לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?
ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!

אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...
אזי מקומכם עימנו!

פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה.

בהצלחה לכולם,
עדי (sacrament)

פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך...
הודעה חדשה

לימוד חוקים נכון - טיפים
24/11/14 14:15
3צפיות

למי יש טיפים איך ללמוד חוקים (אני צריך זאת במסגרת לימודים),
אני מתחיל ללמוד ומנסה להבין, ואז יש הפניות והתניות,
איך ניתן להבין ולסכם בדרך ברורה יותר ?
תודה רבה
 
התחזות לאדם בפייסבוק?
24/11/14 12:05
8צפיות

מישהו נרשם לפייסבוק תחת השם שלי והציע חברות למכרים שלי על מנת לקבל גישה חופשית לתמונות ומידע אינטימי.
האם מדובר בעבירה פלילית? האם אפשר לתבוע או לפנות למשטרה? אני בספק אם המשטרה בכלל תתאמץ לאתר את אותו אדם?!
מה אני יכול לעשות כנגד זה אין לי את האמצעים הטכנולוגים לאתר את אותו מתחזה
 
האדמת גולשים!
21/11/14 14:10
70צפיות
צהריים טובים, חברי הפורום היקרים!
 
נכון לעכשיו, יש לנו בפורום חמישה גולשים אדומים. ארבעה מהם הנם עורכי דין וגולשים ותיקים בפורום, אשר תורמים לנו רבות מניסיונם, ואילו החמישי הואדם אחרי שפתח דיון מעניין וארוך בפורום לא מזמן.
 
כעת, הנהלת הפורומים הגדילה את מספר הגולשים שניתן להאדים בכל פורום. לכן, מעתה, כל גולש אשר "יפגין נוכחות" בפורום, יהיה פעיל, ישאל שאלות, יענה על שאלות, יפתח דיונים מעניינים או כל דבר אחר שיתרום לפעילות הפורום, יואדם לתקופה כלשהי (היי, זה לא מדע מדויק) כפידבק להשתתפותו.
 
אז יאללה, חורף שמח, חבר'ה!
 
ובלי לבייש את הפירמה!
22/11/14 19:42
35צפיות
אחרת - ג'ון גרישם בעקבותיכם!
º
22/11/14 19:57
8צפיות
22/11/14 21:31
31צפיות
 אחלה רעיון
והנה עוד שני אדומים נוספים
22/11/14 21:58
43צפיות
אשר משתתפים רבות בפורום:
 
Myrath1
 
natilousky
 
:O
23/11/14 23:18
8צפיות
ואני חשבתי להאדים אותם עוד יותר ע"י הבלטת הפוסט הנ"ל
 
i didn't think this through...
|*|נפתח פורום קשר משפחתי|*|
23/11/14 15:06
1צפיות
בואו לשפוך את הלב, לשוחח על המשפחה, לקטר על הדודה, לרכל על הגיסה, להתייעץ על סבתא בפורום קשר משפחתי:

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...יש פה בוגרים של תואר שני ללא משפטנים בבר אילן?
22/11/14 14:07
32צפיות
אני שוקל להתחיל ללמוד את התואר הזה (מסלול מנהע"ס). מטרת הלימודים היא הרחבת הידע וסיוע בסיטואציות משפטיות יומיומיות בתפקידי כמנהל חברה.
שאלתי היא בעניין ההשקעה הנדרשת. מלבד הלימודים שמתקיימים בימי חמישי ושישי אשמח לשמוע מלומדים מה עוד נדרש מהם בבית? האם יש עבודות להכין? איך המבחנים ומהו היקף החומר? האם נדרשת קריאה מעמיקה של חומרים בבית? בעברית/אנגלית?  בקיצור אודה לכל מידע ממישהו שעבר או עובר כעת את המסלול.
ברור לי שהעניין הוא אינדוודואלי אך מנסה לקבל מושג כללי
משפטים באוניברסיטה בלי פסיכומטרי (הרפורמה החדשה)
20/11/14 21:02
92צפיות
שלום ,אני מעוניין ללמוד משפטים אך הפסיכומטרי ממש מקשה לי על החיים. יש לי ממוצע 108 (אין בעיה גם לשפר ל109) עם 4 יח מתמטיקה (97) ו5 אנגליתהפסיכומטרי שלי הוא 590, דיי נמוך ביחס לממוצע..עכשיו השאלה האם הרפורמה החדשה תקפה גם למשפטים באוניברסיטאות (בשאיפה על אוניברסיטת תל אביב או חלופין בר אילן)אני יודע שאתם לא יודעים תשובות מדויקות לגבי זה, אבל אם יש לכם איזה עצם לזרוק לי אשמח מאוד. אני יודע שפירוט על התכנית ייה רק בדצמבר, אבל מסיבות מסוימות לחוץ לי לדעת עכשיו.תודה רבה.
לא נראה לי
21/11/14 13:57
59צפיות
שמישהו פה ידע יותר ממה שאתה יודע מכל מיני כתבות. אני גם בכלל לא בטוחה שזה תקף למי שסיים בגרויות לפני כמה שנים. במקומך, הייתי מנסה לברר דרך משרד החינוך או המל"ג.
שים לב
21/11/14 21:59
53צפיות
שגם במידה והרפורמה תעבור כבר השנה ויהיה ניתן להתקבל ללא פסיכומטרי, סביר להניח שממוצע הבגרות שיהיה דרוש יעלה בלא מעט. 
הארה
21/11/14 23:23
53צפיות
אני כרגע חייל כך שזה יהיה תקף רק לעוד שנתיים.. ממוצע 109 לא טוב מספיק לדעתכם?
אולי
22/11/14 11:53
44צפיות
לבר אילן, קשה לי להאמין שלתל אביב. ממוצע הבגרויות שלך נשמע כמו ממוצע סטנדרטי לחלוטין בקרב האנשים שאני לומד איתם בעברית, ההבדל הוא פסיכומטרי של מעל 680, לכן קשה לי להאמין שביטול הפסיכומטרי יביא לקבלה על סמך בגרות שכזאת.
כמו תמיד, ממליץ לקחת את הצהרות הפוליטיקאים בערבון מוגבל. אם אתה רוצה להיות יותר בטוח לגבי הקבלה שלך, ממליץ לעשות עוד פסיכומטרי.
אנגלית למשפטנים
17/11/14 20:06
64צפיות
שלום לכולם. אני תלמיד שנה א למשפטים באוניברסיטה במרכז הארץ מעוניין במורה פרטי לשיפור האנגלית באופן כללי בדגש על אנגלית משפטית. מורה עם נסיון בלימוד התחום הספציפי הזה באנגלית ודובר אנגלית ברבת שפת אם.
אשמח לפניות:yehonatanl50@gmail.com
תודה.
מעבר מאוניברסיטה לאוניברסיטה
16/11/14 11:01
116צפיות
אני לומדת באוניברסיטת בר אילן שנה א משפטים בשילוב תואר נוסף במדעי הרוח. אני מחבבת את בר אילן אבל בגלל סיבות שאינן קשורות ללימודים רוצה לעבור לאוניברסיטה העברית. מה אני צריכה לעשות כדי לעבור? מישהו מכיר מישהו שעבר ויכול לספר לי קצת? מה הסיכויים שלי?
אציין שאת דרישות הסף לקבלה ישירה בעברית או בת"א לא עברתי.
תודה
ממוצע ציונים של שנה א'
16/11/14 20:27
97צפיות
כמה שיותר גבוהה, יותר טוב..  
נסי לברר ישירות מול האונ', מכיר כמה שעברו בסוף שנה א' מבר אילן לעברית.
ממוצע...
17/11/14 00:53
98צפיות
אני לומד בת"א ויש אצלנו חבר'ה שעברו מבר אילן, חיפה, העברית וגם ממכללות: הבינתחומי, המכללה למנהל וגם קריית אונו ורמת גן. נראה לי שממוצע בין 85-90 יספיק לך לאפיק מעבר.
 
אני אגב באופן אישי עברתי מחוג במדעי הרוח למשפטים על בסיס הצטיינות בשנה א', גם בלי בגרות/פסיכומטרי למשפטים. 
הזדמנות לעזור לתינוקות נטושים|נחמה|
16/11/14 13:16
10צפיות
|בועית|מדי שנה ננטשים מאות תינוקות על ידי הוריהם בבתי החולים בישראל. התינוקות מאושפזים במחלקות השונות של בתי החולים, לעיתים למשך חודשים ארוכים, בלי מגע וחיבוק של אמא.
עבור כך הוקמה העמותה "חיבוק ראשון" ? כאשר תינוק ננטש מקבלת עמותת "חיבוק ראשון" פנייה רשמית מבתי החולים, ומארגנת בזריזות קבוצת מתנדבות המגיעות לבתי החולים ומייצרות עבור התינוק סביבה ביתית ומשפחתית ככל האפשר.

חברת האגיס יצאה בשיתוף פעולה עם עמותת חיבוק ראשון ותתרום 5 שקלים על כל תמונה של הורה מחובק עם תינוק/ילד שתועלה עם תיוג hugtag#!
העלו תמונה שלכם מחובקים עם הקטן או הקטנה שלכם, הוסיפו  את התגית ותתרמו 5 ש"ח לעמותה החשובה כמעט ללא מאמץ.


http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
למה ללמוד משפטים?
13/11/14 00:40
201צפיות
באמת שלא תכננתי להגיע ללימודי משפטים שנה א', אבל זה מה שקרה.
נרשמתי למדעי המחשב כי ידעתי שיש המון ביקוש למקצוע כרגע ושבהייטק מרוויחים טוב, אבל כבר בשבוע הראשון ללימודים הבנתי שבתואר הזה אני בעיקר אסבול במשך 3 שנים ושאצטרך לוותר לחלוטין על החיים שלי, וכך יצא שעזבתי את המסלול תוך שבוע בלבד (עדיין לא ממש שלם עם זה, אבל ממשיכים הלאה).
האופציה הכי סבירה מבחינת התארים ההומניים שעמדו בפניי היתה משפטים, ועם כמה שהמצב בתחום נראה לא מזהיר בלשון המעטה, אומרים שזהו תואר באמת פרקטי שפותח דלת להמון תחומים (מה גם שאין תואר שבאמת מעניין אותי ואני יותר מחפש משהו שיקדם אותי וימנף את הקריירה הלא קיימת).
ובכל זאת, אני ממש לא שלם עם הבחירה הזו. אני קורא כתבות שיוצאות לאחרונה על ההצפה והמשכורות שצונחות והבטן שלי מתכווצת... אני יושב בהרצאה על חוזים ולא פעם עוברת בי המחשבה - מה אני עושה פה? מעולם לא חשבתי להיות עורך דין, ואני לא בטוח בכלל שהתפקיד הזה מתאים לי. קשה קצת ללמוד בתחושה כזו, ועוד בתואר כזה שדורש השקעה מרובה. מה גם שאני נמצא כרגע באוניברסיטה שבכלל לא הייתי מעוניין להיות בה, למרות שהתקבלתי לתל אביב... בקיצור - אפשר לומר שהכל התפקשש לי.
 
אני כבר בן 25+ ויש מצב שזו הסיבה היחידה שמחזיקה אותי פה, כי חבל לי לבזבז עוד שנה. ובכ"ז אין זכר למוטיביציה כל שהיא
ולכן אני שואל אתכם פה - למה בכל זאת להישאר ללמוד משפטים? האם המצב באמת כזה גרוע ברמה של אי מציאת עבודה ושכר מינימום, אפילו לבוגרי אוניברסיטאות? האם התואר הזה מאפשר קריירות אחרות שאינן קשורות לעריכת דין? הייתם ממליצים לי להישאר בכל זאת?
 
שלכם, סטודנט אבוד
שני הסנט שלי
13/11/14 15:07
157צפיות
קשה להתמודד עם ההתלבטויות שלך בלי להבין מה האלטרנטיבה.
אם אתה יורש עשיר, שחי את החיים הטובים, ויכול להתמיד בכך לנצח, באמת ברור למה המוטיבציה בקאנטים.
גם אם אתה לא יורש עשיר, נראה שהחיים הנוכחיים שלך כל כך טובים, שאינך רואה כל סיבה להתאמץ ולשנות את מסלול חייך. גם מצב זה מעורר קנאה!
מהויכוח שהיה לאחרונה בין סילבן לביבי, למדנו להבין שאפשר לחיות מצוין כפחח (ואולי חרט או רתך). למה שלא תלך על זה? תחיה את חייך הטובים, תרויח סביר, ואם ביום מן הימים תרצה תואר בשביל הסבתא, תוכל להשלים בלימודי ערב במכללת שקר כשלהי.
קיצר, חבל שתתפוס באוניברסיטה מקום יקר ערך במדעי המחשב או במשפטים, שמביא לך רק את הבאסה, כאשר יש בחוץ רבים שיהיו מוכנים לתת כליה כדי שתנתן להם ההזדמנות.
בשורה התחתונה, שקול להתייעץ עם איש מקצוע בדקנט הסטודנטים במוסד בו אתה לומד.

 
ובכן, לקחתי בחשבון הודעות מזלזלות
13/11/14 17:01
116צפיות
ובכל זאת, אני לא אטרח אפילו להגיב .
בחיי שלא זלזלתי
13/11/14 22:40
103צפיות
ואם התגובה הרצינית להחריד שלי התפרשה כזלזול, אז סליחה...
אם הייתי ערוך לתחום מדעי המחשב
13/11/14 19:25
109צפיות
לא הייתי פוזל לתחום המשפט. נקודה.
ברור
14/11/14 18:26
78צפיות
העניין הוא שאני לא באמת ערוך לזה. לפחות לא ברמת אוניברסיטה, אולי מכללה. זה תואר כל כך תובעני עם מתמטיקה ברמה כזאת גבוהה שסביר להניח לא היה לי זמן אפילו לכתוב בפורומים בתפוז..
זה תחום מבוקש עם הרבה כסף ולכן נרשמתי לזה די בקלילות דעת, אבל המחיר פשוט גבוה מדי מבחינתי. פשוט לסבול במשך 3 שנים בשביל עבודה רווחית אמנם אבל אין לי מושג אם אתחבר אליה.
אתה לומד בחיפה?
14/11/14 00:06
102צפיות
אני רואה כל כך הרבה אנשים עם אש בעיניים ואהבה אמיתית לתחום . לדעתי אם זה לא מעניין אותך אז חבל..זה לא שווה את זה .
העניין הוא ששום דבר לא מעניין אותי
14/11/14 18:35
98צפיות
כשאני בחרתי לעשות תואר רציתי לבחור לפני הכל במשהו שיקדם אותי לאן שהוא, שיבטיח פרנסה ומקצוע, ולא סתם בשביל להעשיר את עצמי בתחום אהוב כמו רבים וטובים... הלוואי שהיה תחום שאני נמשך אליו במיוחד. אין כזה..
 
בהנחה שמדעים מדוייקים/הנדסה לא רלוונטיים אליי, לצערי, משפטים היה נראה לי הכי סביר, לא וואו, אבל סביר. וגם הידע שהוא מקנה די שימושי ופותח את הראש.
 
אם אתה אומר שזה לא שווה את זה, אולי באמת עדיף לפרוש...
מצבך ביחס לשאר בסדר גמור
14/11/14 18:54
89צפיות
תנסה לשאול את עצמך מה את ה רוצה לעשות בעתיד וכך תנתב את מסלול הלימודים. במידה ואין לך מושג מה אתה רוצה להיות אז אני חושש שלימודים הם לא המקום האידיאליים למצוא את האור בקצה המנהרה. אני בטוח ששמעת על לא מעט אנשים שמתבאסים על המוצג המוגמר שנקרה "תואר ראשון" עם סיום לימודיהם כאשר הם ניצבים אל מול שוקה העבודה, מצב אשר מורגש בתחום כמשפטים עוד יותר. לעניות דעתי, אתה ממש לא חייב "תואר" היום בשביל להצליח (דווקא ההפך נכון אבל נעזוב את זה לרגע). אם אתה מחפש מסגרת שתעשיר את האופקים אז תוכל ללכך לפתוחה ותוך כדי להתפתח וחמצוא את הכיוון המתאים אך סתם להכריח את עצמך ללמוש לתואר ראשון נראה לי קצת לא מעשי.
אני מודע למצב שלאחר התואר
15/11/14 01:20
82צפיות
לכן אני לא ממש חדור מוטיבציה כרגע בקשר לתואר הזה.
בוודאי שאפשר גם להצליח בלעדיו, אבל אני לא אחד מהאנשים האלה...
 
תואר ראשון זה לא מעשי? בזבוז זמן? נסחפת קצת הייתי אומר. היום כמעט בכל מקום עבודה דורשים תואר ראשון לפחות.
שני השקלים שלי
16/11/14 17:10
62צפיות
כן, מדעי המחשב זה ה-תחום היום, ואני חושב שהשכלה טכנולוגית היום היא בעדיפות ראשונה, בטח כשמסתכלים לטווח הארוך - עוד 20-30 שנה. לדעתי אם יש לך את האפשרות ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטה, ובטח כשאין לך תחום מועדף ממילא, אל תוותר רק כי זה קצת קשה.
 
אם בכל זאת אתה לא מעוניין במדעי המחשב, ברור שתואר במשפטים הוא הרבה יותר טוב מלא לעשות תואר בכלל. יש קשרים סטטיסטיים הדוקים בין השכלה אקדמית לבין שכר גבוה בהמשך הדרך. נוספת על כך המגמה האחרונה שמתחילה להכיר בטעות של הזנחת החינוך המקצועי, שעשתה עוול למקצועות רבים, וההצפה במשפטים בפרט, ושל אקדמאים בכלל, היא תוצאה ישירה שלה. אני מקווה שהחשיבה המבורכת מחדש על ויסות שוק העבודה בישראל תעשה טוב לכל המקצועות, ושאת פירותיה נתחיל לראות בשנים הקרובות.
 
ואם כבר החלטת ללמוד משפטים - אל תלמד רק משפטים. אולי המרכיב החשוב ביותר היום בשוק העבודה הוא להיות רב-תחומי בעל מס' תחומי ידע ורחב אופקים. לכן הייתי ממליץ ללמוד משפטים משולב עם מנהל עסקים/כלכלה/חשבונאות/פסיכולוגיה ולא להתמקד רק בתחום צר יחסית.   
שני הדולר שלי
17/11/14 12:06
87צפיות
קודם כל אני מאוד מזדהה עם ההרגשה שלך. זו בדיוק הייתה ההרגשה שלי בשנה א' (וגם בשנה ב')..ועכשיו טפו טפו אני בשנה ד' וממשיכה לתואר שני במשפטים.
כפי שאתה מבין, הכול טוב. כמוך, גם לי לא היה "מקצוע החלומות" ונרשמתי למשפטים בעיקר בגלל שבשביל תואר ראשון הומני זה הכי משתלם. אז מבחינתי...משפטים היה ממש טעם נרכש. האם לא קורה שלפעמים אני עוברת במסדרונות הפקולטה ותוהה לעצמי "מה אני עושה פה?"..עדיין קורה...אבל בדיעבד, אני שמחה שנרשמתי למשפטים ובחרתי להישאר. מה שאני מנסה לומר זה שזה תואר טוב להתחיל איתו וחשוב להבין שהכול גמיש. אתה יכול לבחור לעשות תואר שני במשהו אחר, לשלב עם תואר נוסף ולאחר האוניברסיטה להמשיך למשרות מגוונות וכו'. ללימודי משפטים מאוניברסיטה טובה יש את ההילה שלהם. הכי חשוב שבמקום להסתכל רחוק קדימה, תשקיע בלימודים ותקבל את הציונים הכי גבוהים שאתה יכול ומכאן והלאה כל הדרכים פתוחות. וכמובן, להנות!
 
שיהיה בהצלחה!!
 
 
איזה תגובה מזדהה ואופטימית
18/11/14 00:21
61צפיות
נחמד לראות שלא רק אני מרגיש כך...
תודה :)
בשיא הכנות -
21/11/14 17:58
49צפיות
אם אין לך תשוקה אמיתית למקצוע אין לך מה לחפש שם, וכן - המצב באמת *כזה* גרוע. יותר ממה שאתה חושב.
שאלה מעט מוזרה - איפה הכי קל ללמוד משפטים
14/11/14 21:31
71צפיות
אני מבין שזה שאלה מעט מוזרה, אבל אין לי כל חשיבות במקצוע הנ"ל ואינני מתכוון להתעסק בעריכת דין
אך לשם סיבות כאלו או אחרות אני זקוק להגדרה החוקית להירשם כ-עו"ד
 
על כן, איזה מוסד לימודים לדעתכם הכי קל להתקבל אליו, להעביר את הלימודים
והכי חשוב בהנחה שצריך להגיע לשיעורים חובה שיהיה מסלול ערב לאנשים עובדים?
|*|פורומים חדשים בתפוז|*|
13/11/14 11:33
6צפיות
|קדימה|הוא פרץ לתודעה הציבורית בעונה השנייה של  "האח הגדול".  ב-4.3.10 זכה אלירז בתוכנית ומאז ממשיך לעבוד כל הזמן בטלויזיה, ברדיו ואף בקולנוע .
מוזמנים להיכנס כבר עכשיו לפורום ולהמשיך לתמוך, לאהוב וגם לבקר. תוכלו לחלוק איתנו מידע, תמונות , יצירות מעשי ידיכם.... הקשורים לאלירז.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלירז שדה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|קדימה| הוא הגיע למקום השני בעונה האחרונה של האח הגדול והצליח לצבור קהל מעריצים גדול ורחב!
אתם מוזמנים לבקר בפורום אלדד גל-עד בפורום תוכלו לשוחח ולדון בכל נושא שקשור באלדד - על כתבות של אלדד, עדכונים, תמונות וכל מה שתרצו.

היכנסו כבר עכשיו לפורום אלדד גל-עד
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...
מצב לימודי המשפטים בארץ.
12/11/14 10:03
96צפיות
63% עברו את בחינה ההסמכה בכתב
11/11/14 16:04
139צפיות
 
אני מקווה שבזמני לא יהיו אלו יחידי סגולה שיצלחו את הבחינה.
 
G
מעניינת יותר
11/11/14 18:24
131צפיות
היא ההתפלגות של העוברים, היינו, מאילו מוסדות הם מגיעים. ניתן לראות בבירור שעד המכללה למנהל אחוז המעבר הוא יחסית גבוה ויורד עד אליה בהדרגתיות מתונה, וממנה והלאה אחוז העוברים צונח. אם הנתונים היו מוצגים על גרף הם היו נראים אף מובהקים יותר.
 
בקריאה קצת יותר ביקורתית של הנתונים ניתן להבין בקלות מה קרה פה, ואיפה אחוז העוברים הוא באמת נמוך ומושך את כל ההתפלגות כלפי מטה.
לא רק זה
12/11/14 00:03
107צפיות
אלא שבשורות הראשונות בטבלה אין שינוי של יותר מאחוזים בודדים לכל כיוון בשנים האחרונות, וכך גם הפעם.
השינוי נוצר בשל תוספת נתונים לטבלה (בדמות מוסדות חדשים ללימודי משפטים) או בשל שינויים בחלקים הנמוכים של הטבלה (המכללות הישנות ללימודי משפטים).
 
לא שבחינות הלשכה הן מדד כזה טוב לאיכות המוסד - המבחן עצמו שטותי ודורש כמעט רק שינון (בניגוד לנדרש בתואר ובניגוד לנדרש בפרקטיקה), אבל בכל זאת...
האוניברסיטה העברית - נוכחות
11/11/14 23:56
79צפיות
לתלמידי העברית כאן:
 
האם מישהו יודע עד כמה בכלל בודקים נוכחות בקורסים שרשום בהם בסילבוס שהנוכחות היא חובה, תנאי לגשת למבחן וכאלה, ובפרט בקורסים הבאים:
 
1. משב"ל פומבי (שני)
2. משב"ל פרטי (פסברג)
3. משפט ופילוסופיה (הורשטיין)
4. ספרות השו"ת (בן אליהו)
 
אני עובד במשרה בלאה ולא יכול לקחת קורסים שבאמת בודקים דברים כאלה...
 
תודה!
פורום ירושה ועיזבון

פורום ירושה ועיזבון

בואו להתייעץ בכל התלבטות ושאלה היכנסו עכשיו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה