בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?
ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!

אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...
אזי מקומכם עימנו!

פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה.

בהצלחה לכולם,
עדי (sacrament)

פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך...
הודעה חדשה

התייעצות
31/07/14 18:39
12צפיות
שלום לכולם,
אני בהתלבטות אם לגשת למועד ג' בדיני חוזים וחשבתי שאולי כאן יוכלו לעזור לי קצת יותר
במועד ב' (לא' לא ניגשתי) קיבלתי 80, כאשר הממוצע שלי עד עכשיו הוא 87.5 (כולל חוזים ועוד 25 נ"זים אחרים). בשנה הבאה מוחלף המרצה שמלמד את הקורס כך שאם אני מקבל ציון נמוך במועד ג' שנה הבאה אצטרך לחזור על כל הקורס מתחילתו כאשר המרצה והחומרים שונים וזו הופכת להיות משימה קצת מורכבת... 
הכיוון העתידי שלי הוא משפט מסחרי, חברות וכד' כך שהקורס בחוזים אמור להיות פקטור די משמעותי.
רציתי לשאול את האנשים שמבינים כאן קצת יותר:
א. עד כמה ציון כזה בראיונות למשרדים מסחריים בהמשך אמור להשפיע על מועמדותי
ב. האם העובדה שבשנה הבאה יוחלף המרצה אמורה להוות שיקול לגבי מועד שני
תודה רבה 
חילופי סטודנטים ועוד כמה שאלות
29/07/14 21:05
16צפיות

שלום לכולם, החלק ראשון של השאלה מיועד לכל הבוגרים או אלה שכבר סגרו התמחות. ושאלה שניה יותר לתלמידי בר אילן.
1.אני מסיים את שנה א בבר אילן בבמוצע של קרוב ל90, מסקירה קצרה באתרי המשרדים הגדולים בתחום המסחרי שמעניינים אותי (רובם בtop20) ראיתי שרוב שהתקבלו מבר אילן או בכלל הם מצטייני דיקן ומקביל גם היו חברי כתב עת/עוזרי מחקר +התנדבויות מסוגים שונים. כמה זה באמת קריטי להיות עוזר מחקר או חבר בכתב עת בשביל להתקבל למשרד מוביל? האם כדאי לי לגשת למועדי ב ולנסות לעלות ממוצע מעל 90 כבר בשנה א'?  כי זה נראה שלמשרדים האלו מתקבלים רק מצטיינים.
2. אני מועניין להשתתף בחילופי סטונדטים בשנה ג'. לצערי באנגלית משפטית קיבלתי ציון סופי נמוך למדי (83) , בעקרון  לאחר בירור עם מזכירות נאמר לי שמספיק לקבל 80 (במיוחד שבפסיכו יש לי 146 באנגלית) בשביל לעבור את שלב הראשון של קבלה. אך הדאגה שבגלל שלUniveristy of Florida או Bucerius Law School שבגרמניה שאליהם מתקבלים (לכל אחד) רק 2 תלמידים במחזור הסיכוי שלי קלוש. מי שחבר פורום ולומד בבר אילן יכול לתת לי פה הצעה? האם הציון באנגלית משפטית הוא קריטי או שניתן להסתפק בציון שקיבלתי? בנוסף, האם חילופי סטונדטים זה מה שמוסיף לקורות חיים? הבנתי שגם פתור שניתן עבור הקורסים שעשיתי שם הוא לא כולל קורסי חובה, כאשר בשנה ג' יש עוד קורס חובה אחד בכל סמסטר כיצד משלמים את זה? 
תודה מראש.
 
 
הרבה אנשים חושבים ככ הרבה על קוח ששוכחים
30/07/14 04:00
20צפיות
להנות. לדעתי חילופי סטודנטים זו חוויה סופר מעניינת, חד פעמית ובעלת השפעה רבה על האופי של הבנאדם. לצערי לא יצא לי לעשות, אבל בהתעלם מקו"ח - הייתי ממליצה בחום לנסות (ובקשר לקוח - כל דבר שהוא קצת יוצא דופן ומוסיף לך עוד משהו, הוא בהחלט תוספת טובה. שלא לדבר על זה שללמוד סמסטר שלם באנגלית בוודאי יעשה פלאים לאנגלית שלך - שזה גם בטח לא רע בקוח)
זה ממש לא נכון
30/07/14 19:38
22צפיות
יש מלא סטודנטים שהתקבלו למשרדים המובילים עם ממוצעים פחות מ-90 ולא מצטייני דיקן. מספיק ממוצע 87 בערך. עם זאת, ככל השממוצע יותר נמוך, ככה יותר כדאי שיהיה עוד משהו נוסף בקורות החיים. עוזר מחקר וחבר כתב עת זה אחלה ובהחלט מוסיף לקו"ח אבל לא מתאים לכולם. אני כן ממליצה לעשות איזושהי התנדבות משפטית. אני יכולה להגיד לך שזה גם מוסיף מאוד לקו"ח וגם מאוד מספק ברמה האישית (וגם נותן טעימה מהפרקטיקה).
אם הממוצע שלך קרוב ל-90, יש יותר סיכוי שתוריד אותו מאשר שתעלה אותו אם תיגש למועדי ב', לדעתי (כי אין טווח גדול מספיק כדי לעלות את הציון). אם יש לך איזשהו ציון נמוך באופן חריג, אז כן כדאי לגשת למועד ב' ולנסות לשפר. עדיף שלא יהיו ציונים יותר מידי בולטים לעין בגיליון כי אח"כ המראיינים אוהבים להתפס אליהם.
בלי קשר לחילופי הסטודנטים, אם יש לך עדיין אפשרות לשפר את הציון באנגלית משפטית, אז הייתי עושה מועד ב'. אף מראיין לא ידע כמה קיבלת באנגלית בפסיכו', אלא יראה רק את הציון הזה, ואנגלית חשובה במשרדים המסחריים.
לגבי חילופי הסטודנטים עצמם, קודם כל, אני מסכימה עם כל מה שבלימפ כתבה מעליי. זו אחלה חוויה, זה משפר את האנגלית וזה נותן עוד שורה נחמדה בקו"ח (אם כי לא משמעותית במיוחד, לדעתי, אם יש לך עוד דברים אחרים שם).
למיטב ידיעתי, לאוניברסיטאות שציינת אתה גם תצטרך לעשות מבחן קבלה מטעמן. זה מה שיקבע את הקבלה שלך, ולא הציון באנגלית משפטית. הממוצע הכללי שלך והעובדה שהיה לך פטור מקורס אנגלית בגלל הפסיכו אמורים להספיק לך לשלב הראשון.
לגבי האנגילת
30/07/14 23:31
22צפיות
היי lol65 ממש תודה על התשובה, לפי מיטב הבנתי ביטלו שנה שעברה את הדרישה של tofel ויש רק ראיון עם אחראי הפרויקט אצלינו. הבעיה שלי עם מבחן באנגלית שאין לי איך להתכונן אליו ולמרות שאנגלית שלי טובה, לא היה לי קל במבחן הסופי. במיוחד שהמרצה אמרה שמועד ב' יהיה ברמה גבוה, ושיש מגמה של נפילה בשנים הקודמות במועדי ב' במילים אחרות היא אמרה לי ככה "take your money and run", וזה למרות שכל המחצית (את בטח מכירה שיש המון בחנים קטנים קיבלתי קבוע מעל 90 גם כאלה שלא משוחזרים).
מה שאת אומרת פה לגבי המשרדים בכל זאת קצת מדאיג אותי כי דווקא בחוזים ואנגלית נפלתי 84 ו83 לצערי. מצד שני באם אצליח לעשות את חילופי הסטונדטים למה שמראיינים ישאלו אותי לגבי הציון באנגלית משפטית אם למדתי סמסטר בחו"ל?
שוב תודה רבה.
תראה
31/07/14 00:53
19צפיות
אני יודעת שהמבחן באנגלית משפטית הוא לא קל. גם בשנתון שלי היו ציונים לא משהו. ברור שלעשות בו מועד ב' זה סיכון, ואכן מאוד יכול להיות שאם תעשה סמסטר בחו"ל זה ירמוז למראיינים שהאנגלית שלך סבבה. לדעתי, לגשת למועד ב' צריך רק כשממש בטוחים שיכולים לשפר (גם אם לפעמים בסוף זה לא קורה). אם אתה מראש עם פחדים כאלה, אולי עדיף לוותר.
לגבי חוזים הייתי אולי שוקלת שוב. זה קורס חשוב ושואלים עליו הרבה בראיונות גם ככה, אז אם יהיה לך ציון יחסית נמוך, תהיה בטוח שישאלו אותך על הקורס הזה (למרות שאותי שאלו עליו דווקא כי יש לי בו ציון גבוה, אז כמו כל דבר, זה בסוף יהיה תלוי במראיין). חוזים זה משהו שכן אפשר ללמוד ולהתכונן אליו, אז הייתי שוקלת זאת.
אם יש ראיון לקבלה לפרוייקט, לא נראה לי שאתה צריך לדאוג. אנגלית משפטית זה לא אינדיקציה לכלום. תספר בראיון עד כמה אתה רוצה לנסוע ותציין את העובדה שיש לך פטור מאנגלית מהפסיכו, ונראה לי שיהיה בסדר. תשקול גם לעשות חילופי סטודנטים באיטליה. זה גם באנגלית, זו חוויה מעולה ויותר אנשים מתקבלים.
שוב תודה רבה, תראה אני הייתי בשמחה משפר
31/07/14 02:16
17צפיות
את הציון בחוזים, אבל אם אני לא טועה, לפי התקנון אם לא נכשלתי בקורס לא יכול לגשת אליו שוב שנה הבאה. יצא ככה שניגשתי רק למועד ב' ואין לי סיבה מוצדקת שלא ניגשתי לא'(פשוט באותו השבוע עברתי דירה שזה לא ממש מצדיק). וגם הציון הזה מוריד לי את הממוצע ,3 נ"ז בסופו של דבר:(  
אגב לגבי חילופי סטונדטים איך מסתדרים עם קורסי חובה של שנה ג' אם בעצם לא לומדים אותם? הפטור שמקביל הוא רק על קורסי בחירה 7נ"ז אם אני לא טועה (ומן הסתם לא בחירה במשפט עברי). כן שמעתי על איטליה כמה חודשים זה? יצא לך לעשות את זה?
קורס החובה
31/07/14 16:10
13צפיות
זה לא בעיה. פשוט דוחים אותו לשנה שאח"כ או שעושים את שניהם באותו הסמסטר (תלוי מתי אתה טס ומתי הקורסים האלה מתקיימים). גם משפט עברי או שלוקחים יותר בסמסטר שבו אתה לא טס או שלוקחים יותר בשנה אח"כ.
אורך הלימודים באיטליה תלוי בעיקר בך. איזה קורסים תבחר (לרוב יקבלו את הבחירה שלך), ואיך תפרוס אותם.
לדעתי
30/07/14 20:33
10צפיות
לגבי החלק הראשון, אם את שומרת על ממוצע של סביב ה-90 עד שנה ג', לקראת הראיונות, אז יש לך סיכוי די גבוה להתקבל למשרדים מובילים(טופ 20 לפחות). כמובן שפרוייקטים שונים או כתב עת, עוזר מחקר יכולים להוסיף ולשפר את סיכוייך. כמו כן, תנסי להתקבל גם לאיזה קליניקה בפקולטה שלכם (עדיף קליניקה מבוקשת/נחשבת ולא איזה קליניקה ממוצעת בעניין דיני עבודה/ זכויות אדם, עם כל הכבוד ויש). בנוגע לטענה שרק מצטייני דיקן מתקבלים למשרדים הנ"ל לעניות דעתי שגויה וזאת מפני שאם תבדקי כמה מתמחים הם מקבלים לשני מחזורי הגיוס (ספטמבר ומרץ), תגלי שמספר המתמחים מגיעה לבערך 400-500 סטודנטים במשרדים שמדורגים בטופ 20, לכן הייתי אומר שסיכוייך די גבוהים עם ממוצע של 90 מב"א להתקבל למשרדים הנ"ל, גם אם יהיה לך קו"ח ממוצעים למדי. לכן, הייתי לוקח בערבון מוגבל את כל העניין של הדרישה להיות מצטייני דיקן, ובינינו כמה מצטייני דיקן כבר יש? 5-10% בערך מכל מסלול, אז בפועל יש סטודנטים שלא היו מצטייני דיקן ומתקבלים למשרדים גדולים.
לצורך העניין, אני לומד בבינתחומי (שנה ב) ואני מכיר לא מעט חברה משנה ג שסגרו התמחויות במקומות די נחשבים (בטופ 20 לפחות ויש גם לא מעט בטופ 10) עם ממוצעים של סביב 86-87, שזה עדיין גבוה אבל בטח שלא מצטיין דיקן.
תודה לכולם על התשובות
30/07/14 23:21
7צפיות
ואגב אני בחור 222infinity:)
עו"ד פלילי לצורך קליניקה משפטית
29/07/14 20:11
8צפיות
היי,
אני מתחילה באוקטובר את שנה ב' בלימודי המשפטים. 
יש לנו קליניקות משפטיות אשר לשם כך נדרש ליווי של עו"ד פלילי, היות וזה הכיוון אליו אני פונה
אני צריכה להגיע למשרד שלו פעם בשבוע, ללא תשלום ובהתנדבות מלאה בכדי ללמוד את העבודה.
אשמח לדעת אם מישהו מכיר עו"ד מאזור המרכז (עדיפות ת"א-חולון-ראשון ומה שבניהם, בכל אופן אני ניידת) שמוכן לכך.
אין מדובר כאן בהתמחות אלא בהתלמדות.
תודה מראש
מי אמר לך שאת צריכה לחפש עו"ד לבד?
30/07/14 20:25
9צפיות
איפה את לומדת? בבר אילן, למשל, יש רשימה של עורכי דין שעובדים עם הקליניקה הפלילית, והקליניקה מצמידה כל סטודנט שמשתתף בקליניקה לאחד מאותם עורכי הדין.
מה זה השטויות האלה שאת צריכה לחפש לך לבד עורך דין לקליניקה?
נשמע מוזר
30/07/14 20:36
10צפיות
איפה את לומדת? כל מוסד שאני מכיר (ושמכבד את עצמו) לא יבקש בקשה כזאת מסטודנט. אישית, אני גם אהיה בקליניקה פלילית שנה הבאה (בבינתחומי) ואנחנו ממש לא צריכים לחפש עו"ד פלילי או משהו בסגנון.
יכול להיות שהיה אי-בהנה בינך לקליניקה אז כדי לך לבדוק מול הפקולטה.
התווספות כפתור עריכה חדש ב|תפוז|
30/07/14 13:37
אנו שמחים להודיע שהחל מהיום נוספה לפורומים אפשרות חדשה- עריכת הודעה|!|

ניתן לערוך את ההודעה עד רבע שעה מפרסומה (גם אם נוספו לה תגובות),

ולאחר מכן יהיה כתוב על גבי ההודעה שהיא נערכה.|*| איך עורכים את ההודעה?|*|

לאחר פרסומה, יש לפתוח את ההודעה בפורום.

בשורה הכחולה שבתחתית ההודעה, בסופה (צד שמאל שלה) יופיע: ">עריכה".

לחיצה על "עריכה" יכניס חזרה לתוכן ההודעה ויהיה ניתן לערוך ולשנות אותה לחלוטין!בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו באחת מהדרכים הבאות:

?    בשרשור המיועד בפורום משוב:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

?     במסר ל"הנהלת הפורומים"

?    למייל: forums@tapuz.co.il.
מסלול משולב משפטים כלכלה
27/07/14 08:53
111צפיות
שלום,
אני שוקל ללמוד את המסלול הנ"ל באוניברסיטת ת"א מהסיבה שכלכלה מאוד מעניינת אותי..ומצד שני מעניינת הקורולציה בין הכלכלה, החוק וזכויות האדם וכד'(בעקבות הפעילות שלי בקבוצות ליברטניות למיניהם)
בכל מקרה, יש לי את הנתונים לקבלה..השאלה האמיתית זה מה הם אפשרויות התעסוקה?ומה בעצם לומדים שם?

אני כרגע עובד בפרקליטות(לא פרקליט, אלא במערך האבטחה)אבל קצת מתבייש לשאול את האנשים פה..

תודה!
א
27/07/14 10:14
43צפיות
אני אומר מראש שאני לא כ"כ מבין בכל התארים השלובים וכו', אבל כמה נקודות:

* קודם כל, אני לא מבין למה אתה מתבייש? יש אצלנו הרבה שעבדו בשמירה במהלך התואר והאמן לי ששאלו גם את השאלות הכי מפגרות שיש.
* החיבור בין ליברטאניות ומשפט הוא לא הכי טבעי בעיניי. כלומר, ליברטאניות שואפת לצמצם את המשפט ככל הניתן, לא? לא חשוב.
* אני לא יודע לגבי זכויות אדם, אני מניח שזה לא כל כך מסייע. לגבי תעסוקה: מהתרשמותי האישית, תואר משולב לא באמת מוסיף ולעיתים אפילו מוריד. כמובן שאין שחור ולבן, ואם אתה מדבר על משרה ספציפית ייתכן וזה דווקא חשוב או אפילו "תנאי חובה".

אבל שוב, אני לא הכי מצוי בתחום הזה.

בהצלחה :)
בהנחה שאת מוציא ציונים טובים בשניהם
27/07/14 15:43
50צפיות
זה פותח לך עוד דלת (אם אתה מחליט שלא מעניין אותך לעסוק בעריכת דין), זה כן מראה יכולות אנליטיות שלא תמיד באות לידי ביטוי בלימודי המשפטים וכן חשובות למקצוע ובאופן כללי זה מראה שאתה בנאדם וורסטילי עם יכולות גבוהות להתמודד עם עומס וחומרי לימוד שונים.
 
לדעתי זה כן נותן יתרון בקבלה להתמחות, לא משנה איפה, כי כלכלה זה קשה ואם הצלחת לסיים עם ציונים גבוהים סימן שאתה חכם, גם אם בפועל זה לא באמת תורם לעיסוק שלך כעו"ד.
האמת שכשאמר שרצה לדבר עם אנשים בפרקליטות
27/07/14 19:23
43צפיות
אז הנחתי שהמישור התעסוקתי שמעניין אותו הוא בעיקר המישור המשפטי.
נקודת המוצא ממנה את יוצאת היא אותה נקודת מוצא שממנה יצאתי אני כאשר חיפשתי התמחות והתייעצתי עם אנשים, אבל קיבלתי רושם מאוד חזק שלפיו שילוב של תואר כלכלי לא תורם משמעותית ובטח שאינו שווה את ההשקעה [ככל שההשקעה נובעת מרצונו של הסטודנט להצליח במישור הקארייריסטי כמשפטן/עו"ד].
 
עם זאת, אכן ציינתי שאיני מצוי בתחומים האלו, ונראה לי שיהיה מאוד מעניין אם מישהו שכן בקיא בעניינים האלו יתרום לנו (ולפותח האשכול) מניסיונו.
לא יודעת אם הייתי ממליצה את זה למישהו
27/07/14 23:50
39צפיות
ש*רק* מעוניין להגדיל את הסכוי שלו להתקבל להתמחות. אבל אני נניח שלבתי כי הייתי צריכה גיוון (וזה אגב כן עזר בהמשך). זה נראה לי גם סיבה טובה לשלב אם אשכרה מעניין אותך התחום. בנוסף כל דבר שהוא מעבר נראה טוב בקוח - פשוט כי מעצם זה שאתה מסוגל להצטיין בשני דברים אתה כבר יותר טוב מאשר מישהו שהצטיין רק בדבר אחד.
 
לא יודעת מזה תואר כלכלי בעינייך - אבל אם נגיד אתה עוסק משפט מסחרי ולא יודע לקרוא דוחות כספיים של חברה, לא מבין בחישובי מניות (אופציות, הקצאה, דילול) וכו - אז יהיה לך יותר קשה. נכון, הכל אפשר ללמוד תוך כדי תנועה, אבל אם הפעם הראשונה שאתה רואה דוח רווח והפסד זה בעסקה שאתה מתמחה/עובד בה אז אתה בחסרון מול מישהו ששוחה בזה (ואני לא חושבת שזה חסר חשיבות כשחושבים את מי לקחת לעבודה).
לא בטוח בעיסוק
28/07/14 11:14
29צפיות
אהלן,
אני לא ממש בטוח בכיוון שאליו אני רוצה ללכת..
עד היום לא שקלתי את זה בכלל(לימודי משפטים). הבנתי שהשוק מוצף ואני ממש חושש מזה..
שקלתי את השילוב הנ"ל בעיקר בגלל שמשפטנים/כלכלנים שאני מאוד מעריך(האייק ומילטון פרידמן)באו מרקע דומה.
אני ממליץ לך לחשוב שנית
28/07/14 13:37
24צפיות
במיוחד אם הכיוון הוא ליבראלי מאוד. הגישה הכלכלית שבה מצוי  המשפט המסחרי היום לא קרובה לאג'נדה של "קו ישר" וכו'. יש תמיכה מובהקת בכינון ממשל תאגידי, השאלה שנשאלת היא רק איך הוא ייראה ואילו מטרות הוא ישיג. שוב, זה נראה לי קצת מוזר - אני מתרשם שאתה תומך בליבראליזם מהסוג שבז לדיונים על אודות ממשל תאגידי מכל סוג שהוא...
 
אתה בעצם תלחם מול ההגמוניה ששוררת גם באקדמיה וגם בפרקטיקה ואני לא ממש מבין לשם מה.
יש לך שאיפות אקדמיות [תזה וכו']? אם לא, מה תרצה לעשות כעורך דין?
נראה לי שבמקרה שלך מאוד חשוב לענות על השאלות האלו.
בדיוק
28/07/14 13:48
16צפיות
בגלל זה רציתי להתייעץ
תודה רבה על ההבהרה, לא ידעתי שזה המצב..
כפי שאמרתי, אני לא בקיא בתחום
28/07/14 13:32
20צפיות
אבל אני יכול להעיד חד משמעית שממה שראיתי עד כה, זה לא חשוב כקבלה להתמחות וכנראה גם להמשך. מן הסתם לקחתי בחשבון גם את הקושי לסיים תואר משולב כזה בממוצע נורמלי, כל שכן בהצטיינות. כמובן שההצטיינות הזאת באה על חשבון פרויקטים מיוחדים אפשריים שהוא יוכל לעשות ושעשויים לתרום לו יותר, לדעתי.
תגובה מאוניברסיטת תל-אביב
28/07/14 09:44
38צפיות
הי
אתה מוזמן לפנות ליעל יוסף מהפקולטה למשפטים אצלנו והיא תשמח לענות על שאלותיך 
להלן פרטי ההתקשרות :
יעל  יוסף
ע' משנה מנהלי לדקאן לענייני תלמידים והוראה
הפקולטה למשפטים ע"ש בוכמן
טל': 03-6409897  yaely@tauex.tau.ac.il
 
בהצלחה, 
ענת מאוניברסיטת תל-אביב
שילוב שיכול להיות מומלץ מאוד
31/07/14 14:03
10צפיות
באופן כללי - כמעט כל שילוב של לימודי משפטים עם  תחום ספציפי או אפילו "התמקדות" בנישה ספציפית - יכולה להיות יתרון בהמשך הדרך...
לא תמיד ברמה התעסוקתית כמו ברמת ההרגשה האישית, הסיפוק, השייכות, והעוצמתיות (בתחום המשפטים חשוב להיות היום במיוחד בשנת 2014 כמה שיותר "עומק")
יש אפשרויות נוספות כמו: ללמוד תואר ראשון כלכלה ושני משפטים לכלכלנים או ללמוד תואר במשפטים עם מנהל עסקים בהתמחות של מימון ועוד כל מני.....
באופן כללי - חסרים יש המון מקום לעורכי דין ומשפטנים מומחים ומצטיינים בדיני מיסים, או היבטים כלכליים במשפט
שיהיה בהצלחה
להלן רשימה של מכללות לתואר ראשון במשפטים
אני מבקשת
31/07/14 16:12
4צפיות
לא לשלב לינקים לאתרים פרסומיים בגוף ההודעה.
מה תרצו שיהיה בדור הבא של הפורומים?
28/07/14 13:21
1צפיות
אנו מתחילים בימים אלו  תהליך אפיון ועיצוב מחדש של הפורומים בפרדס ומאוד מעוניינים שאתם תהיו שותפים לו.

  
כרגע אנחנו ממש בתחילת התהליך ונשמח לקבל מכם הצעות... מה פורום החלומות שלכם?

|שמש| איפה בעיניכם החוזקות של הפורומים|?|  באילו דברים לדעתכם אסור לגעת|?|
|שמש| אילו פיצ'רים חסרים לכם|?| מה לדעתכם כדאי להוסיף|?|


אתם מוזמנים להגיב בפורום פורומים 2015

עליית עמוד ההודעה החדש ב|תפוז|
27/07/14 12:01
4צפיות
גולשות וגולשים יקרים,
היום העלנו את עמוד הוספת הודעה החדש בכל הפורומים :-)

העמוד החדש כולל:
- עורך חדש בעמוד ההודעה שיאפשר הדגשת טקסט, לינקים, גדלי וצבעי פונט שונים.
- העלאת מספר תמונות  / סרטוני וידיאו / קבצים אחרים להודעה אחת.

בכל עניין (טכני או כללי) ניתן לפנות אלינו בשרשור המיועד בפורום משוב, במסר ל"הנהלת הפורומים" או למייל forums@tapuz.co.il.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

קדם בג"צ --משמעותו???
22/07/14 18:18
42צפיות
הנה העתקתי מאתר מסויים על הליך קדם בג"ץ

ציטוט:

"השלב שלא מפויע בתקנות הוא השלב הכי חשוב – קדם-בג"צ (זה לא השם הרשמי). מדובר בפרוצדורה בלתי-פורמלית שבה העותר שולח את העתירה למחלקת הבג"צים במשרד המשפטים. הם פונים למשרד הרלוונטי לקבל את עמדו ויש הליך בירור מקדים. לפעמים זה פותר את הבעיה."

מהקישור:

http://tlv-law.blogspot.co.il/2009/06/blog-post_70...

האם זה במקום להגיש בג"צ או שאפשר במקביל או שלא צריך.....

תודה על כל הבהרה.

כתובות אינטרנט מצורפות:
העתירה בכל מקרה תגיע למחלקת הבג"צים
24/07/14 19:52
26צפיות
כאשר אדם מגיש בג"ץ נגד רשות מנהלית, מחלקת בג"צים היא זו שבוחנת את הטענות ומגבשת את עמדת המדינה.
יש אפשרות לעותר לפנות קודם למחלקת הבג"צים, לפני הגשת העתירה לביהמ"ש, ולנסות לפתור את העניין מולם. נראה לי שהשם "קדם בג"ץ" די מעיד על כך שמדובר בפרוצדורה לפני הגשת הבג"ץ לביהמ"ש.
התשובה היא למיטב ידיעתי, אבל אתוודה שאני לא בקיאה בחומר הזה.
מערכת שעות בבר אילן
24/07/14 13:01
40צפיות
היי,

בר אילן פתחה תרגול לבניית מערכת שעות. יש כמה דברים שלא מובנים לי. המערכת מחייבת אותך לבחור מערכת מובנית ואז בחירה של קורסי בחירה, יהדות ואנגלית (במידת הצורך).
ראיתי שבקורסי החובה יש 2 קבוצות שונות, אבל לא ראיתי שאפשר לעבור מקבוצה אחת לאחרת.
מישהו יכול להסביר לי איך עושים את זה?
אתה לא יכול לעבור מקבוצה אחת לאחרת
24/07/14 19:14
28צפיות
הסטודנטים בכל מחזור מחולקים לשתי קבוצות לפי שמות משפחה. אתה בוחר במערכת התרגול "מערכת מובנת", אבל בעצם אין לך שם בחירה. אתה פשוט לוחץ על "מערכת מובנת". אם יש לך איזושהי בעיה עם הקבוצה שלך, אתה יכול לנסות לעבור דרך פנייה אישית למזכירות הפקולטה, אבל אין הרבה סיכויים שיתנו לך.
המלצה ללימודי משפטים
21/07/14 16:47
129צפיות
שלום חברים.

החלטתי, כקריירה שניה, ללכת וללמוד משפטים (בהשכלתי אני מהנדס תוכנה).
אך טבעי שהתחום שמעניין אותי הוא משפטים וטכנולוגיה.

היכן הייתם ממליצים לי ללמוד.
אציין כי "המרכז למשפט ועסקים" נמצא ממש 2 רחובות ממקום עבודתי כך שהוא בעדיפות גבוהה..

מה דעתכם?
טעות....
21/07/14 17:17
85צפיות
המרכז למשפט ועסקים או איך שלא קוראים לו נמצא בתחתית

הסיכוי שלך למצוא אחר כך עבודה במקום שמכבד את עצמו לא גבוה במיוחד

מפה תעשה את השיקולים שנכנסים לתוך המשוואה שאמרתי לך.
טעות שאת רוצה להחלחיף את המקצוע שלך
24/07/14 02:52
48צפיות
מוכר לך העומס אשר קיים בתחום? והמשכורות הנמוכות לעומת אלא שקיימות בהיי טק?
בניגוד להמלצה הרגילה כאן, דווקא במקרה שלך
21/07/14 17:36
105צפיות
יתכן ולימודים במכללה חסרת שם זה דווקא לא כזה נורא.

אם התואר הראשון שלך הוא מאוניברסיטה, אתה עובד בחברת הייטק בעלת שם ואתה מעוניין אח"כ להתמחות ואז לעבוד במשרד שעוסק בדיני טכנולוגיה (ובפרט אם בא לך לעסוק בפטנטים) - אז אני לא בטוחה שהסכויים שלך יפגעו יותר מדי.

שלא לדבר על זה שאם אתה כבר עובד כמתכנת ומרוויח משכורת הייטק, ובפרט אם אתה מפרנס משפחה, אני מניחה שלעזוב הכל וללכת ללמוד באוניברסיטה ולעבוד במשרת סטודנט נמצא פחות על הפרק.

יותר מזה, בניגוד להרבה אחרים שלומדים במכללות כי הם לא יכולים להתקבל לאוניברסיטה, אם אתה כרגע ראש צוות בגוגל (נניח..) שלמד תואר ראשון בטכניון (גם נניח) אז למעסיקים פוטנציאליים יהיה הרבה פחות ספקות לגבי היכולות שלך מאשר ילד שרק השתחרר מהצבא והלך ללמוד באותה מכללה. במקרה כזה הבחירה במכללה שנמצאת ליד העבודה ומאפשרת גמישות בלימודים לצד המשך הקריירה היא הרבה יותר מובנת ומוצדקת.

בנוסף, יש לך מאחוריך מה שאני מקוה היא קריירה רווית הצלחות והישגים, בנוסף לידע הנרחב שיש לך בטכנולוגיה, שתוכל למנף אח"כ בקבלה לעבודה.

אם הגיל בכרטיס הוא נכון, קח בחשבון שלהתחיל קריירה שניה בגיל מבוגר זה תמיד קשה, ובפרט במקצוע כמו משפטים שהשלב ההתחלתי הוא התמחות שבה יש היררכיה די ברורה ולא תמיד נעים למי ששוכר מתמחים "לרדות" באנשים בני גילו או יותר מזה עם ניסיון רב בחיים.
בהינתן וזה המצב אז אני מסכים
21/07/14 18:23
61צפיות
מהסיבה הפשוטה שאם הוא התקבל ללימודים בטכניון, סביר לומר שהוא גם יתקבל ללימוד משפטים באוניברסיטה

יש המון הנחות שצריכות להתקיים אבל בגדול אני מסכים
מסכים עם B L I M P
21/07/14 18:28
53צפיות
בעיקר אם הוא הולך לתחום שבו הידע הקודם שלו רלוונטי - ואז הוא מתחרה עם הרבה פחות אנשים כי אין המון בוגרי משפטים עם ידע טכנולוגי מתקדם שהוא מאוד רלוונטי לעולם המשפט [הנדסת תוכנה - בניגוד להנדסת בניין שזה אמנם תחום ריאלי, אבל קצת פחות נמצא במרכז העסקים שמשיק לתחומי המשפטים].

בנוסף, הלימודים במוסד הקודם והמקצוע [הנדסת תוכנה נחשב לתואר קשה מאוד, אפילו במוסדות פחות נחשבים] מעידים על יכולותיך.

בד"כ ההמלצה האוטומטית היא ללמוד במוסד לימודים סביר - אם לא אוניברסיטה, אבל אני חושב שמתקיימות כאן נסיבות יוצאות דופן.
אז לדעתכם...
21/07/14 21:10
86צפיות
ראשית תודה על המידע.

אני אכן בן 38. מחזיק בפוזיציה מכובדת ומרוויח יפה.
לימודי משפטים תמיד משכו אותי ולדידי, להחזיק בתואר עו"ד זה כמו להיות עם חגורה שחורה בקראטה, שניהם עוזרים מאוד לצלוח את החיים האלה.

אז באם אני מעוניין ללמוד בשעות הערב, מכללה כמו זאת בר"ג - הינה פתרון סביר בהחלט?  האם יש לה מוניטין "רע" בשוק?  מה הדין לגבי "שערי משפט"?

שוב תודה!
שתיהן נעדרות מוניטין במידה שווה
21/07/14 23:02
73צפיות
נכון לעכשיו שתי המכללות שנחשבות טובות הן הבינתחומי והמכללה למנהל. כאשר לדעתי האישית הבינתחומי עדיפה.
נראה לי ששערי משפט אפילו יותר גרוע
21/07/14 23:18
64צפיות
אבל ההשוואה לא קריטית.
וכן, אם זה סטודנט צעיר בראשית דרכו - הייתי ממליץ לברוח ממכללות כאלו אפילו עד כדי החלפת תחום לימודים [אם אין דרך להתקבל למוסד אחר].

אני מציע לברר עד כמה יש ביקוש לידע בתחום המחשבים עצמו בעולם המשפט. לדוגמה - בתחום הפטנטים אנגלית ברמה גבוהה ותואר מדעי זה דבר מאוד מבוקש. השאלה עד כמה ובאילו תחומים...

וגם אם אין ממש ביקוש [ולדעתי יש] - עדיין יש לך את היתרון המובהק בזה שאתה "מחפה" על המכללה הלא מוכרת בזה שיש לך אמצעי אחר להוכחת יכולותיך, הגם שאלו לא יכולות משפטיות מובהקות.
מן הסתם, כשמדובר במישהו שעשה תואר תוך כדי קריירה - מסתכלים על זה אחרת לחלוטין.
º
OK תודה רבה חברים.
22/07/14 11:20
25צפיות
תואר שני במשפטים ללא משפטנים
21/07/14 02:57
70צפיות
שלום לכולם
סטודנטית למדעי החברה,מסיימת עוד שנה
מתכננת ללמוד תואר שני במשפטים ללא משפטנים ואח"כ לעשות השלמה להסמכה לעריכת דין (הבנתי שיש תוכנית במכללת נתניה לבוגרי בר אילן בלבד)
רציתי לשאול- איפה עוד ניתן ללמוד את התואר הזה ולעשות מסלול דומה לעריכת דין? האם ישנן עוד אופציות חוץ מהתוכנית המשותפת של בר אילן+מכללת נתניה (והאם התוכנית בכלל מאושרת על ידי המל"ג?)
אשמח להכוונה
מה את רוצה להשיג?
21/07/14 04:55
62צפיות
תראי, בר אילן זה המוסד היחיד שמאפשר תואר שני במשפטים ללא משפטנים. ולמיטב ידיעתי התוכנית של מכללת נתניה מאושרת על ידי המל"ג.

אבל השאלה החשובה באמת היא מה את מנסה להשיג באמצעות הדרך העקיפה הזו?

אם הכוונה שלך היא לעשות תואר שני כהשכלה כללית, או לחלופין לקבל הסכמה כעורכת דין כדי להמשיך בעבודה הנוכחית או שלחלופין יש לך עבודה מובטחת כבר, אז המסלול הזה יכול להתאים. מנגד, אם הכוונה לעשות הסבה ואת מתכוונת לחפש אח"כ התמחות ואז עבודה, קחי בחשבון שהמסלול הזה ישים אותך בנחיתות די גדולה אל מול שאר הסטודנטים למשפטים.

אם מראש ידוע לך שאת רוצה לעסוק בעריכת דין, אני לא רואה שום יתרון למסלול הזה - לא מבחינת זמן ולא מבחינת עלויות. אבל אני כן רואה חסרון משמעותי מבחינת הסכוי למצוא עבודה בהמשך - השוק מוצף, התחרות גדולה, ולהיות בוגרת של מכללה חסרת שם בשוק ממקם אותך די נמוך בתחתית הסולם בתחרות על מקומות התמחות נחשקים ובהמשך בתחרות על מקומות עבודה.

מצד שני
21/07/14 10:38
47צפיות
המחשבה שלי, ושל עוד רבים כמוני שהולכים למסלול הזה
היא שאנחנו יוצאים עם : תואר ראשון במדעי החברה,תואר שני במשפטים, ותואר ראשון במשפטים..
כן, אבל זה כמות לעומת איכות...
21/07/14 11:38
43צפיות
יותר מזה, אני אפילו מכיר אנשים שלומדים אצלי (אונ' ת"א) לתואר שני רגיל במשפטים כשהתואר הראשון שלהם הוא ממכללה ומתקשים במציאת סטאז' (וניתן להניח שהממוצע שלהם הוא 80+, אחרת לא היו מתקבלים לתואר השני) רק כי התואר הראשון שלהם לא ממקום נחשב. בקיצור, כמו שכולם פה אומרים- אם משפטים רק אונ'/בינתחומי/מכללה למנהל. אחרת זה סתם להיכנס לבלגן ומאבקים על עבודה. עדיף שיהיה לך שני תארים ראשונים נחשבים מאשר סתם אינפלצה. אם את נחושה על תואר שני- תעשי תואר שני אמיתי במשפטים, מקסימום יש מסלולים מזורזים (נגיד אצלנו יש תואר ראשון ראשון + שני בארבע שנים).
מסלול עם עבודה
21/07/14 12:07
38צפיות
אני רוצה מסלול של אנשים עובדים, יש דבר כזה באוניברסיטות/מכללה למנהל/בינתחומי?
בת"א...
21/07/14 12:51
39צפיות
אין דבר כזה מסלול לאנשים עובדים. יש אצלנו אנשים שעובדים במשרה מלאה, כולל בעלי דוקטורט, מהנדסים ואפילו קצינים קרביים וטייסים (הגם שהאחרונים בחל"ת). אבל, הם פשוט לא מגיעים לשיעורים וחלקם אפילו מצליחים להשיג ציונים גבוהים (אין נוכחות חובה). בעניין הזה אולי מכללה תהיה יותר נוחה, או לחלופין פריסה של התואר על 3.5/4 שנים שיאפשרו לך לרווח ולעבוד יותר. לגבי מקומות אחרים- לא יודע.
אני צריכה ככה:
21/07/14 13:06
42צפיות
גם שיהיה שכר אוניברסיטאי/מופחת
גם אוניברסיטה
וגם מסלול לאנשים עובדים
מכללת נתניה זה לא שכ"ל אוניברסיטאי
21/07/14 15:42
41צפיות
ובכל אופן - אלא אם כן יש לך קריירה שאת כבר בונה (ותסלחי לי, אבל זה לא נשמע ככה), עדיף לך לעבוד במשרה סטונדטיאלית וללמוד באוניברסיטה מאשר ללמוד במכללה לימודי ערב ולעבוד באיזושהי עבודה לא מאוד יוקרתית שתוכלי למצוא עם תואר ראשון במדעי החברה. זה לא יקדם אותך בחיים, ושוב - את תשלמי מחיר כבד מבחינת היכולת למצוא עבודה כעו"ד.

ובהמשך לגבי מה שאמרו לך בנוגע לאיסוף תארים - איסוף תארים זה חביב, אבל רק כשזה שווה משהו. תואר במדעי החברה (במה ומאיפה? הרבה תארים במדעי החברה לא במיוחד מרשימים מעסיקים), תואר שני מבר אילן (עוד תואר לא סופר מרשים) ותואר ראשון שעשית בהפוך על הפוך באיזו מכללת שקר - זה בעיקר בזבוז של כסף על הרבה לימודים ומעט הישגים.

כולם צריכים
24/07/14 20:01
16צפיות
זה לא קיים. אני לא יודעת כמה זמן לוקח המסלול הזה של התואר השני ללא משפטנים ואז השלמות, אבל את יכולה לעשות תואר ראשון ותואר שני במשפטים בארבע שנים גם באת"א וגם בבר אילן (אולי בעוד מקומות). זאת במידה ואת יכולה להתקבל לאוניברסיטה, ואם תוכלי לשמור על ממוצע מעל 85, כמובן.
לגבי היכולת לעבוד, כמו שאמרו לך, זה לא אידיאלי אבל מי שרוצה לעבוד הרבה פשוט לא מגיע לשיעורים. זה לא מתאים לכולם ולא כולם מצליחים ללמוד לבד, אבל זה כבר תלוי בך.
בכל מקרה, כמו שבלימפ אמרה, המסלול העוקף הזה נשמע כמו די בזבוז זמן, ולא ממש יפתח לך דלתות בעתיד.
ואם הבחירה היא המסלול הזה או קריית אונו?
27/07/14 12:50
19צפיות
גם אני עומד בפני דילמה דומה.
 
אני עובד משרה מלאה.
אחרי בירורים עם האוניברסיטאות מסתמן כי למרות שממוצע הציונים בתואר יהיה מעל 80, אצטרך להגיע לציון פסיכומטרי מעל 700 על מנת להגיע לסכם שיכניס אותי. אני לא אומר שזה בלתי אפשרי, אני אומר שזה יהיה מאוד קשה לשלב משרה מלאה במהלך קורס הפסיכומטרי, וכמובן על סף הבלתי אפשרי לעבוד בזמן הלימודים.
 
המכללה למנהל מבקשים 110 אלף שקל למסלול אקדמאים.
סכום ממש לא ריאלי מבחינתי.
לפי כמה טלפונים שהיו לי מול קריית אונו, אני מניח שאפשר להגיע איתם ל75 אלף שקל לכל התואר הראשון.
האופציה המדוברת של בר אילן + נתניה מבחינה כלכלית ושילוב עבודה היא הרבה יותר ראלית. מדובר על 70 אלף שקל בערך לשני המסלולים יחד. ניתן לעבוד תוך כדי, ובנוסף יוצאים עם תואר שני וראשון נוספים.
 
מההכרות שלי עם עולם העורכי דין, אני מודע לעובדה שאוניברסיטה נחשבת פי כמה וכמה, וגם בין המכללות (בינתחומי ומנהל) לבין עצמן יש הבדל.
 
אז השאלה הנשאלת בעצם:
אם האפשרויות הן בר אילן+נתניה או קריית אונו, מה עדיף?
במקרה כזה הייתי הולכת על בר אילן
27/07/14 15:38
12צפיות
לפחות יש לך איזושהי אוניברסיטה ברזומה.
 
 
º
יש תואר ראשון מהאוניברסיטה הפתוחה.
27/07/14 15:42
4צפיות
תראה זה מאוד אינדיבידואלי
27/07/14 15:46
12צפיות
אם יש לך תואר ראשון מהפתוחה (גם תלוי במה) אבל מעולם לא עבדת במקצוע אותו למדת ואין לך עבר תעסוקתי אלא רק תואר זה פחות מרשים. אבל שוב, כל בנאדם לגופו. בד"כ ההמלצה היא שאם אין רקע חזק מתחום אחר אז מומלץ ללמוד באוניברסיטה.
בגדול:
28/07/14 11:01
9צפיות
יש לי עבר תעסוקתי באותו מקצוע 7 שנים (3 מהצבא, ואותו תפקיד 4 שנים אחרי השחרור באזרחות), בעוד שהתואר מהאוניברסיטה הפתוחה הוא בנושא מדעי המדינה, יחב"ל ותקשורת.
 
השילוב של בר אילן קוסם לי, כי גם אם בסופו של דבר אחליט להשאר בתחום שבו אני עוסק בו כיום, העובדה שיש בידי תואר שני יכולה לעזור לי במקום עבודה הנוכחי.
זה הצחיק אותי שאמרת
27/07/14 19:18
15צפיות
"אני יכול לסגור איתם על 75 אלף" , כאילו אתה קונה אוטו מסוחר מכוניות לא משהו.
 
תגיד להם, תוסיפו לי טוסטר משולשים ואני עוד מפסיד עליכם פה.
 
שיהיה בהצלחה :)
ההגדרה הקטגורית של "אחריות קפידה" / "רשלנות"
17/07/14 18:10
51צפיות
שלום לכולם :)

אשמח אם תסייעו לי בהבנת נושא בסיסי במשפט הפלילי.

כאשר אומרים "עבירת רשלנות" - ישנן עבירות מוגדרות שהן עבירות רשלנות בלבד? כלומר, מה קורה אם הוכחתי בעבירה מסוימת [שניתן לדרוש בה רשלנות בלבד] יסוד נפשי גבוה יותר? אני יודע שבמקרה כזה ביכולתי לדרוש עונש חמור יותר, אבל - ברגע שהוכחתי את העבירה בתוספת היסוד הנפשי החמור ביותר, האם אז - מבחינה טרמינולוגית משפטית - עדיין הרשעתי בעבירה שהיא עבירת שלנות?

לדוגמה:

אני מאשים את משה בעבירת תנועה או עבירה על חוק שמירת ניקיון, אלא שהוכחתי מעבר לכל ספק סביר כי משה עבר את העבירה בכוונה תחילה ובמודעות מוחלטת - האם הרשעתי את משה בעבירת אחריות קפידה?

תודה רבה:)
קצת התבלבלת
18/07/14 11:33
40צפיות
היסוד הנפשי שמצוין בעבירה הוא המינימום שיש להוכיח על מנת להרשיע בעבירה הספציפית. במידה והוכחת יסוד נפשי גבוה יותר, אבל אין לך עבירה עם אותו יסוד עובדתי בעלת יסוד נפשי גבוה יותר, אתה תוכל לבקש עונש גבוה יותר אבל לא תוכל להרשיע בעבירה שונה פשוט כי היא לא קיימת.
למשל, יש לנו רצח וגרימת מוות ברשלנות. אם לא הייתה קיימת עבירת הרצח אלא רק גרימת מוות ברשלנות, לא היית יכול להמציא עבירה ולהגיד שהרשעת ברצח גם אם היית מוכיח כוונה תחילה (שזה, כידוע, יותר מרשלנות).

עבירת אחריות קפידה זה משהו אחר בכלל. בעבירות אחריות קפידה מספיק שתוכיח את היסוד העובדתי, ללא יסוד נפשי כלשהו, על מנת שתוטל אחריות פלילית. במקרה הזה נטל ההוכחה עובר לנאשם, ורק אם הוא מצליח להוכיח שלא היה לו יסוד נפשי כלל (מודעות או רשלנות), אז לא תוטל עליו אחריות פלילית.
תודה על הפירוט, אבל לא לזה התכוונתי
18/07/14 19:14
29צפיות
אנסה בדוגמה אחרת:

פלוני לא שילם שכר מינימום לעובד. הוא לא התכוון לא לשלם ואפילו הייתה לו סיבה מאוד טובה שלא לשלם שכר מינימום - מכאן שלא עבר את העבירה הזו לא במחשבה פלילית ולא ברשלנות: אם כן, פלוני יורשע בעבירת אחריות קפידה כיוון שהוכח היסוד העובדתי והוא לא עמד בתנאי הפטור מעבירת אחריות קפידה.

אבל:

פלוני לא שילם שכר מינימום לעובד. הוא עשה זאת בכוונה מלאה. מדובר באותה עבירה פלילית - אי תשלום שכר מינימום. האם עדיין, מבחינה לשונית-משפטית יהיה נכון לומר כי פלוני כבר לא עבר עבירת אחריות קפידה למרות שעבירת שכר מינימום היא מסוג עבירת אחריות קפידה.

* אני מכיר את הדברים מבחינה מושגית, ואילו חשובה לי ההבחנה הקטגורית גרידא [עד כמה שזה נשמע דווקני]...

תודה על תשובתך :)
עבירת אחריות קפידה הוכחה ברגע שיש יסוד פיזי
19/07/14 02:15
26צפיות
ולא משנה מה היסוד הנפשי.

לרוב בעבירת אחריות קפידה לא יהיו דרגות שבהן יש צורך בכוונה/מודעות, כי על פי רוב מדובר בעבירות פשוטות יחסית שלא שווה להשקיע בהן דיוני הוכחה ארוכים בבית משפט.

אז אם נסעת מעל המהירות המותרת בכוונה, ברשלנות או כי בכלל לא ידעת שיש דבר כזה הגבלת מהירות - זה לא משנה, ואתה תורשע בעבירת קפידה (בהנחה שלא היתה תאונה ולא כלום).
כמו שבלימפ אמרה
19/07/14 15:41
21צפיות
ברגע שעבירה מוגדרת כעבירת אחריות קפידה, זה לא משנה באיזה יסוד נפשי היא נעברה. היא עדיין תהיה עבירת אחריות קפידה.
אפילו אם התביעה ביקשה מאסר?
19/07/14 21:58
11צפיות
שכחתי לכלול בהודעה המקורית את נשוא הוויכוח וברשלנות (או באחריות קפידה..) גרמתי לכם לטרחת-יתר :|

מרצה שבוחר לכתוב במבחן (אמריקאי) ש"עבירת אחריות קפידה היא נעדרת כל יסוד נפשי" - אבל בפתרון כותב שזו אמירה לא נכונה כי אפשר להרשיע בעבירת אחריות קפידה ולתת מאסר (אם מוכיחים יסוד נפשי).

אני מתנגד נחרץ לקביעה הזו מבחינה לשונית ומשפטית כאחד.
נכון, עבירת אחריות קפידה היא עבירה שבה ניתן להרשיע עם יסוד נפשי או בלי, ואולם אם בחרתי להרשיע בעבירה מסוימת ולבקש מאסר תוך טענה ליסוד נפשי והוכחתו - אזי כבר לא מדובר בעבירת אחריות קפידה! גם אם ניתן לעבור [תיאורטית] עבירה זו כעבירת אחריות קפידה.

בדיוק כמו שאדם שהורשע בעבירה תוך שהתביעה טוענת שעשה את שעשה בכוונה תחילה לא נאמר עליו ש"הורשע בעבירת רשלנות" גם אם ניתן להרשיע בעבירה זו על בסיס יסוד נפשי של רשלנות.

שוב מתנצל שיצא שלא חידדתי את העניין בפוסט המקורי...
זו אכן אמירה לא נכונה
19/07/14 22:17
13צפיות
עבירת אחריות קפידה היא לא עבירה שנעדרת כל יסוד נפשי. יש בה יסוד נפשי, פשוט התביעה לא צריכה להוכיח אותו בשביל הרשעה (מניחים את קיומו של היסוד הנפשי כחזקה הניתנת לסתירה), אלא הנתבע צריך להוכיח שלא היה יסוד נפשי כדי שהוא לא יורשע.
כמו שאמרתי, אם לא הייתה עבירת רצח אלא רק גרימת מוות ברשלנות, אז גם אם אדם היה הורג מישהו בכוונה והיו מוכיחים את הכוונה, אז היו לוקחים את הכוונה בחשבון לעניין העונש (כמו שלוקחים בחשבון את הכוונה באחריות קפידה כדי לבקש מאסר), אבל מבחינת השם של העבירה, האדם עדיין היה מורשע בעבירה של גרימת מוות ברשלנות.
אני חשוב שאנו חלוקים על המילה "נעדרת"
19/07/14 22:32
11צפיות
לגבי האמירה - את מסכימה עם המרצה, כיוון שהוא רצה שנגיד שאמירה זו אינה נכונה.

"יש בה יסוד נפשי, פשוט התביעה לא צריכה להוכיח אותו" - הדבר דומה בעיניי לקביעה שעבירת הרצח כולל יסוד של עובדתי של שימוש בסמים, כיוון שאפשר לעבור אותה תוך שאתה מסומם. המילה יסוד מבחינתי היא דרישת חובה. ברגע שמשהו לא מעלה ולא מוריד - הוא כבר אינו יסוד, אלא פשוט פרט לא רלוונטי...

לגבי "גרימת מוות ברשלנות" - זאת עבירה ספציפית שכל כולה רשלנות ואם בזה היו דברים אמורים הייתי מסכים לחלוטין. אני כיוונתי לעבירות כלליות שיש להן אפשרות של רשלנות/אחריות קפידה.
אם אין יסוד נפשי
19/07/14 22:48
16צפיות
אז אין עבירה. נקודה. אם זה היה פרט לא רלוונטי, הנתבע לא היה נדרש להוכיח היעדר יסוד נפשי כדי לא להיות מורשע.
ירדתי לסוף דעתך
19/07/14 23:38
15צפיות
מניחים את קיומו של היסוד הנפשי כחזקה הניתנת לסתירה - את אומרת שזה נחשב ליסוד הנפשי? כלומר - היעדר היכולת להוכיח שלא עשית הכל כדי למנוע את העבירה וכיו"ב - היא היסוד הנפשי הנדרש?

זה לא לקחתי בחשבון. אני לא בטוח שאפשר לקחת את החזקה הזו כ"יסוד נפשי" (אין כאן שום אספקט של מודעות או כוונה - כלומר, לדעתי זה יהיה די דומה לכך שנגיד שתנאי תקנת השוק הם "יסוד נפשי"), אבל גם איני יכול לשלול זאת... תודה רבה על ההארה :)
זה לא מה שאמרתי
20/07/14 10:56
7צפיות
מניחים שהאדם עשה את העבירה במודעות או לפחות ברשלנות. יש מצבים שבהם קשה להוכיח יס"נ. למשל, מישהו נהג ברכב עם פנסים מכובים, וההנחה היא שאו שהוא ידע שהם מכובים או שאדם סביר בנסיבות העניין היה אמור לדעת זאת. אין פה מה להוכיח, זה מובן מאליו, אבל ניתן לסתירה.
מנגד, אותו אדם יכול להוכיח שהוא נכנס לרכב והדליק את הפנסים, אבל הוא לא ידע שהפנסים מקולקלים. אתמול בערב הפנסים עבדו ולא הייתה לו סיבה לחשוב שבבוקר הם לא יעבדו. אז הוא מוכיח שלא הייתה לו מודעות או רשלנות והוא גם מוכיח שהוא עשה ככל יכולתו כדי לא לעבור את העבירה (כי הוא כן לחץ על מה שצריך כדי שהפנסים ידלקו).
העדר היכולת להוכיח שלא עשית הכל כדי למנוע את העבירה זה לא היסוד הנפשי. היסוד הנפשי הוא מודעות או רשלנות, וזה מובנה בתוך העבירה, ואתה צריך להוכיח שהיסוד הנפשי הזה לא התקיים. בנוסף, אתה צריך להוכיח שעשית הכל כדי למנוע את העבירה.
אם סתם שכחת להדליק את הפנסים זה לא מספיק. אולי לא היית מודע שהם מכובים (כי לא ידעת ששכחת) אבל ברור שהיית רשלן, ואתה גם לא יכול להוכיח שעשית הכל כדי למנוע את העבירה כי למעשה לא עשית כלום, פשוט שכחת.
אני מסכימה שלפעמים זה יכול להיות קצת מפגר, כי אם לא היית מודע למשהו אז איך תעשה הכל כדי למנוע אותו? אבל מדובר בשני תנאים נפרדים. פעם העבירות האלה היו אחריות מוחלטת. כלומר, באמת לא היה צורך ביסוד נפשי (התביעה לא הייתה צריכה להוכיח אבל גם הנתבע לא היה יכול להוכיח שלא היה לו יס"נ, הוא היה מורשע בכל מקרה). כיום, כשיש לנתבע את האפשרות להוכיח היעדר יס"נ כדי לצאת זכאי, זה מראה לך שכן יש יס"נ בעבירות האלה מלכתחילה, אחרת לא היה מה לסתור.
העדר היכולת להוכיח שלא עשית הכל כדי למנוע את
20/07/14 13:02
12צפיות
"כיום, כשיש לנתבע את האפשרות להוכיח היעדר יס"נ כדי לצאת זכאי, זה מראה לך שכן יש יס"נ בעבירות האלה מלכתחילה, אחרת לא היה מה לסתור" - כלומר, היסוד הנפשי של העבירה שהתביעה נדרשת להוכיח הוא שהנאשם לא עשה הכל כדי למנוע את העבירה [ואין נפקא מינה אם יש חזקה שמסייעת לתביעה להוכיח זאת או אם אין חזקה כזו] = הוא שאמרתי:
"מניחים את קיומו של היסוד הנפשי כחזקה הניתנת לסתירה - את אומרת שזה נחשב ליסוד הנפשי".

אני לא יודע אם הייתי משתמש כאן בטרמינולוגיה של יסוד נפשי. בעצם, לא מרשיעים אותך בכך שנהגת עם פנסים כבויים, אלא בכך שלא ביצעת בדיקות קבועות לפנסים שלך. זאת פיקציה שנועדה כדי למנוע מצב שהמחוקק יצטרך לחוקק מליון חוקים של על מה אתה צריך להיות אחראי בחייך...
מצד שני, זה גם סוג של יסוד נפשי. הכל עניין של סמנטיקה חסרת תכלית מובהקת.

וכן.. לעיתים הצורך של המשפט לגייס לוליינות רטורית-משפטית גבוהה רק כדי להסביר את המובן מאליו ולזרוע בלבול מוחלט היא בגדר אבסורד :)
ושוב אתה טועה
20/07/14 13:15
12צפיות
יש לי הרגשה שאתה קורא את מה שאתה רוצה לקרוא ולא את מה שאני כותבת. התביעה לא נדרשת להוכיח שום יסוד נפשי. היא גם לא נדרשת להוכיח שעשית הכל כדי למנוע את העבירה. כל שהתביעה נדרשת להוכיח הוא את היסוד העובדתי.
אתה כן מורשע בזה שנסעת באורות כבויים ולא בזה שלא עשית בדיקות. אף אחד לא ירשיע אותך בזה שלא עשית בדיקות כל עוד הפנסים דולקים.
בקיצור, אני לא מבינה על מה בדיוק אתה מתווכח איתי, אבל אין לי עוד משהו להוסיף שיסביר את הסוגייה טוב יותר...
אלו היו המילים שלך... ואני עדיין מסכים איתך..
20/07/14 14:24
13צפיות
אין בינינו מחלוקת... ממש בקצרה:
"מניחים את קיומו של היסוד הנפשי כחזקה הניתנת לסתירה" - וכבר הבעתי הסכמה להם וכבר ציינתי שלא לקחתי בחשבון את האמור במשפט הזה.
"התביעה נדרשת להוכיח הוא את היסוד העובדתי" - נכון, זה בפועל - אבל רק מפני שהחוק "עוזר" לתביעה ואומר שהיסוד הנפשי מוטמע בעבירה ושם אותה בעמדה של מישהי שכבר הוכיחה אותו, ואז הנטל עובר לנאשם.
ומכאן שיש יסוד נפשי - בין אם התביעה נדרשת להוכיחו בפועל או שהיא זוכה להעברת הנטל לנאשם.

ולגבי מה שאמרתי עם הפנסים וכו': אני מבין שזה לא המצב וזאת לא ההגדרה המשפטית, אך לדעתי זאת מהות העבירה שמתחבאת מאחורי המושג "אחריות קפידה". וכן, זה כמובן כבר עניין של דעות.

בכל אופן, לא היה לי כוונה לחפור ללא תכלית. חשבתי שזה דיון מעניין גם ללא קשר לזה ש[מבחינתי] קיבלתי את התשובה שהבהירה לי את העניין.
אלה לא היו המילים שלי
20/07/14 14:34
13צפיות
אתה כתבת "כלומר, היסוד הנפשי של העבירה שהתביעה נדרשת להוכיח הוא שהנאשם לא עשה הכל כדי למנוע את העבירה". זה לא מה שאני אמרתי, זה מה שאתה הבנת. אני כתבתי שיש יסוד נפשי של מודעות או רשלנות, פשוט אין צורך להוכיח זאת. אתה הבנת מזה את מה שציטטתי בתחילת ההודעה.
בכל מקרה, לגבי שאר ההודעה האחרונה שלך, נראה כי הגענו להסכמה :)
כמובן שאני שמחה על דיונים שמתפתחים כאן, פשוט ספציפית כאן לא ממש ראיתי על מה יש לדון. כמובן שאפשר להתווכח על הסכמה או אי הסכמה לגבי מצב משפטי נתון, אבל קצת בעייתי להתווכח על עצם קיומו של המצב המשפטי הנתון.
סתם להבהרת הכשל בהבנה שלי
20/07/14 16:42
20צפיות
"אז הוא מוכיח שלא הייתה לו מודעות או רשלנות והוא גם מוכיח שהוא עשה ככל יכולתו כדי לא לעבור את העבירה (כי הוא כן לחץ על מה שצריך כדי שהפנסים ידלקו)".

מהמילים גם הוכיח הבנתי שבעצם יש כאן 3 יסודות נפשיים אפשריים - מחשבה פלילית/רשלנות/אחריות קפידה.
בסדר... זה עניין של טרמינולוגיה. ומאחר שלי הבהירו [אחרים, בעבר] שבאחריות קפידה אין רשלנות או מחשבה פלילית כלל [ז"א, שהן לא רלוונטיות], אז הקונספציה הזאת הובילה אותי למחשבה שאם אומרת "הוא גם מוכיח" אז מה שבא אחרי ה"גם מוכיח" = יסוד נפשי נוסף. כלומר, לא רק שהוא נדרש להוכיח שהוא לא התכוון [יסוד נפשי1] ולא התרשל [יסוד נפשי2], אלא הוא נדרש להוכיח שגם __... [=יסוד נפשי 3].

שנאתי דיני עונשין ועודני.
הבנתי אותך
20/07/14 16:50
18צפיות
אכן לא זו הייתה כוונתי. אחריות קפידה היא לא סוג של יסוד נפשי. זה רק סוג של עבירה שבו לא צריך להוכיח יסוד נפשי.
º
20/07/14 17:11
4צפיות
תואר שני במשפטים- אוניברסיטת תל אביב
14/07/14 22:34
113צפיות
שלום לכולם,
אני חדשה בפורום ואשמח להעזר בכם.
קצת רקע: תואר ראשון מאוניברסיטת חיפה, עתידה להתחיל תואר שני במסלול אזרחי באוניברסיטת תל אביב.
אשמח לשמוע מסטודנטים שלומדים/למדו על התואר מידע על המסלול. (איזה קורסים להתרחק ואיזה קורסים שווה לקחת)
ראיתי באתר שכל המסלול הוא 32 ש"ס אך לא מצאתי מידע מפורט על חלוקת הנקודות. האם התוכנית היא מובנית?
שיטת הבידינג? נשמע לי קצת מפחיד... (האמת שנרשמתי לתואר הייתי בטוחה שבחירת הקורסים נעשית בשיטת מי שהצליח להירשם-נרשם כמו בחיפה). אודה להסבר והורדת הלחץ.

אודה לעזרתכם וסליחה על מבול השאלות :)
ממליץ לעיין בתקנון ובידיעון
15/07/14 19:30
72צפיות
http://www.tau.ac.il/law/yedion/index.html

יש שם את כל המידע שתצטרכי.

אני בתואר ראשון באוניברסיטה אז לא אוכל לייעץ יותר מכך
תודה רבה!
17/07/14 16:35
30צפיות
בטרם העלתי את השאלה עייני בתקנון וידיעון של תשע"ה טרם הועלה לאתר.
תודה בכל אופן :)
לעניין השאלות שהעלית, הידיעון והתקנון
20/07/14 09:44
19צפיות
בדרך כלל לא משתנים משנה לשנה. הכוונה היא לדרישות של התואר השני מבחינת ש"ס והמבנה שלו. רק התכנים של הקורסים הספציפיים הם אלו שמשתנים
מתי הודיעו לך על הקבלה?
16/07/14 18:34
59צפיות
כי נרשמתי גם ועדיין לא הודיעו לי :(

נראה לי שזה 2 סמינריונים והשאר קורסים רגילים [התואר העיוני כמובן].
º
לשאלתך הודיעו לי לפני כחודש
17/07/14 16:49
14צפיות
º
אשמח לקבל המלצות לגבי קורסים של תואר שני
17/07/14 16:52
14צפיות
אני עדיין במגעים איתם כיוון שאני עדיין בתואר
17/07/14 18:15
45צפיות
הראשון.

לעניין הקורסים - אני עושה את המסלול המסחרי ועכשיו כשבררתי הבנתי שזה לא אותו מסלול גם לעניין הבחירה. הקורס היחיד שעברתי במוסד הלימודים שלי שמקביל לאוני' תל אביב הוא "קבלת החלטות בחברה העסקית" עם ד"ר שחר הדר. ממליץ *רק* למי שמוכן לעבוד ושיש לו אוריינטציה חזקה למשפט המסחרי [גם ברמה הגלובאלית]. את שאר הקורסים איני מכיר.
|תו| פורומים חדשים בתפוז |תו|
17/07/14 11:28
4צפיות
|קדימה| אנו שמחים לבשר על חידוש פתיחתו של פורום אוונסנס ואיימי לי|!|  בימים אלה איימי לי עובדת על מוזיקה חדשה.
בואו להתעדכן בכל מה שחדש אצל הלהקה הגוטית - רוקטיסטית>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| לפני יומיים היא צייצה בטוויטר ציוץ שהצליח לעצבן רבים, אבל עדיין אנחנו אוהבים לשמוע את המוזיקה שלה בבית, בנסיעות באוטו ובמסיבות
היכנסו עכשיו לפורום ריאהנה |!|

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה| מכוכבת ילדים לילדה פרועה, אי אפשר להתעלם מהנוכחות שלה בשנה האחרונה בכל ערוץ אפשרי. ולכן פתחנו לכם את פורום מיילי סיירוס
בפורום תמצאו את כל החדשות והעדכונים החמים על מיילי ומי יודע אולי נצליח להביא אותה להופעה בארץ.

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| אנחנו מזמינים אתכם להיכנס כבר עכשיו לפורום של הראפרית המובילה ניקי מינאז'. ניקי עובדת בימים אלה על אלבום חדש ומשתפת פעולה כמעט עם כל אמן אפשרי!
בואו להתעדכן בכל הלהיטים שלה עכשיו בפורום>>

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
  

|קדימה| היא התחילה את דרכה בסרט "קאמפ רוק" והיום היא אחת הכוכבות הגדולות בארה"ב. עם אלבום חדש והשתתפות בסדרה המצליחה "גלי" האם היא בדרך אלינו?
בואו לדבר על זה בפורום של זמרת הפופ והשחקנית דמי לובאטו.

היכנסו לפורום כבר עכשיו >>
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
תקנים - להורדה בתשלום?!
13/07/14 15:40
66צפיות
היי כולם,

לצורך הגשת תביעה מסויימת אני נזקקת לשני תקנים:

1. https://portal.sii.org.il/heb/standardization/teke...

2. https://portal.sii.org.il/heb/standardization/teke...

הם שניהם בתשלום.
זה הגיוני שבמדינה שבה החוק אמור להיות פומבי תקנים ניתנים לאזרח רק בתשלום?!
º
זהו פורום סטודנטים. לא נותנים פה ייעוץ משפטי.
14/07/14 02:03
18צפיות
º
14/07/14 18:16
9צפיות
תקנים
14/07/14 20:38
50צפיות
אם אני זוכר נכון, את יכולה לעיין בהם בספריית מכון התקנים.
פרסום בתפוז - תפוז עסקים

בעל עסק קטן?

זה הזמן שלך להופיע בפורומים! למידע השאר את פרטיך כאן >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה