בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "יחידניות מבחירה - המשפחה"

"אמהות יחידניות מבחירה" (אימ"ב) הן נשים שהרו (באמצעות בנק הזרע, או הריון לא מתוכנן, או הריון שהומשך חרף סירוב בן הזוג למעורבות כלשהי בגידול הילד) או אשר אימצו את ילדיהן, והחליטו לגדלם מתוך ידיעה שיגדלו במשפחה חד הורית ללא כל מעורבות הורה/שותף נוסף.

פורום זה יתמקד בעיקר בחוויית ההורות במשפחה של אימ"ב ברמת היום יום המיוחד שלנו, הכולל גידול ילדינו ללא קיומו של אב.

אנו נשתדל לחפש, לאתר ולהעניק זו לזו את הכלים והכישורים המיטיביים להתמודדויות השונות המאפיינות את חיינו: התמודדותם של ילדינו עם המבנה המשפחתי המיוחד מחד גיסא והתמודדותנו שלנו מאידך גיסא.

בנוסף נדון ביחסה של הסביבה אלינו ואל ילדינו ברבדיה השונים, החל ברשויות, המשך בחברים ובשכנים, בצוות החינוכי בגנים ובבתי הספר וכלה במעגל המשפחתי הקרוב שלנו: הורינו, סבתא וסבא ושאר קרובי משפחה למיניהם.

בפורום זה נשתדל ללמוד בשיתוף פעולה ובסובלנות על ההשקפות, העמדות, הגישות והאסכולות החינוכיות השונות הקיימות בקרבנו בנוגע לילדינו ונקווה להשכיל ולהסתייע זו בזו, תוך הפקת המיטב מכל גישה.

מטרתו של הפורום היא לשמש כלי עזר תומך ובית חם ועוטף עבור חברותיו, אמהות יחידניות מבחירה ועבור ילדיהן.

אנו מאחלות דיונים פוריים, מרתקים ומהנים לרווחת כולנו

בברכה,
דש1דש ו catנוע

מתי מתחילים ללמד אצלכם אנגלית?
29/06/14 20:41
112צפיות
מאמר מעניין של הארץ בנושא
http://www.haaretz.co.il/gallery/kids/.premium-1.2...

ללמד ילדים אנגלית כבר מגיל צעיר? קודם שילמדו עברית
מה עומד מאחורי המגמה ללמד אנגלית מוקדם ככל האפשר, והאם הלימוד הזה אפקטיבי? בוויכוח הניטש בסוגיה זו לאחרונה, מתנפצים כמה מיתוסים
ימימה עברון

בכיתה בי"ת עברה אבישג ברקן מבית ספר שבו לא למדו אנגלית בכיתה אל"ף לבית ספר שבו כבר למדו בכיתה אל"ף. באורח פלא, היא לא היתה זקוקה לשיעור השלמה אחד. מכיוון שאני מכירה היטב את בתי, אוכל להעיד שאבישג אמנם ילדה חכמה, אבל לא מחוננת או גאונה בשום אופן. אז איך זה קרה בכל זאת? יכול להיות ששעתיים בשבוע הוקדשו לכלום? לא למדו בהן שום דבר משמעותי שדרש השלמה? ייתכן שזו תשובה די סבירה.

משרד החינוך ממליץ על הכנסת לימודי אנגלית לבית הספר בכיתה דל"ת. עם זאת, בשנים האחרונות, לאט לאט יורד גיל תחילת הוראת האנגלית בבתי ספר, עד כיתה אל"ף. “הדרישה הזאת באה מלמטה”, אומרת פרופ' אילנה שוהמי מהחוג לחינוך באוניברסיטת תל אביב, “אבל זה הדבר הנכון לעשות. ילדים היום נחשפים לאנגלית בכל מקום. בשלטי רחוב, למשל, בערים הגדולות, האנגלית נוכחת בדיוק כמו העברית. האנגלית נמצאת בשפת הדיבור שלנו. היום לא מסתכלים בעין עקומה על מישהו שמכניס מלה באנגלית באמצע משפט, וכולם עושים את זה. יש גלובליזציה, אנשים צריכים שפה נוספת, שפות נוספות. למה חשבון מתחילים בכיתה אל"ף ועל אנגלית עדיין יש מחלוקת?”

פרופ' עלית אולשטיין, מרצה לחינוך לשוני באוניברסיטה העברית, יש הסבר לשאלה הזאת. “כדי להטמיע היטב שפה זרה”, היא טוענת, "צריך להגיע לרמה מסוימת של אוריינות בשפה הראשונה. אוריינות כזו תתמוך בלימוד השפה הזרה החדשה”. לכן אולי לא שואלים את השאלה הזאת על לימודי חשבון. הרי הילדים לא צריכים לבסס את עצמם בשפה כדי ללמוד בצורה יעילה יותר חשבון. לעומת זאת, כשילד מבין חוקים בשפה הראשונה, קל לו יותר להבין את החוקים בשפה הזרה. כשהשפה הראשונה של הילד עשירה, הוא יחפש אותו עושר בשפה הזרה. “ילדים גם לומדים מאוחר יותר מיומנויות מסוימות בשפה אחת ומעבירים אותן לשפה אחרת. כתיבת חיבור, למשל. הבנות דקדוקיות”.

פרופ' שוהמי סבורה שדווקא ידיעת שתי שפות מסייעת בהבנת תהליכים לשוניים. "ילדים שלומדים שתי שפות מפתחים מודעות לשונית”, היא אומרת. “הם מנסים למצוא חוקים בתוך השפות. הם מפתחים יכולת להבין חוקים די מוקדם. הקליטה שלהם טובה יותר בגיל מוקדם. היכולת של ילדים לדבר שתי שפות מגיל צעיר מפתחת כישורים קוגניטיביים גבוהים יותר. נכון שיש שלב מסוים של בלבול, אבל הוא עובר מהר, והילד יודע בדיוק באיזו שפה הוא אמור להשתמש מול מי”.

נזרוק למים

אולם דומה כי אף על פי שכל זה נראה נכון לילד שיוצא עם הוריו לשליחות או לעבודה במדינה זרה, הדברים האלה אינם נוגעים לרוב הילדים בארץ.

"אני עושה את ההפרדה בין שפה שנייה לשפה זרה,” אומרת פרופ' אולשטיין. "שפה שנייה היא השפה שלומד מישהו שעובר למדינה שבה מדברים בשפת היעד, וכך נחשף אליה כל הזמן, ואין לו ברירה אלא ללמוד אותה. אצל רוב הילדים בארץ זה לא המצב. הם לומדים את השפה כמקצוע לימודי בבית הספר. הם לא לומדים התנהגות לשונית שהם משתמשים בה יום יום. אמנם השפה האנגלית היא שפה שנתמכת הרבה יותר על ידי הסביבה בישראל, כי יש הרבה דוברי אנגלית, שומעים אותה בטלוויזיה וברחוב, אבל עדיין, בשביל רוב הילדים היא שפה זרה”.

"יש הרבה מיתוסים בעניין הזה”, היא ממשיכה. ”למשל, שבגיל הזה זוכרים טוב יותר. זה לא נכון. הילדים צריכים לחזור על המלים המון פעמים עד שהם זוכרים. בגיל צעיר קשה להם יותר להגות את המלים. המיתוסים האלה מתאימים לילדים שאנגלית היא השפה השנייה שלהם, וגם אז – מחקרים גילו שלילדים צעירים הרבה יותר קשה במעבר ממקום למקום כשנדרשת מהם רכישת שפה שנייה. לוקח להם יותר זמן לקלוט את השפה מלילדים גדולים יותר. בכיתות גבוהות יותר הלימוד יהיה יותר אפקטיבי. אנשים חושבים: ילדים קטנים, נזרוק אותם למים והם יסתדרו. אבל זה ממש לא ככה”.

גם בקרב המורים לאנגלית אפשר למצוא כאלה שיתמכו בתחילת לימוד בגיל צעיר וכאלה שיתנגדו לו. רחל, מורה לאנגלית בבית ספר יסודי, דווקא סבורה כי "טוב מאוד להתחיל שפה זרה עם אוצר מלים מסוים ועם הכרה פונטית של הצלילים. לימוד חווייתי בכיתות נמוכות יותר הוא טוב מאוד לילדים, שגם ככה הם ממילא חשופים לשפה כי האנגלית בכל מקום, בטלוויזיה, במחשבים. הילדים מגיעים לסוף כיתה ה"א עם הרבה יותר ידע ממה שהדור הקודם ידע, כשלימדנו עם 'Here We Are' ותוכניות דומות. יש להם הרבה יותר הבנה מעמיקה של טקסטים. לימוד הדקדוק נעשה תוך כדי השימוש בשפה, לא בנפרד. יש הרבה פחות דגש על דקדוק. וילדים בסוף ו' כבר קוראים טקסטים רציניים יותר ממה שאתם ידעתם בכיתה ח'”.

לעומתה, סוזן קליינברג, מורה לאנגלית בתיכון בכפר סבא, אומרת כי "אמנם כמורה לאנגלית אני חושבת שטוב שתלמידים ילמדו מוקדם ככל האפשר, אבל לא צריך כבר בכיתה אל"ף, כשהם עוד צריכים להתמודד עם כתיבה וקריאה בעברית. זה מבלבל”. קליינברג, מורה ותיקה במערכת, לא מצליחה לראות בכיתות מאוחרות יותר הבדלים בין תלמידים שהתחילו ללמוד אנגלית בכיתות נמוכות לבין אלה שהתחילו בדל"ת.

בעניין זה רחל מסכימה אתה ולא רואה הבדלים בין ילדים שהתחילו ללמוד בכיתות נמוכות לעומת אלה שבדל"ת. “עד סוף י"ב כבר אין הבדלים”, היא אומרת.

פרופ' אולשטיין מאששת טענה זו. “ביקרתי בדימונה, וראש העיר אמר לי, עכשיו אני אראה לך איך אצלנו לומדים אנגלית כבר בגן חובה כדי שבתיכון הם יידעו טוב יותר. אבל זה לא היה ככה. התוצאות בתיכון לא היו טובות יותר”.

אם רוצים באמת להתייעל, היא מוסיפה, אז צריך להתחיל לפחות עם ארבע שעות שבועיות בכיתה דל”ת ולהעלות את הכמות בהמשך. “בשנים הבאות הילדים יקלטו הרבה יותר, וזה גם יעניין אותם הרבה יותר. מכיתה זי"ן הלימוד שלהם יהיה הרבה יותר יעיל. אין כל רע בכך שהגננת או המורה תשיר שירים באנגלית ותלמד דברים בסיסיים, אבל אנחנו משלים את עצמנו אם אנחנו חושבים שזה מה שיקדם את הילדים בלימוד אנגלית”.

אין כל רע, כמובן, אלא אם כן זה בא על חשבון שעות שכן היו יכולות לחזק את השפה הראשונה. זה לא חייב להיות עוד שיעור לימודי עם משימות ומטלות. בשעות האלה אפשר לקיים למשל שעת סיפור, דבר שלמרבה הצער כבר לא קיים בבתי ספר כמעט. פרופ' אולשטיין מסכימה שהילדים בהחלט ירוויחו מזה יותר.

ואילו באמת השיעור היה מורכב משירים ומשחקים אולי אפשר היה להתייחס אליו כאל שיעור משחק ותו לא. אלא שכבר בכיתות הנמוכות הילדים נדרשים לשנן וללמוד דברים שאין להם כל שימוש ביום יום והם תלושים מכל הקשר.

דמעות במיצ"ב

איילת בועזסון, אם לשלושה ממודיעין, גם היא סבורה שהלימוד המוקדם מיותר.

בתה הבכורה של בועזסון נולדה כשהמשפחה גרה בבוסטון לרגל לימודים. “כשחזרנו וניסיתי למצוא לה מסגרת שתשמר את השפה בארץ, שמו אותה בכיתה עם עוד כמה ילדים שחזרו מארצות הברית ומורה שמלמדת אותם מה זה dog ומה זה ball. ממש לא מה שהיו צריכים. אם היו נותנים להם לצפות בקלטת באנגלית – של כל דבר – הם היו מרוויחים מזה הרבה יותר. אבל זה בתחום שימור השפה. הלימוד בגיל הזה, כפי שהוא מתבצע, ממש לא נותן כלום”.

גם בועזסון עושה את ההבחנה בין מי שרכש את השפה כשפה שנייה (אף שבתה גדלה, לדבריה, כדו לשונית ממש, שזו כבר קטגוריה נפרדת) לבין ילדים שלימוד השפה השנייה אצלם נטול הקשר. בנה השני של בועזסון כבר גדל בארץ, והיא לא מתלהבת משיטת הלימוד ולא מהקדמתו.

ובהחלט נראה שאין מה להתלהב משיטת הלימוד. מכיוון שהילדים עוד לא יודעים לקרוא באנגלית – הרי אם הם מתחילים בכיתה אל"ף אפילו עברית הם בקושי קוראים – הם מתאימים מלה לתמונה. הורה שינסה לעזור לילדו יתקשה לעתים לדעת אם פנים מחייכות הן ייצוג של המלה smile, happy או סתם face, וזו רק דוגמה אחת מני רבות. בנוסף לכך, ללימוד אין הקשר ואין המשכיות, והוא אינו מתקיים בסביבה שבה השפה הזרה חיה ופועמת, בניגוד למה שאפשר לחשוב על חשיפה לשפה. “הילדים היום רואים כמעט רק דיבוב”, אומרת בועזסון. “הארי פוטר מדובב, מי היה מעלה על הדעת. הבן שלי רק עכשיו, בסוף בי"ת, צריך את האנגלית בשביל הוראות פשוטות במשחקי מחשב”.

מרואיינים נוספים ציינו גם הם את משחקי המחשב, אבל אפשר ללמד ילדים איך נראה כפתור ה-play גם בלי להתחיל ללמד אותם את כל השפה, על חשבון שעות לימוד יקרות אחרות.

רחל מדגישה את העניין הפרקטי. "להתחיל ללמוד בכיתה דל"ת כפי שמתקצב משרד החינוך, בזמן שבה"א כבר צריך לעשות מבחן מיצ"ב באנגלית, זו בעיה. אי אפשר להגיע מוכנים למיצ"ב הזה בשנה אחת. גם ככה תלמידים בוכים אצלי בכיתה ה"א במיצ"ב”.

אולם גם היא אומרת שאותם תלמידים שבכו במיצ"ב בכיתה ה"א, שהוא,
מה זה בכלל משנה ?
29/06/14 22:00
74צפיות
משעה -שעתיים בשבוע אי אפשר לרכוש שפה זרה.
וזו עובדה.
ולכן אני חושפת את הילדונת לשיטת הלימוד שכבר נוסתה בהצלחה במשפחה המורחבת, והיא צפייה בסרטים ותוכניות טלוויזיה לא מדובבות עם תרגום סימולטני וכתוביות ובלעדיו.
קריאה וכתיבה באנגלית זה סיפור אחר, וגם זה יגיע בזמן שלו שהוא ממש לא בבית הספר היסודי.
לימוד דרך שמיעה יכול מאוד להתאים ומאוד לא
30/06/14 11:19
61צפיות
תלוי באדם ובכישורים שלו.
יש אנשים שלומדים מאוד טוב משמיעה ( בלי קשר ללימודי שפה ) ויש שלא.
אני למשל לא מסוגלת ללמוד כלום משמיעה, את יכולה לשים אותי מול טלויזיה בשפה זרה גם 50 שנה, שום דבר לא יצא לי מזה.
שום דבר אחר אני לא מסוגלת ללמוד משמיעה.
אני צריכה קריאה וכתיבה.
ככה עובד הראש שלי.

השאלה מאיזה זו בנויה הילדה שלך, ולפי זה יקבע אם מה שאת עושה הוא יעיל.

שפה זרה נירכשת מהרבה הרבה שנים של כמה פעמים בשבוע.....זו עובדה ככה מלמדים בישראל ורבים יוצאים מהתיכון יודעים אנגלית סבירה. ( ורבים גם לא שוב תלוי מי הם ומה הם עושים בעניים )
ילדים לומדים שפה משמיעה של השפה מדוברת
30/06/14 19:05
51צפיות
על ידי דוברים ילידיים שלה בתוך הקשר, זה מוכח מחקרית. וזו גם הסיבה שבשיעורי אנגלית המורה מדברת אנגלית כל השיעור גם כשהיא מקריאה שמות ומעירה על הפרעות.
אני בספק גדול אם את יכולה ללמוד שפה זרה מקריאה וכתיבה בלבד.
אין לי שום יכולת מחקרית...
30/06/14 21:39
44צפיות
אבל מה שאת טוענת נישמע כמו איך לומדים ילדים שלקחו אותם לחיות בארץ דוברת אנגלית.
האם זה אומר שאפשר ללמוד ככה מלראות פה ושם סרטים...לא יודעת האינטואיציה שלי אומרת שלמעט בודדים התשובה לא.

אני אישית בהחלט למדתי מקריאה וכתיבה.
זה ממש לא בודדים
01/07/14 20:50
41צפיות

אני ידעתי אנגלית עוד לפני שהתחילו ללמד בכלל בבית הספר - רק משמיעה של מוזיקה, סרטים וטלוויזיה. וזה גם לא "לראות פה ושם" - זה נמצא בכל מקום וכל הזמן .
והבת שלי, כנראה כמוני, כבר חוזרת על משפטים משירים באנגלית שהיא שומעת. זו הלמידה הכי נכונה , אף פעם לא הייתי צריכה לשנן כללי דקדוק באנגלית ולמרות שלא למדתי ,  אין לי טעויות דקדוק , בגלל שאני יכולה להרגיש מתי משפט "נשמע לא טוב" כלומר יש בו טעות דקדוקית או תחבירית. (בדיוק כמו שלרובנו אין טעויות דקדוק בעברית , כי יש תחושה של השפה.
ואם את יודעת כמה המוני ילדים למדו אידיש, ערבית או שפות אחרות שבהן דיברו בבית, רק מהקשבה למשפחה, אז זה בכלל לא בודדים
(אני לא מדברת על משפחה שבה דיברו בבית בשפה אחרת , אלא על משפחות שבהן דיברו עם הסבא/סבתא דודים בשפה אחרת במפגשים משפחתיים לא יומיומיים - רוב הילדים שגדלו במשפחות כאלה יודעים את השפות האלה)
זה בגלל שיש לנו מנגנוני שפה מולדים במוח
01/07/14 20:59
25צפיות
שפשוט עושים את העבודה בצורה בלתי מודעת.
וככל שאנחנו צעירים יותר הם עובדים טוב יותר.
זה הקסם והיופי שבשפה

כמבוגרים רוב הסיכויים שלא נצליח ללמוד ככה שפה, כי מנגנוני השפה כבר לא גמישים כמו שהם היו כשהיינו ילדים.
לא יודעת...איכשהו
01/07/14 22:25
31צפיות
למרות שהילדים שלנו ( לאו דווקא שלנו כבר הרבה דורות אחורה ) כבר המון שנים מוקפים באין סוף סרטים טלויזיה ומוזיקה באנגלית איכשהו רובם לא דוברים אנגלית שוטף ....מעניין למה?
אצלנו בכיתה ג'
30/06/14 09:47
38צפיות
נדמה לי שאני התחלתי ב-ד'

הבעיה שלי עם האנגלית (וגם עם העברית) היא שיטת הלימוד, שלדעתי היא לא ממש נכונה (אם כי אני בטוחה שזו שיטה שנבדקה ואושרה ע"י מי ממשרד החינוך) - הם לא ממש לומדים את האותיות, את ההגיות שלהן, לא לומדים את החוקיות - הם פשוט לומדים מילים, ולומדים אותן לא נכון לדעתי.
גם לימוד משמיעה (של סרטים ושירים, ואפילו תכניות ילדים כמו דורה ודומיה) הוא שגוי, כי אם אין את הבסיס הנכון, הם לומדים טעויות.
אצלנו בכיתה ג
30/06/14 11:22
50צפיות
מכירה לא מעט מקומות שמלמדים מכיתה א, אבל זה ממש סתם לא מלמדים ברצינות והתוצאות בהתאם.
אם היו מלמדים באמת מכיתה א, זה היה ניראה אחרת.

אני למדתי בבית ספר מכיתה ד,אבל אישית התחלתי הרבה קודם בבית ( מכיתה ב לדעתי).
את האנגלית שלי רכשתי בעיקר מקריאת ספרים בתיכון ומקריאת טונות של חומר באנגלית בצבא ( אדי זו עוד דוגמא למה שאמרתי לך...אני לומדת רק מקריאה ).
קטונתי מלהגיד מה נכון, רק אומר שהילדונת לומדת אנגלית פרטי כבר 4 שנים ( מכיתה ב ) ואנגלית בבית ספר עם מורה מעולה כבר 3 שנים, וכבר אי אפשר לדבר לידה אנגלית היא מבינה, והיא קוראת מאוד יפה ויש לה אוצר מילים מרשים. בקיצר כמה שעות בשבוע מניבות המוןןןן בזמן קצר.
אבל את למדת את השפה לפני שהתחלת לקרוא אותה
30/06/14 19:12
40צפיות
כפי שאמרת בעצמך.
קריאה זו בהחלט דרך להעשיר את השפה אחרי שיש כבר בסיס לשפה.
וזה נכון גם לשפת האם שלנו.
זה לא מה שאמרתי
30/06/14 21:33
24צפיות
אני למדתי בפרוש בקריאה וכתיבה.
ככה התחילו ללמד אותי.
דיבור ושמיעה היגיע שנים ארוכות לאחר מכן
איך אפשר ללמוד שפה בקריאה?
30/06/14 22:25
28צפיות
איך את יודעת להגות את המילים?
לא התכוונתי מקריאה בלבד
30/06/14 22:57
26צפיות
של אדם בפני עצמו.
ברור שאי אפשר.
אלא אפשר שמישהו מלמד אותך, מלמד לקרוא מלמד איך הוגים וכו.|


ברור שיש דיבור ושמיעה, הכוונה שלי לא היתה שזה מיותר אלא שללמוד אנגלית משמיעה בלבד ( לשבת מול סרטים באנגלית ) אצל חלק מבני האדם יביא לכלום.
אצלנו מתחילים אנגלית בכיתה ג'
01/07/14 09:04
46צפיות
השנה הילדונת הלכה לחוג אנגלית בבית הספר וזאת על פי בקשתה.
בסוף השנה ראיתי שסתם זרקתי כסף במשך שנה שלמה,
כל מה שלימדו אותם זה קצת צבעים וחיות.
בפעם הבאה
01/07/14 09:33
51צפיות
תבדקי במהלך השנה.
אבל לא בטוח שזרקת כסף, גם אם לא למדו הרבה יכול להיות שנעשתה חשיפה ראשונה , עיכול של השפה וכו. מה שיאפשר ריצה יותר מהירה השנה ( ויכול להיות שלא ).

אני מאוד מציקה בנושא האנגלית, לא מספיק 4 שעות בבית ספר + שיעור פרטי פעם בשבוע - כל שבת יושבים גם לקרוא ספרים.
יש לי ילדה שמאוד משתפת פעולה - אז זה קל
בפעם הבאה
01/07/14 09:39
38צפיות
אני אשלח לחוג שיש לי בקרה עליו.
היה לי נוח שהחוג בבית הספר בזמן הצהרון
ואני לא צריכה להסיע ולבזבז זמן אחר הצהריים.
למדתי לקח שחוג שאני משלמת עליו אני צריכה לדעת מי המורה,
להיות בקשר עין לדעת עם המורה היתה או לא היתה בשיעור.
בטוח שמשהו היא למדה, זה נתן לה חשיפה ראשונית לאותיות באנגלית.
לא רוצה לבאס אותך
01/07/14 20:56
43צפיות
אבל אני לא למדתי בכלל אנגלית עד כיתה ח'.
חוץ מהסרטים והסדרות שראיתי באנגלית ולא נחשבים בעיניך כדרך יעילה ללמידת אנגלית.
בגיל 12 הייתי בארה"ב והבנתי כל מילה שדיברו סביבי, אבל חששתי לדבר.
בסוף כיתה ח' התחלתי ללמוד אנגלית באופן רשמי, כי החלטתי שאני רוצה (עד אז לא רציתי ולא הזיז לי שיש שיעור כזה במערכת), הייתי ב 4-5 שיעורי תגבור מטעם בית הספר, אבל בכיתה הרגילה עדיין לא למדתי (המורה עיצבנה אותי). בתיכון נכנסתי עם הבנת אנגלית מעולה וידע בסיסי בלבד בקריאה וכתיבה, אבל סגרתי את הפער, וסיימתי עם בגרות 5 יחידות בציון של 88. אחרי התיכון החלטתי שאני קוראת רק באנגלית וזה מה שעשיתי במשך 4 שנים, קראתי מלא ספרים, ואז עשיתי את הטיול של אחרי צבא לארה"ב, שם שלטתי כל כך טוב בשפה שאף אחד מהמקומיים לא האמין לי שאני לא דוברת ילידית, והיו לי שיחות מצחיקות איתם שבהם אני אומרת להם שאני מישראל והם שואלים אותי למה עברתי לישראל ....

הקיצר, אפשר לשלוט מעולה באנגלית בגיל 20+, גם בלי ללמוד 4-5 שעות בשבוע מכיתה ב'....

אבל אם יש לך ילדים שמשתפים פעולה בכל כך הרבה למידה, ולך יש את המשאבים לאפשר להם את זה, אז שיהיה לכם בכיף.

רק לידע כללי, לשאר הקוראות, אפשר גם אחרת.
את ממש לא מבאסת אותי
01/07/14 22:23
37צפיות
וגם לא משכנעת אולי כהוא זה....
וזה לא כל כך הרבה למידה
01/07/14 22:41
30צפיות
שעה שבועית של שיעור פרטי ( שכולל גם משחקים באנגלית )  + לקרוא סיפור בשבת אחה"צ זה לא הרבה למידה . כל השאר זה שעות בית ספר.
השנה התחילו בכיתה ג'
01/07/14 12:57
32צפיות
בשנים עברו התחילו ללמוד אנגלית רק בכיתה ד'.
השנה אצלנו בכיתה ב' הם קיבלו טעימה קטנה , במסגרת קרן קר"ב, של 5 שעות (פעם בשבוע שעה). היה מאוד מוצלח.
אצלינו בכתה א'.
05/07/14 09:17
28צפיות
בכתה א' רק למדו מלים, שירים- פעמיים בשבוע.
בכתה ב' (השנה) גם למדו פעמיים בשבוע והשנה מתחילת השנה התחילו ללמוד כתיבה וקריאה באנגלית (הכרת כל האותיות, הברות, קריאת מלים קצרות עפ"י עולמות תוכן).

כאן התחילו הקשיים אצל הבן שלי. היה לו פיגור משמעותי בלימוד הקריאה בעברית ( את כל המלים קרא בקמץ פתח)  ואז נאלץ גם להתחיל ללמוד את יסודות הקריאה והכתיבה באנגלית (הוא PDD, ADHD )

ומכיוון שלא אישרו לו השנה הוראה מתקנת בבית הספר (כי המצב "לא קסטרופלי" ) נתתי לו 3 פעמים בשבוע הוראה מתקנת באופן פרטי (פעמיים בשבוע עברית ופעם בשבוע אנגלית).

וראה זה פלא- בסוף השנה המורה לאנגלית והמחנכת היו המומות איך הוא באנגלית בין הטובים בכתה.

לפחות הצלחתי להשיג (אחרי מאבק) שבשנה הבאה יקבל פעם אחת בשבוע הוראה מתקנת בבית הספר.
סמדר אני שמחה לשמוע
05/07/14 20:55
20צפיות
על ההשתלבות וההתקדמות שלו.|
באמת משמח
אצלנו מתחילים בכיתה א
05/07/14 17:31
17צפיות
אבל בשנה הראשונה זה בעיקר להכיר את האותיות וכמה מילים, לא מעבר לכך
בכיתה ג כבר קיבלתי ממנה ברכות באנגלית והיא בהחלט מכירה יחסית הרבה מילים, מצליחה לקרוא מילים חדשות ולתקן את עצמה בהגייה נכונה (בחלק מהמקרים).
בבית אני מדברת הרבה עם אחותי באנגלית, והיא בהחלט קלטה את השפה. ברור לי שהיא לא מבינה הכל, אבל כבר אי אפשר לדבר לה מעל הראש כי היא מבינה מה אנחנו אומרות.
מצד שני, זה בהחלט מאתגר אותי לחזור לצרפתית
שאלה לגבי העגלה המשולבת של Chico
01/07/14 12:40
20צפיות

הי בנות
אתן בוודאי מכירות את טבן של העכגלות בשוק  - ומה "נחשב" לנוח וכוכ
רציתי לדעת את דעתכן על העגלה המשולבת של Chico :
http://www.babystav.co.il/%D7%A2%D7%92%D7%9C%D7%AA...
---
וגם לשאול לגבי כסא למכונית Garco:

http://www.babystav.co.il/%D7%9B%D7%99%D7%A1%D7%90...
---
אשמח לדעת לדעתכן מה עדיף ואיפה כדאי לקנות .....
תודה
סמארטפון זול - יש חיה כזאת?
29/06/14 08:18
64צפיות
לקסם נשבר הטלפון (כמה לא מפתיע) ואין ברירה אלא לקנות משהו חדש.
אני רוצה בהזדמנות זאת לקנות כבר משהו גם לצ'ומפי.

האם יש אפשרות, לידיעתכן, לקנות משהו זול בארץ? חיקוי או יד 2 (אבל לא מאתר יד 2 אלא במקום מסודר כלשהו)?

ניסיתי להסתכל בכל מיני אתרים (בעיקר סיניים), אבל אני מודה שדי מפחיד אותי, בעיקר שאני באמת לא מבינה מה מוכרים לי.
וגם - אין לי כרטיס אשראי בינלאומי ולא פייפאל וכ"ו...

אודה לכל אינפורמציה/המלצה וכ"ו..


מאמא תפרנית שרוצה לשמח את בנותיה.....
מה זה זול?
29/06/14 09:06
52צפיות
שאת קונה סיני לא מוכר תבדקי את הקרינה...שלא תטגני את המוח של הילדה תמורת חסכון של 200 שח...
º
זול זה עד 500
29/06/14 13:12
21צפיות
מיני גלאקסי של סמסונג
29/06/14 13:31
64צפיות
מקווה שעדיין נימכר.
טלפון חכם לא משהו, אבל טלפון חכם ועם קרינה נמוכה.
כבר לפני שנה+ עלה באיזור ה 600
שימי לב טוב - גם אני ניסיתי להסתפק בזול
30/06/14 07:02
74צפיות
לא סיני
וקניתי לילדה בתחילת השנה LG3 שעלה 500 שקל.
מהר מאוד התברר שהוא פשוט לא מספיק - המסך קטן מדי, הזכרון קטן כ''כ שהווטסאפ בכלל לא עלה לה...הוא היה 'חכם' אבל תכל'ס לא ממש שימש אותה...
לפני חודשיים שידרגתי אותה לגלקסי 2+  (דגם מחו''ל, בארץ יש 2 רגיל - תבדקי מה המפרט שלו) וסופסוף הילדה הצטרפה לחיי החברה הכיתתיים שמתנהלים בווטסאפ והיא מבסוטה..

שימי לב כמובן לקרינה וכאלה, אבל גם לגודל הזכרון הפנימי (מינימום 8G) והמסך - כי מסך קטן/באיכות ירודה גומר את העיניים... ואם הבטריה פחות מ2000 אמפר תקני אוטומטית אחת נוספת כי לא מחזיק אפילו יום.

תודה על האזהרה. מצאתי את זה:
30/06/14 07:51
64צפיות
http://www.p1000.co.il/sales/saledetails.aspx?auid...

אמנם זכרון קטן, לפי דברייך, אבל אם זה מה שיהווה בעיה - אפשר להוסיף כרטיס זכרון (או שהיא תוותר על חלק מהמשחקים).

באמת שבגיל שלה, ועם חוסר הזהירות האופייני לגילה, אני לא מתכוונת להוציא 1500 ואח"כ לאכול את עצמי....
יש את הגלקסי מיני 3 ( או שם דומה )
30/06/14 11:24
51צפיות
שהוא טלפון מעולה ועולה 800 שח.
הרחבה בכרטיסזה רק לתמונות, שירים ודאטה.
30/06/14 15:16
35צפיות
אפליקציות יושבות על זכרון פנימי בלבד ו 4G לא מספיק לכלום... בטח שלא לווטסאפ וכאלה. (זה מה שהיה לה בlg)
לא הייתי קונה פחות מ- 8G
יש פורום ייעודי שבו סוקרים
29/06/14 12:13
47צפיות
כל מיני מכשירים סיניים. אני אחפש לך בערב.
זהו, שאני מעדיפה לא סיני
29/06/14 13:13
41צפיות
או לפחות לא יבוא עצמי מסין
אלא משהו שאני יכולה לראות בעיניים, ולא להסתבך עם מכס/זמני המתנה לא ידועים וכ"ו...

חברות הסלולר לא מוכרות טלפונים ישנים?
לסמסונג יש דגם לילדים
29/06/14 14:19
61צפיות
הבנתי מחברים שהוא מוצלח. עולה 600-500 שקל
(מצד שני, לא יודעת אם מתאים לכן אולי זה כבר קטן עליכן)


http://www.p1000.co.il/sales/saledetails.aspx?auid...
מחר זה קורה.....
29/06/14 07:35
135צפיות
כל הילדים שעוד למדו יוצאים לחופש....
מקווה שכולן מוכנות לאירוע הגדול....

עוד שנה חלפה לה..ץ
מדחיקה......
29/06/14 08:12
43צפיות
אמנם אנחנו די מסודרות, ובכל זאת....
הבנות, כמובן, מתרגשות.
אני שמחה בעיקר על החופש מהכנת ארוחת בוקר.

יש לנו כמה משימות "לימודיות" לחופש שאני מקווה שנעמוד בהן - האחת היא לקרוא ספרים - שתי הבנות שלי קיבלו המלצה חמה מהמורים לקרוא בחופש, ואני מתכוונת להנהיג חצי שעה לקריאה פעמיים-שלוש בשבוע. נראה איך נעמוד בזה.
כמו כן, הגדולה רוצה ללמוד לנגן בחלילית, מקווה שגם במשיצמה הזאת נעמוד (אני צריכה להזכר בקריאת התווים, אבל יהיה נחמד לנגן ביחד).
חוצמזה - קייטנות, כמה בילויים משפחתיים, ומבחינתי - כמה שיותר מזגן וכמה שפחות בריכה (ועל ים אין מה לדבר).

חופש נעים ומוצלח לכולם!!
מוכנים לחלוטין ליולי-מדחיקים לגמרי את אוגוסט
29/06/14 09:08
59צפיות
ביולי לג'ינג'ון יש קייטנה ( בית ספר של קייץ) לילדונת יש מיפעל של יוצאים מהבית שזה ארועים מאורגנים פעמיים בשבוע לשיכבת הגיל.
ב 18.7 אנחנו נוסעים.

באוגוסט....לא רוצה לדבר על זה..מדחיקה
שנה אחרונה שאני עוד לא בצרות
29/06/14 11:14
62צפיות
יש לנו גן עד 31/7 ועוד שבועיים קיטנה בגן. משאיר רק שבועיים בעייתיים.
כבר מתחיל לחלחל לי למוח ששנה הבאה תראה לגמרי אחרת, אבל דיה לצרה בשעתה, כמו שאומרים..
עזבי אני מדחיקה את אוגוסט - אז עוד שנה...
29/06/14 13:32
44צפיות
מעבר להרי החופש...
עוד שנה חלפה...
29/06/14 14:21
49צפיות
אנחנו מהמסודרים
אנחנו מהזורמים...
29/06/14 22:26
57צפיות
השבוע הנוכחי מתוכנן. מעבר לזה, מה שיבוא ברוך הבא... זורמים עם תכנונים חד יומיים.
º
את לא עובדת?
30/06/14 01:01
10צפיות
ברור שעובדת. מיתרונות ילדה גדולה...
30/06/14 06:52
55צפיות
להשבוע יש לה 2 ספרים שהיא מחכה להם וטרם יודעת שקניתי לה, יעסיקו אותה יום וחצי... יש לה גם פרוייקט במחשב שהיא עושה עבורי ביוזמתה שיעסיק אותה עוד יומיים שלושה...
מעבר לזה היא קובעת לעצמה תכניות לבד עם חברות בבית/בריכה/קניון... עצמאית בשטח.
היא הולכת לבד לבריכה?
30/06/14 07:54
51צפיות
תזכירי לי בת כמה היא?
אני רואה אצלנו בני נוער שמגיעים לבד, אבל יש כאלה שנראים לי כלכל קטנים, שזה די מפחיד....
(למרות שהם עצמאיים לגמרי במים, והפחד הוא דווקא בקרב הילדים הקטנים שנמצאים אחד על השני, קופצים קרוב מדי לדופן ולחבריהם וההורים לא ממש מלמדים אותם להזהר. מפחיד)

כיף שהילדה גדולה, עצמאית ומוקפת חברות.
הגדולה שלך לא הולכת לבד לבריכה?
30/06/14 11:23
54צפיות
שלי כבר כן ( הגדולה) והאמת שאניב בריכה כבר לא 100% מהזמן העניים שלי על הקטן.
לא, היא לא
30/06/14 11:40
54צפיות
לדעתי בבריכה "שלנו"  יש הגבלת מינימום גיל להכנס לבריכה בלי ליווי של מבוגר.
בכל מקרה, אני אמנם לא עם העיניים עליה כל הזמן (וגם לא על הקטנה) ובהחלט נהנית מזמן איכות עם הורים אחרים כשאני בבריכה, אבל לא הייתי נותנת לה ללכת לבד. עדיין לא.
השאלה היא
30/06/14 12:09
48צפיות
אם את לא כל הזמן עם העניים עליה ( ולא חצי מהזמן ) אז מה זה משנה אם היא הולכת לבד או שאת מקשקשת עם הורים אחרים בדשא?
מבחינת הבטיחות במיים.
אין הרבה הבדל לדעתי
לא יודעת אולי ענין של הרגשה
30/06/14 13:04
41צפיות
העובדה שאני כן מרימה עיניים ויודעת באיזה איזור היא נמצאת, הידיעה שיש מי שאחראי אם חלילה יש איזו מצוקה, מבוגר אחראי שיכול לתווך, להתערב, להעיר, ולעזור - תלוי בסיטואציה...
יצא לי לא פעם להעיר לה על התנהגות לא נאותה או לא בטוחה או לא אחראית - לא משהו שמישהו אחר היה מעיר לה, כנראה (מישהו אחר = "זר", שלא בסמכותו לדאוג לה ולקחת עליה אחריות).

לצערי, המציל השנה לא נראה לי אור גדול. הוא לא מאוד עירני ולא מאוד אכפת לו מה קורה (כך לפחות התרשמתי מארוע יחיד שהייתי נוכחת, בו ילדה קטנה קפצה למים, והוא בכלל לא הראה סימנים שהוא מתכוון לקפוץ למים).

בקיצור, אני השנה עדיין מלווה (או שהיא הולכת עם חברה והוריה) ולא נותנת ללכת לבד, גם אני לא צמודה אליה במים.
כמעט 12. הולכת בלעדייל 10 בערך,
30/06/14 15:10
40צפיות
כמובן שהתהליך היה הדרגתי - בהתחלה הייתי משגיחה מרחוק, מהדשא,כשהיא במים עם חברות. ודיברנו ועדיין מזכירה לה כל פעם לשים לב לסביבה ולשמור מרחק מנערים משתוללים... וכד'.

ועדיין - אף פעם לא לבד במים. תמיד יש חברה או כמה בנות והן יודעות שלמים נכנסים מינימום בזוג.

º
בת כמה היא?
30/06/14 08:16
15צפיות
º
11
30/06/14 11:22
8צפיות
אוהבים לקנות אופנה ברשת|?|
30/06/14 11:32
4צפיות
|תיק|טרנד השופניג אונליין הפך בשנים האחרונות לתופעה מטורפת ברחבי העולם, במיוחד בארה"ב ובאירופה. מאות אלפי נשים מעדיפות לעשות את הקניות שלהן ברשת, כבר לא צריך לצאת מהבית לבזבז דלק, לחפש חנייה ולהסתובב שעות בין החנויות השונות ולהתעייף.  
אפשר לקנות ברשת מהבית, לשבת בסבבה בפיג'מה ולגלוש בין האתרים השונים.

|קדימה|אז אם מתים לקנות ברשת אבל מפחדים? או רוצים לקנות מותג שלא נמכר בארץ ולא בטוחים אם האתר אמין? יש לנו את הפורום המתאים בשבילכם!
היכנסו לפורום קניית אופנה ברשת ותוכלו להתלבש הכי יפה שיש הכי זול שיש!

http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
מכירות את הקטע של המזרונים
29/06/14 16:10
83צפיות
שהודיעו שהחל מ- 1/7 ימכרו רק מזרונים הכוללים רכיב נגד התלקחות שטוענים שהוא מסרטן??


תראו איזו מודעה מצאתי באתר "אגורה" (ההודעה מובאת כלשונה. כמו שאומרים - לא נגענון):
"מיטת יחיד מעץ כולל מזרון עבה במיוחד(20 ס"מ). תמונה של המסרטן תשלח עפ"י דרישה"


(ברור שהכוונה היתה ל"מזרון", מה לעשות שה-ז' נמצאת ליד ה-ס' וה-ו' ליד ה-ט'.... )
º
חחחח גדול
29/06/14 20:42
8צפיות
ראיתי ושעשע אותי:
30/06/14 05:56
40צפיות
כולם מרוקאים, רק גבי אשכנזי
כולם אשכנזים, רק אבי מזרחי
כולם ישראלים, רק צדי צרפתי
כולם שואלים, רק לאיציק תשובה
כולם קוצים, רק גבי שושן
כולם נצים, רק אבי נשר
כולם אשמים, רק דודו זכאי
כולם קונים בתים, רק סנדרה שדה
כולם התפתחו, רק שלמה ניצן
כולם עורכי-דין, רק ארי שמאי
כולם בני-זקונים, רק גיא בכור
כולם ישבו, רק מיקי קם
כולם אוהבים פטרוזיליה, רק יצחק שמיר
כולם קבלנים, רק יוסי בנאי
כולם מרובעים, רק הרב כדורי
כולם בני אדם, רק יצחק בן צבי
כולם בתולים, רק מארק שגל
כולם חכמים, רק יצחק נבון
כולם זורקים סלעים, רק אבא אבן
בכרמל נשרפו עצי אורן, רק בבית של דפנה דקל
כולם חיות, רק עומר אדם
כולם נכשלים, רק בעלה של רינה מצליח
כולן בנות, רק זהבה בן
כולם גדולים, רק יניב קטן
כולם אקדמאים, רק אבא של לילית נגר
כולם סיגליות, רק ליאור נרקיס
כולם טיפשים, רק יהורם גאון
כולם מדליקים נר, רק יאיר לפיד
כולם בארץ, רק אמא של דודו טסה
º
30/06/14 11:02
4צפיות
מכירות רופאת שיניים לילדים מאסותא, ד"ר דגון?
28/06/14 18:51
23צפיות
בתי בת 3.5 עם אסתמה קלה. היא אמורה בעוד שבועיים לעבור ניתוח שיניים בהרדמה מלאה אצל ד"ר נורית דגון ממכבי, באסותא רמת החייל. במסגרת הניתוח יבצעו צילומי שיניים (לא שיתפה פעולה בזמן הבדיקה) ועל פיהם יוחלט מה לעשות, בנוסף להתקנת 4 כתרים בשיניים הטוחנות. ניסיתי לבדוק אופציה של טיפול בגז צחוק אך הרופאה (פרטית) הסבירה שהיא לא מומלצת.
שאלות:
1. מישהי כאן מכירה את הרופאה?
2. מישהי עברה את הניתוח הזה? ובאופן ספציפי - מישהי עברה אותו באסותא רמת החיים?
3. מכירות אולי פרוצדורה שניתן לבצע בלי הרדמה?
4. מכירות רופא/מקום אחר?
אשמח לשמוע המלצות. תודה
 
סוף השנה כבר בפתח
24/06/14 09:06
97צפיות
אתמול היתה מסיבת הסיום של הילדונת, הבאנו הפעלה מקסימה לילדים,
אוכל טעים, ברכות ומצגת מרגשת שהכינו ההורים. שיר פרידה הפתעה למורה המקסימה שלנו
שהקלטנו עם הילדים.
זהו עפה לה במהירות עוד שנה.
החופש הגדול כבר קרוב מאד.
ואחריו שנה חדשה מורה חדשה כיתה ג'.
איך שהזמן טס.........
אכן טס...
24/06/14 11:58
58צפיות

לא הרגשנו, והופ! כבר סיימנו שנה ראשונה במערכת החינוך של מדינת ישראל. הייתה שנה טובה מאד והייתי מבקשת שישאר ככה לאורך כל שנותיה במערכת החינוך אבל אני כבר יודעת שהסיכויים לא לטובתי.
גם לנו היה טקס סיום מרגש ביום שישי, הקטנים מאד התרגשו והיו מתוקים , והגננת הזילה דמעות כשדיברה, והאפרוחית , שלא הפנימה שיש להם עוד כמה ימים ביחד, הודיעה לי כשכולם התפזרו ש״עצוב לי שכל החברים הולכים״
היא עוד לא מבינה שעם הילדים האלה היא כנראה תהיה ״תקועה״ לעוד 15 שנים פחות או יותר, אם תרצה או לא , ושהם לא הולכים לשום מקום (הסתכלתי על התמונות שלה מהטקס עם מחבקת חברות מהגן ודמיינתי איך בגיל 30 הן יסתכלו על התמונות האלו )
טס סטיל
24/06/14 12:33
89צפיות
אתמול היתה המסיבת סיום של הילדונת.
התרומה של התמצתה  בלחתוך אבטיח עבורה ולבוא לקחת אותה ב 21:00
כן כן בלי הורים.....

היא עולה לכיתה ו. עוד שנה וניגמר היסודי.
מדהים מרגש ומפחיד כאחד.

אצל הג'ינג'ון המסיבה ביום חמישי - הוא לא משתתף ( אלא מה ) מיילא התרגלתי
לי היה עוד יותר פשוט...
24/06/14 17:58
74צפיות
רק לסחוב 3 קולה...

ואצלנו המסיבה רק התחילה ב-21:00 כך שנדרשתי לבוא לאסוף ב23:30 בערך...

מה שכן, היה לי תענוג לראות את השיפור החברתי המדהים של הנסיכה השנה - איך שהגענו (ההוריםנשארו בהתחלה לברכות למחנכת), נעלמה ליהילדה ב'ענן' של חברות מהכיתה...
המחנכת שם עשתה עבודה חברתית מדהימה  וגם הנסיכה שלי סוף סוף התבגרה ונסגר הפער הרגשי שסחבה שנים... תענוג.
º
מאוד שמחה לשמוע - נחת של ממש
24/06/14 23:20
17צפיות
בהחלט לא להאמין
24/06/14 15:46
64צפיות
בשנה הבאה יש לי ילדה בכיתה ו, אוטוטו סיום יסודי
איך זה קרה?!
השנה הזו חלפה כל כך מהר שפשוט זה לא נתפס

המסיבות שלנו הן בחמישי בערב ובשישי במשך היום, נראה איך יהיה
גם אצלנו טס הזמן
24/06/14 19:40
54צפיות
ימים אחרונים בגן והופ! כיתה א׳...

ההתרגשות מתחילה לחלחל ואוטוטו נתחיל גם עם הקניות וההתארגנויות. וקייץ וקיטנה וחופש וכל השאר. מדהים איך שהזמן עובר כל כך מהר. תמיד זה היה ככה?

איך פתאום הגיע עוד סוף שנה? |שמש
25/06/14 06:38
63צפיות
קשה לעקוב אחרי זה מרוב שזה זז מהר
האמת היא שלא ידוע לי על מסיבת סוף שנה בכלל כך שכנראה חוגגים אצלם בלי הורים אושר גדול.
כל תכנוני הקיץ בפתח, מזל שלעולים לכיתה ו' עדיין יש קייטנות מתאימות (ויקרות רצח). מי יודע כמה זמן זה יחזיק...
º
!
25/06/14 06:38
10צפיות
לעזאזל
25/06/14 21:36
49צפיות
נזכרתי שיש לנו אירוע סוף שנה בבריכה.
אוף.
רק הזמן טס. אנחנו נשארים בארץ.....
26/06/14 12:57
59צפיות
אצלנו גם ממתינה עוד מסיבת סיום אחרי הסיבוב (ביום ראשון) - ממש אין לי כוח למסיבה הזאת. לפחות אם זה בבריכה אפשר להנות מצינת המים, אבל לא כך אצלנו, שהחליטו לקיים את המסיבה בפארק....

אבל ההתרגשות הגדולה היא דוקא היום, כי הם אמורים לקבל מידע לגבי המחנכים בשנה הבאה... גם אני במתח....
אתמול ניפרדנו
27/06/14 21:56
74צפיות
מהמחנכת האהובה של הג'ינג'ון.
היו שם המון המון דמעות, שלה של ההורים.
בכל שנותי במערכת החינוך ( ויש כבר לא מעט ) לא ניתקלתי באשת חינוך מדהימה כזאת, שהילדים לא פעם מתבלבלים וקוראים לה אמא...ולא בכדי.
החיבור בינה לבין הכיתה ( הורים וילדים ) היה יוצא דופן.
לאחר שהיא דיברה ( וסיימה הדמעות ) כל הילדים רצו הקיפו אותה וחיבקו אותה מכל עבר במחווה ספונטני לחלוטין, לאחר המסיבה ( בחלק היותר חופשי ) עמדו האפרוחים בזה אחר זה ליד הלוח וכתבו לה מכתבי אהבה.

ג'ינג'וני מתנחם בזה שהוא חבר טוב מאוד של הבן הקטן שלה ויוכל להמשיך לפגוש אותה כשיבוא לבקרו
ואני - ממש מצטערת להתנתק, מתה עליה בכל רמה ( גם ברמה האישית אני רואה בה כבר ממש חברה ) בעיקר במקום החשוב והחיובי שהיא שיחקה בחיי הקטן שלי, ומודאגת מאוד מה יהיה שנה הבאה. מהמקום שאנחנו היינו בו אפשר רק לרדת...נקווה שלא הרבה
אתמול במשך כל הבוקר
28/06/14 18:44
44צפיות
עשינו מסיבת סיום בכיתה יחד עם ההורים.
תחילה היתה מצגת מעניינת עם המורה למדעים בנושא כדורים פורחים , לאחריה התחלקו הילדים לקבוצות, ויצרו כדורים פורחים ענקיים מנייר משי.
לאחר הארוחה החגיגית עם מיטב המאכלים שהביאו ההורים המשקיענים שלנו, ברכות לסיום וענקת מתנה למחנכת, ירדנו כולנו לחצר,
ובעזרת מבערים שהביא המורה למדעים, שלחנו אל השמים את הכדורים הפורחים בזה אחר זה.
היה נהדר.
יש לי שאלה בענייני המשחק אקס-בוקס: לאור
25/06/14 22:14
64צפיות
ההתלהבות של הילדון מהמשחק באקס-בוקס אצל חבר, תהיתי: האם מישהי מכן מכירה מקום בו אפשר לשחק בזה בתשלום, כמו שנכנסים למשחקיה, או למקום שאפשר לקנות בכרטיסיה שימוש במכונות משחק או בהוקי אוויר וכו'. ושאלה נוספת שחשובה לי - כמה זמן לקח עד שהילדים הפסיקו להתלהב מהמשחק באקס-בוקס והוא נזנח בצד.  
אצ לנו האקס בוקס
25/06/14 22:37
72צפיות
אוטוטו חוגג שנה.
ההתלהבות המטורפת ירדה כמעט במיידי ( אבל היה לנו WII קודם).
ומאז זה מופעל די הרבה כשיש חברים , ובכלל לא שאין חברים.

אני לא מכירה מקום שאפשר לשחק בו כמו במשחקיה.
ההתלהבות לא פוחתת . תמיד יש עוד משחקים.
05/07/14 20:43
7צפיות
יש לנו בבית XBOX ו- PSN 3.  אצל הורי יש קונוסולה של ווי אמריקאי .

הילד פחות מתלהב מהווי כי שם יש לו רק משחקי ספורט .

בבית הוא מאבד עניין לעתים במשחקים מסוימים אך באמת יש לו מגוון אדיר של משחקים. כשבאים אליו חברים הם משחקים ביחד.

לא מכירה שום מקום שאפשר לשחק בתשלום.  


אתר למציאת אחים מתרומת זרע
25/06/14 13:53
69צפיות
שלום, פעם ראשונה באתר, שמעתי שיש אתר למציאת אחים מתרומת זרע.
משהי שמעה על זה?
תנסי לשאול הפורום השני
25/06/14 15:44
72צפיות
אני לא מכירה כאן מישהי שמתעניינת בנושא.
שם כן יש.
º
בתפוז יש קומונה,בפייסבוק יש קבוצה.חפשי אחאים
26/06/14 23:03
19צפיות
רק הקבוצה הסגורה בפייסבוק שווה בשל
05/07/14 12:03
10צפיות
ריבוי המשתתפות  והדינמיקה של עדכון שוטף..
נכון להיום יש 190 חברות בקבוצה זו.
הקבוצה היא קבוצה סגורה ונקראת - "מציאת אחאים" .
הפרטים של כל אחת אינם מפורסמים בפייסבוק בשל חשש לדליפת מידע.
מתנהלת טבלה שאינה מועלית לפייסבוק.
רק מי שמפרסמת את פרטיה מקבלת את המידע למייל האישי שלה, אחת לשבוע נשלחים עדכונים וכבר יש לא מעט התאמות.
דרושה כתבת שטח לארמניה!
24/06/14 14:01
28צפיות
Magma Challenge הוא מסע שטח המיועד לנשים שרוצות להתמודד עם אתגרים ומאמינות שהן יכולות.


המסע הקרוב יצא אל הנופים הנפלאים של ארמניה בין התאריכים 19-26/8/2014.


ספרי לנו בפורום שיחת נשים למה את צריכה להיות שם ואולי נשלח אותך למסע שטח נשי על חשבוננו.

הזוכה תצא בחינם למסע מאגמה צ'אלנג 2014 לארמניה ותכתוב בלוג על חוויותיה מהמסע!


|*| המסע הבא צפוי להתרחש בקוסטה ריקה. גולשות תפוז אשר ירשמו אליו יקבלו הטבה מיוחדת.
כדי להירשם למסע בקוסטה ריקה הקליקי כאן.
התייעצות: הילדון רוצה לקנות משהו מתוך
21/06/14 18:32
156צפיות
אפליקציה בסלולארי (שנקראת "cut the rope", למבינות עניין), ושאלתי היא: אם אני קונה משהו ונותנת את פרטי כרטיסי האשראי שלי, האם קיימת בזה סכנה כלשהי? האם מישהי מכן ניסתה את זה? באתר המשחק רשום רק את העלות, אבל לא כתוב שזו הורדה חד פעמית, וגם לא שזה מנוי. אני רוצה לוודא שלא יהיו הורדות קבועות בטעות, ואם משהו כזה קורה בטעות - למי פונים? אין שם כתובת או טלפון. אשמח אם תאירו את עיני. תודה.
אני לא הייתי קונה בצורה כזאת
21/06/14 18:41
76צפיות
אולי אם הייתה אפשרות לשלם ב  PayPal, אבל רוב הסיכויים שגם לזה לא הייתי מסכימה. יש דברים שפשוט לא קונים, וזו הזדמנות ללמד צרכנות נבונה.
אבל בעצם למה? האם את לא קונה כרטיסים
21/06/14 18:55
67צפיות
להצגה, למשל, באשראי? או רכישות שונות? אני רוצה לחדד לי למה כדאי או לא לקנות את זה כך. ההתייחסות הטבעית שלי היא קצת חשש, אבל אולי אני טועה. הדבר העיקרי שמטריד אותי הוא שאין כתובת לפנייה אם יש בעיה כלשהי.    
וגם: האם מישהי יודעת איך קונים כרטיס
21/06/14 19:50
46צפיות
pay-pal, שאפשר להגביל בו קנייה לאינטרנט רק בסכום מסוים? מישהי השתמשה בכזה כרטיס?
בדיוק בגלל הסיבות שהצגת
21/06/14 19:52
50צפיות
את לא יודעת עבור מה באמת את משלמה והאם או מה תהיינה ההשלכות של זה, אין לך עם מי לדבר במקרה ויש בעיה כלשהי וכ"ו...
את גם לא יודעת מה קורה למספר הכרטיס שנתת - מי רואה אותו ולאן הוא מגיע (אגב, יש אפשרות לשלם דרך מספר הטלפון אם אני לא טועה)

אני תמיד אומרת שאני מרשה רק את מה שבחינם.
יש הבדל בין תשלום באשראי באתר של גוף מוכר
21/06/14 21:02
50צפיות
לבין תשלום לגוף לא מזוהה.
אין לי בעיה לשלם באינטרנט מיסים, לקנות מוצרים מחברות שאני יודעת שקיימות וניתן גם להכנס לחנות הממשית שלהם ולערוך שם קנייה. או אתרי קניות מוכרים שיש להם "שם טוב".
אני תמיד אקפיד ואוודא שלאתר שבו אני משלמת יש הגנות סבירות על פרטי כרטיס האשראי, ובמקרה של אתרי מכירות אקרא בעיון את "תנאי השימוש" (אלו שתמיד סתם מסמנים עליהם וי ועוברים הלאה) ורק אם נראים לי סבירים אקנה שם.

דרך אפליקציות בדרך כלל אפשר לקנות רק עוד אפליקציות או כל מיני דברים ווירטואלים שנועדו לאפליקציה עצמה. בדרך כלל כדי לבצע את הקנייה צריך להרשם לחנות של אנדרואיד או אפל. אם בזה מדובר, בהרשמה של פרטי כרטיס האשראי לחנות הזאת, אז זה דיי מאובטח ואין חשש שייגנבו פרטי הכרטיס, אבל אם הילד יידע את שם המשתמש והסיסמא שלך ונראה לי שיש סיכוי סביר שהוא יידע, הוא יוכל לבצע רכישות של אפליקציות והעשרות ווירטואליות באלפי שקלים. אז לדעתי, זה מקרה קלאסי של הקדמת תרופה למכה, פשוט לא להרשם לחנות וזהו.

לגבי PayPal עד כמה שידוע לי זו דרך בטוחה לתשלום ברשת, וזה לא כרטיס אשראי.
אין שום חשש שהילד שלי יעשה קניות על חשבוני,
21/06/14 22:00
53צפיות
מהסיבה הפשוטה שהוא ישר כמו סרגל. מדובר בתשלום לגוגל, שזו חברה ידועה לגמרי. אי הנוחות היחידה שלי היא שאין עם מי לדבר כשיש בעיה. מישהי יודעת איך ואיפה קונים את הפיי-פאל?
העניין הוא שבלי לדעת הוא יעשה קניות על חשבונך
22/06/14 07:49
37צפיות
כל עניין הרכישות דרך האפליקציות הוא לא לגמרי ברור למשתמש, לא תמיד הילד יהיה מודע לכך שהוא רוכש משהו, אני לא יודעת מה רמת האנגלית שלו, כך שגם יכול להיות שהוא לא יבין מה בדיוק הוא עושה.
הקטע הבעייתי במיוחד הוא שהרכישות הן לא בסכומים גדולים, אלא ממש בגרושים, אבל זה מצטבר, לכן גם ילדים נבונים ואחראים יכולים בטעות לחשוב שהם עושים רכישה חכמה כשהם קונים משהו בשקל וחצי, אבל אם הם קונים בשקל וחצי עשרות פעמים ביום כל יום זה מצטבר....

לגבי PayPal זה לא כרטיס שקונים, זו דרך ווירטואלית בטוחה לתשלום ברשת, זה בעצם סוג של "מעטפת" לפרטי כרטיס האשראי שלך, את יכולה להגיע לאתר שלהם דרך גוגל.
לפחות ה APPLE
22/06/14 09:35
52צפיות
אפשר לחסום רכישות בתוך אפליקציה, וזה מה שאני עושה כדי שלא יהיו טעויות מעין אלה ( גם שלי לא רק שלהם ).

דרך אגב קרה לחבר שלי שהבת שלו רכשה בטעות מתוך אפליקציה אופציה ב 100 דולר ( הרכישה היתה פתוחה בגלל שמשהו אחר ירד בו זמנית ) הוא פנה ל APPLE והם החזירו לו את הכסף
כל מה שהיא אמרה
21/06/14 22:08
48צפיות
קנייה באפליקציות זה תשלום דרך גוגל או אפל. אני לא מכירה את אפל, אבל בגוגל אין אפשרות לשלם בפייפאל כי מה שנקרא "Google wallet" מנסה להיות מתחרה של פייפאל.
בעיני זה מאובטח בדיוק כמו פייפאל.
הסכנה היא באמת שהילד ידע את הסיסמא שלך ואז הלך עלייך.. גם אם הוא ילד הכי טוב בעולם, מפתים אותם בקלות בתוך המשחקים לעוד ועוד בזבוזים.

את יכולה לקנות כרטיס אשראי של רשות הדואר שהוא כרטיס pre paid ואז הוא מוגבל בסכום, אבל מטעמי עמלות מאד לא משתלם לטעון אותו בסכומים קטנים כל פעם, כך שיש בזה בעייתיות כשמדובר על תשלומים באפליקציות (שהם סכומים קטנים, אם כי עלולים להצטבר).

עוד משהו שאפשר וכדאי מאד לעשות זה להרשם לשירות SMS של חברות האשראי. אפשר לבחור שישלחו לך SMS על כל קניה בחול (קנייה בדולרים בחנות גוגל או אפל זה כמו לקנות בחול) ו/או על כל קנייה מרחוק, כלומר שלא גיהצת כרטיס פיזית. יש עוד כמה אופציות אבל אלה החשובות לענייננו - אם תתחיל השתוללות על הכרטיס את לפחות תגלי את זה איך שזה יקרה, ותוכלי להתקשר לחברת האשראי ולעצור את זה. זה הרבה יותר טוב מלגלות את זה באיחור של חודש כשזה יורד בבנק.

החשש שלי הוא שהפרטים נשמרים ואז יכול
22/06/14 07:39
50צפיות
לקרות, בטעות תמימה, שלוחצים על קישור/הודעה לא מובנת (לילד) באנגלית ויוצא שאישרת לשלם על משהו...
אצלנו לילדה קרה הרבה שהיא לחצה בתמימות על מוצר במשחק בלי לדעת שזה לא חלק מהאופציותהחינמיות אלא בתשלום, כשאין כרטיסמוזן במערכת ישר עולה מסך התשלום והיא יודעת לסגור אותו. אם היהכרטיס במערכת, היא אפילו לא היתה יודעת שלחצה על אופציה בתשלום...
אבל את יכולה לדרוש הכנסת סיסמא פר תשלום
22/06/14 13:26
30צפיות
אני הכנסתי כרטיס אשראי לגוגל wallet בגלל שקניתי את הנקסוס שלי דרך החנות שלהם ישירות מארה"ב.
אבל אי אפשר לרכוש שום דבר גם לא ברבע דולר בלי להכניס את הסיסמא שלי, אז זה לא ממש יכול לקרות בטעות.
גם לילדה יש טאבלט מחו''ל, של אמזון
22/06/14 17:27
38צפיות
אבל הוצאתי לה כרטיס debitcard טעון ב-1$ בלבד, כך שיש כרטיס לרישום אבל אי אפשר לקנות כלום...

לא יודעת. לא אוהבת אתרים ששומרים את מספר הכרטיס. גם כשרוכשת באתר מחו''ל, אף פעם לא נרשמת כלקוח קבוע ואם אין אופציה לא לשמור אתהפרטים - קונה באתר אחר.
בפייפאל את גם לא רשומה?
22/06/14 21:14
25צפיות
Google wallet זה די דומה לפייפאל, זה אמין בעיני (כמובן תמיד יש סיכון אבל חברת האשראי מבטחת את זה). זה רחוק מלהיות סתם אתר ששומר את פרטי האשראי. גם אני אף פעם לא מאשרת שמירת פרטי האשראי לשימוש עתידי באתרים אחרים, כמו בוקינג.קום שתמיד מציע לי למשל (לא שאני יכולה לדעת שהם באמת מוחקים כמובן.. לכי תדעי).

בכל אופן בפייפאל ברור שנתתי כרטיס אשראי, ואני תמיד מעדיפה לשלם בפייפאל כשאפשר, ולא לתת כרטיס אשראי ישירות לאתרים. אז גוגל זה מבחינתי באותה רמה.
את הנקסוס 4 היה אפשר לקנות אך ורק ב play store ולא באמזון ולא בארץ, וקצת לפני יציאת נקסוס 5 המחיר שלו ירד פלאים, הוא עלה לי 1000 שח למוצר ברמה של גלקסי 3 בערך כשהגלקסי עוד עלה קרוב ל-2000 שח, אז במצב הזה לא היתה שום התלבטות בנוגע לכרטיס האשראי :)
אין לי paypal. יש לי כרטיס אמריקאי נטען
23/06/14 07:14
23צפיות
עוד מלפני שנים כשגרתי שם, מין debitcard כזה שאפשר לחדש לו את הטעינה - לא סכום חד פעמי כמו שהוצאתי לילדה, ובכל הטענה מקבלים קוד סודי חדש, כך שגם אם אתר שמר את הנתונים - לא מסכן יותר מהסכום הטעון באותו רגע.
את יכולה להרשם עם זה בפייפאל אני מניחה
23/06/14 08:03
24צפיות
אם תצטרכי מסיבה כלשהי.
את כנראה לא קונה באיביי בכלל. אין שם אפשרות לשלם באשראי אלא רק בפייפאל (שזה גם באשראי כמובן, אבל דרך פייפאל).

למה הכוונה קוד סודי? בכרטיס אשראי אין קוד סודי למעט בכספומט (או בקניות בחו"ל במדינות שמשתמשות בצ'יפ - אבל זה רק ב"גיהוץ" ולא בקנייה מרחוק). את מתכוונת שנותנים לך מספר כרטיס חדש? זה של ה-16 ספרות?
באיביי לא קניתי אף פעם...
23/06/14 20:04
24צפיות
קונה בד''כבאמזון וחנויות נליים אמריקאיות שאני אוהבת...
כשבוחריםסוג כרטיס debit מבקשים להקיש גם number pin, לא בכל האתרים.
apple id
22/06/14 11:20
95צפיות
לא ניתן היום יותר לפתוח אפל-אידי בלי הזנת אשראי.
אני קניתי למתבגרת (11) מכספה (מדמי הכיס שחסכה..) כרטיס רשת של ישראכרט, (ניתן לרכוש ישירות מאתר ישראכרט בעלות של סכום הטעינה + 7.5 ש"ח עמלה), שהוא מוגבל בסכום, ואצלנו בהסכמה גם מוגבל בזמן (300 ש"ח לשנה) בדיוק בשביל הדברים האלה. היא אחראית על חישוב עלות הרכישות והיתרה (באפל זה מאד מסודר ומקבלים חשבונית מפורטת במייל על כל רכישה, אפילו אם זו רכישה של 99 סנט.. כמו גם תמיד ניתן להכנס לאתר ולעבור על הרכישות) , ואם מתרוקן לפני תום שנה, היא יודעת שנגמרו הרכישות.. אפל מעיפה אותה מכל נסיון לרכוש כשהאשראי נגמר..
אישית מעדיפה לחנך לאחריות צרכנית וסדרי עדיפויות מאשר לא לאפשר..
º
דרך מצויינת! גוזרת ושומרת
22/06/14 13:21
15צפיות
לגבי למי פונים
22/06/14 13:28
56צפיות

מחלקת החסימות של ויזה טיפלה ונתנה לי מענה מצויין כשאתר מסויים ״התעלק״ על כרטיס האשראי שלי ללא שיידע אותי וללא אישורי. גיליתי את זה רק אחרי חודשיים שבהם היו שני חיובים (לא בסדר. צריך לעקוב תמיד ולהיות עירניים!). לא פניתי בכלל לשירות הלקוחות של האתר. פניתי ישירות לויזה והם דאגו להיות בקשר עם האתר, חסמו חיובים עתידיים וגם זיכו אותי על החיובים שכבר ירדו (אחרי שהצגתי להם את המסמכים שהראו שלא הסכמתי ולא התחייבתי לכלום).
האם מישהי יודעת מה סכום המינימום לכרטיס
23/06/14 22:34
38צפיות
פרי-פייד של הדואר?
מעולה, תודה. אני חושבת שזה יהיה הפתרון הכי
25/06/14 06:10
18צפיות
טוב בשבילי.
גוגל ומונדיאל
22/06/14 08:17
84צפיות
אתן עוקבות אחרי המונדיאל? רואות משחקים? יש קבוצה מועדפת? עוקבות אחרי תוצאות המשחקים? או אילו נבחרות עפו?


קסם ביקרה חברה שלה, וכנראה שהן ראו חלק מאחד המשחקים, וכשחזרה הביתה שמעתי אותה מדברת משהו על המשחק עם אותה חברה, כולל זה שהקבוצה שהעדיפו ניצחה... מצחיק.
אני ממש לא בעניינים. מה שכתוב בכותרות, אבל גם זה מהר מאוד נשכח ממני.
כדורגל זה משחק די משעמם בעיני.


מה שכן - הגוגל היומי ממש נחמד...
אני לא עוקבת ולא מתעניינת
22/06/14 09:33
48צפיות
פה ושם שומעת כי קשה להתחמק מזה.
הג'ינג'ון חולה הכדורגל מאוד התעניין בהתחלה אבל גילה שלראות משחק כדורגל שלם 90 דקות זה די משמים.
אבל אתמול שמעתי אותו מנהל שיחה ערה עם הבן של LB4 על ספרד שעפה...
לי יש פייבוריטית גם בלי להתעניין
22/06/14 11:10
49צפיות

רואה פה ושם אבל לא באמת מתעניינת
והשנה נחסכו ממני שיחות וניתוחי אינסוף כך שהרווח כולו שלי...
הילדון לעומת זאת עוקב ורואה משחקים ולגמרי בעניינים... בנים!
רואה, עוקבת, ואוהבת את הגוגל דודל גם :)
22/06/14 14:16
34צפיות
ביום יום לא מעניין אותי כדורגל. אני אפילו יכולה להסכים שזה משעמם ואין לי מושג איך יושבים 90 דקות מול משחק.
במונדיאל לעומת זאת אני מתהפכת על עצמי. משהו בקרנבל הזה סוחף אותי גם היום כשאני רואה את המשחקים לבד בבית באתר החביב של ערוץ 1. לפני שהייתי אמא אהבתי ללכת לראות עם חברים ואם אפשר בפאב אז בכלל שווה.
זה התחיל במונדיאל 98. המשחק הראשון שראיתי בחיים היה ארה"ב-איראן... דיברו כל כך הרבה על הפוליטיקה של המשחק ולכן התעניינתי לראות ומאז אני שם.
כשמתחילים לראות באמת משחקים אפשר לגלות שזה ממש לא משעמם. פעם יצאתי עם מישהו מעריץ כדורגל אמיתי ולראות איתו היה תענוג של ממש, עם פרשנות צמודה ואינטליגנטית (בניגוד לחלק מפרשני ערוץ 1 ).

הילדון התעניין בהתחלה ואפילו ראה איתי משחק אחד במוקלט (באתר של ערוץ 1 יש הכל) אבל אחכ הוא ביקש לראות את טקס הפתיחה ומאז הוא מבקש רק את הפתיחה שוב ושוב.

יש לי קבוצה פייבוריטית, לא בגלל השחקנים שלה אלא בגלל האהבה למדינה הזאת, המדינה שהייתי רוצה שתהיה מולדתי... את המשחקים שלה הכי קשה לי לראות, כי אלו המשחקים היחידים שאני בלחץ. אבל השנה הם עושים הרבה נחת בינתיים, טפו טפו טפו.

Allez les Bleus!
מי שמציצה גם בפורום השני יודעת
22/06/14 14:36
74צפיות

שכדורגל זה ממש, אבל ממש לא משעמם, למרות שגם אני כמו קורו נהנית בעיקר מקרנבלים סוחפים כמו המונדיאל והיורו ולא ממש עוקבת אחרי הליגה הישראלית.
אחרי הכדורגל הישראלי הפסקתי לעקוב מאז הימים ששחקני מכבי חיפה התחבאו אצלנו במדרגות הבניין ממאות אוהדים שרדפו אחריהם כדי לקרוע את חולצותיהם למזכרת אחרי זכייה ב"דאבל" ואנחנו הבאנו להם שתייה קרה כדי להשיב אות רוחם וחולצות לא קרועות ללבוש (סיפור אמיתי לחלוטין! גדלתי ליד האיצטדיון. אבל היום הוא כבר איננו וגם הכדורגל הישראלי כבר לא קיים פחות או יותר).
את תקחי את ג'ינג'וני למשחק כדורגל בשבת?
22/06/14 23:38
41צפיות
בזבוז עלייך שאין לך בנים
אם זה בברצלונה או בלונדון, אז בשמחה
23/06/14 07:35
33צפיות

בארץ אין מצב שאני מתקרבת לאצטדיון כדורגל דווקא בגלל שאני מכירה אותם מקרוב.
עוד סיפור אמיתי הוא שהאוהדים שהיו מגיעים למשחקים בשבתות היו נכנסים לחנייה הפרטית של הבניין שלנו, ארבעה יוצאים ממכונית , תופשים את המכונית שלנו אחד מכל צד ומרימים אותה למדרכה כדי לפנות מקום חניה, והחמישי שבמכונית נכנס וחונה במקום שלנו. אנחנו כמובן היינו מסתכלים מהמרפסת של הבית ושותקים מפחד. אז אין מצב שאני הולכת למקום שיש בו 10,000 כאלה
(וסליחה ג׳ינג׳ון אם אמא לעולם לא תרשה לך ללכת למשחקי כדורגל אחרי שקראה את זה)
חוץ מזה כמו שכתבתי הדבר הזה שמשחקים בו בארץ היום זה ממש לא כדורגל, ובאמת ממש לא מעניין.
יאללה אורורה בואי ניסע לברצלונה
23/06/14 08:00
34צפיות
אני אקח את ג'ינג'וני למשחק + ארוחה כמו שצריך, את תקחי את הילדון שלי והבת שלך למה שיבחרו (+פיצה).
אני בחיים לא הייתי במשחק כדורגל בניגוד לזואי, אבל הייתי במשחק רוגבי ובכדורגל אוסטרלי וזה היה כייף.
גם אני בחיים לא הייתי במשחק כדורגל
23/06/14 09:37
37צפיות

חוויתי את הכל מחוץ לאצטדיון ומהמרפסת של הבית שהיתה לו תצפית אל האצטדיון. הייתי באצטדיון הרבה אבל אף פעם לא בזמני משחקים.
ומשחק בברצלונה זו חוויה גם למי שלא אוהד כדורגל. אחותי הייתה עם בעלה והילדים במשחק נגד ריאל מדריד (ראו את רונאלדו ומסי) וכל המשפחה, כולל אחותי והבת שלה שבכלל לא מתעניינות בכדורגל, היו בהיי (כך היא תיארה את זה)  ותייגו את זה כאחד מחוויות השיא שלהם בטיול בברצלונה ובטיולים שלהם בכלל (והם מטיילים המון).
וכמו שאני מכירה אתכן
23/06/14 09:45
52צפיות

אני מנחשת שברגעים אלו אתן כבר בודקות כרטיסי טיסה ותאריכי משחקים (אם עוד לא הזמנתן בינתיים )
º
נדמה לי שרק אחת מאיתנו כזאת מופרעת
23/06/14 10:04
11צפיות
ואני דווקא כן הייתי....
23/06/14 12:29
25צפיות
זכורה לי החוויה עצמה - לשבת באצטדיון עם שקית ענקית של גרעינים (הרצפה היתה כולה "מרופדת" בקליפות גרעינים, פעם, מזמן....)
הקטע הוא שהצטרפתי לחברה שלי שנסעה עם אבא שלה (ואולי גם האחים שלה, מי זוכר?)
אין לי שום זכרון איפה זה היה ומי שיחק.

זה לא שכנע אותי לאהוב את המשחק הזה.


לפני אי-אלו שנים גרתי באיזור עם הרבה צעירים (כן, גם אני הייתי אז צעירה) , אז ראינו ביחד כמה ממשחקי המונדיאל.

גם זה לא שכנע אותי לאהוב וגו'....

קשה להיות אם לבן בלי לדעת מה קורה
23/06/14 17:39
36צפיות
אז אצלנו השאלה היא קצת רטורית...
והאמת היא שמדי פעם אני מסוגלת אפילו ליהנות מהמונדיאל, בניגוד למשחקי כדורגל רגילים שאין שום סיכוי שבעולם שאצפה בהם.
לא אוהבת כדורגל אך בלית ברירה מתעניינת כיום
05/07/14 12:07
1צפיות
במשחק. זה משחק הכדור האהוב על בני.

קראנו ביחד את הספר על המונדיאל ואת הספר על מסי. מסיימים לקרוא את הספר על רונאלדו.
מסתכלים קצת על משחקי המונדיאל (לא ברמה יומית) ופה ושם על התקצירים.
שאלה בנושא כסאות בטיחות
23/06/14 12:32
47צפיות
לפני כך וכך שנים קניתי כסאות בטיחות לרכב - שניהם כסאות בוסטר עם גב מתפרק ורצועות פנימיות (כלומר - בהתחלה שימשו ככסאות בטיחות, ולטא לאט התפרקו מחלקים שונים עד כדי שימוש כבוסטרים בלבד).
מכיוון שצ'ומפי כבר בת 8, זה אומר שהכסאות בני יותר מחמש שנים, אבל הם במצב מעולה (כולל הריפודים והרצועות).

האם ניתן להעביר הלאה, או שעניין פג התוקף תקף גם לבוסטרים?
האם ניתן להעביר אותם לשימוש כבוסטרים בלבד, או שגם זה כבר נחשב כלא בטיחותי?

ממש כואב הלב להפטר מחלק מציוד הילדות שעלה לא מעט כסף, הוא במצב טוב, אבל כבר לא ממש בר-שימוש....
אפשר להמשיך להשתמש בהם כבוסטרים
23/06/14 13:21
37צפיות
זה מה שאבי ורון כתב פעם
שמאחר ואין מנגנון או רצועות, זה רק הגבהה ומיקום- יש פחות משמעות לבלאי
פוסטרים במקום קירות
19/06/14 20:31
121צפיות
עוד גל של פוסטרים הגיע לביתינו. היה אחד שרק דבש חטאה בו לפני כשנה ועכשיו גל חדש שתפס את שתיהן
נורא משעשע אותי, מודה....

מי עוד נחשפה לזה? חשבתי שזה כל כך פסה, אבל מה אני מבינה....
הגדולה מדברת על זה, אבל אין לה.
19/06/14 21:28
66צפיות
בשנה שעברה קנתה מדבקות קיר של 1D
ועכשיו קנתה תמונה כדי לכסות...

אבל פוסטרים גדולים - טרם....

(זרקת אותי לנעוריי - היינו קונים בחנות ששכחתי את שמה - כמובן גם הלייסטים וכל הנלווה... )
לגמרי לא
19/06/14 21:42
74צפיות
לא קרה מעולם וגם לא קורה כרגע.
מקווה שגם לא בעתיד..
ממש לא... ניסיתי פעם לשאול אותה אם היא
20/06/14 07:15
61צפיות
רוצה - ראינו בחנות פוסטר חמוד מזן הכלבלבים, די מזמן - והגברת הפרקטית שלי ישר אמרה 'לא צריך כי אח''כ זה ישאיר סימן על הקיר'... פולניה קטנה. היתה לה פעם מפת-עולם על הקיר שהיתה מבריסטול עבה ובאמת הצריכה הרבה דו''צ והשאירה סימנים... לפני הצביעה האחרונה, אז עכשיו היא אנטי.

פוסטרים של זמרים/להקות היא ממש לא מתעניינת. לטעם המוסיקלי שלה כבר לא מייצרים פוסטרים, אולי רטרו.
רחוק מאתנו שנות אור.
22/06/14 05:57
32צפיות
לא עלה על דעתנו בכלל...
גם אצלי היהלום הדביק פוסטר ענק על הדלת והקיר
23/06/14 16:44
32צפיות
הסכמתי כי במילא אני מתכננת לגרד ולצבוע את החדר שלו
הגעתי למסכנה שצריך לעלות שלב - במקום מדבקות עם לבבות - משהו של בנים (גברים)
עדיין לא בחורות ערומות - אבל משהו בוגר יותר. נראה שעוד מעט גם נעבור ממיטה לספה.

גיל 7 - גיל ההתבגרות כבר כאן...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה