לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום עוברים לקנדה-מהגרים לקנדה, בן גאה למשפחת "ישראלים בקנדה". כאן המקום לסיוע הדדי וסיוע מקצועי למי שמתחילים או נמצאים בתהליך המעבר, ושל אלה שכבר בקנדה ויש להם סבלנות, רצון או אינטרס לעזור למי שמעוניין לעבור לכאן.
מטבע הדברים הנושאים לדיון בקהילת העוברים לקנדה הם הגירה, לימודים, עבודה, ניהול עסקים, וגידול משפחה באושר ובעושר במדינה הענקית והמעניינת הזו המשמשת היום יעד פופולרי להגירה של ישראלים ובית לכ 100,000 ישראלים.

הגירה היא עניין קשה ומסובך מעשית ונפשית,שאלות כמו קליטה חברתית, השרדות כלכלית, השארת בני משפחה אהובים מאחור, הסתגלות של ילדים ומבוגרים למנטליות השונה, לשפה החדשה ולמזג האויר הן שאלות שיעלו כאן. מטבע הדברים יעלו כאן שאלות חוזרות ונשנות בתחומים שונים, נשתדל להתייחס לכל שואל חדש בסבלנות ובאורך רוח, ומכם החברים החדשים נבקש: אנא השתדלו להיות קוראים פאסיביים בימים הראשונים, לקרוא את דפי הארכיון, שירשורים ישנים, שאלות נפוצות ומאמרים לפני שתשאלו שאלה חדשה, זה ישפר את כח המשיכה של הפורום.

נהלי ההגירה הם פשוטים וברורים ורבים מהגרים ללא סיוע של עורך דין, נשתדל לתת כאן מנסיונם של החברים הרבים כולל המנהל שעשו זאת לבד, אולם אסור לשכוח חברי הפורום ברובם אינם עורכי דין או יועצי הגירה, ואין להם אחריות משפטית או אחרת להמלצותיהם שרק משקפות את דעתם ונסיונם האישי הפרטי. במקרים אישיים מורכבים, במקרים היכולים להיות נתונים לפרשנות או שבצידן שתי בקשות מקבילות לויזה ן PR, ובמקרה שבו למועמד להגירה אין שליטה מלאה באנגלית שכירת בעל מקצוע יכולה להיות מעשה נבון.

היחסים בין ישראלים בחו"ל לבין מדינת ישראל ואורחות החיים בה הם נושא נפיץ ועדין, בשם חופש הביטוי חסימה ומחיקה כאן יהיו עניין נדיר, אבל דיונים שיירדו ללשון ביבים, או שיהיו פרובוקטיביים באופן חריג יימחקו. אאוטינג אסור ובמרבית המקרים יימחק, ביקורת על מנהלי פורומים מקומן במסר אישי למנהל הפורום או בתלונה להנהלת "תפוז", פוסטים חוזרים באותו שירשור מעיקים על הקורא וגם הם עלולים להמחק. זכרו אנחנו פורום מעשי לעזרה הדדית ולא מועדון ויכוחים.

אני מאחל לכולנו, שירשורים מעניינים, קליטה מוצלחת לאלה שייבחרו להגיע הנה וקריאה מועילה לאלה שיבדקו ובסוף לא לבוא לכאן את כולבם נכבד ובכולכם נתכבד. דיון פורה !!

 
מתחילים כאן !!!!    חובה לקרוא הודעה זו.
המשך...
הודעה חדשה

שניה לפני הגשה
25/10/14 23:04
39צפיות
היי חברים,
אני שניה לפני הגשה, רק מחכה לקבל מסמך תוצאות IELTS, הגשה על NOC לא פופולרי בכלל...
מחר אני מתכנן להגיש מסמכים לתרגום ואישור נוטריוני ויש לי מספר שאלות.
אני מגיש לבד בלי שום יועץ הגירה ולכן אין לי כל כך את מי לשאול
1. האם צריך לתרגם ולהגיש להם את תעודת השחרור מצה"ל? ברשימת המסמכים שבאתר שלהם לא מצאתי את זה.
2. לגבי תעודת נישואין - האם זה בסדר לתרגם ולאשר אצל נוטריון או שחייבים  אשרור תעודות נישואין בחתימת אפוסטיל דרך משרד הדתות?
3. יש לי "חורים" בציר הזמן התעסוקתי של 3 שנים לפני התפקיד הנוכחי שאותו ביצעתי 7 שנים, בפועל עבדתי בהרבה עבודות זמניות, אבל זה היה בציר הזמן של הלימודים, האם צריך להביא הוכחה כלשהי לעובדה שהייתי סטודנט באותו הזמן? האישור ממשרד הפנים? אבל שם רשומות כל העבודות הזמניות, מדובר על חודש- חודשיים לכל עבודה...
4. בנוסף לאישורי תואר וגליונות ציונים שיש לי מWES, האם צריך תרגומים של תעודות בגרות שלי ושל אשתי? מגישים את זה עלי.
5. האם צריך לצרף קורות חיים שלי ושל אשתי באנגלית? לא רשום באתר שלהם אבל כן ראיתי באחד הפורומים הישראליים שיועצת הגירה רשמה.
תודה על התשובות מראש
בהתבסס על זה שהתיק לי עבר והנחיות של CIC
26/10/14 05:43
7צפיות
1. לא
2. מספיק לתרגם ולאשר אצל נוטריון
if your documents"
"are not in English or French, send a notarized (certified) translation with a copy of the original version 
3.  לא הצגתי שום אישור על היותי סטודנט ולא ציינתי עבודות זמניות. עקרונית צריך, אך אם למדת כל התקופה אז נראה לי מיותר כי אין באמת ״חורים״ בקו״ח שלך....
4. אין צורך בתעודת בגרות
5. לא
 
באופן כללי שים לב כי בקשו לא לצרף מסמכים שלא התבקשת להציג - תצרף רק מה שמצוין בצקליסט IMM5612E.  פקיד שעובר על התיק שלך ירצה אותו מסודר לפי הצקליסט ללא "הפרעות" של מסמכים מיותרים....
״Do not send any additional documents when submitting your application to the CIO.״
מתלבטים וחוששים
25/10/14 11:28
113צפיות
היי, אני ובעלי מעוניינים להגר לקנדה. היינו בייעוץ אצל עורך דין בתא השבוע לבדוק אם לפי המקצועות שלנו ועצם העובדה שאנחנו יהודיים נוכל להגר. בהתחלה חשבנו על וויניפג בגלל שיש לי חברה שהיא גם מהגרת לשם ואני יודעת שתמיד קל יותר להגר איפה שיש מכרים, במיוחד שהגיעו לשם לפניך, מצד שני הבנו שהקור שם בלתי נסבל ואני מאוד מפחדת מזה. יש לי עוד חברה שמהגרת להליפקס אבל אחרי קריאה באינטרנט הבנו שבעייתי למצוא שם עבודה.... במקצועי אני שיננית פה בארץ ובעלי יש לו הנדסאי חשמל ואלקטרוניקה ועוד שנה אמור לסיים גם תואר בהנדסה רפואית. העורך דין אמר לנו שעם התואר שלו הוא יוכל למצוא עבודה בלי לעשות השלמת לימודים בקנדה ושאני כן אצטרך להשלים לימודים.אז השאלות שלי הן,איפה כדאי להגר בקנדה, מבחינת מזג אויר, קהילה יהודית, מקום ידידותי לילדים וכמובן מקום שנוכל למצוא עבודה במקצוע?אודה מאוד לכל תשובה.
תחליפו דיסקט
25/10/14 12:39
99צפיות
אתם לא במצב של לבחור.
תהגרו לאן שיקבלו אתכם כל עוד יש מקומות כאלה. כל שנה יש פחות ופחות אפשרויות.
זה לא שפרובינציות עומדות בתור ומחכות שתבחרו אותם. ההיפך.
 
אחרי זה מקסימום תעברו למקום אחר אם לא תסתדרו למקום שעליו הגרתם מלכתחילה.
איך ולא לאן
25/10/14 13:10
97צפיות
את שואלת את השאלה הלא נכונה
השאלה הרלוונטית עבורך כרגע
זה איך להגר ?
המסלול להליפקס דרך הקהילה נסגר
המסלול לויניפג בדרך להסגר, ובכל מקרה לוקח שנים של המתנה
מסלול המקצוע הולך להשתנות ויהיה קשה להגר דרכו
איך אתם הולכים להגר ?
כשיהיה לכם תשובה, ותהיו בדרך לקבל ויזות, תשאלו את השאלה לאן
למה יש לי תחושה שמטיפים לי ?!
25/10/14 14:04
89צפיות
אם השאלות לא היו לנו רלוונטיות לא היינו שואלים אותם! אנחנו לא מבקשים עצה כדי לקבל על הראש אלא עזרה ממישהו שכבר היגר גר שם עבר תהליך ולקבל טיפים והמלצות
הם לא מטיפים לך טלא מטיחים לך טת האמת לאנים
25/10/14 14:25
79צפיות
הם אומרים לך שלאור ההתפתחויות באפשרויות ההגירה אתם לא במצב של להסתובב מול חנויות הראווה ולבחור מה הכי יתאים לכם. שערי ההגירה הולכים ונסגרים ומה שבעצם יעצו לכם הוא לקפוץ על התכנית שתאפשר לכם להגר כי כבר כמעט ואין כאלה מסלולים ואלה שנותרו נהיו יותר ויותר קשים, כך שתקפצו על כל עגלה שתעבור בכיוון ואל תחכו לאוטובוס כי הם נהיים יותר ויותר דלילים.
זה הטיפ הכי טוב שיכול להיות..
25/10/14 14:56
74צפיות
בהחלט לקפוץ על התוכנית הראשונה שיש לך להגר...ועוד במילים אחרות.. הרכבת האחרונה לקנדה עוד מעט עוזבת...ויהיה קשה לקפוץ עליה...תבררו מה האופציה הכי מציאותית להגיע לשם כל עוד אפשר ואז תחשבו על לאן הולכים הלאה...השאלה האם אתם האמת רוצים להגר בכל הכוח או שזה תלוי אם תמצאו עבודה בהתחלה או לא? כי אלו שני דברים שונים שאתם צריכים לשאול את עצמכם. גם אולי תקראו את ההודעה הראשית בפורום של "מתחילים מכאן" וזה ייתן לכם קצת פרופורציות למה שאנחנו אומרים. בכל מקרה המון בהצלחה!!!
מצטרפת למיכאל ונאט3נאט - לכו על מה שאפשר
26/10/14 04:23
11צפיות
אם אתם רוצים להגר, תלכו על זה בכל הכח לאן שרק אפשר.
השאלה של איפה וכו' ממש משנית במצב היום, קודם כל תצליחו להגר ואח"כ תחשבו איפה לגור.
עוד נקודה למחשבה: בהנחה שתצליחו להגר (באמת שיותר קשה היום מפעם) קחי בחשבון את המחשבה הבאה:
קנדה היא המדינה השניה בגודלה בעולם. ברובה המכריע די קר. השיקול הראשון במעלה, לפחות בהתחלה, יהיה איפה תצליחו להתפרנס. כמהגרים בהחלט יתכן שתיאלצו להתפשר מאד על המיקום ואולי לזוז בעקבות העבודה. אני הייתי ממליצה להגיע מתוך הנחת יסוד שייתכן ותצטרכו לגור במקום מאד קר בשביל להתחיל את החיים שלכם בקנדה, ואם זה לא מתאים, אז כדאי לשקול שנית את התוכנית. העיר הגדולה היחידה שהייתי מגדירה כ"לא קרה" ביחס למה שאתם מכירים מישראל היא ונקובר, והיא עיר מאד יקרה, ולא בטוח שתתאקלמו בה בהכרח; ואם לא, מה אז? אתם צריכים לבוא בנכונות סבירה למה שבהחלט עשוי להיות העתיד שלכם. לא מתאים? הבנתי שבאוסטרליה די חם
אני לא מבין מאיפה הבטחון שהמסלול לויניפג
25/10/14 21:07
49צפיות
עומד בפני סגירה..
יש לך צפי לתאריך? ועל מה אתה מבסס את השמועות?
 
 
שני דברים,
25/10/14 22:44
37צפיות
1. הגישה הרשמית של רשויות ההגירה כרגע זו הגירה מבוסס מקצוע. שר ההגירה אמר שהוא שואף לסגור את כל המסלולים השבטיים ואתניים, ולהשאיר רק הגירה מקצועית.
2. מסלולי קהילות אחרות כבר נסגרו. ויניפג היא האחרונה שעדיין פעילה.
שאלה למי שנמצא בתהליך עם יועץ/ת הגירה :
25/10/14 23:26
42צפיות
היי,
לפני חתימה עם יועץ הגירה:
מה חשוב שיהיה בחוזה? לאילו פרטים לשים לב?
תודה
חוזה
25/10/14 23:45
31צפיות
- אם מדובר על הגירה דרך זה שהיועץ ידאג למצוא לך מעסיק קנדי, ולא חשוב אם מדובר על נהגי משאיות, הופכי המברגרים או כל מקצוע אחר, לדאוג שהתשלום יהיה תלוי במציאת המעסיק, ואם בסוף לא יהיה מעסיק, אז גם רוב התשלום לא יהיה.
- אותו הדבר אם מדובר על קשרים במסלול ייחודי שיש ליועץ ,כמו אלו שהיו עם כמה מסלולים פרובינצילים שהדרך היחידה להגר היתה במסלול המסוים רק דרך אותו סוכן, אז להתנות את התשלום, עם קבלה למסלול.
- אם מדובר על סתם מסלול רגיל שקיים לכל אחד, כל מה שעושה היועץ , זה למלא כמה טפסים, מה שייקח לו במקסימום שעה עבודה, מה שאתם יכולים לעשות לבד במשך כמה שעות, לדאוג שהתשלום יהיה בהתאם, כמה שווה שעת עבודה של יועץ ? לא לשלם עשרות אלפים על עבודה של שעה אחת.
חשוב לשים לב שהצד של היועץ
26/10/14 02:45
22צפיות
הוא לא איטל וינברג מוסקל.
יריית פתיחה
25/10/14 21:56
49צפיות
שלום לכל חברי הפורום, 
אני וחברה שלי רוצים להתחיל את תהליך ההגירה לקנדה (התיכנון הוא כמה שיותר מוקדם כמה שיותר מהר ובכל דרך אפשרית).
אני מהנדס תעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע עם ניסיון של שנה+ בתחום וחברה שלי סיימה תואר בכלכלה ומנהל וכבר שנתיים עובדת בתחום שוק ההון. 
כבר זמן לא מבוטל אנחנו בודקים את האפשרויות שעומדות לפנינו והאמת שזה עשה לנו סלט לא קטן בראש, ולכן החלטנו לקחת את שירותי חברת ייעוץ חיצונית שעוסקת בתחום. הבעיה שגם כאן יש מס' לא מצומצם של חברות ואנחנו קצת חוששים לבזבז את כספנו או את הזמן היקר שאוזל על חברה שיקרית.
אשמח אם תייעצו לנו על חברה ששווה להתחיל איתה את התהליך או אם בכלל חכם להתחיל את התהליך דרך חברת הגירה. אנחנו רק בתחילת הדרך ונשמח לשמוע את דעתכם על הנושא ובמיוחד נקבל בברכה כל עצה שתתנו לנו.  
 
לא צריך לירות באף אחד
25/10/14 22:26
40צפיות
וגם לא צריך לשלם ליועץ כשכל המידע ברור מפורסם
אין מסלולים סודיים
האפשרויות שלכם
1. שאחד מכם ירשם לתואר מתקדם בקנדה, אתם תקבלו ויזה, בן הזוג יקבל ויזת עבודה, אחרי שנה של עבודה, הוא יוכל לבקש תושבות.
2. לחכות ל2015 לפרסום של מסלול המקצועי החדש, הוא כנראה יכלול בנוסף לתארים, ניסיון וידע באנגלית גם מציאת מעסיק, מה שממש לא יהיה פשוט
3. לחפש היום מעסיק שירצה להעסיק מישהו מכם, ויהיה מוכן לבקש עבורכם ויזת עבודה, אחרי שנה של עבודה, תבקשו תושבות, זאת הדרך הכי קלה, ומצד שני הכי קשה, כי מאד קשה למצוא מעסיק כזה.
4. לשלוח מייל לקהילה היהודית בויניפג, כרגע יש המתנה של 3 שנים במסלול הזה, וחרב שהמסלול ייסגר לפני, כמו מסלולים דומים שנסגרו כבר.
אלו בערך האפשרויות שלכם, אין צורך לשלם לאף יעוץ
יש למעלה הודעה אדומה ענקית שכתוב "מתחילים כאן !!!! "
25/10/14 22:47
28צפיות
תתחילו שם, ובנוסף, תקראו את אתר ההגירה הקנדי (חפשו CIC בגוגל). הכל כתוב שם באופן די ברור.
רוב המהגרים לקנדה עושים את התהליך ללא עזרת יועץ הגירה.
שאלה לגבי אפשרויות הגירה לקנדה
25/10/14 15:17
82צפיות
אהלן, מה שלומכם? אני כרגע בצבא עדיין בן 20 - נשארו לי עוד 10 חודשים לשרות. 
אני פונה אליכם לדעת איזה מסלולים אם בכלל קיים משהו שיתן לי אפשרות להגור לקנדה. 
אני משרת כמנהל רשת (IT), עשיתי מספר קורסים בHP ובג'ון ברייס ואני דיי טוב בזה - הבעיה היא שזה לא לימודים אקדמיים או משהו הכל דרך הצבא אז אני לא יודע עד כמה זה תופס בחו"ל.
בנוסף לזה אני סוחר יומי במניות והולך לי שם טוב מאוד. אני מאמין שעד סוף השרות אני אגיע למצב שאני יכול לחיות רק מהמסחר. 
 
אני לא מתכנן לימודים בחו"ל, וגם התעודת בגרות שלי לא תאפשר לי לגשת ללימודים בחו"ל (האמת לא בדקתי, אני פשוט לא מאמין שאני אצליח) בלי לשפר בגרויות.
 
אני מתכנן לעבור לבד מהמשפחה, ההורים לא יכולים (בגלל קשיי שפה, עבודה וגם בריאות). קנדה זה רק אחד הכיוונים האפשריים אני פוזל לעוד מקומות. 
 
אני אשמח לקבל אתרים של דרושים בקנדה, אולי אני אוכל למצוא משרות שמתאימות לתפקיד שלי ואוכל ליצור איתם קשר. 
 
בקיצור השאלה שלי זה מהנסיון שלכם, עד כמה מעבר שלי אפשרי בלי תואר אקדמי - כמה זמן זה יקח ערך ומה אני צריך לעשות. אשמח אם תפנו אותי לגורם שמטפל (סוכנות או משהו כזה). 
 
תודה רבה!
 
יש לך אפשרות אחת בלבד
25/10/14 15:30
73צפיות
אם אתה לא מתכנן ללמוד, לא בישראל ולא בקנדה
יש לך אפשרות אחת בלבד להגר לקנדה
להתחתן עם אזרחית קנדית, כל שאר האפשרויות קשורות ללימודים בעתיד ,בעבר או בהווה
ואם לחשוב על לימודי תעודה
25/10/14 15:37
54צפיות
קודם כל, תודה על התשובה. 
אם לא ללכת לכיוון לימוד אקדמי באוניברסיטה, אלה על לימודי תעודה או קורס? 
האם קיימים מסלולים המשלבים קורסים + עבודה? 
אפשר
25/10/14 15:43
53צפיות
הלימודים לא חיייבים להיות אקדמאים לתואר
חפש לימודי תעודה ארוכים, מעל שנה, רצוי שנתיים. 
וזה אפשר
אבל, לא ממש תוכל לעבוד תוך כדי
רק 20 שעות עבודה בשבוע ורק בתוך קמפוס הלימודים שלך
ואך תבנה שהכסף שתרויח יכסה את העלויות שלך
אולי את האוכל והתחבורה, את הכסף ללימודים ואת הכסף למגורים תצטרך להכין מראש.
גם כדי לקבל ויזה תצטרך להראות שיש לך את הכסף למחייה
החוק עודכן ביוני וסטודנט מקבל אשרת עבודה פתוחה החל מהיום הרא
25/10/14 17:09
53צפיות
הראשון ללמידים עד 20 שעות שבועיות. ובסיום הלימודים מקבל אשרת עבודה פתוחה לא מוגבל בשעות כאורך הלימודים שלו. אבל אם הוא לומד במסלול של שנתיים או יותר אוטומטית יקבל 3 שנים עבודה
לא חסר מסלולי לימודים שדורשים רק תעודת סיום י"ב
תודה על התשובה אנג'לינה
25/10/14 17:14
41צפיות
אני אשמח לקבל יותר מידע על המסלולי לימוד שדורשים רק תעודת בגרות. אולי אתר או מקום שאני אוכל לעיין במספר קורסים כאלו..
האם קשה להתקבל אליהם? האם המדינה (קנדה) יכולה לא לאשר לי ללמוד אותם? 
נקלעתי למצב מבלבל. עזרה וייעוץ (אופטימי) יתקבל בברכה.
22/10/14 21:43
271צפיות

שלום אבריבאדי,
יש לי שאלה שאשמח לקבל עליה תשובה מפורטת כי אני הולך לקחת צעד שיכול להיות קצת מסוכן אך משתלם עבורי.
השתחררתי משירות צבאי של כ4 וחצי שנים כלוחם בצה"ל ומיד עליתי על המטוס.
אני עובד כבר חצי שנה בעגלות, בקנדה, ובשבועות הראשונים שלי כשרק הגעתי הנה
הכרתי מישהי והתחלנו להפגש, הכימייה עלתה,אני יכול להיות כנה ולאמר שהתאהבתי...
אני אוטוטו צריך לחזור ארצה, היא הציעה שנתחתן כדי שאשאר.
אני מאוד אוהב אותה, וחושב על הצעד הזה ברצינות, אך עם זאת, אני יודע שקיים כאן סיכון מסויים,
למרות שזה אמיתי, אני די חושש.

אני אשמח לקבל תגובות מפורטות על כל התהליך הזה, כיצד זה מתבצע? אקבל תושבות קבע מיד? אילו זכויות אני מקבל? מה הסיכונים הכרוחים בכך? אני תמים בנושא זה. אשמח לעזרה.

תודה רבה ומעריך זאת מאוד.
º
מה ההתלבטות?
23/10/14 08:12
99צפיות
ההתלבטות היא...
23/10/14 10:06
173צפיות
אני רוצה להשאר שם איתה. כנראה שנתחתן.
אני מתלבט לגבי מהם הסיכונים הכרוחים בכך?
אילו זכויות אקבל?
אקבל אישור לשהות בקנדה עם כרטיס של תושב קבע?
אקבל אשרת עבודה חוקית?
איך התהליך הזה עובד מתחילתו ועד סופו?
לא ברור לי
23/10/14 11:11
122צפיות
האם אתה שוהה שם כבר 4 שנים? האם אתה שב"ח בקנדה כרגע?
אם כן, כדאי לך להתייעץ עם עורך דין להגירה איך לעשות את זה הכי נכון כדי לקבל את ה PR.
 
אם לא, אז אין שום בעיה - תעשה הכל לפי ההנחיות, תקבל PR לאחר זמן מה.
תתעניין, תקרא את הנהלים באתר של CIC.
מה הסטטוס שלך כרגע, וכמה זמן אתה כבר בקנדה ?
23/10/14 18:27
89צפיות
יש לך ויזת עבודה, או שאתה "תייר" ?
אם אתה באמת אוהב אותה, ומוכן למסד את החיים איתה
23/10/14 18:46
116צפיות
ועדיין לא עברת את המועד בחותמת בדרכון, אתם צריכים להתחתן, אתה צריך להגיש בקשה להאריך את ויזת התייר, ובמידה ולא יאריכו, את חייב לצאת מקנדה, ולחכות עד שהספונסרשיפ יאושר.
מומלץ בתוקף לעשות את כל התהליך באמצעות יועץ הגירה מורשה.
אם עברת את הזמן  החוקי לשהייה בקנדה, לדעתי אתה חייבלדבר מייד עם יועץ, ולצאת מקנדה. אחרי חודש חודשיים בחוץ תוכל לחזור לבקר את  החברה שלך, ואז להתחיל את הספונסרשיפ.
 
אזהרה: אם  שוטרי הגירה יתפסו אותך בעגלה, תצטרך לשכוח מקנדה ומהבחורה. יגרשו אותך לישראל בלי אפשרות לחזור.
"PUFF DRAGON" & "מהמושב לטורונטו" -
23/10/14 20:27
111צפיות
אני על תקן ויזת תייר. (עובד בעגלות)
 
אני מוכן למסד את החיים איתה. כמובן שאם נסתכל על הכל מנק' מבט יותר ריאלית, אי אפשר לדעת מה יהיה מבחינת "LIFE TIME" אבל כרגע זה בהחלט המצב. אני רואה את עצמי איתה.
 
לגבי יועץ הגירה:
הם בארץ? או בקנדה? ואם הוא בארץ, איך אצור איתו קשר?
יש לך מישהו ספציפי להמליץ עליו? ומה בדיוק אני שואל אותו?
הרי כל ההליך הזה שאני מבצע כרגע קצת שונה מכל התהליכים המקובלים (עבודה נחשקת/ויזת לימודים וכו')
 
אני כבר נמצא ארבעה חודשים בקנדה (עיגלתי לחצי שנה. אבל ארבעה חודשים בדיוק)
 
ושאלה אחרונה, מה זה ספונסרשיפ ומהו התהליך של זה? איך בדיוק ספונסרשיפ שונה/דומה לחתונה שאני רוצה לבצע?
 
אני חייב להיות כנה איתכם,
אני אוהב אותה, הסיבה שאני רוצה להנשא לה (היא הציעה זאת) היא מכיוון ששנינו רוצים להשאר יחד והיא, לא יכולה לעלות לישראל... מובן לי שאם היא היתה ישראלית והיינו נפגשים איפשהו ברחבי הארץ, לא היינו מתחתנים בשלב זה. אבל זהו המצב.
 
נ.ב
תודה על האזהרה ידידי!
הדבר הראשון שאתה צריך לעשות, עוד היום, זה לעזוב את העגלה.
23/10/14 20:51
110צפיות
ואחרי זה, לקרוא את כל מה שכתוב באתר ההגירה הקנדי בנושא של Sponsership,
להתחתן, ולהתחיל את התהליך.
 
בהצלחה.
PuffDragon
23/10/14 21:03
107צפיות
למה לעזוב את העגלה?
אני מבין שזה לא חוקי, אבל זה הדרך שלי לחיסכון.
חסכתי מספיק עד עכשיו כדי "לשרוד" במשך חודשיים (להשכיר דירה + מחייה)
השאלה, כמה זמן זה תהליך הספונסרשיפ בדרך כלל?
סכנות
23/10/14 21:10
98צפיות
זה שעד עכשיו לא עצרו אותך, זה סתם מזל
הרשויות נלחמות בעבריינים כמוך, במיוחד בישראלים
אם יתפסו אותך, תוכל לשכוח מהגירה וקבלת תושבות במשך הרבה מאד זמן
רשויות ההגירה לא טמבלים, הם יודעים על קיום העגלות.
23/10/14 21:26
97צפיות
זה שעד היום לא תפסו אותך זה רק בגלל שהם היו עסוקים בלתפוס עבריינים כמוך בקניונים אחרים. זה רק עניין של זמן עד שיגיעו אליך. אתה מטרה קלה. עד עכשיו הסיכון שלך היה נמוך, עכשיו אתה מסכן את כל העתיד שלך, ואת אהבת חייך.
כמו שכתבו לך
23/10/14 22:36
81צפיות
אם היו תופסים אותך קודם, היית מפסיד רק כסף ואת הסיכוי לבקר בעתיד.
עכשיו אם יתפסו אותך, הלכה ההזדמנות, והלכה האהבה. יגרשו אותך ולא תוכל לחזור לקנדה, לא בתור תייר ולא אחרת.
אם אתה רציני לגבי מערכת היחסים, אתה חייב להפסיק לעבוד בעגלה מיד. מחר בבוקר עלולים לבוא ולתפוס אותך והכל הלך.
חתיכת רולטה לשחק...
אני ממליץ על אנג'לינה, וממליץ בחום, שתצא לחופש מהעגלות
23/10/14 22:36
93צפיות
עד אחרי שתקבל רשיון עבודה. אתה מסכן את עתידך, כי אם תיתפס בפשיטה של משטרת ההגירה, לא תוכל להגר לשום מקום אף פעם.
הינה הקישור לטלפון ולמייל של אנג'לינה. אתה חייב לעבוד עם יועץ, כי בהחלט הדרך שבה תגישו את התיק ייקבע הם רשויות ההגירה יחליטו שאלה נישואי נוחות, או נישואים אמיתיים.
 
 
שיהיה לך בהצלחה,
לכל אלה שחושבים שעגלות = סופר מסוכן
23/10/14 22:54
95צפיות
אני חייב לאמר לכם אנשים יקרים,
אמנם קיים סיכון לעבודה בעגלות, העובדים אינם חוקיים וזה "רולטה רוסית" אבל לא בדיוק...
ישנם חברות שמעסיקות חבר'ה לעגלות בחו"ל, לדוגמא, בקנדה.
והם קיימות 10 +- שנים ועד כה לא נתפס אדם אחד (במיוחד בקנדה)
 
מכיוון ש-
החברות עובדות באופן חוקי, משלמת מ'ס. לדוגמא-
ברשת ההמבורגרים "MOSES" (מכירים?)
במטבח, השותפי כלים הם סודנים אשר שוהים באופן לא חוקי בישראל. אבל אף אחד לא מציק להם, כי הם עובדים בתוך עסק חוקי לכל דבר שמשלם מיסים באופן חוקי לחלוטין.
 
לכן, רשויות ההגירה לא מטרידות עסק שפועל חוקית ותורם לרווחיות המדינה.
(למעט מדינות ארה"ב ששם ענייני ההגירה סופר דופר נוקשים יותר מכל מקום אחר בעולם)
זה ממש לא נכון. האנשים עצמם עובדים ללא ויזות
23/10/14 23:02
94צפיות
והעגלות האלה הן מטרה ידועה לפשיטות רנדומליות של משטרת ההגירה. העובדים הם המטרה, הם נעצרים ומועלים על מטוס בדרך לישראל.
 
אין להשוות את זה כלל למצבם של הסודנים שאותם אין לאן לגרש, כי סודן על פי החוק הבינלאמי נחשבת למדינה שאין להחזיר אליה מי שטענים לסטטוס של פליט.
המידע שלך שגוי והאנלוגיה לא נכונה
24/10/14 18:50
58צפיות
כפי שהמושבניק כתב לך, ישנן פשיטות תקופתיות על העגלות ואנשים מגורשים ומוכנסים לרשימה השחורה.
אלו החיים שלך שאתה מהמר עליהם. גם אם יש לך סיכוי של אחד למאה, אם האחד הזה הוא אתה, נדפקת במאה אחוז.
ואל תחשוב שהחברות האלו יספרו לך את האמת לגבי הסיכונים... הם הרי עבריינים בהגדרה, אתה באמת סומך עליהם שיגידו לך שיש סיכון אמיתי כשאתה עובד בשבילם והם עושים עליך קופה?
נישואים והגשת בקשת ספונסירשיפ אכן יכול להיות מצב אידיאלי עבו
24/10/14 23:27
44צפיות
אם הבחורה מגישה בקשת ספונסירשפ עבורך תוכל לקבל אישור עבודה תוך זמן קצר יחסית בעודך ממתין לאישור הסופי של התושבות PR
בגדול אין שום סיכון עבורך כל עוד הקשר שלכם הוא אמיתי, יש להשאר ביחד שנתיים אחרי קבלת התושבות
אבל אם הקשר שלכם נבנה אך ורק לשם מטרת אישור עבודה ותושבות, יש סיכוי שתתפס על misrepresentation וזה מצב לא נעים שיכול למנוע ממך להכנס לקנדה לשנתיים
הבחורה מצד שני נופלת עליה אחריות גדולה, היא תקח על עצמה התחיבות של 3 שנים, לדוגמא אם אתה מוצא את עצמך ללא הכנסה ופונה לעזרה כלכלית מהממשלה (SOCIAL ASSISTANCE ) או הוצאות רפואיות מופרזות ת היא זו שתצתרך לשלם את החובות שלך
גם אם אתם מתחתנים מגישים בקשת ספונסירשיפ ורואים שלא הולך לכם תמיד אפשר לצאת בכבוד ולהפסיק את התהליך ולחזור הביתה מבלי להפסיד דבר חוץ מהכסף ששולם ליועץ ההגירה
 
היי Angelina252
25/10/14 14:05
27צפיות
אני מבין מה את אומרת,
הקשר שלי עם הבחוה שלי לא נבנה רק לשם מטרת אישור עבודה ותושבות, לכן אני לא חושש מכך.
אבל יש לי מס' שאלות אלייך-
1) מה יועץ הגירה עוזר? ומה ההבדל בין ללכת ליועץ הגירה לבין לא לגשת לאחד כזה?
2) כמו שאמרת, אם לא הולך משהו בקשר "לא קרה כלום" וכל אחד חוזר הביתה.
זה אומר שאם קרה משהו לפני השנתיים, האשרות שקיבלתי (עבודה ותושבות) נעלמות?
תשובות
25/10/14 17:03
24צפיות
1- אם הקשר שלך אמיתי ואתה נשאר עם הבחורה בסופו של תהליך אתה תקבל תושבות קבע בין אם אתה מגיש בעצמך או שוכר את שירותיו של אדם מקצועי.
ההבדל הוא באורך התהליך, לרוב אדם מקצועי שהגיש כמה עשרות בקשות ספונסירשפי ידע להגיד על מה פקיד ההגירה יסתכל  ומה יחפש ויספק את כל המסמכים כבר עם ההגשה הראשונה, בעוד אדם פרטי ילך לפי הציקליסט ויכן שיפספס משהוא הבקשה תוחזר וכו..
2- אחרי קבלת התושבות אתה אמור להשאר בקשר שנתיים, אם לא יתכן שיפסלו את התושבות
בנוסף אני רואה לנכון לההתיחס על העבודה הלא חוקית שלך בקנדה, ברגע שמשהוא מקבל סטטוס תייר אז הוא לא רשאי לעבוד או ללמוד בקנדה ז" א מבחינה חוקית ברגע שתייר מתחיל לעבוד בקנדה(תיאורטית) הוא מאבד את הסטטוס שלו כתייר והוא יאבד אותו רשמית ברגע שיתפסו אותו.
בנוסף אתה פותח פתח להיות מואשם בהצהרת שוו misrepresentation שהיא עבירה לא קלה (אתה ומישמיצג אותך אם הוא יודע) . גם אם תגיש בקשת הספונסירשפ יש שאלות ששואלות אותך אם עבדתה או אם למדתה בקנדה. אם תענה בשליליה, תקבל את התושבות יהיה עדיין סיכוי שביום מן הימים יציליבו נתונים ויעלה השם שלך- אז ישללו לך את התושבות. ואז מה תעשה??? ואם תענה בחיוב ותהיה אמיתי גם שם המצב לא יהיה קל. תפסיק לעבוד לא חוקי, PR היום שווה הרבה יותר מהכמה אלפים שאתה משתכר בעגלות. יש לך הזדמנות שאין להרבה אנשים.
 
בהצלחה   
אשמח לעזרה בנוגע ל PR!! :)
23/10/14 01:32
138צפיות
בעוד זמן קצר ההורים שלי ואני צריכים לקבל את כרטיסי ה PR שלנו..

השאלה שלי היא כיצד חבר שלי יכול לקבל כרטיס זהה גם כן?
האם הוא יכול לקבל אותו באופן אוטומטי ברגע שנתחתן?
אם לא אשמח לדעת על האפשרויות שעומדות לפנינו כדי לקבלו.

תודה רבה לעונים!
תשובה
23/10/14 14:28
75צפיות
חברך יוכל לקבל פי אר רק אחרי שתעשי לו ספונסרשיפ לאחר שתשהיי תקופה של 6 חודשים בקנדה כמו כן להוכיח
שתוכלי לכלכל אותו בזמן שהייתו בקנדה.
אסור יהיה לו לעבוד כל התקופה הזאת עד שהוא יקבל את הפי אר.
קראי כאן על כך.
קבלת PR היא לא אוטומטית יש להגיש בקשת ספונסירשיפ
24/10/14 23:38
38צפיות
בעל תושבות קבע בקנדה PR יכול לעשות ספונסירשיפ (לבן זוג, הורה או בן) רק כאשר הוא נמצא על אדמת קנדה.
אפשר להגיש בקשת ספונסירפשים גם לחבר אבל הבקשה נהית יותר מסורבלת כי צריך להוכיח שאכן היה בינכם קשר של שנה לפחות מגורים חשבון בנק ועוד.. לפעמים עדיף להתחתן
אבל אזרח קנדי כן יכול להגיש בקשת ספונסירשפ גם אם הוא חי מחוץ לקנדה אבל מראה כוונה להגיע לחיות בקנדה עם אישור התושבות לבן הזוג.
 
האם מישהו יכול להמליץ לי על נוטריון טוב באזור המרכז?
23/10/14 09:05
83צפיות
אנחנו
23/10/14 11:51
117צפיות
עושים את התהליך דרך CN, הם יושבים בת"א ברח' הנירים 3.
אני יודעת שהרבה עזבו דרכם
CN הם יועצי הגירה, לא נוטריונים.
23/10/14 18:49
89צפיות
פתח דפי זהב.
רציתי לקבל המלצה ממישהו ולא סתם ללכת לפי דפי זהב..
23/10/14 23:08
55צפיות
תודה!
º
תודה!
23/10/14 23:21
32צפיות
אנחנו מרחובות
24/10/14 11:08
53צפיות
ועשינו אצל עורכת דין - נוטוריונית בשם נחום רונית 054-4992385.
מאוד נחמדה ונעימה.
אם אתה צריך יש לה גם מתרגמת שעובדת איתה....
º
תודה! אני צריך גם מתורגמנית.
25/10/14 18:45
5צפיות
אחרנו או שיש עוד זמן?
23/10/14 11:45
187צפיות
הי, האם עדיין ניתן להגיש בקשות לפי התוכניות של 2014? 
המקצוע של בעלי נמצע ברשימת ה38 מקצועות המבוקשים.
אם רק עכשיו אנחנו מתחילים את הכל, האם זה בכלל ריאלי לנסות ?
 
אם תספיקו לעשות
23/10/14 12:36
127צפיות
WES וIELTS בזמן ולהכין את הניירת אתם יכולים להגיש אפילו ביום האחרון.
אתם צריכים סמייל כזה
23/10/14 12:39
113צפיות
מה הNOC שלכם? נתחיל בזה. אם אתם לא מהנדסים במשאבים טבעיים אין יותר מידי סיכוי..
דבר שני איפה תעשו מבחן באנגלית IELTS? ואז לוקח זמן לקבל תשובות. אז דיי בלתי אפשרי כרגע .קיצר כדי שתתחילו להתכונן לשנה הבאה אל הלא נודע...
 
אתם מסתכלים ברשימה הנכונה ?
23/10/14 13:20
94צפיות
יש 50 מקצועות ולא 38
אז אולי אתם מסתכלים ברשימה לא נכונה
באופן תאורטי אפשר להספיק
רק אם המקצוע שלכם הוא לא ב10-20 הראשונים, הם כנראה ימלואו לפני התאריך האחרון.
ורק אם אתם מוכנים לטוס למקום רחוק לעשות מבחן באנגלית
תודה רבה על התשובות וההיענות!
23/10/14 13:36
85צפיות
אנחנו ממש בצעדים הראשונים
אז יש סיכוי שאנחנו טועים
אבל לפי מיטב הבנתנו בעלי מתאים לקבוצה הזאת:
0213: Computer and Information Systems Managers
 
מה הסיכוי? 
איפה אפשר לעשות את המבחן?  כי ראיתי שבארץ אין מקומות....
דרך אגב, אם בעלי שולט בשפה האנגלית (מנהל בחברה גלובלית שמתנהלת באנגלית), האם חייבים לקחת קורס? 
 
איפה הNOC מופיע ברשימה הרלוונטית?
23/10/14 13:39
88צפיות
המקצוע לא מופיע ברשימה
23/10/14 14:21
82צפיות
אם זה המקצוע של בעלך, הוא לא מופיע בכלל ברשימה
אם העבודה של בעלך עונה ל 2171 אז המקצוע כן ברשימה
אבל כנראה שזה יהיה בלתי אפשרי להגיש, כנראה שכבר עכשיו כמות הבקשות הקיימת תכסה את המכסה 
אוקיייי אני אעשה שיעורי בית ואחזור - תודה
23/10/14 15:22
61צפיות
פשוט יש כל כך הרבה מידע ברשת
ולצערי מתברר שרובו יישן או לא רלוונטי....
 
 
אשמח לדעת ע"פ מה אתה מבסס כי 10-20 המקצועות הראשונים יתמלאו?
23/10/14 22:04
53צפיות
אני עובד על בקשה ל-NOC בעשירייה הראשונה - לדעתך יתמלא לחלוטין לפני סוף השנה?
 
תודה.
פשוט
23/10/14 22:23
67צפיות
מה אנחנו יודעים ?
1. היום עובדים על בקשות שהוגשו ביוני עדיין
2. עד לפני שבועיים בעדכון האחרון של המכסות, המקצועות המבוקשים עלו כל שבוע ב50 - 100 כל שבוע.
3. עד לפני שבועיים עדכנו את הנתונים כמעט כל שבוע, ואז איחרו בכמה ימים, ופרסמו שהמקצוע הראשון הגיע למכסה.
4. מאז לא היה עדכון, לדעתי מחכים כדי למלא את המקצוע השני ברשימה, ככה הם פותרים את עצמם ממאות ואלפי בקשות מיותרות שישלחו אנשים כמוך, שרואים מקצוע עם 700 או 400 וחושבים שיש להם סיכוי.
5. כל הבקשות שהוגשו ביולי, אוגוסט, ספטמבר ואוקטובר עדיין מחכות, מדובר על 16 שבועות של בקשות שכבר עכשיו מחכות
6. מסתבר שבהתחלה לא שלחו הרבה בקשות, כי הרבה אנשים חיכו לתוצאות מבחני אנגלית ועל הכרה בתארים שלהם שלא היה ידוע איך צריך לעשות, לכן יש סיכוי אפילו שכמות הבקשות שנשלחה בחודשים האחרונים אפילו התגברה.
7. ונוסיף לזה את הבקשות שיוגשו בסוף אוקטובר ובנובמבר, והסיכוי שהמכסות האלו לא יתמלאו ב20 שבועות של עבודה, זה צריך מזל אלוהי כדי שיהיה מקום בדצמבר.
 
מספיק שכל שבוע המכסה של המקצוע בעשיריה הראשונה תעלה ב30 בקשות, כדי שכבר עכשיו, לא יהיה אפשר להכנס.
תסתכל היום על המכסה של המקצוע שלך, בימים הקרובים יפרסמו עדכון ותראה כמה בקשות נוספו בשבועיים האלו,
ככה תוכל להאריך בערך (בהנחה שקצב הבקשות לא עלה) אם יש לך סיכוי היום לשלוח ולקבל.
יש רופא/ה בקהל? מחשבות על מעבר- מאיפה מתחילים??
22/10/14 15:17
190צפיות
שלום לכולם, 
אנחנו זוג שמתעניין במעבר לקנדה. בעלי הוא רופא (בתחילת התמחות כירורגית) ואנחנו מניחים שהגירה על בסיס העבודה שלו תהיה הפתח הכי קל להגירה. 
רק שאין לנו מושג מאיפה מתחילים - האם יש מאגרי חיפוש/לוחות דרושים לרופאים? איך אפשר לאסוף מידע על בתי חולים ומחלקות שונות? האם חייבים להכיר באופן ישיר או שיש סוכנויות שמתמחות ברילוקיישן של רופאים באופן ספציפי? 
אנחנו לא מכירים אנשים בתחום, ולכן אם יש רופאים/רופאות בפורום נשמח ללמוד מניסיונכם. 
תודה!
:)
ממש לא
22/10/14 16:14
154צפיות
ההנחה שלכם לא נכונה
לא רק שלרופאים אין פתח הגירה קל
אלא הוא מאד קשה
יותר מזה
בקנדה (וגם כנראה בשום מקום אחר) לא יכירו בהתמחות הישראלית שלו והוא יצטרך לעשות אותה עוד פעם
לכן, אם אתם רוצים להגר, תהגרו היום ושיעשה את ההתמחות שלו מראש בקנדה או במקום אחר כי אין טעם שיעשה אותה פעמיים.
 
זה לא לגמרי נכון,
22/10/14 16:53
127צפיות
רופאים ישראלים יכולים לעבור בבית חולים 'אוניברסיטאים', בלי לעשות התמחות מחדש. אני מכיר אישית כמה כאלו.
אבל - זה *מאוד* קשה למצוא משרה כזו, יש מעט מאוד תקנים.
 
רוב הרופאים מגיעים לקנדה לעשות Fellowship לשנה או שנתיים. אחרי זה, אם אתם ממש טובים ומישהו מאוד ירצה אתכם, אולי תצליחו למצוא משרה כזו. הרוב חוזרים לישראל.
תודה על התגובות והבהרה
22/10/14 19:53
82צפיות
תודה לכם על התגובות. אני אולי צריכה להבהיר משהו - אנחנו מכירים את אפשרות הfellowship שאינה רלוונטית בשלב זה (אלא בעוד 6 שנים...כשייסיים התמחות) . לכן ברור לנו שעדיף לנסות עכשיו, בתחילת ההתמחות (הוא התחיל את ההתמחות לפני 4 חודשים. גם אם הוא יסגור שנה בהתמחות שאורכת שש שנים זה לא נורא "לחזור אחורה" ולהתחיל בקנדה שוב). הרעיון הוא להתמחות במוסד קנדי ולא להגיע עם ההתמחות מכאן. 
עכשיו, השאלה - האם יש למישהו פה הצעות איך לפנות למהלך הזה (של חיפוש התמחות בקנדה)?
(ברור שזה קשה, אנחנו בכל זאת רוצים לנסות ולא להרתע מהקושי). 
אפשרות אחרת : להחליף יעד
22/10/14 20:31
91צפיות
ניו זילנד מקבלת יותר בקלות רופאים ישראלים
יש להם חוסר ברופאים מקומיים
ולכן התהליך יותר קל
המדינות דומות,קנדה וניו זילנד,  שתיהן אנגלוסקסיות , דוברות אנגלית, מזג האויר באוקלנד דומה למזג האויר בוונקובר
שתיהן מדינות סוציאליות קפיטליסטיות מערביות ונמצאות בטופ העולמי.
הבעיה עם מה שאתה מציע היא
22/10/14 19:34
103צפיות
שמי שאינו אזרח או תושב קבע בקנדה  לא יכול בד"כ להתקבל להתמחות ברפואה בקנדה, והתמחויות ממקומות אחרים מלבד ארה"ב גם כן לא מוכרות.
המקרים הבודדים שאני מכיר אישית של רופאים מהגרים שהשיגו רשיון לעסוק ברפואה בקנדה הם כאלו שהגיעו דרך פלושיפ, רופא עיניים שקודם קיבל תושבות קבע ואח"כ חזר למעשה על ההתמחות (וגם עשה על הדרך תואר שני בתחום הקשור לשירותי בריאות), ואחד שהוא מקרה יוצא דופן כיון שהוא נחשב למומחה עולמי בשני תחומים, וגם הוא היה צריך להילחם על זה (ההתמחות שלו נעשתה אגב באוקספורד). רוב הרופאים המהגרים שאני מכיר החליטו "להמציא את עצמם מחדש" ע"י לימודים לתואר מתקדם של תחום הקשור לרפואה ועיסוק בו (ואני לא מדבר על אלו שעובדים כנהגי מוניות כיון שהם לא מגיעים אלינו ללימודים בד"כ)
אני מכיר שני מקרים קצת שונים וקצת דומים.
23/10/14 03:24
67צפיות
המקרה הראשון, מישהיא שלמדה רפואה בישראל אבל מחזיקה גם בדרכון בריטי והשתמשה בהולידיי ויזה כדי להכנס לתוכנית של ממשלת nwt שהסכימה לקבל אותה כפראמדיק אחרי בחינה קלה למדי. אחרי שנתיים הם קיבלו pr והכירו בתקופה הזו כחלק מהתמחות של ארבע שנים. פעם אחרונה ששמעתי היא עדיין הייתה שם כי היא קיבלה תמריץ מטורף להישאר בחור שבו הם הוצבו. אבל המשפחה שלה עברה דרומה לאדמונטון.

המקרה השני, בזכות פירצה במסגרת האמנה השביעית בין קנדה ואומות המערב (קרי, בלקפוט, לו, קודיאק ובטח כמה מאחרים) מותר להם להביא רופאים לא קנדיים כיועצים לשירותי רפואה נקודתיים. לדעתי זה היה במקור בשביל רופאי שבטים שעברו ממונטנה, דקוטה ווושינגטון אלברטה ובי.סי.
בכל מקרה, מרדים שגר בסיאטל עושה גיחות של יומיים כל שבוע לססיות בקיטימאט ופרינס רופרט. הוא עושה או עשה את זה גם עם קהילות ביוקון.

בכל מקרה, מדובר על מקרים חריגים שהיו צריכים להיסחב לחורים איומים בשביל המקצוע.
אבל זו בדיוק הגאוניות של הגילדה
23/10/14 08:15
61צפיות
הם בהחלט מציעים לבוגרי fellowship להשאר, אם הם טובים.
יש רק עז קטנה צריך לעשות עוד פעם התמחות
כפי שענו לכם
22/10/14 19:20
87צפיות
גם אם רופאים נכללים ברשימת המקצועות המאפשרים הגירה (לא בדקתי) האופציה הזאת די סגורה כיון שהשנה או טו טו נגמרת ובשנה הבאה יהיו שינויים בתכניות ההגירה. הדבר היותר משמעותי הוא שעם התמחות או בלי התמחות, תואר ברפואה מישראל לא ממש מאפשר קבלת רישיון לעסוק ברפואה בקנדה וגם להתקבל להתמחות בקנדה על-סמך תואר ממדינה אחרת (מלבד ארה"ב) זה לא פשוט.
הדרך העיקרית, שלא בהכרח מבטיחה הגירה, היא כפי שענו לכם ע"י פלושיפ במרכז רפואי אוניברסיטאי. חפשו בפורום הודעות של תלתל11 שפירטה בעבר על המסלול. אני מכיר בודדים שהצליחו לקבל רישוי מקומי שלא דרך פלושיפ, אבל הדרך שעברו היתה מאד לא פשוטה.
º
הו, התמימות... ברוכים הבאים (או שלא) לארץ הגילדות.
23/10/14 08:10
41צפיות
אשמח לעזרה בנוגע ל PR!! :)
23/10/14 01:32
37צפיות
בעוד זמן קצר ההורים שלי ואני צריכים לקבל את כרטיסי ה PR שלנו..

השאלה שלי היא כיצד חבר שלי יכול לקבל כרטיס זהה גם כן?
האם הוא יכול לקבל אותו באופן אוטומטי ברגע שנתחתן?
אם לא אשמח לדעת על האפשרויות שעומדות לפנינו כדי לקבלו.

תודה רבה לעונים!
אשמח לעזרה בנוגע ל PR!! :)
23/10/14 01:32
21צפיות
בעוד זמן קצר ההורים שלי ואני צריכים לקבל את כרטיסי ה PR שלנו..

השאלה שלי היא כיצד חבר שלי יכול לקבל כרטיס זהה גם כן?
האם הוא יכול לקבל אותו באופן אוטומטי ברגע שנתחתן?
אם לא אשמח לדעת על האפשרויות שעומדות לפנינו כדי לקבלו.

תודה רבה לעונים!
FSW - שאלות על הוכחת ניסיון
20/10/14 21:54
182צפיות
שלום רב לכולם,
שאלה לגבי תוכנית FSW -
 
הוכחה של לפחות שנת ניסיון אחת ב-10 שנים האחרונות באחד מהמקצועות הנדרשים.
 
- הניסיון שלי מורכב מ-4 שנות ניסיון בצה"ל ועוד שנת ניסיון באזרחות.
- כל 5 שנות הניסיון הן ברקע של IT, אבל רק שנות ניסיון הצבא פוגעות בדיוק ב-NOC 2281.
 
א. האם אכן מספיק שאראה רק שנת ניסיון אחת רלוונטית ל-NOC שלי?
ב. האם אני מגיש את הבקשה עם 5 שנות ניסיון (שהן 13 נקודות)?
ג. איך אני מוציא מצה"ל אישור שעסקתי בתחום הזה?
 
תודה רבה וכל טוב,
טל.
מקפיץ...
21/10/14 18:46
47צפיות
מישהו? משהו?
 
תודה.
kdch mv"k
21/10/14 19:14
85צפיות
תכתוב את כל מה שצריך על מכתב עם לוגו של היחידה וכו.
קח איזה גלופה של נוהל או משהוא.
 
ותבקש מהמפקד שלך שיחתום.
אצלי זה תפס. אומנם לא בFSW אבל הם דרשו אותו פורמט.
תשובות לעצמי:
22/10/14 07:30
70צפיות
תשובות לעצמי לסעיף א' וב':
 
Factor 3: Work experience (maximum of 15 points)
 
In order to receive points for all of the jobs you have had over the past ten years, your work experience must be in one or more occupations listed in Skill Type 0, Skill Level A or B of NOC 2011. Follow the Determining your NOC category instructions above to find the NOC 2011 category that matches your skilled work experience over the past ten years.
 
מקור:
רגע רגע, נפל לי האסימון על משהו...
22/10/14 18:00
67צפיות
אם הבנתי נכון את מה שאמרת וציטט פה, מה שזה אומר זה דבר כזה:
 
-מספיק שאציג רק שנה ניסיון ב NOC עליו אני מגיש -> ברור וידוע.
-אפשר לקבל נקודות נוספות גם על Skill Type 0, Skill Level A or B of NOC 2011 שלא ברשימה??
 
מה שאומר, למשל שאני יכול לכתוב מכתב מהמעסיק שלי כאילו בשנה האחרונה (נגיד) עבדתי במקצוע X שנמצא ברשימה, וב 4 השנים הקודמות עבדתי במקצוע Y שאינו ברשימה, ועדיין אקבל את מלוא הניקוד כולל הזכאות.
 
אם זה נכון, ייתכן שזה עדיף לי שכן כי הניסיון ייראה יותר אותנטי בצורה כזו, מאשר אם ירשום שעבדתי ב X חמש שנים...
זו בדיוק הסוגייה עליה אני מנסה לקבל תשובה חד משמעית!
22/10/14 23:06
228צפיות
אני לא יודע אם "לאלץ" את אחת משנות הניסיון להתאים בדיוק תחת ה-NOC או להציגה כפי שהיא (עדיין נופלת ל-NOC type B).
ועד כה אף אחד לא ענה לי (מלבד התשובה שנתתי לעצמי).
 
אשמח אם מישהו יוכל לאמת בשבילנו את הדברים.
לא הצלחתי לעקוב אחרי השאלה שלך אומר רק דבר אחד
24/10/14 23:48
15צפיות
למכתבי ההמלצה יש משקל רב מאוד מאוד מאוד
ופקידי ההגירה יודעים להריח מה מפוברק, לא מדויק או בכלל לא קיים.
גם אם תעבור את שלב הסינון הראשוני שנעשה בקנדה יתכן וטיפול בשלב השני.
תמלא את כל ההוראות שיש תחת הכותרת של Work Experience ב Checklist and in the Guide
ותוסיף מסמכים שיכולים לתמוך בגרסה שלך כמו חוזה העסקה, תלושים וכו..
בהצלחה
מה קורה אם
25/10/14 17:35
10צפיות
אין אפשרות להמציא מכתב המלצה מקבלן שדרכו עבדתי מאחר והוא כבר אינו קיים. יש תלושים ויש טופס 106, האם ניתן לרשום מכתב הצהרה ממני המסביר את המצב (שאין אפשרות להביא מכתב המלצה) ולרשום בו במפורט מה היה תפקידי בעבודה שעבדתי?? 
עוד שאלה: אם עבדתי במקום מסוים הרבה זמן האם אפשר להביא תלוש משכורת אחרון המוכיח מה הייתה משכורתי במקום כל התלושים (או טפסי 106) שעולים הרבה כסף לתרגם?
אישור מקורי באנגלית
22/10/14 15:22
87צפיות
שנשלח במייל (הודפס על ידי ולא נראה כמו מקור) נחשב כמקור או כהעתק (מאחר והחתימה והחותמת כבר לא בצבעה המקורי וכו)?? צריך אישור נוטריוני למסמך כזה?
על איזה אישור מדובר?
22/10/14 16:42
49צפיות
לרוב אפ המסמך באנגלית והוא לא תעדת יושר, מבחן אנגלית או אישור WES אין צורך במקור
יש צורך לנאמן למקור למסמכים שהמקור שלהם לא אנגלית או צרפתית
 
זאת אומרת
22/10/14 20:48
44צפיות
אם המסמך המקורי הוא באנגלית אז אפשר רק לצלם אותו וזה יהיה קביל, חוץ ממה שציינת?
המלצה על סוכן / עוד לתהליך ההגירה
21/10/14 09:53
183צפיות
שלום,
הייתי שמח לקבל המלצות על סוכן הגירה או עו"ד מומלצים ליווי התהליך. בעיקר על סמך ניסיון אישי.
אם אפשר גם טווח מחירים של כמה צפוי לעלות לי השירות.
 
אשמח אם אנשים יוכלו לחלוק את ניסיונם האישי.
תודה מראש
על סמך מה ?
21/10/14 10:18
158צפיות
על סמך מה אתם רוצים להגר ?
אם זה על סמך המקצוע , איחרתם את המועד השנה, לא תספיקו להגיש השנה.
והתוכנית החדשה ב2015 אף אחד, ואף סוכן לא יודע עדיין מה יהיה
אם זה על סמך לימודים , תרשמו ללימודים, אין צורך בסוכן
ואם זה על סמך הקהילה, גם כאן אין שום משמעות לסוכן, כל הפעילות מבוצעת מול הקהילה, אם לא יבטלו לגמרי את המסלול השנה.
אתה טועה ומטעה לפחות בנושא FSW
22/10/14 17:38
54צפיות
אתה לא יודע באיזה מקצוע היא, אולי המכסה לא התמלאה בכלל אצלה?
סוכנת הגירה
21/10/14 13:16
140צפיות
רונית שלום,
ממליצה לך על סוכנת ההגירה שמלוה אותנו בתהליך, מיכל אוחיון. התרשמנו מיושרתה ומהמקצועיות שלה מהרגע הראשון.

בהצלחה בתהליך!
סוכנת הגירה
21/10/14 13:16
118צפיות
רונית שלום,
ממליצה לך על סוכנת ההגירה שמלוה אותנו בתהליך, מיכל אוחיון. התרשמנו מיושרתה ומהמקצועיות שלה מהרגע הראשון.

בהצלחה בתהליך!
º
קיבלתם PR?
21/10/14 21:10
68צפיות
אנחנו קיבלנו PR והלכנו דרך מיכל
21/10/14 23:03
113צפיות
היא לא חאפרית ואם יש לך סיכוי להגר היא תטפל בכם.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה