לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

 


שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial

ברוכים הבאים!

פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז"

בפורום נצבר  ניסיון של שנים ונועד לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים

אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.


מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.

כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

 

שלכם

 ההנהלה


 


מה מיוחד בך בתור מורה?
12/01/15 02:18
146צפיות
מהו הערך המוסף שלך בתור מורה ומה מבדיל אותך מאחר?
ספרו חברים מה לדעתכם הוא מקור המשיכה של התלמידים אליכם?
אספר על עצמי בעניין.
לאחר ששנים לא לימדתי קבוצות והתרכזתי בהדרכות ביטחוניות החלטתי לחזור למה ששנים גדלתי עליו וזה להדריך קהל אזרחי רגיל ללא הגבלת זמן ולצקת את התוכן האישי שלי.
החלטתי שאני נוטש את המוסכמות הקלאסיות של מורה תלמיד בפן המרוחק והדיסטנטי ויוצר אוירה משפחתית נעימה ועם גבולות ברורים להתנהלות האימונים.
שמתי לי גם מטרה לחנך את הדור הבא על הערכים עליהם אנחנו גדלנו, כבוד לאחר, כבוד לסביבה לבית להורים ולמורים בבית הספר.. אבל באמת ובלי סיסמאות.
לפני כחודש נכנס אליי נער, ערס מצוי מהסרטים, כולו נפוח כמו תרנגול, עגילים באזניים ונזם באף ובלשון והגיע לאימון ניסיון.
בלב הרגשתי שהוא לא יחזיק מעמד אצלי אבל חיכיתי לראות מה יהיה בסוף האימון, בדרך כלל הם מתנדפים מהר.
להפתעתי הוא הביא את אבא שלו לא כדי להרביץ לי אלא כדי לשלם. לאחר שביצע רישום ניגשתי למלאכה שלי.
הוא הופיע לאימון ונכנס שוב בהופעת דון חואן וניגשתי אליו ופשוט הנחתי עליו צ׳אפחה בדיוק כמו שקיבלתי מאלי אביקזר זל והבהרתי לו שכאן זה לא גן חיות ולא צועקים פה ובנוסף שיוריד את כל הברזלים מהפנים!
לאחר ויכוח עקר הוא הסיר אותם ומאז ועד היום לא מעז להתקין אותם על פניו לידי.בנוסף הוא מתעדן בדיבור, מכבד מאוד וההורים הסבירו כי חל שינוי משמעותי באישיות שלו.
אז מעבר לטכניקה יש כאן את השליחות שלי לעצב אותם שיהיו אנשים טובים יותר.
 
מה איתכם חברים?
ספרו על מיקרים מיוחדים.
כולנו בני אדם
12/01/15 10:14
90צפיות
כולל "מורים".
וכל אחד מכניס לשיעור/לדוג'ו את האישיות, האמונות והערכים שלו (ואגב, אלה בהחלט עשויים להשתנות עם השנים - גם אצל "המורים" - עם הנסיון וההתבגרות).
גם השיפוט וההערכה (להן אתה מצפה כאן) הינן תוצר אישי/סובייקטיבי של כל אחד מהמגיבים (והאמונות והערכים שלו).
בעיני: אני מאוד מעריך ומכבד את הפתיחות שלך - לקבל כל אדם (גם אם הוא בעיניך "ערס מצוי מהסרטים"). כלוחם/כאמן לחימה, אני לומד כל הזמן שלא להתייחס למראה החיצוני ולדימוי של האדם העומד מולך.
אבל, ברשותך, הייתי רוצה לשאול אותך שאלה קטנה: מה זה "המוסכמות הקלאסיות של מורה תלמיד"?? ולמה לדעתך צריך בכלל שיהיה דיסטנס או כל סוג אחר של ריחוק ומרחק ואפילו "מדרג" - הן בין המורה לתלמידים, והן בתוך התלמידים והדוג'ו?? 
תיקון קטן...
12/01/15 10:44
69צפיות
במקום: "כלוחם/כאמן לחימה, אני לומד כל הזמן שלא להתייחס למראה החיצוני ולדימוי של האדם העומד מולך."
צ"ל:
"אחד הערכים והעקרונות החשובים שמלמדות אותנו אמנויות הלחימה הנו שאין להתייחס למראה החיצוני ולדימוי של האדם העומד מולך".
 
בהצלחה.
º
מורה מיוחד הוא מורה שאחרים מספרים עליו ולא הוא
12/01/15 10:38
54צפיות
º
לגמרי!
12/01/15 10:48
33צפיות
º
מורה מיוחד גם לא מעביר ביקורת על מורה אחר בפרהסיה
03/02/15 12:59
13צפיות
דידקטיות ואירגון
12/01/15 12:50
104צפיות
אחד הדברים שלי מאוד חשובים שהם חלק מהצורה שלי הייתה מאוד חסרה כתלמיד בעבר בדגש על מערכת החינוך
ולקחתי אותה לאומנות לחימה הוא נושא שלהקפיד על אירגון סדר ודידקטיות. 
הייתה תקופה שהייתי נוהג לתעד כל דבר אחרי השיעור והיום אני משתמש בזה כמערכי שיעור שכערך מוסף עוזרים לי להיזכר בדברים
ששכחתי , בנוסף אני יכול לראות איך כל השיטה והמורים השתנו עם השנים ואילו טכניקות או קאטות הם העדיפו להעביר.
חדש - קונג פו בגבעתיים
03/01/15 19:35
99צפיות
לאחרונה נפתח בגבעתיים בית ספר חדש לאמנויות לחימה - אקדמיית טיאנג'ין. במקום נלמדות שתי אמנויות לחימה סיניות ('קונג פו') נדירות: שינג אי ו- פי גואה. שיעור ניסיון חינם, ושבועיים שלמים חינם לתושבי ר"ג-גבעתיים. תוכל לקרוא פרטים נוספים על האקדמיה ולראות תמונות רבות באתר האינטרנט הרשמי שלנו: http://www.tianjin.co.il ;. אשמח לענות פה על כל שאלה. כן מי שמעוניין יכול להתקשר אלי ישירות: 054-6888992 .
 
בברכה,
 
שיפו יוני בלושטיין.
º
07/01/15 09:36
4צפיות
בדרכי אביו: "הברסלב של אמנויות הלחימה"
27/12/14 22:31
172צפיות
הוא מתפלל לפני כל אימון, ורואה במקצוע שלו דרך לעבודת השם: יהודה, ממשיך דרכו של אביו, אלי אביקזר - מי שהיה הגורו של קרב המגע - נכנס לתחום כבר בגיל ארבע, ולא שוכח את ההנחיה שקיבל מאבא: "ללמד קרב מגע לא כדי להתגונן, אלא כדי לדעת איך למנוע אלימות"
אגב, הוא דאן 5 משנת 2004
30/12/14 21:00
114צפיות
בשנת 2005 מושקת אל"י – אומנות לחימה ישראלית וגם שמו של אביו שהיה דאן 10
º
מה ההגדרה המדוייקת למילה "מורה"?
29/12/14 09:51
53צפיות
º
אחד שמעביר חומר לימוד
29/12/14 12:16
19צפיות
הגדרה מילונית ? או שקשורה לתחום?
30/12/14 10:04
52צפיות
יש הגדרה מילונית ל"מורה" תתאים למורה בבי"ס וגם למורה לאמנויות לחימה.
 
 
 
בתחום אמנויות הלחימה, יש מי שיפרידו בין "מדריך", "מאמן", "מורה" ויש שייבחרו להתייחס לפי התואר בשפה זרה (סנסי, סיפו, פרופסור) - זו כבר לא הגדרה מילונית אלא מאוד סובייקטיבית.
 
 
אמיר
תעשה את מה שאתה טוב בו - כתבה
הודעה זו מכילה תמונות
26/12/14 03:09
173צפיות
שלום לכולם
כתבה שכתבתי על איגרוף תאילנדי
אתם מוזמנים לקרוא ולהגיב
שיהיה יום מקסים
 
באומנויות לחימה, ספציפית באיגרוף תאילנדי, אפשר לראות שוב ושוב תופעה מסויימת. 
מגיע חניך חדש, ויש לו קצת כישרון. או שאולי אין לו, אבל יש מהלך מסויים שהוא עושה ממש טוב. למשל, בעיטה עם הרגל האחורית. במואי תאי, הרגליים הקדמיות והאחוריות לא רחוקות זו מזו, העמידה מאוד דומה לעמידה רגילה ברחוב, או כמו של אדם באמצע הליכה. אם זאת, כמו ברוב אומנויות הלחימה קיים מרחק מה בין הרגליים, בעיקר בשביל לתת שיווי משקל (כך שאפשר להישען על הרגל האחורית למקרה שדוחפים אותך, נגיד), ובנוסף זה יוצר דינמיקה מעניינת שמתבטאת בקרב ע"י צד קדמי ואחורי. צד קרוב יותר ליריב, שהמכה בו תקבל פחות תנופה אבל תגיע מהר יותר ליריב – הג'ב והבעיטה הקדמית, והפנימית לירך – מכות יותר חלשות, אבל זריזות כמו נחש שמכיש, עם אפקט של הלם. 
לעומתן יש את המכות האחוריות, הקרוס הישר עם היד האחורית החזקה (ימין אצל רוב האנשים) או הבעיטה האחורית העוצמתית, שכמו בעיטה גבוהה לראש ייקח לה יותר זמן להגיע ליריב בגלל המרחק והתנופה שהיא צוברת, אבל אם היא תפגע היא תפגע חזק מאוד.
יש לוחמים שבנו קריירה על מכות קדמיות ויש שעל מכות אחוריות.
אבל בואו נחזור לחדש. נגיד מישהו שרק עכשיו הגיע לאיגרוף תאילנדי, חודש ראשון. הוא לא חסר קואורדינציה בעליל, אבל הוא גם לא להיט. לוקח זמן לקלוט את התנועות, למישהו מנוסה מהצד הוא נראה מגושם, לא מלוטש.
אבל אפילו המישהו המנוסה הזה רואה, אולי, שכשהחדש שלנו עושה בעיטה אחורית (לצורך הדוגמא כמובן, זה יכול להיות כל דבר) הוא עושה אותה טוב. לפעמים אני רואה מתאגרפים מתחילים שעושים מהלך מסויים כל כך טוב שאני מתלהב. זה נקרא בעיני כישרון, ולכולנו יש כזה. חלקנו יותר, חלקנו פחות. אבל בדרך כלל, אתה מביא דברים מהבית. בדרך כלל, אף אחד לא מתחיל מנקודת האפס (וזה תופס במיוחד לגבי מתאמנים שהם כבר לא ילדים\נוער). אולי שיחקת כדורגל, אז יש לך רגליים חזקות ומהירות. אולי שיחקת באולינג ויש לך אפרקאט חזק. לא יודע. אולי יש לך רגישות נמוכה לכאב, אז אתה מתרגל מהר לקבל מכה וזה לא מפריע לך כמו למישהו אחר שרק התחיל. 
אתם מבינים את הרעיון – יש דברים שבאים לך בקלות, והם פשוטים בשבילך, ואתה לא צריך להתאמץ – או שאתה מתאמץ פחות – בשביל לתפוס אותם. זה יכול להיות זריזות, או מהירות תגובה, או כוח ("פאנצ' "), או מהלך טכני מסויים, תפיסה מהירה של החומר, משהו. לכל אחד יש משהו שהוא טוב בו.
העצה שלי היא כזאת: תיצמד למה שאתה טוב בו! תחזיק חזק את הכישרון שלך ותפתח אותו. תפתח אותו בצורה אגרסיבית. תתייחס אליו כמו לתרנגולת שמטילה ביצי זהב, תטפח אותו כמו בן מועדף. תדע שגם ככל שהזמן יעבור, ואתה תשתפר בכל נדבכי הטכניקה של אומנות הלחימה שאתה (או את) מתאמן בה, גם כשיעברו שנים ותהפוך להיות נמר חזק וותיק – עדיין הכישרון שלך יישאר אותו משאב התחלתי שמהיום הראשון עשה לך חיים קלים. 
בזמן שתתאמן ותתאמץ ותשפר את כל טווח הטכניקה שלך – זה מה שישתפר הכי מהר. בקפיצות הכי גדולות. בצורה הכי יעילה. יתחבר ברגע לקונספטים חדשים של הגנה והתקפה. ישאיר מאחור את המתחרים.
החדש שיתאמן על הבעיטה האחורית העוצמתית שהוא גילה שהוא טוב בה, אולי ייקח לו הרבה זמן להיות טוב בכל שאר הדברים – התקפות אגרופים ומרפקים, היאבקות, תזוזה בקרב, הרגשת מרחק בעזרת יד קדמית... אבל הבעיטה האחורית תשתפר מאוד מהר מ"כשרון" ו"פוטנציאל" לנשק עוצמתי. הנשק הזה זה מה שיתן לו ביטחון להמשיך ולשפר את שאר הטכניקה, זה האס שלו בשרוול. כשהוא ירצה לנצח קרב, זה מה שהוא ישתמש בו הכי הרבה. תיצמד לכשרון שלך ואל תעזוב. תעשה מה שאתה טוב בו, כי אי אפשר להחליף את זה, זה המפתח שלך להצלחה, זה מה שייאפשר לך לזהור.
אני חושב שזה תופס להכל בחיים, רק יש דברים שקשה יותר למצוא במה אתה טוב בהם בדיוק. קחו לדוגמה כוכבי הוליווד שונים. יש פה הכללה, ויש פה פישוט, אבל זה די האמת – באיזה סרטים ברוס וויליס לרוב משחק? איזה סוג של דמות? מתי פעם אחרונה ראיתם את ג'וני דפ משחק דמות שהיא לא מוזרה ואקצנטרית בסרט? 
כמובן שההשוואה לא מדוייקת כי מדובר במאסטרים של משחק, ובתוך השליטה שלהם הם מצאו נישה שבה הם טובים ומוערכים. אבל זה מעביר את הנקודה, זה הכל חוזר לכישרון, למה שבא להם בצורה טבעית.
יש לזה חסרונות שצריך לזכור, כמובן. קחו את כל מה שנאמר עם קמצוץ מלח - כמו בהדגמה באימון, אני קצת מגזים בשביל שיהיה יותר מובן. אם אשקיע רק באותה בעיטה שבה אני טוב, אני אהיה פוני של טריק אחד. ברגע שאתקל בלוחם יותר מנוסה, או קצת יותר מתוחכם, הוא יבין שבזה אני טוב, וברגע שהוא יצליח לקרוא אותי ולנטרל את הטכניקה המצטיינת שלי, נשארתי בלי נשק. צריך כל הזמן לדחוף לשפר את כל הכיוונים, לתת יחס מיוחד ל"כישרון" שלי אבל לדאוג קשה פי שתיים להשתפר בדברים שקשה לי בהם. שם, כאמור, נמצא האתגר האמיתי. ככה נוצר לוחם שיודע להתמודד עם כל מצב, שאין לו "קביים" שהוא מסתמך עליהם – מה שהוא טוב בו הוא בסך הכל עוד טכניקה אחת מתוך רפרטואר מרשים.
רק זה לא – אותה טכניקה שהוא טוב בה, אותה בעיטה אחורית מהדוגמה שלנו – זה הטריק המנצח. וכשהוא יידע לשלב את הטריק הזה התוך רצף של טכניקות אחרות, להסוות אותו ולהשתמש בו כמכה סופית מנצחת – שם הפוטנציאל של הכישרון ממומש סופית.

סרגיי סואר
ותק של תשע שנים באיגרוף תאילנדי מואי תאי, זוכה אליפות ישראל, התחרה באליפות העולם, מדריך מוסמך מטעם וינגייט, מתאמן ומאמן במועדון "לומפיני" תל אביב.
יופי של כתבה.
26/12/14 21:28
90צפיות
בהתחלה נרתעתי, אבל הרעיון מאוזן ונכון. יפה מאוד.
º
תודה רבה
29/12/14 05:56
21צפיות
מחפש אומנות לחימה "רכה" בכפר סבא
23/12/14 12:28
129צפיות
שלום לכולם,
 
מנסיוני כדי למצוא את במועדנים הטובים באמת צריך שלאול יודעי דבר!
אחרי שנים של אימון באומנויות לחימה "קשות" (ג'ודו, האפקידו, MMA, קרב מגע וחבריהם) אני מחפש אומנות לחימה "רכה" יותר שתתמקד בנשימה, נפש ואנרגיה.
אני חושש שמעבר לטאי צ'י\צ'יקונג יהיה חד מידי בעבורי ואשמח לשמוע את דעתכם ומנסיונכם.
אני יודע שההבדלה בין רך לקשה היא לא לגמרי נכונה אבל לא מצאתי דרך אחרת להעביר את מה שאני מחפש.
 
מעל הכל חשוב לי מועדון באווירה חמה ושימוקם בכפר סבא והסביבה הקרובה מאחר ואני מתנייד עם אופניים.
ודבר אחרון אין צורך להזכיר את עגור לבן בהוד השרון או את שאולין בכפר סבא.
 
תודה מראש
ירון
האם אייקידו בא בחשבון
24/12/14 15:29
76צפיות
מחד, יש המכנים את האייקידו אמנות לחימה רכה, מאידך אתה מונה ג'ודו והאפקידו, אמנויות אחיות לאייקידו, בין האמנויות ה-"קשות".
בכל מקרה, אם זה בא בחשבון, אלי לרמן מוביל דוג'ו גדול לאייקידו עם מספר סניפים באיזור השרון, כשאחד הסניפים המרכזיים נמצא בכפר סבא. מהפעמים שזכיתי להתאמן איתו התרשמתי שהוא מורה עם רקע עמוק באיקידו ולצד זה הוא גם איש צנוע, נעים ואדיב. בדוג'ו עצמו יש אווירה שמאוד מדברת אלי, כזו שמשלבת רצינות ונימוס יפניים בשילוב עם מצב רוח טוב וקבלת אורחים.
היות ובדרך כלל לא נהוג לשים פרטי התקשרות בפורום, אני מצרף קישור לאתר של הדוג'ו שם נמצא גם מספר הטלפון ליצירת קשר:
לא חשבתי על אייקידו
24/12/14 17:04
87צפיות
לא לקחתי אייקידו בחשבון מאחר וכמו שהטבת להגיד האפקידו וג'ודו קרובות משפחה.
אבדוק את העניין תודה!
 
אשמח לעוד הצעות
קורינדו אייקידו - קבוצה בהוד השרון
25/12/14 18:16
74צפיות
יש קבוצת קורינדו אייקידו בהוד השרון, בבי"ס הדמוקרטי.
 
 
שני אימונים בשבוע:
ביום שני עם סנסי שלמה דוד,
ביום חמישי עם הסמפאי
 
לא בטוח בעצמי עד כמה זה יענה לך על "רוחניות",
כי רוב הזמן הגישה מאוד ארצית ופשטנית.
 
אמיר
º
צ'י-קונג = אמנות לחימה
25/12/14 22:13
35צפיות
שאלה למאמנים
20/12/14 21:09
179צפיות
שלום רב, 
לאחרונה הגיעו אלי כמה תלמידים ממספר מאמנים מאותה השיטה. 
החניכים שלהם בדרגות יחסית גבוהות (אדומה / כחולה). 
מה אתם עושים עם החניכים הללו? הרמה שלהם לעומת הרמה שאני מבקשת היא נמוכה למדי - החניכים לא ידעו קוריאנית, למשל, לא היה להם גמישות, לא היה להם מה שאני דורשת למבחנים לצהובה אצלי. 
המלצות? האם גם לכם קורה אותו הדבר - שמגיעים ממועדונים אחרים ואינם עומדים בסנדרטים שלכם? 
שוב - כאן החניכים אינם אשמים. אני מכירה את המאמנים ואינני מאשימה את החניכים בגרוש כי הולכים לפי המאמן...
תלמדי אותם כמו את כולם- מהבסיס.
21/12/14 03:52
136צפיות
כל מי שמגיע אליי, ללא יוצא מן הכלל, מתחיל מהבסיס ומשם מתקדמים לפי היכולת האישית של כל אחד. הדבר האחרון שמעניין אותי זה איזו דרגה יש לאנשים במועדונים שלא שלי.
º
21/12/14 09:19
25צפיות
º
סבבה - תודות!:)
22/12/14 23:03
35צפיות
23/12/14 16:07
54צפיות
כעקרון דרגה היא עניין פנימי של מועדונים, דרך של המורה לעודד השקעה באימון.
 
לכן, כל הגדרה של רמה לפי דרגה היא מיותרת.
 
הצעה:
23/12/14 10:20
132צפיות
העבירי אותם מבחנים מסודרים לקביעת דרגתם ע"פ הסטנדרטים הנדרשים אצלך.
זהירות מגניבת ידע, מבחנים מעידים על...
 
למיטב זכרוני למורה שלי ללאו חו לקח כשנתיים מרגע פתיחת בית הספר שלו לציבור הרחב כדי להסדיר את נושא החומר הלימודי הנדרש לחגורה צהובה בצורה שתעמוד בסטנדרטים מודרניים של אבטחת מידע.
 
 
לדעתי מה שאת צריכה לעשות...
26/12/14 12:06
87צפיות
כמובן להשאיר אותם בדרגה שלהם, ולקדם אותם רק כאשר הם עומדים בסטנדרטים שלך. זה אומר שייקח להם זמן מה עד שיעשו את הבחינה שלך לדרגה הבאה, אבל כאשר הם יעשו את זה הם יישרו קו.
 
יניב
º
26/12/14 21:30
14צפיות
אחלה - תודות!
28/12/14 11:41
41צפיות
ותודה למאמנים שענו. :)
מחפש לקנות ציוד מח"ול וחליפה שחורה
22/12/14 06:11
67צפיות
היי
 
אני רוצה להזמין כמה דברים מחו"ל כי באמת חסר לי ואני הרבה זמן מתאפק שלא להזמין. אני מחפש לקנות מחו"ל חליפה שחורה ועוד ציוד כגון נשק( מקלות אימונים, חרב קטאנה, חרבות עץ, ומקלות= ג'ו ובו)
 
מאיפה אפשרי לקנות חליפה שחורה לאומנויות לחימה, חלקה כמה שפחות כיתובים, עדיפות לחליפה איכותית ועבה של ג'יו ג'יטסו, ג'ו ג'וטסו, ג'ודו(בכל זאת רושם למרות שאין בשחור)??? יש למישהוא המלצה וקישור לאתר עדיף מחו"ל כי לא מצאתי בארץ וגם כדי לחסוך עלויות...צריך המלצה גם לאתר וגם לחליפה ואם אוכל לקבל קישור..
 
 
       חוץ מזה מאיפה כדאי להזמין נשק לאימונים כגון: ג'ו, בו, וכל מי חרבות, קטאנה, סכין אימונים, הסתכלתי בארץ ובלשון המעטה ראיתי הבדלי שמים וארץ באיכות
חרבות- רק משחר יצחייק ואופק וקנין
22/12/14 16:25
73צפיות
שני אספנים עם ידע גדול מאוד. אופק מומחה בעתיקות, שחר מתמחה בחרבות לאמנויות לחימה. הם יעזרו לך להשיג את האיכות הטובה ביותר. דבר איתי במסרים לפרטי קשר שלהם.
º
מה לגבי חו"ל ושאר הדברים שביקשתי בבקשה?
23/12/14 05:53
18צפיות
º
הם יעזרו לך בענייני חו"ל וכל מה שתצטרך
24/12/14 14:11
15צפיות
חווית התרשמות מגוג'וריו
18/12/14 19:20
129צפיות
לקראת החג משך אותי חבר לעבודה לבוא ולהיות נוכח בשיעור של קראטה מזרם גוג'וריו אצל מורה אילן אופהיימר.
אני חורג ממנהגי לרשום דעה על מורים בכירים או שיטות.
השיעור עם אילן הייתה החשיפה הראשונה שלי מזה יותר מעשור לאחר קורס מדריכים תחת דוקטור רוני קלוגר.
מעט על אילן עצמו , אילן הוא אדם מאוד נחמד עם הרבה אהבה למה שהוא עושה עם נסיון מהיותו נער בסגנון הגוג'ריו.
לאילן יש קבוצה גדולה של שחורות שמלווה ומתמידה אצלו שנים רבות ללא שמץ של שחיקה ועם עניים בורקות של מאמץ.
אילן סיפר על ההיסטוריה של הסגנון ועל ביקורו בסין בעיר שממנה מסופר שלמד היגואנה ומיאגי את סגנון העגור הלבן בעיר פוזו במחוז פוג'יאן.
אחד הדברים הבולטים בגוג'ו ששונים מקונג פו למשל הוא משיכה לאחור של האגרוף והוצאתו מקו המותן /קו החזה בניגוד לג'אב שאני רגיל לבצע.
אילן נתן הסבר ליתרונות של עמידת חתול ודרקון שבקראטה זה נקרא קוצ'ו דאשי (יפתח לתיקונך) שבאחד יש יתרון לשחרר ללא מאמץ ברך או בעיטה כאשר השני נותן יתרון לביצוע הטלות והפלות.
אני חושב שכל מי שמחפש מעבר לשיטה מעניינת ומסורתית ימצא בקבוצה של סנסאיי אילן מורה וקבוצה מסורה מקסימה ותומכת.
נשמע שנהנית :)
21/12/14 21:12
53צפיות
אני שמח לשמוע.
אם אני לא טועה, התכוונת לשיקו-דאצ'י. לא שמעתי שקוראים לזה עמידת דרקון עד עכשיו.
בכל אופן - אני מאמין שכדאי להתארח במקומות אחרים, ולטעום דברים שונים. לשמור על ראש פתוח זה דבר חיובי.
זה חוב אבוד ישן
22/12/14 10:52
56צפיות
תמיד יצא לי להבטיח לבוא והינה אף פעם לא מאוחר מידי לקיים ולחוות חוויה.
קיבלתי תיקון  טעות והעמידה המדוברת היא נקו אשי דאשי לעומת קו קוטסו דאשי.
אני ראיתי את שיקו דאשי וגם צורה פחות רחבה-עמוקה קיבה דאשי.
אגרוף, אגרוף תאילנדי, MMA, קרב מגע בעכו
18/12/14 14:51
74צפיות
שלום 
אני מתאמן קרב מגע פעמיים בשבוע 
זה לא מספיק, אז הייתי רוצה להתאמן עם כמה אנשים בעכו אחרי שעה 20:30 למשך שעה. 
אימונים לצורך להתקדם בענף ולא בשביל להראות מי הכי חזק. 
גר בעכו צפון
יפים
יש קבוצה בעכו של קרב מגע בשעות שציינת
18/12/14 15:14
58צפיות
צור איתי קשר אני אתן לך פרטים במסר
תודה רבה. יותר מעוניין באנשים שרוצים להתאמן לבד
18/12/14 17:30
61צפיות
ללא צורך בלשלם למורה פרטי. אז גם שעות גמישות יותר
º
אין אנשים בעכו שרוצים להתאמן?
24/12/14 15:56
18צפיות
מחפש אימוני לימי שישי בבוקר (MMA, איגרוף תילנאדי, וכו'...)
07/12/14 16:27
114צפיות
אודה על כל עזרה....
º
תבדוק כאן 052-5000544
08/12/14 07:57
63צפיות
אם אתה מאזור חולון
04/01/15 12:19
16צפיות
אני מעביר ג'יו ג'יטסו ברזילאי בשישי בבוקר בין 9:00-10:30 (בדרך כלל מושכים לכיוון 11:00). קבוצת בוגרים שפויה עם דגש על טכניקה באוירה ידידותית.
אתה מוזמן ליצור קשר. אסף - 054-3970444.
מחפש לקנות סכין אימון=השקפה קצת שונה ואחרת
24/11/14 02:39
179צפיות
שלום
          הבנתי שיש סכינים שמשתמשים בהם באימוני הגנה עצמית וקרב מגע בצבאות של מדינות כמו ארה"ב, צרפת,אנגליה וכו'....הבנתי שהם גם ניתנים לקנייה, מישהוא כאן בבקשה יודע במה משתמשים אצלנו בצבא ובמה בצבאות של מדינות אחרות בעולם? אם אפשר דגם חברה וקישור לקניה?
 
                    
                   איזה סכין לאימון באומנויות לחימה נחשב לטוב ומומלץ? בדרך כלל במה כולם משתמשים ומה נחשב להכי טוב?
 
מה שחשוב זה לא הסכין, אלא לדעת להשתמש בו
25/11/14 14:18
117צפיות
ומה שעוד יותר חשוב, זה לדעת מה לעשות כשאין לך סכין ביד...
בהצלחה ושנהיה בריאים.
º
בכל זאת אולי מישהוא יודע?
25/11/14 14:45
50צפיות
בעיקרון
25/11/14 20:01
130צפיות
בעיקרון אתה יכול להשתמש בסכין אימון שמיוצר מגומי או מפלסטיק שהיא מומלצת.
ישנם כאלה שמשתמשים בסכין אימון ממתכת שהוא בעצם סכין לכל דבר רק שהלהב שלו הוא לא חד רק עדיין כואב וגם יגרום לחבלות ולא ממולץ לאימון.
 
סכיני אימון שונות - לאימונים שונים...
03/12/14 16:59
113צפיות
סכין רכה / מרופדת טובה כאשר מבקשים לעבוד במגע מלא.
סכין מתכתית המדמה סכין אמיתית - טובה לעבודה טכנית המצריכה דיוק... יותר ללחימת סכיניםה ופחות להגנה עצמית.
 
אני אישית אוהב טושים עבים עמ' לערוך קרב חפשי היות ורואים את הפגיעות.
אני גם אוהב אמצעים המדמים כלי דקירה מאולתרים אך שכיחים כגון בקבוקי ספרייט ירוקים קטנים מפלסטיק: אותם ניתן לחתוך עמ' שיתנו תחושה של בקבוק זכוכית שבור...
 
 
º
אהבתי! (בעיקר את הרעיון עם הבקבוקים )
03/12/14 19:49
26צפיות
º
ת'שמע, אם כבר מבוסס מציאות...
07/12/14 07:39
29צפיות
º
יש לך מורה לאימון עם הסכין, מה הוא ממליץ?
26/11/14 11:06
59צפיות
º
27/11/14 00:24
22צפיות
שאלה בנושא חוקיות סכין קפיצית מבוססת מנופים
23/12/14 10:39
29צפיות
בזמנו מצאתי לרכישה סכין קרבית של kershaw שמתפקדת כסכין קפיצית (נפתחת ע"י האגודל בקלות ובמהירות) אך במקום קפיץ היא מבוססת על סדרה של מנופים. האם היא חוקית? מישהו יודע מהן ההגבלות החלות על סכין קפיצית רגילה וסכין שאפקטיבית היא קפיצית גם אם היא ללא קפיץ?
 
תודה מראש,
 
אלון עוז
אם היא אינה עם קפיץ - אז היא אינה קפיצית.
23/12/14 15:40
30צפיות
אבל הביעה שלך עלולה להתעורר עם כל סכין בה הלהב ננעל לאחר פתיחה (ז"א שיש נצרת בטיחות).
חוקי / לא חוקי: זאת אינה השאלה, כי החוק   כללי - שלא לאמר מעורפל משהוא... 
 
הסתבכותך או מניעתה: מצויים בחסדי ההסבר שתיתן כ"עילה סבירה" לנשיאת הסכין במקום ובזמן בו תיבדק... ולהתרשמותו האישית של השוטר   שיבדוק אותך ושל החוקר שיקבל אותך  - היה ותילקח אל תחנת המשטרה...
סכיני אימון
21/01/15 13:11
1צפיות
אני יודע שב-XWEAR ברמת גן הם מחזיקים גם סכיני אימון,מגומי ומפלסטיק.
 
www.xwear.co.il זה האתר שלהם והם יושבים ברא"ה 41 ברמת גן.
ספורט לחימה ואומנות לחימה
23/11/14 15:59
203צפיות
האם שמעתם משהו על זה שהאגרוף תאילנדי יהיה בעתיד באולימפיאדה? אם כן אז מה אתם חושבים על כך?...לדעתכם זה לא יהרוס וירסן אותו?...בתקופה שלנו יש הרבה אומנויות לחימה שעברו שינוי וריסון והפכו בעצם לספורט לחימה יותר מאשר אומנות לחימה כמו הקראטה והטאקוונדו והג'ודו שהגיע מהג'יו ג'יטסו...הג'יו ג'יטסו למשל לפי מה שידוע לי היא רק להגנה עצמית ולא קשורה לספורט וגם לגבי האיגרוף התאילנדי אז לפני שהוא הפך לכזה אז הוא הגיע מהמוי בוראן שהייתה אומנות לחימה ולא ספורט לחימה...אני חס וחלילה לא מזלזל בשום אומנות או ספורט לחימה ואם טעיתי בדברים שרשמתי אז מתנצל...פשוט רציתי לשאול מה דעתכם על השינוי הזה והאם גם ספורט לחימה יכול להיות יעיל כמו המקורות שלו?...
ספורט לחימה וטאקוונדו
23/11/14 16:39
131צפיות
דבר ראשון - אני חושבת שספורט לחימה אינו יעיל כמו המקורות שלו. השאלה שלך מאוד במקום. בספורט לחימה שנולד מתוך אמנות לחימה יש בחירה במערכת חוקים ואז הבנייה של הספורטאים בהתאם למערכת החוקים. כדי לייצר ספורטאי צמרת יש צורך לזקק עבורו רק את הכלים הרלוונטיים והטכניקות הרלוונטיות מתוך אמנות הלחימה. ההכשרה של ספורטאי היא מורכבת כל כך ומדוייקת כל כך כך שאין טעם לבזבז את זמנו או את זמנו של המאמן על טכניקות שלא יבואו לידי ביטוי בתחרות, וכך גם לא על צדדים שלמים של אמנות הלחימה שאינם באים לידי ביטוי בתחרות ספורטיבית. (מדובר כאן בענפים שהופכים להיות ספורט אולימפי, ומכאן שהכשרת ספורטאי הופכת להיות עניין כספי - מבחינת השקעה ומבחינת הכנסה).
 
לגבי טאקוונדו - למרות שבמקומות רבים נטען שמקורו של הטאקוונדו בשיטות לחימה כאלה ואחרות, למעשה (על פי הידע שאני אספתי בכל אופן), מדובר באמנות לחימה שנולדה כדי להיות ספורט אולימפי. אמנות הלחימה היא צעירה, ומלכתחילה נוצרה בכדי להיכנס לאולימפיאדה ב1980 שנערכת בסיאול (בתקופה זו היתה הפריבילגיה של מדינה מארחת להציג ענף ספורט חדש כענף נסיוני ולהכניס אותו לפול של ענפי ספורט שנבחנים כקבועים. ב1988 הוא הוצג כענף נסיון, וב2000 כספורט אולימפי.). מערכת הדרגות, ואף הקאטות, נוצרה כדי לענות לדרישה של יצירת ענף לחימה קוהרנטי לאומי עבור קוריאה, ולהפסיק את שיטת בתי הספר הקטנים ואמנויות הלחימה הרבות בקוריאה. כתוצאה מכך גורשו מאסטרים רבים ולימדו את השיטות שלהם בחו"ל, עד שהורשו לחזור בסביבות שנות ה2000. כך שלמעשה מתחילת דרכו נוצר הטאקוונדו לצורך הקרבות בזירה, וקרבות תחרותיים, ובעצם לא עבר שינוי מהותי, אלא התאמות ושינויים בחוקה ובדרכי האימון כדי להגשים את מטרתו.
(יש נקודות מבט אחרות על העניין, כמו בכל דבר).
 
2 שאלות
23/11/14 16:49
94צפיות
לגבי מה שאמרת על הטאקוונדו אני מניח שאתה מתייחס לסגנון האולימפי wtf...אך ישנו גם הסגנון שנחשב יותר מסורתי שהוא ה itf...האם גם הוא נוצר לצורכי ספורט ולא להגנה עצמית?...שאלה שנייה היא, רשמת שספורט לחימה אינו יעיל כמו המקורות שלו...אבל תמיד חשבתי לעצמי שאם יש טכניקות שנוצרו להגנה עצמית ולפציעה וגרימת מוות באומנויות לחימה אז אם האדם יכול לפצוע או להרוג בעזרת טכניקות שלמד אז מדוע שלא יוכל להשתמש בזה בזירה של mma למשל?...לדוגמא, הרבה פעמים רואים בקרבות mma שלוחם אחד חונק את השני או מבצע עליו בריח כלשהו על יד או רגל ואז הלוחם השני דופק עם היד כי הוא נכנע...אז גם באומנות לחימה שלא נוצרה לתחרויות מלמדים טכניקות שנועדו במקור לפציעה ולמוות כמו בריחים כאלו למשל ובכל זאת אין בהן תחרויות כי המאמן אומר שזה נוצר לפציעה והריגה...אז אם אתה יכול לפצוע ולהרוג בעזרת טכניקה אז אתה בטוח יכול להכניע מישהו בתחרות mma אתה לא מסכים?
מוסיף
23/11/14 16:52
87צפיות
לא התכוונתי לרשום חלילה שהמטרה באומנות לחימה זה איך לפצוע או להרוג, כמובן שהכי חשוב להימנע ממצבים אלימים ולנסות לגרום נזק הכי קטן לתוקף אם בכלל...כוונתי הייתה שיש אומנויות לחימה מסורתיות שהטכניקות בהן נועדו לגרימת פציעה או מוות לפי שידוע לי...
למה "חלילה"?
24/11/14 13:22
82צפיות
או שחשבת ש-"אמנויות לחימה" נועדו למטרת כתיבת שירה מודרנית, או התחמקות מיתוש הים-התיכון?
º
24/11/14 13:42
10צפיות
º
24/11/14 15:41
8צפיות
תיקון
23/11/14 16:57
52צפיות
את**...לא אתה 
בכל אומנות לחימה או ספורט לחימה קיים סיכון/יכולת לפצוע או
23/11/14 19:23
93צפיות
אדם ,בקראטה למשל יש כמות מכות לא מבוטלת שמטווחת נק תורפה שפגיעה משמעותית בהן עלולה לגרום לתוצאות המוזכרות מעלה , כמובן שבתחרויות לא משתמשים בהן והן אסורות בשימוש כי מאוד קשה לשלוט בעוצמת המכה וכל גוף מגיב אחרת (ובסוף לא ישארו מתחרים)לכן הוחלט לנפות החוצה טכניקות וסוגי מכות מסוכנות ,למרות שבתרגול מסורתי בהחלט מבצעים אותן בתוך קיהון וקאטה, כמו כן בג'ודו היו בעבר טכניקות שהיו עלולות לפגוע קשה במתחרה כגון גרירת בריח מעמידה לקרקע ואסרו אותן עקב פציעות של מתחרים ולמרות זאת חניקות עדיין מותרות עד למצב איבוד הכרה אם היריב לא נכנע....ראה את קרב הניצחון של ירדן ג'רבי ,כנ"ל בג'ו ג'יטסו ברזילאי אנשים נפצעים ונחנקים בתחרויות אבל בד"כ זהו שיקול המונע מתוך מאבק ליציאה מטכניקת היריב ,אגו וגם קצת טמטום (לא ספציפית לג'ו ג'יטסו) אם היריב נעל אותך כמו שצריך הוא היה טוב יותר ויש לכבד זאת ,בגלל שזה לא קרב לחיים ולמוות חכם יותר להכנע ולחכות בסבלנות לתחרות הבאה בלי לחזור עם נזקים הביתה ,
העקרונות לגרימת נזק קיימות בכל אומנות לחימה או ספורט לחימה , נכון להיום האלים ,האפקטיבי והמתירני מכולם בזירה זו שיטת הMMA המערבת טכניקות עמידה ,הטלה ועבודת קרקע בתוך זירה אחת בשילוב עם עבודת הכנה הכוללת חישול גוף מאסיבי וכושר גופני גבוה מאוד (מקצוענים) ובזאת טמונה עליונות השיטה אבל היא רלוונטית לתנאי זירה של MMA אם לוחם MMA יכנס עם ג'ודוקא או קראטקה לזירה תחת החוקים הנהוגים באותו ארגון אין לו סיכוי גדול מידי לזכות ,כמובן שיש אנשים מוכשרים ויוצאים מהכלל שזה לא יתפוס לגביהם.
לענייננו ,הרבה מהנראה בזירת הMMA לקוח מאומנויות הלחימה המוזכרות מעלה ועוד אבל צריך לזכור שלטכניקה יש 2 צדדים בין אם היא קטלנית או לא ואם 2 אנשים מיומנים נפגשים בזירה עם שופט אין הרבה סיכוי (קיים אבל נמוך) שתפגוש טכניקה שתגמר ביותר משבר ,פריקה וכיו"ב ואכן הרבה תחרויות מסתיימות בהכנעה הרי MMA הוא בסופו של דבר mix marshel arts .תערובת של האומנויות שהוזכרו מעלה ועוד כמה שלא הוזכרו ,לידיעתך דווקא בהאבקות (הצגה) כמו WWF בהן יש שיתוף פעולה של הצדדים היו מקרי מוות כתוצאה מפעלולים שלא צלחו ולא ממכות מוות למינהן.
טכניקות מסוכנות
23/11/14 20:53
81צפיות
הטכניקות המסוכנות באמת הן אלו שאין בהן זמן להיכנע. לדעתי בכל אופן. כלומר - טכניקה שבאמת מיועדת לגרימת נזק קשה היא טכניקה מיידית, מהירה, שלא משאירה מקום לתמרון, כניעה או התחמקות. אלה טכניקות שדורשות מיומנות מאוד גבוהה, דיוק מאוד גבוה, שליטה מוחלטת והמון שנות אימון. כאלה לא תראה בזירה, פשוט כי כמו שאמרו כאן, לא ישארו ספורטאים. 
באותו אופן - קרב אפקטיבי של לוחמים מיומנים יהיה מאוד מאוד קצר. כשאתה משתמש באמנות הלחימה כדי להציל את עצמך אין לך זמן לשטויות, אין לך זמן לשבור אפים, זה לא מעניין. יש טכניקות אחרות קצב עבודה אחר, ובהתאם, לוחם גם לא יכול להרשות לעצמו לחטוף. בMMA הם חוטפים המון. כאשר מדובר בטכניקות שאינן מותאמות זירה מה שיקרה זה לא שבר, חבלה או חתך בפנים, מה שיקרה הוא אובדן הכרה מיידי, פריקה של מפרקים גדולים, מכות פנימיות הגורמות לדימומים מסכני חיים וכן הלאה. 
 
לגבי ה ITF, אני לא מומחית גדולה כל כך לתחום. אני גדלתי על ברכי ה WTF. ה ITF מסורתי יותר, פחות מרוכז בפן התחרותי נטו ולכן שונה במבנה שלו. מעבר לזה המומחים יצטרכו להשיב לך.
אבל...
23/11/14 21:12
63צפיות
אבל שבר, חבלה או שבירת אף זה דברים רציניים מאוד שנגרמים מלימוד של טכניקות ולומדים את זה בספורט לחימה כמו שבאומנויות לחימה קלאסיות...איזו עוד טכניקות מבצעים שלמשל ב mma לא מלמדים?...ההבדל היחיד שאני יכול לחשוב עליו זה רק זה שבקרב mma יש שופט שיעצור את הלוחם ובמציאות אף אחד לא יעצור אותו...מעבר לזה אלו אותן הטכניקות אם איני טועה...לא?
שבר חבלה או אף שבור הם די שוליים....
23/11/14 21:50
88צפיות
בגדול הרעיון הוא לנטרל יריב. באופן מוחלט לנטרל, כלומר להביא אותו למצב שהוא לא יכול להזיק לך יותר. כדי לעשות את זה אתה צריך לגרום לנזק מאוד משמעותי בטכניקה בודדת. אנשים עם אף שבור, עם חברה, עם יד או רגל שבורות, יכולים להמשיך - תראה בקרבות MMA, או טאקוונדו. מגוון הטכניקות באמנויות לחימה הוא אדיר, אין לך מה להניח שבMMA אתה רואה את כל המגוון שיש. אתה רואה שם טיפה מהים. 
ההבדל בין קרב אמיתי של אמני לחימה לבין קרב MMA הוא אדיר, השופט הוא ההבדל הקטן ביותר שם
מסכים אבל
23/11/14 22:18
62צפיות
מסכים איתך אבל אמרת ש "אנשים עם אף שבור או חבלה או יד או רגל שבורות יכולים להמשיך"...האם זה תמיד נכון?...כי נראה לי שבן אדם ששברו לו את האף בקרב רחוב או שברו לו יד לא ימשיך לנסות להילחם, אלא ישב ויסבול מכאבים במקום שלו...כי בכל זאת זה לא שריטה שבמקרה כזה אפשר להמשיך קרב...וגם אם כן אז הוא יוכל להמשיך את הקרב אבל יהיה ממש מוגבל את לא מסכימה?
טעות בידך ,אדם מלא אדרנלין לא מרגיש את היד השבורה כמו שאתה
24/11/14 02:02
80צפיות
חושב ובהחלט יתכן שימשיך להלחם אח"כ הוא ירגיש הכל.
24/11/14 15:41
40צפיות
היה בחור שהתאמן אצלי שהמשיך להילחם עם שאברייה נעוצה לו בגב (בשכמה).  גילה את זה רק כשהסתיים האירוע.
אין בעיה להמשיך להילחם עם שבר או חבלה
24/11/14 10:06
68צפיות
אני, שאני באמת לא עד כדי כך גיבורה גדולה, ובסיטואציה של קרבות זירה או מבחנים, המשכתי עם שברים (קטנים, אבל כואבים לאללה). נכחתי בלא מעט תחרויות בהן מתחרים ברמה בינלאומית המשיכו קרב (ולעיתים ניצחו) עם רגל שבורה ובטח עם יד שבורה, עם אף שבור לא, כי אצלנו עוצרים קרב אם יש דימום שלא נעצר). בסיטואציה של רחוב, חלק מהכאבים לא מורגשים, וחלקם פשוט לא חשובים. אם היד שבורה נלחמים עם היד השניה. אם האף שבור, קשה יותר לראות (העיניים דומעות), וזו בהחלט פגיעה, אבל זה נחשב כריכוך ולא כמכה שסוגרת את הפינה. וכמו שראית ב MMA, הרבה מאוד אנשים יכולים להמשיך להילחם כמו חיות עם אף שבור. לעיתים הם גם יותר כועסים ולכן יותר מסוכנים. 
טכניקות בהן לא משתמשים בMMA
24/11/14 01:59
101צפיות
עקירת עיניים , נשיכה של אזורים כמו צוואר ואף , מכת יד פתוחה לכיוון הגרוגרת או צד הצוואר ,תלישת אזניים ,שבירת אצבעות ,  בעיטות מכוונות למפשעה (בתחרויות בד"כ שזה פוגע זו לא היתה המטרה המקורית) ....להמשיך ....... יש אינספור שיטות להשבית אדם אבל רובן מתאימות למצב בו קיים איום אמיתי על חייך בזירה זה לא עובד כך.
º
אוקיי אתם צודקים
24/11/14 03:30
28צפיות
ההבדלים בין ספורט לחימה, ואומנות לחימה.
24/11/14 08:25
117צפיות
מסכים עם כל מה שכתבו לפני חיים ו, yoja kwan אבל יש עוד נקודה חשובה שברצוני להעלות.
דרך האימונים של ספורט לחימה היא אמורה להכשיר את המתאמן בדרך הקצרה ביותר להיות מוכן לעלות על הזירה.
דרך האימונים של אומנן לחימה היא לרדת לפרטים הקטנים ביותר ולא רק בטכניקות אלא גם ביכולות הגופניות ואפילו ביכולות האנרגטיות באומנויות מסימות.
כלומר ההכשרה של אומן לחימה עשוי להיות ארוך בהרבה עד שהוא מגיע ליכולות הגבוהות אבל כשזה בא זה בא בגדול!
השאלה מי יותר טוב במצב של קרב לחיים ולמוות, או על הזירה היא לא רלוונטית כי פעמים רבות זה תלוי יותר בלוחם ולא בשיטת האימונים שלו או הענף שהוא שייך אליו 
אתן דגמה מעניינת ישנם מרכזים שניתן לגשת שמבחנים לחגורה שחורה אחרי 4 שנים ויש מקומות שאפילו פחות. 
לעומת זאת יש מקומות שרק אחרי 10 שנים הם מאפשרים לגשת למבחנים לחגורה שחורה (אגב אצלנו איפה שאני מתאמן זה לוקח מסביב ל 15 שנה ויותר עד שמגיעים לדרגה הבחירה ). זה לא בגלל שבמקום אחד מגיעים ליכולות גבוהות יותר מהר, אלא הסיבה היא שיש מקומות שלומדים יותר לעומק את כל הפרטים הקטנים. 
 
לגבי האיגרוף תיילנדי אני לא יודע אם הענף יוכר בעתיד כספורט אולימפי או לא, אבל  לדעתי במידה שכן לא יהיה שינויים מהותים בשיטה כי מזמן האיגרוף תיילנדי הוא נמצא בקטגוריה של ספורט לחימה תחרותי. 
דרגות אינן אחידות - לכל שיטה ומועדון גישת דירוג שונה
24/11/14 08:53
74צפיות
 
מהקריאה של ההודעה ניתן לחשוב כאילו שדרגות (חגורה שחורה למשל) הן בעלות משמעות אחידה ביחס לרמה טכנית, אלא שדרגות אינן אחידות - בכל שיטה ומועדון הדירוג שונה, ומתייחס לדברים שונים.
 
היה בהיסטוריה שרשור בו סיפרו על מורה שהתייחס להתקדמות כקריטריון חשוב יותר לדרגה מהרמה שהוצגה (ולא העביר תלמיד מצויין שלא התקדם בעוד שקידם תלמיד טוב פחות שכן התקדם), ואני מכיר גם קריטריונים נוספים בהענקת דרגה (לא חובה להעמיד את אותו סף לצעיר בן 20 ולמבוגר בן 60 ...)
 
אמיר
נכון בדיוק כך.
25/11/14 08:34
51צפיות
זה העיניין שרציתי להביא לכאן.
וזה רק אחד ההבדלים בין האומנויות המסורתיות לבין האומנויות המודרניות.
º
מותר לשאול במה אתה מתאמן?
24/11/14 16:21
29צפיות
השיטה שאני מתאמן
25/11/14 08:40
114צפיות
השיטה נקראת " סטון נאן" השיטה שלנו משלבת את שלושת אומנויות הלחימה הפנימיות של הסינים, ולמעשה אנחנו לומדים את שלושתם בנפרד בזה אחר זה. המתחילים נדרשים להגיע לרמה גבוהה של טאי צ'י ולאחר מכן מוסיפים על אימוני הטאי צ'י גם את סיגנון השינג אי ולאחר שיש לנו שליטה טובה בשתי השיטות הנ"ל אנחנו לומדים את הפה קוואה בקיצור לימודים שנמשכים על פני שנים רבות. אבל התוצאה שווה את הסבלנות.
״אמנות לחימה״ הוא מושג רחב. ספורט לחימה נמצא בתוכו
24/11/14 08:42
88צפיות
סליחה על הסטיה מהנושא העיקרי.
המושג ״אמנות לחימה״ הוא מושג רחב שכולל בתוכו את כל ענפי אמנויות הלחימה - גם את הספורטיביים שבהם.
 
ולגבי ״קילקול״ - לדעתי אכן, לצד הפרסום והעלייה במספר המשתתפים, קיים סיכוי יותר מסביר לכך שבמקומות בהם מתמקדים בצד התחרותי, יקרה מה שקרה לענפים אחרים לאחר שהם התקבלו רשמית לאולימפיאדה.
 
 
אני לא רואה סיבה למה לא
24/11/14 10:15
98צפיות
מהמעט שאני יודע על איגרוף תאילנדי, גם כיום קיימים בו הרבה חוקים ואיסורים (מסיבות ברורות ומובנות). אז אני לא רואה מניעה מהכנסתו לאולימפיאדה (אולי בתוספת עוד מספר חוקים ואיסורים).
כפפות mma מסריחות
23/11/14 05:58
111צפיות
למישהו יש טיפ מה לעשות נגד כפפות mma מסריחות.
בניגוד לכפפות אגרוף לא יכול להכניס טלק בפנים כי הן פתוחות.
º
לכבס כביסה עדינה, לנגב ממים ולשמן קלות במשחת נעליים שקופה.
07/12/14 07:42
29צפיות
לכבוד שבת - סרטון
21/11/14 16:33
161צפיות
חלק מההדגמה שעשינו בשבוע תרבות יפן בירושלים.
אשמח לתגובות (גם ביקורות (בונות!!) יתקבלו בברכה).
אהבתי את השימוש שעשית בקטלבלס
30/11/14 09:59
44צפיות
האם אתם משתמשים כיום בקלבלס או בדאמבלים כדי להחליף השימוש המסורתי שנעשה בכד ובשישי?
,תודה :) אני משתמש במה שאני יכול
הודעה זו מכילה תמונות
30/11/14 12:31
68צפיות
אנחנו משתמשים בנוסף לכלים המסורתיים בדאמבלים וקטלבלס בשימוש ה"נכון" שלהם, בנוסף עבודה שמותאמת לקראטה.
בסרטון הזה השתמשתי בקטלבלס כמו שמשתמשים בכלי שנקרא "סאשי", שהוא מאוד דומה בצורה שלו (התמונה המצורפת היא של אישי-סאשי - סאשי שעשוי מאבן - יש כאלה גם ממתכת).
אני לפעמים משתמש בדאמבלס כתחליף לכדי-אחיזה (ניגירי-גאמה) מתוך הכרח - אין לי מספיק כאלה עדיין ):
כנ"ל לגבי משקולות קרסול במקום טצו-גטה: סנדלי מתכת שמשמשים לחיזוק הרגליים.
לגבי צ'ישי - אין לו תחליף :) וברצינות - יש לי מספיק כאלה וקל להכין אותם. הדרך היחידה שאני חושב שאפשר ליצור להם תחליף בעזרת כלים מודרניים היא לקחת משקולת מוט (הכוונה ל-bar weight) קטנה ולהוריד לה את המשקולות מצד אחד. 
ishi-sashi
tetsu-geta
אגב לגבי שישי וסאשי
הודעה זו מכילה תמונות
30/11/14 12:42
61צפיות
הסינים בשוואי ג'יאו משתמשים בכלי הזה שלא ידוע לי איך הוא נקרא בסינית.
אני משער שהוא הגיע מסין לאוקינאווה והוטמע בקראטה כשיטת אימון נפוצה.
לגבי שישי אני זוכר כשראיתי את הסרט רוחו של לוחם שמדבר על קראטה בארץ לפני עשור יהודה פנטנוביץ המנוח שהיה ראש האירגון
שלכם בארץ בנה שישי מאולתר ממקל שמחובר לקופסא של נס קפה עלית שנראה שעשתה טוב את העבודה.
בדיוק
30/11/14 13:39
48צפיות
זה בדיוק שישי (או צ'ישי) - מקל שמחובר למשקולת בצד אחד. זה לא משנה ממה היא עשויה :)
וראיתי סרטונים של סאשי בסין. זה בהחלט הגיע לאוקינאווה משם.
º
זה נראה שקראטה זה יותר נפוץ ונשמר מאשר בקונג פו לסוגיו
30/11/14 14:30
23צפיות
אני חושב שזה מאוד תלוי בשיטה
30/11/14 20:04
47צפיות
גם של קראטה וגם של קונג פו.
אני לא חושב שיש הרבה דוג'ואים של שוטוקאן (למשל) שמכירים את הכלים האלה.
אולי זה בגלל היפניזציה שהשוטוקאן עבר
01/12/14 10:38
47צפיות
ידוע לנו שבגלל גל הלאומיות הקיצוני ששטף את יפן בין שתי מלחמות העולם עד לכיבוש האמריקאי כל דבר שנחשב זר היה מוקצה.
פונאקושי שינה את הקנגי מיד טאנג לשם יותר יפני שהוא המושג שמוכר לנו כיום כקראטה על מנת שיהיה לו יותר קל להפיץ את השיטה שלו
ברחבי יפן עצמה.
אני משער שגחלק מהתהליך שכלל השמטה והוצאה של הרבה אלמנטים ועידון של הקראטה הוסר השימוש בכלים מסורתיים לפיתוח גוף וכוח.
אני מסכים לגבי המושגים
03/12/14 20:07
29צפיות
הרבה מהשינוים בשמות של השיטות והטכניקות, בנוסף לשיטת הדירוג והחגורות קרו בגלל הרצון להיכנס לרשימת אומנויות הלחימה הרישמיות של יפן.
עם זאת, אני לא בטוח שהמעבר ליפן הוא מה שגרר את איבוד הכלים. כנראה זה קשור לאופי האימונים - שהפכו לאימונים באוניברסיטאות, מה שגרר קיצוץ אלמנטים מסוימים מהקראטה.
פונאקושי (אבי השוטוקאן) הכיר בוודאות את כל הכלים האלו.
 
אליבה דה מושגים
08/12/14 16:15
23צפיות
שמתי לב שהסימניה הישנה של הקראטה 唐手 שמתורגמת ליד טאנג מבוטאת ביפנית כ Tō-te.
המונח קנפו 拳法 שרבים משתמשים לתאר את השיטות הסיניות שלמדו מייסדי הקראטה והביאו לאוקינאווה מבוטא ביפנית כ ボクシング .
יצא לך לשמוע התייחסות של האוקינאווים למושג קנפו או להתקל בהגייה בצורה הלועזית שלו או שרק הם משתמשים במונח קראטה?
יצא לי לשמוע קצת על קנפו באוקינאווה
09/12/14 18:52
28צפיות
ההתייחסות העיקרית הייתה לאומנות לחימה שנקראת שורינג'י קנפו (וגם זה רק מעט).
רוב הקנפו שמוכר במערב, עד כמה שאני יודע, הגיע מארה"ב.
ボクシング שמעתי רק כהתייחסות לאיגרוף מערבי.
Flix
פורום תיירות ספורט

אוהבי ספורט?

בואו לדבר על זה בפורום תיירות ספורט לפרטים נוספים היכנסו!>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה