לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

 


שמותיהם של מנהלי הפורום צבועיםבכחול, ורשומים בחלקו העליון של דף הפורום.

כתובת מקוצרת לפורום: http://forum.tapuz.co.il/martial

ברוכים הבאים!

פורום אומנויות לחימה הוא אחד הפורומים הוותיקים  והמוערכים במערכת "תפוז", חוקי הפורום  נובעים

מניסיון של שנים ונועדו לאפשר דיון מהנה ומעשיר בכל ההיבטים של אמניות הלחימה ונושאים קשורים

אליהם. אנא קראו את הכללים בתשומת לב ונהגו לפיהם.


מצד שמאל תמצאו תיבת קישורים למאמרים, אלבומים וכלים אחריםלעזרתכם.

כדאי לבקר בקטגוריה עזרה למתחילים שבמאמרים.

 

שלכם

 ההנהלה


 


חשיבה חיובית כדרך לשלוט במחשבות ובפחדים אצל המתאגרף
30/01/15 19:31
49צפיות
1. החלק המנטלי הוא מכריע בזירה, המחשבות והתחושות  שיש לך בראש מאוד מאוד משפיעות על התנהגותך בזירה.
2. החלק הפיסי עד כמה קשה שיהיה באימונים, פחות קשה לטיפול מהחלק המנטלי. המחשבות הפנימיות והפטפטץ הפנימית בראש בדרך כלל תהיה בעלת השפעה שלילית על המתאגרף.
3. לא ניתן לטפל בפן המנטלי בצורה יעילה רק דרך אימונים פיסיים. המטרה של המאמן לגרום למוח של המתאגרף לעבוד לטובתו ולא לרעתו.
4. כמו שמתרגלים טכניקה פיסית יש אחריות על המתאגרף לבצע ולהשתפר כך יש תרגילים מנטליים שעל המתאגרף לאמץ כדי להשתפר. הנה כמה עיצות שימושיות להצליח לשלוט במחשבות ובפחדים.
א. הגעת לאימון והתחלת להתחמם. הסר מחשבות שליליות כמו פחד מספארינג, עייפות, או איך אתה הולך לסיים את האימון היום. התמקד בביצוע החימום, תרגיליהצלבוקס ואל תתן לספקות פנימיים להשתלט לך על המוח. הצב מטרה או יעד ראשוני לסיים את החימום והצלבוקס בצורה טובה ותתמקד אך ורק בזה. יש לך יעד התמקד בדרך להשיג אותו וקדימה לעבודה.
ב. המשך האימון: אל תתעסק במחשבות של אם ומה יקרה בתרחיש כזה או אחר... אל תתעסק בדברים שאין לך שליטה עליהם, בדברים שאתה לא יכול לשנות או בדברים שלא יקרו, זה בזבוז אנרגיה מנטלי מטורף. תתמקד במה שאתה צריך לבצע עכשיו, לא בספארינג של אתמול ולא במה יהיה מחר  עבוד על הריכוז שלך ושפר את זמן התגובה שלך. הרגע החשוב הוא זה שאתה עכשיו צריך ויכול לעשות ובו עליך להתרכז ולבצע את המטלה שהציב לך המאמן.
ג. ככל שהאימון ימשך כך תגלה שהיריב הפנימי שלך הוא היריב העיקרי ולא היריב באימון. זה שלב בו המחשבות הפנימיות מתגברות, הדיאלוג הפנימי ההרסני מתחזק. אל תדחיק את הדיאלוג, אל תתעלם ממנו, קח את זה כהתמודדות חיובית. אם יש לך ספקות פנימיים סימן שאתה צריך ורוצה מאוד להשתפר, אם כואב לך סימן שאתה מתחזק, אם אתה עושה שגיאות זימן שאתה בתהליך למידה. פה עליך להוכיח את יצר התחרות שלך ולהצליח להשתפר על ידי ההתנסות שלך באימון. אל תתעסק בקונוטציות של כאב, כישלון, שגיאות  ונפילה לארץ ממכה וכיו"ב בכלל. למד מכל חוויה להפיק את הצד החיובי שלה. ד. ככל שהאימון ימשיך ובמיוחד אחרי ספארינג קשה או כמות סיבובים גדולה באימון זה הזמן בו הנחישות שלך תתגלה, רצון הלחימה שלך וכמובן כח הסבל והסבולת שלך. זה זמן בו אתה תתחיל לפקפק ביכולתך, זה שלב בו אתה מתחיל לחשוב על להכנע פיסית או להשבר מנטלית. ברגעים כאלה על המתאגרף לשאול את עצמו האם הוא באמת עשה כל אשר ביכולתו, האם הוא נתן הכל כולל הרזרבות שלו מנטלית ופיסית. ברגע שמחשבות להשבר עולות, קח נשימה, הצב לעצמך יעד לגמור את הסיבוב. אלוף מאמין בעצמו גם כשאחרים לא מאמינים בו. האמן שאתה יכול להפוך את המצב גם כשהדברים לא הולכים לטובתך. שמור תמיד על אופטימיות ותזכור למה אתה שם. ה. אחרי אימון קשה או אחרי קרב, ודא שאתה משווה את עצמך בעיקר למה שאתה היום לעומת מה שהיית חודש אחורה או לזמן שהתחלת להתאגרף. לא חוכמה להשוות עצמך לאלוף ולהיות מאוכזב... תסתכל על הדרך שעשית עד כה ולאן הגעת. אל תשפוט את עצמך רק לחומרה על טעויות שלך, תן לעצמך קרדיט על דברים טובים שעשית. פרפקציוניזם הוא תכונה חשובה אולם להכות את עצמך כל הזמן על שגיאות בלי לראות את הצד החיובי לא יוביל אותך להמשיך להתאמן ולהתקדם. אל תכנס לדיכאון כשלא מצליח לך משהו ואל תחגוג בלי הכרה כשמלצליח לך. זה טוב לחגוג על נצחונות קטנים כל עוד שמומרים על איזון ביחס לביקורת העצמית על אי הצלחות. ההתקדמות תמיד תבוא מתוך ניתוח אובייקטיבי של האימונים והקרבות אבל לא מתוך גישה שהיא אנטי פרודוקטיבית בגלל ביקורתיות יתר. זו כמובן גישה אחת לחיזוק החשיבה החיובית והחוסן המנטלי. יש להקפיד לעבוד כך ולשפר את החוסן המנטלי בצד החוסן הפיסי והטכני.
אימון מנטלי
30/01/15 19:33
33צפיות
מהו הפחד ?
 
לא משנה כמה מוכשר המתאגרף וכמה הוא מיומן וכמה הוא בכושר פיסי מעולה. כל אלה חשובים אבל לא ישנו דבר אם ההכנה המנטלית של המתאגרף לא טובה. מתאגרפים רבים סובלים מתת הישג בשל "השד" שרץ להם בראש לאורך תקופת ההכנה, דרך ההמתנה לקרב ועד העליה לזירה עצמה. מה גורם לתחושות הלא נעימות והלא נוחות האלה, או יותר נכון כיצד נוכל להתמודד איתן כדי למנף אותן לטובתנו האישית ולא לתת להם לגרור אותנו לתחושה של פחדנות. אז חשוב להבין שכולם אבל כולם ולא משנה כמה הם מנוסים, חשים את אותן תחושות לחץ לפני הקרב. ההבדל בין אלוף ל"פחדן" הוא שהאלוף שולט ברגשותיו ובתחושותיו.
 
תופעת "הילחם או ברח"
זוהי תופעה הנפוצה ביותר שכל מתאגרף יחווה לפני הקרב. המוח מורה לנו לברוח ולהישרד במקום להלחם. כדי להשרד האינסטינקט הקדום מורה לנו לברוח כי הסיכוי שלנו טוב יותר כך מאשר להיות בסביבה הבעייתית... אנדרנלין משוחרר לזרם הדם והופך אותנו לחזקים יותר ומוכנים יותר למצב של פעולה. לעיתים תהיה תחושה של רצון לצאת לשירותים או בחילה, לעיתים יהיו רעידות או גמגום. בקיצור נקרא לילד בשמו – פחד.
 
"תחושת לחץ חיובי"
לחץ חיובי הוא כזה שגורם למתאגרף לאפקט חיובי והמתאגרף למעשה יחפש את מצבי הלחץ וישגשג במצבים אלה. תהיה תגובת הלחם או ברח אבל היא תשמש את המתאגרף ליתרונו הוא.
 
"תחושת לחץ"
 
זו תחושתו של המתאגרף כשאין איזון בין מה שנדרש ממנו לבין תחושת ובעיקר תפיסת המסוגלות האישית שלו. "האם אני טוב מספיק להיות עם פלוני באותה זירה" ?
 
"תחושת חרדה"
 
זוהי תחושה שלילית שקשורה באופן ישיר לתחושות של אימה ודאגה שנגרמות בשל "עוררות מופרזת" בעקבות מתח ולחץ שליליים על האדם.חרדה מקושרת תמיד עם תחושות כגון עצבנות ודאגה.
 
"תחושת עוררות"
 
עוררות היא מצב פסיכולוגי ופיסיולוגי כללי של פעלתנות זהירות ומודעות שמשתנה ממצב של שינה למצב של התרגשות אינטנסיבית.
 
אלו הן בקצרה התחושות שיכול לחוות מתאגרף. כעת נראה כיצד ניתן להתמודד איתן ולהתגבר על ההשפעות השליליות שלהן כדי לצבור יותר ביטחון.
 
 
 
 
"הדמיה"
בהדמיה אנו משתמשים יחד עם טכניקות הרגעות כדי להתגבר על חרדה. המתאגרף מדמיין את הנסיבות והתחושות הקשורות במצב של רגיעה. ההדמיה יכולה להיות בשימוש כדי לתרגל משהו או מה שאנו קוראים לו "חזרה מנטאלית". המתאגרף יכול "להריץ" את עצמו דרך הביצועים שלו בדמיון, להחליט איך הוא מתמודד עם המצבים השונים בצורה טקטית, איזה מכות הוא יזרוק, יחוש את ההמולה של הקהל סביב, את האווירה, את הפחד ואת ההתמודדות שלו עם התחושות הללו. בביצוע הטכניקה הזו המתאגרף למעשה המתאגרף עובד על מקורות גורמי מתח שונים שהם: לחץ, אי ודאות, חוסר ביטחון ולמעשה ממזער את האפקטים השליליים שלהם. שיטת אימון מנטאלית זו משפרת את הביצועים במידה ומיושמת בצורה נכונה. עשר דקות ביום זה מצוין, שכב בחדר חשוך, דמיין את עצמך בקרב, אתה חש פחד, אתה יכול לשמוע את הקהל, שמים לך את הכפפות ואתה עולה לזירה. דמיין את עצמך מתאגרף היטב ומתמודד עם הפחד. בצע תהליך זה לפני ספארינג ולפני אימונים. טוב מאוד לבצע בערב התחרות תרגיל זה. עליך לתרגל יומיום וזו הדרך להיות חזק מנטאלית.
 
"הרגעות"
כדאי להרגיע את הגוף אחרי אימון מאומץ, כדאי להאזין למוזיקה מרגיעה, לבצע מתיחות, לבצע מדיטציה או כל מה שמרגיע אותך.
 
"הצבת מטרות"
תהליך הצבת המטרות גורם למתאגרף לעבור ממקום של מתח וחלץ שלילי למקום של משהו בר השגה. יש להתמקד בהצבת מטרות ריאלית בהתאם ליכולות ולא הצבת מטרות סתמית. על המתאגרף להיעזר ב הצבת מטרות יחודיות נקודתיות ברות השגה בהתאם לביצועיו ויכולותיו וכך להסב את תשומת ליבו מגורמים חיצוניים שליליים שמעוררים אצלו עוררות יתר ודאגה.
 
"מוטיבציה עצמית"
 
אחת הדרכים לעודד את עצמך ולהעלות את המוטיבציה היא לתת כמה "סיסמאות" או ציטוטים שאתה קורא לפני אימון או קרב. זה יעיל כי זה גורם לשיפור הביטחון העצמי ונותן איזה "שובר שיויון" לאימון או לקרב. ניתן לרשום על השק את הסיסמא "אני אהיה אלוף עולם הבא" או פתק בתיק אימון ובו לרשום משהו דומה ולקרוא לפני האימון.
 
"לדבר אל עצמי פנימה"
היכולת לתפוס את תחושת החרדה ולטפל בבעיות בצורה ממוקדת לפני ובמהלך הביצוע של הקרב/אימון יש לה השפעה חיובית על על הביצועים. "לדבר לעצמך" עוזר למתאגרף לראות ולהפוך את העוררות לחיובית. לדבר לעצמך עוזר להפוך את תפיסת המציאות שלך. עליך לומר לעצמך לדוגמא: "התאמנתי חזק, אני מוכן, אף אחד לא יעצור בעדי". ה"ציטוט" מהמוטיבציה העצמית גם כן יכול לסייע ולהיות סוג של "לדבר לעצמי". שמור לעצמך עוד ציטוט למהלך הקרב ברגעים בהם העניין נהיה קשה.
 
סוף דבר.
אגרוף הוא ענף שדורש יכולת פיסית ומנטלית כאחד. כוחו של המוח רב מאוד ואסור להמעיט בערכו. המוח הוא כלי רב עצמה שיכול לבנות אותך או חלילה לרסק אותך. השתמש בטכניקות הללו, אל תאמין לי פשוט בצע אותן. הפוך את זה לחלק מהאימון שיומיומי שלך. זה צריך להיות חלק מדרך החיים שלך ומצורת ההתנהגות וההתבטאות שלך בבית הספר, במקום העבודה, בדרך הצגת הדברים מול קהל. חשוב חיובי, רשום ציטטות חיוביות בחדר, באמבטיה, במשרד. האמן ביכולותיך לעולם לא תדע לאן תגיע אם לא תעשה
פחד הוא מנגנון שימור
31/01/15 11:04
30צפיות
פחד מתפרץ כאשר הגוף נמצא מול הלא נודע.
יש לנו פחד כאשר אנחנו צריכים ליזום משהו וזה מתורגם פחד מכשלון לעומת פחד מההצלחה וכיצד להתמודד איתה.
היפנים מתארים את ההתמודדות מול הפחד במוכנות ונקיון של התודעה , מעין מצב של תגובה ללא חשיבה כמו שאפשר לראות אצל מסי או רונאלדו שרואים את השער ומנטרלים הכל מסביב.
זאנשין ומושין תואר פעם שאחרי שהכנעת את היריב האחרון זה הזמן להדק את הקסדה.
הרעיון הוא תמיד להיות מוכן גם אם נראה שהכל נגמר שקט ובטוח .
זה יכול להיות מוכנות לפני הקרב או להיות בכאן ועכשיו , מודעות ועירנות לסביבה.
Fear versus Anxiety
31/01/15 17:12
17צפיות
I have no Hebrew keys so let me try it this way
Fear = Pachad in Hebrew
Anxiety= Charada in Hebrew
Fear actually occurs when we are afraid of something specific where we have an idea what's going on, while anxiety is when we are afraid of something unfamiliar.
This matters as fear puts you into a fight or flight modus, while anxiety has a tendency to cause what in military language is called psychological dislocation. In fight or flight modus, we act stronger than usual, while in dislocation we are disoriented. A group is helpful when you are in fear, as being with others assists you in the decision whether to fight or to run. In anxiety, a group is useless at best and damaging at worst when members assist each other in finding comfort in deadly wrong but reassuring explanations of what's going on. Chasing dog=fear, 9/11=anxiety. A group in fear gets stronger, a group in anxiety weaker. That's because of what is going on inside the members' heads, and that's why SWAT teams like to throw in a flash bang before entering: They manage themselves as group in fear while the surprising flash bang puts their rivals in a state of anxiety for the deciding moments. So as a martial artist you should give thought how to be in fear while putting your rival in anxiety (if you are not afraid at all that's a different sort of problem ). You can apply techniques in fear, but not in anxiety. And by having an approach regarding how to shift your rival from fear to anxiety, you gain on the way a tool to shift yourself from anxiety to fear, as now you have a battle plan that might work or not, but it's not like you have no plan at all. Many traditional styles have their own approach to do this, like the x-movement in the FMA, but that's just an example. Every martial art will have an approach to the fear versus anxiety issue, otherwise it's just a collection of pretty moves. If the art survived, these elements will be there
השיח על פחד וחרדה הוא מעניין. יש עוד
31/01/15 18:42
20צפיות
סוג של רגש, שלצערי נתקלתי בו. אני לא פסיכולוג, או איש מקצוע בתחום. אבל מנסיוני במצבי חירום יש רגש חיובי שאכנה "ניתוק לשם פעולה". במצבי חירום בנהיגה, במצבי חירום פיסיים, במצבים אלימים בעבודה, בפיגועי טרור שהייתי (3 מטעני חבלה) - בכל אלה זיהיתי את אותו "ניתוק לשם פעולה". ז"א, הנפש מתנתקת מהגוף, ומהרגשות עצמם, ושפוט פועלת באופן חד ובהיר אפילו. כביכול יש משימה לביצוע, והיא מה שחשוב. זה לא משנה אם את/ה מול אוטובוס בוער עכשיו, או אם זה אמצע הלילה ואתה בשטח עויין עם מאות אנשים סביבך שרוצים לזמן אותך לפגישה עם הנביא... בכל אלה ראיתי את הניתוק הזה. אותי זה מדהים כל פעם מחדש, ואני יכול לומר שהאימונים באומנויות לחימה היו קריטיים לשם כך. חשוב שתאמר התובנה שלדעתי אומנות לחימה צריכה לטפל בצדדים האלה, כמו שנאמר כאן. צריכה לטפל במצב של פחד וחרדה על דרגותיהם השונות.
 
Yep
31/01/15 19:25
15צפיות
That's what you experience when the left and right season of your brain function without one dominating the other. Everything is in real time real space, no separation between thinking and acting. Reason, emotion and physical skill all functionat the same time.This is a very rare condition in Western style routine life, and the reason why sometimes you feel so "free" in extreme situations. Order and disorder form a unity of opposites and you just flow with it. In life or death situations you cannot function without this balance. It's why it is so dangerous to take someone into operations who is preoccupied with problems at home, for instance.
This feeling of flow can get you kind of addicted to extreme situations .
 
6 חוקים של התנהגות אופטימלית בקונפליקת
27/01/15 22:36
97צפיות
 - אל תכנס לעימות אף פעם, אם יש אפשרויות אחרות
- נכנסת חעימות - אל תעצור. אין יריב חלש או לא מסוכן
- פעל ברבע מכוחותיך, תנצל כוח יריבך
- אין דפוסי התנהגות! שבור כל התבניות הידועות. אל תחזור על אותה תנועה פעמיים
- סמוך על עצמך בלבד
- תלמד לראות את הסביבה בלא פחות מ 270 מעלות
 
אנדריי מיכלסון
 
ביה"ס לאומנויות לחימה OBEREG
אני יכל לחשוב על שינויים / תוספות...
28/01/15 11:10
72צפיות
  מ- 0% עד 100% : פעל בכמות הכח הנדרשת לנטרול האיום.
  ניתן לחזור על אותה תנועה פעמיים ויותר - במידה והיריב לא משתנה ומתאים עצמו. כמו היריב- תשתנה על פי צורך. בעיקר חשוב לייצר  
      רצף התקפי ולהימצא בתנועה מתמדת. שכן קשה יותר לפגוע במטרה ניידת - ובמיוחד התקפית.
  אם הנך סבור כי אין ברירה אלא להילחם - תיזום ותתקוף ראשון. אלמנט ההפתעה הוא כלי טאקטי רב ערך בלחימה בכל קנה מידה.אל
      תשדר מוכנותך או דרך פעולתך.
  שמור על רוח קרב: זכור כי בכל אחד ניתן לפגוע וכולם מדממים - לרבות התוקף שלך. 
 
 אהבתי את הערות 1,2,5,6 .
 
אפשר להוסיף את חוקי הקרב
29/01/15 08:30
63צפיות
1) תמיד לנוע בארבעים וחמש מעלות הצידה אל הצד המת של היריב בו הוא חשוף ומוגבל ביכולת התקיפה.
 
2) להוציא את היריב שלי משיווי משקל ולקיחת הבסיס שלו.
 
3) להביא לקרב את כל הנשק שלי ולעשות בו שימוש.
 
4) לתפוס תמיד את המרחב של היריב.
 
5) למטרה קשה להשתמש בנשק רך בעוד שלמטרה רכה להכות בעזרת נשק קשיח.
 
6) לעיתים גישה עילאית תוך כוונה עדיפה על טכניקה טובה.
 
7) לתקוף למעלה ולמטה גבוה ונמוך על מנת לגרום לבלבול במערכת העצבים של היריב וגם לבלבל את היכולת שלו להתאים את המגנה שלו כיוון שהוא לא יודע איפה ומה פוגע בו וכיצד.
 
8) והכי חשוב ופה יובל אני גונב ממך זכויות יוצרים , לא להיות רך או קשה אלא צמיגי.
º
29/01/15 11:10
10צפיות
º
"גישה עילאית"?
29/01/15 16:36
27צפיות
עניין של הלך רוח פסיכולוגי
29/01/15 20:40
43צפיות
כאשר אתה מותקף או נכנס לסיטואציה שהיא מסלימה ומתדרדרת צריך לקחת בחשבון שהתוקף מולך רוצה הזיק לך והכוונה שלו היא 
לא משתמעת לשתי פנים.
לכן צריך בתוך הראש להפעיל מנגנונים ממריצים /מעוררים שגם אפשר לסמוך עליהם במצב של הפתעה שמונעים בין היתר מהגוף להיכנס למצב קיפאון.
אתה עובר את הסף שבו אתה מוותר על העכבות של ועובר לסף הפעלת אלימות כלפי הצד השני עד הסוף ומטרה להוריד אותו ולהיות מוכן אפילו במקרה הצורך לעבור דרכו ולמוטט אותו מצב שכולל להעיף את הראש שלו אחורה עד אפילו לדפוק אותו בקיר או במדרכה בתלות מצב.
יכול עד להית לוחם זירה טוב אך אם אין לו מונות להפעיל אלימות לפני התוקף שלו הוא יהיה בנחיתות.
בין אם זה בהתקפת סכין או תקיפה מינית שבה הטורף הולך לתקוף את הקורבן הוא כבר עשה את ההחלטה שלו לפעול ולפגוע, הוא מראה צעדים פיזיולוגים כמו מתחיל להסתכל, ללכת לכיוון, לנוע ולדבר בצורה "ערסית" ובודק או מתחיל בתהליכים מנטלים ללכת לשלב הבא הסופי האלים.
כאן המקום לעבור את התוקף ולגרום לו להבין שאתה לא מטרה קלה ולהחשוש ולהצטער על זה שהוא ניסה להתנפל עלייך בין אם זה לפני נקיטת אקט אלים כנגדו ובין אם זה להפעול כנגדו full board full ahead./
 
נו טוף...
29/01/15 23:18
36צפיות
אני (כבר) לא מסכים לגישה, אבל כנראה זה עניין של התנסויות שונות ודרכי לימוד שונות (גישות שונות להתמודדות).
מה הגישה של הנינפו והג'ו ג'יטסו לעניין זה
30/01/15 08:37
33צפיות
היות ובעברך התאמנת בשתי התאחדויות ג'ו ג'יטסו וגם ג'ודו
ובהחלט אתה תלמיד המון של של שיהאן וקסמן אתה יכול לציין דגשים והבדלים בינהם?
אני. זוכר תמיד אנשי נינפו אומרים שההבדל בין ג'ו ג'יטסו לנינפו היה שהנינג'ות היו משחקים מלוכלך.
קטונתי מלייצג שיטה.
31/01/15 15:03
32צפיות
לכל היותר אוכל להביע את דעתי, וגם היא נכונה לנקודת זמן מסויימת בלבד. קשה לי לדעת על מה מבוססת הגישה שלי [כמו שכתבת - ואני מאוד מתרשם מהמעקב שלך אחרי - אני תוצר של הרבה שיטות (שכחת לציין טאיצ'י, ובג'ודו אני עדיין. מייד כשאחלים מהפציעה )], אבל אני משער שחלק מזה קשור גם לדברים שמחוץ לאמנויות הלחימה.
בכל מקרה, ולאור מספר התנסויות בחיים, אני חושב שהמשפט, או הגישה, העיקרי איתו אני לא מסכים, הוא זה: "לכן צריך בתוך הראש להפעיל מנגנונים ממריצים /מעוררים שגם אפשר לסמוך עליהם במצב של הפתעה שמונעים בין היתר מהגוף להיכנס למצב קיפאון".
ההתנסויות שלי הראו שדווקא פעולה מתוך מקום של שלווה ורוגע הביא לתוצאות המיטביות.
בניננפו/בוג'ינקאן משתמשים במונח: Fudoushin, שניתן לתרגמו לעברית כ- "הלב הבלתי מוסח", או - "התודעה הבלתי  מוסחת".
לגבי "ליכלוך": יש בכל מקום.
 
לגבי נקודה נוספת...
31/01/15 15:15
21צפיות
יש עוד נקודה איתה אני לא מסכים ב-100%, אבל לא שולל, כי פה זה עניין של "באיזו סיטואציה אתה נמצא", והיא זו: "כאן המקום לעבור את התוקף ולגרום לו להבין שאתה לא מטרה קלה".
אני סבור ש- "לפעמים נכון לנהוג כך ולפעמים זו טעות". הכל תלוי בסיטואציה ובמצב.
תגובה
30/01/15 19:36
36צפיות
הגנה עצמית במה מדובר ? לעניות דעתי ומניסיוני בחיים מדובר בהישרדות ביכולת להגן על חיינו או חיי הסובבים אותנו בסיכויים שלנו לצאת משלום מהתקפה או לא צפויה של ליסטים ופורעי חוק למיניהם , וכמובן ביכולת להתנגד בצורה פסיבית או אקטיבית לגילויי בריונות ואלימות
 
כיצד נפתח את היכולת שלנו לשרוד ? האם ישנם כללי זהב שיקנו לנו את הדרך להתמודד טוב יותר בחברה של ימינו שלצערי הולכת ונהיית אלימה מה נלמד את ילדינו ? מהי השיטה הטובה ביותר למצבים אלו אם בכלל את כללי הזהב אני מגדיר כך
הימנעות
הרתעה
הפתעה
נחישות
אימון
 
 
א .עימותים בין בני אדם היו עוד משחר האנושות כזכור הרצח הראשון ארע כאשר קין רצח את הבל לצערי כיום לא השתנה דבר לטובה, בשנות ה-70 בארץ הפרחחים במקרה הממוצע היו מכים בידיים ובמקרים יותר קיצוניים היו מניפים מקלות או כסאות
 
אירועי דקירה היו מיוחסים רק לפיגועים חבלניים יהודים כמעט ולא השתמשו בסכינים
 
עם השנים לצערי הפכה הסכין להיות חלק מחיינו וכיום כל נער ממוצע יכול לספר לך שראה סיטואציה זו או אחרת כולל בחצרות בית הספר סכינים אצל חבריו למטרות "הגנה עצמית" . האלימות מרימה את ראשה ועלינו להבין שלמרות הכול ישנם מקומות שבהם הסיכוי לחוות גילויי אלימות גדול יותר מאחרים
 
כל חכם שעיניו בראשו יאמר לך שהדרך הטובה ביותר לנצח בקטטה היא לא להיות בה . או לחילופין הדרך הטובה ביותר לצאת ממצב קשה היא לא להכניס את עצמנו מלכתחילה לסיטואציה שתוכל להוביל אותך לניסיון היחלצות. ולמה הכוונה בחיי יום יום
 
לכולם ברור שבחורה לא צריכה להיכנס עם זר שהיא הכירה יום קודם לשירותים במועדון . או אם יש ברירה ואפשר לא להגיע למקומות מפוקפקים בהם מצויים כל מיני מחפשי צרות אז עדיף לא להגיע למקומות אלו כולם יודעים היטב לאילו מועדונים מגיעים אנשים מסוג זה ולאילו מועדונים מגיעים אנשים מסוג אחר . לא צריך להיות צודקים , צריך להיות חכמים. הפרמטר השני הוא ההרתעה
 
ב .הרתעה
 
מבוססת בעיקרה על שפת גוף . אדם בטוח בעצמו וביכולתו , מקרין דרך שפת הגוף שלו עוצמה ובטחון גם אם הוא לא מכופף ברזלים לעיני כל. שפת הגוף הינה שפה בלתי אמצעית , שריד אבולוציוני שלנו שדרכן אנו משדרים את אשר אנו חווים וחשים ללא מילים. כולנו מכירים את הילדים בכיתה שכולם שמחים לצ'פח אותם בתואנה שיש להם פרצוף "מזמין כאפה" וכולנו מכירים את ההיפך ז"א הילדים שללא מילים בשקט יושבים בצד ואף אחד לא מתעסק איתם למרות שמעולם לא הכו איש. ישנם חוקים רבים כיצד להסלים עימות באמצעות מבט או ג'סטות גופניות ולחילופין כיצד להרגיע את זה שעומד מולך אולם לשדר נחישות ללא מצרים דברים אלו יידונו בפעם אחרת בהרחבה אולם הבסיס לכך חייב להילמד ולהיות מתורגל
 
ג .הפתעה הינה 50 אחוז מניצחון. התוקפן עוד בטרם תקף יש לו משנה סדורה בראשו לגבי איך צפוי להתנהג הקורבן . על המותקף להגיב בצורה שתפתיע את התוקפן ותערער את יסודות אמונתו ביכולתו ובמקביל תקנה למותקף את הזמן הנדרש כדי להחליט על המשך צעדיו הדבר נכון במיוחד לגבי נשים שנתפסות כחלשות וללא יכולת להתנגד לאלימות כלפיהן
 
ד .נחישות - אם הותקפנו או בטרם הותקפנו עלינו לנהוג בנחישות אין קץ. התקפה שתתקל בתגובה נחושה ללא פשרות דינה אחר מהתקפה שתתקל בהתנגדות מהוססת . אל לנו להסס . מרגע שגמלה ההחלטה בליבנו יש להגיב, על התגובה להיות חריפה להחריד וללא פשרות . כל תגובה מהוססת תגרור אלימות מוגברת מצד התוקפן . אם החלטנו לתקוף , עלינו לתקוף במלוא העוז ועל הרצון לסעוד את ההתקפה. כמובן שעלינו לתקוף ברגע המתאים ולגייס את מלוא הכוחות ותעצומות הנפש כדי להגן על חיינו או על חיי הסובבים אותנו , אולם ברגע שיצאה התגובה אין דרך חזרה
 
ה .אימון - כל האמור לעיל לא יתכן ולא יתקיים ללא תשתית אימונים סדורה. על מנת להבטיח את הפנמת והקרנת הביטחון העצמי כלפי חוץ עלינו לתרגל את גופינו ואת נפשנו במאמצים הולכים ומתגברים אלינו לפתח את כוחנו ויכולותינו הפיסיים ועל יסוד זה את כוחות הנפש שלנו עד למצב בו גופנו יהיה כלי נשק . ידינו צריכות להיות מחושלות גופינו צריך להיות חזק ומחושל ורגלינו איתנות . עלינו לסמוך על יכולותינו שבשעת מבחן גופנו לא יבגוד בנו בידיים ריקות להשיב מלחמה לתוקפינו כדי להגיע לכך עלינו להתמיד ולא לוותר
 
האם יש שיטה מתאימה יותר מאחרת אינני סבור שיש שיטות טובות ושיטות רעות ,אולם ישנן שיטות שעם השנים עברו עידון והפכו לשיטות שלא מקנות במתכונתן הנוכחית את הכלים שרצו להקנות האבות. כל שיטות הקרב צמחו מאותו צורך ומאותן סיבות ,כל השיטות צמחו לא כהתמודדות על נקודות או על אהדת הקהל אלא כשיטות למטרת לחימה . הקו המוביל צריך להיות ייעוד הלימוד. אם יעוד הלימוד הוא למטרות הגנה עצמית גרידא , החשיבה בלימוד צריכה להתבסס על חשיבה לא ספורטיבית , אלא על חשיבה ללא חוקים ומגבלות
 
יהיה קרב הקרב קשוח ככל שיהיה עדיין יש בו חוקים וכללים שלא מפרים אותן והספורטאי מכוונן את עצמו לאותה מסגרת יתכן ופלוני הוא מתאגרף או מתאגרף תאילנדי אלוף זירה אולם לצורך הזירה לא השקיעו בו לצורך התמודדות מול ראשיה או מול סכין שנשלפת ללא הודעה , כל האינסטינקטים שלו מכוונים למשהו שונה לחלוטין מי שמורגל לעולם לא לבעוט באשכים עלול למצוא את עצמו במצב לא פשוט ברגע זה הרי במצבי לחץ אנחנו פועלים עפ"י דפוסים שתרגלנו אין ספור פעמים . האם מישהו שלעולם לא ספג אגרוף לגוף או סטירה בהפתעה לא יהיה בבעיה ? בודאי שכן ובמיוחד בשביבי הזמן הקריטיים ביותר
 
לכן - יש לחשוב בצורה שונה לגמרי , יש לחדד את החושים בצורה שונה לגמרי, יש לאמן את המוח והגוף לתור אחר איומים פוטנציאלים כדי ללכוד את שולף הסכין הפוטנציאלי מבעוד מועד. יש להפנים חשיבה ללא כללים ולצפות לתקיפה ללא כללים . יש לכוון את ההתקפות לנקודות התורפה החריפות ביותר - אשכים , עיניים , גרון ,עורף , עמוד שדרה , ברכיים יש לחשוב במונחים של מינימום תנועה , מינימום זמן ומכסימום אפקטיביות
 
יש לדעת לנצל כל כלי או חפץ לתועלתנו יש להיות מוכן נפשית לתקוף בצורה שתסב נזק כבד לתוקפן כולל פציעתו בצורה קשה. אגב - חוק ההגנה העצמית קובע שלאדם יש הזכות להגן על עצמו בצורה שהנזק שיגרום לתוקף לא תעלה על מידת הנזק שהיה יכול להיגרם לו מכאן יש להסיק שאם אנחנו נותקף בסכין והתגובה תגרום לו לפריקה של מרפק היד וזעזוע מוח יצאנו בסדר מבחינת החוק. חבל שצריך לחשוב במונחים כאלו אולם אלו הזמנים בהם אנו חיים וכבר נאמר "הרוצה בשלום - היכון למלחמה
2 נקודות הסכמה
31/01/15 15:20
17צפיות
אהבתי  מאוד:
  1. "לחשוב במונחים של מינימום תנועה , מינימום זמן ומכסימום אפקטיביות".
  2. "יש לדעת לנצל כל כלי או חפץ לתועלתנו יש להיות מוכן נפשית לתקוף בצורה שתסב נזק כבד לתוקפן כולל פציעתו בצורה קשה".
נינג'וצו...
הגנה עצמית
30/01/15 19:41
44צפיות
לפני שניגשים לנושא מורכב זה צריך להבין כמה כללים בסיסיים.
רוב המצבים הבעייתיים נמנעים על ידי מה שנקרא: "התנהגות מונעת" 
מהי התנהגות מונעת ? 
מצוטט מתוך ספר משנת 1965 בשם: "אמנות ההתגוננות"
1.    ההגנה הטובה ביותר היא להימנע ממריבה. התרחק ממקומות ואזורים מפוקפקים.
2.    אם עליך לבקר במקומות מפוקפקים, השתדל לעבור רק במקומות מוארים, לך באמצע הרחוב, המנע מלעבור סמוך לבתים ופינות חדות שמהם אתה עלול להיות מותקף באופן לא צפוי.
3.    אם ראית דבר שמעורר את חשדך כמו אדם בכניסה אפלה, או איש העוקב אחריך בצורה חשודה, עבור לצד השני של הרחוב והיה ערני וזהיר.
4.    השתדל לחיות חיים צנועים ובחר לך חברים נאמנים שאפשר לסמוך עליך ויהיו לך לכבוד.
5.    התרחק מאנשים רועשים וחסרי מחשבה ואגרסיביים, הם מרגיזים את רוחנו וגורמים לצרות בכל מקום.
6.    עד כמה שאפשר ובלי להתבטל, שמור על יחסים טובים עם כל האנשים,. הקשב לדעת האנשים ונסה להבין את רעיונותיהם. אולם, אל תחשוש לאמור את האמת בשקט ובבהירות בלי התנשאות או חשיבות עצמית.
7.    בעולמנו אי אפשר לפגוש רק בטוב, לעתים נתקלים בבלתי רצוי. אם מתעורר הצורך, יש להביע התנגדות לסיטואציה בלתי רצויה בצורה מכובדת והחלטית ברוח שקטה ובחוש הומור.
8.    אם אי אפשר למנוע מלחמה אז עליך ללחום בכל ההחלטיות. אם צרות נקרות בדרכך, אל תאבד חושיך ואל תתמלא חמה וזעם עד כדי היסח הדעת מיריביך ומפעולותיך אתה. היה שקט בחן את המצב ולפי זה תפעל
סוף ציטוט.
כמובן יש להוסיף ערנות\ לא ללכת "מנותק מהעולם" עם ipod   על האזניים, לסרוק בעיניים כל הזמן את הסביבה, לפתוח טוב את האזניים ולתור אחר איומים בהתאם לסביבה.
יש לזכור שבכל מצב בחיים שמדבר על הגנה עצמית לאחר הנושא של התנהגות מונעת יש לנו שלושה מעגלים. 
המעגל הראשון והחיצוני הוא המעגל שמתאר מודעות לסביבה, מה האזור בו אני נמצא, איפה בסביבה הנוכחית תתכן הפתעה וכיו"ב.
המעגל השני הפנימי הוא מודעות עצמית. מה המין שלי ? מי אני מהבחינה המנטלית ? מה היכולות המעשיות שלי להתמודד במצבי לחץ ? מה היכולות המנטליות שלי להלחם ? איך אני מבחינת כישורי הלחימה ? מה המצב הפיסי הנוכחי שלי ?
בקיצור מודעות עצמית אמיתית.
המעגל האחרון והפנימי הוא מצב בו האיום בפתח וצריך להלחם ולהשרד. איך אני שורד ? מה אני עושה בצורה היעילה והמהירה ביותר כדי להציל את עצמי ברגע זה.
רוב המצבים ימנעו במעגל החיצוני או השני אם מתנהגים נכון. אבל והיה וצריך להלחם אומר כמה דברים בנושא זה.
הדבר החשוב ביותר להבהיר למי שרוצה ללמוד לשרוד הוא מהו הרצון שלו להלחם ? מה הסטייט אוף מיינד שלו ? האם הוא מבין שיש מחיר ללחימה ולעיתים "כשמנהלים סיכונים" מקריבים חלק מסויים כדי להציל חלקים אחרים, לדוגמא: יתכן שבניסיון להמנע ממקל בראש יתכן שבר ביד המגנה. או יתכן שבכניסה ללחימה מול מישהו ששלף סכין נחתך ביד בתקווה שבצורה קלה יחסית אבל נציל את החיים על ידי ההסתערות על התוקף. חשוב להבין שאין לחימה "סטרילית"
איך עושים זו שאלה משנית. השאלה הראשונית היא מה עושים וכיצד מתאמנים כדי שברגע האמת נוכל להוציא דברים מן הכח אל הפועל. 
כדי שמישהו יצליח לבצע טכניקה כלשהי במצב לחץ צריך לזכור שצריך לבנות אותו לאט ובסבלנות בהתאם ליכולתו כדי שברגע הצורך יוכל לפעול כמצופה ממנו וכפי שביצע באימונים. תהליך הבניה של אדם מן הישוב ממושך ובנוי על כמה רבדים ולפניהם יש כמה דברים שצריך להבין.
1. מה הרקע הסוציואקונומי של האדם. האם הוא "ילד שמנת" או גדל בשכונה קשה ?
2. מה היא סביבת חייו. ראה סעיף 1. אנשים שנאבקו בילדות מתנהגים אחרת ממי שהיה להם "קל בחיים".
3. כתולדה מא-ב מה אופיו ומאפייני ההתנהגות שלו במצבי לחץ.
4. מה הרצון האמיתי והכנה של האדם להתאמן למטרת לחימה פרקטית. 
אם האדם מראש לא מעוניין דה פקטו ולא בהצהרות להתאמן כפי שנדרש חבל להתחיל. כשאני מתכוון להתאמן מעשית כוונתי לעמוד באימונים שכוללים גם כאב גם לחץ ולא רק תאורטיקה. רוב האנשים בהצהרה לא מעוניינים להפוך ללוחמים אמיתיים אלה לטעום את החוויה ותו לא. (זה בסדר גמור מבחינתי), רק צריך להבין מה המציאות ומה דמיון.
בהנחה והאדם מעוניין לרכוש מיומנויות לחימה עליו לבנות חוסן גופני וכמובן חוסן נפשי כתוצאה מהגברת בטחונו העצמי ביכולותיו הפיסיות בהתחלה ובהמשך משיפור המיומנויות הטכניות בנוסף.  אחזור ואומר שוב כי:
חשוב לזכור כי מיומנות לחימה למטרות הגנה עצמית או למטרות ספורטיביות נשענת על קודם כל "רצון להלחם" וזה המנוע העיקרי שסועד את הטכניקה. ללא "הרצון להלחם" ולהכריע את היריב בזירה או חלילה ברחוב שום טכניקה לא תצא מן הכח אל הפועל. אני מודע להבדלים שיש בין מצבי אמת לבין זירה ספורטיבית אולם אימונים בענפים ספורטיביים כמו האבקות/ג'יו ג'יטסו/ג'ודו/אגרוף/מואיתאי יוצרים אצל הספורטאי או המתרגל חוסן פיסי ונפשי והתנסות בחוויה של קרב, לחץ, כאב וכיו"ב. מי שלא הוטח לארץ יכול לתרגל 5000 פעם איך הוא ידחף אצבעות לעיניים לגראפלר, בשבריר השניה שהוא יוטח לארץ הוא לא יבין אפילו באיזו פוזיציה הוא נמצא. 
אי אפשר להקנות כישורי לחימה למטרות הגנה עצמית בלי ללמד להכות, בלי לחוש את העייפות כשצריך להכות יותר ממכה אחת, בלי לחוש שלהכות בשק זה לא כמו להכות באויר וכמובן להוציא מן הכח אל הפועל גם מאבקים תרגיליים אמיתיים ולחוש את הזיעה ואת המגע של בשר בבשר על כל המשתמע מכך בלי לחוש סלידה או רתיעה.  יש לתרגל מן הקל לכבד, יש לתרגל תרחישים שונים כולל תרחישים "לא נעימים" ולהביא את המתאמן למצב בו הוא תחת אנדרנלין כדי לקרב אותו הכי קרוב שאפשר למציאות. ברור שאת התרגולות הללו יש לבצע בהדרגה, אולם בחורה שרוצה ללמוד להתמודד עם איומים פוטנציאליים יתכן ותצטרך באימון לחוות לחץ, קצת אימה, מבוכה וכמובן כאב מסויים כמו סטירה לפנים נניח וכל זאת כדי שהביא אותה למצב בו לא תקפא ברגע האמת. הנ"ל נכון גם לגבי גברים שמבחינתם האיומים מעט שונים אולם גם עליהם בהנחה והם מעוניינים ללמוד באמת כיצד להתמודד עם מצבים כאלה, לחוות באימונים אנדרנלין גבוה ותרחישים מלחיצים. אי אפשר לדעת איך בנאדם יתפקד אם לא יכינו אותו מבעוד מועד. זה לא הדבר שיבטיח ב100 אחוז אבל זה יגדיל את השרידות של האדם בודאות גם אם כתוצאה מהאימון האדם ילמד על מגבלותיו הנפשיות ויכיר את עצמו טוב יותר.
על גברים ונשים המעוניינים לשפר את כישורי ההשרדות שלהם להפנים את האמת הזו ולהבין שכדי לרכוש יכולת אמיתית צריך להגיע ולהתאמן וגם קצת לסבול לפעמים. כמו שאמר הגנרל הרוסי סוברוב: "טיפת זיעה באימונים חוסכת גלונים של דם בשדה הקרב" אין ארוחות חינם. 
על כל אחד ואחת לחשוב האם אני מכוון את עצמי ליעד או שאני מכוון למקום אחר.
גם זה בסדר וגם לכוון למקום אחר בסדר.
º
ענק! מאיפה הספר? יכול לספר עליו עוד?
31/01/15 15:23
9צפיות
º
שלום לכולם
30/01/15 19:26
25צפיות
º
ברוך השב . הרווחנו
30/01/15 20:08
12צפיות
איך לבחור בית ספר/מורה לקרב מגע?
28/01/15 02:03
63צפיות
שלום לכולם,
 
לאחר בדיקה עמוקה של מספר אומניות לחימה, החלטתי שאני רוצה ללמוד קרב מגע, המטרה היא הגנה עצמית, בטחון עצמי ואימון משלים למכון כושר. אני בסוף שנות העשרים לחיי, מתאמן במכון כושר ואני בכושר סביר (חזרתי מפציעה ורק עכשיו מתחיל לחזור לכושר טוב). למדתי בצעירותי כמה שנים של ג'ודו (עם יונה מלניק למיהשמכיר) וקצת קרב מגע, היות ולא יצא לי להתאמן הרבה שנים, אני רואה את עצמי כמתחיל שוב מאפס.
 
אני רוצה לקחת את הנושא הזה ברצינות ולא מעוניין ליפול על בית ספר שמעוניין רק לקבל את הכסף ומזלזל בחניכים או מורה שחושב שהוא יודע ללמד (יש לי ניסיון רע מהעבר). אני מאזור רעננה-כפר סבא-הוד השרון ומוכן להגיע רחוק יותר למורה מומלץ.
 
אשמח להכוונה מחברים בעלי ניסיון
º
גש לשיעורי נסיון וסמוך על תחושת הבטן.
28/01/15 10:58
21צפיות
º
30/01/15 11:17
2צפיות
שתי המלצות
28/01/15 11:00
54צפיות
בכפר סבא אני יכול להמליץ לך על קרב מגע ברשת אימפקט.
המורה זאב הוא בעל המלצות מאוד טובות מצד אנשים.
ברעננה אני יכול להמליץ לך על אלי ביטרן שמלמד בקניון אחוזה.
º
תודה רבה, אני אבדוק אותם.
30/01/15 11:17
5צפיות
º
חבל שאתה רחוק מירושלים כי כאן יש לי 2 המלצות חמות אש!
30/01/15 04:32
18צפיות
ממליץ לך על יובל נחמקין .
30/01/15 17:54
26צפיות
בהצלחה.
º
דבר עם רון רותם
30/01/15 19:26
11צפיות
כניסת מנהל חדש
29/01/15 14:45
46צפיות
אנו מברכים את  ori jkd עם כניסתו לניהול הפורום ומאחלים לו הצלחה והנאה בתפקיד החדש.
 
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים
º
29/01/15 19:50
5צפיות
º
בהצלחה ובהנאה
29/01/15 20:30
9צפיות
תודה רבה
30/01/15 09:57
19צפיות
אני שמח על המינוי וכבר מתחיל בעבודה לדאוג לפורום שאותו אנחנו אוהבים.
אני קודם כל רוצה להודות ליפתח שאותו אני מחליף בתפקיד על עבודה טובה ללא משוא פנים ואני מקווה לראותו בהמשך כאן כותב איתנו כאן.
הפורום הזה הוא של כולנו לעשות בו שימוש ולנטוע יתד.
הוא הבית של אנשי הזירה וגישת המבוססת מציאות ולא פחות מכך הבית של המסורתיים מגנאדי בודו עד לקונג פו.
אני אישית אדבר על נושאים שקשורים לסילאט וקונטאו אך גם נושאים שקשורים לטאי צ'י כמו קווה ופן ז'אנג.
את הפורום ירשתי עם מומחה אדום אחד שהוא אמיר איש הגנאדי בודו שלנו בפורום ואחד הכותבים הותיקים ומוערכים.
אליו מצטרף מהיום יובל נחמקין כפי שאתם יודעים ובהמשך יצטרף מומחה נוסף או שניים.
º
בהצלחה!
30/01/15 14:36
4צפיות
30/01/15 17:40
15צפיות
מזל טוב ובהצלחה .
מחפש חוג ג'ודו / קראטה / אייקידו לילד בן 10 במרכז תל אביב...
27/01/15 10:13
40צפיות
שלום פורום יקר,
חיפשתי כבר בפורום ובדף החוגים אבל לא ממש מצאתי (מה שכן מצאתי לא מיועד לילדים).
אשמח להמלצות ופרטים.
 
תודה רבה!
אני ממליץ לא רחוק מכם על ג'ו ג'יטסו עם אמיר ברנע
27/01/15 16:50
37צפיות
אמיר בעל נסיון רב בלימוד ילדים ונוער מלבד מבוגרים.
המועדון של אמיר נמצא על כביש אלוף שדה.
 
º
תודה, אורי. קצת רחוק לי :) אשמח לשמוע עוד המלצות. תודה.
28/01/15 17:12
4צפיות
נדמה לי שאיציק כהן מלמד קראטה שיטוריו בסביבתכם, אדם נהדר
28/01/15 15:58
23צפיות
ממליץ בחום על איציק כהן, שמלמד קראטה שיטוריו
 
קישור שמצאתי (חושב שתוכל למצוא קישור לאתר שלו עם יותר מ60 שניות מאמץ):
 
מכיר אותו כאדם, והוא נעים הליכות בצורה יוצאת דופן, וגם מקצוען. אישיות של מורה מעולה.
 
 
לילד
אמיר
º
מצאתי. תודה!
28/01/15 17:14
9צפיות
קח אותו להאבקות יוונית רומית בבית דני
30/01/15 09:17
24צפיות
בוריס יוחחנוב ראש הקבוצה (פעמיים אלוף עולם ) מחונן - בכל הנוגע לעבודה עם ילדים.
052-2231426 . ד"ש  והרבה אהבה, מיובל.
שלום לכולם! שמי משה ואני חדש בפורום
30/01/15 04:59
44צפיות
גילי הוא 41, ובעברי הרחוק התאמנתי "התגוננות רחוב" אצל חיים כהן בירושלים.
אצרף כאן כמה נושאי דיון לנושא אחד, ואשאל: מה מהותן של אומנויות הלחימה? האם אנחנו מתאמנים רק לשם הגנות טכניות כנגד מתקפות וסכנות ברחוב? האם בעולם המודרני יש מקום למונח "לוחם", ואם כן - מה מהות המונח? האם לוחם הוא זה בעל החגורה השחורה לפחות, או מדובר במהות אוניברסאלית ומנטאלית בבסיסה?
מרצה שלי בחוג לספרות אנגלית בירושלים טבע את המונח:
The poetry of your life.
הוא דיבר על שירה שמכווינה כל אחד מצעדיו של האדם. את הגינותו כלפיי סביבתו. את מוסריותו.
האם אני יכול להשליך מינוח זה למונח "לוחם"?
אם כך הדבר, האם סביו של סבי, הרה"ג מר"ן יוסף ידיד הלוי היה לוחם מבלי שהתאמן אפילו לא יום אחד בחייו באומנויות לחימה?

 
30/01/15 08:13
28צפיות
אמנות לחימה    מספקת למתאמן מענה שונה לצורך שונה: מאדם לאדם - מאמנות לאמנות...
יש הרואים בה אמצעי הישגי , יש המתרגלים לשם כושר גופני, יש המוקסמים מהארטיפקטים התרבותיים  מהם היא באה ויש המבקשים כילים להגנה עצמית  ...
ואפשר יותר מתשובה אחת  ...
 
להגדרה "לוחם" יש יותר מרובד אחד: יש מי שלוחם בשדה הקרב , מי שלוחם בזירה ומי שלוחם בשדים   של עצמו...
וגם כאן: אפשר יותר מתשובה אחת...
 
שבת של מנוחת לוחמים, יובל. 
התווסף לפורום מומחה אדום חדש
29/01/15 21:05
38צפיות
חברים יקרים.
עם כניסתי לניהול הפורום החלטתי כצעד ראשון לצרף לצד אמיר מוחמה נוסף באדום והוא יובל נחמקין.
יובל בנוסף לאמיר הוא מהגולשים הותיקים בפורום ובעל עבר עשיר כמורה לאומנויות לחימה סיניות ופיליפיניות בשני העשורים האחרונים.
יובל כותב בפורום על נושאים מגוונים מלוחמה טאקטית של לוחמה בנשק קר וחם ועד להיסטוריה והסבר על לוחמה פיליפינית,JKD , שינג אי, ואף איגרוף והאבקות בשנים האחרונות.
אני בטוח שאנו נוכל להנות מנסיונו והידע של יובל.
 
 
º
בהצלחה ליובל
30/01/15 17:56
4צפיות
שאלה מעניינת
26/01/15 10:41
46צפיות
האם יצא לכם להשתמש במיומנויות הלחימה שלכם מחוסר ברירה ולהגנה עצמית?
 
הבאתי בבלוג שלי  4  דוגמאות מהחיים
 
º
לפחות אחת הדוגמאות נראית כסרטון מבויים
26/01/15 13:34
15צפיות
לא ביקורת
27/01/15 19:38
50צפיות
אלא תזכורת.
תמיד כשאני שומע דיבורים על "אם היה שם אמן-לחימה" אני נזכר ב-יא חללי מינכן...
אז הכל טוב ויפה בתיאוריה, אבל צריך לזכור שבמציאות התרחיש יכול להיות רע מאוד, גם אם אתה אמן לחימה אולימפי.
 
סיום תפקיד ניהול
25/01/15 20:14
36צפיות
שלום כולם,
לאחר תקופה לא ארוכה, אני נאלץ להיפרד מתפקיד ניהול הפורום בשל חוסר משווע בזמן.
הפורום (כמו שאתם יודעים) לא במצב נהדר, ומגיע לו מנהל שיכול להשקיע יותר זמן ואנרגיות בניסיונות להחיותו.
תודה רבה על התמיכה מכולם ובהצלחה למנהל הבא (ולפורום בכלל),
יפתח.
חבל.
26/01/15 09:33
20צפיות
יפתח, אני לא מכיר אותך, אבל מהמעט שהצלחתי להתרשם, חבל לי מאוד על לכתך.
מצרף מאמר מעורר מחשבות שכתב אחד המורים הבכירים ביותר בבוג'ינקאן העולמי, שיהאן Lubos Pokorny, על: "להיות ולהתאמן עם אנשים טובים". ממליץ מאוד לקרא. המון חומר למחשבה!
יופי של כתבה.
26/01/15 11:14
18צפיות
בהחלט מעורר מחשבה.
תודה רבה על המילים הטובות. אני לא הולך לשום מקום, רק עוזב את תפקיד הניהול.
עדיין אהיה פה באיזור :)
(ומקווה שיצא לנו להתאמן ביחד מתישהו).
וואו, דמוקרטיה עממית מושלמת?
27/01/15 10:01
32צפיות
הפורום נשאר ללא הנהלה?
Power to the people ?
אני כמובן בעד, אבל מה עם "שירותי מזכירות"?
פרישת מנהל הפורום
27/01/15 14:32
31צפיות
אנו מודים ל יפתח קראטה על תקופת ניהול בפורום ומאחלים לו הצלחה בהמשך הדרך בתפוז ובכלל
המשך גלישה מהנה בתפוז אנשים
 
º
תודה רבה על ההשקעה והגישה הנעימה.
27/01/15 22:27
8צפיות
תודה רבה יפתח קראטה
29/01/15 14:28
12צפיות
ניהלת את הפורום זמן קצר אבל נראה שהבאת איתך גישה אכפתית ורצון טוב.
על הנסיון לשמר את הקיים ו- בהמשך.
מצער שעם סיום תפקידך, ידעך סופית הפורום (שיש שנהגו לכנותו "הישן והטוב") שנותר הפורום האחרון לאמנויות לחימה באתר .
º
30/01/15 08:51
3צפיות
אימון היכרות עם כלי נשק אוקינאוויים עתיקים
הודעה זו מכילה תמונות
26/01/15 21:34
16צפיות
אימון היכרות עם כלי נשק אוקינאוויים עתיקים.
לארגון שימבוקאן שורשים ישירים בהיסטוריית כלי הנשק העתיקים באוקינאווה. בראש הארגון עומד סוקה אקמינה הירושי. הארגון מתמחה בכלי נשק אוקינאוויים כגון בו/קון, נונצ׳אקו, סאי, טונפה, וקו, קאמה וכלים נוספים.
אימון ההיכרות יתקיים ביום א', 8 בפברואר 2015 .
מיקום: "טאי שין קאן" – דוג'ו ת.א. רחוב אהבת ציון במרכז ספורט חדש – ע"ש רבין, בשעות 21:30 – 20:00.
 
ההרשמה פתוחה לכל אחת ואחד עם וללא נסיון קודם באמנויות לחימה. מספר המשתתפים מוגבל ובתיאום מראש בלבד.
 
לפרטים ולהרשמה נא להתקשר למספר טלפון 054-8054488
 
לדף הפייסבוק שלנו https://www.facebook.com/Kobudo.il
בהו בו-דוג׳ו אוקינאווה אפריל 2014
כללים לתרגול אמנויות לחימה
24/01/15 17:15
21צפיות
מאמר עתיק שתורגם לאחרונה לעברית. בעמוד הבא באתר של אקדמיית טיאנג'ין, לחצו על 'כללים לתרגול אמנויות לחימה' כדי להוריד את המאמר  
 
מאמר נחמד
29/01/15 15:34
11צפיות
יונתן אני ממליץ שבאתר שלך אולע עדיף לעשות רובריקה נפרדת לקטגורית מאמרים ולהקטין את הפונט ולבטל את ההדגשות.
מישהו שמע על הוועד הזה?
21/01/15 12:00
16צפיות
הוועד הישראלי להענקת דרגות באמנויות לחימה. לא ידעתי שיש גוף שיושב בווינגייט ונותן דרגות.
º
מי שזה מעניין אותו בטח שמע.
21/01/15 12:20
3צפיות
לא שמעתי על זה
21/01/15 13:29
9צפיות
אבל אשמח לקבל פרטים - מי יושב בוועד? על סמך מה הם מעניקים דרגות?
 
גם אני אשמח
21/01/15 21:06
7צפיות
סגני הנשיא, אבי מוריה ודוד ארמה וגיא מור הנשיא.
סטנדרטיזציה
22/01/15 08:37
10צפיות
אני מודה שאני רחוק מאוד מהבנה ועניין בדרגות וחגורות, אבל בכל זאת - לפחות בהסתמך על זכרונות מימים עברו - מעניינת אותי התשובה לזה:
מעבר לשאלה "איך אפשר לעשות סטדרטיזציה לנושא כ"כ גמיש (עד שגם בתוך אותה שיטה, יש הבדלים עצומים ברמות הדרגות השונות, בין מורה למורה, ואפילו בקרב אותה קבוצה, אצל אותו מורה)"?
ומעבר לכך שלמורים ולשיטות שונות קיימות מטרות שונות לחלוטין (שבהתאם למידה זו ניתנות הדרגות),
קיימת כאן לדעתי בעיה הרבה יותר גדולה, הנוגעת לפחות לשיטות בינ"ל:  הפקעת "הגדרת השיטה" ו-"מטרות השיטה" מידי האירגון המקצועי/בית-הספר והעברת הנושא לידי גורם מקומי, שלרוב אין לו שום מושג והכרה במטרות ויעדי השיטה.
למה שמישהו (חוץ מ-"ממציאי הסטנדרטיזציה" הזו) יסכים לכך?
תמהני... 
לא הפקיעו כבר בעבר?
22/01/15 10:53
9צפיות
למשל את האישור להדריך. הסמכת ההדרכה, תעודות הדרכה. המדינה ניכסה לעצמה את הנפקת האישורים כנדרש בחוק על ידי המחוקק. כבר לא מספיק אישור מבית הספר הבינלאומי אלא נדרש אישור ואף הכשרה ממוסדות המאושרים על ידי המדינה. אז למה בעצם לא לתת גם דרגות? הרי לדרגות אין הרבה חשיבות בימינו. פעם אפילו לא היו דרגות ועדיין יש שיטות מסורתיות (אפילו מוכרות ביותר) שאינן מעניקות אף דרגה, תעודה או מגילה. פשוט מתאמנים ומשמרים את הידע. למתן דרגות יש הרבה סיבות אחרות מאשר ליצור בידול לפי יכולת. יש פה גם עניין מוטיבציוני, תגמול לפי אינטרסים כאלה ואחרים ובראש ובראשונה כמו בהרבה דברים אחרים האלמנט הכספי. 
מסכים בחלק מהדברים
25/01/15 08:09
7צפיות
למעשה, אני מסכים לכל, להוציא הנושא הזה:
"המדינה ניכסה לעצמה את הסמכת ההדרכה".
אז זה דווקא ניתן להצדיק מן הבחינה הבטיחותית והביטוחית (למעשה: "לחץ של חברות הביטוח על הממשלה, שגורם ל-'יישור קו' וקביעת תקן".
אני לא רואה שום הצדקה שכזו בנושא הדרגות, מה-גם שזה נושא מקצועי, פנים-אירגוני טהור (אגב, כך גם נושא "ההדרכה": לתפיסתי אין שום קשר בין התעודות המונפקות/מאושרות ע"י מינהל הספורט לבין יכולת והרשאה להדריך ולו מאומה. מטרת הקורס (והתעודה הנילווית אליו) הינה "אישור/רף בטיחותי בלבד", ולא "היתר הדרכה", שנתון לדעתי בידי הגוף/בית-הספר אליו שייך האדם.
מצד שני, אמיר כתב כאן דבר נכון
25/01/15 08:17
9צפיות
גוגל לא מכיר, והמשמעות חשובה מהשם
22/01/15 09:26
13צפיות
בלי מידע רשמי, אנחנו עורכים ניחושים על סמך שם.
 
אמיר
º
25/01/15 08:13
1צפיות
אני חושב שהוועד הזה הוא דבר מבורך
30/01/15 04:39
12צפיות
יש יותר מדיי הפקרות בענף. יום אחד אני מתאמן אצל מישהו שמתהדר בחגורה שחורה דאן 4 בקונג פו, מראה תעודה מוינגייט, ויום אחר אני רואה בטלויזיה שהוא נעצר כחבר בכנופייה של טרור ימני קיצוני. מסתבר שיש לו חגורה כצומה בקמ"י, והתעודה של וינגייט מזוייפת.
י כך וכך זמן אני משוטט ברשת ורואה בחור במתהדר בדאן 15 (!!) בנינג'יטסו. שלחתי לו מייל בו שאלתי כיצד יש לו דרגה כזו כאשר הדרגה העליונה בשיטה שלו היא דאן 12, וניתנת רק לראש השיטה העולמי (הצומי). הוא לא ענה...
 
|*| מעבר שרתים והשבתה של האתר |*|
19/01/15 12:00
6צפיות
היום בלילה אתר תפוז יעבור לשרתים חדשים. השרתים החדשים שרתים חזקים ומודרניים יותר שאמורים לתמוך בצורה טובה יותר באתר, למנוע נפילות משמעותיות ולאפשר גלישה מהירה ומהנה יותר.

החל מחצות ועד 7 בבוקר האתר יושבת לשם העברת השרתים.


ייתכן שחלק מכם יחווה בעיות או שגיאות בעת המעבר ואחריו. נשמח לקבל מכם דיווחים בצורה מסודרת על כך בפורום משוב או בפנייה אישית forums@tapuz.co.il.


שיהיה לנו בהצלחה |@|

|*|פורומים עסקיים חדשים בתפוז!|*|
18/01/15 14:31
1צפיות
בעלי עסקים קטנים ובינוניים? שוחים לבד בין הכרישים הגדולים? הצטרפו לפורומים העסקיים של תפוז!

|סביון|פורום נשים בעסקים
אם את מנהלת עסק וחיי משפחה במקביל, הצטרפי עכשיו לקהילת הוונדר-וומנז הישראליות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום מימון עסקים
אם העסק שלכם נתקע בבעיית תזרים ומשקיעים סוררים, בואו למצוא פתרונות קסם:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...

|סביון|פורום יעוץ עסקי
גם אם אתם כבר לא חדשים בעסק ומכירים איזו שיטה או שתיים, אולי תחסכו פה כמה שקלים:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumPage.aspx?f...


בחינם אתר הקניות של ישראל

ערכת לק ג'ל

כולל מנורה, רק ב495 ש"ח היכנסי והזמיני עוד היום>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה