לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכות הבאות למועדון החתירה

``בן לו היה לי, ילד קטן...``
כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?
רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.

אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.

וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.

אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.

כמה ימי מחזור?
כמה ימים לביוץ?
כמה בטא אסטרדיול?
כמה זרעים בתנועה?
כמה עובי רירית?
כמה זקיקים?
כמה סמ``ק פרגונל?
ושאלת המחץ - כמה פסים? (:

אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.

(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)

כמו שנאמר בעבר:

Give me your tired, your poor, your huddled masses

I lift my lamp beside the golden gate


כאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.


התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

שאלה בנושא הזרקות
26/10/14 00:12
הי בנות,
אני מזריקה גונאל כל ערב, האם צריך בדיוק באותה שעה להזריק כל פעם או שניתן לחרוג.
אני בדרך כלל מזריקה בשעות 19:00 אבל לפעמים אני מאחרת ומזריקה ב-22:00
 
חלק אומרים שזה לא משנה 3 שעות לכאן ו3 שעות לכאן ויש שאומרות שזה צריך להיות באותה שעה.
האם זה משנה?
כמה מדויק
24/10/14 09:44
סיון רהב מאיר כותבת בדף הפייסבוק שלה:
 
גם המתנה בתור הארוך במרפאת נשים ב"מכבי" בחודש תשיעי יכולה לספק תובנות על החברה הישראלית. קשה שלא להפוך שם לסוציולוג חובב. הנה כמה מסקנות (סטריאוטיפיות?) משעות ארוכות בתור:

הזוגות החילונים באים ביחד. נרגשים. עוברים בצוותא על המסמכים הרפואיים, בסיבוב שבין האולטרה-סאונד למרפאת האחיות. מדי פעם הם מעדכנים בטלפון את הקרובים בהתקדמות של הבדיקות והתוצאות. יש אווירת משימת ריאליטי באוויר. של זוג.

הדתיות ו...החרדיות באות לבד. כלומר, לבד אבל עם טלפון. ביד אחת יש אולי ספר או ספרון תהלים, אבל ביד השנייה הן מנהלות מהסלולרי, בשלט רחוק, את הבית ו/או את המשרד. לפעמים קשה להבין אם ההוראות ניתנות בצד השני של הקו למשפחה שלהן או לעובדים שלהן (ואם למשפחה – האם הן ניתנות לבעל או לילד). אפשר להאזין מהצד לכל תמצית דילמות הפמיניזם: רעיה, אימא ועובדת. בין שניצל במיקרו לדו"חות כספיים לבוס.

העולות מרוסיה באות עם הילדים. ולא רק איתם, אלא עם חומרי קריאה או משחקי חשיבה עבורם. צודקות, לא חבל לבזבז פה את הזמן? הן גם מראות לילדים השקטים, בני 5-6, את התוצאות של הבדיקות הרפואיות ומסבירות.

לא מנומס לצלם שם, אבל אם הייתי מצלמת את האנשים שלידי בתור השבוע, היו רואים בהם זוג רומנטי מתלחש ומתרגש בעיניים בורקות, חרדית שהצליחה כרגע לפתור בתבונה מריבה סוערת בין שלושה גורמים (אני מקווה שאלה היו הילדים שלה) ואימא שבאמצע המרפאה הומת האדם משחקת בשיא הריכוז עם הבן שלה שח-מט (!) ברוסית.

ובקצה המסדרון – מרפאת הפוריות. תור אחר, באווירה אחרת, שמזכיר כמה שום דבר לא מובן מאליו.

(מתוך הטור ב"ידיעות אחרונות")
 
אני בוכה
24/10/14 10:00
כל כך מדויק וכואב.
אולי זה בגלל שאני הורמונלית, אולי בגלל שאני מחכה לבטא שלילית ביום ראשון, אבל הדמעות לא מפסיקות לזלוג.
למה בטא שלילית?
24/10/14 10:08
יקירה עם כל הקושי וההמתנה מורטת העצבים תנסי לגייס אופטימיות, והלוואי שנראה ביום ראשון הודעת בטא יפהפיה!!! שולחת חיבוק ומחזיקה אצבעות.
תודה מקסימה
24/10/14 13:53
אני כבר מספידה את הסבב הזה
לא יודעת למה, סתם תחושה ופסימיות כללית.
בכל אופן תודה רבה לך
חיבוק
למה בטא שלילית?
24/10/14 10:08
יקירה עם כל הקושי וההמתנה מורטת העצבים תנסי לגייס אופטימיות, והלוואי שנראה ביום ראשון הודעת בטא יפהפיה!!! שולחת חיבוק ומחזיקה אצבעות.
לא בטא שלילית!
24/10/14 16:07
אין יום שאת לא בליבי, אני חושבת עלייך תדיר ומחכה כל כך לתוצאות חיוביות ממך
מחזיקה לך (ולכל הפורום) אצבעות.
את מקסימה, תודה!!
24/10/14 17:01
גם אני חושבת עליך הרבה...
באתי מאוד אופטימית לסבב הזה. טיפול ראשון אחרי ההפלה ואחרי הניתוח ומשום מה נראה לי שזה לא הסבב שלי... אני כבר חושבת על הארטיק המתוק שממתין לי בפריזר.
המון המון תודה לך על העזרה ועל העידוד, שולחת לך חיבוק גדול!

º
וואוו. קטע נפלא.
24/10/14 10:29
º
מדוייק עד כאב...
24/10/14 11:48
º
like
24/10/14 13:56
וגם כזה.. שייך ולא שייך
24/10/14 16:26
על פירמידת הקנאה.. (מקווה שאני לא פוגעת באיש)- רשומה מתוך הבלוג שלי, פשוט הרגיש לי פתאום שייך קצת.
 
"יש מסדרון ארוך בתל השומר, המתחיל (אם מתעלמים מפניה קטנה) בחלון שחרור ילודים ונגמר במחלקת IVF. באמצע, יש מסדרון עם חדרי אולטראסאונד וחדרי רופאים, שבין היתר, באחד מהם, יושב דר` קורח (המ-א-מ-ם) שלי.
כמו בכל ביקור שלי, אני מסתכלת על הנשים שממלאות את המסדרון, וחושבת, על פירמידת הקנאה הזו, שמתהווה בכל פעם מול עיני.
אלה שבסוף המסדרון, (ע"ע: בנות המזל), יושבות, עדיין עם בטן של הריון, אבל פחות, עם תינוק או תינוקת פיצים על הידיים. לידן עומדים הבעלים, שאוחזים חזק בעגלות משוכללות עליהן מולבשים סלי קל ושמיכות ורודות וכחולות.  הם שם, נרגשים, מוכנים להתחיל את חייהם החדשים עם תינוק או תינוקת, מביטים אחד בשניה במבט של התחלה, של תקווה ושל אמונה מוחלטת, שאצלם, הכל יהיה מיוחד, שונה, קסום. התינוק או התינוקת שלהם לא יסבלו מגזים, לא יצרחו בלילות, הם לא ירצו להעיף אותם איזה פעם או פעמיים מהחלון. התינוק או התינוקת שלהם יהיו מיוחדים, שונים, קסומים או כמו שגיסתי שתחיה אומרת, יעשו קקי בצבע ורוד נצנצים בריח לבנדר. שלא תטעו, גם הן מקנאות טיפה, באמהות המנוסות, באלה שכבר יודעות לתפעל את הדבר הזה שנקרא מעתה הילד שלהן. הן מקנאות בידיעה, במה שכבר התגשם לכדי ילד פעוט או נער. הן גם יודעות, שעוד מעט גם יגיע תורן.
בהמשך המסדרון, אחרי אלה, עומדות או יושבות נשים עם בטן של חודש תשיעי/שמיני/שביעי, אוחזות באוצר שעדיין נמצא שם בפְנים, ועל פניהן הבעה חולמנית. הן חולמות את התינוק שתיכף יהיה להן, את הלידה הקסומה, הפעילה והמעצימה שתהיה להן. הן מחכות בתור לאולטראסאונד, מצפות לראות את תינוקן וחולמות את הפגישה החודשית איתו. הן מקנאות, בקטנה, במשפחות בהמשך, כי להם זה כבר קרה, אלה שמחזיקים את הפרס הגדול בידיהם. הן מקנאות ומצפות כי תיכף גם הן מצטרפות למועדון הנחשק.
לידן, לרוב עומדות, נשים מתוחות, עם "בטן של יותר מדי אוכל", לצידן הבעלים, מתוחים אף הם. הם הגיעו לסקירה ראשונה, זו שתגיד להם באילו צבעים לצבוע את החדר, תראה להם יצור, אבל כבר תינוק, עם כל האיברים. אחרי הבדיקה הם יצחקו בהקלה, יריבו בצחוק של מי האף הגדול שראו בסקירה וייצאו עם תמונות של התינוק הכי יפה בעולם (והם אובייקטיבים, כן? למרות שהתינוק דומה יותר לעוף מאשר לכל דבר אחר, כרגע). הם מקנאים, בלב ליבם, באלו עם הבטן הגדולה, שכבר מרגישות תנועות, באלה שיכולים כבר לשים את היד בתנועת בעלות על הבטן של האישה ולהרגיש את היצור נע לו אי שם במי השפיר. הם מקנאים, ויודעים שגם תורם יגיע, עוד טיפה.
הקבוצה שליד, הן נשים, עם בטן שטוחה, שלא מפסיקות להתהלך במסדרון, הן חיוורות, לרוב מבחילות, צמודות לבקבוק מים (כי אמרו להן שצריך לשתות 10 ליטר ביום, סתם, לא, אבל הן מאמינות שזה מה שיגרום להן להיות רגועות יותר) ומתפללות בלב. "אם אראה דופק אפסיק לעשן/לרוץ/לצעוק/לשתות קולה דיאט". הן לפני הדופק, לפני הבדיקה שתראה להן יצור חי שעתידו עדיין לוט בערפל. הוא עדיין נחלם רק בידיעה, בלי נוכחות ממשית של גוף. רק מספר תאים, עיגול קטן ומהבהב בבדיקת האולטראסאונד. הן מקנאות, בכל אלה שבהמשך המסדרון, שכבר מעבר לחוסר הידיעה.
כאן המסדרון נפתח לחדר המתנה גדול, יש בו חלונות של מזכירות, כיסאות ושוב נהיה צר ופונה למחלקת ה-IVF. במחלקת הIVF מחכות נשים, שמציצות מדי פעם ל"מחוזות האסורים והנחלמים". נשים מחכות לבדיקות דם, אולטראסאונד, נשים אחרי זריקות של הורמונים והתזות ג`לים. נשים שנמצאות לפני שאיבה, אחרי שאיבה, לפני החזרה, אחרי החזרה. שיחות המסדרון עוסקות בכמות זקיקים, גודלם, כמות עוברים ויופיים. כבר שם, כמו אמהות גאות הן מציגות לראווה את יכולתו של גופן הנכה, שלמרות שלא הצליח להכנס להריון בלי עזרה, עכשיו עושה חיל ביבול של 17 זקיקים, ובגבריותו של הזרע, שלא משהו בכלל, אבל הצליח להפרות 4 ביציות, ובילדים העתידיים, שכבר מראים יכולות והפכו ל 4 עוברים "יפים".  הן מתגאות ב"ילדים", בעליית ההורמונים, בזקיקים ולכולן בלב משותפת הכמיהה הזו, שתתקשר האחות ממחלקת הIVF ותגיד את המילים הקסומות: "בטא חיובית, תמשיכי בתמיכה ותבואי לבדיקת הכפלה בעוד ארבעה ימים". הן מקנאות, בכולן, בכל אלה שלא יושבות במחלקה איתן, ואולי גם בהן, באלה שלפניהן בשאיבה, בהחזרה, באלה שיש להן 5 עוברים ולהן "רק" 2. הן מקנאות, לא מרוע לב. הן לא רוצות ברעת האחרות. הן רק מקנאות. הקנאה נודפת מגופן, בריח של ציפייה, של כמיהה, של תהייה. מתי יגיע תורן, מתי הן תשמענה את המילים הקסומות. הן מקנאות. הן תמשכנה לקנא כבר כשיהיו בהריון, אחרי הלידה ובכלל. כי זה כמו פוסט טראומה. פעם מטופלת פוריות- תמיד מטופלת פוריות. הן תמשכנה לקנא, גם כשתהיינה אמהות לאחד, לשניים ולשלושה. הן מקנאות על שהגוף של שאר הנשים יודע מה לעשות ושהגוף שלהן בגד בהן. הן מקנאות גם בחתולות.
בפירמידת הקנאה הזו, יש מקום לכולן. כמעט.
באמצע, היכן שיש מקום המתנה, ליד המזכירות, יושבות "הבנות של זהבה". אלו, שהתפקשש להן הדבר הזה שנקרא "החיים". אלו, שבאמצע החלימה על תינוקות והעתיד, הסרטן נחת על החלומות נחיתת אונס, וטרף את הקלפים ברגע אחד של טלפון עם תוצאות של ביופסיה.
הן יושבות שם, מנסות שלא להסתכל או לפחות לא לראות, את אלה עם התינוקות, עם הבטן, עם האולטראסאונד ועם המבחנה. הן מתביישות לקנא, כי כולם אומרים להן ללא הפסקה, שהן צריכות להיות אסירות תודה, על ש"הן בחיים", ש"תפסו את זה בזמן", ש"יש היום פתרונות אחרים", ש"יש הרבה ילדים שמחכים לאימוץ", ש"גֶנים" זה לא הכל בחיים". הן מחייכות בנימוס לכל אלה ורק רוצות עוד הזדמנות אחת להיות אחת מה"מקנאות".
 
תודה למי שהגיעה עד הלום
 
כתוב מקסים
24/10/14 17:20
תודה ששיתפת
º
תודה!
25/10/14 10:57
ממש מקסים
24/10/14 23:30
ומדוייק. יש לינק לבלוג שלך? אני מהאפליקציה אז לא רואה מפה...
בדיוק חשבתי על זה שהכלבה שלי מיוחמת (זה נורא) ושאם רק אתן לה היא תכנס להריון. אני מקנאה בכלבה שלי :/
תודה! הבלוג שלי
25/10/14 10:56
עוסק גם בטיפולי פוריות וגם בסרטן הרחם שאני מתמודדת איתו.
 
 
מתחת לפרסומות יש קישור לרשומה הבאה.
 
 ושוב תודה
º
אוי כמה אמיתי מכאיב מעמיד אותי מול עצמי
25/10/14 01:25
º
חיבוק
25/10/14 10:57
הפכת לי את הבטן
25/10/14 19:42
ולא, זה לא עובר.וכן, זה פוסט טראומה.ולא, אף אחד לעולם לעולם לא יבין.רק אנחנו אותנו.חיבוק ממש חזק.
כמו בוקס לבטן
25/10/14 20:31
איזה יכולת לבטא רגשות ומחשבות. תודה על ההמשגה יקירה. שיהיה בהצלחה ענקית.
גם לי היו חוויות מסדרון לאחרונה
25/10/14 21:55
קצת לא נעים לשרשר אליך כי אחרי הפוסט שלך באמת שאין לי מה להתלונן...
 
בהר הצופים יחידת ה-US ממוקמת בין הכניסה לחדר לידה לבין הכניסה למחלקת יולדות. כיף.
 
במיוחד כיף להגיע לשם לבדיקה לפני ציטוטק.
קצת פחות גרוע לחכות שם בתור למי שפיר. להסתכל על כל שאר הממתינות בתור, ולנסות לנחש - מי כאן מחכה לדעת אם לקנות בגדים כחולים או וורודים, ומי, כמונו, מחכה לדעת אם לקנות בגדים בכלל?
כיף במיוחד להגיע לשם לוודא סופית שאכן יש בעיה, ואז להגיע שוב כדי לקבל הפניה לוועדה להפסקת הריון...
והשיא - זכינו אפילו להיכנס בדלת בקצה המסדרון. לחדר לידה. 20 שבועות לפני הזמן.
אני לא מאמינה
25/10/14 22:07
קראתי שוב ושוב כדי לוודא שאני קוראת נכון.
ג'ירפלה אני כל כך המומה ומצטערת על האובדן הנוסף, המאוחר והכל כך מכאיב שאתם עוברים.
כמה כאב וסבל אתם עוברים בשנה הזו.
 
אין מילים לנחם רק להשתתף בצער העצום הזה.
 
עצובה איתך כל כך,
 
יעל
º
25/10/14 22:10
וגם
25/10/14 22:13
(מקווה שאת מוצאת מקום לתת גם לכאב לצאת. אני "מכירה" אותך כמאוד שכלתנית אבל חושבת שרצוי לתת גם לכאב הנוראי מקום. אלוהים, מה שעובר עליכם. אני לא מפסיקה לקרוא את ההודעה שלך ולא להאמין. כל כך מצטערת)
מחבקת אותך ...כפי שחבקת בזמנו
25/10/14 23:42
אומנם הכאב של אובדן בשבוע 6 מתגמד מול האובדן שלכם ..אבל החיבוק אותו חיבוק חזק מצטער ומקווה שמנחם
אם כבר אז כבר... משהו שאני כתבתי
24/10/14 22:42
ששש. כאן לא מדברים. אנחנו אלופות בלשתוק. שששש. חיוכים מזויפים. נהיינו טובות בזה. יותר מידי טובות. אנחנו עושות. לא מדברות. לא מדברות על ההתרגשויות. בעוד נשים אחרות מתרגשות מ 2 פסים על בדיקת הריון של קליר בלו אחרי שניסו להרות יום וחצי אנחנו מתרגשות מהיום הראשון של המחזור אחרי בטא שלילית, כי איזה כיף ! אפשר להתחיל טיפול חדש, אבל ששש אנחנו לא מדברות על זה. אנחנו לא מדברות על השעות שאנחנו סופרות עד שנקבל את התוצאות של בדיקות הדם הדו יומיות כי המתח לראות כמה האסטרדיול עלה כמעט הורג אותנו. זאת עם השני פסים על הקליר בלו, היא בכלל יודעת מה זה אסטרדיול? אנחנו סופר מתרגשות בבדיקת אולטראסאונד! איזה כיף זקיקים! רירית! אם הזקיק גדל ב 2 מ״מ אנחנו בעננים כל היום. שאנחנו בסיום והרופא אומר ״ מחר תזריקי אוביטרל״ אנחנו מרגישות שזכינו בלוטו , קיבלנו פרס, איזה כיף! אבל ששש לא מדברים על זה . לא להראות את ההתרגשות. אנחנו הופכות להיות כימאיות, מדעניות, ביולוגיות, רופאות, אחיות, מערבבות אבקות עם תמיסות , קונות מיני מזרקים ומחטים, הבית נראה כמו מעבדת סמים ואנחנו אלופות, לומדות מהר, יותר מידי מהר , אבל ששש אנחנו לא מדברות על זה. אנחנו מזריקות , זה כואב, אוכלות סרט, הזרקתי נכון? נשאר חומר במזרק? יצאו יותר מידי טיפות, בזבזתי חומר, נשאר לי סימן? רואים סימן בבטן? איפה הזרקתי אתמול? שלא אזריק באותו מקום, אה הנה מקום שנראה לי לא הזרקתי בו איזה יופי! לא ירד דם הפעם איזה יופי! ששששששש. אנחנו מתכננות את הערבים שלנו סביב שעת ההזרקה . לצאת אחרי, לחזור לפני, להספיק. אם יש יום בלי אולטראסאונד או בדיקת דם, אנחנו רוצות לשמוח , איזה כיף יום חופשי! אבל גם מרגישות ריקנות, אבל לא מדברות על זה. ההמתנות לרופא אפילו הופכות נחמדות , יושבים עם עוד בנות, מדברות, מתעודדות, צוחקות, ואז מרגישות מוזר שנהנינו בהמתנה, וכמובן לא מדברות על זה. אנחנו עוברות את כל זה , ושותקות. וממש בקרוב , ממש עוד מעט, יגיע תורינו, נשכח מאסטרדיול, מפרוגסטורון, ממחטים ואבקות ותמיסות, מזקיקים ומרירית, נשכח מכל זה , יגיע הבטא, בדיוק כמו שחלמנו, הוא יגיע, ואז כבר לא נשתוק, נצעק לשמיים,קולות של נצחון, של אושר,  אוי כמה נצעק!
º
פיץ כאילו נכנסת לי לגוף וכתבת מראשי...
25/10/14 07:18
ואוו... מדוייק...
25/10/14 10:05
ממש התחושות שלי...
º
like
25/10/14 13:44
אני לא מפסיקה לבכות...
25/10/14 14:08
זה כל כל אמיתי... כל מילה אני מזדהה איתה למרות שעדיין לא התחלתי בטיפולי ivf אלא אני בסבב השני של זריקות והזרעות !!!
התרגשתי מהמילים שמתארות את המציאות ואת הרגשות שלנו...
מקווה שכולנו ניפגש יום אחד עם המשפחות המרובות ילדים....
º
בשורות טובות לכולן החודש! :)
25/10/14 14:50
ריגשת אותי, כל מילה בסלע
25/10/14 18:09
בדיוק דיברתי היום עם חברה שנמצאת בהריון שני (היא מאלה שנכנסו להריון תוך חצי דקה בערך) ואמרתי לה שאין לי מושג איך נכנסים להריון ספונטני. איך יכול להיות שכל הפרמטרים והמדדים מתייצבים ללא עזרה של תרופות? זה נשמע לי כמו קסם.
מקווה שכולנו נזכה לבשורות טובות ממש בקרוב!
אז אני אחרי החזרה ! הרופא אמר
24/10/14 13:49
שהעוברים מושלמים ( אולי ברקוביץ אומר את זה לכולן) 8 תאים כל אחד - האם זה נחשב עובר דרגה 1? לגבי תמיכה- אנדומטרין פעמיים ביום וביום ראשון חצי אוביטרל, נשמע לכן מספיק? אמן אמן אמן שיצליח - לי ולכולן פה!
בהצלחה מותק!!!
24/10/14 14:37
מחזיקה אצבעות
º
תודה רבה
24/10/14 14:38
בנות בבקשה תרגיעו אותי!!!!
24/10/14 15:20
הרופא אמר לנוח יומיים ( עברתי החזרה לפני שעתיים וחצי) ואני המפגרת הלכתי לשוק וסחבתי שקיות הבייתה, ייתכן שהרסתי הכל לפני שהתחיל ??? אני ממש אוכלת סרטים על זה!!!
º
מישהי? :/
24/10/14 16:11
הכל בסדר
24/10/14 16:17
הכל בסדר. שעתיים אחרי עדיין אין השתרשות כמובן אז לא הרסת כלום. אבל צריך לנוח כדי להימנע מתסביב שחלתי שאת לא רוצה בכלל. אז לכי הביתה לנוח כמו שאמר הרופא. ומעכשיו להתנהג כמו בהריון, ובמיוחד להקפיד להיות רגועה, לשתות הרבה מים ולא להרים כבד.
לא הכרחי להיות רגועה, מי שמצליחה להיות רגועה
24/10/14 16:21
- יופי, ומי שלא (כי לפעמים פשוט לא ניתן) - גם בסדר.
כותבת זאת לטובת כל מי שחסרת שקט, שלא לומר עצבנית, אחרי החזרה.
חח להיות רגועה זה משפט בלתי נסבל
24/10/14 18:46
מתוך 5 החזרות הייתי מתוחה ולא רגועה בכולן, נקלטתי פעמיים כימי. מותר לך לשמוח, לרקוד ולהתנהג כרגיל .. את צעירה, עוברים מהממים, רחם נקי ורירית בובה.. אז תהיי אופטימית ותהני מהרגע
º
24/10/14 20:17
º
תודה מתוקה! אין עלייך
24/10/14 21:50
º
תודה הרגעתן אותי. נלחצתי מהשקיות
24/10/14 16:22
º
הכול בסדר!!!!
24/10/14 18:45
º
לא הרסת כלום אבל תשתדלי לא להתאמץ מדי
24/10/14 23:24
בהצלחה!
24/10/14 17:43
חיכיתי לשמוע על ההחזרה שלך, שמחה שהלך טוב :)
מחכה לראות פוסט שמח ממך עוד שבועיים!!!
º
תודה נאפית! בעזרת ה הלוואי אמן!!! :)
24/10/14 21:53
מושלמים !!! את רואה שצדקתי
24/10/14 18:43
בדרך כלל כמות באה על חשבון איכות ולכן מעדיפים כמות סבירה. אמרתי לך שזה אחוז הפריות טוב ועוברים מהממים .. ממליצה על חומצה פולית 5 מג ואננס מהיום:/)
איזה יפה...בהצלחה!!!
24/10/14 18:43
8 תאים זה בהחלט עובר יפה! לגבי התמיכה נשמע טוב...
תשתי הרבה ותשמרי עלייך ועליו....
º
תודה רבה !!! :)
24/10/14 21:55
º
אמן ולא, הוא לא אומר זאת לכולן...
24/10/14 23:23
יום אחרי החזרה וכבר לא טוב לי
25/10/14 14:55
מאז השאיבה אני בכאבים וזה פשוט לא עובר. זה כאבים כאלה ממש נמוך שעם מאמץ הוא מתגבר. לצורך העניין כואב שאני מתשעלת או לוחצת בשירותים. אני מתחילה להרגיש שזה אף פעם לא יעבור, זה מקשה עלי ללכת כמו בן אדם. בנוסף יש לי כאבי מחזור קלים ( איך זה הגיוני??) הרופא בדק אותי לפני ההחזרה ולא אמר משהו. אני לא רוצה להיבדק אצל רופא נשים ולסכן את העובר שהחזירו. אוף זה קרה כאן לעוד מישהי כאלה כאבים?
º
אף אחת?
25/10/14 18:10
אם זה ממש בלתי נסבל תלכי למוקד
25/10/14 18:24
אני הלכתי לפני שבוע אחרי ההזרעה כי היו לי כאבי תופת ועשו לי בדיקה וגינלית במיון והרופא הבטיח שזה לא יזיק להזרעה ואין לי מה לדאוג. 
כן!!! השאיבה הראשונה שלי
25/10/14 19:40
הייתה ביום רביעי, החזירו לי ביום שישי, הרופא בדק הכול היה תקין אבל עד יום שלישי שבוע אחריו עוד היו לי כאבים מהשאיבה, כאב לי אפילו בשירותים, ללכת, היו לי ממש כיווצים, זה עבר רק אחרי שבוע, כשסיפרתי לחברה על זה היא קצת צחקה עליי, הבנתי שהרבה עוברות את השאיבה ועוד באותו יום קמות כאילו כלום לא קרה.
כשדיברתי על זה עם הרופא הוא רק אמר לי תשתי הרבה, בלי מאמץ מיותר ומנוחה.

בשאיבה השניה כבר הגוף הגיב יותר טוב ואחרי יומיים כבר הרגשתי טוב...
וואלה !? נו זה בדיוק מה שאני מרגישה
25/10/14 20:06
התכווצויות כאלה וזה מחמיר שאני זזה. אני מקווה רק שזה לא פוגע בסיכויים. אני נראה לי אלך להיבדק בכל מקרה כי אם אראה שאני בגירוי יתר זה דווקא ירגיע אותי שזאת הסיבה שזה כלכך כואב. אגב יש לי גם כאבי גב כאלה כמו לפני מחזור...
אני רק התקשרתי לרופא
25/10/14 22:51
לא חשבתי בזמנו על גירוי יתר, הייתי בטוחה שזה משהו טבעי עד ששאלתי נשים אחרות והבנתי שאני מבין הנשים הבודדות שזה קרה להם, הרגשתי בעיקר חולשה והתכווצויות חזקות.
תתקשרי לרופא תפסיקי לו מה את מרגישה, כשאני הסברתי לשניה הוא לא אמר לי שיש סיכוי לגירוי יתר, לפי דעתי חבל לטרטר את עצמך לבדיקות, הרופא שלך בטח עבר את כול סוגי הנשים אז הוא ידע להגיד לך אם להגיע לבדיקה או פשוט לנוח ולהירגע בבית...

תרגישי טוב!!!
עד שהרופא שלי יענה לי אני כבר אלך לגניקולוג שלי :)
25/10/14 23:05
שמרפאתו ממש לידי וזה מהיר ונוח. נכון שהוא לא רופא הפוריות שלי אבל הוא הגניקולוג שלי והייתי אצלו שהיה לי גירוי יתר לפני חודשיים. אז אין בעיה
אם את במכבי זה בעייתי ללכת לשני גניקולוגים
25/10/14 23:17
אני נתקלתי השבוע באטימות של ממש. רציתי לעבור לרופא פוריות אחר, ובמקביל הייתי צריכה ללכת לגניקולוג לביקורת על הביקור במיון אחרי ההזרעה של שבוע שעבר. הפקידה בסניף אמרה שאין בעיה להעביר אותי רופא, אבל שאבחר גניקולוג רגיל או מומחה פוריות. אי אפשר ללכת לשניהם! ושאם אני עוברת זה עד סוף הרבעון. לא עזר שהסברתי לה שלרופא פוריות לוקח זמן לקבל תור ואני צריכה כרגע גניקולוג זמין רק לביקורת ושאני לא רוצה להתקע עם גניקולוג עד סוף הרבעון כי יכול להיות שההזרעה לא הצליחה ואני צריכה רופא מומחה פריון!
בקיצור, בסוף לא הלכתי לביקורת 
 
אני במכבי אבל זה שונה אצלי
25/10/14 23:22
הרופא שלי הוא רופא פריון לא עובד כגניקולוג. והגניקולוג שלי הוא רק גניקולוג. וגם לפני חודשיים הייתי אצלו בגלל הגירוי יתר וזה לא סותר ביקורי ״פוריות״ אצל הרופא שלי :)
יכול להיות שהפקידה טעתה?
25/10/14 23:24
אני אבדוק את זה שוב. ממש מעצבן בכלל כל ההתנהלות מול מכבי בשבוע של ההזרעה עם ההטעיות שלהם...
תקשיבי
25/10/14 23:32
זה נכון במכבי שלמשל זה בעייתי לראות 2 רופאי משפחה ברבעון אחד. ייתכן וזה אותו נוהל לגבי גניקולוגים , אבל יש רופאי פוריות שאמנם למדו גניקולוגיה והם גניקולוגים הם בפועל עובדים רק בתור רופאי פריון ( למשל הרופא שלי) איך תדעי? פשוט מאוד האם לאחר קליטה להריון הרופא שלך מלווה את כל ההריון כלומר האם הוא הרופא מעקב הריון ? יש נשים שמגיעות אליו רק בשביל גלולות? אם לא אז הוא רק רופא פריון ואז זה בסדר . בכל מקרה תמיד תדעי שהריוניות פלוס מטופלות פוריות יכולות להגיע בכל זמן למוקד נשים של מכבי ( יש בתלאביב, בני ברק, רעננה...) ושם ממש מהר את עוברת את כל הבדיקות הנדרשות כולל בדיקת רופא וזה לא יכלל לך כ רופא ״ אחר״ והשירות טוב ומהיר שם, אז תדעי שתמיד תוכלי ללכת לשם בלי הפניה בלי כלום
והמוקד הוא ללא תשלום?
25/10/14 23:40
כי שילמתי אחרי ההזרעה כשהלכתי ליגאל אלון. הרופאה שעברתי אליה היא רק לפריון, אז הפקידה כנראה לא ידעה. 
 
וכשרציתי לשנות רופא, משום מה הפקידה אמרה שאני משוייכת לרופא של המוקד... 
כן!!! השאיבה הראשונה שלי
25/10/14 19:40
הייתה ביום רביעי, החזירו לי ביום שישי, הרופא בדק הכול היה תקין אבל עד יום שלישי שבוע אחריו עוד היו לי כאבים מהשאיבה, כאב לי אפילו בשירותים, ללכת, היו לי ממש כיווצים, זה עבר רק אחרי שבוע, כשסיפרתי לחברה על זה היא קצת צחקה עליי, הבנתי שהרבה עוברות את השאיבה ועוד באותו יום קמות כאילו כלום לא קרה.
כשדיברתי על זה עם הרופא הוא רק אמר לי תשתי הרבה, בלי מאמץ מיותר ומנוחה.

בשאיבה השניה כבר הגוף הגיב יותר טוב ואחרי יומיים כבר הרגשתי טוב...
אננס
23/10/14 20:27
קראתי כאן כמה פעמים שכדאי לאכול אננס לפני החזרה הפכתי את כל הסופרים ואין אננס בקופת שימורים זה תופס?
לא רק טרי אבל אני קראתי שזה מיום ההחזרה!
23/10/14 20:32
תקני מחר! לפי דעתי עדיין תופס אני גם הולכת לקנות מחר!
º
איפה אפשר להשיג טרי ידוע לך?
23/10/14 20:34
º
אצל ירקנים.
23/10/14 20:40
º
אני קונה בשוק מאיפה את בארץ?
23/10/14 20:42
מרחובות
24/10/14 06:53
אבל אני מוכנה לנסוע הרבה בשביל זה
אם בא לך לנסוע עד אלי אני כמובן מוכנה לקנות לך או שתלכי
24/10/14 08:52
בעצמך, אבל קשה לי להאמין שאין אננס ברחובות. או במקום יותר קרוב מפתחתקווה ! למשל ראשון ?
פיץ תודה רבה על ההצעה
24/10/14 11:09
אני בדרך לשוק רחובות מקווה למצוא יום ראשון ההחזרה
º
מאמינה שתמצאי בהצלחה !
24/10/14 11:13
º
יש אצל הירקן! בהצלחה!!!
23/10/14 22:34
º
מתי מתחילים לאכול אננס אחרי הזרעה?
24/10/14 07:22
לפי מה שהבנתי חשוב לאכול את ליבת האננס (החלק הדביק)
24/10/14 09:27
לכן אננס מקופסאת שימורים לא יהיה יעיל.
בהצלחה!!
º
סליחה על השאלה, למה צריך לאכול אננס? יש בו משהו מיוחד לפריון
25/10/14 16:46
לא יצא לי להיות בסופר בחודש האחרון
25/10/14 21:58
אבל בעקרון שמתי לב שבחצי חינם בקניון שרונים (נראה לי שגם בסניפים אחרים אבל לא בטוחה) יש מחלקת ירקות ופירות גדולה ומרשימה יותר מביתר הסופרים ותמיד יצא לי לראות שם אננס (במחירים שערורייתיים, אבל נראה לי שזה ככה אצל כולם)
אני מתכננת לשלוח את האיש לשם לאחר השאיבה כדי שיקנה אננס. אני מאוד מקווה שלא נגמרה העונה או משהו כזה...
 
אם לא שם- אז בשוק....
לא הבנתי. אננס תורם ל...
25/10/14 22:46
מה הן סגולותיו של האננס לפריון?? אני אקנה!
לא הבנתי. אננס תורם ל...
25/10/14 22:46
מה הן סגולותיו של האננס לפריון?? אני אקנה!
חדשה פה עם שאלה
25/10/14 16:40
שלום לכן, 
קיוויתי שלא אצטרך לבקר בפורום זה אך לצערי, מציאות לחוד ותקווה לחוד. אז הנה אני פה. 
שאלה של מתחילים, עשיתי בדיקת דם פרופיל הורמונלי האם התוצאות בסדר? כרגע מדובר בתוצאות חלקיות. חסר עוד הורמון אחד או שנים שצריכים להתקבל סוף החודש, אני במכבי, ולא כתוב כלום האם הערכים שקיבלתי הם בטווח נורמלי או לא. 
 
  Estradiol (E2) 127
  FSH 4.1
  LH - Luteinizing Hormone 4.2
  Progesterone 2.8
  Testosterone Total 1.5 nmol/L -קטן מ
  TSH 2.07
DHEA-S 5.6
 
אגב מנסים כבר מעל חצי שנה. אני כבר לא סופרת. 
בעלי עשה בדיקת זרע ורשמו לו בתוצאות שלא ניצפו זרעונים בדגימה בכלל!!! אז מה לעזעזל יצא לו בשפיכה? כלום ? מה הכוונה לא נצפו זרעונים? בעלי חזר לרופא עם הממצאים, הרופא לא נתן לו משום מה הפניה לבדיקת זרע חוזרת. אלא נתן לו אולטראסאונד טרנס רקטל (רופא חושב שאולי יש חסימה/גודש בשלפוחית הזרע ...) , בנוסף הרופא נתן לו אולטראסאונד אשכים כולל דופלר (אין לי מושג מה זה). ונניח יש לבעלי חסימה או משהו, אז מה עושים? ניתוח? זה נשמע מפחיד ביותר.
 
לגבי, הפנו אותי למומחה פוריות צריכה לקבוע תור, הגניקולוג שלי סבור שכנראה הבעיה אצל בעלי, ושניהיה חכמים יותר לאחר בדיקות. הגניקולוג שלי סבור שאני צריכה צילום חלל (בהתחלה אמר צילום רחם אחכ שינה דעתו לאחר ששמע מה יש לבעלי ואמר כנראה אצטרך צילום חלל). אני קראתי זוועות על צילום רחם. מתה מפחד, כמובן שקודם צריך לקבוע תור, אולי בכלל לא אצטרך, מחזורים אצלי 28 יום . חוץ ממחזור אחרון שהחליט לאחר ב 7 ימים שלמים - במקום 28 יום מחזור רגיל היה לי 35 יום!!! בחיים שלי מאז שקיבלתי מחזור לא איחר לי אפילו ביום וחצי. ועכשיו איחר ב 7 ימים, אני כבר שמחתי הייתי בטוחה זהו אני בהיריון, אך כל פעם שעשיתי בדיקת הריון- שלילי, שלילי, בטא שלילית, שלילי... והנה כעבור 7 ימים הגיע מחזור. 
למה הוא איחר לעולם לא נדע. ביוץ מאוחר? לא יודעת מה זה בכלל. האמת שהחודש שהיה לא כל כך הצלחתי לזהות עם ערכת ביוץ את הביוץ (אולי כי בדקתי מאוחר בערב בסביבות 10 וחצי בערב ואז במשך יומיים פס היה ממש חלש, אבל עדיין עשינו את זה בימים האלה, וגם אחרי...
וזאת לעומת חודש קודם בו פס ערכת ביוץ היה חזק ביותר .
האם יש קשר לשעה בה אני בודקת ביוץ? הפס יהיה חלש/חזק יותר בהתקדם היום? כלומר בדיקת ביוץ לקראת הלילה או לקראת ערב???
 
בבקשה, אשמח לכל עצה ותובנה מבעלות ניסיון, אפילו סתם מילות עידוד. 
נ.ב. כרגע ביום החמישי למחזור.
 
 
ברוכה הבאה לשהות קצרצרה
25/10/14 19:49
קודם כל הבשורות הטובות, הפרופיל תקין.
בדיקת הזרע, כמו שכבר הבנת, מאוד בעיתית.
טוב מאוד שהרופא שלח את בעלך לבדיקות המשך, אבל הייתי במקביל חוזרת גם על הבדיקה הפשוטה.
לא בטוחה מה זה צילום חלל.
לגבי צילום הרחם, זו לא בדיקה נעימה. אבל לרוב הבנות מדובר בכאב מאוד קצר.
לדעתי, גם אם יוחלט שאתם הולכים ישר להפריות עדיף לבצע את הבדיקה כדי לשלול נוזלים בחצוצרות.
תודה רבה על התגובה המהירה
25/10/14 20:03
שאלה אם יתברר שאצלי הכל בסדר ושהבעיה אצל בעלי, מה עושים אז???? הזרעה? או  ivf?
אני מניחה שהסיבה שלא נתנו לבעלי בדיקת זרע חוזרת היא כי כנראה הרופא סבור שיש חסימה בשופכה באשכים (מקוה שרשמתי את המינוח הנכון) . אז אולטראסאונד טראנס רקטל בתחילת נובמבר. השבוע יש אולטראסאונד דופלר  אשכים שאין לי מושג מה זה.

מה זה השבחת זרע? מתי באמת עושים הזרעה? ומתי הפריות?
אשמח אם מישהי תוכל לעשות לי קצת סדר כדי שאדע למה לצפות.

תודה מראש.
תודה רבה על התגובה המהירה
25/10/14 20:03
שאלה אם יתברר שאצלי הכל בסדר ושהבעיה אצל בעלי, מה עושים אז???? הזרעה? או  ivf?
אני מניחה שהסיבה שלא נתנו לבעלי בדיקת זרע חוזרת היא כי כנראה הרופא סבור שיש חסימה בשופכה באשכים (מקוה שרשמתי את המינוח הנכון) . אז אולטראסאונד טראנס רקטל בתחילת נובמבר. השבוע יש אולטראסאונד דופלר  אשכים שאין לי מושג מה זה.

מה זה השבחת זרע? מתי באמת עושים הזרעה? ומתי הפריות?
אשמח אם מישהי תוכל לעשות לי קצת סדר כדי שאדע למה לצפות.

תודה מראש.
הי חמודה
25/10/14 20:22
תעשו עוד לפחות 2 בדיקות זרע בהפרש של שבוע שבועייםבמקביל מציעה לך לקבל הפניה מרופא משפחה לבדיקות גנטיות לבעלך - קריוטיפ, מחיקות בכרומוזום y... מאיפה את בארץ?וגם בדיקות דם של הורמונים לבעלך.... Lh, fsh, testostoron ...כמו כן מומלץ אולטרסאונד אשכים.... כשיהיו לכם את כל הבדיקות תוכלו ללכת למומחה לפוריות הגבר...בעיקרון, כאשר 2-3 בדיקות זרע יוצאות 0 זה מראה על אזוספרמיה....יש 2 סוגים : חסימתי ( שזה אומר שצינורית הזרע לא תקינה או לא נמצאת אבל אין בדרכ בעיות ביצור הזרע) או לא חסימתי ( שאומר שיש בעיה ביצור הזרע ) את מוזמנת להיכנס לקומונת אזוספרמיה...בטוח יהיו עוד תובנות בנות נוספות.....אל תילחצי!!! יש פתרונות להכל !!!!  שיהיה המון בהצלחה!!
ווואי תודה!!! על התשובה המפורטת
25/10/14 20:44
אני מבת ים. בעלי עשה בדיקות דם הורמונליות של: פרולקטין,shbg, טסטוסטרון ו tsh הכל יצא נורמלי בתוך טווח. עכשיו נתנו לבעלי עוד בדיקת דם lh ואת זה הוא יעשה מחר.
איך נכנסים לקומונה? מה זה קומונה? סוג של פורום?
נראה מה יהיו התוצאות.

אגב כמה זמן לוקח לקבל תוצאות של אולטראסאונד אשכים דופלר? האם אולטראסאונד טראנס רקטל לוקח הרבה זמן לקבל תשובות או שזה הכל על המקום????

תודה מראש ושבוע טוב!
ווואי תודה!!! על התשובה המפורטת
25/10/14 20:44
אני מבת ים. בעלי עשה בדיקות דם הורמונליות של: פרולקטין,shbg, טסטוסטרון ו tsh הכל יצא נורמלי בתוך טווח. עכשיו נתנו לבעלי עוד בדיקת דם lh ואת זה הוא יעשה מחר.
איך נכנסים לקומונה? מה זה קומונה? סוג של פורום?
נראה מה יהיו התוצאות.

אגב כמה זמן לוקח לקבל תוצאות של אולטראסאונד אשכים דופלר? האם אולטראסאונד טראנס רקטל לוקח הרבה זמן לקבל תשובות או שזה הכל על המקום????

תודה מראש ושבוע טוב!
עונה לך...
25/10/14 21:25
תכתבי בגוגל פורום אזוספרמיה ,,,ותגיעי אלינו....אני נכנסתי עם בעלי לאולטרסאונד ושיגעתי את הטכנאי...בעיקרון קיוויתי נורא  שהטכנאי ימצא שם חסימה..אבל לא.....אחרי 15 דק נותנים לך דיסק עם התוצאות ודף מפורט על הבדיקה... לפחות ככה היה אצלנולא עשינו אולטרסאונד רקטלי....לא יודעת לענות לך..ולגבי בדיקות הדם - גם כשזה בטווח הרופא פוריות לגבר חייב לראות את זה...השאלה היא באיזה מיקום בתוך הטווח...אל תשכחי כבר מחר לקהוע תור לבדיקות גנטיות...זה לוקח המון זמן...גם לקבל תור וגם לקבל תוצאות....שיהיה שבוע טוב !!!!
היי נושקית
25/10/14 22:14
גם אצלנו יש בעיה חמורה של זרע (אצלנו נמצאו זרעונים בודדים) ואלה השלבים שאנחנו עברנו כדי לבדוק את העניין:
פרופיל הורמונלי בשבילו (בדיקת דם פשוטה בקופ"ח- תשובה תוך יום יומיים)
אולטראסאונד ודופלר אשכים (זה אולטראסאונד רגיל, פחות או יותר, כמו שאת מכירה. נדמה לי שהדופלר בודק את זרימת הדם באשכים. מחפשים וריקוצל שזה חסימה של ורידים באשכים- זה מצב שניתן לתקן לפעמים בניתוח פשוט יחסית. חיפוש קצר בגוגל בטח יעלה פירוט רב על הבדיקה. בכל אופן- זו לא בדיקה כואבת או בעייתית. רק קצת מביכה...)
את הטרנס רקטל בעלי לא קיבל לעבור (אני דיי בספק שהיה מסכים לעבור, אז טוב שלא שלחו אותו). איזה רופא שלח אותו לבדיקה הזו?
אני מציעה לקבוע קודם כל תור כבר מחר לכל הבדיקות שהוא נשלח אליהן- התורים הם לא מעכשיו לעכשיו ברוב המקרים ולוקח כמה חודשים לבצע את כל הבדיקות, אז רצוי לקבוע כמה שיותר מהר, לשריין תאריכי בדיקות. מקסימום אח"כ דוחים/מבטלים אם זה לא רלוונטי.
 
קצת מוזר לי שלא שלחו אותו לבדיקת זרע חוזרת. אני הייתי מתעקשת שיתנו בכל זאת בדיקה חוזרת לפני שמתחילים בבדיקות פולשניות יותר (וקובעת גם את זה מראש- עוד לפני שהרופא נותן הפניה. גם זה לוקח זמן). בכל זאת, כבר היו מקרים של טעויות כאלה ואחרות ושווה לבדוק שוב. גם רוב המומחים מבקשים להגיע עם שתי בדיקות זרע בהפרש של חודש- חודשיים זו מזו כדי לקבל תמונה מלאה יותר.
 
בנוסף- בעלי עבר גם בדיקות גנטיות. קבענו תור לרופא מומחה לגנטיקה. מכיוון שלאלה שעובדים בקופ"ח יש תור ארוך המליצה לנו רופאת הפוריות ללכת לרופא פרטי שנחשב לרופא מייעץ לקופה. בכללית זכאים לכמה בדיקות מומחים מחוץ לקופה בסבסוד, זה עלה לנו 120 ש"ח (נדמה לי) של השתתפות עצמית, והתור נקבע ליומיים לאחר מכן במקום לחכות כמה חודשים
התוצאות לבדיקות גנטיות עצמן לקחו בערך חודש עד שהגיעו. הוא עשה קריוטיפ וכרומוזום Y. נדמה לי שהקריוטיפ מסובסד ע"י הקופה ועל הY שילמנו מחיר מלא.
בנוסף- אני ממליצה לקבוע תור לד"ר שי שפי או ד"ר מדג'ר- הם מומחים בתחום פוריות הגבר (אנחנו הלכנו לשניהם כי לא הצלחתי להחליט למי עדיף ללכת). על מדג'ר קיבלנו החזר מהקופ"ח. על שפי שילמנו מחיר מלא לפגישה. יצא יקר ובמקרה שלנו לא היה להם מה להציע לנו, אבל לפחות אני יודעת שבדקנו עם המומחים ועשינו מה שאפשר. יכול להיות שאצליכם הם יוכלו לעזור.
 
זהו- את מוזמנת לשאול אם יש עוד שאלות. ואל תדאגי, יש דרכים לעקוף את זה והיום אפשר להכנס להריון גם עם בעיות זרע חמורות! אני גם ממליצה לך להכנס לקומונה של אזוספרמיה, שם כולן באותו מצב ובטח תוכלי למצוא מידע שימושי.
בהצלחה!
וואו תודה! את מקסימה
25/10/14 22:37
בצורה מוזרה זה מעודד לדעת שטנחנו לא לבד בסיפור ושיש עוד זוגות כמונו שחווים קשיים. ולא כוחם באמת נכנסים להיריון מהניסיון הראשוו והשני כמו שכולם מספרים.
לאולטראסאונד אשכים יש לבעלי
תור ביום שלישי הקרוב.לטרנס רקטל יש לבעלי תור (נקבע כבר דרך זימון תורים) ל 5/11. אני כרגע ביום השישי למחזור. במקביל נעשה בדיקות. מחר אתקשר לקבוע למומחה פוריות.
למה בעלי לא התעקש על בדיקה חוזרת? לא יודעת. לא הלכתי איתו כי היו לי לימודים באותו יום והוא אמר שמעדיף ללכת לבד.
את יודעת איך זהגברים . אגו וגבריות...הם לא אוהבים להצטייר כחלשים.
תודה על הפירוט הרב על ההתייחסות והתשובה המפורטת. מאחלת לך שתיקלטו בקרוב ושהכל יהיה מאחוריכם !!!
טוב לדעת שאנחנו לא לבד בסיפור.

שיהיה שבוע של בשורות טובות!!!
אתם עדיין יכולים לבקש בדיקה חוזרת
25/10/14 22:42
אפילו מרופא המשפחה, למרות שאם אתם כבר מטופלים אצל רופא פוריות, עדיף אצלו
בכל מקרה- אני ממליצה על בדיקת זרע חוזרת. לא פולשני, לא כואב, וממילא כשתתחילו בכל הבירורים והטיפולים ישלחו אותו לבדיקה חוזרת (צריך מינימום 2 לפני שבכלל מתחילים לשלוח לטיפולי פוריות)
אגב לגבי הרופא
25/10/14 22:44
אז הרופא ששלח אותו לטרנס רקטל ז  אורולוג.
אגב לגבי הרופא
25/10/14 22:44
אז הרופא ששלח אותו לטרנס רקטל ז  אורולוג.
הקפעת זרע לIVF כי הבעל בחול- פוגע בזרע??
23/10/14 19:25
לפי החישוב בעלי יהיה בחול בשאיבה הבאה... 
הזרע שלו בסדר חוץ ממורפולוגיה 3%... האם הקפעה פוגעת בזרע???
היי מאמי
24/10/14 06:57
מורפולוגיה 3 זה בעייתי, אבל תודה לאל שיש איקסי במידת הצורך. אין בעיה להקפיא זרע,זה לא פוגע.. רצוי שתתייעצו עם הרופא המטפל. אני מבינה שטיפול מוקפאים נכשל, לא נורא חזקי ואמצי לטיפול המנצח!!!! הבא!!!!
לא מדויק...
24/10/14 07:17
הנורמה למורפולוגיה תקינה היא 4%, כך ש-3% תקינים מורפולוגית כשכל שאר הנתונים טובים (כולל אצל האישה), זה זרע לסקס, לא להזרעה ובטח שלא לאיקסי.
מורפולוגיה זה נתון בעייתי, בתאכלס רק
24/10/14 18:49
בהפריה עצמה ניתן לראות ולדעת .. היו חא מעט גברים במיוחד כאן בפורום שאיקסי הייתה הדרך היחידה עבורם. אבל זה לא עקרוני כי היא כבר בהפריות
אם הריכוז תקין, אז יש מספיק תאי זרע תקינים
24/10/14 20:17
מורפולוגית. ממש לא חייבים איקסי.
אני חושבת שההגדרה "זרע בעייתי" בפורומנו די חוטאת לאמת.  בעיית הזרע שנפתרת באמצעות איקסי  אינה בעייה קשה, ואם היא הבעייה היחידה - יהיה הריון ומהר. מניסיון בפורום הזה אני רואה שכשמדובר בנתון בודד ואין בעיות נוספות, הדרך לילד  קצרה ממש!
25/10/14 07:38
אמרתי נתון בעייתי לא כי זאת בעיה קשה אלא כי נורא קשה לאבחן את הנתון הזה. בגדול חיבור בין זרע וביצית ואיכות ההפריות, ניתן לראות בIvf.  חלילה, מאחלת לה הריון הכי מהר שאפשר, אבל מניסיון לפעמים זה לוקח זמן גם אם כל הנתונים תקינים.. אבל אני יודעת ובטוחה שזה יצליח.  גם בעיית ביוץ סאת בעיה קלה וגם חצוצרה חסומה אחת זאת בעיה קלה, וגם אנדו במידה ואין נוזל בחצוצרה זאת בעיה קלה.. הרי הפריה עוקפת בעיות אלו .. ולפעמים זה לא מצליח מהר, לפעמים צריך חיזוקים כמו קלקסן וסטרואידים .. גם למי שאין בעיות קרישיות.  אז לדעתי בעיה קשה זה היעדר רחם, זרע.. וגם על אלו נתן להתגבר .. תודה לאל יש פתרונות... לא לאבד תקווה :)
הכותרת הייתה לא מדויקת
25/10/14 09:02
נכון יותר לכתוב: "3% תקינים מורפולוגית הם מעט נמוך מהרצוי/מהנורמה"... כי בעיית זרע לא קיימת פה,אם שאר הנתונים תקינים.
לגבי ההמשך, אני בגישה שונה ממך. כל עוד יש בעייה ידועה ומוכחת, הדרך מתקצרת, זה מה שאני רואה.
אם תעשי סטטיסטיקה חודשית של מה שנחשב כ"בעיות זרע", תראי הריונות רבים ומהירים (אישה שנכנסת להריון בתוך 1-5 טיפוליIVF נמצאת לגמרי בתוך הסטטיסטיקה).
צודקת טוליתי
25/10/14 10:45
הרבה פעמים זה עניין של סטטיסטיקה וניסוי וטעייה.  
תודה, סבב המוקפאים עוד לא נכשל, הבטא ביום א'... אבל אני חולה
24/10/14 13:58
ממש  יום אחרי ההחזרה... ונראה לי שהסיכוי לבטא חיובית קלוש...
יש לי הרגשה שאת טועה
24/10/14 18:55
תני צאנס, אמונה
º
מישהי אמרה לי שחולי דווקא עוזר לקליטה! תעדכני!
24/10/14 21:52
מההה?? הכיצד? הגוף חלש, השיעולים והעיטושים
25/10/14 01:13
גורמים לכיווצים מתמשכים בבטן... איך זה יכול לעזור לקליטה???
פיץ צודקת.
25/10/14 09:05
מערכת חיסונית חלשה דווקא מיטיבה עם הקליטה (זה ההגיון לתת סטירואידים), כי היא לא דוחה את העובר.
הגודל של העובר כה זעום, הרחם מגנה עליו, וכמה שתשתעלי ותתעטשיע אינך יכולה להעיף אותו מהרחם.
אני נקלטתי 3 פעמים חולה עם אנטיביוטיקה
25/10/14 06:49
אכן הגוף חלש והפך תנגודת הגוף יורדת הגוף מתעסק בלהבריא את עצמו .
º
25/10/14 09:03
תודה לכן!! מעודד... אם כי רופאים ששאלתי בפורום אחר
25/10/14 16:57
טענו שמחלה אינה פוגעת בסיכוי להריון כל עוד אין חום... 
לרוב לא היה לי חום היה כמה פעמים חום יחסית נמוך- 37.4- 37.2 נחשב כמחלה עם חום?
º
כמו בצבא, רק מעל 38.5 זה חום. אחרת אין גימלים
25/10/14 19:57
תודה
25/10/14 20:03
כמה אתן עוזרות לי לעבור תקופה קשה זו........
אם שאר המדדים טובים, אז בסה"כ הזרע טוב.
24/10/14 07:14
זרע קפוא נחשב פחות טוב מזרע טרי, אולם כשהנתונים טובים מראש (ו-3% תקינים מורפולוגית אינו נתון מטריד כלל) אז אין לכך משמעות.
אי אפשר לדעת..
24/10/14 14:55
ראשית, כמו שכתבה טוליתי, אם שאר המדדים טובים, מורפולוגיה 3% זה בסדר גמור
 
ולגבי ההקפאה, אי אפשר לדעת עד שלא תעשו זאת
יש כאלה שאחרי הקפאה הזרע נפגע ויש כאלה שלא
תלוי בסוג הזרע
הבנתי מרופא שזה לא בהכרח קשור למצב הזרע
 
עדיף טרי, אבל אין בעיה עם קפוא
25/10/14 21:14
היי
הייתי די הרבה זמן כאן בפורום ועכשיו אני רק קוראת מדי פעם
גם בן זוגי היה בחול בזמן IVF ועכשיו אני מנסה להרדים את התוצאה של הסבב המוצלח מהזרע המוקפא
בהצלחה יקירה
איזה כיף לשמוע :)
25/10/14 22:24
מבינה שבמקרה שלך זה לא הוריד מאיכות הזרע..? 
האם הזרע של בעלך היה פיקס?? פשוט לבעלי הזרע טוב חוץ ממורפולוגיה 3%.... אז כל כך היתי רוצה להימנע מהקפאה....
שאלה
24/10/14 08:02
אני אמורה להתחיל מנופור החודש
ביום רביעי התחיל דימום חלש שהפך לדימום ממש חזק אתמול
הרופא אמר להחשיב את היום הראשון למחזור רק מאתמול למרות שהדימום החל ברביעי אבל היה חלש....
הבעיה- היום הדימום שוב נחלש וכמעט נעלם אז אם אתחיל זריקות מחר שלדבריו נחשב ליום 3 למחזור אז כבר לא יהיה בכלל דימום
זה בסדר להתחיל זריקות כשכבר אין בכלל דימום?
בסדר גמור.
24/10/14 08:03
מה שחשוב הוא מתי היום הראשון לווסת, ולא כמות הדימום.
והיום הראשון זה נחשב רק כשיש דימום ממש
24/10/14 12:05
חזק?
מקפיצה!
24/10/14 22:06
º
בדיוק.
25/10/14 09:10
זריקות והזזת השעון היום
25/10/14 12:59
אנימאמורה להתחיל מנופור היום והבנתי שכדאי לקחת את הזריקה בערב אז אני חושבת להזריק כל יום ב 9 בערב...זה בסדר נכון? ומה עושים עם ההזזה של השעון היום? אם אני רוצה לקחת ב 9 בערב כל יום מתי לקחת היום? כי 9 בערב של היום יהיה 10 מחר...
לשרשר יקירתי
25/10/14 13:33
ניתן להקדים או לאחר כל הזרקה בשעה-שעתיים, ולכן אין שום בעיה עם הזזת השעות.
º
סליחה ... ותודה :)
25/10/14 14:08
º
האם שעה 9 או 10 זה בסדר? או מאוחר מדי?
25/10/14 14:09
º
בסדר גמור
25/10/14 14:48
שאלה דחופה נוספתתלגבי ההזרקה של
25/10/14 21:28
מנופור
הזרקתי עכשיו מנופור והרופא אמר להזריק 112 אבל אין כזה מספר בסקאלה של המזרק אז הזרקתי 75 ומזרק נוסף של 37.5 זה בסדר שהזרקתי ב 2 מנות? וגם- הזרקתי בגובה הפופיק 2 ס"מ הצידה מהפופיק מצד ימין זה בסדר?
את בטוחה שהזרקת מנופיור?
25/10/14 21:53
במזרק עט יש שנתות, והמנופיור לא מגיע ככה...
מקום ההזרקה כפי שאת מתארת בסדר.
º
כן רשום menopur multidose 600 Iu
25/10/14 22:08
אפילו לא הספקתי לבדוק....
23/10/14 17:26
9 ימים אחרי ההזרעה -(מהביוץ המאוחר) וקיבלתי כבר הבוקר מחזור!
מבאס....
 
אוףףףףף זה מבאס!
23/10/14 18:23
גם לי בסבב האחרון המחזור הגיע לפני הבדיקת בטא...
אבל בכל זאת אני חושבת שכדאי לך לעשות בדיקת בטא, כי יש הריונות שמתחילים בדימומים..
שולחת חיבוקים
בטוחה שזה מחזור?
23/10/14 18:39
לא רוצה סתם לתת לך תקווה, אבל בכל זאת הייתי בודקת בטא.
יש נשים שמספרות שהדימום השתרשות שלהן נראה ממש כמו מחזור ולא הכתמה. מקווה שזה המקרה... ואם לא - חודש חדש לפנייך! 
אוף
23/10/14 20:31
חגיתוש אני מצטערת לשמוע , גם לי זה קרה בהזרעות האחרונות והרופא לא יודע להסביר למה. לפי דעתי זה עניין של פרוגסטורון, היית עם תמיכה? לחודש חדש ומוצלח אמן!!!
באמת?!
23/10/14 22:17
גם היה קודם?
לקחתי רק זריקת אוביטרל. -כתמיכה.
º
כן רק אוביטרל
23/10/14 22:31
º
סליחה התבלבלתי. בהזרעות לא נתן לי תמיכה בכלל. אוביטרל כמבייץ
25/10/14 22:51
זה אכן מבאס
23/10/14 21:04
יש לך אפשרות לעשות מחר בדיקות דם?
לא אמורים לקבל מחזור אחרי 9 ימים.
זה מוזר....
23/10/14 22:17
בהתחלה היה לי ממש דימום עם קרשיים (סורי על התאור)
ועכשיו לא. רק מעין חום כזה ..(מצטערת על התאור.
 
מחר-אוכל לעשות אר עם מקל בדיקה. אין לנו כ"כ באזור מקום שאפשר לעשות ביוםם שישי
מצטרפת לאקה,
24/10/14 07:19
לדעתי כדאי לבצע בטא, אסטרדיול ופרוגסטרון כדי לנסות לבדוק מה גרם לדימום בטרם עת.
זה יהיה רלוונטי אם אעשה-
24/10/14 09:12
ביום ראשון?
אין לי אפשרו לעשות היום.
לדעתי, בכל מקרה תעשי.
24/10/14 09:57
אמנם יום א' די רחוק, אבל כדאי לשלול שאין כאן הריון כימי.
את מקבלת תמיכה? אם כן, האם בדקת פעם הורמונים לאחר טיפול, כלומר 3-4 ימים לאחר הביוץ?
לא.
24/10/14 13:30
לקחתי רק אוביטרל לפני ואחרי...
אתמול הפסקתי עם האנדומטרין-באופן לא עקבי נטלתי Oוקלקסאן.
ו-לא לא בדקתתי הורומים לאחר ביוץ...אף פעם לא בדקתי.
 
ביום רביעי עוד היה לי חיובי במקל בדיקה לאחר 10 ד' (אולי זה שאריות אוביטל-לא ברור)
ראשית, לא מפסיקים תמיכה לפני בטא!
24/10/14 16:13
יש הריונות רבים שמתחילים בדימומים, ולכן חשוב לעבור בדיקות ולוודא שהתמיכה מספיקה, כי אישה לא אמורה לדמם לפני שחולפים 14 ימים מהביוץ.
אני מקווה שבכל זאת תהיה לך הפתעה חיובית, ואם חלילה לא, בפעם הבאה יומיים -שלושה לאחר הביוץ בצעי בדיקות אסטרדיול ופרוגסטרון.
 
מכירה הריונות שהתחילו והסתיימו-
25/10/14 21:45
בדימומים.
אבל הפעם זה היה שונה. זה הרגיש לי בוודאו מחזור...
זה לא פעם ראשונה שהרופא אומר לי שיהיה לי ביוץ בעוד...ואני מקבל עוד הרבה קודם.
 
אין לי מושג מה הסיבה לזה. הייתי בטוחה שהפעם זה יהיה שונה.
מצטערת על זה שהפסקתי את התמיכה... (נטלתי במינון נמוך בדר"כ אני נוטל בהריון תמיכה גבוהה)
 
אוף מבאס לחשב שיש סיכוי שקלקלי לעצמי!!!! מה יכל להיות הסיבה לזה?
 
שלוש שנים וארבעה חודשים, שלושה אובדנים
25/10/14 15:47
בשבוע 11, 7 ו-9.
ההריונות שלי "ספונטנים".
בדיקות קרישיות תקינות.
בדיקות זרע תקינות.
אמרו לי: הכל כנראה בסדר, את נפלת על הצד הרע של הסטטיסטיקה.
עניתי להם בלב- לכו קיבינימט, לכם אין חור בבטן ששואב אתכם פנימה כמו ריק.
קבעתי תור לקופרמינץ.
מה עוד אפשר לעשות? למי לפנות? אני אודה לכן מאוד אם תשתפו אותי מנסיונכן.
מאיפה להתחיל?
 
תודה לכולן.
צר לי על האובדנים
25/10/14 16:35
את עושה דבר נכון. שלושה אובדנים הם בהחלט לא עניין מקרי, וכדאי לעבור בירור מקיף להפלות חוזרות שכולל את האלמנטים הבאים:
1. להגיע לקופרמינץ עם כל בדיקות הקרישיות.
2. לעבור היסטרוסקופיה כדי לשלול גורם רחמי שגרם להפלות.  ההמלצה שלי  בעניין היסטרוסקופיות היא על ד"ר גולדשמיט.
3.  לבדוק TSH (.בדיקת דם) ולוודא שהערך קטן מ-2.5, הערך הרצוי להריון (ולא הנורמה של קופ"ח).
4. קריוטיפ לך ולבן הזוג כדי לשלול שההפלות נגרמו מבעייה כרומוזומלית שמקורה בגנים שלכם.
אין נחמה על אובדני הריון, אבל יש לך תקווה, כי  לאחר הבירור ניתן יהיה לתת לך טיפול שיביא אותך להריון המיוחל
חיבוק
 
תודה לך על התגובה
25/10/14 17:30
הTSH שלי תקין, למעט בהריון הראשון שנכנסתי לתת פעילות עמוקה וזה גרם להפלה כנראה. אין לי נוגדנים ואחר כך רמת הההורמון התייצבה ונשארה מתחת ל2.5. אבל עדיין היו לי עוד 2 אובדנים.
ברשותך שאלה נוספת, האם רופאת הנשים היא זו שאמורה להפנות אותי להיסטרוסקופיה ולקריוטיפ?
אני לא מאבדת תקווה, כי אני כבר מרגישה אמא אפילו שהילדים שלי עלו לשמיים. ולאמא אסור לאבד תקווה.
 
ושוב,
תודה
 
מציעה בזהירות רבה...
25/10/14 18:17
ראשית מסכימה עם כל המלצותיה של טוליתי, שלושה אובדנים מחייבים ברור מעמיק ולא הייתי מוותרת גם על ייעוץ אצל פרופ' קופרמינץ.
נראה שאת תקופה לא קצרה בכלל בתוך המסע הזה, אומנם השגת 3 הריונות ספונטניים במשך התקופה אבל אולי כדאי בשלב הזה כבר לעבור מרופאת נשים לרופא פוריות (שמומחה בפוריות) על מנת שבאמת יעשה את כל הבדיקות המקיפות, כמו היסטרוסקופיה (בדיקה מאוד חשובה לבדוק את תקינות חלל הרחם, במיוחד אם עברת גרידות), אולי גם צילום רחם... ואולי אחרי כל הברור גם יציע טיפול שיעזור להשגת ההריון והשמירה עליו.
בהצלחה יקירה!
עקרונית כן, אבל תלוי בידע של רופאת הנשים...
25/10/14 18:54
לפעמים רופא בקהילה המומחה להריון בסיכון יכול לעזור לך. העיקר, אל תוותרי על אף בדיקה בטרם את ממשיכה לנסות.
אכן מסכימה, אימא אף פעם לא מאבדת תקווה.
אגב, גם קופרמינץ יכול לצייד אותך בהפניות
25/10/14 18:56
ובהמלצות אותן תוכלי להמיר להפניות קופ"ח אצל רופאת הנשים שלך.
תודה לשתיכן, עשיתן לי סדר.
25/10/14 19:28
המון המון תודה לכן.
בשורות טובות. נשמח שתעדכני,
25/10/14 19:47
אם בא לך.
לא חייבים הפנייה להיסטרוסקופיה
25/10/14 21:08
עשיתי עם השתתפות עצמית של 300 שח דרך המושלם וללא כל הפנייה.
פשוט תתקשרי לגולדשמיט ותקבעי תור.
זו בדיקה פשוטה ולי היא לא כאבה בכלל.
בד"כ עושים אותה עד יום 10 למחזור.
בהצלחה.
שרשרתי בתוך הודעה וזה לא הקפיץ אותה..
25/10/14 16:33
אז פותחת הודעה חדשה... 
עברתי החזרה של שני עוברים בני חמישה ימים (מוקפאים). הרופא ביקש שאני אעשה בדיקת בטא מחר, מחר זה יום 12 מההחזרה לפי מה שראיתי שכתוב כאן, רצוי לבדוק ביום 14 להחזרה. 
האם ייתכן שביום ה12 תהיה תשובה שלילית וביום ה14 תהיה תשובה חיובית? 
היום אני 11 יום אחרי ההחזרה, עשיתי בדיקה ביתית על הבוקר, התשובה יצאה שלילית...
מה אתן אומרות??
תודה רבה!!
12 יום לאחר ההחזרה נחשב כמועד מקובל
25/10/14 16:38
לביצוע בטא.
יש רופאים שמבקשים להמתין שבועיים, כנראה כדי להימנע ממראה בטאות נמוכות, או כי הם נותנים תמיכת HCG, או כי הם לא מתארים לעצמם כמה קשה ההמתנה.
בהצלחה ג'יי. בדיקות ביתיות אינן מרשימות אותי
ולגבי הקפצה - הודעות בנות יותר מ-72 שעות לא ניתנות להקפצה.
עכשיו הדברים הרבה יותר ברורים
25/10/14 16:42
ולגבי הורמון HCG. קראתי עליו קצת ולא הצלחתי להבין ממש. אני מקבלת כתמיכה פרוגינובה, אנדומטרין וזריקות פרוגרסטרון, הוא נמצא באחת מהן? 
לא נמצא בתמיכה שאת מקבלת
25/10/14 17:17
זה קיים בזריקות אוביטרל ופרגניל...
לכן מחר נשמע מועד הגיוני ביותר לבדוק בטא...
כבר היו לא מעט סיפורים בפורום על בדיקות ביתיות שליליות ובטאות יפות וחיוביות...
אז מאחלת לך המון המון בהצלחה מחר!!!
º
תודה מאמי!
25/10/14 17:53
בדיקת הריון ביתית
25/10/14 18:15
ההריון שלי נמשך בדיו שבוע אבל סתם שתדעי...
ביום של בטא 88 עשיתי בדיקה ביתית כי התחשק לי לראות פס יפה...
לא ראו כלום
וזאת בדיקה סופר רגישה...
חכי לבטא
כן, אני יודעת שלא ניתן לסמוך על הבדיקות האלה
25/10/14 19:24
ורק אחרי שעשיתי אותה הבנתי שזה גם קצת מוקדם מדי.
אבל כמו שאמרת, קוויתי לראות שני פסים יפים וגאים ולשלוח תמונה בווטסאפ לכל מי שאני מכירה :)
הלוואי ומחר אני אוכל לעשות זאת 
ווטסאפ ...אם יורשה לי
25/10/14 19:56
מרוב שהתרגשתי מהבטא החיובית אחרי שנתיים
התחלתי להפיץ את התמונה של הבדיקות ההורמנליות החייכניות
מפח הנפש של הירידה בבטא וסיום החלום לעת עתה מצריך עדכון נוסף ומבאס
הלוואי שמחר תהיה לך תשובה מהממת אבל חכי קצת עד שהכל מתייצב.
מחזיקה אצבעות
את כל העשרים!
תודה צילוש- מהממת!
25/10/14 20:04
צודקת שצריך להמתין להתייצבות לפני שרצים לספר לכל העולם!!
תודה על החזקת האצבעות!!
אני מקווה שבקרוב תזכי להחזיק הריון תשע חודשים!!!
אין כאובה כבעלת ניסיון
25/10/14 20:36
הריון כימי קודם היה יומיים
כימי כעת של שבוע
מיצינו!
מכנה לזה הארוך...
חייבת עזרה דחוף!!!
24/10/14 13:20
בנות אני שמונה ימים אחרי הזרעה עם תמיכה של קרינון, אני במעבר דירה והלכתי לנקות אץ הדירה החדשה,  פתאום הרגשתי הרגשה של רטיבות, חשבתי שזה סתם הפרשות, אני מגיעה הביתה והתחתונית ספוגה בדם, הוא לא מפסיק לזרום,  אין כאבי מחזור בכלל, אני לא יודעת מה זה אני לא יודעת למי לפנות עכשיו בשעה כזאת.
יום ראשון יש לי בדיקת הורמונים.
מה אני אמורה לעשות?
עכשיו יצא קריש דם גדול
24/10/14 13:46
נראה כמו חתיכת כבד סליחה על התיאור, הדימום הפסיק והבטן התנפחה קצת, מעבר לזה מרגישה טוב.
מה אתן אומרות להמתין ליום ראשון או ללכת למוקד?
אני הייתי הולכת למיון....
24/10/14 14:28
תתקשרי למוקד אחיות, אם את בכללית *2700 ותבקשי הפניה למיון.
 
או לכי למוקד...
 
 
תרגישי טוב
 
 
כן אני בכללית
24/10/14 15:08
דיברתי עם האחות ואני עולה למיון, תודה על התגובה המהירה, אעדכן בהמשך.
סליחה ראיתי רק עכשיו
24/10/14 14:41
לדעתי,  אל תמתיני ליום ראשון, במילא לא תהי רגועה.
לי היה מצב דומה בשבוע 12 - ללא קריש דם גדול.
התקשרתי לאחות מכבי והיא הפנתה אותי למיון אחרי ששאלה כמה שאלות.
וכשאת מגיעה את לא מחכה את כל האנשים  -את מיד מתיישבת ואומרת אני בהריון ומדממת. ונכנסת מייד.
 
 
 
התקשרתי למוקד אחיות
24/10/14 15:07
וקיבלתי הפניה למיון אז אני יוצאת לשם עוד כמה דקות, אבל אני לא יכולה להגיד להם שאני בהריון כי אני עדיין לא.
מקווה שזה כלום, אבל זה ממש מלחיץ.
אחרי ההחזרה אמרו לי שאני נחשבת בהיריון
24/10/14 15:51
ולהתנהג כאילו כן יש היריון.
 
אני לא יודעת איך זה בהזרעה, אבל אני מניחה שזה אותו רעיון,
את נחשבת בהיריון עד שיוכח שזה כך
 
במיון תגידי להם בדיוק שאת עוברת טיפולים ומה קורה לך.
 
תרגישי טוב! ותעדכני....
 
בהצלחה
24/10/14 16:44
גם אני הייתי בלחץ והייתי כאן עם תמיכה מדהימה של בנות הפורום - ממש אונליין
דימומים הם ממש שכיחים, הלחץ מובן אבל סביר שהכל בסדר אבל צריך להיות בטוחים.
תגידי שאת אחרי טיפול אי וי אפ, שיקדמו אותך אם הם יכולים
הלך ממש מהר להפתעתי
24/10/14 17:30
והרופא היה ממש נחמד.
הדימום הפסיק, אמר שאני לא אספיד ועדיין יש סיכוי להצליח,  מה שהלחיץ אותי ממש זה הקריש דם.
פחדתי שהרירית נשרה אבל היא דווקא עלתה, לפני ההזרעה היא הייתה 9 ממ ועכשיו היא 10, מקווה שזה סימן טוב.
יום ראשון אעשה את הבדיקות הורמונים, לאיזה תוצאות של פרוגסטרון ואסטידורל  לצפות ליום 10 לאחר הזרעה?
תודה לכולן על התמיכה, זה כל כך חשוב.
שתהיה שבת שלום לכולן.
שואלת שוב
25/10/14 17:49
לאיזה תוצאות של פרוגסטרון ואסטידורל עליי לצפות 10 ימים אחרי הזרעה?
הדימום ב"ה הפסיק לגמרי בנתיים ואני מקווה שהוא לא יחזור ב9 חודשים הקרובים
תגידי לא עשו לך בדיקת בטא?
25/10/14 18:43
אני התאשפזתי ביום 9 להחזרה ועשו לי בדיקת בטא אז כבר ניתן היה לראות שיש הריון, כיוון שכבר עברו יותר מעשרה ימים אחרי אוביטרל.
בקשר לערכי אסטרדיול ופרוגסטרון לצערי אינני יודעת...
לא עשו לי
25/10/14 18:48
הוא אמר שזה מוקדם מידי, הבטא המקורית שלי היא ב2/11.
כנראה שזה שונה בהזרעות.
אני לא בטוחה גם אם אני ביום ה9 אם מחר זה היום ה9 או ה10 אחרי הזרעה.
אם עשו לי בשישי אני מחשיבה גם את שישי?
קצת קשה לענות
25/10/14 19:51
4-7 ימים אחרי הזרעה הייתי מצפה לפרוגסטרון מעל 40 ואסטרדיול במאות.
10 ימים אחרי, אם אין הריון, אולי כבר החלה הירידה בערכים.
תודה רבה על התגובה
25/10/14 19:58
נקווה לטוב
רענון נהלי פורום
22/10/14 15:20
שלום לכולן,
לשמחתנו ולצערנו (כי קווינו שאף אחת לא תצטרך) יש הרבה גולשות בפורום והרבה חדשות.
זה הזמן לתזכורת נהלים קצרה על מנת שכולנו נהנה בבית החם שלנו.
א. למי מיועד הפורום? הפורום מיועד קודם כל למי שמנסה ללדת את ילדה הראשון. אין זה אומר שמי שיש לה ילדים לא מוזמנת (אחרת גם אותי היו מגרשים), אבל זה אומר שזה לא המקום לתלונות על הקושי בשילוב ילדים וטיפולים. זה לא המקום לעלות תמונות של ילדים, סרגלי הריון וכו'.
באופן כללי אזכור של ילדים קיימים יעשה ברגישות לצורך סיפורי עידוד או היסטוריה רפואית רלוונטית.
כמובן כמובן שגברים מוזמנים גם כן. הלוואי ובעלי היה רוצה לגלוש פה. הכתיבה בנקבה היא מטעמי פמיניזם ונוחות (לפחות במקרה שלי).
ב. נכנסת להריון? אנחנו ממש שמחים בשמחתך. אבל מרגע הדופק המנדט של הפורום נגמר, אתן מוזמנות להמשיך להשתתף, אבל את ענייני ההריון אנא שימרו לפורומי ההמשך המעולים, כמו הריון אחרי טיפולים.
באותו הקשר זה ממש משמח שבוגרות הפורום יולדות, אבל אנא המנעו מתיאורי לידה מפורטים. זכרו איך אתן הרגשתן כשהייתן היחידות שלא יכלו להשתתף בשיחה הזאת ובבקשה תשמרו על הגולשות שטרם זכו להגשים את חלומן.
ג. שרשור אתן בטח רואות שאנחנו מבקשות לשרשר. ולמה? לטובתכן האישית. הדף הראשון של תפוז מסוגל להכיל כמות לא גדולה של הודעות ראשיות. לכן אם לא משרשרים הודעות מלפני שעות ספורות מגיעות מהר מאוד לעמודים האחוריים ולא זוכות להתייחסות. כדי להמנע מזה קיים הצורך לשרשר. לשרשר זה בעצם לפרסם את ההודעה שלכן בתור תגובה להודעה אחרת קיימת ולא בתור הודעה חדשה.
ויותר בפירוט - לפעמים יש שרשורים יעודיים כמו "תרופות ותופעות" ואז פרסמו את הודעתכן כתגובה לאייקון הפנוי האחרון. אם אין כזה אתן מוזמנות לשים הודעה ריקה עם אייקון ואת שלכן אחריה.
אם אין הודעה מיוחדת אתן יכולות לבדוק האם מישהי פרסמה הודעה בנושא דומה ולפרסם את תגובתכן בתגובה אליה. מומלץ להכניס את אייקון כדי שישימו לב אם יש הודעה חדשה.
אם אתן פרסמתן הודעה ביומיים האחרונים, תשרשרו לעצמכן ושימו אייקון של חדש  או משהו דומה. אנחנו מאוד מבקשות לא לפתוח יותר מהודעה חדשה אחת לגולשת פעם ביומיים.
כדי להקפיץ הודעה ישנה צריך להגיב אליה ולהכניס תוכן כלשהו בטקסט עצמו.
מתי לא משרשרים? כשמדובר בשרשור בעל אופי רגיש, הודעות שלילי והודעות בטא.
ד. שפה נאותה. אין שום בעיה לפרסם ביקורת על רופא, מרפאה או כל שירות אחר. אבל שימו לב לשפה בה אתן משתמשות.
לא נוכל לפרסם הודעה בה קראתן לרופא שרלטן, לא ניתן לפרסם הודעות עם מילות גנאי וכו'.
באופן כללי כדאי לתאר את המקרה הספציפי ולא להכנס להכללות על פועלו של רופא או בית חולים זה ואחר.
 
מקוות שכולנו נמשיך להנות מהבית החם שלנו ובמהרה נעבור כולנו לפורומי ההמשך ונסגור את הפורום הזה מחוסר עניין לציבור.
טוליתי ואקה
יש לי שאלה בנושא
22/10/14 18:11
איך אני מחפשת בפורום פרסום על שאלה נושא מסויים?
תוכלי להשתמש בחלונית "חפש" שנמצאת בצד
22/10/14 18:42
שמאל של המסך.
º
הוא קיים גם באפליקציה?
22/10/14 18:45
º
אין לי מושג
23/10/14 13:20
º
22/10/14 18:41
º
22/10/14 18:57
º
22/10/14 20:43
שאלה
22/10/14 21:12
כתבתי למטה היום לגבי שני רופאים שהתעלמו זמן רב מבעיה שלי. קראתי להם רשלניים. האם זה נראה לכן מוגזם? (לפורום הכוונה. לדעתי זו מילה ממש עדינה ביחס למה שאני באמת חושבת עליהם ועל ה"טיפול" שנתנו לי)
זה עניין של ניסוח עדין
22/10/14 21:46
הסיבה שביקשנו היא כדי לא להעמיד אותנו ואת תפוז בפני תביעת דיבה.
הניסוח הנכון יהיה ''צדעתי הם התרשלו במקרה שלי'', ''התחושה שלי היא שההתנהלות הייתה רשלנית''.
את יכולה לכתוב את חוויתך מבלי שזה יחשב בעייתי.
חשוב מאוד להזהר בניסוח על מנת למנוע ממנהלות הפרום (שכולי תקווה שאת מחבבת) לעמוד לדין.
מוסיפה לאקה ועונה לרוני
22/10/14 22:02
מבלי לדעת את סיפור הרקע של רוני-
"רשלנות" הינה עבירה בחוק.
נהיגה ברשלנות...
רשלנות רפואית...
מי שהורשע ברשלנות הינו "רשלן" ועל כן כל עוד לא הועמדו הרופאים למשפט ויצאו "רשלנים" את רק יכולה לתאר את ההתנהגות שלהם או את תחושתך לגבי ההתנהגות שלהם.
אני מקווה שלא יצאתי עילגת
 
 
אני לא בטוחה שלא הייתי זוכה בתביעה כזו
22/10/14 22:07
מזלם שלמטופלות פוריות אין כוח להתמודד עם כלום חוץ מבעיות הפוריות שלהן!!!!
 
לא יצאת עילגת בכלל הסברת מהמם (ליבי איתך בכל מה שאת עוברת)
עו"ד VS מורה
22/10/14 22:33
אני היחידה במשפחה שלי שלא בחרה ללמוד משפטים ויותר מכך לגמרי ברחה מלימודי משפטים.
אוריינטציה יש
היום כשאני כבר קצת מבינה מה אומרים כל המספרים והנתונים בדוחות גם לי יש קייס לא רע נגד "הבית הקודם" שלי ...
כמובן- לא יקרה.
מצד שני תביעה ייצוגית של כל הגולשות כאן נגד אמא טבע/היושב במרומים היתה הולכת כאן לא רע - מי מצטרפת?
אני אדאג לייצוג המשפטי...
מחבבת מאוד
22/10/14 22:05
בגלל זה שאלתי, כי את בטח מבינה מהניסוח של השאלה שלי שאת הרופאים אני לא מחבבת בכלל (לדעתי ולתחושתי הם לא ראויים לחיבה שלי )
º
23/10/14 00:14
אתן נהדרות והפורום הזה חם ותומך
23/10/14 07:02
אחד המיוחדים ברשת. תודה
 
º
23/10/14 22:07
סגולות ואמונות טפלות לקליטה
25/10/14 13:15
היי אשמח אם תשתפו באילו סגולות ואמונות טפלות כל אחת מאמינה לפני טיפולים, שאיבה , החזרה?
זאת רק אני או ש...
24/10/14 18:15
כל אחת שאני מכירה שמבצעת הפרייה ונקלטת המין הוא בת?!? הייתכן?
והאם יש משהו שיוכל להשפיע?
חח
24/10/14 20:06
אני מכירה ארבע בחורות שנקלטו מהפריה.
לאחת יש בת, לשניה בן, לשלישית שני בנים ולרביעית בן ובת.
ד"א, לדעתי הסטטיסטיקות בהפריות דווקא נוטות לכיוון המין החלש (הגברי), בגלל השימוש באיקסי, שבו בוחרים זרעונים "מצטיינים", זריזים יותר, שהם בד"כ הזכרים. רק חבל שכשהם גדלים לאנשים הם ככ בכייניים כשהם חולים וככ גרועים במולטי טאסקינג (ככלל, כן? תמיד יש יוצאים מן הכלל ).
בהצלחה!!
שאלה לגבי שיטת האיקסי
25/10/14 13:04
סליחה על הבורות אבל מהי שיטת האיקסי והאם היא נתונה לבחירתי?
כי אני אהיה מועמדת לטיפול ivf ראשון כנראה בעוד חודש... ונורא רוצה בן זכר יש לי כבר 2 בנות שהיו הריון ספונטני ורגיל לחלוטין עד שנקלטתי להריון חוץ רחמי והדבר שיבש לי את כל המערכת ומאז אני לא נקלטת לצערי
שאלה לגבי שיטת האיקסי
25/10/14 13:04
סליחה על הבורות אבל מהי שיטת האיקסי והאם היא נתונה לבחירתי?
כי אני אהיה מועמדת לטיפול ivf ראשון כנראה בעוד חודש... ונורא רוצה בן זכר יש לי כבר 2 בנות שהיו הריון ספונטני ורגיל לחלוטין עד שנקלטתי להריון חוץ רחמי והדבר שיבש לי את כל המערכת ומאז אני לא נקלטת לצערי
נראה לי שרק נראה לך
25/10/14 09:37
דווקא לשלושה שאני חושבת עליהם ויודעת שהילד מהפריות יש בנים (: כנראה מקרי...
ציסטה אנדומטריומה
23/10/14 19:09
בעקבות כמה הודעות שקראתי כאן, זקוקה להתייעצות
בביקור הראשון שלנו אצל רופא הפוריות בעקבות שחלות פוליצסטיות (ואחרי צילום רחם תקין) לפני כחצי שנה הוא ראה ציסטה בשחלה בגודל 15 מ״מ באולטרסאונד.
לאחר כ-3 חודשים שבהם ראינו שהיא לא נעלמת ביקשתי לעשות MRI (רפואה אמריקאית,  מסתבר שזה הנוהל) בצילום ראו את הציסטה (שכאן בניגוד לאולטסאונד ניראת בגודל סנטימטר) אבל היא לא ניראתה חשודה לפני פיענוח של טכנאי ושל אונקולוג.
מאז אנחנו עוקבים אחריה במעקב זקיקים והיא עדיין בגודל 15 מ״מ , האונקולוג וגם הרופא פוריות טוענים שזה אנדמטריומה קטנה ולא מזיקה ושאין טעם עכשיו לנתח ולעכב טיפולי פוריות. טוענים שציסטה כזאת לא אמורה לפגוע בטיפולי פוריות.
לפני מה שאני קוראת כאן בפורום, הרבה נשים עם ציסטה זהה ניתחו אותה ושהיא גרמה לבעיות בקליטה של ההריון (והיה לי הריון כימי לפני חודשיים).
תוהה אם רופאים אמריקאים נוטים לחשוב בצורה שונה או שפשוט המקרה שלי באמת לא מצריך ניתוח..
שמעתן על ציסטות כאלה שאין צורך לנתח?
מצטערת על החפירה :(
º
מקפיצה, אולי בכל זאת מישהי תדע לענות...
24/10/14 02:14
אנדומטריומה בגודל כזה לא מטרידה בפני עצמה
23/10/14 22:43
מה שבעייתי הוא אם יש לך אנדומטריוזיס שגורם לעיתים גם להידבקויות בכל מיני מקומות אחרים וגם לנוזל בחצוצרות שפוגע בביציות וכו'.
לרב בא"ס קשה להבחין בין אנדומטריומה לבין דרמואיד (ציסטה שהיא ביצית שהחליטה להתפתח לעובר בלי זרע). לרב האבחון של אנדומטריוזיס וזיהוי אנדומטריומה נעשה בלפרוסוקפיה - זה לא משהו שעושים סתם לצורכי אבחון.
 
לי היה חשד לאנדומטריומה שהתחיל כציסטה בגודל של 2 ס"מ. לא נגעו בה עד שהיא הגיעה לגודל של 5-6 ס"מ וגם אז רק לפני שאיבה כי הרופא פחד שבדקירה של השחלה להוצאת הביציות יפגעו בציסטה והיא תתפוצץ בשחלה מה שיוביל לניתוח חירום וזיהום דלקתי וכו'.
בסופו של דבר אצלי זה התברר כדרמואיד. הצליחו לזהות שזה דרמואיד ב CT שעשיתי ובסופו של דבר כשהוציאו את הציסטה בלפרוסקופיה זה אכן אושש.
 
תודה על התגובה
24/10/14 17:53
עשיתי צילום רחם לפני כחצי שנה והיא היה תקין.
עשיתי גם MRI שהרופא פוריות ואונקולוג עברו על התוצאות שלו.
שניהם טוענים שאין סיבה לגעת בציסטה בגלל שהיא לא גדלה בחצי שנה האחרונה והיא לא גורמת לי לכאב. ואין סיבה להמשיך עם אבחון כלשהו...
לא יודעת אם לסמוך עליהם או לדרוש לפרוסקופיה....
לפרוסקופיה זה ניתוח בהרדמה מלאה
25/10/14 11:45
לא עוברים ניתוח אלא אם כן יש סיבה טובה לחשוד שיש הדבקויות נוספות שמפריעות באיזושהי צורה. לא נראה שזה המקרה...
 
הדבר היחיד שעושים פה אולי בנוסף זה לשלוח לבדיקת דם של CA125. זה גם נותן איזושהי אינדיקציה לאנדומטריוזיס אם כי זה לא 1 ל-1
לא כל מצב של אנדו׳ מצריך ניתוח
24/10/14 10:58
אנדומטריוזיס (שאנדומטריומה היא אחד הביטויים לו) אינו מצריך ניתוח במידה ולא מדובר במצב מפושט או במטופלת שסובלת מכאבי תופת. בגלל שאין זה המצב שלך, רופאי הפוריות גם כאן, כמו באמריקה, מציעים להמשיך בהפריות כפתרון אך עם תשומת לב למצב האנדו׳ כדי לא להחמיר אותו.
מה שכן, אולי ראוי שתלכי למומחה אנדו׳ שיאבחן בדיוק את מצבך (למרות שאני אגב לא עשיתי זאת. אני המשכתי עם האנדו׳ טיפולים אצל מומחה פוריות שאינו מומחה אנדו ובסופו של דבר עברתי ניתוח בלי קשר לאנדו׳ לכריתת חצוצרה שבמהלכו פתחו לי הרבה הדבקויות שהאנדו׳ יצר).
בעיקרון מה שרופאייך אמרו לך נשמע סביר לגמרי. בהצלחה רבה!
מוסיפה גם שכדאי לעשות צילום רחם
24/10/14 11:03
כדאי שתעשי במיוחד במצבך כי אנדו׳ יכול להוביל לנוזל בחצוצרה שזה מצב שדורש טיפול (כריתת חצוצרה אם כי ניתן לעשות שתי הפריות לפני ולראות אם מצליח) וגם לבדוק אם קיימות הדבקויות כתוצאה מהאנדו כפי שממירוע כתבה׳...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה