בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

 


שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial

ברוכים הבאים!

פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז", חוקי הפורום  נובעים

מניסיון של שנים ונועדו לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים

אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.


מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.

כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

 

שלכם

 ההנהלה


 


חוויה ודילמה
21/02/14 16:59
613צפיות
שלום לכם פורום יקר,

אתמול הייתה לי חוויה שהייתה הזויה אבל יותר מהזויה , גם מטרידה .

בתור מי שמחפש מקום שאוכל להתחבר לקבוצה ולמורה (ואח"כ לשיטה...) התגלגלתי למקום שלא רק שלא אהיה בו אלא גם שאם יכולתי גם הייתי יכול לא להמליץ עליו:

אני בוחר לספר את החוויה ולא את השם או המקום הספציפי- כי בעיניי גם בתור אורח , זה לא רק"אורח לרגע רואה כל פגע" אלא שזה צרם .

נתחיל מזה שאני בוגר , סליחה בשנות ה-30 המוקדמות, כשאני מתקשר למקומות מסויימים ייתכן שאשאל לגילי (וזה לגיטימי) במקומות אחרים אם התקשורת היא במייל אז אני מציג את עצמי ואת גילי כקרטריון חשוב. אני יודע שיש קבוצות לבוגרים המשלבים נוער, וזכות המורה לומר לי זאת או להסתיר , וחובתי, אם זה חשוב לי, לשאול.

למדתי לאחר הניסיון של אתמול שגם המובן מאליו לא מובן ...

התקשרתי לביה"ס שהיה לו אתר , ובו רשום שיש קבוצות בוגרים, נוער וילדים, והמורה ביקש במייל שאצור עימו קשר טלפוני, יצרתי, הזמין אותי לאימון ניסיון - עד כאן בסדר. הוא גם אמר משהו על נעליים נוחות וקלות,, להבנתי להביא נעליים נוחות לי , ואם אין לי כאלו ישאילו לי או שיבקשו ממנו לקנות בהמשך (כך קרה בקבוצת טאי-צ'י שאירחה אותי לפני מספר שנים, הם השאילו לי לשיעור בו התארחתי נעליים), הגעתי.
לאחר שלום ונעים מאוד נימוסי, עלה נושא הנעליים, שביקשו ממני להחליף לנעליים...וכשהתברר שאין לי, ביקשו שאביא לפעם הבאה, וכששאלתי איזה, אמרו לא חשוב, נעליים אחרות, ושאלתי בעדינות אם זה קשור לניקיון התברר שכן(באימוני א"ל לא מתאמנים יחפים?). עברנו את משוכת הנעליים, אמרו שיתחילו בשעה הנקובה. לתדהמתי אני, המורה ואשתו המבוגרים היחידים, כשאני אומר היחידים, זה אומר שהתלמיד המבוגר לפניי היה בן 8-9.  אמרתי אולי קבוצה מעורבת, אך מהר מאוד התברר שלא, אין עוד מבוגרים.. אני אחסוך מכם את הרגשות (בין מבוכה לגיחוך, נזכרתי בפרק של "חיים אחרים" שבו יקיר (עוז זהבי) מבקש ללמוד מחול ופותחים לו את הדלת של כיתה של בנות 7.), מתוך כבוד למקום (במחשבה שנייה למקום שלא כיבד אותי ואת זמני ובחר לעשות בדיחה על חשבוני), נשארתי להמשך השיעור.

כאן נגמר החלק של ה"רגשי" ומתחיל החלק המטריד, המורה מכה את תלמידיו כדרך ענישה , אחד מהם הוא בנו, מאיים במקל , וגם מכה בו.  אנחנו יכולים להתווכח אם ניתן לתת שכיבות סמיכה כעונש "חינוכי", (לדעתי לא, ובכל מקרה תלוי בגיל , לילד בן 4 זה לא יהיה ריאלי), התוצאה של זה הייתה שהתלמיד שהיה מצטיין (והעביר את החימום....), הרביץ לילד אחר והקטן שהיה מעט שובב...ולא ממושמע.
נכון לא היה בכי , אבל בשביל זה אנחנו מבוגרים, נכון זה לא חוג שחמט, אבל אני לא חושב שיש להשתמש באלימות כטכניקה חינוכית, ובוודאי לא לחיקוי.

אני עתה החלטתי מכל הסיבות האלו לא להמשיך שם, אבל!!! מעבר לניסיון ולזכותי לומר "לא", מה נכון לי לעשות? הכי קל לומר "זה שום דבר, הילדים לא סובלים ולא בוכים"  מצד שני ...לא בא לי לרכוש שונאים.
מצד שלישי ע"פ החובה המשפטית אני מחוייב לדווח על כך לאדם כלשהו, גם אם בעילום שם.
שלום לך
21/02/14 17:25
245צפיות
טוב.........

1. טוב מאד שלא נתת את פרטי המורה על ההבנה שבעניין.

2. האם יתכן מצב שהמורה התבלבל והזמין אותך בשיעור של ילדים ? שאלת אותו, לפני האימון או אחרי האימון ?

3. כמה ילדים היו באימון ? הבנתי ממך שהיו המורה, אשתו שהתאמנה, והבן שלו ?

4. אוקיי - לנושא הכואב והרגיש, אבקש ממך לתאר ולפרט יותר, כמה היו שם, מה הכוונה מאיים? מה הוא אומר ? ומה הכוונה מרביץ ? עם מה הוא הרביץ ? מה עוצמת המכה ? תוכל לתת הסבר מפורט יותר? כולם שם היו ילדים קטנים ? איך הייתה האווירה באימון ? איך נראו הילדים? בנוסף, האם נשארת עד הסוף? האם ראית את ההורים שבאו לקחת את הילדים בתום השיעור? קצת על הדינמיקה מעבר, מה הרגשת ?
אני שואלת הרבה שאלות כדי באמת לנסות להבין האם זה השלטת סדר או בהחלט אלימות מיותרת שלא צריכה לקרוא.

תודה

חחח זה יכל להצחיק אם זה היה עצוב
21/02/14 17:40
251צפיות
לא. הוא לא התבלבל. השעות הן לא שעות סבירות לאימון ילדים, וההורים לא היו שם. היו שם כחמישה בנים ובת בנוסף למבוגרים. ביניהם הילד המשותף שלהם. וגם לא התנצל או רמז לבלבול.

נתחיל מהסוף המכה הייתה חלשה, הילדים היו נראים שמחים ונראה שלהם זה לא הפריע, אולי כמה דברים שגם אם נעשו להסדרת  סדר, הם בעייתים- מתן בעיטות, שימוש במקל!!! כמו בגודל שליש מקל מטאטא... נשארת עד הסוף, ההורים לא הגיעו... .גם אם הבעיטות והמכות חלשות, גם כשהמכות ניתנות כשמישהו לא מבצע כיאות, זה בעייתי.

האוירה הייתה נוקשה מחד ומבודחת מאידך, הוא דרש מהם עבודה אך מי שלא התמיד בה אויים ש"אני אבוא לעזור לך", או "אני אביא את המקל".

תראי , אם עלייך זה מקובל כאמצעי להסדרת סדר, להזכירך החוק הישראלי פוסל זאת . במיוחד שלא מדובר בהורים- בהורים, החוק גם לא מקל, אבל במקרה של הורים יש ורמים טיפוליים שיבצעו התאמה תרבותית לישראל.

לא יודע, חשבתי שעברנו את עידן ההפלקות למתעמלות...
הולד יור הורסס...
21/02/14 17:59
225צפיות
אני לא מכירה אותך, אני שואלת קודם כל הרבה שאלות כדי לנסות להבין ולענות לך בצורה שקולה והגיונית עם כמה שיותר פרטים על המקרה. אנשים שלא מגיעים בכלל מהתחום, אפילו משמעת טיפה קשוחה יכולה לעיתים לזעזע אותם.

כדי להרגיע אותך יותר, יש לי שני בנים בגילאים הללו, שגם נמצאים בחוגים של אמנויות לחימה, ואני לא אפרט לך כאן מה הייתי עושה אם הייתי מגלה שמרביצים לאחד מהם במהלך חוג. המשמעת שלי בבית בכל הנוגע לחינוך ילדיי מאד מאד ברורה, ולעולם לא נזקקתי להשתמש בידיים.
שאלתי לגבי ההורים מפני שבגילאים הללו לא נותנים לילדים ללכת לבד, או לחזור שמחשיך.

עכשיו לענייננו. אם פרטים אלו הם נכונים זה מבחיל גם אותי, ולא, זה לא תקין. תן לי לחשוב קצת על הנושא (חייבת לציין שהיו כאן אין ספור מקרים, אך זה מקרה חדש) ואני גם רוצה לקרוא מה שאר חברי הפורום יענו לך (לרבות מורים שמלמדים ילדים) ולהחליט באופן שקול - מהו הצעד הבא.

ללא קשר, אני מעריכה את הדאגה, והצורך להתערב בנושא רגיש שכזה.
º
עצרתי את הסוסי
21/02/14 18:07
82צפיות
22/02/14 00:58
171צפיות
גם לי אין תובנות ברורות ממה שקראתי בינתיים.

נדמה לי שגם אם החוק אוסר להרביץ, הוא לא אוסר להרביץ בתוך ובמסגרת שיעור באמנות הלחימה... ואם "המכה הייתה חלשה, הילדים היו נראים שמחים ונראה שלהם זה לא הפריע" אז אולי על פניו המקסימום שאפשר לעשות הוא להדיר את רגלינו אישית מהמקום ותו לא, במידה וזה לא מוצא חן בעינינו?

אני, אגב, לא מלמד ילדים כלל.
בעיני ללמד ילדים זו התמחות נפרדת שדורשת עומק מיוחד וספציפי לנושא, שמעולם לא רכשתי.
אלימות היא אלימות
23/02/14 00:13
126צפיות
אם יש חוק נגד מכות, הוא לא תקף רק להורה שמחליט להכות את ילדו בבית, אלא גם למורה לא"ל, למפקד בצבא, או למורה בבית הספר..זה תקף לכולם.
קח בחשבון שילד קטן לא מבין עוד מה מותר ומה אסור..הוא מקבל דברים כמו שהם, והתפקיד שלנו כבוגרים הוא לכוון אותם לדרך הנכונה...

בנוסף, ישנם הורים שלא יודעים מה קורה במהלך החוג שהילד נמצא, ישנם הורים שפחות אכפת להם, ישנם כל מני סוגים של הורים..לא כולם מודעים ושואלים שאלות ולא כל הילדים נותנים הרבה פרטים (לרוב בנים אגב..)

המשפט האחרון צרם לי נורא ...להתעלם ממשו כזה שלא נראה לנו תקין הוא עבירה בפני עצמה (כפי שכתב זאב)  .
תודה על ההערה.
23/02/14 11:12
112צפיות
חס וחלילה להתעלם - הדבר האחרון שהייתי מתכוון אליו. פשוט לא היינו שם ואנחנו לא יודעים מה בדיוק קרה שם. הוא עצמו לא בטוח מה כדאי לעשות במצב כזה ולכן הוא מנסה להתייעץ, שזה מעולה לדעתי. התייחסתי למשפט "המכה הייתה חלשה, הילדים היו נראים שמחים ונראה שלהם זה לא הפריע". יכול להיות שלא הבנתי את הכוונה שלו, אבל ניסיתי להבין אם זה היה משהו שהוא חלק מהאימון... או אכן תקיפה שדורשת התערבות. בינתיים אין לי מושג... אבל אני אקרא עכשיו תכף את שאר השרשור ואולי כבר אבין יותר...
מורה שמעניש ילדים במכות
22/02/14 10:30
228צפיות
הדבר אסור בתחליט האיסור ומעוגן בחוק.
חובת דיווח על פי חוק.אי דיווח מהווה העלמת עין מדבר עבירה - עבירה בפני עצמה.
יש ליידע את ההורים, להתלונן במשטרה ולבדוק היכן עוד אפשר להודיע.
אדם שכזה צריך להיות מסולק בבושת פנים מקהילת המורים לאמנויות הלחימה. על תעודת המדריך שלו להישלל ועליו לתת את הדין על מעשיו.

אני מקווה שתפעל כחוק ומהר. אין סיבה שכבר ביום ראשון הקרוב אפילו ילד אחד יקבל ממנו מכות (ואין צורך לכבס מילים ולקרוא לזה פליק ולהתרשם מכך שהילדים לא בוכים).

אני אישית מעביר את הודעתך זו וכן קישור לדיון שנוצר כאן אל אתר משטרת ישראל.
º
23/02/14 08:18
19צפיות
ואם להיות ברור יותר:
23/02/14 01:15
146צפיות
אני מבקש ממך בכל לשון של בקשה. אנא פעל כחוק ודווח למשטרה על הענישה הגופנית שראית בזמן השיעור.
בלי לדעת כלום, אני רוצה להציג כאן צד שני
23/02/14 09:09
184צפיות
חשוב לציין, שאין לי מושג באיזה מועדון או אמנות לחימה מדובר.

לגבי נושא האלימות.
בהרבה מועדונים, שהתאמנתי בהם, בייחוד מסורתיים מאוד, יש מגע פיסי בין מורה לתלמידים, בוגרים או ילדים, לא כ"ענישה" אלא כהסבת תשומת לב, תיקון, סימון שצריך לבצע שוב טוב יותר, להרים רגל, להזיז יד וכן הלאה. לפעמים התקשורת הזו, והיא תקשורת, מבוצעת על ידי רגל, יד או מקל. ה"מכות" נראות מבחוץ אולי כ"מכות", אבל הן לא כואבות, ולא גורמות נזק, הן חלק אינטגרלי מהתקשורת בין מורה למאמן. אין כאן אלמנט של השפלה, או ענישה. אפשר לראות את זה בכך שכשזה מתבצע אין רגש של הבמורה. אין כעס, זעם, או רצון להכאיב. מבחינת העצימות וההקשר, זה כמו שמאמן בודק הגנה של תלמיד על ידי התקפה שפוגעת - אם זה מבוצע נכון ההתקפה פוגעת, יש מגע, אבל אין פגיעה או כאב. ה'מכה' גם מווסתת בהתאם לגיל המתאמן.
למי שלא נמצא שם באופן קבוע זה עלול להיראות איום ונורא, אבל למי שנמצא שם, כולל ילדים, זה חלק מהשפה.
אני בהחלט השתמשתי ומשתמשת לעיתים בסגנון הזה. למשל - באימון עם דגש על עמידות, אני יכולה לבעוט ברגל של מתאמן כדי להראות לו שהוא לא יציב ולאפשר לו לזהות פיסית את המקום הפגיע אצלו ולתקן את העמידה. הבעיטה היא רכה, היא גורמת לכל היותר לאובדן שיווי משקל קל שמוביל לתיקון, היא לא גורמת לכאב, נזק או נפילה. אבל מבחוץ - זה נראה כאילו אני בועטת בתלמידים שלי. מה שכן - אני מאוד מקפידה לשלב את האלמנט הזה באימון באופן מדורג. בתקופה בה אימנתי ילדים, המגע הוכנס לשפה של האימון כחלק מההכשרה שלהם לאימון כולל מגע, בסביבות גיל עשר, בטח לא קודם, ועם הסבר "אני עכשיו אתן בעיטה חלשה, כדי לראות אם העמידה שלכם יציבה מספיק, בסדר?" העניין מדובר, ועם הקשר והתנהלות מאוד עדינה. שנה הבאה, כשנגיע לשלב הזה של האימונים, הם כבר יהיו מוכנים ויהיה צורך בפחות הקדמות והלאה, עד שבגיל נוער אין הסברים. אימוני ילדים אצלנו תמיד תמיד תמיד פתוחים להורים. מעולם לא הגיעה תלונה על שום דבר. הילדים מעולם לא נפגעו, פחדו, או שנגרם למי מהם נזק.
עם מבוגרים ההדרגה היא בהתאם לפז"מ שלהם במועדון. מישהו שרק עכשיו התחיל להתאמן לא יהיה מוכן לזה עדיין, מישהו ותיק יותר יקבל הסבר קודם, ומישהו שמתמאמן לקראת חגורה שחורה, או שחורה, יצפה לכך ויוכל למדוד את העמידה שלו בהתאם.

אני חושבת שזה לא נכון להיכנס למועדון ומיד לשפוט את המאמן, אחרי אימון אחד. אני חושבת שזה גם לא הגון או הוגן לשלוח את כוחות החוק אחרי המאמן מבלי שדיברת איתו ושאלת אותו באופן ישיר לגבי הנושא.

לגבי זה שהיה חיקוי של אלימות - ילדים הם אלימים. לא בהכרח הילד למד מהמאמן להרביץ - אולי הוא היה אלים יותר קודם ועובר תהליך של מישמוע ואימון במסגרת המועדון? אתה לא באמת יודע.
,
אני חושבת באמת שאין שום סיבה לקפוץ למסקנות. אם העניין טורד את מנוחתך, דבר עם המאמן ושאל אותו, באופן ישיר, ואז תחליט מה לעשות, בהתאם לתשובתו. לא נשמע שצפית בהתנהגות המסכנת מישהו מהנוכחים, אתה לא מציל אף אחד לפי הסיפור שלך, אז אל תמהר לעשות דברים שיזיקו לבן אדם זר לך.

(ואתה יודע, אולי אתה צודק ויש שם מקרה של מאמן אלים. יכול להיות, אבל שווה לחשוב על האפשרויות האחרות ולבדוק אותן לפני שממהרים לדווח על בן אדם ולהזיק לו ולקריירה שלו)


תודה על הניסוח הבהיר. זה בדיוק מה שלא הבנתי:
23/02/14 11:36
130צפיות
האם מדובר באלימות או בשיטת לימוד לגיטימית? הצגת בדיוק את התהייה שלי. מהתיאורים שהובאו בפנינו לא הצלחתי להבין באופן מלא. נדמה לי שזה עדיין יכול להיות כל דבר - מאלימות (שדורשת דיווח) ועד שיטת לימוד לגיטימית ועדינה (ואולי אפילו יותר עדינה מאשר אצל רובנו כאן). אני אישית לא כל-כך מאמין במתן מכות לילדים קטנים (אפילו במסגרת רנדורי לגיטימי מפוקח) אבל אולי זה רק אני.

תיאור כמו "המורה מכה את תלמידיו כדרך ענישה, אחד מהם הוא בנו, מאיים במקל, וגם מכה בו", נשמע על פניו כמו משהו שמזמין התערבות, אך ההבהרה "המכה הייתה חלשה, הילדים היו נראים שמחים ונראה שלהם זה לא הפריע" רומזת על אפשרות (קלושה?) של סיטואציה אחרת לגמרי, שלא פורשה נכון.

אני מקווה שהתנסחתי בצורה יותר ברורה הפעם.
תגדיר ילדים קטנים ותגדיר מכות
23/02/14 11:49
104צפיות
באמנות לחימה שיש בה מגע, מגיע שלב שבו צריך להתחיל ללמד את הילדים להתמודד עם מגע, להכיר מגע, ולא לפחד ממנו. יש שני כיוונים שלדעתי צריכים להתקיים במקביל - קרבות קלים ומפוקחים של ילדים אחד נגד השני, אבל עוד קודם - קרבות של ילדים נגד המאמן, שם הם חווים את המגע מאדם שעסוק כל העת בלשמור עליהם - כך שמדובר בסביבה בטוחה. לימוד עבודה עם מגע הוא תהליך מורכב ועדין.
אצלנו למשל ילדים לא עובדים עם מגע מתחת לגיל 10. אבל כבר קודם אנחנו עובדים איתם עם מגע קל - כלומר המאמנים. לא 'מכות' אלא סימון ומגע, כדי להנכיח את העניין ולהפוך את המעבר לעבודה עם מגע להדרגתית ולא מאיימת.
בעיני זה התפקיד של המאמן להפוך את העבודה עם מגע ללא מאיימת. איך אפשר לעשות את זה בלי עבודה עם מגע?
הבהרה
23/02/14 12:09
91צפיות
כפי שכתבתי:

"אני, אגב, לא מלמד ילדים כלל.
בעיני ללמד ילדים זו התמחות נפרדת שדורשת עומק מיוחד וספציפי לנושא, שמעולם לא רכשתי."

בעת שכתבתי שאני אישית לא מאמין במתן מכות לילדים קטנים, לא ציירתי לעצמי בעיני רוחי הוראה סופר-רגישה וסופר-מקצועית כמו שנדמה לי שאת מתכוונת אליה.

האם את עדיין מתעניינת בכוונה המדוייקת שלי (כגון גיל הילדים עליו חשבתי בעת שכתבתי) או שזה מיותר? (אני שואל זאת מפני שללמד ילדים זו לא ההתמחות שלי. את מדברת כרגע עם הדיוט בנושא ולכן דעותי, להבנתי, זניחות בהקשר זה. כשהמורה שלי הכשיר אותי ללמד, החלק שעסק בלימוד ילדים היה זעיר ומינימלי יחסית, משהו כמו מספר חודשים של הדרכת קבוצות ילדים בפיקוחו... ממש כאין וכאפס לעומת ההכשרה העמוקה והמסועפת שעברתי בהדרכת בוגרים)
נא לא לנסות לשנות נושא וליפות את התופעה
23/02/14 12:22
106צפיות
מהתיאור של אותו אדם מצטיירת תמונה ברורה של ענישה גופנית.

ולגבי הבקשה שלך שלא למהר ולהגיב: החוק לא מדבר עם מקרה חד פעמי או ריבוי מקרים. לדוגמא: גם אם רואים אמא מרביצה לילד שלה, פעם אחת חובה לדווח לרשויות. על אחת כמה וכמה אם רואים מורה לאמנויות לחימה עושה זאת.

אגב, ההתיחסות לענישה גופנית ועבירה הכרוכה בה נועדה להגן על כלל הציבור ולא רק על ילדים. גם בגירים אסור להעניש שעונש גופני.

אף אחד לא דיבר כאן על חיזוק עמידה או תירגול (דוגמת קרבות אימון או תחרויות) שעשוי לגרום לפגיעה. תואר כאן עונש גופני והכאה.
למה אתה מניח שהפונה הוא הצודק?
23/02/14 12:56
85צפיות
יכול להיות שאני לוקה בקולגיאליות יתר. אבל אני חושבת שפרשנות מוטעית יכולה להסב למאמן חף מפשע הרבה מאוד נזק. נתקלתי בהרבה מקרים כאלה מסביב. הרבה.  אתה לא יודע אם זה נכון. אתה לא יודע במה מדובר, וגם לא אני. ויש מצב סביר שגם לא כותב ההודעה המקורית. להזניק את המשטרה נראה לי קצת מוקדם ולא מבוסס. אני מבינה את נורות האזהרה, ואני מבינה את הרצון לעקור מהשורש אלימות, ודאי כזו המופנית אל ילדים. תאמין לי שאני לגמרי באותו ראש כמוך. אבל אם המאמן עובד עם מקל (מן הסתם פגשת לא מעט כאלה במהלך הדרך), ומסמן מכה, אבל לא באמת מכה? אם זה נעשה באווירה הומוריסטית וקלילה (נתקלתי בהרבה כאלה. אפשר לראות שמדובר בסימון ולא במכה כשזה נעשה בחיוך, התלמיד מגיב בחיוך או צחוק ואין אווירת פחד.)

שוב, שלא תבין לא נכון, במקביל גם ראיתי מאמנים שהורידו סטירה לילד או נער כי לא תפקד טוב בתחרות, זה נראה אחרת. במקרים כאלה אני הראשונה שתדווח ותעשה משהו. אבל הסיפור שלו לא בהיר, לא ברור ולא חד משמעי. אני יכולה לראות מצב שמישהו ידווח עלי ככה, כשבחיי שאני לא פוגעת בתלמידים לא משנה מה. אבל אי הבנות יכולות לפגוע בכולנו.  
כנראה מאותה הסיבה שאת מניחה שהוא טועה
23/02/14 13:00
100צפיות
רק הוא יודע בדיוק מה הוא ראה.
ממסר אישי שקיבלתי ממנו, הבנתי שמדובר באדם מבוגר ועם ראש על הכתפיים, אני משער שהוא יעשה את הדבר הנכון ושברור לו האם היה זה חלק מאימון מחזק או שהיתה זו ענישה תרתי משמע. ולא רלוונטי כלל האם הילד צוחק או בוכה בתוצאה ממנה. גם לא רלוונטי האם זה עם היד, עם הרגל, עם מקל, עם כפפת גומי ומקל, או בשלט רחוק העיקר שאנשים לא יישארו אדישים ושלא יאפשרו לילדים להיות קורבנות של מורים בעלי דפוסי התנהגות שצריכים בדחיפות לחלוף מהעולם.

º
23/02/14 13:06
7צפיות
בואי אסביר לך משהו שמאוד קרוב לזאב
23/02/14 13:54
151צפיות
גם אם מזמינים משטרה, המשטרה לא ישר פועלת ולצערי בישראל כמעט ולא עושים כלום.

סימון? תסבירי לי בבקשה, אני בור ועם הארץ, אבל שימוש במקל לילד מרעיש, היא לא סימון מכה...  מתן "כאפות", סטירות ובעיטות לילד לא ממושמע זה לא חלק מהדגמה בקרב...

יש הבדל אם הוא היה מתרגל עם הילד משהו  ומתקן אותו, אפילו מבצע איתו תרגול תנועה בידיים וברגליים, כמו שמתרגלים בזוגות, יכול המורה גם לבצע בריחים או לבעוט כי זה במסגרת תרגול, לבין מתן מכה שלא במסגרת תרגול לחימתי, כאקט משמעתי , על רעש, על חוסר הקשבה, חוסר תרגול נכון, מכה לאחד הילדים האחרים ועוד התנהגויות משמעתיות אחרות.
או להכות במקל כאשר התרגול לא מבוצע עם מקל (רק לו יש מקל) והוא אומר שהוא מגיע עם המקל והילד עונה "לא , אל תבוא עם המקול", יש כאן מימד של השפלה!!! כשילד המועדף על המורה מעביר את החימום ומרביץ לילד בראש (כי הילד האחר התעצל או לא התאמן נכון) והמורה לא אומר על כך כלום- זה חיקוי!!!

אותי מעניין, אם היו מרביצים לך ב"אווירה הומוריסטית וקלילה" , האם היית מקבלת את זה?

אני מבין את החשש לחקירה, אך אני בניגוד אלייך חושב שאם אדם חף מפשע, הוא חף מפשע, במקרה של ילדים נורא קל להוכיח או להפריך אשמה. גם זימון לחקירה ואח"כ סגירת התיק מחוסר עניין לציבור, זה כרטיס אדום שהמורה צריך לשנות התנהגותו...
ההודעה הזו שלך מאוד שונה מהקודמת -> משטרה
23/02/14 14:42
121צפיות
אילו היית כותב הודעה כזו קודם, המסקנה היתה אחת ויחידה - משטרה  ומהר , ואני גם לא חושב שמקרה כמו שאתה מתאר כאן יסתיים מהר.

ובנושא אחר - אני ספקן ביחס ל"חף מפשע" ו"נורא קל להוכיח או להפריך אשמה", במיוחד אצל ילדים, שכל משפט שאומרים להם יכול לשנות את הסיפור שלהם ביחס למה שקרה היום.

אמיר


נעליים
23/02/14 15:02
98צפיות
אמיר
מהתרשמות שלי מכתיבתך אתה פרקטי לצד רגישותך.

אסביר לך למה התמקדתי בנעליים - כי זה כנראה היה מנגנון שלי להתמודד עם "הנושא הרגיש" מבלי לעורר כאן אש ובעיקר בתוכי, בעיקר כשכתבתי את זה חששתי שהאדם שעליו הנושא יבין זאת מהכתוב...

ראיתי משהו שלא נראה לי, ואני כמוכם חששתי שאולי לא הבנתי, אולי לא ראיתי טוב אולי ....

יותר קל להזיק... לא כ"כ ידעתי כיצד לנסח בתחילה בסערת הרגשות את מה שראיתי... כנושא קשה לעיכול בקריאה, תחשוב מה זה כשרואים את זה...

מצד שני, אני מבין אותך ואת החשש שלך ותאמין או לא , גם אני הייתי חושש בדיוק כמוך- כמי שראה את זה וכתב את זה בהתחלה, אכן לא הייתי שקול ונתתי לפרטים שוליים את הבמה בגלל החרדה מהפרטים העיקרים.

אך אמרתי גם במסר שעצם כניסתי לשיעור ילדים הינה בעייתית ולא אתית כאשר אני המבוגר הזר היחיד שם. אני מבין שלעתים יש קבוצות מעורבות בעיקר בגשקו, או מחנות או אימונים משותפים אחת ל... אבל זה מריח לא טוב כשאני המבוגר היחיד הזר שם.

דווקא בזכות הדיון שלך ושל האחרים יכולתי להפריד בין עיקר לטפל, בין הרגשות לבין המציאות ולהסביר את עצמי טוב יותר.

אני לא יודעת להגיב על מה שהיה שם
23/02/14 15:59
67צפיות
זה רק אתה יודע. להרביץ לילד לא ממושמע - זה בהחלט לא לעניין. אני באופן אישי, עם ילדים, לא מאמינה במתן תרגול נוסף (פוש-אפס למשל) אלא בהוצאה מהאימון לזמן מוגבל. עם נוער - תרגול נוסף הוא מאוד אפקטיבי בעיני ואני לא רואה בו בעייה. עם בוגרים זה כבר לא אפקטיבי בעיני ולא מתאים.
אני מבינה מהתיאור שלך שמדובר במשהו מעבר למה שאני מדברת עליו. ואם כך - נראה לי שאתה יודע מה נכון לך לעשות.

כן, אני מקבלת את זה כש'מכים' אותי באווירה הומוריסטית וקלילה. חטפתי בימי חיי הרבה מאוד בעיטות בירך ממאמנים קוראנים שעשו את זה עם חיוך כי העמידה שלי לא היתה נמוכה מספיק, ומכות במגן הראש כשלפני קרב לא הייתי מספיק ערנית. כיוון שזה היה חלק מהשפה של האימון, לא נעשה מתוך אלימות, אגרסיביות כעס או מטרה להשפיל ולרדות. אני לא נוהגת לעשות את זה בעצמי, אבל כשמדובר בבוגרים, או ותיקים אני מקבלת את זה בהבנה ולא רואה בזה בעיה. הכל תלוי קונטקסט, תקשורת, ויחסים בין המאמן למתאמנים.

אני עדיין נחושה בדעתי שאין למהר לשפוט. שהדבר דורש בירור, ושאם היית נכנס לאימונים רבים במועדונים אחרים היית ממהר להתלונן גם - על מאמן שבועט בילד, על מאמנת שצועקת בפרצוף של ילד / נער בוכה ועוד. כשדברים כאלה בתוך הקשר יכולים להיות לגיטימיים וחלק מתהליך האימון, ולא ביטוי לאלימות או אביוז.
זאב, אני מסכים מאד עם Yoja
23/02/14 13:20
103צפיות
אין שום דרך וסיבה לשפוט לפני שראינו במו עינינו, ובטח לא לצאת מפרופורציות...

ראיתי לא אחת גם כאן וגם ביפן, דברים שעשויים להראות כמו "אלימות" או ענישה גופנית (רובם הגדול בהקשרים שמאד דומים למה שתיארה יוג'ה) - אני לא בטוח שיש לנו את הזכות לקבוע בעקבות ביקור של חצי שעה מה הדינמיקה המקובל במועדון (אליו בסופו של יום אנשים מגיעים מרצונם החופשי), ומה משפיל ופוגע בשביל אנשים שאנחנו לא באמת מכירים - במיוחד אגב, אם כפי שהוזכר - נראה שהמתאמנים מרוצים ומה שקורה לא מפריע בהם

אז מישהו כתב משהו באינטרנט, אחרי שביקר פעם אחת במועדון בו כולם נראים מבסוטים,  האם זו סיבה לפנות למשטרה?

נראה לי קצת מוגזם..

אם קראת את שאר הודעות פותח הדיון
23/02/14 15:49
75צפיות
אני משער ששינית את דעתך.
כמובן שקראתי את כל מה שהיה זמין בשרשור לפני
23/02/14 16:46
74צפיות
שכתבתי את דעתי..

גם עכשיו, כשנוספו הבהרות נוספות אני חושב שאני עדיין בדיוק באותה עמדה (שיוג'ה מבטאת טוב מממני..)
הסיטואציה לא ברורה
23/02/14 12:15
139צפיות
אישית, לא ברור לי מה ראית, ויש פה שתי אפשרויות:

אם מדובר במורה שמכה ילדים (תלמידים או לא) - מקומו בכלא  ואני מצטרף לזאב בכל אמירותיו.  וזה ממש לא משנה האם המכה ניתנת כעונש צודק או לא, מה עוצמת המכה, והאם היא ניתנת עם מקל או בידיים ...

אם מדובר במגע מתקן (ולא מכה כעונש), במסגרת הוראה, שמלווה באמירות לא הכי מוצלחות, אבל שמתקבלות טוב בקבוצה - זה משהו אחר לגמרי, שייתכן והוא אפילו בסדר גמור (בדוגמא שיוגה קוואן הציגה).
(מדמיין לעצמי זר ששומע אותי מציע לאחת הילדות שלי שמתלוננת כי כואבת לה האצבע, שאעלה ואביא מספריים גדולים / מסור ונוריד את האיבר הכואב - זו בדיחה שחוקה אצלנו בבית, אבל למישהו זר ...)


איכשהו, ההסבר שלך מדלג בין הסעיפים, משאיר אותי בתחושה מספיק לא נוחה שהייתי רוצה שמישהו יבדוק עוד, אבל לא משכנע עדיין שהכל באמת לא בסדר.אמיר
אמיר זה ברור לגמרי
23/02/14 12:23
117צפיות
נכתב: ״המורה מכה את תלמידיו כדרך ענישה , אחד מהם הוא בנו, מאיים במקל , וגם מכה בו״.

זאב, לא ראינו, זו פרשנות של צד ג'
23/02/14 14:32
93צפיות
זאב

לא ראינו, והאופן שבו ההודעה כתובה, השאיר אצלי לפחות הרבה מקום לבלבול.  אם אני הייתי רואה מורה שמכה ילדים, לא הייתי מקדיש 1/2 מהפוסט שלי לנעליים וכו' - וזה מאוד משפיע על הרושם שלי.

החוק ברור, אבל החוק מתכוון לסיטואציה ברורה, ולי הסיטואציה הזו בכלל לא ברורה ומותירה אינספור סימני שאלה.  אם הוא ראה מורה כלשהו (א"ל, פסנתר או חשבון), מכה ילד כעונש או מנחה ילד אחד להכות אחר כעונש ->  הרי שאין פה כל ספק.  אבל איכשהו אני מצפה מאדם מבוגר ושקול שרואה סיטואציה כזו לתאר אותה אחרת.

אמיר


º
ההודעות הנוספות של KFIRB משנות את דעתי
23/02/14 14:44
58צפיות
º
23/02/14 15:56
11צפיות
º
(חוץ מהבדיחה השחוקה )
23/02/14 12:43
45צפיות
mob psychology...?
23/02/14 13:34
107צפיות
קורה כאן לפעמים שמישהו חדש שלא כתב כאן מעולם, מעלה איזשהו נושא שבקלות היה יכול להשתמע לשתי פנים, או להעלם כעומת שבא ואז איזשהו 'צדיק' החליט שמישהו אחר (בד"כ אפילו לא הוא עצמו) יכול להפגע, או שמשהו כאן לא לגיטימי - לזרוק גפרור ופתאום עולה מקהלה אחידה שמגנה את המעשה בקול אחד..

סליחה - אבל יש לי הרושם שזה קורה שוב עכשיו...

בן-אדם שאין לו את הניסיון באמנויות-לחימה, בדינמיקה ואופני הלימוד שלהם ו/או באימון בעצמו מגיע למועדון בו סה"כ כולם נראים מבסוטים ושמחים, ועל סמך אימון אחד שופט תחום שהוא לא מכיר - ואנחנו מעודדים אותו ללכת למשטרה...?!   באמת?

אני רוצה להזכיר שיש מי חושב (שמעתי ישירות במו אזני) שלהכריח ללבוש חליפה/חולצת בית-ספר לאימון זה לא בסדר וכפיה לא מקובלת, ושכל מגע באימון חוץ מסימון הוא "אלימות מיותרת"..

אז כן, יתכן אולי שמדובר במורה מכה (איכשהו נראה לי שלא), אבל הרבה יותר סביר שמדובר במשהו מהסוג שyoja תיארה יפה למטה..

צריך לברר ויתכן בהחלט שיש סיכוי שגם להתערב - אבל לא נראה לי שאנחנו רוצים באמת לעודד מצב שבו כל אורח באימון שראה משהו שלא נראה לו אישית ילך להתלונן על המורה והקבוצה במשטרה, בטח שלא על סמך תיאור מיד שניה באינטרנט...
TONJIN
23/02/14 14:28
159צפיות
אני לא מנסה להבעיר מדורה ולברוח.

הסיטואציה שבה נכחתי, פגשתי במשהו שבבטן עשה לי רע. הבאתי את זה לכאן להתייעצות... שים לב שאם הייתי רוצה להבעיר מדורה ולברוח, הייתי מפרסם בפומבי את בית הספר, המורה וכו'.

אני אישית חושב כמוך, שיותר קל להזיק לאדם מאשר לעשות לו טובה.

ובדיוק מהסיבה הזו הגעתי לכאן להתייעץ.

תחזור להודעתי השנייה ותבין לעומק את דבריי- האם כשאתה מתאמן בתרגול יחידני (פרטני) ואתה לא עומד בדרישות המאמן שלך הוא מכה אותך?

שוב יש הבדל בין תיקון טכניקה, אפילו בעיטת תרגול לצורך זעזוע הקרקע ולהוכיח חוסר יציבות , דחיפה או אפילו תרגול אגרופים, וכן אם ילד , או בוגר ירגישו "חוסר אונים" מבחינתי זה כחלק מהתרגול והחישול שלהם| לבין הכאה כענישה , תרגול נוסף  ושימוש באלימות שלא במסגרת התרגול הלחימתי ,

אני סומך על תחושת הבטן הלא נעימה , המכות שהוא נתן כחלק מהטלת משמעת ולא כחלק ממתודת הוראה, היא מה שמפריעה לי, ברור שאליי הוא לא העז להתנהג כפי שהתנהג לילדים, ועם זאת צריך לתת  כבוד להגנת היתר שאנחנו רוחשים כלפי מבוגרים מתוך החשש האישי שלנו להיקלע לסיטואציות דומות, והחשש האישי שלי לפגוע ולהיפגע,

אז במהלך סופ"ש חזרתי לחובת הדיווח, הן באתר המשטרה, הן בחוק , וחובת הדיווח לא מחייבת אותי להביא "חשד סביר", זה תפקיד שירותי הרווחה והמשטרה.

אני גם מוטרד מהמהירות שחלקכם קבע שמדובר באלימות לעומת מי שקבע כמוך שזה לא המקרה... וברור לי שהחשש שכולנו מחר יכולים להיות באותה סיטואציה מטרידה את כולנו, אך לאחר ההבהרה הזו אליך ואל yoja ברור לי שתחושות הבטן שלי לא הטעו אותי. אם הייתי פועל ללא שיקול דעת, הייתי מדווח באותו יום, באותה שעה.

הדברים שנאמרו כאן רק חזקו את תחושתי שראיתי משהו לא בסדר, אם זה היה כמו טענתו של בן , מתוך תרגול, באוירה חיובית ללא כעס, ללא זעם, הייתי נוטה לבדוק עם עצמי שוב מה קרה שם. אבל בדיוק בגלל זה. ובהתחשב בגיל הילדים שיכולת השיפוט שלהם עלולה להטעות אותם, המקרה מצריך בדיקה נוספת של גורמי החוק.

"חליפה/חולצת בית-ספר לאימון זה לא בסדר וכפיה לא מקובלת,  ושכל מגע באימון חוץ מסימון הוא "אלימות מיותרת".." , נכון זכותו לחשוב כך, אבל אלו כללי הטקס, ואם בעברי התאמנתי מס' חודשים (ניסיון מועט, מודה) בBJJ , והיו שם מגעים "כואבים" שהיה אפשר וניתן לעצור אותם עם טפיחה על המזרן, אז לדעתי מדובר במגע מבוקר, ולא בחוג שחמט. במיוחד שיש א"ל יותר אגרסיביות שבהן, המגע הינו פחות מבוקר וזה לגיטימי כי אנחנו מדברים לפעמים בסופו של יום על הגנה עצמית, הבחירה היא של המתאמן או ההורים לאיזה "כללי טקס" מתאימים לו.  באותה מידה יש כאלה שלקוד בכניסה לדוג'ו זה ייראה מוזר...כן גם לשים כיפה בכניסה לבית העלמין או לבית הכנסת יכול להיות מוזר וכפייה, מה עם להוריד נעליים בכניסת למסגד?
לכל בית יש חוקים משלו וכללי טקס משלו.

מה לעשות שבתרבות בה אנחנו חיים טקסים אלימים הם בעייתיים.  דווקא מתוך כבוד לבית, לכלי הטקס, חזרתי הביתה וחשבתי, בדקתי טוב טוב מה ראיתי.

קשיחות, אהבה קשוחה, כל עוד היא מילולית, מכבדת (ללא מילות גנאי) היא יכולה לתרום, ברגע שנוסף לזה מגע שלא במסגרת תרגול, יש כאן בעיה...הבעיה העיקרית שמדובר בחוג לאמנות לחימה, היה יותר קל אם הייתי מספר את אותה סיטואציה תרגולית שראיתי בחוג משחקי כדור, שם אין ויכוח, אסור  למדריך\מורה לתת עונשים במגע גופני.

על ענישה במסגרת תרגול נוסף, יש ויכוח חינוכי , אך בגלל שמדובר במשהו שנמצא במחלוקת יותר קל לי לומר שהוא גבולי...(שכיבות סמיכה כעונש משמעתי), על ענישה בהכאה יש לי בעיה וזה מה שדובר כאן , לא על הדרכה באמצעות מגע, לא על הדגמה לתלמיד , לא על דחיפה שהתלמיד נופל וכך מבין שלא היה יציב, לא בבעיטה או אגרוף חזק אך במסגרת תרגול, אלא מחוץ לקונטקסט התרגול הלחימתי באמנות לחימה.
   
קודם כל, מה שאתה עשית נכון וראוי ובנוסף גם
23/02/14 15:18
133צפיות
נסחת את ההודעה שלך באופן שקול והוגן - אני מצטער אם הרגשת שתקפתי אותך באיזשהו אופן, לא זו היתה כוונתי..

מה שרציתי לחדד הוא שני מקרים:
1. פסיכולוגיית המונים שבה ניצוץ אחד, גם אם תמים יכול להבעיר בעירה קשה שלא פשוט לכבות ובכלל לא בטוח שהיה צורך להצית

2. שצריך להיות מאד זהירים כשנכנסים לביקור קצר במערכת/מקום שאיננו מכירים את חוקיו והכללים הפנימיים שלו, במיוחד אם/כשנראה שכולם מסביב דווקא די מרוצים וכשהעניינים יכולים להתפרש לכאן או לכאן..

º
הרבה יותר ברור עכשיו.
23/02/14 23:41
50צפיות
תגובה לכולם
03/03/14 17:24
39צפיות
כילד ונער התאמנתי באחת מאומנויות הלחימה היותר קשות שבנמצא, וכרגע אין זה משנה אצל מי. מצד אחד היו הרבה תרגילים קשים וברוטאליים מאוד לצופה מהצד, אך גם תרגילים אלה נעשו בבקרה מיידית ובילתי אמצעית של המאמן. יכולים הייתם למצוא ילדים במעגלי כוח (כולם רצים לאמצע וממשיכים הלאה). אפשר היה גם לראות נערים באימון ספיגה (ידיים על הראש והמאמן מכה בבטן באופן מבוקר). יכולים הייתם לראות קרבות מאוד מגוונים בין שורה של דרגות, וכל מני אימוני אגרסיביות. הכול בהתנייה ברורה שהאימון נעשה בהשגחה קרובה ומיידית של המאמן. וללא שום פשרות בטיפול רפואי לאחר מכן אם נדרש. וכן - גם זה קרה. אומנם, מעולם לא ניתקלתי במצבים שהמאמן השתמש באלימות כאמצעי ענישה, אך האימונים היו מאוד אגרסיביים. התוצאה היא שמאז עמדתי בכל חיי בסיטואציות מורכבות מאוד, שבזכות אותו מאמן הצלחתי לעבור אותן. אפילו מצבים ברורים של סכנת חיים. אני חושב שאדם בגילך יכול לחשוב ולמצוא את ההבדל בין אימונים קשים של אומנויות לחימה קשות, לבין השפלה ותקיפה פלילית של ילדים. בכל מקרה, המשטרה היא לא בהכרח גורם מרשיע. מטרתה ותפקידה הם גם לבדוק בדיוק מצבים מורכבים לכאורה שכאלה. ואם הכול בסדר - לא קרה כלום. המקרה ייחקר, ואם הכול בסדר - הוא ימשיך לעבוד. אם הכול לא בסדר אז הוא יהיה היכן שהוא צריך להיות. בהצלחה
מחפש אימונים, עזרה בבקשה
21/02/14 00:04
222צפיות
מחפש אימונים באומנות לחימה העוסקת בעיקר במקל yawara או kobutan, באיזור חיפה והצפון.
תודה,
אודי
ארניס אולי?
23/02/14 15:28
93צפיות
למיטב ידיעתי גורבש מלמד בחיפה בימי שישי.
º
אני לא חושבת שהוא מתמקד במקל.
24/02/14 08:20
49צפיות
בהחלט כן :) גם..
24/02/14 09:50
101צפיות
ארניס בחיפה - ברוך שדמי (מורה בחסד) 054-4814436

מקל, סכין, יד ריקה..
קובוטאן/יווארה זה לא מקל
27/02/14 13:27
52צפיות
מעשית זה מקל קטן, טכנית עובד אחרת לגמרי.
בחיפה - אולי סאן שין קאן שמתרכזים בקובודו,
ACT שם זה נלמד כחלק מהדיסציפלינה אבל לא מתרכזים בזה. לטעמי גם אין כאן הרבה במה להתרכז, כלי קטן עם מספר קטן של טכניקות יעילות.
נפתחה קבוצה חדשה לאמנות לחימה נדירה
22/02/14 19:27
249צפיות
אני שמח להכריז כי לאחר מספר שיעורים פתוחים של הגנה עצמית לציבור הרחב, גובשה קבוצה חדשה ללימוד אמנות הלחימה פי גואה ג'אנג. מדובר באמנות לחימה מצפון סין שהינה נדירה יחסית, ואני (שיפו יונתן בלושטיין) הראשון ללמדה בישראל. הקבוצה במתכונתה הנוכחית כוללת שתי נשים ושלושה גברים. השיעורים מתקיימים בימי ראשון בשעות 19:30-21:00, וימי שישי בשעות 12:00-13:30. לתיאום הגעה לשיעור ניסיון חינם, ניתן ליצור עימי קשר בפייסבוק (facebook.com/bluestein)  או בטלפון:  054-6888992 .

פרטים נוספים על אמנות זו ניתן לקרוא בעברית בויקיפדיה (אני כתבתי את הערך):
https://he.wikipedia.org/wiki/פיגואה_ז'אנג

כן ניתן לקבל טעימה מן האמנות בוידאו הבא, בו מדגים מאסטר ג'ואו - המורה של המורה שלי:
http://www.youtube.com/watch?v=SLaBP7dPaXo
מיקום השיעורים
22/02/14 19:29
140צפיות
שכחתי לציין - השיעורים מתקיימים בפארק הלאומי ברמת-גן.
חוסן מנטלי – איך לעזור לילדים להיות חסונים?
21/02/14 11:22
151צפיות
זו רשומה שמיועדת לבוגרים שבינינו - מאמנים ובעיקר הורים.

איך אנחנו יכולים לעזור לילדים שלנו.

מה אתם אומרים?
כתובות אינטרנט מצורפות:
אהבתי
21/02/14 13:53
56צפיות
ממש מסכים
כרגיל היטבת לנסח זאת.
22/02/14 11:34
34צפיות
מאיר ומבהיר פינות!
תודה.
תודה ש
22/02/14 17:45
24צפיות
לפי התאור שלך - זה כמו שואב אבק.
º
תודה רו
22/02/14 17:45
8צפיות
º
מעולה
24/02/14 22:00
6צפיות
º
תודה
25/02/14 10:31
5צפיות
מה הפתרון הכי טוב לכפפות מסריחות
21/02/14 19:06
92צפיות
איך מונעים את הריח?
ואחרי שכבר יש איך נפטרים ממנו?
הכפפות יקרות לי לא רוצה לקנות חדשות..
אני שם בתוך הכפפות מיוחד
22/02/14 07:53
115צפיות
אמנם הוא נועד לנעליים אבל עושה עבודה זהה גם בכפפות
לדוגמא זה
º
טאלק ושמש ... הרבה שמש.....
23/02/14 16:48
38צפיות
וכפפות מסריחות זה טוב
25/02/14 12:28
42צפיות
סימן שאתה מתאמן הרבה.
כפי שיניב כתב, טלק, שמש, ופשוט תשטוף ידיים הייטב עם סבון אחרי האימון. שהכפפות יסריחו והידיים שלך לא :)

ובכלל, כפפות מסריחות זה טוב. נוקאאוט מובטח גם אם המכה לא חזקה. מכת הריח תעשה את העבודה.
מחפש, מקום להתאמן בו בג'יו-ג'יטסו יפני.
19/02/14 12:02
134צפיות
שלום חברים.

אני זקוק להמלצתכם.
מחפש מקום להתאמן בו בג'יו-ג'יטסו יפני.
מאוד חשוב לי נושא ההטלות והבריחים.
ואם אפשר באיזור ת"א (והערים הסמוכות).

חיפוש ברשת העלה את מועדון סמוראי בגבעתיים והתאחדות ה JJ ברמת גן/ רמת חן.
עם זאת, בחיפוש עמוק יותר וצפייה בסרטוני יוטיוב בערבי קרבות ואליפויות למינהם, מצאתי רק קרבות בעמידה.
אגרופים לגוף ובעיטות.  לא מצאתי הטלות וקרקע.  קיבלתי רושם מוטעה?

האם מישהו יכול להמליץ על מועדון מתאים?

אגב, אם זה משנה, אני בן 37 עם רקע באיגרוף וקרב מגע.

תודה רבה.
תומר אקוקה מלמד ג׳וג׳וצו יפני קלאסי
19/02/14 13:40
145צפיות
תומר למד במשך שנים ביפן שיטה קלאסית עתיקה. אם הוא מקבל תלמידים אני חושב שתהיה בר מזל.
בהצלחה.
https://www.facebook.com/tomer.akoka?fref=ts
º
תודה זאב. אני אבדוק איתו.
19/02/14 15:50
47צפיות
קיבלתי את רשותו לפרסם את פרטיו:
19/02/14 16:01
148צפיות
תומר אקוקה:

נייד: 0523342579

דף פייסבוק של הדוג׳ו: https://www.facebook.com/pages/Tomonkan-Dojo-Enshi...

האימונים הם באולם הספורט של תיכון חדש בתל אביב, רחוב אהבת ציון 14


בהצלחה.
º
וואאוו תודה זאב!
19/02/14 22:31
30צפיות
לפי מיטב ידיעתי תומר מתמקד יותר בהוראת חרב
21/02/14 10:52
63צפיות
חבר שלי התאמן תקופה אצל תומר. האימון התמקד בלימוד חרב, בעיקר תרגול של קאטות שליפת חרב (מה ש-"בגדול" אפשר לכנות איאייג'וטסו).
גם בסרטון שפורסם לאחרונה מהדגמה שתומר ותלמידו ערכו אפשר לזהות שהעיסוק העיקרי הוא החרב.
http://www.youtube.com/watch?v=iIVEfwNIFCE

כמובן שאין בך שום רע, להיפך בעיני הם עושים עבודה מאוד מעניינת. אבל, היות שהבחור מחפש הטלות ובריחים וג'ודו יכול להתאים, אני אשלים את דבריו של amir_aikido לגבי המורה לג'ודו שלימד פעם במפגש הפורום. מדובר ביוסי אברמוביץ' שמלמד (או לפחות לימד לפני מספר שנים) ברמת אביב. מצאתי קישור לדיון קודם (מ- 2009) בנושא דומה ושם מופיעים פרטיו של המורה לצד כמה מילים שמתארות את הקבוצה (ראה את ההודעה של usr).

http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
אתה מחפש סגנון JJ מודרני או סגנון יפני עתיק?
19/02/14 16:54
58צפיות
לא בקי בהבדלים
19/02/14 22:35
105צפיות
מה שמעניין אותי זה ללמוד:
הטלות, בריחים וקרקע.
פחות להתמקד בסטרייקינג (אגרופים ובעיטות).

לפי מה שקראתי אז יתכן שהמסורתי יתאים לי יותר, אך שוב, אני לא ממש בקי בהבדלים.
נשמע שאתה מחפש בעיקר ג'יו-ג'יטסו ברזילאי
20/02/14 09:57
92צפיות
הטלות ובריחים בעמידה הם התמחות בולטת בשיטות ג'ו-ג'וטסו יפניות, ועוד יותר בשיטות שנגזרות מהן (ג'ודו / אייקידו).  שיטות ג'ו-ג'וטסו מודרניות (כמו השיטה של רוברט קלארק שנלמדת במועדון סמוראי) הן ברובן שילוב של שיטות אלו עם שיטות שמתמחות במכה, באופן שיוצר "שיטה מוכלל" עם תכולת חומר גדולה יותר (אך לא תמיד התעמקות דומה - שהרי הזמן מוגבל). והשיטות שמתמקדות בקרקע ושרדו עד ימינו, הן בעיקר הג'ודו והג'יו-ג'יטסו הברזילאי (לאחרון מקורות בזרמים של הראשון, אבל הוסיף והתפתח רבות) כאשר יש כמובן עוד שיטות מודרניות יותר שהתפתחו מהשיטות הללו / הוסיפו לעצמן פרק של קרקע.


המלצה ראשונית - תשאר במועדון "סמוראי", לך לראות שיעור של ג'יו-ג'יטסו ברזילאי של רן שמלמד שם (וכותב בפורום) ותתרשם, לך גם לראות שיעור "קורינדו אייקידו" של שלמה דוד שגם הוא מלמד שם (אני תלמיד של האחרון וממליץ בחום, האמנות בהחלט מתמחה במנופים והטלות ובגישה פרקטית, ושלמה הוא מורה לאמנויות לחימה ברמה גבוהה גם בהשוואה עולמית, אבל באמנות הזו אין פרק קרקע שאתה מחפש).


אמיר
אאמממ... לא ממש. BJJ זה רק קרקע. אין הטלות.
20/02/14 11:28
102צפיות
מניסיוני הדל (עשיתי מספר שיעורי ניסיון במקומות שונים) BJJ מתבצע על הקרקע.  אין הטלות.
כך שעם כל הכבוד - ויש הרבה כבוד.  זה פחות מתאים לי.  לי חשובה הדרך אל הקרקע יותר מאשר השהייה שם .

בנוגע לקורינדו אייקידו, אומנות נפלאה אך "רכה" מידי לטעמי (בשלב זה של חיי).

אולי אני בכלל מחפש ג'ודו???
הטלות - יש
בריחים - לא יודע
קרקע - לא כמו BJJ אבל יש
ג'ודו אחלה של דבר
20/02/14 11:36
97צפיות
לא יודע מה יש לך נגד אמנות "רכה", אלא אם אתה סובל מהתדמית השגויה של "רך" = חלש.  

ובכל מקרה, אין לי מילה רעה להגיד על ג'ודו, להיפך, הרבה שבחים.

הטלות - יש והרבה
בריחים - יש ( אבל לעולים להיות מוגבלים בתלות בהצמדות המורה לשיטה בהתאם לחוקה התחרותית)
קרקע - יש, וכנראה שמספיק לאור ההודעה שלך לעיל (הרושם שלי ממעט שיעורי קרקע שעיקר התוכן בקרקע הוא איך נעים ומפיקים כוח, ברגע שיש את זה - כל הרעיונות מעמידה מופיעים שוב, אבל סביר להניח שזו תחושה של אחד שמתאמן בבריחים בעמידה כבר הרבה שנים ).


אמיר
חלילה. אין לי דבר נגד אומנות "רכה" זו או אחרת
20/02/14 12:08
92צפיות
אומניות רכות בהחלט לא שווה חלשות.  לטעמי אומנויות רכות, שווה יותר טיקסיות.

אייקידו זאת אומנות נהדרת אך אני מחפש משהו יותר אגרסיבי.  יותר "מגע מלא".

אז נראה שג'ודו בהחלט יכול להתאים.
האם יש לך המלצות למורי ג'ודו במרכז (עדיפות לת"א)?
פחות מחפש תחרויות וכאלה - יותר בשביל ספורט והגנה עצמית.

תודה על עזרתך ידידי.
ג'ודו במרכז ולמבוגרים - אין הרבה
20/02/14 13:17
107צפיות
מכיר בעיקר את יונה מלניק, רק שהוא מלמד יותר בשרון מבמרכז
זוכר שיש מורה שלימד בסביבות רמת-אביב - היה גם במפגש פורום (זכרון השמות שלי נוראי - אולי שמו היה יוסי משהו )
נדמה לי שראיתי לפני כשנה איזה פרסום על מורה שלימד ג'ודו בקאנטרי נוה שרת שמתחבא מאחורי "עתידים".

לא המלצתי לך על אייקידו באופן כללי, אלא על "קורינדו אייקידו אצל שלמה דוד". יש הבדל - פרקטי, מעמיק ומעשי, כשהרמה מתאימה יש התייחסות  רבה להתקפות מהעולם האמיתי (שלמה מורה גם לקראטה וגם לג'ודו, אך איננו מחזיק קבוצת ג'ודו כיום).
אם כי, אם אתה מחפש "אגרסיבי" הרי שאתה צודק בכך שקורינדו אייקידו איננה אגרסיבית  (איפוא דובי / DYS עם ההגדרות שלו בנושא -
"משימתיות תכליתית" זה היה ?) במקום נכנסת שאיפה לביצוע מושלם טכנית. "מגע מלא" בהחלט יש (בכל אמנות של מנופים והטלות יש "מגע מלא" כי כשאתה נופל לקרקע, זה לא רק הכוח של השני שנותן לך תנופה... ). ואם ב"מגע מלא, אתה מתכוון לקיום של תרגול דמוי "ספארינג" הרי שבקורינדו אייקידו יש גם פרק של רנדורי/"משחק קרב" שנותן להתנסות בכאוס של הקרב.
אגב, אישית אני מאוד שמח שאין מגע מלא אגרסיבי כמו שאתה מתאר, אחרת, עדיין הייתי פצוע מ"רנדורי"/ משחק קרב של מקל מול מקל שבו חטפתי על ימין ועל שמאל מידי חבר באימון לפני 3 שבועות - הוא היה רך ואני הרגשתי כבד ולא מוצלח כשהוא הכניס לי מכה עם המקל שלו כמעט בכל תנועה (והעובדה שעשיתי משהו דומה למישהו אחר שמתאמן פחות ממני לא מנחמת את האגו).
שב וממליץ לך בחום, אבל לך רק אם אתה מסוגל לבוא בראש פתוח ולדבר עם המורה.

אמיר
תודה רבה אמיר!
20/02/14 15:47
70צפיות
אני חושב שאוותר על הקורינדו אייקידו כרגע ואנסה מזלי בג'ודו.

מעריך את עזרתך בנושא! תודה.
ג'וג'יטסו מסורתי
06/03/14 16:54
5צפיות
היי,
אני מתאמן בבת ים כבר 5 שנים (התחלתי בגיל 32 לשאלת הגיל) בשיטה המסורתית שכולל עמידה, הטלות ועבודה בקרקע.
המקום מדהים
האנשים-הכי טובים שיש
הסנסיי-אין מילים לתאר
צרפתי לך לינק לכתבה ישנה שהייתה במאקו ושם הוא נבחר למאמן הכי טוב לשיטה הזו.
http://www.mako.co.il/men-magazine/firepower/Artic...
אם תרצה להגיע לאימון נסיון-בשמחה
עוד שאלות-בכיף
דיברנו פה פעם על אבירות
19/02/14 05:20
198צפיות
פודקאסט של הבי-בי-סי על אבירות, כשעה, באנגלית

http://www.bbc.co.uk/programmes/b03tt7kn

תהנו
מאמר באקב"ן על פגיעות ראש בא"ל
19/02/14 21:59
119צפיות
מחפש את המורה המושלם עבורי
18/02/14 16:42
231צפיות
אני אתחיל במה אני לא מחפש -
ניתקלתי בלא מעט מקומות שמנסים "לדחוס" לשיעור אחד כמה שיותר תרגילים
ניתקלתי במורים שעושים הדגמה או שתיים אבל לא שימים דגש על התנועה והטכניקה אצל התלמידים

מחפש מורה לאמנויות לחימה - חשוב אומנות לחימה פרקטית (!!!) ,כושר גבוה (לעזור לאזן את הכרס) רצוי הכוללת גם בריחים הטלות (קצת עבודת קרקע/טכניקות אייקידו/ג'וג'יטסו) ביחד עם אגרופים ובעיטות (לא יכול לתת בעיטות גבוהות)
מבחינת המורה - מורה סבלני בעל ידע וטכניקה נכונה השם דגש על תנועה וטכניקה נכונה אצל תלמידים

איזורים: פתח תיקווה /רמת השרון/הוד השרון/כ"ס /רעננה/ראש העין
קבוצה של בוגרים

יש משהו כזה ?
מורה
18/02/14 20:32
181צפיות
יש בסביבה די הרבה
ממליץ לאסוף מקומות ולבקר בכולם עד שתמצא את המקום שמתאים לך.
בתור התחלה אתה מוזמן אליי:
קראטה קיוקושינקאי
מאמן - רובי מור
מקום: מיוגה מול הפארק, התעש 11 כפר סבא
ימים שני וחמישי 2030-200
נייד שלי: 0528088987
º
תודה רבה אבל פחות מעדיף קארטה
20/02/14 05:40
51צפיות
º
אם תפגוש בודהה בדרך - הרוג אותו
20/02/14 11:19
67צפיות
º
20/02/14 12:58
18צפיות
מצאתי
27/02/14 12:27
32צפיות
טוב עשיתי "סיבוב" בין מורים שונים . בהם מורים מצויינים אבל שהיה חסר לי שם ה"תכלס" ועבודה קצת יותר פרקטית (לטעמי ) . אבל ופה יש "אבל" גדול , ניתקלתי גם המורים שישבו על כסא ושתו קפה , ניתקלתי גם במורה שהעביר את השיעור כשהוא שוכב על צידו "בסבבה" על המזרן.

בעקבות המלצה הלכתי להתאמן אצל יהושוע דקו - בהפקידו (כ"ס) . וזה לא דומה לשום דבר אחר שניסיתי . מאוד אגרסיבי מצד אחד אבל גם עבודה על טכניקות , הטלות בריחים ומגע מלא

המורה עצמו , נותן את כל הלב מסביר שם דגש איפה שצריך , קשוב .
סמינר ארניס יומי עם דאטו דיטר קאנודל
15/02/14 19:10
204צפיות

בית הספר "אומנויות לחימה פיליפניות ישראל" גאים לארח את גראנד מאסטר דאטו דיטר קנודל, דאן 8 בארניס מודרני, אשר יעביר סמינר אחד בלבד בביקורו הקרוב בארץ.

הסמינר יתקיים ביום שישי ה - 28.2.2014 בשעות : 09:00 - 14:00.

בסמינר יועברו שני שיעורים:
שיעור 1: TAPI-TAPI, תגובת נגד לתגובת נגד. כיצד לשלוט ולהשתמש בתגובות של היריב על מנת להשיג יתרון.
שיעור 2: הגנת מקל נגד מקל ומקל נגד ידיים ריקות. פריקות, הורדות לקרקע וטכניקות שליטה. אם הזמן יאפשר - החלת טכניקות אלו עם כלים יומיומיים

גראנד מאסטר דיטר קנודל מחזיק הדרגה "דאטו", אחד משישה שקיבלו את דרגתם מגראנד מאסטר רמי פרסאס ואירופאי היחידי שקיבל דרגה זו.
קיבל את דרגת הגראנד מאסטר מראשי הגראנד מאסטרים הפיליפיניים בשנת 2008.
גראנד מאסטר קנודל הינו ללא ספק אחד המורים הטובים בעולם לעבודת מקל קצר.

דאטו קנודל עומד בראש ארגון DAV Deutschen Arnis Verband) - (German Arnis Association .
הארגון כולל למעלה מ 50 בתי ספר, כ 65 קבוצות אימונים בהן מתאמנים כ 1,500 חברי הארגון.

עלות הסמינר: 150 ש"ח.

מיקום: מרכז הדר אפקה, תל אביב, שכונת הדר יוסף, רחוב קהילת קייב 3 (שפע חניה באיזור) צמוד למכללת אפקה.

לפרטים נוספים: גיא רפאלי 0522202808

כתובות אינטרנט מצורפות:
º
15/02/14 22:45
10צפיות
º
מתאים גם למתחילים גמורים?
16/02/14 02:20
49צפיות
º
בהחלט ! אפילו מומלץ
16/02/14 09:00
37צפיות
º
לכל חובבי המקלות
16/02/14 18:33
49צפיות
נשמע נפלא, תהנו
22/02/14 01:01
35צפיות
אני אלמד מדיטציה באותו זמן... ולכן האפשרות המלהיבה להצטרף, להתנסות וללמוד, לא תתקיים עבורי הפעם
מחפש מגני רגליים
17/02/14 18:43
52צפיות
שלום חברים. אני מחפש לקנות מגני רגליים (לאומנויות לחימה). מהסוג שנסגר בסקווצ' ולא מהסוג שמשחילים על הרגל...
לא משנה לי הפירמה. חשוב שיהיו cost efficient.
שישבו טוב, שיגנו טוב, שיחזיקו מעמד לאורך זמן. לא משנה לי היצרן. עדיף יצרן עלום שיש ניסיון טוב אתו מאשר יצרן מוכר שגובה תשלום על זה שהוא מוכר.

רעיונות, הפניות, קצה חוט, כיוון- יתקבלו בברכה.
מגני טאקוונדו
17/02/14 19:07
53צפיות
יכולים לתת מענה טוב לדרישות שלך, בסגנון כזה. החלק שמגן על גב כף רגל ניתן לניתוק ממגן העצם במידת הצורך.
אם יש לך דרך להגיע לבאר שבע לאסוף תוכל לרכוש דרכי.
אם לא אני מניח שכל מאמן  טאקוונדו יוכל לעזור לך.
זה הסגנון
17/02/14 19:13
49צפיות
אבל עדיף באזור ירושלים כמובן.
יש לך מושג מה טווח המחירים שזה צריך לעלות?
קשה להגיד
18/02/14 00:51
41צפיות
אני מניח 100-150 ש"ח
º
אחלה. תודה
18/02/14 00:59
14צפיות
מישהו שמע על אליפות מחוז מרכז בקיקבוקסינג
17/02/14 19:19
51צפיות
שצריכה להתקיים מחר?
סרטון קוטאגיישי קצרצר עם מוזיקה מקורית עד כאב
17/02/14 16:05
97צפיות
מתנצל מראש על המוזיקה שהתקנתי בתוכנת עריכה - מותאם במיוחד לכל חובבי/חובבות מכונות התיפוף והלולאות המוזיקליות
כתובות אינטרנט מצורפות:
º
קוטאגאשי ולא קוטאגיישי - תודה לזאב על התיקון
17/02/14 18:47
30צפיות
בוג'ינקאן - סמינר עם שיהאן פיט ריינולדס
17/02/14 12:07
105צפיות
ברצוני להודות מקרב לב - בשמי ובשם פיט - ל-Yin ול-"בן של קנגה", על שכיבדו אותנו בחציו השני של היום השלישי של הסמינר הראשון של שיהאן פיט ריינולדס בישראל.  למרות המזער שראיתם, אני מקווה שהיה לכם מעניין (ואין ספק שזכיתם לראות חומרים חלקים שמעטים, אם בכלל, מאנשי בוג'ינקאן בארץ זכו לראות עד כה.  ואני מתכוון בעיקר לחלק בו כובו מצלמות הווידאו... ).
אני כותב כאן, כי אני רוצה להעביר לכם את המסר של פיט:  הוא אמר לי שהתרשם מכם מאוד - מהאיכויות האנושיות שלכם (אני לא יודע על מה שוחחתם, כי לא הייתי נוכח) וישמח מאוד להפגש איתכם להיכרות מעמיקה יותר, בסמינר הבא שלו בארץ, שיתקיים בפברואר 2015.

קידה (ממנו) וחיבוק (ממני).
תיקון קטן: "בארץ ובעולם".
17/02/14 12:15
54צפיות
פחדתי להישמע יומרני, אבל כנראה שזו האמת...
תודה לך, לכם
17/02/14 14:57
64צפיות
זה לא אני שכיבד, זה אתם שאפשרתם לי להתכבד ולהכיר.

פיט זז נפלא ומשחק שח ברמה גבוהה, וגם עבד עליך קצת והגזים, בקטע של התרשמות.... לפחות ממני.
תודה
17/02/14 15:16
51צפיות
על הזכות להתבונן בסמינר כזה.
היה מרשים בכמה רמות.
לכבוד יהיה לי להשתתף בסמינר הבא.
אתם ברשימה!
17/02/14 15:29
49צפיות
לסמינר הבא של פיט - בפברואר 2015.
ולפני זה זה ירון גלנט, אני מקווה שבהקדם.
צריך את המייל שלך.
כן. הוא החלט שחקן שח גאוני. שמתי לב לזה.
17/02/14 15:24
64צפיות
ובקשר להתרשמות זה בסדר.  אולי אני קצת הוספתי תבלינים (קשה לי להיות אובייקטיבי איתך ).
יש לנו (לך ולי) הרבה חומר לשיחות.
מוכר חלק מאוסף נשק קר
15/02/14 19:25
165צפיות
מוכר חלק מאוסף נשק קר
דברים מאד מעניינים החל ממאה ש"ח לפריט. עטים טקטים כלי נשק מבוססי חומרים לא מתכתיים ועוד דברים מעניינים
שלום מחפש מדריך לקובטון ביהוד מונסון
15/02/14 14:18
180צפיות
שלום מחפש מדריך לקובטון ביהוד. להדרכה בבית. כחלק מהלך שיקום. רקע אייקדו, קרב מגע, קפוארה,
לא מחפש מדריך לטווח ארוך אלא ללמד אותו מספרי קאטות ושאוכל להתאמן לבד. מחפש מישהו אמפטי מקצועי ושיתאים עצמו אלי ולא להיפך.
0542666177
אסף
למנהלי הפורום-סילחה שנתתי פרטיים איש טלפון
15/02/14 14:26
104צפיות
לא ידעתי שאסור והאמת אני מחפש מדריך , כך או כך אני אצטרך לתת את הפרטים הללו
שכחתי להוסיף שאני תמיד מעדיף מדריכה
15/02/14 19:20
116צפיות
מאחר שמנסיוני נשים אינם מסתמכות על כח אלא על טכניקה
תודה
אסף
º
עדיין מחפש
16/02/14 08:44
43צפיות
º
נמצא. אין צורך יותר תודה רבה
19/02/14 09:51
19צפיות
º
מה זה קובטון ?
20/02/14 21:55
22צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה