לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

 


שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial

ברוכים הבאים!

פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"

בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים

אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.


מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.

כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

 

שלכם

 ההנהלה


 


ספורט לחימה ואומנות לחימה
23/11/14 15:59
202צפיות
האם שמעתם משהו על זה שהאגרוף תאילנדי יהיה בעתיד באולימפיאדה? אם כן אז מה אתם חושבים על כך?...לדעתכם זה לא יהרוס וירסן אותו?...בתקופה שלנו יש הרבה אומנויות לחימה שעברו שינוי וריסון והפכו בעצם לספורט לחימה יותר מאשר אומנות לחימה כמו הקראטה והטאקוונדו והג'ודו שהגיע מהג'יו ג'יטסו...הג'יו ג'יטסו למשל לפי מה שידוע לי היא רק להגנה עצמית ולא קשורה לספורט וגם לגבי האיגרוף התאילנדי אז לפני שהוא הפך לכזה אז הוא הגיע מהמוי בוראן שהייתה אומנות לחימה ולא ספורט לחימה...אני חס וחלילה לא מזלזל בשום אומנות או ספורט לחימה ואם טעיתי בדברים שרשמתי אז מתנצל...פשוט רציתי לשאול מה דעתכם על השינוי הזה והאם גם ספורט לחימה יכול להיות יעיל כמו המקורות שלו?...
ספורט לחימה וטאקוונדו
23/11/14 16:39
131צפיות
דבר ראשון - אני חושבת שספורט לחימה אינו יעיל כמו המקורות שלו. השאלה שלך מאוד במקום. בספורט לחימה שנולד מתוך אמנות לחימה יש בחירה במערכת חוקים ואז הבנייה של הספורטאים בהתאם למערכת החוקים. כדי לייצר ספורטאי צמרת יש צורך לזקק עבורו רק את הכלים הרלוונטיים והטכניקות הרלוונטיות מתוך אמנות הלחימה. ההכשרה של ספורטאי היא מורכבת כל כך ומדוייקת כל כך כך שאין טעם לבזבז את זמנו או את זמנו של המאמן על טכניקות שלא יבואו לידי ביטוי בתחרות, וכך גם לא על צדדים שלמים של אמנות הלחימה שאינם באים לידי ביטוי בתחרות ספורטיבית. (מדובר כאן בענפים שהופכים להיות ספורט אולימפי, ומכאן שהכשרת ספורטאי הופכת להיות עניין כספי - מבחינת השקעה ומבחינת הכנסה).
 
לגבי טאקוונדו - למרות שבמקומות רבים נטען שמקורו של הטאקוונדו בשיטות לחימה כאלה ואחרות, למעשה (על פי הידע שאני אספתי בכל אופן), מדובר באמנות לחימה שנולדה כדי להיות ספורט אולימפי. אמנות הלחימה היא צעירה, ומלכתחילה נוצרה בכדי להיכנס לאולימפיאדה ב1980 שנערכת בסיאול (בתקופה זו היתה הפריבילגיה של מדינה מארחת להציג ענף ספורט חדש כענף נסיוני ולהכניס אותו לפול של ענפי ספורט שנבחנים כקבועים. ב1988 הוא הוצג כענף נסיון, וב2000 כספורט אולימפי.). מערכת הדרגות, ואף הקאטות, נוצרה כדי לענות לדרישה של יצירת ענף לחימה קוהרנטי לאומי עבור קוריאה, ולהפסיק את שיטת בתי הספר הקטנים ואמנויות הלחימה הרבות בקוריאה. כתוצאה מכך גורשו מאסטרים רבים ולימדו את השיטות שלהם בחו"ל, עד שהורשו לחזור בסביבות שנות ה2000. כך שלמעשה מתחילת דרכו נוצר הטאקוונדו לצורך הקרבות בזירה, וקרבות תחרותיים, ובעצם לא עבר שינוי מהותי, אלא התאמות ושינויים בחוקה ובדרכי האימון כדי להגשים את מטרתו.
(יש נקודות מבט אחרות על העניין, כמו בכל דבר).
 
2 שאלות
23/11/14 16:49
94צפיות
לגבי מה שאמרת על הטאקוונדו אני מניח שאתה מתייחס לסגנון האולימפי wtf...אך ישנו גם הסגנון שנחשב יותר מסורתי שהוא ה itf...האם גם הוא נוצר לצורכי ספורט ולא להגנה עצמית?...שאלה שנייה היא, רשמת שספורט לחימה אינו יעיל כמו המקורות שלו...אבל תמיד חשבתי לעצמי שאם יש טכניקות שנוצרו להגנה עצמית ולפציעה וגרימת מוות באומנויות לחימה אז אם האדם יכול לפצוע או להרוג בעזרת טכניקות שלמד אז מדוע שלא יוכל להשתמש בזה בזירה של mma למשל?...לדוגמא, הרבה פעמים רואים בקרבות mma שלוחם אחד חונק את השני או מבצע עליו בריח כלשהו על יד או רגל ואז הלוחם השני דופק עם היד כי הוא נכנע...אז גם באומנות לחימה שלא נוצרה לתחרויות מלמדים טכניקות שנועדו במקור לפציעה ולמוות כמו בריחים כאלו למשל ובכל זאת אין בהן תחרויות כי המאמן אומר שזה נוצר לפציעה והריגה...אז אם אתה יכול לפצוע ולהרוג בעזרת טכניקה אז אתה בטוח יכול להכניע מישהו בתחרות mma אתה לא מסכים?
מוסיף
23/11/14 16:52
87צפיות
לא התכוונתי לרשום חלילה שהמטרה באומנות לחימה זה איך לפצוע או להרוג, כמובן שהכי חשוב להימנע ממצבים אלימים ולנסות לגרום נזק הכי קטן לתוקף אם בכלל...כוונתי הייתה שיש אומנויות לחימה מסורתיות שהטכניקות בהן נועדו לגרימת פציעה או מוות לפי שידוע לי...
למה "חלילה"?
24/11/14 13:22
82צפיות
או שחשבת ש-"אמנויות לחימה" נועדו למטרת כתיבת שירה מודרנית, או התחמקות מיתוש הים-התיכון?
º
24/11/14 13:42
10צפיות
º
24/11/14 15:41
8צפיות
תיקון
23/11/14 16:57
52צפיות
את**...לא אתה 
בכל אומנות לחימה או ספורט לחימה קיים סיכון/יכולת לפצוע או
23/11/14 19:23
90צפיות
אדם ,בקראטה למשל יש כמות מכות לא מבוטלת שמטווחת נק תורפה שפגיעה משמעותית בהן עלולה לגרום לתוצאות המוזכרות מעלה , כמובן שבתחרויות לא משתמשים בהן והן אסורות בשימוש כי מאוד קשה לשלוט בעוצמת המכה וכל גוף מגיב אחרת (ובסוף לא ישארו מתחרים)לכן הוחלט לנפות החוצה טכניקות וסוגי מכות מסוכנות ,למרות שבתרגול מסורתי בהחלט מבצעים אותן בתוך קיהון וקאטה, כמו כן בג'ודו היו בעבר טכניקות שהיו עלולות לפגוע קשה במתחרה כגון גרירת בריח מעמידה לקרקע ואסרו אותן עקב פציעות של מתחרים ולמרות זאת חניקות עדיין מותרות עד למצב איבוד הכרה אם היריב לא נכנע....ראה את קרב הניצחון של ירדן ג'רבי ,כנ"ל בג'ו ג'יטסו ברזילאי אנשים נפצעים ונחנקים בתחרויות אבל בד"כ זהו שיקול המונע מתוך מאבק ליציאה מטכניקת היריב ,אגו וגם קצת טמטום (לא ספציפית לג'ו ג'יטסו) אם היריב נעל אותך כמו שצריך הוא היה טוב יותר ויש לכבד זאת ,בגלל שזה לא קרב לחיים ולמוות חכם יותר להכנע ולחכות בסבלנות לתחרות הבאה בלי לחזור עם נזקים הביתה ,
העקרונות לגרימת נזק קיימות בכל אומנות לחימה או ספורט לחימה , נכון להיום האלים ,האפקטיבי והמתירני מכולם בזירה זו שיטת הMMA המערבת טכניקות עמידה ,הטלה ועבודת קרקע בתוך זירה אחת בשילוב עם עבודת הכנה הכוללת חישול גוף מאסיבי וכושר גופני גבוה מאוד (מקצוענים) ובזאת טמונה עליונות השיטה אבל היא רלוונטית לתנאי זירה של MMA אם לוחם MMA יכנס עם ג'ודוקא או קראטקה לזירה תחת החוקים הנהוגים באותו ארגון אין לו סיכוי גדול מידי לזכות ,כמובן שיש אנשים מוכשרים ויוצאים מהכלל שזה לא יתפוס לגביהם.
לענייננו ,הרבה מהנראה בזירת הMMA לקוח מאומנויות הלחימה המוזכרות מעלה ועוד אבל צריך לזכור שלטכניקה יש 2 צדדים בין אם היא קטלנית או לא ואם 2 אנשים מיומנים נפגשים בזירה עם שופט אין הרבה סיכוי (קיים אבל נמוך) שתפגוש טכניקה שתגמר ביותר משבר ,פריקה וכיו"ב ואכן הרבה תחרויות מסתיימות בהכנעה הרי MMA הוא בסופו של דבר mix marshel arts .תערובת של האומנויות שהוזכרו מעלה ועוד כמה שלא הוזכרו ,לידיעתך דווקא בהאבקות (הצגה) כמו WWF בהן יש שיתוף פעולה של הצדדים היו מקרי מוות כתוצאה מפעלולים שלא צלחו ולא ממכות מוות למינהן.
טכניקות מסוכנות
23/11/14 20:53
81צפיות
הטכניקות המסוכנות באמת הן אלו שאין בהן זמן להיכנע. לדעתי בכל אופן. כלומר - טכניקה שבאמת מיועדת לגרימת נזק קשה היא טכניקה מיידית, מהירה, שלא משאירה מקום לתמרון, כניעה או התחמקות. אלה טכניקות שדורשות מיומנות מאוד גבוהה, דיוק מאוד גבוה, שליטה מוחלטת והמון שנות אימון. כאלה לא תראה בזירה, פשוט כי כמו שאמרו כאן, לא ישארו ספורטאים. 
באותו אופן - קרב אפקטיבי של לוחמים מיומנים יהיה מאוד מאוד קצר. כשאתה משתמש באמנות הלחימה כדי להציל את עצמך אין לך זמן לשטויות, אין לך זמן לשבור אפים, זה לא מעניין. יש טכניקות אחרות קצב עבודה אחר, ובהתאם, לוחם גם לא יכול להרשות לעצמו לחטוף. בMMA הם חוטפים המון. כאשר מדובר בטכניקות שאינן מותאמות זירה מה שיקרה זה לא שבר, חבלה או חתך בפנים, מה שיקרה הוא אובדן הכרה מיידי, פריקה של מפרקים גדולים, מכות פנימיות הגורמות לדימומים מסכני חיים וכן הלאה. 
 
לגבי ה ITF, אני לא מומחית גדולה כל כך לתחום. אני גדלתי על ברכי ה WTF. ה ITF מסורתי יותר, פחות מרוכז בפן התחרותי נטו ולכן שונה במבנה שלו. מעבר לזה המומחים יצטרכו להשיב לך.
אבל...
23/11/14 21:12
63צפיות
אבל שבר, חבלה או שבירת אף זה דברים רציניים מאוד שנגרמים מלימוד של טכניקות ולומדים את זה בספורט לחימה כמו שבאומנויות לחימה קלאסיות...איזו עוד טכניקות מבצעים שלמשל ב mma לא מלמדים?...ההבדל היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה רק זה שבקרב mma יש שופט שיעצור את הלוחם ובמציאות אף אחד לא יעצור אותו...מעבר לזה אלו אותן הטכניקות אם איני טועה...לא?
שבר חבלה או אף שבור הם די שוליים....
23/11/14 21:50
87צפיות
בגדול הרעיון הוא לנטרל יריב. באופן מוחלט לנטרל, כלומר להביא אותו למצב שהוא לא יכול להזיק לך יותר. כדי לעשות את זה אתה צריך לגרום לנזק מאוד משמעותי בטכניקה בודדת. אנשים עם אף שבור, עם חברה, עם יד או רגל שבורות, יכולים להמשיך - תראה בקרבות MMA, או טאקוונדו. מגוון הטכניקות באמנויות לחימה הוא אדיר, אין לך מה להניח שבMMA אתה רואה את כל המגוון שיש. אתה רואה שם טיפה מהים. 
ההבדל בין קרב אמיתי של אמני לחימה לבין קרב MMA הוא אדיר, השופט הוא ההבדל הקטן ביותר שם
מסכים אבל
23/11/14 22:18
62צפיות
מסכים איתך אבל אמרת ש "אנשים עם אף שבור או חבלה או יד או רגל שבורות יכולים להמשיך"...האם זה תמיד נכון?...כי נראה לי שבן אדם ששברו לו את האף בקרב רחוב או שברו לו יד לא ימשיך לנסות להילחם, אלא ישב ויסבול מכאבים במקום שלו...כי בכל זאת זה לא שריטה שבמקרה כזה אפשר להמשיך קרב...וגם אם כן אז הוא יוכל להמשיך את הקרב אבל יהיה ממש מוגבל את לא מסכימה?
טעות בידך ,אדם מלא אדרנלין לא מרגיש את היד השבורה כמו שאתה
24/11/14 02:02
78צפיות
חושב ובהחלט יתכן שימשיך להלחם אח"כ הוא ירגיש הכל.
24/11/14 15:41
40צפיות
היה בחור שהתאמן אצלי שהמשיך להילחם עם שאברייה נעוצה לו בגב (בשכמה).  גילה את זה רק כשהסתיים האירוע.
אין בעיה להמשיך להילחם עם שבר או חבלה
24/11/14 10:06
68צפיות
אני, שאני באמת לא עד כדי כך גיבורה גדולה, ובסיטואציה של קרבות זירה או מבחנים, המשכתי עם שברים (קטנים, אבל כואבים לאללה). נכחתי בלא מעט תחרויות בהן מתחרים ברמה בינלאומית המשיכו קרב (ולעיתים ניצחו) עם רגל שבורה ובטח עם יד שבורה, עם אף שבור לא, כי אצלנו עוצרים קרב אם יש דימום שלא נעצר). בסיטואציה של רחוב, חלק מהכאבים לא מורגשים, וחלקם פשוט לא חשובים. אם היד שבורה נלחמים עם היד השניה. אם האף שבור, קשה יותר לראות (העיניים דומעות), וזו בהחלט פגיעה, אבל זה נחשב כריכוך ולא כמכה שסוגרת את הפינה. וכמו שראית ב MMA, הרבה מאוד אנשים יכולים להמשיך להילחם כמו חיות עם אף שבור. לעיתים הם גם יותר כועסים ולכן יותר מסוכנים. 
טכניקות בהן לא משתמשים בMMA
24/11/14 01:59
101צפיות
עקירת עיניים , נשיכה של אזורים כמו צוואר ואף , מכת יד פתוחה לכיוון הגרוגרת או צד הצוואר ,תלישת אזניים ,שבירת אצבעות ,  בעיטות מכוונות למפשעה (בתחרויות בד"כ שזה פוגע זו לא היתה המטרה המקורית) ....להמשיך ....... יש אינספור שיטות להשבית אדם אבל רובן מתאימות למצב בו קיים איום אמיתי על חייך בזירה זה לא עובד כך.
º
אוקיי אתם צודקים
24/11/14 03:30
28צפיות
ההבדלים בין ספורט לחימה, ואומנות לחימה.
24/11/14 08:25
117צפיות
מסכים עם כל מה שכתבו לפני חיים ו, yoja kwan אבל יש עוד נקודה חשובה שברצוני להעלות.
דרך האימונים של ספורט לחימה היא אמורה להכשיר את המתאמן בדרך הקצרה ביותר להיות מוכן לעלות על הזירה.
דרך האימונים של אומנן לחימה היא לרדת לפרטים הקטנים ביותר ולא רק בטכניקות אלא גם ביכולות הגופניות ואפילו ביכולות האנרגטיות באומנויות מסימות.
כלומר ההכשרה של אומן לחימה עשוי להיות ארוך בהרבה עד שהוא מגיע ליכולות הגבוהות אבל כשזה בא זה בא בגדול!
השאלה מי יותר טוב במצב של קרב לחיים ולמוות, או על הזירה היא לא רלוונטית כי פעמים רבות זה תלוי יותר בלוחם ולא בשיטת האימונים שלו או הענף שהוא שייך אליו 
אתן דגמה מעניינת ישנם מרכזים שניתן לגשת שמבחנים לחגורה שחורה אחרי 4 שנים ויש מקומות שאפילו פחות. 
לעומת זאת יש מקומות שרק אחרי 10 שנים הם מאפשרים לגשת למבחנים לחגורה שחורה (אגב אצלנו איפה שאני מתאמן זה לוקח מסביב ל 15 שנה ויותר עד שמגיעים לדרגה הבחירה ). זה לא בגלל שבמקום אחד מגיעים ליכולות גבוהות יותר מהר, אלא הסיבה היא שיש מקומות שלומדים יותר לעומק את כל הפרטים הקטנים. 
 
לגבי האיגרוף תיילנדי אני לא יודע אם הענף יוכר בעתיד כספורט אולימפי או לא, אבל  לדעתי במידה שכן לא יהיה שינויים מהותים בשיטה כי מזמן האיגרוף תיילנדי הוא נמצא בקטגוריה של ספורט לחימה תחרותי. 
דרגות אינן אחידות - לכל שיטה ומועדון גישת דירוג שונה
24/11/14 08:53
73צפיות
 
מהקריאה של ההודעה ניתן לחשוב כאילו שדרגות (חגורה שחורה למשל) הן בעלות משמעות אחידה ביחס לרמה טכנית, אלא שדרגות אינן אחידות - בכל שיטה ומועדון הדירוג שונה, ומתייחס לדברים שונים.
 
היה בהיסטוריה שרשור בו סיפרו על מורה שהתייחס להתקדמות כקריטריון חשוב יותר לדרגה מהרמה שהוצגה (ולא העביר תלמיד מצויין שלא התקדם בעוד שקידם תלמיד טוב פחות שכן התקדם), ואני מכיר גם קריטריונים נוספים בהענקת דרגה (לא חובה להעמיד את אותו סף לצעיר בן 20 ולמבוגר בן 60 ...)
 
אמיר
נכון בדיוק כך.
25/11/14 08:34
51צפיות
זה העיניין שרציתי להביא לכאן.
וזה רק אחד ההבדלים בין האומנויות המסורתיות לבין האומנויות המודרניות.
º
מותר לשאול במה אתה מתאמן?
24/11/14 16:21
29צפיות
השיטה שאני מתאמן
25/11/14 08:40
114צפיות
השיטה נקראת " סטון נאן" השיטה שלנו משלבת את שלושת אומנויות הלחימה הפנימיות של הסינים, ולמעשה אנחנו לומדים את שלושתם בנפרד בזה אחר זה. המתחילים נדרשים להגיע לרמה גבוהה של טאי צ'י ולאחר מכן מוסיפים על אימוני הטאי צ'י גם את סיגנון השינג אי ולאחר שיש לנו שליטה טובה בשתי השיטות הנ"ל אנחנו לומדים את הפה קוואה בקיצור לימודים שנמשכים על פני שנים רבות. אבל התוצאה שווה את הסבלנות.
״אמנות לחימה״ הוא מושג רחב. ספורט לחימה נמצא בתוכו
24/11/14 08:42
88צפיות
סליחה על הסטיה מהנושא העיקרי.
המושג ״אמנות לחימה״ הוא מושג רחב שכולל בתוכו את כל ענפי אמנויות הלחימה - גם את הספורטיביים שבהם.
 
ולגבי ״קילקול״ - לדעתי אכן, לצד הפרסום והעלייה במספר המשתתפים, קיים סיכוי יותר מסביר לכך שבמקומות בהם מתמקדים בצד התחרותי, יקרה מה שקרה לענפים אחרים לאחר שהם התקבלו רשמית לאולימפיאדה.
 
 
אני לא רואה סיבה למה לא
24/11/14 10:15
98צפיות
מהמעט שאני יודע על איגרוף תאילנדי, גם כיום קיימים בו הרבה חוקים ואיסורים (מסיבות ברורות ומובנות). אז אני לא רואה מניעה מהכנסתו לאולימפיאדה (אולי בתוספת עוד מספר חוקים ואיסורים).
כפפות mma מסריחות
23/11/14 05:58
110צפיות
למישהו יש טיפ מה לעשות נגד כפפות mma מסריחות.
בניגוד לכפפות אגרוף לא יכול להכניס טלק בפנים כי הן פתוחות.
º
לכבס כביסה עדינה, לנגב ממים ולשמן קלות במשחת נעליים שקופה.
07/12/14 07:42
29צפיות
לכבוד שבת - סרטון
21/11/14 16:33
161צפיות
חלק מההדגמה שעשינו בשבוע תרבות יפן בירושלים.
אשמח לתגובות (גם ביקורות (בונות!!) יתקבלו בברכה).
אהבתי את השימוש שעשית בקטלבלס
30/11/14 09:59
44צפיות
האם אתם משתמשים כיום בקלבלס או בדאמבלים כדי להחליף השימוש המסורתי שנעשה בכד ובשישי?
,תודה :) אני משתמש במה שאני יכול
הודעה זו מכילה תמונות
30/11/14 12:31
68צפיות
אנחנו משתמשים בנוסף לכלים המסורתיים בדאמבלים וקטלבלס בשימוש ה"נכון" שלהם, בנוסף עבודה שמותאמת לקראטה.
בסרטון הזה השתמשתי בקטלבלס כמו שמשתמשים בכלי שנקרא "סאשי", שהוא מאוד דומה בצורה שלו (התמונה המצורפת היא של אישי-סאשי - סאשי שעשוי מאבן - יש כאלה גם ממתכת).
אני לפעמים משתמש בדאמבלס כתחליף לכדי-אחיזה (ניגירי-גאמה) מתוך הכרח - אין לי מספיק כאלה עדיין ):
כנ"ל לגבי משקולות קרסול במקום טצו-גטה: סנדלי מתכת שמשמשים לחיזוק הרגליים.
לגבי צ'ישי - אין לו תחליף :) וברצינות - יש לי מספיק כאלה וקל להכין אותם. הדרך היחידה שאני חושב שאפשר ליצור להם תחליף בעזרת כלים מודרניים היא לקחת משקולת מוט (הכוונה ל-bar weight) קטנה ולהוריד לה את המשקולות מצד אחד. 
ishi-sashi
tetsu-geta
אגב לגבי שישי וסאשי
הודעה זו מכילה תמונות
30/11/14 12:42
61צפיות
הסינים בשוואי ג'יאו משתמשים בכלי הזה שלא ידוע לי איך הוא נקרא בסינית.
אני משער שהוא הגיע מסין לאוקינאווה והוטמע בקראטה כשיטת אימון נפוצה.
לגבי שישי אני זוכר כשראיתי את הסרט רוחו של לוחם שמדבר על קראטה בארץ לפני עשור יהודה פנטנוביץ המנוח שהיה ראש האירגון
שלכם בארץ בנה שישי מאולתר ממקל שמחובר לקופסא של נס קפה עלית שנראה שעשתה טוב את העבודה.
בדיוק
30/11/14 13:39
48צפיות
זה בדיוק שישי (או צ'ישי) - מקל שמחובר למשקולת בצד אחד. זה לא משנה ממה היא עשויה :)
וראיתי סרטונים של סאשי בסין. זה בהחלט הגיע לאוקינאווה משם.
º
זה נראה שקראטה זה יותר נפוץ ונשמר מאשר בקונג פו לסוגיו
30/11/14 14:30
23צפיות
אני חושב שזה מאוד תלוי בשיטה
30/11/14 20:04
47צפיות
גם של קראטה וגם של קונג פו.
אני לא חושב שיש הרבה דוג'ואים של שוטוקאן (למשל) שמכירים את הכלים האלה.
אולי זה בגלל היפניזציה שהשוטוקאן עבר
01/12/14 10:38
47צפיות
ידוע לנו שבגלל גל הלאומיות הקיצוני ששטף את יפן בין שתי מלחמות העולם עד לכיבוש האמריקאי כל דבר שנחשב זר היה מוקצה.
פונאקושי שינה את הקנגי מיד טאנג לשם יותר יפני שהוא המושג שמוכר לנו כיום כקראטה על מנת שיהיה לו יותר קל להפיץ את השיטה שלו
ברחבי יפן עצמה.
אני משער שגחלק מהתהליך שכלל השמטה והוצאה של הרבה אלמנטים ועידון של הקראטה הוסר השימוש בכלים מסורתיים לפיתוח גוף וכוח.
אני מסכים לגבי המושגים
03/12/14 20:07
29צפיות
הרבה מהשינוים בשמות של השיטות והטכניקות, בנוסף לשיטת הדירוג והחגורות קרו בגלל הרצון להיכנס לרשימת אומנויות הלחימה הרישמיות של יפן.
עם זאת, אני לא בטוח שהמעבר ליפן הוא מה שגרר את איבוד הכלים. כנראה זה קשור לאופי האימונים - שהפכו לאימונים באוניברסיטאות, מה שגרר קיצוץ אלמנטים מסוימים מהקראטה.
פונאקושי (אבי השוטוקאן) הכיר בוודאות את כל הכלים האלו.
 
אליבה דה מושגים
08/12/14 16:15
23צפיות
שמתי לב שהסימניה הישנה של הקראטה 唐手 שמתורגמת ליד טאנג מבוטאת ביפנית כ Tō-te.
המונח קנפו 拳法 שרבים משתמשים לתאר את השיטות הסיניות שלמדו מייסדי הקראטה והביאו לאוקינאווה מבוטא ביפנית כ ボクシング .
יצא לך לשמוע התייחסות של האוקינאווים למושג קנפו או להתקל בהגייה בצורה הלועזית שלו או שרק הם משתמשים במונח קראטה?
יצא לי לשמוע קצת על קנפו באוקינאווה
09/12/14 18:52
28צפיות
ההתייחסות העיקרית הייתה לאומנות לחימה שנקראת שורינג'י קנפו (וגם זה רק מעט).
רוב הקנפו שמוכר במערב, עד כמה שאני יודע, הגיע מארה"ב.
ボクシング שמעתי רק כהתייחסות לאיגרוף מערבי.
סמינר שנתי, שירוקאן 2014
20/11/14 11:31
154צפיות
הזמנה לסמינר השנתי של מועדון שירוקאן וארגון "קורינדו אייקידו ישראל"

אנחנו שמחים להזמין אותכם ליום אימון מיוחד שלמועדון שירוקאן וארגון "קורינדו אייקידו ישראל" 
שיתקיים ביום שבת 22 לנובמבר 2014, מהשעה 09:30 (התכנסות) ועד שעות אחה"צ המוקדמות
(רשום 15:30, אבל מהנסיון המצטבר, אנא התכוננו לאפשרות שיימשך עוד חצי שעה או יותר) 
באולם אמנויות הלחימה בכפר הנוער "הדסה נעורים" (כניסה מבית-ינאי).

האימון המיוחד ינוהל ע"י שלמה דוד, קיושי (באייקידו וג'ודו מטעם Dai Nippon Butoku Kai), דאן 7 בקורינדו אייקידו, דאן 6 בג'ודו ודאן 5 בקראטה,
לפרטים נוספים האתר http://www.shirokan.com/hebrow/sensei.htm ;, ובהשתתפות מורים בכירים אחרים של אמנויות לחימה בישראל.

תוכנית האימון השנה,  כוללת אימון באמנויות לחימה סיניות בהדרכת מאסטר אבי מוריה, אמון ג'ודו בהדרכת סנסי יונה מלניק  ואימון קורינדו אייקידו בהדרכת סנסי שלמה דוד.

יהיה תשלום לכיסוי הוצאות, הסכום השנה הוא  80 ₪ למתאמן שכוללים גם כיבוד  קל באמצע האימון

האימונים פתוחים לכולם ומתוכננים בהתאם, אך מיועדים לאנשים שיש להם מושג באמנויות לחימה ומאוד רצויה יכולת נפילה סבירה,
כמו-כן, מנסיון שנים עברו, דוגי (בגד א"ל) יכול מאוד לעזור, ובפרט באימון הג'ודו.
הקבוצות המתאמנות במועדון הינה בוגרים בלבד, אך יהיו גם מעט ילדים (בדגש על ילדי מתאמנים )
 
ביטוח אישי באחריות כל משתתף
 
לפרטים נוספים:
https://www.facebook.com/events/864339086931929/pe...

בברכה 
אמיר    (בשם שלמה דוד)להזכיר חוויות מסמינרים קודמים (לא בכל השנים נכתבו, ואני מביא רק קישורים שבהם גם חוויות שאינן שלי):

2008:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...


2007:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

2006:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...

 
 
 
 
הלוואי שהייתי יכול להגיע
21/11/14 16:30
49צפיות
תהנו ותלמדו הרבה.
מאחל מזג אוויר לא נורא מדי...
חוויותי מהסמינר- פעם ראשונה אימון עם הבנות
24/11/14 08:45
69צפיות
 
הסמינר הזה היה מאוד מיוחד עבורי - הפעם הראשונה שהבאתי את בנותי (שרק התחילו להתאמן בג'ודו) לאימון יחד איתי.  הגעתן כמובן ששינת את כל סדר היום עבורי, דאגתי להן רוב הזמן ופחות התאמנתי בעצמי הפעם.
 
עוד לפני האימון היתה לי חגיגה גדולה עם המון צילומים של הבנות יחד איתי ב-גי (בגד האימון), וכשכל החברים למועדון פגשו גם אותן
 
האימון הראשון היה של מאסטר אבי מוריה, שלימד אותנו תבנית תנועה בסיסית של זוגות ונתן לנו גם להתנסות מעט באפליקציה שלה. התירגול הזה התחיל בתרגול יחדני מאחת הסוגים שהכי קשים לי לביצוע - רצף תנועות שצריך לזכור. אני לא בטוח האם זה גנטי או שהבנות צעירות מדי, אך הקושי בלט גם אצלן.  היה קל לראות כי מסביבנו הרוב נהנו ועבדו יפה.
 
האימון השני היה של סנסי יונה מלניק, שבחר להתמקד ב"קימורה" כרעיון מוביל, ועם הרבה עבודת קרקע. שוב האימון היה מתקדם יחסית ועם הבנות בדרך כלל הגעתי רק לשלב הראשון בכל תרגיל רב צעדים שיונה הסביר.  ראיתי סביבי שיש עוד שהתקשו מעט גם לאחר ההסברים אבל רבים התקדמו מהר.
 
האימון האחרון היה של סנסי שלמה דוד, שעבד על מספר טכניקות אייקידו, כאן היה לי יתרון גדול כאחד שכבר מכיר והיה לי קל יותר להוביל את הבנות בתרגול.
 
מבקש להודות מקרב לב על הסובלנות למעט החברה שהתאמנו איתי (במקרה יצא שרובם תלמידים של סנסי איציק כהן שבאו לסמינר), כשהריכוז שלי סטה כל הזמן לבנות.
 
מקרב גם למורים ולכל יתר המתאמנים על החוויה הנפלאה   
 
אמיר
כתבת המשך על הפרשה של עמית חכים
18/11/14 11:30
236צפיות
ברוך הבא למועדון של יהודה אופנר ומשה גורליק
01/12/14 10:51
103צפיות
על פניו (עדיין לא הוכרע המשפט) זה נשמע כמו סיפור דומה לכל אלה ששמענו בעבר.
משה גורליק שכבר ריצה את עונשו ועדיין בא לכל העולם בטענות.
יהודה אופנר שיצא בזול ועדיין מטפל בזוגות ובכל מי שמספיק פתי.
דני חזן שאני לא יודעת מה עלה בגורלו.
ועוד היד נטויה.
מתי כבר גברים ילמדו שסיפורים עם תלמידות לא נגמרים טוב?
 
 
בחירת אומנות לחימה
14/11/14 20:08
215צפיות
שלום
רציתי לדעת מה כדי לבחור ומה טיבם של אומנוית לחימה השונות:
לחימה משובלת
 
מה זה השיטה הזאת? האם היא שיטת MMA או דומה לה?
 
מה כדאי לבחור?
 
שיטת K-1 - האם היא טובה?
 
ומה עם אלו:
 
איגרוף תאילנדי MK7 
 
אגרוף - עצמה סמוראי
 
ו-MMA BLACK BELT
 
º
אפשר לענות לי גם בפרטי
14/11/14 20:30
39צפיות
אומנות לחימה נוספת
15/11/14 12:15
118צפיות
אייקידו
º
תנסה לענות קודם על השאלון ,כך יוכלו לעזור לך יותר .
15/11/14 23:54
43צפיות
º
רשמת שמות ולינקים אך לא מה אתה מחפש
16/11/14 11:15
47צפיות
º
18/11/14 22:02
5צפיות
סיוע בבחירת אמנות לחימה - גבר בן 38
12/11/14 00:47
227צפיות
שלום לכל חברי הפורום, אשמח לעזרתכם בבחירת אמנות לחימה. בהתקרבי לגיל 40 החלטתי לעשות קצת משהו למען הבריאות והחוזק הפיזי והנפשי ולהתחיל ללמוד אמנות לחימה.
יש לציין שאני לא בכושר טוב במיוחד לאחר שנים רבות של התמקדות בקריירה בישיבה מול מחשב.
אשמח לסיוע והמלצה על כיוון שיתאים לי. תודה רבה לכולם!
 
תשובות לשאלון:

מה חשוב לך ומה את/ה רוצה להשיג באימוני אמנות לחימה?
 שיפור אתלטיות, חוזק, עוצמה, יכולת להגן על עצמי ולהתמודד עם מצבי קיצון פיזיים. שיפור גמישות, יציבה וכו' גם חשוב.

אסתטיקה:
לא חשוב במיוחד. מחפש אמנות לחימה פרקטית ופונקציונלית.

קצב הלימוד ל"שימושיות":
מחפש אמנות לחימה שתתן לי חוזק ועוצמה וכמובן כלים להגנה עצמית במהירות אפשרית. כמובן שמוכן להשקיע לטווח הארוך במידה ואמצא עצמי "מאוהב" באמנות הלחימה.

תחרותיות:
תחרויות לא מעניינות אותי כלל.

התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
לא מחפש להיתקל ביריבים בשום מצב, אבל מעדיף להיות מוכן לכל סיטואציה. מימדי הפיזיים צנועים למדי, יחסית נמוך ומבנה גוף לא אתלטי במיוחד.

כלי נשק:
לא בהכרח מעוניין להתמקד בכלי נשק.

כושר:
אני מתחיל בנקודת התחלה גרועה למדי מכיוון שאני בכושר רעוע. כך שחלק חשוב הוא גם שיפור מרכיבי הכושר השונים, פחות דגש על עוצמות שלא יתאימו לסרגל מאמצים של מישהו בגילי, יותר דגש על גמישות, יציבה, מהירות, כוח מתפרץ וכו'.

עדיפות לאיברי גוף:
אין עדיפות לאיבר מסוים.

נפילות והטלות:
לא בהכרח הכי חשוב, אבל חשוב לי לדעת להתמודד עם נפילות ופציעות שיכולות להיגרם מנפילות. חוזר לנושא הגמישות וכוח העמידה.

מוכנות לספיגה:
מטרתי פחות להביא את הגוף שלי למצבי קיצון פיזיים כאלו. שוב, נקודת ההתחלה שלי היא די שברירית נגיד כך.

מסורת:
לא בהכרח.

אווירה:
אוירה מקצועית, אינטלגנטית, עם כבוד למסורות ולאדם שמתחת לחליפת הקרב.

"רוחניות":
בהחלט לא דגש חשוב במיוחד עבורי כרגע.

הרכב  הקבוצה:
מעדיף בצורה נחרצת מתאמנים בסביבות גילי, עדיף ברמתי - רמת מתחילים.

איזור למועדון:
איזור תל אביב. עדיף צפון תל אביב. אפשרי רמת השרון.

תדירות אימונים, שעות אימון:
פעם-פעמיים בשבוע. עדיפות לשעות הערב המאוחרות (אחרי שהילדים הולכים לישון).
נראה לי שקראטה קלאסי עונה על הדרישות ,יש מגוון של זרמים אבל
12/11/14 08:44
129צפיות
הכי כדאי ללמוד במקום בו תרגיש כי המורה והאוירה מתאימים לך ,לך לכמה מקומות שחברי הפורום הרלוונטים ימליצו לך , דבר עם המאמן /מורה ,צפה באימון ותתחיל במקום אליו היה לך חיבור ראשוני מוצלח , אם במהלך האימון הראשון  תרגיש שקצת קשה לך ,אל תתרגש יותר מידי זה טבעי אחרי תקופה ארוכה של חוסר פעילות גופנית ,תמשיך לפחות 8-9 אימונים ואז תחליט אם המורה והקבוצה מתאימים לך .
ישנם זרמי קראטה שונים וכל אחד מתאפיין בתכונות יחודיות לו הן מבחינת אופי האימון והן בגישה ותורת הלחימה , זרמים אופיינים שתתקל בהם הם: שוטוקאן  , גוג'ו ריו , שיטו ריו ,קיוקושין וויצ'י ריו ,יש הרבה חומר בYOUTUBE וחומר כתוב בויקיפדיה בהם תוכל להתעדכן על השיטות ולקבל תחושה לאיזה כיוון עליך ללכת עוד לפני הסיור הראשון.
בהצלחה!
טאקוונדו יכול להתאים
12/11/14 09:53
82צפיות
קבוצת בוגרים באוניברסיטת תל אביב. ממליצה לבוא לשיעור נסיון, זו באמת הדרך היחידה לראות אם מתאים לך, משתלב לך, ואיך אתה מסתדר עם המאמן.
איזה פורום נהדר
12/11/14 19:17
163צפיות
תודה רבה לכל המגיבים פה ובפרטי. בהחלט אבדוק את ההצעות.
בנוסף חבר מהעבודה המליץ מאד על אייקידו כדוגמא לאמנות לחימה שתתאים לאדם עם נתונים פיזיים כשלי (יחסית נמוך ורזה) ותעבוד על אתלטיות, גמישות וכוח פיזי.
האם לדעתכם אייקידו גם אופציה שתתאים לנוכח הדרישות שלי?
 
 
מסכים עם ההצעות שהועלו
12/11/14 21:05
137צפיות
אומנויות לחימה קלאסיות זה בהחלט נשמע מוצלח לדרישות שלך - קראטה, טאיקוואנדו, קונג פו ואחרות.
עם כל אהבתי לאייקידו, אני חושב שזה פחות יתאים למה שאתה מחפש - אין שום בעיה מבחינת מבנה הגוף, אבל אני חושב שיש אומנויות שיתאימו לך יותר מבחינת הרצון לפתח כוח (זה כן מעולה לגמישות ואתלטיות).
כמו שהציעו - תתעניין קצת באינטרנט על הסגנונות השונים, אבל אל תבזבז על זה הרבה זמן - תתחיל להתנסות! זו הדרך הבטוחה למצוא מקום שתאהב.
כמובן שאתה מוזמן לנסות גם את הדוג'ו שלנו.
בהצלחה!
אייקידו וחיזוק הגוף
15/11/14 16:18
91צפיות
בראותי מתאמנים שמגיעים לאימון לאחר הפסקה של מספר שבועות וחוטפים התכווצות שרירים במקומות שהם שכחו שבכלל יש להם שם שרירים, אני מבין עד כמה האייקידו מחזק את הגוף.
אין זה נכון לומר שהאייקידו אינו מחזק את הגוף. האייקידו מחזק ובד בבד שומר על חיוניות המפרקים והתנועות.
 
אינני יודע יפתח מהיכן הדעה שפיתחת. אני מזמין אותן (הזמנה חברית כמובן) להשתתף איתנו באימון ולספר לי לאחר האימון האם נשארת באותה דעה.
 
בברכה ובתקווה שתממש את ההזמנה. היא כוללת גם בירה טובה אחרי האימון (מזון מעולה לשרירים ולנפש )
אשמח לקבל את ההזמנה! (ברגע שאמצא זמן פנוי לנשום...)
15/11/14 20:20
77צפיות
לשמחתי, יצא לי להתאמן מספר פעמים באייקידו, ואני מכיר את אופי האימונים (לפחות קצת).
כמו שכתבתי, אייקידו משפר המון את המפרקים, התנועה, הגמישות ועוד. עם זאת, כאשר משווים לאומנויות לחימה אחרות, יש פחות דגש על כוח. לא זכור לי שראיתי באימונים תרגילים כגון שכיבות שמיכה, כפיפות בטן וכד' (או עבודה עם משקולות). אנא תקנו אותי אם אני טועה.
אני כמובן לא טוען שזה בעייתי. אחת הדרישות של פותח הפתיל הייתה שיפור בכוח, ולכן הזכרתי את הנקודה הזו. אני חושב שאומנויות לחימה אחרות עובדות על כוח יותר מאייקידו (תרתי משמע).
חיזוק הגוף באייקידו
15/11/14 21:20
87צפיות
שלום יפתח,
באימון אייקידו (כפי שאני לומד ומלמד) אין צורך בכפיפות מרפקים / בטן וכו'. האימון עצמו הוא אינטנסיבי דיו ומפעיל כמעט כל שריר בגוף ומחזקו. כל טכניקה מסתיימת בהטלה או ריתוק, וההמשך הוא מהיר וחוזר על עצמו מספר רב של פעמים, כך שכל הנפילות והקימות בעצם עובדות על אותן מערכות שרירים ויותר מזה.
 
נראה לי שלא חווית אימון אינטנסיבי. אם יצא לך להתאמן מספר פעמים, כנראה היית בשלב הלימוד של העקרונות הבסיסיים. לא ניתן לעבור לשלב של אימון כפי שהוא מתואר כאן ללא לפחות מספר שבועות של אימון.

אין חכם כבעל נסיון, ולכן אני באמת בכל ליבי מקווה לארח אותך לאימון מהנה בקרוב כשתוכל.

שבוע טוב,
זאב.
אימון אייקידו אינטנסיבי יכול להיות מעייף וקשה אבל ..
16/11/14 15:19
102צפיות
מה לעשות אימון קראטה טיפוסי קשה יותר משמעותית ומשלב הרבה מאוד אלמנטי כושר וכוח גם במהלך האימון  ,בגלל אופי העבודה באייקידו המחייבת רכות וזרימה יש בעייתיות לבצע תרגילי כושר  (המכווצים ומקשים את השרירים) כאלה במהלך האימון ...
אישית אני מעדיף לעשות את אימון הקראטה קודם ואייקידו אח"כ בגלל עצימות האימון. 
כל זאת לא אומר שאייקידו אינה פעילות גופנית טובה ,פשוט אופי האימון אינו דורש כוח וסיבולת גדולים כפי שנדרש בקראטה במיוחד בגלל רוח העבודה הנמנעת מהתפרצויות כוח ומיקודי כוח כפי שמקובל ונהוג בקראטה ואומנויות לחימה דומות.
º
זו בדיוק הייתה כוונתי
16/11/14 20:18
26צפיות
הרשה לי להבהיר כמה דברים חיים
17/11/14 15:11
82צפיות
שלום חיים,
אינני רוצה להתווכח, אך נראה לי שסגנון האימון שאתה מכיר שונה מהותית מזה המוכר לי.
לפיתוח כח אין גבול. אני מסכים עם הקביעה שבאימוני קראטה מפתחים יותר כח פיזי, אך גם באייקידו מפתחים כח פיזי רב, במידה ועוברים את תקופת האימונים הראשונית, ואז האימון הוא אינטנסיבי וללא דיבורים והפסקות. ההסברים קצרים והתירגול מהיר ודינאמי והגוף מתחזק באופן מהותי.
 
טוב מראה עיניים ויותר מזה התנסות ממשית. ולכן אתה מוזמן כאורח להשתתף פעם באימון הקבוצה המתקדמת איתנו. ללא דיבורים ועם זעה רבה. כדאי לך לעשות שחרור טוב טוב בסיום כדי למנוע התכווצויות שרירים.
 
מקווה לראותך כשיתאפשר לך. זו תהיה מחווה ידידותית נחמדה מאוד אם זה אכן ייצא אל הפועל. ואז נוכל להסכים או שלא להסכים מעל לבירה צוננת לאחר האימון 
 
זאב.
 
אני מודה לך על ההזמנה
18/11/14 02:33
66צפיות
אשמח מאוד להגיע להתנסות באימון מהסוג שציינת בדוג'ו שלך בזמן הקרוב ואולי אגלה שטעיתי,( לגבי מתי אצור עימך קשר בפרטי ברגע שיתפנה קצת הלו"ז שלי ,עמך הסליחה)בכל מקרה אין אני רואה התנגשות בין ההסברים שלנו ,כל טענתי היא שבאימון אייקידו (אצלנו) לפחות בשלבים ראשונים (פרק זמן שונה אצל כל מתאמן) העצימות של האימון אינה גבוהה ,אכן ככל שהרמה עולה מגיעים גם למצב בו נעתקת הנשימה (בד"כ בעקבות  סדרות רציפות של ראנדורי או ראנסן פחות בגלל תרגול טכני ) עם ובלי קשר לכושר .
בכל זאת העומס השרירי מאימוני קראטה (לפחות באופן בו אני מתאמן) גדול יותר , העומס הזה החל כבר באימון הראשון  ונשמר לאורך כל האימונים מאז , כמובן זה תלוי בכמה מאמץ אישי משקיעים  בעוצמה של הקיהון,הקפדה ודיוק יגבו מחיר המתבטא בעומס שרירי גדול בלי להכליל את כל תרגילי הכושר המשולבים בין הקיהון ושלא להזכיר את העומס בג'יו קומיטה (מגע מלא)  בו מגיעים לאפיסת כוחות ועדיין ממשיכים (או שחוטפים..). בכל מקרה אני מניח שבכל דוג'ו יש גישה אחרת (גם בקראטה) ויכול להיות שפותח הפתיל ימצא את מה שהוא מחפש בגישה ובדרך בה אצלך מתאמנים .
מחזק את דבריו של זאב מנקודה נוספת:
12/12/14 00:08
19צפיות
קימות רבות מהקרקע, במיוחד כאשר נעשות בצורה נכונה, מפתחות כוח רב אפילו מבלי להרגיש בכך.
 
כאשר מבצעים כפיפות מרפקים, לדוגמה, שמים לב שמפתחים כוח תוך כדי, אולם כאשר קמים מספר רב של פעמים מהקרקע (כפי שקורה באייקידו), עשויים במקרים מסויימים (תלוי בסגנון האימון) לפתח כוח הדומה לזה שמפתחים בכפיפות מרפקים ובתרגילי כוח רבים אחרים, כמעט מבלי לחוש בכך בזמן שעושים זאת.
 
למען הסר ספק: בעת המעברים המרובים בין מצבי הקרקע לבין מצבי העמידה, חשים אמנם את האימון והמאמץ הכרוכים בכך, אך לאו דווקא שמים לב לעבודה המרובה שנוצרת באופן כזה על אלמנט הכוח. למעשה, ככל שהעבודה נכונה יותר, כך חשים פחות במאמץ כלשהו! אולם הוא שם.
 
כמובן שדרגת הפיתוח של אלמנט הכוח בצורה זו תלויה בדברים רבים, שהעיקרי שבהם הוא אופני הקימה הכלולים בתרגול.
קרא על אייקידו ותחליט
13/11/14 13:18
174צפיות
לטעמי האישי, הדבר שהכי חשוב באימון של אמנות לחימה הוא שאתה תהנה ולכן תרצה לבוא עוד ועוד, וגם אחרי שנים.
 
בתיאור שלך אני מצאתי שאתה מאוד רוצה קרבי ועכשיו ולזה אייקידו כמו אמנויות יותר "טכניות" אחרות פחות מתאים, ומצד שני, כתבת שאתה כבר לא בשיא הפיזי שלך, לא בכושר גבוה, לא אדם גדול וחזק ולא ממש מוכן לספוג אינספור מכות - ומהבחינה הזו, אמנויות "טכניות" דווקא כן מתאימות. בנוסף, מניסיוני האישי, אייקידו פחות מתאים כאימון כושר (גם אם כמתחיל חסר כושר, תתעייף מאוד באימון, זו לא בנייית כושר מסודרת).
 
קישורים לחומר לקרוא על אייקידו:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article.aspx?forumid=148&aId=6772 - מאמר שכתבתי לפני יותר מעשור, כשהייתי שרוף והתאמנתי הרבה כל שבוע.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/article... - מאמר שכתב מורה שמתאמן ומלמד בארגון האייקידו הראשי. (ואם התפיסה שלי ביחס להבדלים מעניינת אותך, תוכל לקרוא הסבר חלקי כאן http://www.tapuz.co.il/Forums2008/ViewMsg.aspx?For...
 
עוד המלצות למתחילים תוכל למצוא פה:
ועוד המון חומר שווא קריאה יש פה:
(למשל חפש את המילה "אייקידו" בתיאור ותמצא שפע של חומר, וכן ביחס ל"קראטה" ועוד).
 
 
 
אם יעניין אותך לראות קורינדו אייקידו, יש שתי קבוצות רלבנטיות בסביבתך אך מעט רחוק יותר - האחת בהוד השרון והשניה בגבעתיים, עדכן ואשלח פרטים.
אם מעניין אותך לראות אייקידו מהארגון הנפוץ והמרכזי (אייקיקאי) ונגזרותיו, חפש ברשימות שמחוברות לקישור:  http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
עוד ארגון איקידו שמקורותיו באייקיקאי אך התנתק ויש לו נציגות גדולה באיזור של צפון ת"א, הוא ISTA (נדמה לי שהם מכנים עצמם לפעמים "אייקידו מסורתי"), קישור למועדונים לדוגמא תמצא פה: http://aikido-telaviv.co.il/ או פה: http://www.aikidolife.co.il/
 
ההמלצה שלי - קרא את החומר פה, ואח"כ לך לצפות בכמה מועדונים שונים ותראה איפוא מושך לך את ה להשאר ואתה מאמין שבאמת תמשיך להתאמן גם בעוד שנתיים/חמש/עשר. 
 
 
אמיר
 
 
 
בוא אלינו לשיעור ניסיון ....
הודעה זו מכילה תמונות
19/11/14 16:23
102צפיות
פורספקט מצ"ב.
דיון על מאסטרים שונים באותה שיטה
09/11/14 09:54
207צפיות
זו שאלה שקיבלתי לתיבה הפרטית שלי מ-ori jkd, וחשבתי שכדאי לפתוח לדיון בפורום (עם רשות הכותב, כמובן).
אמנם השאלה מתייחסת לשיטה הספציפית בה אני מתאמן (שאלות ותוספות יתקבלו בברכה, כמובן), אך אפשר לפתוח את הדיון לרמה כללית יותר - אילו הבדלים באופי ובסגנון מאסטרים נותנים לשיטה אותה הם מלמדים.
 
אתה איש גוג'ו-ריו שמגיע תחת הזרם של מוריו היגאונה, אחד האיקונים בעולם הקראטה בכלל ובגוג'ו-ריו בפרט. 
יש שני אנשי גוג'ו-ריו שהם פחות באור:טרו צ'ינן שחי באמריקה, וראש הג'ונדוקאן באוקינאווה מסאג'י טיירה שהגיח עם התכנית אומנויות לחימה קטלניות שהופק על ידי הנשיונאל גאוגראפיק. 
הסגנון של מסאג'י טיירה נראה יותר כנוטה לקונג פו שמנסה לחקות ויזואלית וינג צ'ון בניגוד להיגאונה שמעביר יותר אלמנטים אוקינאווים של יד סגורה במכה וחסימה שנפוצים בקראטה. 
מה דעתך כאיש גוג'ו-ריו על השוני בין שני האישים ודרך הלימוד שלהם? 
º
כמעט כל תשובה שתינתן תעורר וויכוח פוליטי פנים-אירגוני
09/11/14 10:17
53צפיות
אני מקווה שנוכל להתעלות מעל זה
09/11/14 10:27
92צפיות
ולהתייחס למה שמעניין - דגשים, אופי וכו'.
כמובן שאין כוונה להיגרר למקום של "המאמן הזה יותר טוב..." או כל מיני סבכים פוליטיים (אני מסתכל עליכם - חבר'ה של טאיקואנדו  ).
אז אלו שני הסנט שלי
09/11/14 10:52
127צפיות
כמו שכתבת, אני חלק מהאירגון של היגאונה מוריו סנסיי, אז גילוי נאות כבר יש פה :)
עם זאת, נראה לי שקצת מאוד אנשים יתווכחו שהוא אחד מאומני הלחימה הגדולים שחיים כיום. אחת הסיבות לפרסום שלו היא העצמה האדירה של הטכניקות שלו (יחד עם המנהג המגונה של להרביץ לסלעים). לטעמי, היגאונה מודע לזה, ולכן רואים סוג כזה של עבודה בהרבה מהסרטונים שנמצאים ביוטיוב.
אני יכול להעיד מניסיון אישי כי בעוד שבהחלט עובדים עם יד סגורה, יש המון עבודה בדוג'ו שלו ביד פתוחה, עם בריחים, נעילות ועוד מיני טכניקות שלא משויכות בדרך כלל לתפיסה המקובלת של קראטה. בנוסף יש המון עבודה על קאקי-אה - הגרסה האוקינאווית לידיים דביקות שנהוג לשייך לשיטות סיניות.
 
ההיכרות שלי עם מסאג'י טאירה סנסיי לא שונה בהרבה משלך - ראיתי סרטונים שלו ביוטיוב (ואולי ראיתי אותו באיזשהו סמינר). ממה שראיתי, יש לו עבודה מאוד חכמה ומעניינת. כנראה האופי שלו מדגיש את הצד הרך והזורם יותר של השיטה (גוֹ - קשה ג'וּ - רך), וכך עולים אלמנטים רבים שבאמת מזכירים ווינג-צ'ון. אני יכול להעיד שיש גם באירגון שלנו אנשים שעובדים בצורה שדומה יותר אליו מאשר להיגאונה.
 
את צ'ינן סנסיי לא יצא לי לפגוש, אבל המאמנת שלי הייתה תלמידה שלו כמה שנים טובות (ואחת ממסעדות הסובה הקבועות בהן אכלתי באוקינאווה הייתה שייכת לקרובת משפחה שלו...). הוא היה תלמיד בכיר של היגאונה, ועד כמה שאני יודע, הסגנון שלהם די דומה. 
לסיכום, אין ספק שהסגנון האישי של ראש האירגון משאיר חתימה ברורה על יתר חברי האירגון, אבל בכירים אחרים באותו אירגון יכולים ואכן מוצאים נישות שונות בתוך השיטה שמתאימות להם יותר, ומדגישים אותן - אם זה כוח, זריזות, זרימה, שליטה על הגוף או כל דבר אחר.
נצל"ש: גוגן ימגוצ'י
09/11/14 13:03
75צפיות
Gogen Yamaguchi
מה אתה יכול לספר על הסגנון שלו? (אני מבין שגם הוא איש גוג'ו ריו).
ימגוצ'י הקים את הגוג'ו-קאי - הענף היפני של גוג'ו
09/11/14 13:17
80צפיות
הוא למד תקופה מסוימת עם צ'וג'ון מיאגי - מייסד הגוג'ו ריו, כאשר הוא עשה סיבובים ביפן בשביל לקדם את הקראטה. אם אני לא טועה הם נפגשו בקיוטו.
ימגוצ'י היה מיומן בקנדו לפני שהתחיל עם הקראטה. הוא הכניס הרבה אלמנטים יפניים (בניגוד לאוקינאווים) לארגון וסגנון הלימוד שלו.
למדתי הרבה שנים גוג'ו שהיה ענף רחוק של האירגון שלו. המהות דומה, אבל יש שינויים - אני חושב שבמעבר ליפן קצת אבדו אלמנטים - בעיקר אלו שקשורים לקאקי-אה ועבודות עם בריחים וכד'. יש מעט מאוד סרטונים של ימגוצ'י, כך שאין לי הרבה מה להגיד באופן אישי. ממה שאני יודע, אין ספק שהוא ידע מה הוא עושה, ותרם רבות לתפוצת הקראטה בכלל והגוג'ו ריו בפרט בעולם.
אני יכול להגיד שאנשי קראטה באוקינאווה שכן פגשו אותו, לא אמרו משהו ספציפי, אבל התקבל רושם שלא התלהבו ממנו מדי.
º
תודה.
09/11/14 15:59
18צפיות
קצת הבהרות וחיבור קצוות
10/11/14 09:01
97צפיות
הג'ונדוקאן נוסד על ידי  Eichi Miyazato  סנסאי, התלמיד הבחיר של Chojun Miyagi סנסאי מייסד הגוג'ו-ריו.
גם  Morio Higaonna סנסאי וגם Masaji Taira סנסאי התאמנו בג'ונדוקאן דוג'ו תקופות לא קצרות.
Taira סנסאי בהיותו איש משטרה התאמן גם בג'ודו.
Higaonna סנסאי התאמן גם אצל An'ichi Miyagi סנסאי.
Teruo Chinen סנסאי היה גם תלמידו של המייסד Chojun Miyagi סנסאי ובהמשך גם של Eichi Miyazato  סנסאי.
לכן יש דימוי רב (יחד עם שוני) בסגנונם של מאסטרים.
G?gen Yamaguchi סנסאי התאמן ביפן אצל אחד התלמידים (הפחות בכירים) של Chojun Miyagi סנסאי וכנרא לא יותר מדי זמן. בשלב מסויים Yamaguchi סנסאי יצר קשר עם Miyagi סנסאי אך אף פעם לא נחשב תמידו הישיר למרות הביקורים ההדדים ביפן ואוקינווה.
Masaji Taira סנסאי איננו ראש הג'ונדוקאן באוקינאווה אלה ראש של  Kenkyu Kai.
Taira סנסאי התפתח לכיוון הבונקאי הפראקטי (גם בהשפעה שרותו במשטרה), מורה ומאסטר בזכות ולא צריך לחקות שום סגנון/שיטה אחרת (גם לא וינג צ'ון).
מבחינה היסטורית גם לוינג צ'ון וגם לקראטה הגוג'ו-ריו יש אותם שורשים של אגור לבן דרומי לכן ברמות גבוהות קיים דימיון (לא רק וויזואלי).
אין כל קשר בין ווינג צ'ון ועגור לבן
10/11/14 10:26
100צפיות
למרות ששתי השיטות מקורן באזור דרום סין שורשיו של הווינג צ'ון אינם באים מעגור לבן ויש הבדל גדול תנועתי קונספטואלי וויזואלי בין השיטות.
ההונג גאר והצ'וי לי פוט כשיטות דרומיות דומות ומושפעות יותר מסגנון העגור הלבן.
אם כבר סגנון הפאק מיי פאי דומה לוונג צ'ון ואולי אף הם חופפים ובעלי השפעות היסטוריות כאלה ואחרות אחד על השני.
מה שאפשר לומר שמשותף לווינג צ'ון ולעגור לבן הוא נושא של טראפינג( לכידת ידיים) שגם נפוץ בשאר סגנונות גונג פו פנימיים, גמל שלמה ואף בבא ג'י שיונתן וניצן מעבירים.
אם כבר נכנסנו לדקויות
11/11/14 23:52
95צפיות
היגאונה אכן התאמן בג'נדוקאן הרבה שנים, אך מי שאימן אותו היה כמעט תמיד אנאיצ'י מיאגי.
לגבי ימגוצ'י, אני די בטוח שהוא כן התאמן אצל צ'וג'ון מיאגי, אם כי באמת זמן מועט. בהחלט הגיוני כי הוא לא נחשב לתלמידו הישיר - מעולם לא היה ביניהם קשר תלמיד-סנסיי משמעותי.
אני לא מכיר את הקשר בין ווינג-צ'ון לעגור לבן, אך המקורות של הגוג'ו הם סגנונות עגור לבן, נמר, ורוהן (לא הבנתי במאה אחוז איך זה נקרא משמיעה, אז יכול להיות שאני מפספס קצת. אם אני לא טועה זה מתורגם לאגרוף הנזיר או משהו בסגנון. בהחלט מסתייג מהמשפט האחרון... לחברים שמכירים יותר - אשמח לתגובה).
עם כל השאר - אני מסכים לגמרי, וגם למדתי כמה דברים חדשים. תודה :)
סירטון מהרשת של אימון משותף לשתי השיטות
20/11/14 15:49
46צפיות
אם כבר...
12/11/14 18:57
74צפיות
יש לא מעט מחקרים המצביעים לקשר בין ווינג צ'ון לשער סיגנונות של פוג'אן כאשר הדומיננטי היה אגור לבן. כמובן היסטוריה של הסגנונות מאוד מעופלת. אך אין ספק כי הסגנונות האלה השפיעו מאוד על הקראטה האוקינאווי בתקופות שונות.
ההיסטוריות של הווינג צ'ון נעות בע"פ
16/11/14 16:55
57צפיות
כפי שכתבת מקורות הווינג צ'ון הינן סיפורים שמועברים יותר בצורה של מיתוס בעל פה ללא אפשרות של סימוכין היסטורי כזה או אחר.
הסיפור העיקרי הוא שהוא הגיע מנזירת השאולין נאג מוי שראתה קרב בין עגור לבן ולנחש למרות שבסגנון אין תנועות של עגור וכן יש של נחש.
סיפור אחר גורף שהסגנון הגיע מנזירי שאולין שהתאמנו בחדר במנזר אשר בו הייתה בובת העץ הכל כך מזוהה עם השיטה.
אם לוקחים את הזמן שבה חייה נאג מוי היה מאמצע 1600 כאשר סגנון העגור הלבן של פוג'יאן לפי ההיסטוריה המסופרת שלו נוסד באמצע המאה ה18 על ידי פאנג צ'י ניאנג.
הווינג צ'ון היה ועודנו נפוץ בין שני זרמיו ההונג קונגי והווייטנאמי כאשר אין זרם של ווינג צו'ן סיני והוא גם לא נפוץ או היה נפוץ בסין בניגוד לעגור הלבן של פוג'יאן.
ללא ספק לעניות דעתי העגור הלבן של פוג'יאן היה אחד הסגנונות הנפוצים שהשפיע על הרבה סגנונות דרומיים של קונג פו אך לא על הווינג צ'ון שפשוט היה יותר קטן וסגור וכמעט לא נלמד והוצא מסין לכיוןן וייטנאם והונג קונג
בשלב מוקדם של ההיסטוריה.
 
אתר חדש ומרתק על אמנויות לחימה
08/11/14 18:05
206צפיות
לאחרונה עלה לאוויר האתר החדש של אקדמיית טיאנג'ין:
 
מזמין את כולם להיכנס ולהתרשם     יש באתר הרבה מאוד תוכן מעניין ויוצא דופן.
יש מקום לשפר
09/11/14 17:43
107צפיות
קח את מה שאני כותב כביקורת בונה.
כשנכנסתי לאתר שלך בבוקר דרך הסמרטפון זה היה פשוט על הפנים. האתר היה חתוך ולא קריא ולמעשה לא ניתן היה להפיק שום תועלת מהאתר הזה. (לבדוק עם בונה האתרים מה הסיבה)
כשאני נכנס עם המחשב הביתי אחרי הכל אני רואה אתר די פשוט שלא מתפה במיוחד ללמוד אצלכם, ואני יסביר למה.
השיטות שאתם מלמדים הם שיטות נפלאות שאני מאוד מתחבר אלהם ולדעתי השיטות האלה עדיין לא זכו למקום של הכבוד הראוי להם. אבל באתר שלכם אי אפשר לראות עד כמה השיטות שאתם מלמדים מתוחכמות ויפות. למען האמת הדף של הפייסבוק שלכם יפה בהרבה. 
בקיצור האתר חסר תמונות וסרטונים יש אומנם קישור לפייסבוק אבל באתר תדמית מקצועי אני מצפה שהתמונות והסרטונים יהיה באתר עצמו ולא בקישור שמוביל אותי למקום אחר. אני מצפה גם שיהיה הסברים של האומנויות לחימה שאתם מלמדים על ההסטוריה שלהם על המסטרים שעסקו בהם בעבר ובהווה ועוד...
 
שיהיה בהצלחה.
 
אגב אני ממש אוהב את הפה קוואה והשינג אי 
תודה על הפידבק!
10/11/14 00:43
72צפיות
בעתיד יתווספו עוד תמונות וסרטונים. האתר עודו חדש דנדש. 
 
אשר לגישה מסלולרי - בטיפול. על כל פנים, אני בניתי את האתר עצמאית ואינני מומחה, ועל כן הקושי הטכני.
 
נ.ב.
לא "בא גוואה" (פא קוואה) אלא פי גואה.
º
עיצוב יפיפה ותוכן ממצה (לעניות דעתי)
10/11/14 18:03
29צפיות
MMA או קרב מגע?
08/11/14 18:19
117צפיות
שלום רב,
 
אני לא שואל בבחינת למי יש יותר גדול....כלומר מה יותר יעיל ולמה, כי לכל אחד מאיתנו יש מטרות שונות.
 
אבל החלט אשמח לשמוע את הדומה השונה, היתרונות, החסרונות בין השיטות.
כמו שכתבת, המטרות של שתי האומנויות שונות מאוד
09/11/14 12:21
110צפיות
בגדול (אבל ממש):
MMA זה ספורט לחימה, ולכן הדגשים מתאימים לזה - חתירה למגע, עבודה בתוך חוקים ולצורך ניצחון בזירה.
המטרה המרכזית של קרב מגע היא הגנה עצמית, ולכן התפיסה הראשונית שונה לחלוטין - עבודה אפקטיבית והיחלצות ממצבים (ללא חוקים). אם המקום טוב - עבודה על המנעות מעימות, עירנות ומודעות.
 
בספורט, המטרה היא לנצח את היריב. בהגנה עצמית המטרה היא לא להיפגע. אלו שני דברים שונים, שמשפיעים על שיטת הלחימה.
 
בפירוט יותר
09/11/14 15:03
105צפיות
ראשית מצרף את הודעתי הקודמת .
 
שנית ,כל שיטה טוענת להגנה עצמית .ויעילות (לכן אמרתי שאיני רוצה לדעת למי יש יותר גדול), מאחר וצרכיי כעת בתקופת השנה + הם ידע בהגנה כולל יציאה ממצבים בעייתים (למשל לנטרל תוקף, ולדאוג להזמין סיוע ). 
 
מה שמטריד אותי בהגנה עצמית הוא המידתיות החוקית - הרי מותר לנו להגן על עצמנו (במצב שלא הצלחנו להתחמק או למנוע הסלמה) , אבל במחיר של פגיעה מידתית באדם. 
 
אבדוק MMA אבל נראה לי שקרב מגע עונה על הצורך שלי שגם עולה מהשאלון...
לרמת ההגנה העצמית
09/11/14 15:28
137צפיות
אני חושב שקרב מגע עדיף. זו המטרה שלו אחרי הכל.
כמו שציינת, להיות טוב בכל אומנות לחימה יעזור, כולל MMA, אבל קרב מגע אמור להיות מוכוון למטרה זו בדיוק (ובלבד) בניגוד לאומנויות אחרות.
º
כל מילה - זהב.
10/11/14 07:40
38צפיות
העצה שלי
09/11/14 17:29
107צפיות
תתאמן איפה שאתה הכי נהנה.
כי מתי שאוהבים מה שעושים אז עושים את זה בצורה הטובה ביותר.
 
בכללי שני השיטות יועילו במצבי הגנה עצמית. אישית אני יותר מתחבר לקרב מגע כי זה יותר קרוב לאומנויות לחימה הקלסיות. אבל זה דעתי האישית, יש אנשים שיעדיפו יותר את השיטות המודרניות. כמובן הכל תלוי מה אתה יותר מתחבר.
 
שיהיה בהצלחה. 
º
הנאה וחיבור למורה ולקבוצה
10/11/14 09:23
34צפיות
בחירת אמנות לחימה
08/11/14 12:36
104צפיות
שלום לכולם לונג טיים :)
 
חבר מחפש אמנות לחימה אז נתתי לו לענות על השאלון, מקווה שתוכלו לעזור:
 
ש.אסתטיקה:
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"?
 
ת.כן התנועה היא חלק מהיופי באומנות הלחימה
 
קצב הלימוד ל"שימושיות":
ש.את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
עד כמה את/ה מוכן/ה להמתין? (בחלק מאמנויות הלחימה זהו תהליך שיכול לקחת שנים).
 
ת.כן האימון אמור להיות שימושי בזמן אמת במקרה הצורך ואני מוכן להתחייב ולהתמיד ולקחת על עצמי אורח חיים חדש
 
תחרותיות:
ש.האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך?
 
ת.כן, חלק מיישום השיטה כמובן הוא להתחרות על מנת ליישם תרגול בפועל
 
התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
ש.עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?
קח/י בחשבון שבד"כ פיתוח יכולות שכאלו דורש זמן רב יותר.
 
ת.מצב סביר בהחלט בהתחשב לעובדה שמבנה הגוף שלי קטן יחסית
 
כלי נשק:
ש.את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי? 
את/ה מעוניין/ת ללמוד נשק מסורתי (חרבות, מקלות וכו')?
 
ת.כן, נונצ'קו במידת הצורך אלות וכ"ו
 
כושר:
ש.עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל?
 
ת.חשוב מאוד חלק מהבחירה באומנות לחימה מבוססת על העובדה שיידרש כושר (סיבולת לב ריאה וכ"ו)
 
ש.עדיפות לאיברי גוף:
חשוב לך ללמוד שימוש יותר בבעיטות? חשוב לך לפתח גמישות ברגליים? חשוב לך ללמוד להכות עם הידיים?
 
ת.כן, כן וכן אני רוצה שליטה מלאה בגוף ובמחשבה
 
ש.נפילות והטלות:
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל?
 
ת.כן ללא ספק (פה אני חייב לציין שאני עם פריצת דיסק קלה)
 
ש.מוכנות לספיגה:
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים?  את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)?
 
ת.בגדול כן, עד כמה שיידרש NO PAIN NO GAIN
 
ש.מסורת:
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)?
 
ת.כן, מעוניין באומנות לחימה מסורתית\אומנות לחימה שמבוססת על המסורתית
 
ש.אווירה:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
 
ת.אווירה שקטה אבל לוחמנית
 
ש. "רוחניות":
האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג?
 
ת. כן, פילוסופיה השליטה על המחשבה ומירכוזה הוא המפתח לשליטה על הגוף והתנועה 
 
ש.הרכב  הקבוצה:
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד?  מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)?
 
ת.לא מפריע אף אחד מהנ"ל
 
ש.איזור למועדון:
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף?
 
ת. מתגורר בחדרה, מוכן להרחיק בין חיפה לתל אביב עבור המורה הנכון.
 
ש.תדירות אימונים, שעות אימון:
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? (כל יום/ 1-4 פעמים בשבוע)
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? (בוקר / ערב , ועד איזה שעה אם יש מגבלה)
 
ת. בתור התחלה בין 1-2 בשבוע בשעות הערב תלוי ביום (אין מניעה גם לעבוד על דברים בבית)
 
זה מה שנראה לי...
08/11/14 17:07
95צפיות
כנראה שיתאים לך משהו מסורתי - סוג של קונג פו או מועדון שמאמן קובודו+קראטה.
אומנויות אלו עובדות גם ביד ריקה וגם עם נשקים, עם דגש על מסורת ואומנות מעבר לאפקטיביות של הקרב עצמו.
כמו שציינת, מה שחשוב זה המורה הנכון.
אישית, אני לא מכיר מישהו שמאמן גם נשקים וגם יד ריקה. אולי שווה לך לשקול להתאמן בשני מקומות אם חשוב לך לא לוותר על שני האספקטים.
אם כך, אתה יכול להוסיף לרשימה גם ארניס ודומיהם לצורך הנשקים.
אני יכול להמליץ על מקומות כאלה, אם אתה מעוניין - אבל נראה לי שעדיף לחכות להמלצה של מישהו שאולי מכיר מקום שמשלב את השניים.
בחירה באמנות לחימה
04/11/14 13:48
133צפיות
שלום לכולם!
עקב חוויה לא סימפטית (בלשון המעטה) שחוויתי לאחרונה גמלה בליבי ההחלטה ללמוד להגן על עצמי פיזית.
הייתי רוצה לדעת על אמנות הלחימה עליה אתם ממליצים בהתחשב בפרמטרים הבאים:
1. אני בגילאי ה30 שלי. בכושר לא רע.
2. גר באזור ת"א
3. המטרה שלי : לנטרל תוקף פוטנציאלי כמה שיותר מהר , ללא הסתמכות על כלי נשק
4. אין לי חשק ורצון ללמוד פילוסופיה של אמנויות לחימה - אני מחפש " תכלס" : חשוב לי להגיע לרמה טובה תוך פרק זמן קצר ככל שניתן. 
5. אמנות הלחימה לא צריכה להרשים , או להראות טוב (קפוארה , מישהו ?). אני מעוניין להגן על חיי או על חיי האנשים שאיתי.
6. לא מעוניין בהרצאות כגון " עבור לצד השני של הרחוב ברגע שאתה מזהה סכנה" או  "ברח אם מתפתח עימות". אני יודע כל זאת : הכוונה שלי היא להגן על עצמי במהלך עימות פיזי --בלתי נמנע--
7. אני יכול להתחייב למסגרת אימון שבועית 
 
תודה רבה על כל עזרה אפשרית 
תוכל להשלים את השאלון?
04/11/14 15:03
92צפיות
ענית על הרבה מהנושאים בשאלון שנועד בדויק לעזור למקד אנשים כמוך, אם תוכל להשלים, זה יעזור:
 
ככלל, שים לב שהנסיון המצטבר של החברה כאן, מראה כי החשוב הוא לא אמנות הלחימה שתלמד, אלא המורה שילמד אותך.
 
 
אם המטרה היא לימוד מהיר וקצר, לאדם שהוא חזק מהממוצע, אני חושב שכיוון מתאים בדר"כ הוא אמנויות מודרניות משולבות/אקלקטיות, תחת הכללה זו יש בארץ:
את "קרב מגע" על אינספור ענפיו והתפצלויותיו, 
את "הישרדות" של הנובר, "השיטה", 
את ההתפצלויות השונות שנבעו מ"לחימה משולבת"
את "התגוננות רחוב" (של חיים כה, שאולי יוכל להמליץ על סניף טוב בת"א)
ובטח עוד שיטות לחימה רבות
 
אני אישית פחות מכיר את התחום ואת מוריו, כך שאתקשה להמליץ לך ברמה הפרטנית
 
 
 
אמיר
 
 
 
התנצלות על התגובה המאוחרת. הנה התשובות שלי:
16/11/14 11:46
40צפיות
מה חשוב לך ומה את/ה רוצה להשיג באימוני אמנות לחימה?
- מיומנות הגנה עצמית "תכלס" לי ולאנשים עליהם אני רוצה להגן.
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"?
- כלל וכלל לא. מבחינתי שיראה מגושם ומכוער , העיקר האפקטיביות.
את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
- חשוב לי להגיע לאפקטיביות סבירה בטכניקה תוך מספר (בודד) של חודשים: נגיד 3-6 חודשים
האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך?
- לא ממש טיפוס תחרותי , ההישגים היחידים שהשגתי היו ממאמץ להוכיח לעצמי משהו , לא מפני שמישהו אתגר אותי. תחרויות לא מעניינות אותי
עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?
- אני יוצא מנקודת הנחה שזה יהיה המצב. זה עדיף לעין שיעור מהסיטואציה ההפוכה.
את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי? 
- בעיקרון לא , אבל שימוש בכלי נשק מאולתרים כמכפיל כח יכול להיות רעיון מעניין ,בעיקר במצבים שתוארו בסעיף הקודם.
עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל?
- אני מתאמן אימונים אירוביים\ אנארוביים בחדר כושר. ברור לי שזה לא נותן מענה לכל דרישות הכושר ( לחימה של מספר דקות בעצימות מלאה דורשת יכולות אשר לדעתי אין לי עדיין) . לכן פיתוח כושר תוך כדי אימוני הלחימה רצוי, אם כי בעיקר כדי לתמוך בלחימה עצמה ולא כמטרה ראשית עבורי. אני לא גבוה במיוחד ומשקלי באזור ה 70 קילו - אני לא אוכל להתבסס על מאסה בבואי להלחם ( אלא אם כן עדר אכזר של הוביטים משולהבים יחליט לפגוע בי :) )
עדיפות לאיברי גוף:
- שוב, דגש על אפקטיביות. השרירים ברגליים יותר עוצמתיים (כך רמזו לי) , אבל לא הייתי רוצה להסתמך רק עליהם. אז הייתי אומר - כל הגוף
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל? 
- כן לנ"ל
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים?  את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)?
- מעדיף לא לחטוף מכות באזור הראש , ולא רק מהבחינה האסתטית. כל השאר קביל.
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)?
- לא
איזה סוג של אווירה אתה מדמיין במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
- מאסטר מיאגי מראה לכל התלמידים איך לתפוס זבוב בצ'ופסטיקס, ומיד אחרי כן כולם קדים והולכים ללגום ראמן
"רוחניות":האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג?
- לא יודע אם זה רלוונטי במקרה שלי , אבל הייתי שם אומר שפיתוח עמידות רוחנית זה הדבר החשוב
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד?  מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)?
- ממש לא משנה לי הרכב המגדר בקבוצה. הייתי פחות מעדיף להתאמן עם בני נוער או עושי רוח למיניהם (שנפוצים יותר בגילאים צעירים). בני 25-45 נשמע לי כמו השכבה הרצויה עבורי ( למרות שזה לא מחויב המציאות)
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף?
- אזור ת"א והסביבה המיידית : ת"א , ר"ג , גבעתיים.
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? (כל יום/ 1-4 פעמים בשבוע)
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? (בוקר / ערב , ועד איזה שעה אם יש מגבלה)
- פעם \ פעמיים בשבוע ( אני כבר מתאמן מספר פעמים בשבוע - לא הייתי רוצה ליצור עקה פיזית לגוף שלי ). אני גמיש מבחינת השעות.
התייחסות
16/11/14 14:42
26צפיות
בגדול - אין לי הרבה מה להוסיף מעבר להמלצות שכתבתי לעיל.
 
חושש שלא הבנת את השאלה של "מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?"    הכיצד עדיף יריב כזה על יריב קטן וחלש ממך לא אבין.
 
 
אמיר
לדעתי הכי אפקטיבי בזמן הכי קצר = אגרוף קלאסי .
05/11/14 01:13
117צפיות
ישנן שיטות רבות להגנה עצמית ואני מקפיד להשתמש במונח זה במקרה שלך ולאו דווקא אמנות לחימה ,אם אתה מחפש כלים מהירים להגנה עצמית ולא רוצה להרחיב את היריעה בנושא אכן תמצא את התשובה בענף האגרוף, בכל מקרה ישנן שיטות רבות עם עקומת התקדמות מהירה יחסית שיכולות לשמש למטרה זו כגון קרב מגע ,אגרוף תאילנדי וכיו"ב , אם יש לך סבלנות וזמן גם קראטה קלאסי , טאקוונדו וג'ודו יוכיחו עצמם כיעילים אבל משך הזמן הדרוש לאפקטיביות ארוך יותר ישנן עוד שיטות ואמנויות אבל רובן נכנסות תחת קטגוריית "אפקטיביות בטווח בינוני או ארוך "לכן לא המשכתי להרחיב בנושא ,
ד"א  "כלי נשק" יכול להיות צרור המפתחות שברשותך, סתם עיפרון או עט תמים ואפילו עיתון מגולגל ,בד"כ הם מאוד זמינים אבל מי שלא מכיר את השימוש הלא קונבנציונלי בהם לא מודע לקיומם וליכולתם לשנות מהלך דברים בזמן סכנה.
לא הייתי פוסל על הסף את נושא אי ההסתמכות על כלי נשק או "מעצים כח" לעיתים הם עושים את כל ההבדל במיוחד אם מדובר ביותר מתוקף אחד.
בהצלחה!
שלוש המלצות באזור תל אביב
05/11/14 12:34
154צפיות
לחימה מבוססת מציאות אצל יובל נחמקין
קרב מגע +איגרוף מערבי ותאילנדי אצל רן נקש
ג'ו ג'יטסו מודרני(ישראלי) אצל מתי אלישיב ברמת גן
העצות שקיבלת מועילות ביותר
05/11/14 23:19
117צפיות
גם אני לא מגיע מהשיטות שעליהן דובר, לכן לא אוכל להמליץ באופן ספציפי יותר.
 
אשמח אם תוכל לשתף (תחת האנונימיות שפורום זה מציע) מה האירוע שגרם ללך להגיע להחלטה זו, ואיך אתה חושב שאימונים היו יכולים להועיל לך.
חלק מאוסף חרבות יפניות KATANA סמוראי למכירה או החלפה
הודעה זו מכילה תמונות
05/11/14 11:53
178צפיות

שלום חברים, 
ברצוני למכור או להחליף חלק מאוסף חרבות ה KATANA היפניות שברשותי.
מדובר בעיקר בחרבות ברמת כניסה לתחום שאיתן התחלתי את האוסף.
כולן ללא שימוש קודם, אבל בגלל מעבר דירות עם השנים, הובלה לתצוגות וכדומה, לחלקן
פגיעות חיצוניות קלות בנדנים ולכן אני מוכר אותן כמשומשות בחצי משווין בארץ.
החרבות של חברת מושה ומוסאשי מפלדות קרבון ופלדות ספרינג סטיל 1045 ו 1060 ומיועדות לחיתוכים (טמאשיגירי) ולאימוני קאטות (אייאדו). כולן חדות, כולן פרקטיות BATLE READY.
800-1500 ש"ח לחרב כולל נרתיק בד לשמירה ונשיאה.
החרבות מתאימות לאספנים מתחילים, למדריכים המעוניינים בחרב פראקטית אך במחיר משתלם, למעוניינים להתאמן בחיתוכים קלים - בינוניים, קאטות ושליפות.
המעוניינים (גם בהחלפות מעניינות) מוזמנים ליצור קשר ב 052-3920328.
תמונות ניתן לראות כאן: חרבות יפניות
מתלבט - BJJ
03/11/14 17:44
128צפיות
היי,
אני קצת מעל 40 ואני מתלבט לגבי BJJ
מצד אחד נראת אמנות לחימה מאוד חכמה ומעניינת ומצד שני לא ברור אם יש סכנה לפגיעות במפרקים (אני חושש שכן ושאולי מנסים לטאטא את זה מתחת לשטיח כדי לא להרחיק מתאמנים פוטנציאלים)
קראתי לא מעט באתרים ישראלים ובחו"ל ונטען שזו אמנות עם תרגול מאוד בטוח ומצד שני עבודה על מפרקים יכולה להיות מסוכנת מאוד
אשמח לשמוע את דעתכם בעניין והאם אני בגילי נכון להכנס לאמנות כזו או למשהו יותר "קל" כמו נניח אמנות מסורתית כלשהי
אני אוסף שראיתי שככל שהאמנות קשה יותר, כך יש בה פחות אנשים מבוגרים ולהיפך, וממה שראיתי בארץ הרוב הם בטווח גילאים מנוער ועד 30 פלוס, כשמעל 40 כבר נדיר למצוא כלומר יש אבל אלו לרוב מתאמנים ותיקים שמתמידים ולא חדשים
כמובן אני מתייחס לישראל בלבד לא יודע מה קורה למשל בארה"ב אבל ביוטיוב ראיתי את הסרטון הבא שמדבר בדיוק על זה שככל שאנשים עולים בגיל הם "נוטשים" את ה-BJJ ממליץ לכם לראות את הסרטון https://www.youtube.com/watch?v=FGk_urw1_hA
שוב אודה לכם על התייחסות לשאלתי
סמי
לך (בוא ) לאימון ניסיון ותבדוק
הודעה זו מכילה תמונות
03/11/14 22:21
119צפיות
ג'יו ג'יטסו ברזילאי היא באמת אמנות לחימה חכמה ומעניינת, ממש שחמט אנושי. אפשר להתאמן בצורה בטיחותית לאורך שנים, ואפשר להתאמן בצורה פחות בטיחותית (לא חושב שבשונה מבשיטות אחרות).
חלק משמעותי בדרך האימון בשיטה היא משחק קרב "רנדורי" שבו מתקיים "קרב חופשי" בין שני מתאמנים. השאלה מה עצימות הקרב, ומה האופי שלו. 
למתחילים יש נטייה להתייחס לרנדורי הזה כאל קרב לחיים ולמוות או כאל קרב אליפות עולם, והעצימות תהיה בהתאם. במקומות תחרותיים (מקומות שבהם אנשים הולכים לתחרויות) קרבות כאלה עלולים לגלוש לעצימות גבוהה ובהתאם להעלות את הסכנה לפציעה. במקומות רגועים יותר החשש הזה נמוך יותר.
לדעתי ומנסיוני אפשר בהחלט להתאמן בצורה בטיחותית גם בגילאים מתקדמים (אני עוד 3 חודשים בן 40... מתאמנים אצלי כמה וכמה בני 40+). למעשה בגישה הנכונה, בעיני זה אחד התירגולים הבטוחים ושמספקים לגוף ולנפש יתרונות גדולים. לדעתי כדאי לנסות.
אם אתה באיזור רמת גן או פתח תקווה, אתה מוזמן אלי לאימון ניסיון ב- BJJ ג'יו ג'יטסו ברזילאי: http://ranjujitsu.co.il
בהצלחה!
רן.
 
בן 98 ועדיין מתגלגל בכיף :)
ארד באליפות העולם פומסה!!!
01/11/14 12:23
105צפיות
אני כל כך מתרגשת!!! ארד באליפות העולם טכני, פומסה. 
סילבי התגברה על ההתאחדוית הצרפתיות, הישראליות, כדי להגיע לאליפות העולם. אל תשאלו איזו בלאגן עשו לה. 
אבל הצליחה - וחזרה עם ארד!!
התאמנה והתחרתה בתחרוית באירופה, ללא שום עזרה מכאן - ומשם - והגיעה למקום שלישי. 
כל הכבוד לה!!! 
 
רצ"ב הקישור. הקטגוריה - מעל 60. וכן, היו לה מספיק מתחרות, 11. 
אזכיר - זה הפעם הראשונה שלה באליפות עולם!!! 
 
 
º
כנסו ליום השני..:) ISR - אני כל כך מתרגשת עבורה!!:)
01/11/14 12:25
40צפיות
וגם כאן:)
01/11/14 16:03
53צפיות
º
כל הכבוד
01/11/14 19:24
34צפיות
בהחלט - גם
01/11/14 21:42
95צפיות
תחרות ראשונה שלה באליפות עולם, גם עקפה שתי התאחדויות (אני אחת, היא 2) וגם מדליה. 
וכמובן, כלום לא כתוב כאן בעיתון למרות שהיא כן ייצגה את הארץ. 
ממש, כל הכבוד לה! 
מלאת הערצה!!
אבל למה למה למה?
01/11/14 23:23
100צפיות
למה את חייבת לתת למישהו מחמאה ביחד עם השפלה של מישהו אחר?!
 
מה הקשר בין הזכייה שלה לעובדה שהיא "עברה" או "לא עברה" 2 התאחדויות?? למה זה משנה שאת "עברת" (לא עברת- יותר נכון נזרקת) התאחדות? את צוברת על זה נקודות? את מבינה שאת פוגעת בכל הענף וכמו שאת רואה גם בעצמך???
02/11/14 07:16
67צפיות
יתר על כן:
  1. הכנסת הקטע הפוליטי גורע מתחושת ההישג הספורטיבי - של הספורטאית וכן של המאמן/ת שלה.
  2. ג'סיקה - כל הדיסה הפוליטית, שאת מכניסה אותנו לתוכה בכל מחיר, גם לא אומרת לנו (למי שאין לו שום קשר לטקוואן-דו) שום דבר וגם מוציאה כל חשק לקרוא את הפוסטים שלך. וחבל.  אז נסי לא להכניס כאן את הפוליטיקה הפנימית.
מסכים ומסכים
02/11/14 16:30
75צפיות
כל הכבוד על ההישגים.
ובהחלט אין סיבה להכניס את ענייני הפוליטיקה לעניין.
Flix
מועדון איילות- אירגון מירוצים

הכונו הכונו...

מרוץ הרצליה יוצא לדרך, לפרטים נוספים , הכנסו >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה