בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום קיצורי קיבה.

 

מטרת הפורום היא תמיכה במנותחים שעברו ניתוח לשם הרזיה וכן להוות את הדרך הראשונה לאלה שמגששים את דרכם לאחד מהפתרונות הניתוחיים. הפורום הנוכחי עלה לאויר ב 2001 על ידי המייסד ומנהל הפורום הוותיק רוייקו כשהמטרה שלו היתה לסייע לאנשים בגיבוש הרעיון לכדי ישום מעשי. רצונו היה לספק מידע כולל שיעזור לכל מי שנימצא ב"דרך" לאותו רעיון בבחירת הפרוצדורה הניתוחית האופטימלית, אם כי המושג אופטימלי בהקשר הזה הוא מעומעמם. הרבה שאלות עולות. הרבה סימני שאלה ומעט יכולת ניבוי איזו הצלחה תהיה בהמשך הדרך. רשת האינטרנט מוצפת במידע מוטה מעצם היותו שיווקי. איך נדע באיזה ניתוח לבחור ומאיזה להמנע ? באיזה מנתח כדאי לבחור במצבים מורכבים? מי מנתח ואיפה? ובעיקר מה עושים לאחר הניתוח? כיצד מתמודדים. אלה שאלות מיידיות שאין עליהן תשובה בכל מקום, וכשהמנתח אינו זמין להשיב על שאלות, ניתן לקבל עליהן את התשובה גם כאן בפורום על ידי מנותחים שעברו בעצמם את אותן חוויות. הפורום מתבסס על ניסיונם האישי של המשתתפים ואין לראות בנכתב משום ייעוץ רפואי או להסתמך על הנכתב מנסיונם של הכותבים. בכל בעיה רפואית שמתעוררת תמיד יש לפנות אל הרופא המטפל. מעל דפי הפורום נכבד אחד את השני ולא נכתוב הודעות פוגעות ובעלות תוכן לא ראוי... כל הודעה בעלת תוכן שכזה תוסר. כמו כן אנחנו לא חושפים שמות אישיים ולא כותבים מספרי פניות למנהל הפורום תעשה על ידי שליחת מסר אישי בלבד בברכת השתתפות נעימה, מנהלי הפורום,   אופירA

קוביd1

חג שבת ושוב חג
18/04/14 12:22
11צפיות
איך אתם  מעבירים את החופשות
קובי
פסח שמח לא ידעתי שכבר שנה אבינוח
15/04/14 09:48
85צפיות
מבצע ניתוחי שרוול קיבה ומעקף קיבה, למרות שהוא ממשיך לראות בניתוח הטבעת פתרון מוביל.  לדבריו, הוא פתח את האופציה הזו בפני מועמדים שאינם מעוניינים להתמודד עם טבעת או ניסו טבעת ולא הלך להם. עם זאת הוא מסייג את תחום מעקף קיבה ושרוול קיבה בטענה שאלה פתרונות זמניים שלאחריהם עולים במשקל.

אני לא יודע איזה נתונים נאספו לגבי שרוול קיבה בארץ אבל אני עוד לא ראיתי הצגת נתונים על ניתוח השרוול בדומה להצגת נתונים שנעשתה על מעקף קיבה וטבעות. איזה מנתח בארץ יציג, למשל, מעקב אודות מאה מנותחי שרוול לאורך חמש-שש שנים ?!  יש מנתחים שטוענים ל 70 אחוז כשלון בשרוול. אם זה נכון, מדובר בכשלון עצום של שרוול הקיבה.
רועי חג שמח
15/04/14 16:10
49צפיות
טוב שבאתה לבקר אותנו בפורום ,גם אני שמעתי שד"ר אבינוח עושה שרוולים ,לפי ממה ששמעתי הוא משאיר את חלק הקיבה ולא מוציא אותה ,אולי אני טועה .
לא יודע מה מידת ההצלחה של כל ניתוח  וחבל שוב להיגרר לגבי איסוף נתונים מי עשה מה עשה וכמה הייתה אחוז ההצלחה  מתאר לעצמי שיש נתונים באיזה מקום והיא לא מתפרסמת מסיבות שאני לא יודע מה הן.
יש הרבה הצלחות בשרוולים ויש גם  כישלונות ,כמו בכל ניתוח ,אלה הם החיים בדרך כלל בפורומים כותבים אלה שהצליחו ,אלה שנכשלו פורשים בשקט,  וזה אני אומר מניסיון .
חג שמח !!!!
קובי
כן, שמעתי שד"ר אבינוח עושה ניתוח שרוול בצורה
15/04/14 21:20
47צפיות
שאף מנתח אחר לא עושה. לא מתמצאת בפרטים.
זה נקרא "מיצר קיבה"
16/04/14 00:42
48צפיות
לפני שהכניסו את זה בסורוקה לשגרת הניתוחים, עשו את זה ניסיוני במשך 10 שנים.

חותכים את הקיבה בצורת שרוול לאורכה, אבל לא עד הסוף. משאירים למטה חיבור, וכך נשאר רוב הקיבה שנכרת בגוף, כמו במעקף קיבה, אבל לא מנותק ממערכת העיכול אלא הוא עדיין מחובר לשרוול בתחתיתו. לא נוגעים במעי, כמו בשרוול.
ניתוח Magenstrasse שאותו החלו בשנות השמונים
16/04/14 11:54
39צפיות
לא רק לפני 10 שנים, לגירסה הזו הוסיפו אז טבעת כי ראו שלא מספיק מיצר הקיבה אלא צריך להוסיף לה אלמנט מעכב ואת זה אין בשרוול קיבה. אחד הנסיונות היה לבצע היצרות בשוער הפילורי (במוצא הקיבה לתרסריון) כדי לעכב עוד קצת את המזון בקיבה אבל גם זה לא צלח לאורך זמן. רק הוספת טבעת הוכיחה סטביליות לאורך זמן.
אישית - לא מאמינה באף פיתרון ניתוחי לאורך זמן
16/04/14 13:12
39צפיות
צריך לא להתווכח עם העובדות בשטח.
טבעת אינה פיתרון לאורך זמן. מערכת העיכול לא מתנהגת אותו הדבר בשנים הראשונות עם הטבעת כמו בשנים שלאחר מכן. מי שלא רוצה לחבל בה, צריך לזכור שבשנים הבאות, הטבעת היא כלי עזר חלקי בלבד, לא פיתרון ניתוחי שיפתור את בעיית כמויות המזון והרעב וכו'.

מי שמאמין רק בטבעת ככלי לאורך שנים, מתעלם מהעובדות של הנזקים שנגרמים למערכת העיכול ולבריאות הכללית.

כל הניתוחים נועדו לתת עזרה נחוצה לירידה במשקל המסיבית. אבל הם לא פותרים את בעיית האכילה ההתנהגותית.
בעיה זו לא ניתן לפתוח בניתוח, וגם לא ניתן להתעלם ממנה ולא לפתור אותה.
העולם המודרני רוצה פתרונות קלים ולא שורשיים לבעיות ששורשן בבסיס המהות האנושית של האדם ומותרו על הבהמה. אז לא יילך לו. הוא יילך מדחי אל דחי. יפתור בעיה אחת וייצר 2 אחרות.
כמו בכל הפתרונות שלו לבעיות החיים - הכלים המלחמתיים, חינוך החברה, הפסיכולוגיה ושאר הפתרונות הרפואיים.
האדם המודרני רוצה לברוא את הכבשה, וכמובן את צבע הילדים שלו. הוא לא רוצה להביט לעובדות בעיניים ולהבין שהוא לא יכול.

יש סיבה לבעיית האכילה הכפייתית, לבעייה המטבולית שגורמת להשמנה בקלות. ואדם שירצה להתעלם מהסיבה הזו (וממה שהיא דורשת ממנו), לא יוכל, היא תמיד תרדוף אחריו כי היא מחוברת למהות האנושית שלו.
אין פיתרון ניתוחי לחובה האנושית שעל האדם להתבגר ולקחת אחריות על רצונותיו. לחובה שלו ללמוד איך להפוך את מה שהוא רוצה בעומק נפשו לאורח החיים שלו ולהרגלי ההתנהגות שלו.
כשם שאדם שייצרו מדיח אותו לכעוס ולהתפרץ על כל דבר, בעומק נפשו רוצה להיות מתון ורגוע ושולט על כעסיו, ויכול להגיע לכך רק בתהליך של שינוי חשיבתי/התנהגותי/הכרתי - כך בדיוק גם אדם שייצרו מדיח אותו לאכול בחוסר היגיון קטן או גדול, והוא רוצה בעומק נפשו להתרגל לאכול בריא ונבון ולא עפ"י חשקי היצר הלא בריאים, יוכל להגיע לכך אך ורק בתהליך של שינוי חשיבתי/התנהגותי/הכרתי. שום ניתוח לא יקצר לו את הדרך הזו.
אופירה
16/04/14 15:17
30צפיות
אני מפציעה כאן רק לעיתים רחוקות, כי רובכם מטובעים. לפעמים הגבתי למשורוולים שנזקקו לעזרה.
אבל אני לא מוותרת על קריאה בפורום, ובמיוחד את תגובותיך.
כתבתי כאן כדי להחמיא לך. תמיד את נכונה לעזור, ניכר שיש לך בקיאות רבה בנושא, ומה שכתבת בפוסט זה ממש נכון בהחלט. אוהבת את הניסוחים הרהוטים שלך.
אני נתקלת בפייס ובכל מני מקומות במנותחים שנכשלו, ושואלים לגבי ניתוח נוסף. בדיוק בשביל כאלה נועד מה שכתבת. שום ניתוח לא יעזור, תמיד אפשר "לעקוף ולרמות" אותו ולהכשל שוב. צריך תמיכה נפשית ורגשית לברר מדוע אוכלים בצורה כפייתית. צריך לנצל את הניתוח ככלי עזר ומקפצה להורדה במשקל. אבל אם לא נשנה את אורח חיינו,ונסגל הרגלים טובים, ונעסוק בפעילות גופנית, נחזור להשמין, למרות הניתוח.
הנתוח של אבינוח
18/04/14 06:53
17צפיות
זה לא מה שאבינוח תיאר לי כ"מיצר קיבה"
18/04/14 14:20
4צפיות
מיצר קיבה של אבינוח זה שרוול, אין שם טבעת, וכל הקיבה, מלבד חלק קטן בתחתיתה, חתוך ותפור לאורך, ולא כמו בתמונה.
הצורה שמתוארת בתמונה שהבאת לא מוכרת לי משום ניתוח. זה לא טבעת, לא שרוול, לא מעקף קיבה ולא מעקף תריסריון.
אין לי מושג מה זה הדבר הזה.
בדיקת קורטיזול לקראת ניתוח טבעת
16/04/14 18:25
23צפיות
שלום כולם,

כמי שמועמדת לניתוח טבעת, נתבקשתי לעבור סדרת בדיקות שקיבלתי בפגישת היעוץ מד"ר אבינוח,
אולם, גם כשהתקשרתי לקבוע תור לניתוח, נמסרה לי רשימת בדיקות לטובת הועדה הצפויה...
חלק מהבדיקות אינו חופף !!
למשל , בדיקת הדם שמבקש דר אבינוח יש בה פחות פרמטרים מאשר הבדיקה שמבקשים מהועדה..
הועדה כתבה בפירוט בדיקת הדם בין היתר את הערך :
ק ו ר ט י ז ו ל .
רופאת המשפחה שמוציאה מכך הפניה לבדיקת דם ביקשה שאברר האם הכוונה רק לבדיקת דם או
שמא צריכים שאבצע איסוף שתן במשך 24 שעות......
מאחר ו'רובין' , נציגת דר אבינוח איננה בחול המועד, האם למישהו יש מושג איך נבדק הערך קורטיזול?
(ידוע לי שלניתוח שרוול כן מבצעים איסוף שתן ולא מסתפקים בבדיקת דם)
מטריד אותי שאעשה רק בדיקת דם ובסוף הועדה תשלח אותי בחזרה לבצע איסוף ...
מי יודע  על כך  משהו ??

                                                    המשך חג שמח.....מועדים לשמחה !   נגה.
צריך איסוף 24 שעות.
16/04/14 19:50
24צפיות
הבדיקה הזו מקבלת את התשובה שלה רק אחרי3-4 שבועות, לכן חשוב לעשותה מהר (בכל אופן, אם צריך, רופאת המשפחה יכולה להתערב במעבדה ולבקש התשובה מהר יותר. חוץ מזה, לא קורה כלום אם שולחים את התשובה בפקס לוועדה אחרי תאריך הוועדה).

הבדיקות של המנתח ושל הוועדה לא חופפות מסיבה פשוטה - הוא צריך בדיקות לצורך הבריאות הדרושה למטרת הפעולה הניתוחית בלבד. הוועדה צריכה בדיקות לברר את נתוני הבריאות שדרושים לקופת החולים כדי להחליט על התאמה לקריטריונים לניתוח בריאטרי במימונה. כלומר הקופה מסתכלת אם את מתאימה למימון, והמנתח מסתכל אם את מתאימה לחיתוך ולהרדמה...
תודה , אזדרז עם הבדיקה.....
17/04/14 06:08
11צפיות
זה ממש היה לא ברור ברשימת הבדיקות......תודה על האכוונה...
צריכה עזרה
16/04/14 09:59
55צפיות
ליל סדר עבר עלי ביסורים
אכלתי שתי כזית מצה שמורה אחרי שהכנתי את הגוף עם 4 כוסות של שתיה לפני
ופשוט לא יכולתי להכיל את זה,התחלתי להקיא
ומאותו רגע כל ביס של כל דבר הלכתי להקיא
למחרת קפה ועוגיית בוטנים הרגשתי שעבר אבל מין מחנק כזה...
וכל מה שניסיתי לטעום אחכ' נאלצתי להקיא
כל דבר שאכלתי הלכתי להקיא
אפילו מעט מרק שעבר מצוין...אחרי כמה דק הרגשתי מחנק והקאתי
מה שכן אם אני שותה ואוכלת עוגיות קוקוס ובוטנים עוברים מצוין בלי בעיות
מה אני עושה מצד אחד אמרו לי 8.5 ומים שעוברים בקלות לא למהר לפתוח
מצד שני יש ימים שהכל כביכול נעול ואני מקיאה
שלום אפשרית
16/04/14 10:34
34צפיות
ככה אי אפשר להמשיך לאכול ולהקיא ,הגוף דורש אוכל ,ויטמינים ,ממים בלבד אי אפשר לחיות ,אני הייתי מציע לפתוח ב1/4 או ב1/2 וזה יכול להיות ההבדל בן סבל הקאות אי יכולת לאכול ,לבין אכילה נורמלית של כל אבות המזון הבריאים ,זה לא יביא להשמנה ,באם תאכלי את זה ולא עוגיות בוטנים וקוקוס שרק משמינים.חג שמח
קובי
צריכה עזרה
16/04/14 11:03
34צפיות
כבר לפחות חודש את צריכה עזרה, פנית לעזרה כבר כמה פעמים בחודש האחרון (השרשור האחרון שלך, מ-31.3.14 מופיע בעמוד זה, עם תשגובות מאוד מפורטות שלי), אבל את העזרה שאני מושיטה לך את פשוט לא לוקחת.

כתבתי לך שאת צריכה הדרכה, ושאני מעדיפה בטלפון, ובכל מקרה כדי לעזור אני צריכה הרבה פרטים (ששאלתי ולא קיבלתי תשובה מלאה).
יש לך בעיה עוד הרבה לפני ליל הסדר, ולא פתרת אותה.
האם אכלת מצות בחודש האחרון? האם למדת איך מצה עוברת לך? אני מניחה שעשית את הניסיון הראשון בליל הסדר. ברור שזה מסוכן מאוד לעשות כך, והתוצאה לפנייך.
מה זה אומר אכלתי שתי כזית? איזה גודל כזית? בכמה זמן? באיזו מהירות? עשית הפסקות בין הביסים? מה הניסיון שלך עם שתייה עשר דקות לאחר אכילה?
אני לא יכולה לעזור כשאין לי תשובות.
רואים בכל ההודעות שלך שיש התנהלות מאוד לא נכונה ולא בריאה, אבל אינך פונה לקבל הדרכה פרטנית מלאה. רק שואלת כשיש בעיות, וגם אז לא מתאפשר לי לתת עזרה מלאה מחוסר פרטים מספיקים.

אמרו לך 8.5 ומים שעוברים בקלות לא למהר לפתוח. מי אמר? למה? כמה? מתי? מה? אני לא אמרתי את זה, בתגובותי לשרשורים שבהם תיארת הקאות והיתקעויות.
אני גם לעולם לא אגיד 8.5 לא צריך לפתוח. אין פה שום אינדיקציה! כל אחד יש לו סגירה אינדיבידואלית. אצלי בסגירה של 8.5 כולם באים להלווייה שלי...
בטבעת צריך הדרכה. אחרת יש סיבוכים וכשלונות. את ההדרכה הנכונה לא מקבלים מ"אמרו לי", אלא ממני בלבד. בטלפון.
אם לא מיישמים את ההנחיות שנתתי, בוודאי שאי אפשר להצליח.

במצב שתיארת בחודש האחרון, הדרך היחידה לעזור לך היא הדרכה פרטנית מקיפה. זה לא תלות לכל החיים, אלא כמה שיחות עד שתלמדי להתנהל טוב.
טל' 03-5781855 אופירה.
צריכה עזרה
17/04/14 04:42
12צפיות
אופירה מציעה לך עזרה ותיפסי אותה בשתי ידיים :-) מבטיחה לך שהראיה שלך והיחס שלך לטבעת תשתנה ההתמודדות שלך תהפוך להיות בע״ה קלה ונעימה יותר,ממליצה לך בחום להשקיע בעצמך כמה דקות יקרות מפז של שיחה למענך ! בהצלחה!
º
ביעור חמץ +סדר וניקיון כללי
74תגובות
10/04/14 00:20
72צפיות

(המשך...)
º
טבעות
119תגובות
10/04/14 16:51
109צפיות

(המשך...)
קיצור קיבה טבעת
12/04/14 23:21
47צפיות
שלום רב
יש לי אישור מהרופא המנתח לעבור ניתוח טבעת. ה BMI שלי גבולי 35 אך האישור ניתן עקב מחלת אסטמה. עכשיו נותר לי לעבור ועדה בריאטרית, האם יכולה להתעורר בעיה כיוון שאני גבולי על אף אישור המנתח וכל הבדיקות הנדרשות? האם הועדה מקשה?
יכולה להיות בעיה
13/04/14 01:27
21צפיות
המנתח ימצא סיבות לאשר, כי הוא רוצה לנתח.
הוועדה לעומתו מחויבת לסנן עבור קופת החולים רק את המקרים העומדים בקריטריונים של סל הבריאות.
מי שמקשה זו הקופה, ולא הוועדה. אז זה תלוי באיזו קופה מדובר.
לא שמעתי שאסטמה היא מחלה נלווית להשמנה, כך שאינני יודעת אם זה עומד בקריטריונים.
בכל אופן, עליך להשיג מכתב רפואי מרופא מקצועי בנוגע לבעיית הנשימה, שמעיד שהיא תוקל מאוד בעקבות הרזיה.
פתיחת טבעת
11/04/14 15:55
50צפיות
אם צריך דחוף לפתוח קצת טבעת עכשיו. אף אחד לא עונה לי.
מה עושים ?
פתיחת טבעת
11/04/14 16:53
35צפיות
לא חושב שיענו  לך באם זה דחוף אי יכולת לשתות גש לחדר מיון ,אולי באיכילוב אולי בבית חולים מעייני הישועה
אופירה אומרת להימנע להגיע  לבית חולים תל השומר ,תתקשר לפני זה ותגיד שאתה רוצה קצת לפתוח ולא הכל כי בדרך כלל בחדר מיון פותחים הכלקובי
º
ספר מה קרה
12/04/14 20:18
14צפיות
º
לפני ניתוח
44תגובות
10/04/14 17:15
52צפיות

(המשך...)
º
שרוולים
10/04/14 17:09
21צפיות
º
1
10/04/14 17:09
7צפיות
שאלה קטנה ...
06/04/14 03:40
68צפיות
ליבי שלום,
אני 3 חודשים אחרי שרוול. ירדתי 19 ק"ג  ועד כה הכל נפלא.
מזה יומיים, אני מרגישה תחושה כמו של רעב, והבטן "מקרקרת" המון.
אני לא באמת רעבה מכיוון שגם לאחר אכילה הקרקורים ממשיכים.
האם התופעה מוכרת? האם יכול להיות קשור לעובדה שאני לוקחת אנטיביוטיקה די חזקה?
אמנם אני מתגברת בפרוביוטיקה וביוגורט מידי יום אבל...
אקיצר, יש סיבה לדאגה? לפנות לרופא?
מודה לך מראש ובכלל, על המידע כאן ובאתר.
ישר כוח
נֹגה
קרקורים
06/04/14 08:09
52צפיות
גם לי זה היה לפני כמה שנים תופעה של קרקור ,לא נעים ,כמו שהגיע נעלם ,האמת לא יודע מה הסיבה ,
לא להתרגש .
קובי
º
2
10/04/14 17:09
5צפיות
הפרשות מאיבר המין
05/04/14 08:39
110צפיות
שלום,
עברתי שרוול בראשון האחרון והכל נפלא ומקסים ויורדת במשקל וכו' וכו' וכו'...
אבל קמתי הבוקר וגיליתי הפרשה ענקית! על התחתון שלי...  בצבע צהוב..
האם הדבר יכול להיות קשור לניתוח?

תודה.
הפרשות
05/04/14 09:53
94צפיות
מה קשור הפרשה מאבר המין  לניתוח ,לא צריך לייחס כל דבר שקורה לניתוח שעברת .קובי
אין כאבים מיוחדים?
06/04/14 02:44
69צפיות
כיוון שאת שבוע מהניתוח, הייתי כן שואלת את המנתח ליתר ביטחון.
תתקשרי למחלקה בבית החולים ותשאלי.

אם לא ידוע דבר כזה בקשר לניתוח, אין סיבה לדאוג אם אין כאבים. זו יכולה להיות הפרשה מתוך הרחם בגלל תגובה הורמונלית לשינוי החד שגורר התרגשות.
תראי מה קורה במשך השבוע השני.
º
3
10/04/14 17:09
7צפיות
עזרה בתזונה
27/03/14 18:51
63צפיות
שלום.
עברתי ניתוח ביום ראשון.
רציתי לשאול מה אני יכול לאכול חמישה ימים אחרי ניתוח? כל אתר וכל פורום כותב גברים אחרים.
יש להדגיש כי אני לא אוכל גבינות בכלל! אז לי מושג מה אני יכול לאכול?? בבקשה תעזרו לי
º
יש להדגיש כי זה ניתוח שרוול
27/03/14 18:54
27צפיות
עזרה בתזונה
27/03/14 18:51
76צפיות
שלום.
עברתי ניתוח ביום ראשון.
רציתי לשאול מה אני יכול לאכול חמישה ימים אחרי ניתוח? כל אתר וכל פורום כותב גברים אחרים.
יש להדגיש כי אני לא אוכל גבינות בכלל! אז לי מושג מה אני יכול לאכול?? בבקשה תעזרו לי
עזרה בתזונה
28/03/14 15:39
49צפיות
ברור שכל אחד יגיד לך משהו אחר ,לגבי הדברים שהוא אוכל ,ברור שבכל פורום יש הרבה תפריטים
מה שאני יכול לעזור לך להיכנס לפורום המשורוולים  השכנים שלנו פה בתפוז ,ולשאול שם מה כל אחד אכל חמישה ימים אחרי הניתוח .ובהמשך היה רצוי להתייעץ עם דיאטנית
הרבה בריאות.
קובי
עזרה בתזונה
16/04/14 09:18
7צפיות
רצוי כמה פגישות עם דיאטנית בריאטרית.
דיאטנית רגילה אולי לא מתמצאת בדיאטות שלאחר ניתוח טבעת.
אני הייתי אצל דיאטנית בריאטרית שיודעת לכוון לדיאטיות שלאחר טבעת.
הייתי דרך קופ"ח הכללית במגדלי המאה בתל-אביב.
אשמח לתפריט לאחרי מעקף קיבה אם יש לכם
02/04/14 17:41
53צפיות
כי יש לי זמן עד התור לדיאטנית.
עברתי מעקף קיבה לפני שבוע
תודה
היי לך, מידע תוכלי למצוא ב...
02/04/14 17:45
71צפיות
דפי המידע שהיית אמורה לקבל מהדיאטנית הבריאטרית / מהמנתח מיד עם שחרורך מביה"ח.

מוזר שלא הנחו אותך (אם לא קיבלת).

בכל מקרה, בעמודים 15-16 בקובץ שצירפתי וזמין לקריאה באתר מלב"י תוכלי למצוא פירוט של המזון המותר למאכל בתקופה הראשונית לאחר הניתוח.

שיהיה בהצלחה

התקופה שלאחר הניתוח

הנחיות תזונתיות לאחר הניתוח בשלושה שלבים

שלב א: ימים 5-1
יום לאחר הניתוח, ועל פי הוראת הרופא ניתן להתחיל לשתות. בשלב זה מותר לשתות מים בטמפרטורת
החדר או תה פושר. יש לשתות לאט ובלגימות קטנות. שתיה מהירה עלולה לגרום להרגשת אי נוחות.
ביומיים הראשונים מותרת שתיה בלבד.
יש לשתות לפחות 10-15 כוסות נוזלים, אך לא יותר מ 20 מ"ל בבת אחת.
ניתן לשתות:
 מים
 מים עם תרכיז
 תה
 קפה עם מעט חלב
 מרק צח
 מיצי פירות וירקות טבעיים
 משקאות קלים

שלב ב: ימים 10-3
שלב ב מתחיל מיום השלישי לאחר הניתוח ונמשך עד 10 ימים לאחר הניתוח.
יש להמשיך לשתות במשך היום לפחות 10 כוסות נוזלים, יש לשתות לאט ובלגימות קטנות.
בנוסף ניתן להוסיף מוצרי חלב עד %2 שומן, רצוי להתחיל לאכול לאט ולא יותר מ-3 כפיות בבת אחת.
במשך היום ניתן לאכול:
 חצי גביע )130 גר'( גבינה לבנה או קוטג' .%2
5  גביעי אשל / לבן / יוגורט ללא פרי.

חשוב:
 לא לאכול ולשתות יחד, יש צורך להמתין כ-50 דקות בין אכילה ושתיה.
 מומלץ ליטול כדור מולטי ויטמין אחד ביום. לא ניתן לבלוע כדורים ולכן יש ליטול כדור למציצה
כמו צנטרום ג'וניור או ויטמינים בסירופ.

שלב ג: ימים 30-11
שלב ג מתחיל 11 ימים לאחר הניתוח ונמשך עד חודש לאחר הניתוח .
הנחיות כלליות
 יש להמשיך לשתות במשך היום כ- 10 כוסות נוזלים )מים, תה, משקה דיאט לא מוגז(
 ניתן לשתות כוס מיץ פרי טבעי ביום.
 יש ליטול כדור מולטי ויטמין ביום )סירופ / כדור למציצה(.
 יש ללעוס היטב את המזון, לאכול לאט כ- 3 עד 2 כפיות.
 להימנע משתיה בזמן ארוחה, להמתין כ- 50 דקות בין אכילה ושתיה.

במשך היום ניתן לאכול:
 חצי גביע גבינה לבנה %2 שומן.
 גביע מעדן עד %3 שומן.
 ירקות מבושלים היטב )גזר, קישוא, עגבניות, חצילים( יש לרסק מעט במזלג ולאכול.
2  כפות פירה.
2  פתית או קרקר, רצוי למרוח חומוס, טחינה, גבינה.
 כעבור מס' ימים עם התחלת שלב זה יש להוסיף קציצת עוף/הודו/בקר/דג + רוטב.
 כעבור שבוע מתחילת שלב זה ניתן להוסיף ביצה )רצוי ביצה "מקושקשת" +כף גבינה(. בהדרגה
ניתן להעלות את הכמויות הרשומות לעיל.  16
בזמן הירידה במישקל חשוב להקפיד על שתיה של 8-15 כוסות ליום. ניתן לשתות משקאות דלי סוכר,
מרקים ומשקאות "אנרגיה" הנהוגים לשתיה על ידי ספורטאים. הימנעות משתיה בכמות מספקת עשויה
להביא לתופעות של התיבשות המתבטאות בהופעת כאבי ראש, יובש בפה, שתן מרוכז ומועט, דופק
מהיר ותחושת חולשה ובחילות. אם לא ניתן לשתות מספיק במצב זה, יש לפנות לקופת חולים לקבלת
תוספת נוזלים לוריד. חולה שעבר ניתוח בריאטרי לטיפול בהשמנת יתר, חייב להמצא עם בקבוק שתיה
תמיד בקרבתו, שכן אינו יכול ללגום את כל הבקבוק בבת אחת ועליו לשתות באופן איטי לכל אורך היום.

חשוב לאחר הניתוח להקפיד על שלוש ארוחות מסודרות ליום + שתי ארוחות ביניים קלות. יש להישמע
לתחושת השובע ולהפסיק בזמן. בסמוך לניתוח, הארוחות קטנות מאד ואם מנסים לאכול יותר ממה
שאפשר, מקיאים. בגלל הנפח המצומצם של הקיבה מומלץ לשתות כמחצית השעה לפני הארוחה או
לאחריה. מומלץ לא לשתות יחד עם האוכל כדי לא למלא את הקיבה הקטנה בנוזלים, מצב שיגרום
לתחושת שובע והמנעות מאכילה שחשובה לגוף.

תוספי מזון וויטמינים

לאחר ניתוחים לטיפול בהשמנת יתר מושגת הירידה במשקל עקב תזונה בכמויות מצומצמות. בשנה
הראשונה שלאחר הניתוח, בזמן עיקר הירידה במישקל, חשוב מאד לקחת ויטמינים. קיימים בשוק
מולטיויטמינים בטבליות שנמסות במציצה בפה, או בנוזל והם המומלצים שכן לרב לא ניתן לבלוע לאחר
ניתוח כדורים גדולים.

הניתוחים הרסטריקטיביים מקטינים את נפח הקיבה אך לא פוגמים בספיגה לאורך המעי. עם ניתוחים
אלו נמנים הצרת קיבה באמצעות טבעת ושרוול קיבה. לאחר ניתוחים אלה מומלץ ליטול שני כדורי
מולטיויטמינים ליום ובמקביל לשמור על תזונה מאוזנת של אבות המזון לפי המלצת הדיאטנית. חשוב
מאד להשאר בקשר עם הדיאטנית במשך השנה הראשונה כדי להימנע מתופעות של התייבשות, חוסר
בויטמינים או חוסר בחלבונים.

בניתוחים המערבים אלמנט של תת ספיגה, כגון מעקף קיבה ומעקף תריסריון, נפגמת גם ספיגת האוכל
במערכת העיכול ולפיכך יש צורך בנטילת תוספי מזון לכל החיים.

לאחר ניתוח מעקף קיבה יש צורך בנטילת ויטמין B12 בכדורים של 1000 מיקרוגרם ליום מתחת ללשון,
יש המעדיפים לקבל אחת לחודש ויטמין B12 בזריקה תת עורית. המינון בזריקה הוא של 1000
מיקרוגרם אחת לחודש. יש צורך למדוד רמת ויטמין B12 בדם אחת לחצי שנה.

בניתוח מעקף קיבה נפגמת גם ספיגת סידן. יש ליטול כדור של סידן וויטמין D במינון של 1000 מ"ג ליום
לכל החיים, כדי למנוע פירוק עצם ואוסטיאופורוזיס. בבדיקות דם לעיתים לא נגלה ירידה ברמת הסידן
משום שהגוף, כדי לשמור על ערך תקין, מפרק סידן מהעצמות. רמז למצב זה ניתן על ידי בדיקה של
רמת הורמון PTH בדם, שעולה במצבים אלו. ערך PTH גבוה מחייב התיעצות עם רופא המשפחה
ונטילת מינון גבוה יותר של סידן וויטמין D מידי יום.

לאחר מעקף קיבה יש למדוד רמות ברזל וחומצה פולית אחת לחצי שנה וליטול תוספים בהתאם לרמות
בדם ולפי יעוץ רופא המשפחה. בנוסף מומלץ ליטול שני כדורי מולטיויטמינים ליום כמו בניתוחים
הרסטריקטיביים.

בניתוח מעקף תריסריון נפגמת בעיקר ספיגת ויטמינים מסיסי שומן מסוג A,D,E,K ולפיכך יש לקחת
תוספת מולטיויטמינים וויטמינים מסיסי שומן לכל החיים. בנוסף יש להקפיד על תזונה של 80 גרם חלבון
כדי למנוע נזק לכבד. אם בדיקות הדם מראות רמה נמוכה של חלבון או אלבומין יש ליטול תוספי חלבון
על ידי אכילת יותר בשר וביצים, או על ידי תוספת משקה פרוטאין או חטיף פרוטאין ליום.

צום ממושך או ירידה דרסטית מידי במישקל אינם מצב תקין ומחייבים בדיקת רופא ותזונאית. מצב זה
יכול לגרום לירידה ברמת ויטמין B1 – תיאמין, שרמה נמוכה שלו בדם גורמת לתופעות נוירולוגיות של
נימול וחולשה. המצב מחייב מתן ויטמין B1 בעירוי לוריד.  

תודה. קיבלתי
02/04/14 18:02
24צפיות
אבל ראיתי ברשת שיש כל מיני תפריטים ורציתי לבדוק את ההבדל ביניהם, הרי תכלס זה אותו ניתוח אז לא מבינה למה לכל רופא יש תפריט אחר...
שבוע הבא אני בביקורת ורוצה שיאשר לי תפריטים אחרים, אם הם בסדר או לא.
תודה
תקפידי לשמור על הכללים ותופתעי לטובה
02/04/14 17:47
37צפיות
שיהיה לך בהצלחה רבה.
º
שאלות לפני ניתוח
22/03/14 23:19
57צפיות
º
1
22/03/14 23:19
11צפיות
אופירה שלום....שאלות....
20/03/14 23:01
85צפיות
שלום אופירה וחברים יקרים,

אני מהמתלבטות....קראתי באתר שכן של ד"ר שי חומר לא מעט, באתרים למינהם של ד"ר אבינוח ואחרים,
וכעת , גיליתי את הפורום הנוכחי וגם פה קראתי על הניתוחים, הסיבוכים ואורח החיים המאתגר והמבטיח...
אופירה , את נשמעת מאד החלטית לגבי ה"טבעת"....האם את מרוצה בסה"כ ? האם זה לא מתיש להיות כל הזמן "לקוח"
קבוע / פציינט קבוע וב"זוגיות" עם הרופאים? האם מקרי ה"נפילה" / ארוזיה , דימומים וסיבוכים הזויים שכיחים רק בקרב
המתנהגים לא נכון?  מה קורה לאחר 7 או 10 שנים?   קראתי באתר מסויים שלא מנתחים שרוול אחרי טבעת ואני מוצאת
שזה מתרחש..... האם זה עובד? את מוצאת שעדיפה הטבעת על פני השרוול ?  (אגב, ד"ר שי, בלי ששאלתי, מעדיף שרוול... ואני מאדדד
חוששת ממצב בלתי הפיך זה של הסרת חלק נכבד מקיבתי לפח האשפה......על ]ניו, מעדיפב טבעת רק שכל התזוזות והחדירות של הטבעת מציקות במחשבה..)
לנגה השואלת
21/03/14 06:43
53צפיות
אומנם אני לא אופירה ,אשמח לייעץ מניסיוני הדל של מעל 13 שנה ,אני לא אגיד לך לעשות טבעת או שרוול ,זאת ההחלטה שלך כי ההחלטה או הכישלון חס וחלילה יהיו שלך ,
אענה לך על כמה שאלות  אני לא לקוח קבוע של הרופא  לא צריך כל הזמן לסגור ולפתוח ,אני כבר לא נוגע בטבעת מעל  10 שנים ,עכשיו יש בעיות יש תקלות ,יש נפילה של  הטבעת יש מקרים של אירוזיה ,את קוראת את זה בפורום  וברור שאת זה יכתבו ,שאין בעיה אף אחד לא יכתוב ,המקרים האלה מהווים אחוז קטן  ,
שרוול הוא ניתוח  של כמה שנים יש המון המון הצלחות ,ויש גם כישלונות ,אפשר לרמות כל ניתוח באכילת מאכלים עתירי קלוריות, או  בנישנושים
יש רופאים שמאמינים רק בטבעת כמו ד"ר אבינוח ,יש רופאים שמאמינים רק בשרוול ,לפעמים מטעמים רפואיים גרידא ,לפעמים מטעמי נוחות של לנתח ולא להתעסק אחרי זה בסגירות ופתיחות ,ושאר בלבולי המוח.
ההחלטה קשה תקרי פה תשאלי גם בפורום של המשורוולים  השכנים שלנו בפורום  ומאחל לך בהצלחה בבחירה ,והצלחה בניתוח ,ובפרוייקט של הירידה במשקל .

הרבה בריאות

קובי
לגבי הטבעת שבבטני אני מאוד החלטית
22/03/14 22:55
45צפיות
אבל אף אחד לא יכול לדעת מראש אם תהיי מרוצה מהטבעת שלך, ומה תהיה האינטרקציה בינה לבין מבנה הקיבה שלך.
אבל בגדול - ובלי שאוכל להביא לך הוכחות סטטיסטיות מדעיות - ב-7 שנים שאני קוראת מתעניינת ומדריכה אנשים בנוגע לניתוח הטבעת - בפירוש המקרים של הסיבוכים שכיחים רק בקרב המתנהגים לא נכון. אצל מי שלא סוגר טבעת על הקצה הסיבוכים והבעיות הרבה פחות שכיחים, ובוודאי שאם הוא מתנהג נכון גם בתגובה לבעיות (להתייעץ מיידית ולא לסחוב, ובכלל להיות מעודכן במידע רלוונטי), הוא מונע בפירוש את הסתבכותן. כך שגם אם יש אצלו פה ושם סיבוכים, הם לא מגיעים למצבים הקשים.

למשל, דלקות בוושט יעבור כל אחד מתי שהוא. מי שיש לו ידע ומודעות ומתנהג נכון (לא סוגר על הקצה), יידע לעצור אותן מהר ולא יחווה אותן לעיתים קרובות כלל וכלל.

התלות בטיפול המשך והצורך במנתח - זה בהחלט אחד המאפיינים של ניתוח הטבעת. בשנה הראשונה צריכים להיות לקוח לעיתים קרובות יותר. בשנים הבאות פחות. אבל כן צריכים להיות ערניים, ולפתוח מיידית במקרי הצורך. אלא שאם מתנהגים נכון (לא סוגרים על הקצה) מגיעים למקרי הצורך לעיתים מאוד רחוקות. וגם אז יש טווח תמרון ולא מגיעים למצב שחייבים היום לפתוח.

רק מה - צריך לזכור שבטבעת מורידים יותר לאט במשקל, פחות יחסית לשרוול (שבו יורדים מהר והרבה בשנה הראשונה, בדרך כלל - גם כאן יש יוצאים מן הכלל).
במשך השנים, לא רק בשרוול משמינים, אלא גם מי שלא סוגר טבעת על הקצה עלול לסבול מהשמנה ברמה מסוימת וברור שהוא יצטרך כל הזמן להיות במשמעת שמירה והתנהגות, ולהיעזר בכל מיני אמצעים בשביל לא להשמין יותר.
כך שאין מצב להישען לאורך שנים לא על הטבעת ולא על השרוול.

יש היום ניתוחי שרוול אחרי טבעת. סביר שהכתבות שקראת הן מלפני 3-4 שנים.
יש הרבה אנשים שיש להם טבעת שנים רבות. גם עשרות שנים - אם מביאים בחשבון את מנותחי הטבעת הקבועה. כך שזו בהחלט מציאות אפשרית. הטבעת לא צריכה להתבלות, ואין לה גיל מכסימלי. אבל מי שעושה טבעת צריך להביא בחשבון אפשרות של בלאי וצורך בניתוח החלפת הטבעת במשך השנים. זה ניתוח כמו ניתוח טבעת בדיוק.

אם את רוצה טבעת, תלמדי טוב טוב מהי ההתנהגות הנכונה לפני שתחליטי. פה בפורום (בתשובות שלי), באתר טבעת בחתימה שלי. ותשאלי הרבה הרבה שאלות לגבי ההתנהגות הנכונה, עד שתהיי בטוחה שאת יכולה לסמוך על עצמך בנוגע אליה.
גם אחרי הטבעת, תתייעצי איתנו כל הזמן. זה מאוד חיוני להצלחה בניתוח טבעת.

להגיד טבעת עדיפה על שרוול או שרוול עדיף על טבעת זה כמו להגיד עדיף צבע ירוק על צבע לבן... מה, מי, למי, באיזה הקשר. אי אפשר לומר מה עדיף.
בכל אופן, לרוב המנתחים בהחלט עדיף השרוול... ולד"ר אבינוח מאוד עדיפה הטבעת... זה כמובן לא נותן לנו כלום בנוגע להחלטה לגבי עצמנו.
קובי ואופירה יקרים, תודות !!
22/03/14 23:47
30צפיות
שבוע טוב,

קראתי את אשר כתבתם וכמובן "חרשתי" בקריאה לאחור של שאלות ותגובות שבהחלט החזרה עליהן הפנימה אצלי מספר עקרונות
שבסיבתם אני מרגישה מאד נחושה לבצע ולהצליח...
קראתי רבות את המושג "הגבלה איכותית"  והבנתי שזה משהו אינדיבידואלי....האם הגדרה זו  מדברת על המצב האידיאלי של הטבעת?
קרי,  מצב הגבלת המזון בסגירה קונקרטית שבה גם יורדים אבל גם מרגישים טוב?

אגב, מה קורה בתקופה של מחלות שהגוף מעורר הקאה טבעית מהקיבה עצמה? שיעול מתמשך...האם יש קושי?
מה עם תרופות (גלולות חריגות בגודלן) לאחרונה לקחתי אוגמנטין 875 וזה כדור טיל ממש !! מה קורה בבליעת שכאלה?

האם יש טבעות שונות ? (ראיתי את המושג "אמריקאית" ו"שבדית") האם הן זהות או שונות? יש עדיפות למשהו?
בעוד שבוע בערך יש לי פגישת יעוץ ראשונה...מאז התנעת התהליך כמה זמן בערך לוקח עד הניתוח עצמו? (דרך הקופה ולא פרטי).

מלאכתכם ממש מבורכת  וניכר כי באה מאכפתיות מדהימה !!

תבורכו !!                   שבוע טוב ובריא  , נגה.
ההגבלה היא מאוד אינדיבידואלית
24/03/14 21:20
21צפיות
אין מצב אידיאלי. יש אנשים שאוכלים טוב, הטבעת לא סגורה חזק, ויורדים טוב ומרגישים טוב. אבל יש אנשים שצריכים לסגור יותר.
יש מצבים שאוכל עובר אבל שתייה לא עוברת טוב. אי אפשר כמובן לסגור יותר כדי שפחות אוכל יעבור. צריך לקבל עצה בנוגע לשתייה וצריך להיעזר בכלי התנהגות כדי שהאכילה תהיה דלת קלוריות ומפוזרת על פני היום, כדי לעזור למצב השובע.
ברוב המקרים ממתקים/חטיפים עתירי קלוריות יעברו במעבר צר מאוד, אבל ירקות ואוכל בריא - לא. כמובן שצריך להתייעץ, כי בהתאם לשאר הנתונים (ירידה, איכות התזונה חוץ מהממתקים), תהיה הנחיה איך להתנהג - לפתוח ולאכול ירקות או פשוט להוציא אויבים מהבית ולדאוג שיהיה תמיד אוכל מבושל זמין. הכל תלוי בהרבה נתונים.
יש מצבים שבסגירה מסוימת אי אפשר לחיות, יש דלקות ורפלוקס, ובסגירה יותר רחבה במעט האוכל עובר בקלות. צריך לדעת להשתמש במכסימום עזרה של השיטות השמרניות לירידה במשקל, ואין לסגור את הטבעת באופן שמחבל קשות במערכת העיכול.

מצבים הורמונליים, מצבי לחץ נפשי, מצבי רוח, מקומות ואווירה שונים - יכולים להשפיע מאוד על יכולת האכילה. לפיכך צריך כל אדם ללמוד היטב עם הזמן את טבע גופו, עפ"י הניסיון (והרבה התייעצות איתנו).

בקיצור, בדרך כלל אין מצב אידיאלי בו הטבעת עושה את כל העבודה, והבן אדם יכול לנוח על זרי הדפנה. הטבעת עוזרת, וצריך גם לעזור לה לעזור.

אין בעיה להקיא אם יש קלקול קיבה או בחילה. הטבעת לא מפריעה לקיבה להקיא.
יכולים להיות מצבים ששיעול ודלקת גרון או דרכי הנשימה יגרמו להקטנת יכולת האכילה. לכן צריך להיות מוכן לכך, להתייעץ ולשמוע מה כדאי לעשות (יש מצבים שונים, לא תמיד צריך לפתוח טבעת, ואם צריך, בוודאי שלא צריך לפתוח הרבה).

הטבעת הטובה ביותר היא היחידה בשוק היום, אצל ד"ר אבינוח (ואצל רופא אחר אני בפירוש לא ממליצה להתנתח היום בטבעת!). זו הטבעת השבדית החדשה (עם הפורט השטוח). זו העדיפות היחידה.

כדאי מאוד לפני פגישת הייעוץ כבר לגשת לקופה, ולשאול לגבי ההליך שהם דורשים בנוגע לניתוח, ולקבל רשימת בדיקות שאפשר כבר להתחיל לקבוע תורים למכונים שעושים אותן.
המנתח גם ייתן רשימת בדיקות חופפת, אבל חשוב להקפיד על כל הבדיקות של הקופה, כי זה התנאי לאישור ולמימון הניתוח.
בקופה ואצל המנתח צריך לברר גם איזו וועדה צריך לעשות, ולקבוע אליה תור.
אם יש ביטוח משלים בקופה, כדאי מאוד לעשות את הניתוח בבי"ח פרטי עם השתתפות עצמית של עד 2000 ש"ח, תלוי בקופה ובביטוח המשלים.
º
2
22/03/14 23:19
7צפיות
ניתוח שרוול
19/03/14 18:56
77צפיות
שלום רב

החלטתי לעשות ניתוח שרוול אני מעונינת לעשות אותו באסותא חיפה
רציתי לשאול אם למישהו כאן יש המלצה על רופא באסותא

אשמח לתגובה
º
שאלת גם בפורום משורוולים בתפוז?
22/03/14 22:39
21צפיות
º
3
22/03/14 23:19
2צפיות
שאלה למבוטחי מאוחדת
19/03/14 17:42
57צפיות
אני תכף מסיימת את הבדיקות של הקופה ומגישה את הטפסים לוועדה.אני מאמינה שיאשרו לי בגלל הBMI שלי

השאלות הם:

1. קודם צריך לעבור את הוועדה של מאוחדת ואז לחפש מנתח/ בית חולים?

2. האם זה נכון שלעבור ניתוח באסותא עולה בסביבות 7000 ש"ח אחרי כל ההנחות של ביטוח שיא+ עדיף?

3.כמה זמן עבר עד שקיבלתם תשובה מהוועדה של מאוחדת?

4. המלצות לרופאים בבית חולים ציבורי יתקבלו בשמחה.

*** אני מעוניינת בניתוח שרוול-שלחתי גם שאלה בפורום משורוולים .

תודה -אשמח לתשובות במהרה כי אני מבולבלת מכל המידע שאני מקבלת
לפני ניתוח עבור מבוטחי מאוחדת
24/03/14 10:45
22צפיות
גם אני לפני ניתוח ומבוטחת במאוחדת. אני הופניתי על ידי רופאת המשפחה לרופא כירורג , שאישר שאני מתאימה לניתוח ושלח אותי אל המזכירות. במזכירות נתנו לי רשימה של רופאים פרטיים שעובדים עם קופת החולים.
וטופס של בקשה לניתוח הכולל רשימה של בדיקות ואישורי רופאים שצריך להגיש.
הביטוח שלי (שיא) מאפשר 3 פגישות ייעוץ בשנה עם רופאים פרטיים. לאחר בירור והמלצות בחרתי בדר' סובחי.  (שילמתי 900 ש"ח לפגישת ייעוץ ואני אמורה לקבל כ-85% בחזרה מקופת החולים.)
בפגישה איתו הוא נתן לי רשימה של בדיקות שיש לעשות לפני וועדה, והפקידה שלו גם שלחה לי טפסים ממדיקל סנטר בהרצליה, שם הוא מנתח, ושם תהיה הוועדה.
מסתבר שהבדיקות והאישורים שהקופה מבקשת, הן כמעט חופפות לבדיקות שצריך כדי לקבוע תור לוועדה, ואני עכשיו עומדת לסיים את כולן. בשאיפה בשבוע הבא אגיש אותן ואקבע תור לוועדה.
נמסר לי שלוקח 4-5 ימים לקבוע תור לועדה במדיקל סנטר ושהתשובה היא די מיידית.
אני חייבת לציין, שזה היה מרוץ די מתיש בין רופאים למעבדות, למכונים ולתזונאית.

ההמלצה שלי לבקש מייד תור לתזונאית שיכולה לאשר ניתוח כזה, כי מסתבר שלא כל התזונאים במאוחדת מוסמכים לעשות זאת.  במוקדים יש רשימה של התזונאים המורשים.
דרך אגב במידה ותחליטי לעשות את הניתוח דרך רופא פרטי, יש השתתפות (תלוי בביטוח) של כ-1000 ש"ח.
זה כמובן נתון לשיקולך.
במזכירות קופת החולים אמרו לי בנוסף שאם אבחר ללכת לבי"ח ציבורי, יש רשימת המתנה של לפחות 8 חודשים. אצל דר' סובחי הגדילו ראש וקבעו לי את הניתוח לעוד חודש וחצי.
אשמח לענות לשאלות נוספות .. :)
בהצלחה!
כבר סיימתי את הבדיקות שהקופה דרשה ואז...
24/03/14 18:59
26צפיות
שהגעתי למזכירות הרפואית אמרו שאני קודם צריכה אישור של הרופא מנתח כדי שבכלל יוכלו לשלוח את הטפסים לוועדה של הקופה

אז יש לי מחר תור לד"ר סאקרן באסותא.קבעו לי מהיום למחר זו רק פגישת ייעוץ שתעלה לי 1000 ש"ח ואני זכאית להחזר אבל זה מרגיז שכשבאתי לקחת את הרשימה לפני הוועדה הפקידה לא אמרה שאני צריכה אישור רופא.סתם בזבזתי זמן יקר ,גם ככה כל הבדיקות לוקחות זמן.

כבר הייתי אצל דיאטנית בריאטרית ופסיכיאטר וכל הבדיקות הנדרשות

בהצלחה
º
4
22/03/14 23:20
4צפיות
צינון לפני ניתוח
10/03/14 11:23
64צפיות
אני אחרי שפעת ויש לי עדיין כאבי גרון אני אמורה לעבור ניתוח בעוד שלושה ימים האם יש סיכוי שיבטלו לי את הניתוח
איזה ניתוח? האם אמורה להיות אינטובציה?
10/03/14 11:40
47צפיות
מניסיון שלי עם הרדמות קצרות, אין בעיה עם גרון כואב, אך צריך להודיע למרדים כמובן לפני.
הכי טוב להתייעץ עם המזכירה של המנתח.
שפעת וכאבי גרון
10/03/14 17:09
39צפיות
חייבים להודיע למרדים, מקווה שהכל יסתדר בימים הקרובים ,ותעברי את הניתוח.


קובי
כאבי גרון לפני ניתוח
10/03/14 18:16
41צפיות
מנסיון , ממני ביקשו לדחות את הניתוח בשבועיים לאחר ההחלמה מדלקת גרון.  חובה עליך לשאול את המרדים.
º
5
22/03/14 23:20
5צפיות
לפני ניתוח
09/03/14 19:52
89צפיות
שלום לכולם,
אני קוראת די בעיון את התגובות של כולם שמאוד סייעו לי להגיע להחלטות לגבי סוג הניתוח שאעשה.
מהרגע שקיבלתי את ההחלטה לעשות את הניתוח התחילה הדילמה שרובכם מכירים, טבעת או שרוול. לאחר קריאה של עצות והמלצות החלטתי ללכת על ניתוח שרוול.
ביום רביעי הקרוב יש לי פגישת ייעוץ לפני ניתוח עם דר' סובחי לגבי ניתוח שרוול, ורציתי לדעת מה קורה בדיוק בבדיקה, האם רק מדברים?
כשהתקשרתי לדר' אבינוח הפקידה שלו מסרה שהבדיקה אורכת בין שעתיים לשלוש.. האם זה תמיד כך? מה בדיוק בודקים במשך 3 שעות?
אני נלחצת כשאני לא יודעת לקראת מה אני הולכת ואעריך מאוד את עזרתכם בהפגת הלחץ...

תודה :)
7864
לא בודקים כלום בפגישת הייעוץ
09/03/14 22:16
74צפיות
מקבלים ייעוץ.
יש מנתחים שדורשים שתשמעי הרצאה שניתנת לכמה מנותחים ביחד.
פשוט תשאלי את הפקידה של כל מנתח מה זו פגישת הייעוץ ומה עושים בה. ומה לוקח 3 שעות.
לפני ניתוח
09/03/14 22:58
54צפיות
ביעוץ רק מדברים תקבלי הסבר לקראת מה את הולכת ,ומה משמעות הניתוח ,ואיזה בדיקות המנתח דורש
היעוץ מהיר  ולא לוקח כמה שעות \נראה לי 1/2 שעה גג.
מה שאני מציע לך שתכיני בכתב  את כל השאלות ,שלא יהיה מצב שתשכחי משהו .
בהצלחה!!!
קובי
יודעת לענות רק לגבי אבינוח
10/03/14 12:06
62צפיות
אם זה עוזר במשהו.....
הייעוץ עצמו לא באמת כל כך ארוך. בהתחלה נפגישים בקבוצה עם אחות חדר ניתוח שמסבירה את הניתוח עצמו, לאחר מכן נכנסים לפגישה אישית עם אבינוח להסבר על התהליך, בדיקות שצריך לעשות וכל הפרוצדורות עבור הניתוח.
בפועל זה שלוש שעות כי מחכים בתור, אבינוח מקבל מטופלים בין לבין, וגם מקרים דחופים. אומרים לך שלוש שעות כדי שלא תשאלי אותן עוד כמה זמן יש לחכות....
תודה רבה לכל המגיבים
10/03/14 13:31
35צפיות
סייעתם לי מאוד והרגעתם את החששות מהבלתי צפוי.
º
6
22/03/14 23:24
3צפיות
הכנות לקולונוסקופיה
21/02/14 16:46
83צפיות
האם מותר לשתות קפה שחור 5 ימים לפני קולונוסקופיה?
º
שלום סוס. אין פה ידע בנושא הזה.
21/02/14 17:03
34צפיות
קולונסקופיה
21/02/14 17:08
59צפיות
בטח קיבלתה  דף הסבר לקראת הבדיקה ,מה מותר לאכול ,וההכנות שצריכות להיעשות .לפי מה שידוע לי מחבר שעשה את הבדיקה לפני 3 ימים שאסור לשתות קפה שחור ,אבל אני לא זוכר כמה ימים לפני .
עדיף לשמור על מה שכתוב שלא יהיה מצב שכל המערכת  של המעי הגס לא תיהיה  נקייה מספיק ותצטרך שוב לעשות את הבדיקה ,שההכנות שלה לא נעימות בלשון המעטה.

בהצלחה הרבה בריאות
שבת שלום.


קובי
º
שרשורי טבעת קצרים
53תגובות
22/03/14 22:56
24צפיות

(המשך...)
º
שרשורי שרוול
22/03/14 23:09
31צפיות
º
1
22/03/14 23:09
13צפיות
שרוולדת שנתיים
19/03/14 20:54
81צפיות

בתאריך הזה בדיוק לפני שנתיים עברתי את הניתוח.

יפה שגם אחרי שנתיים השרוול עדיין עובד  מקווה שזה ימשיך

ככה.. אני רואה איך שהכמויות עלו ועולות אבל עדיין הן נורמליות.

רציתי לשאול : ביקורת - בשנה שעברה המנתח אמר שירצה לראות אותי

שוב כעבור שנה שזה אומר עכשיו לאחר בדיקות.אם מבחינה כירורגית

אין כאבים וחוסרים אפשר לבדוק אצל רופא המשפחה .אז לשם מה הביקורת ??

מה בודקים .ואגב במכבי עושים בעיות .כי נאמר לי שהם מאשרים

את הבדיקות שהמנתח ביקש בעבר אחת לשנתיים ועברה רק שנה

כך שאם אני רוצה אז צריך להגיש בקשה וזה הולך לועדת חריגים.

טרם פניתי למשרד של המנתח כי אני מאמינה שאם הוא יכתוב הפנייה

אז הם יאשרו אבל האם זה נחוץ ??

ושאלה נוספת : בתור שתייה קלה מה עוד אפשר חוץ ממים בטעמים ??ורק לא

הדיאט הזה .המלצתם פעם על סירופ כזה דיאט וטעמתי את זה וזה לא טעים לי

מה עוד אפשר ?? מים רגילים עושים לי בחילה.

שרוולדת שמח לי.

יום הולדת שנתיים לשרוול
20/03/14 05:43
47צפיות
שמח לשמוע שהשרוול ממלא את תפקידו כמו שצריך, ברור שיש עלייה בכמות האוכל ,אבל זה נורמלי וזה טוב .
באם אין בעיות ובאם אין חוסרים בבדיקות הדם לא נראה לי שיש  צורך בבדיקת המנתח ,אגב איזה בדיקות הוא   דורש שמכבי מאשרת פעם בשנתיים ,
אפשר לשתות משקאות דיאט כמו אשכוליות של פריגת ,תפוזים ,יש סירופים דיאט כמו אננס אולי פטל אולי לימון ,יש מבחר משקאות בשוק ,בטח תמצאי משהו לטעמך.
בהצלחה בהמשך והרבה בריאות.
קובי
שנתיים - גיל מאוד מתוק
20/03/14 15:59
51צפיות
המון בהצלחה בהמשך, עד גיל גבורות.

לגבי הביקורת - תתייעצי במשורוולים, אם הם לא ייכנסו לפה ויענו לך.

לגבי השתייה - סירופ דייאט של עסיס יש בכל מיני טעמים. תנסי את האשכולית האדומה.
יש גם משקאות דיאט - ספרינג, תפוזינה ועוד כאלו. תבדקי אם הקלוריות שלהם ל-100 גרם לא הרבה פחות מהמים בטעמים. הם הם הרבה פחות זה כדאי, כי במים בטעמים יש לא מעט קלוריות.

יש הרבה ממתיקים מלאכותיים. כדאי שתנסי את כולם. אני מוסיפה ממתיק מלאכותי לסירופ דייאט, וזה משנה את הריכוז ואת הטעם שלו.
בנוסף, אני סוחטת אשכוליות, או לימונים, ומכינה מהם תרכיז בעזרת הרבה ממתיק מלאכותי. שמה בקופסאות קטנות או כוסיות ח"פ ומקפיאה (כי התרכיז הטבעי מחמיץ מהר, לכן אני מפשירה בכמויות קטנות ומחזיקה במקרר, שלא יחמיץ). זה טעים!
גם במיץ רימונים אפשר לעשות אותו דבר. גם במיץ תפוזים טבעי סחוט מבקבוק.

והכי חשוב - שוקו דיאט שאני מכינה לעצמי (שיהיה באמת דיאט, ושיהיה רובו מים, ולא רובו חלב). מקקאו טעים, ממתיק מלאכותי, 3/4 מים ו-1/4 חלב. מכינה לי בבקבוקים, עם מים פושרים או קרים, ושותה מזה ליטר כל יום, ולפעמים שני ליטר.
הבדיקות
20/03/14 20:55
44צפיות

לפני שנה כאשר היה שנה לניתוח אז הוא ביקש בנוסף

לכל הבדיקות הרגילות של כולסטרול,טריגליצרידים וכו'

גם b6. B12 ועוד כל מיני b שאין בבדיקות הרגילות של מכבי

וגם בשנה שעברה הקופה אישרה מאחר והמנתח(המנתח החתיך ).כתב מסמך ובו היה כתוב שזה שנה לניתוח והוא מבקש את הבדיקות האלה .ואז הקופה אישרה .כי זה היה מסמך רישמי מהמנתח עם לוגו ווחתימה שלו ...

בשנה שעברה כאשר שאלתי את המנתח אם זאת הביקורת האחרונה אז הוא אמר שמבחינת המיכסה כן (זה דרך מלב"י) אבל שהוא ירצה

לראות אותי בעוד שנה עם  אותן בדיקות ....ואז במכבי אמרו

שזה אחת לשנתיים אבל אם אבקש מהמשרד שלו והוא שוב יכתוב מכתב וזה יעלה לועדת חריגים כפי שהמזכירה אמרה אתמול אז יש סיכוי שיאשרו אבל כאמור השאלה האם יש צורך ?(למרות שלא הייתי מתנגדת לראות את זיו פניו של המנתח .חבל שרק פעם בשנה


תודה קובי ואופירה
בכל קופה יש בעיות במשהו
21/03/14 10:51
34צפיות
אני במכבי צפת
ולרוב אני יכולה להילחם
אבל לא מאשרים לבצע שוב B12
כי פעם אחרונה שביצעתי (לפני יותר משנה+) היה תקין.
בתור מעוקפת אני חייבת ליטול ויטמינים למיניהם
ולעקוב אחרי תוצאות שלהם.
בעית אי-ספיגה של תזונה (לא קלוריות)
מצריך שאבצע צפיפות עצם. עשיתי לפני כשנתיים.
כעת אני בגיל 51, אבל שביקשתי מהרופאה יצא המסמך מהמחשב
שרק מגיל 60 ומעלה אפילו שהרופאה ציינה שאני אחרי מעקף.
נאמר לי לי להביא התוצאות הבדיקות של לפני שנתיים (הראה שיש לי כבר אוסטיאופניה) ואז אולי יאשר.
במקביל/להבדיל שהייתי אצל אחות לעשות אינהלציה,
היא מעבירה את הכרטיס שלי וזה מראה שגילי 51--
האם אני רוצה לעשות ממוגרפיה.
למחשב של הרופאה, של האחות ושל המזכירות - אין שום תיקשורת
אחרת היו רואים ושמים לב שעברתי פלסטיקה של הרמת/הקטנת שדיים
ושהממוגרם האחרונה שלי היה ב11/2011 אבל ביצעת US שדיים ביוני 2013 וב12/2013.
בהצלחה לקבל כל בדיקה שאת מרגישה צורך רפואי!
מקימי מצפת
º
2
22/03/14 23:10
5צפיות
שלום אני סובל
09/03/14 21:32
135צפיות
שמי דניאל  מת"א התכתבתי קצת בקיץ 2007 לפני ניתוח שרוול שעשיתי ביולי 207 וגם לאחריו  נותחתי בתה"ש  שרוול אצל גוייטין עם המון מאבקים עם כללית אבל הם בסוך נכנעו אפילו הייתי במפגש בבית של מישהו בנתניה  אני חושב  יחד עם ליבי. . בקיצור שנה ראשונה הייתה טובה אבל ירדתי רק 25 קילו ,אימי נפתרה ועוד..  לא התמדתי בביקורות ובאורח חיים התפתיתי למתוק ולחטיפים ובקיצורהעלתי את כל ה  2 קילו. גם היום לא  יכול לשתות ולאכול לרוב יחדיו . אם אני אוכל מהר אני מגהק או לפעצים האוכל עומד לי בוושט למעלה..בקיצור סובל . לוחצים עליי לעשות מעקף , אומרים לי שהיום ניתוח השרוול שונה מ 2007  ? .הייתי מרוצה  מגוייטין , היכן  הוא  מנתח  היום ? מי  מנתח מומלץ ואדיב וסבלני למטופליו ושיש לוהצלחות טובות והוא עדיין ? האם יש שרוול חדש ? האם מומלץ לעשות מעקף ? האם יש כמה סוגי מעקפים ? יש לי המון שאלות והתלבטויות אשמלח לעזרה
נשמע שהשרוול מגביל אותך היטב
09/03/14 22:21
96צפיות
אתה סובל כי אתה נלחם בו, ומתעקש על אורח חיים לא נכון.
מה יעזור המעקף? גם שם לא קורים ניסים. יש מצב שלא מרזים גם במעקף. מי שאוכל מתוק וחטיפים לא בהכרח יקבל דמפינג במעקף, ולא בהכרח שתיווצר לו מוטיבציה גבוהה להימנע מדמפינג. ונגד חטיפים עתירי פחמימות, מלח ושומן - המעקף לא יעזור.

אין פיתרון ניתוחי נגד השמנה, ללא שינוי אורח חיים, או לחילופין - סבל.
הניתוחים מיועדים לעזור למי שמשנה את אורח חייו וצורת אכילתו. להקל עליו. לא לעשות את העבודה הזו בשבילו.
מי לוחץ עליך לעשות עוד ועוד ניתוחים? ניתוח חוזר הוא ניתוח הרבה יותר מסוכן מאשר ניתוח ראשון בקיבה.

יש ניתוח מעקף תריסריון (מנוסה בו רק ד"ר קידר מבילינסון). זה ניתוח שבו קשה מאוד לא לרדת במשקל וקשה מאוד להשמין, אבל הוא עלול לגבות מחיר בלתי הפיך של סבל גדול ונזקים לבריאות. אתה רוצה לקחת סיכון?
מה שכואב
09/03/14 23:38
68צפיות
זה שחזרתי ל 187 קג  והמשקל יתר פגע בברכיים  עד שחיקת הסחוס ונזק בלתי הפיל בברך ימין  ותורשה של לחץ דם וכלי דם , זה מדאיג אותי אבל מצד שני ההתמכרות למתוק משתקת אותי ואני לא מצליח לשבור את מעגל הקסמים  
מבחינת ניתוח -
10/03/14 02:47
56צפיות
יכול להיות שתיאלץ לעשות מעקף תריסריון.
יש כמה סוגים של מעקף תריסריון.
כדאי אולי לעשות פגישת ייעוץ עם ד"ר קידר לגבי הסוגים השונים של התריסריון.

אבל בלי קשר, כדאי גם לראות מה בדיוק הבעיה ההתנהגותית שלך עם האכילה, כדי לראות אולי אתה יכול לעשות שינויים קלים מאוד, אבל משמעותיים מאוד, ופשוט חסרה לך מודעות.
אתה אדם צעיר? היית פעם בהשגחה דיאטנית או קבוצת דיאטה?
אפשר לשאול גובה, משקל לפני הניתוח (לפני 7 שנים), ומתי ובכמה זמן התרחשה העלייה ל-187 ק"ג?

מה בגדול היתה הסיבה להשמנה לפני הניתוח.
כיצד השתנתה התזונה שלך מלפני הניתוח לאחר הניתוח.
איך מתבטאת ההתמכרות למתוק, מה אתה אוכל היום באורח קבוע, ובאילו כמויות.
מה אורח החיים שלך בגדול (מה אתה עושה ביום יום)?

אם אתה רוצה לנתח את מצבך בפרוטרוט, כדי לדעת איך להתקדם ולאן, בשיחת ייעוץ טלפוני (חינם) - אתה מוזמן להתקשר אלי בנושא זה, טל' 03-5781855, אופירה, לא בשבת, להשאיר הודעה בתא הקולי.
אני בעלת ניסיון רב, ואין לי תעודת מקצוע. יודעת לעזור להגדיר את הבעיה ברובד התזונה וההתנהגות, ולהציע כיוונים לפתרונות.
שלום דניאל
09/03/14 23:06
62צפיות
אין שום דבר בניתוח מעקף שלא יגרום לך לעלייה במשקל  באם תטחן מתוקים ,אין חוכמות ,אפשר לרמות כל סוג של ניתוח ,תרד מהמתוקים  ב80% מפעם לפעם  אפשר משהו בשביל הנפש. השרוול מגביל אותך תשתף   איתו פעולה ,אל תידחס עד למצב שיתקע לך בושט
באם תנהג בהתאם תרד מחדש  במשקל .
קובי
º
3
22/03/14 23:10
5צפיות
יציאות אחרי ניתוח שרוול
08/03/14 08:23
98צפיות
אחרי כמה זמן אמורות להיות יציאות
יציאות
08/03/14 09:09
80צפיות
אין חוקים לגבי זה. לי היתה כבר ביום השני בביה"ח ויש כאלה שהיתה להם עצירות מספר ימים. תשתי הרבה. הכלכלה בהתחלה היא שונה ממקודם ולכן היציאות בהתאם. אם ממשיכה עצירות הרבה זמן, יש תכשירים טבעיים שעוזרים. מעדיפה שתתייעצי עם המנתח מה מותר לך לקחת בשלב שלך.
יציאות
08/03/14 12:42
62צפיות
בשביל יציאות צריך גם הכנסות\שאלה כללית מידייקובי
º
4
22/03/14 23:10
4צפיות
קבוצת תמיכה לאחר ניתוח קיצור קיבה באזור שוהם
04/03/14 23:11
43צפיות
מי יודע להנחות אותי איכן יש קבוצת תמיכה לאחר ניתוח שרוול באזור שוהם?
º
5
22/03/14 23:10
4צפיות
הריון ועלייה במשקל לאחר שרוול קיבה...
26/02/14 10:09
140צפיות
שלום לכולם!
אני כבר 5 שנים לאחר הניתוח.. ירדתי ממשקל של 110 ק״ג למשקל של 60ק״ג... גובהי הוא 165.
הכל היה נפלא, עד שנכנסתי להריון הראשון שלי, אני כרגע בחודש 6 וכבד עליתי 15 קילו(!!!) כאמור לסוף ההריון נותרו עוד 3 חודשים והדבר מפחיד אותי בצורה מטורפת...  המוח שלי חזר להיות מוח של אדם שמן. אני רעבה כל הזמן ויש לי חשקים מטורפים לאוכל...
יש פה מישהי במצב דומה? משרוולת שעברה הרעון בשלום ויכולה לייעץ/לשתף ??? הייתי אצל דיאטנית מספר שבועות.. אבל זה לא כ״כ עזר! אני לא רוצה לחזור להיות שמנה שוב :(
שמעתי מכמה חברות
26/02/14 15:25
108צפיות
משורוולות שהיו בהריון
שצריך לשמור ממש ממש
אחרת העליה במשקל רבה.
פורים שמח לכווולם
16/03/14 00:09
48צפיות
הייתי רוצה להגיד שהחג הזה הוא אתגרי בשבילי, בגלל הממתקים,
אבל לצערי כל יום, גם סתם יום של חול מאתגר אותי עם השוקולדים,
ובדרך כלל אני נכשלת.
בכל מקרה שיהיה חג שמח ונשתדל לשמח את הזולת ובמיוחד את עצמנו.
למזלי אני לא אוהבת אוזני המן. סופגניות בחנוכה
16/03/14 01:08
45צפיות
לעומת זאת...
º
אני בדיוק ההיפך
16/03/14 03:45
28צפיות
הבעיה שסופגניה
16/03/14 17:13
30צפיות
לפחות שלמה לא עוברת בקלות והשוקולד
אוי השוקולד למה הוא אף פעם לא נתקע בטבעת??? עוד לא קרה לי שבמבה/שוקולד/
וופלה איכותי וכו׳ יתקעו שם אבל אם אוכל צריך לנהוג בתבונה במחשבה ללעוס לאט :-) זה הוגן?
:-)
º
חג פורים שמח לכולם
16/03/14 08:03
17צפיות
º
פורים שמח לכולנו
16/03/14 08:19
11צפיות
משנכנס אדר מרבים בשמחה
02/03/14 16:58
43צפיות
היום ראש חודש אדר מאחל לכולם שמחה בלב ,הצלחה  בפרויקט של הירידה במשקל ,למי שהגיע ליעד שמירה על ההישגים ,ולמי שלפני ניתוח  הצלחה
אשמח מאוד לשמוע מהחברים מה קורה איתם ,תעדכנו על הצלחות ,גם על כישלונות ,שנוכל לעזור. ונוכל  ללמוד משגיאות
חבר'ה לא להתעצל .קובי

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה