לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
"הילד שלי אוכל נורא מעט"; "הילדים שלי לא מפסיקים לאכול חטיפים אחר הצהריים"... תזונה בכלל, ותזונת ילדים בפרט, היא נושא המשפיע על חיינו ועל חיי ילדנו. עודף תזונה; השמנה; מיעוט תזונה הגורם לחוסר עליה במשקל; הרגלי אכילה שהיינו רוצים לשנות - אלו הן רק חלק קטן מהבעיות בהן נתקלים הורים כחלק מגידול ילדיהם. תחום התזונה מתעדכן כל הזמן, ועמו סוגי מזונות חדשים שלהם השפעות חיוביות יותר או פחות על תזונת ילדנו. בפורום זה אשמח לעדכן אתכם בנושאים חדשים שמתפרסמים בתחום התזונה ולהשיב על שאלותיכם ועל שאלות ילדכם בנושאי תזונה ומזון. יחד אתכם ובשבילכם,הגר אינטרטור ואפרת רוגובסקי, דיאטניות קליניות היחידה לתזונה ודיאטה המרכז הרפואי תל-אביב.

 

עוד על מנהלות הפורום:

הגר אינטרטור (Bsc RD) דיאטנית קלינית, בוגרת האוניברסיטה העברית, עובדת ביחידה לתזונה ודיאטה במרכז הרפואי ת"א, מסטרנטית בחוג לאפידמיולוגיה בפקולטה לרפואה בת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל. לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
המשך...
הודעה חדשה

איך לשכנע פעוט לשתות מים- טיפים שלי עכשיו ברשומה
28/08/14 14:11
18צפיות
רשומה בחסות מי עדן שת"פ עם תפוז
אשמח שתקליקו על הקישור   http://www.tapuz.co.il/forums/apps/spCount.asp?spid=6856 
|מוצץ| אירוע בייביסטאר לנשים בהריון
27/08/14 17:38
7צפיות
|*|את בהריון ורוצה להגיע לאירוע מהנה ולקבל מתנות שוות בשווי 200 ש"ח |?|

|תפוז| אנשים מזמינה אתכן לאירוע מיוחד, בו תמצאו את כל המוצרים שאתן צריכות לבייבי שלכם, בהנחות מיוחדות!

אתן מוזמנות להירשם בלינק הבא:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/BabyStar

נתראה ביום חמישי 4.9 בין השעות 10:00-20:00 (אפשר להגיע מתי שרוצים)

האירוע מיועד לנשים בכל שלב של ההריון - אתן מוזמנות להפיץ לחברות.
בררנות בגיל 8
25/08/14 15:12
30צפיות
הגר שלום,
ביתי בת 8 ילדה בריאה שאוכלת מעט מאז ומעולם. כל השנים אמרו לנו לעזוב את זה ולא לעשות מזה עניין. ההתלבטות מאוד גדולה כי הילדה אוכלת מעט מאוד דברים.
דוגמא מארוחת צהריים- הוכנו כדורי בשר ברוטב, קציצות ללא רוטב ופסטה בלי כלום. אם זה היה תלוי בה היתה אוכלת רק פסטה טבולה בקטשופ. הסכימה לטעום כדור בשר. אכלה מנת פסטה. אמרה שיש לה בחילה ולא מסוגלת לאכול יותר כלום. אחרי מס' דקות רצתה תוספת פסטה. אמרתי לה שאם יש לה בחילה לכדורי בשר אז גם פסטה זה לא אופציה.
חשוב לציין שעל השולחן היו גם סלט ירקות וירקות מבושלים שאנחנו אכלנו...
מה את מציעה לעשות?
º
דילגו עלי? רעות?
26/08/14 13:04
6צפיות
בררנות בגיל 8
27/08/14 11:37
17צפיות
היי,
בררנות בגילאים הללו היא אכן עניין נפוץ. על כן אני מניחה שייעצו לכם בעבר "לא לעשות עניין".
יחד עם זאת, דווקא חשוב להמשיך את החשיפה למזונות חדשים. כדאי מאוד להסביר מה "תורם" כל מזון על הצלחת לבריאותנו ולגופינו. למשל: "הפסטה נותנת לנו אנרגיה",  "כדורי הבשר מחזקים את השרירים" וכו'. . כדי שבתך תבין כמה חשוב המגוון.
יפה עשיתם שדאגתם לשים על השולחן מגוון סלטים, ירקות מבושלים ועוד. יש לציין שילדים שמשתתפים בהכנת האוכל, בסידורו על השולחן ועל הצלחות- הם ילדים שמנסים וטועמים יותר.
על כן, כדאי לשתפה בהכנת האוכל, עריכת השולחן וסידור הצלחות.
אין תועלת בהפעלת לחץ, שימוש בהתניות "אם לא תאכלי, אז..." וכו'. דרכים בד"כ יגרמו לכל הצדדים לתסכול ולא יפתרו את הבעיה.
אם את מרגישה שאינה מתקדמת ועלולה לפתח מחסורים תזונתיים, הייתי ממליצה לפנות לייעוץ אישי.
בהצלחה!
אמא מיואשת
26/08/14 09:54
36צפיות
בני בן חודש וחצי , כשנולד אכל סימילק וחלב אם שאוב אך בעקבות גזים עברנו למטרנה אקסטרה קר ללא לקטוז ומשתמשים בביביזם - אין ספק שחלה הקלה .. היה צורח בעיקר בשעות הערב למשך מספר שעות והיה ברור לנו שסובל מגזים.
בזמן האחרון הוא לא נינוח רוב שעות היום ,מתפתל הרבה גם מתוך שינה בבוקר בערב ובלילה והתחיל לאכול מעט יותר בשבוע האחרון (לפעמים אוכל 60 כשאכל 110|). יש לציין שהוא לא פולט אבל אנחנו ממש אובדי עצות... האם מדובר בריפלוקס ? האם רגיש לחלב ? 
לא נראה שיש חוסר נוחות סביב הארוחות - רק בערב הוא לפעמים מוציא לי את הבקבוק ונראה כי משהו מציק לו...לא ישן טוב ומתעורר הרבה...
הבטן נשמעת לי גועשת כל הזמן. 
 
 
גזים
26/08/14 10:49
16צפיות
היי,
ילדים רבים סובלים מגזים ואי נוחות בחודשיים-שלושה הראשונים לחייהם. ממה שתיארת, זה ככל הנראה המצב. לא ניתן לקבוע אם סובל מריפלוקס או רגישות לחלב ממה שתיארת, היות ואת שתי התופעות הללו מאפיינת נוכחות/היעדרות של סימפטומים מרובים כמו: אי נוחות, פליטות, אי שקט, בכי, שלשולים ועוד.
אם המצב ממשיך הייתי ממליצה לך להתייעץ עם רופא הילדים.
בהצלחה!
האם לבתי יש הפרעת אכילה?
24/08/14 18:28
33צפיות
שלום
 
יש לי ילדה בת חמש ואני רוצה לבין אם יש לה בעית אכילה או שזה נורמטיבי. ראשית, היא לא אוהבת כלל ירקות פרט למלפפון ואני משתדלת להכין מרק ירקות כי אז היא אוכלת את הירקות שבפנים עם קצת איטריות. היא לא אוהבת כמעט שום דבר פרט למקרונים, אורז, גבינה צהובה, פתיתים ..אני משתדלת לעשות כל מיני דברים אבל היא לא מוכנה. קיטניות בכלל לא.
כשאני מכינה מקרונים היא תמיד מבקשת עוד. כשאוכלת גלידה היא תמיד אומרת לי לשים לה הרבה,,אם היא אכללה הרגע גלידה ואחר כך הקטנה גם אוכלת היא רוצה גם כי זה לא פייר..וכל מיני כאלה. היא קצת מלאה..לא ממש אבל אני חוששת מכך . אשמח לדעת אם זו בעית אכילה או משהו אחר ואיך להתנהג.
 
תודה   רבה רבה.
ילדים רבים בררנים מאוד בנוגע לאוכל
25/08/14 15:30
15צפיות
אי אפשר להעריך באמצעות אינטרנט אם יש הפרעת אכילה. לצורך זה יש צורך לעשות בירור מקיף. חשוב גם שתבדקו איך אתם המבוגרים אוכלים בבית....איזו דוגמה היא מקבלת....האם בכל ארוחה בבית יש מגוון מזונות על השולחן? האם יש תמיד ירקות שונים? ועוד
הפרעת אכילה
26/08/14 10:35
19צפיות
היי,
נשמע שלבתך יש אכילה בררנית, אשר קיימת בילדים רבים בסביבות הגיל הזה ואיני חושבת שמדובר בהפרעת אכילה. יחד עם זאת, יש להמשיך ולעודד לנסות מזונות חדשים.
לא כדאי ללחוץ, להכריח או "להתעסק" בעניין האוכל יותר מדי, כדי לא ליצור מתחים או דחייה מאוכל, אך כדאי מאוד להמשיך ולהניח מזונות חדשים על השולחן, לשתף אותה בהכנת המזון, סידורו על השולחן ומגע עם מזונות שאינה אוכלת. בד"כ, אם לא לוחצים ונלחצים, התופעה חולפת מעצמה והילדים מנסים מזונות חדשים (גם אם לא בכמות שאנחנו היינו רוצים).
על כן, חשוב להמשיך להיות יצירתיים, מגוונים וסובלניים.
 
 
 
תינוק בן חודשיים וחצי...הפחתת כמויות אוכל
26/08/14 08:37
30צפיות
אוף אני מיואשת ולא יודעת כבר מה לעשות. התינוקי בן חודשיים וחצי בשבוע האחרון הפחית כמויות בצורה קיצונית (ניזון מפורמולה מגיל 0) היה אוכל באזור ה 150 כ 5 פעמים ביום. כבר שבוע שלם בקושי מסיים 100 בכל האכלה בסהכ אוכל כ 400 מל בכל היום. כל האכלה זה מלחמה איתו !!
מה שכן שמתי לב שמכניס ידיים לפה ועושה רושם כאילו  משהו מגרד או מציק לו. לקחתי אותו לרופאה כדי לשלול דברים אחרים, היא לא ראתה כלום (לא פטריה, לא שיניים כלום...) ובכל זאת אמרה שאם אני מרגישה שהוא לא מתנהג כרגיל ולא מקבל מספיק תזונה לקחת אותו למיון .
הוא חייכן וערני במהלך היום ומתנהג כרגיל. לא עושה רושם שהןא במצוקה חלילה. מה שכן מתעורר הרבה בלילה (כנראה רעב כי לא אוכל). חיתולים שמחליפה לו (כ 6 פעמים ביום) רטובים תמיד.
 
מה זה יכול להיות הפחתת הכמויות האלה ?? אני ממש מיואשת ולא מבינה למה בקושי אוכל כ 70-80 בכל האכלה ולא כמו שהיה אוכל בעבר ?
 
כל עצה/תובנה תתקבל בברכה.
 
נפתח פורום הורים לילדים מיוחדים|*|
24/08/14 13:07
2צפיות
|חיבוק|פתחנו בשבילכם את פורום הורים לילדים מיוחדים בו תוכלו לשתף בחוויה של ההורות לילדים המיוחדים שלכם, ולתמוך בהורים החדשים בתחילת דרכם.
אתם מוזמנים לשתף ברגשותיכם העמוקים, לפרוק ולחלוק בהתמודדות שלכם ההורים, עם גידול ילדים מיוחדים.

http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
ארוחות לבתי בת ה-9 חודשים
19/08/14 13:47
30צפיות
שלום רב,
הבת שלי בת 9 חודשים אוכלת קבוע ב11:30-12:00 מנה של מרק ירקות עם קציצה, או לביבות בטטה עם עוף, אורז וכולי.
אבל רוב היום ניזונה ממטרנה.
לצערי אני עובדת משרה מלאה מהבית ולא מספיקה להכין לה יותר מוצקים ממה שהיא צריכה
בבקרים לפעמים נותנת לה פרי ובערבים גם לפעמים נותנת לה ביצה, אבוקדו אבל בעיקר רסק ירקות של מטרנה שאני קונה בטיול אחה"צ.
עוד שבועיים נכנסת למעון.
אני מרגישה שאני לא מקפידה על התפריט שלה וזה קצת מטריד אותי...היא עולה יפה במשקל אבל חסר לה קצת ברזל (העלנו מינון לפי הרופא)
 
בקיצור, האם יש לכם טיפים לתפריט שמתאים לגיל 9 חודשים? אני ממש רוצה להקפיד בשבילה...
הבנתי שבמעון נותנים מנות חלביות אז את עניין הבשר זו לא בעיה כי תמיד מכינים מראש ונותנים לה (או אני או אמא שלי)
תודה (:
ארוחות מוצקים
24/08/14 10:55
29צפיות
שלום לך,
 
בגילה מומלץ לבסס 2-3 ארוחות מוצקים והיתר תמ"ל על פי דרישתה.
אם את נותנת פרי בבוקר את יכולה לשלב עם יוגורט לא ממותק לדוגמה.
אבוקדו וביצה זה רעיון מצוין לארוחת ערב, אפשר לשלב בהדרגה גם גבינה אם היא אוהבת. אפשר להכין מראש בסופ"ש ולהקפיא לביבות או כל מזון אחר שאין לך זמן להכין באמצע השבוע.
מבחינת ברזל- יש לתת ארוחה אחת ביום הכוללת מזון עשיר בברזל כמו בשר בקר/ הודו/ קטניות (עדשים, גרגירי חומוס וכו'), טחינה גולמית, דייסה לתינוקות מועשרת בברזל.
כמובן שהכל במרקם המתאים לה.
שיהיה בהצלחה במעון!
הגר
 
 
יוגורט או לבן?
18/08/14 16:23
25צפיות
הרופאה שלי המליצה על אכילת גיל או אשל ולאו דוקא יוגורט. מדוע?
º
בכלל לא ברור וגם שגוי. עדיפות מוחלטת ליוגורט ביו
22/08/14 08:06
12צפיות
בן שנה ו-10
18/08/14 09:49
21צפיות
בשבועיים האחרונים, מאז שבני יצא לחופשה מהגן, הוא אוכל בכמויות ממש קטנות. בעיקר גבינות, מעדנים, ירקות ופירות. מסרב לאכול בשר. הוא מבקש לאכול בקבוק (סימילאק) 3-4 פעמים ביום, למרות שעד לא מזמן היה אוכל רק 2 בקבוקים, בבוקר ובערב, והתחיל גם להתעורר באמצע הלילה לבקש בקבוק (בערך בגיל שנה וחודשיים הפסיק לאכול בלילה). מה יכולה להיות הסיבה וכיצד להתמודד? במהלך היום אני מנסה להסיח את דעתו ולתת לו לאכול דברים אחרים, אבל הוא ממש מתעקש עד שמקבל את הבקבוק. אשמח לעזרה
תשובה
24/08/14 11:04
17צפיות
שלום,
כל שינוי בשגרה של הילד יכול לגרור שינוי התנהגותי ומאוד שכיח שילדים יגיבו דרך האכילה שלהם.
לכן, חשוב קודם כל להבין שזו תופעה נפוצה ושהיא זמנית, ותחלוף מהר יותר ככל שתשדרו פחות לחץ סביב הנושא. לא כדאי לסגת אחורנית בהרגלים ולהעלות את כמויות המטרנה בגיל הזה, ובוודאי שלא לחזור להאכלה לילית. אם הוא מתעורר תנו בקבוק מים.
חשוב להציע לו מגוון מזונות על פי תפריט המשפחה ולכבד את החלטתו שלא לאכול דבר כזה או אחר. לא להאכיל בהסחת דעת. נסו להמנע מלהילחץ סביב שולחן האוכל, חשוב לשמור על אוירה רגועה ולתת לו לבחור מהמזונות המוגשים לשולחן.
אם זה אכן סביב נושא השינוי בשגרה שלו אין מה להתרגש מהעובדה שהוא אוכל פחות לתקופה קצרה. הוא ידע להשלים את הפער.
אם זה נמשך עוד 2-3 שבועות פני לייעוץ.
בהצלחה!
הגר
 
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:50
2צפיות
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
האם ניתן לשלב חלב אם עם תמ"ל?
14/08/14 23:04
26צפיות
האם ניתן לשלב חלב אם עם תמ"ל?
בהחלט ניתן. יש סיבה?
22/08/14 08:08
14צפיות
בהתחלה עד שההנקה מבוססת, מאוד לא רצוי. לאחר מכן, אין כל בעיה. לא ציינת בן כמה התינוק כך שמאוד קשה לענות
תשובה
25/08/14 11:44
16צפיות
שלום,
מה הסיבה?
שילוב כזה נעשה רק כאשר יש אינדיקציה רפואית לכך, וגם אז בהנחיית דיאטנית תינוקות וילדים ו/או רופא ילדים.
בברכה,
הגר
ממש לא מדוייק. גם אם האם מחליטה שכך מתאים לה
25/08/14 15:29
13צפיות
אין כל מניעה. לא כולן מניקות באופן בלעדי. לא כולן מניקות בכלל. נכון שחלב אם הוא המזון העדיף ביותר לתינוק אבל ילדים גדלים היטב גם כשהוא משולב בתמ"ל ו"שומו שמים" אפילו כשהילד לא יונק....
אי הבנה
28/08/14 22:47
11צפיות
למקרה שהיתה אי הבנה לגבי השאלה- 
תשובתי לעיל היתה לכך שאין לשלב תמ"ל וחלב אם באותו הבקבוק אם אין לכך אינדיקציה.
באשר לשילוב ארוחות תמ"ל בנוסף לארוחות הנקה- אכן אין בעיה, כמובן שעדיפות עליונה להנקה בלעדית. 
 
גרעפסים - תינוק בן 4.5 חודשים
12/08/14 15:41
17צפיות
בני בן ה4.5 חודשים , אוכל מבקבוק, בחודש האחרון אני מגלה כי לאחר שאוכל ועושה גרעפס, יש לו אחרי חצי שעה, שעה, ואפילו אחרי 3 שעות גרעפסים שמציקים לו (לפעמים זה מלווה בפליטה ולפעמים לא). בהתחלה הוא גם היה פולט המון, אז התחלתי לעשות יותר הפסקות לגרעפסים, בזמן האוכל הוא לא בוכה. 
היום למשל, אכל 150, גרעפס אחד עשה אחרי 90, גרעפס שני בסיום האכלה.(ב60 גם עשיתי הפסקה לא היה גרעפס)
23 דקות אחרי האוכל עשה גרעפס
חצי שעה אחרי זה עוד גרעפס (וגם פלט)
חצי שעה אחרי זה גרעפס קטן שהציק לו באמצע השינה.
זה קורה במהלך היום. (בלילה רק פעם אחת בכל התקופה)
מה עושים? זה מפריע לו, מפריע לפעילויות שאני עושה איתו, לשינה, בעצם לכל הסדר יום.
 
פורום דם אמיתי נפתח ב|תפוז|!
11/08/14 16:53
|ערפד| אנו נמצאים בשיאה של העונה האחרונה של דם אמיתי!
בבון טמפס קיים דו קיום בין הערפדים לבני אנוש, בלב ארצות הברית, עיירה דמיונית. רוצים לספר כמה אתם מעריכים מלצרית בעלת יכולות טלפתיות? רוצים להיזכר ברגעים גדולים מהעונות הקודומות?

בואו לדבר על הסדרה בפורום דם אמיתי
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
|*|נפתח פורום פוליטיקה עולמית |*|
11/08/14 11:15
|גלובוס|רוצים לדעת מה קורה עכשיו בממשלת בארה"ב? מעוצבנים על פוטין? רוצים ללמוד מהאירופאים?
פתחנו בשבילכם את פורום פוליטיקה עולמית. בפורום תוכלו להתווכח  על סוגיות העומדות על סדר היום, לדבר על אירועים פוליטיים המתרחשים היום בעולם ועל השלכתם הבינלאומית.

היכנסו כבר עכשיו |שמאל|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
פורום עסקים

פורום עסקים החדש

המקום החדש שלך להתחבר לעסקים כנסו ושתפו בכל נושא >>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה