לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לבית החם של העתודאים "האנשים הקטנים שעושים את ההבדל הגדול" עתודאים... מה אנחנו בעצם? חיילים? סטודנטים? כנראה שלא זה ולא זה. באקדמיה אנחנו חבורה של צעירים גאונים... לטוב ולרע. בצבא אנחנו כבר קצינים... אז? מה יש לנו כאן? דבר ראשון מקום להפגש בו עם עוד חבר'ה שנמצאים באותה סירה, מקום שנוכל להתעדכן בו בכל בחדשות הרלוונטיות אלינו, לאשר ולאשש את כל השמועות הנופלות עלינו. ננסה לתת מענה לכל בעיה שיש לעתודאי או להפנות למקום המתאים ביותר לפתרונה. כמו כן, ננסה לעזור לתלמידי תיכון שניצבים בפני צומת דרכים ומתלבטים האם להכנס למסלול העתודה.

אם אתם חדשים בפורום עתודה, הקפידו לקרוא את ההודעה לחדשים על מנת לחסוך לכם ולנו זמן ולספק מענה מהיר ומדוייק לשאלות (הקישור בראש עמוד הפורום) או בכתובת: http://users.tapuz.co.il/atuda/new.asp בקהילה תוכלו למצוא גם קישורים שונים: מוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות צבאיים, טכנולוגיות רלוונטיות, חומר עיוני לגבי קורסים וכו`. הקהילה מעמידה לרשותכם מגוון עצום של מאמרים, שנכתבו בעמל רב ולאחר ניסיון של כותביהם. נצלו זאת וקראו את פנינות החוכמה הללו. תמצאו מידע רב גם ב"שאלות הנפוצות" ובאתר הפורום "הבוידעם" (קישור בראש עמוד הפורום).

חברי הפורום מבקשים להודות לשמש27, מנהלו של הפורום במשך שנתיים וחצי, החל מה-9.9.2002 - על ההשקעה האדירה, המסירות והאכפתיות, העזרה הבלתי-נגמרת לכולם, אך בעיקר על הפיכתו של הפורום לבית החם של העתודאים. אנו גם מבקשים להודות למנהלי הפורום שכיהנו בו בעבר ולקחו חלק בייסודו ב-10 השנים האחרונות.  ֿ

 

אנו תקווה שנוכל לעזור לכם בעזרת כל הידע והנסיון שצברנו במהלך שנותינו בין גלגלי המערכת הצבאית והאקדמית. אנו סבורים שנוכל ללמוד ממכם לא פחות, ואנו מברכים אתכם על הצטרפותכם לקהילת העתודאים הותיקה, היציבה, הגדולה והאמינה באינטרנט מאז ומעולם. נשמח מאוד לראות השתתפות פעילה מצדכם ולקבל מכם תגובות, הערות ,הארות, בקשות ,בעיות, הצעות או סתם מילה טובה.

 

שלכם תמיד, GVBlack

מישהו יודע מה המשכורת המעודכנת של עתודאי?
23/06/14 20:08
331צפיות
מישהו יודע מה המשכורת המעודכנת של עתודאי בחובה בלי רמת פעילות?
ומה המשכורת של עתודאי בבה"ד 1?

תודה.
משכורת חובה רגילה של עתודאי
23/06/14 20:34
507צפיות
990.60
יפה...
26/06/14 20:23
346צפיות
שפרו תנאים קצת...
מעבר למסלול פסגות אחרי שנה
22/06/14 16:49
279צפיות
הבנתי שקיימת אפשרות עבור עתודאים למדמ"ח / הנדסת תוכנה לעבור למסלול פסגות (פסגות-תוכנה, במקרה הזה) אחרי שנת לימודים, במקרה והממוצע שלהם הוא מעל 90.
רציתי לשאול האם יש מישהו בפורום שעשה את המעבר הזה / מכיר מישהו שעשה, ויודע לספר האם המעבר הזה באמת אפשרי, או שמדור פסגות עשוי לסרב להעביר עתודאי, גם אם הממוצע שלו הוא מעל ל90?
המעבר בהחלט אפשרי, לא ברור למה אתה שואל
25/06/14 19:20
181צפיות
כמובן שהמעבר לא מיידי ואתה תצטרך כאילו להתמיין מחדש לפסגות (לעבור ראיון אישי והכל).

אגב, הנחתי כאן שבכל מקרה למדת שנה בטכניון/אב"ג, ושאתה בסדר מבחינת ההספק של הקורסים. אם אחד מהתנאים האלה לא מתקיים אז אני כבר פחות בטוח לגבי התשובה שלי. (אבל בכל מקרה אני בטוח שמנהלת פסגות תשמח לענות לך.)
הבנתי ממדור פסגות שאין צורך במיונים מחדש
25/06/14 20:57
146צפיות
אם כי יש צורך להגיע לאיזהשהי שיחה קצרה (אני מניח שאפשר להחשיב את זה כראיון, אבל שיהיה). אתה אומר את זה על סמך ניסיון אישי או כניחוש?

הסיבה שאני שואל היא כי כבר נתקלתי בהמון מקרים של הצבא שאומר דבר א' ועושה דבר ב', אז רציתי לדעת האם זה המקרה גם כאן.
מנסיון של הרבה אחרים שכבר השלימו את המעבר
25/06/14 21:16
164צפיות
אמנם בפסגות חשמל ולא בתוכנה (אבל זה לא משנה במקרה הזה).

אכן דיברתי על השיחה הקצרה הזאת, אני מניח שהיא כמו זאתי שיש במיונים הרגילים לפסגות (בזמנו, ונדמה לי שגם כיום, המיונים כללו סה"כ שיחה קצרה).

מבחינת קורסים, עשית פיסיקה 1מ' בסמסטר הראשון ואלגברה מודרנית בסמסטר השני (כמו שנהוג בפסגות תוכנה)? או שבכלל לא התחלת ללמוד עדיין? (או שהתחלת אבל לא בטכניון, כי מה שאמרתי רלוונטי רק לשם.)
עדיין לא
25/06/14 21:30
135צפיות
אני אתחיל את שנה א' בטכניון באוקטובר, פשוט חשבתי על המעבר הזה עוד מעכשיו מסיבות שונות.
בכל מקרה, האם למידת הקורסים בסמסטרים שציינת היא תנאי / משהו רצוי?

ועוד שאלה קצרה, למרות שאמרת שהידע שלך בעניין הוא בפסגות חשמל, האם יש משקל כלשהו לאיזה מסלול בוחרים ( כלומר, מדעי המחשב או הנדסת תוכנה) במעבר?
מובן, בהצלחה =]
26/06/14 01:23
102צפיות
לגבי השאלה הראשונה, גם אותי היא מסקרנת ואם במקרה תשאל את מנהלת פסגות אם זה תנאי או משהו רצוי, גם אני אשמח לשמוע את התשובה.
(בכל מקרה, אם לא תיקח את הקורסים האלה, אולי הסמסטרים הראשונים יהיו קצת יותר קלים, אבל יהיה לך יותר עמוס בהמשך בתור פסגותניק. בנוסף, בהנחה שיוצאים מזה בחיים, להקדים קורסים זה תמיד נחמד.)

לגבי השאלה השניה, אין לזה שום חשיבות, ואאל"ט מבחינת הטכניון אתה תהיה רשום בתור 'מדעי המחשב' בכל מקרה, ואת בחירת המסלול אתה תעשה כרצונך בהמשך (אלא אם כן אתה פסגותניק).
שלא לדבר על זה שאתה מדבר רק על השנה הראשונה בתואר, שהמערכות המומלצות בה זהות לחלוטין עבור מדעי המחשב והנדסת התוכנה, עד כדי אלגברה מודרנית בסמסטר ב' (וזה קורס שגם ככה הייתי ממליץ לקחת בסמסטר ב', אני לא יודע למה דווקא הנדסת תוכנה ציינו אותו).

אגב, לא אמרתי שהידע שלי בעניין הוא בפסגות חשמל, אז אתה מוזמן להמשיך לשאול גם לגבי פסגות תוכנה.
בקשר להקדמת קורסים
26/06/14 18:39
89צפיות
אני נכנס לסמסטר א' עם ידע לא מועט בחלק מהקורסים (לינארית, חדו"א1 ומבוא למדמ"ח). רציתי לדעת האם היית ממליץ לי להקדים כמה קורסים (או רק אחד, כמו פיזיקה 1מ) לסמסטר הראשון, בתקווה להוריד מהעומס בסמסטרים הבאים, או אולי להשאיר אותם לסמסטר 2 והלאה, ע"מ להתרגל קודם כל לעומס הלימודים?

כמו כן, באיזה שלב בלימודים בדיוק עושים את הבחירה בין המסלולים השונים (מדמ"ח, הנדסת תוכנה וכו')?
...
27/06/14 01:05
72צפיות
את הבחירה בין המסלולים השונים (שוב, למי שאינו בפסגות) נדמה לי שניתן לבצע בסגירת התואר (אם השלמת את הדרישות של המסלול של הנדסת תוכנה, אתה יכול לסגור תואר בהנדסת תוכנה, וכנ"ל לגבי כל מסלול אחר).

אבל, בפועל בשנה ב' כבר מתחילים (קצת) לקחת קורסים שיותר ספציפיים להנדסת תוכנה, אז במידה מסוימת הבחירה נעשית כבר אז.
(אולי כבר גילית את זה, אבל אין משהו מיוחד במסלול של הנדסת תוכנה. פשוט בתואר מדמ"ח 4 שנתי יש לך הרבה בחירה, ואתה יכול לנצל את הבחירה הזו לקורסים של הנדסת תוכנה ולקבל תואר שקול (מבחינת קורסים) לתואר בהנדסת תוכנה. היתרון ב-4 שנתי הוא שניתן לוותר על קורסים מהנדסת תוכנה שאינם מומלצים, בלשון המעטה; אבל זה כבר דיון לפעם אחרת.)

לגבי הדבר הראשון שהזכרת, אם באמת יש לך ידע לא מועט בקורסים שציינת, אז הסמסטר הראשון אמור להיות בדיחה (ואם לומר את האמת, אז הסמסטר הראשון הוא באמת הכי קליל שיש, פשוט יש אנשים שלא שמים לב לעובדה הזאת בגלל שהם בשוק). במקרה הזה, בהנחה ואתה בחור רציני שהולך להשקיע, באמת הייתי חושב על להקדים משהו נוסף.
אבל... זה תלוי מה הכוונה שלך בידע לא מועט (וגם מאיפה הידע הזה. הקורסים שציינת בגרסתם הטכניונית, קצת יותר קשים מבכמה מקומות אחרים שנתקלתי בהם).
מה שרשמתי למעלה מתייחס למצב שאני יכול לתת לך עכשיו מבחן באחד הקורסים האלה ותדע פחות או יותר לפתור אותו (ואם כוונתך היא שאתה יודע את החומר ברמה גבוהה, אבל לא את כל החומר, אז שאני ייתן לך תרגיל בית ותוכל לפתור אותו. גם המצב הזה, של ידיעת חלק מהחומר אבל ברמה גבוהה, הוא די טוב). באחד משני המצבים האלה, הסמסטר הראשון (אפילו עם פיסיקה 1מ') יכול קצת לשעמם אותך.

אחרת, כלומר אם אתה חושב שעדיין יש לך לא מעט ללמוד בקורסים האלה, אז לא כדאי למהר יותר מדי עם העמסה נוספת. מקסימום יהיה לך קצת יותר קל בסמסטר הראשון, ואם אתה רוצה בכל מקרה להוסיף קורס אז שיהיה הומני או ספורט כלשהו (אני לא יודע אם יהיה לך סיכוי לתפוס הומני, אבל יש קורסי ספורט שמקצים במיוחד לנרשמי סמסטר ראשון).
מבחן מיון ברפו"ש - אונ' ת"א
21/06/14 17:38
168צפיות
אהלן,
יש לי מחר מבחן מיון לרפואת שיניים באונ' תל אביב.
מישהו שמע על המבחן הזה  :בחינת ידע בסיסי בכימיה ומתמטיקה
מישהו במקרה עשה אותו ? יודע מה רמת הקושי שם ?
ועוד פרטים נלווים שיכולים לעזור ?

תודה מראש!
התייעצות לגבי
18/06/14 20:47
473צפיות
שלום לכולם.
אני לומד הנדסת חשמל באוניברסיטה כלשהי (אני לא רוצה להזדהות) ומסיים כרגע שנה שנייה. עד כה הלימודים הולכים לי טוב , אני מאוד נהנה מהחומר ומהלמידה עצמה, הכרתי הרבה מאוד חברים (רובם ככולם לא עתודאים) והממוצע גבוה (מצטיין מהסמסטר הראשון). מההתחלה נכנסתי למסלול כשאני לא סגור לגמרי על ההחלטה . אחרי הרבה מאוד לחץ מההורים ומהמשפחה אמרתי לעצמי שנתחיל ללמוד ונראה מה יהיה (כמובן אמירה לא נבונה בעליל ) וכך המשכתי בשנה וחצי האחרונות כשאי הוודאות עדין מרחפת לי בראש ואני מנסה להדחיק אותה בתירוץ שטוב לי איפה שאני נמצא כרגע. בזמן האחרון (מתחילת הסמסטר הזה) ההתלבטות הגיעה שלב אחד קדימה כשהבנתי שהלימודים הם החלק המזערי במסלול ועיקר המסלול הוא השירות. הגעתי למסקנה  שאני לא יודע אם אני רוצה לשרת תקופה כה ארוכה במקום שיהיה לוט בערפל עד כמה חודשים לפני תחילת השירות, שאני לא רוצה להתחייב למערכת שאני לא מכיר ושאני לא רוצה להיות במצב שהשליטה על אורך החיים שלי (במובן מסויים) לא תהיה בידיי.  
לכן התחלתי לחשוב ולהרהר בפרישה מהמסלול על כל היבטיה  ויש לי כמה שאלות שאשמח אם תוכלו לענות לי עליהן (אם אפשר בבקשה תגובות ענייניות  שיוכלו להבהיר את היתרונות והחסרונות ).
1- בהנחה ואני יפרוש זה יהיה באיזור סוף ספטמבר תחילת אוקטובר . אני יעשה מועדי א של הסמסטר הזה + קורס וחצי בסמסטר קיץ (מעבדה ועוד קורס הומניסטי) + לכל היותר שני מועדי ב  ויהיה לי 55% מהתואר . האם יוכלו לעשות לי בעיות ולחייב אותי בכל זאת בקבע תחת הטענה שהכשרתי מספיקה? האם תהיה לי בעיה מנהלתית לחזור ללימודים בעוד כשלוש -שלוש וחצי שנים ולהמשיך מאותו המקום שעצרתי (כמה זמן הלימודים בתוקף)?
2- התחלתי להתייעץ עם חברים מהלימודים ששירתו ביחידות כלשהן והם אמרו לי שבמידה ואחליט לפרוש הם יוכלו לנסות למשוך אותי למקומות בהם שירתו. בהנחה ויחידה מסויימת תרצה אותי, מה עלי לעשות ע"מ להגיע לשם ? כלומר אני פורש, מגיע למדור עתודה וכפי הנראה הולך לבקו"ם לקצין מיון . צריך להגיד לו שיש יחידה שרוצה אותי (אני מאמין שלא) ? או שלנסות לסדר משהו מאנשים שמשרתים בבקו"ם ולגרום לכך שאני לא יכנס לקצין מיון מראש?
3- מבחינה מנהלתית, מה צריך לעשות מול האוניברסיטה? אישורי לימודים וגליון ציונים אמורים להספיק בשביל שלא תהיה יותר מדי בירוקרטיה לחזור בעוד 4-3 שנים?
4- מבחינה מקצועית, האם תהיה בעיה למצוא עבודה / להמשיך למחקר ולתארים גבוהים בגלל שהלימודים יחתכו לי באמצע ויתחלקו לשניים? איך מראיינים מגיבים לאנשים שפרשו מהמסלול באמצע?
5- בהנחה ואני לא פורש, ממשיך ומסיים את התואר(כפי הנראה בהצטיינות ובממוצע 90+) ומתגייס. איך אני בכל זאת יכול לנסות לדאוג לשיבוץ במקום מקצועי? ברור לי שזה תלוי בהרבה מאוד גורמים שאי אפשר להכניס למשוואה   אבל בכל זאת יש מקומות שבהם ההתעסקות היא יותר הנדסית מדעית . האם לנסות לתקשר עם עתודאים/ אנשי צבא שכרגע בשירות הוא המפתח או לנסות לחפש עבודה כרגע שתיתן קצת boost  לקורות חיים (התראיינתי כבר בכמה מקומות) או בכלל לנסות לחזור על איזה קורס/שתיים שיקפיצו לי קצת את הממוצע לפני הראיונות?


ברור לי שההתלבטות הייתה צריכה להיות לפני הכניסה למסלול אבל מוטב מאוחר מאשר אף פעם ולכן אני אשמח אם תוכלו לשפוך קצת אור על המצב ולהגיד במבט לאחור מה לפי דעתכם ההחלטה הנכונה ומה צריכים להיות השיקולים לפני פרישה (בכל זאת לעזוב כרגע אורך חיים אקדמי ולהתגייס בגיל יחסית מאוחר זו לא החלטה של מה בכך).
מנסה לענות
20/06/14 19:11
237צפיות
1. נדמה לי שלפני 70-80% לא מחייבים בקבע, אבל נתקלתי בנתון הזה רק בקריאה בפורום ולא מניסיון אישי. לגבי חזרה ללימודים, כדאי לנסות לברר מהם נהלי האוניברסיטה שלך ואולי גם לשאול במזכירות, אבל הניחוש שלי הוא שייתנו לך להמשיך מהמקום שהפסקת.
2. אם אתה משיג ראיון באחת ומתקבל לאחת היחידות האלו (שני דברים לא כל כך טריוויאליים), הן בתקווה גם יסבירו לך מה לעשות בזמן הגיוס מבחינה טכנית.
4. זה עניין סובייקטיבי, אבל לדעתי בסופו של דבר מראיינים לא יוותרו על מועמד עם ציונים טובים וניסיון מתאים רק בגלל שפרש מעתודה.
5. כל הדברים שאמרת, לנסות להרשים בראיונות למקומות הנחשבים ולקוות לטוב.

אני לא בטוח שאני יודע לייעץ בהחלטה הגדולה עצמה. בכל מסלול שתבחר אפשר ליפול טוב יותר וטוב פחות.
כמה דברים
30/08/14 23:44
3צפיות
לא יודע אם זה עדיין רלוונטי אבל רק למקרה שכן ארשום כמה דברים.
 
הפחד שלך מובן ומוכר ואני מציע לך לקבל החלטה על סמך כמה שיותר מידע ולא על סמך ניחושים והשערות.
עתודה אמנם זה לא המסלול הכי נוצץ בצה"ל אבל לדעתי האישית בהחלט מסלול לא רע שיש בו גם יתרונות.
כמו בכל מקום יש תפקידים טובים יותר או פחות. ויש גם עתודאים מרוצים יותר או פחות (אני למשל מרוצה...)
 
חשוב שתכיר שמי שיש לו ציונים גבוהים (במכללות פחות) יכול להשפיע הרבה יותר על השיבוץ שלו. עבור ציונים
מעל 90 אתהמקבל לדעתי בהכרח את העדיפות הראשונה והשנייה (או משהו בסגנון אנילא זוכר בדיוק).
 
אני לא מכיר את התהליכים של לנסות שימשכו אותך מתוך המסלול למרות שאני מניח שהם קיימים אבל אני ממליץ
לך לוודא טוב לפני שאתה עושה מהלך כזה שמי שמנסה למשוך אותך נשמע רציני ולא משהו מגומגם שישאיר אותך
קירח מכאן ומכאן.
 
בקיצור החלטה לא פשוטה... תנסה לאתר פה בפורום אנשים שעברו תהליך דומה ולפנות אליהם ישירות
פרישה ממסלול עתודה
19/06/14 18:38
418צפיות
הבן שלי מסיים כעת שנתיים במסלול עתודה בתחום "הנדסת תכנה" באוניברסיטה בן-גוריון ב"ש. איך מתחילים בתהליך? האם הוא יחוייב בקבע,או שיצטרך להחזיר לצבא כסף ששילמו עבורו במהלך השנתיים הללו? מה הסיכויים שישבצו אותו בתחום המחשבים ?
אני מציע שהבן שלך יגיע וישאל את השאלות
20/06/14 11:30
342צפיות
בתור עתודאי לשעבר- בן 29, אחת הסיבות המרכזיות שהלכתי לעתודה היה לחץ משפחתי.
כל דבר שנובע מלחץ משפחתי, הוא לא טוב.

מסלול העתודה- בין אם פרישה או השארות בו- זוהי החלטה כבדת משקל שרק הבן שלך צריך להחליט, ואת צריכה להיות שם, להקשיב, ולתמוך. אלו החיים שלו, ורק שלו.
מנסיון אמיתי.
זאת דעתי, מקווה שלא תפגעי.
º
20/06/14 16:49
81צפיות
דירוג עדיפויות שיבוצים
19/06/14 20:28
341צפיות
אני מדרג כעת עדיפויות והתמיינתי בין היתר גם אצל מודיעין. מישהו יודע אם צריך לרשום אותם בדירוג?האם אפשר
שלא לרשום אותם בדירוג ואם הם ירצו לשבץ אותי אצלם זה יקרה ? (כמו שהבנתי תוצאות הם מחזירים באמצע שנה רביעית ככה)
בוא נגיד ככה
01/07/14 02:10
126צפיות
אולי יתקן אותי מישהו שלומד הנדסה כמוך (אני לא יודע איפה מדורג חמ"ן בשיבוצים היוקרתיים אם בכלל), אבל בעיקרון אם זה שיבוץ נחשב ואתה לא מדרג אותם, אתה עלול לפספס..
דורגו גם דורגו לבסוף
03/07/14 17:39
76צפיות
אז נקווה שהכל יהיה בסדר
לדירוג יש השפעה גדולה?
06/07/14 10:32
53צפיות
ואיך יודעים באיזה יחידות יש ראיונות המשך ובאילו לא?
זה תלוי בכמה גורמים
06/07/14 22:14
47צפיות
באיזה מקצוע נלמד מדובר, כמה תקנים נפתחים לאיוש לאותו מחזור, וכו'
איך יודעים? אם תקבל, זה יהיה לך רלוונטי..
אני למדתי כלכלה, אצלי היו ראיונות המשך למי שהיה מועמד לחמ"ן, למשל..
הבנתי, אז לא לכל מקום יש?
06/07/14 23:29
33צפיות
אני לומד פיזיקה והיה לי בחמן ראיונות המשך, ושמתי מפא"ת מקום ראשון בהעדפות ולא שמעתי מהם (לפחות בינתיים)
º
הגיוני שלא לכל מקום יש ראיונות המשך
07/07/14 01:14
17צפיות
מתלבט לגבי שיבוץ להנדסת חשמל
15/06/14 16:38
420צפיות
שלום,
לפני כמה ימים עברתי יום ראיונות שיבוץ. אני אשמח אם תוותרו על כל השמצות על המסלול (עברתי כבר את זה).
אני צריך המלצה לחיל שבו יש הכי פחות סיכוי להדפק (לא כולל מפא"ת, מודיעין ויחידות חוץ צה"ליות).
ההתלבטות היא בין חיל האוויר, תקשוב, חיל הים וחימוש.

תודה
תגדיר להידפק
16/06/14 13:57
300צפיות
מבחינה מקצועית אין הרבה הבדל בין החילות, רוב מוחלט של התפקידים הם קפ"טות.
מבחינת ת"ש - חיל אוויר ללא ספק.
במה הת"ש של ח"א מתבטא?
16/06/14 19:29
237צפיות
בניגוד לשאר החילות?
אבל בטוח יש חייל כלשהו...
16/06/14 21:41
329צפיות
שיש בו סיכוי כלשהו להגיע לדברים טובים, לא?
ושואל גם לגבי הת"ש של חיל האוויר...איך בדיוק מתבטא?
בנוסף, באיזה חייל יש סיכוי לעשות יומיות קרוב לאשדוד?

תודה
º
מה זה דברים טובים?
16/06/14 22:54
164צפיות
º
אפשרויות קידום, תפקיד מעניין ות"ש טוב
17/06/14 07:47
157צפיות
זה כלכך תלוי...
17/06/14 23:49
256צפיות
באמת, אין משהו אחד ספציפי שאתה יכול להצביע עליו ולהגיד שזה קורה.
זה תלוי במפקדים שלך, תלוי בתכולת העבודה שתהיה כשתגיע לשם, תלוי בתקנים ובסבבים באותו הזמן.

ונניח ואתה נמצא באחלה תפקיד, סופר סופר מדעי והנדסי, אבל אתה נאלץ לעשות פעם בשבוע קצין תורן? אם תיפול לבסיס עם רס"ר שהולך לעשות שרירים על קצינים זוטרים ולבדוק לך את הצחצוח נעליים כשאתה יוצא הביתה? (אמיתי, קרה לי)
º
אוקיי ובכל זאת מניסיון אישי?
18/06/14 07:14
127צפיות
סיכוי יש תמיד לכל דבר
20/06/14 21:16
217צפיות
זה תאור הכי טוב לעתודה...
הגעתי למקום שלא יודעתי עליו כי הוא קטן, וכמעט לא קשור לחיל,אבל הרווחתי.
º
איפה?
21/06/14 21:13
96צפיות
בח"א
21/06/14 21:20
154צפיות
יותר לא אפרש.
תבין, לא תדע אף פעם לאן תגיע, ויותר גרוע מה צריך לעשות בתפקיד.
º
אוקיי תודה רבה...יש עוד?
22/06/14 00:43
76צפיות
בקשת מלגה
17/06/14 15:24
230צפיות
שלום, האם עתודה (כולל מסלולים מיוחדים) מונעת ממני להגיש בקשת מלגה מהאוניברסיטה (כמו למשל מלגת הצטיינות/סיוע וכו')?
תודה מראש!
º
לא
17/06/14 19:39
57צפיות
לא מונעת
17/06/14 23:45
100צפיות
בהצלחה!
º
תודה על המענה!
20/06/14 13:35
24צפיות
מישהו יודע מהי רמת הפעילות של בסיס נבטים?
16/06/14 23:03
130צפיות
השאלה בכותרת.
מישהו יכול להסביר מה עושים ב"מעקב אקדמי" ?
16/06/14 20:57
185צפיות
קיבלתי זימון לזה, ורציתי לשאול אם זה יום שלם או סתם מגיעים ונותנים גיליון ציונים. וצריך להביא עוד משהו? תודה לעונים!
סתם...
16/06/14 21:43
158צפיות
אתה בא, מראה גיליון ציונים ומראה שאתה עומד ב70+ ממוצע ושיש לך מספיק נק' זכות בסמסטר...עניין של שעה גג בד"כ
מגיעים עם גליון ציונים
16/06/14 22:53
173צפיות
אם הכל תקין איתך - אתה תהיה בחוץ תוך כשעה...
º
תודה
17/06/14 17:55
59צפיות
הבקסטריט בויז מגיעים ל|תפוז| אנשים!
16/06/14 11:36
13צפיות
|מאוהב|אי אפשר להתעלם מהעבודה שאחת מלהקות הבנים הכי פופולאריות בעולם מגיעה לארץ!
הבקסטריט בויז כבשו את העולם, והיו להקת הבנים הכי גדולה של שנות ה-90, ובכלל. בשנת 1993 התאחדו חמישה בחורים צעירים - איי ג'יי מקלין, האווי דורו, ניק קרטר, קווין ריצ'רדסון ובריאן ליטרל - ויצרו את מעצמת העל שנקראת ה"בקסטריט בויז". אז רגע לפני שהם מגיעים לארץ בואו להיזכר בלהקה הכי שווה שיש ולהתעדכן בכל מה שחדש|!|

|*|היכנסו עכשיו לפורום הבקסטריט בויז|*|
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
הנדסת מכונות- כמה מהעתודאים נדפקים בשיבוץ?
10/06/14 20:29
305צפיות
אני שוקל להיכנס למסלול אבל שמעתי שהרבה עתודאים (אפילו עם ממוצע גבוה!) מגיעים לחימוש או למקומות אחרים שאין בהם הנדסה אלא יותר ניהול/תיווך עם יצרנים מבחוץ/אחזקה. רק השפיצים עם ממוצע מאוד גבוה (85-90 ואפילו יותר) מגיעים למודיעין/רפאל/כל מקום אחר שעושים בו נטו הנדסה. השאלה שלי היא מהם יחסי הכוחות כשאני משקלל את כל החילות? כמה, באחוזים, נדפקים (לדעתי כן? יש כאלה שלא יקראו לזה ככה) בשיבוץ ולא עושים הנדסה?

תודה!
אין לנו את הנתונים האלה
11/06/14 00:04
261צפיות
במיוחד שההגדרה של תפקיד טוב הוא משתנה ובעל גבולות מטושטשים.
אל תחשוב שבאזרחות כל תפקידי המהנדסים הם גם רק על תקן פיתוח וייצור.

אם אתה רוצה להתקבל לגוף מסוים, מתוך העדפה אישית, אולי כדאי שפשוט תעבוד כסטודנט תוך כדי הלימודים באותה חברה במשרות סטודנט ומשם תתברג עד סוף התואר. אומרים שזו דרך מאוד נוחה ומובטחת להמשיך לעבוד באותו מקום.
את זה תוכל לעשות  גם כסטודנט רגיל "מן המניין" ולא רק בתור עתודאי, אם בכלל תוכל לעשות את זה כעתודאי.


עניין השיבוצים הוא בעיה רצינית כשזה נוגע לעתודה - אומנם במכונות זה פחות בולט מאשר מהנדסת חשמל או בתחומי המחשבים אבל חוששני שאצלנו לא תמצא את הנתונים.
º
מה זה נטו הנדסה בשבילך?
11/06/14 19:53
133צפיות
עניין של תפקידים ממש מסובך..
12/06/14 21:10
266צפיות
תבין, לא מדובר רק על אחוזים, אלה גם על כל תפקיד בנפרד. אחוז גבוה מגיע למקומות עם תפקידים בעייתיים - ניהול וכ"ו. אבל גם פה לא הכל ברור, לדוגמה:
אני בתפקיד מסוים, ובו אני מכיר עוד שני עתודאי שהיו לפני - אחד לא מרוצה בכלל וחסר ניסיון כלשהו, וטוען שבתפקיד אין שום דבר מקצועי, אחר מרוצה לגמרי וכן בעל ניסיון (גם מסודר מבחינת עבודה). אותו תפקיד, אנשים שונים... מה קרה?

בעתודה יהיה מלא יא וודאות וכל דבר צריך להשיג בכוח. אם אתה מוכן לזה - כנס למסלול.
יום ליווי תקשוב
12/06/14 10:43
304צפיות
אהלן, אני כרגע שנה ראשונה בהנדסה וקיבלתי צו ל"יום ליווי תקשוב" בבה"ד 7.
מישהו יודע מה יש ביום הזה והאם הוא חובה?
יש לזה תשובה סבפייסבוק
12/06/14 19:53
229צפיות
תיכנס לקבוצה "עתודאי ישראל" זאת קבוצה סגורה לעתודאים... ועונים שם על השאלה הזאת..
אבל בקצרה לפי מה שראיתי כנראה שיהיו שם הרצאות על חיל תקשוב ועל צה''ל...
גמישות בסכם (ברקים)
09/06/14 21:41
221צפיות
אהלן. יש לי שאלה קטנה בנוגע לכמה הצבא (והאוניברסיטה) גמיש בסכם.
אני מדבר ספציפית על תכנית ברקים, שלפי מיטב ידיעתי, הסכם הנדרש לתכנית זו שנה שעברה היה 88 בטכניון.

האם קיימת גמישות כלשהי? עשירית נקודה, 0.2, יותר?
לפי מה שהבנתי יש בממוצע 15 ברקיסטים במחזור, אני לא יודע האם זה קיים עקב ביקוש דל או כי זה פחות או יותר מספר המקומות הפנויים (בפסגות חשמל יש 30....).
אני מודע לכך שזה תלוי במחזור ובמי נרשם ביחד איתי, אבל תתעלמו מזה לבנתיים... האם לדעתכם בתכנית עם מספר כזה של עתודאים בשנה, אך היא עדיין תכנית מצוינות.. קיימת גמישות כלשהי, ואם כן - מהי?

תודה.. :)
זה תלוי כמה נרשמים יש באותה שנה
09/06/14 21:51
120צפיות
קודם מקבלים את האלו עם הסכם הגבוה ביותר, ואז בסדר יורד. אם לא כל התקנים מולאו, אני מעריך שתהיה גמישות קלה ותמצא את עצמך בפנים.
בהמשך לנאמר
09/06/14 22:09
107צפיות
ה"סכם" הינה תחזית לרף על בסיס השנים האחרונות.
בסופו של דבר
09/06/14 22:33
95צפיות
אבל בסופו של דבר מה שמבדיל בין מי שהתקבל לבין מי שלא היא אותה התחזית, לא? או שבשלב מסויים בשנה מכריזים על הסכם הרשמי?
כפי ש"קריפטון" (אנחנו צריכים שרשור הכרות) אמר
09/06/14 22:36
115צפיות
בסוף לוקחים את בעלי הציונים הגבוהים ביותר מתוך כלל המועמדים. כתלות במספר המקומות הפנויים.
קיימות פקולוטות ספציפיות ביותר שבהן אין דיי נרשמים כדי למלא את כל המקומות הפנויים ואז קיים רף מלאכות.
אותו, אני יכול רק להניח, ניתן להגמיש ביתר קלות בעבור מועמדים שנמצאים ממש על הסף.
האם גמישים יותר בתכניות מצוינות?
10/06/14 21:54
73צפיות
הבנתי. האם לדעתך או לדעת אחרים, הצבא יהיה יותר גמיש עם ברקיסטים מאשר עם עתודאים רגילים, עקב מספר הברקיסטים במחזור?

ושאלה באותו נושא, האם המספר המצומצם עקב ביקוש נמוך או האם יש מספר מוגבל של מקומות? קראתי כבר כל אשכול אפשרי על ברקים ועוד לא שמעתי כלום על עניין המקומות.
לדעתי
10/06/14 23:58
93צפיות
ומדובר בהערכה - הצבא לא יתגמש ויכניס אותך בנוסף כשכל המקומות יתפסו על ידי אחרים.
אם ישארו מקומות ואתה תהיה הכי מתאים מבין הנותרים, אז יש מצב שיקחו אותך.

אין טעם להתחיל לפתח ציפיות ולהתחיל להמר, כי זה כבר נתון לחסדי הטכניון והצבא יחד - פשוט חכה לתוצאות.
ממליץ מאוד על ברקים (לא מניסיון אישי שלי) - מסלול מעולה.
תחשוב טוב אם אתה מעוניין בהנדסת מכונות במסלול הרגיל במידה ולא תתקבל לברקים... בכל זאת ישנם הבדלים.

שיהיה בהצלחה
תודה
11/06/14 07:30
76צפיות
הבנתי. נקווה לטוב..
לגבי עתודה רגילה, אם לא אתקבל לברקים כנראה שאני לא אלך לעתודה. הימור גדול מדי לטעמי...

תודה רבה
º
11/06/14 19:51
28צפיות
ראיונות במודיעין פיזיקה
09/06/14 17:46
265צפיות
זומנתי לראיונות או מיונים ל22.6, וזה נופל לי על 2 מבחנים.
התקשרתי ואמרו לי שאי אפשר לדחות, לפחות כרגע. השאלה אם כדאי לותר על המבחנים האלה בשביל זה? או שאחכ יתנו לי אופציה להתראיין? תודה. זה מבחן באנגלית ובקורס יהדות ככה שזה לא דברים מאוד קריטיים
מה זה מודיעין פיזיקה?
09/06/14 19:13
214צפיות
האם תוכל לפרט על היחידה?
אין יחידה כזאת, זה מה שהפקידה אמרה
10/06/14 23:11
219צפיות
שאין עוד יום ראיונות של מודיעין פיזיקה.
כנראה זה יום מרוכז לכל העתודאים בפיזיקה או משהו

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה