לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכות הבאות למועדון החתירה

``בן לו היה לי, ילד קטן...``
כמה כאב יכול להיכנס במשפט אחד קצר? כמה כמיהה השתוקקות ויאוש?
רק אנחנו יודעות כמה. רק אנחנו מכירות את הכרסום היומיומי הזה. את החיים סביב ימי החודש. ואת הכאב שמתפרץ לו בסוף.

אבל אנחנו, בניגוד למשוררת, מכירות את התקווה. התחרות שלנו נגד המציאות כיום, היא קצת יותר הוגנת. לרפואה של היום יש אפשרות לגלות ברוב המקרים ממה נובעת בעיית הפוריות, וכיצד אפשר לטפל בה.

וכך אנחנו חותרות לנו מול זרם עצום, ימים שבועות וחודשים. מתחמקות (לא ממש בהצלחה) מהשאלות חסרות הטקט שמתחילות ב``מתי`` או ``למה``. מרגישות את דקירת הקנאה האיומה בכל פעם ששומעות על מישהי שנכנסה להריון. ועוד מתייסרות על כך שאנחנו מקנאות. וסופרות...וסופרות... וסופרות.

אפשר היה לחבר ``אחד מי יודע`` מיוחד לפורום.

כמה ימי מחזור?
כמה ימים לביוץ?
כמה בטא אסטרדיול?
כמה זרעים בתנועה?
כמה עובי רירית?
כמה זקיקים?
כמה סמ``ק פרגונל?
ושאלת המחץ - כמה פסים? (:

אז זה המקום לשאול את כל השאלות, ולהעלות את כל הספקות. כאן תוכלו לקבל תשובות, הצעות רעיונות וטיפים. אבל בעיקר תמיכה, הבנה וחיבוק. כאן מותר להיות היסטרית, לבכות, לפחד ולהתבלבל. והכי חשוב - לצרוח עד הגג משמחה. כי כולנו באותה סירה.

(שאלות מקצועיות, מומלץ להפנות לפורום לבריאות האישה)

כמו שנאמר בעבר:

Give me your tired, your poor, your huddled masses

I lift my lamp beside the golden gate


כאן כולנו ממשיכות לחתור, עד שנגיע לחוף מבטחים.


התנצלות - המכתב נכתב בלשון נקבה, פשוט משום שהוא נכתב ישירות מתוך הבטן (או אם תרצו - מהרחם). אבל ללא ספק הוא מופנה במידה שווה - אליכם הגברים, שותפינו למסע התלאות הזה.הפורום הינו פורום תמיכה.  הייעוץ בפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ רפואי ומקצועי.
אנא קראו את תקנון הפורום לפני הכתיבה בפורום.
המשך...
הודעה חדשה

בטא
07/05/15 08:38
בחמישי האחרון הייתה לי החזרה, שאיבה יומיים לפני.. בימים האחרונים יש הכתמות ורודות אדומות .. נאמר לי שזה כנראה בגלל התמיכה.
מתי הכי מוקדם שאוכל לבדוק בטא? כבר לא עומדת בלחץ
למתעניינות בהקפאת ביציות לצורך שימור פוריות
07/05/15 08:38
יש כאן פוסט מעניין (וקצר) בנושא, מהבלוג של ד"ר דורון גולדברג:
הבדל בין הורמונים להזרעה להורמונים לivf
06/05/15 21:17
שלום
 
אתן יודעות מה ההבדל בין שני הסוגים
 
בivf המטרה היא ליצור הרבה זקיקים
ובהזרעה , עם כמה זקיקים מבצעים ההזרעה ועם כמה זקיקים כבר מבטלים ההזרעה בגלל חשש לריבוי עוברים?
 
בivf יש עלייה בסיכון להפלות, לידות מוקדמות ומומים,
האם זה כך גם בהזרעה עם הורמונים ?
 
ומה לגבי השפעות הלוואי על האם?  (האם ההורמונים הם באותה ״עוצמה״)
 
תודה
אלו אותם הורמונים, ההבדל הוא במינונים
07/05/15 08:34
ולכן גם בתופעות הלוואי (כנראה, לי לא היו תופעות לוואי לא בהזרעות ולא ב-IVF).
לגבי הסיכונים, למיטב ידיעתי בהזרעה הם נמוכים יותר כי יש הרבה פחות מניפולציות חיצוניות. אבל גם ב-IVF הם עולים בצורה לא מאוד משמעותית.
תשובות בדיקות קרישיות
06/05/15 08:54
אז ככה.. לאחר ההפלה שהייתה לי לפני חודש וחצי בשבוע 15 ועם כל ההתחלה ההזויה של אותו הריון. הבנתי כי יש מצב וזה קשור לקרישיות יתר שיש לי. פקטור 5 הטרוזיגוט.. מעולם לא חשבו לתת לי קלקסן גם בהריון הנוכחי ותאמינו לי שהתייעצתי. אחרי ההפלה הנוכחית מדברים אחרת.. הייתי אצל קופרמינץ שהמליץ להבא לקחת קלקסן 60 מיום החזרת עוברים. הרופא נשים שלי החליט לשלוח אותי לעשות בדיקת דם לקרישיות של beta 2 בטענה שזה מתאפיין בהפלה מאוחרת.. למרות שכבר עשיתי בעבר ויצא שלילי. הוא טען שזה נרכש ויכול להשתנות.. עשיתי וקיבלתי תשובה הבוקר  יצא ml 9.1 שממה שהבנתי זה חיובי (מעל 8) . שלחתי את התוצאה לקופרמינץ . מישהי מכירה את הקרישיות הזאת? האם קלקסן אמור לכסות גם את העניין הזה? התוצאה הזאת מבחינתי מחזקת את התחושה כי ההפלה נגרמה בגלל הקרשיות שלי. מצד אחד קצת מרגיע שיש הסבר ואולי גם פתרון לעתיד. מצד שני תחושה שיכולתי למנוע את ההפלה לו רק הייתי מתעקשת יותר על הקלקסן..
º
מישהי?
06/05/15 13:50
מקפיצה לך. אבל לא בטוח שמישהי פה תדע
06/05/15 19:50
אני חושבת שזה בעיקר עניין למומחה.
קופרמינץ חזר אליי
06/05/15 22:57
אכן רכשתי לי עוד קרישיות נרכשת בשם apla הידועה כגורמת להפלות.. ציין כי אצטרך מינון של קלקסן גבוה יותר משחשב מרגע החזרת עוברים ומבטא חיובית אספרין.. וכי אין ספק כי זה מה שגרם להפלה האחרונה.. ועכשיו כל כך חוששת מההמשך ובכלל מבינה שאני חייבת ללכת להמטולוג בהקדם כי בלי קשר להריון כל עניין הקרישיות שהתווספה לה לא יודעת מה זה אומר על דברים אחרים שאני צריכה לשים לב אליהם. והאם הקלקסן והאספירין באמת יעזרו?? מישהי כאן נטלה אספרין בהריון? 
הבנתי שאספירין בטוח בזמן הריון
06/05/15 23:12
אם זו השאלה,
אני אמורה לקחת בגלל לחץ דם גבוה, אבל טרם התחלתי..........
תודה
06/05/15 23:32
פתאום חוששת .. התווסף לו עוד עניין שמצד אחד מסביר את כל מה שעברתי בשלוש שנים האחרונות ומצד שני מי מבטיח לי שבאמת הקלקסן והאספירין יעשו את העבודה? ואולי זה בכלל מסוכן בשבילי גם? חוששת כל כך להתחיל את הטיפולים, להיכנס להריון ושוב להפיל בשבוע כזה ואף מאוחר יותר..
לא התנסתי בתרופות האלו...
06/05/15 23:52
אבל אני חושבת שאם מצאו מה הבעיה,
ויש פתרון אפשרי לבעיה,
הייתי תופסת בשתי ידיים....
 
אני לא חושבת שמישהו יכול להבטיח לנו משהו,
אפשר רק לקוות שהידע הרפואי, הניסיון של הרופאים,
וגם למידה פה בפורום, נותנים לנו כיוון וידע רב יותר
כדי להגיע להצלחה...
 
אם אין ברירה, כדאי ושווה לנסות.
 
ובבקשה... אל תבכי על מה שלא ידעת לפני כן,
עשית בדיקות, קיבלת תשובות חדשות שמחזקות שיש בעיה
לבעיה יש פתרון
עם כל הכאב לב, ויש כאב לב... זה באמת לא יעזור לך
לחבוט בעצמך על מה שעשית או לא עשית, התעקשת או לא התעקשת.
 
אני מאמינה שכל אחת עושה הכי טוב שהיא יכולה ברגע נתון,
עשית הכי טוב, את מטופלת על ידי רופאים טובים,
ועכשיו צריך לקחת את התשובות של הבדיקות
ולראות איך מטפלים בקשיים החדשים שצצו.
 
מאחלת לך היריון תקין וארוך ממש בקרוב
היי
07/05/15 08:33
פורום הריון בסיכון מלא בנשים שקלקסן ואספירין עשו עבורן את ההבדל. לקרישיות זה עוזר לחרדות לא.
אני לא יודעת אם אפשר להגיד על זה ממש "טוב" אבל טוב שאת יודעת מהו מקור הבעיה וכיצד לטפל בו, "טוב" שאת נקלטת בקלות ולכן הטיפולים יהיו מהירים. הלוואי שכל אלה יהיו כבר מאחורייך ותוכלי כבר למצוא מזור לכאב הנוראי שלך.
מקווה איתך לטוב במהרה,
יעל
תמיכהה פליזזז
05/05/15 12:37
לפני שבוע החזרה שניה  של 2 בלוסצ' יפים לטענת הרופא מוקפאים..... והיום בעצם יומיים שיש לי כאבי מחזור איומים אני יודעת שזה מחזור.. בעלי ואני כבר על מיואשים אין לנו כוח כבר לכלום לא בא לנו להמשיך ולעשות כלום  פשוט לזרוק הכל... נשאר 4 מוקפאים מתוך 30 ששאבו!!!!!!  מתה מפחד משאיבה חוזרת לא יודעת כבר למי ואיך להתפלל
ממש על סף קריסה!!!!!!
מה עושים מה???
גם אני עשיתי החזרה לפני שבוע והתחילו לי כאבי בטן
05/05/15 13:14
אז כפי שבנות כאן תמיד אומרות לא תמיד כאבי בטן מסמלים מחזור, למרות שההרגשה היא כזו. אז עדיין יש תקווה.
בנוסף, למרות ההבנה של הייאוש ולמרות שקשה לנחם אדם בשעת צערו, אני רק רוצה לתת לך נקודת אור אחת וזה המוקפאים שיש לך. 4 במספר, זה לפחות שתי החזרות עתידיות (נקווה שבעתיד הרחוק יותר, כי עכשיו לא תצטרכי). לי אין מוקפאים. 7 שאיבות ורק פעם אחת 2 מוקפאים שגם לא נקלטו. כך שכל שאיבה אני נשארת בלי מוקפאים וצריכה לעשות שאיבה נוספת. מבאס, לא ככ נעים, אבל אני, למשל שמחה שעדיין יש לי ביציות (לגיל המאוחר שלי). אז כדאי תמיד לחפש איזו שהיא נקודת אור בכל הקושי הזה. שיהיה לך המון בהצלחה גם בלמצוא נקודות אור והכי חשוב בקליטת הריון תקין.
אני מבינה, אאבל לפחות יש לך מוקפאים
05/05/15 13:19
לי מעולם לא הוחזר מוקפא. לא לכל אחת יש את הזכייה בפיס של המוקפאים. את זכית.
את צריכה להאמין אבל גם לדעת שלא תמיד שאיבה אחת מספיקה... אלה החיים... רוב הבנות פה עוברות הרבה יותר משאיבה אחת.
צודקות.
05/05/15 15:44
וזה גם מה שבעלי אומר אבל זה הרבה מעבר ליכולת שלי כרגע..ומה יהיה בשאיבה הבאה ובאחריה אין לזה סוף  ואני מפחדת למצוא את עצמי בגיל מאוחר אחרי אין ספור שאיבות ב0 הצלחות..וואוו אני כל כך מפחדת!!
הפחד שלך ככ מובן
05/05/15 17:18
אבל הדברים האלו לא בשליטתנו. אנחנו עושות את מקסימום ההשתדלות ובורא עולם מחליט. אז אני חושבת שכדאי יותר להשקיע אנרגיה בתפילות ובמעשים מאשר בפחדים. כי הפחד לא מביא כל תועלת ואילו התפילות והמעשים יכולים להביא תועלת. מאחלת לך שתמצאי את הרוגע והאמונה להמשיך ולהילחם ולהצליח כמובן.
אמן הלוואי!!
05/05/15 19:38
באתי להפרשת חלה עכשיו לתפילה שהמחזור יחליט לבטל את עצמו ויצמח שם תינוק קטן...
אני נקלטתי והיו לי כאבים
05/05/15 18:26
מיום שלישי להחזרה ועד עכשיו כאבי מחזור שהולכים ובאים.  הכאבים נובעים מהתמיכה ו/או כאבי גדילה של הרירית, כאבים מהשאיבה עצמה .. קרשי דם או צ'יסטות... כאבי השתרשות... בהצלחה
º
אמן!!!!
06/05/15 13:24
דבר ראשון, כאבי בטן לא אומר כלום!! במיוחד שזה כל כך מוקדם...
05/05/15 21:07
(בהנחה שאת מקבלת תמיכה הורמונלית כך). דווקא שבוע אחרי החזרה נשמע מתאים גם לכאבי השרשה.. (שלא תמיד יש אותם, אך כשיש מרגישים כמו כאבי מחזור- או כך לפחות טוענים... אני לא הגעתי לשלב כזה עדיין... אבל גם יש כמה בנות פה בקבוצה שייעידו).
 
דבר שני- שאבו 30 ביציות אבל כמה עוברים הוחזרו עד כה? (וכמה מהם היו בלוצסטים?- שהסיכויי קליטה שלהם אף גבוהים יותר). אם הוחזרו כבר 10+ ולא נקלטת אף פעם (וחלילה גם הפעם לא יילך), אז בהחלט כדאי "לעצור לחשוב" לפני ההחזרה הבאה ולבדוק (אולי אפילו אצל יעוץ אצל רופא אחר במרפאה פרטית) שאכן הפרוטוקול שנתנו לך מתאים לך (אצלי טעו ב 3 החזרות מוקפאים הראשונות ), ואם לא עשית בדיקת היסטרו אבחנתית וכו' אז גם שווה לבדוק...
 
בהצלחה
החזרה 2
05/05/15 22:24
של בלוצס' כל העוברים שנשארו גם בלוצס  אבל זה לא הענין .... אני מפחדת ממה יקרה אחרי שיגמרו חס וחלילה העוברים ואז מה יקרה? לא מסוגלת לעבור עוד שאיבה ... מפחדת מזה... ובמיוחד שהחצי השני כל כך להוט להמשיך ואני כבר מרימה ידיים... אולי מוקדם מדי להספיד אבל זה התחןשה...
תודה לכן שאתן עונות ... מתחילה להיות קצת יותר אופטימית
אני יכולה רק להזדהות...
06/05/15 01:00
אצלי החודש זו החזרה 4 (כמוך, משאיבה אחת, אך מחזירה כל פעם עובר בודד). וגם אני לא אופטימית במיוחד לגבי הפעם, ונותרה לי עוד החזרה אחת מאותה שאיבה, שגם אצלי היתה אירוע טראומתי, כאבים נוראיים ואישפוז עם תגובת יתר, זיהום ו 40 מעלות חום.
אחר שהחזרה 3 נכשלה הייתי כה מיואשת, שניסיתי לבדוק בכל מקום שרק אפשר באינטרנט סיבות לאי קליטה. בין היתר נתקלתי במספר פוסטים עם אותה שאלה, מבנות שונות שלהן 'ברזומה' היה אף מספר החזרות גדול בהרבה מבלי לקבל בתא חיובית ולו אחת. מכל בחיפוש הזה לא מצאתי יותר מידי תשובות, אבל כן משהו אחר... הסתכלות בפרופיל של אותן בנות בחיפוש פוסטים עדכניים יותר (המטרה הראשונית הייתה לראות אם מצאו אצלן סיבה לאי קליטה) הראתה שהן כבר בפורומים אחרים- הריון/ילדים.
בע"ה גם אנחנו נעבור פורום מסיבות חיוביות ☺
 
צריך לנסות לשאוב את הכוח מאמונה שבסוף נצליח, שלתינוקות שלנו יש מועד בו אמורים להגיע ואנחנו צריכות לעשות הכל כדי לתת להם הזדמנות לבוא. בהצלחה !
אני חושבת שאולי הכישלון נובע
06/05/15 08:59
מכך שאת מחזירה כל פעם עובר בודד.
אני מניחה שיש לך סיבה לכך, אבל עדיין אם תחזירי 2, יעלה הסיכוי.
אני החזרתי 2
06/05/15 09:54
ועדין הכאבי מחזור לא נרגעים... היום צריכה לקבל...מתפללת שיפסיק!!! ומחר בבטא תיהיה תוצאה גבוהה אמן ואמן לכולם!!!!!
כבר לא מזהה את עצמייי
06/05/15 13:26
וואוווו כל היום עצבנית חסרת סבלנות צועקת בוכה מכל שטות!!!! וואוו כל כך נמאס לי מעצמייייי מחכה שתעבור כבר התקןפה הזוווווו
צריכה הצעות להירגע ודחוף.... היום כבר צעקתי על הבוסית שלי מה יהיה איתי ???
אם את יכולה..
06/05/15 13:34
לבקש לסיים את יום העבודה הזה..
וללכת לים/לקפה/למקלחת/לישון
בערב לצאת להליכה (לי זה עוזר)
לתת לעצמך מקום.
זו לא את שצועקת, אלה ההורמונים והפחדים(אם הבוסית יודעת, לדבר איתה על זה.. שעובר עליך יום קשה..)
מקווה שיעבור מהר ועם תוצאות מחייכות
היא דבילית
06/05/15 14:51
היא יודעת מהכל והיא יודעת שאני מרגישה נורא בגלל שאני מרגישה את המחזור מתקרב והיא עדין ממשיכה להעיר הערות ולהיות סתומה!!!!הלוואי ויכולתי ללכת אבל זה רק יתן לה מקום נוסף להערות.. עוד שעתיים היום הזה נגמר ואכנס למיטה.... רק שהבעל יהיה נחמד ולא יציק גם הוא :)
תודה יקירה...שנשמע כולנו בשורות חיוביות
º
אני אתמול צעקתי על הבוס שלי, ממש בושות
06/05/15 16:06
ואני הברזתי מהעבודה בכלל...
06/05/15 19:46
פשוט מבאס כל הלחץ הזה.
באמת בושות
07/05/15 08:26
מתביישת להראות את הפנים שלי היום
חחח לא נורא. בטח הבוסים שלנו חושבים שאנחנו צריכות לקבל מחזור
07/05/15 08:32
או משהו כזה...
כבר לא מזהה את עצמייי
06/05/15 13:27
וואוווו כל היום עצבנית חסרת סבלנות צועקת בוכה מכל שטות!!!! וואוו כל כך נמאס לי מעצמייייי מחכה שתעבור כבר התקןפה הזוווווו
צריכה הצעות להירגע ודחוף.... היום כבר צעקתי על הבוסית שלי מה יהיה איתי ???
זה לא אומר שזה מחזור
06/05/15 17:44
לי היו כאבי מחזור (ואף טיפת דם כשבועיים לאחר הביוץ המשוער), וזה יצא חיובי....
בקיצור פשוט אין לדעת, חבל נורא להתבאס לפני הזמן... אני הייתי שם כי שבוע שעבר ראיתי טיפת דם והיו כאבי מחזור וכבר בכיתי לבן זוג ולחברות שזהו אין מצב... והנה הופתעתי לטובה.
בהצלחה מכל הלב
º
אמןןןן הלוואי
07/05/15 08:24
שאיבה
07/05/15 01:16
ביום שישי אני הולכת לעשות שאיבת ביציות לצורך הקפאת ביציות לאחר שבועיים של הזרקות, מעקבי זקיקים ובדיקות. רציתי להתייעץ מה כדאי להביא לשאיבה? איך זה בדיוק הולך מהרגע שאני מגיעה לבית החולים? האם יש הכנות מיוחדות?
תודה רבה !!
מנסה לענות
07/05/15 07:03
לשאיבה-
באים בצום - תביאי לך משהו טעים לאחר כך
אסור לנהוג יממה אחרי - תביאי מלווה
הבטן יכולה לכאוב אחר כך  - תביאי לך בגדים נוחים.
בעיני בתי חולים משולים לפריזר ענק עם מלא חדרים קפוא שם גם באוגוסט - תביאי לך בגדים ארוכים . אני מהסובלות מקור
תעודת זהות.
 
קליטה באשפוז יום-
האחות תיקח ממך מדדים
חתימות על מסמכים של הרדמה וכו'
רופא מרדים ירכיב לך עירוי (לפעמים זה יקרה רק בחדר הניתוח עצמו)
תקבלי חליפה הורסת של דולצ'ה וגבאנה  - חלק מגוחך עם פתח מאחורה  - חסר צניעות לחלוטין כל האירוע האופנתי הזה  - אני תמיד מתעטפת בשניים.
תמתיני לתורך ולרופא המטפל בך
וכשיגיע תורך - היכנסי לך בצעדי ריקוד קלילים לחדר השאיבה
שוב זיהוי שלך
ויאללה  - לילה טוב
תקומי כבר בחדר התאוששות
בהצלחה
 
בטא וחופשה -
05/05/15 12:17
היי בנות....
אני אולי לא כותבת המון, אבל קוראת כל הזמן! העמוד פתוח באופן קבוע במחשב שלי...!! אתן מקסימות אחת-אחת ופשוט מזל שיש את הפורום הנפלא הזה!
יש לי התייעצות איתכן -
אני בסבב מוקפאים, אמורה לעשות בטא ביום רביעי עוד שבוע... בדיוק 14 יום לאחר החזרת בלסטו'
היום הזה יכול להיות המאושר בחיים שלנו! ויכול להיות גם התרסקות טוטאלית (אני לא צריכה לספר לכן).........
יום חמישי (יום אחרי הבטא) יש לבעלי ולי יום חופש, וחשבנו לצאת לחופשה - יום כיף וספא... התלבטות!! כי אנחנו לא יודעים מה יהיו התוצאות...
 
מה דעתכן ? כדאי לתכנן ולקבוע חופשה ליום אחרי הבטא ??
ואם ייצא (חס וחלילה) שלילי... האם להמשיך תמיכה כדי לא לקבל מחזור ?
 
תודה!! ובהצלחה לכולן!!!
לפי דעתי חופשה זה WIN WIN ,
05/05/15 12:32
אם הבטא חיובית  - רק יומיים אחר כך  תצטרכי שוב בטא
אם חלילה שלילית - תנסו להירגע בספא
תהנו ובטא שמחה לך
יש המלצה ?
05/05/15 12:41
תודה רבה מותק!!
אנחנו גרים בדרום.. חשבתי אולי על יום ספא בתל אביב או באזור.... יש המלצה למשהו טוב ? ושיש מה לעשות שם כל היום....?
(*אוכלים כשר)
מאחלת בהצלחה- יש גרופונים
05/05/15 13:20
את יכולה למצוא באתרים שונים שוברים לספא וארוחת בוקר או משהו דומה. נראה לי שתל אביב יכול להיות אופציה טובה עבורכם אם תרצו להנות ממה שיש להציע או מאזור חוף הים השופע מלונות שמציעים ספא ( הייתי בעבר בספא במלון הרודס והיה מעולה) ובנוסף אם תרצו לטייל באיזור יפו יכול להיות לדעתי מגניב :)
מאחלת לכם כל טוב והמון המון בהצלחה וכן הנאה רבה ביום חופש שלא משנה באיזה מצב רק יחזק אתכם והזוגיות שלכם- חיבוקים ממני!
יום חופשה שווה לגמרי
05/05/15 12:44
במקרה של שמחה - תחגגו ותהנו
במקרה של פחות שמחה, חס וחלילה - יהיה לכם יום נעים וכייפי להיות ביחד,
ולהעביר את הבאסה בסבבה.
 
שיהיו בשורות טובות!
 
לצאת לצאת
05/05/15 13:04
גם אם יהיה שלילי ח"ו תצאו לחופש, אשתי לא תשכח לי את זה שביום שהיה שלילי אותו יום הזמנתי יומיים במלון כינר זה גרם לנו לא להתמקד בכאב אלא במשהו אחר העיקר להסיח את הדעת מקווה שעצתי לא תהיה רלוונטית.
º
בטח שלצאת! תהנו
05/05/15 13:16
לצאת לחופשה עם הערה חשובה!!
05/05/15 13:35
עד כמה שידוע לי, אסור לעשות מסאז'ים בהריון!
ייתכן ואני טועה ואסור לעשות רק שיאצו וטיפולים משלימים מסוימים 
אבל תבדקי את הנקודה הזו כדי שלא תתבאסי כשתגיעי לשם ולא תוכלי לעשות
חלק ממה שתכננת
 
ועוד משהו - לא ג'קוזי!
 
וזהו, מאחלת לך שזו תהיה הבעיה שלך, עם מסאז' או בלי  
º
נכון, אסור מסז' עד שבוע 16 או משהו כזה
05/05/15 13:44
תודה רבה לכולכם!!!
05/05/15 13:43
על העצות והתמיכה...
כיף!!!
מאחלת לכולכם חופשות, ובעז"ה עוד 9 חודשים ילד!
אני במצב בדיוק כמו שלך
05/05/15 16:01
קבעתי מבעוד מועד טיסה וככל הנראה הבטא תצא יום- שלושה ימים לפני הטיסה. מתלבטת אם בכלל לטוס אם ייצא חיובי. אם ייצא שלילי, אפסיק תמיכה ופשוט אקבל ווסת.
מעפן קצת אבל לא נראה לי שאמשיך סתם תמיכה.
למה שלא תטוסי?
05/05/15 16:19
אם יצא חיובי - תוכלי לחגוג את זה
ואם שלילי-בשביל אנרגיה לקראת הסבב הבא
מקווה בשבילך שיצא חיובי כמובן :)
תודה תמרי
06/05/15 10:22
אבל אם ייצא חיובי ואני אצטרך לבצע הכפלה, לא יודעת אם אוכל ליהנות ככה בחו"ל בלי לדעת אם הבטא הכפילה. אני גם אחרי הפלה אחת של עובר שהפסיק לו הדופק, אז אני קצת יותר חרדתית מהרגיל...
אבל יש מצב שאסע גם אם זה ייצא חיובי. הלוואי שזו תהיה הדילמה שלי... אמן!
º
הלוואי שזו תהיה הדילמה ושתהיה לך הכפלה מהממת!
06/05/15 10:39
º
ואימרו אמן
06/05/15 10:44
º
מותר לטוס. תהני
05/05/15 18:30
º
תודה מינה. ראי הודעתי לתמרי...
06/05/15 10:23
אני לא בטוחה שזה מומלץ
06/05/15 19:48
בטיסה עלולה להיות השפעה רעה על הקרישיות, ובהריון זה לא טוב.
וגם אם מתרחשת הפלה, ואת בחו"ל, זה לא סימפטי.
את צודקת
07/05/15 06:40
בגלל זה אני לא בטוחה בכלל שאטוס. אבל אני רותמת את העגלה לפני הסוסים. אני רק באמצע סבב. עוד לא הגעתי אפילו לשאיבה. אז נראה מה יהיה. תודה
עכשיו ראיתי שדיברת רק על יום אחד
05/05/15 16:02
אצלי זה כמה ימים באירופה. אצלך אין התלבטות, ברור שלנסוע. מה שכן, שימי לב שאם הבטא חיובית אז אסור לך ג׳קוזי וסאונה בהריון...
ספא זה כיף
05/05/15 16:58
תקבעי..
אם חיובי, לעשות רק טיפולי פנים, עיסוי ידיים/ראש/שכמות, מניקור/פדיקור. בלי ג'קוזי ועיסוי.
אם שלילי,  נראה לי שזה בסדר שתמשיכי תמיכה עוד יום/בוקר.
גם עיסוי שכמות
05/05/15 19:11
לא בהכרח מומלץ בהריון, יש נקודות שצריך להימנע מלגעת בהן.
(סליחה על שאני מתערבת, ובשורות טובות :)
מי שמבינה בזה זה נהדר!!
05/05/15 21:04
אשמח אם תוכלי לפרט מה בדיוק אסור בהריון ולמה.... ?
 
הלוואי שזו תהיה ה"צרה" שלי... ושל כולנו...
כמו שאמרו
06/05/15 01:13
בהריון אסור ג׳קוזי ובשליש ראשון גם עיסוי. ג׳קוזי זה בגלל הטמפרטורה והרחבה של כלי דם, הבנתי שזה מעלה את הסיכון להפלה חלילה, וטמפ׳ גבוהות עלולות להזיק. עיסוי זה כנראה משנה זהירות (כיוון שבשליש הראשון שכיחות ההפלות היא הכי גבוהה, לא רוצים לקחת אחריות. לא בטוחה שבאמת הוכח שזה גורם נזק. המדקרת שלי, שהלכתי אליה למטרות כניסה להריון, עושה עיסוי חלקי ברגליים -לא בכפות - גם כתמיכה בהריון וטיפול בתופעות לוואי שלו). ויש נקודות שלא לוחצים עליהן אצל אישה בהריון - נקודות מסוימות בכפות הרגליים ובשכמות, כי הן נחשבות למזרזות לידה, אז לא טוב לגעת בהן.
ואם עושים עיסוי בשלב מאוחר יותר בהריון - אז עיסוי מותאם אצל מטפל שהוכשר לכך ויודע כמובן על המצב.
אז מאחלת לך ולכולן שתכייפו בדרכים אחרות ולא בספא, כי יהיה צורך להימנע ממנו מסיבות טובות
אה, ואכן כמובן גם לא סאונה
06/05/15 01:16
כפי שאמרו, בגלל החום...
º
תודה רבה מותק!!!!!
06/05/15 01:36
º
אין בעד מה
06/05/15 13:01
ברקוביץ או הופמן??
06/05/15 21:14
מי יכולה לעזור לי להחליט למי ללכת?
לא מכירה את הופמן
06/05/15 21:40
ברקוביץ' סופר מקצועי ומוערך! אומנם הוא מאוד ציני וקצת קשה לבלוע אותו לפעמים, אבל עם הזמן הוא קצת מתרכך ושוב - הוא יודע מה הוא עושה!
º
אופס....הורוביץ
06/05/15 22:46
º
גם אותו אני לא מכירה...חחח:)
06/05/15 23:24
שניהם נחשבים מעולים
06/05/15 23:56
לידיעתי
עם זאת השמועה אומרת שהורוביץ יותר חברותי
בהחלט מדברים
07/05/15 06:04
פה המון על ברקוביץ...ביחוד על אישיותו היחודית. על הורוביץ קראתי בגוגל ומהללות אותו פלוס אומרות שהוא נחמד מאוד. נראה לי שאלך על זה עם התור הזמין הראשון
ושחכתי להוסיף...
07/05/15 00:00
השעות של ברקוביץ מאוד נוחות עם את עובדת.
לעומת זאת קחי בחשבון שצריך להמתין לפעמים קצת הרבה
ועוד משהו, מישהי פעם אמרה לי שהיא קבלה המלצה על ברקוביץ שהוא הרופא שהרופאים הולכים אליו....
השאלה מה השיקולים שלך בבחירת רופא
ממליצה על ברקוביץ׳, לא מכירה את הורוביץ...
07/05/15 00:49
אמנם בתחילת הסבב חששתי כי הוא התנגד להחזיר לי עובר אחד ביום 3 (הוא רופא שידוע ב״חיבתו״ להחזרה של יותר מעובר אחד) ופתחתי כאן שרשור לחוץ בעניין הזה... אבל אם צולחים את העניין הזה (בסוף החזרנו בלסטוציסט אחד) - הוא רופא מקצועי מאוד, חד, מבין מאוד מהר את העניין והבעיה,  יסודי, ואפילו משעשע לפרקים. בשורה התחתונה אני פשוט מרגישה שאני בידיים טובות וזאת תחושה טובה...
בהצלחה!
באתי לפזר אבקה ועוד כמה טיפים ותובנות...
06/05/15 13:01
הי חברות יקרות שלי!
תכננתי לכתוב בלוג.. אבל רוצה להספיק כמה שיותר מהר למסור מידע חיוני למי שזה חשוב לה.
זה יהיה ארוך... אבל מבטיחה לכן ששווה קריאה.
רקע בקצרה:
IVF על רקע אספרמיה של הבעל. (אין בכלל שפיכה, ומפיקים זרע משאריות בשתן... אחרי ניתוחים שלא צלחו)
<font>זה היה IVF העשור!!! כן. העשירי שלי. וכמו שמתכוננים לחגיגות העשור למיניהן, גם אני התכוננתי.</font>
<font>1. טיפלתי באנמיה שליוותה אותי שנים</font>
<font>2. טיפלתי בתת פעילות בלוטת התריס (קלה) אצל אנדוקרינולוג מקסים וקיבלתי יוטירוקס. התאזנתי.</font>
<font>3. עשיתי בירור מקיף על מה שקשור למיון זרע בהגדלה - מה שהיה נראה לי קצת מיותר כשאין מה למיין...</font>
<font>4. עשיתי טבלה של יתרונות מול חסרונות וסדר העדיפויות שלי בין הרופאים השונים ובתי החולים השונים. נחמדות, מקצועיות, זמינות, קירבה, שעות עבודה..  והגעתי להחלטה שחשובה לי כרגע רק המקצועיות. הכנתי את עצמי לציניות של הרופא שאליו אני חוזרת... (וכשמגיעים מוכנים זה ממש מקל) וכך בחרתי את ד"ר ברקוביץ לטיפול נוסף אצלו (אחרי הפסקה וטיפולים במקום אחר).</font>
<font>5. עשיתי עם עצמי שיעורים של להיות חזקה מול הרופא, לדעת בדיוק מה אני רוצה ולא לוותר כשזה לא נראה לי.</font>
6. למדתי עוד על גירויי יתר, שליוו אותי בכאב בכל טיפול.
7. הכנתי את בעלי והסברתי לו עד כמה הוא צריך לתמוך ולהשתדל שהכל ילך הכי טוב. (הם לפעמים שוכחים מי המטופל בסיפור הזה...) 
 
הטיפול הלך ברוך השם מצוין. הכל זרם טוב. גם ההרדמה הכללית שהיא נקודת הפחד שלנו בעקבות תקריות קשות בעבר, עברה מצוין...
 
זרע- עשינו מיון בהגדלה, בפעם הראשונה. עסק יקר מאד. 3500 שקל ועוד 500 השגחה. בכל זאת טיפול 10. 
רצינו למסור את הזרע כמה שיותר מהר. וחשוב לנו מאד שהזרע יהיה מקיום יחסים. ולא בדרכים אחרות. מה שאומר, שלקחנו מלון בראשון לציון, גילינו מקום נפלא לפי שעות, לאנשים שמגיעים לבית חולים וכאלה... 150 ש"ח. שווה.
הגענו למעבדה אחרי 20 דק', ומסרנו את האוצר, כוסית עם שתן שאמור להכיל שאריות זרע. בתחילה אמרו שלא מצאו כלום. ובכל שעה שחלפה התוצאות השתפרו. לבסוף מצאו זרעונים בודדים ואפילו מיינו אותם לפי איכות. 
לבסוף, בפעם הראשונה שלנו, היו עוברים בדרגה 1 שמונה תאים. שזה מהמם.
וכנראה שיש אפילו מוקפאים...
 
החזרה 
החזירו לי שני עוברים ביום 3.
הרופא רצה שלוש - והנה, למדתי לדעת מה אני רוצה, מה מתאים לי, ולדרוש. שניים!!
הרופא אמר להקפיא בשלשות... והנה שוב, אחרי המלצה של חברה בפורום, קפצתי והתערבתי... אפילו שאני בכלל לא יודעת אם יש מוקפאים וכמה... אמרתי בביטחון: בזוגות! אני כל כך גאה בעצמי כי זה באמת דרש ממני עבודה אישית. 
 
שבועיים המתנה 
ואז מגיעים השבועיים הקשים. הפחד מגירוי יתר שתמיד מגיע אחרי ההחזרה.. 
1. הופ חטפתי וירוס נוראי שבהתחלה אובחן כדלקת גרון והעניק לי במתנה אנטיביוטיקה... ולמה במתנה? כי בכל טיפול הרגשתי שהגוף שלי דוחה את העובר, מתנגד לו, ותמיד חשבתי שאנטיביוטיקה תחליש את הנוגדנים ואז יהיה קל יותר להיקלט...
2. החלטתי על דעת עצמי לקחת מיקרופירין כי פעם היו נותנים לי על בסיס קבוע אחרי החזרה...
3. עשיתי הפרשת חלה...
4. ניתנה לי הזדמנות לקיים כיבוד הורים שדרש ממני מאמץ אדיר ולא הגיוני, החלטתי שמכיבוד הורים לא מפיסידים והלכתי על זה בלב שלם!!
5. נסעתי להתפלל אצל רבי מאיר בעל הנס
6. לא כאב לי כלום!!! לא רגישות בחזה, לא בחילה, שום סימן מבטיח...
7. הייתי כל כך מתוחה שאפילו לכתוב הודעה בפורום לא הצלחתי.
8. הוזמנו לחופשה משפחתית יום אחרי ההחזרה, נסיעה של כמה שעות טובות... והלכתי על זה
9. ואפילו... ישבתי בז'קוזי לכמה דקות (אני אישית מרגישה שזה עזר כי זה מזרים את הדם ומסייע להשתרשות.. אולי אני טועה)
10. סבלתי מעצירות - מה שעזר היה מרק ירקות. ממש שיחרר אותי.
11. אכלתי סלק בכמויות מטורפות
12. מהיום ה-10 עשיתי כל יום בדיקות להריון... הרשתי לעצמי להתפרע כי קניתי סטוק מסין.
 
ואכן... מדי יום בצבץ לו קו מטושטש קטן ועלוב, כזה שרואים רק בשמש... 
ביום למחרת הוא הפך כבר נראה יותר בצורת קו וביום שלמחרת כבר היה אפילו עבה...
 
עשיתי בטא, בביטחון ובהבטחת בנות הפורום, שקו זה קו!!
וכמה אושר הציף אותי לגלות, שאכן קו זה קו, והבטא עמדה על 114.
אתמול, יומיים אחרי, היא הוכפלה ל 258..
נמוכה. אבל מבטיחה... אחת כזאת שבחילות היא כבר הספיקה להביא איתה...
 
חברותי היקרות, אל יאוש.
לפני הטיפול האחרון אמרו לי שאסור לי יותר לטפל. לקחתי את עצמי בידיים. התמלאתי בתקווה ואמונה ועשיתי הרבה שיעורים. 
רציתי לחכות קצת עם ה"מגילה"... לראות שזה באמת זה... אבל בינתיים יכולות עוד בנות רבות להנות מטיפים קטנים. 
כמובן, שההסתייגות הברורה היא שמה שמתאים לאחת לא מתאים לאחרת ושכל אחת מקרה שונה. 
אני מאחלת לכולנו, לכל אחת באופן אישי, שמה שטוב לה זה מה שיקרה, בזמן הנכון!!! 
זה המשפט שליווה אותי בכל השליליים ובכל הקשיים, 
מה שטוב לי זה מה שיקרה! 
 
 
 
 
 
 
 
מלכה שאת
06/05/15 13:29
קודם כל מזל טוב
הוספת לי סל של אופטימיות
מאחלת לך הריון משעמם, לידה קלה וידיים מלאות
º
בשעה טובה!! שיהיה לך הריון קל ומשעמם
06/05/15 13:33
בשעה טובה, מזל טוב
06/05/15 13:50
שיהיה הריון ארוך, תקין ובידיים מלאות
º
מזל טוב! איזה דרך עברת... מעודד מאוד ושימשיך תקין!
06/05/15 14:30
מרגשת שיהיה במזל טוב
06/05/15 18:34
הריון תקין בה לתשעה חודשים וידיים מלאות.
מזל טוב מהממת
06/05/15 19:36
אכן הצלחת לרגש אותי לחזק אותי ולעודד
מאחלת לך הריון משעמם ,ושתצאי בידיים מלאות אמן
המון המון מזל טוב!!!
06/05/15 20:20
עברת חתיכת דרך!
אני ממש שמחה שהתעקשת שלא יחזירו 3 ולא יקפיאו בשלשות... 
לגבי אנטיביוטיקה, רק רוצה לחדד - היא לא נלחמת נגד הנוגדנים, אלא נגד החיידקים ועוזרת להילחם בתהליכים דלקתיים בגוף. (אגב לפעמים באמת יש תהליכים דלקתיים ברחם שיכולים לפגוע בהשתרשות, אבל חשוב להבדיל בין נוגדנים לחייקדים)
אם כבר, מי שמחליש את הנוגדנים הם סטרואידים.
 
בכל מקרה, שמחה מאד בשבילך וזוכרת אותך מלפני הרבה זמן. מאחלת לך המשך עגול, תקין ומשעמם!!!
º
מזל טוב מתוקה! כיף לשמוע ושיהיה במזל!
06/05/15 20:46
º
מזל טוב!!!
06/05/15 20:53
מזל טוב!!!
06/05/15 21:42
שימשיך טוב והמון מזל טוב! הסיפור שלך נותן הרבה תקווה...
כתבת שעשית בירור מקיף על מה שקשור למיון זרע בהגדלה כשיש רק זרעים בודדים ובאמת עשיתם את זה, אז אני מבינה שבסוף הגעתם למסקנה שזה לא מיותר ...
תוכלי לפרט מה גילית ולמה זה לא מיותר?
תודה! 
מזל טוב!
06/05/15 22:07
ואני שמחה לשמוע שמיון הזרע עשה את ההבדל.
וואו אני קוראת בהתרגשות כל מילה שלך
07/05/15 01:04
אני בהתחלה ...גילינו בעיות ...
ונתחיל עוד חודש לטפל...
אני קוראת את דברייך וכל כך מתרגשת ...כל הכבוד לך על האופטימיות על הרצון ועל הכל ..
אין ספק שזה עזר לך...
בהצלחה... שיהיה הריון קל...
מרגש!!!
07/05/15 01:16
המון בהצלחה ושיהיה הריון קל ומשעמם
החזר בגין DHEA
04/05/15 19:46
האם ניתן לקבל החזר ממכבי על DHEA?
קראתי בפורום הודעה מ-2010 שניתן אך כשפניתי לסניף שלי אמרו שלא ניתן.
 
זו ההודעה:
אני במכבי
kyki
23/10/10 21:45
ומקבלת כל פעם החזר שאני קונה

***אפשר להזמין בכל סופר פארם הקרוב למקום מגורים 

***לגשת לסניף עם מרשם וחשבונית ולהגיש למכבי מגן - זו תרופה בהכנה מיוחדת ומגיע החזר של 85% כך של 60 כדורים אני משלמת 70 ש"ח (אפשר גם לברר במכבי ללא הפסקה על תרופה בהכנה מיוחדת = דהא
 
אשמח לעצתכן
כמו כן יש לי גם ביטוח פרטי וגם דרכו אני לא יכולה כי זה לא מכסה תרופות לפיריון
º
מישהי???
05/05/15 05:36
לא ידוע לי על החזר
05/05/15 08:48
אבל אני לא במכבי..אולי כדאי לך לבדוק במרפאת האם?
לפעם הבאה אני ממליצה לקנות באינטרנט (איביי, אמאזון, IHERB) המחירים שם נוחים מאוד
מה העלות של זה בארץ?
05/05/15 15:08
אני  מזמינה  מכאן
º
316 שח לחודש. יש לי מרשם כרגע ל- 3 חד>> 1000 שח
05/05/15 20:09
תבדקי באתר שצירפתי
06/05/15 14:06
זה הרבה יותר זול, משמעותית
תוך 10 ימים   זה היה מגיע
הייתי מזמינה  משם  הרבה
 
את מרגישה שזה עוזר?
06/05/15 21:11
אני התחלתי לקחת גם
לא...אני הפסקתי לקחת.
06/05/15 21:45
לקחתי מעל חצי שנה באופן רצוף.
יחד עם   MAKA
ויטמין E
Q10 
אומגה 3
איכות הביציות לא השתפרה, וכמות העוברים הטובים לא גדלה,
הפסקתי...
 
אצלך יש שיפור? זה עזר ?
רק התחלתי...
06/05/15 22:45
אני צריכה לבדוק אם זה עובד...
º
בהצלחה !!!
07/05/15 08:10
למשך
06/05/15 21:04
כמה זמן מינימום צריך לקחת?
שאיבה ו...מרגישה כמו אחרי איגרוף
04/05/15 06:49
לא זוכרת תחושות כאלו אחרי שאיבה... התאוששתי כרגיל מהר, אתמול בבי"ח,  בירווזתי למיטה, אבל מאז..מילא שהתעלפתי לי לבדי בישיבה על  האסלה, והצלחתי להיות מטושטשת עד שבעלי האכיל אותי 3 ביסים מפרוסה וסופסוף הצלחתי להקיא (הערה לעצמי: לקחת משהו נגד בחילות בהרדמה-רק דוחה את הקץ בכמה שעות לא נעימות).
 
השאלה למה אנע מרגישה כמו אחרי תחרות איגרוף?
יש לי צלע תחתונה כואבת בימין
וכתף שמאל שהיתה אצל המרדים כואבת
השחלות כמובן
תהו למה אני הולכת כפוף כמו סבתא
אבל הכי מוזר...הישבן...קשה לשבת כמו אחרי מאמץ הלידה, כמו עצירות...
מה עשו לי שם כשישנתי ....(תוהה אם נפלתי ממיטת השאיבה במעבר למיטה כשהועברתי...)
 
א ו ףףף
תרגישי טוב
04/05/15 07:04
בקשר לישבן- איפה עשית את השאיבה?
יש מקומות שמכניסים נר נקסין בסוף ההרדמה (ולא אומרים למטופלות!). זה יכול להיות לא נעים.
יש כאלו שמבקשות להכניס את הנר בעצמן לפני או אחרי השאיבה כדי לשלוט בתהליך.
אם הכאבים ממשיכים ממליצה להרים טלפון לרופא להתייעץ אם הם תקינים.
עצם הכנסת הנר לא אמורה לכאוב
04/05/15 08:37
פני לרופא שלך.
º
מאחלת שתרגישי טוב ושיהיה המון בהצלחה!!
04/05/15 08:38
הטוסיק כואב
04/05/15 08:50
בגלל נר נקסין בדרכ....אני מבקשת שלא ישימו לי, אבל אחכ הכאבים מטורפים...ק
שאר הכאבים מוכרים לי...חוץ מהבחילה...גם לי יש כאבי תופת ...אבל לא ברמה של להתעלף... דיברת עם הרופא ????
º
כמה נשאבו? אולי זה גם גירוי יתר?
04/05/15 09:28
וואלה מכניסים נר בלי להגיד? אני מרגישה מחוללת..
04/05/15 10:34
חחח..כאילו נשאר משהו קדוש אחרי הטיפולים האלו...
תודה על העידוד, בנות, בתשע בבוקר כבר הרגשתי טוב יותר. אין בחילה, הכאב בזרוע עבר, נשארה צלע כואבת ואני עומדת כמעט זקופה. פישפשתי ביומנים הישנים שלי להיזכר שתמיד הקאתי אחרי שאיבות, ואיזשהו כאב היה שם תמיד. בכל זאת לקחתי יום חופש....
הפעם שאבו 12 ביציות, "מעט" במונחים של הלול שכבר שאבו בעבר (18) וחלק מהתחושות היו כנראה חרדה מזכרון גירוי היתר שהיה אז והסתבך בגלל ההיריון (אז) עד לתסביב שחלה. הזכרון גם לא תרם לפחד כנראה....
 
בריאות לכולן, תודה שאתן פה
בסורוקה אמרו לי ששמים נר
04/05/15 10:46
והנר הזה מבורך לגמרי!
הזמן שהתעוררתי עד שהנר השפיעה הרגיש כמו נצח,
ובאמת לפעמים החדרת הנר משאירה כאב ותחושה לא נעימה,
גם כששמתי אותו לעצמי.
 
בכל מקרה, תרגישי טוב ותתחזקי במהרה,
שתהיה החזרה טובה ובשורות טובות בהמשך
 
וקחי יום חופש,
מחרפן אותי שאנחנו עוברות כאלו תהליכים כואבים, מתישים,
פיזית ונפשית וחושבות על היום חופש הזה שמגיע לנו בזכות.
אז כן... לקחת יום חופש. אני לקחתי את שלושת הימים של שאיבה, יום מנוחה, והחזרה.
מבחינת העבודה שלי היה לי יותר פשוט לצאת לשלושה ימים מאשר להתחיל להסביר את היום כן יום לא.
 
 
שמחה שאת מרגישה יותר טוב
04/05/15 20:05
יום השאיבה נראה לי חייבים חופש, לוקח זמן להתאושש מכל חומרי ההרדמה הללו.
לגבי הנרות אני יודעת שבאסותא ראשון שמים לך וברמת החי"ל נותנים לך לשים לבד.
אני תמיד מקפידה לבקש ומסממת את עצמי עם כל מה שנותנים בשמחה.
לא הבנתי- מה זה הנרות האלו?
06/05/15 10:35
למה נותנים אותם?
זה חלק מפרוטוקול מסויים?
בקיצור, מה זה?
אלה נרות פרוגסטרון
06/05/15 15:33
מכניסים אותם לנרתיק כל יום וזה עושה פרוגסטרון גבוה.
נותנים אותן או אחרי הפריה או לבנות שמקבלות מחזור מוקדם מדי, כי הפרוגסטרון שלהן נמוך מדי.
לא, לא. הכוונה לנר נקסין
06/05/15 15:38
בסיום השאיבה בחלק מהמקומות נהוג לשים נר נקסין בטוסיק להקלה על כאבים. חלק מיידעים, חלק לא. לרוב עושים את זה כשאת עדיין מורדמת ולכן לא מודעת לזה
אה, חשבתי שזה נר וולטרן.
06/05/15 19:41
ברמת החיל נתנו לי את הנר ביד ואמרו לי לשים לעצמי לפני השאיבה.
בראשון שמו לי כשהייתי מורדמת. אכן לא נעים, אבל לי זה לא הפריע.
מוזר... אף לא לא שמו לי
06/05/15 21:16
או שלא הרגשתי... 
אין סיכוי שלא הרגשתי, נכון?
כשביקשתי משככי כאבים ברמת החיל נתנו לי זריקה בטוסיק 
כן, אבל זה לא כואב
04/05/15 21:27
לפעמים יש רופאים ששואבים פחות עדין
12 ביציות יחסית הרבה עדיין.
כשגיליתי על הנר - רתחתי!!!
05/05/15 21:07
ובכלל גיליתי על זה כבדרך אגב מהרופא אלרגיה שלי!!!! וגם לי הטוסיק כאב בטירוף
זו חוצפה לדעתי לשים מבלי ליידע...אפילו שהגוף שלנו נתון למרותם בזמן ההרדמה, זה לא אמור להיות ככה....
שלחתי מכתב לאסותא ראשון בנושא...
אם את אלרגית לנרות
05/05/15 22:30
תקפידי להזכיר את זה בכל פעם ששואלים על אלרגיות,
תמיד שואלים על אלרגיות ... בכל שאיבה נשאלתי לפחות 3-4 פעמים על אלרגיות,
תגידי להם שאת אלרגית לנרות האלו.
 
 
גיליתי שאני אלרגית רק אחרי ששמו לי נר והתנפחתי כולי
05/05/15 22:37
חוצמזה רתחתי על זה שדוחפים לי לתחת משהו ללא ידיעתי......
אוייש לא נעים בכלל
05/05/15 22:44
ואת צודקת לגבי התחושה של דוחפים לתחת משהו ללא ידיעתי,
אם אני זוכרת נכון לי אמרו שזה חלק מהטיפול, ששמים נר אחרי השאיבה.
 
וגם קראתי כאן בפורום....
 
 
טוליתי ואני התלוננו בפני מנהלת אסותא ראשון
07/05/15 08:35
כבר לפני שנים על העניין הזה.
עזר לנו כמו נרות לתחת.
זאת הסיבה שאני עושה שאיבות בהדרמה מקומית/טשטוש...
05/05/15 10:54
זה לא שיש פחות כאבים אחר כך, אבל בחילות אין! אני מעדיפה להרגיש קצת כאב במהלך התהליך מאשר בחילות והקאות אחר כך. ככה עשיתי 3 פעמים. מומלץ! (למי שיש כח סבל)
º
איזה סוג כאב זה? כמו הדקירות והתכווצויות שהיו בצילום רחם?
06/05/15 19:55
אני אף פעם לא עשיתי צילום רחם אז אני לא יודעת להשוות..
07/05/15 07:02
אני עברתי 3 שאיבות בטישטוש. בשאיבה הראשונה הייתי ערה כל התהליך ולא הרגשתי כלום כלום, בשאיבה השניה היו לי קצת סחרחורות ורק הרגשתי משהו כזה מסתובב לי בין הרגלים, בלי כאב, ובשאיבה השלישית הרגשתי כאב כזה של דקירה אבל לא נורא... בקיצור, כל שאיבה אפשר להרגיש משהו אחר. לדעתי זה גם מאוד תלוי במרדים ובחומר שמזריק לווריד.
בהצלחה.
קצת מביך...
06/05/15 16:26
אני בשלב ההמתנה לבטא כרגע, ובשבוע  האחרון הפיטמות שלי כ-ל הזמן (ממש כל הזמן) עומדות!!
ברור לי שאני מחפשת סימנים להריון, אבל בכל זאת מעניין אותי לדעת אם מישהי נתקלה בזה? האם זה קשור להורמונים? האם אולי במקרה יכול להיות שזה סימן למשהו?
זה אחד מהסימפטומים לפרוגסטרון
06/05/15 17:00
תופעה ידועה ואפילו מכאיבה פיזית
אחת שיודעת
 
רק בטא
להתעלם מהסימפטומים (מנסה לשכנע גם את עצמי )
אצלי היה כך
06/05/15 17:40
כשבוע לפני הביטא התחילו להציק לי גם, וגם באופן מוזר התחילו לגרד... עכשיו (שבוע 5) זה הפך לכאב. 
אם את לא מקבלת תמיכה ואת כבר לקראת הביטא אז אולי זה באמת מעיד שהפרוגסטרון נותר גבוה שזה סימן טוב :), אם את מקבלת תמיכה אז אי אפשר לדעת (אני ללא תמיכה)
 שיהיה המון בהצלחה מתוקה!
אני בלי תמיכה..
06/05/15 18:03
תודה רבה על התשובות ושיהיה לך הריון משעמם!! המון במזל!! :)
אצלי היה כך וזה נובע מעלייה
06/05/15 18:49
בפרוגסטרון, אמור להיות סימן טוב. מחזיקה אצבעות
גם אצלי
06/05/15 19:15
עד עכשיו הפטמות רגישות בטרוף אבל אני עם תמיכה של פרוגסטרון
º
תודה! אמן ואמן!
06/05/15 19:45
גם אצלי זה היה ככה
06/05/15 19:16
כולל בחילות, התחיל ממש יומיים אחרי ההזרעה, אך לצערי כעבור 10 ימים הגיע המחזור ואיתו נעלמו כל הסימפטומים.....
אצלי בדר"כ
06/05/15 19:52
אחרי ביוץ,
גם בסבבים ללא טיפולים - החזה מאוד רגיש.
הסבב האחרון (שהיה מנצח)
נתקלתי בתופעה חדשה של רגישות בפטמות.
אני ייחסתי את זה לשימוש הראשון בקרינון (עד אז היה רק אנדומטרין)
אבל... לכי תדעי
סימני הריון, אבל בכל זאת קיבלתי ]- עזרה....
04/05/15 23:04
הזרעה אחרונה לפני כשבוע, יומיים אחרי, התחילו לי ממש כאבים בפטמות, התכווציות בבטן (זה קרה כבר בעבר ולא היווה אינדיקציה לכלום), בחילות קצרות שבאות והולכות, אבל היום קיבלתי מחזור.
איך יכול להיות . האם לעוד משהי ניו סימני היריון בלי הריון בסוף?
בדיקת דם אפשר רק עוד שבוע , אני אמורה להתקשר לרופא כדי להתחיל סבב נוסף, ומתלבטת אם יש סיכוי שעדיין יש הריון?
לדעתי תלכי לבדוק מחר פרוגסטרון ואסטרדיול
04/05/15 23:14
בעקרון את לא אמורה לקבל מחזור שבוע אחרי ביוץ (והזרעה). אם תוכלי תגשי לבדוק מחר אסטרדיול ופרוגסטרון, אולי את צריכה תמיכה. וכדאי גם לעדכן את הרופא על הדימום.
ולגבי הסימנים - באמת שהם לא אומרים כלום. יש כאן כ"כ הרבה סיפורים על הריונות שהתחילו עם דימומים, בלי שום "סימני הריון" ובסוף התקבלה בטא יפיפיה - מאחלת לך שזה המצב גם אצלך.
היי
05/05/15 09:03
לצערי, הסימנים שתיארת הם לא ערובה להריון.
למעשה, בשלב כל כך מוקדם, יומיים אחרי הזרעה, לא אמורים להיות סימנים להריון.
ככל הנראה מה שהרגשת זה בגלל ההורמונים שאנחנו נוטלות. הזרקת אוביטרל? כי הוא בכלל מדמה תחושת הריון לעתים.
בכל מקרה, אורית צודקת, את לא אמורה לקבל מחזור שבוע אחרי ויתכן שני דברים. אחד- שזה לא באמת מחזור אלא סתם דימום והשני - שזה מחזור ואת מקבלת מוקדם מדי בשל מחסור בפרוגסטרון וזקוקה לתמיכה בנרות.
עדכני את הרופא ובצעי בדיקות דם בהקדם.
בהצלחה!
תמיכה בנרות?
05/05/15 12:31
תודה לכולן על התשובות והתמיכה
מה זה תמיכה בנרות? למה הכוונה?
ממי אני אמורה לקבל את זה מהרופא פריון או מהרופא נשים?
המחזור שלי תמיד מגיע כשבוע ויום אחרי ההזרעה, כנראה כפי שמלומדות ניסיון ממני אמרו, בגלל ההומונים.... :)
 
 
 
לא, זה לא נכון
06/05/15 10:26
הווסת לא אמורה להגיע אחרי 8 ימים מהביוץ גם עם הורמונים. זה מראה על שלב לוטאלי קצר, שזה נגרם מחוסר בפרוגסטרון ויכול למנוע השתרשות של העובר ברחם. תמיכה בנרות פרוגסטרון מקבלים מרופא פוריות. תגידי לו שזה המצב והוא אמור לתת לך פרוגסטרון.
בהצלחה!
מנסיוני, למי שיש לה שלב לוטאלי קצר
06/05/15 19:45
לא יעזרו גם הנרות האלה.
עם כל התמיכה שבעולם אני מקבלת מחזור אחרי 10 ימים, גג 11, מהחזרה.
וזאת במידה ואין היריון.
 
מקווה שאילו סימנים טובים
05/05/15 09:15
אך גם לי זה קרה הייתי עם בחילות מטורפות והתכווצויות ולבסוף המחזור הגיע........אך אצלי הרופא שלי יודע שעם ההורמונים המחזור מתקצר בטירוף. עדיף שתתיעצי עם הרופא מה הוא רוצה שתעשי.  בכל אופן שולחת חיבוק גדול ומאחלת לך ולכולנו בהצלחה
קרה לי ממש בחודש הקודם
05/05/15 13:52
סימני היריון מטורפים. כל מה שתיארת., ויותר. אמרתי לאיש שזה מאה אחוז היריון...
וקיבלתי מחזר 10 ימים אחרי הטיפול.
זה באמת היה מחזור, לא היה שום היריון. כנראה הנפש או הגוף מתעתעים, את כ"כ רוצה שיהיה היריון שאיכשהו נדמה שיש, אבל אין. כמה מעצבן, נכון? אבל לא לשלול בלי לעשות בטא. אני עשיתי בטא אחרי כמה ימים ואכן לא היה היריון.
תעשי בטא כי יש הריונות שמתחילים בדימומים, כנראה. (אצלי כשהיה היריון לא היה שום דימום).
תודה ממתינה לבדיקת בטא
06/05/15 19:38
אבל עם קבלת המחזור הסימנים נעלמו, כך שאני עבר די בטוחה שהתשובה שלילית לצערי

מנסה לשמור על אופטימיות להמשך....
שמחה אבל חוששת
05/05/15 18:05
שלום בנות,
לשמחתי שמעתי לעצתכם, נתתי צאנס לביוץ עם אוביטרל +הזרעה, היה איחור במחזור וקיבלתי תשובה חיובית למחרת.
ביום שהזרקתי אוביטרל (13.4) הרופא ראה 2 זקיקים של 19 עם אסטרוגן 1,300 ורירית 7.5, הביוץ ב14.4 בלילה כנראה...
את הבדיקה עשיתי ב1.5 (שבוע 4+2) והביטא 955, לאחר יומיים (שבוע 4+4) הביטא 2995. לא לוקחת שום תמיכה.הרופא שלי מוכן שאבוא רק עוד שבוע (ב13.5) לאולטרהסאונד. 
רציתי מאוד לדעת האם יש בנות עם ערכים כאלו של ביטא בשלב כה מוקדם? וגם האם תקין שהביטא עלתה פי 3 תוך יומיים. אני שמחה אבל מבוהלת. אני יודעת שהיו 2 זקיקים ויתכן הריון תאומים אבל מפחדת מדברים גרועים יותר. 
מה אתן אומרות? מישהי ראתה ערכים כאלו בשלב הזה? אשמח מאוד לתגובות!
 
º
אני שבוע 4 ו5 ימים עם 2030
05/05/15 18:22
סתם שאלה...
05/05/15 20:06
לפי מה מחשבים את גיל ההריון בטיפולי פוריות? גם מהיום הראשון של המחזור או שונה?
º
שבועיים אחורה מתאריך השאיבה (כלומר מהביוץ)
05/05/15 20:15
אצלי
05/05/15 18:34
שבוע 4 בטא 255 וב 4+3 קפצה ל 1640, ולאחר 3 ימים עלתה ל 5900.
אתמול בשבוע 6 וארבעה ימים נצפו שני עוברים עם דופק.
הכל בסדר אצלך.  שיהיה בהצלחה!
תודה רבה חמודה עזרת מאוד
05/05/15 21:56
אם את הית שבוע 4+6 עם 5900, אז אצלי 4+4 2996 זה די דומה. חשבתי שתאומים זה בעיקר בהפריה אבל היות והיו שני זקיקים כמובן שיש סיכוי שהזרע יפרה את שניהם. אני כמובן אשמח, פשוט חששתי מדברים אחרים לא טובים. מזל שהיו 2 זקיקים בלבד!
תודה רבה לך על התשובה, מעריכה את זה מאוד!
כן. זה בערך אותו הדבר
05/05/15 22:36
שימשיך תקין ומשעמם!
גוגו, זה נשמע נהדר
06/05/15 11:17
תמשיכי לעקוב אחר הבטא וכל שאר המלצות הרופא ושיהיו רק חדשות טובות, אמן!
תודה רבה חמודה
06/05/15 17:54
אני באמת מקווה שהביטא לא גבוהה באופן בעייתי. הביטא האחרונה בשבוע 4+4  - 2996. הרופא שלי לא רוצה יותר ביטא רק לבוא שבוע הבא לאולטרהסאונד, הלוואי והכל יהיה בסדר!
על תמיכה וסיוע חיצוני...
06/05/15 15:12
היי בנות,
היום זהו יום הנישואים העשירי שלי ובמהלך השנים ביליתי כאן בפורום המון.
גם אנחנו כמו הרבה זוגות, היינו בטוחים שמאחר ובירח דבש הפסקתי עם הגלולות, נחזור הביתה בהריון וממש הופתענו כשזה התחיל להתעכב.
רק לאחר שנה כשהבנו שמשהו לא תקין הלכנו לבדיקות והתברר שבעלי אזוספרמי (אין תאי זרע כלל).
שבע שנים ארוכות ומייסרות לקח לנו כדי להכנס להריון, שבע שנים של עצבים, כעסים מודחקים ובאיזה שהוא שלב גם כמעט גירושים.
אבל בסוף וכשכבר כמעט איבדנו תקווה הגיעה הילדה המדהימה שלי שהיום כבר בת שנתיים וחצי והיא שווה הכל!!!!
בשנה האחרונה התחלנו שוב במירוץ בניסיון להביא לה אח/אחות, וביום שני קיבלתי תשובה חיובית לבטא!!
בעלי קאוצ'ר במקצועו ועובד בעיקר עם זוגיות במשבר, באותו יום בעלי חזר הביתה נפעם, מתברר שהגיע אליו לאימון זוג חדש שנמצא כעת במשבר שהכי מוכר לנו.
מכיוון שהיינו שם ואנחנו מודעים לרכבת הרים שסוחפת אותנו ומשתלטת על כל החיים, לצורך המדהים לכך שכנגד כל הסיכויים יהיה ילד משלנו, לתחתית שניתן להגיע לאחר ציפייה כ"כ גדולה ולחזור לבית ריק, לקשיים שמלווים כל זוג.
אז לפני שאני נפרדת מכן (ואני מקווהההה שזהו!) בעלי מציע מנסיונו הרב אימון לזוגות בבעיות פוריות במחירים סמליים בלבד
כל מי שמעוניינת יכולה ליצור איתי קשר בפרטי
בהצלחה לכולכן
 
 
מזל טוב
06/05/15 16:43
שימשך ארוך, תקין ובידיים מלאות
 
 
º
מזל טוב אושר ועושר
06/05/15 18:30
º
המון מזל טוב שימשיך תקין. כיף גדול
06/05/15 19:09
ארכיון הודעות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה