לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
לומדים משפטים? רוצים ללמוד משפטים? מחפשים כבר התמחות?
ברוכים הבאים לפורום לימודי משפטים!

אם המילים: אקטוס ריאוס, פוזיטיביזם, אוביטר וקוגנטי מוכרות לכם...אם פס"ד "בנק המזרחי נ' מגדל" מעורר בכם זיכרונות לא נעימים...אם גם אתם מאיימים על כל העולם בתביעות...ואם אתם מעריצים את השופט בדימ' חשין אבל לא מבינים מה הוא כותב...וגם אם אתם מעוניינים להיות חלק מעולם המשפט בעתיד...
אזי מקומכם עימנו!

פורום לימודי משפטים, כשמו- כן הוא, מיועד למי שלומד משפטים או למי שמתעתד ללמוד את המקצוע. כאן תוכלו להחליף חוויות, לקטר, להתייעץ, לברר על ההתמחות, לקבל מידע על אופי הלימודים ותנאי הקבלה, ולהיעזר בחברי הפורום בכל בעיה ומטלה.

בהצלחה לכולם,
עדי (sacrament)

פורום זה הינו לימודי בלבד. בקשות למתן ייעוץ משפטי- תימחקנה!!!
נא לקרוא את התקנון לפני כתיבת הודעה
המשך...
הודעה חדשה

נרמול ציונים וקבלת מצטיין דיקן
01/10/14 21:09
12צפיות
אהלן, סיימתי שנה א' והממוצע שלי עומד כרגע על 92.85, הייתי רוצה לדעת, מנסיונכם, מאיזה ציון ניתן להיכנס לרשימת הדיקן? לפי בירור מול מכרים וחברים משנים מתקדמות ממוצע של 91 בערך אמור להספיק, אך כשאני מסתכל על התפלגות ציונים של המסלול אחרי כל מועד אז לפעמים אני מבחין שיש לא מעט אנשים שמוציאים מעל 90 (כמובן לא בכל קורס זה ככה, אבל יש כמה קורסים בהם מעל 10 או אפילו 15% מוציאים מעל 90) אז לפעמים אני נמצא ב-8% העליונים שאמורים להספיק לכניסה לרשימת הדיקן, עם זאת לפעמים אני ממוקם בטווח שבין 10-15% במסלול, כמובן כל זה מתייחס רק למועד א ואיני מודע להתפלגות של מועד ב. השאלה היא, האם זה ריאלי שיש כ"כ הרבה אנשים שמוציאים מעל 90 וכיצד זה משפיע על הנרמול שאמור להיות, לכאורה, בין 81-77? לפי מה שנראה לי לאחר בחינת ההתפלגויות השונות במבחנים, שבפועל נדרש אולי ממוצע גבוה מ-93 כדי להיכנס לרשימת הדיקן (אלא אם כן סתם מדובר בתעלול "סטטיסטי) . ד"א אני לומד במרכז הבינתחומי במידה וזה רלוונטי (למרות שאני חושב שלאור הנרמול לא אמור להיות הבדל בין מוסד למוסד בכל הקשור לכניסה לרשימת הדיקן).
הנרמול הזה זה בולשיט
01/10/14 21:43
10צפיות
יש הרבה דרכים להגיע לממוצע כיתתי של 80, כל מרצה בוחר לעצמו את איך שהוא רוצה לנרמל. יש מרצים שעושים התפלגות רחבה, ואז יש הרבה שמקבלים מעל 90 אבל גם הרבה שמקבלים מתחת ל-70. יש מרצים שנותנים לכולם ציון סביב ה-80. יש כאלה שבודקים באופן "נקי", בלי לעשות שיקולי נרמול, ואח"כ צריך לתת פקטור שלילי או חיובי כדי להגיע לממוצע הנדרש. אז כן, זה ריאלי שיש כ"כ הרבה שמקבלים מעל 90. זה רק אומר שיש גם הרבה שקיבלו מתחת ל-70.
 
לגבי הצטיינות הדיקן, לכל מוסד לימודים יש קריטריונים משלו. בדר"כ יש ציון מינימלי שאתה צריך לעמוד בו, אבל זה לא מבטיח לך כניסה לרשימה כי יש רק אחוז מסוים של סטודנטים שנכנסים לרשימה. למשל, בבר אילן אתה חייב ציון מינימלי של 88, אבל בנוסף אתה גם צריך להיות חלק מ-3% הסטודנטים עם הציונים הגבוהים ביותר. כלומר, בפועל רשימת הדיקן מתחילה מציון של 91-92, וזה משתנה משנה לשנה (תלוי בציונים של הסטודנטים באותה שנה).
 
תסתכל אצלך בשנתון מה הקריטריונים לכניסה לרשימת הדיקן, ותסתכל גם ברשימת הדיקן של שנה שעברה, וככה תוכל להעריך פחות או יותר את הסיכויים שלך (שנראים לי לא רעים בכלל).
כעיקרון
01/10/14 22:15
3צפיות
לפי התקנון יש צורך בממוצע של 85 ולהיות ב-8% העליונים במסלול, כלמור במסלול שיש בו 130 סטודנטים צריך להיות ממוקם בערך ב-10 הראשונה. אין כ"כ נגישות לרשימת דיקן של שנים קודמות, סתם רציתי לדעת מה הסיכוי שיש יחסית הרבה סטודנטים שמקבלים מעל 90 לאור העובדה שלפני הלימודים כמעט כולם אמרו שקשה להגיע לממוצע של 90+.
זה שבכל קורס
01/10/14 22:43
יש יחסית הרבה סטודנטים שמקבלים מעל 90, לא אומר שזה כל הזמן אותם הסטודנטים. כלומר, זה לא בהכרח אומר שיש הרבה סטודנטים שהממוצע השנתי שלהם הוא 90+.
 
- תבדוק באתר הפקולטה שלך. אולי שם יש רשימה משנה שעברה.
שינויים בבחינות הלשכה
01/10/14 21:24
5צפיות
אז עכשיו בנוסף ל-100 השאלות האמריקאיות הכיפיות הוסיפו לנו גם פרק של כתיבת מסמכים משפטיים.
 
מה דעתכם? חיובי? סתם מעיק? זה באמת ישפר את רמת המקצוע ויפחית את כמות עורכי הדין?
 
 
האמת שלי, אישית, זה מרגיש קצת לא הוגן כלפי הסטודנטים שעכשיו בהתמחות ואפילו כלפי אלה שעדיין לומדים שהשינוי הזה יחול גם עליהם ולא רק על אלה שטרם החלו את לימודיהם. לטעמי, יש פה איזושהי פגיעה בהסתמכות של הסטודנטים. ברור שאם אתה לא יודע לכתוב מסמך משפטי אז אין לך מה לעשות במקצוע הזה, ועדיין אתה מתחיל לימודים בידיעה שיש לך מבחן במתכונת מסוימת שאתה צריך לעבור, ואז פתאום מוסיפים לך דברים. אומנם השינוי לא דרסטי וזה רק תוספת של פרק, אבל בכל זאת.
 
אני כבר לא מדברת על זה שזה נראה לי נורא מתיש פיזית ומנטלית לענות על 100 שאלות אמריקאיות ואז עוד להתחיל לנסח מסמכים משפטיים. אני לא בטוחה עד כמה המוח עוד יעבוד בשלב הזה בכלל.
הודעת תסכול על בחינות הלשכה
01/10/14 14:48
18צפיות
אלוהים אדירים, כמה שהבחינה הזו קטנונית ומייגעת! עד מועד הבחינה כבר יהיו לי שערות לבנות.
 
זהו, פרקתי. עכשיו אפשר לחזור לשינון סדרי הדין המרתקים בהוצל"פ.
01/10/14 21:06
5צפיות
לא מעודד כלל
יח"צ גרידא או ניסיון אמיתי לרפורמה?
01/10/14 19:23
9צפיות
 
"עתירה לבג"צ: שר החינוך והמל"ג אשמים בהצפת המקצוע" - האם מונחת לפנינו אבן הפינה שעתידה לבשר על עתיד המקצוע?
 
בהסתכלות קצת יותר משפטית וקצת פחות אופטימית, נראה לכאורה שאין לעתירה ממש סיכוי, והתכלית של העותרים היא בעצם להטיל את האשמה והרפש של הדרדרות המקצוע על המל"ג ושר החינוך. הרי אין דין ביטול פעולה של רשות ציבורית כדין של חיוב רשות בפעולה מסוימת (לפי הבנתי של מטרת העתירה), שכן פסיקה כזו של בג"צ תתערב יתר על המידה בשיקול הדעת הציבורי, וממילא הפגיעה בח"י: חופש העיסוק שתפיל את העתירה מלכתחילה.
 
מה אתם חושבים? 
אני לא לגמרי בטוחה עד כמה העתירה חסרת סיכוי
01/10/14 21:03
5צפיות
אקדים ואומר שלא קראתי עדיין את העתירה, אז אני מסתמכת על הכתבה בהודעה שלך. אכן יש הבדל בין ביטול החלטה של רשות ציבורית לבין חיובה לפעול בדרך מסויימת. עם זאת, יש גם הבדל בין חיובה של רשות ציבורית לנהוג בדרך מסוימת באופן כללי לבין חיובה לפעול לפי חוק קיים. אם החוק קובע שהשיקול של המל"ג לקביעת הכללים ללימודים גבוהים צריך להיות צורכי המדינה, המשק והחברה, אז זה אכן צריך להיות השיקול שלה.
 
למדינה אין שום צורך בעורכי דין נוספים כ"כ רבים, ובכל זאת אין שום פיקוח ממשי על כמות הסטודנטים שמקבלים הסמכה לעריכת דין כל שנה. מכאן נובע שהמל"ג לא לוקחת בחשבון את השיקול שהיא צריכה לקחת. כלומר, היא לא פועלת לפי הוראות החוק, ועל פניו אין סיבה שלא לחייבה לכך.
 
בעניין הפגיעה הנטענת בחופש העיסוק, גם טענה זו לא בהכרח תתקבל. יש הבדל בין לפגוע בעיסוקו של אדם לבין לא לאפשר עיסוק מסוים מלכתחילה. הרי אף אחד לא מעלה בדעתו לטעון שישנה פגיעה בחופש העיסוק של אדם שרוצה להיות רופא אבל לא מתקבל לפקולטה לרפואה, נכון? אז מדוע שהדבר יהיה שונה כאשר זה נוגע לעריכת דין?
 
ברור שבג"ץ לא יאפשר סגירה של כלל הפקולטות למשפטים בארץ, גם לא לתקופה מסוימת, אבל אם הדרישה היא לצמצם את כמות הפקולטות ולעלות את תנאי הקבלה (בהתאם לצורכי המדינה), אז העתירה היא לא לגמרי מופרכת. ייתכן שאין כאן פגיעה בחופש העיסוק כלל- תעמוד בקריטריונים ותוכל להיות עורך דין. גם אם תהיה פגיעה בחופש העיסוק, הרי שמאוד יכול להיות שהיא תיחשב למידתית.
טיפים להצלחה בלימודים
29/09/14 23:12
36צפיות
שלום לכולם. אני עומד להתחיל לימודי משפטים בבר אילן. אשמח לקבל טיפים מהחברה המנוסים יותר פה איך להצליח בלימודים ולהשיג ממוצע טוב לצורך התמחות נחשבת..
אין באמת טיפים
30/09/14 23:13
19צפיות
בהתחלה חוטפים קצת שוק, ואח"כ נכנסים לעניינים אחרי שבוע-שבועיים אתה כבר תבין אם אתה מהמסכמים או מהמשלימים מאחרים, אחרי כחודש כבר תלמד לתעדף משימות ולתכנן את הזמן שלך נכון. אין איזה מתכון מנצח. למישהו מתאים לסכם לבד ושהכל עם כותרות וממורקר, ומישהו יותר מבולגן (כמוני) וקונה מרקרים רק בשביל לסמן וי.
בשנה א' כן חשוב לקרוא את הפסיקה שנותנים לכם, גם אם היא ארוכה. חשוב להתרגל לקריאת טקסטים ארוכים. עם הזמן כבר תלמד לדלג, לא לקרוא הכל ולפעמים להסתפק רק ברציו שכתוב בהתחלה.
באמת שזה מאוד אינדיבידואלי. הכי חשוב זה להרגע ובאמת לתת לעצמך זמן להסתגל.
טיפים להצטיינות (עבד לי באופן אישי)...
01/10/14 19:40
10צפיות
ראשית, אני לומד באוניברסיטת ת"א ועולה לשנה ג'. אציין שאת שנה א' אמנם לא סיימתי בהצטיינות, אבל בשנה ב' שיפרתי את הממוצע השנתי ב-7 נקודות (וממוצע התואר ב-4) ואני ככל-הנראה מועמד להצטיינות דקאן.
 
דבר ראשון, ברוב הקורסים (למעט פרו"ס/סמינר/סדנא וכו', שהם ממילא משנה ב' והלאה) הרכיב העיקרי של הציון הוא במבחנים אז תתמקד באלו. בשנה א' בפרט, לא צריך להשקיע יותר מיום-יומיים (יומיים מרווחים כמובן, עם הפסקות וכו') על עבודה (בהיקף 2-3 עמ'). לעניין קריאת פס"דים- תקרא רק את מה שמעניין אותך ואתה מתחבר אליו, בכל השאר ניתן להסתפק במיני-רציו/סיכומים ומקסימום לקפוץ לקטע הטקסט הרלבנטי במקרה חוסר הבנה. 
 
במהלך השנה נהגתי להגיע לרוב השיעורים מתי שיכולתי. אפילו שאני לא כותב מהר, נהגתי להקשיב בשיעור ובסוף כל שיעור לקחת את הסיכום ממישהי שרשמה ולערוך אותו- כך שבסוף הסמסטר היו לי מחברות בחינה מוכנות משלי בכל המקצועות. הדבר הזה עזר לי מאוד במבחנים, מפני שהחומר כבר היה מוכר לי בעת הלימוד. באם אתה עובד/משלב/עייף- ההגעה לשיעור פחות קריטית, העיקר שבסוף כל שיעור יהיה לך סיכום שלו ותעבור עליו/תערוך אותו. עוזר -מאוד-. 
 
מבחנים- בשנה ב' מצאתי נוסחה מנצחת, אבל היא דורשת זמן ותחת. קודם כל, לקורס כבד (6 נ"ז, כמו רוב הקורסים של שנה א' למעט משפט עברי/מטא-משפטי) תפנה מראש 6 ימים לפחות, מקסימום עם משמרת -אחת- באמצע. כמובן שלצורך זה צריך עבודה גמישה וכו'. בכל אופן, הייתי נוהג ללמוד כ-10 שעות ביום, מ-2 מחברות בחינה שונות, ובמקביל קורא טבלת הלכות/חקיקה במחשבות/סיכומי מאמרים (תלוי קורס), בצמוד לסילבוס. בקריאות השנייה (והשלישית, אם היה לי זמן/כוח)- מעבר זריז ומרפרף יותר, על המחברת בלבד, תוך מעבר מפורט רק על סוגיות/נושאים שסימנת כבעייתיים בקריאה הראשונה.
 
כמו כן, דאגתי לפתור לפחות 3-4 מבחנים משנים קודמות (בהתאם להיצע), כדי להתכונן כמו שצריך למה שמצפה לי, ולזהות נקודות חולשה ודברים בעייתיים. היתרון- ציונים גבוהים, וידע שבאמת נשאר איתך. החיסרון- אובדן כמעט מוחלט של חיים (או לחלופין עבודה- אני גם עבדתי במקביל, אז חיי הפנאי ירדו אצלי למינימום שבמינימום)... צורת הלימוד הזו דורשת -המון- זמן ואנרגיה, ואני אישית לא בטוח שאתמיד בה בשנה הבאה גם במחיר ירידה בציונים פשוט כי היא כ"כ תובענית.
 
בהצלחה! 
פרקטיקה אל מול "תיאוריה"
29/09/14 01:41
34צפיות
אז כשנכנסתי ללימודי המשפטים תמיד הייתה הנטיה להזכיר עד כמה הלימודים רחוקים מהעולם האמיתי. תמיד הייתה התחושה באוויר שהלימודים כמעט מיותרים. עם הזמן כולם השפיעו עליי, אם כי תמיד זה לא היה לי מובן מאליו. דווקא במקצוע עריכת הדין והייעוץ המשפטי החיבור בין פרקטיקה לתיאוריה היה נראה לי מאוד עמוק. בניגוד לדוגמה למהנדס שלומד חישובים ותהליכי רקע ובסוף אינו יודע איך להעמיד את הבניין באמת, במשפטים החומר הנלמד הוא הרבה פעמים אבן יסוד בהבעת טיעונים משפטיים נכונים. 
גם עכשיו, כשאני לקראת סיום וחושב הרבה (מדי) על הפרקטיקה המאיימת, אני מוצא את עצמי די מופתע מכך שההנחה הזאת כ"כ חזקה בתחום המשפטים. קראתי כתבי טענות, פסקי דין (מהשלום עד העליון), כתבות משפטיות, מאמרים וכו' והכל נראה קשור קשר הדוק ללימודים. אפילו יותר משחשבתי.
 
אז חוץ מזה שבאקדמיה (לפחות אצלנו) דווקא כן נוגעים בהליכים מול הלקוח ובעובדה שהרבה דברים נגמרו בגישור ובסיבות שבגינן נרצה לפתוח בהליך משפטי עבור עצם קיומו (מריחת זמן/סיקור תקשורתי), הרי שבאופן עקרוני לא מצאתי נדבך עמוק וסמוי בעולם המשפטי שלא קיבל ביטוי מספק באקדמיה. כל מה שראיתי עד כה בכתבי תביעה (אפילו של חברה מובילים) היה אפילו די טרוויאלי. יכול להיות שהמקצוע דווקא טמון בתיאוריה טובה, שקדנות וקשרים? גם כשאני חושב על מצבים שבהם ניאלץ להציע ללקוח פשרה במקום הליך משפטי "רגיל" וכו' אני מוצא את זה ככישורי חיים נרכשים שאינם קשורים דווקא לעולם המשפט (כל בעל עסק בסופו של דבר צריך לראות את התמונה הרחבה כשמדובר בלקוח, אין כאן שום דבר מסובך או מיוחד).
 
במילים פשוטות, אני כבר באמת מתקשה להבין במה התפרסמו המשרדים המובילים, מוינרוט וציון אמיר ועד מיתר וגולדפרב.
אני מפספס משהו? לא נתקלתי באף סוגיה שיש בה מן המורכבות שאינה משפטית-אקדמית.
 
שנה טובה וחתימה טובה :)
כן ולא
30/09/14 23:34
25צפיות
כשאומרים שהתיאוריה מנותקת מהפרקטיקה, אין הכוונה שהחומר המשפטי שנלמד באקדמיה אינו ישים במציאות. הרי אם הלקוח שלך רוצה לבטל חוזה עם הצד השני, הדבר הראשון שתעשה זה לחפש עילות ביטול. הכוונה היא שלא באמת מלמדים אותך לעשות חקירה נגדית, למשל. לא מסבירים לך מה זה תצהיר ומתי צריך לצרף אותו. לא מדברים איתך על הכנת עדים. לא מדברים איתך על שלבי התיק השונים. על איסוף חומר חקירה וכו'. גם הקורס בסד"א הוא בסה"כ בסיסי ביותר ואת רוב הדברים אתה לא יודע ולא תדע עד שלא תצטרך אותם.
 
ברור שבכל סוגיה שיש בה מורכבות, המורכבות תהיה משפטית-אקדמית. אם הדברים היו לחלוטין ברורים ולא שנויים במחלוקת, כל ההליך המשפטי היה מתייתר. החלק הארי של הפסיקה בעליון עוסק בפרשנויות כאלה ואחרות של כל מיני חוקים והסדרים, ומדובר למעשה בסוג של דיון אקדמי שיזלוג לפרקטיקה לאחר שיוכרע.
 
משרדים מובילים שונים התפרסמו בזכות דברים שונים. לעיתים, הגודל כן קובע. ולעיתים מה שמפרסם אותך זו היכולת שלך לשכנע את השופטים שדווקא הפרשנות שלך למורכבות המשפטית-האקדמית הספציפית הזו היא הפרשנות הנכונה.
אם נעשה הפרדה גסה
01/10/14 14:49
17צפיות
בין ליטיגציה לבין הכל השאר - אז לטיגציה באמת מזכיר קצת את לימודי המשפטים. כל השאר פשוט לא. עורכי דין של עסקאות לא קראו פסק דין מימיהם וחשבונאות הוא תחום הבנה הרבה יותר חשוב בשבילם מדיני חוזים אפילו. ועורכי דין של עסקאות מהווים היום בכובע כזה או אחר לפחות חצי אם לא יותר מהשוק.
רוצים לזכות בכרטיס לפסטיבל הטבעוני?
01/10/14 10:54
1צפיות
|פרח|אירוע הטבעונות הגדול בעולם, יתקיים ממש כאן בישראל בחול המועד סוכות ולכם יש הזדמנות לזכות בכרטיס זוגי.
היכנסו לפורום צמחונות וטבעונות וכתבו לנו על הבן אדם שהכי הפתיע אתכם ועבר לטבעונות ואולי תזכו בכרטיס לפסטיבל!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תו|אנחנו מחלקים חמישה כרטיסים זוגיים להופעה של אהוד בנאי באמפי שוני! כל מה שאתם צריכים לעשות זה להיכנס לפורום ציפורי לילה,
וכתבו לנו כתגובה להודעה איזה שיר של אהוד בנאי אתם הכי אוהבים ולמה? ואולי תזכו בכרטיס זוגי!

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|תו|בנוסף, יש לכם הזדמנות לזכות בכרטיס להופעה של אביתר בנאי! היכנסו כבר עכשיו לפורום מצעדים וביקורת מוזיקה
כתבו  לנו סיפור קצר שמשתמש מתוך שמות השירים מאלבומו החדש "יפה כלבנה" ותוכלו לזכות בכרטיס זוגי להופעה באמפי שוני|!|

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|בועית| היום בין השעות 19:00-20:30, נארח בפורום קריירה וחיפוש עבודה את טלי ברק , יועצת קריירה ובעלת חברת השמה.
טלי תענה על שאלות בנושאים העולם החדש של קריירה, תהליך גיוס עובדים, טיפים  וגם על איך למצוא בו עבודה רצוי קבועה ולאורך זמן.

מוזמנים לשרשר את שאלותיכם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
מעבר לאוניברסיטה
01/10/14 10:35
13צפיות
שלום,
אני אשמח אם מישהו שעבר ממכללה (הבינתחומי או המכללה למנהל) עבר לאוניברסיטה ויוכל לספר לי אם הוא ממליץ על המעבר (מבחינת התמחות, ציונים, פרויקטים וכדומה).
אני גם אשמח לדעת לאיזה פרויקטים שלא נסגרו כבר בשנה א' ניתן להתקבל ל בשנה ב' או בשנה ג' באוני' ת"א?
תואר שני במשפטים ללא משפטנים
29/09/14 00:02
41צפיות
אהלן,
אני בקרוב מסיים תואר ראשון בכלכלה ופילוסופיה באוניברסיטה העברית, ואני מאוד מתעניין במסלול לתואר שני במשפטים ללא משפטנים באונ' בר אילן.
חשוב לציין שאין לי כל עניין לעסוק בעריכת דין ולעשות השלמה כלשהי לקבלת תואר ראשון, הסיבה שאני מתעניין במסלול זה היא מכוון שלדעתי הוא יוכל לתת לי ידע חשוב ולעזור לי בתור מישהו שהולך לעסוק בתחום הכלכלי. 
כאשר האלטרנטיבה המקובלת לבוגר תואר ראשון בכלכלה שלא מעוניין לעשות תואר שני בכלכלה היא תואר שני במנהל עסקים, אז אני חושב שתואר במשפטים (בדגש על משפט כלכלי) יוכל לתת לי פן יותר מעניין לקריירה.
 
אשמח לשמוע תובנות שיש לכם בנוגע למסלול הנ"ל.. עד כמה הוא טוב? האם הוא באמת יוכל לעזור לי? ובכלל, כל דבר שיוכל לעזור לי להיסגר על החלטה...
 
תודה על העזרה...
ממליצה להבדיל בין עניין לבין פרקטיקה
29/09/14 04:38
36צפיות
אין ספק שהתואר הזה יוכל להוסיף לך עניין לקריירה, כמו כל קורס אחר שתלמד כהעשרה.
עם זאת, אני בספק עד כמה התואר הזה יכול לתת כלים מעשיים ופרקטיים לעתיד המקצועי שלך.
אני מציעה לך לעבור על רשימת הקורסים ולראות כמה מתוכם באמת מעניינים אותך ויכולים להיות לך מעשיים בקריירה.
קח בחשבון שגם הקורסים שנראים לך מעשיים (דוגמת דיני חוזים), נלמדים באופן מאוד שטחי ביחס לתואר ראשון במשפטים, כך שמעבר לידע כללי בנושא לא יהיו בידייך באמת כלים כדי להפוך את הידע הזה לפרקטי.
 
לדעתי הכי יעיל יהיה להתייעץ עם אנשים שכבר עברו את המסלול הזה.
אני בוגרת תואר במדעי החברה, וכשסיימתי את התואר נרשמתי ללימודי משפטים ללא משפטנים מתוך עניין. לאחר התייעצות עם כמה בוגרים, הבנתי שאין לי עניין בהעשרה כללית וביטלתי את ההרשמה. במקום זה חשבתי על כיוונים אחרים - תואר שני במקצוע אחר שיהיה יותר פרקטי, או תואר ראשון במשפטים. כמובן שבחרתי בסוף באופציה השנייה..
 
יתכן שהדיס המלצה שלי נובעת מכך שהתייעצתי עם בוגרי מדעי החברה, לכן אני שוב ממליצה לא להסתמך רק על דעתי ולבקש גם את דעתם של בוגרי כלכלה שסיימו את התואר הזה..
בנוסף, נסה להריץ חיפוש בפורום. אני בטוחה שהיו לא מעט שרשורים בנושא שאולי יחדשו קצת..
משפטים זה תואר תאורתי
29/09/14 14:25
31צפיות
גם ראשון וגם שני. התואר לא יתן לך שום כלים חוץ מכמה מושגים שתוכל להשחיל ולהשמע חכם יותר. הדרך היחידה להבין בפרקטיקה במשפטים זה לעסוק בזה (או לבוא עם זה במגע כחלק מעיסוק אחר). הבעיה עם התואר בבר אילן שאין בו יותר מדי יוקרה. אם הכוונה היא לקשט את הקוח הייתי הולכת על MBA מאת"א - תנאי הקבלה הקשים יחסית הופכים אותו לקישוט הרבה יותר יפה מאשר תואר שני ללא משפטנים. שני התארים, אגב, לדעתי, לא נותנים יותר מדי בפרקטיקה.
השאלה היא מה המטרה
30/09/14 23:16
11צפיות
אם המטרה שלך זה לקבל ידע כללי בתחום המשפטי, ללמוד מושגים וכללי בסיס שיכולים לעזור לך בכל מיני סיטואציות בעתיד, אז זה לא רעיון רע. אם המטרה היא לשפר את קורות החיים בתקווה שהתואר הספציפי הזה יפתח לך יותר דלתות במקצוע שלך, אז אני לא בטוחה עד כמה זה ישיג את המטרה.
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:20
2צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
האם לשלב תואר נוסף
22/09/14 23:49
73צפיות
שלום לכולם אני בהתלבטות גדולה ואשמח מאוד לתשובה מנסיון.
נרשמתי ללימודי משפטים וכלכלה בבר אילן, אך אני עדיין יכול להוריד את הכלכלה. רציתי לשאול האם תואר נוסף בכלכלה מהווה יתרון לגבי מציאת התמחות במשרדים גדולים?
לימודי המשפטים עצמם הם רק 3 ימים בשבוע, האם צריך את היומים החופשיים בשביל הלימודים? עבודות וכו':? יש לציין שאני לא צריך לעבוד ביומים הנוספים כך שהשאלה האם צריך להקדישם למשפטים או שבימים אלו אוכל ללמוד כלכלה בנחת?
כמה באמת לל ימודי המשפטים דורשים ביומיום ולא בתקופות המבחנים? כמובן שאני שואף לממוצע הגבוה שאוכל להשיג.
לגבי המסלול הישיר לתואר שני האם תואר שני בסיום 4 שנים יהווה יתרון?
סליחה על ריבוי השאלות אך אני באמת זקוק לתשובה.

שאלו פה בעבר בפורום (תנסה להריץ חיפוש)
23/09/14 16:21
63צפיות
בכל אופן, מ ניסיוני ככל שזה נוגע למציאת התמחות (לא יודע לגבי ההמשך) שילוב של תואר נוסף לא עוזר (בטח שלא במידה המתגמלת על האנרגיות שצריך להוציא בשבילו). כל זה נכון אם אתה מדבר באופן כללי על התמחות, וכן - גם אם אנחנו מדברים על ליטיגציה מסחרית/מחלקות מסחריות/בינלאומי/וכו'. המקומות שראיתי שדורשים עדיפות לשילוב כזה הם בעיקר רשות ני"ע והמחלקה להגבלים עסקיים ומוסדות ממשלתיים דומים.
ראשית, חברים שלי התקבלו ללא אוריינטציה כלכלית כלל, כך שמלכתחילה אני לא יודע עד כמה אותם מוסדות באמת מתכוונים לזה. שנית, ממש לא נראה לי ששווה להשקיע את השילוב עבור הסיכוי למצוא התמחות כזאת, גם אם היה בדבר כדי לסייע מאוד.
 
קח בחשבון שאני די בטוח שזה מה שתופס גם לגבי עבודה קבועה אך איני בטוח בכך. כמו כן, קח בחשבון שאם אתה מדבר על התמחות ספציפית (לא משנה אם במגזר הפרטי או הציבורי) אז ייתכן ששם ספציפית יש דרישה כזאת, אני מדבר באופן כללי כמי שהתראיין בהרבה מקומות שנחשבים טובים מאוד.
איך אני יודע שלא פסלו אותי על היעדר תואר משולב כלכלי? קודם כל ראיתי שאלו מחבריי ששילבו התקבלו למקומות או מקבילים לאלו שלמדו רק משפטים או נחותים מכך. דבר שני, התייעצתי עם מרצים וכולם אמרו לי חד משמעית שאין לי מה לחשוש מהתחום המסחרי כי אין לי תואר כלכלי. מעבר לזה - אם תסתכל על חלק ניכר מהחברה המובילים במשרדים האלו תראה שהם לא שילבו. ובסופו של דבר אתה גם קולט מה חשוב למראיין שלך, ואוריינטציה כלכלית לא הייתה דבר שנשאלתי עליו או שהיה ניכר כי למראיינים איכפת ממנו, ואלו היו התחושות גם של החברים המשולבים שהלכו לראיונות.
 
בהצלחה :)
מחזק את דבריו של MYRATH
23/09/14 17:12
75צפיות
חברה שלי סגרה שנה שעברה התמחות במחלקה מסחרית (בינ"ל) במשרד גדול מאוד והיא בכלל שילבה משפטים וממשל - באמת שחבל סתם לשלב בשביל הסיכוי להתקבל להתמחות במחלקה מסחרית במשרד מסוים. תנסה לעבור על הפרופילים של עו"ד במשרדי עו"ד מובילים (דרך האינטרנט), ותגלה שהרוב לא שילבו תואר כלכלי ויש גם כאלה ששילבו בכלל עם תחומים לא קשורים כמו יחב"ל או תקשורת (ועדיין עובדים במחקלה מסחרית). יחד עם זאת, במידה ואתה רוצה למצוא גיוון מסוים בתואר או שאותה רוצה לייצר לעצמך מעין "פתח מילוט" למקרה שבו לא תתחבר לפן המשפטי (קורה ללא מעט אנשים), אז יכול להיות שתואר בכלכלה יהווה יתרון. כפי שנאמר כבר, פורמלית יש משרדים שדורשים שילוב עם תואר כלכלי אך בפועל אתה יכול ללמוד משפטים בשילוב עם מדעי המדינה ועדיין להתמחות במחלקה מסחרית/שוק ההון ומנגד אתה יכול לשלב משפטים עם כלכלה ובסוף תשובץ במחלקת נדל"ן/ליטיגציה, הנקודה היא שעם אתה מגיע עם ממוצע של 90 נניח, אז אף משרד לא יפסול אותך בגלל שלו שילבת עם תואר כלכלי. נקודה חשובה שיש לזכור זה שאומנם תואר כלכלי לא אמור להשפיע יותר מדי על קבלה למחלקה מסחרית אך כן יש דרישה להכרה כללית של התחום, כלומר תנסה לקחת כמה שיותר קורסי בחירה או חובה בעלי אופי מסחרי (תאגידים/חברות, דיני ניירות ערך, הגבלים עסקיים וכיוצ"ב).
הדרך להתחקות אחר שרשרת הכתבים בתיק מסוים
22/09/14 00:20
40צפיות
אני מחפש כתבי טענות ראשוניים בתיקים מעניינים (בעיקר בתחומי המסחרי והמנהלי). כלומר, אני מחפש את כתב הטענות הראשון שהוגש בתיק, את כתב ההגנה ואת השתלשלות העניינים (החלטות/תביעות שכנגד וכו'). עד עכשיו הדרך הכי טובה שגיליתי היא חיפוש כתבי טענות בנבו, ואולם בשיטה זו לא ניתן לסווג את הדברים לפי נושא (ושימוש במילות מפתח לא עוזר...). דרך מסורבלת אחרת היא מעקב אחרי הנתונים שפסק הדין מספק (בד"כ מאזכרים הליכים קודמים בתיק). 
 
האם יש דרך יותר פשוטה שגם תניב תוצאות מעניינות? עד עכשיו ראיתי בעיקר דברים משעממים ביותר. 
ערכתי חיפוש לפי שמות של ליטיגטורים בכירים אך זה כמעט ולא העלה תוצאות.
נניח שאני רוצה לדעת במה משרד מסוים התעסק בשנים האחרונות - יש דרך להצליח לדלות את הפרטים הראשוניים בתיקים האלו (כדי לדעת על מה התיקים אני מחפש פסקי דין או החלטות בנבו)?
 
תודה :)
|*|פתחנו פורום לסדרה האהובה עליך|!|
21/09/14 17:35
3צפיות
לרגל העונה החמה ביותר בטלוויזיה, פתחנו את הפורומים הבאים:

|טי-וי| פורום מחשבות פליליות
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נקמה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום אוואטר והאגדה של קורה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום האישה הטובה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום שקרניות קטנות
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום על טבעי SuperNatural
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|טי-וי| פורום נויורק
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...

|טי-וי| עד עצם היום הזה
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


אם הפורום לסדרה האהובה עליך עדיין לא נפתח, אתה מוזמן לפנות אלינו במסר אישי ולהציע את פתיחתו.
אורך הלימודים
20/09/14 20:17
106צפיות
בבר אילן לימודי המשפטים הד בתוםם 3 שנים וסימסטר. ההתמחות מתחילה מיד בתום הסימסטר או שנה אחרי? במסלולים של שילובים שאורך הלימודים הם 4 או 4 וחצי שנים מתי עושים את הסטאז? והאם זה שמתחילים את ההתמחות מאוחר יותר כיוון שמסלול הלימודים נגמר מאוחר יותר (גם אם השנה הרביעית ביא שנת השלמה בכלכלה או במנהל עסקים) פוגעת בסיכויים להתמחות טובה? תודה לעונים.
למיטב ידיעתי התמחות אתה יכול להתחיל
20/09/14 23:05
73צפיות
כל עוד לא חסרים לך 2 ציונים בתואר.
זה המועד המינימלי. השאר תלוי בך, אתה יכול להתחיל במרץ שמיד בסיום לימודיך או בספטמבר או במרץ הבא.. עקרונית אין גבול ואתה יכול לקבוע שנה וחצי מראש גם - הכל תלוי בך ובמה שהמשרדים מציעים.
 
לגבי סוג ההתמחות - בד"כ משרדים מציעים התמחות למרץ וספטמבר, מדובר בתהליך מחזורי קבוע כך שאין שום סיבה שזה יפגע לך בהתמחות.
התמחות עובדת בשני מחזורים
21/09/14 05:58
82צפיות
האחד מתחיל ב --1 במרץ והשני ב-1 בספטמבר. אין שום חובה חוקית לעשות את זה ככה, אבל ככה מקובל ונדיר שמשרדים או גופים ממשלתיים שוכרים לתאריכים אחרים (אם כי ראיתי את זה קורה).
 
בחינות הלשכה הם בהתאם למחזורי ההתמחות (או יותר נכון להגיד ההתמחות היא בהתאם לבחינות לשכה) - כאשר יש בחינה במאי ובנובמבר (קרי חודשיים אחרי סיום מחזור התמחות).
 
בדכ אנשים נוהגים להתחיל התמחות ישר אחרי סוף הסמסטר האחרון, קרי במרץ. יש גם כמות גדולה של אנשים שמתחילה בספטמבר, אם כי קטנה מהכמות שמתחילה במרץ. לרוב מדובר באנשים של תואר משולב, אבל הרבה פעמים מדובר באנשים שרצו לטייל, או אנשים שלא הצליחו למצוא התמחות טובה למרץ.
 
אין שום נפקות למועד תחילת ההתמחות. אתה אומנם לא יכול להתחיל לפני סוף הלימודים (העניין עם השני ציונים זה לא שני קורסים - זה אחרי שכבר נבחנת בכל הבחינות וחסר לך ציון או שלא הגשת סמינר), אבל אחרי סוף הלימודים אתה יכול להתחיל מתי שבא לך. בעקרון פחות או יותר אותה כמות מתחרה על כל מחזור ככה שאין באמת חשיבות לאיזה מחזור אתה מחפש. הרבה מזה זה תזמון אז יכול להיות שהמקום בא לך עליו יתמלא ואם תרצה להתעקש על ללכת לשם תצטרך לחכות עוד חצי שנה - אבל זה יכול לקרות בלכ מקרה גם אם אתה לא עושה תואר משולב.
 
ובשתי מילים - אין לך מה לדאוג. הכל בסדר, ולמועד תחילת ההתמחות אין שום משמעות לכלום.
תנאי קבלה לפרקליטות המדינה (וגם מחוז)
17/09/14 21:26
125צפיות
שלום, אני עולה לשנה ג' ומתקרב לתקופת הראיונות בסמסטר א'. הייתי מעוניין להתמחות במגזר הציבורי ובפרקליטות בפרט, אני מודע להבדל בין 2 המקומות הנ"ל אך אודה לכם אם תוכלו להגיד, באופן כללי, מה הדרישות מבחינת הממוצע,  התנדבויות השונות או דברים אחרים בקו"ח לפרליטות המדינה (בג"צים) ופרקליטות מחוז (בעיקר אזרחי). תודה רבה לעונים!
אני לא יודעת לגבי בג"צים
18/09/14 21:21
93צפיות
אני כן יכולה להגיד לך שחברים שלי שהתקבלו לשם הם סטודנטים מצטיינים יוצאי אוניברסיטה, אבל זה לא אומר שאין שם גם סטודנטים אחרים, שאני פשוט לא יודעת עליהם.
 
לגבי הפרקליטות, הדרישות "המקצועיות" ממש לא בשמים. יש שם הרבה חבר'ה ממכללות, גם כאלה שהן לא הכי נחשבות, וגם טווח הממוצעים שם הוא רחב.
 
בפרקליטות שמים יותר דגש על מי שאתה כאדם. ברור שבראיון כן ישאלו אותך גם שאלות מקצועיות, אבל בעיקר מעניין אותם למה רצית ללמוד משפטים, למה אתה רוצה לעבוד דווקא בציבורי, למה דווקא בפרקליטות, איזה התנדבויות עשית, אם היית בכל מיני שליחויות מעניינות וכו'.
 
בסה"כ אם הממוצע שלך מעל 80 וכן יש לך איזשהם התנדבויות, שירות צבאי (אלא אם כן יש סיבה מוצדקת לאי שירות) או משהו אחר מעניין בקו"ח, לא אמורה להיות לך בעיה לקבל זימון לראיון. שם זה כבר יהיה תלוי בשליטה שלך בחומר הלימודי ובמידת הרצון שלך לעבוד בציבורי.
מחוז אזרחי
19/09/14 14:22
63צפיות
זה לא פרקליטות מבוקשת בכלל - ככה שנראה לי שדי קל להתקבל לשם. בגצים כמו שאמרה המנהלת זה מקום יותר מבוקש אז תהיה יותר תחרות. אבל כאמור אין איזשהם תנאים פורמליים נוקשים לקבל ראיון.
האם ממוצע של 85-86 מהעברית יספיקו?
19/09/14 16:57
83צפיות
האם ממוצע של 85-86 מהעברית יספיקו לבג"צים לצורך זימון לראיון? הייתי בטוח שהדרישות לפרקליטות הם בין הגבוהות בין מקומות התמחות כמו למשרדים הגדולים מאוד בערך שם לפי מה שהבנתי מתחת ל-90 לא ניתן להתקבל (למרות שזה נשמע לי מעט מופרך).
גם למשרדים הגדולים
19/09/14 23:22
106צפיות
אתה בכיף יכול להתקבל עם ממוצע סביב ה-87.
בג"צים יותר מבוקש אבל
20/09/14 13:05
101צפיות
לא כזה בעיה להתקבל לפרקליטות מחוז, אומנם זה נחשב למקום לא ר להתמחות בו אבל תנאי הקבלה פחות נוקשים מאשר למקומות מקבילים במגזר הפרטי (הדגש פחות על הציונים ויותר על "אופי" המועמד). בג"צים זה סיפור אחר, נחשב למקום יותר מבוקש אבל בכל אופן אם אכן יש לך ממוצע של 85-85 מהעברית, אז אני לא רואה סיבה מהותית שלא תקבל זימון לבג"צים (משם הקבלה פחות מתחשבת בממוצע ציונים אלא יותר ברושם שתשאיר במהלך בראיון).
ד"א, לא יודע מי איפה שמעתה (נשמע באמת הזוי) אבל למשרדים הגדולים (טופ 10) ממש אין דרישה של ממוצע 90, בטח שלא מהעברית. אם אתה בעל ממוצע של 90 מהעברית אז אתה כבר יכול להתחיל לפזול לכיוון העליון. סטודנטים ממקומות נחותים מהעברית כמו רייכמן או המכללה למנהל מתקבלים למשרדים שבטופ 5 עם ממוצע של 88-87 אז קשה לי להאמין שמהעברית תצטרך ממוצע של 90.
רונית כהן זמורה - מנהלת פורום טיפול זוגי ומשפחתי

פורום טיפול זוגי ומשפחתי

מענה על כך שאלה בדיסקרטיות היכנסו עכשיו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה