לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
הריון חדש לאחר חוויית אובדן.
אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.
לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.
כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.
כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!
מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הודעה חדשה

סקירת מערכות חוזרת האם אפשרי?
11/09/14 22:36
178צפיות
עשיתי היום סקירת מערכות מוקדמת ויצאתי ממש מאוכזבת מהמקצועיות ומהיסודיות דל הרופא. לא היה לרופא סבלנות, הוא כל הזמן אמר לי שהעובר לא שוכב טוב ושהוא לא מצליח לראות טוב, הוא גם מיהר כי הבחורה אחריי כבר המתינה. אמרתי לו שחשוב לי שיבדוק את הגפיים כי בעברי הייתי צריכה לבצע גרידה אחרי שבסקירה גילו שיש המון בעיות ברגליים (גמדות ובצקות) אבל הוא היה חסר סבלנות ואמר לי שקשה לראות ושבודקים את זה בסקירה המאוחרת.
לשאלתי - ניתן לבצע סקירה מוקדמת פעם נוספת אצל רופא פרטי בעובד בכללית ככה שאני לא אצטרך לשלם מחיר מלא? או שברגע שהשתמשתי בבדיקה הזאת אני לא יכולה?
שאלה נוספת אולי בכלל כדאי לי ללכת לסקירה מאוחרת אצל רופא פרטי
היי,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
12/09/14 12:01
92צפיות
אני חושבת שניתן לנצל רק פעם אחת את ההשתתפות.אבל הכי טוב לברר.
אם לא היית מרוצה,אולי באמת כדאי לשקול ללכת למומחה לסקירה מאוחרת שחשובה ביותר.
 
אני גם חושבת
12/09/14 14:50
94צפיות
שניתן לנצל את עניין הסקירה המוקדמת פעם אחת דרך הקופה.
רצוי מאוד ללכת לרופא/ה שאנחנו סומכים עליהם ושקיבלנו עליהם המלצות.
אם את לא רגועה לגבי הסקירה המוקדמת- לכי לרופא/ה אחר. שלמי את הכסף ותגמרי סיפור. בכל הנוגע לענייני בריאות לא מתקמצנים ולא עושים חשבונות. מדובר פה בבריאות של העובר ובסופו של דבר גם בבריאות שלך.
אולי תכתבי באיזה איזור את נמצאת, ובנות יוכלו להמליץ לך על רופא/ה.
אני הייתי מתלוננת
13/09/14 08:52
71צפיות
בסניף קודם כל ומבקשת סקירה חוזרת ושסקירה מאוחרת פרטית, נשמע רעיון לא רע.
אם לא מאשרים לך נוספת סקירה בבתי חולים, כמו תל השומר, טובה ופחות יקרה
כול כך מפחדת...
09/09/14 10:09
377צפיות
באתי לבקר מפורום אובדן, בסוף ינואר נאלצתי לעבור המתה וגרידה מאוחרת בשבוע 24 עקב בעייה רפואית שלה, בעקבות הגרידה אובחן אצלי קרע ברחם שאובחן במזל גדול בזמן, זה היה קרוב.. הומלץ לי להמנע מהריון שנה.
בכול אותו הזמן ה"רעב" בער בי, לא יכולתי להמנע ולהפסיק לחשוב על הריון נוסף, עד שנשברתי והפסקתי לקחת גלולות , אני בהריון ,סביר להניח שבוע חמישי, ביום הגילוי, לא היתה מאושרת ממני , החיוך לא ירד לי מהפנים, העיגול הקטן ברחם ,לא יכולתי להפסיק לחייך, עוד שבוע וחצי תור נוסף , כדי לראות דופק, ואני מפחדת... כול כך מפחדת... לא בגללי, לא ממני, רק שיראו דופק, רק שהוא עוד שם גדל ומתפתח..רק שהכול בסדר..  לא יכולה להפסיק לדאוג, והזמן זוחל לו.. העיקר שהוא עוד שם, העיקר שהתקווה עוד קיימת
שוב אני נוכחת לדעת
10/09/14 09:09
163צפיות
שרק מי שעברה אובדן הריון יכולה להבין עד הסוף את החרדות העוברות עליי בכל הריון, ובוודאי בהריון הנוכחי שלי.
איזה יופי לך שלצד הפחד העצום, קיימת גם שמחה ותקווה. את זה מאבדים אחרי אובדנים כה רבים, כפי שאני עברתי. ביום שראיתי את שני הפסים בהריון הנוכחי בכיתי בלי סוף וגם ביום למחרת, כי כבר התחלתי להתאבל. תביני לאיזה מצב אבסורדי הגעתי.
אז תדאגי, כי אי אפשר שלא, אבל תמשיכי להיות עם שמחה ואופטימיות ותקווה. מקווה עבורך לטוב.  תמשיכי לעדכן במצבך.
ברוכה הבאה
11/09/14 17:42
63צפיות
אני מבינה מאוד את הפחדים והחששות, את הרצון שהכל יהיה בסדר. זה כל כך טבעי ומובן . עם זאת, אני מקווה שלא תשכחי את עצמך בתהליך. נשמע שבהריון הזה תצטרכי להיות במעקב צמוד בכדי לבדוק שהרחם מחזיקה מעמד. תדאגי גם לעצמך יקירה. 
 
מאחלת לך הריון בריא ותקין שיסתיים בידיים מלאות ובהמון אושר
הפלות חוזרות והריון מתוכנן
11/09/14 00:17
199צפיות
היי בנות יקרות,
אני כותבת פה בפעם הראשונה אחרי שלמעשה אני קוראת ומתעדכנת כבר שנה שלמה פה ובפורום אובדן הריון.
בשנה האחרונה איבדתי שני הריונות, שניהם בשבוע 8 לאחר שבראשון נצפה דופק שפסק ובשני לא נצפה דופק כלל. בשתי הפעמים עברתי גרידות. יש לי בן בבית בן 4 שנולד אחרי הריון קליל ונטול דאגות. אני חייבת לציין שאין לי בעיה להיכנס להריון.
עשיתי את כל הבדיקות האפשריות כולל קרישיות, כרומוזומים וכו וכולן חזרו תקינות. הרופאה שלי אמרה לי שזה בטוח לנסות להרות שוב בהקדם (מסיבות רפואיות אני חייבת לסגור את הבאסטה מהר)ץ אני מאוד חוששת שזה לאבד עוד הריון....שאלתי היא אם יש לכן המלצות או תובנות שיכולות לעזור לי בהמשך.......
אני יודעת ששתי הפלות לא נשמעות הרבה לפעמים אבל אבל פשוט מבולבלת מאוד.....לפעמים אני אפילו מקווה שאולי והיתה מתגלה איזו בעיה ולפחות אז היה במה לטפל......
תודה למי שקראה עד עכשיו :) בהצלחה לכולן.
בוקר טוב,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
11/09/14 09:49
72צפיות
אני ממליצה לך ללכת ולהתייעץ עם רופא מומחה בנושא.
להגיע עם הבדיקות ולראות מה הוא אומר.
ממליצה על פרופ' קופרמינץ. אבל יש עוד הרבה טובים.
מתייחסת-
11/09/14 13:47
93צפיות
כתבת שאת קוראת קבועה בפורום זה ובפורום אובדן הריון, אז אני בוודאי מוכרת לך. אבל בקיצור נמרץ- בת 40 וחצי, שני ילדים, 7 הפלות. 1 בין שני ההריונות התקינים, ו-6 ברצף. רובן כתוצאה מהפסקת דופק, פעם אחת היתה טריזומיה 18 והפסקת הריון בעקבות כך.
כיום בהריון עשירי ואחרון, בשבוע 17, בהריון בסיכון גבוה, מתה מפחד ובקושי בקושי שורדת. את בוודאי מבינה למה...
 
כך שאת נושא ההפלות החוזרות אני מכירה מאוד מאוד מקרוב. ואני רוצה לכתוב לך את האמת-
1. שתי הפלות ברצף, עם כל הכאב והזעזוע שהן מביאות, עדיין נחשבות חלק מהסטטיסטיקה הנורמאטיבית, שזה כן צריך לעודד אותך.
2. רוב מקרי הפסקות הדופק או חוסר התפתחות העובר בשליש הראשון נובעים מבעיות כאלו ואחרות של העובר (לדוגמא: בעיות כרומוזומאליות קשות).
3. עשית את כל הבדיקות ואין ממצאים. יופי שבדקת הכל. צריך להיות על הצד הבטוח ולבדוק כל מה שניתן.
4. כל מה שקופרמינץ או רופאים אחרים יוכלו להמליץ לך זה לקחת קלקסן ו/או זריקות של פרגניל. קופרמינץ נותן קלקסן כמים, גם אם יש בעיה בקרישיות יתר וגם אם אין. הרופאים שלי לא מאמינים בזה, וגם אני לא.
5. יש הרבה נשים שעברו הריונות מוצלחים אחרי הפלות וחושבות שזה בזכות הטיפול האמפירי הזה. יש הרבה נשים שעברו הפלות חוזרות, לוקחות קלקסן ושוב יש הפלה.
6. לסיכום- במקרים של הפלות חוזרות אין למעשה מה לעשות, פרט ללנסות שוב, להתפלל ולקוות. זו האמת המרה.
7. משהו אופטימי- אני מכירה לא מעט נשים שעברו 2 הפלות ואפילו 3 ו-4 ברצף וזכו בכל זאת בתינוק מקסים ובריא. על מקרים כמו שלי, של יותר הפלות ברצף עם סוף טוב שמעתי כבר הרבה הרבה פחות.
 
כלומר, אין הרבה בשורות, אבל בגלל שיש לך ילד אחד, אני מתארת לעצמי שתמשיכי לנסות. מקווה שבפעם הבאה יהיה לך מזל ושתצליחי להגשים את חלומך.
תודה על התגובות
11/09/14 15:42
64צפיות
אני גרה בארה"ב ובאורח פלא הצלחתי להשיג פגישה עם רופא מומחה לשבוע הבא.
אני מנסה להישאר אופטימית ויודעת שכנראה זה פשוט מזל רע אבל כמו שאתן יודעות הציפיה והמעמסה הפיזית לפעמים מייאשת.
רק המחשבה של לראות שני פסים, להתקשר לרופאה ולשמוע אוקי אז תבואי בשבוע שמונה מעבירה בי חלחלה....
כל כל עתיקים באמריקה הגדולה...מקווה שאצל המומחה יהיו יותר רציניים.
בהצלחה לכן ושוב תודה ענקית על התמיכה :)
עברה שנה - קצת ארוך...
09/09/14 18:40
357צפיות
עברה שנה מאז אותו בוקר שגרתי, בוקר שכל מה שהעסיק אותי היה מעבר הדירה וחגיגות יום הנישואים הרביעי שלנו. עברה שנה מאז המעבר היהודי כ"כ שבין שמחה לעצב הפך למורגש ומובן לראשונה בחיי. עברה שנה מאז איבדתי את תמימותי. שנה מאז הבועה הורודה והיפה שנקראה חיי התנפצה לרסיסים רבים כ"כ שעד היום לא הצלחתי לאסוף את כולם ולחברם יחדיו. שנה מאז איבדתי את חיי.
עברה שנה מאז קיבלתי את הבשורה הנוראה מכל, מאז מבטם של הרופאים נצרב בעיני ומלווה אותי יום-יום, שעה-שעה. שנה מאז הדמעות הפכו לחלק בלתי נפרד ממני, מתקבלות בהבנה ואפילו סוג של אהבה. שנה מאז ליבי התפרק וחיי כפי שהכרתי אותם השתנו ללא היכר. שנה שלמה עברה, אומנם רק מחר עוברת שנה מאז שנולדת, אבל עברה שנה מאז ההודעה על מותך ואתה, בני בכורי, עדיין חסר.
עברה שנה מאז התחלתי תהליך שטרם הגיע לסיומו וככל הנראה גם לא מתקרב אליו. שנה של ניסיונות להתמודד עם אובדנך הקשה. שנה של ניסיונות להבין איך ממשיכים הלאה. שנה שבמהלכה הספקתי לגדל ברחמי את אחיך/אחותך וכעת כל שנותר לי לעשות זה לצפות שהפעם הכל יסתיים אחרת...
כשהכל התחיל לא חשבתי שאי פעם אצליח לעמוד על רגלי, שאצליח לקום מהמיטה, שאצליח לשוב ולנשום, שאצליח שוב לאהוב, שאצליח לחזור לעבודה, לסוג של שגרה, שאצליח לחייך ולצחוק, שאצליח לחלום, שאתקרב להבנה של מי אני ומה אני, שאחזור לדבר עם אנשים, שאוכל להסתכל שוב בעיני הסובבים אותי, שאצליח להסתכל על בטן של אישה בהריון, לשמוע על לידות, לראות תינוקות גם כאלו שהיו אמורים להיות בגילך...
במהלך השנה הזו למדתי המון על עצמי ועל הסביבה הקרובה והרחוקה. על קושי אמיתי והכרה באובדן של ילד, הכרה שלא תמיד מובנית מאליה, בעיקר לא למי שמעולם לא נאלץ להתמודד עם מות בנו. שנה שבה אמרו לי כבר כמעט את הכל, דברים חכמים שעזרו לי להתמודד ולצמוח ולגדול ודברים מטופשים שריסקו אותי חזרה לתהום העמוקה שנפערה בלכתך.
עברה שנה מאז שלימדת אותי חברות אמיתית מהי וכיצד שומרים עליה בכל מחיר. מאז לימדת אותי מה זו משפחה, חשיבותה, ערכה ומשמעותה האמיתית בחיי. עברה שנה מאז התאהבתי שוב באהבת חיי, אביך, למדתי לכבד ולהעריך, לקבל את תמיכתו, עזרתו ואהבתו ללא התנאים. שנה מאז גיליתי מחדש את האדם האהוב עלי ביותר, שנה מאז למדתי מי הוא היה ומה הוא היה ולמי הוא נהיה היום. שנה מאז הבנתי שלא משנה מה, רק יחד נוכל לשרוד את הכל כי הוא עמוד התווך שלי, העוגן שלי ומרכז השפיות בחיי.
עברה שנה שבה מצאתי את עצמי קבורה בתוך עולם שלא ידעתי על קיומו, שנה מאז הבורות שבנושא אובדן נמחקה אצלי לחלוטין והתמלאה במידע וידע שמעולם לא רציתי לדעת.
עברה שנה מאז מצאתי את הפורום שהיווה עבורי בית שני, לעיתים אף ראשון ועזר לי להבין את מה שאני עוברת, שעזר לי לנסות למצוא את הדרך, לראות את האור שבקצה המנהרה ולהבין שלמרות שסוף העולם הגיע, כנראה שאצליח לשורד גם אותו...
עברה שנה ומאז אני כבר לא אני, שנה שבה ללא רצוני התבגרתי ברגע, ללא שום הכנה מוקדמת. שנה שבה הכל התפרק ובמהלכה התחלתי לאסוף מחדש את השברים שפעם היו חיי...
לימדת אותי כ"כ הרבה ובשניה הייתי מוכנה לשכוח את הכל ולחיות את חיי כשאתה לצידי, לחיות כמו המשפחה שהיינו אמורים להיות. אני יודעת שזה לא אפשרי... אני יודעת שאתה תמיד תהיה בליבי, תמיד אשא את זכרונך וקיומך ותמיד אזכור אותך, בני בכורי!
אני תוהה היום האם עוד מישהו זוכר? האם עוד מישהו מקשר בין יום הנישואים שלי שחל היום לבשורה המרה שקיבלתי לפני שנה? לחורבן ולהרס הרב שחוויתי מחר לפני שנה? האם מישהו יזכור שמחר זהו יום הולדתך? יום הולדת שקט, צנוע ועצוב שמאוד יכול להיות שרק אני ואביך זוכרים.
לנצח ילדי אזכור אותך תמיד וניפגש בסוף אתה יודע!
ריסקת אותי,
10/09/14 09:04
130צפיות
לא שהלב שלי לא מרוסק גם ככה, אבל דברייך מאוד מאוד נגעו בי, ואני דומעת איתך.
מותר לשאול שאלה זהירה?- הבנתי ממה שכתבת שיש התחלה חדשה (אולי אפילו יותר מהתחלה). רוצה לספר על זה משהו? באיזה שבוע את? מה אומרים עד כה הרופאים?
עדכון
10/09/14 16:09
167צפיות
אני בשבוע 32 מחכה בקוצר רוח ללידה עם תוצאות אחרות וידיים מלאות...
הכל תקין עד כה אבל זה לא הכי מרגיע כי גם בהריון הראשון הכל היה בסדר... עד לאותו יום שבו הכל התמוטט...
ואו!- מחכה בקוצר רוח איתך
10/09/14 16:56
86צפיות
לעדכון המשמח בעוד מספר שבועות. מחזיקה לך אצבעות. ובטח שאת לא רגועה- עד שלא תחזיקי בידיים את היצורון המקסים בעולם לא תהיי רגועה. זה הכי נורמאלי בעולם. חולמת עבורך ומקווה עבורך. כמה שאתרגש כאשר אקרא פה את ההודעה המשמחת שלך! שיעבור בטוב וייגמר בטוב.
º
תודה רבה, את מקסימה!
10/09/14 19:07
24צפיות
º
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
10/09/14 14:43
29צפיות
כולי התרגשות
10/09/14 20:39
74צפיות
מה שכתבת, ריסק גם אותי.
התחברתי לכל דבר שכתבת.
התחלה חדשה ומרגשת במיוחד. מצפה יחד איתך בעוד מספר שבועות לבשורות טובות.
שולחת לך כוחות ואנרגיות חיוביות לתקופה זו.
 
חיבוק גדול 
º
תודה רבה יקירה
11/09/14 19:52
14צפיות
º
11/09/14 17:45
8צפיות
מזדהה עם על מילה שלך
13/09/14 17:07
33צפיות
שולחת לך חיבוק גדול!!
º
שולחת חיבוק ענקי!!!!!
16/09/14 18:30
10צפיות
|גביע|טקס תפוח הזהב 2014|גביע|
09/09/14 18:54
12צפיות
התאספנו לנו אתמול צוות הנהלת הפורומים בסינמטק תל אביב ביחד עם מבחר המנהלים מכל רחבי הפורומים והאשכולות של הפרדס.
המנהלים המקסימים והמוכשרים, שמשקיעים את כל כולם וליבם בפורומים, הם הליבה של הפרדס. ואחרי שעות, ימים ואפילו שנים של השקעה, רצינו לנצל את ההזדמנות כדי להגיד להם משהו חשוב: תודה!

האירוע התחיל עם אוכל איטלקי, מינגלינג ומפגש מרגש. והמשיך עם הקרנה מיוחדת של סרטון מבית היוצר של הנהלת הפורומים|!| :
http://tinyurl.com/mnkz7yf


בהמשך עוד נהנינו מהופעה מגניבה ומקפיצה של הMagical Mystery Tour עם כל שירי הביטלס האהובים ואוהבים עוד יותר, אבל לא לפני שערכנו כפי מיטב המסורת את טקס תפוח הזהב של שנת 2014|!|סקרנים לדעת מי היו הזוכים|?|


|*|הפורום המבטיח: מבשלים כשר
הבת המתהוללת

|*|הפורום החברתי: הורים לילדים ביסודי
הפתעות נעימות ו-הפוך עם ראש כפול

|*|הפורום המקצועי: סלולארי
z1george

|*|פורום 24/7: האח הגדול
Maybe Mary ו-תרמוס עם נענע

|*|הפורום לשעות הפנאי: טיולים וחופשות בחו"ל
דניאלה1311

|*|והמנהל הוותיק
OrEl74 (מפורום NBA)
אריה31 (מפורום מצעדים וביקורת מוזיקה)
Aלון (מפורום  BDSM ויחסי שליטה)|כתר|תודה לכל המנהלים של תפוז על התרומה הנפלאה והיום-יומית שלהם לאתר! |כתר|


מוזמנים לקבל קצת טעימה ממה שהיה לנו, בעזרת התמונות שלנו מהארוע:
http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?r=1&EntryId=4321846
באילו מקרים הוכחה יעילותו של תפר צווארי?
07/09/14 14:57
112צפיות
(הכוונה לתפר צווארי מוקדם, לא הרואי)
האם במקרים של אי ספיקה של צוואר הרחם ידוע כמועיל?
הרי לא תמיד יודעים מה הוביל ללידה מוקדמת בעבר, ולפעמים התפר נעשה כאמצעי ביטחון עקב חוסר הידע. אבל מתי זה מצליח ועוזר להחזיק את ההריון ומתי לא? הרי תפר לא תמיד עוזר.
היי,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
08/09/14 12:28
84צפיות
אף פעם לא ניתן לנבא נראש מתי יצליח ומתי לא. מקווים שזה אכן ימנע את הבעיה לשמו שמו אותו.
אני בדיוק לוויתי השבת מישהי ללידה שניה לאחר אובדן בגלל ירידת מים.
בשתי ההריונות אחרי, שמו לה תפר ובזכותו היא ידה ילדים בריאים.
את התפר הראשון הוציאו בשבוע 37 בגלל ירידת מים והפעם בשבוע 25 כי התחילו צירים ולא רצו שיעשה נזק לצוואר.
מכירה עוד הרבה שעשו וזה עזר להן.
אבל צריך ללכת לרופא מומחה שיבדוק את ההיסטוריה הרפואית ויחליט האם נכון לשים או לא.
לכל דבר יש את השיקול בעד ונגד. אבל בודקים את הכדאיות ומחליטים
בהצלחה
גם אני עם תפר צוואר הרחם
08/09/14 15:47
74צפיות
כרגע כבר בשבוע 26 (אחרי אובדן בשבוע 21 מאי ספיקת צוואר הרחם).
בהריון השני באיזה שבוע היא ילדה בסוף? (אחרי שהורידו לה את התפר בשבוע 25).
 
ממשיכים להתפלל לבשורות  טובות.
 
º
התכוונתי 35 ולא 25.זו העייפות שמדברת
10/09/14 14:45
33צפיות
º
נרגעתי...חחח
11/09/14 15:26
20צפיות
º
וטוב שכך.
13/09/14 23:06
14צפיות
בנות יקרות..
06/09/14 08:36
350צפיות
שלום לכולן,לאחר מניעה של כ10 חודשים הרופא סוף סוף נתן אור ירוק להתחיל לנסותלהרות- אני ממש שמחה ומקווה להצטרף לפורום הזה עם הריון תקין בע"ה.עברתי גרידה ראשונה בעקבות הפלה נדחית בשבוע 7(לא נצפה דופק בכלל), וגרידה שנייה בשבועות 6-7 שנמצא היה הריון מולארי מלא שבעקבותיו נאלצתי למנוע הריון.ועכשיו לשאלה:הרופא אמר לי לקחת חומצה פולית במינון של 5 מ"ג- וקראתי בעלון כי מינון זה לא מתאים בגיל הפוריות אלא בהמלצת רופא.האמת היא שנטלתי את המינון הזה לאחר הגרידה הראשונה ונכנסתי שוב להריון ואז היה את כל הסיפור של ההריון המולארי.כששאלתי את הרופא מדוע יש לקחת מינון כזה הוא אמר שלאחר מקרה של הפלה זה יכול רק לעזור ולא להזיק.אני מרגישה שדי לקחת את המינון הרגיל, למרות שעברתי הפלות זה לא היה עקב מומים בעובר.מה אתן אומרות?
גם אני לקחתי בהריון
07/09/14 09:32
121צפיות
הנוכחי חומצה פולית במינון שכתבת. אני אחרי 7 הפלות (6 ברצף), וזה מה שהרופא שלי אמר לי. משום שאני סומכת עליו, זה מה שעשיתי.
כעת הוא העביר אותי לרופאה אחרת (הקודמת שלי, זו שעשתה לי מעקבים בשני ההריונות התקינים וגם ליוותה אותי בכמה וכמה הפלות), והיא רופאה המומחית בהריון בסיכון.
הגעתי אליה בשבוע 15 להריון הנוכחי, והיא אמרה לי להפסיק את החומצה הפולית ולהתחיל לקחת פרנטל.
האמת היא שהחומצה הפולית 5 מ"ג לא אמורה להזיק. היא גם יכולה לא להועיל, אבל לא ידוע לי על משהו מזיק בה.
מכירה עוד בנות, שאמנם לא חוו הפלות, אלא היו מטופלות פוריות שזה מה שהמליצו להן.
בכל מקרה, בעיניי הכל בולשיט. מה שיקבע את תקינות ההריון הוא לא איזה מינון של חומצה פולית תקחי או לא תקחי, אלא מזל. מזל, מזל, מזל. וזה מה שאני מאחלת לך.
היי שירה
07/09/14 10:14
81צפיות
אני סומכת על הרופא שלי..אך עדיין אני לא מבינה מדוע כתוב בעלון שמינון 5 מג לא מתאים לנטילה יומית לנשים בגיל הפוריות..מה ההגיון?!אני מרגישה שדי במינון הרגיל...אני רוצה לשתף את הרופא שלי ( יש לי אפשרות לסמס לו) אני רק לא יודעת איך לנסח את ההודעה מבלי לצאת מפגרת...
שאלת מה ההגיון...
07/09/14 18:58
59צפיות
אז תשובתי היא שאין שום הגיון בשום דבר בחיים הללו. באמת.
אני מציעה לך שבכל שאלה תשאלי את הרופא שלך. מדובר על שאלה לגיטימית ולא מפגרת. זכותך לדעת מה את מכניסה לגוף ולמה. אני גם נמצאת בקשר של מיילים עם הרופאה ולפני כן עם הרופא. מנסה לא לנדנד יותר מדי, כדי שלא אמאס עליהם, אבל תמיד מתנסחת מאוד בנימוס ועם אמירת תודה מראש על ההתייחסות.
º
סימסתי לו, נראה מה הוא יענה
08/09/14 12:29
12צפיות
היי הילית,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
07/09/14 11:54
89צפיות
זה המינון שהרופאים ממליצים לקחת בהריון.
המינון שאת מדברת עליו הוא במצב רגיל ללא הריון ובגיל הפוריות.
בהריון ממליצים לקחת 5 מ"ג.
בהצלחה
מרגישה קצת מבולבלת..
07/09/14 18:07
66צפיות
הבנתי שהמינון הרגיל הוא 400 מק"ג גם לנשים בהריוןאז למה לקחת מינון כזה (5 מ"ג)??ממה שקראתי הבנתי שעודף חומצה פולית זה לא כל כך טוב- למרות הדעות הקודמות שזהלא יכול להזיק כי זה מסיס במים והגוף פולט את זה בשתן...
זה לא מדויק...
07/09/14 23:11
68צפיות
במצב רגיל, וגם במצב של הריון ללא גורמי סיכון המינון המומלץ הוא 400-800 מק"ג ליום.
 
מי שלוקחת מינון גבוה יותר צריכה לעשות זאת מסיבות רפואיות- ריבוי הפלות, ערכי הומוציסטאין לא תקינים, בעיות קרישיות מסויימות ועוד...
אז הרופא אמר ש
08/09/14 13:35
86צפיות
בגלל ההריון המולארי עליי לקחת מינון כזה ושאין לי ממה לפחד.אז אני אקח את המינון שהוא רשם לי.תודה לכולן על התגובות ??
º
טוב שקיבלת נימוק, ושיהיה בהצלחה!
09/09/14 07:58
15צפיות
מחפשת המלצה - רופא לשקיפות וסקירות
08/09/14 13:07
64צפיות
שלום לכן. קודם כל מאחלת לכן הריון קל ותקין עם ידיים מלאות בסופו.
אני בתחילת דרכי ורוצה לשאול על פרופ' הרמן אריה בתור רופא לשקיפות ולסקירות. מכירות?
אודה לכן על המלצה/דיס ואם אתן מכירות רופא טוב לשקיפות וסקירות באזור המרכז אשמח.
ד"ר אניטה סילבר- כפר סבא-
08/09/14 13:17
40צפיות
מאוד מקצועית ויסודית, מאוד נעימה ונחמדה. מומלצת בחום.
 
º
באיזו קופת חולים את?
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
10/09/14 14:45
8צפיות
º
תודה, כבר קבעתי אצל פרופ' אריה הרמן-דיברתי איתו - נשמע נחמד
10/09/14 15:55
9צפיות
º
בהצלחה
10/09/14 23:32
8צפיות
רופא מעולה!
14/09/14 13:47
8צפיות
הייתי אצלו לפני כמה שנים באופן פרטי כשגילינו בסקירה שיש בעיה לעובר.
הוא היה מאוד ייסודי ואדיב.
אני זוכרת שהוא היה צריך לטוס לחו"ל והוא קיבל אותנו במיוחד במרפאה הפרטית שלו לפני הטיסה כי היה לנו מצב חירום!.

אנחנו שילמנו לו הרבה אבל בהחלט היה שווה את זה
בקיצור בהצלחה!
 
º
תודה לונצוש
14/09/14 16:41
5צפיות
דולה מאיזור ירושלים ?
04/09/14 11:18
66צפיות
היי בנות,
אני בעיקר קוראת כאן ובקושי כותבת,
אבל אחרי שעברתי את השבוע שבו נפסק ההריון בפעם הקודמת, הגיע הזמן להתחיל להתכונן (אולי, הלוואי..). 
אני היום בשבוע 24, אחרי לידה מוקדמת בשבוע 22 לפני 10 חודשים. 
נראה לי שכדי לעבור את הלידה הצפויה בצורה שהיא לא היסטרית וחרדתית בטירוף כדאי שתהיה איתי אשת מקצוע, שתלווה אותי וגם את בעלי, ששנינו סובלים קצת מטראומה. 
מכירות דולות מאיזור ירושלים שיכולות להתאים גם לנשים כמונו? 
האם אתן בכלל ממליצות על דולות? 
שוחחו איתי מספר נשים שעברו חוויה דומה, שאמרו לי שעדיף בכלל לקבוע תור לקיסרי וזהו כדי לחסוך את החרדות. 
יש המלצות? 
היי,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
04/09/14 13:44
36צפיות
אני חושבת שזה רעיון מצויין לקחת דולה שתלווה אותך.
אני מכירה מישהי ממושב חשמונאים שהיא מקסימה ומלווה נשים בהריון לאחר אובדן ועוד אחת שגרה בירושליים.
אם תוכלי לפרט יותר אפילו בפרטי מה את רוצה אוכל לעזור לך ולתת לך טלפונים.
תוכלי לדבר איתן ולהחליט מי נראית לך מתאימה ולהיפגש .
רעיון מצויין! גם אני לקחתי דולה ללידה שתהיה בעזרת ה'...
05/09/14 16:13
40צפיות
מה את מחפשת בדולה? 
יש לי מספרים. כתבי מה את צריכה ואתן לך (נראה לי שכדאי במסר)
 
בהצלחה בכל!
לצערי נפרדת מכן ומאחלת הצלחה והגשמת חלומות
02/09/14 21:50
443צפיות
שלום נשים וירטואליות יקרות
לצערי הפעם הייתי כאן זמן קצר, בעיקר קראתי כל הודעה וכמעט ולא הגבתי (רק בלב).
היום בשקיפות לא נמצא דופק.
הבדיקה תקינה, הבחילות ממשיכות, העובד מתאים בדיוק יום יום לשבוע ההריון, אבל דממה, אין דופק.
כמו חלום רע שחזר על עצמו שוב... עכשיו מחכה ל"פעולה" ומתקשה להאמין.
זה היה הניסיון האחרון שלנו. יותר אין כוחות נפשיים, פיזיים וגם הגיל... ברוך השם יש 2 מקסימים, שיהיו רק בריאים ומאושרים.
אבל אתן אל תוותרו, תאמינו. תמיד יש תקווה.
לפני ההריון הזה נולד לי ילד מושלם אחרי כשלונות קשים וכואבים.
 
מאחלת הריונות תקינים וידים מלאות לכל אחת מכן. 
º
אין מילים...
02/09/14 22:28
38צפיות
עצוב עצוב עצוב
02/09/14 22:35
71צפיות
כואב הלב...
אוי, הלב והעיניים בוכים איתך,
02/09/14 23:02
105צפיות
קראתי אחורנית בהודעה הקודמת שלך לפני מספר שבועות. עברת כל כך הרבה זוועות בדרך.
אין מי שמזדהה איתך יותר ממני. גם אני בת 40 (וחצי), גם לי יש שני ילדים, וגם אני במאבק אחרון (הריון עשירי) להביא ילד נוסף. כל כך מבינה את המקום הזה של ההחלטה שזהו הניסיון האחרון. אני גם מרגישה כך על עצמי.
גם הכוחות הפיזיים והנפשיים שלי אזלו.
הכי חשוב זה להיות שלמים עם עצמך, ולדעת שניסית, כדי אחר כך לא לחיות עם חרטה. זה הכי חשוב. אם נגזר עלינו גורלנו, לפחות שנהיה שלמות עם עצמנו.
תעברי את הפרוצדורה בשלום ובשלמות הגוף והנפש. אחשוב עלייך.
אחר כך תתפני לאבל ולתהליך ההשלמה.  ארשה לעצמי לשלוח לך מסר כדי לשאול לשלומך.
חזקי ואימצי!
 
מחזיקה לך אצבעות מכל הלב
05/09/14 09:47
38צפיות
קוראת תמיד את ההודעות שלך וכולי תקווה שהכל יהיה בסדר.
מאחלת לך מכל לבי הריון תקין וארוך עד הסוף הטוב. 
אשמח לשמור על קשר (אפשר במסרים)
חיבוק
היי יקרה, כמה עצוב
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
03/09/14 08:17
79צפיות
מחבקת המון ומאחלת המשך טוב
כ"כ עצוב לקרוא
03/09/14 10:12
65צפיות
אני כל כך מצטערת לשמוע.
זה הפחד של כל אחת מאיתנו כאן. והנה, זה קורה שוב. זה כל כך עצוב.
אני ממש עצובה איתך.
 
אם עשיתם החלטה שזה הנסיון האחרון ולא יהיו יותר נסיונות, וגם הגיל עושה את שלו- זה אומר שאת עכשיו בעצם בתקופת אבל כפולה. גם על התינוק הנוכחי שאבד לך, גם על כל ההריונות הנוספים שהיו ואינם, וגם על ההריונות שאולי היית יכולה לנסות... ולא....
 
גם לי יש ב"ה שני ילדים בבית.
המתנה הכי גדולה שאפשר לקבל.
מישהי שאלה אותי פעם מה היה קורה לו היו אומרים לי שאי אפשר עוד. או שהייתי מחליטה שזהו.
אמרתי לה שהייתי עוברת תקופת אבל רצינית על הויתור הזה שיהיה לי עוד. והייתי מנסה לעבד ולעכל את החוויות הקודמות, ואת האבל הנוכחי על הויתור הזה- שהיה אפשר פעם אבל עכשיו זה נסגר וכבר אין עוד.
אני נורא מצטערת בשבילך. ומקווה שתתני לעצמך את הזמן להתאבל על מה שאיבדת עתה, ועל מה שאת מאבדת מעתה- היכולת להגדיל את המשפחה בעוד אחד.
זה עצוב מאוד.
 
מקוה ומאחלת לך צמיחה מתוך הכאב והקושי.
עם הרבה ביטחון- שמי שעוברת קשיים כאלה גדולים הופכת להיות אישה אחרת. גדולה, חזקה, עם יכולות אמפתיות אחרות ועם הרבה יכולות רגשיות. זה באמת משהו אחר.
כולנו יודעות מבפנים כמה אפשר לצמוח מהקושי. (אבל קודם להישבר...)
 
בהצלחה בתקופה הקרובה ובכלל בחיים.
תודה רבה
05/09/14 09:45
36צפיות
כתבת כל כך יפה ונכון, ממש בצורה מדויקת הגדרת את מה שאני מרגישה...
קראתי את תגובתך המון פעמים, כאילו תארת בדיוק את מה שקורה...
תודה שחשבת עלי והקדשת מזמנך.
מאחלת לך רק טוב
 
 
º
03/09/14 14:43
9צפיות
אני ממש מצטערת לשמוע
03/09/14 15:44
69צפיות
שולחת לך המון כוח
º
תודה למגיבות ולקוראות. המון בהצלחה לכל אחת מכן.
05/09/14 09:49
47צפיות
חמותי הפולניה
02/09/14 01:02
309צפיות
חמותי הפולניה, המבינה בכל, דאגה לציין אתמול במהלך שיחה שניהלנו אני, היא ובעלי.... כי אסור בתכלית האיסור לרכוש ציוד, ביגוד לתינוק ולהביאו הביתה. 
ובכן, אני לא מסכימה ולא שוללת. כל זוג, באשר הוא )), יכול לעשות כל העולה על דעתו. ואם הוא מעוניין להכין את חדר התינוק, לקנות ציוד, ביגוד ולסדרו בחדר מה רע.....  לי אולי זה לא מתאים אבל אולי זה מתאים לנשים אחרות.
ובכן לחמותי זה כנראה לא מתאים, המקסימה, דאגה לציין, ש"מקרים כמו שקרו לנו (לי ולחצי השני) יכולים להתרחש ומה אז קורה....וככה נהוג..."
חמותי היקרה, החכמה בעלת הניסיון, בעלת הטקט, ובאותה הנשימה, בעלי באותו הזמן סיים את הדיון, ב"בוא נעביר נושא"......
לפעמים אין לי מילים....לטיפשות
 
 
º
02/09/14 18:20
28צפיות
º
02/09/14 18:24
17צפיות
º
ועל זה נאמר- מזל שיש חמות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
03/09/14 15:28
50צפיות
היא בהחלט משהו מיוחד
04/09/14 10:45
77צפיות
משהו משהו
הכפלת בטא
03/09/14 16:33
114צפיות
הי בנות יקרות!
הייתי כאן בעבר. חוזרת שוב עם הריון חדש חדש וחרדות בשמיים.
הריון חמישי, ילד בן שנתיים בבית. חודש שעבר היתה ההפלה האחרונה ובשבת גיליתי שוב שבהריון. מטופלת של קופרמינץ.
ביום ראשון בטא 1967. ביום שלישי עשיתי שוב והבדיקה הלכה לאיבוד...(מורט עצבים, גם ככה ספרתי את הדקות). בבטא היום כלומר כעבור 3 ימים בטא 4673. האם תקין לדעתכן? אני יודעת שצריכה להיות הכפלה כל 48 שעות וכאן זה מעט יותר מהכפלה כבר אחרי 72 שעות... לא מאמינה שאני שוב בחישובים המטורפים האלה ובפחדים...
תודה רבה
מאחלת לכולנו כאן הריונות תקינים וקלים שיסתיימו בידים מלאות אמן!
נשמע לי תקין.
04/09/14 08:55
30צפיות
לרוב גם אם אין הכפלה בדיוק אלא פי 1.5 זה תקין.
בהצלחה!!!
בערכים כאלה גבוהים כבר אין משמעות להכפלה
16/09/14 18:29
6צפיות
עוד כמה ימים תוכלי ללכת לבדוק דופק
בהצלחה להריון ארוך, משעמם שיסתיים בידיים מלאות
מעקב צוואר רחם, כמה ומתי?
01/09/14 18:17
120צפיות
היי בנות יקרות,
אני בשבוע 23 ואחרי סקירה מאוחרת. בחודשים האחרונים הייתי כל שבועיים בבדיקת אולטרסאונד למעקב אחר אורך צוואר הרחם בשל גרידה שעברתי בהריון הקודם בשבוע 18. הפסקת ההריון היתה בשל מום אבל הבנתי מהרופא שהגרידה שמה אותי בסיכון להתקצרות מוקדמת מדי של צואר הרחם ולכן המעקב.
בסקירה המאוחרת הצוואר היה 46 ולכן הרופא טוען שלא צריך לעקוב יותר ושניפגש פעם הבאה בשבוע 28. כמובן שמאותו רגע אני בלחץ שזה מלא זמן לחכות ושמה יקרה אם תהיה התקצרות ונגלה אותה מאוחר מדי או לא נגלה בכלל וההריון ייפגע? 
חשבתי ללכת סתם לרופא נשים כלשהו במכבי שיש לו אולטרסאונד ולבקש לעשות אולטרסאונד כל שבועיים אבל אני לא בטוחה שהוא יידע למדוד ובכלל לא מכירה את הנוהל של מעקב במכבי ומה נהוג לעשות במקרה כזה.
מה אתן חושבות? הייתן הולכות להיבדק למרות שהרופא אומר שאין צורך? ואם כן - איפה??
תודה רבה שקראתן עד כאן
º
אני נבדקת בקופ"ח כל שבועיים, וזו ההנחייה שקיבלתי גם.
01/09/14 19:58
51צפיות
באמת??
01/09/14 20:06
62צפיות
אפשר לשאול באיזו קופה? פשוט באה לסניף? לאחיות? ... ידעתי שאני לא סתם לחוצה 
מה הקשר אחיות?
01/09/14 20:41
68צפיות
משבוע 7 אני במעקב צוואר רחם, אצל הרופא נשים שלי שהוא מומחה US.
כל שבועיים.
כשאין אליו תורים או שהוא בחופשה אני מגיעה למיון נשים של הקופ"ח לרופא/ה תורנית.
כל מה שצריך בשביל מעקב צוואר רחם זה מכשיר US ורופא. זה לא דורש שום אחות ושום דבר מיוחד.
 
אני בקופ"ח כללית אצל ד"ר דקל, ובמעקב היי ריסק בליס (שנתנו את ההנחיה הנ"ל, והם אלו שקוראים את התוצאות).
 
לא ניסיתי להלחיץ אותך, את זו את ואני זו אני, וכל אחת מקבלת הוראות אחרות.
אני גם לוקחת פרוגסטרון מניעתי עד ללידה למניעת התקצרות הצוואר.
מה שאני ניסיתי לומר שאת בהחלט יכולה להגיע לקופ"ח למעקב ולהסתמך על רופאיה.
אני מבינה את החשש
01/09/14 21:49
65צפיות
באופן אישי נראה לי שאם הרופא שלי היה אומר לי שזה בסדר לחכות חמישה שבועות, אז הייתי מחכה (כל עוד אין שום שינוי במצבי. לא מופיעים צירים או משהו דומה). אבל אם את לחוצה, אז ברור שעדיף להיבדק. מכיוון שמדובר בחמישה שבועות בלבד, זו בסך הכל עוד בדיקה אחת להכניס באמצע התקופה. אם זה יעזור לך להירגע, לגמרי שווה לעבור את הבדיקה הזו, גם אם היא מיותרת לדעת הרופא שלך. 
הייתי הולכת בעוד שבועיים וחצי למוקד נשים של מכבי ומבקשת לבדוק אורך צוואר. אני בטוחה שהם יבצעו את הבדיקה בלי בעיה.
 
שיהיה בהצלחה
תודה בנות, כבר מרגישה יותר טוב
02/09/14 10:14
35צפיות
זה באמת מה שאעשה . זה לא אמור להיות מסובך למדוד,נכון? כל רופא נשים תורן אמור לדעת?
אני עושה מעקב צוואר כל שבוע
02/09/14 15:53
46צפיות
בגלל התקצרות צוואר שהובילה ללידה מוקדמת בשבוע 22.
הרופאה אמרה לי שהיא ממליצה כל שבועיים-שלושה, אבל אני לא הייתי רגועה ולכן משבוע 16 אני בבדיקות כל שבוע.
זו בדיקה של 3-4 דק', שעושה טכנאית אולטרסאונד.
זה מרגיע אותי ונותן לי את כל הכוח להתמודד עם ההריון הזה לאחר האובדן הקודם כך שבעיני זה לגמרי שווה. לא חושבת שאם תסבירי לרופא שלך את זה הוא לא יתן לך. אותי מכניסים בין התורים מרוב שזה קצר.
אמנם עוד לא פה..אבל
03/09/14 14:47
39צפיות
שואבת כוחות מכן ומקווה להיות כאן בקרוב..
הלידה המוקדמת נגרמה לך כי צוואר הרחם היה פתוח?
לא הציעו לך לעשות תפר מניעתי בהריון הנוכחי? מאחלת הריון תקין עם ידיים מלאות ושמחות !!!
תודה :) לא ידוע מה היתה הסיבה בפעם הקודמת
03/09/14 16:52
34צפיות
היו גם דימומים, גם צירים, גם צוואר מחוק. לא יודעים מה גרם למה, הכל קרה ביחד ותוך 4 ימים מההתחלה נאלצתי ללדת.  :(
זו גם הסיבה שהפעם החליטו שלא לתפור...
הרי אם התקצרות הצוואר באה בעקבות דימום של היפרדות שליה, הרי שתפר צווארי לא רק שלא יעזור אלא אף יפגע בהתקדמות ההריון.
 
בינתיים הכל טוב (טפו טפו)
אבל אני לא מוותרת על מעקב אחת לשבוע. זה פשוט מרגיע אותי ונותן לי כוחות להמשיך הלאה איכשהו.
 
השבוע (שבוע 23) סוף סוף עברתי את הפעם הקודמת (שנגמרה בשבוע 22). מקווה שגם מפה זה ימשיך תקין...
תודה לכן
03/09/14 20:44
24צפיות
על ההרגעה :)
עשיתי בעצתכן וכבר קיבלתי הפניה לאולטרסאונד מהרופא שאיתה כבר אלך שבוע הבא להפוך אותה להפניית מכבי.  מאחלת לכולן המשך הריון מוצלח ורגוע ככל האפשר 
מוניטור ביתי
01/09/14 14:19
133צפיות
לא שזה רלוונטי כרגע... אבל אשמח לשמוע על מוניטור ביתי.
יש אפשרות לשלוח את התוצאה לפענוח?
שולחים לרופא שלי או שזה חלק מהשירות שהחברה מספקת?
כמה זה עולה?
בקיצור, אשמח לקבל כל מידע...
דופלר ביתי שונה ממוניטור בקופ"ח
01/09/14 15:35
99צפיות
יש צג עליו את רואה את התוצאה ופתח שמע (יש דופלרים גם ללא צג רק עם שמע)
זה לא מוציא סרט או מנתר כמו בקופ"ח.
אני גם לא מוצאת סיבה לשלוח את תוצאות הדופלר לרופא, או מכירה רופא שיסתמך על מכשיר ביתי.
 
עם זאת זו קנייה מומלצת בעיני וזה אחד הרכישות הטובות ביותר שביצעתי למען שלוות הנפש שלי מעולם.
 
ושירשור בנושא מפורום מקביל http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?for...
אני חושבת שדופלר ומוניטור זה שני דברים שונים
01/09/14 19:29
61צפיות
במוניטור, רופא יכול לזהות מצוקה עוברית ובמקרה הצורך להציל את העובר (בשלבים מתקדמים של ההריון).
דופלר כמו שתארת יכול להרגיע אמא מודאגת אם רואים דופק אבל בפועל לא באמת יעזור לעובר במצוקה.
 
אבל אולי אין בכלל דבר כזה מוניטור ביתי?
 
 
 
לא סתם הגבתי לך כפי שהגבתי
01/09/14 19:54
73צפיות
דופלר ביתי מכונה לפעמים גם מוניטור ביתי.
אין מוניטור ביתי. יש מוניטור בקופ"ח ובבית חולים.
מסתבר שיש....
06/09/14 20:34
20צפיות
לחברת מוניטור אין כל מוניטור עוברי ביתי
06/09/14 21:09
16צפיות
יש בהחלט ניתור של מבוגרים וילדים חיים http://www.monitors.co.il/
כאמור אין ניטור עוברי ביתי אלא דופלרים ביתיים.
זה בדיוק החיסרון
01/09/14 22:35
92צפיות

אין דבר כזה מוניטור ביתי. יש דופלר, שאומר יש/אין דופק...
אין ניתור ואין אופציה לראות דברים אחרים מעבר לדופק, שיכולים להעיד על מצוקת העובר כפי שעושים במוניטור של קופ"ח (המערב גם א"ס בסופו)
 
זאת בדיוק הסיבה שלדעתי דופלר ביתי זה מסוכן
 
אינני מסכימה איתך
02/09/14 00:19
86צפיות
מי שעושה מעקב עם דופלר ביתי עם צג יכולה להכיר את דפוסי הדופק של העובר שלה,
ואם יש האטה לרוץ למיון. בעיני מעקב עם דופלר ביתי עדיפה על מעקב תנועות רגיל.
ואני לא מסכימה איתך שהוא מסוכן. הוא עוזר לי מאד.
גם אני משתמשת בדופלר ביתי
02/09/14 18:59
49צפיות
כבר מכירה את עוצמת הדופק של העובר וכמובן שלא מסתמכת רק עליו.
במידה ואחוש כאבים כלשהם או משהו לא תקין,
ברור שארץ להיבדק ולא הסתמך רק על הדופלר.
אני חושבת שמטרתו הוא יותר  הרגעה לנשים שחוו אובדן, הוא לא במקום אלא בנוסף.
מרגישה שמאד עוזר לי להעביר את הימים הלחוצים....
 
לא אמרתי שהוא לא עדיף על פני מעקב תנועות רגיל
02/09/14 19:58
48צפיות
התכוונתי שהוא לא מספק, ועלולה להיווצר אשליה שהכל בסדר, כשלא בהכרח הדבר נכון, כי יש דברים שהוא לא בודק, שכן נבדקים כשמגיעים למוקד למוניטור ...
קיומו של דופק הוא רק חלק מהתמונה, ואני אישית לא מסתמכת על עצמי ללמוד את דפוסי הדופק של העובר שלי ולהבין מתי מתרחשת מצוקה אמיתית, על סמך הפלט הדל שלו.
 
החשש שלי הוא שהשימוש בו ימנע ממני לגשת לבדיקה מקיפה ונחוצה, כי פשוט אין לי את כל הכלים לקבוע מתי נחוץ ומתי לא... ויותר גרוע, שהוא לא יתן לי מספיק אינדיקציה למצוקה (הוא לא בודק תנועות ופרמטרים נוספים שרואים במוניטור וא"ס)
לכן אני מעדיפה מראש להסתמך על בדיקה מקיפה, גם אם זה אומר לצאת מהבית, מבחינתי כל כמה ימים...
 
זאת דעתי. מי שמרגישה שהוא תורם לה ומרגיע אותה אז בכיף...
 
כל מה ששוני84 כתבה
02/09/14 20:26
38צפיות
וגם אוסיף, אני לא בטוחה שכל הריונית אחרי אבדן מוגדרת כהריון בסיכון (אני בהחלט מוגדרת כך) ויכולה לקבל בדיקת מוניטור כל כמה ימים כשגרה (אני טרם הופנתי לבדיקה כזו) או US (אני עושה כל שבועיים על פי הנחייה)
כמובן שאם יש אינדיקציה דופלר ביתי איננו מספק ויש ללכת למיון שם יעשו מוניטור וכל מה שצריך.
ההבדל בין אין דופלר ליש דופלר, שהדופלר יכול לפעמים לתת אינדיקציה שמשהו לא כשורה כאשר אין תסמינים מובהקים או כלשהם שמשהו השתבש, וההפך בעיני הוא רשת הגנה והתרעה, שלרוב הנשים אין.
רוב הנשים מסתמכות על מעקב תנועות רגיל, ולפעמים מאחרות לצערנו את המועד בו יכלו לעשות משהו.
ועם כמה שכיף לי להרגיש אותו בועט, הדופלר מספק לי מידע נוסף ובעל חשיבות בעיני.
כמובן שאם חס ושלום יהיה מצב מהסוג ששוני ציינה אטוס למיון עם או בלי דופלר.
ברור שהצורך מתחדד כשיש הריון בסיכון
02/09/14 21:55
41צפיות
(אני בהחלט אוגדר ככזה בבוא היום, ולא רק לאור האובדן)
 
אני פשוט לא חושבת שדופלר יתן לי אינדיקציה, זה הכל... ואני מעדיפה ישר להטיס את עצמי למרכז לבריאות האישה, לבצע בדיקה כוללת (לא יודעת איך זה בכללית, במכבי יש אחד כזה בקרבתי וזה ממש נוח).
אולי עוד אשנה את דעתי ... ימים יגידו
אהובה
02/09/14 22:24
45צפיות
אם לא תהיה אינדיקציה לא יתנו לך כל יומיים לעשות מוניטור כשגרה או US.
מאד זורמים איתי סביב ההריון בסיכון שלי... אבל את לא יכולה לצפות שיתנו לך בשגרה בדיקה כוללת כל כמה ימים. כמובן שאם יש אינדיקציה (כאב, דימום, צירים, האטה בתנועות, תנועות מוגברות מדי, וכ"ד) יעשו לך גם 3 מוניטורים ביום... אבל צריכה להיות אינדיקציה רפואית (וחלילה לנו משתהיה).
 
לפעמים צריך לטוס למיון, לפעמים אפשר להתספק במעקב שגרה (בטח אם הוא היי ריסק). הדופלר שם בשביל להרגיע או לתת אינדיקציה נסתרת שהנה חייבים לטוס למיון למרות שאין תחושה שונה מהרגיל...
 
מאחלת לך הריון במהרה, חסר כל אינדיקציות שליליות שיסתיים הפעם ברעש גדול
שאלה לאm
02/09/14 22:32
28צפיות
אפשר לשאול מדוע את עושה us כל שבועים? האם אפשר לבקש דבר כזה מהרופא?
אני עכשיו בין סקירה ראשונה לשנייה. שאלתי את הרופא (קופ"ח) האם יש עוד us  ביניהם אמר שאין צורך.
בשליש הראשון הייתי עושה כל שבוע (עד השקיפות) כל כך חסר לי עכשיו לדעת שהכל בסר, שמתפתח כמו שצריך.
יש לי דופלר לוודא דופק. מצד אחד לא רוצה להיכנס לסרטים ואם אין צצורך אז אין. מצד שני- כל כך הרבה זמן לא לראות אותו נראה לי מטורף.
זה חלק ממעקב ההיי ריסק שלי
02/09/14 22:41
33צפיות
אני עושה מעקב צוואר רחם, עקב מבנה הרחם המיוחד שלי ומה שעבר עליו.
בשלב ההתחלתי עקב האבדן ביקשתי בכל בדיקה כזו גם לוודא דופק, ועתה בשלב המתקדם (חודש שישי) ממילא בודקים גם את העובר לשם הערכת משקל (זכיתי בסכרת הריון אז מעקב המשקל שלו קריטי).
 
כמו שאמרתי לדסי, מי שאיננה היי ריסק לא זוכה למעקב צמוד, ולבדיקות כאלו בשגרה. יש בכך ברכה מצד אחד (פשוט להניח שהכל בסדר) וקושי מצד שני - במיוחד אחרי אבדן.
 
אני לגמרי עובדת ב"להיות בהריון" בהריון הזה, אך מקווה שהגמול ל"עבודה" הזאת יהיה רועש ומשמח במיוחד.
 
אגב, אם קשה ו"מטורף" לך כהגדרתך, קחי את עצמך למרכז לבריאות האשה הקרוב לביתך, הסבירי שאת אחרי אבדן ורוצה לוודא שהכל בסדר. אני קיבלתי תגובות מאד אמפטיות וחמות כשעשיתי זאת.
לכולנו.
הרופא שלי (מבריאות האישה) מודע להיסטוריה שלי
02/09/14 22:55
33צפיות
ובכל זאת טען שאין צורך והאמת שאני לא לחצתי בכיוון.
אני במעקב אצל רופא פרטי פעם בחודש אז אמרתי נמשוך עוד קצת....
אוף למה אני לא יכולה להיול אסטרטיבית יותר.
את לא צריכה להיות אסרטיבית
02/09/14 23:14
31צפיות
פשוט לכי בבוקר למה שנקרא "מיון נשים" בקופ"ח שם ישאלו אותך למה באת, תעני את האמת.
הרופא שלך בצדק חושב כנראה שאין אינדיקציה לבדיקה דו-שבועית. אבל הרוגע הנפשי שלך הוא מאד חשוב גם כן לשלומך ושלום ההריון שלך. ולכן תקפצי לבריאות האשה. מניסיון הם יבינו
 
אוהו כמה שיתנו
03/09/14 07:54
40צפיות
במרכזים לבריאות האישה במכבי אין מניעה מזה. זה  משהו שעשיתי כמה פעמים גם בהריון הקודם... אף אחד לא אומר לא, באים גם אם רק רוצים לראות שהכל טוב, ואת מתקבלת לבדיקה מלאה...
למען האמת, אני לא שואלת. אני פשוט באה ומציבה עובדה
 
חוצמזה כולם שם ככ מכירים אותי... תאמיני לא שאף אחד לא יעז לעמוד בדרכי
(ואין לי מושג אם זה לטובה או לרעה).
 
העבר שלי פלוס דברים שנתגלו בדרך הם בהחלט אינדיקציה...
 
אני לא אעשה את זה כל יומיים, כי אני לא רואה צורך.
 
לדעתי להיבדק בדופלר הביתי רק יכניס אותי  לסטרס, וכמו שאמרתי- ימנע ממני מידע מלא....
 
מנקודת המבט שלי..
03/09/14 15:58
42צפיות
בתור אחת שחוותה אובדן בשלב יחסית מוקדם (שבוע 8) הדופלר משמש עבורי כתרופת הרגעה מצוינת. אני עדיין לא מרגישה תנועות עובר ולכן האינדיקציה היחידה שיש לי להיות ההריון קיים הוא הדופלר הביתי (אצלי הוא ללא הצג, רק מאזינה למספר שניות וסוגרת). 
 
אכן אפשר לגשת למכבי מתי שרק רוצים ולהכנס לבדיקה, זה מה שעשיתי בהריון הקודם ושם בישרו לי כי ההריון חדל מלהתפתח.
לי באופן אישי אין כל רצון לחזור לשם, ואני ממש עושה כל שביכולתי כדי להימנע, משתדלת לקבוע קצת יותר תורים לביקורת אצל רופא הנשים, ובין לבין נאחזת בדופלר.. שמקנה לי שעות/ימים של שקט ונחת, עד להתקף הבא..
לצד ההבנה שלי שאני צריכה להתמודד עם הבעיה עצמה (חרדה ולחץ) ברור לי שהעובר שלי צריך אמא רגועה יחסית   
 
מאחלת לכולן הריון תקין ותינוק בריא 
 
את צודקת!
03/09/14 20:06
26צפיות
לחלוטין העובר שלך צריך אמא רגועה
ולחלוטין גם את צריכה, בשביל עצמך, להיות כמה שיותר רגועה...
 
אם את מרגישה שהדופר עוזר לך מהבחינה הזו- אז אני ממש בעד השימוש בו...!!
לתחושתי, הדופלר לא יתן לי את שלוות הנפש המדוברת... ולכן אני לא בעד.
אם הייתי מרגישה שכן יעשה זאת, כבר מזמן הייתי קונה, מצידי שיהיה פה בהיכון
ייעוץ גנטי לאחר IUFD
01/09/14 23:32
159צפיות
שלומות לכולן,
 
השאלה שלי מופנית לכל מי שעברה מקרה של IUFD (מות עובר ברחם) ובדוח הנתיחה לא נמצאה בעיה אצל התינוק.
 
לפני כחצי שנה עברתי IUFD בשבוע 41. ההריון היה תקין, הסקירות היו מושלמות. לא עשינו מי שפיר (כי כך רצינו וכי ב"ה לא היה צורך).
בנתיחה הפתולגית כל עשרות הפרמטרים שנבדקו אצל התינוקת היו תקינים... אבל לא בוצעה בדיקת קריוטיפ (כשנולד תינוק שנראה תקין ללא בעיה מבנית הבדיקה לא מתבצעת באופן כוללני).
כל הרופאים אמרו לי שהסיבה היא לא פגם בתינוקת אלא תאונה של הטבע... היינו בערך אצל טריליון רופאים
אחד מהם הציע שנעשה ייעוץ גנטי להבא, אבל לא ממש מצורך, אלא יותר " to be on the safe side" ...
כל היתר לא רואים שום צורך, וטוענים שאין קשר בין IUFD לייעוץ גנטי (אלא אם כן תהיה איזושהיא עילה ספציפית בהריון הבא כמובן, אבל לא כפועל יוצא מהרקע)
 
אז השאלה היא- האם באמת אין צורך? האם יש בנות שהלכו? לא הלכו? למה החלטתם כפי שהחלטתם?
למי שכן הלכה- האם יש תובנה מיוחדת מהייעוץ שיצאתן איתה?
 
האמת שכבר היינו אצל כל כך הרבה רופאים... ואני מבינה שרפואית ועניינית אין צורך בייעוץ, ולמען האמת  נמאס לי כבר מכל הפגישות האלה...
אבל פתאום התחלתי לחשוש שאני "מפספסת" משהו אולי...
את יודעת שאני לא עונה על ההגדרה שלך
02/09/14 00:41
109צפיות
אבל אני בעד ייעוץ גנטי ובעד הרחבת הסקר הגנטי. עשיתי הרחבה כזו אחרי ההפלה בבילינסון ב800 ש"ח.
דילמה רצינית וזה עדיין לא אומר חצי דבר על המשך ההריון
06/09/14 15:29
65צפיות
מי שפיר ושבב גנטי יעידו באם העובר בריא אך אין ערבות לכך שאסון לא יתרחש בהמשך ההריון. אני אישית בעד מי שפיר ושבב ורק כדי לדעת שהעובר בריא אך זה לא אומר שום דבר באם ההריון יסתיים בידיים מלאות או שמסיבה לא ידועה העובר יכול למות ברחם. לדעתי ביעוץ גנטי יהיו יותר ׳פסיכולוגים ׳ עבורכם כי הרי אם הכל היה תקין בעובר אין אפילו אינדיקציה או קצה חוט להיאחז בו להריוניות העתידיים. אני מבינה את דברייך ומנקודת מבטך גם מסכימה איתך
בוקר טוב,
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
11/09/14 09:54
16צפיות
האם שלחו אותך לבדיקות קרישיות?
בדרך כלל כן שולחים לייעוץ גנטי וכשאי ללכת ולו רק בשביל לסמן וי שבדקת הכל.
ניתן גם ללכת באופן פרטי או דרך הקופה. יש את פרופ' שוחט .ו פרופ' יובל ירון .
מעבר לזה כדאי למצוא רופא בהריון בסיכון להתייעץ איתן לגבי הפעם הבאה.
ממליצה גם לשאול בפורום הריון בסיכון. 
המון הצלחה בהמשך 
ליטל בארי- ייעוץ שינה וליווי הורים

רוצה שהוא יישן בזמן?

יועצת השינה שלנו זמינה לשיחתך כעת חייגי: 073-7581710


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה