לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
שלום וברוכים הבאים לפורום צליאק בתפוז!

הפורום פתוח לכל מי שאבחנו אצלו צליאק, למי שרוצה ללמוד על המחלה, למי שרוצה ללמוד על ההתמודדות, ובעצם לכל אחד שיכול למצוא פה עניין.

כולם מוזמנים להעשיר את הפורום בידע שלהם - על מתכונים, על מוצרים, על דרכי אבחון, על דרכי התמודדות בגילאים שונים, על התמודדות עם המשפחה והסביבה - לכל הנושאים האלה הפורום ישמש כבית חם ונטול גלוטן.

השתתפות נעימה!

הודעות מנהלתיות לגולשים חדשים וותיקים - ממש ממש כאן!
המשך...
הודעה חדשה

שמירה על סביבה נטולת גלוטן
22/10/14 12:22
85צפיות
האם באמת צריכים להיות עד כדי כך היסטריים בעניין הגלוטן. הפחידו אותנו אתמול בבית החולים עד שזרקנו חצי מטבח החוצה. האם שטיפת כלים במדיח אינה מספיקה?
היי שרונה!
22/10/14 13:06
64צפיות
ברוכה הבאה לעולם הצליאק! הסתגלות לצליאק לוקחת זמן ומראש קחו בחשבון שהשבועות הראשונים (יש שיאמרו חודשים) יהיו מלאי דעות, לחצים, אבל לחיוב - יותר בריא לגוף.
 
לשאלתך - מדיח מספיק, גם שטיפת כלים ביד. עם זאת, יש כלים שקשה יותר לנקות אותם - כמו קרשי חיתוך ולכן כדאי להפריד. סתם בשביל התפיסה - קחי בחשבון שהכמות המותרת של גלוטן במנה מסויימת היא מתחת ל-20ppm ,שזה יוצא (בערך!) - כף (או כפית? כבר שכחתי) קמח לחלק לעשרת אלפים, בקיצור, משהו מיניאטורי שלא רואים בעין.
 
לסיום, קחי בחשבון שאנשים מתייחסים לצליאק בדרכים שונות, בגלל חוות דעת שונות -רופאים/סביבה וכו. מציעה לך להתחיל בשמירה מקסימלית, שכן במיוחד כשעוד לא מכירים - יש הרבה טעויות, או כמו שאמרו לי פעם - "את תלכי ישר, עקום זה כבר ייצא לבד".
בגדול, כמות הגלוטן שצליאקי יכול "לסבול"
22/10/14 15:20
70צפיות
היא עד 20 חלקים למיליון, שזו כמות ממש מיניאטורית.
זה אומר שכן, צריך להקפיד על עניין הזיהום המשני.
 
אבל, שטיפה במדיח בהחלט מספיקה, וגם שטיפה טובה ביד - רק מומלץ להחליף את הסקוצ' לעיתים יחסית תכופות ולשטוף אותו היטב. זה נכון לגבי מירב הכלים. ישנם כמה סוגים של כלים שיותר קשים לשטיפה יסודית, ובמקרה שלהם מומלץ לשמור על הפרדה בין כלי גלוטני וכלי נטול (במידה ואתם מתכוונים להמשיך להחזיק גלוטן בבית).
 
מסננת לפסטה היא הדוגמה הקלאסית לזה. כמעט בלתי אפשרי לנקות אותה עד הסוף משאריות העמילן, ולכן עדיף לשמור על שתי מסננות.
 
קרש חיתוך מעץ או פלסטיק, אם נוהגים לחתוך עליו לחם, גם הוא קשה לניקוי, ולכן כדאי להחזיק שניים או לחילופין להשתמש בקרש זכוכית שקל יותר לניקוי. אפשר גם פשוט לא לחתוך לחם על קרש החיתוך (אני חותכת רק על צלחת).
 
אם יש לכם טוסטר קופץ ללחם, זה משהו שבאמת אי אפשר לנקות כמו שצריך, ולכן עדיף לקנות אחד חדש.
 
 
לא! לא צריך להיות הסטריים בכלל(: צריך בעקר להפעיל את הראש
23/10/14 06:46
51צפיות
חשובה מאוד סביבת עבודה נקיה מגלוטן. לכן להקפיד על נקיון משטח העבודה (שיש, קרש חיתוך) בזמן הכנת מזון נ"ג.
מדיח עושה את העבודה נהדר וגם הדחה ידנית מוקפדת. אין צורך לזרוק כלים או להפריד כלים רגילים.
יש מס' אביזרים שכדאי להפריד בכל זאת: מסננת לפסטה רק לפסטה נ"ג, מסננת דקה לקמח/נפה,כפות מעץ, אני מפרידה גם מברשות אפיה. טוסטר קופץ לא יכול לשמש לגלוטן+נ"ג יחד כי בלתי אפשרי לנקות אותו. טוסטר לחץ אפשר כשמשתמשים בנייר אפיה כדי שלא יהיה מגע עם הטוסטר עצמו.
אם עובדים על נייר אפיה על השיש ומניחים בתבניות אפיה על גבי נייר אפיה, זאת זהירות נוספת.
 
לגבי מוצרים: אם הבית מעורב שווה להפריד בארונות ובמקרר כגי לא לגרום לבלבול. אני כבר 5 שנים עם צליאק ועדיין מסמנת על ידי מדבקות מיוחדות את האיזורים הנטולים כדי שאם מישהו מילדי יגיע כשאני לא בבית, הכל יהיה ברור לגמרי. (יש לי גם צליאקית וגם כאלה שאינם צליאקים).
 
בזמן הבישול/אפיה: כדאי לעבוד עם הפרדה כדי לא להתבלבל, לפחות בתחילת הדרך. אפשר להחליף את כל תבליני הבית לנטולים ובכך לאפשר בישול שרובו נ"ג ממילא (רק ההכנה שלו מוקפדת יותר. למשל: אורז וקטניות-לברור ולשטוף היטב לפני השימוש מחשש לגרגריי חיטה).
אפיה מעורבת: כדאי להפריד ולאפות קודם ללא גלוטן ורק כשמסיימים ומפנים את המטבח מהחומרים הנטולים,להוציא את החומרים הגלוטנים. שימוש במיקסר כנ"ל. קודם נ"ג ורק אז שימוש גלוטני.
אני מסתכנת בלהקרא הסטרית
23/10/14 20:26
13צפיות
אבל הילדים שלי כנראה רגישים יותר מהשאר.
גם שטיםה בספוג שפעם ראה גלוטן עלולה לגרום להם לבעיות.
אי לכך הבית כולו נטול מלבד פריטים בודדים שאנחנו אוכלים עג נייר סופג חד פעמי..
הכל נקי. זרקנו את כל הפלסטיקים והעץ ונשארנו עם כלי מתכת בלבד. מאז קנינו פלסטיקים חדשים מיקסר ומעבד מזון חדשים אופה לחם כמובן. חיטאנו את התנור כמו בפסח במעבר וכו.
אנחנו לא מכינים שום דבר עם גלוטן בבית כך שהנקיון נשאר. כשחשפנו את התינוק הקפדנו לנקות אחריו במגבונים חדפ ולא במטליות כדי לא לזהם.
שיט שצליאקים אומרים - קליפ ענק ביו טיוב
23/10/14 20:26
20צפיות
שלום לכולם,
כחלק ממאבק הצליאק, רצינו ליצור משהו מקורי ויצא משהו ממש מהלב.
אתם מוזמנים לשתף, זו הדרך הנכונה להסביר לאנשים על צליאק בשתי דקות.
"שיט שצליאקים אומרים" ביו טיוב
 
 
º
האם יש גסטרולוג בשם גבריאל דייקמן
23/10/14 18:05
14צפיות
לפי גוגל לא נראה ככה, למרות שזה לא מחייב
23/10/14 20:16
8צפיות
מצד שני, יש רופא גסטרו בשם גבריאל דואק. יכול להיות שזה זה?
º
הוזמנו לארוחת ערב, האם עלי לעדכן על הצליאק
22/10/14 16:40
68צפיות
נראה לי שכן. בתור מארחת הייתי מרגישה מאד לא
22/10/14 17:49
81צפיות
נעים אם הייתי מזמינה משהו לארוחת ערב ואז היה מתברר שהוא לא יכול לאכול כלום.
ובתור אורחת, אם המארחים לא יודעים על הצליאק, הייתי
22/10/14 17:50
75צפיות
מעדכנת כמובן, ואם יש צורך מסבירה במה מדובר, וכמובן מציעה להביא משהו להקל על המארחת.
כן.
22/10/14 22:37
41צפיות
אם לא תגידו אז מה יאכל האדם עם הצליאק???
 
עם אנשים שעדיין לא יודעים על הצליאק אצלנו אני תמיד אומרת שבגלל מגבלות הצליאק אני אשמח להביא XYZ. אם המארחים מראים נכונות אמיתית להיערך לקראת ארוחה ללא גלוטן שמתאימה לצרכים שלנו - אין לי בעיה לבוא ללא שום דבר, אבל זה רק אחרי שברור לי שהקפידו על כל מה שצריך.
 
תהנו.
כן, בהחלט. כמו שכבר נכתב, כמארחת הייתי מרגישה רע אם לא
23/10/14 06:19
34צפיות
היו מעדכנים אותי בנושא ולאורח לא היה מה לאכול.
 
 
בודאי.
23/10/14 10:39
35צפיות
עם חברים קרובים שמזמינים לארוחה, אני מזכירה על הצליאק ולרוב הם מבקשים "הנחיות" איך להתמודד עם זה.
 
אם מדובר על מכרים יותר רחוקים או הזמנה שסביר שלא תחזור לעיתים קרובות, אני לא אוהבת להפיל עליהם את כל ההסברים בלי שהם מבקשים, אז אנחנו רק אומרים שיש לבן זוגי צליאק, ומציעים להביא משהו שיכול להתאים (לכל האורחים, כמובן). לפעמים הם מבקשים בכל זאת הסבר מה ואיך להכין, ואז נותנים. לפעמים הם מקבלים את ההצעה להביא משהו.
הבעיה היא:
23/10/14 14:43
30צפיות
זה קורה לי לעיתים שחברים רחוקים מזמינים אותנו לארוחה אצלהם בבית ואז גם אם אגיד שיש לי צליאק אני לא באמת יכולה לסמוך עליהם עם דברים קטנים (רוטב סויה \ אבקת מרק \ הכנת האוכל בצורה סטירלית ) או מחשבה ש"רק כפית קמח קטנה זה בטח בסדר"....
ולהתחיל להפיל על אנשים לא כל כך קרובים את כל רזי ה"ללא גלוטן" נראה לי יוציא להם את החשק מלארח אותי בעתיד..
 
בדיוק בשביל זה אני מציעה להביא משהו
23/10/14 15:18
21צפיות
"רוצים לבוא אלינו לארוחת ערב?"
"בשמחה. אני רק צריכה להזהיר שאני צמחונית ושלחנן יש צליאק. אבל אני אשמח בהחלט להביא מנה או שתיים שיתאימו לכולם, אם זה מתאים לכם."
"לא, מה פתאום, הזמנו אתכם! צליאק? מה זה אומר?"
"זה רגישות לגלוטן, שנמצא בחיטה, שעורה ושיפון. אבל זה קצת מסובך, כי זה נמצא בהמון מאכלים וצריך להקפיד על כל מיני פרטים. אני יכולה להסביר לכם, אבל אני לא רוצה להפיל את זה עליכם." (כל זה נאמר בטון קליל, עם קצת חיוך).
 
ואז או שהם אומרים "לא, מה פתאום, תסבירי שלנו." ואני שולחת הסבר. וכבר היו מצבים שאנשים שלחו לי מתכונים של מה שהם התכוונו להכין ושאלו אותי אם זה בסדר. יש אנשים כאלה, שאוהבים להשקיע באירוח.
 
או שהם אומרים "אה, אוקי, אם זה מסובך, אז באמת אם לא אכפת לך להביא משהו."
 
לחילופין, אם לא בא לי או מתאים לי להביא משהו, ולא מדובר על אירוח גדול של קבוצה אלא רק אנחנו ועוד זוג חברים, אני אומרת "נשמח מאוד לבוא לאכול אצלכם, אבל אני צריכה להזהיר שאני צמחונית ולחנן יש צליאק. זה טיפונת מסובך להאכיל אותנו, אז אם אתם מעדיפים, אפשר בהחלט להפגש במסעדה."
 
עד כה לא נראה לי שמישהו ביטל את הקשר איתנו בגלל הצליאק.
 
תחרות סודות השפים ב|תפוז| אנשים!
23/10/14 11:39
15צפיות
|*|אנחנו מזמינים אתכם לשתף אותנו ואת גולשי האתר בטיפים המקוריים שלכם לחיים קלים במטבח! היכנסו כבר עכשיו לפורום ניהול בית, כתבו לנו על טיפ משלכם לחיים קלים במטבח ותוכלו לזכות בשוברים לחנות "לגעת באוכל".

לפרטים נוספים והשתתפות:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
הסבת מתכון שלי למאפינס פיצה נ"ג
23/10/14 13:23
32צפיות
קטניות של מגדן
22/10/14 13:25
59צפיות
מישהו מעודכן אם חזר להיות מותר? (ספציפית הקינואה?)
לא ידוע לי
23/10/14 06:50
30צפיות
אני קונה קטניות יבשות (לא מבושלות או בשימורים!) על פי מה שיש ומה שנראה לי, בוררת בקפדנות (ואת זה צריך לעשות גם באלה המותרות לנו ובלי קשר לצליאק) משרה במים רותחים ומחליפה מים פעמיים ובסופו של תהליך שוטפת במים זורמים (וגם את זה כדאי לעשות גם עם המותרות לנו) ובמצב הזה, אין סיכוי לדעתי לגלוטן להשתרבב לתוך קטניה שיש לה קליפה קשה או להשאר על הקליפה.
 
 
בוקר טוב
23/10/14 07:22
41צפיות
שלשום היייתי בגלוטן פרי וראיתי את הקינואה של מגדן -אמרו לי שהן בטוחות לשימוש . אבל לא היה רשום ללא גלוטן. התקשרתי אלהם לטלפון שעל האריזה והיא אמרה שאין אצלם גלוטן - כששאלתי  למה לא רשום כדי להיות רגועים היא אמרה כי אין להם מעבדה לבדיקה במקום ובגלל זה הם לא יכולים לרשום זאת. בכל מקרה אמרה שאפשרי להשתמש -  אך רצוי לברור בלי קשר.
 
בנוסף ובלי קשר שאלה לי.....יש יומולדת בגן של הילדה  הכנתי עוגה  אך שאלתי  היא- יקפיאו לה ויוציאו לה חתיכה להפשיר כשצריך- אך כמה זמן אפשרי להקפיא לכמה זמן זה טוב?
זה עומד בהקפאה כמו כל עוגה אחרת
23/10/14 09:34
27צפיות
אחרי כמה חודשים ניהיה לזה טעם של מקרר...
 
אני מכינה קאפקייקים אישיים. יש היום בהרבה מאוד סופרים רגילים ובחנויות לש חד פעמי או חנויות אפייה תבניות אישיות כאלה, בכל מיני גדלים שיכולןת להתאים לילדים קטנים או ילדים בוגרים יותר. מאוד נוח. מכינים פעם אחת, מקפיאים ויש לך . אני חושבת שאצלי המקסימום שזה היה במקפיא היה כ3 חודשים. בטח אפשר גם יותר, רק חשוב שיהיה בכלי אטום - שלא יהיה ריח וטעם של מקרר.
ועוד כתבה שפורסמה ב-Y-NET....
21/10/14 10:58
118צפיות
היי שרוןאופיר: אשתדל להצמיד בערב את כל הכתבות
23/10/14 06:55
29צפיות
שנוגעות למאבק הצליאק יחד ולנעוץ בראש העמוד כדי שלא 'יעלמו' לנו מהעיניים.
תודה על העדכונים והעשיה לטובת כולנו!
 
תבלינים ללא גלוטן
22/10/14 12:21
49צפיות
איפה ניתן לרכוש תבלינים ללא גלוטן באיזור עפולה - בית שאן?
ממליצה להטרף לעמותה- תקבלי גישה למדריך מקוון.
22/10/14 17:52
25צפיות
במדריך יש רשימות של מוצרים שמותר. גם תבלינים.
אני בטוחה שיש ברוב הסופרמרקטים תבלינים שבסדר לנו. אני יכולה להגיד שאני משתמשת באילו של מק'קורמיק. ( אבל יודעת רק לגבי תבלינים טהורים, לא תערובות... אין לי מושג לגביהם )
כמעט בכל סופר ישנם תבלינים של טעם וריח ומקורמיק
23/10/14 06:27
23צפיות
כמו כן בחלק מהסופרים ישנ תבליני פרג.
אלה מותרים לנו.
לשים לב שתערובות תבלינים (זעתר, תערובת מוכנה לתיבול בשר, אורז וכו') יש לבדוק בנפרד.
 
 
אפיית לחם ללא גלוטן
22/10/14 12:20
43צפיות
שךום רב
אנחנו חדשים מאתמול בעניין הצליאק. אשמח לקבל עצות לאפיית לחם נטול גלוטן
העצה הכי טובה- להתחיל בקנייה. אפיה ללא גלוטן היא די מורכבת
22/10/14 17:54
28צפיות
הטעם של מוצרים ללא גלוטן, במיוחד מאפים, הוא קצת שונה ודי נרכש ( או לא... ) ככה שחבל סתם לזרוק כסף ומאמץ, במיוחד בהתחלה.
יש מבחר גדול של לחמים נ"ג. תקנו את האריזה הכי קטנה ( לחמניות למשל ) עד שתמצאו משהו שאוהבים.
ברוכים הבאים שרונההתאקלמות מהירה וקלה
23/10/14 06:24
11צפיות
ככל האפשר!
שאלות ודאי יש לא מעט ויהיו גם  בעתיד-זה המקום לשאול אותן גם אם הן נשמעות שטותיות.
פשוט כי כולנו היינו במקום בו את נמצאת כרגע ושאלנו את אותן שאלות(:
 
לגבי הלחם:
גם אני ממליצה להתחיל עם לחם קנוי.
לאפיה הכי קל להתחיל עם תערובת מוכנה ועל פי ההוראות שעל האריזה ומשם להתקדם ולעשות תיקונים ושינויים על פי טעמך האישי . כשאפיתי לחם אהבתי במיוחד את תערובת הלחם של בראל ואת התערובת של שר MIXB.
 
לאפיה על ידי ערבוב קמחים: תכנסי למתכוני הפורום (למעלה מצד ימין, קוביית כלים ומידע ומשם לקטגוריית מאמרים) יש קטגוריה ללחם ומוצריו וקטגוריית תערובות קמחים.
 
בהצלחה רבה
 
בררנות אוכל אצל הצליאקי שלי
21/10/14 22:39
91צפיות
הצליאקי שלי, בן 5, אובחן לפני תשעה חודשים ומאז שומר... ועם או בלי קשר הוא כל הזמן מוריד מאכלים מהתפריט האישי שלו.
פעם אהב מאוד תפוחים, מלפפונים ועוד, היום כמעט ולא נוגע בירקות ופירות.
פיצה הוא כבר לא אוהב וגם לא ביצים. הפסיק קורנפלקס ועוד ועוד... יש כמה מנות חמות שהוא אוהב (בשר בשר ושניצלים) ובעיקר חי על גבינה צהובה ולחמניות. בגזרת הירקות-פירות נשארנו רק עם גזר.
אני מתחרפנת מצד אחד אבל גם לא רוצה לעשות מזה סיפור כי מפחדת שיתדרדר עוד יותר...
מוכר למישהו? רעיונות?
זה הגיל.... לא חושבת שזה קשור לצליאק.
22/10/14 05:48
53צפיות
גם הבן שלי שאכל הכל עד הגיל הזה התחיל להיות בררן. אחרי כמה שנים התחיל לנסות שוב.
להמשיך להציע, לא לעשות ענין... שמתי לב שכשילדים אוכלים עם עוד ילדים, הם נוטים לנסות ולאכול דברים שלא היו אוכלים בד״כ, אבל זה לא מתכון קבוע... מכירה גם סרבנים שלא מעיזים ולא מנסים והתפריט שלהם מאד דל ובסיסי. :/
º
מסכימה עם נטע. גם אצלי קרה כך בגיל הזה. צריך הרבה סבלנות(:
22/10/14 07:07
20צפיות
גם אצלי הילדה מאוד בררנית, לגבי ירקות ופירות (בעיקר פירות
22/10/14 08:41
41צפיות
(בעיקר פירות)- כמעט כל יום לאחר הגן אני מניחה צלחת עם פירות חתוכים בסלון/שולחן מטבח, ותוך כדי משחק/חוברת וכו' הבנות שלי אוכלות....
לגבי ירקות, אני מודה, שזה יותר בעייתי אצלנו, וחוץ מגזר, עגבניה, זיתים ותירס- הבנות שלי כמעט לא מוכנות לנסות כלום
בהחלט מוכר
22/10/14 16:12
35צפיות
מחרפן ומצריך מאיתנו המון יצירתיות (להכין שלוש ארוחות ביום משלושה מוצרים שהם אוהבים).
כמו שכתבת, לא לעשות מזה סיפור. בזמנו הייתי אופה ומבשלת עם הבת שלי כל מיני דברים. בד"כ היא רצתה לנסות מטעמים שהיא הכינה בעצמה ובדרך גילתה שהיא אוהבת כל מיני דברים. הזמנו חברים לארוחות כי זה משמש מודל לחיקוי (רק לוודא שמזמינים את הילדים "שיסייעו" בפתרון הבעיה. אנחנו הזמנו חברה לכיתה שהסתבר שאוכלת אך ורק פיתה עם שוקולד!). דאגנו לשים על השולחן מגוון של מאכלים, גם כאלה שהיא לא אוהבת כדי לחשוף אותה לזה שיש עוד מאכלים. הכי חשוב, להתאזר בסבלנות. לוקח זמן, אבל בהדרגה רואים שיפור ושינוי בגישה. 
שיהיה לכם בהצלחה. 
º
תודה על העצות והתמיכה
22/10/14 22:27
9צפיות
שאלת קמחים
22/10/14 08:51
59צפיות
הי לכולם
אני מנסה למצוא קמח שיהיה באופן יחסי יותר בריא מהאחרים. מחפשת מהסוג שמחליף אחד לאחר את הקמח הרגיל. מכירה את קמח תמי, בראל, שר ועכשיו יש חדש בשם "כרגיל".
מה מהם עשיר יותר מבחינת ערכים תזונתיים?
הבנתי שיש קמחים נטולי גלוטן מלאים. אני לא ממש מכירה...
אשמח לעזרה
תודה!
תשובה .
22/10/14 09:29
57צפיות
ממה שלמדתי בעשור+ האחרון ,תוך כדי הרבה התנסויות ,קריאה ולמידה על אפיה ללא גלוטן, זה ש׳בריא׳ זה קודם כל יחסי...
ואני אסביר: הקמחים ללא גלוטן מתחלקים לשני סוגים- עמילניים ו׳מלאים׳.
העמליניים, אולי נחשבים פחות בריאותיים מבחינת תרומה תזונתית ( חסרי סיבים למשל ועוד ) עוזרים ונחוצים מאד באפיה ללא גלוטן. ויחד עם זאת, לאנשים עם בעיות מעיים, לפעמים הם אילו שעוברים יותר בקלות ועושים פחות בעיות ( מן הסתם, עודף סיבים לאנשים עם בעיות מעיים הוא לא מומלץ )
בהנחה שחולה צליאק שמקפיד הרבה שנים על דיאטה נ״ג, המעיים אמרוים להיות בסדר כך שזו לא בעיה בשבילו ( סיבים )
הקמחים המלאים- כל אחד עם התרומה התזונתית שלו.
השילוב שאני אוהבת ( לא המצאתי, קראתי הרבה וניסיתי, ומצא חן בעיני ) הוא זה של 70% קמחים מלאים ו 30% עמילניים.  אני מערבבת לבדי. זה לא סיפור כשמדובר ב 3 קמחים עיקריים, ותמיד אפשר להכין כל חודש או חודשיים בכלי גדול ,ואז פשוט לקחת ממנו.
 
מבחינת קמחים בשוק. יש כל מיני, אני לא מכירה את כולם, ככה שאני לא יכולה להגיד. אבל י פשוט זה לקרוא מה שכתוב מאחורה על הרכיבים ולראות אם מוצא חן בעיך השילוב ( מבחינת ערכים תזונתיים וכמובן הכי חשוב-טעם... כי זה הרי יקבע אם תאכלי או לא בסופו של דבר )
 
את יכולה לקרוא ברשת על אנשים שמאד אוהבים סוג קמח אחד, ואחרים ימליצו על אחר.
אני ממליצה לנסות, כל פעם קמח אחר, לנסות ממנו כמה דברים, ולראות אם יש איזה קמח אחד שבעיניך הוא התחליף הטוב ביותר.
 
עוד משהו,  אם משתמשים בקמח לאפיית מתוקים ( עוגות, עוגיות ) הרי שבגדול זה פחות ׳ בריא׳ , ככה שזה לא כזה משנה ( לדעתי ) הבדלים קטנים בערכים התזונתיים.
אם מדובר באפיית לחם, ,צורכים יום יום, זה כבר יותר חשוב, מבחינה תזונתית.
 
בקיצור... לקרוא, לבדוק לבד... לראות מה מתאים לך.
 
חזרתי מאטליה לפני כמה ימים, בשלב מסוים החלטתי לקנות לחם, והלכתי על זה שעשה רושם הכי ׳בריא׳. לחם כפרי, מהסוג ה׳מלא׳ עם קמחים יותר ׳בריאים׳ מאילו הלבנים...
הלחם היה גועלי. גם בטעם, גם קשה כמו אבן. כמובן שאחרי ביס מהפרוסה הראשונה לא התאמצתי.
אז אני לא יודעת אם לחם אחר היה מוצא חן בעיני בכלל, וזה לא משנה... הרעיון הוא שגם אם משהו לכאורה יותר ׳בריא׳... זה לא אומר שזה אכיל, או לטעמי . אישית מעדיפה בלי לחם, לקבל מה שצריך מבחינה תזונתית מדברים אחרים...
 
נטע, מה הם 3 הקמחים העיקריים שאת "מערבבת" ל"תערובת" של
22/10/14 11:59
28צפיות
70%-30%?
תודה
סורגום, אורז מלא ותפ"א. למתכונים ספציפיים חפשי בבלוג :)
22/10/14 13:06
33צפיות
כשהכמויות הן לכוס קמח רגיל- שליש מכל אחד מהנ"ל
º
תודה!!
23/10/14 08:51
1צפיות
סוכריות עוגה
22/10/14 12:07
36צפיות
איזו חברה משווקת סוכריות לעוגה ללא גלוטן?
º
חברת מיה ויש עוד חברה משהו עם דני
22/10/14 22:39
10צפיות
|*| נפתח פורום קצת אחרת |*|
22/10/14 11:21
9צפיות
מי מאיתנו לא מרגיש שונה לפעמים? או מוזר? שקשה לנו להשתלב בחברה.
פורום קצת אחרת נועד לאנשים שמרגישים קצת שונים וחריגים בחברה ורוצים להכיר אנשים שמרגישים כמוהם.

אתם מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולייעץ ולהתייעץ, לחבק ולנחם, לשתף בחוויות טובות ובחוויות לא טובות, לחלוק רגשות ופשוט לדבר.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
שלום לכולם: צירפתי קישור לתכנית של אורלי וגיא שהתארחתי בה
21/10/14 09:50
142צפיות
עם בתי אופיר ב-15.10 בהמשך למאבק הצליאק ...
מקווה שהצלחתי להעלות כמו שצריך...
 
 
 
הסבר קטן..
21/10/14 09:55
113צפיות
צריך להיכנס לקישור, לחכות מעט שזה יעלה ושיעברו הפרסומות ואז ללחוץ למטה כדי להריץ קדימה ולהגיע לאייטם שלנו...זה נמצא ב-1:17   (שעה ו-17 דקות)  הסרטון כבר רץ בפייסבוק אבל פה עדיין לא, היתה התרגשות גדולה ומקווה שהמסר עבר כמו שצריך...
ראיתי, הייתן מקסימות. תודה
21/10/14 10:38
60צפיות
אני מקבלת תגובות מכל הארץ.
פתאום אנשים באמת מבינים כמה זה יקר לנו
תודה רבה ! הייתן מדהימות !
22/10/14 00:24
25צפיות
מאמינה שברגע שהמודעות תעלה המדינה תמצא פיתרון
גם אני, אבל אם לומר אמת, יש לי גם צביטה בלב
22/10/14 06:50
65צפיות
מפני שכבר שנים אנשים פרטיים ועמותת הצליאק מנסים להציף ולהעלות את נושא יוקר המחיה שלנו ולהגיע לתוצאה ישימה.
ש נ י ם !
כבר הגענו לגיוס של ח"כ למעננו, היו מפגשים עם הרשויות, כבר הוגשה הצעת חוק שעברה קריאה ראשונה (!),
הנושא כבר הגיע לרמה של...אוטוטו ומגיעים ליעד ו------>נפל בגלל חילופי ממשלה או השד יודע מה.
 
ועכשיו מתחילים הכל מההתחלה.
שוב.
כאילו לא קרה כלום עד כה.
הפגנות (כאילו שלא היו כאלה בעבר והציבור הזדעזע מהמחירים ו שכח דקה לאחר מכן), להביא למודעות של שר האוצר (כשהנושא כבר היה במשרד האוצר) לבטוח הלאומי (כשזה כבר ביקר גם שם) לכנסת (כשגם שם זה כבר ביקר לא אחת).
 
ולא.
אני לא חושבת שצריך להרים ידיים (אם כך משתמע).
נהפוך הוא.
אסור להפסיק להלחם לטובת הנושא (זה ברור לגמרי) אבל אי אפשר שלא לחשוב על העבר המאוד לא רחוק (קריסת ההישג הגדול של העמותה ואנשים טובים שנתנו כתף והושג על ידי עבודה רבה וסבלנות אין קץ) ועל האימפוטנטיות של המערכת כשמדובר ביוקר המחיה של הצליאקים או על הכרת הציבור בנושא, הזעזוע שלו מהמחירים (ובצדק גמור!) והשכחה לאחר דקה בערך.
 
אני מודה שיחד עם הנחישות והתקווה, יש בי צער גדול על ההתנהלות הסיזיפית הזאת.
.
 
 
המסר עבר מצוייןכל הכבוד על הראיון הממוקד והענייני
22/10/14 06:21
28צפיות
נהדר!
תודה רבה על העשיה למען כולנו
אתן הייתן מקסימות והעברתן את המסר
22/10/14 08:39
23צפיות
המראיינים שלכם היו קצת לא מוכנים וקצת בורים. אני מקווה שלכתבות אחרות הם מתכוננים יותר(אף פעם לא ראיתי את התוכנית)
º
תודה רבה!!! נקווה שאולי הפעם המאבק יביא שינוי!!!
22/10/14 09:10
12צפיות
º
אמןנחזיק אצבעות לזה
23/10/14 06:51
2צפיות
º
כתוב מאוד יפה. תודה.
20/10/14 22:24
29צפיות
º
נאוה, בבקשה להעתיק את הכתבה לכאן ליד הקישור. תודה
21/10/14 06:53
37צפיות
טליאמיתי לא כל כך הבנתי מה את רוצה שאעשה. יש קישור וממנו
21/10/14 22:18
34צפיות
מגיעים לכתבה
את מה שנהוג בפורום: מעתיקים (העתק הדבק)
22/10/14 06:31
36צפיות
את הכתבה, מעלים לפורום ובנוסף את הקישור למקום ממנו היא נלקחה על מנת לתת קרדיט לכותב הכתבה.
כך נהוג עם מתכונים ועם כתבות (אלא אם מדובר בכתבה ארוכה מאוד ואז מספיק להעתיק את החלק הענייני בה או קטע ממנה).
דיון בכל כתבה נעשה אל מול הכתבה ולא בדרך של קריאת כתבה במקום אחר(קישור לבלוג/אתר)
ותגובה בפורום.
זה מסורבל ומאלץ את מי שמתעניין ורוצה לקשר בין התגובה בפורום לכתבה עצמה, לחזור ולפתוח את הקישור בכל פעם ולקרוא שוב כדי להבין על מה הייתה התגובה.
 
 
 
º
לא הצלחתי מצטערת
22/10/14 08:24
3צפיות
תודה שכתבת :)
21/10/14 09:34
78צפיות
זו ההרגשה שלי בדיוק כאני שומעת את כל אלו שבוכים על מילקי.
תכינו מילקי לבד כמוני,  זה לא מאוד יקר
אבל הייתי חייבת להגיד ש.. ואו את יפה!  :)
 
קיתה תודה!
21/10/14 22:20
46צפיות
על כל המחמאות אבל כולן מגיעות לביתי - גם הכתיבה וגם המראה  אני אמסור לה
º
נווו.. זה מסביר את השם השונה חחחח
22/10/14 21:21
9צפיות
º
כתוב מאוד יפה מזדהה עם מה שבתך כתבה!
22/10/14 06:32
14צפיות

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה