בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

 


שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial

ברוכים הבאים!

פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז", חוקי הפורום  נובעים

מניסיון של שנים ונועדו לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים

אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.


מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.

כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

 

שלכם

 ההנהלה


 


בחירת אמנות לחימה מעל גיל 40
01/09/14 18:35
77צפיות

שלום לכולם,

זה לא יהיה קצר, כנראה כי לא מצאתי את התשובות בעצמי, וחיפשתי.

עברתי על הפורום, קראתי, השכלתי, בדקתי אתרי אינטרנט, אפילו הייתי בשיעור נסיון (לא אציין את המקום  - לא הרגשתי שהוא בשבילי).
לפני 15 שנה התאמנתי כשנתיים בטאיקוונדו, ועזבתי בגלל פציעה מאגרוף שנתתי חזק מדי בזוית לא טובה, ועבודה שגזלה את מירב זמני. אלו היו זמנים אחרים, והראש גם.

אני בכושר פיזי לא רע לגילי (נאמר בין 40 ל-45:)), רץ כ-3 פעמים בשבוע כ-5 קמ, מתאמן בחדר כושר, אם כי בעצימות בינונית לשמירת הכושר והבריאות, אבל זה כבר לא זה. הברכיים לא מה שהיו אבל חייב אירובי, ואימוני משקולות חשובים לשמירת מסת שריר אבל מעבר אין בהם ערך מוסף מעבר ואין עניין. יש לי מודעות גבוהה לתזונה וספורט מגיל צעיר אולי בגלל שאני ממש לא ספורטאי ולא בנוי מי יודע מה, לכן חייב לפצות על הגנים (מסת שריר נמוכה - רזה) ולשמור.

מחפש אמנות לחימה פרקטית, גם לרחוב, שנותנת אימון פיזי טוב, וגם אימון מנטלי (אני מודע להשפעות המנטליות וחשיבותן). קאטות מעולם לא עניינו אותי, ואני לא אדם רוחני (מכבד כל אמונה או השקפה).

קראתי הרבה, ראיתי סרטוני יוטיוב, נכנסתי לאתרים. בתור הרצלייני אני מחפש משהו קרוב אלי.

ראיתי שבמכון אמיל בכפר שמריהו יש MMA black belt עם הגר פיינברג. נראה מעניין, והבנתי שהגר שמה דגש על איגרוף וקראטה, כלומר לא ממש MMA רק שיש שם גם קאטות של שוטוקאן (אותי לא ממש מעניין). האם  הקבוצה שם כוללת אנשים מעל גיל 40? (קבוצת בוגרים בוגרת, לא בני 18-28) הבנתי שבת"א יש קבוצה רצינית ומגוונת, אבל מה לגבי הרצליה? מה דעתכם על השיטה ועל הקבוצה שם?
ראיתי שבבלי ת"א איתי ליבוביץ מאמן BJJ, וזה סניף של קומיטה (אימון של שעתיים וחצי פעמיים בשבוע - האמנם שעתיים וחצי? בכל מקום זה שעה, שעה פלוס), אבל לא הצלחתי להבין את התועלת של השיטה ברחוב. הרי בחיים האמיתיים ירידה לקרקע (לא על מזרון) נדירה, ומסוכנת מאוד אם יש יותר מתוקף אחד, היא מחוייבת מציאות בזירה, אבל BJJ בזירה זה אחד על אחד על מזרון עם חליפה, ובחיים זה אחד מול אחד או לרוב מול יותר מאחד בעמידה או בתנועה עם ג'ינס נעליים וטישירט. לכאורה ברחוב כשאין ברירה צריך לדעת לשחרר כמה מכות ובעיטות מהירות ולברוח אם אפשר. אני מודע לכך שהיתקלות ברחוב קוראת אם בכלל פעם בחיים, אבל הפעם היחידה הזו יכולה להיות גורלית\מכרעת והסביבה שלנו נראה שהופכת להיות אלימה יותר.
ראיתי שבארנה הרצליה, אצל אלון רצון יש CMA, אבל לא ברור אם הקבוצה כוללת אנשים בגילי, ומה השוני בינה לבין MMA (רבות מהשיטות נראות אותו דבר - לחימה משולבת כשאצל כל אחד הדגש קצת אחר, למעט BJJ שזה כמעט 100% קרקע).

כמובן, לא ברור אם בגילי זה בכלל רצוי או נכון להכנס לאומנות לחימה מגע מלא, ממה שראיתי רוב המתאמנים זה חברה צעירים ומעט משוגעים לדבר שורדים מעל גיל 35 (אישה, ילדים, עבודה, אין זמן ואין כח). קראתי בכמה מקומות בבלוגים אמריקאים שעדיפה אמנות לחימה רכה יותר, או פחות מועדת לפציעות (מסכים לגמרי, לא מחפש להפצע או לפצוע), אז יש דיסוננס מסויים בין רצוי לנכון או עדיף (וגם שמעתי מצד שני שזה שטויות וזה תלוי בבן אדם, ובמאמן שלו... אני רוצה לקצר את החיפוש אחרי המאמן והקבוצה לכן אני כאן).

כמובן שאיכות המתקנים גם חשובה. ישנם מכונים ששם מתאמנים בשטח קטנטן על מזרונים ניידים דקים שמחברים לצורך האימון, וישנם מכונים עם שקים, עם רצפת מזרון קבועה וכו'.

ללא ספק המאמן מאוד מאוד חשוב, ואני מודע לחשיבות ולטענה שהמאמן יותר חשוב מהשיטה, אבל גם השיטה חייבת להתאים לגיל, ליכולות ומנסיוני אפילו למבנה הגוף, שעל זה לא מצאתי התייחסות בפורום (מכיר את האמרה שכל אחד יכול בכל גיל, כל מכון ומאמן מנסה לשווק את עצמו, השאלה כמה זה נכון אחר כך).

אני גבוה ורזה. מבחינת כח יחסית לגובה אפשר לומר שאני חלש פיזית. מנסיוני עם ספורט במשך השנים, למסת שריר יחסית לגובה יש השפעה משמעותית על הצלחה בענפי ספורט שדורשים כח. BJJ להבנתי יתאים יותר לנמוכים ומוצקים יחסית, וזה גם מה שסיפר לי מישהו שמתאמן בזה, גם מבחינת המנוף הוא הרבה יותר יעיל כשהיחס קטן יותר. גם הסיכון לפציעות גבוה יותר כשמסת השריר נמוכה יותר (גם פגיעה, גם ספיגה, גם נפילה וכו) השאלה מה יכול להתאים לאדם מעל 40, בלי מסת שריר משמעותית עם כושר התחלתי סביר פלוס אבל ברמת חדר הכושר, לא גמישות או כח מתפרץ.

המטרה למעשה להכנס לזה לטווח ארוך, ללמוד, לשמור על הבריאות והכושר ומאוד חשוב גם להנות (ההנאה מרכיב מפתח שאי אפשר בלעדיו). תחרויות מעולם לא עניינו אותי, וגם קרבות זירה לא, אני לא מחפש את התחרות אלא את התועלת הפיזית מנטלית, ולא לבוא לחטוף מכות ולצאת עם פציעות וסימנים סגולים (הייתי שם לפני 15 שנה, עברתי מזמן את השלב הזה בחיים), וכמו שציינתי - את סביבת הגיל וחשיבות איכות הקבוצה שתאפשר להתמיד לאורך זמן. 

תודה, אורן
 
מעל גיל 40, זמן ההתאוששות מפציעה ארוך בהרבה מאשר בגיל 20
01/09/14 22:07
60צפיות
גם איכות ההתאוששות עלולה להיות שונה מהותית.
 
לשמור על כושר, בריאות והנאה זה חשוב מאוד.
אפשר להגיע לזה בעזרת ספורט לא תחרותי (אולי במקום משקולות תעבור ל TRX. אפשר בשילוב עם קטל-בל. עולם חדש ושונה...)
אפשר להגיע לזה בעזרת אומנויות לחימה רכות. אפילו בסגנון של טאי-צי' וקרובי משפחתו.
או בעזרת יוגה/צי-קונג
סך הכל יש הרבה דרכים שונות להגיע למטרות שהצגת.
אומנות לחימה שמשלבת מגע מלא, תגרום לסימנים סגולים בשלב כזה או אחר וכנראה גם לפציעות אימונים כאלה ואחרות.
נקע מהסוג שהיה עובר תוך פחות משבוע בגיל 20, המשיך להטריד אותי במשך מספר חודשים בגיל 40+
 
--
לדעתי
 
º
01/09/14 22:25
15צפיות
בלי פחד, עם שלווה - בעיני המפתח
02/09/14 10:12
42צפיות
זכיתי לאמן קבוצה של אנשים בגיל שלך במשך זמן רב, טאקוונדו, מרשה לעצמי להגיב מתוך הנסיון, בתקווה שזה יוכל לסייע. 
 
פציעה כמו שתיארת שקרתה לך לפני 15 שנה יכולה לחזור על עצמה בקלות, העניין הוא לא אמנות הלחימה אלא אתה - עד כמה אתה ממהר להגיע לעוצמות גבוהות של עבודה ומגע, ועד כמה יש לך סבלנות ללמוד לאט ובשלווה כדי להתחזק, לשפר טכניקה ולהעלות עוצמות באופן מדורג. אתה יכול להיפצע ככה בטאקוונדו או בטאי צ'י באותה מידה - אם לא תהיה קשוב לגוף שלך ותיתן לרצון שלך ללמוד מהר ולהרגיש את האדרנלין של עבודה בעצימות גבוהה לנהל אותך, אתה תיפצע וכמו שאמרו כאן לפני - בגיל 40 ההחלמה איז א ביץ'. 
קח בחשבון שאתה לא מתחייב על אמנות לחימה אחת לשארית חייך, אתה יכול לעשות שנה אחת משהו, או אפילו כמה חודשים, ולהמשיך הלאה, כך שיהיה לך החופש לבדוק, להתנסות, להתחזק וכו' עד שתמצא את המקום שמתאים לך. 
אני מציעה למצוא קבוצה של בוגרים בגילאים שלך (כלומר לא בני עשרים עם מרץ של סוסי מרוץ), או לחילופין קבוצה רגועה יחסית שבה לא תרגיש את הדחף לעבוד מעבר לגבולות של הגוף שלך במצבו הנוכחי. 
 
אתה מדבר הרבה על יעילות ברחוב במה שאתה כותב, אבל כשאתה מתאר את המטרות שלך, יעילות ברחוב לא יושב שם  - אתה מחפש משהו שישמור על הבריאות שלך, יעלה כושר וכוח ויוציא אותך מבסוט - שני הדברים האלה לא בהכרח יתקיימו יחד. 
ובהחלט - כל אימון באמנות לחימה אגרסיבית ככל הנראה יוציא אותך עם סימנים כחולים. השאלה היא האם אלה סימנים שטחיים שעוברים מהר ולא מפריעים, או פציעות משמעותיות, תבחין בין שתי האפשרויות. 
 
אני מציעה לך ללכת להתנסות בכמה מועדונים באימוני ניסיון, להרגיש את הקבוצה ואת המקום, לראות מאיפה אתה יוצא יותר מבסוט, ואיפה אתה מרגיש יותר בטוח. ממליצה בחום על מאמן בוגר יחסית ומנוסה יחסית (ולא צעיר מדי עם אוריינטציה תחרותית מדי). וחשוב - בלי פחד - אם תהיה עסוק בלפחד מהפציעה שעלולה לבוא, ככל הנראה תיפצע כבר באימון הראשון. תגיע שליו, רגוע וקשוב לגוף שלך. זה יעשה את העבודה.
המלצות לקבוצת בוגרים (מעל 40)?
02/09/14 13:13
39צפיות
באיזור הרצליה או בסביבה?
 
לעניין פציעות - לא מדובר בפחד אלא מודעות שלא קיימת כמעט כשאתה צעיר (בעיקר אצל מי שלא נפצע). כל מי שעשה ספורט, מכיר את הבעיה, רוב הפציעות הן מפרקים, ריצה למשל - רוב הבעיות הן ברכיים ושחיקת סחוסים, המטרה להמנע מפגיעות מפרקים (מחיר כבד בגיל מבוגר/זיקנה). אין בעיה לחטוף מכה פה ושם, אבל לא לצאת מכל אימון עם סימנים. דרך אגב, למי שקצת מודע ומכיר את ההשלכות הפיזיולוגיות של דלקתיות על הגוף, ועד כמה דלקיותיות מסוכנת, יודע שחשוב לנסות להמנע ממנה, ופציעות, גם מכות חזקות (פיצוצים לגוף), גורמות לדלקתיות שמתלווה לשטפי הדם. כשאתה צעיר אתה לא חושב על זה. כשאתה מתבגר, ותפיסת העולם משתנה כמו גם נסיון החיים והידע, אתה חושב אחרת.
 
לעניין מאמן - כמובן שמאמן מבוגר ומנוסה עדיף.
רעיונות
02/09/14 15:55
29צפיות
אישית אני  ממליץ על המורה "שלי", שלמה דוד, שמבחינתך יש בו יתרון מכופל - בנוסף להיותו ענק ידע במספר אמנויות לחימה, הוא גם כבר לא צעיר, וכבר הרבה שנים שהוא לא מחפש את הכסאח אלא את היעילות. מבחינת אמנויות הוא מלמד קראטה שיטוריו ו"קורינדו אייקידו". המקומות שבהם הוא מלמד:
יש קבוצה של "קורינדו אייקידו" באולם ספורט של בי"ס בהוד השרון, ןויש קבוצות של קראטה ושל "קורינדו אייקידו" במועדון סמוראי באיזור תעשיה כורזין שבגבעתיים ובמועדון איתן בראשון לציון.  אם תרצה עוד פרטים שלח לי מסר ואשלח לך טלפון שלו (או שתחפש פה בפורום, זו לא ההמלצה הראשונה שלי עליו)
 
בנוסף, מצאתי מספר קישורים עם שאלות דומות לשלך ותשובות אליהן:
כאן ראוי לציין כי Haim Raz מתאמן ב"קורינדו אייקידו" והתפיסה ביחס לשימושיות מאוד שונה בין שיטה זאת ובין מקומות רבים שמלמדים אייקידו, כפי שציינה מיתר בצדק.
 
לא יודע עד כמה הוא חיפש משהו דומה אלייך, והוא חיפש רק בראשון.
 
אמיר
אם כפר סבא זה בסביבה אז
02/09/14 16:00
28צפיות
נפתחת קבוצת מבוגרים ביום ראשון ה- 7/9.
 
מחפש מכון לאומנות לחימה עבור חברה שלי (אייקידו/ ג'ודו/ אחר)
02/09/14 11:23
32צפיות
היי אנשים,

אני מתאמן בטאי צ'י (מרכז ישראלי לטאי צ'י בדרום ת"א) ובעבר התאמנתי בקארטה (בודו קאן בראשון).
חברה שלי (26) פנתה אליי בבקשה למצוא לה מכון איכותי לאומנויות לחימה בתל אביב, שמתאמנות שם גם נשים.
עדיפות למרכז תל אביב, לאייקידו וג'ודו אבל אשמח לשמוע על אומנויות לחימה אחרות אם הם מתאימות לקריטריונים האלה.
וגם חשוב לה שזה ישרוף קלוריות למרות שלא נראה לי שזו תהיה בעיה, אלא אם כן זה אייאידו או משהו...  טאי צ'י לא מעניין אותה אגב.

תודה,
שבוע טוב.
תחרות 8 שעות של שקט ב|תפוז|
02/09/14 10:12
6צפיות
|שמאל| שלב ההצבעות מתחיל ובחירת הזוכה בידיים שלכם! בואו להצביע לשמונה השעות שהכי קסמו לכם!, ותזכו את חביב הקהל בטיפול פנים בלוקסיטן.
היכנסו כבר עכשיו לפורום הורים לפעוטות והגיבו עם האייקון |כן| להודעה שאתם רוצים שתזכה.

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...

|מטוס| לפני חודשיים יצאנו בתחרות מאגמה צ'לנג' - מסע נשי לארמניה. אנו גאים להציג לכם את הבלוג של הזוכה בתחרות!
אצם מוזמנים להיכנס ולקרוא חוויות מהמסע המופלא!

http://www.tapuz.co.il/blog/net/ViewEntry.aspx?Ent...
אימון קרבי
02/09/14 07:26
37צפיות
בוקר טוב 
שמי דניאל ואני עוסק באומנויות לחימה קרוב לעשרים שנה 
מחפש שותפים המעוניינים למפגש של לפחות פעם בשבוע 
לאימון קרבות אני  גר בראשלצ הפנייה היא לאנשים שיש
להם ניסיון בקרבות קיוקושין איגרוף תאילנדי וכדומה  אשמח להיענות
למי שאפנה אלי  יום נפלא 
מגן ראש ואף שבור
29/08/14 20:30
122צפיות
אני מתאמן באיגרוף תאילנדי. משתדל להזהר ולעבוד עם אנשים זהירים.. אבל הספורט הוא אגרסיבי לא משנה מה. לאחרונה קרה שנכנסו לי אגרופים אחדים בכוח נסבל אבל ישירות לאף. האף קצת אדום ועם רגישות קלה למגע - לא שבור אבל חטף טרואמה. 
 
שאלתי היא האם המגני ראש שמוכרים בשוק (בש-גל, FIGHTWEAR וכדומה) מונעים פציעות באף או רק באיזור המצח לסת לחיים ורכות?
האם יש דרך לשמור על האיזור הכל כך רגיש הזה? 
 
תודה!
º
לא כיף! :( תחלים מהר!:)
30/08/14 20:19
30צפיות
קשה לי לענות על השאלה הזאת.
30/08/14 20:50
69צפיות
שבוע טוב.
מכיוון שאני לא עוסק במגע מלא אני יכול לענות בצןרה מדויקת לשאלה שלך.
מבחינת הגיונית ישנם המון אנשים שעוסקים באיגרוף מכל הסוגים (בכל העולם) וחוטפים מלא מכות לאף ושאר אזורים (כמובן עם כפפות מתאימות) ואצל רובם האף נשאר שלם. אולי עיניין של חישול. לדעתי ואני מדגיש לדעתי בלבד הכי טוב שתחכה עד שהכאב יעבור ואז תמשיך באימונים בצורה הדרגתית עד שתוכל לסבות מכות אפילו יותר חזקות.
 
בהצלחה.
 
ממש לא אצל רובם האף נשאר שלם
31/08/14 10:30
58צפיות
אי אפשר לחשל את האף. יש שם עצם עדינה ודקה, ואצל מי שעובד במגע מלא לפנים, הוא נשבר מדי פעם. אצל מי שעובד אגרסיבי מאוד לאזור הפנים, השברים האלה גם לא תמיד מספיקים להחלים. 
 
חישול האף...
31/08/14 20:16
46צפיות
וואלה!  עכשיו אני מבין איך הפילים עושים את זה...
תשובה לכאן ולכאן
30/08/14 21:01
62צפיות
קניתי מגן ראש מסיבה דומה.
מתברר שהיריבים החליטו שאפשר להרביץ חזק יותר.
אז האף נשאר שלם אבל כמעט קבלתי זעזוע מח.
ושלא נדבר על זה שזה מאד מאד מגביל את שדה הראייה ומזיעים בטירוף בפנים.
לדעתי יותר מזיק ממועיל.
מגני ראש
31/08/14 10:06
45צפיות
יש מגני ראש יעודיים להגנה טובה יותר על הפנים 
תוכל להעזר בסוג כזה.
 
 
יש מגנים ייעודיים לעניין, קניה און-ליין
31/08/14 10:33
51צפיות
ממה שאני מכירה בארץ אין ממש מגנים ששומרים על האף. יש דור חדש של מגני ראש בטאקוונדו, עם מסיכת פלסטיק שקופה ששומרת על הפנים, מצאתי אותה כאן, אני בטוחה שתוכל למצוא גם באמאזון או באיביי:
º
לא משתמשים בזה באיגרוף תאילנדי.
31/08/14 11:02
23צפיות
מגן ראש
01/09/14 12:22
34צפיות
יש מגן עם רשת על כל הפנים....
וזה מה שאתה צריך כרגע.
 
שאלה על כושר גופני ואומנות לחימה
01/09/14 00:54
70צפיות
היי כולם חדשה פה,רציתי לשאולאיזו רמה של כושר גופני לדעתכם צריך להיות אדם שרוצה להתחיל להתאמן בטקוונדו?מסרטונים ביוטיוב ראיתי שזו אומ"ל שצריך בה הרבה כושר והיא דיי אגרסיבית...אני כל שנה רוצה להתחיל... אך חוששת שאני לא אעמוד בעומס הזהאפילו שהאימונים במקום ההוא שאני חולמת ללמוד בו הם 2 פעמים בשבועהאם כדאי שאדם יהיה בכושר גופני טוב?
מעתיקה מחדש:
01/09/14 00:58
53צפיות
היי כולם חדשה פה,רציתי לשאול איזו רמה של כושר גופני לדעתכם צריך להיות אדם שרוצה להתחיל להתאמן בטקוונדו?
 
מסרטונים ביוטיוב ראיתי שזו אומ"ל שצריך בה הרבה כושר והיא דיי אגרסיבית...
 
אני כל שנה רוצה להתחיל... אך חוששת שאני לא אעמוד בעומס הזהא פילו שהאימונים במקום ההוא שאני חולמת ללמוד בו הם 2
אני לא בכושר טוב..
 
פעמים בשבוע האם כדאי שאדם יהיה בכושר גופני טוב?
אם כן איזה סוג של כושר גופני כדאי להתחיל לפני שלומדים להתאמן בטקוונדו? (למשל ריצה,חיזוק סיבולת לב ריאה? )
אין צורך. מורה טוב יבנה לך
01/09/14 01:38
46צפיות
את כל המרכיבים הדרושים לאימון.
רק להתחיל
01/09/14 05:16
43צפיות
היי,
 
הייתי מאוד ממליץ פשוט להגיע ולהתחיל. הדבר החשוב ביותר באימון שלך הוא הרצון שלך ללמוד ולהגיע עם ראש פתוח.
כושר הוא תחום מורכב, וכושר ספציפי לאמנות לחימה מורכב הרבה יותר.
 
המדריך והקבוצה שתצטרפי אליה יתנו לך מעטפת שתכלול עבודה טכנית מסודרת לצד שיפור של כושר גופני -- נשאר רק להתחיל.
 
בהצלחה
אלכס
מסכים עם מה שכתבו
01/09/14 10:59
49צפיות
ברוב המקומות שאני מכיר כושר הוא מרכיב אינטגרלי מהאימון, אבל לא דרישה מוקדמת.
מאמן טוב ידע לבנות את הכושר שלך כך שהוא ישתפר בלי ליצור נזק לגוף.
תזכרי שכולם מתחילים כמתחילים.
הנה מתחילים
30/08/14 23:53
89צפיות

קומבאט-ג'ים - בית הספר הבינלאומי לאומנויות לחימה וקרב מגע בהנהלת עמית פורת מזמין אתכם להתרשם ממקום עם נשמה מקצועית.
- שני אולמות אימון ממוזגים ומאובזרים.
- קפטריה ופינת המתנה מרווחת.
- מצלמות במעגל סגור בזמן אמת לרווחת הממתינים.
מגוון אומנויות לחימה:
- קרב מגע.
-ג'ו ג'יטסו.
- אייקידו.
- קונג-פו.
- אימוני ספארינג.
-קיקבוקס לנשים.
- הגמה עצמית לנשים.

בקרוב
- אימוני כושר גופני פונקציונאלי בשיטת קרוספיט.
- קפואירה

רחוב פופל 7 ראשלצ קומה ב - מרכז אתגר.
שכונת גני אסתר.

www.etgar4u.com
0547551009 עמית פורת.

מצפים לראותכם!
אימונים עם בקע
27/08/14 10:40
105צפיות
שלום לכולם
 
רציתי לקבל חוות דעת לגבי נקודה מסוימת
למועדון הגיע תלמיד חדש - שכנראה התאמן בנעוריו הקראטה
יש לו שרירי בטן חזקים מאוד
אבל יש לו גם בקע (כילה)
 
במסגרת העבודה בזוגות הוא רוצה שאכה לו בבטן בעוצמה (בעיטות אגרופים)
ואני קצת חושש כיוון שלמרות שנראה שהשרירים יכולים לעמוד במעמסה
אני לא יודע איך זה ישפיע על הבקע.
 
מה דעתכם - יש למישהו נסיון בנושא
 
תודה
לא הייתי מוכנה לקחת על זה אחריות
27/08/14 12:03
87צפיות
מבחינתי כילה הוא חד משמעית סיבה להגבלה של תלמיד לעבודה ללא מגע, אם בכלל, אלא אם כן ראיתי אישור רפואי ברור. מאוד יכול להיות שהכל יהיה בסדר, אבל גם באותה מידה יכול להיות שמכה עלולה לגרום לו לפגיעה חמורה, או החמרה של מצבו, ובסיטואציה כזו אתה אחראי (אם אתה המאמן), או המאמן והמועדון (אם אתה לא). האחריות בסיטואציה כזו היא רק על המורה, לא משנה מה התלמיד אמר.
כשמדובר בתלמיד חדש במועדון - משנה הזהירות נדרש בעיני. אתה לא יודע במי מדובר ועד כמה הוא אחראי לשלמותו ועד כמה הוא 'מורעל' (במובן הלא טוב של המילה). 
היו לי מספר מקרים של תלמידים שהגיעו אחרי ניתוח כילה (לא כאלה שהתעקשו להתאמן עם כילה לא מטופל), הם היו מספיק אחראיים כדי לדווח, ולשמור על עצמם, להתייעץ עם הרופא לגבי מגבלות, ולפעול בהתאם לקצב ההחלמה, וגם איתם, אני נמנעתי מלאפשר להם לספוג, או לעבוד עם מגע לבטן.
(בקיצור - שמור על עצמך ועל המועדון, גם אם התלמיד בטוח שהוא סופרמן)
מסכים - אבל
27/08/14 19:28
70צפיות
הבחור בערך בגילי
ואומר - אני ילד גדול - לא צריך שתשמור עלי - תרביץ
( בסיטואציה הזו - לא אני המאמן)
 
º
הבעיה ברורה, מה שאני לא מבין זה בשביל מה זה טוב.
27/08/14 23:27
30צפיות
חישול, אגו, בדיקה
28/08/14 07:48
75צפיות
אתה יודע - הסיבות הרגילות
נשמע כמו בעיות יותר גדולות מבקע
28/08/14 16:09
65צפיות
למה אתה צריך לשתף פעולה עם זה? גם לאדם בריא, מכות חזקות בבטן יכולות לגרום לנזק.
לא הבנתי למה אתה מתכוון
29/08/14 07:54
55צפיות
לא חושב שיש בעיה עם חישול מדי פעם
וגם לא עם בדיקת יכולת ספיגה
 
אבל האמת היא שהשאלה היא הבקע והאם הוא מגביר את הסיכון לפציעה
אם אתה לא המאמן - עוד יותר לא הייתי נכנסת לזה
31/08/14 10:27
36צפיות
בשביל זה יש מאמן שיקבל החלטות. כשאני עובדת עם אנשים שאני לא מכירה (מראש אני ממעטת לעשות את זה כמו שאתה יודע היטב), אני לא סומכת על מה שהם אומרים שהם יכולים, ומעדיפה להיות המעאפנה שעבדה איתם חלש, מאשר זו שפצעה אותם או החמירה פציעה קיימת. במיוחד כשמדובר במשהו כזה שהתוצאות שלו יכולות להיות רציניות מאוד. אז יש לו אגו, אחלה, בעיה שלו. אץה לא צריך להיכנס לזה. רק תחשוב איזה רע תרגיש אם זה יחמיר לו את הפגיעה הפנימית. למה זה טוב? זה לא מישהו שמראש מגיע תקין ואז קורה משהו במהלך תרגול - קורה, לא נעים, אבל לא סיבה להרגיש לא בנוח או לא נעים. כאן אתה יודע שיש לו בעיה קיימת, הוא לא רופא וגם אתה לא, ועזוב אותך. שילך מכות עם האגו שלו בצד. 
 
(אם היה מדובר במישהו ותיק, שאתה מכיר זמן רב ועובד איתו זמן רב, אולי היתה כאן שיחה אחרת)
º
בכל מקרה של בעיה רפואית - שייפתור אותה קודם
01/09/14 12:47
7צפיות
|מוצץ| אירוע בייביסטאר לנשים בהריון
27/08/14 17:34
6צפיות
|*|את בהריון ורוצה להגיע לאירוע מהנה ולקבל מתנות שוות בשווי 200 ש"ח |?|

|תפוז| אנשים מזמינה אתכן לאירוע מיוחד, בו תמצאו את כל המוצרים שאתן צריכות לבייבי שלכם, בהנחות מיוחדות!

אתן מוזמנות להירשם בלינק הבא:
http://tapuzbiz.activetrail.biz/BabyStar

נתראה ביום חמישי 4.9 בין השעות 10:00-20:00 (אפשר להגיע מתי שרוצים)

האירוע מיועד לנשים בכל שלב של ההריון - אתן מוזמנות להפיץ לחברות.
מורה לווינג צ'ון במרכז
26/08/14 21:00
74צפיות
שלום לכולם, 
מחפש מורה לווינג צ'ון באזור המרכז: ת"א, ר"ג, גבעתיים,פ"ת וכו'
עדיפות למסורתי, אבל לא פוסל על הסף את הויאטנמי.
 
אשמח להמלצות מנסיון או בכלל.
 
 
וינג צ'ון מסורתי בראשל"צ
27/08/14 00:55
71צפיות
אני מלמד בראשל"צ, ימי שלישי ושישי. קיימת גם אפשרות לשיעורים פרטיים בתיאום מראש.
הסתכל בפייסבוק שלנו- https://www.facebook.com/pages/%D7%95%D7%99%D7%A0%...
 
או צור קשר בטלפון 0544613928
לדעתי כבר שוחחנו... רחוק לי ראשון
27/08/14 10:27
58צפיות
בעייתי לי להגיע על בסיס דו שבועי לראשון.
וין צ'ון ויאטנמי
27/08/14 12:16
62צפיות
ממליץ בחום על מורי מאסטר איגור שמלמד בתל-אביב. תוכל להתרשם מבית הספר בלינק הבא:
בהצלחה
אמנויות לחימה אוקינאוויות - קראטה - ריוקיו קובודו
הודעה זו מכילה תמונות
27/08/14 09:08
75צפיות
טאי שין קאן      http://teishinkan.co.il/
קראטה אוקינאווי - סגנון קראטה קרבי. כושר גופני. אווירה ייחודית.
ריוקיו קובודו - כלי נשק מסורתיים: בו/קון, נונצ'אקו, סאי, טונפה, טקו, טינבה/רוצ'ין, קאמה.
אנו פועלים תחת ארגון שימבוקאן, אוקינאווה.
 
איציק כ.
דאן 7 קראטה
דאן 3 ריוקיו קובודו
מומחה להגנה עצמית ולחימה אזרחית וצבאית ביד ריקה
טל 054-8054488
 
וידאו
קליפ קצר      http://youtu.be/awXJSJnzfD0
אימון בדוג'ו   http://youtu.be/7GOZz9srHN8
קאטה         http://youtu.be/mFmIsMB8wEw
בונקאי קאטה  http://youtu.be/V8bACuptjPI
קרב רך         http://youtu.be/6Fxw_aiPo08
ריוקיו קובודו  http://youtu.be/o5uWybxEdQM
ויש גם קבוצות ילדים   http://youtu.be/69tem6ikpD8
 
קראטה
ריוקיו קובודו
קראטה
קפוארה בתל אביב
23/08/14 12:07
66צפיות
שלום לכולם רציתי לשאול אילו קבוצות קפוארה קיימות בתל אביב והיכן הן ממוקמות ?
אשמח לדעת האם לכל קבוצה יש רמות (מתחילים)?
ומה העלויות החודשיות ואיך זה עובד ?
אשמח לשמוע מכאלו שמיתאמנים בתחום
כמו כן אשמח לקישור לאתרים או דף פייסבוק בבקשה של הקבוצות הנל
והאם ניתן לבוא לשעור שתיים התנסות בחינם ?
תודה רבה
שבת שלום לכולם
מישהו קפוארה ? יש פורום מתאים יותר ?
24/08/14 11:23
32צפיות
יום נפלא
º
google
24/08/14 13:07
25צפיות
מלבד גוגל פעם היו פה הרבה מהתחום...אשמח לשמוע מהם או ממבינים
24/08/14 16:40
57צפיות
או לקבל המלצה הפניה לאתר או דף פייסבוק
חפשתי קצת בגוגל אבל מאמין שלא הגעתי לכל הקבוצות הקימות בתל אביב
אני מכיר את החבר'ה של אבאדה
26/08/14 00:48
72צפיות
יש שם מדריכים מעולים.
אבל כמו תמיד, אין טוב מללכת ולהתנסות. תתחיל ממה שמצאת, ואני בטוח שאחד מהם יתאים לך. אם לא, תחפש יותר טוב... (ואולי בכלל תגלה שאתה לא באמת מעוניין ללמוד קפואירה. מי יודע?).
דבר עמי - אני יודעת שיש קפואירה בתל -אביב
30/08/14 20:22
23צפיות
ובהעדר קפואירה - יש גם משהו מאוד נחמד בנוסף... טריקינג. חניך שלי עושה ומריץ חוגים. 
רוצה לבדוק שבחרתי את אומנות הלחימה הנכונה
23/08/14 09:19
173צפיות
היי פורום. התחלתי להתאמן לפני מספר חודשים בקרב מגע ומשם עברתי לאגרוף תאילנדי (מכיוון שזה באותו מכון) אחרי שלפני שנתיים-שלוש הייתי גם בלחימה משולבת.  אני מאוד נהנית מהלחימה ומהאימון הקרבי שזה משהו שהיה חסר לי אז בלחימה משולבת. הכושר אדיר וגם לחטוף סגולים.
העניין הוא שאני מרגישה שאולי בכל זאת זה פחות מדיי טכני בשבילי, יותר מדיי ספארינג ופחות עבודה טכנית ולמידה מחוץ לקרב עצמו. בנוסף אני מאוד נהנית מבעיטות והרגליים שלי טבעית מאוד חזקות, משהו שמרגיש לא קצת חבל שאני לא כל כך מנצלת. רציתי לדעת אם יש סגנון שונה שיכול להתאים לי יותר, ובנוסף להכיר את הפורום :) 
עניתי גם על השאלון. תודה!

אסתטיקה:
חשוב לך ה"יופי" הריקודי של התנועה? או אולי יופי "אקרובטי"? 
לא

 קצב הלימוד ל"שימושיות":
את/ה מצפה ללמוד אמנות שתהיה שימושית ללחימה במהירות?
עד כמה את/ה מוכן/ה להמתין? (בחלק מאמנויות הלחימה זהו תהליך שיכול לקחת שנים).
 מעדיפה דיי מהר

 תחרותיות:
האם את/ה טיפוס תחרותי? האם את/ה מעונין/ת להתחרות בשיטה שאת/ה לומד/ת או שתחרויות אינן מענינות אותך?
תלוי אומנות. הייתי שמחה להשתתף בתחרויות אגרוף בשלב מסוים אבל לא טכניות

 התמודדות במצבים לא פרופורציוניים:
עד כמה את/ה סבור/ה שאת/ה תדרש/י להתמודד מול מצבים של יריב/ה גדול/ה ממך בהרבה ו/או חזק/ה ממך בהרבה?
קח/י בחשבון שבד"כ פיתוח יכולות שכאלו דורש זמן רב יותר.
ככה"נ במציאות לא יותר מדיי. אם אני אתחרה אז יכול להיות ושם.

 כלי נשק:
את/ה מעוניין להתמקד בלימוד כלי נשק כתחום עיקרי? 
את/ה מעוניין/ת ללמוד נשק מסורתי (חרבות, מקלות וכו')?
נחמד, לא משהו שחשוב לי באיזושהי צורה.
 
 כושר:
עד כמה חשוב לך שהלימוד ישפר את הכושר? האם זה בסדר אם הלימוד ידרוש כושר? עד כמה את/ה מוכן/ה להתבסס על כוח ומשקל?
כוח ומשקל עדיף שלא - אישה בכל זאת ולא רוצה לגדול בנפח כ"כ אבל בסדר מאוד לפתח כוח. כושר - בשמחה.

 עדיפות לאיברי גוף:
חשוב לך ללמוד שימוש יותר בבעיטות? חשוב לך לפתח גמישות ברגליים? חשוב לך ללמוד להכות עם הידיים?
נהנת מאוד מבעיטות, אבל גם אגרוף מאוד מהנה.

 נפילות והטלות:
חשוב לך ללמוד ליפול? את/ה מוכן/ה ליפול על מזרן לעיתים קרובות? מעניין אותך ללמוד להפיל/להטיל?,
לא אכפת ליפול, אבל פחות מתעניינת בללמוד את זה.

 מוכנות לספיגה:
את/ה מוכנה לחטוף אגרופים לפנים?  את/ה מוכן/ה לצאת עם סימנים כחולים על הידיים? את/ה מוכן/ה לחוש כאבים במפרקים (כתוצאה ממנופים)?
בשמחה

 מסורת:
חשוב לך שהאמנות שאת/ה לומד/ת תהיה קשורה למסורת כלשהי מהמזרח הרחוק (יפן / סין ...)?
לא כל כך.

 אווירה:
איזה סוג של אווירה את מדמיינת במועדון (שקטה / לוחמנית / ידידותית / מבודחת)?
ידידותית, כיפית, משפחה כזה.

 "רוחניות":
האם זה חשוב? אם כן, איך היית מתאר/ת את המושג?
זה נחמד, אבל פחות מה שאני מחפשת עכשיו.

 הרכב  הקבוצה:
יפריע לך להתאמן בקבוצה שרובה בנים? (לצערנו, זה המצב הנפוץ בתחום)
את/ה מחפשת קבוצה של בנות בלבד?  מה ביחס לגיל המתאמנים/ות (למשל להתאמן עם נוער/מבוגרים)?
בסדר עם זה לגמרי. גיל - 18+

 איזור למועדון:
מהו האיזור הרלבנטי שאליו תהיי/ה מוכן/ה להגיע כדי להתאמן באופן שוטף?
איזור כפ"ס ומסביב, או ת"א אם יש שם משהו ששווה את המרחק.

 תדירות אימונים, שעות אימון:
מהי תדירות האימונים שבה את/ה מעוניין/ת? (כל יום/ 1-4 פעמים בשבוע)
מהן שעות האימונים האפשריות מבחינתך? (בוקר / ערב , ועד איזה שעה אם יש מגבלה)
מבחינתי פעמיים שלוש בשבוע (גם מבחינה כספית פשוט...) ורק בערבים.
לפי מה שענית על השאלון...
23/08/14 21:49
101צפיות
לדעתי מה  שאת עוסקת בו היום איגרוף תאילנדי ו/וא קרב מגע זה מצויין.
את יכולה לנסות גם את דניס השרדות. שיטה מעניינת שפותחה על ידי דניס הנובר. מדובר בשילוב של קראטה מגע מלא, ג'ודו, וגו'וג'יטסו. שלושת השיטות האלה מר הנובר איחד אותם לשיטה אחת (על זה הוא קיבל דוקטר של כבוד באומנויות לחימה). השיטה גם שמה דגש על איטיקה, פסיכולוגיה, ציונות ערכים ועוד... לפני כמה שנים היו מספר תקריות מוצלחות בין תלמידים של השיטה לבין מחבלים. היו גם תקריות מוצלחות בין תלמידים ועברינים שהסתייימו בניצחון מוחץ של התלמידים. כך יהי לך גם טכניקה וגם לוחמה במגע מלא שאת אוהבת.
 
גילוי נאות: אני לא עוסק בשיטה של דניס השרדות אבל אני מעריך את השיטה עצמה. 
 
בהצלחה.
סאבאט
25/08/14 03:15
92צפיות
לפי מה שרשמת נראה לי שאיגרוף צרפתי (סאבאט) יהיה לך טוב
25/08/14 06:56
74צפיות
האם יש בארץ סאבאט?...לפי מה שידוע ליזהו קיקבוקס צרפתי לא?...אם יש בארץ אני אשמח לדעת...
האמת, לא משהו ששמעתי עליו
26/08/14 00:14
64צפיות
הייתי שמחה מאוד לשמוע למה אתה חושב שזה מתאים
את מוזמנת לבוא לנסות אצלינו
27/08/14 00:31
45צפיות
קרב מגע עם היבט קרבי.
גם טכני וגם אגרסיבי.
www.etgar4u.com
0547551009 עמית
נשמע שטאיקוונדו מאוד מתאים לך
27/08/14 10:45
42צפיות
הרבה עבודת רגליים
הרבה עבודה פיסית
וגם קרבות
 
יש בתל אביב באוניברסיטה (מומלץ אישית)
וגם בכפר סבא (שלמה טל)
אם כבר טאיקוונדו (ושלמה טל)
28/08/14 10:28
52צפיות
לא מכיר אותו אישית (בטוח שהוא אחלה בן אדם) אבל כן מכיר את המקום בו הוא התאמן בתחילת דרכו.
המקום גם נמצא בכפר סבא. אחלה אנשים ומאמן מעולה (כמובן שזו דעתי אבל אני אף פעם לא טועה... ) .
 
קישור לעמוד הפייסבוק:
מה זה?
28/08/14 12:14
37צפיות
מהי השיטה הזו ג'י דו קואן?...ואיך היא קשורה לטאקוונדו?...האם זה סוג של טאקוונדו? זה רק בעיטות או גם אגרופים?...האם זה סוג של טאקוונדו מסורתי יותר ממה שיש כיום?...פשוט אף פעם לא יצא לי לשמוע על השיטה הזו
כמו שרשמת "זה סוג של טאקוונדו מסורתי"
28/08/14 13:59
36צפיות
יש עבודת רגליים (בעיטות) וגם עבודת ידיים (אגרופים).
 
מה השוני?
28/08/14 14:41
28צפיות
במה הוא שונה מהטאקוונדו wtf ומה itf? הוא קדם להם?
וואלה... לא מכיר טאקוונדו wtf או itf אז...
28/08/14 16:33
29צפיות
אין לי איך להשוות.
עד כמה שאני יודע הטאקוונדו המודרני צמח מכמה זרמים של אומנויות לחימה קוריאניות ביניהם ה-ג'י דו קוואן.
יש גם ברעננה ובתל אביב
30/08/14 20:12
22צפיות
חלק מהחברה של האוניברסיטה מתאמנים אצלינו גם... מהאוניברסיטאות, הייתי אומרת...
מוזמנת לבוא - ו/או להתקשר. 
052-355-9878
 
ואוסיף - היות ומדובר גם ב-JI DO KWAN
30/08/14 20:15
24צפיות
לפני הרבה שנים היו 5 זרמי טאקוונדו. אחד מהם זה ה-JI DO KWAN. באותו זמן היו 2 מאמנים - והם נפגשו, והחליטו מי יקח מה. JDK לקח את אזור המרכז, דאז. השני - כיום ידוע כ - WTF - לקח את אזור ירושלים. 
 
הזמן עבר. המאמנים התחלפו... שוב ושוב. אנשים גדלו, המשיכו בדרכם הם. 
WTF . ITF
30/08/14 20:24
23צפיות
WTF - של העולם, אולימפיאדה. 
ITF - של ישראל (שכעת עוברת תהליכים) ו/או של ג'נרל צ'וי. לא אולימפי. 
על קצה המזלג...
מה הכוונה?
31/08/14 00:40
22צפיות
מה הכוונה itf של ישראל?...itf זה international taekwondo federation שזה גם אירגון שפועל בהרבה מדינות בכל העולם לא?...ובאמת מה קורה איתו?...הבנתי שיש מלחמה בין הארגונים שהתפצלו בתוכו...
מה הכוונה... תשובות
31/08/14 11:23
20צפיות
ITF
INTERNATIONAL TAEKWONDO FEDERATION
ISRAEL TAEKWONDO FEDERATION
 
אותם ראשי תיבות...:) 
מלחמות, לא מלחמות - לשמחתי אינני מעורבת:)
 
 
מה?
31/08/14 11:37
18צפיות
איזה אירגון זה israel taekwondo federation?...זה שייך ל international?
הסבר קצר על ההבדלים
31/08/14 11:54
23צפיות
שני הזרמים התחילו בדרום קוריאה, wtf, itf, האיי.טי.אף מעט יותר ותיק, אך לא הצליח פוליטית כמו ה wtf, שקיבל הכרה מהממשלה בדרום קוריאה וכן מהועד האולימפי, וכיום זה הארגון והשיטה שמקבלים הכרה אולימפית, ובהתאם, השיטה הגדולה והמאורגנת יותר. לitf יש פומסה (קאטות) שונים, חוקים שונים של קרבות, טכניקות שונות לעיתים (לא בהכל, יש בסיס משותף).
לitf יש עניין של קוד מוסרי/אתי שמהווה חלק מהותי מהתרגול השיטה והפילוסופיה. בwtf העניין הזה לא קיים. 
ה wtf, כאמור מוכר אולימפית, וחוקי הקרבות שלו הם חוקי הקרבות האולימפיים - בגדול - מגע מלא לגוף ולראש, אין מכות יד לראש, מיגון מלא (כיום אלקטרוני), ניקוד ניתן לפי מיקום הבעיטה (פחות לגוף יותר לראש), ולפי מורכבות הבעיטה (בעיטה מסובבת נותנת ניקוד נוסף).  ב itf, קרבות (עד כמה שידוע לי, לא מומחית גדולה בזרם הזה), ללא מיגון, כולל מכות יד ורגל לראש ולגוף, אך ללא מגע מלא (מגע קל / מדוד, בזמן שבwtf נוק אאוט מותר ואף רצוי). 
 
בארץ יש הרבה יותר wtf מ itf, בזמן שבארה"ב זה שונה קצת. 
 
התאחדות הטאקוונדו הישראלית היא התאחדות מוכרת ע"י ה wtf, וע"י משרד התרבות והספורט, מרכזת את פעילות הענף בארץ, ומחזיקה נבחרת ישראלית אולימפית. 
 
מקווה שזה עשה סדר.
ההיפך לא?
01/09/14 07:59
16צפיות
ב itf אין מגע מלא בקרבות?...להיפך לא?...לפי מה שהבנתי אז ב wtf אומנם יש נוקאוטים אבל זה יותר מבוסס על ניקוד לא?...וב itf זה נראה יותר ברוטאלי
אסור בתחרויות מגע בעוצמה מלאה
01/09/14 16:51
14צפיות
עד כמה שידוע לי, זה כמו קרבות של קראטה בתחרויות - נוגעים אבל ללא עוצמה מלאה. עוצמה מלאה מביאה לפסילה, בזמן שב wtf, אין הגבלה על עוצמה. גם ב itf יש ניקוד. 
כן אבל...
01/09/14 18:45
11צפיות
כמובן שתחרויות קרטאה זה על ניקוד אבל יצא לי לראות סרטונים שגם שם היו נוקאוטים...לא יודע אם זה מתוך טעות או מסיבה אחרת...אבל יצא לך לראות ביו טיוב למשל קרבות של itf?...זה לא נראה שהם נוגעים בקלות...זה נראה שהם מנסים לתת נוקאוט ליריב תמיד...גם ב wtf שואפים לנוקאוט לפי מה שראיתי והבנתי אבל זה יותר ניקוד לא?...ואם כבר קראטה אמרת אז הסגנון קראטה שהוא מגע מלא בעוצמה מלאה זה קיוקושין
אני מתייחסת לחוקה רשמית של תחרויות הארגון
01/09/14 19:12
15צפיות
לפי החוקה הרשמית שראיתי של ה itf (ולפי מה שידוע לי) מגע בעוצמה מלאה מוביל לפסילה של המתחרה, בזמן שב wtf אין מגבלה כלשהי. 
מנסים לתת נוק אאוט זה דבר אחד, לתת נוק אאוט זה דבר אחר. אני מגיעה מה wtf ומכירה את הענף יותר, פגשתי פה ושם מתאמנים ומאמנים של itf. אני יכולה להגיד לך שב wtf נוק אאוט זה מצב די שכיח. הנה כמה לדוגמה:
https://www.youtube.com/watch?v=WPVuC6ugmAw (כמה מהם נראים נורא, אני חייבת להודות, אבל יכולה להעיד מתחרויות בהן הייתי, כמתחרה, שופטת או מאמנת, שרואים כאלה והרבה). 
קרבות wtf תחרותיים משתמשים בניקוד כדי להכריע קרבות ולייצר קרב ספורטיבי ודינמי בו אתה כצופה יכול לעקוב בקלות ולהבין מה הולך, ברמות הגבוהות לא פשוט לייצר נוקאאוט וזה בהחלט לא משהו שקורה בכל קרב, אבל בהחלט חלק מהדרכים הלגיטימיות לנצח קרב.
 
הבנתי
01/09/14 21:09
15צפיות
ובכל זאת מדוע הרבה אומרים וחושבים שאיגרוף קלאסי ותאילנדי זה נחשב יותר מגע מלא?...היעדר השימוש באיגרופים ב wtf? או מסיבה אחרת?
º
הרבה מיגון בטאקוונדו לעומת א"ל אחרות, העדר אגרופים לפנים
02/09/14 09:59
10צפיות
וואלה נכון...
02/09/14 17:24
7צפיות
קראתי על זה באינטרנט ורשום באמת שבקרבות של ה itf יש איסור על מגע מלא ובעוצמה מלאה וגם אסור לתת נוקאוטים... 
יש גם אצלינו אימונים בין 2-4-6 פעמים בשבוע
30/08/14 22:03
30צפיות
ביניהם, מחר. 
 
תוכל להתקשר לעוד פרטים. 
מחפש מועדון קיוקושין טוב בפתח תקווה
23/08/14 21:43
57צפיות
שלום,
אני בן 37 ומתאמן המון שנים בשוטוקאן ובמקביל גם בקיוקושין.
לאחרונה עברתי לאיזור פתח תקווה ואני לא ממש מכיר את המאמנים והמכונים באיזור.
מישהו יכול להמליץ על מאמן קיושוקושין טוב ומנוסה מפתח-תקווה ?
רחמים אלקובי
25/08/14 06:59
47צפיות
אם איני טועה אז רחמים אלקובי מלמד בפתח תקווה...
זה האתר...
25/08/14 07:01
37צפיות
http://www.kyokushin.co.il/   זה האתר גם
תודה, האם אתה מכיר מנסיון אישי ?
25/08/14 09:45
34צפיות
ראיתי מספר מאמני קיוקושין בפתח תקווה. האם אתה מכיר את סנסאי רחמים אלקובי ? התאמנת שם ?
לא מנסיון אישי
25/08/14 09:53
45צפיות
פשוט מחיפושים באינטרנט...תתקשר אליו ותשאל אותו פשוט
רחמים אלקובי הוא מהוותיקים בתחום
25/08/14 10:54
64צפיות
מאמן נוסף וותיק ואיכותי מאוד (לפי המון מקורות ) הוא רובי מור, שמלמד בכ"ס וגם כותב כאן בפורום.
שאלת התאמה
24/08/14 17:40
105צפיות
למישהו שעסק שנים בטאקוונדו ומחפש לעבור לאומנות שמשלבת יותר ידיים ופחות רגליים, כושר גופני ועדיף ללא הטלות, בהתחשב באלטרנטיבות באזורי מה יותר מתאים:
שוטוקאן קראטה-דו , קרב מגן ישראלי, קארטה שיטו-ריו ?
כמו כן, מכיוון שאני רגיל ורוצה להתאמן 3-4 פעמים בשבוע וברוב המקומות לא מתאפשר, מה דעתכם על שילוב בין שתי אומנויות שונות?
מה אזורך?
24/08/14 19:37
60צפיות
אני מלמד וינג צ'ון 5 פעמים בשבוע ברחובות וראשל"צ, ומציע גם שיעורים פרטיים. הרבה ידיים, (קצת) פחות רגליים, וכושר גופני ברמה גבוהה.
לא הבנתי.
30/08/14 20:18
30צפיות
כמבן שישנם מקומות שמאמנים 4 פעמים בשבוע, אפילו שישה...
אני ממליצה לך לדבר עם כמה מהחניכים שלי... כמה מהם גם עברו משיטות אחרות כי רצו את עבודת הרגליים והגמישות שיש לנו בטאקוונדו אצלינו במועדון. 
צורת עבודה מעט שונה, אני בטוחה, ממה שמוכר לך...:) וכן, מגיעים מחיפה, מכל הארץ. לא אמור להיות בעיה.:)
מה לא מובן
30/08/14 20:35
32צפיות
הבנת הנקרה- אני אתרגם:
I am leaving taekwondo after many years
Looking for OTHER martial arts, that do more with Hands techniques and practical self defense.
Area- Modiin – Soham- thus your suggestion to go to tel-aviv for a taekwondo club does not answer any of the requirements.
Good.
30/08/14 21:17
29צפיות
Happy you are looking for something that makes you happy! People, in my opinion, should be happy. Life is too short to be unhappy.
I can say that we have some Wushu and Capoeira and Karate guys in our gym, that's why I suggested you speak directly to them. I undertood that you were looking for a place that does martial arts 4 times a week - thus, we do. 
In the TA gym we also have Jujitsu, Muy Thai, and even more importantly, people who know people who may be of assistance. I can ask around for you regarding Wushu. Or check out the wushu's fed site. It's cool. :) Also Thai Chi should be nice, if you have the patience for it. I don't, but go figure. 
Something to think about - and yes, if you are unhappy with TKD - do something else. No joke.
 
בראל אוסטאופתיה

סובל מכאבים?

אתה לא צריך לסבול יותר! לבראל אוסטאופטיה לחיים ללא לחצים >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה