לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום לימודי משפטים
לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לימודי משפטים

לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...אזי מקומכם עימנו! פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה. בהצלחה לכולם,עדי (sacrament)
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך >>

שאלות
19/08/2015 | 18:24
2
95
שלום לכם,
יצא לי לקרוא קצת בפורום ואני מתחיל להיות מודאג. אני לומד באוניברסיטה מוכרת והממוצע שלי עומד על 82, ולא 90+ כמו שמרבית הסטודנטים כותבים כאן. יש לי ציונים טובים בקורסי הבחירה, אך משום מה בקורסי החובה החשובים, בהם אני שואף להתמחות בעתיד (בתחום האזרחי) אני נופל, כלומר, הם נעים תמיד סביב ה-- 80 ולא הרבה מעבר, וזאת למרות שאני ניגש למועדי ב' ועדיין לא מצליח לשפר משום מה. אני באמת משקיע אבל עדיין לא עליתי על השיטה כיצד להוציא את המאה. רציתי לשאול עד כמה ממוצע 82 יכול להשפיע על קבלה להתמחות בתחום האזרחי, כלומר, האם יש תקווה להתקבל למשרד סביר ואף מעבר לו? תודה.
איזה שנה אתה?
19/08/2015 | 22:57
78
אולי עדיין תוכל לעלות את הממוצע. תראה, אם יש לך 80 בחוזים ובקניין, זה לא נראה טוב. עם זאת, זה לא אומר שאין לך שום סיכוי. השאלה מה עוד יש לך בקו"ח שיכול לעניין את המשרדים. אתה תתחרה מול הרבה סטודנטים, כולל יוצאי אוניברסיטה, ולאלו בעלי הממוצע הגבוה יותר יהיה מן הסתם סיכוי רב יותר לקבל זימון לראיון.
כל זה נכון לגבי המשרדים הגדולים, שם הסיכויים שלך להתקבל נמוכים יותר. עדיין יש את המשרדים היותר קטנים, אשר רבים מהם מוכרים וטובים, אבל יותר גמישים בקבלה.
 
ואל תשכח שיש גם את הפרקליטות האזרחית, שסף הקבלה שלה נמוך משמעותית מזה של המשרדים הגדולים. זה אומנם פחות נוצץ, אבל אחלה בית ספר לליטיגציה אזרחית.
 
כל זה כמובן דעתי האישית, שמעתי פה מאנשים שסיפרו על אנשים מאת"א עם ממוצע 80 שמצאו התמחות במשרדים הגדולים, אז...
ממוצע זה לא העיקר
21/08/2015 | 07:04
80
כבר יצא לי לשמוע על מישהו מהאוניברסיטה שאני לומד בה שהתקבל למשרד מס' 1 עם ממוצע 85-86. תשתדל להעלות אותו לטווח הזה, שזה לא נראה לי קשה במיוחד, תשקיע בכל מיני עבודות והתנדבויות למיניהן שייראו טוב בקו"ח, ויהיה בסדר.
תנאי קבלה לתואר שני בת"א
20/08/2015 | 12:51
1
40
שלום רב,
ראיתי שבאוניברסיטת תל אביב רשום שסף הקבלה הוא ממוצע 80 ממוסד מוכר. אם אני מאונ' בר אילן נניח ורוצה להתקבל לעשות תואר שני באונ' ת"א, מה הסיכויים שלי להתקבל לשם? יש תחרות גדולה? בודקים ציונים, קו"ח וכו?
תודה.
כדאי להתקשר ולשאול שם ישירות
20/08/2015 | 22:33
37
אמנם למדתי שם תואר שני, אבל משום שלמדתי שם גם תואר ראשון לא הייתי צריכה להגיש כמעט כלום לדעתי (אחותי רשמה אותי לתואר שני כשהייתי במרחק של חצי עולם).
בתואר השני למדו יחד איתי בעלי תואר ראשון ממגוון מוסדות לימוד. אני לא יודעת מה היה רף הציונים הנדרש ואם הוא היה גבוה מ-80. בגדול, למיטב ידיעתי תואר שני במשפטים ככלל הוא הרבה פחות מבוקש מתואר ראשון, אבל אף פעם לא בדקתי את הנתונים האמפיריים
בקיצור, אם זה מטריד אותך כדאי להתקשר ולקבל לפחות אינדיקציה כלשהי.
בהצלחה!
שלום חדש בפוורום זקוק לעזרתכם
20/08/2015 | 19:36
29
האם יש למישהו מבחן של 2015  או 2014  ב
 
במבוא  למשפט עברי של   תהילה בארי אלון ? 
 
תודה  מראש
דוידי
מעונות-האוניברסיטה העברית
19/08/2015 | 18:59
1
38
היי חברים! אני מתלבטת איזה מעונות לבחור בהר הצופים.
הבנתי שאידלסון לא אופציה לתלמידי שנה א',אז ההתלבטות היא בין הכפר לרזניק.
אשמח אם תוכלו לספר מהניסיון שלכם ושל חברים על ההבדלים ( האמת שלא מספרים בשיווק :) ) ,במרחק, בתנאים,בנוחות..

הבדלים בין המעונות לרזניק
19/08/2015 | 22:48
38
האמת שיש פורום של האוניברסיטה העברית פה בתפוז ושם תקבלי תשובות יותר רציניות.
 
בכל אופן, גרתי שנתיים במעונות של כפר הסטודנטים, אמנם במעונות זוגות אך יש הרבה מן המשותף.
 
אז ככה:
 
רזניק- או בשמו הפחות סימפטי "גטו רזניק" כשמו כן הוא, מדובר בחדרים מאוד בעיתיים מבחינת נוחות (מזכיר מאוד את הצבא) המקלחות הם לא בחדרים אלא מקלחות משותפות כמו בצבא, גם המטבח הוא משותף לכל הקומה. היתרון הוא שאת לבד בחדר.
 
כפר הסטודנטים- המעונות הכי חדשים של האוניברסיטה, תנאים סבבה, החסרון הכי מהותי זה שאת עם 5 אנשים בדירה ולפעמים את נופלת על שותפים לא ממש מתחשבים.
 
מבחינת התשלום ברזניק זה יותר זול כי את גם מקבלת פחות.
 
שיהיה בהצלחה.
מעבר בשנה ב'
16/08/2015 | 20:59
1
88
סיימתי שנה א' באחת האוניברסיטאות והחלטתי שאני רוצה להמשיך באוניברסיטה אחרת. נרשמתי לירושלים ולתל אביב. לירושלים כנראה אני בטוח מתקבלת בגלל הסכם ואילו לתל אביב אני לא יודעת. רציתי להתייעץ, במידה ואני מתקבלת לשתיהן, האם יש העדפה לבחור באחת מהן? גם נושא ההתאקלמות חשוב לי לנוכח התחלה במקום חדש בשנה שנייה. רציתי גם לשאול האם מישהו ביצע מעבר כזה, האם היה מרוצה? ומה ממוצע הציונים הדרוש בדרך כלל לקבלה לאוניברסיטת תל אביב. תודה, אשמח לכל תגובה בנושא.
מכירה אנשים שעשו מעבר כזה
19/08/2015 | 22:13
46
מאוני' חיפה - גם לת"א וגם לי-ם.
לא שמעתי אף אחד מהם מתלונן, ולכולם היו חברים משתי האוניברסיטאות בהן למדו.
אני חושבת שזה תלוי יותר באופי שלך מאשר באוני' הספציפית.
אני אציין שלת"א יש שם לא כל כך טוב מבחינה חברתית אבל אני מצאתי שם חברים נפלאים. לא אומרת שזה ככה בכל מחזור, אבל זה הניסיון שלי.
בכל מקרה, הרבה הצלחה!
שאלה מוזרה, מועדי ב׳
13/08/2015 | 15:45
10
127
בשעה טובה אני מתחילה ללמוד בשנת הלימודים הקרובה בחיפה (בשל הקרבה לבית)! יש עוד כאלה?
בכל מקרה, לא יצא לי לעשות טיול אחרי צבא מסיבות כאלה ואחרות ואני מאוד רוצה לעשות טיול של חודשיים בין שנה א׳ לשנה ב׳. (אמצע אוגוסט - אמצע אוקטובר).
רציתי לשאול, כמה עניין מועדי הב׳ תלוי בי. ז׳׳א מובן שתמיד יש נפילות ויוצאי דופן, אבל במידה ואני אחליט שאני עפה על מועדי א׳ ולומדת ימים ולילות כדי שלא יהיה מצב שאגש למועדי ב׳, אני אוכל להצליח בהם? או שאלה נושאים חלקלקים שגם הטובים ביותר (בלי שום יחס לעצמי כמובן :) נופלים בהם.
 
תודה רבה על המענה וסופ׳׳ש נעים :)
קודם כל שיהיה בהצלחה.
13/08/2015 | 17:57
1
85
לשאלתך, זה ממש ממש תלוי בהמון גורמים שחלקם תלויים בך וחלקם לא, כמובן שאם לא תבואי מוכנה לבחינה אז זה יהיה תלוי רק בך, אבל מהניסיון שלי, גם אם את מגיע מוכנה לבחינה לא בהכרח בטוח שתגיעי לציון שרצית.
 
מקווה שזה עזר.
תודה רבה!
16/08/2015 | 10:44
27
רק נותר להתחיל ולקוות לטוב.
לדעתי זה סיכון מיותר
13/08/2015 | 22:52
1
72
תראי, במחזור שלי (אוני' ת"א לפני כמה שנים) בקושי קרה שאנשים ממש נכשלו בקורסים/ מבחנים. מצד שני, הרבה אנשים קיבלו ציונים בינוניים ומטה. זה קורה גם בגלל התיקנון.
מאחר שעוד לא התחלת ללמוד וגם לא ברור לגמרי מהשאלה שלך למה את מתכוונת כשאת שואלת על מועדי ב' (את רוצה פשוט לעבור בכל הקורסים? חשוב לך לשמור על ממוצע מסוים? או שבכלל את מכוונת להתמחות בבימ"ש עליון?), אני במקומך ממש לא הייתי סוגרת בפני עצמי את האופציה של מועדי ב'.
תתחילי, תראי איך את מתקדמת ותראי מה הציפיות שלך מעצמך ומהתואר, שיכולות גם להשתנות ברגע שתתחילי את הלימודים, ואם את מצליחה לשביעות רצונך. מקסימום, אם תראי שהכל הולך נהדר (ואני מקווה שזה מה שיקרה!) תוכלי למצוא טיסה ברגע האחרון.
אגב, גם בעלי ואני לא עשינו "טיול אחרי צבא" אחרי הצבא. עשינו אותו בגיל 28, אחרי שסיימתי התמחות וכבר הייתה לי משרה קבועה כעו"ד. אם הייתי צריכה לעשות את זה שוב, זה גם מה שהייתי עושה עכשיו.
בהצלחה!
למען האמת
16/08/2015 | 10:45
34
אני שואפת לגבוה, אבל כנראה שבאמת כדאי להתחיל ולראות את הלך הרוחות. השורה האחרונה מאוד מנחמת! תודה :)
זה אפשרי
13/08/2015 | 23:16
1
51
אבל מאוד קשה להבטיח את זה, בין היתר בגלל הנרמול. הכל גם שאלה לאיזה ציונים את שואפת.
תודה על התשובה!
16/08/2015 | 10:46
25
כנראה שאתחיל ואגלה בעצמי  מה הרמה.
מהניסיון שלי
13/08/2015 | 21:47
1
71
אמנם באוניברסיטה אחרת, אבל עברתי את שנה א' ללא מועד ב' אחד. זה כמובן דורש השקעה במועדי א', אבל בעייני זה אפשרי.
בכל מקרה גם אם יהיו לך מועדי ב' סביר להניח שיישאר חודש לפחות של חופש, ככה שטיול כל שהוא בטוח יהיה לך זמן לעשות.
בהצלחה!
מנחם!
16/08/2015 | 10:47
29
טוב לשמוע שיש גם כאלה, תודה!
תלוי
14/08/2015 | 14:49
1
52
אם השאיפה שלך להתמחות בעליון או לסיים את התואר בהצטיינות יתרה אז כן, סביר להניח שיצא לך לעשות כמה מועדי ב.. לא בגלל שתפלי במועדי א אלא בגלל שתרצי לשפר ציון של 85 (נניח).
תודה על התגובה! :)
16/08/2015 | 10:47
9
ויתור על ציון
11/08/2015 | 23:33
10
108
אני עולה לשנה ג' במרכז הבינתחומי (לומדת משפטים-חשבונואת) והייתי שמחה לקבל עצה בנוגע לויתור על ציון בקורס. בגדול הממוצע שלי די טוב (92.5 בערך) אולם לצערי לא היה באפשרותי לגשת למועד א בקורס דיני משפחה ובמועד ב' די נפלתי במבחן. השאלה שלי היא האם כדאי לוותר על הקורס השנה כך שהקורס יופיע ללא ציון בעת תקופת הראיונות בשנה ג', ולהשלים את הקורס מאוחר יותר (בשנה ד' נניח) או שלהשאיר את הציון על אף שהוא די מוריד את הממוצע וגם נראה די חריג בקרב גליון הציונים שלי.
באופן יותר ממוקד, עד כמה המראיינים עלולים להתמקד בהעדר ציון בקורס הנ"ל (אציין שממש אין לי כוונה להתמחות בתחום אלא יותר בתחום העסקי-בינלאומי)?
לא ממש הבנתי איך מוותרים על קורס
12/08/2015 | 21:54
6
68
ברגע שיש ציון, אז יש ציון, אלא אם כן תקבלי מועד ג' לפני הראיונות ותוכלי לשפר. אם לא מדובר בקורס חובה, אז יש אפשרות לקחת יותר קורסים מהנדרש, ואז בסוף התואר לבקש להוציא את הקורס העודף שאת לא רוצה מגיליון הציונים.
 
אם בכל זאת יש לכם במכללה אפשרות כזו לוותר על קורס כך שיופיע ללא ציון, אז השאלה היא עד כמה הוא באמת מוריד את הממוצע. אם הממוצע יורד ל-90, זה ממש לא ביג דיל. אם מתחת ל-90, אולי יש מקום לוותר עליו.
 
לגבי זה שהציון חריג בנוף הציונים, מאוד יכול להיות שדווקא קורס ללא ציון כלל יהיה חריג יותר ויעורר יותר שאלות.
 
תאכלס, אם אין לך כוונה להתמחות בתחום הזה, שאר הציונים סבבה והממוצע לא יורד בצורה דראסטית, הייתי עוזבת את זה ככה.
לא כזה נכון
14/08/2015 | 14:55
5
51
יש את האפשרות לוותר על ציון חיובי (נדמה לי שגם בחיפה יש כזאת אפשרות אם אני לא טועה) אבל אז תצטרכי לחזור על הקורס שוב פעם בשנה ג או ד. תראי, אם זה ציון ממש נמוך אז אולי עדיף לוותר עליו, מצד שני, לעניין השאלות שיעלו בעקבות בראיון, הייתי פחות מודאג. בוא נגיד שלא כזה בעייתי לתרץ קורס שאין לך בו ציון (בהנחה שזה לא קורס חשוב כמו חוזים או קניין וכו והממוצע שלך גבוה). כלומר, אפשר "ללבן " את הסיפור החל מהעלאת תירוץ כמו מילואים, אירוע משפחתי או כל שטות אחר, ולכן לא היית יכולה להיבחן במועד נוסף מה שהוביל לכך שאת תיבחני במועד מיוחד במהלך השנה (סתם תירוץ שהעליתי).
לא משנה מה תחליט סטודנטית לעשות, אני ממש, אבל ממש
15/08/2015 | 12:22
4
50
ממליצה לא לשקר בראיונות התמחות.
חוץ מזה שלדעתי זו דרך רעה מאוד להתחיל את יחסי העבודה, ראיתי תוצאות הרסניות לדברים כאלה בפועל.
 
מעניין
15/08/2015 | 12:40
2
37
למה באמת? אני לא אומרת שאני הולכת "לשקר" אבל שמעתי מי לא מעט אנשים שהתקבלו למקומות מאוד נחשבים, שעשו הלבנה מסוימת לקו"ח....כלומר אלא אם כן זה שקר ממש בוטה קשה לי להאמין שיצליחו להלעות על משיהו (שוב פעם אסייג ואומר שאין לי כוונה לעשות כך)
תראי
15/08/2015 | 13:06
1
44
ברור שזה תלוי.
להגיד שאת מאוד אוהבת חוזים כשלמעשה התעניינת בקורס במידה בינונית, זה לא כמו להגיד שהיית עוזרת מחקר של מרצה מסוים בלי להסביר אפילו ברמז שלמעשה מעולם לא עבדת איתו ישירות, או להשתפך על כמה היחסים ביניכם נפלאים בראיון עצמו כשהוא לא מכיר אותך מעבר לשמך (יש למשל צוותים שמנוהלים ע"י סטודנטים בשנים מתקדמות יותר עבור המרצה שמנהל את המחקר, אחת מעבודות העזרה במחקר שעשיתי הייתה כזו).
בקשר ל"לעלות על מישהו" - אני מכירה מקרוב מאוד מאוד מקרה כזה. משהו שכנראה חלק מהאנשים היו מגדירים כ"הלבנה" של קורות החיים - ייפוי שלהם, אבל היא הייתה כ"כ קיצונית, שעצם העובדה שזה לא היה שקר זה כבר הפכה ללא רלוונטית. במילים אחרות, קו הגבול בין ייפוי לבין שקר הוא דק מאוד, וכל דבר כזה גורר בעיות אמון קשות.
כשאת הולכת להתראיין במקום מסוים את לא בהכרח מכירה את כל הקשרים המקצועיים או החברתיים של המראיינים שלך, ושל החברים שלהם, או אפילו את ההיסטוריה שלהם (למשל, הם שירתו ביחידה שלך ויודעים שנשים לא משרתות במילואים ביחידה).
חוץ מזה, כמו שכתבתי למעלה, וזה מבחינתי הדבר העיקרי, לדעתי זו דרך מאוד מפוקפקת להתחיל את יחסי העבודה.
לענייננו, במקום להמציא מילואים או אירוע משפחתי שלא היו קיימים, הייתי אומרת באופן ישיר - התואר הכפול מאוד עמוס ואני שואפת הכי גבוה שאפשר. בשל העומס/ נסיבות אישיות/ כל סיבה אחרת אמיתית, לא יכולתי לגשת למועד א', ומשום שלא הייתי מרוצה מהציון במועד ב' (אולי גם שם זה היה קשור לעומס של התואר הכפול?), החלטתי לוותר על הקורס ולגשת שוב בשנה הבאה.
אגב, בתור מראיינת, אמירה כזו הייתה מאוד מוערכת בעיני, ומעידה על המרואיין/ת המון דברים טובים.
עדיין
16/08/2015 | 21:25
27
ברור ששקר גס כמו שהעלת בקקשר לעוזר מחקר, יהיה מעט מוגזם מדי ובכל זאת הרוב המולט של הסטודנטים מצד אחד לא הולך כל כך רחוק אך בכל זאת "מטייחים" את הקו"ח שלהם (וזה נוגע לכל סטודנט, גם אחד שבקושי מוצא התמחות וגם לכזה שסוגר התמחות בהרצוג או בעליון בקלות). לכן, אני לא חושב שצריך להיות יותר מדי "תמימים" ו/או ישרים. לעניין ההערה שהוספת, אכן זאת נראית לי גם כתשובה האידאלית והכנה שהייתי רוצה לשמוע בתור מראיין, משדר כנות מסויימת ובניגוד לרוב הסטודנטים (אני מניח) את תוכלי להרשות לעצמך את זה כי הממוצע שלך בכל מקרה די גבוה.
 
15/08/2015 | 17:09
10
...
17/08/2015 | 09:40
2
19
למיטב ידיעתי אי אפשר לוותר על קורס..רק בסגירת תואר, במידה ויש לך עודף קורסים, את יכולה להוציא את הקורס הספציפי מהממוצע (אבל הוא עדיין יהיה בגליון ציונים- תחת הכותרת- עודפים). את יכולה לחזור על הקורס שנה הבאה ולשפר את הציון (ולבקש יפה מהמרצה לא להיות נוכחת/להחשיב את העבודות משנה שעברה). לעניין הראיונות, במידה וזה לא התחום שמעניין אותך ואת מכוונת למשרדים בתחום המסחרי, דיני משפחה לא יעניין אותם. הם כן יכולים לשאול אותך למה הציון גרוע ומה שחשוב הוא מה את עונה ופחות חשוב הציון עצמו. אם את בוחרת לחזור על הקורס יהיה חכם לציין את זה בפני המראיינים. בקיצור, 2 אפשרויות: אם הקורס בסמסטר א' אני מציעה לך לחזור עליו, כך שהציון ישתנה לפני הראיונות. במידה ולא, זה לא משנה. רק שאם ישאלו אותך על זה, תכיני תשובה סבירה.
הכוונה לא לוותר על הקורס
17/08/2015 | 18:28
1
22
הכוונה לא לוותר על הקורס, גם לא ניתן כי זה חובה, אלא לשפר את הציון כך שבמהלך תקופת הראיונות הקורס והציון שבו לא יופיעו (כלומר, יופיע "טרם") ...
אצלנו זה מעט שונה ואני חושב שככה זה אצל כולם
17/08/2015 | 19:57
22
אם עשית קורס וקיבלת בו ציון סופי, ולאחר מכן רצית לשפר ועשית את הקורס בשנית, כל עוד לא ניגשת למבחן הסופי בקורס שאת רוצה לשפר, עדיין ישאר הציון הלא משופר(הציון שעשית בהתחלה) ככה שלא מופיעה המילה "טרם" אלא מופיע הציון שאת כל כך רוצה להסתיר אותו. כנראה שאצלכם זה שונה ויש את האפשרות המוזרה הזאת....
מעסיקים מעריכים סטודנטים שעשו טרום התמחות?
13/08/2015 | 12:00
2
67
זה משהו ממש מומלץ או שזה לא באמת חשוב למעסיקים בראיונות להתמחות?
אני פשוט חושבת שהגיע הזמן להעשיר את קורות החיים הדי ריקים שלי, ותהיתי מה מומלץ לעשות (למשל קראתי פה שעושים התנדבויות - איזה למשל?).
חשבתי להיות גם עוזרת מחקר אבל אני לא ממש יודעת איך לעשות את זה. לכתב עת לא התקבלתי.
 
תודה
 
יש הרבה התנדבויות משפטיות
13/08/2015 | 23:27
65
את יכולה להתנדב ב"הל"ב במשפט", בשכר מצווה או במחלקה משפטית של איזושהי עמותה. מראיינים אוהבים התנדבויות, ואוהבים לראות שעשית עוד דברים חוץ מהלימודים (בהנחה שהציונים לא נפגעים מזה).
 
לגבי טרום התמחות, אני חושבת שזה אחלה של דבר. גם נראה טוב בקו"ח, כי את למעשה מגיעה עם איזשהו ניסיון משפטי קודם (כמובן אם אכן עסקת בדברים משפטיים ולא פקידותיים), וזה כבר יתרון, וגם זה קצת מרכך את השוק של תחילת ההתמחות, ששונה מאוד מהתאוריה.
 
עוזר מחקר ממש לא מתאים לכל אחד. ממה שראיתי, חבריי שהיו עוזרי מחקר חיפשו חומרים משפטיים בנושא המחקר של המרצה שבשבילו הם עבדו, סיכמו את החומרים, כתבו הערות שוליים וכו'. זה נראה יפה מאוד בקו"ח, וגם נותנים לך כלים לכתיבת הסמנריונים שלך וגם לעבודה המשפטית בעתיד, אבל אותי אישית זה היה משעמם.
בגדול כן
14/08/2015 | 14:47
53
אבל תלוי איפה, איזה עבודה בצעת וכו' אבל הם מסתכלים על זה באור חיובי
אשמח לעיצה בקשר לקורס שאני נכשל בו
11/08/2015 | 14:53
1
86
אני סטודנט למשפטים שנה ג' ,את כל המבחנים עברתי אבל אני מתוסכל מקורס דיני ראיות שמלמדים במכללה שלנו . המרצה מחפש להכשיל ,בנוסף בכדי לעבור צריך 70 מינימום ופספסתי ב 2 נקודות , ניגשתי שוב וגם לא הלך . איך לומדים לדיני ראיות ?אשמח לעצות טובות . הכישלון הזה הוריד לי את כל הממוצע וגם את הביטחון 
אני לא בטוחה שיש שיטה ספציפית ללמוד לקורס מסוים
11/08/2015 | 22:18
49
מבחינת התוכן שלו. יש דרכים שונות ללמוד למבחנים מסוגים שונים- פתוח או אמריקאי, חומר פתוח או סגור. תנסה לפתור שאלות מבחינות לשכה. אולי זה יעזור לך לקלוט את הקטע.
זקוקה לעזרתכם
11/08/2015 | 19:10
1
65
שלום לכם,
שמי מירב, לקראת סיום תואר שני בעבודה סוציאלית.
אני פונה אליכם בבקשה לסייע לי במילוי שאלון עבור מחקר שאני עורכת, עליי להגיע למספר רב של נבדקים ואשמח לכל התגייסות.

להלן הלינק אליו יש להיכנס ולמלא את הטופס-
http://tfasim.org.il/tofes/km8yu
ההגשה היא אנונימית לחלוטין-לא ניתן לדעת מאיזו כתובת מייל התקבל הטופס.
לוקח 6-7 דקות בלבד למלא את הטופס.

בתודה רבה מראש!
מירב
13/08/2015 | 23:30
4
כמה שאלות
10/08/2015 | 19:03
3
99
שלום לכולם
אני לומד באחת המכללות המובילות, אני מסיים את שנה א' עם ממוצע מעל 94
ככל הנראה שבוע הבא אני אהיה בריאיון אצל אחד המרצים לתפקיד עוזר מחקר
שאלתי היא האם העבודה הזאת כדאית באמת מעבר לשורה ברזומה, ובנוסף- מה השכר בדרך כלל לעבודה כזאת? לאמצאתי שום מקום שאפילו רומז מה השכר לעבודה כזאת.
 
אודה למי שיודע להשיב לשאלתי
יום טוב :)
לרוב שכר סטודנט...
10/08/2015 | 20:14
42
כדאית מאיזו בחינה?
11/08/2015 | 00:43
1
82
כלכלית, אין בזה שום דבר מיוחד. יש עבודות עם שכר הרבה יותר גבוה. היתרון הוא ששעות העבודה גמישות, ואתה יכול לעבוד מהבית. כמובן שהעבודה גם נותנת לך ניסיון בחיפוש ומחקר משפטי שיעזרו לך גם בכתיבת הסמינריונים. מעבר לזה, זו רק שורה יפה בקו"ח, ושורה הכרחית אם אתה מכוון להתמחות בעליון.
עזרת לי מאוד.
11/08/2015 | 18:49
41
תודה!
מה זה בדיוק..?
09/08/2015 | 09:20
5
118
היי לכם!
 
 
אני לפני שנה א' בעברית ודי מתרגשת..
 
 
רציתי לשאול אם מישהו יכול לעשות לי טובה גדולה ובקצרה להסביר לי מה זה סמינריון, סדנה וקליניקה?
 
 
השאלות הספציפיות - מה עושים בזה בדיוק? כמה אנשים בדר"כ בכל קבוצה יש? ומה זה אומר מבחינתי - להציג עבודה משפטית מול הכיתה? ושאלה נוספת חשובה, פעם בכמה זמן בממוצע יש את זה בשנה? למשל, בשנה א' אני אעשה משהו מהדברים האלה? יש לי בחירה בכלל?
 
 
מצטערת על ריבוי השאלות זה חשוב לי אשמח אם תענו בקצרה ובתמציתיות! תודה לכם:)
אומנם אני לא מהעברית
09/08/2015 | 22:55
3
64
אבל הדברים די זהים.
 
סמינריון זו עבודה בהיקף של כ-30 ע"מ (תלוי בדרישות המרצה). בוחרים נושא, מאשרים אותו, אוספים חומרים וכותבים. יש סימנריון עיוני וסימנריון מחקרי- בתאכלס, אין שום הבדל ביניהם והמרצים בעצמם לא יודעים מה השוני. בעיקרון, את בוחרת סמנריון שמעניין אותך, ואז בוחרת שאלת מחקר בנושא שלו, וכותבת עליה עד שאת מגיעה לאיזושהי מסקנה. בסמנריונים שאני עשיתי היה מפגש שבועי של שעתיים במהלך סמסטר אחד. סמנריונים זה בשנים ג'-ד'. בדר"כ כ-25 אנשים בקורס. יש מרצים שרוצים גם שיציגו את שאלת המחקר בכיתה.
 
קליניקה זה קורס יותר פראקטי. כמובן, השאלה איזו קליניקה תבחרי. לרוב בקליניקה עובדים על תיקים אמיתיים, נותנים מענה לפונים, וגם כותבים ניירות עמדה. למיטב ידיעתי, הקליניקה אינה חובה.
 
סדנא זה קורס שבעיקר מבוסס על קריאה של חומרים ודיונים (לפחות ככה זה היה אצלנו). בסוף אין מבחן אלה עבודת הגשה, קצרה יותר מהסמנריון. ייתכנו גם ניירות עמדה במהלך הסמסטר. לא יודעת אם זה בחירה אצלכם. גם פה אולי ירצו שתציגי משהו בכיתה. תלוי במרצה.
 
גם בקליניקה וגם בסדנא יש כמות מצומצמת של אנשים יחסית לקורס רגיל.
 
לרוב בשנה א' המערכת היא מובנת ואין יותר מידי בחירה, ככה שכל זה לא צריך להדאיג אותך בזמן הקרוב.
 
בהצלחה!
אוסיף במעט על הדברים שנאמרו ע"י המנהלת.
10/08/2015 | 12:43
2
51
כל מה שמנהלת הפורום אמרה תקף גם לעברית מלבד שינויים קטנים:
אך לפני כן חשוב לומר שכל זה לא אמור להדאיג אותך כי בשנה א' מי שמכין לך את המערכת אלה המזכירות ולא את. כפועל יוצא ממה שאמרתי, אין לך בחירה בשנה א'.
 
סמינריון- כפי שהמנהלת אמרה, מתחילים משנה ב', צריכים לעשות 2 סימנריונים במהלך התואר.
 
סדנה- בעברית זה קצת שונה, מדובר בקורס שמועבר ע"י משרדים שנמנים עם "עמיתי הפקולטה" שזה בגדול כל המשרדים הגדולים, מכיוון שזה מועבר ע"י עורכי דין מהפרקטיקה הקורס הוא מעשי יותר, וברובו מתאפיין בסימולציות ובמקרי בוחן מחיי היום יום בפרקטיקה. 
 
קליניקה- כפי שהמנהלת אמרה. שלכל קליניקה יש את הדגש שהיא נותנת.
סמינריונים אצלכם זה משנה ב'?
11/08/2015 | 00:44
1
11
אכן..
11/08/2015 | 01:14
26
את יכולה להתחיל לקחת משנה ב'
עונה על יתר השאלות
10/08/2015 | 12:50
44
סימנריון קליניקה וסדנה מתאפיינים בקבוצות קטנות בערך עד 25 תלמידים, בפועל זה פחות.
על כל הקטגרויות יש לך בחירה, את יכולה גם שלא לעשות קליניקה וסדנה מעשית אם לא בא לך למרות שמומלץ. על סימנריון יש לך בחירה אך את חייבת לעשות 2 סימנריונים מהרשימה שיש. (בסביבות ה20 בערך)
התמחות בפרקליטות
08/08/2015 | 15:49
1
83
איזה ממוצע צריך בשביל פרקליטות המדינה, ואיזה בשביל פרקליטות מחוז? אם אני רוצה להגיע למחלקה ספציפית בפרקליטות המדינה, איך אני עושה זאת? האם יש סיכוי להישאר אחרי ההתמחות בתפקיד קבוע או שלרוב לאחר ההתמחות לא ממשיכים? מה מחפשים בראיונות להתמחות במקומות אלה? תודה מראש לעונים
אני לא יודעת לגבי רף מינימלי
09/08/2015 | 23:07
62
אבל נראה לי שעל מנת לקבל זימון לשניהם, ממוצע סביב ה-85 יספיק בהחלט. לפרקליטות מחוז אולי אפילו 82. ברור שהממוצע זה רק פקטור אחד. זה לא שאם יש לך ממוצע 85, אז התקבלת. עם ממוצע סביר ונתונים נוספים בקו"ח, אולי תקבל זימון לראיון, ושם זה כבר הכל תלוי בך.
 
לגבי מחלקות, אם הכוונה היא למחלקת בג"צים למשל, אז לשם יש ראיון ייעודי. אתה מגיש מועמדות דרך קודקס, כמו לכל שאר המקומות. אם הכוונה היא למשל למחלקת נזיקין בפרקליטות המדינה, אז לרוב שואלים בראיונות מה העדיפות שלך, ומשתדלים להתחשב בכפוף לצורכי המערכת, אבל זה לא מובטח.
 
אחרי ההתמחות לא ממשיכים. אם יפתח מכרז, ניתן לגשת אליו. תהליך המכרז לוקח כשנה, מדובר במספר שלבים, כאשר בסופו של דבר גם אם תעבור יכול להיות שלא יתפנה תקן.
 
בראיונות, מעבר למה שכתוב לך בקו"ח, הם מחפשים תחושה של שליחות. הם רוצים לדעת שבאת לשם כי אתה רואה את עצמך בציבורי, כי אתה רוצה לתרום, וכי מה שיש להם להציע קורץ לך יותר מהכסף של השוק הפרטי.
למנהלת הפורום היקרה
09/08/2015 | 13:58
1
74
ברצוני להחמיא לך על הפורום המצוין הזה שבאמת מספק מענה לסטודנטים רבים למשפטים. כמו כן, ברצוני להעיר את תשומת ליבך לכך שעל מנת להגיב תגובת שרשרת ולענות על שאלות נדרש שם משתמש וסיסמא לאתר תפוז (הדבר לא נדרש כדי לרשום תגובה חדשה לגמרי, כפי שאני עושה כעת). אני סבור שזה מקשה על אנשים להגיב גם אם הם יודעים את התשובות לשאלות שעולות כאן, וברצוני לבקש ממך, אם יש אפשרות כזו, לפתוח את האפשרות לתגובות כך שאנשים יוכלו להגיב גם ללא משתמש קבוע במערכת (כפי שהיה עד עתה, טרם חידוש העיצוב).  תודה.
שלום לך
09/08/2015 | 22:37
42
קודם כל, תודה על המחמאה. אני באמת משתדלת לתת מענה מיטבי למשתתפים.
 
לגבי בקשתך, העניין אינו תלוי בי ואינו בשליטתי. האחראים על כך אלו הנהלת אתר תפוז.
 
אתה בהחלט יכול לעלות את טענתך בפורום "תפוז משוב". הם קשובים לביקורות גולשים, בעיקר כעת, כשהם בשלבים של פיילוט לשיפור האתר.
 
ובנימה זו, אשמח אם תצטרף לפורום ככותב קבוע :)
האם על השכרת דירה לעסק, משלמים מס גבוה יותר מאשר על השכרת דמ
03/08/2015 | 10:21
1
17
האם על השכרת דירה לעסק, משלמים מס גבוה יותר מאשר על השכרת דירה למגורים?  אם אני המשכירה...
אנחנו פורום סטודנטים
04/08/2015 | 22:37
14
ולא עונים על שאלות משפטיות. תנסי בפורום חוק ומשפט.
שאלה
03/08/2015 | 11:55
1
86
איזה ציון צריך במשפט פלילי על מת להתקבל להתמחות בפרקליטות? 86 יספיק (יחד עם ממוצע סופי גבוה מזה)?
עשית קורס שנקרא משפט פלילי?
04/08/2015 | 22:36
64
או שהכוונה לקורס כלשהו בנושא פלילי? אני לא יכולה להגיד לך בוודאות לגבי ציון בקורס ספציפי, אבל אם אתה רוצה להתמחות בפרקליטות הפלילית, אז כדאי שיהיה לך גם קורסים בדיני ראיות, סדר דין פלילי וכו' ולא רק קורס אחד.
קריה האקדמית אונו vs שערי משפט vs המרכז האקדמי למשפט ולעסקים
02/08/2015 | 20:27
7
90
שלום חברים,
מבקש יעוץ לגביי לימודי ערב (מעל גיל 30 נשוי,ילדים,עובד)
קריה האקדמית אונו :
עלות לשנה : 32.650 ש"ח
ימים בשבוע : 2 (סה"כ)
 
שערי משפט:
עלות לשנה : 31.500 ש"ח
ימים בשבוע : 3 (סה"כ)
 
המרכז האקדמי למשפט ולעסקים (רמת גן):
עלות לשנה : 31.500 ש"ח
ימים בשבוע : 3 (סה"כ)
 
יש יתרון מאוד בולט ב "קריה האקדמית אונו" הם מציעים לימודים של 2 ימים בשבוע לאיש משפחה/עובד זה יכול להיות מאוד להתאים
אבל מצד שני הלימודים 3.5 שנים ולא 3 כמו האחרים 
אלו הנתונים היבשים ... יש עוד נתונים כמו מיקום המכללה שזה יותר קשור לאזור מגוריי / עבודה 
איזה נתונים בנוסף אתם ממליצים לבדוק , כמו כן האם יש חשיבות לתואר מהיכן היא ? כלומר "נחשבת" יותר ממכללה כזו או אחרת ?
 
תודה מראש .
 
המכללות שציינת הם בערך באותה רמה
02/08/2015 | 22:18
94
סמסטר אחד פלוס מינוס זה לא כ"כ קריטי. תחשוב מה יותר קרוב לך לבית ולעבודה, מה ישתלב לך יותר טוב עם שגרת היומיום שלך ואיפה יש אווירה יותר לטעמך (תעשה סיבוב בקמפוסים).
תרים טלפון לשערי משפט
03/08/2015 | 16:24
5
118
אני ממליץ לך לעשות את מה שאני עשיתי - התקשרתי למרכז רישום של שערי משפט והם ענו לי על כל השאלות.
המספר שלהם: 077-7295972
יענו לך על הכל מהכל.
 
בהצלחה
 
.....
03/08/2015 | 16:57
55
רציני!?!
שאלתי לדעתכם ...
03/08/2015 | 18:36
1
82
מה הקשר להתקשר לשעריי משפט ... ? 
אני חייב לציין שהייתי בכל אחת והמכללות שציינתי פה .
 
ביקשת דעה, קבלת
04/08/2015 | 09:28
60
הבחירה במכללה היא אינדיבידואלית וכוללת הרבה מרכיבים החל מהקרבה למקום המגורים שלך, מספר ימי הלימודים והשעות בשבוע
אחוז ההצלחה בבחינות הלשכה ומי המרצים, בנוסף לכל המשתנים הללו נבחנים מול העיסוק המקצועי ושעות העבודה של הסטודנט...
בדרך כלל כשמתקשרים למרכז הרישום מקבלים מענה על חלק מהשאלות הללו 
אבל תשמע אתה לא חייב להתקשר
בקשת עצה קבלת, זה הכול  
אחלה יום 

פרסומת...
03/08/2015 | 20:27
1
46
אכן נראה כמו פרסומת ...
07/08/2015 | 17:19
32
אכן נראה כמו פרסומת ... 
 
ציונים ועוד
31/07/2015 | 13:54
7
173
.היי, יש לי כמה שאלות:
 
1, כרגע אני מסיימת שנה ב, ועד לסמסטר הנוכחי הלימודים הלכו לי די טוב (ממוצע בין 92-93, מצטיינת דיקן בשנה א) אבל הסמסטר משום הגיע נפילה קטנה כאשר אני כנראה אסיים את הסמסטר הזה סביב ה-88, מה שיוריד לי את הממוצע לכיוון ה-91-92. אקדים ואומר ש-88 זה כמובן לא כזה נורא אך אגיע לנקודה שלי: אני שואפת להתמחות באחד המשרדים הגדולים לכן השאלה האם כדאי להשקיע יותר מדי במועדי ב או שאין כל כך טעם, כלומר אין ממש הבדל בין 91 ל-93 מבחינת המראיינים בהתמחות? כמובן שנלקחים עוד פרמטרים ובכל מקרה אני משתתפת במספר פרוייקטים אז מהבחינה הזו אני פחות מודאגת. אציין כי אני עובדת קרוב ל-100 שעות חודשיות בתור טרום מתמחה בחברה ציבורית די ידועה, האם מעסיקים יכולים להתחשב בזה (ראשית, האם זה יכול להוות סיבה ""מוצדקת" לירידה שחלה הסמסטר בציונים? שנית, אנחנו עובדים עם כמה מהמשרדים הגדולים אז האם זה יכול, כביכול "לחפות" על הירידה בציונים? ) , ממש אודה לעונים עם ניסיון/שסגרו כבר התמחות.
 
2, מבחינת קבלה לתואר שני בחו"ל במוסדות המובילים (בדגש על ארה"ב או אנגליה) - מה הפרמטרים נלקחים בחשבון והאם הממוצע שלעיל אמור להספיק (נניח ואני מסיימת ב-10% עליונים במסלול)?
 
תודה!
 
תמיד הייתי בגישה
31/07/2015 | 18:30
139
של לגשת למועד ב' על ציון שהוא מתחת ל-85 (אלא אם כן, ממש הייתי בטוחה שלא אצליח לשפר בקורס ספציפי כלשהו). פחות הסתכלתי על הממוצע, אלא האם יש ציון כלשהו שחריג בנוף הציונים שלי, כי סביר להניח שישאלו דווקא עליו.
 
עם זאת, כשיש עוד דברים בקו"ח חוץ מציונים טובים, אז את יכולה להרשות לעצמך ממוצע קצת יותר נמוך.
לדעתי לא
01/08/2015 | 16:44
5
112
אם לנסות להמיר את זה למספרים, על 80 הייתי מתלבטת, מתחת ל-80 אני נוטה לחשוב שהייתי עושה מועד ב', אלא אם כן כמו שכתבו מעליי, זה קורס שבו לא סביר שתקבלי יותר.
עם זאת, לא עשיתי אף מועד ב' בתואר ראשון, למרות שהיו לי ציונים סביב ה-80 (ואפילו 79 אחד רחמנא לילצן, אבל אותו הוצאתי מהממוצע כי זאת הייתה שנת שביתה וזו הייתה אחת ההקלות).
עשיתי הרבה דברים במקביל לתואר, כולל עבודה כדי לממן לעצמי את שכה"ד והתואר, והאופציה של אולי לקבל ציון גבוה בעוד 5 נקודות פשוט לא הייתה משתלמת מבחינת זמן העבודה והמשכורת שהייתי מפספסת. בסוף סיימתי בהצטיינות והכל היה בסדר.
אגב, לא כתבת באיזה מוסד את לומדת. ישנם מוסדות שבהם יותר סביר לקבל ציונים ממש גבוהים, ואז אולי כן "משתלם" לנסות מועד ב'.
אה, ולעניין התואר בחו"ל, אני מכירה אנשים שהתקבלו גם עם ממוצע נמוך יחסית (לא סיימו בהצטיינות) כך שלא הייתי מוטרדת מזה יותר מדי. מצד שני, יש מצב שזה משפיע על המלגות שאפשר לקבל.
אוקיי
02/08/2015 | 21:15
4
78
השאלה האם המראיינים מסתכלים על טווח מסוים? כלומר, אם טווח הציונים שלי 84-100, האם זה יהווה מקור לשאלות "חופרות" על קורסים עם ציון נמוך (אציין שלרוב מדובר בקורסים פחות חשובים כמו דיני משפחה או שיטות משפט).
זה לא עניין של טווח ציונים
02/08/2015 | 22:14
3
80
יש שני סוגי מראיינים- אלו שישאלו אותך על קורס עם ציון גבוה, בהנחה שאת שולטת בחומר ואהבת את הקורס (או שישאלו אותך איזה קורס אהבת), ואלו שישאלו אותך על קורס עם ציון נמוך, כדי להבין אם זה היה משהו נקודתי והאם למדת מאז משהו (אני מתכוונת לקורסים גדולים וחשובים, לא תורת המשפט).
 
כמובן שבלי קשר לציון, מראיינים ייטו לשים לב ולשאול על קורסים שיש להם זיקה כלשהי לתחום שלהם או של המשרד. חוזים, למשל, זה קורס שרלוונטי כמעט לכל תחום.
דווקא בקורסים
02/08/2015 | 22:48
2
91
כמו חוזים או נזיקין אני מסתדרת ומוציאה 90+ מה שיותר מדאיג (למרות שלא אמור להדאיג) זה האם בקורסים הפחות חשובים זה באמת יעורר מקור לשאלה וזאת כמובן גם אם הממוצע שלי גבוה
 
 
...
03/08/2015 | 09:28
1
68
בראיונות למשרדים הפרטיים הדגש הוא על חוזים-קניין-תאגידים.
קורסים קטנים ולא קשורים לתחום לא באמת מעניינים אותם.
 
בנוסף
03/08/2015 | 13:29
79
המשרדים מסכתלים על שני היבטים בציונים - הממוצע הכללי (כל עוד זה מעל 85 באת"א או העברית או מעל 88-89 בשאר המקומות) אז עצם הממוצע לא מה שיהווה את הסיבה לאי-קבלה למשרד מסוים. היבט שני נוגע לציונים בקורסי ליבה שקשורים לעיסוק המשרד. לצורך העניין, אם את מתראיינת להרצוג או לכל משרד מסחרי אחר אז הם ממש לא יתחילו לבזבז זמן במהלך הראיון על הסיבה בגללה הוצאת 80 פאקינג דיני משפחה (עם כל הכבוד...) ויתמקדו בקורסים כמו חוזים, חברות וכו'.....
 
נקודה נוספת, תקחי דברים בפרופורציות, גם האנשים שמסיימים את הלימודים שלהם בהצטיינות יתרה או עם ממוצע מעל 93, אני יכול להבטיח לך שגם להם יש נפילה או שתיים בהם הוציאו סביב הש-80, כלומר נדיר מאוד שתמצאי מישהו שטווח הציונים שלו הו 90-100
תנאי קבלה לבר אילן אחרי גיל 30
02/08/2015 | 23:54
1
74
האם יש הקלות מפאת הגיל או שזה לא משנה ?
לא משנה
03/08/2015 | 11:57
65
אלא אם כן כבר יש לך תואר ראשון 
מישהו קנה דירה מכונס נכסים?
01/08/2015 | 22:14
1
19

לאחרונה נתקלתי בכמה מודעות של קנית דירה מכונס נכסים.
 
אשמח לדבר או להתכתב עם אנשים שרכשו דירה מכונס נכסים.
אני רוצה להבין דברים לעומק.
 
האם מקובל לתת מחיר מגוחך טרם ההתמחרות?
באופ כללי אשמח לשמוע מהם על הסכנות או הדברים שחשוב לשים לב טרם רכישה כזו.
 
אנחנו פורום סטודנטים
04/08/2015 | 22:39
9
ולא נותנים ייעוץ משפטי. תנסה בפורום חוק ומשפט.
 
חם בפורומים של תפוז
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
לא מצליחה לתמוך בו
לא מצליחה לתמוך בו
מפחיד אותי שיהיה קשה למצוא עבודה, שנחיה בתת תנאים....
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
מעצבים את מטבח חלומותיכם?
עכשיו בפורום מטבחים, על מה פשוט אסור לכם לוותר?
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
Flix וידאו
נוה אקדמיה-טיולי איכות גאוגרפים
חושבים על חופשה מפנקת?
תמר דגן - פסיכולוגית
תמר דגן-פסיכולוגית בכירה
פורום טיולים בסקנדינביה
פורום טיולים בסקנדיביה
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
12:51 | 20.08.15 אורחים בפורום
18:59 | 19.08.15 shiraelimelech
18:24 | 19.08.15 אורחים בפורום
20:59 | 16.08.15 אורחים בפורום
15:45 | 13.08.15 גלידתית
12:00 | 13.08.15 אורחים בפורום
23:33 | 11.08.15 אורחים בפורום
19:10 | 11.08.15 מירב ושקד
14:53 | 11.08.15 אורחים בפורום
19:03 | 10.08.15 קשב מרוכז
13:58 | 09.08.15 אורחים בפורום
09:20 | 09.08.15 אורחים בפורום
15:49 | 08.08.15 אורחים בפורום
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ