לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה.

 

מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים. הפורום הנוכחי עלה לאויר ב 2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו כשהמטרה שלו היתה לסייע לאנשים בגיבוש הרעיון לכדי ישום מעשי. רצונו היה לספק מידע כולל שיעזור לכל מי שנימצא ב"דרך" לאותו רעיון בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית, אם כי המושג אופטימלי בהקשר הזה הוא מעומעמם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום על ידי מנותחים שעברו בעצמם את אותן חוויות. הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום ייעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל. מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי פניות למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום,   אופירA

קוביd1

º
לפני ניתוח - שאלות, המלצות
76תגובות
29/12/14 00:12
56צפיות

(המשך...)
º
שרשור בנושא מעקף קיבה
113תגובות
28/12/14 23:44
36צפיות

(המשך...)
טבעת מס' 2
03/11/14 20:38
164צפיות
לפני 4 וחצי שנים , בגיל 27 וחצי, במשקל של 120 קילו נותחתי בפעם הראשונה... 
כל הבהלה התחלפה באושר, ירדתי כל כך מהר ויפה, ואחרי חודש וחצי גם שילבתי פעילות גופנית , 5 ימים בשבוע שעתיים כל יום ( וברור שזה לא עזר בכלל, העור נפל והתעוות, המזל שלי).
אחרי שנה כבר הייתי 35 קילו פחות, ואחרי שנה וחצי הייתי 45 קילו פחות!!!
בשנה הראשונה , כמעט לא היו הקאות. הלכתי לפני הנהלים, עשיתי הכל כמו שהוא אמר, אוכל כבר לא עניין אותי, הייתי באמת מאושרת (75 קילו).
ואז היא נסגרה לבד. במשך 8 ימים חיכיתי שזה יסתר וזה לא הלך... תשושה , הלכתי לפתוח אותה( 1CC) הוא המליץ לי לחזור לאכול מעט וגם אם נעלה 2 קילו לא נורא.
במהירות שיא עליתי 7 קילו ... ואז 12 , התחלתי משחקי פתיחה-סגירה( לא כדי לטרוף אוכל , פשוט שהייתי מגיעה למשקל 82 והיא הייתה ננעלת).
בסופו של דבר זה התייצב על משקל של 81-83 , וקיבלתי את זה שלא אהיה רזה, אכלתי מה שרציתי , אבל פעם ביום. לא הגזמתי ושמרתי על המשקת הזה שנה וחצי.
לפני כחמישה חודשים התחתנתי... כמה שבתאמצתי  לא הצלחתי לרדת  לפחות מ 82 (הייתי 87), ושבוע לפני החתונה פתחתי 1/2 CC שיהיה לי טיפת אוויר לנשימה.
ומאותו רגע... לא ידעתי שובע. התחלתי לאכול הכל ואין לי מושג בכלל איך זה עבר, עדיין הייתי סגורה הרבה, משהו כמו 9 CC!!!
תוך שלושה חודשים עליתי 25 קילו תוך כדי ארבע סגירות!!!
מסתבר שהטבעת התנתקהמהקיבה, קרע הוא קורא לזה.... תוך חודשיים ( יום ראשון שעבר) נותחתי שוב .
הפעם, הפחדים לא התחלפו באושר ותקווה, אלא בדיכאון ובבכי בלתי פוסק.
אני בוגרת , נשואה. בעלי (הרזה מאודדדד) לא יודע איך להתמודד איתי, גם הפעם אני מצייתת להוראות , אבל בקושי יורדת...וזה יותר מדכא!
הם גם תפרו לי חתך אחד בצורה מפלצתית. העור לגמרי בחוץ...ונכון שאני לא אלך עם בקיני, כי העור שלי ממש בגד בי גם במשקל של 75 קילו, אבל זה עדייו לא אומר שאני מאושרת לראות את זה בראי כל יום. ( זה לא הולך להשתפר באמת, לא בלי ניתוח)
פעם המצלתי בחום על זה  לכל אדם בעל עודף משקל, היום אני מסיתה נגד.
הכאב הפיזי והנפשי לא שווה.
לדעת שעשיתי הכללללללל נכון ולהיות שוב במצב הזה זה מתסכל.
אני מכירה חברות ( ובאמת שאני משתדלת ותמיד השתדלתי לא להסתכל על אחרים) שעשו איתי /לפני/אחריי את הניתוח והן רזות, גם אחרי הריונות עם הטבעת.
והן למשל, אכלו לאפות עם שווארמה יומיים אחרי הניתוח, ואוכלו עדיין (ומקיאות) הכל!
הפעם אין באפשרותי להתאמן כמו פעם ( בעיה ברגל ופריצת דיסק... נו , המזל שלי,שיהיה רק יותר טוב תמיד), אני מרגישה שאני שוקעת יותר ויותר בדיכאון עמוק ואין לי למי להוציא את זה, בעלי לא מבין ולא יבין אותי לעולם, הוא מנסה, לא באמת הולך לו...
זה תיסכול על כל העולם. עליי , שנתתי לעצמי להגיע למצב הזה בפעם הראשונה והשניה!
על החברה, ששופטת אנשים לפי מראה, שהייתי צריכה לעבור סבל כזה כדי להתאים למשהו או מישהו ( כן ,כן כולכם תגידו שעשיתם את זה בשביל עצמכם אבל בולשיט. תמיד זה בשביל עוד מישהו), לי תמיד היו חברים , תמיד במרכז, בחורה שנראת טוב וביטחון עצמי מדהים ומעורר קינאה, אבל ידעתי שמקומות עבודה מסתכלים על איך שאני נראת , ( רק בארץ כמובן, הייתי גרה חמש שנים בחו"ל ושם לא הייתה לי בעיה בכלל )אז זה היה "העוד מישהו שלי".
המחשבה שעברתי את כל הסבל הזה שוב לחינם מטריפה את דעתי, אני רוצה להיכנס להריון אבל לא מוכנה לעשות את זה במשקל כזה, וגם אם אני ארזה תמיד יהיה הפחד שאני אגזים בהריון .
אז הבחורה שרשמה להקשיב לגוף ולטבעת במקרה שלנו, אני חושבת שהיא חכמה מאות ושווה לקחת את העצה שלה.
אם אתם בני מזל, אתם תלמדו מניסיון מר של אחרים ולא תצטרכו לחוות את זה על בשרכם,כמוני.
 
תנסי תזונה קטוגנית עתירת שומן מהחי ודלה בפחמימות
04/11/14 00:35
79צפיות
כן, אני יודע שזה הפוך מכל מה שהרפואה המליצה לאורך כל השנים.
ובגלל שהרופאה המליצה המלצות הפוכות, העולם הפך להיות שמן חולה ורעב.
תראי הודעה כאן בפורום
ואת כל השרשור שהתפתח אחרי זה.
אם את מתעניינת חפשי בפייסבוק תזונה קטוגנית ותבקשי להצטרף לקבוצה. שם תקבלי הדרכה איך לעשות את התזונה הזאת נכון.
 
 
פיבונצי - אלו בדיוק המקרים שלהם אני לא מציעה תזונה קטוגנית
05/11/14 14:57
62צפיות
אלו האנשים שסובלים מרגישות נפשית ומתגובות נפשיות קיצוניות, מדיכאון כתגובה למצבים שונים, ומכאן - מצורך אדיר בפחמימות ובסוכר.
התזונה הקטוגנית רק מגבירה את הסבל שלהם, ואת התסכול, והם פשוט לא יכולם לעמוד בה.
כל אדם לגופו, ומה שטוב לכל העולם לא טוב לכל אחד.
 
חוץ מזה, במקרה זה קודם צריך להבין את כל הנתונים של המצב, ורק אח"כ לחשוב אם כדאי להציע את סוג התזונה הזה, שלא נראה על פניו מתאים למקרה.
להציע את סוג התזונה הזה אוטומטית לכל אדם בלי להבין את הנתונים - זו לא הגישה שאני מאמינה בה...
 
לאנשים מסוג זה, אתה יכול להסביר מהבוקר עד הערב שהרעב נעלם. הוא לא נעלם להם, אלא גובר, אז אתה מתווכח איתם עם עובדות.
כנ"ל הכמיהה לסוכר ופחמימות - זה לא עובר להם בגלל הגמילה, זה רק מתגבר והם לא יכולים לעמוד בכמיהה, ומכפילים צריכת סוכר עקב התסכול. 
מי שלא עבר את חולשת הנפש מסוגיה השונים, לא יכול להבין על מה אני מדברת, ולא יכול לדעת כמה אני צודקת.
זה בפירוש לא חוק שהתזונה הקטוגנית גורמת לכל אחד להרגיש אותו דבר. יש אנשים שבפירוש היא לא מעלימה להם את הרעב ולא את הרצון לסוכר. אל תשכח, האדם הקדמון לא סבל מדיכאון... כדי לצוד בשר הוא היה צריך נפש חזקה מאוד, ואפילו לא ידע שיש לו אותה...
אז לפני שניקח סיכון להגביר תסכול וייאוש אצל הגברת הזו, נבחן קודם כל אפשרות אחרת, מצב שיכול בעיקר להקטין את התסכול.
כתבת משפט מאד חשוב וטעון
05/11/14 18:42
57צפיות
כך כתבת:
כנ"ל הכמיהה לסוכר ופחמימות - זה לא עובר להם בגלל הגמילה, זה רק מתגבר והם לא יכולים לעמוד בכמיהה, ומכפילים צריכת סוכר עקב התסכול. מי שלא עבר את חולשת הנפש מסוגיה השונים, לא יכול להבין על מה אני מדברת, ולא יכול לדעת כמה אני צודקת."
 
המילים שלך כנראה מתארות במדויק את התחושות בזמן בולמוס אוכל. תרשי לי לתקן מילה אחת - זה לא התסכול (למרות שאותו אדם משוכנע שהוא אוכל מתסכול), זה האינסולין ו/או הורמונים נוספים (גם בלוטת תריס לא תקינה) שגורמים לרעב בלתי נשלט. זה בדיוק כמו שהתסכול לא גורם לאדם להדליק סיגריה אלא ההתמכרות לניקוטין. שכן אדם שאינו מכור לניקוטין לא ידליק סיגריה בזמן התיסכול. באותו אופן התיסכול לא גורם לאדם לשתות אלכוהול. ההתמכרות לאלכוהול היא זו שגורמת לו לשתות בזמן שהוא מתסוכל. השמנה גם לא נגרמת מבולמוסי אוכל. היו תקופות שהייתי בפלאו לא קטוגני שאכלתי 4500 קלוריות ליום שרובם שומן ורק ירדתי בהיקפים וקצת במשקל. השמנה מתרחשת גם שאוכלים ממש מעט. אלו שלוקחים את התרופה פרדניזון (קורטיזול סינטטי) יכולים לעלות קילוגרם בכל יום וזה נחשב תקין ולא חריג! ויש מחקרים על אסירים שניסו להשמין, כי הובטח להם בניסוי שחרור מוקדם אם ישמינו והם אכלו עד כדי 10,000 קלוריות ביום והם לא הצליחו לעלות כמו שרית.
 
השמנה ורעב זה תמיד תמיד עניין הורמונלי. את צריכה לחוות פעם קטוזיס אמיתי כדי להיווכח בכך. לדוגמא, בחודשים האחרונים עקב סיבות שלא רלוונטיות לדיון, עפתי כמה פעמים מקטוזיס. הרעב חזר לי. פתאום נאלצתי להכניס לפה אוכל כל שעתיים. קיללתי כל רגע. ואז הבנתי, שהמצב הזה שבו אני נאלץ להכניס לפה אוכל כל כמה שעות זה המצב שרוב האנשים (כולל אני בעברי) נמצאים בו חיים שלמים והם לא מודעים שזה לא מצב טיבעי לגוף ולא מצב הכרחי.
 
אני חושב הגיע הזמן להפסיק להאשים את האדם בהשמנתו ואת הרעב ברעבונו. רק מי שהיה בקטוזיס אמיתי יודע שהשמנה ובולמוסי רעב אינם עניין נפשי. אנשים בעלי כוח רצון עצום נפלו שדודים למול ההורמונים. כל אדם שעבר ניתוח הוא אדם שאיכפת לו מעצמו ומוכן להקריב המון בשביל הבריאות שלו. ואם אדם כזה לא מצליח זה לא בגלל בעיות נפשיות פסיכולוגית.
 
שקראתי את שרית קראתי אדם שאיכפת לו מעצמו. קראתי אדם שהקריב המון בשביל הבריאות שלו. בפרט היא כתבה שהיא עשתה הכל נכון והיא שוב במצב ההוא. שמעתי את המשפטים הללו גם מד"ר פיטר עתיה שחשב שהוא עושה הכל נכון ובכל זאת השמין ומפרופסור טים נואקס. הם גם היו מאד מתוסכלים. כנראה שזה טיבעי מאד להיות מתוסכל לאחר שעשית הכל נכון וזה לא עוזר ואתה משמין.
 
אז אני מאמין לה שהיא עשתה הכל כמו שאמרו לה, אבל מה שאמרו לה בכל הקשור לתזונה הוא לדעתי לא נכון. לכן הצעתי לה תזונה קטוגנית. שתנסה גם את זה. אני מציע את זה גם לכל האחרים עם טבעת שחושבים אולי לפתוח את הטבעת אבל מפחדים שהבולמוסים יחזרו. ההצעה שלי היא לעבור לתזונה הקטוגנית, לוודא שנמצאים בקטוזיס תמידי, ואז לפתוח. זה כמו ללמוד לרכב על אופניים (ללמוד לחיות בלי רעב) עם גלגלי עזר (הטבעת) ואז להוריד את גלגלי העזר ולרכב בלעדיהם.
 
ועוד משהו בעניין אותה "חולשת הנפש"
05/11/14 19:00
35צפיות
העמדה הרפואית היא שהמקור להשמנה הוא גרגרנות (אכילת יתר) ועצלנות (פחות מידי ספורט). היינו שהשמנה נובעת מבעיות באישיות ובאופי (חולשת הנפש)  
 
כך חשב גם פרופסור טים נואקס. נואקס הוא רופא ומדען שחקר את תחום הספורט. הוא זה שהמליץ לרצים למלא את הצלחת שלהם בפחמימות ובפרט לפני תחרות (ארוחות הפסטה המפורסמות לפני מרתון) הוא גם ספורטאי שרץ אולטר-מרתונים (הוא רץ כמה פעמים את הקומרדס בדרום אפריקה - ריצה מפרכת של 90 קילומטר בעליות קשות). והנה, למרות כל הקילומטרים הרבים שהוא רץ הוא הלך והשמין ולבסוף קיבל סוכרת 2.  הוא היה מתוסכל ולא הבין מה הוא לא עשה נכון.
 
כך חשב גם ד"ר פיטר עתיה שהיה צעיר. לכן, הוא עצמו אכל "בריא ונכון" תזונה עתירת פחמימות ודלה בשומנים כפי שלמד בבית ספר לרפואה ועשה המון המון ספורט (כמה שעות כל יום). בין אם זה שחיה לעשרות קילומטרים ורכיבת אופניים למאות קילומטרים וגם אימוני כוח. והנה, למרות הכל הוא הלך והשמין. גם הוא היה מתוסכל. הוא לא הבין איך זה קורה לו ולמה זה קורה לו. ואז הוא הבין שאותה תזונה בריאה, היא מאד לא בריאה. שהשמנה לא נובעת מגרגרנות ועצלנות אלא מהורמונים.
 
הנה קטע בו פטר עתיה מבקש סליחה ממטופלת סוכרתית שכרופא צעיר הוא נזקק לכרות לה את הרגל. הסליחה היא על כך שהוא חש כלפיה בוז כי הוא היה משוכנע שבהתנהגותה היא הביאה על עצמה את ההשמנה ואת הסוכר. הוא חשב אז לעצמו, שאם רק היה איכפת לה קצת מעצמה היא לא הייתה מגיעה למצב הזה. אלא שברבות הימים הוא הבין שההשמנה היא תוצר של המחלה (עמידות לאינסולין) ולא הסיבה. הנה הקטע בתרגום לעברית (אם אין תחפשו שם את התרגום)
 
 
טוב, פיבונצי, אני מכירה את הנוסחאות שאתה מדבר עליהן
06/11/14 02:38
34צפיות
הכל טוב ויפה, כאשר העובדות במציאות גם תומכות בהן.
כשאין קשר בין הנוסחאות לעובדות במציאות, אנשים נורמליים מבינים שזה קצת יותר מורכב מאינסולין ובלוטת התריס (שבעצם תקינה אצלנו, וזו לא הבעיה בכלל), ולא כל נוסחה מתאימה לכל אדם. אנשים זה לא שטאנץ. טוב שיש השיטה הזו, אבל היא לא מתאימה לכל אדם. 
 
הגברים האמריקאים הספורטאים שאתה מספר לי עליהם כל הזמן לא מעניינים אותי בכלל. וגם הניסיון שלך. אני צריכה הרבה סיפורים של נשים מבוגרות ללא פע"ג, במשך שנים רבות (לא חודשיים), ובעיקר נשים עצובות קצת. ואין לך אפילו סיפור אחד כזה, וגם אם היה לך זה ממש לא היה מספיק. ולצערי, לא יהיו לך אף פעם מספיק סיפורים כאלה. 
 
כשאני רואה מצב נפשי מעורער ובעיית אכילה לא בריאה - סדר העדיפות הראשון הוא המצב הנפשי המעורער, ואין מצב שאני אנסה לסכן אותו ע"י הצעת כללי אכילה שדורשים נפש מאוד תקינה ובריאה.
זה שאתה לא יודע על מה אני מדברת במונח "חולשת הנפש", ולא יודע מה זה דיכאון ואנרגיות נפש נמוכות - לא מאפשר לך להביע עמדה בנושא. לא מעניין אותי שלא התסכול יוצר את הבולמוס אלא ההורמון או ההתמכרות לפחמימה. מה שמעניין אותי זה שכתוצאה מלא-מעניין-אותי-מה - נוצר תסכול, והוא מפריע לאנשים האלה להתמיד באכילת חלבונים בלבד. משמע שזה לא מעשי עבורם, גם אם כל הנוסחאות של ההורמונים שלך הכי נכונות בעולם. 
 
כמו כן, בחיים אל תעיז להציע למנותח טבעת לפתוח אותה לגמרי. הוא ישמין. אתה שוכח שהוא לא הגברים האמריקאים הספורטאים שלך, אלא הוא אדם עם עיוות במערכת המטבולית שלו, עקב השמנה חולנית בעבר, והוא בכלל לא ספורטאי, ואין מצב שחילוף החומרים שלו מזכיר משהו שדומה לזה שלך או של האמריקאים שלך. יש לו רמת עיוות בלתי הפיכה, מה שגורם לכך שהוא ישמין גם אם הוא לא אוכל הרבה בגלל שאינו רעב. 
בכלל, לאנשים שהגיעו למקומות מאוד לא בריאים, ויש להם עיוות בחילוף החומרים - אל תציע אף פעם שיטה טוטאלית אחת וגמרנו. הם תמיד יצטרכו סל כלים כדי להצליח, וכמות הכלים בסל היא תמיד יותר מאחד. 
אחרת, הם שוב יעשו הכל בדיוק כמו שצריך לפי השיטה שלך, ולא יבינו למה זה לא עובד, למרות שהם עושים כל מה שאמרו להם... 
ואתה לא יכול להעניק להם שום אחריות! באחריות, פיבונצי. 
יש לה את הזכות לקבל את המידע הזה שהוסתר ממנה
06/11/14 18:39
39צפיות
כמו שהוא הוסתר מרוב האוכלוסיה במשך 40 שנה עד עצם היום הזה.

שרית לא במצב נפשי מעורער. אם היא בדיכאון אז זה דיכאון תגובתי על כך שהיא לא מצליחה לרדת במשקל. היא חושבת שאין שום דרך לרדת במשקל ושנגזר עליה להיות במשקל יתר, בלי להביא ילדים לעולם, עם בעיות בריאותיות וכולי.  שברגע שהיא תקרא ממני שיש אופציה ברת השגה לרדת במשקל, וברגע שהיא תבין שהאינסולין/קורטיזול הורמון אחר העלה אותה במשקל ושיש דרך מה לעשות בעניין, יתכן שמצב הרוח שלה ישתפר פלאים. יתכן שתהיה לה מוטיבציה אדירה לנסות את הדרך ההפוכה מזו שהיא הלכה בה עד היום - תזונה עתירת שומן ודלה בשומנים. תני לה להחליט
 
כדי שכולם יראו שהתזונה הזאת לא ספגנית אלא להפך, עשירה מאד, אז הנה תראי מה קטוגנים מסכנים אוכלים:
http://meeverlapaleo.blogspot.co.il/2014/08/blog-p...
נראה לי שצריך כוחות נפש לא לאכול מאכלים מפתים כאלו
 
שרית מעידה על עצמה שהיא לא מבוגרת.  היא בגילאי השלושים. היא דווקא עשתה ספורט עד לפציעה. כמותה יש רבות שהתזונה הזאת עשתה עבורם פלאים. בואי לקבוצה הקטוגנית בפייס ותפגשי בחלק מהן. נכון שיש מאוכזבות. אבל מדובר על כאלו שלמרות בעיות מטבוליות כמו תת פעילות בלוטת התריס ירדו בדל פחמימות  מ-BMI=34 ל- BMI=27 והן מאוכזבות שהן לא ירדו יותר ולא נהיו דוגמניות זאת למרות שהן לא עושות ספורט ולמרות שהן לא מקפידות על התזונה ואוכלות מידי פעם מאכלים שאסורים בתזונה. אז אני לא מבטיח לשרית שהיא תהיה דוגמנית אבל ממה שקראתי בהודעה שלה, היא גם מוכנה להסתפק בהרבה פחות ממראה של דוגמנית
 
 והסיבה שאני מפנה כל הזמן לספורטאים היא כי כי הרפואה טוענת שאם רק נעשה ספורט ונאכל בריא, נהיה בריאים ובמשקל תקין. אז אני מביא דוגמאות של ספורטאי על, כאלו שרצים מאות קילומטרים בשבוע וכאלו שרוכבים על אופנים מאות קילומטרים ביום ושמפקידים על אימוני כוח בדיוק כמו בספר. אנשים כאלו לא אמורים בכלל להשמין או להיות חולים, ובכל זאת הם נהיו שמנים ופיתחו את הסינדרום המטבולי. ואם ספורטאי על משמינים, אז ברור שספורט לא ימנע מהאדם הרגיל להשמין.
 

 
 
פיבונצי 1
06/11/14 21:55
37צפיות
לכל אחד יש את הזכות לקבל כל מידע ,כל אחד יקרא את מה שמציעים לו ויחליט ,את כותבת  40 שנה מסתירים מרוב האוכלוסיה את המידע ,נראה לך שכולם מטומטמים ,ואף אחד לא הגיע למידע הזה . נראה לך שאת המצאת את הגלגל ,את מחליטה מי נמצא במצב דיכאוני ,את פסיכולוגית באמת האגרסיביות שאת משדרת לא מוצאת חן בעיני .
 
 
 
קובי
אני מבקשת שתחזור ותקרא את התשובות שלי אליך
06/11/14 22:57
61צפיות
כדי שלא אצטרך לשוב ולהגיד את הדברים שכבר אמרתי, ואתה מתעלם מהם.
 
הפורום שלנו הוא פורום לאנשים שעברו השמנת יתר חולנית, ועשו ניתוחים לצמצום נפח הקיבה. 
הנושא שלנו בפורום הזה כנ"ל. לא יתכן שתציף את הפורום הזה בוויכוחים קבועים על נושא שאינו קשור אליו כלל וכלל.
 
אני שוב מזכירה לך, שאינך מבין בהשמנת יתר חולנית, שהיא מעל BM40, אינך מבין בדיכאון ובאכילה כפייתית רגשית בכמויות גדולות מאוד - שהיא זו שגורמת להשמנת יתר חולנית, ולא ההורמונים.
וכיוון שאינך מבין בזה, אתה חושב שאתה מבין...
אתה ממשיך כל הזמן להתעלם מהעובדה שאין הרבה מאפיינים דומים בין האוכלוסיה שלנו לאוכלוסיה של הקבוצה שלך, ממשיך להתעלם מעובדות שלא לכולם זה מצליח ובכלל נכון (ולא מדברת על הדוגמה שהבאת!), כי אנשים זה לא שטנץ'.
עקב כך, הודעותיך המפורטות מהוות מצג שווא לחברי הפורום הזה, ולדעתי מטעות אותם מאוד. בפרט כשאתה מחזק בהם את האשליה הכוזבת, שהם בדיכאון רק בגלל שהם שמנים, והכל יעבור ברגע שיירזו...
 
אז עם כל הכבוד, אני מבקשת ממך להפסיק ליצור ויכוחים איתי. אתה מפנה אנשים לשיטה הזו, יופי. אתה כותב את דעתך פעם אחת, נחמד. אני מגיבה את דעתי, ושלום על ישראל. לא יהיו המשכי ויכוחים (מסוג דו שיח של חירשים) כל פעם. זה לא נושא הפורום, להזכירך בשלישית. 
יידעת את האנשים על השיטה, והם אלו שיחליטו מה לעשות בה. אבל אני אמשיך להגיד את דעתי עליה, ולהצביע על הדברים הלא מדויקים בדבריך, כדי שאנשים לא יוטעו בקלות, ולא אאפשר לך לשלול את דעתי בעקביות, בנימוקים שמעידים שאינך מבין כלל בצרכי האוכלוסיה של פורום זה. 
º
תוציאי את הטבעת ותעשי שרוול. אפשר לעשות את זה בניתוח אחד.
04/11/14 22:03
52צפיות
תמר האורחת
05/11/14 09:01
65צפיות
עצת אחיתופל להוציא את הטבעת החדשה ולעשות שרוול ,מה את חושבת ששרוול זה הפיתרון לבעיה ,שרוול וכל ניתוח אחר זה כלי עזר לירידה במשקל ,ומי שלא מאמין בניתוח ,שום דבר לא יעזור ,לזרוק סתם משפטים ולהטעות את השואלת ממש לא במקום .
 
 
 
קובי
 
טבעת מספר 2
05/11/14 08:57
52צפיות
קראתי כמה פעמים את מה שכתבת ,קרתה תקלה בטבעת ועברת ניתוח נוסף ,שאלתי מה מונע ממך לפעול עם הטבעת החדשה  ולרדת במשקל ,אני מבין את התיסכול שלך ,מה שאני מציע לקחת את עצמך בידיים אולי בעזרה פסיכולוגית ,כי הבעיה שלך היא בעיה נפשית ,
תחשבי אחרת תחשבי שהטבעת החדשה כן תעשה את העבודה . למה להיכנס לדיכאון ,עשית את זה פעם ואין שום סיבה שתעשי את זה שוב
חבר'ה מי שיכול לעזור ולייעץ מתבקש  לעשות את זה .
 
 
קובי
 
מבינים אותך...
05/11/14 13:59
35צפיות
הי שרית
 
אל תתבאסי כל כך- את בחברה טובה אני עשיתי טבעת לפני 12 שנה ועליתי הכל בחזרה...
למזלי לא היו לי סיבוכים איתה...
גם חוויתי אותם דברים, נסגרת לבד ואי אפשר לאכול ולשתות...פותחים- עולים וחוזר חלילה...  לא הצלחתי לרדת גרם בחזרה עם הטבעת...
מסתבר גם מחקרית שניתוח הטבעת הוא כשלון במעל מ 50%...  מן הסתם זה יותר....
 
 
אני ממתין לניתוח מעקף....
 
לי לקח זמן להרגע מהתסכולם ולהחליט ללכת על ניתוח נוסף...
תרגעי מהתסכולים ואז תחליטי, מה שחשוב ללכת על המנתחים המובילים....
 
 
אלי
 
 
 
יש הצלחות יש כישלונות
05/11/14 14:05
34צפיות
כמו בכל דבר בחיים ,אני אומר שמי שעשה ניתוח טבעת ,צריך לנצל אותה ,ולא להרים תכף ידיים ,מאחל לך הצלחה במעקף ,רק דע לך שגם במעקף צריך לשמור על  תזונה נכונה .
אחרת לא רואים תוצאות .
 
 
קובי
בעיית ההשמנה מורכבת מאוד מאוד
05/11/14 14:47
50צפיות
ואני מזהה בסיפור שלך הרבה אי הבנות של הבעיה, ומסקנות לא נכונות לגבי המציאות שהתרחשה אצלך, עקב אי ההבנות.
המסקנות הלא נכונות מביאות לרגשות מוקצנים ולא תואמים. חבל.
כשמבינים אחרת, מרגישים אחרת, ויכולים ביתר קלות להתנהג אחרת ולהשיג תוצאות אחרות.
 
אני מזמינה אותך להתקשר אלי, ולדבר על כל הבעיה בהיקפה, ולראות מה התובנות הנכונות שכדאי שתגיעי אליהן כדי לא לחוות כישלון שוב ושוב.
טל' 03-5781855, אופירה, לא בשבת, להשאיר הודעה בתא הקולי אם אין מענה. הייעוץ לא מסכן אותך, לא בעייתי, וללא תשלום. 
 
לפי דברייך את מבלבלת בין הבעיה ההתנהגותית הרגשית שלך, לבין הטבעת. את צריכה להגדיר לעצמך את בעייתך, ללמוד את מכסימום הכלים להתמודד עם בעיית האכילה והמשקל, ולהיעזר ככל האפשר בטבעת. ולדעת להפריד בין כשלי החשיבה וההתנהגות שלך לבין התנהגות עם הטבעת.
 
בפעם הראשונה ירדת יפה עם הרבה מאוד פעילות גופנית, וגם בגללה. כרגע אינך יכולה לעשות את הפעילות הגופנית הזו, ולכן קשה לך לרדת.
את מדברת שעשית הכל כמו שצריך, לפי מה ש"הוא" אמר. קודם כל, מי זה הוא? דבר שני, עם כל הכבוד, עוד לא נתקלתי במנתח שנותן הדרכה נכונה להתנהגות אחרי טבעת. עצם העובדה שפתחתם 1CC אחרי הנעילה הראשונה מעידה שיש אי ידיעה בהתנהלות נכונה עם טבעת.
1CC זה המון, ואנו לא מתנהלים כך, אלא פותחים וסוגרים הרבה פחות מזה.
כלומר מאוד תלוי איך התנהלו משחקי הסגירה והפתיחה. הניסיון שלי לימד שזה קריטי להתנהגות טובה של הטבעת עצמה. משחקים לא נכונים מקלקלים אותה, והיא נהיית פחות יעילה.
 
בנוסף, טבעת זה לא הכל. כמו שראית הרזיה זה גם פעילות גופנית וגם מה את אוכלת ושותה, לא רק הכמויות. צריך ללמוד אותך, למה את עולה במהירות רבה כל כך במשקל. אולי יש הרגלי אכילה שבקלות אפשר לשרש, ורק חוסר מודעות שלך גורם לך לסבול מהם.
למשל, אכילה פעם ביום זו התנהגות שמעודדת האטה רבה בחילוף החומרים והשמנה. מה שמעודד הפעלה של חילוף החומרים ושמירה על הטבעת זה אכילה לעיתים קרובות ארוחות קטנות מאוד. יש מצב של ארוחה אחת ביום והרבה אכילות קטנות בין לבין, אבל צריך לשמוע אותך כדי לדעת בדיוק איך התנהלת מבחינת האכילה, ולהצביע על טעויות או דברים שצריך לשנות כדי להצליח.
גם הדרכים שבהן מורידים במשקל "לקראת חתונה" וכו' - אם הן דרכים לא מאוזנות ולא בריאות הן מעודדות השמנה מהירה לאחר מכן, וזה מה שקרה לך, כך שצריך להבין באיזה דרכים את מנסה לרדת במשקל.
 
המושג "טבעת התנתקה מהקיבה" אינו מוכר. יש אי הבנה, ואין שימוש במושג הנכון. צריך להבין בדיוק מה התקלה שקרתה. האם נוזל הטבעת דלף כולו בגלל קרע בצמיג הסיליקון (מה שסביר), או שחס ושלום זזה ממקומה או אפילו חדרה לקיבה ופצעה אותה (מה שלא סביר).
 
אחרי הניתוח השני (שהיה לפני שבוע בלבד!) את מצייתת להוראות, אך אינני יודעת מהן ההוראות שקיבלת, וניסיוני לימד אותי שלא מקבלים הוראות נכונות כלל במרפאה הבריאטרית, ולכן חשוב שתתקשרי כדי להבין מה את יודעת ומה כדאי שתלמדי מניסיוננו רב השנים.
אני לא מבינה מה הדיכאון והבכי אם הניתוח היה רק לפני שבוע בלבד. כמה ציפית לרדת בשבוע???
 
אין אפשרות לעשות שום השוואות עם אנשים אחרים, כי הנתונים כלל לא דומים. יש ללמוד את הגוף שלך והתנהגותו עם הטבעת שלך, לעשות השוואות רק למה שאת מכירה מעצמך, ולעבור תהליך בסבלנות ובצורה נכונה, בלי השוואות לאנשים אחרים שעוברים תהליכים בכלל אחרים. 
את לא יכולה לשלוט על דליפה של הטבעת, והתסכול שלך נובע מפרשנות לא נכונה של המצב. מה שאת כן יכולה, זה ללמוד להבא איך לא להשמין במהירות, להבין שלא תוכלי לרזות במהירות כאשר אינך יכולה לעשות פעילות גופנית, ולהוריד אנרגיות שמבוזבזות על כעס על עצמך ולפנות אותן לעבודה נכונה וסבלנית ולהתמדה, שזה הכי חשוב בעבודה על ירידה במשקל. 
הכעס והתסכול מובנים, אבל לא יעילים. כדאי ללמוד איך לוותר עליהם ולפנות אנרגיות בנפש. 
º
דרישות שלום וסיפורים מעניינים
31/10/14 00:52
70צפיות
º
31/10/14 00:53
11צפיות
שלום לכולם, נאלצתי להרשם מחדש היות ושום פניה לתפוז לא נענתה
19/10/14 12:23
110צפיות
אבל העיקר שאני כאן. למי שלא מכיר אותי נותחתי היום לפני 7 שנים. בסכה ירידה של כ 40 ק'ג.
אבל החגים השנה עשו בי שמות. ( סתאאם אני התעללתי בעצמי בהשראת החגים).
אבל היום יום חדש, שבוע חדש ושנה חדשה מהניתוח. ובעז"ה מתכננת להתחיל אורח חיים חדש. (אכילה ופעילות גופנית).
היה חשוב לי להצהיר על זה כאן כדי שאולי זה יחייב אותי יותר.
אז תודה שאתם כאן.
שתהיה לכולם שנה מוצלחת במיוחד.
כן, זה מאוד מאוד מחייב!
19/10/14 18:46
78צפיות
אם את רוצה את הניק הישן שלך דווקא, תשלחי לי מסר אישי.
אם לא - אז תישארי בניק החדש.
הייי.. נחמד לראות אותך כאן
21/10/14 21:08
49צפיות
מה שלומך ? 
מה זאת אומרת החגים עשו בך שמות ? 
עלית במשקל ? פתחת ועלית ? 
איזה מזל שניתן לסגור את הטבעת ולרדת שוב
אכן מזל. בתקופת המלחמה פתחתי והסתדרתי יפה בלעדיה
22/10/14 20:51
48צפיות
אבל בחגים הגזמתי ועליתי במשקל. כבר בזמן החגים קבעתי תור לסגירה (לשבוע הבא) אבל קויתי מאוד שאני אשמור לבד ולא
אצטרך סגירה. כרגע נראה לי לצערי שאצטרך ועוד איך. אבל מזל שיש את האופציה הזו.
º
31/10/14 00:54
7צפיות
תמיד נחמד לחזור לבקר
07/10/14 07:46
88צפיות
אז שנה טובה לכולם, תמיד נחמד לחזור לבקר בפורום
לחדשים שביניכם , אני 4 שנים לאחר ניתוח טבעת, מאושרת מהחיים עם 35 קילו פחות , 
כייף לראות שאופירה וקובי עדיין בעניינים 
אז חג שמח לכולם 
שלום לך
07/10/14 08:24
37צפיות
שמח לשמוע על 35 ק"ג פחות ,אנחנו עדיין פה ,אשמח לשמוע ממך מפעם לפעם .
 
 
 
קובי
º
31/10/14 01:05
5צפיות
שלום לכולם
28/09/14 13:04
52צפיות
הותיקים בודאי זוכרים אותי
חוגגת בדיוק היום 4שנות שרוול נהדרות.
שומרת בחרוף נפש על הירידה ויודעת שזו עבודת החיים שלי
מאחלת לכולם שנה טובה ומתוקה
שנה טובה
28/09/14 15:14
26צפיות
כייף לשמוע על ההצלחה שלך ,אכן עבודה קשה ,בהצלחה !!!!
 
קובי
º
שנה טובה
31/10/14 01:15
4צפיות
שנה טובה ומתוקה
24/09/14 12:52
28צפיות
שנה טוובה לכל חברי הפורום ולמשפחותיהם הרבה בריאות רק טוב בחיים ,והגשמת כל המשאלות.
 
קובי
שנה טובה
25/09/14 13:25
24צפיות
תודה, קובי.
שנה טובה ובריאה לכולם, שנת שלווה ושלום.
שנה חדשה מתקרבת ובאה
18/09/14 18:53
59צפיות
אשמח לשמוע מחברי הפורום  שנשארו  מה עבר עליהם בשנה האחרונה ,מה היו הציפיות שלהם מהניתוח שעברו האם המציאות הייתה כגודל הציפיות ,או שהיו אכזבות או אולי הפתעות.
ממתין להשתתפות טובה
 
תודה שנה טובה
 
 
 
קובי
עונה
21/09/14 10:03
29צפיות
בשנה האחרונה עברתי הרבה מבחינה אישית. מבחינת המשקל לא ירדתי ולא עליתי, למרות שציפיתי מאוד שדווקא השנה השנייה עם הטבעת תביא איתה ירידה. כל השנה הזו רק פתחתי את הטבעת (מאמינה שהיא ננעלה בכל פעם מסיבות נפשיות / לחץ ובלי קשר כל כך להגבלה הכמעט לא מורגשת שהייתה לי) ומקווה שבשנה הבאה יהיה לי קצת יותר כוח להשקיע בתזונה של ירידה במשקל ולא רק שמירה.
אני לא מאוכזבת לרגע מהניתוח, אני בטוחה שבלעדיו הייתי עולה השנה את כל מה שירדתי בשנה הקודמת והרבה יותר....
שתהיה שנהטובה לכל חברי הפורום, ונקווה להשתתפות פעילה מצידכם!
º
יומן מסע
31/10/14 01:21
14צפיות
שלום לכולם. השתרוולתי לפני שבועיים.
10/10/14 14:07
149צפיות
אז כן, גם אני עשיתי את המסע הזה.
השתרוולתי לפני שבועיים, ונעזרתי הרבה בפורום הזה.
כעת אני משיב טובה תחת טובה.
 
כתבתי יומן מסע, לקראת הניתוח.
אפרסם אותו בשלבים...
 
אודה מאוד מאוד, לתגובות!
 
מצ"ב קישור לבלוג שפתחתי, מיוחד עבורכם!
 
º
אהבתי משהו מוכר...
10/10/14 14:49
54צפיות
º
הצלחה הכי מוצלחת
31/10/14 01:24
15צפיות
ירדתי 11 קילו ללא ניתוח ...
27/09/14 13:37
258צפיות

כתבתי כאן בפורום הודעות (מצורפות) על כך שבעבר כבר עברתי ניתוח לקיצור קיבה ועליתי כמעט את רוב המשקל ושאני שוקלת לעשות שוב ניתוח לקיצור קיבה או מעקף.
הייתי מיואשת ובטוחה שלא אצא לעולם ממעגל ההשמנה הנורא הזה, הרי ניסיתי כמעט הכל ולא הצלחתי לרדת.
באחד הימים חיכתה לי הודעה בתיבת המסרים מאדם בשם פיבונצי  ששינתה לי את תפיסת החיים.
הוא הפנה אותי לבלוג אחד ברשת  שעוסק בתזונה שונה ממה שאנו מכירים. תזונה שממליצה לאכול בשר ושומן ושנקראת – תזונה קטוגנית.
הייתי מסוקרנת ונכנסתי לקרא ומצאתי שם המון ידע על התזונה הנ"ל, כלומר בשר ושומן.
אני לא יודעת למה, אבל זה נשמע לי כל כך הגיוני במיוחד אחרי שחיפשתי עוד מקורות תומכים באינטרנט לקריאה ובהחלט מצאתי אותם.
כאשר אני חושבת על כך...אז בכל מקרה אנשים לפני הניתוח עושים תזונה דלת פחמימות ובתזונה הזאת הם יורדים. אז למה לא להמשיך בה? ההבדל הוא שהדל פחמימות שהם עושים הוא גם דל שומן..
בעוד שהדל פחמימות שאני עושה הוא עתיר שומן מה שגורם לתחושת שובע תמידית.
כמובן שהשינוי  היה איטי מפני שלא פשוט לשנות את ההרגלים המוטבעים בנו עשרות שנים.
קראתי, התעניינתי ונעזרתי באנשים ...
ממצב של ייאוש הגעתי למצב של ירידת 11 קילו בחודשיים ושבוע ומצפה לרדת עוד.
והדבר המדהים שהתזונה הזו עשתה לי שהיא הורידה לי את תחושת הרעב.
 

אני ממש ממליצה בחום להיכנס לבלוג המצורף, לקרא באינטרנט, להתעניין. הרי אין מה להפסיד מכך אלא רק רווח נקי של בריאות .
אני מאושרת!!  
 
אלה ההודעות שלי שפירסמתי:
 
וזה בלוג מעבר לפליאו - מומלץ בחום
 
 
כמה כיף לשמוע..
27/09/14 13:46
88צפיות
ההמלצה הרפואית לא לאכול שומן שניתנה לפני 40 שנה, היא כנראה הטעות הכי גדולה בהיסטוריה של המדע. היא גרמה בעצם לכך שכל העולם ישמין, יהיה חולה ורעב. כי במקום השומן בתפריט נכנסו הסוכר והפחמימות.
 
שחושבים על כך, גם חתולים וכלבים משמינים כיום (כי האוכל התעשייתי שהם אוכלים מכיל יותר תירס (פחמימות) ופחות שומן וחלבון) וגם תינוקות שרק נולדו (כי הם מפוצצים באינסולין עוד ברחם). התזונה הזאת מתאימה גם לכאלו שעשו ניתוח קיצור קיבה כזה או אחר ונתקעו, או חשים תחושת רעב תמידית.
 
מי שמתעניין, אז יש קבוצות חינמיות בפייס שבהם אפשר לקבל הדרכה על התזונה הזאת.
 
ומיכלי, אני מאד שמח בשבילך!
שמח לשמוע
27/09/14 15:07
65צפיות
ברור שעדיף לרדת במשקל ללא ניתוח ,ניתוח מיועד למי שניסה את כל השיטות ונכשל
בהצלחה בהמשך
 
קובי
השאלה כמובן אם אנשים מודעים לתזונה הקטוגנית
27/09/14 16:24
82צפיות
ואם הם באמת ניסו את כל השיטות.
 
למרות עדויות מדעיות חוזרות ונשנות על התועלת של התזונה הפלאית הזאת לא רק לגבי ירידה במשקל, אלא לגבי יתרונות רפואיים נוספים, אף גורם רפואי לא מציע לכאלו שעומדים בפני ניתוח קיצור קיבה ולאלו שכבר עשו אותו תזונה קטוגנית דלת פחמימות ועתירה בשומן. הנה דוגמא למאמר מדעי REVIEW על היתרונות בתזונה הזאת שהם מעבר לירידה במשקל.
 
אפילו בעיתון הארץ מדברים על זה. הנה כתבה משבוע שעבר
 
 
º
אני מבין שאתה בעסק הזה של התזונה
27/09/14 17:22
41צפיות
שום "עסק"
27/09/14 18:01
76צפיות
"עסק" זה אומר כסף.
ובכל הפעילות שלי ושל הקבוצות בפייס בהם אני חבר (אפס פחמימות ישראל, תזונה קטוגנית) אשר נותנות הדרכה לגבי התזונה הזאת לא מעורב אגורה. הכל מתחושת שליחות.
עצוב לי מאד על כל חולי סוכרת ועל אלו עם השמנת יתר קיצונית שבכלל לא יודעים על התזונה הזאת.
וכרגיל, העשירים - ספורטאים מצטיינים מקבוצת לוס אנגל'ס לייקרס מודעים היטב לכך ומשתמשים בתזונה הזאת כדי לדחוף את הביצועים שלהם לקצה. תראו כאן את הכדורסלן הטוב בעולם לברון גי'מס מקליבלנד שגם הוא עבר לתזונה הזאת:
מה שאתם לא יודעים, שהתזונה הזאת עובדת הכי טוב על אלו עם משקל יתר קיצוני ועל אלו עם סוכרת 2.
אז אני שמח מאד שמיכלי הייתה מספיק פתוחה כדי לנסות תזונה "מוזרה" שכזאת, עתירת שומן וקלוריות. בניגוד לכל התחזיות של הרפואה, זה עבד לה! ואני מבטיח שזה יעבוד גם לאחרים. צריך רק לקבל הדרכה איך לעשות את זה נכון.
 
 
גם אני בעד פתיחות לשיטות שנשמעות הגיוניות, כמו שנשמע למיכלי
27/09/14 20:20
65צפיות
משום שרק הניסיון יכול ללמד אדם מה יכול לעזור לו. ועובדה שהיא ניסתה, והצליחה. ואני מקווה שהיא תצליח כל החיים, ותרוויח את הרוגע והשלווה שיש בדרך סלולה!
 
מפרגנת לכל מי שמצליח בדרך כלשהי, טובה. זו דרך טובה, זה ברור. וברור שיש לה יתרונות גדולים עבור סוכרת 2 ומשקל יתר קיצוני (תמיד בשני מקרים אלו צריך לנקוט אותה גישת תזונה, כי איכשהו הבעיה המטבולית מאוד דומה). 
מפרגנת לכל מי שהפעילות הגופנית שהוא עושה מעלה לו את האנדורפינים. אני שמחה מאוד על כך.
מפרגנת מאוד לכל מי שמצליח לעמוד בשיטת שטראוס - גם זו שיטה מעולה.
 
אבל לי הפעילות הגופנית לא מעלה את האנדורפינים. אם אני מכריחה את עצמי בכוח, זה מגביר את הדיכאון וחוסר האיזון...
כשאני מתנזרת מסוכר לתקופה, זה ממש לא מוריד לי את הכמיהה לסוכר. להיפך - אני מרגישה את הצורך יותר ויותר.
תקופה ארוכה שהפחתתי פחמימות והגברתי חלבון ושומן בגלל שיטה רפואית דומה, שגם היא מיועדת לאיזון סכרת ועודף משקל (פלוס תוספי תזונה מפורסמים ומומלצים שאמורים להביא לאנרגיה). שיניתי גם את כל הממתיקים המלאכותיים לסוכרלוז בלבד (כי לפי השיטה הזו, כל השאר מביאים לכמיהה למתוק) - ואינני מרגישה שובע או רוגע, אנרגיה או מוטיבציה, כמו שהובטח לי. כמובן שהכמיהה שלי לפחמימות ולסוכר לא פחתה כלל...
ולכן אני לא מצליחה לעמוד בשיטות האלה, למרות שהן מאוד טובות לאחרים.
 
אני מאמינה מאוד לכל מי שאומר שהתיאבון שלו ירד, שהוא רזה ללא דיאטה. 
לכן אני ממליצה לנסות, להתנסות. מי שיצליח לו - זכה בחיים טובים. מי שלא יצליח לו חו"ח, לא הפסיד יותר מידי. 
 
אבל אני מבקשת שלא תבטיח שזה יעבוד גם לאחרים. כי אתה לא יכול להבטיח. נכון שצריך הדרכה כדי לעשות את זה נכון, אבל גם צריך להיות מסוגל לעמוד כל החיים בכללי ההדרכה הזו. ואם אני לא מסוגלת לעמוד בהם, אז לא יעזור לי שתבטיח לי שאם הייתי מסוגלת לעמוד בהם הייתי גם מצליחה... ואם הייתי שותקת מספיק זמן למרות שאני לא שבעה ולא מרזה ולא מרגישה שום אנרגיה, אז עם הזמן הייתי שבעה ומרזה ומרגישה אנרגיה...
זה לא עוזר לי, ההבטחות האלה...
 
מה שעוזר לי מאוד, זה מה שמצליח לי. למשל, מצליח לי מאוד לא לאכול בורקס, פיצה, פלאפל, צ'יפס ושאר מטוגנים. אפילו טיפה. אני אף פעם לא אוכלת אותם כבר המון המון שנים. הבריאות שיש לי בזכות זה בפירוש הצליחה לי. אין לי שום כמיהה אליהם, ויש לי גועל כשאני חושבת עליהם.
גם סברינה, בקלאווה ושוקולדים שמנים מאוד מרגישים לי גועל ואין לי כמיהה אליהם. אז הצליח לי לוותר עליהם. ברוך ה'. 
אני ממליצה לכל אחד לוותר עליהם, ושמחה בשביל כל מי שיצליח. 
הצליח לי להוריד רמת סוכר בדם ל-80, ולשמור על זה שנים, אז אני מאוד שמחה בכך. 
ועוד כמה דברים הצליחו לי ועוזרים לי מאוד.
ומה שלא מצליח לי, זה לא עוזר לי שהוא מצליח לאחרים. רק משמח אותי בשבילם.
אופיר...
27/09/14 21:26
77צפיות
אני לא יכול להבטיח כלום. אני רק יכול להגיד שיש בתוך המדע, דרך אחרת, הפוכה לדרך הרפואית המקובלת אשר עושה ניסים ונפלאות. ששווה לנסות. למעשה, חלק מהרופאים כבר מכירים את הדרך הזאת. ואם תפני לרופא ותגידי לו שאת רוצה לעבור לתזונה דלת פחמימות סביר שהוא יתן לך את ברכת הדרך.
 
לגבי תחושת הרעב. קטוזיס זה מצב פיזיולוגי שבו מעבירים את הדלק של הגוף מגלוקוז לשומן. המוח לא יכול לתדלק בחומצות שומן. ובמצב של העדר פחמימות הוא מתדלק בקטונים שמיוצרים בכבד משומן.  ניתן לדעת שאנו בקטוזיס על ידי מדידת רמת הקטונים בדם. אצל אדם שאוכל פחמימות רמת הקטונים מתחת ל-0.1 מילימולר. בעוד שאדם שנמצא בקטוזיס עמוק, רמות הקטונים עולים ל-3.5-5.0 מילי מולר. בקטוזיס הגוף שורף שומן. בקטוזיס לא חשים רעב. אנשים עם עודף משקל קיצוני יכולים לרדת גם 20 קילו בחודש. אנשים עם סוכרת 2 יכולים לייצב את הסוכרת בלי תרופות ואלו עם סוכרת 1 מקטינים מאד את האינסולין שהם מזריקים ואת כמות ההיפו וההיפר.
 
יש קבוצות בפייסבוק המונות אלפי אנשים, שם אנשים תומכים אחד בשני ומסבירים איך עושים את זה נכון. כי קל מאד לעשות טעויות. כולנו שם בתחושה שהרפואה הרגילה האכילה אותנו לוקשים (תרתי משמע) 40 שנה ולכן עוזרים אחד לשני. ושוב ושוב יש אנשים שמצטרפים לקבוצה ובתחילת הדרך עוד מתקשים. אבל לאחר הדרכה, הם מאבדים את תחושת הרעב ומעלים בגאווה תמונה לקבוצה כיצד הקטונים שלהם מעל 3.0 מילימולר. עד היום כולם הצליחו להיכנס לקטוזיס ולאבד תחושת רעב. וזה אומר שאפשר להסתפק בארוחה שתיים ביום. אני לא יכול להבטיח אבל אני מאמין שזה יכול לקרוא גם לך. כי צריך לדעת איך לעשות את זה נכון. ובלי קשר, התזונהה זאת גם עוזרת מאד ליצוב ערכי סוכר בדם שכן שומן לא מעלה סוכר ואינסולין.
 
אני לא מכיר את המצב הרפואי שלך. יכול להיות שאת כבר מיוצבת. ניתוח בריאטרי גורם לכך שכמויות האוכל שנכנסות לגוף מאד נמוכות ואז, בהכרח גם כמות הפחמימות יורדת. ועדיין קיצוץ בכמות הפחמימות למינימום עוזר. העברתי מישהי אחרי ניתוח טבעת לתזונה הזאת וכתוצאה מהמעבר לתזונה החדשה היא גם המשיכה לרדת במשקל אחרי שהירידה נעצרה. בנוסף, היא יכלה לפתוח את הטבעת. כיום היא מסתפקת בארוחה אחת בערב. היא סיפרה לי שכעת, לאחר שהטבעת פתוחה, היא יכולה לשתות שתי כוסות מים אחת אחרי השניה (לפני כן זה היה קשה לה).
פיבונצי 1
27/09/14 21:19
49צפיות
לא התכוונתי "עסק" שזה כסף התכוונתי שאתה בתוך הנושא הזה של דיאטות
 
קובי
אני בעניין כי זה נושא מרתק
27/09/14 21:48
48צפיות
אתה מדמיין עולם ללא השמנה? ללא מחלת סרטן? ללא סוכרת 2? ללא בעיות לב? ואפילו ללא בעיות שיניים?
זה נראה לך חלום?
אז זהו, שזה לא חלום. זה היה כך אצל האסקימוסים ואצל שבט המאסי לפני 50 שנה ואצל שבטים מבודדים אחרים.
 
אתה יודע משהו, גם התימנים והאתיופים שעלו לארץ היו מאד בריאים. על כל 10,000 תימנים היו 6 מקרי סוכרת שהם עלו לארץ ו-25 שנה לאחר מכן, שהם אכלו תזונה מודרנית כחול לבן, הם עלו ל-1200. היינו, פי 20,000 אחוזים. אז התזונה היא נושא מרתק שיש לו השפעה על כל אחד מאיתנו ורלוונטיות עצומה לפורום הזה. הנה המאמר על התימנים והאתיופים:
 
 
 
התימנים והאתיופים אכלו בשר בקר - עוף נתנו רק ליולדת
27/09/14 22:20
58צפיות
גם לא מעט שומן היה בתפריט שלהם. 
בנוסף אכלו לחם תוצרת בית, וירקות עלים. משהו אחר לא כל כך היה.
לא היה להם כלל סוכר בתזונה, וגם לא במכולת... 
אכן, שתי קהילות אלו לקו בסכרת באחוזים עצומים, לאחר עלייתם לישראל. 
 
אבל אני לא מאמינה בתזונה זהה שנכונה לכל סוגי בני האדם. יש לכל אדם נפש אינדיבידואלית, הרכב כימי אינדיבידואלי במוח. 
לא מאמינה בשיטה אולטימטיבית. בדרך אחת ויחידה, שהיא הנכונה לכו-לם. 
 
עובדה שהתימנים נתנו עוף ליולדת. לא סתם עוף - אפרוח. עובדה שהיולדת, במצבה המסוים, צריכה בשר רך וקל לעיכול. 
למה לא נתנו לה את הבקר שאכל הגבר שלה? אבא שלה? האחים שלה?
מיכלי, נכנסת כאן לאורך השנים בנסיבות שונות
27/09/14 20:40
107צפיות
אני רוצה לבקשך להמשיך לעשות זאת - בקביעות ואפילו מדי פעם.
אחרייך מעניין אותי לעקוב לאורך שנים.
פיבונצ'י וגברבריו הצעירים והספורטאים לא כ"כ מעניינים אותי. אבל נשים בנות 48 אחרי לידות כמוך מאוד מעניינות אותי, כי זו האוכלוסיה העיקרית של מנותחי קיצור קיבה שסובלים מהשמנת יתר קיצונית. 
אני רוצה לשמוע מה עוזר לך ולכמוך. אנו זקוקים לכלי עזרה נוספים, כי הניתוח אינו כלי אולטימטיבי, אלא כלי עזר אחד בלבד מתוך סל כלים. ומי שמסתפק בו לא יכול להצליח במשימה המורכבת. 
וואו, איזה שרשור נפתח כאן
28/09/14 17:11
53צפיות
אופירה, זה באמת מדהים שבגיל 48 אני מצליחה להוריד 11 קילו ממשקלי ובצורה מהירה.
וזאת לאחר כל כך הרבה שנים של נסיונות.
במחינת התזונה חתכתי לגמרי את הפחמימות במכה אחת וזאת מפני שאני יודעת שברגע שאני נוגעת בהם מאוד קשה לי להפסיק והרצון לאכול מתגבר..
  1. השארתי לי בתפריט - ירקות כגון: מלפפון,פלפלים בכל הצבעים,חצילים,עגבניות,חסה,תרד,קישואים.
  2. דגים: בעיקר סלמון וטונה. לא טונה מקופסא.
  3. בשר בקר: כאשר עיקר בישולו הוא בישול ארוך בתנור או טיגון במחבת.  כמה שפחות בבישול.
  4. והתחלתי לאכול שומן בקר. פשוט הלכתי לסופר ביקשתי שומן בקר ( הקצב כבר מכיר אותי  ) ואני מטגנת אותו קצת במחבת או אופה בתנור.  בהתחלה אכלתי ממנו די הרבה. כיום לאחר כחודשיים אוכלת כמה חתיכות קטנות ביום.
כשהיתחלתי עם התזונה הקטוגנית עדיין הייתי אוכלת 3 ארוחות ביום, כיום אני אוכלת ארוחה אחת מרכזית ובשאר היום מנשנשת: ירקות, קצת אגוזים,שומן, סלמון מעושן.  אני רגישה ללקטוז, אך מי שלא רגיש יכול להנות בתפריט שלו גם מגבינות שמנות,שמנת מתוקה וכו'.
התלות הזו באוכל נעלמה, אני לא חושבת כל היום על הארוחה הבאה ואני ממש נהנית ממה שאני אוכלת.
אם תרצי לדעת עוד, אשמח לשתף.
יום נפלא...
 
º
שרשורי אורחים פורחים שלא טרחו לחזור להגיב
79תגובות
31/10/14 00:20
38צפיות

(המשך...)
º
שרשורים חברתיים
14/09/14 23:49
25צפיות
אהלן. סופ"ש נעים לכולכם. עברתי להגיד שלום
22/08/14 16:41
127צפיות
היי לכולם
ימבזמן לא הייתי כאן. נעלמתי כי אין לי מוזה יותר למחשב ולכתיבה. בשלב זה בחיים שלי אני הרבה מחוץ לבית, עובד הרבה ועסוק בהכל מסביב. סה"כ די מבסוט אם כי לא יזיק לי עוד קצת כסף לפנטזיות שלי  
הפורום - הבייבי שלי - ממשיך בזכות אנשים טובים כמו אופירה וקובי וזה לא דבר של מה בכך. שולחן המחשב שלי נראה כיאילו ננטש לפני שנים רבות: בושה לי אם הייתי מצלם את השולחן שתראו מה המצב: מסך המחשב מבצבץ מבין ערימות ניירת, דפדפות עמוסות אבק. ככה זה כשהבחוץ הוא כל היום והלילה הוא רק לישון. אלמלא הכלב שלי שמחכה לי פה בשקיקה שאחזור אליו מי יודע כמה אבק עוד יצטבר
וזה המצב: חזרתי וראיתי ממשק חדש של מערכת הפורומים של תפוז: עריכת ההודעות ואפשרות לחזור ולערוך עד רבע שעה מכתיבת ההודעה, הוספת כל האינסטרומנטים, האינסרטים וכיוצא באלה בתוך עמוד ההודעה עצמו. אלה שינויים מרעננים. 
הפעילות שלכם מבורכת ואם יהיה מפגש, אשמח לבוא
שבת שלום 
רוייקו
שבת שלום רועי
22/08/14 18:53
52צפיות
טוב לשמוע ממך ,אומנם לעיתים נדירות ,אבל אתה לא שוכח את הבייבי שלך ,ואיך אפשר לשכוח ,התקופה שלך עכשיו בחיים  לוקחת אותך למקומות אחרים ,אני בטוח שאתה נהנה ממה שאתה עושה ומממש את הפנטזיות שלך
בהצלחה ידידי הרבה בריאות
אצלי אין חדש וטוב שכך
בנתיים ממשיך לעבוד עוד שנתיים עד הפנסיה
גוד שבעס
הממשק החדש שאפשר לשנות בו דברים ממש מועיל ,למי שכותב לפעמים דברים  שהוא לא חושב מספיק על מה שהוא כותב ,יש לו זמן לחשוב שוב ולסדר את הכתיבה .
 
 
קובי
חיים נורמליים נהנים מדינמיות משמעותית
24/08/14 18:00
82צפיות
וכל תקופה נכון שתהיה שונה ואפילו בהרבה מקודמתה.
רק מסכן הכלב, מספיק לו לצאת רק בבוקר ובערב? כל היום הוא לא צריך?
 
השינויים המרעננים והנוחים הם גם בממשק הניהול. יש חידושים בעריכה ובשרשור. נחמד. 
 
הילד בפירוש שלך, ואנו משפחת האומנה החביבה שלו. לא מנסים לעשות משהו אחר ממה שאנחנו. לא רוצים לחקות אף אחד.
שני "קשישים" יציבים, שלא מחפשים חידושים ושינויים, אבל גם לא בורחים לשום מקום. הרבה ארנבות כבר הספידו את הפורום הזה (ואח"כ נרדמו), אבל הצבים ממשיכים לחייך בדרכם היציבה, והפורום נשאר ער וחי בדיוק כמותם - יציב, שורד, מחזיק, חי וקיים. 
 
שכח ממפגש, זה לא הנישה. היום רובם כותבים עם כוכביות, ובכלל לא חוזרים לקרוא את התשובות ולענות על השאלות...
החיים דינמיים, שמת לב. במשך הזמן הכל יכול לקרות בעולם הבריאטרי. אולי כל הניתוחים יתחלפו בחדשים, אולי יחזרו דווקא לישנים, אולי מחר התפקיד שלנו יהיה כזה ומחרתיים אחר. הכל טוב. מה שיהיה יתקבל בברכה.
 
שתהיה לכולנו דרך צלחה.
אהבתי את התשובה שלך לרועי
25/08/14 05:11
37צפיות
שומרים על הבייבי שהוא הקים לפני 14 שנה וטוב שיש מקום להיכנס להתייעץ ,לקבל תשובה בדרך כלל ממך או ממני ,לפעמים גם משהו מועיל בטובו לענות
פורום יציב  כמו שכתבת הרבה אנשים  נכנסים עם כוכביות ,מקבלים תשובה ואני בטוח שהם קוראים אותה ,אבל  לא מגיבים ולא עונים על השאלות שנשאלו ,ואי אפשר לקבל פידבק לדעת האם התשובות עזרו ,או שסתם קיבלו עיצת אחיתופל .
זה מה יש  בנתיים ,זקן קשיש ואחת  וצעירה ,שניהם יציבים
כמו שכתבת המצב מתקבל בברכה .בשלב זה .
 
 
 
 
קובי
עולם מוזר....
26/08/14 22:24
50צפיות
שלום לך רועי...אני קוראת באתר כבר מס חודשים ...אחרי ניתוח טבעת .... לפני הניתוח ואחריו נכנסתי לטראנס קריאה אינטנסיבית לאחור של כל מילה בפורום...ותהיתי לאן נעלמו כל מיני דמויות מפתח...פתאם אתה צץ... והמוזר הוא שמרוב קריאה לי כבר יש תחושה שאני מכירהאת האנשים.....:) זה כל כך הזוי...אז סתם רוצה לפרגן על הדרך הארוכה...כל מה שהוותיקים...כתבתם בשקיקה ושקידה תרם ותורם....אופירה קובי וכולכם.... הזדמנות לאמר תודה ..... אופירה - אני עדיין מסוחררת והוושט עם רגישות גבוהה.... אם לא יעבור בתחילת השבוע אגש לאבינוח...   המשך שבוע טובבבב , נגה.
הפורום בנה פה עולם ומלואו בכל הקשור לבריאטריה
27/08/14 08:25
55צפיות
תשתית יצוקה של מידע לו זקוקים מועמדים לניתוח ומנותחים. רוב המשתתפים קוראים בשקט ולא מגיבים בהכרח.  קובי ואופירה תורמים פה את חלקם בלי לצפות לתמורה וכך עשיתי גם אני הרבה שנים עד ששבעתי כל כולי מהעשייה במרחב הזה, גם כי הרגשתי שאני אדם יותר שבע, נינוח. אני עסוק יותר ביתר מרכיבי החיים ודי טוב לי בסה"כ.
אני גאה בפורום הזה וב"הורים" שיש לו 
רועי
27/08/14 20:26
25צפיות
שהיסודות חזקים  כל הבניין יציב .....
 
 
 
קובי
º
14/09/14 23:50
2צפיות
שרשור התפקדות
17/08/14 20:38
109צפיות
מי נמצא כאן עדיין?? וחדשים??אז אולי תכתבו איזה ניתוח עברתם או עומדים לעבור, כמה ירידה ובכמה זמן, קושי וטיפ להתמודדות (; ולמי שיש רעיונות להוסיף, הם יתקבלו בברכה!
מתחילה ומקווה שיצטרפו
17/08/14 20:41
101צפיות
שנתיים אחרי טבעת, כמעט 40 ק״ג פחות, קושי יש לי עכשיו להמשיך בירידה כי אני לא מוגבלת כמעט וטיפ שלי הוא לסגור בהדרגה ולא להגיע למצב שהטבעת ננעלת פתאום כמו שקרה לי כשבתמימות הקשבתי לרופאה וסגרתי סגירה גדולה מידי אחרי פתיחה.
נשאר לי עוד 20 ק״ג לרדת בשאיפה ומחפשת את האנרגיה לחזור לתהליך של ירידה, אשמח לטיפים!
התפקדות
17/08/14 21:40
80צפיות
רעיון מצויין  בואו נראה מי יש לנו בפורום  נראה מי עוקב אחרינו מה קרה לכל אחד מעניין אותי מה קורה עם השואלים שיש להם בעיות ,אשמח לשמוע  א,ותי מעניין לדעת האם התשובות שניתנות פה הם עצות טובות  ,או עצות אחיתופל
אותי כולם מכירים ניתוח ב24/12/2000 אוטוטו 14 שנה ירדתי 50 קילו בעקבות המתוקים עליתי 15 ק"ג ,הטבעת  מתפקדת  לא סוגר 11 שנה ,מאחל לעצמי עוד הרבה שנים טובות עם  הטבעת
 
 
 
 
קובי
 
התפקדות כואבת...
17/08/14 23:01
107צפיות
היי אני כאן ועוקבת...נכון לעכשיו עדיין בכאבים  באכילה ושתיה...פעם, לפני שבוע הכאב היה בכתף שמאל ...בימים האחרונים כל שתיה אכילה כאבים לכיוון כתף ימין   מטופלת בתרחיף נגד פטריות בוושט וכדור להורדת חומצה בקיבה...בהנחיית דר אבינוח...די סובלת....מקווה לעבור את הסאגה הקשה ולהכנס לתלם....ליל מנוחה נגה.
אמרנו עדכון כל יומיים, ועברו 17 יום בלי עדכון!
17/08/14 23:37
87צפיות
לא מדבר אלי בכלל הכיוון של ד"ר אבינוח. לא נראה לי כל כך הרבה זמן כאבים, למרות האוגמנטין. 
עשו צילום וושט קיבה ותריסריון וראו שיש עדיין דלקת?
ראו שהטבעת במקום ולא זזה?
אבינוח פתח את כל הטבעת? בטוח שהוא שאב את כל הנוזל?
 
עשית בדיקות דם כלליות אצל רופאת המשפחה וראית את כל מדדי הדלקת?
אם לא, תעשי בימים הקרובים בדיקות דם ושתן, כולל CRP, ותתקשרי אלי עם התוצאות. 
שבועיים לא קלים היו...
19/08/14 09:24
83צפיות
היי  אופירה וכולם...הייתי במירוץ  מטורף וכואב שטרם ממש הסתיים...דלקת בושט.... סדר הדברים:כאב עצום קבוע מתחת לצלע השמאלית.אשפוז וסיטי בסורוקה, אובחנה דלקת סביב הטבעת.מתן אנטיביוטיקה אוגמנטין פעמיים ביום 875 מג.הכאב השתחרר   א ב ל   הוושט התחיל לכאוב וכל לגימה או ביס זכו לכאביםבוושט ובכתפיים...דר אבינוח סובר שזה כתוצאה מהאנטיביוטיקה....התפתחו פטריות בוושט.טיפול : כדור לנטון בבוקר להורדת החומציות  בקיבה.4 פעמים ביום בליעת תרחיף ניסטטין נגד הפטריות.כיום :ובעת פתוחה לגמרי.עדיין כאבים אבל קלים יותר במהלך הבליעה...פחות כאבים בכתף.שותה לא רציף ומעט יחסית.מזון בעיקר חם ורך עם מעט כאב במעבר.סחרחורות כבר יומיים.מצפה להחלמה מהירה.....מתגעגעת לבריאותי....וכן, לא הכי חשוב...14 קג פחות מאז 30 מאי 2014. חודשיים וחצי.בתקווה לטוב...רוצה לעבוד עם הטבעת בלי כאבים...
סיפור סיפור
19/08/14 20:06
51צפיות
נקווה שהאבחנות נכונות וטיפול אנטיביוטי יעזור ,שמח שאת יורדת במשקל אבל לא בכל  מחיר.אלה לא חיים נורמלים  אני מאחל  לך שהמצב הוא  זמני
נשמח לשמוע ממך
 
הרבה בריאות
 
 
קובי
אוי נגה כואב לי רק מלקרוא...
19/08/14 11:49
52צפיות
תרגישי טוב יקירה! מקווה שהסאגה תסתיים בטוס ובחיי נישואין מאושרים עם הטבעת....
 
º
31/08/14 15:31
3צפיות
קבוצה חדשה למטובעים בפייס
07/08/14 07:06
113צפיות
היי מצאתי בפייס קבוצה חדשה לאנשים אם טבעת יכולים להצטרף קוראים לקבוצה מטובעים הטבעת שלי ואני אחלה קבוצה
פייסבוק
07/08/14 14:06
81צפיות
אני מכיר קבוצה סגורה בפייסבוק של מטובעים ,קבוצה שהייתה פעילה בעבר  במפגשים עכשיו הכל מת .ואני חבר בה ,
אס מצאת עוד קבוצה ,מה יש בה שונה מקבוצה אחרת ,והאם היא קבוצה סגורה אם פתוחה לכולם.
 
 
 
 
קובי
קובי
07/08/14 16:39
67צפיות
היא קבוצה פתוחה הייתי רוצה איש כמוך בקבוצה אם הידע שלך אין להרבה רופאים אתה מוזמן להצטרף
פייסבוק
08/08/14 13:15
59צפיות
פייסבוק רשת חברתית אני לא יודע כמה קבוצות למטובעים  צריך ,אני נמצא בקבוצה כזאת לא קבוצה לעזרה לא קבוצה לפתירת בעיות ,
קבוצה למפגשים ,לשוחח אחד עם השני וזהו ,אני מאוכזב מהקבוצה בה אני נמצא ,בעבר נכנסה  לפה מנהלת הקבוצה לגייס מטובעים בפורום \התוצאה אפס ,הכל היה בהתחלה בתרועה רבה מפגשים של עשרות אנשים  עכשיו כלום מאחל לך בהצלחה ,אבל מניסיוני את תבני על זה
דעי לך שהרבה אנשים לא רוצים  שידעו שהם עברו ניתוח ,וקבוצה פתוחה קצת בעייתי ,פה כל אחד בניק אחר אף אחד לא רוצה שידעו מי הוא
בקבוצה הסגורה שאני נמצא בה עכשיו אני יודע מי הוא ומה שמו האמיתי
 
בהצלחה
 
 
 
קובי
 
º
שרשורי שרוול
14/09/14 23:40
64צפיות
שבועיים אחרי ניתוח שרוול
03/09/14 09:32
182צפיות
שלום לכולם , עד עכשיו קראתי הודעות אבל לא כתבתי. אני שבועיים אחרי ניתוח שרוול ירדתי 5.5 ק"ג בלבד. ביום אני שותה נס קפה , שותה יופלה (בקבוק קטן לאורך היום) ושותה מרק ירקות עם דלעת, קישוא וגזר כמה כפות וכן בערך כוס חלב
למרות זאת 4 ימים לא יורדת בכלל. קראתי בהודעות על כאלה שבשבועיים הראשונים יורדים 10 ו- 12 ק"ג. יש לי תור לדיאטנית אבל עדיין לא הייתי. יש למישהו מושג מה הטעות שלי? ביום ניתוח שקלתי 98.5 והיום 93 . אני משתדלת ללכת יום כן יום לא
בדרך כלל אין לי חולשה לעיתים מאוד נדירות וגם צרבת לעיתים נדירות. קצת מדאיג אותי שאני יורדת כל כך לאט אולי איזה טעות שאני עושה ולא מודעת אליה... 
כן, אני יודעת בדיוק איפה הטעות שלך
03/09/14 13:08
170צפיות
הטעות שלך היא בחשבון ובסטטיסטיקה, בחוסר הבנה במטבוליזם ובחוסר סבלנות. 
בשבועיים כבר עשית סטטיסטיקה, והחלטת שאת יורדת כל כך לאט.
זה כמו לעשות מחקר על 2 אנשים, ולהגיע למסקנות שמשליכות על כל 8 מליון אזרחי מדינת ישראל...
קצב ירידה נמדד בחודשים לאורך שנה, ואין שום מסקנה שאפשר להגיע אליה מניסיון של שבועיים בלבד, שצמודים לניתוח עצמו.
 
בנוסף, את מחליטה שכל יום צריך לרדת במשקל, ואם 4 ימים לא רואים ירידה, אז זו בעיה.
ומי אמר לך שיום יום יורד המשקל? ירידה במשקל היא תהליך מטבולי (שריפת תאי שומן או תאי שריר), ותהליכים מטבוליים הם מורכבים מהמון עניינים שאין לנו מושג בהם, ואינם מתרחשים בקצב יומיומי. ירידות ועליות במשקל מתרחשות בקפיצות ולא בתהליך ליניארי (קו ישר הדרגתי). יש גם קפיצות קדימה ואחורה, שנובעות ממאזני נוזלים בגוף, כחלק מהתהליך המטבולי. 
לכן מי שלא מבין מה הוא רואה במשקל, ומסיק מסקנות משונות, צריך להישקל רק פעם בשבוע, וגם אז לא להסיק מסקנות אלא לעקוב בטבלה אחר המשקל החודשי ואז הוא יכול להסיק מסקנות ולשאול את המשמעות.
 
וכן, את מחליטה שצריך להשוות בין אנשים שונים, אבל שוכחת להשוות את כל הפרמטרים. קראת על כאלה שבשבועיים הראשונים יורדים 10 קילו. אני דווקא מכירה מצב בו בחודש הראשון יש שיורדים 10 קילו בערך. יש כמובן שיורדים פחות. זה מאוד אינדיבידואלי לכל גוף. 
בכל אופן, לא השווית בין הנתונים שלך לנתונים של אותו אדם שירד בשבועיים הראשונים 10 קילו (ולא בדקת מה קרה לו בשבועיים הבאים, מבטיחה לך שגם משקלו הפסיק לרדת). הוא שקל הרבה יותר מ-95 קילו, ואת עברת ניתוח עם BMI נמוך יחסית למנותחי קיבה (בהנחה שאינך בגובה מטר שלושים, שאז ה-BMI שלך היה נחשב גבוה עבורך), אז איך את מצפה לירידה בקצב כמו מי ששקל 150 ק"ג? את אשה, והוא גבר. נדמה לי שהמצב ההורמונלי שלכם קצת שונה... גם גילאים לא השווית, ויש הבדל גדול מאוד בין אשה בת חמישים לגבר ואפילו אשה בגיל 20...
 
בקיצור - שתהיה לך סבלנות. אחרי חודש מהניתוח וחזרה לתזונה רגילה, תהיי חכמה הרבה יותר.
לדאוג בלי סיבה זה מאוד לא בריא.
 
משורוולים
03/09/14 15:13
132צפיות
יש הרבה אינפורמציה באתר קהילת משורוולים בישראל
º
לגבי השאלה הזו אין חדש - בכל פורום כותבים אותם הדברים
03/09/14 19:02
62צפיות
לימור
05/09/14 19:16
66צפיות
לרדת 12 ק"ג בשבועיים הראשונים זה רק באגדות ,לא במציאות ,לא חשוב סוג הניתוח שרוול או טבעת או מעקף קיבה ,בכל סוגי הניתוחים הירידה צריכה להיות מתונה ,לא לפגוע בגוף ,לאכול הכל בצימצום כדי לקבל את כל אבות המזון.
את רוצה להיות רזה בריאה לא רזה חולנית ,עכשיו תלו גם בעודף המשקל שיש לך עם היית שוקלת 160 ק"ג ולא 98 אולי הירידה הייתה יותר מהירה
יש ביטוי בערבית המהירות מין השטן ,זה נכון גם במקרה שלך ,קחי את הירידה בתור פרויקט לתקופה ארוכה ,ותגיעי למשקל הרצוי בריאה בלי  מחסור בויטמינים בלי נשירת שיער כתוצאה מזה .
 הרבה בריאות .
 
 
 
 
קובי
º
14/09/14 23:41
5צפיות
מנותחת שבוע וחצי של ד"ר מינץ
08/09/14 22:53
111צפיות
אני שבוע וחצי לאחר ניתוח שרוול. מנתח ד"ר ירון מינץ .  
אציין שאני סוכרתית כ 7 שנים סכרת סוג 2 , כולסטרול גבוהה מאוד. ל"ד תת פעילות של הבלוטה .
מיד לאחר הניתוח 24 שעות ללא ל"ד וללא סכרת. מאז הניתוח לא מזריקה אינסולין ולא שותה כדורים איזה פלא הא...
ממליצה בחום על הרופא הזה  במקצועיות, ביחסי אנוש ובטיפול של אחרי. הגיע לבית חולים גם בשבת.
מחר יש לי ביקורת ראשונה מאז הניתוח אעדכן. ביינתים לא נשקלתי מחכה לביקורת.
 
כייף לשמוע
09/09/14 05:54
57צפיות
שמח לשמוע על מצבך ,מאחל לך הצלחה בירידה במשקל העלמות הסכרת והרבה בריאות
אשמח להתעדכן .
 
 
 
 
קובי
º
14/09/14 23:43
6צפיות
ניתוח קיצור קיבה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך?
31/08/14 12:23
209צפיות
אח שלי  בן 42 עבר ניתוח קיצור קיבה ע"י כריתה לפני 4 חודשים כשהיה במשקל 138וגבהו 184. הניתוח עבר ללא תקלות. לאחר חודשיים שקל כבר 95 קילו לפני כחודש וחצי התחיל לסבול מפיסורה בצורה קיצונית ועבר ניתוח לפני שלושה שבועות. אתמול ראיתי אות ונבהלתי נראה כמו שלד. לדבריו איבוד במהלך החודש האחרון 10 קילו (לדעתי יותר ) והיה לו קשה מאוד לאכול בגלל הבעית פיסורה ושלא יכל אכול . נראה שאיבד נפח שריר בצורה מבהילה. אני מאוד מודאגת ממה שקורה לו. מה הסכנות במצבו?איך אפשר להתגבר על ירידה הזאת במשקל וחוסר יכולתו לאכול שחלק ממנו נובע מפחד להקיא? האם הוא לא צריך השגחה תכופה? בבקשה תענו לי מהר.
עונה לך מהר (ומקווה שתתייחסי לתגובתי גם כן מהר)
31/08/14 13:54
152צפיות
איך ירד 43 ק"ג בחודשיים? זה לא הגיוני. משהו בנתונים שמסרת לא נכון.
בדקי היטב את הנתונים שמסרת, ואם הם נכונים תני הסבר מניח את הדעת איך יורדים 43 ק"ג בחודשיים.
האם היו לו מחלות - בעיית כליות, התנפחות עקב צבירת נוזלים?
האם בחודשיים הללו הוא אכל לפי התפריט הניתן למנותחים או שלא אכל ובעיקר לא שתה כלום (ואיך לא מת אם לא שתה כלום...). 
 
איזה ניתוח קיצור קיבה ע"י כריתה הוא עבר? שרוול? מעקף קיבה? מעקף תריסריון? עליו לתת את שם הניתוח המדויק, ואיפה ואצל מי עשה אותו.
 
פיסורה שהיא בעיה בפי הטבעת הקשורה למעי הגס, לא קשורה כלל לקיצור קיבה, עד כמה שידוע לי. עם זאת, יש תקלה גדולה בתוצאות של הניתוח, בלי קשר לפיסורה. יש להבין בדיוק בדיוק כמה הוא שוקל היום, וכמה ירד ב-4 חודשים.
למה לא יכול לאכול בגלל פיסורה? 
למה לא יכול מפחד להקיא? למה אמור להקיא?
 
איזה מעקב קיבל לאחר ניתוח קיצור הקיבה? בוודאי שצריכים להיות במעקב, ולפיו - בהשגחה בהתאם למצב. האם נועץ במנתח בעקבות מצבו?
 
בקיצור - יש לי יותר שאלות ממה שהעלית ואין אפשרות להבין עפ"י הנתונים שמסרת מה בכלל קרה. אז בוודאי שאי אפשר להציע עצות.
יתוח קיצור קיבה יכול לגרום לנזק בלתי הפיך?
31/08/14 14:53
119צפיות
עבר ניתוח שרוול בסוף מרץ 2014.במהלך התקופה אחרי ניתוח היה במעקב כפי המתבקש לפני חודש עשה בדיקות דם גם לצורך ביצוע ניתוח פיסורה והכל היה בסדר. .מאז הניתוח שרוול עברו מעל כמעט 5 חודשים במהלך התקופה הזאת ירד מ- 138 ל- 85 קילו. כאשר 10 קילו מתוך זה  בחודש האחרון. ניתוח הפיסורה היה לפני חודש לדבריו עקב קושי במתן צועה אכל  מעט מאוד ולא הי מסוגל לאכול. אני ראיתי אותו לפני חודש וחצי  ונראה מצוין ושקל 95 קילו.ראיתי אותו אתמול פשוט מראה שלו השתנה מאוד.היה אדם בעל כתפיים רחבות ושריריות ופתאום  הנפח של הכתפיים במיוחד ירד ופנים שלו נראו מאוד רזים . הוא אמר לי שלא יכול לאכול הרבה אחרת הוא מקיא. אומר שאין לו הרגשת רעב.
תודה על תוספת הנתונים, אך עדיין לא מספיק.
31/08/14 15:20
89צפיות
מהנתונים מתברר שניתוח השרוול היה בדיוק לפני 5 חודשים. 
כלומר ירידה של 43 קילו ב-4 חודשים זה כבר נתון הגיוני יותר (ושונה לחלוטין מהנתון הקודם...). 
הוא אומר שהיה במעקב כפי המתבקש, השאלה גם אם אכל לפי התפריט שנותנים או לא. מה שיותר חשוב - האם שתה ליטר וחצי מים ליום. אם לא, זה יכול להסביר הרבה נזקים במערכת העיכול ובכליות.
כלומר השאלה אם היתה לו עצירות קשה. אם כן, זו יכולה להיות הסיבה לפיסורה, אבל לא השרוול גרם את זה אלא התנהגות האכילה שלו. אם אכן היתה לו עצירות קשה ונוראה עקב אי שתייה מספקת או סיבות אחרות, האם טיפל בעצירות ובחוסר הנוזלים, או השאיר את הדברים כמות שהם?
פיסורה* לא קשורה כלל לקיצור קיבה. 
 
שאלתי בנוגע להקאות לא נענתה. מדוע הוא מקיא? האם הקיא ב-4 החודשים הראשונים לאחר הניתוח, או רק בחודש האחרון?
האם הוא אוכל כמו שצריך לאכול בשרוול (כמו שהוסבר לו ע"י הדיאטנית), או שהוא לא יודע לאכול עם שרוול?
הירידה הנוספת במשקל היא כיוון שאינו אוכל בגלל הכאבים בפי הטבעת ולא בגלל ניתוח השרוול. כך שצריך לצפות להחלמה מניתוח הפיסורה. 
אך אין לי תשובות לגבי התנהגות האכילה ב-4 החודשים הראשונים, לגבי שתייה ועצירות וההקאות. כך שאינני יכולה להציע אפשרויות להמשך בירור מצב, ללא תשובות ברורות מאוד לגבי נושאים אלו. 
מה שברור - ניתוח השרוול לא גרם לנזק בלתי הפיך. והוא לא גורם לפיסורה. אין הרגשת רעב כי זה מה שעושה הניתוח בשנה הראשונה בערך, אבל המנותח חייב להיות אחראי על כמות הנוזלים והמזון שהוא מכניס לגופו, למרות חוסר הרגשת הרעב. ובנושא הזה, לא הובא מספיק מידע חיוני לתשובה.
 
 
* מידע על סדק בפי־הטבעת (פיסורה)
פיסורה אנלית היא מחלה נפוצה של פי־הטבעת הגורמת לסבל רב. במחלה זו נוצר סדק בעור המצפה את מוצא פי־הטבעת. בדרך־כלל ממוקם החתך בדופן האחורית של פי־הטבעת ולעתים בדופן הקדמית. 
סימני המחלה: כאבים עזים המתגברים בזמן היציאות ואחריהן; דימום קל; גירוי וגרד באזור.
 
הגורמים לפיסורה: הגורם העיקרי הוא בדרך־כלל עצירות קשה ומעבר של צואה קשה הגורמת לשריטה ברירית. הפציעה מעמיקה עד לשריר פי־הטבעת והכאב גורם להתכווצות קשה ומכאיבה של השריר הטבעתי שסביב פי־הטבעת.  נוצר מעגל כאב המוביל להתכווצות השריר ולעצירות הגורמת למעבר צואה קשה דרך השריר המכווץ ולפציעת הרירית.  היות וזהו אזור מזוהם באופן טבעי ע"י חיידקי המעי, לעיתים יש גם זיהום המונע ריפוי הפיסורה. כתוצאה מכך נוצרת בליטה קטנה ורגישה חיצונית לשריטה.
גורמים נוספים להופעת סדק כזה: שלשולים מרובים ומחלות מעיים כרוניות.
 
ניתוח קיצור קיבה גורם לנזק בלתי הפיך?
31/08/14 16:01
84צפיות
המון תודה לך אופיר(סליחה שקודם לא הודתי לך) על תשובה המהירה והמידע המקיף.הבנתי את תשובתך אני אשאל אותו לגבי שתיה.
המון  בריאות לך ולכולם
 
לכותב האורח
31/08/14 18:44
65צפיות
ראיתי את תשובתה המפורטת של אופירה ,עיניין הפיסורה לא שייך בכלל לניתוח שאח שלך  עבר ,יכול להיות שזה נגרם מעצירות בגלל תזונה לא נכונה בגלל חוסר שתייה .
,אחיך ירד במשקל במהירות גדולה מידיי לכן הוא נראה לך חולני ,ברור שמי שמרזה יורד לא רק בבטן אלא גם בפנים ,אי אפשר לרדת במשקל בחזה בבטן או בכתפיים הרחבות  והירידה לא תשפיע על מראה הפנים .באם בדיקות הדם תקינות אז אין מקום לדאגה .
מה שאני מציע  ללכת לדיאטנית שמתעסקת בנושא הניתוחים  הבריאטרים שתבנה לו דיאטה  שתכיל את כל אבות המזון  שיקבל את כל הויטמינים שלא תיהיה לו עצירות עם כל הבלגנים הטחורים והפיסורות .
אשמח לשמוע מה יקרה בהמשך .
 
הרבה בריאות לאחיך .
 
 
 
קובי
שלום גם אני חדשה פה. עברתי ניתוח שרוואל לפני שבוע
20/09/14 15:51
42צפיות
עם ניתוח חוזר למחרת בגלל דימומים.
נותחתי באסותא ע"י ד"ר סובחי. הניתוח היה פרטי דרך הביטוח עם השתתפות עצמית שלי. התור היה ממש תוך שבועיים מהועדה.אני הולכת לפי כל ההוראות ועד עתה ירדתי 7 ק"ג.
שלום לך
20/09/14 18:22
28צפיות
מאחל לך הצלחה בירידה במשקל ,חבל שהיה סיבוך בניתוח מקווה שעכשיו הכל בסדר
גם סיבוכים קורים
 
קובי
º
שרשורי טבעת
54תגובות
14/09/14 23:30
48צפיות

(המשך...)
º
שרשורי מעקף קיבה
14/09/14 23:26
43צפיות
º
הי, כמה זמן אחרי מעקף קיבה אפשר לאכול מנגו?
21/08/14 22:47
88צפיות
מנגו
21/08/14 23:10
99צפיות
בעייתי בגלל הסיבים לא מומלץ, זה מה שקראתי בפורום של מלבי
 
 
 
קובי
זה מה שקראתי גם, פשוט לא היה ברור לי אם לכל החיים או לתקופה
22/08/14 09:50
55צפיות
מסויימת, אני כבר שנה פלוס אחרי ואת האמת אכלתי כבר פעמיים כי שכחתי מזה לגמרי עד שמישהו הפנה את תשומת ליבי לזה. השאלה אם באמת אסור כל החיים או רק לתקופה מסויימת.
מנגו
22/08/14 10:05
60צפיות
האמת לא יודע ,מה דעתך להכניס את השאלה לאתר של מלבי ,שם תקבלי  תשובה יותר מקצועית מפי ד"ר אוסנת רזיאל תותחית בתחום של הניתוחים
אודה לך באם תיהיה לך תשובה להיכנס לפורום שנוכל להתעדכן
 
 
 
קובי
אנשים בפורום המשורוולים אמרו שאכלו מהחלק שקרוב לקליפה
22/08/14 14:03
75צפיות
קוביות מנגו מהחלקים הקרובים יותר לקליפה ופחות לגרעין.
זה פחות סיבי, ופחות מסוכן (אם בכלל).
מנגו הוא פרי סיבי שקשה לאכול אותו כמעט בכל השלבים
22/08/14 16:31
71צפיות
וזה לא קשור לסוג הניתוח או לזמן שעבר מהניתוח. 
אני לא יודע להעיד לגבי אחרים אבל מנגו ואני לא מסתדרים תמיד. יש פירות שהפסקתי להלחם בהם, כמו תפוח, אגס, קיווי. רק לעיסה מאסיבית לכדי מחית תעביר אותם בטבעת. לגבי סוג אחר של ניתוח, לא תוכלי לדעת עד שלא תנסי. מכל מקום, כדאי להמתין לפחות חודשיים מהניתוח עד לנסיון הראשון. ושוב: מנגו עובר קשה מעברים צרים. 
 
מותר מנגו מאיה
26/08/14 10:01
54צפיות
הוא היחיד שלא סיבי ואין בעיה לאכול אותו. אני אישית אכלתי אותו בערך חצי שנה אחרי המעקף, הקיץ אני אוכל כמעט אחד ביום.
אבל רק מהסוג הזה !!!!
º
14/09/14 23:28
14צפיות
לאחר ניתוח מעקף קיבה ( לא ממש מוצלח...)
11/08/14 10:41
228צפיות

אשמח לעצתכם - לפני 3 שנים עברתי מעקף קיבה, בעקבותיו ירדתי 30 ק"ג בלבד, והספקתי לעלות 10 ק"ג.
בודקת כעת אופציות לגבי ניתוח חוזר/תיקון/טבעת. האם מישהו יודע להמליץ לאיזה כיוון רצוי ללכת? מי עוסק בניתוח מעקף שכשל? מי היה ב"סרט" הזה? רוב תודות מראש
 
להתייעץ עם מנתחים בנוגע לפרוצדורה נוספת
11/08/14 10:55
121צפיות
את יכולה לספק מידע מה קרה לאחר הניתוח, מה עודף המשקל שלך לפני הניתוח והיום, ממה נגרמה ההשמנה החוזרת?
מעקף קיבה
11/08/14 15:05
120צפיות
אם זכרוני לא בוגדג בי אני מכיר משהו שעשה טבעת על מעקף קיבה וזה רוייקו ידידינו מהפורום שנעלמו עיקבותיו
אני מציע לך להתקששר לד"ר אבינוח ולהתייעץ איתו \נראה לי שבניתוחים חוזרים של טבעת הוא הכתובת הנכונה
 
 
 
קובי
למה 30 ק"ג זה "בלבד"? כמה היית צריכה לרדת?
13/08/14 13:12
128צפיות
ולמה מי שנכשל זה הניתוח ולא את?
אמא'לה בדיוק חיפשתי פורום לשאול את השאלה הזו
17/08/14 09:35
105צפיות
אני שנתיים וחצי אחרי מעקף קיבה. ירדתי 33 קילו ועליתי 7 קילו בחזרה. התחלתי עם BMI של 46 וזה ממש מייאש כי נשארתי עם BMI של 36
אני גם מנסה לברר מהן האופציות לניתוח חוזר ואיפה מומלץ.
את הניתוח הראשון עברתי אצל ד"ר קידר, שהוא לדעתי רופא מעולה אבל אני לא מצליחה לקבל ממנו תשובות לגבי ניתוח חוזר. מה אפשרי לעשות ומה כדאי.
רק לעשות בדיקת בריום ולבוא אליו. קשה לי להגיע לפתח תקוה מה גם שלא הוא זה שמקבל כיום אלא עוזר שלו.
אשמח מאד אם למישהו פה ידוע על האפשרויות.
תודה מראש
 
ועוד דבר
17/08/14 09:45
90צפיות
מבחינת אכילה, כמעט מההתחלה הראשון אכלתי כמויות כמעט רגילות.
כיום אני אוכלת כמעט עמו מלפני הניתוח.
זה לא נשמע לי נורמלי ולא כמו הכמויות שאמרו לי שאפשר יהיה לאכול לפני הניתוח.
חחח נראה לי שעבדו עלינו ואנחנו ניסי בכלל
18/08/14 20:10
80צפיות
היי אני 5 חודשים אחרי מעקף קיבה. גם אני כימעט מההתחלה כבר שבועיים אחרי אכלתי הכל אבל חצי מהכמות הרגילה שזה המון עדיין.....כבר אחרי חודש רצתי לדפי השחרור מבית החולים כדי לראות בדיוק מה הרופא כתב.  הרופא היה מליון דולר ממליצה בחום על יחס ואיכות דוקטור מחגנה בבית  חולים רמבם בחיפה.  התאוששות מהירה ו 0 סיבוכים ותקלות. אבל טוב שיש לנו את הפורום הזה  כדי להבין איך הולכים הענינים וממה להזהר. אני נותחתי במשקל 124 קג  גובה 173  כיום משקל 102. וממשיכה לרדת באיטיות רבה  ללא דיאטה וללא ספורט כל שהוא. יש לי בעיות בעמוד השידרה  אז ספורט לא בא בחשבון אני מניחה ש בהורדת הכמויות יחדעם שבוש הספיגה של הנתוח זה מה שגורם לירידה. עצוב לשמוע שאפשר לעלות במשקל.   נא שתפי אותנו בהמשך אשמח לשוחח עמך מאירה
יש מן תחושה כזו של "זה לא מה שאמרו לי"
18/08/14 23:30
62צפיות
ואני הלכתי לבדוק איזה נפח קיבה השאירו לי ואיך הנפח הקטנטן הזה מצליח להכניס כמות גדולה של אוכל.
גם כיום, שנתיים וחצי אחרי, אני אוכלת הכל, כמויות קצת פחות מקודם אבל לא הרבה.
וכן, אפשר להשמין בחזרה.
מעצבן.
אני מרגישה שצריכה להתחיל דיאטה וזה מה שלא הצלחתי לעשות מלכתחילה.
המנתח היה 10, וגם הדיאטנית, אבל אחרי הניתוח לא היה עם מי לדבר.
התעלמו מהבעיות.
 
תודה ששיתפת אותי.
אנדו בריייר
11/08/14 09:28
115צפיות
אייך מתחילים את הפרוצדורה למי פונים?
והאם יש מנתחים מהצפון
º
לא מכירים את הפרוצדורה. תפני לבתי החולים שמפרסמים אותה.
11/08/14 10:55
36צפיות
אנדו ברייר
11/08/14 15:10
70צפיות
קראתי בגוגל על הניתוח נשמע מעניין לא ידע מה וכמה ניסיון יש .תכנסי לגוגל  שם יש כתבות שמות רופאים ובתי חולים שעושים את הניתוח,תחשבי הייטב ותתיעצי לפני שאת מחליטה
 
 
קובי
º
זה לא ניתוח. זו פרוצדורה טיפולית בגסטרואנטרולוגיה
11/08/14 18:53
38צפיות
ירידה חלקית במעקף קיבה ועלייה במשקל
22/08/14 16:24
76צפיות
היי
בהקשר לשני המקרים, אני רוצה לספר על המקרה שלי
ב 1999 עברתי מעקף קיבה שהיה תיקון לניתוחי קיצור קיבה קודמים שלא הצליחו, מבחינתי, כפי שרציתי.    בזמנו, מעקף קיבה לא היה ניתוח שהוצע למועמדים לניתוח הרזיה בישראל. אפשר לאמר שהייתי יריית פתיחה לניתוח שעשה עלייה חוזרת לאחר הקפאה מאז 1985. כלומר הניתוח נעלם משולחני הניתוחים בישראל למשך כ 15 שנה. הניתוח בוצע בפתיחה של הבטן ובגישה שמרנית : השארת זונדה לכמה ימים, נקז/מזין ג'וג'ונוסטומי וכמובן תפירה ידנית הדוקה של ההשקה מעי-קיבה חדשה. לניתוח הזה היה יתרון על פני הניתוח הלפרוסקופי למעקף קיבה כפי שהוא נעשה היום. יש ויכוחים לגבי ההשקה המכנית (באמצעות ספטלר סיכות) של המעי לקיבה וזה נושא מרכזי בויכוח של מנתחים לגבי היעילות בהגבלת  האכילה שהניתוח יוצר לאורך זמן.  אולם לטווח הרחוק גם ההשקה הידנית לא הוכיחה עצמה ומנותחים מאבדים את ההגבלה. 
אסביר:  הניתוחים לקיצור קיבה והגבלת קיבה (מעקף קיבה או טבעות) בנויים על הגבלת יכולת האכילה. אם האלמנט הזה אובד - בדיוק כמו שדיאטה נגמרת ברגע ששוב רעבים - חוזרים לעלות במשקל. הניתוח חייב לייצר הגבלה קבועה ללא נסיגה ארוכה או קבועה וכאשר מעקף קיבה מאבד מהאפקטיביות הזו, סביר שרוב המנותחים יעלו במשקל. 
הבעיה עם מעקף קיבה שפה מדובר בניתוח שמבוסס על שני אלמנטים בעייתיים: 
1. הקטנת הקיבה ומעבר המזון ממנה אל המעי - הבעיה היא שהמעבר הצר (ההשקה) מתרחבת מקוטר של חצי ס"מ עד 1 ס"מ לכדי מעבר של 2- ס"מ ואז המזון פשוט רץ מהקיבה למעי ומנותחים יכולים לאכול דלי של אוכל
2. קיצור הדרך בה עובר המזון לספיגה - מרבית המנתחים מתקשים למדוד את אורך המעי הדק בחלל הבטן תוך כדי ביצוע הניתוח והמעקף הוא קצר מדי ולא מספיק כדי להיות ניתוח אמיתי שמצמצם את ה"דרך". מנתחים מובילים בעולם יאמרו שעקיפת מטר אחד אינה מספיקה ואינה נחשבת למעקף קיבה. יש רק כמה מנתחים מיומנים שבאמת מבצעים מעקף מעי של שני מטר ויותר על מנת שהניתוח יהיה מעקף. 
 
מכל מקום, כשנתיים לאחר הניתוח המעקף מאבד מהאפקטיביות שלו ואם אין מספיק מעי שנעקף ואין הגבלה באכילה, יש עליה מתמדת במשקל. 
הפתרון הוא בהוספת הגבלה על המעקף הקיים, קרי: הוספת טבעת בצורה לפרוסקופית. 
זה מה שאבינוח עשה עבורי ב 2004 ואני מוגבל ביכולת האכילה עד היום. זה מה שמותיר אותי - פחות או יותר - על משקל יציב. 
 
 
º
שאלות אורחים פורחים נודדים שלא הגיבו לתשובה
90תגובות
31/08/14 14:05
84צפיות

(המשך...)
º
מקבץ שאלות לפני ניתוח
31/08/14 15:21
117צפיות
עוד 26 ימים.
26/08/14 16:20
149צפיות
שלום לכולם, 
חדש כאן. עוד 26 ימים נכנס לניתוח קיצור קיבה. מתרגש בטירוף. מוטרד קצת מהדיאטה דלת הפחמימות שצריך לעבור בשבועיים שלפני הניתוח. טיפים מישהו?
גם אני לפניי ניתוח
26/08/14 16:53
136צפיות
ואמרו לי דלא חייב לעשות דיאטה שכדאי "להנות מכל העולמות" בנתיים
º
מי אמר לך את זה ??? מאיזה עולמות בדיוק הוא מציע לך ליהנות?
26/08/14 21:17
86צפיות
טיפים: תעשה כמה שיותר מהכללים
26/08/14 21:19
118צפיות
אבל אל תצא מדעתך. רק מה שאתה יכול, וכמה שאתה יכול.
כל מה שתצליח ליישם מדיאטה זו, זו ברכה, כי זה מפחית את סיכון ההסתבכות בניתוח.
מטרת הדיאטה להקטין ככל האפשר את גודל הכבד, כי הוא עומד באיזור ומפריע...
בהצלחה בניתוח
27/08/14 20:24
63צפיות
זה טיבעי להתרגש מהבלתי נודע  הייתי מוטרד באם זה היה אחרת ,תנסה להסיט את המחשבת לכיוונים אחרים ,הכל יעבור בשלום
לגבי דיאטת דלת הפחמימות מטרתה להוריד את גודל הכבד ,דבר שיקל על המנתח וכמובן  על ירידת רמת הסיכון.
בהצלחה !!!!
אשמח לשמוע ממך אחרי הניתוח איך עבר ומה קורה .
 
אוטוטו אני עוברת ניתוח קיצור קיבה אצל ד"ר סיגל טאוב ליברנט
26/08/14 12:08
210צפיות
אני אשמח לטיפים ממי שעבר
לגביי ויטמנים, דיאטה, החלמה,
מי מה כמה למה בקיצור אני בלחץ ובלי טיפת ידע על מה יקרה אחר כך 
תודה 
גרוע! חייבים כמה שיותר ידע
26/08/14 21:21
146צפיות
תקראי על הניתוח בלי הכרה, אבל לא מאמרים ממרחיים כאלה, אלא חוויות של מנותחים שעברו את זה.
את עושה שרוול? תיכנסי לפורום של המשורוולים השכן בתפוז, ותקראי הרבה הרבה עמודים אחורה כל מה שכתבו מנותחי השרוול שם על מה שעבר עליהם בתקופה הראשונה לאחר הניתוח, ובהמשך. 
ידע זה כוח. כך תהיי מוכנה לצפוי ומצבים צפויים לא יוחמרו עקב פחד והפתעה.
º
תודה רבה רבה אני אכנס עכשו
27/08/14 13:42
39צפיות
º
1
31/08/14 15:22
15צפיות
שרוול
18/08/14 13:56
136צפיות
אשמח לדעת בבקשה אצל איזה רופא הכי מוצלח  לניתוחי שרוול במדיקל סנטר הרצליה
 תודה
שרוול
18/08/14 19:37
113צפיות
האם יש לך את רשימת הרופאים שמנתחים במדיקל ,מתוך  הרשימה נוכל להמליץ ,אין כזה דבר הכי מוצלח ,יש רופאים של השורה הראשונה
 
 
קובי
גם לי התלבטות במדיקל יש לי רשימה
22/08/14 09:58
105צפיות
דר שטיין מיכאל
דר סקרן
דר דוחאנו אולג \
דר שמולבסיקי פבל
º
סקרן ודוחאנו יותר מוכרים
22/08/14 14:03
62צפיות
זה נכון שיש הבדל במחיר בין המנתחים ?
23/08/14 13:13
77צפיות
אמרו לי במדיקל 10,500 למי שאין לו  פלטניום
זה לא מחיר אחיד לכל המנתחים ?
מחירי ניתוחים
25/08/14 22:51
89צפיות
ברור שכל מנתח  גובה סכום אחר עבור הניתוח ,מי שיותר בכיר או שמחשיב  את עצמו המחירים אצלו יהיו הרבה  יותר גבוהים, יש גם  תחרות בענף הזה כמו בכל הדברים
 
 
קובי4772
דבר נוסף ומוזר ..
26/08/14 17:56
78צפיות
מתקשרים אלי ממדיקל כל פעם שאעדכן אותם כשאני בוחרת מנתח בכדי שהם יתאמו לי את הפגישה ולא אפנה באופן אישי
יש משהו מאחורי זה ??
שרוול
24/08/14 20:44
81צפיות
השאלה שלי היא איזה רופאים מומלצים שאתם אולי מכירים שמנתחים שם
 יש כל מיניי כולל סקרן ומה לפניי רשמה  משהיא
 
תודה
 הריי דר סובחי כבר אין הסדק יותר עם הכללית לצערי לניתוח שרוול
º
2
31/08/14 15:23
17צפיות
המלצות למנתח טוב אזור הצפון/מרכז
10/08/14 15:23
302צפיות
בוקר טוב משרוולים יקרים!!
שמי רעות, בת 29, מחכה בקוצר רוצ לעבור את הניתוח המיוחל.
לאחר בירור מעמיק עם פרופסור אחמד עסלייה שהיה אמור לנתח אותי, הבנתי שהדבר אבוד כיוון שהמון רופאים הפסיקו לעבוד עם הכללית.
יש בידי רשימת רופאים שעדיין עובדים עם הכללית, אשמח מאוד לשמוע המלצה על אחד מהם:
ד"ר ליברנט טאוב סיגל
ד"ר איטיו לב
ד"ר דוחנו אולג
ד"ר שטיין מיכאל
ד"ר קיס חסן
ד"ר מינץ ירון
ד"ר סקרן נאסר
ד"ר אבנת אמנון
פרופ' קייזר שלמה
פרופ' רובין משה
ד"ר ג'זמאוי ג'מאל
ד"ר שוורץ איוון
ד"ר שמולבסקי פבל
פרופ' קראוס מיכאל
ד"ר בשארה סמי
ד"ר דאוד ג'ורג'
פרופ' יופה בוריס
פרופ' שכטר פנחס
 
אם מישהו מכם נותח אצל אחד מהרופאים האלו או מכיר מישהו שנותח ומרוצה/לא מרוצה אשמח מאוד לדעת.
זקוקה לעזרתכם!!!
 
תודה מראש לכל העוזרים והמשך שבוע טוב ושקט.
השמות המפורסמים ביותר =
10/08/14 20:35
188צפיות
השמות המפורסמים ביותר = פרופ' רובין, ד"רמינץ, ד"ר בשארה, ד"ר סקרן.
 
ד"ר דוחנו עובד בדרום, והומלץ ע"י מטופליו.
ד"ר אבנת, ד"ר ליברנט, פרופ' קייזר, ד"ר שוורץ, ד"ר דאוד, פרופ' יופה - שמעתי את שמותיהם, אך אינני יודעת איך הם כמנתחים. 
השאר - לא שמעתי את שמם ואת שמעם. כמובן שזה לא אומר הרבה עליהם. פשוט אני לא מכירה.
שלום רעות
15/08/14 16:40
119צפיות
האם החלטת על הרופא ,אשמח לשמוע ממך
 
שבת שלום
 
 
קובי
בוקר טוב קובי
17/08/14 07:58
90צפיות
 
טרם החלטתי, אשמח לתגובתך בעניין, יעזור לי מאוד
 
תודה רבה ושבוע טוב
º
3
31/08/14 15:23
24צפיות
היי, חדשה לגמרי. אורחת אבל לא פורחת
04/09/14 10:00
50צפיות
ממש בתחילת התהליך - רק בדיקות ראשונות בינתיים.
לא בטוחה אם זה יהיה שרוול או מעקף. מבקשת להודות לכם שאתם כאן. נשמעים עתירי ידע ומבטיחים להיות כאן בשבילי אם אזדקק. באמת מרגיע.
 
(שאלה בתפוזית: למה ב'הוספת תגובה' יש עיגול כזה שחור בתנועה מתמדת שאינו מאפשר לי לרשום תוכן? רק "תגובה מהירה" הצלחתי לרשום.)
תמחקי קוקיס וכו' באינטרנט ואח"כ תעשי איתחול למחשב
07/09/14 02:30
26צפיות
כעיקרון, העיגול השחור צריך להיעלם מיד ולפתוח לך את חלון הכתיבה.
אם הוא לא נעלם אולי יש בעייה של זיכרון או שהאינטרנט נתקע לך. 
אצלי זה מה שעובד כשזה נתקע. 
 
שיצליח לך התהליך. ותקראי הרבה גם בפורום השכן, משורוולים, כי יש שם המון ידע לגבי פרוצדורות מינהליות או כל מיני מצבים אחרי הניתוח.
עוברים את הניתוח הרבה יותר טוב כשמכירים מניסיון של אחרים כל מיני תופעות, ולא מופתעים כשזה קורה לך. 
º
תודה רבה
07/09/14 18:16
12צפיות
º
4
31/08/14 15:23
22צפיות
º
יש המלצות על ד"ר חסן קיס לניתוח שרוול
01/09/14 21:39
367צפיות
רצ"ב קישור עליו שמצאתי בגוגל, אבל למרות שלפי הכתוב הוא ותיק
01/09/14 22:05
116צפיות
ובכיר, בחיים לא שמעתי עליו. http://m.infomed.co.il/Doctors/doctorView?doctorId...
º
גם אני לא שמעתי אליו ולכן מחפש המלצות
01/09/14 22:26
39צפיות
º
למיטב הבנתי הוא מנתח במדיקל הרצליה ובאסותא ת"א וראשל"צ
01/09/14 22:28
48צפיות
º
בחיים לא שמעתי עליו
02/09/14 14:56
23צפיות
º
האמת גם אני לא שמעתי עליו
02/09/14 18:55
23צפיות
º
5
31/08/14 15:23
14צפיות
לחוצה
07/09/14 09:47
82צפיות
שלום לכולם
אני שבוע ליפני שרוול והלחץ בשמיים
הכי נורמלי בעולם
07/09/14 11:47
57צפיות
אני אישית בעד כדורי הרגעה בתקופה הזו (כימיים או טבעי, בהתאם לאיך שהאדם מכיר את עצמו), וגם כדור שינה בהתאם לצורך. זו תקופה זמנית ומי שצריך עזרה כדאי לו לא להעמיס על עצמו אלא לקחת עזרה. 
 
תקראי בפורום השכן, המשורוולים, על מה שאנשים אחרים עברו ואיך הם התמודדו. תכתבי שם והם יספרו לך. אולי זה יקל עלייך. 
º
6
14/09/14 23:46
7צפיות
שאלות של התחלה...
03/08/14 00:46
48צפיות
אז התחלתי את התהליך בקופ"ח שלי (לאומית) אבל מעוניינת להתנתח באסותא-רמת החייל.
אני כבר ממש לקראת סיום הבדיקות. נותר לי רק מפגש עם פסיכיאטר שיקרה השבוע.
האם יש פה מישהו שעבר את התהליך בצורה הזאת דרך קופ"ח לאומית?
רציתי לדעת האם לאחר שאני בוחרת לעבוד עם אסותא אני צריכה לעבור עוד ועדה? או מספיק כל הבדיקות שעברתי בקופ"ח?
האם מישהו יודע מהן העלויות להתנתח באסותא עם ביטוח "זהב" של לאומית? (עד שלא אקבל את הטופס שמאשר את הניתוח קופת החולים לא מוכנה לנדב מידע... )
 
משתוקקת כבר להיות אחרי זה!
תודה ובהצלחה לכולנו!
השוודית שלי ננעלה שוב...
03/08/14 18:37
106צפיות
היי לכולם, מזכירה שאני בתהליך של פתיחות מכיוון שכל מספר שבועות הטבעת ננעלת בלי התראה מוקדמת. גם הפעם אכלתי כרגיל, כמעט ללא הגבלה, ואתמול לפתע אחרי שאכלתי ארוחת צהריים, שעברה בלי בעיה, אכלתי כמה שקדים ומאז כל מה שנכנס חייב לצאת...היום לא הצלחתי לעכל שום דבר, מלבד כוס מים בערך לאורך כל היום.הנעילה הגיעה לאחר שהתחלתי שוב עם הורמונים שאני נוטלת (לא קרה לי שבעבר שבגללם הטבעת ננעלה)סגורה על 8, פתחתי רבעים משהו כמו שלוש פעמים במרווחים של כמה שבועות כל פעם כשנגעלתי.כמה לפתוח והאם מישהו יודע היכן ניתן לפתוח באזור תל אביב מחר???
איילה זו לא תמונה של היצרות רגילה, הורמונים וכו'
03/08/14 19:18
53צפיות
זו תמונה של משהו שנתקע וחוסם את המעבר, כי נסגר באופן פתאומי מאוד וקיצוני מאוד.
ניסית את השתייה החמה עם הבייגלה שמיניות? ניסית לשתות ולהקיא, קר וחם לסירוגין?
 
בבי"ח מעייני הישועה בבני ברק פותחים, ואפשר גם פתיחות זעירות, ממה שסיפרו אנשים שהיו שם.
לכי לשם היום, למה מחר? היום לא שתית.
אם העסק עם הניסיונות לשחרר לא הולך, נראה לי שצריך לפתוח 1/2CC. 
היי אופירה
03/08/14 20:41
34צפיות
ניסיתי חם ורק לסירוגין, עבר אבל באיטיות. בייגלה גם ניסיתי והקאתי. מאתמול אני מקיאה ברמה שאני מרגישה את הקיבה מתכווצת, כאילו זה לא רק מה שבפאוצ׳, אלא ממש מהקיבה (סליחה על התיאור)
עכשיו שתיתי 3 כוסות מים ברצף אך באיטיות יחסית למצב הרגיל ואני מרגישה שזה עובר לאט
מהתיאור הזה הגיוני שזה חסימה ולא היצרות?
ואגב אני אלך מחר רק מכיוון שסוף סוף אחי הקטן חזר לאפטר מהמילואים ולא רציתי לפספס אותו. בינתיים אני שותה לכן נראה לי בסדר שאלך מחר בבוקר. נזכרתי שנתת לי פרטים של רופא שמקבל בימי שני בבני ברק, אחפש את פרטיו ואתקשר אליו בבוקר אם ההמלצה שלך היא עדיין לפתוח חצי. תודה רבה!
התמונה של חסימה רק מתחזקת לי.
03/08/14 20:56
36צפיות
בגלל שכאשר את שותה ומקיאה, זה הולך ונפתח. 
כדאי שתנסי הערב לשתות עוד ועוד, גם אם תצטרכי להקיא. (כמובן גם חלב כדי שייכנס קצת חלבון).
בערב יש יותר סיכוי שהחסימה תשתחרר. זה כנראה איזו קליפה שחוסמת, או חתיכה נתקעה, אולי מהשקדים. 
אבל צריך לראות מחר בבוקר אם יש עוד הקלה. אם יש הקלה משמעותית, תפתחי רק 1/4. אם יש חסימה ואין התנהלות נורמלית - תפתחי 1/2. וכמובן תשתי לראות אם זה שחרר לחלוטין את מה שהיה תקוע. 
אחרי חודש אפשר לסגור אם יהיה צורך. 
 
לרופא קוראים מיכלבסקי, אז את יכולה לעשות "חיפוש מתקדם" על השם הזה.
איילה תרגישי טוב.....
04/08/14 07:23
15צפיות
נשמע מתיש משהו.....מקווה שיסתדר במהרה....עוקבת אחר העדכונים שלך.....יומוצלח.....:)  נגה.
מניסיון - שקדים זו סכנה
04/08/14 08:05
27צפיות
גם אם אני לועסת אותם טוב טוב - הם לא עוברים לי טוב וכבר כמה פעמים יצא שנתקעו לי וחסמו לי את המעבר ורק אחרי שחרור והקאה הייתה לי הקלה.
 
תרגישי טוב!
תודה לכן על התגובות, עדכון ושאלה
04/08/14 08:21
23צפיות
אתמול המשכתי לשתות, מים עברו.
אחרי כחצי שעה הייתי צריכה לקחת כדור, לקחתי עם מעט מים וכל הלילה הרגשתי כאילו משהו "עומד" בקיבה. לא הקאתי כי לא היה מה (ניסיתי ולא הצלחתי).
התקשרתי הבוקר לד"ר מיכלסבקי, הוא בחופשה.
יש רעיונות לרופאים אחרים? לפי האתר של אבינוח הם לא מקבלים היום ואסנת עדיין לא זמינה כדי לשאול אם יש אפשרות להגיע לפתיחת חירום.
במקרה הכי גרוע אלך למיון, אני מניחה שצריך הפנייה בשביל זה לכן אגש קודם למוקד של מכבי. סתם טרטור לכן אם ידוע על רופאים שניתן לגשת אליהם ולפתוח בתשלום אשמח לדעת
בררי בדחיפות במכבי, מה הפרוצדורה לפתיחה במעייני הישועה
04/08/14 09:25
23צפיות
ותפתחי במעייני הישועה בבני ברק.
לא בערב, בבוקר ובצהריים.
יותר מהר לנסוע למוקד מאשר לחכות לתשובה מהם בטלפון....
04/08/14 09:52
11צפיות
התקשרתי לכמה כירורגים שמצאתי פרסומים לגביהם כאן בפורום (ד"ר יולינו וד"ר שלום פרידמן אך הם לא מקבלים היום)
ד"ר פרידמן מקסים, באמת שהוא ניסה לעזור אך לא הסתדר.
במכבי הם יבררו ויחזור אליי, כך שאני כבר אסע למוקד ואוציא הפנייה. אין טעם לבזבז זמן על המתנה, אם יהיה להם מה לחדש לי מקסימום לא אמתין במוקד ואסע ישירות למעייני הישועה....
את לא חייבת ללכת למוקד, אלא יכולה להתקשר למוקד האחיות
04/08/14 09:55
9צפיות
הם יתנו לך הפניה טלפונית למוקד, ולאחר מכן תצטרכי להסדיר זאת באחד הסניפים או בפקס או דרך האתר של מכבי
תודה רבה, זה מה שעשיתי בזכותך
04/08/14 14:03
23צפיות
מעדכנת כדי שידעו להבא...
במכבי - פניתי לאחות בהמלצתה של פלפלית (כי בשירות הלקוחות אין להן מושג איזה כירורג יכול לקבל ואיך אפשר לקבל הפנייה למיון שלא דרך מוקד מכבי), ניסתה במשך כרבע שעה למצוא כירורג במכבי שיכול לפתוח טבעת ולא מצאה, לכן נתנה לי הפנייה טלפונית לפנות למיון.
הגעתי למעייני הישועה, הכירורג רצה לפתוח את כל הטבעת "כי זה מה שהחוק מחייב", התווכחתי וכמעט יצאתי משם, בסוף פתח 1/2. שתיתי מאז כבר יזה ליטר וחצי מים, ואכלתי יוגורט.
תודה רבה רבה על העזרה של כולכן!
º
נפלת על כירורג שלא מבין מה החוק, אבל יצאת בסדר בסוף.
04/08/14 15:03
27צפיות
º
04/08/14 15:08
3צפיות
מעדכנת ואשמח לעצה
05/08/14 10:51
34צפיות
אז המעבר אכן פתוח, אפשר לשתות ולאכול כרגיל ולהפתעתי הרבה עדיין יש הגבלה מסויימת.
עם זאת יש מעיין כאב עמום בושט כל הזמן (מההקאות אני מניחה, אני ממש לא רגילה להקיא). לא כאב שדורש משככי כאבים, ממש עמום אבל ברור שהוא שם.
האם כדאי להיצמד לכלכלה רכה כדי לא לאמץ שם את המערכת בשלב כזה? אני מניחה שזה לא מצב שמצריך פתיחה נוספת, אבל אשמח לשמוע את דעתכם.
כן, כרגע תתנהגי כאילו יש דלקת בוושט
05/08/14 10:56
28צפיות
כלכלה רכה, אוכל שלא קשה לעיכול (אוכל של מבריאים). הרבה נוזלים. 
תקשיבי לכאב העמום, ותראי מה קורה לו. 
º
נושאי דיון
59תגובות
03/08/14 02:54
38צפיות

(המשך...)
º
קצרים, שונים ומשונים...
80תגובות
03/08/14 01:28
40צפיות

(המשך...)
עדכון תהליך לקראת הוועדה
01/08/14 17:21
83צפיות
טוב אז אחרי התלבטויות האם לעשות את התהליך בבית חולים (ולא לשלם כלל) לבין מדיקל סנטר (לשלם כ10 אש"ח) החלטתי במדיקל סנטר (משיחה עם בלינסון , לפני התחלת התהליך יש לעבור הרצאה ..ההרצאה האחרונה הייתה לפני שנה וחצי והם לא יודעים להגיד מתי תהיה חדשה לכן החלטתי לא להתעכב עם זה יותר מידי). השבוע שלחתי את הבדיקות ויומיים אחרי כבר קבעו לי וועדה ליום שני הקרוב .. 
להתרגש ? יש משהו מיוחד של "עשה ואל תעשה" בוועדה משהו שעדין שלא אומר או שאשים דווקא דגש ? 
אני צריכה לשלים עוד שתי בדיקות: א.ק.ג וצילום חזה + סיכום מרופאה המשפחה - כל אלה מאמינה לסיים תוך שבוע 
וועדה
02/08/14 06:43
54צפיות
להתרגש לא צריך אבל זה לא תלוי בך,יהיה לך זמן להתרגשות לפני הניתוח ,באם את עומדת בקריטריונים של הוועדה מבחינת BMI ויש לך את כל האישורים גם מהפסיכיאטר ,שלא כתב דברים חריגים ,אז אין לך מה לדאוג ,
מי שעבר וועדה לאחרונה נתבקש לעזור
שבת טובה והעיקר  שקטה
 
 
 
 
קובי
אישור מפסיכיאטר ??
02/08/14 10:23
53צפיות
אמרו לי שאם אין לי עבר פסיכיאטרי ומעולם לא הייתי במעקב ככזה אין צורך באישור כזה
 
מישהו ?
אישור פסיכיאטרי
02/08/14 12:41
47צפיות
לפי מייטב ידיעתי צריך אישור מפסכיאטר  על מוכנות המועמד לעשות את הניתוח ,לא צריך שיהיה לך עבר כזה 
יכול להיות שאני טועה אולי עכשיו השתנו החוקים ,לכן אני מבקש למי שעבר לאחרונה ועדה לעזור ,בקשה צנועה ,אולי  משהו מוכן להגיב ולעזור
 
 
 
 
קובי
אם אין רקע בעבר בעניינים פסיכיאטריים
03/08/14 01:20
37צפיות
אין צורך באישור מפסיכיאטר, כי בוועדה יש פסיכיאטר/פסיכולוג/עו"ס שעושים את הבדיקה הפסיכיאטרית הדרושה למי שאין לו רקע פסיכיאטרי (בודקים אם הוא יודע מה התאריך ואיפה הוא נמצא כרגע...). 
אם יש רקע פסיכיאטרי, צריך להביא מידע על כך, ולכן צריך אישור של פסיכיאטר קהילתי, שמדובר כאן באדם שמתמצא במציאות ואין לו מניעה לבחור בניתוח אלקטיבי ולעבור אותו.
 
º
03/08/14 02:00
19צפיות
שאלה לגבי היכן להתנתח , מתלבטת
07/07/14 16:11
159צפיות
היי לכולם, החודש אני אמורה לסיים את כל הבדיקות שלי (ע"פ רשימה שקיבלתי למייל ממדיקל סנטר הרצליה)
היום הייתי אצל רופאת המשפחה ללא קשר לניתוח והיא אמרה לי שלאור הבדיקות שלי אני זכאית לניתוח חינם על חשבון הקופה בבתי חולים
עד היום חשבתי לעשות במדיקל סנטר , לשלם את ה10 אש"ח ולתקתק את הניתוח כמה שיותר מהר כי הבנתי שהם קובעים ציק צאק תורים ולא מורחים יותר מידי (עדין לא הייתי שם , ביקשתי לעשות את הבדיקות לשלוח להם ורק אח"כ להגיע - לקצר תהליכים)
השאלה היא במידה ואחליט לעשות בבלינסון למשל , האם הבדיקות שקיבלתי במדיקל זהות לבלינסון , ותוך כמה זמן קובעים תור לניתוח .. ועדה ..
זה נכון שבבית חולים רגילים ישנה סחבת רצינית ??

תודה לעונים
לפנים היפות
07/07/14 17:17
124צפיות
כל אחד שיש לו BMI 40 או 35 עם מחלות נילוות  זכאי לניתוח כפוף לאישור הוועדה ,בבתי חולים ציבוריים  על חשבון הקופה
רק דעי לך שהתורים בבתי החולים ארוכים מאוד ,בית חולים פרטי ,ורופא פרטי לא מורח  הוא רוצה לנתח לקבל את חלקו בתשלום הכללי.
נראה לי שכל הבדיקות זהות בכל המקומות ,דעי לך שתוקפן של הבדיקות הן לחצי שנה ,התורים בבילינסון הרבה יותר ארוכים
אז אם בא לך לשחרר, ויש ביכולתך לעשות בפרטי תלכי על זה .בתי חולים פרטים מצוידים בכל המכשור ,מבחינת זה את יכולה להיות רגועה

השיקול שלך


בהצלחה!!!!
קובי
נכון, יש לי פנים יפות
08/07/14 00:14
113צפיות
גילתה את אמריקה, הרופאה שלך... היא חושבת שהזכאות במדיקל סנטר היא במקום שאדם לא זכאי בציבורי.
מה פתאום? מי שלא זכאי בציבורי לא זכאי גם בפרטי, לא במדיקל ולא באסותא ואפילו לא אצל רופא פרטי לגמרי, ב-60,000 ש"ח.

מי שזכאי בפרטי, זכאי גם בציבורי.
בציבורי זה חינם לגמרי. השיקול הוא שלך. את יכולה לחסוך 10,000 ש"ח.
את יכולה לברר במקביל את הפרוצדורה בבילינסון, למשל. לעשות שם גם תור, להגיש את הבדיקות, ולבטל ברגע האחרון אם תעדיפי את הפרטי (וגם בפרטי אפשר לבטל ברגע האחרון).
החסרונות של הציבורי עלולים להיות תורים ארוכים, אבל בעיקר הבעיה היא שעלולים לבטל את הניתוח ביום האחרון ולדחות אותו בכמה ימים, ולחזור על זה שוב פעמיים נוספות. וזה מורט עצבים. זה קורה כי לציבורי מגיעים מקרים דחופים, תאונות דרכים וצבא, והם תופסים את חדר הניתוח, אז מבטלים ניתוח שאינו חירום.
בעיה נוספת בציבורי, שלא בהכרח המנתח שבחרת הוא גם זה שחותך ותופר. בציבורי הסטאז'רים מקבלים הרבה ניתוחים, והמנתח הבכיר משגיח עליהם בשעת מעשה, אבל הם אלו שעובדים.
זה לא כל כך נורא, ויתכן שזה כדאי במקום לשלם 10,000 ש"ח. אבל יש מי שהשיקולים הללו חשובים מאוד עבורו, ושווים לו 10,000 ש"ח. אז תעשי את 2 הפרוצדורות במקביל, ותחשבי בינתיים.
המון תודה עזרתם לי שניכם
09/07/14 20:20
58צפיות
לאיזה טלפון אני מתקשרת בבלינסון ?
º
טלפון ??
11/07/14 19:13
35צפיות
º
גוגל?
14/07/14 00:12
20צפיות
במדיקל סנטר
26/08/14 14:59
21צפיות
זה עולה 1500 למי שיש פלטינום
º
15/09/14 00:02
3צפיות
שוב שלום לכולם ,שאלה - האם ניתוח שרוול משאיר
21/06/14 19:52
165צפיות
צלקות ? מישהו יודע ?

דבר נוסף אני מתחילה את התהליך בבדיקות שנשלחתי ע"י רופא המשפחה. אבל לא ברור לי מקריאה כאן בפורום .. אני צריכה לקבל ממישהו לעשות את הניתח הזה? כלומר אני רוצה לעבור אותו במדיקל סנטר (יש לי כללית מושלם) ושלחתי פקס לרופאה שלי עם הבדיקות שנדרשתי לעשות ע"י מדיקל (שיחה טלפונית והם פשוט שלחו לי) עצם זה שנתנה לי הפניות זה אומר אישור ??
אין לך שום אישור לניתוח
21/06/14 22:56
114צפיות
רופא משפחה לא קשור בשום צורה לניתוח בריאטרי.
את צריכה לעבור וועדה מטעם הקופה שתקבע את זכאותך.
לשם כך, במקביל לבדיקות, תחליטי על מנתח שרוול שאת רוצה, ותקבעי פגישת ייעוץ אצלו כמה שיותר דחוף.
בנוסף תתקשרי שוב למרפאה הבריאטרית במדיקל, ותשאלי על כל התהליך מבחינת מנתח וועדה. שיסבירו לך הכל, שיגידו לך איזה מנתחים יש ואיך לקבוע אצלם תור.
בנוסף תתקשרי לביטוח המשלים, ותשאלי את כל התנאים שלהם לניתוח בריאטרי במדיקל. אותן שאלות בדיוק שאת שואלת את המרפאה בביה"ח.
ובנוסף תצליבי מידע ממנותחים שעשו דרך כללית מושלם שרוול במדיקל. מידע כזה תקבלי בע"ה בפורום "משורוולים" השכן.

ניתוח שרוול נעשה בשיטה לפרוסקופית, בה חותכים 5 חתכים קטנים בבטן. החתכים מגלידים לצלקות שבתחילה הן בולטות וברורות, ובמשך שנה הן מתבהרות עד כמעט בלתי נראות, תלוי בסוג העור שלך. בעור טוב, אחרי שנה כמעט שלא רואים את 3 הצלקות הגדולות, ו-2 הקטנות נעלמות ללא סימן.
לגבי כללית..אז שוחחתי איתם היום
22/06/14 20:18
63צפיות
לבעלי כללית פלטיניום 1500 ש"ח לגבי כללית מושלם כ10,500 ש"ח. ביררתי על אפשרות לעשות פלטניום - עלות כ78 ש"ח לחודש אך ישנה תקופת הכשרה של שנה שרק לאחריה זכאים למחיר 1500 ש"ח .. מוכנה לשלם את המחיר המלא ורק לזרז את הנושא.

יש לי תור לאחת הבדיקות רק באוקטובר!!! כל כך רחוק . מה עושים ? יש שיטה/דרך לעשות את הבדיקות מהר יותר ? אפשר לעשות את כל הבדיקות ביום אחד נגיד בבית חולים בלינסון ?
אם הבדיקה האחרונה ביא רק באוקטובר .. עד שהגיע לועדה הבדיקות דם כבר בטח לא יהיו תקופות מצדם (עשיתי אותן השבוע)
כל בדיקה תקפה לחצי שנה
22/06/14 20:43
52צפיות
למכון שקובע תור לבדיקה רק באוקטובר צריך להגיד שיש לך תור לניתוח לפני כן, תור לוועדה לפני כן, לכן אתה צריך תור מוקדם יותר.
אם זה לא עוזר, לשאול אם יש רשימת המתנה לביטולי תורים, שאז מקדימים לממתינים את התור, ולהצטרף לרשימה. בד"כ צריך להתקשר לפקידה כל כמה ימים ולברר אם מישהו ביטל תור מוקדם יותר.
בנוסף, לברר במכונים אחרים ברחבי הארץ ששייכים לקופה, אם יש תור מוקדם יותר, ואז לעשות יום טיול לאזור רחוק בארץ לצורך הבדיקה.

אם אפשר היה לעשות את הבדיקות ביום אחד בבי"ח, היה קודם מגיע המשיח ומשרד הבריאות וקופות החולים היו מתבטלים.
הוא לא הגיע עדיין, אז עדיין יש הנוהלים של קופות החולים ומשרד הבריאות וההתחשבנויות הכספיות הנצרכות, אז אי אפשר.
º
באסוש - נראה לי הצעת יעול אחת הטובות!!
22/06/14 23:14
27צפיות
º
24/06/14 00:08
6צפיות
שלום לכולם , חדשה ונחושה
15/06/14 19:43
88צפיות
היי לכולם החלטתי לעבור ניתוח שרוול במדיקל סנטר בהרצליה .
אני שייכת לקופת חולים כללית ויש לי מושלם .. אני אמורה לשלם על ההליך הזה ?

דבר נוסף כמה זמן מרגע הניתוח אפשר לחזור לשיגרה ולעבודה ? (אני מעוניינת להשאיר את נושא הניתוח בשושו מעבודה שלי)

כמה זמן אמור לקחת ההליך הזה ? ביום חמישי הקרוב אני הולכת לבדיקות דם , אין אפשרות לעשות את כל "רשימת המכולת" - הבדיקות ביום מרוכז אחד שחוסך העדרויות מהעבודה וכאלה ?

תודה מראש לכל העונים .. "עלו והצליחו" ..  אבל לא לעלות באמת :)
אצלנו אומרים: רדי והצליחי
15/06/14 20:29
68צפיות
הבדיקות אינן רשימת מכולת. כל בדיקה נעשית במכון אחר. בדיקות הדם והשתן נעשות באותה מעבדה, אז את זה עושים ביום אחד.

מדיקל סנטר הוא בי"ח פרטי לכן יש עלות של השתתפות עצמית (לברר בביה"ח וגם בביטוח המשלים בקופה).

צריך כשבועיים חופש מהעבודה.

אורך ההליך תלוי במנתח שבו תבחרי ובתורים שיש לו. תשאלי אותו.
כדי לקצר כמה שאפשר התהליך, תבררי בקופה את כל הדרישות (דרך המשרד של הסניף).
חחח מאמצת
15/06/14 23:07
42צפיות
אהה אוקי , ומה לגבי אסותא ?
סתם להבין סדר גודל של מחירים זה במאות, באלפים או עשרות אלפים .. ?
Flix
אורניר לתזונה נכונה

תזונה נכונה -המומחיות

בואו לרדת במשקל, יש הוכחות! חייגו לאורניר 073-7581703


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה