בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "יחידניות מבחירה - המשפחה"

"אמהות יחידניות מבחירה" (אימ"ב) הן נשים שהרו (באמצעות בנק הזרע, או הריון לא מתוכנן, או הריון שהומשך חרף סירוב בן הזוג למעורבות כלשהי בגידול הילד) או אשר אימצו את ילדיהן, והחליטו לגדלם מתוך ידיעה שיגדלו במשפחה חד הורית ללא כל מעורבות הורה/שותף נוסף.

פורום זה יתמקד בעיקר בחוויית ההורות במשפחה של אימ"ב ברמת היום יום המיוחד שלנו, הכולל גידול ילדינו ללא קיומו של אב.

אנו נשתדל לחפש, לאתר ולהעניק זו לזו את הכלים והכישורים המיטיביים להתמודדויות השונות המאפיינות את חיינו: התמודדותם של ילדינו עם המבנה המשפחתי המיוחד מחד גיסא והתמודדותנו שלנו מאידך גיסא.

בנוסף נדון ביחסה של הסביבה אלינו ואל ילדינו ברבדיה השונים, החל ברשויות, המשך בחברים ובשכנים, בצוות החינוכי בגנים ובבתי הספר וכלה במעגל המשפחתי הקרוב שלנו: הורינו, סבתא וסבא ושאר קרובי משפחה למיניהם.

בפורום זה נשתדל ללמוד בשיתוף פעולה ובסובלנות על ההשקפות, העמדות, הגישות והאסכולות החינוכיות השונות הקיימות בקרבנו בנוגע לילדינו ונקווה להשכיל ולהסתייע זו בזו, תוך הפקת המיטב מכל גישה.

מטרתו של הפורום היא לשמש כלי עזר תומך ובית חם ועוטף עבור חברותיו, אמהות יחידניות מבחירה ועבור ילדיהן.

אנו מאחלות דיונים פוריים, מרתקים ומהנים לרווחת כולנו

בברכה,
דש1דש ו catנוע

התייעצות: הילדון רוצה לקנות משהו מתוך
21/06/14 18:32
153צפיות
אפליקציה בסלולארי (שנקראת "cut the rope", למבינות עניין), ושאלתי היא: אם אני קונה משהו ונותנת את פרטי כרטיסי האשראי שלי, האם קיימת בזה סכנה כלשהי? האם מישהי מכן ניסתה את זה? באתר המשחק רשום רק את העלות, אבל לא כתוב שזו הורדה חד פעמית, וגם לא שזה מנוי. אני רוצה לוודא שלא יהיו הורדות קבועות בטעות, ואם משהו כזה קורה בטעות - למי פונים? אין שם כתובת או טלפון. אשמח אם תאירו את עיני. תודה.
אני לא הייתי קונה בצורה כזאת
21/06/14 18:41
74צפיות
אולי אם הייתה אפשרות לשלם ב  PayPal, אבל רוב הסיכויים שגם לזה לא הייתי מסכימה. יש דברים שפשוט לא קונים, וזו הזדמנות ללמד צרכנות נבונה.
אבל בעצם למה? האם את לא קונה כרטיסים
21/06/14 18:55
65צפיות
להצגה, למשל, באשראי? או רכישות שונות? אני רוצה לחדד לי למה כדאי או לא לקנות את זה כך. ההתייחסות הטבעית שלי היא קצת חשש, אבל אולי אני טועה. הדבר העיקרי שמטריד אותי הוא שאין כתובת לפנייה אם יש בעיה כלשהי.    
וגם: האם מישהי יודעת איך קונים כרטיס
21/06/14 19:50
45צפיות
pay-pal, שאפשר להגביל בו קנייה לאינטרנט רק בסכום מסוים? מישהי השתמשה בכזה כרטיס?
בדיוק בגלל הסיבות שהצגת
21/06/14 19:52
49צפיות
את לא יודעת עבור מה באמת את משלמה והאם או מה תהיינה ההשלכות של זה, אין לך עם מי לדבר במקרה ויש בעיה כלשהי וכ"ו...
את גם לא יודעת מה קורה למספר הכרטיס שנתת - מי רואה אותו ולאן הוא מגיע (אגב, יש אפשרות לשלם דרך מספר הטלפון אם אני לא טועה)

אני תמיד אומרת שאני מרשה רק את מה שבחינם.
יש הבדל בין תשלום באשראי באתר של גוף מוכר
21/06/14 21:02
48צפיות
לבין תשלום לגוף לא מזוהה.
אין לי בעיה לשלם באינטרנט מיסים, לקנות מוצרים מחברות שאני יודעת שקיימות וניתן גם להכנס לחנות הממשית שלהם ולערוך שם קנייה. או אתרי קניות מוכרים שיש להם "שם טוב".
אני תמיד אקפיד ואוודא שלאתר שבו אני משלמת יש הגנות סבירות על פרטי כרטיס האשראי, ובמקרה של אתרי מכירות אקרא בעיון את "תנאי השימוש" (אלו שתמיד סתם מסמנים עליהם וי ועוברים הלאה) ורק אם נראים לי סבירים אקנה שם.

דרך אפליקציות בדרך כלל אפשר לקנות רק עוד אפליקציות או כל מיני דברים ווירטואלים שנועדו לאפליקציה עצמה. בדרך כלל כדי לבצע את הקנייה צריך להרשם לחנות של אנדרואיד או אפל. אם בזה מדובר, בהרשמה של פרטי כרטיס האשראי לחנות הזאת, אז זה דיי מאובטח ואין חשש שייגנבו פרטי הכרטיס, אבל אם הילד יידע את שם המשתמש והסיסמא שלך ונראה לי שיש סיכוי סביר שהוא יידע, הוא יוכל לבצע רכישות של אפליקציות והעשרות ווירטואליות באלפי שקלים. אז לדעתי, זה מקרה קלאסי של הקדמת תרופה למכה, פשוט לא להרשם לחנות וזהו.

לגבי PayPal עד כמה שידוע לי זו דרך בטוחה לתשלום ברשת, וזה לא כרטיס אשראי.
אין שום חשש שהילד שלי יעשה קניות על חשבוני,
21/06/14 22:00
52צפיות
מהסיבה הפשוטה שהוא ישר כמו סרגל. מדובר בתשלום לגוגל, שזו חברה ידועה לגמרי. אי הנוחות היחידה שלי היא שאין עם מי לדבר כשיש בעיה. מישהי יודעת איך ואיפה קונים את הפיי-פאל?
העניין הוא שבלי לדעת הוא יעשה קניות על חשבונך
22/06/14 07:49
36צפיות
כל עניין הרכישות דרך האפליקציות הוא לא לגמרי ברור למשתמש, לא תמיד הילד יהיה מודע לכך שהוא רוכש משהו, אני לא יודעת מה רמת האנגלית שלו, כך שגם יכול להיות שהוא לא יבין מה בדיוק הוא עושה.
הקטע הבעייתי במיוחד הוא שהרכישות הן לא בסכומים גדולים, אלא ממש בגרושים, אבל זה מצטבר, לכן גם ילדים נבונים ואחראים יכולים בטעות לחשוב שהם עושים רכישה חכמה כשהם קונים משהו בשקל וחצי, אבל אם הם קונים בשקל וחצי עשרות פעמים ביום כל יום זה מצטבר....

לגבי PayPal זה לא כרטיס שקונים, זו דרך ווירטואלית בטוחה לתשלום ברשת, זה בעצם סוג של "מעטפת" לפרטי כרטיס האשראי שלך, את יכולה להגיע לאתר שלהם דרך גוגל.
לפחות ה APPLE
22/06/14 09:35
49צפיות
אפשר לחסום רכישות בתוך אפליקציה, וזה מה שאני עושה כדי שלא יהיו טעויות מעין אלה ( גם שלי לא רק שלהם ).

דרך אגב קרה לחבר שלי שהבת שלו רכשה בטעות מתוך אפליקציה אופציה ב 100 דולר ( הרכישה היתה פתוחה בגלל שמשהו אחר ירד בו זמנית ) הוא פנה ל APPLE והם החזירו לו את הכסף
כל מה שהיא אמרה
21/06/14 22:08
46צפיות
קנייה באפליקציות זה תשלום דרך גוגל או אפל. אני לא מכירה את אפל, אבל בגוגל אין אפשרות לשלם בפייפאל כי מה שנקרא "Google wallet" מנסה להיות מתחרה של פייפאל.
בעיני זה מאובטח בדיוק כמו פייפאל.
הסכנה היא באמת שהילד ידע את הסיסמא שלך ואז הלך עלייך.. גם אם הוא ילד הכי טוב בעולם, מפתים אותם בקלות בתוך המשחקים לעוד ועוד בזבוזים.

את יכולה לקנות כרטיס אשראי של רשות הדואר שהוא כרטיס pre paid ואז הוא מוגבל בסכום, אבל מטעמי עמלות מאד לא משתלם לטעון אותו בסכומים קטנים כל פעם, כך שיש בזה בעייתיות כשמדובר על תשלומים באפליקציות (שהם סכומים קטנים, אם כי עלולים להצטבר).

עוד משהו שאפשר וכדאי מאד לעשות זה להרשם לשירות SMS של חברות האשראי. אפשר לבחור שישלחו לך SMS על כל קניה בחול (קנייה בדולרים בחנות גוגל או אפל זה כמו לקנות בחול) ו/או על כל קנייה מרחוק, כלומר שלא גיהצת כרטיס פיזית. יש עוד כמה אופציות אבל אלה החשובות לענייננו - אם תתחיל השתוללות על הכרטיס את לפחות תגלי את זה איך שזה יקרה, ותוכלי להתקשר לחברת האשראי ולעצור את זה. זה הרבה יותר טוב מלגלות את זה באיחור של חודש כשזה יורד בבנק.

החשש שלי הוא שהפרטים נשמרים ואז יכול
22/06/14 07:39
49צפיות
לקרות, בטעות תמימה, שלוחצים על קישור/הודעה לא מובנת (לילד) באנגלית ויוצא שאישרת לשלם על משהו...
אצלנו לילדה קרה הרבה שהיא לחצה בתמימות על מוצר במשחק בלי לדעת שזה לא חלק מהאופציותהחינמיות אלא בתשלום, כשאין כרטיסמוזן במערכת ישר עולה מסך התשלום והיא יודעת לסגור אותו. אם היהכרטיס במערכת, היא אפילו לא היתה יודעת שלחצה על אופציה בתשלום...
אבל את יכולה לדרוש הכנסת סיסמא פר תשלום
22/06/14 13:26
29צפיות
אני הכנסתי כרטיס אשראי לגוגל wallet בגלל שקניתי את הנקסוס שלי דרך החנות שלהם ישירות מארה"ב.
אבל אי אפשר לרכוש שום דבר גם לא ברבע דולר בלי להכניס את הסיסמא שלי, אז זה לא ממש יכול לקרות בטעות.
גם לילדה יש טאבלט מחו''ל, של אמזון
22/06/14 17:27
36צפיות
אבל הוצאתי לה כרטיס debitcard טעון ב-1$ בלבד, כך שיש כרטיס לרישום אבל אי אפשר לקנות כלום...

לא יודעת. לא אוהבת אתרים ששומרים את מספר הכרטיס. גם כשרוכשת באתר מחו''ל, אף פעם לא נרשמת כלקוח קבוע ואם אין אופציה לא לשמור אתהפרטים - קונה באתר אחר.
בפייפאל את גם לא רשומה?
22/06/14 21:14
24צפיות
Google wallet זה די דומה לפייפאל, זה אמין בעיני (כמובן תמיד יש סיכון אבל חברת האשראי מבטחת את זה). זה רחוק מלהיות סתם אתר ששומר את פרטי האשראי. גם אני אף פעם לא מאשרת שמירת פרטי האשראי לשימוש עתידי באתרים אחרים, כמו בוקינג.קום שתמיד מציע לי למשל (לא שאני יכולה לדעת שהם באמת מוחקים כמובן.. לכי תדעי).

בכל אופן בפייפאל ברור שנתתי כרטיס אשראי, ואני תמיד מעדיפה לשלם בפייפאל כשאפשר, ולא לתת כרטיס אשראי ישירות לאתרים. אז גוגל זה מבחינתי באותה רמה.
את הנקסוס 4 היה אפשר לקנות אך ורק ב play store ולא באמזון ולא בארץ, וקצת לפני יציאת נקסוס 5 המחיר שלו ירד פלאים, הוא עלה לי 1000 שח למוצר ברמה של גלקסי 3 בערך כשהגלקסי עוד עלה קרוב ל-2000 שח, אז במצב הזה לא היתה שום התלבטות בנוגע לכרטיס האשראי :)
אין לי paypal. יש לי כרטיס אמריקאי נטען
23/06/14 07:14
22צפיות
עוד מלפני שנים כשגרתי שם, מין debitcard כזה שאפשר לחדש לו את הטעינה - לא סכום חד פעמי כמו שהוצאתי לילדה, ובכל הטענה מקבלים קוד סודי חדש, כך שגם אם אתר שמר את הנתונים - לא מסכן יותר מהסכום הטעון באותו רגע.
את יכולה להרשם עם זה בפייפאל אני מניחה
23/06/14 08:03
23צפיות
אם תצטרכי מסיבה כלשהי.
את כנראה לא קונה באיביי בכלל. אין שם אפשרות לשלם באשראי אלא רק בפייפאל (שזה גם באשראי כמובן, אבל דרך פייפאל).

למה הכוונה קוד סודי? בכרטיס אשראי אין קוד סודי למעט בכספומט (או בקניות בחו"ל במדינות שמשתמשות בצ'יפ - אבל זה רק ב"גיהוץ" ולא בקנייה מרחוק). את מתכוונת שנותנים לך מספר כרטיס חדש? זה של ה-16 ספרות?
באיביי לא קניתי אף פעם...
23/06/14 20:04
23צפיות
קונה בד''כבאמזון וחנויות נליים אמריקאיות שאני אוהבת...
כשבוחריםסוג כרטיס debit מבקשים להקיש גם number pin, לא בכל האתרים.
apple id
22/06/14 11:20
94צפיות
לא ניתן היום יותר לפתוח אפל-אידי בלי הזנת אשראי.
אני קניתי למתבגרת (11) מכספה (מדמי הכיס שחסכה..) כרטיס רשת של ישראכרט, (ניתן לרכוש ישירות מאתר ישראכרט בעלות של סכום הטעינה + 7.5 ש"ח עמלה), שהוא מוגבל בסכום, ואצלנו בהסכמה גם מוגבל בזמן (300 ש"ח לשנה) בדיוק בשביל הדברים האלה. היא אחראית על חישוב עלות הרכישות והיתרה (באפל זה מאד מסודר ומקבלים חשבונית מפורטת במייל על כל רכישה, אפילו אם זו רכישה של 99 סנט.. כמו גם תמיד ניתן להכנס לאתר ולעבור על הרכישות) , ואם מתרוקן לפני תום שנה, היא יודעת שנגמרו הרכישות.. אפל מעיפה אותה מכל נסיון לרכוש כשהאשראי נגמר..
אישית מעדיפה לחנך לאחריות צרכנית וסדרי עדיפויות מאשר לא לאפשר..
º
דרך מצויינת! גוזרת ושומרת
22/06/14 13:21
14צפיות
לגבי למי פונים
22/06/14 13:28
56צפיות

מחלקת החסימות של ויזה טיפלה ונתנה לי מענה מצויין כשאתר מסויים ״התעלק״ על כרטיס האשראי שלי ללא שיידע אותי וללא אישורי. גיליתי את זה רק אחרי חודשיים שבהם היו שני חיובים (לא בסדר. צריך לעקוב תמיד ולהיות עירניים!). לא פניתי בכלל לשירות הלקוחות של האתר. פניתי ישירות לויזה והם דאגו להיות בקשר עם האתר, חסמו חיובים עתידיים וגם זיכו אותי על החיובים שכבר ירדו (אחרי שהצגתי להם את המסמכים שהראו שלא הסכמתי ולא התחייבתי לכלום).
האם מישהי יודעת מה סכום המינימום לכרטיס
23/06/14 22:34
37צפיות
פרי-פייד של הדואר?
מעולה, תודה. אני חושבת שזה יהיה הפתרון הכי
25/06/14 06:10
17צפיות
טוב בשבילי.
גוגל ומונדיאל
22/06/14 08:17
82צפיות
אתן עוקבות אחרי המונדיאל? רואות משחקים? יש קבוצה מועדפת? עוקבות אחרי תוצאות המשחקים? או אילו נבחרות עפו?


קסם ביקרה חברה שלה, וכנראה שהן ראו חלק מאחד המשחקים, וכשחזרה הביתה שמעתי אותה מדברת משהו על המשחק עם אותה חברה, כולל זה שהקבוצה שהעדיפו ניצחה... מצחיק.
אני ממש לא בעניינים. מה שכתוב בכותרות, אבל גם זה מהר מאוד נשכח ממני.
כדורגל זה משחק די משעמם בעיני.


מה שכן - הגוגל היומי ממש נחמד...
אני לא עוקבת ולא מתעניינת
22/06/14 09:33
46צפיות
פה ושם שומעת כי קשה להתחמק מזה.
הג'ינג'ון חולה הכדורגל מאוד התעניין בהתחלה אבל גילה שלראות משחק כדורגל שלם 90 דקות זה די משמים.
אבל אתמול שמעתי אותו מנהל שיחה ערה עם הבן של LB4 על ספרד שעפה...
לי יש פייבוריטית גם בלי להתעניין
22/06/14 11:10
47צפיות

רואה פה ושם אבל לא באמת מתעניינת
והשנה נחסכו ממני שיחות וניתוחי אינסוף כך שהרווח כולו שלי...
הילדון לעומת זאת עוקב ורואה משחקים ולגמרי בעניינים... בנים!
רואה, עוקבת, ואוהבת את הגוגל דודל גם :)
22/06/14 14:16
34צפיות
ביום יום לא מעניין אותי כדורגל. אני אפילו יכולה להסכים שזה משעמם ואין לי מושג איך יושבים 90 דקות מול משחק.
במונדיאל לעומת זאת אני מתהפכת על עצמי. משהו בקרנבל הזה סוחף אותי גם היום כשאני רואה את המשחקים לבד בבית באתר החביב של ערוץ 1. לפני שהייתי אמא אהבתי ללכת לראות עם חברים ואם אפשר בפאב אז בכלל שווה.
זה התחיל במונדיאל 98. המשחק הראשון שראיתי בחיים היה ארה"ב-איראן... דיברו כל כך הרבה על הפוליטיקה של המשחק ולכן התעניינתי לראות ומאז אני שם.
כשמתחילים לראות באמת משחקים אפשר לגלות שזה ממש לא משעמם. פעם יצאתי עם מישהו מעריץ כדורגל אמיתי ולראות איתו היה תענוג של ממש, עם פרשנות צמודה ואינטליגנטית (בניגוד לחלק מפרשני ערוץ 1 ).

הילדון התעניין בהתחלה ואפילו ראה איתי משחק אחד במוקלט (באתר של ערוץ 1 יש הכל) אבל אחכ הוא ביקש לראות את טקס הפתיחה ומאז הוא מבקש רק את הפתיחה שוב ושוב.

יש לי קבוצה פייבוריטית, לא בגלל השחקנים שלה אלא בגלל האהבה למדינה הזאת, המדינה שהייתי רוצה שתהיה מולדתי... את המשחקים שלה הכי קשה לי לראות, כי אלו המשחקים היחידים שאני בלחץ. אבל השנה הם עושים הרבה נחת בינתיים, טפו טפו טפו.

Allez les Bleus!
מי שמציצה גם בפורום השני יודעת
22/06/14 14:36
73צפיות

שכדורגל זה ממש, אבל ממש לא משעמם, למרות שגם אני כמו קורו נהנית בעיקר מקרנבלים סוחפים כמו המונדיאל והיורו ולא ממש עוקבת אחרי הליגה הישראלית.
אחרי הכדורגל הישראלי הפסקתי לעקוב מאז הימים ששחקני מכבי חיפה התחבאו אצלנו במדרגות הבניין ממאות אוהדים שרדפו אחריהם כדי לקרוע את חולצותיהם למזכרת אחרי זכייה ב"דאבל" ואנחנו הבאנו להם שתייה קרה כדי להשיב אות רוחם וחולצות לא קרועות ללבוש (סיפור אמיתי לחלוטין! גדלתי ליד האיצטדיון. אבל היום הוא כבר איננו וגם הכדורגל הישראלי כבר לא קיים פחות או יותר).
את תקחי את ג'ינג'וני למשחק כדורגל בשבת?
22/06/14 23:38
41צפיות
בזבוז עלייך שאין לך בנים
אם זה בברצלונה או בלונדון, אז בשמחה
23/06/14 07:35
33צפיות

בארץ אין מצב שאני מתקרבת לאצטדיון כדורגל דווקא בגלל שאני מכירה אותם מקרוב.
עוד סיפור אמיתי הוא שהאוהדים שהיו מגיעים למשחקים בשבתות היו נכנסים לחנייה הפרטית של הבניין שלנו, ארבעה יוצאים ממכונית , תופשים את המכונית שלנו אחד מכל צד ומרימים אותה למדרכה כדי לפנות מקום חניה, והחמישי שבמכונית נכנס וחונה במקום שלנו. אנחנו כמובן היינו מסתכלים מהמרפסת של הבית ושותקים מפחד. אז אין מצב שאני הולכת למקום שיש בו 10,000 כאלה
(וסליחה ג׳ינג׳ון אם אמא לעולם לא תרשה לך ללכת למשחקי כדורגל אחרי שקראה את זה)
חוץ מזה כמו שכתבתי הדבר הזה שמשחקים בו בארץ היום זה ממש לא כדורגל, ובאמת ממש לא מעניין.
יאללה אורורה בואי ניסע לברצלונה
23/06/14 08:00
34צפיות
אני אקח את ג'ינג'וני למשחק + ארוחה כמו שצריך, את תקחי את הילדון שלי והבת שלך למה שיבחרו (+פיצה).
אני בחיים לא הייתי במשחק כדורגל בניגוד לזואי, אבל הייתי במשחק רוגבי ובכדורגל אוסטרלי וזה היה כייף.
גם אני בחיים לא הייתי במשחק כדורגל
23/06/14 09:37
37צפיות

חוויתי את הכל מחוץ לאצטדיון ומהמרפסת של הבית שהיתה לו תצפית אל האצטדיון. הייתי באצטדיון הרבה אבל אף פעם לא בזמני משחקים.
ומשחק בברצלונה זו חוויה גם למי שלא אוהד כדורגל. אחותי הייתה עם בעלה והילדים במשחק נגד ריאל מדריד (ראו את רונאלדו ומסי) וכל המשפחה, כולל אחותי והבת שלה שבכלל לא מתעניינות בכדורגל, היו בהיי (כך היא תיארה את זה)  ותייגו את זה כאחד מחוויות השיא שלהם בטיול בברצלונה ובטיולים שלהם בכלל (והם מטיילים המון).
וכמו שאני מכירה אתכן
23/06/14 09:45
52צפיות

אני מנחשת שברגעים אלו אתן כבר בודקות כרטיסי טיסה ותאריכי משחקים (אם עוד לא הזמנתן בינתיים )
º
נדמה לי שרק אחת מאיתנו כזאת מופרעת
23/06/14 10:04
11צפיות
ואני דווקא כן הייתי....
23/06/14 12:29
25צפיות
זכורה לי החוויה עצמה - לשבת באצטדיון עם שקית ענקית של גרעינים (הרצפה היתה כולה "מרופדת" בקליפות גרעינים, פעם, מזמן....)
הקטע הוא שהצטרפתי לחברה שלי שנסעה עם אבא שלה (ואולי גם האחים שלה, מי זוכר?)
אין לי שום זכרון איפה זה היה ומי שיחק.

זה לא שכנע אותי לאהוב את המשחק הזה.


לפני אי-אלו שנים גרתי באיזור עם הרבה צעירים (כן, גם אני הייתי אז צעירה) , אז ראינו ביחד כמה ממשחקי המונדיאל.

גם זה לא שכנע אותי לאהוב וגו'....

קשה להיות אם לבן בלי לדעת מה קורה
23/06/14 17:39
36צפיות
אז אצלנו השאלה היא קצת רטורית...
והאמת היא שמדי פעם אני מסוגלת אפילו ליהנות מהמונדיאל, בניגוד למשחקי כדורגל רגילים שאין שום סיכוי שבעולם שאצפה בהם.
לא אוהבת כדורגל אך בלית ברירה מתעניינת כיום
05/07/14 12:07
1צפיות
במשחק. זה משחק הכדור האהוב על בני.

קראנו ביחד את הספר על המונדיאל ואת הספר על מסי. מסיימים לקרוא את הספר על רונאלדו.
מסתכלים קצת על משחקי המונדיאל (לא ברמה יומית) ופה ושם על התקצירים.
שאלה בנושא כסאות בטיחות
23/06/14 12:32
47צפיות
לפני כך וכך שנים קניתי כסאות בטיחות לרכב - שניהם כסאות בוסטר עם גב מתפרק ורצועות פנימיות (כלומר - בהתחלה שימשו ככסאות בטיחות, ולטא לאט התפרקו מחלקים שונים עד כדי שימוש כבוסטרים בלבד).
מכיוון שצ'ומפי כבר בת 8, זה אומר שהכסאות בני יותר מחמש שנים, אבל הם במצב מעולה (כולל הריפודים והרצועות).

האם ניתן להעביר הלאה, או שעניין פג התוקף תקף גם לבוסטרים?
האם ניתן להעביר אותם לשימוש כבוסטרים בלבד, או שגם זה כבר נחשב כלא בטיחותי?

ממש כואב הלב להפטר מחלק מציוד הילדות שעלה לא מעט כסף, הוא במצב טוב, אבל כבר לא ממש בר-שימוש....
אפשר להמשיך להשתמש בהם כבוסטרים
23/06/14 13:21
37צפיות
זה מה שאבי ורון כתב פעם
שמאחר ואין מנגנון או רצועות, זה רק הגבהה ומיקום- יש פחות משמעות לבלאי
פוסטרים במקום קירות
19/06/14 20:31
119צפיות
עוד גל של פוסטרים הגיע לביתינו. היה אחד שרק דבש חטאה בו לפני כשנה ועכשיו גל חדש שתפס את שתיהן
נורא משעשע אותי, מודה....

מי עוד נחשפה לזה? חשבתי שזה כל כך פסה, אבל מה אני מבינה....
הגדולה מדברת על זה, אבל אין לה.
19/06/14 21:28
66צפיות
בשנה שעברה קנתה מדבקות קיר של 1D
ועכשיו קנתה תמונה כדי לכסות...

אבל פוסטרים גדולים - טרם....

(זרקת אותי לנעוריי - היינו קונים בחנות ששכחתי את שמה - כמובן גם הלייסטים וכל הנלווה... )
לגמרי לא
19/06/14 21:42
74צפיות
לא קרה מעולם וגם לא קורה כרגע.
מקווה שגם לא בעתיד..
ממש לא... ניסיתי פעם לשאול אותה אם היא
20/06/14 07:15
61צפיות
רוצה - ראינו בחנות פוסטר חמוד מזן הכלבלבים, די מזמן - והגברת הפרקטית שלי ישר אמרה 'לא צריך כי אח''כ זה ישאיר סימן על הקיר'... פולניה קטנה. היתה לה פעם מפת-עולם על הקיר שהיתה מבריסטול עבה ובאמת הצריכה הרבה דו''צ והשאירה סימנים... לפני הצביעה האחרונה, אז עכשיו היא אנטי.

פוסטרים של זמרים/להקות היא ממש לא מתעניינת. לטעם המוסיקלי שלה כבר לא מייצרים פוסטרים, אולי רטרו.
רחוק מאתנו שנות אור.
22/06/14 05:57
32צפיות
לא עלה על דעתנו בכלל...
גם אצלי היהלום הדביק פוסטר ענק על הדלת והקיר
23/06/14 16:44
32צפיות
הסכמתי כי במילא אני מתכננת לגרד ולצבוע את החדר שלו
הגעתי למסכנה שצריך לעלות שלב - במקום מדבקות עם לבבות - משהו של בנים (גברים)
עדיין לא בחורות ערומות - אבל משהו בוגר יותר. נראה שעוד מעט גם נעבור ממיטה לספה.

גיל 7 - גיל ההתבגרות כבר כאן...
על מסיבות סיום ויחידנות
19/06/14 20:06
134צפיות
כל פעם זה תופס אותי מחדש:
יש מסיבת סיום (בגן, בכיתה...)
מבקשים לא להביא אחים
אני עושה "שמיניות באוויר" כדי למצוא פתרון לזו שהמסיבה היא של אחותה (וזה לא פשוט, כי בד"כ זה גם בדיוק בשעה של ארוחת ערב)
ואז מגיעה ורואה שיש לפחות 3-4 שכן הביאו אחים.

מודה, זה מעצבן אותי (בעיקר אם באו שני ההורים וכל האחים, לאחר שביקשו במפורש רק הורה אחד, בד"כ בגלל בעיית מקום)

מצד שני, אני יודעת שאני עושה טוב לזו שהמסיבה שלה, כי ככה יש לה אותי רק לעצמה....


האם אתן מחפשות פתרונות לאחים, או מביאות אותם איתכן "בשם היחידניות"??
כמעט תמיד מוצאת פתרון
19/06/14 20:26
99צפיות
ומודה שככל שהן גדלות זה יותר קל....
אלא אם ידוע לי שיהיו לשניה חברות שיגיעו ממילא....
אההםםם
19/06/14 21:41
102צפיות
המסיבה של הגדולה בלי הורים....
המסיבה של הקטן - לא רלוונטי בכל מקרה היא לא רוצה לבוא מה לה ולמסיבת כיתה ב.
ה ISSUE הזה כולו מאחורי.

כשהיה רלוונטיף כשביקשו לא להביא לא הבאתי. זה לא באמת סיפור גדול למצוא סידור/בייבי סיטר לשעות ספורות. את לא חושבת שהמילה "שמיניות
אויר" קצת מופרזת
עזרה משפטית: בנק הזרע מסרב לשחרר מנות ששורינו
19/06/14 11:51
115צפיות
פרסמתי גם בפורום פוריות, אבל אולי למישהי מפורום זה יש ניסיון בנושא:

שיריינתי כמה מנות זרע מתורם מסויים ליפני כמה חודשים.  בעת התשלום שאלתי כמה זמן התראה אצטרך לתת כדי להוציא את המנות ולהעביר לבית החולים להפרייה.  אמרו לי טלפונית כמה ימים/יממה (משהו כזה).

התחלתי סיבוב ivf והתקשרתי ליפני יומיים לתאם הוצאת מנה.  נאמר לי:
1. מכיוון שליפני כמה חודשים נוספה בדיקה גנטית חדשה שלא ביצעתי ושגם התורם לא ביצע, לא ישחררו את המנה עד שיקבלו תשובה שלילית לאחר שאבצע את הבדיקה.  ביצעתי את הבדיקה באותו היום (שלשום), אבל אינני בטוחה שאקבל את התשובה בזמן לשאיבה.
2. אם ארצה בכל זאת לשחרר את המנה, אתבקש לחתום על התחייבות שלי ושל הרופא המטפל שלא תתבצע החזרה עד שתתקבל תוצאה שלילית של הבדיקה.
3. התבקשתי לחתום על טפסים חדשים עליהם מחתימים היום נשים שפותחות תיק חדש, ובהם סעיף "יתכן גם מצב שבו מנות הזרע שבחרה הנתרמת לא תשתחררנה ו/או לא תהיינה זמינות לשימושה במועד מכל סיבה שהיא".

האם למישהי יש ניסיון במיקרה דומה או יכולה להפנות אותי לגורם שיוכל לעזור לי לשחרר את המנה במועד?
תני לי לנחש...
19/06/14 15:48
112צפיות
איכילוב
º
לא, קריובנק
24/06/14 23:50
10צפיות
הגבלת צפייה באינטרנט, איך עושים את זה?
16/06/14 15:06
123צפיות

צפייה בטלוויזיה היא לא בעיה מבחינתי כרגע,  בשלב זה (ואני מקווה שיימשך כך)  יש לי שליטה על כמות שעות הצפיה שלה בטלוויזיה (ממש לא הרבה כרגע) ועל התכנים שהיא רואה, קל לי מאד לנווט אותה לצפייה בתכנים שהם יותר איכותיים, ולנטרל צפייה בדברים שלא ראויים לצפייה שלה לטעמי.
אבל מרגע שהיא למדה לכתוב כמה אותיות ולשוטט לבדה ביו טיוב, אני בבעיה...אמנם התכנים שהיא מחפשת בשלב זה לא חורגים מעולם הילדים, היא לא מחפשת פורנו או אלימות, נסיכות פיות וסוכריות מספקות אותה כרגע אבל גם ככה היא מגיעה לתכנים שממש לא הייתי רוצה שתגיע אליהם, כל מיני DVD סוג ד׳ שזרקתי מהבית כשקיבלתי במתנה כדי שלא תרצה לראות בטעות, סרטונים של דורה עם דיבוב עברי ירוד, מעצבן וגס (גם איזו בדיחה סוג ז׳ שקומיקאים מטעם עצמו העלה לרשת), היא מסוגלת לבהות בסרטון בן חצי שעה שמראה אוסף של הפתעות ביצי קינדר,על רקע של מוזיקה מעצבנת...
בקיצור, הנזק כרגע הוא רק נזק מוחי פוטנציאלי לילדה שצורכת זבל ועצבים לאמא המתוסכלת, אבל אין לדעת על מה היא יכולה ליפול במסווה של סרט תמים ברשת. ובניגוד לטלוויזיה, פה פוטנציאל ההתמכרות שאני רואה הרבה יותר גבוה, כי היא מבקשת כל הזמן וקשה לה להפסיק, וזה גם לא תלוי מכשיר אחד כמו בטלוויזיה, זה זמין הרבה יותר כי היא יודעת להגיע לדברים מהטלפון , מהאייפד, מהמחשב, והזבל הזה נגיש לה בכל מקום - בבית, במכונית, בחוץ...
איך אתן מתמודדות עם זה?
אני לגמרי לגמרי לא שם
16/06/14 21:24
109צפיות
תכנים לא רצויים ברשת הם הדבר האחרון שמדאיג אותי ברשת ( שלא נדבר על שפה ירודה ...)
מטריד אותי הסכנות שברשת, הכרות עם זרים חורשי רע, שאיבת פרטים מילדים תמימים, שימוש ברשת להתעללות בילדים....
זה מטריד.
לעומת זה התכנים...זניחים.
איך מתמודדים - אין שום דרך לפקח על מה שהם עושים שם באופן קבוע.
מתמודדים עם המון המון הסברה ושטיפת מוח על מותר ואסור.
זה גם שלי וגם של חברים ( שגם להם שוטפים את המוח ) והרבה מאוד בבית הספר ( במיוחד בשיעורי מחשבים ).
יש מעט מנגנוני בקרה אצלי ( כמו למשל הפייסבוק שלה מחובר למייל שלי וההודעות מגיעות אלי ).
יש עוד מנגנוני בקרה שאני כרגע לא עושה בהם שימוש ויודעת שהם שם.

עם ילדה בת 4, אם היא גולשת לבד ( וזה יפה מאוד) אין הרבה מה לעשות אלא אם את מוכנה לשבת לידה ולצפות במה שהיא עושה.
ואם היא תראה איזה סרט דורה בעברית גרועה??? או אפילו משהו קשה יותר?
( גם השליטה בתכני הטלויזיה תהיי הרבה יותר בעיתית בהמשך...זה לא חוכמה לשלוט בזה בגיל 4 )
אני יודעת שהבעייתיות רק תגבר עם הגיל
16/06/14 21:59
65צפיות

בגלל זה כתבתי שכרגע הנזק הוא מינימלי, ובגלל זה מתחילה לחשוב כבר מעכשיו איך מתמודדים עם זה .
לא רק איך מונעים סכנות, אני מאמינה שאת זה ילמדו אותם טוב מאד, כמו שאותנו לימדו זהירות בדרכים, וזה יוטמע באותה מידה. סימני ההתמכרות מדאיגים אותי. ויש המון הדרכה להורים איך למנוע התמכרות לטלוויזיה, אבל זו כבר לגמרי בעיה של הדור הקודם..
וחוץ מזה, כן, היא כבר מתחילה לצאת מתחת לכנפיים שלי, נצטרך להתרגל לזה (טוב שזה קורה בהדרגה)
קטונתי מליעץ
16/06/14 22:09
56צפיות
ההתמכרות אצלנו לא פשוטה ואני לא מוצאת שום דרך להילחם בה.
כל עוד יש מספיק שעות של דברים אחרים ( ויש) זה עדיין סביל בעניי.
הסברה הסברה הסברה
17/06/14 06:29
46צפיות
אני לא מאמינה במניעה פיזית, הילדים תמיד יהיו חכמים יותר וימצאו דרכים לעקוף, אני מסבירה ומזכירה כל הזמן לחשוב בשביל עצמה ולא להגרר, מנצלת הזדמנויות לפתוח ולדבר על דברים, למשל במקרה האחרון שהיה של נער שהתאבד כי התעללו בו בפייסבוק/ווטסאפ... אנחנו מדברות על דברים.
בגיל 4 עוד אפשר למנוע, או להתחיל להביע את דעתך - כביקורת על התוכן, לא עליה חלילה - ולהציע אלטרנטיבה איכותית יותר. זה עוד גיל שלדעת ההורים יש משקל נכבד...
ומזכירה שוב - אני galizoe
17/06/14 06:30
46צפיות
לא מצליחה לסדר את החתימה...
גם אצלנו מבקש כל הזמן מחשב ויו-טיוב
16/06/14 23:35
52צפיות
אצלנו עוד לא יודע לחפש עם אותיות, אבל יש הרי בסוף כל סרטון הצעות והוא לוחץ על מה שמוצא חן בעיניו לפי התמונה.
אני פשוט מפקחת, מגיעה פעם בכמה דקות לראות מה קורה, או שומעת מה הוא רואה. ואומרת לו שזה לדעתי לא מעניין ומציעה חלופות אלטרנטיביות.
עוד לא הראיתי לו שאפשר להגיע גם מהסמרטפון ומהטאבלט, כלומר כנראה שראה בעקיפין אבל הוא לא הפנים את זה.
מה יהיה הלאה ובשלב הבא? כל מה שאני יכולה לחשוב עליו עכשיו זה פשוט חינוך, וסקרנית לשמוע מה אחרות יכתבו.

את אותה שליטה
17/06/14 00:13
57צפיות
שאת משיגה עם הטלויזיה תפעילי עם המחשב
וביננו - מה ההבדל בעצם?
לדור שלנו פימפמו שטלויזיה זה רע ומחשבים זה טוב אז דור הילדים של היום החליפו הרגל אחד בהרגל אחר ...

אם את מתייחסת לזה כאל זבל אז תגבילי אותה, בדיוק כמו שאת עושה עם הטלויזיה

ובחיים כמו בחיים הכל עניין של מינונים - בשניהם יש תכנים טובים וגרועים, אני לא חושבת שיש פתרון קסם מעבר לחינוך פמפום ודוגמא אישית. וכמובן הדגשה על ענייני הבטיחות ברשת, בגוגל אני יודעת שיש פילטרים לילדים אבל לא בדקתי את זה

עם כל זאת, אני לא משלה את עצמי, ולמרות שאני שוחה במחשבים, אין לי ספק שמהר מאוד יגיע היום שהילד שלי יהיה (לפחות) צעד אחד לפני

בינתיים (6.5) לא נרשמה פה התמכרות הוא משחק רק במחשב הנייח, באייפד ובטלפון שלי הוא לא משחק ותכלס הוא מאוד מגוון בעיסוקים שלו.  אני מניחה שבעתיד וככל שהעבודה עם המחשב תהיה קשורה גם ללימודים, משהו בהרגלים ישתנה. כשנגיע לגשר...
ההבדל הוא
17/06/14 06:59
45צפיות

שבטלוויזיה השלט בינתיים בידיים שלי, וקל לי לנווט אותה לתכנים הטובים יותר לצפיה בעיני. עוד לא יצא לי מעולם להתעמת איתה לגבי תכנים שחשבתי שהם לא ראויים והיא רצתה לצפות בהם כי ההגבלה הייתה בדרך של הכוונה מראש למקומות מסוימים. ברשת לעומת זאת השליטה בתכנים היא בידיים שלה, ולבת 4 אין עדיין כלים להבחין ולסנן.
עוד הבדל הוא שהתכנים בטלוויזיה עוברים רף מסוים של סינון מבחינת רמה, תכנים ושפה, וברשת (כמו שאני מגלה ביתר שאת עכשיו) כל אחד מעלה מה שבא לו, בלי שום פיקוח , ואין לדעת במה הילד יכול להתקל (בסרטונים שבהם דורה מבקשת מחטפני שיעשה לה כל מיני דברים לא נתקלנו בעברית למזלנו, אבל בשפות אחרות היו ועוד איך...).
אבל בכל זאת קיבלתי כמה רעיונות טובים מהשרשור הזה, ואני איישם.
השלט לא ישאר בידייך לנצח
17/06/14 09:12
37צפיות
וזה יכול להיות כבר בקרוב מאוד...
כרגע היא אולי צופה בערוצים שמשדרים רק לבני גילה אבל יש את לוגי לדוגמא שהוא ערוץ מעולה שמיועד לקשת רחבה יותר של גילאים, ויש שם כמה תכניות שאני מעדיפה שהוא לא יראה בגילו. אלה לא תכניות גרועות אבל התכנים וחלק מהמסרים שם לא מתאימים בעיני לגיל שלו והסברתי לו גם למה. זה לא שהוא לא מציץ בהן בסקרנות כשהן מתחילות אבל הוא מודע להסתייגויות שלי, והיום עדיין לדיעה שלי יש השפעה עליו
ממה שאני מכירה מילדי
17/06/14 08:57
59צפיות
ומהחברים שלהם ההתמכרות מגיע בגילאים מאוחרים יותר.
סביבות 7-9 ( תלוי בילד ).
זה לא מה שאני רואה מסביבי -
17/06/14 09:19
41צפיות
ילדים שבכל הזדמנות לוקחים את הנייד של ההורים לשחק , גם בגינה ובמקומות פתוחים כשיש להם גירויים אחרים
זה נכון, אני רואה את זה מגיל מאד מאד צעיר אבל
17/06/14 16:21
34צפיות
וחייבים להוסיף את ה"אבל הזה", לא אצל כולם.
אולי גם לא בכל מקום, בכ"א, נראה לי שככל שהגילאים מתבגרים, המסכים משתלטים.
מה דעתך על זה
17/06/14 05:53
83צפיות
מלבד המובן מאליו (הגבלה כמו כל הגבלה אחרת, בין אם לטלוויזיה ובין אם ל- DVD)? וזה גם חינמי...  

חסימה וסינון אתרים - חסום גישה לאתרים בלתי הולמים לילדים לפי קטגוריות,  רשימה לבנה או רשימה שחורה לכל ילד בנפרד ועוד...  

הגבלת זמן מחשב - הגבלת זמן שימוש במחשב לפי מכסת זמן, שעות וימים לכל ילד בנפרד בצורה חכמה.
 
התראות בזמן אמת - קבל התראות בזמן אמת ישירות לבקרת הורים ודיווחים על פעילות אסורה של הילד שלך באינטרנט.  

5 דקות התקנה - אשף אינטואיטיבי מאפשר לך להגדיר בקלות את תוכנת בקרת הורים גולשים בזמן™ בפחות מ -10 דקות.  

משחקים חינוכיים - 5 משחקים חינוכיים בנושא חשבון, אנגלית, פיתוח היגיון ומחשבה דרכם הילדים יכולים להרוויח זמן מחשב בחזרה.
ההמממ....
17/06/14 08:44
46צפיות
האם פוספסו קישורים?
או שהקישור הכחול מביא להכל?
(מודה - לא פתחתי את הקישור....)
º
כתמיד - הכחול מוביל להכל...
17/06/14 09:59
12צפיות
נחמד מאד אבל יעיל לגילאים יותר מבוגרים
17/06/14 10:49
44צפיות

לא לשלב בו אנחנו נמצאים כרגע של שיטוט ביו טיוב בלבד .
ולגבי חסימת אתרים - אתר כמו יוטיוב הוא בעייתי, כי יש בו גם תכנים מעולים וגם תכנים שממש לא נרצה שלילדים תהיה גישה אליהם. יש שם פתרון לזה?
יש ביוטיוב מוד safety
17/06/14 11:30
45צפיות
אני לא חושבת (/לא משלה את עצמי) שהוא מושלם אבל בטח כדאי להפעיל אותו, משהו הוא מסנן.
הבן שלי כבר הרבה זמן חורש יוטיוב ואני מאמינה שלא נתקל בסרטונים ממש בעייתיים.
יש דברים שנתקלים בהם בכל מקום, למשל בטקס הפתיחה של המונדיאל הוא ישר שאל אותי מה זה הדבר הזה שג'ניפר לופז לובשת, רואים לה חצי ציצי..

הוא כן רואה דברים שבעיני הם זבל כמו קופיקו, הוא מכור לזה. אני לא רק שלא נלחמת בבחירה, אפילו הורדתי עונה שלמה לטאבלט לפני הנסיעה באפריל. אני לא חושבת שהנזק רב כל כך, כל עוד הכמות מוגבלת.
ובאמת הדבר היחיד שאני עושה זה להגביל שעות צפייה. הוא צופה בעיקר בסופ"ש בזמן שאני ישנה - בין אם קמה אחריו בבוקר ובין אם זה שנ"צ.
תחי האנינות...
17/06/14 16:23
41צפיות
אם קופיקו נראה לך זבל נראה מה תאמרי עוד כמה שנים...
אבל תיהני מהתקופה הנאיבית של הילדוּת
יש עוד זמן לאגור זבל אמיתי...
גם שלי אוהב קופיקו
19/06/14 20:22
12צפיות
אבל אחרי שראיתי שזה נותן לו רעיונות להתנהגות קלוקלת, אני לא מפעילה לו את זה. נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד. בכל אופן, הוא עוד בגיל שהוא מבין את החוקים, אבל מאוד מושפע שהוא רואה התנהגות מסוימת.
גם סרטונים של מיקי מאוס, דונלד דאק וכו הוא מאוד אוהב, ואני כרגע מסננת.
כרגע רק דברים חינוכיים : פרפר נחמד, רגע עם דודלי, מומינים, ארתור וכו. נראה כמה זמן זה יחזיק מעמד...
למדר את הכל
17/06/14 18:19
83צפיות
גם אנחנו התחלנו משיטוטים ביוטיוב, שמהר מאוד הבנתי שמובילים למקומות רעים מאוד.
אז קודם כל יצרתי לילדונת משתמש נפרד שמוגדר הכי מוגן שאפשר.
בו גם הורדתי את כל קיצורי הדרך ליוטיוב, וכל עוד היא לא יודעת לכתוב יוטיוב בגוגל היא לא תגיע אליו.
הכנתי לה על שולחן העבודה קיצורי דרך לאתרים שווים של ילדים, כגון ניקג'וניור, שיש בו גם פרקים של תוכניות לצפייה, וקישור לאתר של הופ שגם מכיל המון קישורים לתוכניות ולמשחקים שמתאימים לגיל הזה. מרגע שהיו לה שני הקיצורים האלו היא ממש לא הייתה זקוקה ליותר מזה. ושוטטה בשני האתרים האלו בהנאה מרובה.
בהמשך כשגדלה הוספתי גם את friv, והיום יש לה גם את מוגובי.
וזה ממש מספק אותה.

בטלוויזיה היא יודעת שיש ערוצים שלא מתאימים לגילה ושיש תוכניות שלא מתאימות לגילה, והיא מאוד ממושמעת ולא צופה בהם.
גם לגבי האינטרנט היא תלמד עם הזמן שלא הכל מתאים, אבל כרגע, אני עדיין בשליטה מלאה על מה שקורה איתה ברשת, ולא נותנת לה לגלוש חופשי לאן שבא לה.

טאבלט אין לנו, ואין לי כוונה לקנות בעיקר בגלל מוטיב ההתמכרות.
הטלפון שלי הוכרז כ"מעפן" שלא יכול להריץ משחקים ובכך נגמר גם הרומן איתו. פרט לשליחת הודעות חייכנים למשפחה ולחברות הוא לא מהווה מוקד משיכה.

אבל אל דאגה, גם בלי טאבלט וטלפון, היא רוב הזמן מול מסכים....
מעולה!
17/06/14 19:32
38צפיות

אני בהחלט אאמץ את זה!
אמנם כרגע היא פחות במחשב ורוב הגלישה שלה היא מהאייפד, אבל גם שם אני אבדוק איך ליצור לה סביבת עבודה ממודרת , ובמחשב בוודאי איישם כמו שתיארת. בטלפון שלי אני כמעט ולא נותנת לה לגעת (למרות שהיא מבקשת בלי סוף) אחרי שאיבדתי גלקסי חדש שרק קניתי כי נתתי לה לשחק בו ושכחתי להחזיר לתיק, אבל גם בו אסתיר את האייקון של יו טיוב (משחקים אני כמעט לא מורידה אליו כדי שלא תהיה לה סיבה לבקש אותו).
איך מנעת הגעה ל YOU TUBE
17/06/14 23:11
52צפיות
הלו כל חיפוש שני בגוגל מביא אותך ישירות לשם?
הילדה לא מחפשת בגוגל
18/06/14 06:56
46צפיות
אין לה צורך, כל מה שמעניין אותה נמצא כקיצור דרך על שולחן העבודה.
º
נו בסדר - ברור לך שזה עניין של זמן קצר מאוד
18/06/14 11:07
12צפיות
כמו כל דבר אחר בחיים...
18/06/14 11:23
34צפיות
כשנגיע לגשר נעבור אותו.
בינתיים היא לא בכיוון בכלל, היא מאוד מרוצה ממה שיש לה זמין.
רק שבמקרה הזה הגשר מאוד מאוד קרוב
18/06/14 13:47
31צפיות
הילדה בסוף כיתה א נכון?
היא קרובה מאוד ליכולת להשתמש בגוגל, מתי שהוא מאוד בקרוב מישהו יראה לה והיא תדע. זה לא עוד חזון למועד כמו הפעוטה של זואי.

נושא הרשת הוא אחד הנושאים הראשונים שאנחנו מאבדים שליטה עליהם. אפשר לנסות אפשר לסנן קצת אפשר להשפיע הרבה אבל אין לנו באמת שליטה על איפה הם גולשים ולא באמת אפשר לשלוט. ואיבוד השליטה קורה בגיל מאוד מאוד צעיר.
אני לא מודאגת
18/06/14 14:52
34צפיות
במקרה שלנו הגשר עוד מאוד רחוק.
כרגע היא עדיין לא מעוניינת בפעילות שדורשת קריאה וכתיבה, וכבר ראתה את בן דודה משתמש בגוגל. מבחינתה זה סתם עבודה קשה ולא נחוצה, אפשר פשוט לבקש מאמא שתסדר קישור ישיר. למה להתאמץ ולכתוב ואחר כך עוד לקרוא את התוצאה ?!?!?
היא מעדיפה להתעסק בקריאה וכתיבה של תכנים יותר מעניינים משיטוט בגוגל.
למרות שזה ויכוח טפשי
18/06/14 14:57
38צפיות
אני בכל זאת אענה לך.
מודאגת...אין לך מה להיות מודאגת. ילד שמשתמש בגוגל זה לא דבר מדאיג אלא טבעי.
המרחק מילד שלא מתעניין בגוגל לבין זה שעושה זאת הוא מרחק של דקות.
יום אחד היא לא מתעניינת, למחרת היא מאוד מתעניינת. - זה לא תהליך ארוך של שנים של בניית עניין.
ההנחה שלך שגוגל לא יעניין אותה ....לא תחזיק מיים.
ולמה שלא יעניין - הוא מאוד מעניין ומהר מאוד מישהו יסביר לה והיא תבין.
זה יכול לקרות ממש עכשיו בזמן שאת כותבת שלא.

רוב הילדים בגילאים הללו מתחילים להתעניין ולגלוש.
יש כאלה שזה קורה להם קצת קודם ויש כאלה שקצת אח"כ.
בסוף זה קורה לכולם ולא בגיל 115 וגם לא ב 10.
המציאות מראה שזה כן מעניין אותם.
והילדה שלך היא ילדה כמו כולם.
אין לי ספק שאת צודקת
18/06/14 15:17
33צפיות
רק שכרגע בימים אלו זה לא מדאיג אותי.
מכיוו ן שכרגע בימים אלו זה לא מעניין אותה ואת החברות שיש לה כרגע.
יכול להיות שעוד חודש תהייה לה חברה חדשה שכן משוטטת בגוגל ותדביק אותה בחיידק.
אבל שוב מההכרות שלי עם הילדה שלי, אני לא צופה הדבקות בחיידק שכולל כל כך הרבה קריאה וכתיבה בשלב זה בחייה.
ואולי עוד חצי שנה או עוד שנה המצב יהיה אחר.
ואז בטח אני אפתח פה שרשור "איך שולטים בגלישה של ילדים בני 7+"
ואז את תעני לי שלא שולטים
בגיל 4 זה עוד יעבוד
18/06/14 07:01
48צפיות

אצלנו היא עוד לא מחפשת בגוגל
אבל בגיל קריאה וכתיבה - את צודקת.
ואופס.,,יש לי רעיון לסטארט אפ
18/06/14 07:03
44צפיות

לא נפרט פה כדי שלא יגנבו
מגיעה רק עכשיו למחשב.... אז השנקל שלי
19/06/14 20:30
40צפיות
מנסה ללמד אותן מה כן ומה לא....
הן גולשות ורואות ביוטיוב, אבל בעיקר למטרה. אם זה לחפש סידרה שהן רוצות לראות במחשב או חומר לימודי. לא יצא לי לראות שהן גולשות למחוזות לא טובים - הן הגיעו בדיוק למה שרצו....
הסברתי להן קצת שיש בנט גם דברים שעדיך לא לראות, פשוט כי זה איכס או חומר רע... מנסה לתת להן את ההבנה שיש שם הכל ולא כל מי ששם דברים הוא טוב.... לא בטוח שזה שוקע תמיד....
לדעתי הכל נגיש כל כך וגם אם תמנעי בבית - זה יגיע ממקומות אחרים ככה שהסברה והנחיה חשובים יותר מהגבלה....
ובטוח הרבה הסברה על בטיחות ברשת - כי אם יראו פורנו זה יגעיל אותן והן יסגרו או יתעניינו.... אבל בטיחות מבחינת פרטים ותמונות זה קריטי יותר ובזה הן שטופות מוח כבר... לפעמים יותר מידי
"אמא, אני רוצה לשבת עלייך"
17/06/14 08:21
135צפיות
"נראה לך שזה יהיה לי נוח ככה? "
"נראה לי שזה יהיה לי נוח ככה"....


אין, אין על הצ'ומפי הזאת....
לצ'ומפי
17/06/14 16:20
47צפיות
ואפשר לחשוב שאת מהווה קריטריון כלשהו.
º
צודקת!
19/06/14 20:31
6צפיות
מעוניינת להפגיש את ילדי עם ילדים של יחידניות
16/06/14 23:35
116צפיות
שלום לכולן
אני אמא לבנים בני 7 + שמסיימים כיתה א'. אני מאוד מעוניינת שבני יפגשו עם עוד ילדים כמותם - ילדים לאמא יחידנית שהרתה מבנק הזרע.
האם יש קבוצה של אמהות וילדים שעושים פעילות משותפת, שאפשר להצטרף אליה. האם יש אמא/ אמהות שמעוניינות להיפגש ולהפגיש את הילדים לפיקניק או משהו דומה במהלך החופש הגדול ?  .   
ברוכה הבאה
17/06/14 08:53
80צפיות
כשמו של הפורום - כולנו פה משפחות של יחידניות מבחירה, רובנו גם דרך בנק הזרע.
יש פה משפחות מכל מיני איזורים בארץ, ואנחנו בהחלט גם נפגשים מדי פעם.
המפגשים הם פועל יוצא של כתיבה והשתתפות בפורום (ואז גם יודעים מתי יש מפגשים).
יש פה הרבה מאוד ילדים פחות-או-יותר בגיל של בנייך - כמה שרק השנה יעלו ל-א', וכמה שכבר סיימו א' ב' ג' וכ"ו....

אז... ברוכה הבאה, ואם תשארי תמצאי פה גם חברה נעימה וגם מפגשים....
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:42
1צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
מכשיר דופלר למדידת דופק עובר
15/06/14 16:04
26צפיות
שלום בנות
אני בהריון בשבוע 8
ואני מחפשת לקנות דופלר לשמיעת דופק העובר בבית :

אשמח לדעת אם למישהי יש פה אחד כזה שהיא מעוניינת למכור
או מישהי שמכירה מישהי שיש לה את זה

אשמח לתשובות
תודה
בת שש עם
12/06/14 17:25
124צפיות
ריח חזק מאוד של זיעה
זה מוקדם מידי ..לא??
לפנות לרופא ?
ריח זיעה של מבוגרים?
12/06/14 20:01
114צפיות
כזה כמו שיש לנו אם לא נשים דאודורנט?
ובמקומות האופיניים ( בבית השחי? )

אם כן , התשובה היא כן זה מוקדם מידי וזה מעיד על פעילות הורמונלית וכדאי שרופא יראה אותה.

מניסיון (של ילדה שגם הקדימה בנושא אבל לא מגיל 6 אלא מ 9 בערך ) יש התפתחות מינית כפולה. ( זה מה שהסבירו לי )
מערכת אחת האמיתית האסטרוגנית שמביאה למחזור והתפתחות הציצי
השניה מקבילה ( לא זוכרת את השמות ) שאחראית לכל הג'יפה כולל הריח, פצעי הבגרות , השיעור וכד.
בד"כ הן מתפתחות ביחד.
אבל לא בהכרח לפעמים ההשניה מקדימה ואינה מרמזת דבר על הראשונה.
אם היא מופיעה לבד זו לא בעיה בכלל.
רק צריך לוודא את זה ...עושים בדיקות דם צילום עצמות וכו.

אצל הבת שלי זה אכן המצב, אין עוד התפתחות אמיתית בכלל ( אולי ניצנים ראשונים של חזה עכשיו בגיל 11...גם לא בטוחה ) והמערכת השניה של הג'יפה פעילה מאוד כבר הרבה מאוד זמן.


פני לרופא ילדים, והוא יראה אם יש צורך בברור מעמיק יותר.
... ואם כבר מדברים על בית ספר....
11/06/14 12:14
164צפיות
האם ידוע לכם מה קורה בשנה הבאה מבחינת מורים? (מתי,בעצם, ההורים מדווחים על המחנכים המיועדים לשנהה באה?)
האם המורים מהשנה ממשיכים?
האם תפעלו למניעת המשך הוראה של מורה מסוים (לא מחנך, אלא מורה מקצועי) שידוע לכם שהיה גרוע/בעייתי במיוחד, או שתחכו לראות אם הוא בכלל ממשיך ללמד בבית הספר בשנה הבאה?

ובכלל - האם יש התרגשות מיוחדת, או שממשיכים כרגיל? (לא מדברת על מי שעולה ל- א' אלא על אלה שממשיכים....)


ואם כבר - מי עוד עולה ל-א', מלבד איזה קטנטני שכבר מזמן לא קטנטני אלא גדול ומקסים...?
º
נראה לי שיש לנו פה 4 עולים ל-א'!
11/06/14 14:38
30צפיות
אני "רבע" כאן...
12/06/14 19:21
63צפיות
אז אפשר לומר שיש 4 ילדים ורבע, שעולים ל א'   
תודה יקירתי
11/06/14 14:59
76צפיות
התרגשויות וביקורים בבית הספר וימים אחרונים של הגן...

אצלנו ההורים נרשמת התרגשות עצומה, הילדים... זורמים
אצלנו עוד לא יודעים כלום
11/06/14 16:15
93צפיות
הבית ספר עושה בלוקדה ולא מספר ( לא הכל יודעים)
אפילו אני שמאוד מקורבת לחדשות של 9 וכמעט כל יום מדברת עם המנהלת לפחות פעם אחת ( ובד"כ יותר ) לא יודעת כלום.

בהחלט הייתי פועלת להפסיק פעילותו של מורה לא טוב בכיתה של ילדי, כמובן כפונקציה של מה הוא מלמד. עודף רגישות למחנך, חשבון ואנגלית....הרבה פחות לערבית מולדת תנ"ך .
שנה שעברה גם עשינו זאת בפועל ופנינו למנהלת בבקשה שמהחנכת שרצתה להמשיך עם הכיתה לא תמשיך.

התרגשות - גדולה לקראת החופש הגדול, הטיול בחופש הגדול וכו.
לקראת שנה הבאה...לא ממש.


גם אצלנו.
16/06/14 06:16
27צפיות
לא יודעים מי המחנכת בשנה הבאה (רק יודעים שתהיה מחנכת ולא מחנך, מן הסתם...), אבל מקווים לטוב.

השמחה לקראת חופש הגדול מגולמת בטבלת ייאוש של ימי הלימודים שנותרו עד אליו...
אין אצלכם מחנכים ממין זכר?
16/06/14 11:22
23צפיות
אצלנו יש כמה, והם נחשבים למורים מצוינים שכולם רוצים שיחנכו אותם....

º
לא, אין.
19/06/14 22:52
1צפיות
אנחנו ממשיכים עם אותה מחנכת מדהימה שלנו
17/06/14 06:38
19צפיות
השנה זכינו בלוטו של המחנכות והיא ממשיכה איתנו גם לכיתה ו' שנה הבאה. לסיים יסודי הכי טוב שאפשר.
º
|הנסיף עולה לכתה א כולי בהתרגשות טיפים מישהי?
11/06/14 07:20
57צפיות
ב איזה כיוון את מחפשת טיפים?
11/06/14 07:42
61צפיות
מה לשים בתיק? איך להכין אותו, אם בכלל? איפה קונים חולצות בית ספר? מה אומרים למורה?
תני את נקודות החשש שלך ונשמח לעזור
האמת הכל ! פעם ראשונה עולים לכתה א
11/06/14 08:04
65צפיות
האם לשבת איתו? ואם כן על מה?
מה הוא צריך לדעת?
איזה חולצות בית ספר? האם חייבים חולצות מטריקו?
אכן - התרגשות!!
11/06/14 11:48
64צפיות
הכנה - לטעמי יש להם די והותר הכנה בגן. אני אמנם קניתי לגדולה חוברת הכנה, אבל בסיכומו של דבר זה היה די מיותר, לדעתי. אני מניחה שבגן הם נחשפים לכתיבה וקריאה ברמה כזו או אחרת (האם הוא יודע לכתוב את שמו? מזהה את שמות הילדים בגן? מכיר את הספרות הבסיסיות 0-9?)

חולצות בית ספר - חוק בארץ שחייבים לבוא בחולצטת בית ספר. ההגדרה - חולצה בצבע אחיד עם שרוולים (לא גופיה) וכמובן - עם סמל בית הספר.
איפה קונים? בסביבה שלי יש כמעט בכל חנות בגדים (הפושטיות, כמו זברה, תמנון, בי-גוד וכ"ו) וכן בחנויות צעצועים כמו כפר השעשועים.
יש גם אפשרות להזמין באינטרנט (יש אתר שנקרא "תלבושת" שאני מזמינה משם). רק לוודא שאכן יש את סמל בית הספר בחנות שאת נכנסת אליה.

שיהיה בהצלחה.
אכן התרגשות!
11/06/14 11:49
65צפיות
גם אני מתרגשת
אוי, נכון
11/06/14 12:15
53צפיות
שכחתי שגם אתם עולים ל-א'....

בהחלט התרגשות!
גמנחנו
11/06/14 12:38
62צפיות
ובהחלט יש התרגשות
כבר שלושה שבועות מתקיימים מפגשים בבית הספר
ומאוד נחמד
שני ילדים מהגן עולים איתנו לשם .
התרגשות כבר אמרתי
כמעט שאלתי אם רק עוד שני ילדים
11/06/14 12:58
67צפיות
אבל נזכרתי שאתם לא בבי"ס רגיל, אלא דמוקרטי או משהו כזה, נכון?
וכן - מעבר מאוד מיוחד, העליה לבית הספר
(אני תמיד אומרת שיצרני הטישו עושים קופה ב- 1/9 )
º
..נכון , משהו כזה ...
11/06/14 13:02
15צפיות
הטיפ שהכי הועיל אצלנו היה לבוא לבקר בביה"ס
12/06/14 10:35
56צפיות
לפני תחילת הלימודים. תלכו לשם בחופש, תבקשי רשות במזכירות להיכנס לכיתות א' ביחד עם הנסיך (אצלנו זה התקבל מאוד בהבנה ובברכה, ואפילו הזמינו אותנו לבוא כל יום כאוות נפשנו, וכך גם עשינו). את יכולה להביא מהבית טוש מחיק ותציירו קצת על הלוח, תביטו מהחלון החוצה לראות את הנוף, תשבו קצת ליד אחד השולחנות, תסיירו בחצר, תראי לו איפה השירותים ואיפה המזכירות, תני לו לנסות לנווט מהחצר בחזרה לכיתתו ביחד איתך - בקיצור, עד שירגיש נוח. חלק גדול מההתרגשות הוא בגלל חוסר הוודאות (גם שלו וגם שלך). ואם הוא ירגיש נוח במקום החדש, שניכם תהיו יותר שקטים ומוכנים. בהצלחה!
כיתה א'
16/06/14 14:49
24צפיות
מצד אחד אני בהלם מצד שני מאושרת
מצד אחד הילד כבר "גבר" יש ימים שהוא בא רק לישון, מכין לי כריך בשבת (לא משנה שהמטבח נראה ככריך אחד)
מצד שני איפה התינוק שלי שאני הרמתי על הידיים והייתי עושה לו פוצי מוצי

לענינינו: לדעתי בשנה זו הם נותנים קפיצה בהתבגרות ובעצמאות.
היום הראשון הוא יום מרגש וחגיגי - אבל אחרי זה מגיע ההלם. ביה"ס זה לא גן צריך לשבת ליד השולחן. (המורות בדרך כלל מתחשבות)
צריך להיות מרוכזים למורה ולשיעורי בית -   וכן    גם להכין אותם. לא תמיד באהבה. התאקלמות

לדעתי: כל ענינן ההסתגלות לוקח עד חנוכה
באמצע יש המון מסיבות וענינים

לסיכום: חוויה.

                              ב.......ה............צ........ל.......ח..........ה
שיהיה בהצלחה לכל התלמידים החדשים
11/06/14 21:19
58צפיות
עליה לכיתה א היא ארוע מאוד מרגש.
נוסטלגיוה
09/06/14 20:53
155צפיות
אתן יודעות איך זה, שדבר מוביל לדבר, ושיטוטים ברשת (חיפושים בגוגל) מובילים לעולמות קסומים....

זה התחיל מעוגה, שראינו בגוגל, ואצרתי שפעם גם אני הכנתי כזאת, והוביל לדפדוף נוסטלגי באלבומי התמונות....


עכשיו אני צריכה לראות איפה הפסקתי להדפיס, ולהדפיס עוד (ואח"כ לעשות סדר באלבומים).גם אתן מדפיסות תמונות? שומרות אלבומים?

נראה לי שגם אם ישכבו חודשים בלי שמישהו יתיחס אליהם - תמיד כיף מדי פעם להוציא ןלהסתכל....

(והנה רעיון למי שמשועממת כי הילדים פורחים מהבית - סידור אלבומים... )
כבר 10 שנים מאז
10/06/14 10:05
116צפיות
שהילדה בת שנה אני רוצה לעשות לופה.
במיוחד רוצה של הטיולים שלנו. גם בחול וגם בארץ.
בפועל לא עושה כלום רק שומרת במחשב ומגבה.

ומידי פעם מסתכלת ותוהה מי התינוקות העגלגלים האלה.
לא זוכרת אותם כאלה,
לא זוכרת איך זה הרגיש להחזיק על הידיים אותו או אותה בתור תינוקות.
בקושי זוכרת איך זה הרגיש להניק.
זוכרת את התמונה
10/06/14 13:05
77צפיות
של צ'ומפי והג'ינג'ון על המחצלת באותו גן "שלנו"??
אתמול היא ראתה אותה, ושאלה מי מהם יותר גדול (כשאמרתי שהוא, היא אמרה שהוא לא נראה כלכך גדול... מעניין מה תחשוב עליו אם תפגוש אותו עכשיו.... )

אבל גם כי הן ביקשו וגם בכלל - זה בהחלט עשה לי חשק להדפיס שוב.
אכן תמונה בלתי נישכחת
10/06/14 14:12
61צפיות
והוא מאוד גדול , ענק .
הילד הזה גובה לי מול העניים.
זה מצחיק ביום שישי שכל הילדים יוצאים מהמבואה של א-ב יש המון המון ראשים וראש אחד ג'ינג'י מעל כולם.
מעניין אם התורם היה כל כך גבוה ( אתן יודעות שאין לי מושג )
אני מדפיסה בלופה כבר כמה שנים
10/06/14 19:58
61צפיות
עושה אלבום מסכם לכל שנה, התחלתי ב2011 שאז הפסקתי לפתח תמונות. עד אז יש לי באלבומים ישנים, ויש לי 2012 ו2013 ועוד אלבום של הטיול לארה"ב שנה שעברה.


גם זו היא = galizoe. תודה לתפוזבל.
אני הדפסתי ערמה של עד גיל שנה
10/06/14 20:33
62צפיות
ועד היום הערימה הזו מחכה שאסדר אותה, האלבום המיוחד מחכה מאז... החבילה נמצאת באותו מקום של המתנות ובדיוק השבוע כשחיטטתי שם (מלאך השיניים) היא קרצה לי שוב ...

די במקרה יצא שכל שנה בגלל התמונה שצריך להביא לגן ביום המשפחה, אני כבר מדפיסה 20-30 תמונות ומכניסה לאלבומים הקטנים וזה בעצם מה שיש לנו בהארד קופי. נון שלי - הסנדלר הולך יחף ובגדול!
אני עושה אלבומים
11/06/14 09:16
47צפיות
אמנם לא דרך לופה, אבל משתדלת כל שנה לעשות אלבום לשנה החולפת,
מזה 3 שנים. את הטיול של הקיץ שעבר לחו"ל הנצחתי באלבום אב קרס.
כל התמונות שפיתחתי עד היום מונחים בשקית וממתינים ולידם אלבום ריק מתמונות.
לא מדפיסה תמונות
13/06/14 15:45
34צפיות

רק זה חסר לי, עוד ערימות בבית שגם ככה עולה על גדותיו...
יש כבר שני אלבומי לופה יפים , אחד מגיל 0 עד שנתיים ושני מגיל שנתיים עד שלוש , בשאיפה שיהיה אלבום לכל שנה (בשנה הראשונה פספסתי אבל זה מסיבות ברורות ונסלחות). השלישי כבר בהכנה ומחכה למבצע של לופה (זה הלקח שלמדתי - מתחילה להכין מראש כדי שבעת מבצע לא אצטרך להקדיש לזה ימים שלמים - זה פרויקט לא טריביאלי להכין אלבום כזה) .
גם אצלי יש אלבום תינוק שהייתה כוונה להשלים מלידה עד גיל שנה, ועד היום עומד עצוב ומיותם. אני כל הזמן חושבת שצריך להשלים אותו במהירות כי או טו טו היא כבר יכולה ליהנות ממנו (לי ולאחותי היו אלבומי תינוק כאלה ואני זוכרת כמה אהבנו להסתכל בהם בגילאי 5-10 ולשמוע איך היינו בתור תינוקות) וגם כי או טו טו אני כבר אשכח איך הייתה השנה הראשונה לחייה (כמו שאורורה כתבה), אבל מתביישת להודות שהיום אני כבר לא בטוחה אפילו איפה הוא...צריכה לחפש.
יש המוני תמונות במחשב ובכל מיני עננים. כבר מזמן איבדתי שליטה. לא מזמן נתקלתי במקרה בספריה נידחת במחשב שלי עם סרטוני וידאו מהשנה הראשונה לחייה, שלא ראיתי מאז שהוסרטו, ובמשך יותר משעה צפיתי בנוסטלגיה והתרגשתי.
יש גם סטרימר ולפעמים אנחנו צופות ביחד בתמונות מהמחשב בטלויזיה (החלופה המודרנית לערב הקרנת שקופיות...). היא מאד אוהבת.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה