לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכות הבאות למועדון החתירה

``בן לו היה לי, ילד קטן...``
כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?
רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.

אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.

וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.

אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.

כמה ימי מחזור?
כמה ימים לביוץ?
כמה בטא אסטרדיול?
כמה זרעים בתנועה?
כמה עובי רירית?
כמה זקיקים?
כמה סמ``ק פרגונל?
ושאלת המחץ - כמה פסים? (:

אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.

(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)

כמו שנאמר בעבר:

Give me your tired, your poor, your huddled masses

I lift my lamp beside the golden gate


כאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.


התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

שלילי ודיכאון.
19/04/15 08:47
למה? למה? למה? למה?
אוף עם המחזור הזה. הגיע אחרי 10 ימים בלבד.
אוף.
אין לי מילים ואין לי כוחות.
ממש ממש האמנתי. מכירות את הרגע שאת פשוט לא מאמינה למראה עינייך כשאת הולכת לשירותים ופתאום דימום? כי היית באופוריה וכבר חלמת על שמות לילד? כי לא נרדמת לילות שלמים והרגשת שהציצי כואב, הבטן דוקרת, והכול במקום הנכון? ועוד בסבב בלי הורמונים! חשבתי לעצמי שלא ייתכן שזה חלום... אבל החלום התנפץ.
אתמול היינו בטיול, כולן אבל כולן היו עם בטן, אחת חודש כזה ואחת חודש אחר והן קורנות מאושר. החיות מזדווגות מסביב, החתולות השכונתיות ממליטות והיונים בונות קנים ומטילות ביצים.
רק אני פאקינג עם בטן שטוחה.
היחידה בעולם...
אז אתמול ראיתי בטיול את כל הבטנים הנפוחות האלו ואני נשבעת שעלו דמעות אושר בעיניי מאחורי משקפי השמש, כי "ידעתי שאני בהיריון גם" (כמה מפגרת את יכולה להיות???). הקפדתי לא לשתות הרבה קפה, לא להרים דברים כבדים ואפילו (חה!!!) הזמנתי עוזרת פעם בשבוע במקום פעם בשבועיים, כדי לא להתאמץ. כאילו, כמה בנאדם יכול לחיות בסרט?!?! סיפרתי לשתי חברות שלי שהפעם אני מרגישה את זה, שיגעתי את בן הזוג שזה זה, והייתי סנטימטר מלפלוט בעבודה כמה אני מאושרת. חשבתי שאין מצב שבחודש אביבי זה לא יצליח לי! הכול שטויות! לא שווה כלום! הכול זוועה כל כך שנדמה שאני בחלום רע!
ויום העצמאות... חברים רחוקים הזמינו לעשות על האש אצלם עם המון חברים שלהם שאני לא מכירה, מדובר בעדת ילדים ותינוקות ונשים הרות שכולן כבר או עם שניים, או בסיבוב שלישי! אני כל כך מרחמת על עצמי ודומעת כשאני חושבת שעמדתי ללכת לשם עם "ידיעה" שבבטן יש לי משהו על האש גם... איזה חיים אלה! מה אני אשמה מה אלוהים שונא אותי! הוא מתעב אותי ומלגלג עלי! אני חושבת לא ללכת לשום מקום ביום העצמאות... חשבתי להזמין חברה אחרת, אחת שמבינה, עם המשפחה שלה לארוחת צהריים אינטימית והיא יודעת לפחות מה עובר עלי... לפחות בלי שאלות נו מתי היריון... בלי מבטי רחמים... אבל בסוף כנראה שזה לא ייצא לפועל, וכך ייצא שאני אשב בבית...
 
אבל למי אכפת מהחגים. היומיום הנוראי הוא שמנפץ לי את הלב. רק אתן תבינו אותי. עבדתי קשה מאוד להביא את הבת שלי. הרווחתי ביושר את ההיריון הראשון (הייתי פה כמה שנים). מאז, רק אכזבות, והכאב לב של המירוץ לילד שני הוא גם כן כאב לב אמיתי, גם במצב הזה יש שאלות מסביב, כל החברות בשכונה כבר בסיבוב שלישי או רביעי, והכי שובר את הלב כשהילד עצמו כבר גדול ומבקש אח או אחות ואין לך מה לענות.
 
זה לא ייגמר לעולם?
 
והשבוע אני צריכה להתחיל בעבודה פרויקט על... מעקב היריון ומהלך לידה. לא פחות. דווקא זה נפל בחלקי. אני ממש הייתי אסירת תודה אם מישהי אחרת הייתה לוקחת את הפרויקט הזה על עצמה, אבל לא הסכימו לקחת ממני. כאילו, איך אני אנהל פרויקט על הריון? עם דמעות בעיניים??? הבוס אמר לי שכל עוד אני מקצועית הכול נהדר (כי הוא יודע שאני נאבקת! אבל זה לא מזיז לו מבחינת לתת לי את העבודה הזו). איך להיות מקצועית במצב הזה? כל כך סמכתי ושמחתי שאני כבר אהיה בהיריון כשאתחיל את הפרויקט הזה.
מכירה כל כך!
19/04/15 08:59
וכל פעם אני לא מאמינה כמה טיפשה אני יכולה להיות! אני כל כך כועסת על עצמי! 
איזה אשליות אני מרשה לעצמי לרקום, כשמישהו מלמעלה פשוט נקרע מצחוק על זה.
בדיוק לפני שנה היינו בטיול עם חברים בחול המועד פסח, כשהייתי כל כך משוכנעת שהצליח. מאמצע שומקום נכנסתי לראות את הבטא באמצע הטיול - מצאתי קליטה באיזה פינה, ושוב הבנתי, איזה חלומות מכרתי לעצמי. ועכשיו עברה עוד שנה!!!! ואני בת ארבעים!!!!
כבר כתבתי פה פעם, אני כזאת מפגרת שיש עוד סיכוי שאני אגיד לעצמי גם בגיל 80, אם שרה אמנו יכולה....אולי גם אני?!
חכי, תראי, עכשיו חלק יגידו לך למרות הכל לבדוק בטא. 
בדיוק ככה
19/04/15 09:06
אני אהיה בקיץ בת 40. אני פה בפורום מבלה את חיי כבר 7 שנים!!!
בדיוק כך על זה שצוחק מלמעלה!
תחושות קשות כל כך.
מצד אחד כל הזמן להאמין, מצד שני לקבל סטירות לפרצוף.
האמת שאין לי בעיה לבדוק בטא. התקשרתי עכשיו לרופא החדש שעשה לי את הטיפול וקיבלתי הודעה שהוא בכלל לא בארץ. נפלא.
בעלי לא מבין בכלל הוא חושב שאם ממילא יש סיכוי נמוך להצלחה אז אני צריכה להיות אדישה כמו אבן. מבחינתו אין בכלל ציפיה רק היגיון, וההיגיון שלו אומר שלא ממש כדאי לצפות להצלחה כי ממילא הסיכוי פר טיפול נמוך. ממש "עוזר" לי לשמוע. כל התקווה שלי הייתה רק שלי בלי אף אחד שיחלוק אותה וכך גם האכזבה, לכן אני באה לכאן לחלוק.
 
אמא שלי שנמצאת בחו"ל וסימסתי לה שהטיפול לא הצליח. כתבה "צר לי". לא התקשרה אפילו. מה יש לה להגיד? היא לא יודעת מה לומר וגם לא משנה לה.
 
אח הרחמים העצמיים, מגעילים אותי, מעצבן להתבוסס בזה.
אבל בלונד,
19/04/15 22:24
אוליי את שבע שנים פה, אבל יש הרבה נקודות אור...את פה 7 שנים אבל אלא לא 7 שנות טיפולים, עברת שלושה טיפולים והבאת בת, וגם לילד שני מעט יחסית טיפולים. ברור שכל טיפול הוא קשה, אבל נקודת האור היא שזה לא שניסית הכול, ניסית מעט, אז אובייקטיבית הסיכויים די טובים.
 
תנסי לשנס מתניים, יש לך מטרה, ואת תשיגי אותה.
 
פעם ראיתי תוכנית תיעודית
20/04/15 12:50
הזוג שם אמרו שהם כבר עברו המון המון בשש שנים וזהו לא יכולים עוד. ליוו אותם בטיפול האחרון (שנכשל)...
בסוף הסתבר שהם עשו "רק" 6 טיפולים. אני זוכרת שהתפלאתי למה הם מפסיקים אחרי "רק 6". אבל יש אנשים שלוקח להם זמן בין לבין. גם כדי לאסוף כוחות אבל גם כי בין לבין יש תמיד עניינים... למשל ניתוח שאחריו תקופת החלמה. למשל בירורי קרישה.
קשיים כאלה ואחרים וכאב לב נוסף בכל חודש טבעי כשהאמונה שאולי יתפלק נס תתעורר ותוכיח את עצמה (ממש...) - גם את הכאב ה"קטן" הזה אני סופרת כמשהו שהחליש אותי, את רוחי ואת אמונתי כל פעם מחדש. ועוד מלאנתלפים התרחשויות כמו אבחונים, מעבר בין רופאים, תכנון טיפול ואז אופס חום גבוה לבעל - מחכים 3 חודשים וכו' וכו'. גם דברים טובים כמו חתונה משפחתית, נסיעה לנפש... אולי אני מפונקת יחסית לאחרות, אין לי בעיה להגיד את זה. זה כן מרגיש כמו 7 שנים של מאבק כשבאמצע כמובן שמחה גדולה שאני מאחלת לכולן.
אני לא הייתי ולא אהיה אישה שעושה טיפול אחרי טיפול בלי מנוחה... יש כאלה שזה מתאים להן.
אני יכולה לומר שבלי הפורום דרכי היתה הרבה יותר אבודה באפלה וזו נקודה לזכותך
אני כן אגיד לה שתבדוק ולמה ..
19/04/15 09:24
כי פעם הייתי כמוך ..צוחקת על לבדוק בטא כשעמוק בתוכך את יודעת שזה לא זה ..שלא לדבר על דימום שלא משאיר פתח לצפיות.
אבלללללללל .
קרה לי פעמיים שהסתמכתי על הדימום המוגבר ...והפסקתי את הכל וגם בדקתי לפני הזמן ושלילי .
ובמקרה בטעות בדקו לי אחריומיים בטא והיא עמדה על 60.
הכאב על זה והמחשבה שדפקתי את הכול במו ידיי עד עכשיו לא מרפה ..
ועוד פעם שהסתיימה באיבוד חצוצרה כי דימום זה סופי ...ולמה לבדוק בטא בכלל .והיום אוכלת את עצמי ...
אני תמיד עושה בטא
19/04/15 09:31
בדיוק שלחתי בקשה למרפאה שיזינו לי במחשב. את צודקת מאוד.
כאילו כתבת במקומי...
19/04/15 09:01
גם אני עם שלילי... גם לי הגיע המחזור כשאני עם נרות תמיכה, אבל 12 יום מהשאיבה (לא שזה משנה) וגם לי יש ילד בבית ששיחק לי המזל ועכשיו אני מבינה עד כמה (הפריה 1), מזל שיש לי אותו. מזל שלא משחק פעמיים...
התחלתי טיפולים בינואר וכבר שלילי מס' 2 וכל הזמן שואלת את עצמי איך עושים זאת שוב?? איך? מה עושות בנות שעוברות שנים של טיפולים??? איך הן עושות את זה??? כל כך מתסכל, עצוב, מעצבן ומכעיס!
מאחלת לנו שלילי אחרון, ובנתיים שנהנה מהאוצר הטהור שיש לנו בבית ומחזק אותנו כל פעם מחדש.
שבוע טוב ובשורות טובות.
 
תודה מימי
19/04/15 09:09
 
 
....אבל בלונדי עדיין לא עשית בדיקה .
19/04/15 09:06
נשמה ...תעשי בדיקה ..את יודעת שלפעמים הריון מתחיל בדימום ..או אוליי יש חוסר בהורמון מסויים .
כאב לי לקרוא את אשר את חווה כרגע ..
את לא חייבת להיות עם אנשים אם לא נוח לך ...
אבל כדי שהבת לא תרגיש בחוסר כן הייתי דורכת על הכאב ומצטרפת למסיבה .
מקווה שזה סימן להריון ואם לא תתאבלי ותאזרי כוחות לסבב הבא המנצח .
 
º
אבל לא הגיע הזמן לבדיקה עדיין... עברו רק 10 ימים
19/04/15 09:06
המשך הקיטור...
19/04/15 09:27
לא להאמין אבל באחד מימי האופוריה שלי קניתי חולצת היריון. תירצתי לעצמי שמקסימום אני אתן אותה במתנה לגיסתי (כן ניחשתן. היא בהיריון.) ובתחילת הטיפול הזה קניתי גם מכנסיים במידה יותר גדולה... "שיהיה"... כשבאתי לשלם המוכרת אמרה לי שהתבלבלתי במידה. אמרתי לה - לא, לא התבלבלתי. ושוב כמעט אמרתי לה שזה לגיסתי שבהיריון אבל בסוף שתקתי.
 
עכשיו כששמתי לב בארון לחולצה הזאת, בא לי לגזור אותה או לזרוק אותה לפח. אשכרה.
ואין לי מושג מה אני אעשה במכנסיים האלה.
לי זה לא יקרה
19/04/15 09:48
מוכנה לחתום לכן, עם שמי האמיתי. חקוק באבן.
אין מצב שאני מקבלת וייצא בטא חיובי, ולכן אני גם לא טורחת להגיע. 
הסיפורים הללו קורים רק, אבל רק,  לאחרות. 
מי יודע, אולי לבלונד 23 זה יכול לקרות. לי- בוודאות כמו שהשמש תזרח מחר, לא יקרה. 
מבינה את שתיכן מקרב לב גם לי זה קורה
19/04/15 09:50
המילים .... אין לי מה להגיד חוץ מלבלונדי שתעשה בטא והלוואי ואנחנו טועות
כל כך מוכר...
19/04/15 10:46
אחרי כל טיפול, לא משנה כמה אני מזכירה לעצמי לא לטפח תקוות ולא לשקוע באשליות, בטיפשותי אני לא מקשיבה לעצמי ומתחילה לחלום. התקווה הזאת מזדחלת ומעזה, בחוצפתה הרבה, לגרום לי לחשוב על בטן הריונית, ועל שמות, ועל מה לא...
כמה פעמים הייתי בטוחה שהפעם זאת הפעם שלי. הנה, כואב לי באוזן  - זה בטוח הריון, הנה כואב לי בחזה - ברור שזה הריון, הנה והנה והנה. ואז לפתוח את הצג של הטלפון ולראות את הבטא השלילית, המרסקת, הממוטטת.
ואצלי החלומות בכלל הגיעו לדרגה חדשה של הזיה - אני עוד מעזה לחלום על הריון טבעי.  לפני חודשיים איחר לי המחזור בשבוע, והייתי פשוט משוכנעת שזהו - ניצחתי את הסטטיסטיקה, והנה קרה לנו נס. אז זהו... שלא...
 
יקירתי, אין לי משהו חכם לומר מלבד לשלוח חיבוק ענק וחם. ולקוות שאולי אולי במקרה גם תהיה הפתעה כמו שנונו כתבה.
מבינה אותך מאוד.
חיבוק גדול גדול.
 
 
קיבלת תמיכה? לכי להיבדק...
19/04/15 14:40
יש לך עוד כמה ימים של חסד לפני התשובה,
עוד מוקדם מידי, ויש הרבה הריונות שמתחילים בדימומים
 
עצוב לי לקרוא את מה שאת מרגישה,
אבל באמת לכי להיבדק.
 
 
º
מה יש להיבדק?
19/04/15 19:29
אחד הדברים שהדגישו בפניינו ביום של ההחזרה
19/04/15 19:43
זה שגם אם יש דימום לא להפסיק תמיכה בשום מצב, וללכת להיבדק.
אני מניחה שגם בהזרעה , אם מקבלים תמיכה להיריון, אז צריך להמשיך אותה עד שיש תשובה סופית,
ובכל מקרה לעדכן את הרופא.
 
חיבוקים לך
להיבדק באיזו צורה? אולטרסאונד? דם?
19/04/15 20:59
באמת לא הבנתי מה יש לבדוק.
בדיקת דם לבדוק הורמונים
19/04/15 21:48
לבדוק שיש תמיכה מספיקה, במידה ויהיה הריון
בשביל זה צריך לחזור לרופא המטפל בך / למחלקה שלך!
 
ההוראה שאני קיבלתי אחרי ההחזרה זה בכל מקרה של דימום / כאבים לחזור אליהם,
או לפנות למוקד אם המחלקה סגורה, ובכל מקרה לא להפסיק תמיכה.
 
 
לגבי תמיכה
20/04/15 11:59
אני בסבב טבעי ללא תמיכה וחוץ מזה הרופא נעלם לחו"ל.
הכול הפוך, די, אין בשביל מה, הסבב אבוד...
º
21/04/15 16:25
בדיוק השבוע מישהי בפורום דיממה והייתה בטוחה
19/04/15 20:04
שזה שלישי... ובסוף היה הריון
זה לא היריון. זה מחזור רגיל לכל דבר.
19/04/15 20:53
אני מכירה את הגוף שלי ואין סיכוי.
אוף.... כמה שאני מזדהה איתך
19/04/15 15:03
כל התקוות האלה, המחשבות שהפעם אני מרגישה שזה זה
ואני אומרת לעצמי להרגע, לא להתלהב, לא לספר לעצמי סיפורים על חזה כואב ועייפות ובחילה - ושזה בטוח מעיד על הריון
והנה, התופעה המינורית הזו, היא מרגישה כמו שהרגישה בפעם הקודמת (והיחידה) שנקלט הריון (ונפל ) אז בטח זה זה
והתחושה שאני כזו מטומטמת ביום של הבטא השלילית והמעליבה- כי איך לעזאזל שוב נסחפתי בפנטזיות של עצמי ולא למדתי מהניסיון
 
סבתא שלי נורא רוצה שניסע איתה ביום העצמאות לבקר את אחותה והמשפחה שלה, חשוב לה מאוד לאחרונה שנשמור על קשר במשפחה הקטנה שלנו, מעציב אותה שאנחנו לא ממש שומרים על קשר עם בני הדודים
קשה לי להסביר לה כמה אני לא רוצה לנסוע לשם, שידברו על בת הדודה שצעירה ממני בכמה וכמה שנים, התחתנה שנה אחרי והיא כבר באמצע ההריון שלה
לפני כמה חודשים, אחרי האזכרה של סבא שלי, כולם טרחו לדבר על כמה קשה לה ואיזה בחילות יש לה ושהבטן כבדה לה (היא הייתה בחודש רביעי!! נו באמת) ועכשיו ההריון שלה הרבה יותר מתקדם והסיפורים בטח יזרמו מכל הכיוונים. לא רוצה לשמוע עליה, בטח לא רוצה לראות אותה, ואני הכי לא רוצה שכולם ישאלו אותי "מתי אצלכם?" ברחמים ובראש יחשבו שבטח יש בעיות כי בגילי ואחרי שנתיים של נישואים לא הגיוני שזה מבחירה (הלוואי שהיה מבחירה)
 
לא יודעת מה לעשות- קשה לי לאכזב את הסבתא המקסימה שלי ואני רואה שזה חשוב לה, אבל ממש לא מתחשק לי לחוות את זה. היא יודעת שאנחנו בטיפולים, היא מעודכנת בשליליים וגם בהריון, אבל לא נראה לי שאנשים שלא התמודדו מתישהו עם בעיות פוריות בכלל יודעים לקשר בין אירועים משפחתיים ובנות משפחה בהריון לבין הקושי שלנו וחוסר הרצון לפגוש את כולם
איך שאני מבינה לגבי סבתא שלך..
19/04/15 20:01
לי יש חתונה במשפחה הרחוקה בשבוע הבא ולהורים שלי חשוב שאני אגיע, ואני רק חושבת על הסיטואציה שכולם שוב יסתכלו עליי ועל הבטן הריקה שלי ויתהו למה ופשוט לא בא לי לעבור את זה שוב..
עוד מחשבות מציקות ועצובות שיש לי בנושא...
19/04/15 19:40
א. שאין בעצם אלוהים. זה מאוד מאכזב...
ב. שסבתא וסבא שלי לא שומרים עלי מלמעלה... כנ"ל...
ג. שאולי לא היה אמור להיות ילד החודש. חלמתי חלום ובו אני נמצאת עם הבת שלי ועוד תינוק, ובחלום אני לא ממש הייתי קשורה לתינוק הזה. כאילו, בבת טיפלתי כרגיל ואליו לא היה לי חשק.
אולי זה אומר שלא היה אמור להגיע התינוק כעת...
 
אבל מתי כן????
º
19/04/15 19:47
וסיפור בקשר לאמונה באלוהים...
19/04/15 21:57
השבוע הייתה לי שיחה מעניינת , פילוסופית משהו עם אחד הדורמנים בבניין.
הוא מאוד אוהב להתפלסף וגיליתי שהוא משמש כעוזר לכומר בכנסייה שלו ודיברנו על אמונה באלוהים והוא שאל אותי אם אני מאמינה. אמרתי לו שאישית איבדתי מזמן את האמון שלי באלוהים והיה לו מאוד קשה לקבל את זה.
 
הוא שאל למה, אז שאלתי אותו איפה אלוהים היה בשואה? אז הוא אמר שאלוהים רצה לבדוק את האמונה של האנשים בו ושיסמכו עליו שהוא יעזור להם. אז אמרתי לו שהאמונה הזו עלתה בחיים של עשרות מיליוני גברים,נשים וילדים.
 
הוא התעקש ושאל אותי- למה *את* לא מאמינה באלוהים? מה גרם לך להפסיק להאמין באלוהים?
איכשהו נפלט לי (לא שאני מסתירה את זה ממש, אבל לא פותחת את ענייני האישיים בכל אחד) שאם אלוהים היה קיים באמת, הוא כבר מזמן היה מאפשר לי להביא ילד לעולם ולא גורם לי מפח נפש ומצד שני- נותן אוצרות לאנשים שלא יודעים להעריך את המתנה הזו.
 
הוא טוען שאלוהים מנסה לגרום לי להאמין בו באמת ורק אז אני אקבל את המתנה הזו של ילד.
אז עם כל הכבוד לאלוהים ולדורמן שמנסה לשכנע אותי להאמין באלוהים- אני כבר מזמן איבדתי את האמונה בו. לגמרי מבינה למה גם את.
אכן זה מאוד מקובל בציבור הדתי, המחשבה
20/04/15 15:00
שמעמידים אותך בניסיון וכו'.
בעיניי זה לא תופס לגבי השואה.
אני חושבת שהמצב שלנו מעלה המון שאלות של אמונה. מצב קיומי לא פשוט.
פילוסופיה שלי בעניין
20/04/15 08:19
אני אמנם דתיה, אבל הגעתי למסקנה שטבע=אלוהים. כלומר, ברור לי שלטבע אין "רצון" והוא לא עושה לי דווקא. זה פשוט ככה הוא. כמו שנולדים. כמו שמתים. כמו שיש צונאמי, כמו שיש רעידות אדמה. ככה אני לא יכולה להיכנס להריון. הטבע החליט. לא מעניין אותו אם אני מאמינה בו או לא.
את השואה אגב, עשו בני אדם, ולא הטבע... 
אז את מאמינה שאין השגחה, אם הבנתי נכון?
20/04/15 13:53
איך אפשר להיות דתייה ולהאמין שאין השגחה?
 
זה מסובך
20/04/15 14:13
אני בהחלט מרגישה שאין השגחה פרטית. אין שכר ועונש. יש אולי משהו אחר, לא מובן לנו. יש תמונה גדולה שאנחנו לא יכולים להבין .  
לפעמים מרגישה אחרת. 
 
בכל אופן זה לא גורם לי לא להאמין או לא להיות דתיה (לדעתי), מותר שיתעורר ספק. 
בהחלט מותר להטיל ספק
20/04/15 15:15
הבעיה כאן היא שכמו שאני מבינה, המצוות, התפילות וכל הווי החיים הדתי נועד "למצוא חן" בעיני השם, לחלות את פניו, למלא את רצונותיו. ואם ממילא אין לך השגחה אישית אז כל זה חסר משמעות.
אל תתני לי לדרדר אותך :) אבל איך אפשר להאמין שאין השגחה וגם לפנות 3 פעמים ביום לאלוקים לבקש השגחה?
 
(ואני לא אומרת שאין השגחה. אני לא יודעת אם כן או לא.)
איזה דיון פתחנו...
21/04/15 11:11
אבל אם לומר את האמת קצת ניחם אותי לסדר את המחשבות האלה. 
לי ברור שאני לא מקיימת מצוות בשביל אל, אלא בשבילי. הוא (ככל שקיים ואיך שקיים) לא "צריך" אותי ואת קיום המצוות שלי. בגלל זה אני כבר לא מתפללת לילד. כלומר מייחלת ומתפללת - אבל לא מפנה את התפילה שלי למישהו שאני חושבת שמקשיב או שעומד להגשים את זה עבורי. 
אם יש מישהו שמקשיב אי שם, הוא כנראה מזמן החליט להעניש אותי- ואני מעדיפה לחשוב שפשוט אין, ושזה סתמי העובדה שנדפקתי. 
עצוב כמה שזה נכון
19/04/15 21:09
כל משפט נוגע כל מילה שלך נכנסת ללב עצוב לי בשבילך תתנחמי שיש לך נסיכה בבית מקווה מאוד בשבילך שבקרוב מאוד המשפחה תתרחב אל תתיאשי הכי קל להגיד אבל זה מה שנשאר לנו התקווה והאמונה את זה אף אחד לא יכול לקחת לך מחזיקה לך אצבעות שהפעם הזאת תיהיה השלילי האחרון ובקרוב תבשרי לנו בשורות טובות מבינה לליבך באמת כולנו פה יכולות הכי להבין אותך שהשמש לא זורחת בצד שלנו העולם הוא עגול יום יבוא והשמש תגיע גם אילנו ונצחק על הימים האלה מרוב שנהיה עייפות מטיטולים ומטרנה....
ריסקת אותי עכשיו
19/04/15 21:50
אני בוכה כמו לא יודעת מה, מהבוקר מנסה לבכות כדי להוציא את הכאב על המחזור שהגיע ולא הצלחתי...ועכשיו מה שכתבת הצליח לעורר בי את זה, אז תודה לך כי לא מאמינה שצריך לשמור בבטן וכשמוציאים זה מקל קצת.
 
שולחת לך חיבוק ענקי, כי יודעת כמה זה קשה ומתסכל
אני פה במסרים ואם תרצי שנדבר בסקייפ- את לא לבד
º
פרוטוקולים, תרופות וכו'
49תגובות
19/04/15 21:49

(המשך...)
חדשה ישנה וזקוקה לייעוץ
20/04/15 20:21
אני מתנצלת אם אני פוגעת במישהי...אני יודעת שאני נמצאת במקום אחר היום אבל אשמח לעזרתכן אחרי שלילי נוסף לאוסף...
ביליתי פה מספר חודשים לפני שנתיים. אחרי שתי הפלות וכמה בירורים (פוליציסטיות, קרישיות יתר ונטייה לסוכר) הצלחתי להיכנס להריון מוצלח עם דחיפה הורמונלית קלה.
היום אנחנו בניסיונות שוב רק שהפעם זה מתארך יותר ממה שחשבתי. כרגע אחרי כמה הזרעות (איקקלומין, אוביטרל וקרינון) וטיפול מטפורמין בגלל טרום סוכרת עדין ההריון המיוחל לא מגיע ואנחנו מתחילים בירורים נוספים. אחרי שכביכול "כיסינו הכל" (זקיקים יפים, רמת הורמונים טובה ויפה לפני ביוץ, קלקסן מהביוץ, עקומות סוכר....) הרופא המליץ על צילום רחם.
רציתי לשמוע פרטים על התהליך, החוויה והאם זה שנכנסים יותר להריון אחרי הצילום זה אמיתי או שזה רק באגדות או סיפור שקורה לאחרות?
חשבתי גם על היסטרוסקופיה כדי אולי לבחון הידבקויות. ממה שאתן יודעות, האם הידבקויות זה משהו שאפשר לבחון גם בצילום רחם? מה עדיף ומה נותן יותר מידע?
תודה לעונות
היי לך
21/04/15 10:36
את ממש לא פוגעת.
לגבי צילום רחם - הוא מספק בעיקר מידע על מבנה הרחם ועל החצוצרות, האם הן פתוחות או סתומות. ההליך לא נעים אבל עובר מהר. מחדירים יוד באמצעות צינור אל הרחם ויש תחושה של לחץ אבל זו בדיקה חשובה כי אם החצוצרות למשל סתומות אז חייבים הפריה ואי אפשר להרות באופן טבעי. הסיבה שלעתים נכנסים להריון אחרי צילום רחם היא כי הוא "שוטף" את המערכת ופותח אולי הדבקויות קלות בחצוצרות ואז מאפשר הריון טבעי.
לגבי היסטרו' - זו הבדיקה האולטימטיבית לבחון אם יש הידבקויות ואת חלל הרחם. התייעצי עם הרופא אם כדאי לבצעה בנוסף.
בהצלחה.
המון תודה
24/04/15 19:21
מאחלת לך המון בהצלחה!!!
סקר - גונל F
20/04/15 16:58
היי בנות,
אני תוהה כמה זמן אפשר להזריק גונל F ברצף? ועד איזה מינון?
אני מזריקה כבר שבועיים ועולה במינון לפי הרופא... אבל עד מתי?
אשמח אם תשתפו מהניסיון שלכן
היי:)
20/04/15 18:12
אמנם אני חדשה בעניין ולא יכולה לענות על הסקר
אבל אני אשמח להעזר בך..
 
אם אפשר לשאול..מדוע את מזריקה כבר שבועיים?
אני מזריקה כבר יום 7 והתגובה שלי מאוד איטית..אפילו די הפוכה..ה-E2 ירד מ600 אתמול ל270 היום..
(הפרוג וה-LH עלו קצת)
תשובה
21/04/15 09:30
הרופא התחיל איתי ממינון מאוד נמוך (50 מ"ל) למשך שבוע, אבל לא הייה תגובה אז התחלנו לעלות במינון.
קודם 62.5 ועכשיו אני ב 75.
סה"כ מזריקה 16 יום והזרוע עוד נטויה...
אני תוהה כמה זמן אפשר להזריק ברצף.
כן באמת מעניין
21/04/15 09:33
כנראה באיזשהו שלב הרופא יגיד די לסבב הזה ותצטרכי לחכות למחזור ואחכ סבב חדש..

אני הזרקתי עד כה 7 ימים והיום אגיע לרופא לראות מה קורה..
הי
21/04/15 10:11
בכלל בלי תגובה או תגובה איטית
אצלי בינתיים התגובה איטית
21/04/15 10:34
אפילו איטית מאוד...
º
שולחת לך מסר
21/04/15 10:37
אני הזרקתי גונל 75 יותר....
23/04/15 18:49
הי חמודה,
אני הזרקתי גונל 75 בלי לעלות מינון  4 שבועות עד שהתפתח 2 זקיקים יפים ואסטרוגן מתאים ואז הזרקתי אוביטרל
לא עלינו במנון כי מנסיון עבר שאחרי שבוע של גונל 75 העלו ל125 היתה תגובה פסיכית שנגמרה בשאיבת חירום והריון שנפל
בעבר
23/04/15 20:13
בעבר לקחתי גונל כ125 אם אינני טועה
בזמנו זה הניב עוברים שאחד מהם בן 6.
שנתיים אחר כך המינון הזה הניב כלום בכלום, וקיבלתי 225 (כ6 ימים בפרוטוקול ארוך)
היא בת 3.
 
עכשיו כבר ישר התחלנו ב225. עוד לא היה מעקב אז אני לא יודעת מה זה עשה.
שאלה לגבי סבב פרוטוקול פעם ראשונה בלי צטרוטייד
21/04/15 10:05
הפרוטוקול החודש הוא בלי צטרוטייד. אני שואפת סינרל מיום ה- 21 למחזור הקודם עד השאיבה. מישהי עברה כזה פרוטוקול? מלחיץ אותי בלי צטרוטייד, למרות שאני במעקבים. וגם לא ככ מבינה, אם סינרל זה לדיכוי אז למה עד השאיבה?
אשמח לתשובות ממי שיודעת והתנסתה בסינרל. אני היום עם כאבי ביוץ, הרירית שלי 12 אבל הזקיקים עדיין לא בשלים. יש לי 4 זקיקים בסה"כ שהגדול ביניהם הוא 15 ס"מ.
º
רופאות ומרפאות
19/04/15 22:20
º
19/04/15 22:22
º
ד"ר אתי ממן זקוק להמלצות???
19/04/15 12:51
חברה טובה מטופלת אצלה, היא מאוד מרוצה.
19/04/15 12:56

 
דר ממן מקסימה ויצירתית
19/04/15 23:45
כל סבב משנה קצת בפרוטוקול. לא מקובעת.
מקסימה ויצירתית
19/04/15 23:46
כל פרוטוקול משנה קצת. לא מקובעת.
הייתה פה פעם מישהי שכתבה
20/04/15 15:23
שד"ר ממן אמרה לה לפנות מיד לתרומת ביצית כי לה לא יהיה בחיים היון וילד משלה.
הבחורה הזו הרתה זמן קצר אח"כ והיא אמא מאושרת.
אני זוכרת שד"ר ממן עשתה לה טראומה נוראית.
קראו לה עוגיית מזל, אולי תחפשי ותראי מה היא כתבה עליה.
º
19/04/15 22:22
איך קובעים לסורוקה לדר'/פרו עאטף?
19/04/15 11:35
נראה לי שהחלטתי לקבוע לסורוקה לד'ר עאטף
יש למישהי מס' טלפון לקביעת תור?
אני צריכה הפניה או משהו אחר ?
מהו שמו המלא של ד'ר עאטף ?
האם הוא ד'ר או פרופ'?
אשמח מאוד לתשובות מהירות 
תודה רבה 
 
קצת הסבר...
19/04/15 12:24
א. סורוקה זה מה שנקרא "ציבורי". ולכן את לא בוחרת את הרופא... מה שכן - ד"ר (לא פרופסור) עאטף זיאדנה נמצא שם כל יום ועושה את רוב הפרוצדורות, שזה מאוד מאוד נחמד...!! אבל הוא לא יטפל בך לבד. זה צוות שלם...
 
ב. אני יכולה לכתוב לך את המספרים שלהם אבל אני לא בטוחה שזה רלוונטי כי את צריכה שרופא יפנה אותך ליחידה, צריכה להיות לך סיבה מספיק טובה להגיע ליחידת IVF , המלצה לעבור מטיפולי פוריות "רגילים" להפריה חוץ גופית.. (יש כאלה שמגיעות ישר, בלי הזרעות לפני, אבל גם אז צריך סיבה ממש טובה...)
בכל מקרה - מזכירות - 08-6400562 , נמצאות שם 8:00-15:00 חמישה ימים בשבוע. אולי הן יוכלו להכווין אותך קצת...
 
בהצלחה!!! נתראה בבקרים
תודה רבה
19/04/15 14:20
התקשרתי לכללית לקבוע תור לדר עאטף...
במרפאה בבאר שבע בגבעת זאב...
קבעו לי ולבעלי ב4.5.15 ..
קראתי כמה כתבות באינטרנט...
והבנתי שיש אפשרות לעשות בדיקה במרפאה פרטית לבדיקת מצב הביציות בשנתיים הקרובות...בדיקה שנותנת אינדיקציה מה קורה בכל חודש וחודש עם הביציות במשך השנתיים הקרובות...
האם מישהי עשתה? הבנתי שזו בדיקה שעושים במרפאה פרטית בלבד..והיא עולה כ300 שח בהסדר עם כללית מושלם...
אשמח להכוונה ...לפי ניתן לפנות איזו מרפאה פרטית  קיימת בבאר שבע ומה מומלץ?
האם קיימות בדיקות נוספות מומלצות להתחלה כדי להתחיל נכון יעיל ולא לבזבז זמן?
לטובת רקע...אני ובעלי מנסים רק מזה חודשיים.. עוד כמה ימים ביוץ שלישי...עד כה בדרך טבעית רגילה אחת ליומיים.
ביקשתי שיעשה בדיקת זרע..ויש בעיות...זרע דל ואיטי...
אין לי מושג מה הסטטוס שלי...מיד קבעתי למומחה פוריות...בהמלצתכן...
תודה ענקית לכל מי שעונה לי...
אשמח לתת עצות כשאהיה יותר בקיאה ובעלת נסיון...
תהיי בידיים טובות
19/04/15 14:36
לא ידעתי שהוא מקבל בגבעת זאב, יופי!
 
בכל מקרה קבעת תור לרופא פוריות, שגם עובד ב IVF,
אז עכשיו קצת סבלנות...
 
לגבי הבדיקה הזו, רופא הנשים שלי לא הסכים לתת לי אותה,
אמר שאני גם ככה בטיפול הורמונלי ולא צריך לבדוק.
 
 
אשמח לפירושי מושגים..
19/04/15 20:24
יש הזרעות..הפריות ..ifv..
מה כל אחד מהם אומר?
האם בהזרעות ..שזה השלב הראשון נעשה בתוספת הורמונים?
מתי מתחילים להזריק?
האם יש צורך בהרבה חופשות מהעבודה..
אני בעלת עסק עצמאי..נותן שירותים ושכירה בשני מקומות נוספים..עסוקה במשך 7 ימים בשבוע בעבודה כ14 שעות ביום במינימום..
כמה ימי חופשה אצטרך בכל אחד מהטיפולים?
אני חושבת שכדאי לך ללכת לרופא ולהבין איפה אתם עומדים
19/04/15 20:53
לפני שאת מתחילה להלחיץ את עצמך
לגבי מושגים:
בהזרעה לוקחים את הזרע ומזריקים אותו פנימה, לפעמים עם הורמונים לפעמים בלי... (לא בטוחה שאני מדייקת, דילגתי על השלב הזה)
בהפריה, מקבלים הורמונים - עוברים מעקב של זקיקים - אולטרסאונד ובדיקות דם, ולפי הבדיקות
הרופאים אומרים כמה להזריק, עושים את הבדיקה פעם בכמה ימים,
בשאיבה - לרוב בהרדמה קלה, שואבים את הזקיקים ,בודקים כמה ביציות יש, מחברים עם הזרע במעבדה,
ומקווים להפריות טובות.
בהחזרה - מחזרים את העוברים לרחם, בלי הרדמה, קל ופשוט. ובעיקר ממש מרגש.
 
לגבי חופשים מהעבודה, בעיקרון קובעים לך פרוטוקול של התהליך,
קובעים לך תור לקבלת מרשמים, לשיחה עם הרופא במידה וצריך,
ולפי הווסת קובעים מתי מתחילים עם ההורמונים - כדורים / זריקות ועושים מעקבים וכך הלאה.
 
הבדיקות- תלוי איפה תבצעי אותן, אם בסורוקה אז בדיקות דם מתחילות ב 730, ב 800 האולטרסאונד, וזה ממש תלוי
בכמה נשים מגיעות באותו בוקר, יש בקרים שהכל צ'יק צ'ק ויש בקרים שמתעכבים.
 
במקומות אחרים אולי יש בדיקות בשעות יותר מוקדמות.
 
בסך הכל זה כמה פעמים.
 
להזרעה אני לא יודעת כמה זמן צריך,
שאיבה בסורוקה - השאיבה עצמה לוקחת לא הרבה זמן, אבל מזמנים מהבוקר ומשתחררים בצהרים,
בהחזרה מזמינים מהבוקר קצת יותר מאוחר, וגם משחררים בהצהריים,
הזמן תלוי בכמה נשים היו באותו היום.
אני לקחתי 3 ימי מחלה - שאיבה, יום אמצע ויום החזרה, אבל זה בעיקר כי כך היה לי נוח, גם מבחינת העבודה.
בעיקרון אחרי השאיבה רצויי לנוח לפחות את אותו היום, ויום אחר כך אפשר לעבוד אם מרגישים טוב...
 
אבל... תתחילי בשיחה עם הרופא חבל לקפוץ קדימה בלי שבכלל דיברת עם הרופא שלך.
 
בהצלחה!!
º
19/04/15 22:22
שלום לכולן... חדשה ואשמח לעזרה.
18/04/15 19:14
שבוע טוב.
לאחר שהבנו שאנו נצטרך להתחיל בטיפולי הפרייה IVF, כיצד מתחילים?
איך בוחרים רופא? 
בעיקרון ביום שני יש לנו תור לפתחית תיק בבית חולים מאיר, האם כדי ללכת אם אני חושבת ללכת לרופא פרטי.
מה ההבדל בין העלויות?
אנחנו שנינו בקופת חולים כללית, כאשר לי יש פלטינום.
אשמח לכל עזרה.
אם התור כבר בשני אז תלכי
18/04/15 22:27
תשמעי מה הם מציעים, מה הם מבקשים כדי לפתוח תיק ותראי מה הקצב שהם קובעים
גם ללכת לפרטי לוקח זמן לקבל תור, אז חבל לא ללכת לייעוץ במאיר.
בכל מקרה אם חסרים לך דברים לפתוח תיק קחי הפניות ותשלימי מה שחסר כי גם לפרטי תצטרכי את כל הבדיקות.
אם בייעוץ תרגישי שזה מקום שנותן לך תחושה טובה לא הייתי ממהרת ללכת לפרטי, אלא הייתי מנסה לפחות סבב אחד (ובכל מקרה אם את חושבת על פרטי תקבעי כבר תורים כי יש תור ארוך).
ההבדלים בעלות הם גבוהים.
תלוי במחיר שהרופא לוקח, ואם הרופא פרטי לחלוטין או חצי.
בציבורי יש לך עלות של תרופות (שמאוד תלוי במינון ובתרופות שיתנו לך, כמה מאות שקלים עד אלפים) ועלות של טופסי 17 (כמה עשרות שקלים).
בפרטי תוסיפי גם את העלות של הרופא ואת ההשתתפות העצמית בביח הפרטי (עוד כמה מאות שקלים).
יש החזרים מהפלטינום.
יש שיקולים ללכת לפרטי, השאלה אם את מרגישה שהשיקולים רלוונטיים לגבייך.
º
19/04/15 22:28
בחירת מרפאת פוריות בירושלים
20/04/15 10:39
שלום לכולם,
אני מתלבטת היכן לפתוח תיק במרפאת פוריות בית אגד או בביקור חולים.
אשמח לשמוע דעות מנשים ירושלמיות מנוסות.
תודה
יש לי נסיון עם שתי המרפאות
20/04/15 11:25
בגדול הייתי מרוצה משני המקומות.
ביקו"ח היו יסודיים יותר. בית אגד קצת פישלו לי, לצערי אלו פשלות מסוג שיש בכל מקום, כלומר ממש לא משהו יוצא דופן, אבל בביקו"ח זה לא היה קורה.
גילוי נאות - הנסיון שלי מביקו"ח הוא מלפני 6 שנים (לפני שהפכו לחלק משע"צ), מבית אגד מלפני שנתיים.
 
אני מניחה שאת מתכוונת לשלב המעקבים והזרעות, כן?
אם משהו לא השתנה מאז הנסיון שלי, אז גם אם את מטופלת בבית חולים, את המעקבים עצמם את עושה בקופה (עד שלב ה-IVF שכולו בבית חולים). הם מפקססים את התוצאות לבית החולים, ובית החולים נותן לך הוראות להמשך. ככה שככל הנראה לא משנה מה תבחרי, המעקבים יהיו בבית אגד.
 
חסרון של להיות מטופלת בביקו"ח הוא שתצטרכי להגיע לשם בשביל מרשמים והפניות, אבל לבית אגד בשביל המעקבים עצמם. כשאני הייתי מטופלת שם היה צריך להתקשר לאחיות בשביל הוראות, בבית אגד הם מתקשרים אליך. אבל אולי זה השתנה מאז. (זה חסרון רציני כי כולן מתקשרות באותו זמן וצריך לנסות מיליון פעם עד שתופסים אותם).
 
בשני המקומות מאד נחמדים.
 
אם את מגיעה ברכב - ליד בית אגד זה עוד איכשהו סביר, לביקו"ח לא מומלץ חוץ משעות הבוקר המוקדמות מאד. בתחבורה ציבורית שניהם סבבה.
 
לדעתי אם את כבר מטופלת במרפאה של בית חולים, אז המעבר ל-IVF יותר קל ומהיר מבחינה פרוצדורלית. שלא תצטרכו.
 
אם יש לך עוד שאלות אני כאן.
תודה על כל המידע, ועוד קצת חפירה
20/04/15 12:53
אני פשוט ממש חדשה בנושא, עד עכשיו עשיתי מעקבי ביוץ במרפאה שכונתית.
אם אני פותחת תיק במרפאת ביקור חולים, אני יכולה שם לעשות גם את המעקב ביוץ? כי פשוט זה קרוב לי לעבודה וזה מאוד נח. כך שזה שיקול משמעותי בשבילי.
הרופאה שלי ד"ר קפקא אמרה לי לפתוח בבית אגד, אני לא יודעת למה, היא דווקא עובדת בביקור חולים, אני חושבת.
זה ענייני בירוקרטיה
20/04/15 15:21
קופת החולים משלמת לבית החולים על בדיקות דם ו-US.
כשזה מעקבי זקיקים והזרעות, הקופה מעדיפה שתעשי אצלם את הבדיקות. אחרת את צריכה התחייבות לכל בדיקה ובדיקה. והם לא ששים לתת את זה. כלומר ברירת המחדל היא שהמעקבים בקופה בכל מקרה.
מהסיבה הזו המודל של מעקבי זקיקים דרך בית חולים (עם מעקבים בקופה) פחות נפוץ, ובדרך כלל המעקבים הם במרכזי בריאות האישה של הקופה.
 
ד"ר קפקא עובדת גם בבית אגד, לא?
בכל מקרה לא משנה באיזו מרפאה זה, הרופאים שנמצאים באותו יום נותנים הוראות, ולא הרופא הספציפי שלך. לרופא שלך את הולכת רק פעם בכמה זמן כדי לקבל פרוטוקול.
º
19/04/15 22:28
שאלה למטופלות בר חוה
20/04/15 11:26
שאלה שמעניינת אותי לקראת ייעוץ איתו - כיצד מתקיים המעקב השאיבה וההחזרה במידה ואני מתגוררת בחיפה?
תודה ובהצלחה לכולן!
מטופלות צפוניות
20/04/15 12:53
גם אני מטופלת אצלו במרפאה וגרה בצפון.
עד עתה את כל המעקבים ובדיקות הדם עשיתי אצלי במרפאה, אני מעדכנת במייל וכשאנחנו מתקרבים לטיפול עצמו הם מעדכנים אותי מתי לבוא. בסה"כ-זה די נוח. שימי לב שתצטרכי לקבוע מול המרפאה שלך את בדיקות הדם ומעקב זקיקים (בתדירות די גבוהה)
בהצלחה!
שאלת המשך
20/04/15 14:15
תודה, מה הכוונה המרפאה שלי? אני בכללית. האם בבוקר עלי לעשות בדיקת דם במרפאת האם ואז לרוץ לעשות אולטראסאונד במרכז ללבריאות האישה?
 
מצטרפת לשאלה- צריך גם הפנייה מרופא בקופ"ח למעקב?
20/04/15 16:27
עד כה טופלתי או בקופת חולים או בפרטי עם מעקבים בבי"ח פרטי כך שאני לא יודעת איך זה אמור לעבוד. 
שוקלת גם כן לעבור לבר חווה, ואז אזדקק למעקב בקופה. מספיקה ההפנייה שלו או שצריך להמיר אותה להפניה של הקופה?
 
אנסה לענות לשתיכן..
21/04/15 09:51
לגבי עניין בדיקת דם ומעקב זקיקים...זה תלוי במרפאה שלך. יש מרפאות שיש בהן גם וגם. אולי תוכלי בבריאות האישה לעשות גם את בדיקת הדם?  מניסיוני-קופ"ח לא מנסה להקל עלינו...אני מצאתי רופא נשים שיש לו הרבה תורים-אז אני עושה בבוקר את בדיקת הדם ואז-או ערב קודם או אחה"צ את המעקב.
לגבי המרה של הפניות-אצלי רופא המשפחה עושה את ההמרה ובדר"כ זה עובד טוב. אחרי כמה פעמים שהוא הכניס הפניה-כבר אני שולחת לו בקשה דרך המחשב והוא מכניס את ההפניה לבדיקת דם. 
מקווה שיסתדר לשתיכן :)  בהצלחה
20/04/15 11:33
קפיץ קפוץ הופ טרה לה לה
תור להחלפה לבר חווה בעוד שבועיים
20/04/15 07:08
היי בנות,
יש לי תור לבר חווה ב- 5.5, יש מישהי שיש לה תור לאמצע יוני ורוצה להתחלף איתי?
אני ...אני ....אני ..
20/04/15 09:45
שלחתי מסר
º
20/04/15 11:37
התייעצות- כאבים אחרי IVF
21/04/15 09:47
היי יקרות,
עשיתי ביום חמישי שעבר שאיבה וביום שבת החזרה.
החל מיום ראשון יש לי לחץ ברחם ואני קצת מתקשה ללכת זקוף. הבטן שלי נפוחה מאוד,
ובנוסף, איך אומרים בעדינות? המעיים שלי במצב מאווווד רגיש...
בשאיבה הקודמת היה לי משהו דומה ומבדיקה עלה שמדובר בגירוי יתר שחלתי.
אני תוהה האם כולן מרגישות כאבים אחרי שאיבה/החזרה? האם כולן נפוחות כמו בלון?
מרגישה על הפנים...מה אתן אומרות?...
תודה
התייעצות, דיקור סיני ועוד שאלה על אלישע
21/04/15 09:28
היי,
רק פה אני יכולה לפרוק את זה..
מאתמול נחתה עלי הרגשה של באסה, אני אמורה להחזיר מחר עוברים קפואים באלישע
כפי שאמרתי בעבר שאבו לי 10 ביציות מתוכם 5 הופרו הוחזר 1 טרי אחרי יומיים ולפי ההודעה שקיבלתי מאלישע הוקפאו 3 (1 לא שרד)
הרופאה שלי כל הזמן אמרה לי שיש לי 4 מוקפאים ולמרות מה שאמרתי לה לגבי ההודעה מאלישע.
היום התקשרו מהמעבדה ואמרו שיש 3,
הבנתי שיכול להיות שאחרי הפשרה יכול להיות שהעוברים לא ישרדו
אז בהנחה שיש עכשיו רק 3 האם כדאי לי להפשיר מחר רק עובר אחד שאם חס וחלילה (לא רוצה אפילו לחשוב על זה) הוא לא ישרוד יוכלו להפשיר לי את הקשית השניה שעליה יש עוד 2 (ואז יצא שלא לקחתי הורמונים לחינם) .
האם המחשבה שלי נכונה?
ובנוסף למטופלות באלישע האם אתן מרוצות? עכשיו הבנתי שהם לא עושים יותר החזרות ביום שישי בנוסף הם גם לא עובדים בשבת אז זה כמעט ולא אפשרי לעשות החזרה על בסיס טבעי אצלהם.
בנוסף יש למישהי המלצות על קלאודיה מטלון, מישהי שמטופלת/טופלה אצלה לאחרונה ויכולה להמליץ, מתלבטת האם ללכת אליה מחר לפני ההחזרה. 
º
מישהי??
21/04/15 11:32
מה אתן עושות כדי לא להשמין?
20/04/15 14:22
מבאס אותי בדרך כלל אני פעילה מאוד גופנית אבל בעקבות הטיפולים עכשיו כל אזור השחלןת שלי מוגדל והומלץ לי לא לעשות פעילות גופנית. מרגישה שכל יום אני משמינה עוד ועוד אם בהשפעתההורמונים ואם בהשפעת חוסר הפעילות................האם אחרי שמסיימים טיפול חוזרים למשקל? אני בנוסף כל הזמן לא מצליחה להפסיק לאכול :(
בינתיים מה שאני עושה זה להשמין...
20/04/15 14:41
מאז שהתחלתי את הטיפולים לפני שנה וחצי עליתי 10 קילו לפחות.
לא יודעת אם זה הורמונאלי או נפשי אבל זה קורה...
לא מציעה לעשות ספורט עם שחלות נפוחות אלא רק הליכות או שחייה אם יש לך איפה.
ופשוט לעשות דיאטה. אין לי הצעה אחרת לצערי.
זה מה שאני מנסה לעשות, לא כל כך בהצלחה.
אני מנחמת את עצמי בכך שעוד מעט אהיה בהריון ואז תהיה לי סיבה להשמנה ומיד אח"כ אעשה דיאטה וספורט יותר ברצינות וארזה בחזרה.
מבינה אותך לגמרי.
מהניסיון שלי, המשקל שנוסף כתוצאה מהתמיכה ההורמונלית יורד די
20/04/15 16:04
מייד אחרי שמפסיקים לקחת את התמיכה. המשקל שנוסף כתוצאה מהאכילה וחוסר הפעילות לא יורד בקלות... זה אכן מאוד מבאס.
זה לא קל
20/04/15 17:10
אני אישית צמודה לדיאטנית אין לי ברירה ברגע שאני מתחילה טיפול אני לא מפסיקה לאכול שטיות אני חייבת מסגרת שתמור אותי באיזון גם מבחינה בריאותית אני מעדיפה שיהיה לי פיקוח על המשקל
יש הרבה מה לעשות,
20/04/15 22:11
ואני כותבת לך את זה כמי שנוטלת גם סטירואידים שבעצמם גורמים לרעב ולאגירת נוזלים.
 
הנה כמה טיפים:
לאכול פחמימות מורכבות שמסייעות לתחושת השובע להישאר לאורך זמן.
לאכול כל שעתיים וחצי-שלוש, מה שגורם לך להגיע לארוחה ,פחות רעבה, וכך את אוכלת פחות.
לשלב הליכות מתונות.
לשתות המון מים 2.5-3 ל' מים ליום. מעבר לשובע, זה טוב לעור ולמניעת התייבשות בשל ההורמונים.
זמינות של מזון בריא ודל קלוריות - להכין מראש לעבודה קופסת ירקות חתוכים, מגוונת ויפה שעושה חשק לאכול. לא להכניס הבייתה מאכלים עתירי קלוריות כמו עוגות למיניהן.
ללמוד לסגור את הפה. זה הכי חשוב!
אין עליך
21/04/15 06:44
את פשוט תימצת לי את כל מה שאני יודעת ולא מצליחה להפנים��
שאלת ניתוח
20/04/15 20:22
האם מישהי עברה היסטרוסקופיה ניתוחית ולפרסקופיה כריתת חצוצרה ביחד ? אם כן איך החלמה ? כמה זמן היא נמשכת? מה מרגישים אחרי? האם המחזור יהיה רגיל ? מה עם הביציות בשחלה שהחצוצרה נכרתה מה קורה איתם ?
היי אני עברתי רק לפרוסקופיה
21/04/15 06:16
היה צורך לכרות חצוצרה עם נוזל ועל הדרך בדקו והפרידו הידבקויות.  הניתוח הוא בהרדמה ובימים הראשונים קשה לזוז ולאט לאט הכל עובר עד שחודש אחרי כבר תשכחי שעברת ניתוח... לצלקות לוקח יותר זמן להחלים אבל גם הן עוברות. הביציות שיש בשחלה של החצוצרה הכרותה אמורוץ להילקח מהחצוצרה השנייה.. אבל אם לא אז הן נספגות לבד. אני עשיתי אחר כך היסטוסקרופיה אבחנתית כדי לוודא שאכן הכל בסדר. והכל בסדר.. ניץוחית לדעתי יהיה קשה לשלב אבל תבררי עם רוםא מנתח
הזרעה ללא אוביטרל
18/04/15 15:27
שבת שלום לכולן. רציתי להתייעץ.
עשיתי אתמול הזרעה ללא אוביטרל, בהוראת הרופא כמובן ולפי הבדיקות דם ואולטרסאונד. ביום חמישי נמדדו שני זקיקים 18 ו20, רירית 12, אסטרדיול 1328, פרוגסטרון 1.7 וlh 20.8.
הרופא אומר שאין טעם לעשות הזרעה נוספת בשבת או ראשון. אני מודאגת שאפספס את הביוץ. הזרע הוא מתרומה והוא מופשר. מה דעתכן?
נשמע שטופלת היטב.
18/04/15 17:10
ה-LH החל לעלות כבר ביום חמישי, מה שאומר שכנראה אתמול היה הביוץ, וכבר עברת הזרעה, הזרע חי כ-72 שעות כך שאת "מכוסה", ובאמת אין טעם להזרעה נוספת.
 
בהצלחה
אוקי תודה רבה
18/04/15 17:17
ה72 שעות זה גם זרע מופשר? כי אמר לי אחד הרופאים שזה 24 שעות
º
אם זה 72 זה באמת סבבה
18/04/15 17:17
אני לא בטוחה לגבי זרע מופשר,
18/04/15 17:26
אבל  בכל מקרה התזמון היה מצוין.
º
תודה רבה
18/04/15 17:26
מותר לשאול למה עשית ללא אוביטרל?
20/04/15 19:35
יש יתרונות לעשות ללא אוביטרל ?...
 
 
תודה
לגבי מנת זרע שטופה שמעתי שהוא חי פחות מ 72 שעות, אולי 24,
20/04/15 19:39
אני לא זוכרת כמה בדיוק אבל הרבה פחות מ72
איזה מגניב. הזרעה טבעית לגמרי - רעיון מעולה
20/04/15 20:26
מי הרופא שעושה את זה?
 
º
יצא לי לעשות גם IVF ללא אוביטרל
20/04/15 21:07
עשיתי בלי אוביטרל כי הרופא אמר שאין צורך
21/04/15 00:17
כי היה משוכנע שאני אבייץ מחר לפי נתוני הבדיקות דם והאולטרסאונד. אני הולכת לפרופ' שולמן והוא מקסים ומקצועי.
גונל למסירה בתל אביב
20/04/15 22:23
היי בנות,
גונל 900 שנפתח ב-8.4 (לפני 12 יום). נשארו 500 יחידות.
למסירה בת"א למי שצריכה...
דוח מעבדה
20/04/15 21:14
אז הגיע הדוח מעבדה חודש אחרי השאיבה...
מיועדת להחזרה החודש לאחר החזרה אחת שלא הצליחה... ולהלן הדוח...
נשאבו 30 ביציות הופרו 15.
רגיל 5 ivf
ו10 icsi
הוקפאו 7 ביום ה5..
מה דעתכן?,,, מה סיכוי ההחזרה הקרובה.?? כבר משתוקקת לשמוע את הבשורה המשמחת!!!
דוח נהדר
20/04/15 21:21
7 מוקפאים זה חלום!
ואם את מבייצת לבד ותוכלי להחזיר מוקפאים בסבב טבעי - גם הסבב נחשב יחסית קל יותר.
נשמע לי שסיכוייך נהדרים. בהצלחה :)
אכן אני בסבב טבעי...
20/04/15 21:47
מלבד בדיקות הדם ה4 במספר באמת סבבה לגמרי... תודה מקווה לבשורות טובות!!!
º
7 זקיקים מובילים- לוותר על החודש, נכון...?
20/04/15 20:42
אוי. אם כולם באותו הגודל, תוכלי לדבר
20/04/15 21:01
עם הרופא על שאיבה. כואב לי בשבילך שגם החודש תצטרכי לוותר.
עדכון ---->
20/04/15 21:31
קודם כל - את מקסימה שאת מגיבה כל הזמן! ממש מחממת את הלב ועוזרת לנפש...
אוקיי, אז היום 7 זקיקים של 21 מ"מ. פרו' 1.7, אסטרדיול 171.
תזכורת - את הגונל הפסקתי בשבת שעברה עקב שארית (אחרי הפלה). היסטרו' ניתוחית עברתי בשישי האחרון...
כמובן שלא נלך על הזרעה או על יחסים החודש עקב זקיקים מרובים אך הרופא המליץ בכ"ז אוביטרל כדי שאבייץ (למנוע ציסטות)...
חבל לי ללכת על שאיבה - אני לא ב-IVF כרגע אלא ב- IUI (בת 33, נכנסתי להיריון ראשון בטיפול הראשון עם גונל אך הפלתי...).
האם יש לך דעה כלשהי?
 
תודה על הפרגון
20/04/15 21:46
לפעמים אפשר לארגן IVF בחירום ואפילו להקפיא עוברים מבלי להחזיר, כמו שימור פוריות, ובחודש הבא לעשות הזרעה. הרעיון הוא שחבל לוותר על פוטנציאל יפה שכזה.
 
אם לא IVF, אז גם אני חושבת שצריך לוותר על החודש, ובחודש הבא לנסות ללכת על הזרעה עם מינון נמוך של הורמונים או אוליי לשקול לוותר על הורמונים.
בנות, זקוקה לידע שלכן
20/04/15 15:39
היי, שוב קצת רקע עליי-פוליציסטית
בת 28, נקלטתי להריון טבעי לפני 10 חודשים מיד אחרי גלולות אך הוא נפל בשבוע 8
עברתי 2 סבבי כלומיד בלי השפעה (100 מ"ג ביום)
פרופיל הורמונלי ביום ה3 למחזור-E2 300,פרוג 1.65,FSH 6.8,LH 17.17
התחלתי שבוע שעבר גונל..75 יח' ביו"מ 4
אתמול, יו"מ 9 באולטרסאונד נצפו זקיקים של 10 ממ בצד ימין ושמאל..
בדיקת דם אתמול -e2 600, פרוגסטרון 1.7, LH 8.3
היום עשיתי גם בדיקות דם, יו"מ 10 והן פשוט הפילו אותי...
E2 ירד מ600 ל-270....פרוגסטרון עלה ל3.4 ו-LH עלה ל10.14..
 
האם מישהי תוכל לשתף מהידע שלה או מישהי שזה גם קרה לה?..
לא מבינה מדוע הגוף שלי לא מגיב כמו שצריך להורמונים...
 
שכחתי לציין
20/04/15 15:42
שגם אתמול הזרקתי גונל 75 יח' וגם היום אני צריכה
איזה מתסכל
20/04/15 15:54
איך היה היום האולטראסאונד? ראו זקיק/ים?
קיבלת הנחייה לבוא שוב מחר?
ממה שאני יודעת, לפעמים יש זקיקים קטנים שמפרישים אסטרדיול בתחילת הגירוי וזה יכול להשפיע על התוצאות בבדיקת דם.. למרות שאני לא בטוחה איך בדיוק.
הכי טוב לראות מה קורה מחר. יש סבבים לא סטנדרטיים שמסתדרים..  זה לא בלתי שכיח.
אני מקווה שיסתדר לך.

ממש מתסכל..
20/04/15 16:04
מחר אני הולכת לרופא (ברקוביץ)
כבר האופציות הכי קשות עולות לי בראש..כל פעם אני חוטפת איזה בום ללב..
 
תודה
אל תדאגי
20/04/15 18:18
גם לי זה קרה ההרמונים ירדו לחצי ורירית ירדה מ11 ל7 הרופא לא התייחס והמשיך לפי מה שהיה פעם קודמת ובאמת אחכ זה עלה ביחס נורמלי עד לביוץ יש מצב שעשית את הבדיקות במעבדות שונות? לפעמים זו הסיבה להבדל בהצלחה ממי
הלוואי וזאת הייתה הסיבה..
20/04/15 18:21
עשיתי באותה מרפאה..
ובסופו של דבר הזקיק גדל ובייץ?
סליחה, רק
20/04/15 18:22
עכשיו שמתי לב שכתבת "עד לביוץ"..
כמה זמן בסך הכל הזרקת באותו סבב?
21 יום הזרקתי
20/04/15 18:31
זה היה מייגע לא רק שבייצתי הגעתי לתגובת יתר אבל באמת לפעמים יש טעויות יכול להיות שבמעקב הבא תהיה עליה אני ירדתי בזמנו מהפסים תאמת אני גם פוליציסטית
מה שמעניין אותי
20/04/15 18:33
שבכל מקום רשום שפוליציסטיות אמורות להגיב לזה בצורה מאוד מועילה..
אז מדוע במקרה שלך וגם בשלי לוקח לנו זמן?
 
אני פשוט לא חושבת שהרופא שלי (ברקוביץ) ימצא את הזמן להכנס איתי לשיחה הזאת
לפי הניסיון שלי
20/04/15 18:37
ההבדל הגדול הוא במינונים ובסוג ההרמונים התגובה המייגעת היתה למנופור ובסיבוב אחכ הרופא נתן לי פרגובריס והגבתי מגניב ביום ה15 למחזור 9 ימי הזרקה 2 זקיקים בכל צד אני לא מאמינה שהרופא ישנה לך עכשיו למשהוא אחר אבל אולי תנסי לבקש לסיבוב הבא
תודה רבה על המענה!
20/04/15 18:38
הלוואי וזה היה מדע מדוייק..
20/04/15 20:11
אנחנו לא מכונה ותוכנית ההפעלה היא מסובכת. זה כמו מחשב אחד, עם כמה תוכנות שרצות עליו בו זמנית.. לפעמים משהו אחד נתקע ומשבש את המערכת גם לתוכנות האחרות..
אם זה מעודד, בכל ההזרעות שעשיתי התחלתי מרירית של 4-5, ורק אחרי כשבוע זריקות היא היתה עולה ל7.  את לא רחוקה מ7 שהוא העובי שנמצא כקריטי, וגם אם היא תעלה עוד רק קצת, זה בסדר.

אוח..
20/04/15 20:46
אוף אני ככ רוצה שכבר יגדל לי זקיק..
מה ביקשתי?..אני אפילו לא מעזה לבקש כבר עכשיו הריון..
רק זקיק אחד טוב...
 
º
שלחתי לך מסר
20/04/15 21:07
זה יכול לקרות אצל פוליציסטיות ולא רק
20/04/15 21:06
השאלה היא מה גודל הזקיקים?
 
ככל שזה קורה בשלב מוקדם יותר, כך יש סיכוי שאין לכך משמעות, ושתוכלי להמשיך עד ליעד.
אתמול
20/04/15 21:09
אתמול הE2 היה 600 וקצת היו בערך 5 זקיקים (נדמה לי) שהוא רשם והם היו 10 מ"מ..
היום הE2 ירד ל270 ומחר יש לי תור לברקוביץ והוא יעשה לי אולטרסאונד..
 
יכול להיות שיעלה את המינון,
20/04/15 21:17
בכל מקרה, שום דבר לא אבוד.
אני בהחלט
20/04/15 21:28
מחזיקה אצבעות..
יום הזכרון ויום העצמאות לא משחקים לטובתי השבוע..
יש לי הרגשה שלא יעלה מינון בגלל החג..
אבל יהיה מה יהיה.
תודה על ההיענות
אני אעדכן מחר
:)
ארכיון הודעות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה