לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום עוברים לקנדה-מהגרים לקנדה, בן גאה למשפחת "ישראלים בקנדה". כאן המקום לסיוע הדדי וסיוע מקצועי למי שמתחילים או נמצאים בתהליך המעבר, ושל אלה שכבר בקנדה ויש להם סבלנות, רצון או אינטרס לעזור למי שמעוניין לעבור לכאן.
מטבע הדברים הנושאים לדיון בקהילת העוברים לקנדה הם הגירה, לימודים, עבודה, ניהול עסקים, וגידול משפחה באושר ובעושר במדינה הענקית והמעניינת הזו המשמשת היום יעד פופולרי להגירה של ישראלים ובית לכ 100,000 ישראלים.

הגירה היא עניין קשה ומסובך מעשית ונפשית,שאלות כמו קליטה חברתית, השרדות כלכלית, השארת בני משפחה אהובים מאחור, הסתגלות של ילדים ומבוגרים למנטליות השונה, לשפה החדשה ולמזג האויר הן שאלות שיעלו כאן. מטבע הדברים יעלו כאן שאלות חוזרות ונשנות בתחומים שונים, נשתדל להתייחס לכל שואל חדש בסבלנות ובאורך רוח, ומכם החברים החדשים נבקש: אנא השתדלו להיות קוראים פאסיביים בימים הראשונים, לקרוא את דפי הארכיון, שירשורים ישנים, שאלות נפוצות ומאמרים לפני שתשאלו שאלה חדשה, זה ישפר את כח המשיכה של הפורום.

נהלי ההגירה הם פשוטים וברורים ורבים מהגרים ללא סיוע של עורך דין, נשתדל לתת כאן מנסיונם של החברים הרבים כולל המנהל שעשו זאת לבד, אולם אסור לשכוח חברי הפורום ברובם אינם עורכי דין או יועצי הגירה, ואין להם אחריות משפטית או אחרת להמלצותיהם שרק משקפות את דעתם ונסיונם האישי הפרטי. במקרים אישיים מורכבים, במקרים היכולים להיות נתונים לפרשנות או שבצידן שתי בקשות מקבילות לויזה ן PR, ובמקרה שבו למועמד להגירה אין שליטה מלאה באנגלית שכירת בעל מקצוע יכולה להיות מעשה נבון.

היחסים בין ישראלים בחו"ל לבין מדינת ישראל ואורחות החיים בה הם נושא נפיץ ועדין, בשם חופש הביטוי חסימה ומחיקה כאן יהיו עניין נדיר, אבל דיונים שיירדו ללשון ביבים, או שיהיו פרובוקטיביים באופן חריג יימחקו. אאוטינג אסור ובמרבית המקרים יימחק, ביקורת על מנהלי פורומים מקומן במסר אישי למנהל הפורום או בתלונה להנהלת "תפוז", פוסטים חוזרים באותו שירשור מעיקים על הקורא וגם הם עלולים להמחק. זכרו אנחנו פורום מעשי לעזרה הדדית ולא מועדון ויכוחים.

אני מאחל לכולנו, שירשורים מעניינים, קליטה מוצלחת לאלה שייבחרו להגיע הנה וקריאה מועילה לאלה שיבדקו ובסוף לא לבוא לכאן את כולבם נכבד ובכולכם נתכבד. דיון פורה !!

 
מתחילים כאן !!!!    חובה לקרוא הודעה זו.
המשך...
הודעה חדשה

שלום, אשמח לעצה בנוגע להגירה לקנדה
30/09/14 00:46
100צפיות
יש לי תואר ראשון במשפטים
ורישיון עו"ד . 
אני בודקת את האפשרויות להגירה לקנדה - האם התואר או הרישיון עו"ד עוזר לי מבחינת ההגירה ? 
חוץ מזה יש לי משפחה בקנדה - לא קרבה ראשונה - דודים ובני דודים. 
אני רוצה לעבור עם הבת זוג שלי.
יש לה תעודת בגרות - לא לימודים גבוהים- היא עסקה כסייעת במרפאת שיניים כמה שנים.
אשמח לשמוע עצות באיזה מסלול הכי מומלץ על מנת להגר לקנדה .
 
 
קראת את ההודעה הראשית בכניסה לפורום?
30/09/14 06:41
77צפיות
כדאי שתקראי זה ייתן לך פרספקטיבה...עריכת דין בקנדה זה לא כמו בישראל..על בסיס המקצוע הזה אין אופציה להגר..לא כרגע בכל אופן..
כן קראתי.
30/09/14 13:33
53צפיות
מה בנוגע לשאר שאלותיי..
 
בנוגע למשפחה?
בנוגע לבת זוג?
 
 
שאלה על ויזת עבודה
30/09/14 09:33
37צפיות
אתמול דיברתי עם יועץ הגירה שאמר לי שאחרי שמקבלים נומיניישן יש אפשרות להוציא ויזת עבודה, כלומר אפשר כבר להגיע, להוציא ויזת עבודה לשנה ואח"כ לחדש לעוד שנה.
שויזת עבודה לא מותנת במעסיק (כמו פעם) וניתן לחדש גם אם נמצאים "בין עבודות". וככה לחכות ל PR.
נשמע לי קצת ריסקי, לא מבינה בזה. אשמח לתובנות.
תודה
הגירה לפרדריקטון
30/09/14 07:33
38צפיות

שלום לכולם
שאלתי את השאלה הזו גם בפורום השכן, ואז גיליתי את הפורום הזה, אז אני אשאל גם כאן.
אנחנו משפחה בת 4 נפשות (אני, בעלי ושני ילדנו) ופנינו לקהילה היהודית בפרדריקטון לצורך הגירה.
פנינו אליהם עצמאית, ללא שימוש בשירותים של יועץ הגירה. (אני יודעת שהרוב מתייחסים לפרדריקטון כאל "חור" והנתיבות של ישראל, אבל אנחנו קראנו המון, ודי התאהבנו בשלווה, בירוק מסביב, בשקט, ואנחנו סגורים על המקום.)
למייל הראשון ששלחנו לקהילה ענו לנו די מהר (באותו היום) והעברנו לבקשתם קו"ח ולינקים להצעות עבודה שמצאנו בעיר שמתאימות לנו. ואז הם שאלו אם אנחנו מגיעים דרך יועץ הגירה.... אמרנו שלא. במייל הבא, קיבלנו תגובה שהנתונים שלנו הוכנסו לתור ארוך של ממתינים וכעת יש להמתין לתשובה מספר חודשים לא ידוע. באם לא ייצרו איתנו קשר עד אפריל 2015 - לחזור אליהם שוב. 
ועכשיו אני תוהה... אולי ירינו לעצמנו ברגל בעצם זה שלא השתמשנו בשירותי יועץ הגירה? למישהו יש ניסיון איתם, ויודע להגיד אם באמת זה תהליך של חצי שנה עד שמקבלים מהם אות חיים?
תודה!
 
דירות לסטודנטים בדאון טאון טורונטו
29/09/14 20:45
61צפיות
שלום, אני מתחילה בינואר 2015 לימודים בטורונטו בג׳ורג׳ בראון קולג׳. הקמפוס ממוקם ב-200king street east. האם מישהו מכיר אתר מוכר וטוב למציאת דירות לסטודנטים בדאון טאון? האם קיים משהו בין ישראלים? דירות שמושכרות לסטודנטים ישראלים?אשמח לעזרה
דירות
29/09/14 20:50
56צפיות
באתר זה תמצאי דירות עם שותפים בלי וגם סאבלט
סליחה באתר זה מצאי דירות
29/09/14 23:22
49צפיות
º
האם יש חובה בהצעת עבודה למינטובה ?
27/09/14 20:01
114צפיות
לא. יש אלטרנטיבה של המלצת הקהילה היהודית
28/09/14 04:47
122צפיות
או המלצה של חברים או קרובי משפחה. מציע שתקרא יסודית את אתר ההגירה הפרובינציאלי..
 
קראתי יש שם 6 תוכניות .
28/09/14 16:04
89צפיות
תודה
|*|נפתח פורום הפרעת אישיות גבולית
28/09/14 11:20
11צפיות
|סיוע|הפרעת אישיות גבולית נחשבת לאחת ההפרעות הנפשיות הנפוצות בארץ ובעולם. לכן פתחנו פורום לכל מי שמתמודד עם ההפרעה הזו.
הפורום הוא המקום בו תוכלו לשתף, לתמוך, להכיר אנשים שמתמודדים עם קשיים דומים ולראות שאתם לא לבד בזה.

מוזמנים כבר עכשיו לפורום הפרעת אישיות גבולית
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הוכחת תושבות לOHIP . לקח לנו חודש וחצי לעשות רשיון נהיגה ול
27/09/14 06:39
165צפיות
שכור דירה .
היום ב  service ontario  נאמר לי שאני אהיה זכאי לכרטיס 3 חודשים מהתאריך על הרשיון נהיגה, ולא 3 חודשים מהכניסה.

במה אתם השתמשתם להוכיח תושבות מהיום הראשון ?
º
המסמך הלבן שקבלת ב LANDING
27/09/14 07:26
87צפיות
דרקון, חשבתי על התשובה שלך... זה לא מספיק
27/09/14 15:02
89צפיות
יש מספר מסמכים שהם דורשים על מנת להוכיח שהתחלת את שלושת החודשים שלך כתושב. מה שקורה, לרוב, חלקנו מגיעים ללנדינג וחוזרים לארץ. זה יוצר מצב שבו הפקיד באופיס ירים עוד יותר את הגבה וישאל מאה אלף פעם בנושא, במיוחד אם תציג לו כרטיס PR שניה אחרי שנחתת. במעמד זה, אני רוצה לתת טיפים למהגרים עתידיים שעתידים לשכור קונדו ( אולי מתיחס גם לאפרטמנט ? ):1. מי ששוכר בשלט רחוק, נא לוודא שבעל הדירה יתן לכם את החוזה המקורי! כי לא מקבלים צילום!2. בחוזה שכירות יש להכניס את 2 בני הזוג וכך גם בביטוח שנדרשים לשלם על הקונדו! 3. להנפיק 2 כרטיסי ויזה ( לא מקבלים הוכחה של דביט ) וכל אחד צריך להביא סטייטמנט עצמאי.4. כששוכרים קונדו אין שום חשבונות נלווים ולכן מאוד קריטי להשיג את כל הנ״ל וכמובן גם רשיון נהיגה ( לפחות g1 )
הם באמת מחמירים עם כל מה שקשור להוכחת שהיה על מנת
27/09/14 14:30
89צפיות
להיות זכאי לביטוח בריאות...גם לנו, או בעיקר לי עשו בעיות עם הוכחת שהיה אבל אחרי שסיפקתי את המסמכים הדרושים ( אחרי כמעט חודשיים ), נאמר שאני מקסימום אוכל לקבל כרטיס זמני אם אצטרך לגשת לטיפול. בסופו של דבר כל הכרטיסים של כולנו הגיעו ביחד ולפני שחלפו 3 חודשים לשהותינו כאן.
העניין הוא שלצורך המרת רישיון לא צריך שום הוכחה
28/09/14 06:41
47צפיות
בארה"ב נידרשנו לחוזה + חשבון גז + דרכון + כרטיס בנק. ובלי חוזה וחשבון גז על שמנו לא היינו מגיעים ל 6 נקודות.
אונטריו סנטר
27/09/14 17:23
83צפיות
מאוד משונה מה שאתה מספר. היינו השבוע באונטריו סנטר.  הגענו לפני חודשיים. הפקידה הייתה יעילה והכל הלך מהר. היא אמרה שנקבל את ה OHIP בדיוק שלושה חודשים מרגע הנחיתה. היא ידעה מתי נחתנו מהמחשב. זה הפתיע אותנו כי בדרכון אין חותמת כניסה ובפורום תמיד כותבים שלקנדים אין רשום מדוייק של כניסה ויציאה.
היא בדקה:
כרטיסי P.R., את הדף הלבן שבתוך הדרכון שקבלנו בלנדינג שנתיים קודם, וחוזה שכירות שבו מופיעים השמות של כולנו.
זה הכל. לא כרטיסי אשראי ולא תעודות סטודנט ושום מסמכים נוספים. ברשיון הנהיגה עדיין לא התחלנו לטפל.
מגיב לעצמי. הייתי היום הצלחנו להוציא חלקית. סיוט מההפטרה
28/09/14 06:39
73צפיות
המלצה ראשונה , לא ללכת בשבת. היה תור של שעה וחצי.
המלצה שניה, לא ידעתי שכדי לקבל לוחיות צריך להביא את מסמכי המכס מהגבול. (הייתי ביום ו' הראיתי את כל המסמכים, שאלתי אם מלבד ביטוח רכב צריך עוד משהו, ואמרו לי שלא)
 
אז עמדתי שוב בתור של השעה וחצי.
OHIP
הפקידה של שבת האמינה לי לגבי התאריך שבו נכנסנו, ואפילו לא חיפשה שום מסמך. היה לי דרכון, רשיון נהיגה, PR card , וכרטיס בנק.
 
הכרטיס של אישתי איפשהו, אבל לא מצאנו אותו, אז ניסיתי לבוא עם ה COPR הלבן מהגבול.
זה לא מספיק טוב.
הסעיף של P.R SINCE באמצע, די למעלה היה ריק. היא אמרה לי שזה חייב להראות ממתי היא PR.
אמרתי לה שהיא יכולה לראות למטה את החתימה של הפקיד, עם התאריך. שאת הטופס הזה קיבלנו בדואר והם לא ידעו מתי ניכנס, ובגלל זה זה ריק.
לא עזר.
זמני קבלת ויזת FSW
27/09/14 02:21
169צפיות
שלום  לכולם, אני ובעלי התחלנו בתהליך הבקשה לויזת FSW באמצעות משרד עורכי דין, ושלחנו את הבקשה באוגוסט, לאחר מבחני האנגלית ואיסוף כל הטפסים הדרושים. רציתי לדעת אם למישהו פה יש ניסיון בהערכת הזמן שלוקח למשרד בקנדה להודיע שאנחנו נכנסנו במכסת האנשים למקצוע? וכמה זמן לוקח למשרד בישראל לעבוד על התיק ולאשר את הויזה?
הסיבה שאני שואלת היא - שאני מאוד רוצה ללמוד תואר שני בהנדסה באוקטובר הקרוב (אחרי תואר ראשון כזה) וזה ייקח שנתיים, ובעלי בטוח שנקבל ויזה תוך שנה, ואז אצטרך להפסיק את לימודיי באמצע.
מה דעתכם, כמה זמן זה באמת לוקח מניסיונכם האישי?
למה לא שאלתם את עורך הדין את השאלה הזו?
27/09/14 04:33
111צפיות
בשביל זה שילמתם לו הרבה כסף, לא? בשביל שהוא יענה לכם בצורה מוסמכת על כל השאלות.
מהשאלה אני גם מבין שעורך הדין לא התחייב לכם על פרקי זמן. כלומר שילמתם לו כסף ואתם לא יודעים על מה.
 
אני מאוד מקווה, בשבילכם, שלא שכרתם את שירותיה של איטל וינברג מוסקל. במידה וכן, תכינו PLAN B.
 
האם עורך הדין שלכם דיבר אתכם על המסלול לסטודנטים לתואר שני ב-BC? זה יכל להתאים לכם כמו כפפה ליד וכבר בתחילת שנה"ל הקרובה הייתם מגיעים לקנדה בתור סטודנטית ובן זוג בעל אשרת עבודה פתוחה.
מי שרשם פה לגבי לשאול את העורך דין אז
27/09/14 07:52
128צפיות
הוא בעצמו לא יכול לדעת. אם שלחתם באוגוסט אז אתם צריכים לראות חיוב בכרטיס האשראי שלכם על האגרה וזה אומר שהתקבלתם בעקרון אחר כך עוברת הבקשה לארץ. לפי מה שאני שומעת אנשים שלחו עוד ביולי ולא קיבלו עדיין חיוב אז זה מתעכב...באמת אין הערכה של כמה זמן...רק יכולה להעיד על התוכנית של השנה שקדמה לה שלוקח כשנה לקבל בדיקות רפואיות אחרי שהתיק מגיע לשגרירות לארץ.וחוץ מזה את לא חייבת להפסיק את הלימודים...את תצטרכו לעשות לנדינג לפני שנגמרת השנה השניה ללימודייך תעשו ותחזרו ואז תסעו כבר מוכנים ומאורגנים. אבל באמת לא עדיף שם ללמוד כבר? ידוע שתואר קנדי הרבה יותר נחשב מתואר ישראלי..
לא רק נחשב, יש פרובינציות שמעניקות PR על סמך לימודים
27/09/14 08:36
116צפיות
לתואר שני באוניברסיטה מקומית.
הרבה מידע אתם מעבירים פה
27/09/14 10:37
112צפיות
אני מצטערת עכשיו שלא שאלתי לפני , לקחנו את עורכי הדין green and spigel I
והם המליצו לנו על מסלול FSW, האם אפשר לשנונת מסלול כעט?
לא כדאי לשנות מסלול. עורכי דין שלקחתם הם בסדר גמור.
27/09/14 13:39
107צפיות
לגבי התואר השני שלך? תוכלי לבוא לקנדה ללנדינג, לחזור לישראל לסיים את התואר ואז לעבור.
איך ילדים עוברים לקנדה, צריך בית ספר מיחד? יקח להם זמן ללמוד
25/09/14 23:10
209צפיות
אנגלית,  מישהו יכול לספר את הניסיון  האישי
ילדים לומדים אנגלית מהר ובקלות.
26/09/14 00:28
151צפיות
בבית הספר היסודי בחצי השנה הראשונה הם מקבלים כיתה מיוחדת הקרויה ESL בחלק מהיום, ואם צריך מאריכים את זה בחצי שנה נוספת.
 
אם עוברים עם ילדים בגיל תיכון הם ילמדו יותר ESL עד שילמדו אנגלית  ברמה טובה  ויוכלו להשלים ללא הגבלה את הקורסים הנדרשים לקבלת תעודת סיום תיכון, ברמה שתאפשר (אם הם מוכשרים לכך) להתקבל לאוניברסיטאות טובות.
º
איזה גיל ?
26/09/14 05:50
78צפיות
º
9,15
26/09/14 15:46
57צפיות
הנסיון מראה שילדים לומדים אנגלית תוך
27/09/14 09:15
124צפיות
3 חודשים עד 7 שנים, תלוי בילד (ובהוריו וכו׳).
מי שיגיד לך אחרת - מוסר מידע שגוי. אחריותך להכיר את ילדיך ואם אתה חושב שהם בצד האיטי - תתחיל אתמול לדבר איתם אנגלית בבית.
הגירה לקנדה על בסיס מקצוע נדרש
25/09/14 00:15
331צפיות
כתוב ברשימת המקצועות הנדרשים את המקצוע הבא:
Audiologists and speech-language pathologists
האם הכשרה של תואר ראשון כקלינאי תקשורת בארץ נחשבת לצורך העניין כבעל מקצוע בתחום הזה?
כי לפי מה שקראתי, בחו"ל זה מחולק לאודיולוגים ומטפלים בשפה, וצריך לעבור הכשרה נפרדת לכל אחד מהמקצועות.
כמו כן, כתוב שפסיכולוג הוא מקצוע נדרש, אותה שאלה- האם ההכשרה בתואר שני בפסיכולוגיה בארץ 'תופסת' בשביל הכרה כפסיכולוג בקנדה?
(אני שואלת על מקצועות שונים כי אני עוד לא לומדת ושוקלת מה ללמוד גם לפי מה נחוץ בקנדה).
אם מישהו יודע אשמח לתשובה.
תודה,
נעה
תשובה כללית לדמי
25/09/14 09:05
178צפיות
ככלל - כל התארים מישראל שווים לתחת מבחינת הקנדים. בוגר מכללה מקומית שווה יותר מבוגר טכניון. למה? כי ככה זה.
במידה והמקצוע דורש רישוי, ולדעתי שני המקצועות שציינת הם כאלה. התואר שווה לתחת עוד יותר וצריך לעשות את כל המבחנים שך הרשיון מ0. ובחלק מהמקרים אמורים לך שהתואר שלך שווה לתחת ע"י זה שלפני שבכלל תוכל לגשת למבחן תדרש ללמוד שנה שנתיים או יותר.
 
לאחר הקדמה אופטימית זו.....
 
אם את רוצה ללמוד משהוא בשביל קנדה - לכי ללמוד בקנדה. וויזת סטודנט ויאללה.
רשימת המקצועות משתנה כל פעם ומקצוע שיש שם כרגע לא בטוח שיהיה שם עד שתסיימי ללמוד ותצברי מספיק נסיון.
בארץ - תלמדי מה שרלוונטי לך ללא קנדה.
שיהיה בהצלחה.
תודה ושאלה
25/09/14 18:06
116צפיות
באתר של אוניברסיטת דלהיוז כתוב שמכירים בתואר ראשון מישראל(בציון 80 ומעלה) לצורך לימודים לתואר מאסטר, אז זה אומר שאפשר ללמוד תואר ראשון בארץ וללמוד את המאסטר בקנדה, לא?
 
ועוד שאלה לא לחלוטין קשורה- באתר של אוניברסיטת דלהיוז כתוב שיש תוכניות של ESL http://www.dal.ca/admissions/international_student...
האם צריך ויוזת סטודנט בשביל ללמוד בתוכנית הזו? כי זה לפני הלימודים לתואר עצמו. וזה אומר שאם משתתפים בתוכנית הזו לא צריך להיבחן בטופל?
 
תודה על המענה!
עניתי לך בפורום לומדים בחו"ל. רק מוסיף לגבי השאלה שלך
25/09/14 18:53
95צפיות
כן, אפשר לעשות את התואר הראשון בארץ ואת המאסטר בקנדה. לפעמים זה אפילו עדיף, למשל מבחינת האפשרות לקבל מלגות (למרות שזה פחות רלוונטי לתארים מקצועיים ללא תיזה).
וסתם הערה: את שם האוניברסיטה מבטאים דלהאוזי.
למה אתה כותב דברים בלי שום גיבוי?
25/09/14 18:55
118צפיות
לגבי פסיכולוגיה התואר מוכר לצורכי רישוי ולא צריך להשלים כלום מלבד שנת התמחות (אם את באה עם תואר שני את צריכה להוכיח לפחות ארבע שנים של עבודה במקצוע - לא חייבת להיות דווקא עבודה בהתמחות)
היי, תודה על המענה
27/09/14 01:18
57צפיות
יש לך קישור כלשהו או מידע כתוב שמאשש שאכן מכירים בתואר שני בפסיכולוגיה מישראל בקנדה?
עבור קלינאי תקשורת
25/09/14 13:07
105צפיות
לא מספיק רק תואר ראשון בתחום אלא תואר שני ומעלה.

אם טרם התחלת ללמוד תשקלי ללמוד כבר בקנדה. זה יחסוך לך זמן ואנרגיות של השלמות ותרגומים של כל המסמכים.

בהצלחה
הגירה לקהילה היהודית באלברטה
27/09/14 02:31
84צפיות
טוב, לפני שאתם צועקים עליי להסתכל בקישורים של הפורום או לעשות חיפוש בפורום- עשיתי את זה, כל הקישורים שבורים ובחיפוש בהיסטוריית הפורום לא מצאתי שום דבר על אלברטה. עשיתי גם חיפוש בגוגל בעברית ובאנגלית ואין הרבה תוצאות(את מה שיש אפרט בהמשך)
 
אחרי ההקדמה הזו, השאלות:
1. האם מסלול ההגירה לקהילה היהודית באלברטה עדיין קיים?
2. האם יש לי סיכוי- בתור חסרת מקצוע או לימודים אקדמיים, רווקה צעירה, להתקבל לתוכנית ההגירה שלהם?
3. מצאתי אתר- http://www.jias.org/calgary.htm
האם זה האתר המתאים לפנייה לגבי הגירה? יש שם המון מיילים, האם אחד מהם הוא הרלוונטי? יש שם גם מידע על אדמונטון, אם זה עוזר.
4. האם אוכל להתקבל על סמך התחייבות שאלך ללמוד מקצוע נדרש באוניברסיטת קלגרי/אלברטה?
5. אני יודעת שבטח שאלו אתכם מיליון פעם, אבל כמו שאמרתי, לא מצאתי פה תשובות כי כל הקישורים הרוסים- איך מתחילים בתהליך ההגירה, ספציפית לקהילה היהודית באלברטה?
 
כל מידע נוסף שתוכלו לחלוק איתי/להפנות אותי למידע שאני לא מצאתי ואתם כן, או טיפים אישיים/הפנייה לאנשים שעברו את זה- יתקבלו בשמחה!
תודה!
למיטב ידיעתי מעולם לא היה מסלול הגירה בתמיכת הקהילה באלברטה
27/09/14 08:15
95צפיות
יש כרגע רק במניטובה ובניו-בראונסויק
מה שקראת שם באתר מדבר על יהודים שהחליטו להגר לקנדה או שכבר גרים בקנדה ומסיבות אלו ואחרות מחליטים להתיישב בקלגרי ואז הקהילה תסייע להם בקליטה בעיר
לדעתי, במצבך הדבר הכי טוב הוא ללמוד בקנדה. כך תוכלי לאחר הלימודים לקבל ויזת עבודה ולאחר שתמצאי עבודה תוכלי להגיש בקשה לתושבות
לימודים בקנדה יקרים לתושבי חוץ אבל אם תוכלי לגייס את הכסף אז זו הדרך הטובה ביותר
לגבי שאלתך על פסיכולוגיה, יצא לי לדבר עם מספר קטן של פסיכולוגים מישראל שעברו לגור בקנדה ולאף אחד לא הייתה בעיה עם ההכרה בתואר
שלום לכולם, יש לי מספר שאלות לאחר שקראתי את המדריך
25/09/14 11:23
266צפיות
שלום לכולם,
שמי איתן ואני מהנדס מכונות במקצוע שלי.
לאחרונה התחלתי להתעניין בצורה רצינית לגבי הגירה לקנדה, קראתי את המדריך ויש לי מספר שאלות: (אגב, כל הלינקים במדריך שבורים...)
1. אם אני מבין נכון צריך לעשות איזשהו מבחן, אפשר קצת יותר פרטים אליו? אפשר לעשות אותו בארץ?
2. יש לי אח שהיגר לקנדה לפני 4 שנים, האם זה נחשב קרבה ראשונה מבחינת הקנדים?
3. במידה ואני הולך למישהו (עו"ד?) שמטפל בדברים האלה, האם זה יזרז את התהליך מבחינתי? האם מומלץ בכלל ללכת לעו"ד שכזה?
4. יש איפשהו את כל המסמכים והדרישות על מנת להגיש בקשה להגירה בצורה מרוכזת ברורה ומסודרת?
 
תודה על העזרה וסליחה על החפירה...
שכחתי לשאול עוד משהו, האם אישתי צריכה למלא את אותם הטפסים
25/09/14 11:28
116צפיות
או שמספיק שאני אמלא על שמי?
מקפיץ...
26/09/14 07:09
101צפיות
בבקשה תעזרו לי
קשה קשה
26/09/14 10:27
124צפיות
כל המידה בפנים.
אח שלך זה קרבה ראשונה אבל לא משנה ברוב המסלולים.
אתה צריך לעשות את מבחן הIELTS - תעשה GOOGLE.
 
לגבי עו"ד - זה לא יזרז את התהליך אבל זה יצמם את הסיכוי שתמלא לא נכון את הטפסים או פאשלה אחרת.
לאור חוסר היכולת שלך למצוא דברים פשוטים, אולי לך זה כדאי.
 
כל המידע באתר שCIC. אם אתה לא מסתדר - תתאמץ ותסתדר. אם לא מצליח קח יועץ.
 
תשובות
27/09/14 02:37
88צפיות
1. IELTS, ממליץ בחול כי בארץ יש בלאגן ותת-תנאים ממה שקראתי, וזמן המתנה ארוך.
2. תבקש ממנו לעבור למניטובה, ואז הוא יכול להיות ספונסור שלך.. נראה לי לאחר 3 שנים מחיה שם.
3. אם נכשלת בקריאה באנגלית לבד, אז לך אליו.. אנחנו לא תחליף חינמי.
4. יש, באתר CIC.
 
בהצלחה.
מכסת המקצועות השנתית ל-FSW - לפי מה בדיוק מתעדכנת?
24/09/14 14:55
194צפיות
שלום וחג שמח,
מישהו יכול לומר ע"פ מה מתעדכנת המכסה של ה-NOC באתר של CIC:
 
האם לפי בקשות שכבר התקבלו ונבדקו? או שרק התקבלו וסוננו ראשונית לפי מספר ה-NOC?
כי אם זה אלה שהתקבלו ונבדקו, זה אומר שנכון לעכשיו יש עוד מספר לא ידוע שכבר התקבל ונמצא בתהליך בדיקה שכידוע לוקח כמה חודשים...ואם לקחת בחשבון שתהליך הכנת המסמכים לוקח כמה חודשים והתוכנית פורסמה במאי..אז למעשה המספר שמפורסם שם הוא לא מדד לכלום..
אני צודק?
º
לפי אלה שנבדקו ביסודיות ואושרו.
24/09/14 16:43
99צפיות
מישהו יודע לשער יחס לכמות ה'אמיתית'?
26/09/14 12:35
73צפיות
אל תתנפלו עלי, רק שואל, אולי בכ"ז יש אינדיקציה משנים קודמות (כן, למרות השוני במכסות ובמצב השנה)
האינדיקציה הכי טובה שיכולה להיות קרובה למציאות
26/09/14 16:30
76צפיות
נמצאת בspreadsheet  של קנדהויזה פורום. כרגע בודקים את הבקשות של השבוע השני של יוני ( במבט חטוף ). כמו כן, צריך להתחשב בעובדה שלא כל האנשים היו מוכנים להגיש את הבקשה ברגע פתיחת המכסות ( למשל המקצועות שכבר הוצאו מהרשימה והוחזרו השנה במפתיע: מקצועות הרפואיים ופרה רפואיים ). כמות הבקשות של אותם האנשים לדעתי רק גדלה במהלך החדשים האחרונים לאחר שאנשים שינסו את מותניהם והזדרזו להשיג את הניירת הנחוצה.ברגע שאנשים יתחילו לדווח שהבקשות שלהם חזרו יהיה ניתן בוודאות לדעת מתי נסגרו המכסות. זה בטח יקרה ממש בקרוב עם המקצועות שכמעט הגיעו למכסה כרגע.
מעניין...
27/09/14 01:48
55צפיות
אני מגיש לפי 1111 (רואי חשבון) ויש כרגע 129 מתוך 1000.
ז"א תוך חודש בערך (לפי מיטב זכרוני הרשימה פורסמה ב1.5) המכסה התמלאה בערך בשמינית, מה שאומר שיש מצב שהמכסה לא תתמלא עד הסוף או תתמלא רק ממש לקראת סוף שנה?
וזה עוד כשהחודש הראשון אמור לכלול חלק גדול מהמוכנים מראש...
שאלה לגבי הוצאת רישון נהיגה בטורנטו
27/09/14 00:25
51צפיות
האם השתנה משהו מאז שנכתבה התשובה ב"שאלות הנפוצות" ? שואלת עבור קרוב שמגיע על ויזת סטודנט ובעל רשיון נהיגה ישראלי.
 
 
להלן הטקטס מהשאלות 
 
 
1
יש משקל לותק בנהיגה מישראל:התהליך הוא כזה:1. מביאים מישראל את רישיון הנהיגה הישראלי ורישיון בינלאומי.2. הולכים לקונסוליה הישראלית בדאון טאון טורונטו מציגים דרכון ורישיון משלמים 8 דולר ומקבלים תרגום של הרישיון.3. הולכים למשרד הטסטים משלמים עבור תיאוריה וטסט, עושים בחינת תיאוריה, ומזמינים תור לבחינה מעשית מסוג G2 או G4. נבחנים ומצליחים, מקבלים רישיון נהיגה מוגבל אם זה G2 ורגיל ל 5 שנים אם זה G .נהיגה רק עם מלווה נכונה רק לשלב שלאחר הצלחה בבחינת התיאוריה ולפני הטסט המעשי, אצל אדם בעל וותק של מעל 2 או 4 שנות נהיגה  מחו"ל השלב הזה יימשך כמה שעות או כמה ימים בלבד, לצעירים מתחת לגיל 20 השלב הזה נמשך 8-12 חודשים.למי שמתגורר באיזור הצפוני, מומלץ ללכת למשרד הטסטים באורורה - AURORA  התורים שם יותר קצרים בדרך כלל.אני ממליץ לעשות קודם טסט G2 ורק אחר כך FULL G , והסיבה פשוטה. למבוגר אין ממש הבדל מבחינת הנהיגה (רק עניין של כמות אלכוהול מותרת), ה G2 יותר קל, ואם נכשלים ב G בלי G2 קודם אי אפשר לנהוג. וגם אם נכשלים ב G לא לוקחים את הרישיון.בהצלחה ולהקפיד לא לדרוס ברווזים, אווזים וסנאים שמסתובבים כאן לעיתים על הכביש ויש להם זכות קדימה.ספר תיאוריה אפשר לקנות בכל חנות ספרים או ללמוד און-ליין חינם כאןהנחיות לגבי מה להביא למשרד הטסטים ולינק לכתובות של המשרדיםכתובת ושעות קבלה של הקונסוליה הישראלית
האם הגשת הדרכונים ל- PR
26/09/14 22:56
68צפיות
חייב להיעשות מישראל או אפשר גם במדינה שבה אנחנו גרים כעת - ארה״ב?
º
אפשר לשלוח אותם בדואר/UPS.
26/09/14 23:11
31צפיות
אז אני מבין שבכל מקרה מקבלים את ה- PR בארץ
26/09/14 23:14
45צפיות
ואין אפשרות להגיש אותם בארה״ב.
כמה זמן לוקח משליחת הרקורד הפלילי והבדיקות הרפואיות ועד לקבלת ה- PR?
נמצא בקנדה על ויזת תייר. הכרתי בחורה מדהימה
26/09/14 15:08
169צפיות
אני כרגע נמצא בקנדה על ויזת תייר, הכרתי בחורה ויש כימיה גדולה מאוד.
אמרתי לה שאני אוטוטו צריך לחזור לישראל,
היא הציע לי להתחתן איתה כדי שאוכל לקבל אשרת תושב קבע.
רציתי לשאול אותכם, מה הסיכונים הכרוכים בכך? אני יודע שזה לא כמו ארה"ב וזה בהרבה פחות מסובך מכיוון שקנדה מעודדת מהגרים וכו'.
אבל אני רוצה לשמוע דיעות כנות ולא פאסימיות, אלא מה הסיכונים שלי, שלה, אם יש בכלל, במה זה כרוך ואחרי כמה זמן נוכל "להתגרש".
 
תודה רבה.
בוא נתחיל מהנחת היסוד שלך שקנדה מעודדת מהגרים
26/09/14 18:24
148צפיות
קנדה מעודדת הגירה, אבל בשנים האחרונות הופכת להיות יותר ויותר סלקטיבית בבחירת המהגרים שהיא מקבלת. אז קודם כל, כדאי לך לשכוח מהנחת היסוד הזאת.
לגבי השאלה הספציפית, לדעתי זה עלול לעורר חשד מאד רציני לנישואי נוחות לצורך הגירה. בייחוד שאתה כבר מעלה את שאלת הגירושין (עניין שבכלל יכול לסבך אותך בשלילת תושבות, או אותה כיון שבתהליך ספונסרשיפ היא מתחייבת לתמוך בך כלכלית). תצטרך להיות מסוגל להוכיח קשר משמעותי ולשכנע את רשויות ההגירה בכך. השאלה שהייתי מציע לך לשאול את עצמך היא האם היית מתחתן איתה  גם בלי קשר לנושא ההגירה. אם התשובה היא "לא", או "הייתי נותן לזה עוד זמן ובודק" המלצתי לך היא לחזור לארץ, להמשיך לבסס את הקשר בתקשורת מרחוק וביקור/ ביקורים הדדיים ורק כשתחליטו שאתם באמת רוצים להתחתן כי אתם רוצים לחיות יחד לעשות את הצעד.
 
רונית כהן זמורה - מנהלת פורום טיפול זוגי ומשפחתי

פורום טיפול זוגי ומשפחתי

מענה על כך שאלה בדיסקרטיות היכנסו עכשיו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה