישראל. בזמנו, למדתי את האבחון הזה במסגרת הלימודים בריפוי בעיסוק אך הכל היה באנגלית, כולל קטעי השמע.
º
TEA - test of everyday attention
06/06/14 23:04
13צפיות
כתובות אינטרנט מצורפות:
אבחנה מבדלת
31/05/14 20:04
120צפיות
בני בן 9 אובחן עם אוטיזם לפני כשנה  וכן ADHD. האוטיזם די מפתיע, כי הוא ילד שמשתלב טוב יחסית בחברה, תמיד היו לו חברים... לפני האבחון בגיל 8, שללו אוטיזם בגיל 4 ו-6. הפרעת הקשב שלו מחמירה בחודשים האחרונים ואני חושבת להתחיל עם ריטלין. אני תוהה אם הריטלין יעזור למקד אותו, לארגן אותו ואולי אפילו יסייע ברמה כזו שנגלה שהאבחון שלו היה שגוי.האם יש כאן הורים לילדים שהוגדרו על הרצף והדבר התגלה כשגוי לאחר טיפול בהפרעת הקשב??

אני לא נמצאת בהכחשה... פשוט רוב הסביבה שלי עדיין טוענת שהאיבחון שגוי ואני מתייגת אותו סתם.
רוב האנשים לא מבינים אוטיזם בתפקוד גבוה
03/06/14 11:55
92צפיות
ועדיין סבורים שמדובר רק בכאלה שלא מדברים או בקושי....למעשה ,, על פי האבחונים האחרונים, כמחצית האוטיסטים הם דווקא ב"תפקוד גבוה", כאלה שיכולים להיות בקשר עם אנשים מסביב...
היום גם יודעים שכמחצית האוטיסטים סובלים במקביל גם מהפרעת קשב, דבר שבעבר סברו ששולל אחד את השני.
אני מציע שפשוט תעברי על התסמינים כפי שהם בDSM האחרון ותנסי לענות בכנות..אם את מתבלטת כדאי לפנות לאבחון נוסף במקום שמתמחה בתפקודים גבוהיים כגון "בית אחד.
צריך לזכור גם שהקריטריונים לאוטיזם השתנו
05/06/14 12:39
60צפיות
כך למשל הוציאו מהרשימה את הנושא של התפתחות שפתית, והכניסו את הנושא של ויסות חושי ורגשי...
כך שלא מעט אנשים שמקודם לא היו נכללים בקטגוריה בגלל יכולת שפתית תקינה ואפילו גבוהה, יכולים היום להכלל בקטגוריה.
הרבה פעמים יש גם וגם
08/06/14 21:55
50צפיות
אין לי ספקות שיש לו ADHD: ריטלין עוזר לו מאד להתמקד ולהתרכז בכאן ועכשיו, לעמוד בדרישות של בית ספר.
ואין לי ספקות שהוא אוטיסט בתפקוד גבוהה - יש לו פשוט חשיבה אחרת, הבנה אחרת של העולם, תחושה אחרת. לא יודעת איך להסביר את זה במילים...
סליחה, דיברתי על הבן *שלי*!!!
10/06/14 09:53
37צפיות
לא רק לבנים שלי אין קשב וריכוז, גם לי...
קראתי עכשיו את ההודעה שלי וראיתי שהיא מאד חריפה, ויהירה, ומתימרת, כי פיספסתי את המשפט הראשון: גם בן שלי עם PDD ו-ADHD
זה בסדר, גם לי יש משניהם....
10/06/14 15:12
32צפיות
ואני מבין מה שאת אומרת כי זה קורה לי ולהמון אחרים. רצות על זה אפילו בדיחות באינטרנט....
לי תמיד הייתה יכולת לענות את התשובה הנכונה לשאלה הלא הנכונה את התשובה הלא נכונה לשאלה הנכונה או למצוא משהו שהמורה לא חשב עליו....
כשזה מצליח מקבלים על זה נובל...אבל עד שזה מצליח.....
|*| פורום 24 נפתח בתפוז |*|
02/06/14 12:07
8צפיות
|פצצה| אנו שמחים לבשר על פתיחתו של הפורום לסדרה המצליחה 24. שש שנים אחרי ירידת הסדרה המקורית, 24 חזרה לעונה חדשה ומותחת!

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולהתעדכן בפרקים השבועיים וכמובן להיזכר בעונות הקודמות.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
יעוץ עם הפסיכיאטר למבוגרים דר' אורי שוורצמן
29/05/14 22:54
120צפיות
דר' אורי שוורצמן ייעץ בפורום במוצאי שבת.
דר' שוורצמן
הוא פסיכיאטר למבוגרים, מנהל מרפאה להפרעות קשב וריכוז ולהפרעות התפתחותיות אחרות.
אתם מוזמנים לצרף את שאלותיכם על ידי הוספת תגובה להודעה זו.

תודה לד"ר אורי שוורצמן ולגולשים המשתתפים בייעוץ
למה הריטלין עזר רק יומיים? שאלה מן הפורום
29/05/14 23:05
89צפיות
שלום, אני משתמשת חדשה, נראה שיש לי הפרעות קשב ללא היפראקטיביות אלא חולמנות, שוקלת 64, בת 40, ניסיתי קונצרטה 36 פעלה טוב יומיים ראשונים ואחרכך התחילו מגרנות קשות שאפילו משככי כאבים לא עזרו, המשכתי להשתמש עוד כמה ימים וכשממש לא הצלחתי לתפקד עם המגרנות הרופא הוריד לי את המינון, המינון החדש לא השפיע אבל יצר את אותן המגרנות, החליפו לי לרטלין LA 20 וגם הוא השפיע יפה יומיים ואחרכך כאילו כלום, לא משפיע וללא תופעות לוואי, הגדילו לי מינון ל- 30 (כדור של 20 שכבר היה לי מהמרשם הקודם + כדור של 10), עדיין לא משפיע וללא תופעות לוואי
למה זה השפיע רק יומיים? אשמח להמלצות מה לעשות? אגב בכל המינונים גם כשעבדו יומיים וגם כשלא עבדו מצב הרוח השתפר מאוד

הסתגלות מהירה
31/05/14 21:28
88צפיות
העובדה שריטלין מסוג מסוים עובד ביעילות מספר ימים בלבד, ולאחר מכן אינו יעיל יותר יכול לנבוע משתי סיבות: יתכן כי הינך מסתגלת במהירות רבה לריטלין, תופעה שלרב מופיעה לאחר שימוש מאוחר ובמקרים מסוימים, או שההשפעה הראשונה היתה פלצבו הנוטה להשאר פחות מתגובה שאינה קשורה לכוח האמונה בתרופה. אפשר עדין לנסות עם ריטלין מסוג אחר כדוגמאת SR, ואם שוב ההשפעה תהיה קצרה, לנסות תרופות כמו אדרל או ויואנס המובאות ביבוא אישי.
אוכל רטלין ובית ספר - תיזמון .
27/05/14 11:03
113צפיות
לא כל כך יודעים איך לסכרן לוח הזמנים ...  אוכלים משהו קל  לפני לקיחת הכדור מה שמעכב ספיגה שלו  - כמה זמן עד שהכדור מתחיל להשפיע  20 דקות 30 דקות ? בבוקר זה קריטי להיות מדוייק  גם כדי שהילד יהיה מרוכז לא רק כבר בשיעור הראשון אלא גם בחציית כביש בדרך לבית הספר .
תזמון
31/05/14 21:31
56צפיות
הריטלין אכן משפיע תוך עשרים דקות עד חצי שיה. אין השפעה משמעותית על הספיגה אם אוכלים ארוחת בוקר פשוטה, וצריך לזכור שבלי אוכל הילד בודאי לא יהיה מרוכז בבוקר... העיכוב בספיגה הוא רק משמעותי אם מדובר על ארוחה כבדה כגון סטיק וצ'יפס בארוחת צהרים.
קונצרטה והשפעותיה
26/05/14 08:37
106צפיות
האם יכול להיות שיש נוטל קונצרטה תקופה מסויימת (סביב 3 חודשים) והכל בסדר ופתאום יש תחושה שזה לא "עובד" כמו קודם?...
הסתגלות לאחר זמן
31/05/14 21:34
62צפיות
בהחלט תתכן הופעה של הסתגלות לאחר זמן חוזק ההשפעה ירד. הפתרון הוא להעלות את המינון אם הדבר אפשרי מבחינת תופעות לואי והמדדים כלחץ דם, או לעשות הפסקה בטיפול למשך שבועות עד חודשים, מה שקרוי "ירח דבש" ואז לחזור ליטול את התרופה.
האם אני סובל מהפרעת קשב וריכוז חריגה?
30/05/14 01:23
99צפיות
יש לי כמה תסמינים מאוד משמעותיים שלא הצלחתי, גם לאחר בירורים מקיפים יחסית, להביא לאבחנה שתסביר את קיומם.

1) יש לי בעיה קשה להיות במצב נינוח, אלא אם מדובר בצפייה בטלוויזיה/מחשב. כלומר, כל שאר הדברים - לאכול, לקרוא ספר, לחכות בתחנת אוטובוס, חייבים להיות מלווים, באופן בלתי נשלט או כמעט בלתי נשלט, בתזוזה. כלומר, אם אני אוכל אני פשוט הולך תוך כדי. לא מסוגל אחרת. מרגיש [פיסית] תחושה נוראה אם מנסה שלא לעשות זאת.

2) יש לי ליקוי חריג ביותר בהבנת דברים טכניים. אני לא מדבר על חוסר אינטואיציה טכנית או משהו בסגנון, אלא בקשיים להבין אפילו את הדברים הכי בסיסיים עד לרמה מגוחכת. להרכיב, לחבר, ליישר - לא משנה כמה אנסה לא אגיע לשום תוצאה הגיונית.

3) פוביה מדם או כל אזכור שקשור בו - וויזואלי/מוחשי/מילולי וכו'. לעיתים עד כדי התעלפות.

עשיתי אבחון TOVA, יצא תקין. גם EEG, גם דברים אחרים כמו פסיכולוג לא הועילו. הלכתי לייעוץ לגבי קשב וריכוז ולא היה להם מושג וגם פגישה אחת עם נוירולוג לא קידמה אותי לשום מקום. לי באופן אישי זה נראה מוזר ואני בטוח שהתשובה מסתתרת איפשהו.

תודה מראש.
אבחון לתסמינים שונים
31/05/14 21:43
81צפיות
קשה כמובן לבצע אבחון דרך המחשב ומכמה שורות, וכל שאני אומר לא מחליף כלל אבחון מקיף להפרעות קשב וריכוז. לTOVA אין שום מהימנות והבדיקה לבדה לא יכולה לומר דבר. EEG לעומתה היא בדיקה מהימנה, אבל במקרה שלך בעיקר נועדה לשלול אפילפסיה.
אי השקט שאתה מתאר עשוי להיות היפראקטיביות כחלק מתסמונת ADHD והוא אפילו לא חייב להיות מלווה בהפרעות קשב וריכוז. הקושי שלך להבין דברים טכנים עשוי להיות קושי בריכוז אבל גם קושי בתפיסת המרחב. והפחד שלך מדם, הוא כמו שכתבת פוביה, שהיא שכיחה מאד. הרבה אנשים מפחדים מדם, ממחטים, מחלוקים לבנים, מכל אחד בנפרד או ביחד. הוא אינו קשור כנראה לסימפטומים האחרים שתארת.
בקיצור, יש צורך באבחון שלם.
היכן ניתן לבצע את האבחון?
31/05/14 22:06
38צפיות
תודה רבה על תשובת המפורטת.
אבחון הפרעת קשב אצל מבוגרת
31/05/14 22:55
56צפיות
שלום רב,
אבחון הפרעת קשב יש לבצע אצל נוירולוג או פסיכיאטר מבוגרים מומחים להפרעת קשב.
רוב האבחונים המפורטים לפי המלצת משרד הבריאות מתבצעים במכונים פרטיים.
º
סליחה - אבחון הפרעת קשב אצל מבוגר
31/05/14 22:57
24צפיות
האבחון שלי היה
01/06/14 00:26
40צפיות
הרבה יותר יבש. בדיקת TOVA = התוצאות טובות -> שאל נוירולוג, מבחינתנו אתה בסדר.
האמת שהבודק ציין שהסיכוי שיש הפרעה נמוך מאוד, ושTOVA "מדייק" ב80% מהמקרים ויותר. זה נכון?
פסיכיאטר או נאורולוג מתאים
31/05/14 23:50
57צפיות
ניתן לבצע את האבחנה אצל פסיכיאטר או נאורולוג המתמחה בהפרעת קשב וריכוז, ואם קיימת בעיה נוספת כפוביה, עדיף אצל פסיכיאטר.
º
תודה לדר׳ אורי שורצמן על היעוץ בפורום
01/06/14 06:34
18צפיות
היכן ניתן להשיג שאלון בונדר ווילד?
30/05/14 10:47
75צפיות
רופא המשפחה הפנה אותי לחפש את השאלון על מנת שיםנה אותי למומחה להפרעות קשב לילדים.
בשיטוטים באינטרנט לא מצאתי
במרפאת האם  לא מצאתי...

משהו יודע כיצד אוכל להשיג את השאלון?

תודה רבה!
לא מבינה את הרופא...מי נותן למי שירות פה?
30/05/14 10:57
71צפיות
אם הוא משתמש בשאלון הזה כסינון, שיחזיק אצלו שאלונים ויתן לך. למה את/ה צריך/ה לחפש את השאלון?

הוא יכול להפנות אותך למומחה להפרעות קשב גם בלי השאלון הזה ובלי לטרטר אותך אם הוא מראיין אותך ושואל את השאלות הנכונות.
שאלון מקבלים מן הרופא המאבחן, לא מרופא המשפחה
31/05/14 12:20
43צפיות
וככל הידוע לי, האבחון לא נעשה בעזרת השאלונים האלה.
כתובות אינטרנט מצורפות:
בדיקת קשב וריכוז לבחור בן 19
30/05/14 02:39
66צפיות
אשמח לקבל המלצות
היכן ואצל מי כדאי לבצע בדיקת קב וריכוז לבני בן ה-19.
לא משנה כמה יעלה, חשוב לי שיהיה הכי מקצועי ואמין.
גם לא משנה באיזה אזור בארץ, אנחנו אמנם בצפון אבל ניסע לכל מקום.
בדיקת קשב וריכוז לבן 19
30/05/14 11:17
49צפיות
כדי לעזור לך כדאי לדעת קצת יותר פרטים על התפקוד של הבחור, מהם הקשיים שלו, כדי לדעת אם להמליץ לכם לפנות לנוירולוג או פסיכיאטר.
בעכו יש לכ את ד"ר קשב של גיל ופנינה מאור
31/05/14 08:22
34צפיות
מומחים מהמעלה הראשונה
º
לכם
31/05/14 08:31
12צפיות
כאבי ראש חזקים בשעה 7
28/05/14 00:16
69צפיות
האם יכול להיות שהופעת כאבי ראש חדים איכשהו קשורה לריטלין?
הילד בן 6.8 מקבל LA20 בשעה 7:30, מתחילת השנה (כבר אמור היה להתרגל).
מצד אחד, הכאבים מופיעים בשעה 7, ,ז"א כבר מזמן השפעת הכדור עברה. יכול להיות סוג של ריבאונד?
מצד שני, אני מודאגת ממינון קטן (הוא ילד די גדול פיזית), בהשוואה לבכור שלי שמבוגר ממנו בשנתיים, שוקל פחות 5 קילו לפחות ומקבל קונצרטה 36.
אני יודעת שגם תת-מינון עלול ליצור בעיות.
אבל שוב: בשעה 7 בערב???
הכאבים הם גם מתחילת השנה?
28/05/14 20:43
43צפיות
או אולי מתחילת הקייץ?
בתור התחלה הייתי אומרת את הסיסמא של המדריכים בתנועה- מי שלא שותה דרך הפה שותה דרך הווריד...
ז"א - רוב הסיכויים שהוא פשוט לא שתה מספיק במשך היום- כי כשלוקחים ריטלין צריך לשתות לפחות פי 1.5 יותר מאדם רגיל שצריך לשתות הרבה ביום קיץ חם. וזו הסיבה הכי נפוצה לכאבי ראש בסוף היום.
ובמקרה של ריטלין - ובמיוחד קונצרטה זה יכול להיות גם כתוצאה מרעב...
זה שאין תיאבון בזמן נטילת התרופה- זה לא אומר שהגוף לא צריך לקבל מזון- זה רק אומר שלא מרגישים רעב.  אם לא לוחצים על הילדים שלי- הם צמים ימים שלמים.
הכאב שהוא מתלונן - חד
31/05/14 07:52
27צפיות
אני יודעת (על עצמי) שהתיבשות מביאה לכאב ראש עמום, לוחץ, של כל הראש. והוא מתלונן על כאב חד ופתאומי...
הילד מקבל LA והטאביון שלו לא נפגע. להיפך, הוא כל הזמן רעב...
אז זה לא זה.
אבל תודה
כדאי לבדוק את נושא השתייה
29/05/14 22:57
39צפיות
כדאי לוודא שהוא שותה מספיק בזמן השפעת הכדור.
כמו כן, הייתי מנסה לבקש ממנו לשתות הרבה מים בזמן כאב הראש.
שתיית מים היא תרופה טובה לכאבי ראש, במיוחד כאשר מתייבשים מריטלין.
ייעוץ חינוכי לילדים עם הפרעת קשב
26/05/14 22:35
55צפיות
בימים ג'-ה' בערב ייעצו מומחי הפורום בנושאים חינוכים והתנהגותיים.
התחום החינוכי-התנהגותי הוא בעל חשיבות עליונה בטיפול הרב מערכתי היעיל בהפרעת קשב וריכוז,
והיועצים החינוכיים כאן כדי  לענות על שאלותיכם בנושאים:

א. אבחון דידקטי ופסיכו-דידקטי
ב. הוראה מתקנת ואסטרטגיות למידה לילד עם הפרעות קשב.
ג. וויסות ושליטה בהתנהגות
ד. מוכנות ובשלות ללמידה בגילאים השונים
ה. עזרת מערכת החינוך לתלמיד לקוי הלמידה
ו. בניית מערך תמיכה הורי וחינוכי לילדנו.
ז. מתי כדאי אימון אישי ומתי טיפול התנהגותי?

אתם מוזמנים לשאול את מומחי הפורום בתגובה להודעה זו.
הילדה גונבת ממני כסף ומשקרת
25/05/14 13:18
118צפיות
זו כבר הפעם השלישית שאני תופסת את הבוגרת שלי, בת ה-12 גונבת ממני כספים ומשקרת לגבי זה.
אמנם מדובר בסכומים של כמה שקלים בודדים, למכולת וכד', אבל מבחינתי זה לא משנה.
מה שמפריע לי מאוד זה לא רק הגנבה, שבעיני זו עבירה חמורה, במיוחד כאשר היא מתרחשת בין כותלי ביתי, אלא השקרים לגבי זה.
היא נשבעת שהיא לא לקחה את הכסף, כותבת מכתבים מרגשים על כך שאיך יכול להיות שאנחנו לא מאמינים לה.
ופעם אחת הצלחתי לגרום לה להודות אבל היא אמרה שזה נבע מחיפוש תשומת לב.
זה כבר כמה ימים שהיא בעונש, בלי גאדג'טים ובלי הטבות מיוחדות.
אמרתי לה שגם אני לא יכולה להתייחס אליה כרגיל, עד שיעבור לי הכעס והאכזבה מההתנהגות שלה, אני לא מוכנה להגיד לה לילה טוב כמו פעם, ולהתייחס אליה כרגיל.
הילדה מאוד מלודרמטית, כאילו חיה באיזו טלנובלה בויוה, מה שגם מוציא אותי מדעתי, אבל זה במאמר ביניים.
מאובחנת בערך מגיל 5 כ ADHD, עם המון תופעות לווי רגשיות
אשמח לשמוע מנסיונם של כאלו שחוו תופעה דומה, או מומחים שיכולים לכוון אותי להתנהגות מולה
תודה
כדאי להתייעץ עם איש מקצוע כי זה גיל קשה
25/05/14 14:17
65צפיות
לריטה שלום,
אני ממליצה להתייעץ עם איש מקצוע אשר יכול לראות את התופעה
במבט אובייקטיבי ובלי מעורבות רגשית של אמא.

גם התופעה לא נעימה וגם הגיל קשה,
וכדאי לקבל הדרכה טובה או טיפול לנערה.

אמנם אני אמא, אבל אינני מרגישה שאני יכולה לייעץ לך
כי חשוב מאוד להכיר את הפרטים.
אולי להתחיל מתיחקור זהיר של החברות והמחנכת
כדי להבין אם מופעל עליה לחץ להוכיח משהו.
איך מעצימים מלודרמות ושקרים
25/05/14 14:50
85צפיות
התופעה שאת מתארת די נפוצה בגיל ההתבגרות, ואני מסיקה מזה שהיא כבר בתוכו
היא מורדת בערכים שכל כך חשובים לך
את רואה בזה עבירה חמורה ועוזרת לה להעצים את המלודרמה, גם עונשים וגם קשה לך להתייחס אליה כרגיל ואני בהחלט מבינה אותך כי זה באמת מכעיס.
הדרך לפרוץ את המעגל היא להמעיט בתגובות שלך. תודיעי לה מראש מה יקרה אם היא תגנוב ואל תעשי לה שיחות מעמיקות בנושא. פשוט תפעילי את הסנקציה שקבעת מראש ואל תדברי על זה יותר. וכן, תגידי לה לה לילה טוב ואל תביעי אכזבה. זה מייצר רצון להתגונן ולשקר וגם רגשות אשם שאינם מקדמים.
במקום זאת, חזקי אותה במקומות שהיא נאמנה לערכים שחשובים לך ותני לה דוגמה אישית של מי שנאמנה לערכיה. תאמיני לי זה כמעט הדבר היחיד שעוזר.
קחי בחשבון שהמלודרמה קשורה לוויסות הרגשי שנובע מהפרעת הקשב וכל תגובה שלך שמשדרת כעס ואכזבה מעצימות אותה.
ואל תיבהלי מהמרד, כי זה חלק מתהליך ההתבגרות הטבעי.
היזהרי מלתייג אותה כשקרנית, יש כלל בחינוך: you get what you expect...
והקפידי תמיד לומר שאת מבינה שהיה לה קשה להתאפק לא לעשות זאת אבל את בטוחה שבפעם הבאה היא תצליח לעצור בעצמה
תודה רבה לשתיכן
25/05/14 16:17
51צפיות
אני בהחלט משבחת אותה על התנהגות חיובית שלה
את כבר למדתי מעשרות הדרכות הורים ושיחות עם מטפלות שמטפלות בילדה, לדעתי היא נמצאת יותר זמן אצל הפסיכולוגים מאשר בכיתה..
ונראה לי שדוקא אצל הפסיכולוגית היא מקבלת עוד יותר כלים/מילים/ביטויים שעוזרים לה לתרץ את ההתנהגות שלה.
הודעתי לה מראש כבר בפעם הקודמת שזו תהיה התגובה שלנו במידה והיא תחזור על זה שוב.שלילת כל הגאדג'טים ומניעת כסף למכולת, ולכל פעילות אחרת מחוץ לשעות הלימודים, למעט בת מצוות וחזרות .
היא מנסה עדיין לקבל כספים לכל מני דברים, בכל מני טענות שונות, אבל כבר מבינה די מהר שלא יילך לה.


גם אני הייתי גונבת מהוריי כסף בגיל ההתבגרות-
26/05/14 06:32
60צפיות
למה? כי היה לי חשוב להראות טוב וכל פעם כשביקשתי מאבי כסף (לאמא אף פעם לא היה כסף בארנק) הוא אמר לי שהוא במינוס ואין לו.
יום אחד שמתי לב שיש לו בכיס מכנסיים 200 ש"ח. לקחתי לו 50 ש"ח וקניתי בזה תמיסה לעדשות מגע.
כשבוע לאחר מכן עוד 50 ש"ח- קניתי בזה חזיה יפה וכו'.

ההורים מעולם לא עלו עליי, עשיתי זאת במשך כ-3 שנים. אחר כך- התגייסתי לצבא וקניתי מהמשכורת הצבאית כל מה שאני צריכה.

לגבייך, קודם כל יש להבין האם חסר לה משהו, צורך פיזי כמו בגד יפה, שחשוב לה להראות טוב, להיות עם עדשות
מגע וכו. להציע אולי דמי כיס... אני יודעת שלגבי זה היה עוזר.
הכסף משמש אותה בעיקר למכולת
26/05/14 08:29
54צפיות
בחופשה הגדולה היא הרוויחה כסף בשמרטפות על אחותה הקטנה, אך בזבזה אותו על שטויות
אני מנסה ללמד אותה להתנהל מול כסף, ועל כך שכסף זה לא משהו שגדל על עצים, וצריך לדעת להתנהל איתו נכון.
לא נראה לי שיש לה מחסור במשהו
היא לא ילדה שאוהבת בגדים, ויש לה את כל הגאדג'טים שהיא רק צריכה.
זה בפרוש לא מגיע ממקום של מחסור, אלא של לא לקבל את המילה לא
אומרים לה לא על כסף למכולת, והיא פשוט מכניסה יד לארנק שלי.
אבא שלה מאוד אוהב לתת לבנות שלנו כסף קטן לנשנושיה במכולת, ואף פעם לא היתה בעיה עם זה.
אני כן מנסה להמנע מיותר מדי מתוקים, כי זה מחרפן לי את הילדות.
לריטה 1
29/05/14 02:04
29צפיות
נראה כי אתם עושים כל מאמץ לייצר תקשורת עם הבת ולהבין מה מטריד אותה.
אני חושב שזו הדרך הנכונה וכי לטווח הארוך היא יעילה יותר מהתגובות המשמעתיות.

עם זאת, נשמע שהדיאלוג עם הבת לא מצליח להגיע להבנה מעמיקה יותר
של הסיבות לגניבות. היא ממשיכה להסביר באופן שלא באמת עוזר לכם לעזור לה.
גם זה אופייני לגיל. ייתכן שהיא עצמה לא לגמרי מבינה את הסיבות להתנהגות זו.

לדעתי פנייה לייעוץ או טיפול משפחתי יכולה לעזור.
ראשית, כולכם זקוקים לתמיכה והבנה במצב מורכב זה.
שנית, רתימת המשאבים של כל בני המשפחה לשינוי המצב,
תעזור ליצור שינוי משמעותי ומהיר יותר.

בהצלחה
תקשורת עם הילדה
28/05/14 13:29
37צפיות
ריטה שלום,
זוהי אכן בעיה מטרידה ביותר כי מדובר בסוגיה בסיסית של מתן אמון. חשוב שההתנהלות שלך מולה תהיה כמה שיותר עניינית. זה בסדר למנוע ממנה דברים שהיא אוהבת כתוצאה מהתנהגות לא ניאותה, יחד עם זאת לא הייתי ממליצה לעשות ברוגז ולהתעלם ממנה. שווה לקחת את הילדה לשיחה, לנהל איתה דיאלוג ולערוך איתה הסכם עם חיזוקים. כמובן במקרה שזה יותר מסובך שווה להתייעץ עם בעל מקצוע כפי שזיוה דינה ייעצה. כל טוב ובהצלחה

אלה ארנון
מטפלת אישית זוגית ומשפחתית
מנחת הורים
מנהלת מרכז ההכשרות: "אלה ארנון- זווית שונה ללמידה".
כתובות אינטרנט מצורפות:
חרם
27/05/14 15:06
114צפיות
שלום,
זקוקה לעזרה בנושא חרם כיתתי על ילד בן 10 חרם שיצא מגבולות הכיתה; ההורים מעורבים ותומכים בעניין(אומרים לילדיהם לא לדבר עם הילד) והמורה מתעלמת מהאימא(לא עונה לטלפון ומסרבת לתקשר איתה) גם כאשר קורות תקריות של אלימות ומכות. פשוט לא עונה לי ולא חוזרת, פשוטו כמשמעו: גם היא מעורבת. לאן פונים? מה עושים? אנא עזרתכם!!!!
הכתובת שלך היא היועצת
27/05/14 15:42
79צפיות
על פי התיאור שלך המקרה דורש התערבות איש מקצוע
לדעתי כדאי  לפנות ליועצת החינוכית שזו תפקידה ואם אינכם מקבלים מענה ניתן לפנות להנהלת בית הספר.
חשוב לפנות ולבקש עזרה ולא להפנות האשמות כדי שלא ליצור מצב שבו הצוות החינוכי מתגונן
כל פיתרון, רצוי שיהיה תוך שיתוף פעולה והבנת הקשיים של הצד השני
אני מניחה שהרבה רגשות מעורבים בעניין, ואולי הם מלווים בכעסים מן העבר
אם אתם מרגישים שאין ביכולתכם להפריד בין הרגשות למטרות שהן טובת הילד, או שאתם חוששים שתתקשו לשלוט ברגשות אז מוטב לבוא עם איש מקצוע שעוסק בהדרכת הורים או פסיכולוג שמכיר את הילד ואתכם
º
מסכימה עם כל מילה של ציפי.
27/05/14 16:51
25צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה