לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה.

 

מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים. הפורום הנוכחי עלה לאויר ב 2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו כשהמטרה שלו היתה לסייע לאנשים בגיבוש הרעיון לכדי ישום מעשי. רצונו היה לספק מידע כולל שיעזור לכל מי שנימצא ב"דרך" לאותו רעיון בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית, אם כי המושג אופטימלי בהקשר הזה הוא מעומעמם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום על ידי מנותחים שעברו בעצמם את אותן חוויות. הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום ייעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל. מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי פניות למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום,   אופירA

קוביd1

היילכולם - מחפשת פסיכולוג להפרעות אכילה מטעם מכבי
19/04/15 10:19
2צפיות
שלום לכולם
כפי שבטח הבנתם מהודעה קודמת שלי - נותחתי  ב 22 למרץ. בריאטרי חוזר לאחר טבעת קשיחה (srvg) שליוותה אותי מ 1998. לאורך שנים שמרתי על ירידה של כ 40 ק" ג ויותר אך בשנים האחרונות שמנתי ורזיתי לא מעט פעמים ואיכות חיי הפכה גרועה. 
לפיכך, החלטתי על הניתוח - שלמעשה כלל מספר ניתוחים בו זמנית: הוצאה הטבעת והסטייפלינג הקשור אליה, הוסר כיס המרה שהיה מלא אבנים ואחרי הניתוח קשה יהיה להגיע אליו.. תוקנו שני בקעים באופן ראשוני ובוצע מעקף קיבה. כל זה בגישה פתוחה.
זה כמובן לא פיקניק - אבל אני מרגישה טוב ומתקדמת 'לפי הפרוטוקול'. 
עם זאת, חשוב לי למקײַם תהליך משמעותי גם במישור האישי וגם במישור קבוצתי.
מחפשת פסיכולוג/ית טוב באזור המרכז שעובד עם מכב"י ומתמחה בהפרעות אכילה... מישו?
 
תודה על תשומת הלב ויום טוב לכולם
תדירות סגירה?
18/04/15 20:17
16צפיות
עשיתי סגירה ראשונה של 5CC ואני אוכלת רגיל אין שום הבדל.
כמה זמן אני צריכה להמתין כדי לסגור עוד ולהתחיל לרדת במשקל.
אני כבר חודשיים לאחר הניתוח.
תודה
º
חודשיים אחרי הניתוח ולא ירדת כלום?
19/04/15 11:39
1צפיות
שיתוף רגשות
16/04/15 00:19
60צפיות
כל החיים שלי הייתי שמנמנה.. אני יכולה להגיד שלא ממש סבלתי מזה, הייתי  מעסיקה את המחשבות שלי תמיד בדברים \ בעשייה אחרת.
בשנה האחרונה, הבנתי , שלא אצליח למצוא לעצמי עתיד כמו שאני רוצה, כל עוד אני הולכת ומשמינה. ולכן, פניתי לברר על ניתוח טבעת. ברוב תמימותי, הלכתי ישר לד"ר אבינוח שממליץ חד משמעית על ניתוח הטבעת. בדיעבד, הבנתי שבקיצור קיבה מרזים מהר יותר.
לקח לי שנה!! מהתאריך המקורי שקבעו לי עד התאריך שבו נותחתי.. ( כל כך הרבה דחיות נכנסו לי באמצע) 
אחרי הניתוח היה לי קשה וכואב. מנותחים אחרים קמו, הלכו - הכל רגיל. ואני, אני שכבתי במיטה, ובכיתי מכאבים. כל אזור הבטן כאב לי. לאחר זריקת מורפיום, נרגעו הרוחות. ( הבנתי כמה מורפיום זה דבר אגדי.... ) ושוחררתי הביתה כעבור יום.
שבוע לאחר הניתוח, הכאבים המשיכו, אם כי הלכו ופחתו מיום ליום.
במשך כל אותו שבוע, פונקתי ע"י המשפחה, ושתיתי הרבה. אך ורק שתיתי.
ירדתי מ101 קילו ל97. 
אני עכשיו נמצאת בשבוע השני. אני שמה לב, שאני נהית שבעה מהר. אני לא אוכלת אותן כמויות שאכלתי בעבר.
אבל אני מפחדת, כ"כ מפחדת, שלמרות הניתוח - אני לא אצליח להרזות!
אני קוראת תגובות של אנשים, שירדו בשבוע הראשון, וזהו נתקעו...


אני מקווה לראות תוצאות.
 
 
 
שיתוף רגשות
16/04/15 05:57
33צפיות
שמח ששיתפת אותנו בלבטים שלך , בשלבים של ההתאוששות אחרי הניתוח,דעי לך שזה שונה מאחד לשני ,יש כאלה שאחרי הניתוח ההחלמה מהירה וקלה בלי כאבים ,יש כאלה שסובלים מכאבים חזקים ,העיקר שאת אחרי ,ונמצאת בפרויקט של הירידה במשקל ,ס.ב.ל.נ.ו.ת זאת מילת המפתח ,קצב הירידה במשקל לא חשוב ,לאן את ממהרת ,תרדי בשכל שלא יגרמו לך חוסרים בויטמינים שיגרמו לך לנשירת שיער ,ולעוד כל מיני תופעות לא נעימות בלשון המעטה .אופטימיות זה דבר חשוב ואל תסתכלי על משהו אחר ,אני 14  וחצי שנה אחרי  ניתוח טבעת ותודה לאל הכל טוב ,שימשיך ככה.
באם יש לך בעיות אני מציע שתתקשרי לאופירה מנהלך הפורום ,ואני בטוח שהיא תשמח לתת לך טיפים ולעזור יש לה סבלנות לכל אחד.
הרבה בריאות בהצלחה והעיקר להיות אופטימית הק"ג ירדו .
 
קובי
שיתוף רגשות יקרה!
16/04/15 19:09
18צפיות
גם אני עברתי טבעת אצל דר אבינוח
לפני ארבע וחצי שנים,התחלתי לרדת רק אחרי
חודש כשסגרו לי את הטבעת
והמשקל פשוט התעופף ללא סבל,
לאט לאט הגעתי לסגירה שמתאימה לי,
ואני לא רעבה בכלל.
לפני כמה חודשים נסענו לחול אז פתחתי אותה
לגמרי,אכלתי והעלתי קילו אחד,
חזרנו סגרתי בחזרה וממשיכה לרדת.
ירדתי בשנה הראשונה 30 קג ומאז עוד 5,
בסגירות הראשונות יכולות להיות הקאות,אבל
הן לא מסריחות ולא כואבות,תסגרי ברבעים,
למדתי את זה מאופירה,ובהצלחה גדולה!!!
לא שמעתי על מישהו שבימינו הולך ישר לטבעת בלי לברר על ניתוחים
17/04/15 00:32
26צפיות
אחרים. לא טרחת לברר את הדברים הכי בסיסיים?
הרבה פעמים אנשים שרואים הצלחה של קרוב משפחה או חבר
17/04/15 02:52
24צפיות
ניגשים ישר לרופא שהוא הלך אליו. לא מרגישים צורך לחפש רעיונות שבכלל אין להם מושג בהם, כגון ניתוחי קיצור קיבה שבמקרה הם לא מכירים אף אחד שנותח בהם. רק אח"כ הם נתקלו באקראי במידע שלא ידעו שכדאי לברר לפני ההחלטה על סוג הניתוח.
זו הסיבה שהם לא יודעים שד"ר אבינוח ממליץ חד משמעית על טבעת, כי הוא מאמין רק בניתוח הזה. ורק בשנתיים האחרונות החל לבצע שרוולים בגלל אנשים שהתעקשו ולא שוכנעו ממנו על יעילות ניתוח הטבעת. אבל עדיין הוא לא ממליץ על השרוול, הוא מאמין בטבעת.
לעומתו, כל רופא אחר מאוד לא ממליץ על ניתוח הטבעת, הגם שלפעמים כן יבצע אותו, כשלקוח מעדיף בכוונה טבעת ומתעקש. לקוח זה לא מבין שאין עושים טבעת אצל רופא שמתנגד לפרוצדורה זו. עושים טבעת רק אצל הרופא המיומן והנלהב לבצע ניתוח זה. 
 
בזמנו, לפני יותר מ-7 שנים, נחשפתי גם לסיפורי הצלחה מקרב מכרי וגם לפורום הזה, בו התחלתי לקרוא עוד לפני הניתוח. כאן נחשפתי לניתוח השרוול שלא היה אז נפוץ, ולדיונים שנערכו בין המנותחים לגבי יתרונות השרוול וחסרונות הטבעת. הקשבתי טוב טוב לשני הצדדים, אך הסקתי שעדיפה לי הטבעת. כמובן שהיום אני שמחה על החלטה זו, כי זה הצליח ומתאים לנתונים שלי, וזה ניתוח הרבה פחות מסוכן מקיצורי הקיבה. 
מי שלא נחשף לפורום, לא בהכרח יודע שצריך לברר ידע של אנשים זרים באינטרנט. 
ה"שרוול" שד"ר אבינוח עושה אינו השרוול המקובל אלא איזו
17/04/15 03:25
32צפיות
ואדעאציה שהוא המציא, וגם בה אין מנתח שמשתמש.
º
ואריאציה
17/04/15 03:27
11צפיות
º
אמת ויציב. אבל זה שרוול. וגם עליו הוא לא ממליץ.
17/04/15 03:29
15צפיות
ניתוח טבעת
17/04/15 05:24
21צפיות
כל אחד יעשה את מה שהוא חושב ,ברור שצריך לברר לפני זה על כל סוגי הניתוחים ,לבדוק האם אני רוצה לעבור ניתוח שיש בו חזרה ,כמו טבעת ,או ניתוח בלתי הפיך כמו השרוול שמורידים בו 75% מהקיבה ,
ירידה במשקל בכל הניתוחים תלויה גם במנותח עצמו ,מי שחושב שהוא יוכל להמשיך לזלול ולנשנש והניתוח זה הפיתרון הוא טועה .
קצב הירידה במשקל ,אני ירדתי את כל המשקל העודף בטבעת שזה 50 ק"ג בחצי  שנה ,כך שאני לא יודע האם הירידה יותר איטית בטבעת,
בזמני לפני 14 וחצי שנה היה רק טבעת ,היום עושים כמה סוגי ניתוחים ,לא צריך ללכת לפי הפופולאריות של  סוג הניתוח בתקופה מסויימת ,אלא לבדוק כל אחד מה מתאים לו .
לשמוע לעצה  של הרופאים  רק לשמוע ,ולהחליט מה טוב לי ,ולא לחבר שלי ,מה שטוב לX לא מתאים לY
 
 קובי
 
הפחדים נובעים מהחווייה הראשונית, ומאי הוודאות של הטירון
17/04/15 03:27
19צפיות
באמת, אין לך מה לפחד. 
בניגוד לניתוחי קיצור קיבה, שבהם ההרזיה דרסטית והקצב גדול דווקא בחודשים הראשונים והולך וקטן בחודשים הבאים - בניתוח טבעת הירידה הגדולה מתחילה דווקא אחרי כמה חודשים, ובחודשים הראשונים ההרזיה איטית, כאשר הקצב הולך וגדל ככל שסוגרים את הטבעת בהדרגתיות. הסיבה לכך, שאסור לסגור את הטבעת בבת אחת הרבה מאוד, כי הגוף צריך להתרגל לסגירה, לכן מגיעים לסגירה גבוהה רק בהדרגה, ונותנים לגוף חודש התרגלות בין כל סגירה לסגירה. אז רוב המנותחים יכולים לאכול רגיל כמה חודשים, עד שמתחילה אצלם הגבלה משמעותית ביכולת האכילה, וקצב ההרזיה מואץ מכאן והלאה.
 
אני נותחתי לפני כמעט 7 שנים, ב-5 החודשים הראשונים ירדתי רק 6 קילו, מ-105 עד 99, כי הסגירות שלי היו קטנות מהרגיל ובקצב איטי יחסית. 
אחרי 7 חודשים ירדתי 11 קילו, ואחרי שנה ירדתי 25 קילו. 
אנשים שראו אותי אחרי הירידה הגדולה התעלפו מההבדל, ועמדו בתור כדי להגיד לי שזה שינוי מדהים. בחצי השנה הראשונה הם היו בטוחים שהניתוח נכשל ואינני מצליחה לרזות, ופחדו לשאול אותי על כך...
לאחר חצי שנה נוספת הם התעלפו שנית, כי ירדתי כבר 33 קילו. כלומר כ-30% ממשקלי הכולל, וכ-80% מעודף המשקל של 40 קילו שהיה לי.
 
כמו שנאמר לך, ההחלמה מהניתוח אינדיבידואלית, ויש כאלה שלא מרגישים שום כאבים, ואף אחד לא מאמין להם שהם יומיים אחרי ניתוח. העיקר שהיום בשבוע השני כבר אין כאבים והכל בסדר.
ולגבי האנשים שסיפרו שירדו בשבוע הראשון, וזהו נתקעו... - הם סיפרו זאת בשבוע השני, השלישי, הרביעי, ואולי אפילו הסגירות הראשונות שלא יצרו להם הגבלה כלל. אך מרגע שהחלה להיווצר הגבלה, הם כבר לא נתקעו אלא ירדו בקצב הולך וגובר - כמו שראית בסיפור שלי. 
לכן, כמו בסיפור תחרות הריצה של הצב והארנבת, אין טעם שהצב ייבהל מלעג הארנבת בגלל תוצאות התחרות בתחילתה. יש להיאזר בסבלנות עד לסוף התחרות, כדי לגלות שהצב הזחלן ניצח את הארנבת הזריזה כחץ מקשת, והגיע ראשון.
 
אנשים שלא מבינים את תהליך הסגירות של הטבעת, לא מבינים את התוצאות המוזרות. הם גם חושבים שצריך לסגור הרבה ומהר. וכשלא מבינים, באים פחדים מפני הלא ידוע.
אבל מי שמבין מה קורה בגוף מנותח הטבעת, מבין שהתוצאות שהוא רואה צפויות והגיוניות, ולומד לשנן את משפט הפורום: בטבעת צריך ס-ב-ל-נ-ו-ת.
כמו כן  יש לזכור שיש גם הרבה יתרונות בריאותיים להרזיה איטית יחסית, בפרט כאשר מדובר ב-BMI35-44, שהוא עודף משקל לא אסטרונומי, כמו אצלי. 
 
לכן יש לקרוא כל המידע שנמצא באתר "טבעת" שבחתימתי, ולהבין את ההבדל בין ניתוח הטבעת לניתוחי קיצור קיבה, וללמוד את הכללים להתנהגות נכונה עם טבעת, כדי להשיג הצלחה מלאה בלי הסתבכויות. הכללים הללו, שמתארים את שיטתי למנוע סיבוכי טבעת מראש - הם ההבדל בין הצלחה לכישלון בטבעת. יש רבים במשך השנים שהצליחו מאוד בזכות הכללים שלמדו פה בפורום (שאני למדתים מהוותיקים יותר). 
ועל כל שאלה יש להתייעץ פה בפורום ו/או איתי בטלפון (03-5781855), ולכל הפחות עם אסנת שעובדת עם ד"ר אבינוח והטלפון שלה מופיע בדפים שניתנו אחרי הניתוח. 
בשנה הראשונה, לפני כל סגירה כדאי להתייעץ איתי פה בפורום או בטלפון, כדי ללמוד את הראש של השיטה ההדרגתית המאוזנת ומונעת הסיבוכים והסבל. אח"כ כבר לא צריכים את הייעוץ, כי מבינים לבד את השיקולים שלי. אבל כיוון שכל גוף שונה מרעהו, לאורך השנים יהיו מצבים שיצריכו ייעוץ פרטני אינדיבידואלי, ואין להסס להרים טלפון כדי להכיר את המצב ולא להסתבך בגלל חוסר ידע. 
לצערנו, מניסיון, מאוד לא כדאי לשמוע לעצות המנתחים בנוגע לסגירות ופתיחות, תזונה והרזייה. ניסיוננו לימד שזה רולטה רוסית רצינית. על כל עצה טובה יש עצת אחיתופל. מי ירצה להמר על בריאותו ברולטה רוסית כזו? הרי היום יש הרבה מחלות בהן רק קבוצת תמיכה קהילתית מאפשרת החלמה מיטבית. גם השמנת יתר המצריכה ניתוח הצרת/קיצור קיבה היא אחת ממחלות אלו. 
 
אין לחשוש להטרידני בטלפון. אם אני לא יכולה לדבר אני אומרת, או לא מרימה כלל, ומשאירים לי הודעה קולית ואני חוזרת ברגע שזמני פנוי לדבר. 
כל אדם שהייעוץ שלי צירף אותו למשפחה המכובדת והיפה של מצליחי ניתוח הטבעת, גורם לי לאושר ולסיפוק מלאים. 
ניתוח מעקף קיבה
15/04/15 13:14
39צפיות
שלום רב
 
אני מיועדת לניתוח מעקף קיבה בקרוב, 
מישהו מכיר את ד"ר ירון מינץ?
האם הכאבים אחרי הניתוח נסבלים?
נורא מתרגשת ומנסה להוריד חששות.
אודה לעזרתכם 
 
אני לא בטוחה שירון מינץ עושה מעקף
15/04/15 13:27
34צפיות
עושה באסותא? כי על פי הבנתי הוא עושה רק שרוול.
בכל אופן הוא מאוד מומלץ על ידי המשורוולים.

אני עברתי מעקף לפני חודש וחצי וכרגע אני מרגישה נהדר! אין כאבים ואין כלום.
העניין הוא שכל אחד מקבל את הניתוח אחרת...
אני אישית התאוששתי מאוד מהר...

חששות זה דבר מובן, אך אם בוחרים מנתח טוב אז החששות יורדים.

שיהיה בהצלחה!
היי מעיין
15/04/15 14:11
28צפיות
תודה על תגובתך, ממש מעודד.
כן, שבוע הבא אני עוברת בע"ה מעקף אצל ירון מינץ .
 
אני שמחה בשבילך שאת מרגישה נהדר, ומאחלת לך הצלחה רבה ובריאות איתנה.
התכוונתי בשאלתי, הכאבים מייד לאחר ההתאוששות מהניתוח האם הם סבילים? , די חששות אצלי.
סתם חששות, פשוט מנסה להיות מוכנה לזה.
והמון תודה מעיין, 
סבילים לחלוטין...
15/04/15 16:08
29צפיות
ישר אחרי הניתוח מקבלים מורפיום. ואחרי זה כל מיני תרופות לשיכוך כאבים.
לי אישית היו כאבי בטן הרבה יותר גרועים מאוכל מקולקל מאשר אחרי הניתוח. אבל אין ספק שזה בעיקר בגלל משככי הכאבים....
מעין
15/04/15 16:24
15צפיות
תודה תודה תודה 
עזרת לי מאוד :)
בהצלחה לך
כל מנותחי המעקף דיווחו על כאבים נסבלים.
15/04/15 19:42
32צפיות
מינץ הוא נסיך. כל מטופליו בלי יוצא מהכלל שיבחו אותו מכל תחום - מקצועי, מיומן, יחס מעולה, אישיות. 10! גם בפרטי וגם בציבורי. 
º
וואו , תודה רבה. אני נכנסת לפה ונרגעת. תודה אופיר :)
19/04/15 09:22
מעקף קיבה - כאבים נסבלים בהחלט
19/04/15 10:09
2צפיות
היי, עברתי ניתוח מעקף לפני פחות מחודש. לא מכירה את המנתח. חשוב מישהו עם ניסיון דווקא במעקפים. אני יודעת על אנדריי קידר בבילינסון וקוריאנסקי באיכילוב. מסתמכת על חוות דעת מקצועיות מתוך המערכת ( עובדת במערכת הבריאות).
בנוגע לכאבים. לי הוצע, בנוסף על ההרדמה הכללית ( הניתוח שלי נעשה בגיש פתוחה) החדרה של מחט אפידורל בגב, במעלה הגב ( לא כמו בלידה) לצורך שיכוך הכאב בימים שלאחר הניתוח. זה היה נהדר. טוב יותר מחומרים אופיאטיים.
בברכה
מחפשת מומחה לטבעת בחיפה/הצפון
13/04/15 10:14
27צפיות
הי, מחפשת מומחה לניתוח טבעת באזור חיפה. דיאטנית מכבי שניפגשתי איתה כחלק מההכנה לקראת הועדה, אמרה שכיום אין באזור חיפה אף מנתח שעושה טבעת. האמנם?
ועוד שאלה לוותיקי הטבעת. האם באמת אין אפשרות לאכול כלל ירקות ופירות? ניראה לי לא הגיוני, מה עם ירקות מבושלים? או פירות לא סיביים?
 
 
º
בכל הארץ אין מנתח שעושה טבעת חוץ מאבינוח. תחשבי למה.
13/04/15 17:37
28צפיות
º
יש עוד כמה, בדרום וגם בצפון. אבל לא מפורסמים.
14/04/15 13:01
18צפיות
היי אופירה, נדמה לי שענת התכוונה
14/04/15 16:56
32צפיות
למשהו אחר כשאמרה "תחשבי למה"  לדעתי היא התכוונה שהטבעת ירדה מהפופולריות שלה וכבר אין כל כך ביקוש.
יכול להיות שאני טועה, אבל היא נתנה לנו לחשוב למה היא מתכוונת, וכך הבנתי.
ענת מוזמנת לתקן אותי.
כפי שאת מכירה אותי אני עם טבעת כבר מספר שנים, ומאד מאד מרוצה.
לא הייתי שוקלת אפילו על שרוול, וכל אחד עם הסיבות שלו..
בהזדמנות זו רציתי לשאול אותך , אופירה, האם צריך ביקורת כלשהיא? האם צריך לעשות אחרי כמה שנים של טבעת שיקוף?
נדמה לי שה"פורט" זז מעט כלפי מטה , אבל זה בהחלט לא מפריע לי להרגיש שובע והגבלה בכמויות האוכל.
להתראות ממני רומי.
אם הכל בסדר, לא צריך ביקורת עד 10 שנים.
14/04/15 21:22
24צפיות
אחרי 10 שנים כדאי לעשות שיקוף, לראות שאין שום בעיה שלא מרגישים אותה.
מיקום הפורט לא חשוב כלל, כל עוד יכולים להזריק ולשאוב. ואם לא צריך, אז בכלל לא חשוב מיקום הפורט.
 
לא משנה לי למה ענת התכוונה. משנה לי שהיא טענה שאין שום מנתח טבעת פרט לאבינוח, אבל יש עדיין, וגם חשוב לי להזהיר לא לעשות אצל אף אחד חוץ מאבינוח, בגלל מיומנותו, ובגלל הצורך בשירות לאחר הניתוח. בעיני זה קריטי, כי אני מקבלת טלפונים של אנשים שנותחו אצל מנתחים אחרים, והם לא מצליחים לרזות בגלל חוסר השירות, ואני כמעט אף פעם לא יכולה לעזור להם. 
הרגעת אותי. ובקשר לד"ר אבינוח, את
14/04/15 21:32
22צפיות
צודקת לחלוטין.
º
שאלה לענתי - אצלך זה ניתוח חוזר או שרוול ראשוני? שכחתי...
14/04/15 13:13
17צפיות
אפשר לאכול הכוווווול!
13/04/15 20:37
34צפיות
אני אחרי 4.5 שנים ו-35 קג.
תענוג אחג גדול.
בהצלחה.
ניתוח טבעת אך ורק אצל ד"ר אבינוח במרכז (אסותא ראשל"צ או ת"א)
14/04/15 13:12
23צפיות
אפילו אם תמצאי מנתח אחר בצפון, אל תעשי את זה לעצמך, במיוחד לא בתקופת השרוול הנוכחית, שבה אין לאף מנתח גם לא מומחיות בטבעת וגם לא שירות מיטבי אחרי הניתוח - שבטבעת הוא חיוני להצלחה.
הדרכה התנהגותית בריאה ומונעת צרות יש רק פה בפורום, או אצלי בטלפון (03-5781855). 
ההדרכה של ד"ר אבינוח ומנתחים אחרים פשוט לא נכונה ומביאה צרות. 
 
אפשר לאכול הכל בטבעת, בעיקרון. גם אם יגידו לך שאי אפשר.
הכל תלוי במצב הסגירה של הטבעת, בתגובה של הקיבה שלך ובעוד המון דברים. לכן צריך הדרכה פרטנית לחלוטין, שמביאה בחשבון את כל הנתונים שלך, כולל עודף משקל ומרחק מהניתוח. 
יתכן שיהיו תקופות שיהיה לך יותר קשה לאכול ירק או פרי (אין לדעת מראש). אז תוותרי או תאכלי אותם או מרוסקים או מבושלים+מעוכים בתקופות אלו. זו הברירה.
אבל רוב הזמן זה עניין של העדפה שלך כמה לסגור את הטבעת. וחובה לקבל הדרכה בזה אפילו פה בפורום, כי המנתחים מטעים מאוד בכמות הסגירה הנכונה בכל מקרה (כי הם לא נכנסים לרזולוציות של נתונים - מצב נפשי, מרחק מהניתוח, מצב הגבלה מדויק, סיכון מניסיונך האישי לנעילת הטבעת עקב התנהגות הקיבה שלך, ועוד). 
 
כדי לא להסתבך עם טבעת חשוב להתעדכן בפורום בקביעות, ולשאול כל פרט ופרט. פה אוהבים שואלים אינטנסיביים . וכמובן גם בטלפון - ייעוץ אינדיבידואלי בחינם. 
תודה רבה ותהייה
15/04/15 13:46
19צפיות
...אני מניחה שאצליח להתארגן שהניתוח עצמו יהיה באזור המרכז, החשש שלי הוא מהשירות שאחרי הניתוח, שלפי מה שאני קוראת הוא מאד מאד חשוב. אני חוששת ממצבים שבהם יהיה צורך בעזרה דחופה, קראתי על טבעת שנינעלת או ניסגרת מידי... ואז - לאן אלך?
ושאלה לגבי הטל' - מתי בדר"כ נוח לך יותר לדבר? בוקר? ערב?
º
אוייש, שירשרתי לעצמי בטעות - הכוונה לאופירה
15/04/15 13:47
7צפיות
שירות אחר ניתוח
15/04/15 19:00
16צפיות
במידה וישנה סגירה  הרמטית של הטבעת ואי  אפשר לחכות  מחשש להתייבשות תמיד יש חדר מיון ,
תשוחחי עם אופירה ותקבלי את כל הפרטים הנחוצים.
 
 
קובי
 
שירות לאחר הניתוח
15/04/15 19:35
11צפיות
בתקופה הראשונה, רצוי לפנות לשירות של ד"ר אבינוח במרכז. אם תתייעצי איתי טלפונית לפני כל סגירה, אוכל למנוע ממך מצב שבו סגרת, ננעלת, ואת צריכה לפתוח.
במשך השנים אפשר לפתוח פתיחות חירום מ-1/2CC ומעלה בבי"ח זיו בצפת, רק ששמעתי ש-1/2CC לא בהכרח שהם מסכימים שם לפתוח, אז צריך לשכנע אותם בהרבה אסרטיביות כדי שיסכימו. אני מאוד מקפידה על פתיחה לא גדולה מידי ולא קטנה מידי, כדי לא להפר את האיזון העדין של הטבעת על הקיבה. אם את מתקשרת גם לפני כל פתיחה - אני לומדת את הנתונים והניסיון שלך וכותבת אותם על נייר, ויודעת להדריך אותך הכי בדיוק פרטני.
 
פתיחות וסגירות נוספות - תצטרכי לברר בקופת החולים שלך איזה כירורג יודע לפתוח לסגור טבעת, ולגשת אליו. בעיקר חשוב המידע העובר מפה לאוזן, כי בקופה לא יודעים. יש מצב גם להתקשר לכל כירורג בקופה, ולשאול אם הוא יודע לסגור לפתוח טבעת. עשי כבר את שיעורי הבית הללו.
לי יש מידע על נותני שירותים אלו רק במרכז ובדרום.
בצפון אינני מכירה, כי אף אחד לא מסר לי שם של רופא. אם תמצאי, אשמח אם תיידעי אותי בפרטיו, כדי שאוכל להוסיפו לרשימה שלי. 
 
אני רק יודעת שזיו בצפת נותן את השירות, ואילו לרמב"ם אסור אפילו להתקרב אם יש לך טבעת בקיבה. הגישה שם לא נורמלית לגבי מנותחי טבעת מכל סוג. בכל תקלה קטנה, הם פותחים את כל הטבעת לחלוטין. מכרה שלי אושפזה שם 12 יום, וגם נדבקה בדלקת ריאות, כי לא הסכימו שם לתקן לטבעת, רק לשכנע אותה שתעשה שרוול. 12 יום סתם ללא סיבה!!! בסוף היא התקשרה לאבינוח, נסעה לסורוקה ותוך 20 דקות אבינוח פתר לה את הבעיה בניתוח קטן. 
בלניאדו יש שירות, צריך להתקשר ולברר מי ומתי (אם זה נחשב עבורך צפון). 
שיחות טלפון בכל עת מ-8 בבוקר עד 12 בלילה, אך יש להשאיר הודעה
15/04/15 19:38
12צפיות
אני חוזרת טלפונית כשאני פנויה. אין לי שעות מסוימות כי אני עובדת עצמאית לפי הזמנות עבודה שונות, וללא סדר יום. 
ניתוח שרוול
14/04/15 20:50
33צפיות
עשיתי ניתוח שרוול לאחר שניתוח טבעת נכשל האם יש מישהו שעבר את זה גם
והצליח להוריד במשקל
שמענו על הרבה הצלחות בהורדת משקל בניתוח רביזיה
14/04/15 21:17
32צפיות
שרוול אחרי טבעת.
מתי עשית הניתוח, למה לא ירדת במשקל? מה היה מצבך לפני השרוול?
אם את לא רוצה לפרט כאן, את יכולה בטלפון 03-5781855, אופירה, ייעוץ טלפוני פרטני חינם, לא בשבת, להשאיר הודעה בתא הקולי באין מענה.
באתי לומר שלום
14/04/15 11:53
45צפיות
בימים אלו אני "חוגגת" 5 שנים להכרות עם הפורום המקסים והתומך הזה.
לפני 4 1/2 שנים שורוולתי ע'י ד'ר קיידר.
שומרת באדיקות על הירידה.
מריומה, מקסים לשמוע שמעל 4 שנים את שומרת על הירידה
14/04/15 13:23
28צפיות
זה כל כך משמח! ברוך ה'. 
יהי רצון שתשמרי כך גם עוד 44 שנים. בכלל, עד 120, בבריאות ובשמחה. 
נותחת אצל תותח בעל מיומנות רבה, וגם זה חשוב בגלל רוחב השרוול שעושים.
אבל העיקר - שהפנמת הרגלי אכילה מותאמים לניתוח ובריאים, שמאפשרים לך לשמור על הירידה.
 
מקסים מקסים מקסים. יישר כוח והמשך הצלחה בקלות!
תודה אופירה
14/04/15 13:45
24צפיות
הנתינה שלך והעזרה פה היא חסד גדול.
רזה לא הפכתי להיות אבל ממידה 52-54 לשמור 4 שנים על מידה 44 ועל אותו מישקל(בתנודות קלות) זה השיג אדיר.
אני בטוחה שאם הייתי משקיעה יותר גם הירידה היתה  מגיעה
לא שוכחת מאיפה התחלתי ושמחה בחלקי
מידה 44 היא מידה יפהפיה
14/04/15 21:15
21צפיות
מוצאים בגדים בכל החנויות בלי קושי. 
חיתנתי את הבן שלי לפני 3 שנים במידה זו, ונראיתי מיליון דולר. שקלתי אז 71 קילו. 
אני מתה לחזור למשקל הזה, זה BMI28 אצלי, ולא צריך פחות, כי כך אני נראית טוב מכל הבחינות ואם ארד יותר אז זה יפגע בפנים. 
 
מגיע לנו המידה הזו. היא באמת נהדרת. לא צריך לרדת יותר מ-10 מידות. לא חכם לחזור לרזון של BMI25, כי מבנה הגוף השתנה בהשמנה הגדולה, וב-BMI25, בגילי, הוא עלול להיראות רזה מידי בגלל שינוי המבנה.
º
15/04/15 07:31
4צפיות
בחיפוש אחר המעקף המתאים לתיקון לניתוח שרוול
12/04/15 15:35
60צפיות
היי,
לפני 7 שנים עברתי ניתוח שרוול באיכילוב. ירדתי מ-160 קילוגרם ל-130 קילוגרם ונתקעתי שם. מלכתחילה התחושה שלי היתה שהניתוח בקושי מגביל אותי. ואני באופן לא חכם אתגרתי אותו ... כמה שנים אחר כך ומשבר אחד משמעותי גרמו לי להעלות את מה שהורדתי. היום אני מנסה להתארגן על עצמי וללכת לניתוח נוסף. 
שתי האפשרויות שעומדות בפני הן כמובן מעקף קיבה ומעקף תריסריון. החשש המשמעותי שלי הוא מפני השינוי ביציאות ובפעילות המעיים בעקבות מעקף תריסריון.אני זוכר שבשנה הראשונה לאחר השרוול, סבלתי לא פעם מעצירות אבל זה חלף והכל הסתדר עם הזמן. משהו חשוב נוסף הוא שזו החלטה טריה מאוד והניתוח (אם אעשה אותו יקרה מאוד בקרוב ) כי אני צפוי לעזוב את הארץ בקיץ הקרוב למספר שנים ואיכשהו אני מנסה לתפוס שתי ציפורים במכה אחת. אבל ברור לי לגמרי, שאני לא יכול להתחיל עבודה חדשה, בארץ חדשה, ולסבול נוראות מהשילוב הנורא של כאבי-בטן, שלשולים וגזים .לכן, בגלל שאני לא בטוח שזה חכם - לכן עוד לא החלטתי כלום.
 
אני אשמח לשמוע ממי שעשה ניתוח מעקף תרסריון, על משך ההחלמה ובעיקר על החזרה לשגרת פעילות יומיומית.
 
אני מניחה שאם תיגש למנתח בריאטרי
12/04/15 23:57
45צפיות
יוצעו לך 2 ניתוחים בלבד :
תיקון שרוול
מעקף קיבה
 
היום כבר פחות עושים את מעקף התריסריון הרדיקלי ובמשקל שלך (שנחשב גבוה אבל לא אסטרונומי) - לעניות דעתי - הוא לא יוצע לך.
אגב, רק 2 מנתחים עושים כיום מעקף תריסריון בארץ - דר' קידר בבלינסון (תורים ארוכים מאוד מאוד) ורופא נוסף בחיפה.
 
בהיותך מצהיר שהניתוח חייב לקרות בקרוב (אם עדיין אין לך תור - אז שיהיה בהצלחה רבה ! ) - מה שאתה צריך לעשות כרגע הוא לקבוע תור ל-2 מנתחים מובילים ומנוסים ברוויזיות (ניתוחים חוזרים) וקבלת חוות דעת *מהם* בלבד (כאנשי מקצוע).
מומלצים במרכז :
דר' קידר - בלינסון
דר' רזיאל - אסותא רמת החייל
דר' דוד גוייטין / דר' אניה פייגין - שיבא / אסותא רמת החייל
 
במסגרת הפורום כאן (עם כל הכבוד לכולם) לא יוכלו לאבחן מה נכון / לא נכון עבורך בהיעדר נתונים רפואיים רלוונטיים.
 
אני אישית (במצבך וכמעוקפת כבר 6.5 שנים) הייתי ממליצה על מעקף קיבה בלבד ועל קריאת הקובץ הבא :
 
בהצלחה
אכן, דיברתי עם גוייטין
16/04/15 12:54
13צפיות
וזה מה שיצא מהפגישה איתו:
1. מבחינה ניתוחית, כל האופציות פתוחות משרוול חוזר ועד למעקף תריסריון, כולל וריאציות כאלו ואחרות. הוא לא נלהב מכל אחת מהן באותה מידה אבל הוא בהחלט שם את כל האפשרויות על השולחן.
2. מבחינתו הוא לא רוצה לנתח אותי כל עוד אין לו מושג מה המצב של השרוול כיום ומה המצב, הוא טוען שיתכן מאוד שהניתוח נכשל בגלל שילוב של שרוול רחב ומנותח לא משהו...
3. עכשיו אני תקוע בסבך בריוקרטי של הפניות למלב"י, חילוץ הצילומים שלי מאיכילוב ועוד צרות מטופשות .
 
ובינתיים תאריך היציאה לחו"ל מתקרב, ואני כבר שואל את עצמי, אם לא אעשה את הניתוח שם. מי יודע...
 
מבטיח לעדכן :)
מחכה לעדכון הבא
17/04/15 20:26
5צפיות
1. מעקף קיבה - שביל הזהב עבורך.
2. צודק הד"ר.
3. מה זה "סבך בירוקרטי של הפניות למלב"י" ? מלב"י הוא מרכז פרטי השייך לאסיא מדיקל (פרטי גם כן) שיושב בתוך אסותא רמת החייל. לא אמורה להיות בירוקרטיה. מה מסרבל את העניינים ?
4. "חילוץ הצילומים מאיכילוב" ? גש לשם וקח את מה ששלך (ולהבא תשאיר מקור אצלך).
5. לא הייתי ממהרת להתנהתח (ועוד רוויזיה!) בחו"ל. אלא אם אתה מכיר את המנתח וניסיונו כמובן.
בהצלחה ותמשיך לעדכן
אם הייתי במקומך, הייתי מפחדת להסתבך עם תריסריון
14/04/15 13:20
24צפיות
יש כמה סוגים של מעקף תריסריון, וצריך ללמוד הרבה, מה טוב בשבילך, ולעשות אצל מומחה בלבד (קידר), ואתה מוגבל בזמן. 
גם במעקף קיבה עלולים להיות סיבוכים, אבל יש לזה יותר רופאים (חשוב - מיומנים בניתוח חוזר), והוא הרבה יותר ותיק ברפואה - עשרות שנים. 
עם סיבוכים חס ושלום אפשר להתמודד גם בבתי חולים בחו"ל. בארה"ב בכלל מומחים מאוד לניתוח הזה. 
יש בזה הרבה פחות סיכון לשלשולים מאשר בתריסריון. 
עדכונים ושאלה
11/04/15 16:57
52צפיות
איזה כייף שתמיד ניתן לחזור לפה ולשאול שאלות :)
אני היום אמא לתאומים חמדמדים  בני 5 חודשים :)
בעבר שאלתי פה אם יש הערכות מיוחדת לקיסרי עם הטבעת - התשובה היא לא, הכל כרגיל.
הייתה לי לידה פשוטה מהירה התאוששות קלה(אנחנו הרי כבר רגילים לניתוחים) והנקה עם הטבעת סגורה (בצורה סבירה כמובן).
עכשיו כשאני מנסה לחזור לגזרה החטובה
רציתי להתייעץ איתכם לגבי ארוחת בוקר,
כיום אני אוכל דייסת קווקאר עם טיפה סילאן לארוחת בוקר ומתחילה להשתעמם, יש הצעות?
אני משתדלת לא לאכול דברי חלב (לדעתי לא בריא) לכן קצת קשה למצוא משהו יחסית סמיך, יש הצעות :)
חג שמח
מזל טוב להולדת התאומים
11/04/15 19:12
27צפיות
שמח לשמוע ,חברים מי שיכול להציע ארוחות בוקר לא משעממות  מוזמן בכייף ,
 
 
קובי
מה עם מוצרי סויה?
12/04/15 04:05
24צפיות
אני אישית מאוד בעד מוצרי חלב, אבל זה מאוד תלוי גוף וגישה, ואפילו נפש. אין בזה כללים לכולם. 
 
חלב סויה במקום כל שימושי החלב הנוזלי?
מעדני סויה?
פריכיות עם חומוס, טחינה, סלט חצילים - הכל פלוס סלט ירקות חיים או ירקות מוחמצים קלות ברצועות דקות?
לפעמים אפשר למרוח טחינה גולמית עם דבש. יש אנשים שמאוד אוהבים את הממרח הזה. 
ביצים טובות מאוד לארוחת בוקר - לפתוח את היום. קשה, רכה, חביתה, ביצה קשה מעוכה עם ירקות כממרח על פריכית וכד'?
 
וגם המון נחת מהתאומים ומכולם.
תמיד יש לי השאלה, אם תאומים זה יותר קשה ממקסים, או יותר מקסים מקשה .
יש פה אולי צמחונים עם טבעת? אשמח לשמוע על התפריטים שלכם
11/04/15 17:06
32צפיות
בעיקר איך מונעים את החוסר בברזל
עשיית צרכים לאחר ניתוח טבעת
08/04/15 03:51
83צפיות
עברתי ניתוח טבעת לפני כשלושה ימים.. אומנם אני בקושי אוכלת, אבל זה הגיוני שיש לי רק PP ולא ....?
PP ולא KK
08/04/15 04:59
55צפיות
הגיוני ביותר שאין הכנסות אין יציאות ,אני מתאר לעצמי שלושה ימים אחרי הניתוח ,את בכלכלת נוזלים,לכן זה קורה ,לאחר שתתחילי לאכול רגיל ויהיו בעיות יש כל מיני שיטות לעזור למערכת .
 
הרבה בריאות חג שמח.
 
קובי
תודה :) יש המלצות חדשות למי שנכנס לזה?
08/04/15 13:00
47צפיות
אומנם, אני קוראת הרבה
אבל משהו ספציפי שעליי לדעת?
 
המלצות
08/04/15 14:13
55צפיות
לשמור על כלכלה נוזלית וכלכלה רכה בהתאם ללוח הזמנים
לסגור את הטבעת בחכמה ובתבונה בהקשבה לצורכי הגוף .
לא יורדים במשקל בחודש וגם לא בכמה חודשים את מה שהעלת במשך שנים .
לא  לשמוע תמיד לרופא המנתח בקשר למהירות הסגירות.
לאכול את כל המאכלים כדי לקבל את כל הויטמינים הדרושים ,שלא יגרמו נזקים כתוצאה ממחסור ,כמו נשירת שיער.
יש את האתר של אופירה שתוכלי  ללמוד ממנו .
יש אפשרות להתקשר לאופירה שנעלמה בזמן האחרון והיא תשמח מאוד לתת לך טיפים ולעזור .
בהצלחה בפרויקט של הירידה במשקל ,וחג חירות שמח .
 
קובי
אופירה כלל לא נעלמה - מה פתאום?
12/04/15 04:10
22צפיות
שים לב אילו הודעות היו בפורום מ-2.4 ועד היום. האם אלו הודעות שאני יכולה לענות עליהן? ראיתי אותן אך לא עניתי.
הודעות שענית עליהן בלי שיש לי מילה להוסיף - גם בהן אין צורך שאתערב, אז אני לא עונה. 
בחג ובשבת בוודאי שאינני קוראת ועונה להודעות. 
קיבלתי 2 טלפונים בחול המועד. 
כתבתי הרבה בפורומים אחרים, בהם היה לי מה לענות. 
למי שנכנס לזה
08/04/15 19:14
42צפיות
דיה לשימחה בשעתה
 
 
קובי
ניתוח
05/04/15 21:17
91צפיות
אני מעונין לעבור ניתוח שרוול במדיקל סנטר בהרצליה. מעונין לקבל המלצות על מנתח טוב.
ניתוח שרוול
06/04/15 22:17
55צפיות
מה שאני מציע לך להתקשר למדיקל סנטר בהרצליה ולבדוק איזה רופאים מנתחים אצלם ,לפי זה אני אוכל להגיד לך מי  המפורסמים ביותר .
נוסף לזה הרשה לי להפנות אותך לפורום המשורוולים השכנים שלנו בתפוז ,שם יוכלו יותר לעזור לך.
 קובי
º
אני ממליצה בכל פה על ד"ר ספיבק!
06/04/15 23:47
30צפיות
חושבים שניסיתם כבר הכל ? נסו את זה .
05/04/15 22:04
93צפיות
בס"ד
יש להם תכשיר מצויין להרזייה ושמירה על כך . ע"י חילוף חומרים טוב .
שווה לנסות !!!
דברו עם מוריה : 0527429904
 
 
 
 
כתבה חוזרת בערוץ 2
04/04/15 20:55
84צפיות
על ניתוחים בריאטרים ההצלחות הכישלונות ,הסיכונים והסיכויים ,12000 ניתוחים בריאטרים  בשנה האחרונה ,ועוד היד נטוייה .
מאחל לכולם חג שמח מי שחופשי בחול המועד שיהנה יטייל יהיה עם המשפחה
לשמור על תזונה נכונה ,הרבה אורחות של חג ,מפוצצות בקלוריות.
 
קובי
פסח כשר ושמח|חגשמח|
02/04/15 13:48
26צפיות
גולשים יקרים,
|@|רצינו לספר לכם שחג האביב הבא עלינו לטובה, מלווה בהתרגשות רבה גם מבחינתנו:
יחד עם עונת הפריחה והצמיחה, גם אנחנו בתפוז עוברים שינוי מהותי והתחדשות, אותו תרגישו גם אתם בקרוב.

ועד אז - חג פסח כשר ושמח לכם ולבני משפחותיכם|!|
אוהבים,
צוות תפוז אנשים
Flix
פורום אלצהיימר

להתייעצות עם מנהל הפורום

ד"ר רן בן יצחק חייגו: 073-7569495


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה