בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "יחידניות מבחירה - המשפחה"

"אמהות יחידניות מבחירה" (אימ"ב) הן נשים שהרו (באמצעות בנק הזרע, או הריון לא מתוכנן, או הריון שהומשך חרף סירוב בן הזוג למעורבות כלשהי בגידול הילד) או אשר אימצו את ילדיהן, והחליטו לגדלם מתוך ידיעה שיגדלו במשפחה חד הורית ללא כל מעורבות הורה/שותף נוסף.

פורום זה יתמקד בעיקר בחוויית ההורות במשפחה של אימ"ב ברמת היום יום המיוחד שלנו, הכולל גידול ילדינו ללא קיומו של אב.

אנו נשתדל לחפש, לאתר ולהעניק זו לזו את הכלים והכישורים המיטיביים להתמודדויות השונות המאפיינות את חיינו: התמודדותם של ילדינו עם המבנה המשפחתי המיוחד מחד גיסא והתמודדותנו שלנו מאידך גיסא.

בנוסף נדון ביחסה של הסביבה אלינו ואל ילדינו ברבדיה השונים, החל ברשויות, המשך בחברים ובשכנים, בצוות החינוכי בגנים ובבתי הספר וכלה במעגל המשפחתי הקרוב שלנו: הורינו, סבתא וסבא ושאר קרובי משפחה למיניהם.

בפורום זה נשתדל ללמוד בשיתוף פעולה ובסובלנות על ההשקפות, העמדות, הגישות והאסכולות החינוכיות השונות הקיימות בקרבנו בנוגע לילדינו ונקווה להשכיל ולהסתייע זו בזו, תוך הפקת המיטב מכל גישה.

מטרתו של הפורום היא לשמש כלי עזר תומך ובית חם ועוטף עבור חברותיו, אמהות יחידניות מבחירה ועבור ילדיהן.

אנו מאחלות דיונים פוריים, מרתקים ומהנים לרווחת כולנו

בברכה,
דש1דש ו catנוע

הפריה מזרע בננו
27/03/14 19:21
123צפיות
שלום לכולם

אנו מחפשים אישה או זוג נשים שיסכימו להביא ילד לעולם מזרעו של בננו ,
שהלך לעולמו בעקבות מחלה והשאיר צוואה ביולוגית.
ותמלא את משאלתו להביא ילד לעולם ולהמשכיות.
אישה שמעוניינת אנא פני בבקשה למייל הבא
newlive453@gmail.com
º
שיהיה לכם בהצלחה!
27/03/14 20:27
32צפיות
ועוד מחידושי מערכת החינוך, חינוך מיני דתי
24/03/14 22:55
110צפיות
מאחר והחינוך הדתי "כל כך מוצלח" בחינוך המיני שלו, מעכשיו גם ילדנו החילוניים יוכלו ללמוד על שמירת נגיעה והקמת משפחה ב"בערכי היהדות":

http://www.haaretz.co.il/news/education/.premium-1...

ארגון דתי מעביר ללא היתר סדנאות חינוך מיני וזוגיות בבתי ספר חילוניים
במפגשים בנים ובנות מופרדים ועוברים סימולציות של זוגיות. אם לתלמיד: "המדריכים סיפרו לבנים על שמירת נגיעה ועל איך נברא האדם, ואחריו האשה"

הורים מאזור ירושלים התפלאו לגלות באחרונה שילדיהם, תלמידי כיתה ט', עברו בבית הספר הממלכתי בו הם לומדים סדנה בשם "בינו לבינה – זוגיות ברוח היהדות", מטעם ארגון דתי בשם "עם ישראל אחד". לדברי יועצת בית הספר, מדובר בסדנה לחינוך מיני.
מבירור שערך "הארץ" עולה כי אף שהארגון קיבל אישור להעביר פעילויות בבתי הספר מטעם האגף לחינוך תורני, באגף האחראי על תחום המיניות וכישורי החיים. במשרד החינוך לא הכירו אותו ואמרו כי לא ניתן לו מנדט להעביר סדנאות בתחומים אלו. הארגון הוא דוגמה אחת לאלפי ארגונים חיצוניים הפועלים במערכת החינוך בתחומים שונים, אך לא תמיד תחום העיסוק שלהם ברור ומפוקח.
לדברי מנכ"ל "עם ישראל אחד" - הרשום כעמותה ברשם העמותות - הוא מעביר סדנאות בתחומי יהדות, ציונות וחברה ב-80 בתי ספר בכל הארץ, רובם חילוניים. באתר הארגון קשה למצוא מידע רב על הסדנה "בינו לבינה", אולם נכתב בו כי "'עם ישראל אחד' הוקם בשנת 1998 כדי להעמיק את הערכים היהודיים בחברה הישראלית בדגש על בני הנוער. הפעילות מכוונת לתלמידי חטיבות הביניים והתיכונים הממלכתיים ברחבי הארץ, מועברות על ידי מדריכים מנוסים, מעניקה לתלמידים העשרה חברתית וערכית, ומגבירה אצלם את הגאווה הלאומית והיהודית". הפעילויות מתקיימות, ברובן, בבתי הספר עצמם, ובנוסף קיימים סיורים בירושלים ועוד פעילויות מיוחדות במקומות אחרים.
לדברי אחת מרכזות הארגון, הסדנה כוללת תוכנית המותאמת לכיתות ז'-ט' ותוכנית אחרת לי"א-י"ב. היא בנויה משני מפגשים, בהם מפרידים את הבנים והבנות. אורך הסדנה שעה וחצי והיא מורכבת מסימולציות ומשחקי אימפרוביזציה. בסדנה לכיתות י"א-י"ב מדברים על קשר מיני בפועל. לדברי הרכזת, מדריכי הארגון בעלי רקע דתי, אולם הסדנה מיועדת לתלמידי בתי ספר חילוניים. כמו כן, בארגון מבהירים כי המנחים עובר ימי הכשרה בנושא, והוא בעל ניסיון בהנחיית קבוצות והדרכה. הוא ציינה כי אחת המדריכות היא פסיכולוגית קלינית.
לדבריה, "לפעמים ברוח היהדות זה נשמע כאילו האשה צריכה להיות במטבח וזה לא הכיוון. זה יותר יכול להיות בכיוון שלאשה יש מקום יותר רגיש, והיא יותר מושפעת מהרגש, אז אנחנו מחברים את זה למקום החיובי שזה מופיע ביהדות. רוח היהדות הוא מקום שממנו אנחנו יוצאים במטרה לחבר, אבל לחבר עם מה שהוא המקורות של כולנו".
אמא לילד בכיתה ט', שבתה עברה את הסדנה סיפרה כי "המדריכים סיפרו לבנים על שמירת נגיעה, וגם בחלק השני של הסדנה דיברו איתם על איך נברא האדם, ואחריו נבראה האשה. המנחה שאל למה יש כל כך הרבה גירושים אצל היהודים, ואחד התלמידים ענה לו שיש גירושים גם בארצות אחרות, והמנחה אמר להם שהוא מדבר רק על יהודים". לדברי האם, היא זועמת על כך שארגון דתי מעביר בבתי ספר חילוניים סדנאות בנושאים שיש חשיבות רבה להתאמה תרבותית בהם. "התלמידים בגיל הזה זקוקים מאוד לסדנאות בנושא כה מהותי כמו חינוך מיני", אמרה האם, "מה נוגע לילדים חילוניים שמירת נגיעה, בדור שבו הם כבר מוצפים בפורנוגרפיה?".
אב אחר, שילדו לומד באותו בית הספר, אמר כי הוא סבור ש"אם סדנה דומה על זוגיות 'ברוח חילונית' היתה מועברת בבית ספר דתי, לא היו עוברים על זה בשתיקה".
מנכ"ל הארגון, גדעון סמואל, אמר ל"הארץ" כי "זהות יהודית לא רק נגמרת בשמירת החגים ושמירת השבת, זהות יהודית ויהדות וערכי המסורת מקיפים את כל תחומי החיים. אנחנו נמצאים בשבר גדול מבחינת התא המשפחתי ואנחנו מאמינים שלערכי היהדות יש מה להציע לשמירת התא המשפחתי. חשוב לנו לחשוף את הנוער, לתכני היהדות שיהיו גאים בזהותם ויהדותם".
סמואל הוסיף ואמר: "אני לא מלמד את הילדים ומחנך אותם למין בטוח, אני בסך הכל מלמד אותם את ערכי המסורת והיהדות. בהקשר של 'בינו לבינה' אני מסביר להם מה ההבדל בין אהבה לפי ערכי המסורת לבין התאהבות חד־פעמית. אני מעביר אותם מהמושגים שהם רואים בסרטים - אחוז גבוה מהחינוך בארץ צופה בחומר פורנוגרפי - וחשוב לנו מאוד שאנשים לא יגיעו לבנות משפחה עם מושגים לא יהודיים ולא חינוכיים. אנחנו לא מתיימרים לייעץ בחינוך מיני, אלא בבניית משפחה. ערכי היהדות זה להתנהג יפה לשני, ולהתנהג יפה למין השני. בתנ"ך יש המון חומר וערכים שמתלווים לכבוד האשה ומקומה".
סמואל הדגיש כי "יש פה עניין שלא קשור לדתי או חילוני, אלא ליהודי - וזה מחבר את כולנו. הדבר היחיד שמאחד ומחבר אותנו הם ערכי המסורת והיהדות שנמצאים בקונסנזוס. אני לא מלמד דבר וחצי דבר שלא נמצא בקונסנזוס. אני לא עושה דבר בהיחבא או מאחורי הגב. קודם כל אנחנו יהודים. אנחנו נמצאים במדינת ישראל שהיא מדינה יהודית. זה שיש כל מיני כוחות ודברים שרוצים לשנות את המציאות הזאת, כל אחד יכול לרצות. מה שמשותף ביני לבינך זה שאנחנו יהודים ויש לנו גורל אחד, ויש לנו מדינת ישראל וחשוב לשמור על הצביון שלה. גדל פה דור שבחלקו הוא בור ולא מודע לערכים שלו ולזהות שלו שליוו אותו אלפי שנים וזה אסון. נקודת המוצא של ההורים שהתלוננו היא מוטעית".
מ‏ארגון "עם ישראל אחד" נמסר בתגובה כי "הארגון אינו עוסק בחינוך מיני, אלא בהנחלת ערכי המסורת והיהדות הקשורים לכל תחומי החיים, ובניין התא המשפחתי הוא יסוד חשוב בהם. במקורות היהדות יש התייחסות נרחבת לבניין המשפחה, המבוסס על כבוד והערכה הדדיים, ערכים, חינוך, אהבת אמת ועוד. כל זאת לא קשור כלל לחינוך מיני. ההיפך הוא הנכון: אנו מחנכים את בני הנוער לקשר אמיתי, מחייב, ערכי וכן, ולא לקשר של סיפוק אישי או רגעי.
"אנו לא מתיימרים לייעץ בחינוך מיני אלא מנחילים ערכים לבניית המשפחה. אוי לנו אם הנוער ילמד לבנות את ביתו העתידי, להקים את משפחתו ולבחור את בן/בת הזוג על פי המושגים שהוא רואה בסרטים, בתוכניות ריאליטי ובחומרים פורנוגרפיים אליהם הוא חשוף".
ממשרד החינוך נמסר בתגובה כי הארגון קיבל היתר לעסוק בתכנים יהודיים, אך לא בתכנים של חינוך מיני וזוגיות. עוד נמסר כי העניין יוסדר מול בית הספר ומול הארגון, וכי בימים אלה פועל המשרד להסדיר את פעילות כלל הגופים החיצוניים כך שיהיו קריטריונים ברורים לפיהם יוכלו מנהלי בתי הספר לפעול.
º
אין רגע דל....
24/03/14 23:10
22צפיות
רגע, ותלמידי ט' לא צחקו לו בפרצוף על
25/03/14 08:52
50צפיות
שמירת נגיעה???

מרגיז. ועוד יותר מרגיז - כמה שזה לא מפליא שזה קורה... מיסיונריות 'יהודית' ב'מיטבה'.
סימולציות של זוגיות בבי"ס חילוניים...
25/03/14 17:36
49צפיות
פשוט לא ייאמן.
יפה שהם נוהגים לפי ההיתר שקבלו (NOT!).
ועכשיו, ילדים, נלמד על החור בסדין לעומת פורנו.
זאת בדיוק הבעיה
25/03/14 19:10
45צפיות
שיש צורך לדעתי בחינוך בנושא, כי להשאיר את כל הבמה לפורנו זה גם רע מאד. אבל להשאיר אותה לדתיים רק יחמיר..
(כמות השריטות שראיתי את דתיים ודתל"שים כתוצאה מהחינוך הפוריטני הזה היא פשוט מדהימה. בעיקר אצל מי שלא הלך בתלם כלומר לא התחתן בגיל 0).
גם מי שלא התחתן בגיל 0...
25/03/14 20:13
30צפיות
את יכולה לשאול כל נערה עובדת ממי מורכב חלק מהותי מהקליינטורה שלה.
התכוונת להגיד גם מי שהתחתן בגיל 0?
25/03/14 20:47
42צפיות
כי אני דיברתי על מי שלא, אלה שמגיעים לגיל שזה לא נורמלי לא לעשות סקס אבל אין להם אישה בבית, והשריטות שדיבתי עליהן זה לאו דווקא ללכת לזונה.

לי אישית לא יצא לדבר על סקס עם דתיים שהתחתנו בגיל 0, אז אין לי מידע..
כן, לכך התכוונתי.
26/03/14 07:03
27צפיות
הקליינטורה הנכבדת ביותר (כמותית בלבד, כמובן).
גם לנשים מהמגזר לא חסרות שריטות רציניות בנושא
26/03/14 12:04
39צפיות

לא יצא לי לדבר אישית על סקס לא עם גברים (נשואים ולא נשואים) ולא עם נשים (נשואות ולא נשואות),
אבל מהגברים הלא דתיים שכן יצא לי לדבר איתם על סקס, שמעתי כמה סיפורים מסמרי שיער על דתיות ודתיות לשעבר ועל השריטות שלהן. ככה שגם הן מנפגעות החינוך הזה.
º
לא עם גברים דתיים ונשים דתיות, התכוונתי לכתוב
26/03/14 12:05
6צפיות
זה מתבקש.
27/03/14 16:35
27צפיות
כל מי שמטילים עליו טאבו לגבי משהו שהוא טבעי ביותר לאדם, כמו אוכל או סקס, חייב לסבול משריטות כתוצאה מכך.
º
בדיוק
27/03/14 17:39
3צפיות
º
ולא לשכוח להחליף הלילה לשעון קיץ!
27/03/14 10:26
19צפיות
º
יש... איזה כיף
27/03/14 13:36
8צפיות
התעוררתי היום ב-5
27/03/14 14:16
49צפיות
שזה 6 של מחר ועוד היה חשוך בחוץ ומודה שקצת התבאסתי. זו השעה שכבר אצא מהמיטה ביום ראשון.... (אני קמה לפני 6)
אני יודעת שכל יום יאיר מוקדם יותר, ומנחמת את עצמי באור שיהיה בערב, אבל הבוקר זה עשה לי קצת צובט בלב
איזה קטע.... גם אני התעוררתי הבוקר מוקדם
27/03/14 14:26
34צפיות
אולי הגוף מתכונן לשעון קיץ???

כן, גם אותי זה ביאס החושך הזה בבוקר, אבל הנחמה של אור בערב היא גדולה ...

הבאסה היא שדווקא מחר יש לנו את כל הסיבות לקום מוקדם דווקא, ולא נוכל להנות מכך שזה יום שישי (שבו בד"כ התנהלות הבוקר מתאחרת מעט...)
גם אנחנו. דווקא מחר צריכים
27/03/14 15:18
33צפיות
לקום מוקדם מהרגיל ...
בצורת בבנקי הזרע בישראל
27/03/14 09:25
74צפיות
ישראל היא מדינה במשבר - כך באתר רכילות אמריקני: ישנה בצורת רצינית בתורמי זרע בקרב 15 בנקי הזרע בישראל.
המשבר מדבר לכדורסלן מכבי דייויד בלו שהחליט לעשות מעשה ולסייע לבנקים המרוששים.

|הלינק|?http://www.tmz.com/2014/03/26/david-blu-israeli-sperm-crisis-basketball/|סלינק|

נ.ב.

ותודה לתפלצות התקשורת ושאר הבוחשים שסייעו לבצורת.
דה וויס איטליה דברים שרואים שם - לא רואים כאן
27/03/14 06:50
61צפיות
האחים גת יצרו כפי הנראה טרנד חדש: מתחרה יוצאת דופן שגרמה לשופט הרוקר האינטלקי לבכות, סיפרה שהיא נענית בעצם לבקשת האפיפיור ומצפה שיתקשר אליה...
קבלו - 31 מליון צפיות ביו טיוב.
על מכבסות,
26/03/14 13:25
112צפיות
כביסות, ושאר ירקות - רביב דרוקר בזווית מעט פחות נשמעת על המכבסה של סילבן...

http://drucker10.net/?p=2048
ואחרי
26/03/14 13:50
67צפיות
שכבר פורסם ברחבי הרשת...
http://www.michalgadisman.com/ואחרי
26/03/14 13:50
77צפיות
שכבר פורסם ברחבי הרשת...
http://www.michalgadisman.com/º
זו מ'?
26/03/14 14:52
26צפיות
º
יאפ
26/03/14 15:06
14צפיות
איפה קראת את השם שלה?
26/03/14 15:51
53צפיות
זה עדין לא באתרים הרישמיים....
º
זה כבר old news ורץ במיליון מקומות ברשת...
26/03/14 18:05
12צפיות
ולמה לתת במה נוספת לחשיפה שלה?
26/03/14 15:52
51צפיות
נכנסתי ללינק במחשבה שהיא נחשפה מרצונה וזה איזה ראיון איתה, ומצאתי אתר של סוכנת נסיעות. למה לתת במה נוספת לפגיעה בה?
אז מסתבר שה המלזי התרסק מעל האוקיינוס
24/03/14 16:50
86צפיות
ההודי, בלי ניצולים... סוף עצוב לתעלומה.
ואי אפשר בלי נגיעה קטנה בנושא...
24/03/14 16:55
115צפיות
ואי אפשר בלי נגיעה קטנה בנושא...
סטטוסון של אסף אפלבוים:

"פה חשדתי...".
לא באמת סוף לתעלומה
26/03/14 09:38
58צפיות
סוף עצוב לתקוות של המשפחות שיקירהן חיים, אבל התעלומה לא תיפתר בקרוב, אם בכלל, אלא אם ימצאו שרידים בקרוב והכי טוב הקופסא השחורה. זו עדיין תעלומה איך מטוס שטס ממלזיה לסין מתרסק דרומית מערבית לפרת' שבאוסטרליה. האם נחטף במטרה מראש לרסק? באירוע טרור יש מי שלוקח אחריות בד"כ כדי להשיג מטרה כלשהי, פה זה לא קרה. האם זה אירוע טרור שהשתבש? או טייס שהשתגע? התעלומה עדיין חיה ובועטת.

בלי קשר, כואב הלב עם משפחות הנוסעים
º
לתעלומת ההיעלמות, לא אופן ההתרסקות...
26/03/14 18:06
7צפיות
סופית חזרנו לראשון בספטמבר
23/03/14 12:35
90צפיות
איןם לי פייס בעבודה - מה לגבי כל ימי החופש
23/03/14 12:54
79צפיות
שהם חייבים לנו?
לא היה גם אקסרא יום בפסח - אולי לא יקחו אותו עכשיו?
טוב, היה גם בYNET
23/03/14 13:35
76צפיות
מסתבר שיחזירו לנו 4 ימים (למה רק?) יומיים בחנוכה ויומיים בפסח.
יאללה שיהיה....
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4502247,00...
למעשה 7
23/03/14 17:10
94צפיות
אבל 5 מתוכם אמורים להיות ביטול של ה-5 שנוספו בשלוש השנים האחרונות  עקב קיצור החופש הגדול.
איך תתייצב תוכנית החופשות בהמשך, רק אלוהים יודע (כלומר אף אחד).
תתייצב? איזו אופטימיות!
23/03/14 20:16
51צפיות

הרי הזיגזגים האלה ימשיכו וימשיכו. אם לא עם השר הזה, אז עם השר הבא אחריו בעוד שנה שנתיים, שיהיה בטח בעל אותו שעור קומה כמו כל שרי החינוך האחרונים.
º
כן, כן, אופטימית חסרת תקנה
23/03/14 20:21
10צפיות
ממש לא 7.
23/03/14 20:47
62צפיות
ה-3 של הגשר לא יהיו כי גם אין את הימים בחופש. כבר שכחת שזה לא היה ככה פעם?
הם ביטלו את התוספות (אני מקווה שאת כולן.... צריך יהיה עוד לבדוק! כי הוסיפו לנו יום בחנוכה גם, בעבר זה לא היה 8 ימים!!! כלומר בשנה הבאה אמורים לחזור ל-7 ועוד להוריד 2 - כלומר רק 5 ימי חופש.... כן בטח....)
התוספות שהיו מול 5 ימי הקיץ היו 3 ימי הגשר המפורסם, יום בפסח ויום נוסף ששנה שעברה היה בלג בעומר והשנה בשבועות.
אם יחזירו לנו רק 4 מתוכם - הם כבר גוזלים אותנו....
אבל אנחנו רגילים.
אני גם חושבת
23/03/14 21:00
40צפיות
ש"מחזירים לנו " פחות ממה שלקחו
אבל אני לא זוכרת
מה היה לפני
ולא עושה "רשימת קניות"
וכמו שדשדש אמרה

אנחנו כבר רגילים
º
קראת את מה שכתבתי או רק את הכותרת?
23/03/14 22:08
12צפיות
כן, סופית... הצחיקו אותי ונמאסו עם כל הטלטלות
23/03/14 22:00
67צפיות
המטופשות שלהם.
סופית כמו השינויים הקודמים.
ומה קורה עם השבועיים-שלושה ביולי?
27/03/14 14:32
17צפיות
זה יקרה השנה?

אני מודה שלא התעמקתי בהשלכות של החזרה ל- 1/9 (אבל מעדיפה את התאריך הזה) - האם ה"גשר" בין יום כיפורר לסוכות בעינו עומד?

אגב, אם הבנתי נכון, את הימים ש"לקחו" בקיץ שעבר החל מ- 27/8 החזירו במהלך השנה הזאת,
כלומר - החזרה ל- 1/9 לא צריכה "להפריע" לאף אחד מבחינת "חובות" של ימי חופש, או שאני טועה?
1. הגשר בוטל
27/03/14 17:41
17צפיות
2. הפוך, המורים קודם קיבלו ימי חופש ורק אח"כ הוקדמה פתיחת שנת הלימודים, אבל נראה שאף אחד לא מתכוון ממש להתחשבן על זה
3. אומרים שיהיו קיטנות מסובסדות בבתי הספר בתחילת יולי לילדי א-ב בלבד השנה, אם הבנתי נכון. נדמה לי שזה לא רלוונטי לך, לא?
עזרה בסמינריון שיווק בנק הזרע
22/03/14 15:10
35צפיות
צהריים טובים
עזרו לנו בבקשה לסיים את התואר הזה סופסוף!
תמלאו ו/או תשתפו בבקשה לפחות אחד מ-3 סקרים לסמינריון שלנו בשיווק בנק הזרע

שאלון 1 - קבוצת ה"ציבור הכללי" – כלל הציבור מקרב יהודים בלבד, יש לכלול רק בני 18 ומעלה.
https://docs.google.com/forms/d/1LaSi9xs2r2hiWArLd...


שאלון שני - מיועד לגברים בלבד בגילאים 18-40

https://docs.google.com/forms/d/1sktU2Xjr1x816DPNH...

שאלון שלישי - "מטופלים" – נשים יהודיות שהינן  או יחידניות, או חיות בזוגיות לסבית וזוגות הטרוסקסואלים ('סטרייטים') הזקוקים לתרומת זרע.
https://docs.google.com/forms/d/1N8zPZ-jOAFPPoKDQq...

תודה רבה על העזרה... נשמח אם תוכלו להפיץ!
התיעצות
19/03/14 15:56
193צפיות
הילדונת בשיאו של גל חברות. ( זה בערך כל מה שיש לה בראש)
היא רוצה להיפגש עם חברות גם בצהריים.
השבוע יש אופנה חדשה- רואים כל יום גאליס ביחד. ( חבורה של בנות)
כשהן באות אליה אין בעיה
הבעיה כשהיא רוצה ללכת אליהן, והיא נימצאת עם אחיה הקטן. ( בשעות צהריים )
היא רצתה להשאיר אותו לבד לשעה, אני סרבתי. ( הוא דווקא מוכן אבל לדעתי זה לא לעניין וקשה לו. כשהיא הולכת לחוגים לפני שאני חוזרת מהעבודה אני לוקחת לו בייבי סיטר).
בסוף הסכמנו שהיא תיקח אותו איתה.
היא לא מאוד מרוצה.
גם הוא לא.
דיווחה שהפריע להן. ( אלא מה ) למרות שלא מאוד כעסה.

תובנות - ניראה לכן דרישה סבירה שתיקח אותו או שלא תלך לפני 16:30?
האופציה לא לאפשר לה ללכת ( גרועה יותר עבורה) לקחת בייבי סיטר  מאוד בעייתי בשעות האלה במיוחד שזה לא על בסיס קבוע וגם לא זול)
אני פשוט לא מבינה אותך
19/03/14 20:10
152צפיות
1. הוא רוצה להישאר לבד
2. היא רוצה ללכת
3. הוא מפריע אם הולך איתה
4. התופעה של אח גדול סוחב איתו אח קטן זה גם פאסה וגם עצוב לראות

אם כולם מרוצים מזה שהוא נשאר - תני לו להישאר. אולי תחסכי את הבייביסיטרית גם לחוג שלה....
תנסו פעם אחת ותראו
(ותזכרי שאמרתי לך שהוא יפריע להן. זה היה כל כך ברור!)
אני לא חושבת שילד בגילו יכול להישאר לבד בבית
19/03/14 21:44
130צפיות
מעבר לזמן קצר של 10-15 דקות
פשוט וברור.
להשאיר אותו לבד בבית לשעות זו לא אופציה ולא משנה מה הוא רוצה.
אבל מי דיבר על שעות?
19/03/14 22:56
108צפיות
התכנית היא חצי שעה, אז שעה פלוס מינוס. מתי התכנית משודרת? את יכולה להגיע כבר מהעבודה כשהיא שם, לא?
ושעה להישאר לבד - אין בזה בעיה לדעתי, כשאת ישנה למעלה הוא עושה את זה לשעתיים עד שהיא חוזרת מהצופים ביום שישי, לא? מעסיק את עצמו נהדר, את אמרת.
את ישנה או את אינך זה שני דברים די דומים אם הוא לא מסוכן לעצמו או לבית
הארוע הוא שך שעה וחצי בערך
19/03/14 23:04
100צפיות
עד שהולכים וחוזרים ורואים ומצחקקים קצת וכו.
אני לא חושבת שילד בגיל הזה צריך להשיאר לבד שעות בבית, וזה בעניי גם לא בטיחותי.הוא לא מסוכן אבל שיקול הדעת שלו בהחלט לא משהו שניתן לסמוך עליו.
לטעמי יש הבדל עצום בין להיות לבדך לבין להיות עם אמא שישנה ןניתן לבוא אליה בכל צרה.
זה בסדר לחשוב אחרת, אבל אין כאן מקום לוויכוח. אני לא אשאיר אותו לבד זו לא אופציה שעומדת על הפרק
להפיל עליה לגרור אותו לפגישה עם חברות שלה כן?
19/03/14 23:24
87צפיות
זה נראה לי לא לעניין. מילא פעם בהמון זמן אבל על בסיס יומי?
ודרך אגב
19/03/14 23:24
93צפיות
להציק להן הוא יציק גם כשהן יבואו אליה.... שתינו יודעות שהוא מסוגל לזה....
º
אז....
19/03/14 23:28
30צפיות
כל האופציות שאני לא רואה בהם סכנה
19/03/14 23:28
104צפיות
בהחלט עומדות על השולחן.
להשאיר אותו לבד זה אופציה שאני רואה בה חוסר אחריות וסכנה ולכן היא לא תקרה.

אני לא חושבת שזה לא לגיטימי להגיד לה שעד 16:00 נישארים בבית ( אחרי 16:00 היא יכולה ללכת ואני משיגה בייבי סיטר) ואם היא ממש רוצה לצאת אז זה איתו.
זו דעתי, אני אשמח לשמוע דיעות אחרות. אבל כאלה בתוך מעטפת האפשרויות בעניי.
לדעתי האישית זה לא לגיטימי לפגוע בחיי
20/03/14 06:57
114צפיות
החברה שלה למטרת בייביסיטר.
מה גם שאם לא היה לה אח היה מתאפשר לה לצאת לפני ארבע, זה לא עקרון חינוכי שלך אלא אילוץ טכני.
בעיניי הפתרון הקלאסי ל"עד ארבע" הוא צהרון פרטי, או חבר.
לדעתי האישית זה דווקא מאד לגיטימי
20/03/14 07:20
112צפיות

להודיע לילדה בגילה שיש לה מחוייבות אחת מסוימת בבית  והיא צריכה לעמוד בה. לא נראה לי שחיי החברה שלה יפגעו באופן בלתי הפיך אם תראה גאליס בבית ולא עם החברות. או שהן יבואו אליה.
ובכל מקרה אני לא בעד יציאה לחברות בשעות האלה. מה עם קצת זמן מנוחה ורגיעה והתארגנות לפני שיוצאים שוב לחוגים וחברות? ומתי היא מכינה את שעורי הבית?
אחרי שחשבתי מה דעתי בעניין
20/03/14 08:21
86צפיות
אני חושבת שאני בהחלט מסכימה עם הגישה של זואי.
אם הוגדר שהילדים בבית עד שעה מסוימת (או עד שאמא מגיעה הביתה) כדי לחסוך עלויות בייביסיטר/מטפלת וכדי שלא יצטרכו ללכת לצהרון וכדי שתוכלו לנצל את הכסף למטרות אחרות,
אז הם צריכים לדעת שכך זה אמור להיות.
אני גם לא בטוחה שלהזמין את החברות אליה כל יום (כדי שהילדון לא ישאר לבד) זה הפתרון האידיאלי (אני בעד גומלין בביקורים)
וגם אני חושבת שצריך גם קצת זמן הרגעות בבית אחרי הביתספר.
היא מסתדרת עם השיעורים
20/03/14 08:46
79צפיות
לא עוקבת איך ומה, אבל הם תמיד עשויים.
בכל מקרה לא מדובר בכל השעות מאז בית ספר ועד הערב, וגם לא בכל יום כך שאין באמת בעיה.
לפעמים היא ניתקעת עם השיעורים בערב, אז זה מה יש קשה לה יותר אבל זו החלטה שלה, אני לא מתערבת כי אין שום צורך בכך
º
לגמרי מסכימה איתך
20/03/14 07:22
31צפיות
צריך לשים דברים בפורפורציה
20/03/14 08:43
91צפיות
חיי החברה שלה לא ניפגעים בגלל כמה שעות פה ושם בצהריים.
אם זו היתה ילדה שהיה לה בעיה חברתית, אז היה מקום באמת לעשות כל מה שאפשר כדי לא להפריע לחיי החברה שלה, אבל לשמחתי כרגע המצב החברתי שלה מעולה ואילוץ הצהריים לא פוגע בה כהוא זה.

בוודאי שאין פה עקרון חינוכי (אצלי בכלל יש יחסית מעט מאוד עקרונות) אלא אילוץ , וזאת מבחינתי התרומה העיקרית שלה לחיי המשפחה. ( ההשגחה על אחיה בשעות הצהריים ולקיחתו הביתה מבית הספר. אני לא רואה שום דבר רע בזה שיהיה לה תפקיד ומחויבות קבועה מעין זאת.

צהרון אינו פתרון , אצלי מעולם לא הלכו לצהרונים והוא לא יתחיל לקראת סוף כיתה ב. חבר זה פתרון מזדמן אבל אין פה שום הבטחה שניתן למצוא מישהו ( מה גם שחלק גדול החברים שלו בצהרונים )

דעתי
20/03/14 13:04
76צפיות
לפי דעתי הילד עדיין צעיר להישאר לבד בבית. אני יודעת שהילדונת שלי שבאותו גיל מפחדת
להישאר יותר מעשר דקות לבד בבית, ואני בסך הכל אצל השכנה בדלת ליד.
אני לא חושבת שחיי החברה של הילדה יפגעו אם תעמדי על שלך ולא תאפשרי לה לצאת בשעות אלה מהבית.
אלה להישאר עם אחיה. למיטב ידעתי והכרותי איתך, הילדים שלך מקבלים  ממך הרבה ומעל ומעבר לילדים אחרים,
הן בחומרי והן בערכי, כך שממש לא נורא אם זאת תרומתה הקטנה של הילדה למען הבית ולמענך..
היום זה גאליס מחר זה יהיה משהו אחר.
מוסיפה
20/03/14 13:17
49צפיות
הילדונת שלי מתלוננת שמשעמם לה בצהרון והיא לא רוצה ללכת.
המסר שלי אליה שכרגע אין פתרון אחר, התפקיד שלי ללכת לעבודה
כדי שתהיה משכורת בבית לאוכל בגדים בילויים וכו'.
והתפקיד שלה כרגע ללכת לבית ספר ולהיות בצהרון כדי שאני אוכל לעבוד.
יש רצוי ויש מצוי...
אז בעצם ענית לעצמך על השאלה
20/03/14 17:57
77צפיות
מבחינתך יש לה מחויבות לאחיה, מחויבות שהיא קודמת למפגשים חברתיים מהסוג הזה. אי לכך היא אמורה להישאר עם אחיה בבית בצהריים. ואין פה שאלה של מציאת פתרון אחר.

בעיניי יש פה מרכיב של הפליה, כי ברור שלאחיה כשיהיה בגילה לא תהייה שום מניעה לצאת לחברים בצהריים. אבל אני מקבלת את זה ש"הפליה" מהסוג הזה היא חלק מהחיים של רוב האחים הבכורים. ואין חובה הורית למנוע אותה.


הפליה זה מילה קשה וכל כך לא הולמת את הסיטואצי
21/03/14 00:27
62צפיות
אין 2 אנשים זהים בעולם שמקבלים ונידרשים לבדיוק אותו הדבר.
לנסיבות החיים יש השפעה ו-2 אחים שנולדו במקום אחר במשפחה לעולם לא יקבלו בדיוק את אותו הדבר או ידרשו לבדיוק אותו הדבר.

זה לא הופך אף אחד למופלה.
לכל מיקום במשפחה יש יתרונות ויש חסרונות.
אני מבטיחה לך שגם מהקטן שלי יש לי דרישות ויהיו לי דרישות גדולות יורת שיגדל. עצם היותם שונות ( בחלקן ) בגלל הנסיבות השונות במשפחה לא הופכות אותו או אותה למופלים.
יש הרבה שלא מרשים לפני 16:00
19/03/14 20:12
97צפיות
מסיבות שונות... אין לי מושג מתי גאליס, אבל לא נראה לי נכון לקחת אותו ו'להפיל' אותו על שאר הבנות...
אם לא מתאים לך מינימום 16 - אולי תגיעו לסיכום ש-2-3 פעמים בשבוע יבואו אליה, נגיד פעם 1 את תממני בייביסיטר ועוד 1-2 פעמים היא תוותר/תאחר/תממן מכספה בייביסיטר....
º
על כמה פעמים בשבוע מדובר?
20/03/14 09:22
25צפיות
זה גל חדש שכזה
20/03/14 10:56
104צפיות
לראות גאליס ביחד.
( כי רק השבוע גאליס התחיל בעונה השלישית ).
לא יודעת כמה זה יחזיק מעמד.

משערת שמדובר בפעם בשבוע...אבל זה גלים. יכולים להיות שבועות בלי כלום ושבועות עם הרבה פעילות
זה לא כמו החממה
20/03/14 18:24
77צפיות
שמשודר כל יום בימים א-ד או א-ה?
לדעתי כן...
21/03/14 00:28
64צפיות
אבל כשמשדרים פרק כל יום העונה ניגמרת מהר מאוד.
אין מליון פרקים.
בנסיבות רגילות שאינן כוללות גאליס אני משערת שלא יהיה רצון לפגוש חברות בשעות הצהריים מעבר לפעם בשבוע ( בממוצע)
עונה לוקחת את ה-3-4 חודשים
21/03/14 07:35
59צפיות
מה שאומר שעד החופש הגדול היא עוד כאן והדילמה של כמה ימים בשבוע את מאפשרת לה לצפות עם חברות ועד כמה היא תילל לך שהיא לא יכולה לצפות עם חברות שלה "את הורסת לי את החיים" כמו שאמרה שלי כשלא הרשתי לה משהו
ברוכות הבאות לאביב!
20/03/14 09:18
103צפיות
היום הרשמי של האביב הגיע.
הידעתן כי עוד... 8 ימים (28.3.14) - קיץ???
שעון קיץ זה רעיון מעולה!!!!
20/03/14 10:03
76צפיות
אם כי יקח לכלבה כמה זמן עד שתבין לעשות את שלה בזמן הטיול שזז....
º
אוף גם ככה מאוד קשה לנו לקום בבוקר
20/03/14 10:55
26צפיות
יש לך חשבון Gmail?
19/03/14 11:47
152צפיות
20/03/14 09:00
59צפיות
באופן כללי יש שם הערה מאד נכונה למטה. אם מקבלים מייל עם קישור לא משנה למה, ממישהו שמזמן לא כתב לכם כלום, זה חשוד. הרבה פעמים מיילים כאלה מגיעים עם משפט באנגלית וגם זה יכול לעורר חשד - תחשבו אם זה הגיוני שהחבר הזה יכתוב לכם באנגלית (יש לי כמה חברים בהייטק שעדיין כותבים מיילים באנגלית בלי סיבה, אבל הם מעטים).

מה שמטריד, איך מלמדים גם את הילדים להמנע מנפילה במלכודות כאלה? הילד שלי עוד לא שם כי הוא לא במייל אבל הוא לא מעט במחשב (יותר מדי) והוא כבר יכול להתקל בחלונות קופצים שלחיצה עליהם עושה צרות.
פשוט אומרים להם את אותם הדברים.
20/03/14 09:19
58צפיות
לא לפתוח מייל מזרים, לא לפתוח לינקים וכיו"ב.
עם הזמן זה מופנם.
שאלת זכויות לחד הוריות
20/03/14 09:04
80צפיות
הבנתי שמגיעה לי הנחה בארנונה.
הנחה בחשמל גם כן מגיעה?
מה עם הנחה במים?

יש עוד זכויות שיכולות לעזור לי?

תודה על התשובות
לנשים רגילות
20/03/14 09:10
95צפיות
(דהיינו אינן במעמד כלכלי נמוך במיוחד ומקבלות השלמת הכנסה ) הזכויות הן:
- הנחה בארנונה ( בד"כ 20% )
- מענק לימודים לילדים בגיל בית הספר
- הנחות במעונות ( לפי מצד כלכלי)
- נקודות זכות נוספות ( לא זוכרת כמה, וזה גם בתלוי בגיל הילד ). חלקן ניתנות רק ליחידניות ( כי בעצם האב הוא שזכאי להן )

לדעתי זהו - אין הנחות בחשמל ובמיים
º
תודה רבה??
20/03/14 09:13
21צפיות
º
תודה רבה??
20/03/14 09:13
11צפיות
משחק ממכר : 2048
19/03/14 13:03
164צפיות
http://gabrielecirulli.github.io/2048/

אני הגעתי בינתיים רק ל- 516
º
לגמרי
19/03/14 15:20
18צפיות
נכנסתי עכשיו .. בגללך
19/03/14 15:37
75צפיות

3180
ונראה לי שאמשיך ואשתכלל
3000 בניקוד או בריבועים?
19/03/14 20:35
47צפיות
צריך להגיע ל2048 בריבוע... הגעתי ל256...
התכונתי מקודם ל- 512 כמובן
20/03/14 08:30
40צפיות
והכוונה היא לקוביה עם 512
ניקוד מירבי (בינתיים) - 5204 ....

לא פשוט...
º
תגידי חסר לנו התמכרויות
19/03/14 15:43
19צפיות
º
לא נכנסת!!! אין לי זמן להתמכרויות!
19/03/14 20:11
17צפיות
בבקשה לא לשים כאלו דברים בפורום.
23/03/14 21:52
25צפיות
נכנסתי, התמכרתי, בינתיים הגעתי ל-6436.
רק לידיעתכן
20/03/14 07:47
104צפיות
היום מתחיל האביב רישמית....
ותראו את גוגל. ממש חביב.
חשבתי שזה מחר
20/03/14 08:15
43צפיות
אבל בהחלט נהניתי מגוגל...

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה