לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה
הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

זקוקה לעידוד
15/11/2015 | 13:51
8
171
בשבוע 11+3.. אחרי 3 הפלות בשליש ראשון בעבר.. אחרי שכל הבדיקות היו תקינות... בבית יש לי ברוך ה' 3 ילדים בריאים. ההפלות קרו  אחרי הלידות....
 
ההריון הזה בא בהפתעה גמורה....
הולכת כל שבוע לרופא לראות דופק.. כדי להרגיע את הנפש...
בשבת... פתאום חוויתי ממש משבר... כל הבוקר לא היו בחילות, וגם ההפרשות (סליחה) שעד עכשיו היו ממש הרבה... פתאום הפסיקו. הייתי פשוט בהסטריה.. בתור שומרת שבת לא יכולתי לעשות הרבה... וחוץ מלבכות ולקבור את עצמי מתחת לשמיכה לא עשיתי שום דבר.. (סיימתי ספר... גם זה משהו :))
 
איך שהגיע הערב... הגיעה הבחילה... וגם שילשלתי כל אחה"צ... מה שאני לא יודעת עם קשור (כי כל ההריון הזה שלשלתי...) או שזה היה בגלל הלחץ...
 
היום על הבוקר.. קמתי והייתה לי בחילה רצינית...כך שאני יכולה רק להתפלל שהכל בסדר....
התור הבא שלי לרופא הוא ביום חמישי... ואני חושבת שאני מעדיפה לחכות עד אז... מאשר ללכת קודם... אבל אולי כן כדאי ללכת קודם.....
 
מתי הלחץ הזה יורד?????
אני מרגישה שזה כבד עלי.... 
מחכה כל כך להרגיש תנועות.... 
 
תודה על האוזן הקשבת.....
אמא לחוצה מאד!!
15/11/2015 | 14:40
49
קוראת אותך וממש מרגישה את העומס הנפשי
השילשולים לחלוטין יכולים להיות קשורים ללחץ הנפשי. 
אני מבינה למה היעלמות הבחילות מלחיצה אותך ומזכירה לך (בטוחה שאת יודעת) שעוצמת הבחילות בכלל בכלל לא קשורה לתקינות ההריון. 
השלב הזה בו אנחנו עדיין לא מרגישות את העובר הוא קשה מאוד
 
מתי הלחץ הזה יורד? אני מניחה שהוא יפחת מעט ברגע שתגיעי לשליש השני, ויפחת אף יותר ברגע שתתחילי לחוש בתנועות. 
ברור לי שעכשיו זה נשמע כמו עוד נצח. אבל הזמן עובר. את כבר בשבוע 12
 
תחזיקי מעמד
שולחת חיבוק... זה מוכר מאד
15/11/2015 | 15:54
44
גם אני בכיוון ללכת לראות דופק כל שבוע;) זה ממש מלחיץ הריון אחרי אובדן. מקווה שכארגיש תנועות זה ירגע קצת. את כבר אוטוטו מסיימת את השליש הראשון, מאחלת לך תשחזיקי מעמד...
ושבת זה תמיד אצלי הכי דכאוני. יותר מידי שקט וזמן פנוי
גורמים לחרדות לצוף ולהטביע אותי לגמרי.
אין לי עצות איך להרגע אבל אני מנסה להעביר את הזמן -לנוח הרבה, להרפות, לנשום עמוק להתפלל ולנסות לקוות לטוב
דווחי לנו מה קורה אחרי הבדיקה בחמישי-
17/11/2015 | 23:58
5
53
עברת 3 הפלות בשליש הראשון, ולכן אין פלא שאת בחרדות קשות. זה נורמאלי וטבעי. טוב שאת הולכת להיבדק כל שבוע.
אני כותבת פה את מה שספרקית כתבה- אין קשר בין מצב הבחילות לבין תקינות ההריון והעובר. אז אני מאחלת לך שיפסיקו לך הבחילות, כי זה סתם איכס ומגעיל:(
אל תייחלי להן. מגיע לך להרגיש טוב.
 
מתי הלחץ ירד?- תלוי-
בהריון עם בני השני, שהיה אחרי הפלה אחת, הלחץ ירד משמעותית לאחר שבוע 10. הייתי אולי עם רמת חרדה קצת יותר גבוהה משל כל אישה אחרת.
בהריון עם ביתי השלישית, שהיה לאחר 6 הפלות ברצף- החרדות הקשות לא עזבו אותי ולו לשנייה אחת (והייתי גם עם כדורים נוגדי חרדה), והן התפוגגו בין רגע- עם לידתה, עת שמעתי אותה בוכה.
 
מאוד מקווה עבורך שהחרדה תרד בשליש השני, וכמובן- שההריון ימשיך עד סופו הטוב.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
מקווה ממש לירידת החרדה... קשה לחיות ככה...
18/11/2015 | 17:35
19
מחכה מאד למחר... בעיקר כי זה סוף של 12 שבועות מלחיצים ביותר....
והתחלה רשמית של שליש שני....
 
יש לי בבית סטטוסקופ.... ואני מוצאת שאני מצליחה לשמוע בתוך המים מידי פעם תנועות... כמובן שלא דופק... אבל כל עוד יש תנועתיות... זה מנחם....
 
מחכה כל כך להרגיש את התנועות.....
 
שנזכה :)
ראינו דופק :) וגם תזוזות מתוקות.....
19/11/2015 | 14:16
3
25
הקפדתי לאכול שוקולד לפני... שנראה אקטיביות....
 
כמובן שהסרטים בראש לא נגמרים... רק מתחלפים....
 
אבל נראה לי שבאופן רשמי, אני קצת יותר רגועה.....
 
התור הבא ב - 30.11 אצל טכנאית רנטגן.... מקווה שכבר נצליח לראות את מין העובר...
 
ממשיכים להתפלל
:)
איזה עדכון משמח
20/11/2015 | 23:32
1
9
שמחתי לקרוא שהבדיקה עברה בשלום.
מאחלת לך המשך הריון בריא ורגוע
אמן ואמן! תודה.. ושכולנו נזכה...
21/11/2015 | 20:39
2
יופי! שימשיך בטוב עם המון בשורות משמחות
21/11/2015 | 10:06
3
סופ"ש קשה
15/11/2015 | 13:53
17
188
בסופ"ש הזה נפלו עלי חולשה ועייפות מטורפות שמדי פעם הצטרפה אליהן סלידה מוחלטת מאוכל. שניים מהדברים האהובים עלי בחיים הם לבשל ולאכול, כך שזה היה סופ"ש מדכא מאוד: לא היה לי כוח להכין אוכל, לא היה לי חשק להריח אותו ובטח שלא לאכול (חוץ מבייגלה עם טחינה).
אם הייתי יכולה ללטף לעצמי את הבטן בחיבה ולהתנחם בזה שהכל באשמת ההריון - מילא. אבל אני חוששת להתענג על ההריון הכל כך צעיר ושברירי הזה, מנסה להדחיק אותו, מנסה לא לתהות אם לעובר כבר יהיה דופק בבדיקה הבאה ומה יהיה אם לא (ומה יהיה אם כן - איך אחזיק מעמד בין בדיקה לבדיקה?).

תחילת השבוע מביאה איתה המון עומס בעבודה ואני מנסה, בכוח, להוריד הילוך כמו שהבטחתי לעצמי. מנקרת אחרי ארוחת הצהריים (טוסט בלבד, כי לא בא לי אוכל מבושל) וכמהה לקפה, שאני מנסה להיגמל ממנו (חוץ מהכוס של הבוקר, אחרת זה יהיה מסוכן לסביבה). והכל מלווה בנאחס אחד גדול - פיצוץ עצום עם חברה שהיה בסופ"ש, והחברות איתה נגמרה (שזה לטובה, אבל עדיין קשה לי עם זה).

אני כ"כ רוצה לחלוק את זה עם מישהו, אבל כמובן שאף אחד לא יודע על ההריון, חוץ מבן הזוג. מזל שאתן כאן
נשמע עמוס מאוד רגשית
15/11/2015 | 15:19
65
סלידה מאוכל נשמעת מתאימה בהחלט לשלב הזה של ההריון, ובהנתן העבר שלך - גם החששות הכבדים. מאוד מבינה ללבך. ולקינוח גם ההתגשות שאת מתארת עם החברה.
לגבי ההמתנה בין בדיקה לבדיקה - כבר סכמנו שאת המשוגעת שבאה כל שבוע לבדיקת אולטרסאונד, לא כך ?
שולחת לך חיבוק ומאחלת לך לעבור צעד צעד עד שתוכלי להינות גם מההריון וגם מהעולם הקולינארי שהוא חלק בלתי נפרד ממך.
 
כל כך מזדהה איתך. זה ממש מתיש
15/11/2015 | 15:44
55
אני גם בשבוע 7, חלשה ומובחלת. לא בא לי לאכול כלום או להריח אוכל... רק צנימים ובסקויטים ומדי פעם קצת פרות וירקות. והחלק הכי מבאס שאין איך לשתף ולבקש עזרה ( אפילו להורים לא סיפרנו. נמאס לי; זה תחילת ההריון השלישית לשנה וחצי האחרונה)
ראיתי דופק אבל זה הרגיע אותי בדיוק ליומים:(
תודה חמודות... עכשיו מסתבר אני צריכה לחזור על בדיקות הדם
15/11/2015 | 18:24
8
83
בהריון הקודם הייתה לי חריגה באחד המדדים של בלוטת התריס. אחרי ההפלה התייעצתי עם אנדוקרינולוגית, והיא אמרה לי לחזור על הבדיקות ברגע שאכנס להריון חדש.
ועכשיו שני מדדים גבוליים. הרופאה אמרה שבד"כ היא לא ממהרת להתחיל טיפול, אבל בגלל ההפלה היא רוצה שאחזור שוב על הבדיקה ואולי אתחיל טיפול בתירוקסין.
אוף
לא אוף בכלל
15/11/2015 | 20:43
7
64
מעולה שהתייעצת עם אנדוקרינולוגית ומעולה שהיא שמה לב לערכים הגבוליים וסימנה אותם כמשהו לעקוב אחריו ואולי להתחיל בגינו טיפול.
חוסר איזון של בלוטת התריס בעת הריון, עלול לגרום להפלות מוקדמות ומאוחרות וכמובן להזיק להתפתחוות העובר.
עדיף מעקב צמוד ואף טיפול, מאשר חלילה לקחת סיכון עם הריון יקר.
 
שיהיה בהצלחה עם הבדיקות ובכלל.
צודקת
15/11/2015 | 21:05
50
אני סתם מתבאסת מענייני המנהלות (לקבוע תור לרופאת משפחה > לבקש הפנייה לבדיקת דם > לקבוע תור לבדיקת דם וכו').
מחר אתייעץ גם עם הרופא שלי. נראה לי שהוא קצת יותר שאנטי-שאנטי בעניינים האלה, אבל אולי לפחות הוא יוכל לזרז את ההפנייה לבדיקות הדם.
 
כמו שחשבתי, הרופא שלי אדיש לעניין
16/11/2015 | 12:07
5
52
הוא לא התרגש מה-TSH הגבולי ואמר שזה לא רעיון רע לחזור על בדיקות הדם, אבל זה יכול לחכות עוד כמה שבועות, עד הבדיקה הבאה אצלו (בתחילת דצמבר).
ביקשתי לקבל הפנייה לבדיקת דם מרופאת המשפחה, אם אני באמת צריכה להתחיל טיפול, אין לי שום כוונה לחכות כמה שבועות!
כמה דברים....
17/11/2015 | 17:05
4
37
בקשר לבלוטת תריס- ממש לא מומלץ להתייעץ עם רופא משפחה. נכון שיש יוצאים מן הכלל, אבל לרוב הם  לא מבינים כלום בכל הנוגע לאיזון של בלוטת התריס. גם אני הייתי "גבולית" בממדים שלי  של בלוטת התריס במשך עשור, ובסוף התעקשתי שמשהו לא בסדר, והתבשרתי לפני 4 שנים שאני חולת "השימוטו" אחרי שהייתי אצל רופא פרטי, (מחלה אוטואימונית של בלוטת התריס) ועלי לקחת יוטירוקס (זה בעצם, אלטרוקסין).
בתור אחת שרגישה גם לתוספי תזונה (התאשפזתי בגלל כדור ברזל "עדין", והייתי במוקד בגלל ויטמין סי), יוטירוקס זו התרופה היחידה שגרמה לי להרגיש טוב בלי תופעות לוואי. אם תהיה מאוזנת מבחינת הבלוטה, גם תרגישי יותר טוב. בלוטת תריס לא מאוזנת מעוררת עוד יותר בחילות.
אני גם במעקב אצל אנדוקרינולוג, הוא הגביר לי מינון בהיריון הזה, ועכשו קצת הורדנו כי בלוטת התריס שלי התחילה לעבוד מהר מדיי אבל עדיין נמצאצ בטווח התקין.
בכל מקרה, תדאגי היטב לבלוטת התריס במהלך ההיריון, אל תזניחי אותה! היא חשובה גם להתפתחות המוחית של העובר.
 
ועוד משהו!
17/11/2015 | 17:11
26
ככל שמתקדם ההיריון, בלוטת התריס אמורה לעבוד יותר לאט, כדי להאט את חילוף החומרים, על מנת שלעובר תהיה יותר "אספקה" של מזון, כך שגם נשים ללא עבר של בעיות בבלוטת התריס, עלולות ללקות ב"תת פעילות".
בזכותך הלכתי לאנדוקרינולוגית!
17/11/2015 | 17:28
2
34
אני זוכרת שסיפרת על ההשימוטו בהפורום הקודם, ובעקבות הסיפור ביקשתי בדיקת נוגדנים, שיצאה שלילית. אותה אנדו' שהלכתי אליה גם אמרה לי להיבדק כמה שיותר מהר כשאכנס להריון - ובבדיקה הזו קיבלתי תוצאות גבוליות.
דווקא רופא הנשים לא מתרגש מהן (באופן כללי כבר קלטתי שהוא לא נוטה להתרגש משום דבר), אבל התעקשתי ורופאת המשפחה הוציאה לי הפנייה לבדיקה חוזרת - בתקווה שעד יום ראשון (הפעם הבאה שהאנדוקרינולוגית תהיה במרפאה) כבר יהיו תוצאות ונוכל להתחיל טיפול, אם יש צורך.
בינתיים קראתי קצת על תזונה לאיזון הבלוטה - לא שיש לי יותר מדי תיאבון, אבל לפחות אדע ממה כדאי לי להימנע ובמה כדאי להשקיע את הרגעים הנדירים בהם מתחשק לאכול.
היה נדמה לי שזכרתי אותך...
17/11/2015 | 20:27
1
28
ופחדתי לעשות פאדיחות!
אמרתי שאני אכתוב שוב על חשיבות הבלוטה, כדי שגם בפורום הזה יבינו עד כמה היא קריטית, ועד כמה גורמים רפואיים רבים לא מתייחסים אליה ברצינות.
טוב שאין לך השימוטו! זה אומר שבעתיד יכול להיות שתצליחי לאזן את עצמך באמצעות תזונה, ללא כדורים:)
מבחינת תזונה, ישנו אוכל שכדאי להמנע ממנו גם כשאנו לא בהיריון (שבכל מקרה נמנעים ממנו בהיריון) - וזה אצות. זה לא כתוב כמעט בשום מקום, אבל האנדוקרינולוג הפרטי שלי, בזמנו, אמר שהוא חוקר את השפעת האצה על בלוטת התריס- ומסתבר שיש באצה כמויות עצומות של יוד שעלולות להשפיע על תפקוד הבלוטה למי שרגיש, ולמי שיש נטייה לתת פעילות. לא סתם מי שגילה את מחלת "ההשימוטו" הוא חוקר יפני, ועל שמו נקראית המחלה:) בתקופות שלא הייתי בהיריון אכלתי סושי עם דפי אורז/סויה. 
 
בכל מקרה, כיף ששתינו כאן! ואני מחזיקה לך אצבעות!
 
וואלה? אצות?
18/11/2015 | 17:20
15
דווקא קראתי איפשהו שזה מומלץ לתת פעילות.
לא שתכננתי לאכול סושי, אבל סלט ווקאמה...
יקירה...
17/11/2015 | 16:54
1
34
כן, זה מלחיץ פתאום לסלוד מכל המאכלים שפעם אהבת... וזה נראה כמו נצח לפעמים. ואני לא מדברת "מלמעלה"! אני בעצמי עם סלידות מאוכל, ואני אוכלת רק קרקרים וארטיק "סולרו" שמציל אותי בכל פעם מחדש. פשוט לא בא לי כלום.
אני מרגישה שאת ממש מדברת מגרוני! לא ממזמן כתבתי שקשה לי המחשבה שאולי גם בהיריון  הזה  אני סובלת כך בשליש הראשון לשוא (כך זה היה בהיריון הראשון שבו נשאתי עובר מת במשך כמעט חודש והרגשתי זוועה). אז מה עשיתי בהיריון הזה? כל שבוע שיגעתי את בן זוגי ואת "מכבי" ועשיתי אולטרא סאונד, עד שהבנתי (ולקחו לי 11 שבועות של מתח ולחץ איומים להבין!!!!) שהלחץ והפריק קונטרוליות שלי לא יעזרו לי או לעובר, וכנראה שהתעייפתי מהלחץ והחלטתי להרגע, פשוט החלטתי תת לו לגדול ולעשות את כל הבדיקות שנדרשות בזמן, בלי לראות כל שבוע את הגניקולוגית שלי.- וזו הרגשה מדהימה!!!! ברור שלפעמים מתגנבות מחשבות מפחידות, אך הן לא מנהלות אותי כלל, כמו עד לפני שבוע וחצי. אולי זה גם בגלל שכבר עברתי שאת השבוע שבו בוצעה ההפלה (שבוע 10).... גם יכול להיות... ואני מרגישה וגם בנות כאן כתבו לי, שככל שיעבור הזמן, וככל שאעבור את כל הבדיקות החשובות (שקיפות עורפית- בשבוע הבא), לדוגמא- ארגיש יותר טוב.
 
תודה מקסימה... שמחה לשמוע שאת רגועה יותר!
17/11/2015 | 17:05
19
אני עוד לא בשלב הנלחץ, אני בשלב המדחיק. אם אצליח להתעלם באלגנטיות מההריון, אז גם לא אלחץ ממנו (ולא אתאכזב אם הוא ייגמר פתאום). לא סיפרנו לאף אחד (למרות שהחברה הכי טובה שלי כבר חושדת כי במקום להחזיר לה טלפונים אני נרדמת על הספה כל ערב ) ואני מנסה לא לחשוב על זה או לדבר על זה יותר מדי. העובדה האולטרסאונד היה בתחילת שבוע 5 ועדיין לא היה דופק, כך שההריון הזה עדיין לא מרגיש לי מוחשי, מה שעוזר לי להדחיק (בגלל זה דחיתי את אולטרסאונד הבא בשבוע).
ומצד שני - אני כל כך רוצה להתענג על ההריון, לראות את האור שבקצה כל בחילה וכל פיהוק - אבל מפחדת שאם אעשה את זה, אקשר יותר מדי, ואתחיל להילחץ. ובסוף אולי גם אתאכזב.
 
מקווה שכשאגיע לשבוע 11 אצליח להרגע בעצמי
הייתי בטוחה שהגבתי ופתאום קלטתי שלא
17/11/2015 | 19:10
1
29
מה שבטוח, הגבתי אצלי בראש, מקווה שקלטת משהו מזה
 
הזכרת לי בכל העוצמה עד כמה קשה היא ההתחלה
כל כך הרבה חזיתות להתמודד מולן... חוסר התיאבון, הכמיהה לקפה, העומס בעבודה, הריב עם החברה... אולי כדאי קצת לוותר לעצמך איפה שמתאפשר (רמז: הרופא המהמם שלי שהוא אחד שלגמרי ניתן לסמוך עליו גילה לי בסוד שגם שתי כוסות קפה ביום זה בסדר ). 
נסי למצוא משהו שיעשה לך קצת טוב בתוך כל העומס הזה. 
שולחת לך המון כוח
תודה
18/11/2015 | 17:21
10
הרופא שלי גם לא אסר עלי לאכול סושי וחומוס וכו'... שאנטי שאנטי, כבר אמרתי?
בכל מקרה, קפה גם ככה לא בא לי טוב, אבל קצת קולה עזרה מאוד לבחילות!
איך את עכשיו?
17/11/2015 | 23:50
1
26
חולשה ועייפות- תופעות ידועות של השליש הראשון.
סלידה מאוכל- מודה שלא היה לי את זה אף פעם. לא רגישות לריחות, לא בחילות, לא צורך באוכל מסויים או סלידה מאוכל מסויים.
אבל יכולה להבין למה זה מבאס אותך.
 
היה לי עצוב מאוד לקרוא על הפיצוץ העצום עם החברה. מכירה את זה מהחיים שלי. אצלי זה היה קשור לאובדני ההריון. האם גם אצלך זה קשור לזה, או בכלל לתחום אחר בחיים? (את לא חייבת לשתף. אני פשוט מתעניינת).
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
היום קצת יותר טוב
18/11/2015 | 17:15
17
הרשיתי לעצמי לישון עד מאוחר וגיליתי ששילוב של דיאט קולה ו"שטוחים" מקל על הבחילות .
אני מרגישה שאין לי זכות להתלונן, כי זה משהו שכל כך ציפיתי וייחלתי לו, ומה זה קצת בחילו לעומת ילד בריא (שתקווה שזה מה שיהיה בסוף ההריון הזה)?
נורא קשה לי תחושת החולשה וחוסר האונים הזה, ונורא קשה לי שאני לא יכולה להתלונן על זה בקול (כי בחרנו לא לספר בינתיים) ולהסביר לסביבה - לעבודה, לחברים, למשפחה - שקשה לי, שאני צריכה שיהיו עדינים וסבלניים איתי ושלא יעמיסו עלי.
מצד שני, גם קשה לי להסתיר את זה - התסמינים כ"כ קיצוניים עד שכל הסביבה כבר חושדת שזו הסיבה (ככה זה כשעובדים רק עם נשים שרובן אמהות ומכירות את הסימנים).
זה גם בא לי בהפתעה גמורה - בהריון הקודם בכלל לא חשדתי בשלב הזה, פשוט לא הרגשתי כלום! ידעתי שזה עשוי להשתנות מהריון להריון, אבל לא הייתי מוכנה לקיצוניות הזו.
 
לגבי החברה. אם לנסות לתמצת את זה - היא אדם מאוד קשה, מהסוג ששואב אנרגיות ומייצר דרמות ובטוח שכל העולם נע סביבו. היא גם אדם טוב ומצחיק ומעניין ואני באמת אוהבת אותה ולכן ספגתי את זה במשך הרבה שנים, אבל הפיצוץ האחרון הביא אותי לנקודה שבה החלטתי להפסיק לספוג. אין לזה קשר ישיר לאובדן ההריון הקודם, אם כי בזמנו היו לה כמה הערות חסרות רגישות (היא זו שהתלוננה על כאבי מחזור במילים "אני מרגישה כאילו מישהו חפר לי ברחם" יומיים אחרי שמישהו **באמת** חפר לי ברחם בזמן הגרידה) שלא נובעות מרוע, אלא מאותה תחושה שהעולם סובב סביבה ושהבעיות שלה הן הכי חשובות ושכל בעיה של מישהו אחר מתגמדת לעומתן. בהיותי אדם סופג, דיפדפתי את זה הלאה בזמנו, אבל לא יכולה לומר שזה לא תרם לקיצור הפתיל שלי.
כאמור, זה לטובה. אני לא חושבת שהחברות איתה הייתה בריאה, אבל חברות שנגמרת זה תמיד עצוב.
צריכה עידוד
15/11/2015 | 09:53
9
140
בשישי בבוקר עשיתי בדיקה ביתית - יומיים לפני האיחור (!!) ויצאו שני פסים. הפס של ההריון היה קצת חלש אבל ממש ברור.
הבוקר בדקתי עוד פעם ציפיתי לראות שהקו התחזק אבל הוא היה הרבה יותר חלש מהפס של שישי.
יש מצב שזה עדיין זה??? קרה למישהי??
כמעט ולא מעיזה לקוות...
קרה לי משהו דומה...
15/11/2015 | 10:14
1
76
פס חלש ולקח לו כמה ימים להתחזק.
לדעתי יש חשיבות גם למתי מבצעים את הבדיקה.
כדאי לעשות בדיקת בטא ויומיים אחריי שוב לבדוק הכפלה.
בהריון הנוכחי עשו לי פעמיים בדיקת שתן במיון (הלכתי בגלל כאבי בטן) לאחר האיחור שלא הראו פס כלל ונחשי מה מחר נכנסת בעז"ה לשבוע 36.
בהצלחה. עדכני אותנו.
הלואי
15/11/2015 | 10:41
51
כי הבעיה זה שלפני יומיים היה פס יותר חזק והיום פס יותר חלש
ערכי הבטא עדיין נמוכים בשלב זה
15/11/2015 | 14:31
3
62
בהחלט ייתכן שהפס עדיין יהיה די חלש. 
לי קרה פעם שאחרי בדיקות חיוביות, פתאום בדיקה אחת יצאה שלילית (זה היה ההריון הראשון שלי. עשיתי די הרבה בדיקות כדי לוודא שזה זה ) וההריון היה תקין לגמרי. 
 
הייתי הולכת לעשות בטא (ולבדוק אחרי יומיים הכפלה). 
 
מאחלת לך הריון בריא ותקין
זה כבר מעודד
15/11/2015 | 15:11
2
42
יש טעם לרוץ כבר לעשות בטא? 
אני יכולה לעשות עוד בדיקה ביתית מחר ולראות אם זה מתחזק, לא?
הבדיקות האלו לא אמינות ב100%
15/11/2015 | 16:01
42
לי היה פס חלש בלתי נראה ובבדיקה אחרת בקושי צל ובטא אחרי 3 יומים 548. אף פעם לא יצא לי מדויק בבדיקות האלו.
הכי טוב בטא ולבדוק הכפלה. בטא אפשר לעשות מיוא" ב 13
בהצלחה!
מחזיקה לך אצבעות
סליחה על התשובה המאוחרת
17/11/2015 | 19:32
27
ברור שיש טעם לעשות בטא. בדיקות ביתיות סתם ישגעו אותך. 
מקווה שכבר הלכת לעשות .
ספרי לנו
תלוי גם בריכוז השתן
17/11/2015 | 20:35
17
אולי בשישי היה לך שתן יותר מרוכז? כי אולי קמת יותר מאוחר ושתית פחות לפני הבדיקה הראשונה???
באמת זו סיטואציה מלחיצה, אבל את יכולה לקבל את תוצאות בדיקת הבטא תוך יום אחד. אני הייתי הולכת לבצע בדיקת בטא.
האמת היא שאצלי הבדיקות
17/11/2015 | 23:25
1
21
הביתיות תמיד היו אמינות. עשיתי באיחור של יומיים או יותר. לא עשיתי בדיקות בטא ולא בדקתי הכפלות והשלשות אף פעם.
יש אצלך איזה חדש?
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
תודה לכל המתייחסות עדכון מבאס
18/11/2015 | 12:52
25
אחרי שעשיתי עוד בדיקה ביתית והיא כבר היתה ממש חלשה לגמרי התחלתי להפנים שכנראה  זה לא הולך להיות הריון ובאמת היום קבלתי מחזור
מרוב שאני נאנקת מכאבי בטן אין מקום לכאבי הלב....
זה נקרא הריון כימי? זה כבר הפעם השניה ברצף.
יש מה לבדוק? יש התיחסות רפואית למקרים האלה? יודעים מה יכול לגרום לזה ומה אפשר לעשות בשביל שבפעם הבאה ההריון ייקלט ויישאר?
תודה ששמעתן אותי
 
ההתמודדות עם הטראומה לקראת הלידה
15/11/2015 | 16:58
11
153
אז נכון שכל ההריון הזה הוא התמודדות אחת גדולה ומתמשכת עם הטראומות שעברתי בדרך אליו, אבל עכשיו, ככל שהלידה מתקרבת, אני פתאום מרגישה את הפוסט-טראומה בצורה מאוד חזקה.
קבעו לי טרום ניתוח לעוד שבועיים וחצי, בשבוע 35, כשהכוונה היא ללכת לניתוח שבוע-שבועיים אח"כ. לצערי אין ממש אופציה אחרת מלבד הניתוח, בגלל מצג עכוז וסיבות רפואיות נוספות, ואמרו לי גם לא לנסות היפוך כי זה לא ישנה את ההמלצה לניתוח ויכול אף לסכן את העובר.
ופה מתחילה החרדה והפוסט טראומה - מלבד העובדה שהייתי מעדיפה לידה רגילה כדי לייצר חוויה אחרת מלידה ולא להישאר עם חווית הלידה השקטה כחווית הלידה הרגילה היחידה שלי, אני מפחדת נורא מהניתוח, או ליתר דיוק - מאחרי הניתוח. קודם כל, הניתוח יהיה באותם חדרי ניתוח בהם עברתי את הגרידות הראשונות ואת ההיסטרוסקופיה לאחר הלידה השקטה. בנוסף, אחרי ניתוח קיסרי לוקחות כמה שעות טובות עד שניתן לראות ולהרגיש את הילד. אני יודעת שזה מצב שונה לחלוטין, אבל כרגע רק המחשבה על זה משאירה אותי בלי אוויר ועם גרון חנוק. האופן שבו אני מדמיינת את זה הוא מבחינתי שחזור של הטראומה - אותם חדרי ניתוח, אותו חדר התאוששות, ושוב להיות שם עם ידיים ריקות (מבחינה פיזית, גם כשבידיעה אני יודעת שיש לי ילד חי), ושוב שקט כזה של אחרי לידה שהילד שלי לא איתי...
אני כל הזמן מנסה להגיד לעצמי שזה אחרת ושונה, אבל אני מרגישה שהפחד מחוויה פיזית דומה של הלבד הזה הוא משהו שאני לא מצליחה לשאת אותו. ברור שבטרום ניתוח אדבר על הדברים האלה ואנסה לבקש להשאיר איתי את התינוק כמה שיותר, לשחרר לי את הידיים כדי שאוכל להרגיש אותו וכו', אבל אני לא יודעת האם ועד כמה יוכלו להתחשב בבקשות הללו.
 
בינתיים המועקה היא גדולה מאוד (לא שהייתה קטנה מתישהו במהלך ההריון הזה...) וההמתנה מורטת עצבים מחד ונותנת לי זמן לנסות להתכונן לקראת ההתמודדות הבאה...
ממה שאני יודעת
15/11/2015 | 17:22
5
86
ואולי יתקנו אותי או יוסיפו על דבריי, ניתוח קיסרי ניתן (ואף מעדיפים לרוב) לעשות בהרדמה ספינאלית כל עוד זה מתאפשר (למיטב הבנתי - כל עוד אין רגישות מיוחדת או כל עוד האישה לא מתלוננת שכואב לה והיא מרגישה את הניתוח) - במקרה כזה אפשר לדבר עם הצוות ולבקש שיתנו לך להחזיק את התינוק מיד לאחר הלידה לפחות לכמה דקות ואולי אפילו טיפה מעבר.
במידה ויאלצו לבצע את הניתוח בהרדמה מלאה, ודאי שתיכנסי בתחושת חרדה על כך שלא תדעי מה עם התינוק עד שתתעוררי, אבל בפועל (ואני מניחה שכבר חוית הרדמה מלאה בגרידות) תרגישי כאילו את מתעוררת ממש כמה דקות אחרי, לא תחוי תחושה של זמן שאבד לך, לא תחוי שקט בתום הקיסרי... למעשה עד שיעירו אותך, לא תהיי מודעת לכלום... ומיד כשתתעוררי תוכלי לבקש לראות את התינוק ולגעת בו ולהחזיק את התינוק כשתרגישי מוכנה לכך פיזית.
 
אני מזדהה מאד עם חלק מהחששות שלך (להבנתי אנחנו גם באותו השבוע, רק שאצלי טרם הוחלט על מתי ליילד ואיך, פשוט מפני שאני עם רעלת הריון ואנחנו והרופאים חיים ממש משבוע לשבוע והם לא רואים לנכון לתכנן מראש לצערי, מה שממש משאיר אותי בחושך ובחוסר ידיעה לקראת מה הולכים), אני מזדהה בעיקר עם החשש מתחושה של חוסר שליטה ושדברים יעשו שלא כרצוני ולא בשליטתי (אני אישית פחות מחברת את הלידה הקרבה ללידה השקטה, אולי גם כי מראש החלפתי הפעם בית חולים ורופאים והכל בכוונה תחילה..., אבל גם בפועל זה מרגיש מאד שונה הפעם).
יש בעיקר חששות כמובן שדברים חלילה יסתבכו או שיקרה חלילה משהו עד הלידה או במהלכה.
 
שיהיה לך המון בהצלחה !
זה נכון שההרדמה היא ספינאלית
16/11/2015 | 11:17
4
47
אבל הידיים עדיין קשורות מכיוון שזה הפרוטוקול הניתוחי, כך שלא ניתן יהיה שאחזיק את הילד אחרי הלידה. מניסיונן של חברות שילדו פה בקיסרי אני יודעת שמראים לך את הילד לדקה וחצי ואז לוקחים אותו בטענה שאת צריכה להתאושש ולהחלים. האבסורד הגדול בעיני הוא שהיכולת להתאושש מהר תלויה דווקא בזה שהילד יהיה איתי ולא בלהשאיר אותי לבד עם הטראומה והחרדות...
גם לאחר המעבר למחלקה לוקח עוד זמן עד שמביאים לך את הילד, מכיוון ששחרור הילודים נעשה על ידי אחיות המחלקה ועושים אותו באופן מרוכז מספר פעמים ביום.
 
לצערי לא הייתה לי באמת אפשרות להחליף בית חולים, כי באזור הדרום אין לנו יותר מדי אפשרויות בחירה... סורוקה הם מאוד שמרנים בעניין הניתוחים הקיסריים, ואני יודעת שיש בתי חולים אחרים שמאפשרים מה שנקרא "קיסרי טבעי", אבל בגלל הסיכון של ההריון אני מעדיפה, למרות הכל, ללדת בבית חולים שקרוב לבית ושמכירים שם את הסיפור שלי ועברו איתי את הקושי של ההריון הנוכחי (סתם לצורך הדוגמא - רופאה ששמעה לראשונה את הסיפור שלי טענה שאין סיבה להקדים את הניתוח ואפשר לנתח גם בשבוע 39+, זאת בניגוד לכל הרופאים שליוו אותי במהלך ההריון. הבהרתי לה מהר מאוד שיותר משהתינוק הזה צריך עוד שבועיים ברחם הוא צריך אמא בריאה בנפשו, מה שלא יהיה לו אם אצטרך לסחוב עד 39...).
 
חוסר השליטה וחוסר הודאות הן בהחלט התימות המרכזיות בחששות שלי, כפי שתיארת גם אצלך. זה מדהים אותי לפעמים כמה הטראומה חזקה עד כדי כך שאני באמת לא מצליחה לדמיין תסריטים שבהם הכל בסדר וקורה כפי שהייתי רוצה שהדברים יקרו..
 
תודה על ההתייחסות ומקווה שגם עבורך הכל יעבור בהצלחה ובשלום!
מבינה את התחושות שלך
16/11/2015 | 15:11
1
31
מצאתי סיפור לידה של מישהי על ניתוח קיסרי שהיה חוויה מתקנת עבורה. 
אולי יעניין אותך לקרוא את זה - מצרפת לך קישור http://www.medabrotimahut.co.il/2014/04/%D7%A0%D7%...
 
אמנם ראיתי שכתבת ששמעת על המושג "קיסרי טבעי" אבל אולי תראי מהסיפור הזה שאפשר לקחת משם טיפים גם אם בית החולים לא מצהיר שזה אפשרי אצלו.
 
ועוד סיפור לידה קיסרית שהפך לחוויה מעצימה וחיובית - 
 
מקווה שזה ייתן לך משהו...
תודה על הקישורים
16/11/2015 | 21:50
22
לא יודעת אם זה ההורמונים, החרדה או שילוב של שניהם, אבל בכיתי ממש תוך כדי קריאה..
הם מעודדים ומפחידים כאחד.
עצם העובדה שיש פגישה טרום קיסרי
16/11/2015 | 17:38
1
32
זה כבר מעודד וכבר מראה ולו מעט על הגישה של המרכז הרפואי הזה -  של להכין היטב את היולדת לניתוח, מבחינה נפשית, מענה על שאלות, ואולי אפילו יהיה מקום להעלות בקשות שלך ויתכן שישקלו להתחשב ולעשות דברים מעט שונה ולהתגמש במקרה שלך.
 
אמרת שמכירים אותך ואת הסיפור שלך שם ואני מניחה שיש להם רצון לבוא לקראתך ולהקל עלייך את החוויה הקרובה.
אם אכן קושרים את הידיים כפי שציינת, אני מניחה שיוכלו לשים עליך את התינוק ולהחזיק אותו וכן - זה ודאי יהיה לדקה שתיים, כך שיוכלו לקחת אותו לטיפול והתאוששות ויוכלו לסיים את הפרוצדורה שלך.
אבל בדקה שתיים האלו את תשמעי אותו בוכה, תראי אותו ותרגישי אותו ותוכלי להרגע שהכל בסדר.
 
עצם העובדה שעורכים את הפגישה הזו, אומרת לדעתי שיש מקום להעלות חששות ולבקש התחשבות מסוימת ואני בטוחה שינסו לעזור ככל המתאפשר.
זה רחוק מלהיות אידיאלי (גם אילו היתה לידה רגילה, אך עם זרוז, זו לידה לא קלה בכלל ולרוב מאד ארוכה ולא פעם מסתיימת בכל מקרה בקיסרי... וגם לידה רגילה וטבעית לא פעם לא מתנהלת לפי בקשתנו - אני חושבת שיש פה אלמנט מאד חזק של אובדן שליטה בכללי בכל הקשור ללידה וצריך לבוא מוכנים לזה ואז אולי זה יהיה פחות טראומטי ויעבור יותר בקלות).
 
מקווה שהפגישה תהיה מוצלחת, שיקשיבו לך ולצרכים שלך ושיעשו כמיטב יכולתם להרגיע ולספק לך חוויה מתקנת במידת האפשר.
 
אני בהחלט אעלה שם את החששות והבקשות
16/11/2015 | 21:51
22
מקווה שיפלו על אוזניים פתוחות.
תודה.
לכולנו חששות דומים...
16/11/2015 | 12:04
1
53
וזה פשוט בלתי נגמר.
אני מרגישה שאני בהריון הכי ארוך בעולם.
ולא שיש תלונות. אני שמחה להיות בשבוע 36 כבר... עדיין יש בי פחד תהומי שחלילה משהו יקרה. רק רוצה לצאת כבר בידיים מלאות ובריאות אחרי שבוע 37. כל השאר קצת פחות חשוב. גם לי היה חשוב ללדת בלידה רגילה כי לא רציתי שחווית הלידה האחרונה שלי תהיה הלידה השקטה ומצד שני מי מבטיח לי? ילדתי את ביתי בלידה רגילה וזה לא היה הכי קל. בכל זאת 3.400 ולא 600 גרם כמו בלידה השקטה.
מתפללת שהכל יעבור בשלום. אצלך ואצלי. אצל כולנו. הכי חשוב שנצא בידיים מלאות.
מזדהה מאוד עם התחושה שזה ההריון הכי ארוך בעולם...
16/11/2015 | 21:53
29
מקווה גם בשבילך שיעבור בשלום, כמה שיותר קרוב לציפיות שלך וכמובן בידיים מלאות.
וואו איך אני מזדהה איתך
16/11/2015 | 16:48
1
49
לא בגלל שחוויתי ניתוח קיסרי אלא בגלל הגרידות.
מבחינתי בית חולים זה מקום מלחיץ. ברגע שאני בבית חולים אני לא מדמיינת יותר את התינוק שלי אלא את הסבל שאני עלולה לחוות.
ראיתי בייבי בום והיה שם קטע שלוקחים אישה לניתוח קיסרי. היא חיכתה המון זמן כדי להימנע מקיסרי ובכל זאת הלכו. ואז שמו ברקע שיר של קולד פליי שמדבר על זה שמאוד רצית משהו ואתה לא מקבל אותו. השיר הזה התנגן לי בנסיעות שהיו סביב ההפלה. הייתי בוכה חודשים מלשמוע את השיר הזה (fix you)
ואז הראו איך מכניסים אותה לניתוח והיא מרגישה הכל אז מכניסים אותה להרדמה מלאה ושמים לה סלוטייפ על העיניים וצינור בגרון. אוטומטית זה גרם לי לדמיין איך אני נראתי בגרידה. וזה לגמרי כמו שאמרת ממקום של חוסר שליטה.
בכיתי נורא. ממקום לא טוב. אני ממש לא מבינה איך מראים כזה דבר בטלוויזיה. דוחים.
מצטערת אם כתבתי קצת בוטה.
בכל מקרה, אני בעד לכתוב את הרגשות הרעים ובפועל להתנתק מהם. לשחרר אותם לגמרי. כולנו חווינו דברים קשים שלוקחים אותנו למחוזות לא נעימים בראש. אבל הסיטואציה עכשיו היא ברוך ה שונה מאוד.
מאחלת לכולכן ולעצמי שנחווה הפעם הכל אחרת. שבשבועות הקרובים נקבל פה המון בשורות מדהימות!
תודה
16/11/2015 | 21:59
21
אני ממש נמנעת מתכניות כמו בייבי בום בדיוק בגלל מה שאת מתארת... כל סיטואציה שם עלולה להביא אותי לבכי (אגב, למי שכן צופה ומעניין אותה - בתכנית הקרובה עוקבים אחרי זוג שעברו לידה שקטה בהריון הקודם).
 
אני מאוד מזדהה עם מה שכתבת לגבי החיבור בין בית חולים למחשבות על סבל. בסופו של דבר החוויות שלי משם הן חוויות של אובדן ודאגה, וללא אף חוויה חיובית (למרות שבאמת יש לי רק מילים טובות לומר על הצוות שם). מקווה שהפעם ישאר לי טעם אחר...
 
מצטרפת לברכה שלך לבשורות מדהימות רבות בשבועות הקרובים!
 
רוצה להרגיע-
17/11/2015 | 23:21
22
עברתי שלושה ניתוחים קיסריים, כך שאני כותבת מנסיון.
עם פוסט טראומה אין מה להתווכח. היא קיימת והיא שם, ולא ניתן להתעלם ממנה.
יחד עם זאת, הפעם זה באמת אחרת, וצריך וחובה לזכור את זה.
 
לאחר הניתוח הקיסרי לא ניתן להחזיק את התינוק מיד עם הוצאתו, לא רק משום שהידיים קשורות, אלא משום שצריכים לסגור את הבטן....וזה גם לוקח זמן.
לאחר שמוציאים את התינוק, את שומעת את הבכי שלו, ואת יכולה לראות אותו. לוקחים אותו לרגעים אחדים, לשקילה ולניקוי, ולאחר מכן- מביאים אותו עטוף ומתוק וחם ומקסים. את יכולה להסתכל עליו, לנשק אותו ולנשום אותו.
 
לאחר מכן, כאשר את רגועה ומרוגשת כאחד, לוקחים אותו לתינוקיה (הבעל מלווה אותו) ואותך- לחדר ההתאוששות.
יש פרוטוקולים לניהול הכאב, ולא אמורים לסבול המון. ממש לא.
לאחר מספר שעות כבר דורשים ממך לקום מהמיטה- עם עזרה של כוח עזר, ולהתקלח, גם עם עזרה.
יש כאבים בקימה הראשונה ובעת המקלחת. לאט לאט ובזהירות. הכל בהילוך איטי מבחינה פיזית.
 
נשארים בבית החולים 4 ימים. כל יום מרגישים יותר ויותר טוב. התינוק נמצא בתינוקיה, או איתך- לפי בחירה. זה גם תלוי במדיניות של בית החולים.
אני העדפתי בתינוקיה, בכל שלושת הלידות. היה לי קשה לטפל בהיבט הפיזי בגלל הניתוח והיה לי חשוב להתמקד בהבראה של הגוף, אבל הלכתי המון לתינוקיה ולקחתי אותם משם כל פעם להאכלה ולשהות איתי בחדר להרבה זמן.
גם בעלי היה איתי מרבית הזמן בכל פעם, והנוכחות שלו סייעה לי מאוד- גם בהיבט הפיזי, וגם בהיבט הנפשי.
 
את מוזמנת לשאול אותי כל דבר, אם את רוצה, ואנסה לענות מנסיוני.
והעיקר- שנשמע ממך בשורות משמחות ממש בקרוב.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
שאלה ממנוסות על לאחר הלידה
14/11/2015 | 19:45
9
143
היות ואני מקווה שעוד יש לי כמה שבועות טובים ועם הלידה עצמה אני לא מסוגלת להתמודד עדיין...

יש שאלה שמטרידה אותי לגבי האחרי - כבר עכשיו אני סובלת מחסרים מסוימים, בעיקר ברזל שהיות ואינו נספג לי כראוי דרך הפה, אני בשלב העירויים כרגע ובתקווה להגיע לערך נאה מספיק ללידה.
ומה אחרי ?
האם מומלץ להתחיל לקחת תוספי מזון מסויימים כבר עכשיו, ע"מ להימנע מהחמרה קיצונית לאחר הלידה ?
אני חוששת מאד שאסבול מתופעות, שיקח זמן להתגבר עליהן ועלולות לגבות את חובן כמו: עייפות קשה לאחר הלידה ולא בגלל הלידה או חוסר שינה, אלא בגלל מחסור בברזל, נשירת שיער קשה שלהבנתי נפוצה גם כך אחרי לידה - אבל אני מגיעה מראש עם שיער עדין ודק וחשוב לי להימנע ממצבים קיצוניים (יש לי חברה שסבלה ממש מהתקרחויות ושיערה לא השתקם לאחר מכן) וכמובן דיכאון שעלול להיות מוחמר כשהגוף מותש.

בנות שילדו בעבר - האם יש המלצות לגבי התנהלות ולקיחת תוספים כבר לפני הלידה כהכנה, או מיד אחריה ואם כן אילו ?
מחשבות לא מחייבות
14/11/2015 | 20:38
68
אני חושבת שאם אפשר, כדאי להגיע ללידה עם מאגרים מלאים ככל הניתן. כמובן שקל להגיד וקשה לשכנע את הגוף לספוג אבל זה העיקרון באופן כללי.
קשה לי לחשוב על עוד משהו שאפשר להוסיף מעבר למולטי-ויטמין שלוקחים בכל מקרה במהלך ההריון.
בכלל, לדעתי ההריון יותר קשה לגוף מהתקופה שאחרי הלידה. כמובן שהחודשים הראשונים להורות הם סוחטים רגשית ונטולי שינה, אבל מבחינה פיזיולוגית אני חושבת המעמסה הרבה יותר נמוכה מאשר בטרימסטר השלישי. במקרה שלי, הבצקות נעלמו ולחץ הדם התייצב עוד לפני שהשתחררתי מבית היולדות (או במילותיה של המיילדת שקלטה אותי לקראת הלידה - "את הולכת להשתין הרבה בימים הקרובים").
נקודתית לגבי הנשירה - אולי מישהי תוכל להמליץ על משהו שהצליח עבורה, אבל זאת תופעה נפוצה ואצל רוב הנשים אין לכך השפעה לטווח ארוך. הטענה היא (ואת בטח יודעת) שכל השערות שלא נשרו במהלך ההריון בזכות ההורמונים נושרות אחרי הלידה.
גם הברזל שלי על הפרצוף
14/11/2015 | 20:42
57
בהריון החוץ רחמי איבדתי הרבה דם בדימום תוך רחמי ואחרי זה בגרידה:(
עכשיו אני לוקחת ברזל עם מיץ תפוזים סחוט זה עוזר לספיגה. גם הרחקה מארוחה חלבונית עוזר. אני מוסיפה גם קומפלט B זה מחזק את הדם. וb12 כי אני 90% טבעונית.( הייתי 100% אבל אמרו לי שזה מזיק לפוריות שלי )
ב2 הלידות אני זוכרת שלקחתי כל ההריון וגם בהנקה שנה אחרי הלידה 1-2 כדורים ליום.
אני הפסקתי לקחת תוספי מזון
15/11/2015 | 07:36
62
מיד עם לידתה של ביתי. לא הרגשתי צורך.
והאמת שלא ממש היה לי כח. אני ממש שונאת לבלוע כדורים ועכשיו אני בולעת מלא!
אומגה 3 לנשים בהריון
ברזל
אספירין
2 קלציום
ומולטי ויטמין.
גם טיפות ויטמין D
ושלא נדבר על הזריקות של הפרוגסטרון שאת האחרונה קיבלתי ביום חמישי האחרון.
אין מצב שאמשיך לקחת את כל זה לאחר הלידה. בודאי אם לא אניק. אם כי אני רוצה מאוד.
יש לי שיער ממש דליל ודק וזה לא מנע ממני לעשות החלקה 2 דקות אחרי. יש לי נשירה גם בהריון אבל זה לא מגיע לקרחות או משהו.
הי ויקטור
16/11/2015 | 17:54
23
לקיחת תוספות ברזל חשובה הרבה יותר אחרי הלידה מאשר בהריון.
מה שאני לוקחת כרגע זה רק שקדים. לא מסוגלת לקחת ברזל כרגע וגם ההמוגלובין שלי תקין. אבל אחרי אני אקח. יש לי ספא טון שנחשב מעולה
לגבי דיכאון. חס וחלילה. הכל בראש. מישהו שאני מכירה אמר לי פעם כשהוא היה בדיכאון - אני רוצה להגיע למצב שאני יושב מול קיר בטון אפור ועדיין שמח.
עכשיו, לגבי תזונה, אני בטוחה שאני לא הראשונה לאמר לך, עקב היותך טבעונית את חוסכת מהגוף שלך המון ברזל. חבל.
אצלי אני דווקא זוכרת את השבועות אחרי הלידה כמאוד מאתגרים...
16/11/2015 | 18:00
31
היה מאוד מאוד קשה.
היה לי קשה ללכת בבית.
התמקדתי רק בטיפול ובהנקת התינוקת (שבגלל גודלה היתה צריכה לינוק כל שעתיים) ובשאר הזמן התמוטטתי על השירותים/מיטה/אוכל.
אישית לקח לי הרבה זמן להרגיש חזקה מספיק לצאת החוצה. לדעתי פשוט היתה לי ירידת הורמונים מטורפת (או עליית הורמונים...).
אח"כ לוקח עוד כמה חודשים עד שהמוח חוזר לתפקד כמו שצריך ולא מרגישים בתוך ערפל... (זאת לפחות התחושה הזכורה לי).
אני חושבת שלנשים שונות יש חוויות שונות.
אני לא זוכרת את התקופה הזאת כתקופה רעה, להפך, זה ספורט אתגרי מספק מאוד
אבל היא מוקדשת למה שהיא - לטיפול בתינוק.
אני כבר מצפה לרגעים הללו (אוטוטו שבוע 34)...
בכל מקרה אם תרגישי לא טוב אחרי הלידה תוכלי להתיעץ עם הרופא שלך, אבל בעיני אין מה לעשות עם זה עכשיו, ויתכן בהחלט שזה עניין הורמונלי יותר מאשר מחסור בויטמינים או ברזל.
האם את מתייצעת בדיאטנית?
17/11/2015 | 12:37
2
17
הרי יש מיני מזונות צמחוניים ואף טבעוניים שמכילים יותר ברזל דוגמת טחינה, קטניות, סלק, אגוזים שונים, עשבים ירוקים.
יש לי בעיה בספיגה...
17/11/2015 | 13:18
1
18
אני אכן מלווה בדיאטנית ואוכלת מאד ממוקד (ביחוד מאז אובחנתי עם סכרת הריון).
אני אוכלת נכון ואכן במזונות מן הצומח יש דווקא כמויות גדולות יותר של ברזל, אם יודעים מה לאכול, אך כפי שציינתי יש לי בעיה בספיגת ברזל דרך מערכת העיכול (פשוט לא נספג בצורה טובה וכעת בהריון הערכים ירדו ומהר).
אני מניחה שהמצב ישתפר לאחר הלידה, פשוט מעצם העובדה שלא יהיה עובר שהגוף שם בעדיפות ולוקח עבורו כפי הצורך, גם אם זה יוצר חסרים אצלי ועדיין דואגת.
פחות לחוסר כזה או אחר פרטני... יותר להשפעות לטטוח הקצר והארוך, ובעיקר האמת להשפעה על מצב נפשי ועל בריאות השיער שלהבנתי יכולה להיפגע ולהישאר פגועה בהמשך ואני מלכתחילה עם נטייה לדיכאון וכן לא עם שיער ממש שופע.
אני אגיד לך מה
17/11/2015 | 13:58
19
בהריון הבעיה של הספיגה יותר חמורה. אחר כך זה אמור להסתדר. אבל עם ההנקה ואובדן הדם בלידה חשוב שתקבלי הרבה ברזל
טוב, אין לי מה להוסיף בהיבט הרפואי-
17/11/2015 | 23:07
13
נראה שאת מטופלת מכל הכיוונים האפשריים, וגם במעקב של דיאטנית קלינית. אז העצה הטובה ביותר שלי אלייך היא לשאול את כל המומחים שאת נמצאת אצלם מה הם ממליצים לגבי תוספות המזון ולגבי מזונות שיכולים להיות מתאימים עבורך, גם אחרי הלידה.
השיער שלי מתולתל, על כל הבעייתיות של שיער מתולתל- יבש, נוטה להתפצלויות, וגם דק...זה משהו גנטי ולא קשור לתזונה, כי התזונה שלי מעולה ואין לי שום חסרים.
למרות כל מה שעברתי, השיער שרד ושורד ממש בסדר. אולי כי גם בתקופות הקשות אכלתי היטב.
 
משום שאת מאוד חוששת ממצב של תשישות ודיכאון אחרי לידה, הייתי ממליצה לך לדאוג מראש לסיוע ולגיוס הסביבה- בן זוג שיתחלק איתך במשמרות (בעלי למשל לקח משהו כמו שבועיים חופש), אמא או חמות שתהיה או תבשל או תעזור במלאכות הבית, עזרה בתשלום, קנייה של אוכל ביתי....כל דבר שיאפשר לך לנוח.
אני לא יודעת אם את מתכוונת להניק. בעיניי- זו ממש לא חובה. את שלושת ילדיי לא הנקתי (מבחירה), והם גדלו וגדלים באופן נפלא. כך גם האחיינים שלי וכך גם אני ואחיי.
אם את מחליטה לא להניק, יש לכך יתרונות בכך שיש לסביבה יותר אפשרות לעזור עם התינוק ולאפשר לך יותר זמן מנוחה. ותאמיני לי- שתזדקקי לכך.
כמובן שאם תחליטי להניק- זה גם בסדר גמור, אבל פשוט דעי מראש שלרוב, זה מכביד על האישה.
זכרי שאמא שטוב לה- גם לתינוק טוב. עשי כל מה שאת צריכה כדי שיהיה לך טוב, כי אז גם לתינוק יהיה טוב.
 
סליחה שגלשתי מעבר לשאלה שלך, אבל הרגשתי צורך להתייחס לנושא המותשות הגופנית והנפשית ולחשש מהדיכאון.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
 
 
 
איך מחזיקים?
15/11/2015 | 12:17
7
134
שבוע שעבר הייתי בבדיקה אצל הרופא שלי. ראינו דופק מהמם ועובר בידיוק בגודל שצריך להיות (אז 7+3 היום צריך להיות 8+2) הרופא אמר לי לקבוע אליו תור לעוד חודש אבל אני כל הזמן בחרדות שהדופק יפסק. עוד שבוע זה השבוע בו היתה ההפלה ... איך אני אחזיק עוד 3 שבועות? חשבתי לנסות לקבוע תור שבוע הבא (הרופא מקסים, מודע להפלה ואני בטוחה שיבין) השאלה אם זה בריא לעובר כל האולטרסאונדים... (כבר עשיתי 2) כמובן לא רוצה לעשות שום דבר שיסכן את העובר...

מה אתן אומרות?
רק מוסיפה
15/11/2015 | 12:20
1
67
שחוץ מטיפה חולשה וממש ממש מעט בחילות (בקושי מורגשות וישר עוברות) אין לי בכלל תופעות של הריון ... אני יודעת שיגידו שאני ברת מזל אבל זה לא עוזר לחרדות - אני לא מרגישה בהריון...

אני בשבוע 36 ואין לי תופעות של הריון.
15/11/2015 | 12:40
93
מעולם גם לא היו בכל 3 ההריונות שלי
כמובן מלבד 20 קילו עודפים ותנועות עובר שזה משהו שאין בשלב שלך.
לגביי אולטרסאונד לדעתי בשלב הזה אפשר כבר לעשות אולטרסאונד בטני.
את יכולה ללכת בשקט
15/11/2015 | 13:18
75
האולטרסאונדים בימינו משוכללים מספיק, כך שרמת החימום בהם קבועה מראש ולא ניתנת לשינוי על ידי הטכנאי (או הרופא). הבעיה בזמנו שהייתה עם עודף בדיקות זה סכנה של חימום יתר, ועכשיו היא כבר לא קיימת.בעלי עובד עם אולטרסאונד ובהריון הקודם הוא הלחיץ אותי יפה לא ללכת.... מזל שלא הקשבתי לו . אחרי שהפסקנו את ההריון הקודם הוא עשה בדיקה חוזרת וזה הממצאים שעלו. 
השאלה עכשיו אם לא עדיף כן להתאפק, תלוי מה יחרפן אותך יותר.... אני כל הזמן בסדר, ומתחרפנת רק בימים שלפני הבדיקה (יש לי בדיקה בשלישי, והיום מתחילה כבר לאבד את זה. אבל אני אתאפק עד שלישי)...
15/11/2015 | 14:35
30
הייתי הולכת לבדיקה בשבוע הבא. אישית אני מאמינה שהלחץ הנפשי גרוע יותר מבדיקת ה- US. אז אם הייתי חושבת שבדיקה תפחית (ולו במעט) את רמת הלחץ, הייתי הולכת על זה
תחזיקי מעמד
בדיקות אולטרסאונד לא מסכנות את העובר
15/11/2015 | 16:40
48
את יכולה ללכת בשקט להיבדק, כמה שאת צריכה כדי להיות רגועה.
 
בדיוק בסופ"ש צחקנו על זה שבהריון הזה זמן ההמתנה הכי ארוך בין בדיקה לבדיקה היה שבועיים וחצי, וזה רק לבדיקות המתוכננות ולא כולל את הביקורים במוקד, וגם זה קרה רק פעם אחת במהלך ההריון. בגלל שאני נמצאת במעקב כפול של הרופא שלי ושל רופאת הריון בסיכון אז זמן ההמתנה הממוצע היה עד כה שבוע וחצי, וזה עקב צורך רפואי ולא בגלל החרדות שלי... ככה שאין שום סכנה בבדיקות תכופות ואם זה מרגיע אותך זה אפילו מומלץ.
תודה רבה בנות
15/11/2015 | 18:10
1
43
שיכנעתן אותי
אנסה לקבוע תור לשבוע הבא
(האמת חשבתי שתגידו שאני משוגעת...)

תודה רבה
מבחינתי קבלת תו תקן של נורמאליות
15/11/2015 | 19:21
44
המציאות לא נורמאלית, את מגיבה בצורה תואמת ולפיכך הגיונית.
מחזיקה אצבעות שההריון ימשיך בשלום ויסתיים בשלום ובידיים מלאות.
אתמול הייתה שקיפות
11/11/2015 | 08:14
9
178
היה אמנם יותר קצר ממה שחשבתי שיהיה, אבל בתכל׳ס הייתה בדיקה טובה וזה מה שחשוב 
הכל היה תקין, הוא רקד לנו קצת, הראה לנו שיש לו נוזל שקיפות דק וחמוד של מילימטר, יצא לנו 1:4367, וחזרנו הביתה שמחים ומאוהבים. 
 
אז מה נשאר לעשות עכשיו? סופרים ימים לסקירה 
אל תשכחי את בדיקת הדם...
11/11/2015 | 09:24
1
94
סקר ביוכימי שליש ראשון.
זה נותן תוצאה מדוייקת יותר.
גם לי יצאה תוצאה בדיוק כמו שלך אחרי האולטרסאונד בלבד. שמחה על התוצאות הטובות. בהצלחה בהמשך.
לא שכחתי...
12/11/2015 | 23:32
44
פשוט עדיין לא הגיעה התוצאה.
אני מבינה שאת רומזת לא לשמוח מוקדם מדי...  
ובכן, ברור לי שכל בדיקה במהלך ההריון עלולה להעלות תוצאות פחות טובות, אבל אני בוחרת לשמוח על כל בדיקה חיובית שיוצאת ולהתקדם צעד אחרי צעד.
מקווה לשמוח בהקדם גם על שקלול התוצאה עם בדיקת הדם 
וואו תוצאה מדהימה
11/11/2015 | 11:35
1
77
מילימטר! לי יצא 1.2...
לא רשום בת כמה את...
איזה כיף שיצא תקין. זה הכי חשוב
אני בת 31
12/11/2015 | 23:34
56
וכן, זה בהחלט כיף :) 
שמחה גם בשבילך שיצאה תוצאה מעולה. שימשיך כך!
כמה מרגיע
11/11/2015 | 15:29
1
59
הנה, עברתם שלב נוסף בדרך לשליש השני שנדמה לי שפחות מועד לפורענות ביחס לשליש הראשון (כמובן בהתייחס לעבר שלך). אוטוטו (בערך בעוד שלושה שבועות, לא?) הסקירה במהלכה תוכלו ללמוד על התפתחות העובר (או שמא עוברה).
נדמה לי שאת יכולה לנשום קצת ולהתחיל לשחרר את החגורה...
13/11/2015 | 00:24
16
אכן, השליש הראשון מסתיים עוד שבועיים! והסקירה בעוד שלושה שבועות וחצי... סופרת את הימים :) 
ישששש!
11/11/2015 | 15:31
53
שיהיו רק חדשות טובות בהמשך :)
יופי של תוצאה
11/11/2015 | 21:45
52
מאחלת לך שלכל הבדיקות בהריון הזה יהיו כאלה תוצאות מרגיעות ומשמחות
יופי! נשמע ממש בכיוון הנכון!
12/11/2015 | 23:17
31
שימשיך כך בטוב גם בהמשך, עד הסוף המשמח. אמן.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
שבוע 6 אחרי אובדן .
10/11/2015 | 19:53
4
168
היי בנות, היום גיליתי שאני בהריון שבוע 6.
לפני שבעה חודשים איבדתי את ההריון הראשון שלי בגלל שנפסק הדופק בשבוע 33.. יש לכן טיפים איך להעביר את ההריון כמה שיותר טוב ואנרגיה חיובית? בנתיים אני די בסרטים מפחדת להיקשר.. או לשמוח מדיי ..
ברוכה הבאה
10/11/2015 | 21:29
89
קודם כל, אני רוצה לאחל לך הריון תקין, בריא ורגוע עד כמה שאפשר שיסתיים בידיים מלאות והמון אושר

הצטערתי לקרוא על האובדן שלך. איזה אובדן נוראי . לא מפליא שאת בסרטים. 
 
אני לא חושבת שישנם טיפים כלליים בנוגע להריון לאחר אובדן. כל אחת ומה שמתאים לה. הטיפים שיש לי נשמעים לי תמיד נורא קלישאתיים.
נסי למצוא משהו שעושה לך טוב, משהו שמרגיע אותך, משהו שיסיח מעט את דעתך מההריון. יש בנות שנעזרות בטיפות באך להקלת החרדה. 
נסי לזכור שהחרדות שמלוות אותך טבעיות מאוד ושכולנו חוות אותן. וכשאת לא זוכרת, אז בואי לכאן. הנשים כאן ישמחו להזכיר לך. לפעמים צרת רבות זו באמת מעט נחמה
תנשמי עמוק ותנסי להתמקד בלעבור יום אחר יום. יום אחד בכל פעם. קל יותר להתמודד כל פעם עם יום אחד ולא לחשוב על הריון שלם שצריך עכשיו לעבור. וזיכרי שבסוף הזמן עובר. זה הדבר היחיד שאני יכולה להבטיח לך בוודאות  

תחזיקי מעמד יקירה
עדכני אותנו איך את מתקדמת. 
מרגש
11/11/2015 | 09:26
60
מרגש לשמוע על עוד הריון חדש - בהחלט ברוכה הבאה ומקווה ש"תירבצי" פה למשך 7.5 חודשים בכל פעם שתרצי קצת תמיכה, יעוץ או סתם פריקה...
 
כואב נורא לקרוא על האובדן שלך , בהחלט אובדן מאד כואב וקשה.
האם בדקו לאחריו מה גרם להפסקת הדופק בשבוע מתקדם שכזה ?
האם נמצא גורם כלשהו ? משהו שדורש ומאפשר אולי טיפול בהריונות הבאים ?
אני יכולה לשתף, שאצלי לדוגמא אובחנה בעיה בהריון הראשון אותו איבדתי בשבוע 20, שכיום היא מטופלת ובמעקב צמוד ובהריון הנוכחי הצטרפו עוד כמה בעיות רפואיות לאוסף... לצערי זה גורם להריון מאד מלחיץ וחרד (גם ממרום שבוע 32 תיכף) ואנחנו לא מצליחים באמת להירגע בשום שבוע (המצב לצערי גם מחמיר עם התקדמות ההריון), אך זה היה די צפוי ואנחנו בעיקר מקווים להצליח להגיע בשלום לשבוע כמה שיותר מתקדם ובטוח ללידה.
 
רוב הנשים שחוו אובדן מרגישות חשש גדול יחסית עד שהן עוברות בהריון חדש, את שבוע האובדן/ים הקודם/ים ואז הן מעט נרגעות.
כמובן שככל שההריון מתקדם, לרוב זה מהווה עוד הרגעה.
בהריון שבו קיימת בעיה רפואית, החשש כמובן מלווה את ההריון לכל אורכו ועדיין עם כל הקושי והחשש, אפשר להנות מהניצחונות הקטנים - כל בדיקה תקינה, כל שבוע שחולף, כל תזוזה של העובר/ית... בכל זאת יש במה לשמוח.
יתכן שלך יהיה קשה יותר במובנים הנ"ל (כי האובדן שלך היה בשבוע מתקדם מאד ואיני בטוחה אם אותרה בעיה והיא בטיפול מה שעשוי להרגיע) - אך כולי תקווה שאיכשהו תצליחי בכל זאת לשמוח בהריון החדש ולהנות ממנו, גם אם זה ילווה בפחדים.
 
היי
11/11/2015 | 09:29
52
מצטערת לשמוע על האובדן ושמחה לשמוע על ההריון החדש.
איך עוברים את זה? אין תשובה.
יום אחרי יום. שעה אחרי שעה. מתפללים הרבה, מקווים, מאמינים שהפעם זה ייגמר אחרת.
האם גילו מה הסיבה להפסקת הדופק? ואולי הפעם אפשר איכשהו לנסות לגרום לכך שזה לא יקרה שוב.
לדוגמא אצלי האובדן הוא על רקע ירידת מים בשבוע 23 אז טופלתי בזריקות פרוגסטרון ואספירין.
ואו! ברוכה הבאה!
12/11/2015 | 23:29
44
שיהיה בשעה טובה והלוואי ותספרי לנו רק בשורות טובה.
האם הרופאים יודעים מה קרה בהריון הקודם?או שזה מהמקרים הללו שהסיבה לא ידועה?
האם יש איזשהו טיפול שאת צריכה לקחת עכשיו? מה הרופאים אומרים?
האם גם חווית הריון או הריונות תקינים?
 
את מפחדת להיקשר, וזה ברור לגמרי. אבל מנסיוני- זה לא ממש אפשרי. אנחנו נקשרות, אם לא לעובר- אז לתקווה ולחלום...זה מובנה בתוכנו, ההיקשרות הזו. 
ממליצה לך להיות באיזשהו סוג של טיפול רגשי, כדי לנסות ולסייע לעצמך.
אם החרדות מרקיעות שחקים ומפריעות לתפקוד היום יומי- ניתן לקחת טיפול תרופתי נוגד חרדה (כמובן בהתייעצות עם פסיכיאר/ית נשים).
 
מאחלת לך הריון תקין שיסתיים בזמן בידיים מלאות.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
מעדכנת
12/11/2015 | 20:45
5
159

השבוע עשינו את הבדיקות- אקו לב וסקירה מכוונת למוח. כבר בסקירה הוא אמר שהוא לא רואה שומדבר בעייתי בלב, ואח"כ גם האקו אישש את זה. כבר ירדה לנו אבן ענקית מהלב! עצם זה שהלב תקין מוריד גם את החשש לבעיה גנטית. האסימטריה במוח עוד שם אבל כל הרופאים אומרים שזה מאוד שכיח ואין קשר בין זה לבין בעיות התפתחות אח"כ, ורק צריך עכשיו להיות במעקב ולוודא שזה חס וחלילה לא מחמיר. כל עוד זה נשאר כמו שזה נראה כרגע זה בסדר, טפו טפו.

למחרת בכל זאת הלכתי לייעוץ הגנטי, למרות שאמרו לנו שלאור התוצאות כבר אין צורך, ובעלי החליט שאני היסטרית והוא לא מוכן לשתף עם זה פעולה ולא הצטרף.. לשמחתי גם הרופא אמר את אותו הדבר ומאוד עודד והרגיע- שכל עוד זה רק ממצא אחד ומאוד שכיח אין סיבה לבדוק עוד, ושמהבדיקות כרגע ההריון נראה תקין.

לצד כל זה מרגישה שהחוויה הזו מאוד ערערה את הביטחון המועט גם ככה שהתחלתי בזהירות לצבור ביחס להריון היקר הזה. מאז הסקירה הרבה יותר מודעת לתנועות ונכנסת ללחץ מטורף כל פעם שנדמה לי שעבר יותר מדי זמן מאז שהרגשתי אותו זז. והמחשבה על הבדיקה הבאה כמובן מעוררת בי חרדה מטורפת. מאוד מקווה שאצליח למצוא בתוכי מחדש את האמונה שיהיה טוב הפעם, מרגישה שמגיע לקטן הזה שנאמין בו.

תודה על התמיכה שלכן, זו באמת עזרה עצומה ברגעים שנגמר בהם האוויר. מעריכה מאוד.
איזו הקלה
12/11/2015 | 20:52
35
שמחה כל כך עבורך, שהכל נראה כעת בסדר.
איזה עדכון משמח !!!
12/11/2015 | 21:54
28
שמחה כ"כ לשמוע עבורכם שהכל תקין ויש צורך רק בהמשך מעקב.
אני דווקא מאד מבינה את הרצון והצורך שלך ללכת ולשמוע את צפירת ההרגעה גם מהמומחה לגנטיקה - וטיפה צורם לקרוא שבעלך הגיב ככה ולא תמך בצורך הזה שלך, גם אם הוא היה לחלוטין רגוע ובטוח.
אנחנו אנשים שונים עם רמות חרדה ודאגה שונות וחייבים לתמוך אחד בשני, ביחוד כשעולה קושי שכזה.
חושבת שברגישות ובעדינות את יכולה להעלות בפניו את הצורך שלך בתמיכה והעידוד שלו - זה מעולה שהוא היה יותר רגוע ובטוח... ואולי בפעם הבאה הוא  יוכל לחזק אותך ולהשרות עליך מהשלווה שלו ולקבל את זה, שאולי במצבים מסויימים את תהיי חרדה יותר וזקוקה לתמיכה שלו ולא לביקורת ובמצבים אחרים את תהיי שם בשבילו.
שמחה כ"כ בשביל שניכם !
שלושתכם למעשה !
בשורות נפלאות 
 
 
באמת עדכון משמח,
12/11/2015 | 23:23
18
אני מבינה היטב את הצורך שלך לשמוע עוד חוות דעת, ואני בטוחה שגם אני הייתי נוהגת כך. עדיף לנקוט מישנה זהירות. זו לא היסטריה, אלא גילוי אחריות כלפי העובר ובריאותו.
מבינה אותך היטב לגבי ערעור הבטחון שכל העסק הזה גרם לך. זה הרי כל כך טבעי ונורמאלי. אין יותר נורמאלי מזה.
מקווה לעדכונים טובים נוספים ממך בהמשך, עד הסוף המשמח. הלוואי הלוואי הלוואי.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
איזה יופי! אני כל כך שמחה לקרוא!
12/11/2015 | 23:24
18
ברור שטלטלה נפשית כזו מערערת אותך. זה הכי טבעי שאפשר. המון פעמים אנחנו מטלטלות גם בשל נושאים הרבה פחות דרמטיים ממה שאת חווית. 
 
המון פעמים הריון לאחר אובדן מרגיש יותר מדי כמו רכבת הרים. 
 
מגיע לקטן שתאמינו בו ועוד יותר מזה מגיע לך לחוש קצת רוגע ושלווה. אני מקווה שהמשך ההריון יביא עימו את השלווה הזו. 
 
מאחלת לך המשך הריון בריא, שמח ורגוע
טוב לשמוע
13/11/2015 | 11:17
5
לא יכולה לשרוד בלחץ הזה
10/11/2015 | 08:08
13
191
אני בשבוע 6.5, אחרי הריון חוץ רחמי ואובדן נוסף בשבוע 12.
בטא הייתה 548 לפני שבועיים אז כנראה שזה הריון בתוך הרחם, אבל אני בלחץ מטורף אם יש לו דופק או לא. כל הזמן מריצה תסריטים אפלים. התור  לרופא שלי רק שבוע הבא בחמישי.
יש מה ללכת מחר לרופא תורן? יראו עכשיו דופק?
10/11/2015 | 09:32
54
תחילתו של הריון לאחר אובדן היא תקופה מלחיצה ומאוד מתישה נפשית. שולחת לך חיבוק גדול והמון המון כוח
לאור העבר המטלטל, הלחץ והחרדה לגמרי הגיוניים. למעשה, היה מפתיע אם לא היית חשה אותם. 
לגבי הליכה לרופא מחר, בדרך כלל אני ממליצה ללכת להיבדק כאשר רמות החרדה עולות (כדי שאפשר יהיה טיפה להירגע). עם זאת, אני לא כל כך בטוחה שכדאי לך ללכת בשלב שלך. בשבוע 6.5 אפשרי מאוד שיהיה דופק אבל אפשרי גם שההריון תקין ולא יראו דופק כרגע. בדיקה בשבוע הזה עלולה מאוד מאוד להלחיץ. 
אני חושבת שהייתי מנסה לשרוד את השבוע ואז קופצת למוקד נשים לבדיקה ביום ראשון. 
ובינתיים... לנשום עמוק ולנסות למצוא דברים שיעשו לך טוב ויקלו עלייך (או לפחות דברים שיסיחו את דעתך). 
תחזיקי מעמד יקירה. אני מבטיחה לך שבסוף הזמן עובר
זו אכן תקופה מאד מלחיצה
10/11/2015 | 10:04
55
תחילת ההריון...
אבל כמו שספרקית ציינה, את בשבוע שבו יתכן שכבר יראו דופק וגם מאד יתכן שלא, הסיכויים לכאן או לכאן הם מאד דומים (תלוי מתי היה הביוץ ופעמים רבות מדובר בביוץ מאוחר) ואני חושבת, שזה עלול חלילה להגביר את החרדה במקום להרגיע אותה.
זה פשוט שבוע שצריך טיפה לחשוק שיניים ולהעסיק את עצמך בדברים אחרים ולהמתין לשבוע הבא בו סביר יותר כבר, שיראו דופק ותוכלי לסמן עוד וי מרגיע בדרך.
 
 
בהצלחה !
הי
10/11/2015 | 10:30
35
מאוד מובן מה שאת מרגישה... אם יש לך אפשרות ללכת לרופא תורן... אני הייתי הולכת. אצלי בשבוע כזה תמיד ראו דופק. זה יכול לעזור לך...
תודה יקרות. הביוץ היה ממש מוקדם כך שיש סיכוי שאראה דופק
10/11/2015 | 11:07
9
73
אבל זה דורש ממני השקעה של שעה נסיעה למוקד הקרוב
כי בחור שאני גרה יש רופא פעם בשבוע בדיוק אחהצ ביום שאני בעבודה:(
אז נראה לי אחכה שבוע איכשהוא ואנסה להשאר שפויה
תחזיקי מעמד
10/11/2015 | 21:33
8
12
מעדכנת, יש דופק!!!!
11/11/2015 | 14:17
7
83
לא התאפקתי, הברזתי מהלימודים ונסעתי לרופא תורן במרכז בריאות האשה
הוא צחק עלי שזה ממש מוקדם
אבל ראינו עובר זעיר  מתאים בדיוק לשבוע 6+4 
עם דופק מהבהב.
מתפללת שימשיך ככה.....
 
יש!!!!
11/11/2015 | 15:21
9
אמן
11/11/2015 | 15:24
6
איזה כיף, איזה כיף!
11/11/2015 | 15:52
7
איזה יופי!
11/11/2015 | 18:28
1
29
כשקראתי את ההודעה שלך אתמול חשבתי לעצמי שאני לא הייתי מצליחה להתאפק עד יום חמישי הבא.
 
תודה, ריגשתן.....איזה כיף שאתן שמחות איתי!
11/11/2015 | 20:18
37
כל כך רציתי לשתף ולשמוח עם מישהו
אבל הפעם החלטנו שזה יהיה סודי
 
איזה יופי! שמחתי מאוד לקרוא
11/11/2015 | 21:43
8
נפלא! ברוכה הבאה!-
12/11/2015 | 23:15
13
מקווה שתישארי פה עוד המון המון זמן, עד שתבשרי לנו על בואו לעולם של היצור הכי חמוד עלי אדמות.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
אלוהים אדירים, נראה לי שאני מצטרפת!
09/11/2015 | 08:03
16
221
בסך הכל יומיים איחור אבל משהו בתחושה היה מוכר לי - קוצר נשימה, צרבות, והכי חשוב - הקיבולת שלי לאוכל ירדה. זה לא קורה סתם ככה.
תכננתי לחכות עד שהאיחור יהיה משמעותי יותר, שבוע לפחות, אבל הסקרנות אכלה אותי. קמתי באמצע הלילה להשתין (אוי, כמה שאני מתענגת עכשיו על קימות לילי לפיפי!) ובקושי הצלחתי לחזור לישון.
אז הבוקר עשיתי בדיקה. התחלתי עם סטיק מהאריזה של בדיקת הביוץ (כי התקמצנתי על בדיקת ההריון היחידה שיש לי) - שני פסים סגולים וחזקים. פסים כאלה לא ראיתי אפילו באמצע החודש (מה שגרם לי לחשוב שזה כבר לא יקרה החודש. הרי לכן אירוניה.).
הלב התחיל לפעום לי בגרון. יכול להיות ש...?
הוצאתי את בדיקת ההריון בידיים רועדות. פס סגול. וליידו עוד אחד, ורוד וחלשלוש אבל בהחלט שם! שניים!
התפרצתי למקלחת, פתחתי את הוילון והראיתי לבן הזוג. אחרי שהוא שטף את הסבון מהעיניים והבין מה אני מנסה לומר, הוא התחיל לחייך ולא מפסיק מאז.

ועכשיו... לחכות. לחכות לתור לרופא, ושהרופא יראה שהכל תקין ושיש עובר ושהוא איפה שהוא אמור להיות. לחכות לדופק, לחכות לסקירה תקינה.

ועכשיו לזכור לנשום עמוק ולהתענג, קצת, על הרגע הזה, שכולו אופטימיות טהורה.
מקווה להישאר איתכן עוד 30 ומשהו (37? 36? באיזה שבוע אני? :-D ) שבועות רגועים ומלאי התרגשות מהסיבות הנכונות בלבד.
!!!
09/11/2015 | 08:29
64
אלו חדשות טובות לפתוח בהן את הבוקר.
א מ ן !
יש!!!!!!!!
09/11/2015 | 08:43
64
בהצלחה....!
ברוכה הבאה
09/11/2015 | 14:09
44
הודעת הריון נרגשת ומרגשת כל כל כ ר מזמן לא קראתי. גרמת לי לחייך מאוזן לאוזן ולשמוח בשמחתך :-)

מאחלת לך הריון שמח, תקין, בריא ורגוע :-)
איזה כיף לשמוע!!!
09/11/2015 | 20:11
30
נראה גם שאת ממש מודעת לגוף שלך ולשינויים בו!
שיהיה לך היריון שמח, משעמם ורגוע:)
תודה חברות יקרות ושאלה:
09/11/2015 | 21:07
5
65
קבעתי תור לרופא שלי ליום רביעי הקרוב ופתאום עולה בדעתי שזה מוקדם מדי.
אני רוצה לבקש ממנו הפנייה לבדיקות דם (האנדוקרינולוגית שהייתי אצלה אחרי ההפלה אמרה שהכל תקין, אבל שאני צריכה לעשות בדיקות כמה שיותר מהר אחרי הכניסה להריון) ולשאול אותו אם הוא ממליץ על פרוגסטרון \ חומצה פולית במינון גבוה יותר \ טיפול אחר שיכול לתמוך בהריון.
מצד שני - מה הוא כבר יוכל לראות עכשיו, כשההריון כ"כ צעיר? יש טעם ללכת אליו, או לחכות?
לדעתי תלכי. אין לך מה להפסיד.
10/11/2015 | 07:29
3
46
הוא יגיד לך מתי לחזור לבדיקת דופק ואולי תעשי גם בטא.
ייהההה! כמה אושר ואופטימיות, שימשיך ככה עד הסוף
10/11/2015 | 08:01
2
51
דופק רואים משבוע 7 בערך
אבל אפשר לעשות בטא.
הלוואי שהייתי מצליחה לשמוח עם ההריון ככה... כשאני ראיתי שני פסים התחלתי לבכות בפחד.
חכי...
10/11/2015 | 10:56
1
70
אני עוד רואה את עצמי מתוייגת במוקד בתור "הפסיכית שבאה לבדוק שעדיין יש דופק כל יומיים".
כרגע התור ממש קרוב, אבל ברגע שאני אצטרך לחכות כמה שבועות בין תור לתור, ולתהות במהלכם עם הכל בסדר או לא - זה יהיה הרגע בו אתחיל למרוט לעצמי שיערות מרוב לחץ.
שעשעת אותי, הפסיכית מהמוקד
11/11/2015 | 21:26
6
הי בשעה טובה!
10/11/2015 | 10:33
27
אני הייתי הולכת לרופא. ייתן לך הפניות לכל מה שצריך. אולי גם לטכנאי אולטראסאונד.
דופק ניתן לראות משבוע 6, ואם לא רואים זה בגלל שהביוץ היה מאוחר...
ברוכה הבאה!!!!!!!!!!!
10/11/2015 | 09:07
12
חיכיתי כבר לראות אותך כאן!!!!
11/11/2015 | 08:09
4
41
איזה כיף שהצטרפת! 
שנישאר כאן ביחד לאורך כל ההריון התקין והמשעמם של כולנו 
הנה אני! ואחרי us ראשון!
11/11/2015 | 15:34
3
82
העובר עוד קטן מדי כדי לראות דופק (התחלתי היום את שבוע 5), אבל יש עובר!ובתוך הרחם!
ניפגש שוב בעוד שבועיים, מקווהשהכל ימשיך באופן תקין.
מחזיקה אצבעות עבורך שהכל ימשיך ככה
11/11/2015 | 15:56
9
איזה יופי! שימשיך כך!
11/11/2015 | 22:37
4
יופי! נפלא שאת פה,
12/11/2015 | 23:12
19
ואני מאחלת לך שתישארי פה עוד המון המון המון זמן, עד הסוף הטוב.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
דימומים דימומים....
09/11/2015 | 20:09
10
110
אז.... היום זו הייתה הפעם החמישית שהייתי במוקד, בעקבות דימומים קלים שפוסקים אחרי כמה דק (ואני בסוף שבוע 10).
בכל פעם, תודה לאל, הכל בסדר ויש דופק.
היום שמעתי לראשונה מהגניקולוגית את המושג: "שלייה נמוכה".
אמרה שאולי יש לי שלייה נמוכה ושזה גורם לדימומים, אבל אי אפשר לדעת- רק כאשר ההיריון יתקדם.
אני עוד בסטרס מההפלה הקודמת הבוששת, ומונחים כמו "דימומים", "שליה נמוכה", עושים לי מאוד לא טוב....

דימומים זה מלחיץ
09/11/2015 | 21:12
45
ומצד שני - לא בהכרח מעיד על משהו לא תקין וכל עוד העוברצ'יק ממשיך לגדול ולהתחזק הכל טוב!
יכול להיות שהיא התכוונה לשיליית פתח? ממה שקראתי בהריון הקודם זה אומר שהשיליה יושבת נמוך מדי, אבל הרבה פעמים היא משנה את המיקום ככל שההריון מתקדם והרחם גדל, כך שזה מסתדר לבד.
אין לי מושג איך אפשר לאבחן את זה בוודאות, אני זוכרת שמישהי כתבה לי שאיבחנו את זה אצלה בסקירה, אבל אולי אפשר עוד לפני?
בכל מקרה, מקווה שההריון ימשיך ללא דימומים, דרמות וסטרס!
היי
10/11/2015 | 07:27
29
ממה שהבנתי לרוב אין משמעות רצינית לדימומים קלים אבל צריך לעקוב.
על מה יכולה להעיד שילייה נמוכה?
מה הבעיה עם זה?
דימומים זה מאוד מלחיץ
10/11/2015 | 09:36
29
אני שמחה לקרוא שהכל בסדר ויש דופק. 
 
המונח שיליה נמוכה דווקא לא אמור להלחיץ. מדובר בסיבה הגיונית לדימום ובדרך כלל השיליה עולה עם התקדמות ההריון (כך שרוב הסיכויים שגם אם מדובר בשיליה נמוכה כרגע, בשליש השלישי כבר לא תזכרי שהיא היתה כזו ). 
עם זאת, נדמה לי (אני לא בטוחה) שבמקרים של שיליה נמוכה ממליצים להימנע מקיום יחסי מין. האחות אמרה משהו לגבי זה? במידה ולא, הייתי מתייעצת עם רופא. 

המון בריאות יקירה
דימומים
10/11/2015 | 10:00
6
39
בתור מישהי שחוותה דימומים בכל 3 ההריונות שלה ועד שבוע מתקדם יחסית, קשה לי ההתייחסות של רופאים של אין מה לעשות ורק להמתין ולראות...
לפעמים זה אכן המצב ולא פעם אכן מדובר ברגישות מוגברת של הנרתיק ואז כל גירוי קל עושה דימום קל, או אכן בשליה נמוכה או אפילו שליית פתח (שלייה מאד קרובה לפתח צואר הרחם או כזו החוסמת את פתחו וגם כאן יש גירוי ועלול להיות דימום וספרקית צודקת שההמלצה היא הימנעות מיחסי מין עד שהשליה תעלה עם התקדמות ההריון...), אך לא פעם עלולה להיות סיבה הדורשת התייחסות וניתנת למניעה כמו רמות הורמונים נמוכות מעט (פרוגסטרון) וצורך בתמיכה ברירית הרחם לפחות בשליש הראשון ולרוב משם זה יעבור לבד כי הפרוגסטרון כבר יהיה מספיק גבוה.
אם זו תופעה שהיתה בהריון הקודם גם, יש מקום להעלות את הנושא בפני הרופא ולברר אופציה של קבלת תמיכה. 
שלייה נמוכה או פתח ניתן לראות באמת לרוב רק בסקירה, לפני כן זה בגדר הנחה בלבד...
בהיריון הקודם היו הפרשות חומות
10/11/2015 | 18:25
5
44
אחרי קיום יחסי מין. הייתי בבדיקה אצל הגניקולוגית, והיא בשרה לי את הבשורה הרעה שלעובר אין דופק.
 
בהיריון הזה, יש לי כל שבוע/שבועיים דימומים כך שאני ממש על בסיס שבועי במעקב, ועד כה הכל בסדר.
 
המליצו לי לפני חודש על נרות פרוגסטון- לא רציתי לקחת כי תרופות משפיעות עלי ממש ממש רע.- וחוץ מזה, שהבנתי שאפשר לקחת עד שבוע 9, ואני מחר בשבוע 11, בעזרת השם!!!!
כמובן, שכל עוד ישנם דימומים אני נמנעת מיחסי מין.
לפני שבועיים קיימתי יחסי מין, ושוב היו דימומים, כך שאני יותר לא לוקחת סיכון.
 
עכשיו כשאני קוראת אותך
10/11/2015 | 21:32
49
אני מבינה שעבורך זה בטח מלחיץ כפליים. 
דימומים זה תמיד מלחיץ בהריון ועם תוספת המשקל של ההיסטוריה שלך, זה בטח מלחיץ עוד יותר
 
אני חושבת שזה חכם להימנע מקיום יחסים כרגע. 
 
מקווה שאכן מדובר בשיליה נמוכה שתעלה עם הזמן (בדרך כלל היא עולה לפני סקירה מאוחרת). 
 
המון בריאות
מה המצב היום, חיית בוקר?
13/11/2015 | 15:13
3
4
הי שירה
17/11/2015 | 16:39
2
8
לא הייתי כאן הרבה זמן כי ביום שישי הקרוב אני מתחתנת עם אבי העוברשלי ובן זוגי המדהים:)
 
כרגע, אני 9 ימים ללא דימומים- שזה מצויין! החלטתי לבטוח בהיריון הזה ובעובר, ולא לעשות השבוע אולטרא סאונד- ואני גאה מאוד בעצמי! כי הגעתי ממקום, ובצדק, מאוד מאוד חרד. כמובן, שאם חס וחלילה, יהיו דימומים- אבדוק שוב במוקד, אך כל עוד אין-אחכה בסבלנות לשבוע הבא לשקיפות העורפית.
ואללה! מזל טוב לרגל החתונה
17/11/2015 | 23:39
1
3
משום מה, נדמה לי שכל מי שבזוגיות פה ובהריון, גם נשואה.
 
מדובר בחתונה חתונה? עם כל העניינים, האורחים, האוכל, הצילומים וכן הלאה?
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
תודה:)
18/11/2015 | 08:59
3
כולל הכל, אפילו טבילה במקווה (למרות שאני בהיריון).
שאלה טיפה מביכה
05/11/2015 | 12:32
9
206
אני בשבוע 36 ואחרי קיום יחסים היה טיפונת דם. ממש קצת קווים וורודים על המגבון...
נראה לכן בעייתי?
מה מביך בזה מצחיקולית....??
05/11/2015 | 12:39
3
128
את יודעת מה הגישה שלי בדברים האלה...
ללכת להיבדק. דימום אפילו אם קלוש זה קצת מפחיד בעיקר בשבוע שלך לאחר הריון נטול דימומים לחלוטין.
וואו! שבוע 36?? עוד שניה חודש תשיעי...
איזה כיף!
שבוע 36 זה חודש תשיעי...
05/11/2015 | 12:41
2
125
זה 36+ אז נחשב 37 לצורך חישוב חודשים...
אתמול נסענו לפתח תקווה לקנות סלקל וכל היום כאב לי בטירוף... אחר כך עוד נסענו לאיקאה והלכנו מלא מלא...
יש מצב שזה מכל העומס?
אולי את לקראת לידה...
05/11/2015 | 13:08
89
כאבים. קצת דימום... וכו.
כשאני מתאמצת והולכת הרבה אני גם מרגישה שלוחץ לי קצת.
2 בנות וחודש תשיעי יש לך זמן ורצון לסקס זה כבר טוב :)
יש מצב שהעומס מזרז
05/11/2015 | 13:21
79
איזה כיף, שבוע 36! מה שלא יקרה, בתקוה שעוד שבוע, אבל גם עכשיו נחשב תקין.
אוטוטו - בשעות, בימים או לכל היותר בשבועות - תצטרכי לחשוב על כינוי חדש :)
בשבוע 39 להריון בתי יצאתי ל'מרתון' סידורים שכלל הליכה ברגל מהבוקר ועד לצהרים. מיותר לציין שאת היום למחרת ביליתי כבר איתה.
 
לאחר קיום יחסים
05/11/2015 | 12:59
2
126
בהריון יכול בהחלט להיות קצת דם. כל האזור שם רגיש יותר והחיכוך עלול ליצור קצת דם.. אבל אם את לא רגועה תתיעצי עם אחות\ רופא או ללכת להיבדק. לדעתי הסמיכות של הדימום ורק בניגוב לאחר יחסים קרוב לוודאי שזו הסיבה..ואיזה כיף לך שאת כבר בסוף. עוד קצת וזה מאחורייך תחזיקי מעמד..
תודה לכולן
05/11/2015 | 13:27
1
99
זה הפסיק..
לדעתי זה אכן מהחיכוך וגם עשיתי הבוקר בדיקת GBS בעצמי. וזה היה לא נעים. אולי פצעתי את עצמי קצת.
ולגבי הסקס.. למי יש חשק... בעלי רוצה ואני זורמת (על חשבון העבודה... חח)
חחחחחחחחחחחחחח
05/11/2015 | 14:04
90
צודק הבעל. אישה בהריון זה סקסי ואפשר רק תנוחה אחת שהגברים אוהבים.
וחוץ מזה שבקרוב תיהיי בנידה לדי הרבה זמן.
ביום שבת הייתי במוקד
05/11/2015 | 16:22
1
105
בגלל סיבה דומה לשלך...
אמנם, ההיריון שלי צעיר, אבל אחרי סקס עם בן זוגי הופיעו כתמי דם קלים שפסקו מאוד מהר. הלכתי למוקד להבדק, והרגיעו אותי שהדימום הוא מזה. 
נראה לי שהיה לי פצע חיצוני
08/11/2015 | 11:36
67
כי אחר כך הדם היה ממש לא באזור הנרתיק..
אני ממש לא יכולה להסתכל כי הבטן מסתירה לי לגמרי.
סקירה מורחבת לא כ"כ תקינה
05/11/2015 | 21:22
20
208
איכשהו לא באמת העליתי בדעתי שזה יכול לקרות, אחרי ההפלה המוקדמת בהריון הקודם חשבתי ששילמנו את חוברנו לסטטיסטיקה, או לכל הפחות שאלה הצרות שלנו- הפלה בשבוע מוקדם, עם כמה שזה נורא, זה לא כמו לגלות שמשהו לא בסדר בשבוע 23...
אני עוד לא יודעת מה המשמעות של הדברים- מצאו מחיצה בלב, קטנה, אבל היא שם, וצריכה לעשות אקו לב עובר, והבדל בין הצינורות במוח- שתיהן בגודל תקין אבל בגלל שיש פער ביניהן צריך לעשות עוד סקירה עוד כמה ימים ולראות לאן זה הולך... ובגדול זה שיש שתי בעיות לא מבשר טובות, ובדיעבד חבל שלא עשיתי מי שפיר כנראה. עשיתי וריפיי שחזר תקין, אבל זה כידוע לא מאה אחוז.
 
מרגישה נורא נורא נורא, לא יכולה שלא לדמיין תסריטי אימה של לאן לכל זה הולך.
בא לי למות. 
מחזיקה אצבעות עבורך, תמר
05/11/2015 | 22:03
86
מקוה שבבדיקת האקו לב עובר ובסקירה הנוספת הדברים יראו טוב.
שוב - מחזיקה אצבעות עבורך.
 
האם הרופא הסביר
06/11/2015 | 00:02
13
105
מצטערת על הקושי שאתם חווים כעת ועל החרדה שבאים איתו.
 
לגבי הממצאים - אני מבינה בין השורות שבסקירה מוקדמת לא ראו בעיות (ואלו אכן מבנים שמתפתחים, או משלימים ומסיימים התפתחות מאוחר ולכן החשיבות בסקירה מאוחרת).
האם הרופא הסוקר הסביר לכם מה החומרה של כל ממצא, האם יש חשד לקשר בין הממצאים, האם יהיה צורך בטיפול (האם יש טיפול) או שאלו ממצאים שידרשו מעקב בלבד עד גיל מסוים ?
ישנם ממצאים שנשמעים מאד מפחידים, אבל בפועל ניתן לחיות איתם חיים רגילים ותקינים ולבצע מעקב בלבד, איני יודעת אם מדובר במשהו שכזה...
לגבי מי שפיר, אם לא היתה אינדיקציה לעשות עד עכשיו, חבל לייסר את עצמך על שחחשת להסתכן ולעשות את הבדיקה.
אגב, גם מי שפיר ואפילו צ'יפ גנטי - אינם עולים על כל הבעיות הגנטיות שקיימות ועלולים לתת תשובה false positive במקרים מסויימים (כלומר לחזור לכאורה תקין וללא ממצאים ובפועל תהיה בעיה גנטית שיש צורך באבחון מעמיק יותר עבור איתורה)... בכל מקרה - האם הרופא המליץ לעשות כעת מי שפיר ? זו עדיין אופציה קיימת ביותר עבורכם ואם יש חשש כלשהו לקשר בין המצצאים וחלילה בעיה גנטית, אולי כדאי לפנות בדחיפות ליעוץ גנטי ולבצע את הבדיקה לאחריו ?
 
אני מבינה מאד את הלחץ והחרדה, אבל חשוב לזכור גם שרופאים נוטים היום מאד להיזהר ולא להרגיע מטופלים מחשש לטעות ואז לתביעה ולכן לא פעם מציירים תסריט פסימי יותר ממה שקיים בפועל.
אני חושבת שאני הייתי פונה לחוו"ד נוספת כעת אצל מומחה לאולטרסאונד באופן פרטי ובמקביל קובעת תור ליעוץ גנטי ליתר בטחון ומשם מתקדמת לאט ובזהירות.
 
תודה על העצות הטובות
06/11/2015 | 01:24
10
102
באמת אנסה לקבל עוד חוות דעת, למרות שמניחה שהבדיקות שהוא הפנה אותי אליהן הכרחיות בכל אופן. הוא אמר שהממצא בלב לרוב חסר משמעות ויכול להסתדר מעצמו עד הלידה, או להיות אח"כ סתם רשרוש לאורך החיים ולא מעבר, אבל שצריך לוודא באקו לב. העניין עם המוח גם לרוב חסר משמעות, אבל זה רק כל עוד הוא לא מתפתח ובשביל זה צריך להיות במעקב. אפילו סקירה עוד שבוע תיתן אינפורמציה ותבהיר אם מתפתח מום או שזה פשוט המבנה של המוח, ואז זה חסר משמעות. הסקירה הראשונה הייתה מושלמת, ובאמת לא הייתה שום סיבה לעשות מי שפיר לכאורה, גם הרופא לא המליץ, ואלה דברים שנצפו רק עכשיו בסקירה המאוחרת.
 
הוא אמר שתמיד כשרואים שתי בעיות בסקירה עולה החשש לבעיה גנטית, ולכן טוב שעשיתי את הוריפיי, למרות שבמקרה הזה אולי עדיף היה לעשות מי שפיר בדיעבד. אבל מה זה משנה עכשיו. אני גם חושבת שאולי יש קשר בין ההפלה בשבוע מוקדם לבין הבעיות שצצות עכשיו, שאולי גם זה נותן אינדיקציה לאיזו בעיה, למרות שעשינו את הפאנל המורחב של הבדיקות הגנטיות לפני ההריון הנוכחי וחזר תקין, ולמרות שאין לנו שום בעיות גנטיות במשפחה שידוע לנו עליהן. הוא אמר שיישלח לייעוץ גנטי אם יתגלה משהו מדאיג בבדיקות הצפויות, אמורה לעשות אותן בשבוע הקרוב. הוא ניסה קצת להרגיע ולהגיד שלרוב הכל מתגלה כבסדר, אבל אפשר היה לראות שהוא מוטרד. העניין הוא שמרגישה שכל רגע הוא קריטי, ואני מתה מפחד מלידה שקטה. מרגישה שלא אוכל לחיות אחרי חוויה כזאת. גרידה כנראה כבר בכל אופן לא ריאלית מבחינתי, כי העובר גדול. לא מאמינה שזה באמת קורה.    
 
תודה על כל מה שכתבת. 
זה מידע חשוב, אופטימי ויחסית מרגיע
06/11/2015 | 06:29
3
71
למרות שברור ומוכרת לי הסיטואציה של להיות שם בעצמך ואז כלום לא באמת מרגיע עד שלא יופרך החשש לחלוטין.
ועדיין נשמע לי שיש הרבה מקום לאופטימיות, שני הממצאים ככל הנראה מאד קלים וכרגע מצריכים רק מעקב ולמעשה סקירה מכוונת (אקו לב עובר גם הוא למעשה מעין סקירה מכוונת לבדיקה מעמיקה של הלב) ואם הוא הפנה אותך בדחיפות לשני המעקבים ואכן תצליחי לתאם תורים דחופים, כולי תקווה שתוכלי ממש בקרוב לשמוע חוות דעת נוספת על שניהם ממומחים שיגידו שאפשר להמשיך והכל תקין ואולי ימליצו על עוד מעקב בהמשך לוודא שוב שההתפתחות היא תקינה.
יש לא מעט מקרים כאלו והלחץ הוא אכן עצום ולמעשה לא מוקל לחלוטין עד שבוע מאד מתקדם ואולי גם אחרי (אני מניחה שיש סיכוי שאלו דברים שיתכן שימליצו גם המשך מעקב התפתחותי לאחר הלידה, אבל המוני תינוקות נולדית עם איוושה וגדלים להיות בוגרים בריאים ומתפקדים לחלוטין לדוגמא. רק שזה אכן דורש מעקב).
למרות השבוע המתקדם הייתי שוקלת במקומך לבצע יעוץ גנטי לכל הפחות - יתכן שכבר ביעוץ יגידו שאין קשר בין שניהם ושאין משמעות לממצאים (הבדיקות לפני ההריון בודקות נשאות למחלות קשות ומוכרות אך הן באמת קצה המזלג ומומלץ עם עולה ולו חשש קל, לכל הפחות ללכת ליעוץ ולבצע לשניכם קריוטיפ ולוודא שאכן אין חשש למשהו משפחתי) אני מאמינה שזה גם יקל על החששות ויאפשר להתקדם ולהמשיך יותר בבטחון.
את מי השפיר הייתי מבצעת או לא לפי המלצתם - זו בדיקה אבחנתית לכל דבר וגם במקרים שאין סיכוי ורצון לשקול כלל הפסקת הריון, זו יכולה להיות בדיקה מכוונת מאד וגם מרגיעה אם תחזור תקינה.

לגבי המחשבות על לידה שקטה וכו' - קשה להימנע מללכת לפעמים לתסריטי האימה הקיצוניים, אך ממש נשמע שזה לא הכיוון כרגע ובכלל והייתי עובדת חזק על הרגעה ומחשבה חיובית (כולל פנייה לטיפול אם זה יעזור לצלוח את זה בשלום, בין אם נפשי ותומך ובין אם תרופתי, מה שיתאים לך ואם תרגישי צורך במידה ותתקשי להתמודד עם החרדה).

בהצלחה ותמשיכי לעדכן ולאוורר גם איתנו אם תרצי, כמובן.
תודה ויקטור
07/11/2015 | 12:46
2
29
הידע שלך מדהים, וגם אינסוף האמפטיה והסבלנות לענות כאן לכל אחת עם הסיפור והרגישות שלה.. ממש מעריכה את זה. כמו שכתבתי קודם- הקריאה באינטרנט על מה שיש לנו מאוד הרגיעה אותי נכון לעכשיו, בתקווה שהבדיקות השבוע ישפרו עוד את המצב ולא להפך. מאוד דואגת כמובן. את חושבת שהיית הולכת לייעוץ גנטי בכל מקרה? מניחה שהדבר היחיד שבאמת יכול היה להרגיע אותי כרגע זה מי שפיר עם תוצאה תקינה, בהנחה שזה מבטיח שהכל באמת בסדר?
 
ועוד קצת שאלות- יש לך מושג אם סקירה מכוונת למוח ואקו לב עובר חייבים לעשות בבי"ח או שאפשר לעשות גם פרטי ולהבטיח הקדמה של התור? וגם- האם סקירה מכוונת עושים אצל כל מומחה לאולטראסאונד או שזה צריך להיות אצל מישהו שמתמחה ספציפית במוח? מצטערת על ההצפה, מקווה שזה בסדר.. 
 
בכל אופן תודה רבה על המילים הטובות שלך, כמו שכתבתי כבר- הפחד עצום וכל מילת עידוד משמעותית כ"כ. הלוואי ונזכה כולנו לסוף טוב 
אני גם מקווה
07/11/2015 | 18:52
1
29
שהבדיקות והיעוצים הנוספים שתעשו, רק ירגיעו יותר בנוגע לממצאים.
גם אני חיפשתי וקראתי באינטרנט ומצאתי שמדובר בדברים נפוצים שלרוב רק עוקבים אחריהם וזה בהחלט מעודד...
מאמינה שלשמוע את זה ממומחה לב שיעשה אקו לב עובר וממומחה נוירולוג (?) שיעשה סקירה מכוונת למוח העובר יהיה אף מעודד יותר וכולי תקווה שזה מה שיהיה.

היות וציינת פעמיים, שהעובדה ששני הממצאים (או שלושה כי פרטת שניים בלב) קיימים יחדיו ולא בשל חומרתם דווקא, עולה חשד לגורם גנטי (תסמונת), אני מאמינה שאני אכן הייתי פונה ליעוץ גנטי מסודר ודחוף באחד מהמכונים בבתי החולים ולפי המלצתם מתקדמת גם עם בדיקת מי שפיר וצ'יפ גנטי.
גם אם אין מחשבה לסיים הריון, אם הממצאים יוכרזו רשמית כקלים וללא משמעות קשה להמשך ההתפתחות של העובר והילד... אני הייתי רוצה בכל מקרה לדעת האם יש גורם מסוים להם ואם כן יתכן שתהיה משמעות גם לאופן ותדירות המעקב רק שידרש בהמשך לאחר שיוולד.
ואולי לא ימצא דבר וזו תהיה צפירת הרגעה הטובה ביותר.
קבעתי בינתיים תורים
08/11/2015 | 11:01
21
לשבוע הקרוב, את הסקירה המכוונת קבעתי לראש מחלקת אולטראסאונד באיכילוב שאמור להיות מעולה והוא מומחה למוח העובר, מקווה כל כך שזה ירגיע, למרות שזה עולה הון ולא בטוחה איזה החזר אם בכלל נצליח לקבל מהקופה. עם התור לאקו (יש לנו ממצא אחד בלב, כתבתי על שניים?) עוד לא לגמרי ברור, קבעתי למישהו פרטי אבל אולי הרופא שלי יצליח להכניס אותנו למישהו באיכילוב. לא מבינה איך אפשר להתמודד עם ההמתנה ברפואה הציבורית, בעיקר כשהשבוע מתקדם ולכלל רגע יש משמעות. שאלתי אותו גם בכל אופן לגבי ייעוץ גנטי, מחכה לתשובה. 
 
תודה על הכל, שביררת וחיפשת, ועל המחשבה. הלוואי שיהיה בסדר.
 
 
מהניסיון שלי
06/11/2015 | 22:02
3
72
היי..רוצה לעודד אותך..הייתי בהריון ובשבוע 11 הפסקת דופק וגרידה.
בהריון הבא, בסקירה המורחבת נמצא הבדל בין חדרי המוח..הרופא די הלחיץ ואמר שזה לא נראה תקין. היינו במעקב זמן רב והכל היה בסדר. היום הילדה בת 5 וחצי.
אגב, אחכ נולדה לנו עוד ילדה..היום כמעט בת שנתיים וגם לה הבדל בין חדרי המוח..כנראה שזה מבנה כזה.
מחזיקה לך אצבעות שהכל תקין!!!!
יש הרבה ממצאים שמתגלים כחסרי משמעות ורופא אחד אמר לי, תחשבי שגם כפות הידיים שלך לא זהות לחלוטין..
תודה ששיתפת!!
07/11/2015 | 12:38
2
39
זה ממש הקל עלי, בכלל- השיטוטים באינטרנט במקרה הזה באופן מפתיע דווקא הרגיעו הפעם, בניגוד למבט הלחוץ של הרופא..
 
הבעיה העיקרית במקרה שלנו היא שהיה עוד ממצא קטן בלב, שניהם עקרונית לא מבשרים על שומדבר רע בד"כ, אבל הצירוף מעלה חשש לתסמונת גנטית. עשינו וריפיי שחזר תקין, אבל אין את הוודאות של מי שפיר.. נראה מה יעלו הבדיקות השבוע.
 
בכל אופן תודה שכתבת את זה, העלית לי דמעות בעיניים. כל עידוד בשלב הזה משמעותי מאוד. תודה לאל על הפורום הזה והבנות המדהימות שיש כאן. 
תמרוש
08/11/2015 | 10:07
1
27
ממליצה לך מאוד ללכת לחוות דעת נוספת.
לא ראיתי מאיפה את בארץ, אבל יש לי רופא שמקבל בירושלים ואני מגיעה אליו מהמרכז. והוא פשוט שווה כל קילומטר נסיעה.
כמובן שגם תעשי אקו לב. גם אני עשיתי בקרדיו סנטר במודיעין אצל אלכס לוי שנחשב מומחה ממש.
אבל לחוות דעת שניה לגבי המוח והלב, ממליצה לך על דוקטור דניאל רוזנק. שהוא מדהים. ויש לו גישה ככ מרגיעה.
מאחלת לך שהכל שטויות!
חיבוק ענקי
תודה יקירתי
08/11/2015 | 11:17
23
האמת שהרופא שלי מאוד אכפתי אבל הכי רחוק ממרגיע, מהתחלה הרגשתי ככה איתו.. גם כשלא היינו בטוחים בתחילת ההריון מה גיל ההריון ועוד לא היה דופק הרגשתי שהוא לוקח את זה יותר קשה מאיתנו... זה באמת לא עושה טוב במצבים כאלה.
 
שקלתי ברצינות לעשות עוד סקירה אצל מישהו אחר, והייתי לוקחת את ההמלצה שלך באהבה- נשמע מבטיח! - אבל בינתיים כבר קבעתי תור לסקירה מכוונת ותכף יתבהר גם איפה ומתי נעשה את האקו, אז מניחה שזה כבר פחות רלוונטי. כ"כ הרבה רופאים ובדיקות... איזה לחץ!!
 
תודה על ההמלצות, וחיבוק גדול בחזרה.  
תמר יקרה..
07/11/2015 | 20:32
1
43
 באמת קטונתי מלהבין משהו בתחום הרפואי..אבל דבר אחד אני יכולה לומר לך
שלא כל מה שהרופאים רואים בהריון מתגלה בהמשך כבעיה באמת
וחבל שתייסרי את עצמך במחשבות לא טובות..(זה אגב עלול להזיק לך ולעובר יותר)
אז אני לא אומרת להתעלם ממה שהרופא ראה ואמר אבל תנסי לחשוב חיובי ומאחלת לך בע"ה כמובן שבהמשך הבדיקות יהיו תקינות..
גם אני עברתי אקו לב עובר והרופא ראה משהו ואמר לי לחזור שוב על הבדיקה בסוף החודש..ובנוסף התגלתה אצלי סכרת הריון שזה גם מאוד מסוכן לעובר.בהתחלה הרגשתי בדיוק כמוך ונכנסתי לחרדות מכל הבדיקות האלה
,ואז החלטתי שאני לא נותנת להרגשה הרעה הזאת ללוות אותי עד סוף ההריון
אני בן אדם מאמין ואני מתפללת כל יום לקב"ה שהעובר שלי יהיה בסדר וההריון יסתיים בידיים מלאות.
כמובן שאני עושה מה שרופאים אומרים,אבל קחי בחשבון שחלקם גם אומרים את הדברים הכי גרועים כדי לכסות את עצמם..אז למרות שאני יודעת שזה לא קל..תחשבי רק חיובי ובע"ה שיהיו רק בשורות טובות בהמשך..
 
 
איזה מקסימה את
08/11/2015 | 11:07
24
כמו שכתבתי פה כבר אינסוף פעמים, כל מילת עידוד עוזרת מאוד(!) במצבים הרגישים האלה, ומדהימה אותי כל פעם מחדש ההתגייסות של הבנות כאן אחת בשביל השנייה- זה כ"כ משמעותי! 
 
אני ממש מנסה לחשוב חיובי- כמו שהצעת, ביום של הסקירה לא ישנתי בלילה בכלל. לא הצלחתי להפסיק לבכות ולדמיין סוף טראגי ונוראי להריון הזה שכ"כ חיכינו לו. הייתי ממורמרת ובמצברוח מחריד, ואני יודעת שזה אולי נשמע מטומטם אבל הרשיתי לעצמי לשתות קפה מה שלא עשיתי כל ההריון, מתוך איזה תחושה שבמילא אין לי כבר מה להפסיד.. ואולי אני מדמיינת, אבל בערב הייתה לי תחושה שהעובר שלי מרגיש מה שעובר עלי ונעשה פחות פעיל, כאילו האנרגיות הקשות האלה חלחלו גם אליו, והבטחתי לעצמי שאני מפסיקה לעשות את זה ומאמינה בו יותר מעכשיו. ברור שאין לי מושג מה יהיה, אני מתה מפחד, אבל עד שלא יגידו לי אחרת- זה מה שאנסה לעשות. 
 
הלוואי שיהיה טוב. 
תודה שכתבת 
התכוונת ל false negativ...
06/11/2015 | 08:53
1
69
כלומר: חוזר תקין אבל למעשה יש בעיה.
False positive זה שמראה שיש בעיה אבל היא לא קיימת וזה אכן קיים בניפט אבל לא נראה לי שקיים במי שפיר וצ'יפ.
מה שכן הכל יכול לחזור תקין לתסמונות שנבדקות אבל יש משהו אחר למעשה.
לדוגמא מום בלב או במח לא בהכרח קשור לאיזושהי בעיה גנטית או לתסמונת כלשהי.
חשוב לעקוב... ומתפללת עבור תמר שהכל בסדר וזה סתם משהו קטן ומלחיץ.
נכון, מאשימה את "טפשת ההריון"
06/11/2015 | 14:03
17
אין לי כל כך מה לתרום מבחינה רפואית,
07/11/2015 | 13:51
1
47
כי באמת ויקטור פה עשתה עבודה שחבל על הזמן, אבל רוצה להצטרף לתקווה שהכל תקין, ושכל הבירורים יהיו בסדר וההריון ימשיך עד סופו הטוב.
אמן.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

 
תודה שירה
08/11/2015 | 11:20
5
בוקר טוב
08/11/2015 | 11:07
1
52
אני מצטערת לקרוא שהבדיקה הלחיצה אותך כל כך
לגמרי ברור לי מדוע הופיעו תסריטי האימה, אבל חייבת להגיד לך שמקריאת כל ההודעות נשמע שיש כאן המון מקום לאופטימיות. 
מקווה מאוד שבקרוב תגלו שמדובר בשני ממצאים לחלוטין לא משמעותיים
הלוואי הלוואי הלוואי
08/11/2015 | 11:19
51
קשה כשזה יכול להיות כל דבר, מהכי קטן להכי גדול. מקווה מאוד לטוב.
תודה על התמיכה 
מעדכנת
12/11/2015 | 20:26
21
 
השבוע עשינו את הבדיקות- אקו לב וסקירה מכוונת למוח. כבר בסקירה הוא אמר שהוא לא רואה שומדבר בעייתי בלב, ואח"כ גם האקו אישש את זה. כבר ירדה לנו אבן ענקית מהלב! עצם זה שהלב תקין מוריד גם את החשש לבעיה גנטית. האסימטריה במוח עוד שם אבל כל הרופאים אומרים שזה מאוד שכיח ואין קשר בין זה לבין בעיות התפתחות אח"כ, ורק צריך עכשיו להיות במעקב ולוודא שזה חס וחלילה לא מחמיר. כל עוד זה נשאר כמו שזה נראה כרגע זה בסדר, טפו טפו. 
 
למחרת בכל זאת הלכתי לייעוץ הגנטי, למרות שאמרו לנו שלאור התוצאות כבר אין צורך, ובעלי החליט שאני היסטרית והוא לא מוכן לשתף עם זה פעולה ולא הצטרף.. לשמחתי גם הרופא אמר את אותו הדבר ומאוד עודד והרגיע- שכל עוד זה רק ממצא אחד ומאוד שכיח אין סיבה לבדוק עוד, ושמהבדיקות כרגע ההריון נראה תקין.
 
לצד כל זה מרגישה שהחוויה הזו מאוד ערערה את הביטחון המועט גם ככה שהתחלתי בזהירות לצבור ביחס להריון היקר הזה. מאז הסקירה הרבה יותר מודעת לתנועות ונכנסת ללחץ מטורף כל פעם שנדמה לי שעבר יותר מדי זמן מאז שהרגשתי אותו זז. והמחשבה על הבדיקה הבאה כמובן מעוררת בי חרדה מטורפת. מאוד מקווה שאצליח למצוא בתוכי מחדש את האמונה שיהיה טוב הפעם, מרגישה שמגיע לקטן הזה שנאמין בו.
 
תודה על התמיכה שלכן, זו באמת עזרה עצומה ברגעים שנגמר בהם האוויר. מעריכה מאוד. 
 
תל"מ תל"מ
05/11/2015 | 12:05
13
205
היום התל"מ השני שבוטל לשנה זאת.
החודש גם יום הולדתי העגול.
ביליתי את הבוקר בבדיקת הריון שגרתית בקופת החולים וחשבתי, איזה מזל שהבדיקות עד כה תקינות, איזה מזל שמדי פעם נדמה לי שהוא זז ומזכיר לי שהוא שם, איזה מזל בלתי נתפס שהגעתי עד הלום (לשבוע 18!). ובזכות זה שהכל ככה, אני מהרהרת במה שהיה אבל ממש לא מדוכדכת, ובטוחה שכשהוא יוולד בע"ה אפילו אשמח על סדר הדברים שקרו, כי אלמלא הם, הוא לא היה.
מסיימת את החפירה הקלילה בתודה לכן (וגם לחברות מפורום אבדן) על שאתן כאן. החודשים האחרונים היו הרבה יותר קשים בלעדיכן.
שמחה בשבילך!
05/11/2015 | 12:27
1
65
שמחה שהכל תקין. שאת אופטימית!
ממש כיף שיש סיבות לשמוח!
תודה לך אם הבנות
05/11/2015 | 13:23
41
אכן הכל תקין - והסיכוי שמשהו ישתבש כבר לא שונה מסיכוי של כל אחת אחרת בגילי עם היסטוריה נקיה.
נכון...
05/11/2015 | 12:36
5
52
זו הרבה פעמים גם המחשבה שלי...
מאחלת לך לסיים בידיים מלאות ולהסתכל על מה שקרה כעיכוב בלבד. אני חושבת שזה גם אפשרי להרגיש כך ספיציפית במקרה שלך. וואו שבוע 18 נשמע לי ממש מתקדם :).... שמחה שיש לך משהו מנחם בתל"מ. אצלי לא היה אבל ביום השנה ללידה השקטה כן היה וזה עזר מאוד.

תודה, ר
05/11/2015 | 13:30
4
58
בתל"מ הקודם (לפני תשעה חודשים בערך) התחושה היתה שונה. הייתי לקראת או בתחילת ההריון הרביעי, אבל עדין לא היה ברור האם ההפלה היא סתם מזל רע או בגלל הגיל. הפעם - אלמלא הייתי במקום הטוב בו אני נמצאת כעת - משערת שזה היה הרבה יותר כואב, ימים בודדים לפני גיל 40, אחרי שתי הפלות. משערת שהיה קשה בתל"מ, בייחוד כשהעוברה שלך כבר היתה ממשית.
בתקוה שהוא אכן יוולד בשלום - הכל יהיה עיכוב (לא אגיד מבורך, אבל עיכוב הכרחי) בדרך אליו.
אז יש לך בן??
05/11/2015 | 14:06
3
68
לא נראה לי שידענו את זה עד עכשיו.
נחמד מאוד. 2 בנים ובת ...?
בהצלחה יקירה
05/11/2015 | 18:45
2
40
איזה יופי שהכל שקט ורגוע. מאחלת לך שרק ימשיך ככה ומקווה להידבק גם אני מהשקט. כבר לא יכולה לתאר לעצמי את האלטרנטיבה השניה.. :(
תודה ר' ותודה מהאיתי8
05/11/2015 | 21:59
1
56
בן-בת-בן. רק שיסתיים ויתחיל בשלום, אמן.
נהדר! בהצלחה
06/11/2015 | 09:03
9
מאחלת לך המשך מזל,
07/11/2015 | 13:37
1
32
ואכן- מדובר הרבה פעמים פשוט במזל.
ומנסיוני העגום אני משתפת אותך, שנפלא שאת מגיעה לגיל 40 אופטימית ועם תקווה לעתיד נפלא.
שימשיך כך!
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

 
תודה, שירה'לה. אני מאוד מודעת למזל
07/11/2015 | 15:34
32
בייחוד לאחר שהפכתי לחלק מהפורומים, גם אם באופן שהוא עדיין 'רך' יחסית ולאחר שנחשפתי להרבה סיפורים כאן.
החששות שצברתי במהלך השנה (גם מתוך היכרות עם כולן כאן) מאוד הקשו עלי לצאת מהארון (מעבר לכמה חברות קרובות). עשיתי את זה רק משום שאנשים כבר התחילו לשאול (ולכי תתחמקי משאלה של ילדה בת ארבע וחצי, שהיא במקרה גם הבת שלך...).
כבשה מדהימה שאת
07/11/2015 | 21:28
1
25
האופטימיות העולה מהכתיבה שלך כל כך מנחמת, נעימה, מרעננת, מחיה.
אני כל כך שמחה בשבילך על מה שאת עוברת ומאחלת לעצמי להגיע גם למקום השלו הזה לקראת התל״מ המבוטל שלי שיגיע בעוד כחודשיים. 

שההריון הזה רק ימשיך להיות שקט, רגוע ונעים, ויסתיים בידיים מלאות ואושר גדול 
תודה, סטוצי
08/11/2015 | 00:01
17
האופטימיות הזהירה הפציעה רק לאחרונה, אחרי שהבדיקות השונות העידו על תקינות העובר (יש לי קנה מידה להשוואה, ונדמה לי שאני הרבה יותר זהירה בשמחה ביחס להריונות התקינים שלי). ובכל זאת את החלקים הבעיתיים צלחתי ואני מקוה שהכל ימשיך על מי מנוחות (טוב, אם נתעלם מהלחץ בעבודה).
מאחלת לך מכל הלב שבעוד חודשיים תהיי גם את בשבוע דומה ולמרות שתזכרי את התל"מ, תהיה לך תקוה גדולה ואח"כ שמחה גדולה.
כיף לקרוא אותך
08/11/2015 | 11:17
19
הימים של התל"מ קשים. כיף לקרוא הודעה כל כך חיובית דווקא בתאריך כזה. 
את יוצאת דופן, יקירתי
קניות באיטרנט
05/11/2015 | 14:31
7
126
שלום בנות סליחה על השאלה.
 
האם הזמנת בגדים לכם או לחמודים דרך האיטרנט והיתם מרוצים מן המידות והבגדים?? אני בשמירת הריון, הזמנתי כמה בגדי הריון בשבילי ולא יצאתי מרוצה מהם, ואני גם מחפשת בגדים לחמוד ולא כל כך מוצאת ואני פוחדת לטעות ולהזמין סתם בגדים שלא יעלו עליו......
 
תודה
אני מה"שמרנים" או מהזקנים
05/11/2015 | 23:40
1
79
שעוד לא התחברו לרעיון הקניות באינטרנט - לא של בגדים ובמקרה של נעליים, רק כאלו שיצא לי למדוד ואני רוצה עוד זוג.
אם אי אפשר לראות מול העיניים, להרגיש את הבד ולמדוד - אני לא קונה.
כבר שמעתי מרבות שזה עדיין שווה כלכלית, כי גם אם הקניה לא מתאימה - ההפסד הוא קטן כי העלויות הרבה יותר זולות מבארץ, ועדיין זה נראה לי בזבוז לשווא.
אני גם קונה מעט ורק דברים שאני ממש אוהבת ולכן מעדיפה להשקיע מעט יותר במעט הבגדים שיש ולא לחסוך על הנוחות שלי (ממש חשוב לי שיהיה נוח ושישב בצורה מחמיאה ולא כמעט).
במקרה של תינוקות, זה נראה לי קל יותר עקרונית. הרי קונים לפי גיל ולא ממש לפי מידה וזה יותר אוניברסלי, אבל גם כאן ההבדלים בגזרות ובגדלים בין החברות יכולים להיות משמעותיים, אבל מקסימום בקנייה הבאה תדעי אילו מידות מאיזו חברה יהיו מתאימות...
 
לגבי ההריון הנוכחי - לא הצלחתי לשבור את המחסום ולא רכשתי כמעט כלום, כי עדיין אני מרגישה "על תנאי" ומתפללת שיסתיים בטוב.
לעצמי לא קניתי בכלל בגדי הריון או בגדים חדשים. אני כרגע עם מס' שמלות קיץ בודדות שעוד עולות ועם כפכפי הוואיינס. מזל שאני בוערת מחום, אז לא מפריע לי שינוי מזג האויר. אני גם בשמירה ויוצאת בעיקר לבדיקות ומעקבים, כך שלא מאד מפריע לי.
לקטן - התפתיתי לקנות בגד גוף אחד וזוג גרביים (יש לנו חשש ללידה מוקדמת, שאני מקווה בכל מאודי שלא יתממש, אבל אם חלילה כן, שיהיה לו בגד אחד לפחות).
 
מקווה שאחרות יעזרו לך יותר, יש פה גם בנות שהן כבר אימהות ווודאי מנוסות יותר בקניות לקטנים.
 
כמוני כמוך...
06/11/2015 | 09:01
49
לי היו מעט בגדים מההריונות הקודמים
וקניתי רק מכנס שחור אחד להריוניות. כל החולצות שלי הן חולצות רחבות שמתאימות גם להריון וגם ברגיל ולא נרכשו מחנות של הריוניות. העניין הוא שההריון של הבת שלי הסתיים בקיץ וההריון הנוכחי יסתיים בחורף בעז"ה וזה שונה לגמרי. ילדתי ביוני ועכשיו צפויה ללדת בדצמבר. בהריון האובדן הגעתי רק לשבוע 23 אז לא ממש היה צורך עדיין.
אני לא בעד לקנות מהאינטרנט! הריון זה דבר בהריון מוגבל ומי יודע אם יעבור עוד חודש עד שיגיעו הדברים.
אני לא קונה שום דבר שהוא לא לעכשיו. לא קונה כלום ללידה ולא מכינה שום דבר. אולי קצת קיצוני אבל זו הגישה שלי.
אומנם אני די רגועה כי יש לי כבר הכל בבית.
לא קונה בגדים דרך האינטרנט-
07/11/2015 | 13:45
43
לא לי ולא לילדים ולא לתינוקת. צריכה למדוד עליי ועליהם...
בהריון עם מעיין כמעט ולא לבשתי בגדי הריון- השתמשתי בטייצים ובמכנסיים בגזרות נמוכות, ובחולצות אלסטיות שפשוט נמתחות על הגוף כפי שהוא.
 
אז לא כל כך עזרתי, אבל מקווה שתמצאי פתרון שטוב עבורך.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

 
 
הי פיקוס
08/11/2015 | 10:17
1
27
הזמנתי בגד אחד לתינוק מנקסט. אז אני מקווה שהוא יתאים... בעיקרון הוא מיועד לברית אז רוב הסיכויים שכן.
לבנות שלי אני מזמינה המון מנקסט וחוץ מנעליים אני ממש מרוצה. המידות דומות לארץ. הבנות שלי קצת גבוהות אז מתאים להן, הבנתי שלילדים טיפה קטנים זה יותר גדול. אבל אין לי בעיה עם גדול. מקסימום מחכים קצת.
אני ממש בעד לקנות לפני הלידה. יש לי מגירות מלאות בבגדים מכובסים. אני לא מאמינה בעין הרע וממש חשוב לי להיות מוכנה. מעבר לזה זה מרגיע אותי שאני יכולה לעשות למענו משהו.
חוצמיזה, יש בגדים שיש רק בישראל. כמו חזיות, שזה גופיות עם תיקתקים שמלבישים לא מהראש. ממליצה על חברת כותי ואריה.
שיהיה בשעה טובה!
גם אני מזמינה הרבה מנקסט. זה זול איכותי ושירות מעולה
10/11/2015 | 08:11
18
אם את לא מרוצה את יכולה להחזיר בדואר
ואם הייתה להם טעות הם מזכים אותך מייד לאשראי והמוצר נשאר אצלך.
גם אני מהמתקשות לקנות באינטרנט
08/11/2015 | 11:09
10
בגדים בשבילי כן, לתינוקת - לא, כי לא יצא
08/11/2015 | 15:53
42
אני דווקא מאוד בעד קניות באינטרנט.
אין לי סבלנות לחטט רגלי בין חנות לחנות עד אינסוף.
בנוסף, באינטרנט את יכולה למצוא בדיוק מה שאת מחפשת.
לגבי קניות בגדים לתינוק - בהחלט הייתי עושה זאת אם הייתי צריכה אבל נשארו לי מלא בגדים מהתינוקת הקודמת (שהיום היא בת 5).
דווקא במידות של תינוק זה לא מאוד משנה לקנות באינטרנט או בחנות. הבעיה העיקרית היא שבהתחלה את לא יודעת מתי ובאיזה משקל הוא יצא.
לי תמיד ייעצו לקנות גדול יותר - להמנע מניו-בורן ולקנות 0-3.
בפועל נולדה לי תינוקת במשקל 2.100 אז היא שחתה ממש בבגדים האלו ואכן קנינו גם הרבה בגדי ניו-בורן.
אני ממליצה לך לקנות 3-4 ניובורן ו-6-8 בגדים במידה 0-3 (אח"כ תוכלי לבצע השלמות).
 
אגב, קניתי bouncer וגם ergo infant insert באיביי וזה היה על הכיפק (אבל לקח כחודש להגיע - רק שתדעי). בהצלחה!
סימפטומים פוחתים..חוששת לגורל ההריון
05/11/2015 | 06:29
9
142
שלום לכן,
אני רק בתחילת שבוע 8. לפני שבוע וחצי רופאה ראתה עובר ודופק ואמרה לי לקבוע תור לשקיפות עורפית. אציין שמשבוע 5 אני מרגישה זווקשות, בחילות קשות ונפיחות בבטן ובחזה. הבטן פתאום קפצה החוצה. ביומיים האחרונים הבחילות פחתו יחסית, והבטן כאילו השתטחה לה.. אין נפיחות כמעט. כאילו משהו הפסיק. אולי הפסיק הדופק? לא רגועה..
הי מותק
05/11/2015 | 09:06
3
80
קודם כל, בשעה טובה. לא ציינת את זה אבל אני מבינה שאת אחרי אובדן הריון.
דבר שני, את לא מבינה כמה הודעות כאלה אני קראתי.
כנראה שיש שלב שהבטן טיפה נרגעת (הרחם שלך עדיין קטן מאוד ואין סיבה שהבטן תצא)
והבחילות טיפה נרגעות כי הגוף מתרגל.
לצערי או לשמחתי, הבחילות עוד יחזרו... יש הפוגות ויש ימים קלים יותר... זה לא אומר כלום לגבי בריאות ההריון.
תנשמי עמוק. כן הייתי קובעת עוד תור לדופק לפני השקיפות כדי לעבור את התקופה הזאת בשפיות מסוימת.
בהצלחה
הלכתי לבדיקה, הכל בסדר ??
05/11/2015 | 10:49
2
96
תודה רבה על העזרה והמילים הטובות.. מניחה שהלחץ הזה יקרה לפעמים.. שמחה שהלכתי לבדוק.
לא חשבנו אחרת....
05/11/2015 | 11:40
54
כולנו היינו שם. בהצלחה בהמשך.
טוב שהלכת וטוב לשמוע שהכל בסדר
05/11/2015 | 11:54
36
רק כדי שתעברי כמה ימים בשקט יחסי.
מאמינה שבשלב כלשהו, אולי לקראת השליש השני, החרדה הגדולה תתמתן, ותצליחי להיות שלווה בין בדיקה שגרתית לבדיקה שגרתית.
זה קרה לי לפני שבועיים
05/11/2015 | 16:20
47
בדיוק אותו הדבר.
קמתי בבוקר לבדיקת אולטרה סאונד, והבטן נהייתה יותר שטוחה, הרגשתי יותר טוב...
הגעתי לבדיקת דופק- הכל תקין! כנראה שרוב הנפיחות הייתה, בעצם, גזים.
הבחילות- חזרו ובגדול! :) זה בא בגלים, לפחות אצלי, יש ימים יותר טובים (במיוחד ימים קרירים עם אוויר טוב בחוץ) וימים פחות מחייכים...
אני ממש מבינה את החשש. אני בכל בוקר ממששת לי את הבטן ובודקת שהחזה עדיין נפוח!
ברוכה הבאה
05/11/2015 | 18:04
33
כפי שכבר כתבו לך, הסימפטומים אינם מעידים על תקינות ההריון. זה בסדר גמור אם הם נעלמים (ואפילו עדיף . הרבה יותר נעים בלי בחילות). 
עם זאת, אני שמחה שהלכת להיבדק. אני מאוד בעד ללכת להיבדק כשמשהו מרגיש לא כשורה. 
 
מאחלת לך המשך הריון בריא, תקין ורגוע
טוב שהלכת להיבדק,
07/11/2015 | 13:34
1
23
וטוב שהבשורות טובות.
מחזקת את מה שכתבו פה הבנות- אין קשר (!!!) בין תופעות הלוואי לבין תקינות ההריון והעובר.
אגב, אישה בהריון לאו דווקא תיסבול מבחילות. ממש לא חובה, ועדיף שלא יהיו.
בכל ההריונות שלי, התקינים והלא תקינים, מעולם לא היתה לי ולו בחילה אחת.
בהריון עם ביתי הבכורה גם לא הרגשתי כל כך תשישות. הרגשתי פשוט נפלא.
 
בריאות שלמה לך ולעובר:)
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

 
זה באמת תקין שאין בחילות
08/11/2015 | 16:54
18
אבל, אם לאישה יש כבר בחילות רוב הסיכויים שהן כאן להישאר.
מצד שני בחילות הולכות וחוזרות, ויש דברים שמקלים על הבחילות ויכול להיות שבלי ידיעה היא עשתה משהו נכון...
 
מוכר... גם אני בטוחה שאין דופק בכל שעה שאני לא מרגישה בחילות
10/11/2015 | 20:20
5
זה מרגיע שהן יכולות לבוא וללכת.
אבל זה מעל ההיגיון, אני יודעת
שבהריון הזה אני אעשה בדיקת דופק מתי שרק אוכל
 
הוצאת קיטור
04/11/2015 | 18:56
7
132
הבטחתי....
נו אז הבטחתי!!!!!
שאהיה רגועה ההיריון הזה, שההיריון הזה לא יושפע מההפלה שהייתה לפני ארבעה חודשים (הפלה בוששת בשבוע 10, העובר הפסיק להתפתח בשבוע 6), שאני לא אפחד, שאהיה חיובית, שלא אתלונן על כך שאני מושבתת מבחילות, הקאות וחולשה....
אני בשבוע 10, ומרוב חששות אני כמעט כל שבוע עושה אולטרה סאונד ולא מאמינה, בכל פעם, שהכל בסדר!
בפעם האחרונה (ביום ראשון) שראיתי דופק, אפילו לא חייכתי, רק הנהנתי שאני רואה. הפחד השתלט עלי, מכהה את החושים שלי ואת החיבור לעובר...
נמאס לי מההיסטריה שלי! אני רוצה לעשות שיחות עם איש מקצוע אבל אני מותשת עד כדי כך שאין לי כח להזמין תור. אני מחכה לשליש השני, לשוב לכוחותיי (שוב, בתקווה כי הבנתי שיש נשים שמרגישות עדיין לא טוב בשליש השני) ולשוב אולי לנגיעות של שפיות.
מקווה שהבחילות יעברו בקרוב
04/11/2015 | 20:07
1
54
חייבת להודות שסבלתי מהן מאד בכל שלושת ההריונות, אבל אחרי הסיום הנוראי של הראשון, בפעמיים שאחרי כמעט שהודתי עליהן (לא שהן מדד לתקינות ההריון, אבל עדיין שמחתי להיות במקום הזה שוב).

להבנתי, ממה שאני קוראת בפורומים משיתופים של נשים שעברו אובדנים מוקדמים, כבר להגיע לשליש השני ואו לצלוח סקירה ראשונה, מספקים הקלה עצומה בחרדות.
כמובן שלהתחיל להרגיש את העובר גם עוזר... אז סבלנות, את לא רחוקה משם ומאחלת לך שמשם ואילך ייקל עליך לנשום.

כבר צלחת כמה מכשולים עצומים בדרך והגדול בכולם הוא לעבור את שבוע האובדן הקודם שזה תמיד טעון נורא.
תרגישי טוב !
הצלחת לעודד אותי...
05/11/2015 | 16:32
24
למרות שאני מודה. בגלל שכל יום עבודה הוא מאמץ אדיר עבורי, בהתחשב בסימפטומים הפיזיים שלי, כל יום נראה לי כמו נצח!!!!
קל להבטיח. קשה לקיים.
05/11/2015 | 07:21
2
45
נראה לי שמנגנוני הגנה כאלה הם הכרחיים. והשליש השני מפחית משמעותית את החרדות (כשהרקע הוא כמובן הפלה בשבוע מוקדם ולא בשבוע מתקדם).
טוב שאת עומדת על כך ושמתאפשר לך להבדק מדי שבוע (כיון שאין בקופה שלי באזור מרכז בריאות האשה או מיון נשים אני בקשתי להגיע בשליש הראשון לתור לא מתוכנן, עשרה ימים או שבועיים אחרי תור קודם, וזכיתי בנביחות ובדיבורים דוחים מרופא הנשים *לשעבר* שקבל אותי).
מותר לך גם להתלונן על סימפטומים של ההריון, כל עוד את עושה זאת בפני קהל מתאים.
אם אין לך כח להתחיל בשיחות, נסי 'למשוך' עד לשקיפות ואז עד לסקירה המוקדמת. אולי אז תצליחי להרגע וסביר שגם הסימפטומים המוכרים לך יפחתו. בינתיים אנחנו כאן כדי לשמוע ולהזכיר לך שאת שפויה לגמרי גם עכשיו, זאת רק המציאות שלך שעשתה בעיות בדרך.
תודה...
05/11/2015 | 16:30
1
22
מצטערת לשמוע שאצלך אין אמפטיה של שירותי הרפואה כלפייך....
נראה לי שאמשוך עד שבוע 12,של השקיפות זה לא הרבה זמן (שוב, בתקווה שארגיש טוב). פשוט מתחרפנת מהמחשבה שאולי משהו לא תקין. אני בטראומה מההפלה של העובר הקודם שלי. נשאתי אותו במשך חודש שלם מבלי לדעת שאין דופק. 
סבלתי חודש מכל התופעות האפשריות בהיריון (יותר מההיריון הנוכחי), והכל היה פשוט לשווא.  מנסה להיות חיובית, ושואלת את עצמי אם אני לא משלה את עצמי...
 
לא שירותי הרפואה, כי אם רופאים בודדים
05/11/2015 | 18:41
20
נתקלתי גם ברופאות ורופאים טובים ואדיבים, באחיות ובנשות מעבדה טובות.
את לא משלה את עצמך, ובדיוק מהטראומה שציינת - טוב שאת בודקת מדי כמה ימים, בדיוק כדי לא לגלות שחו"ח סבלת חודש לשוא. נשמע שהתקופה עוברת עליך לא בקלות (בחילות, חולשה - וגם הקאות. נשמע לא פשוט, בייחוד כשברקע חודש שלם של סבל מיותר בעבר הקרוב שלך). בדיוק מהסיבה הזאת ניגשתי אל הרופא הדוחה ההוא שבוע וחצי בערך אחרי בדיקה קודמת - ואפשר להבין למה חששתי, אחרי שתי הפלות ברצף ובגיל ארבעים. כלומר: אפשר להבין, אלא אם אתה רופא דוחה במיוחד.
05/11/2015 | 18:00
15
אוקיי, אז הבטחת. אז מה? 

ההפלות האלה לוקחות מאיתנו כל כך הרבה, אז שגם את ההנאה מלהתלונן ייקחו לנו?!?
זה בסדר גמור להתלונן
 
וברור שאת חוששת. זה הכי טבעי בעולם. בהריון לאחר אובדן, בכלל, וסביב שבוע האובדן, בפרט. אני מקווה שככל שיתקדם ההריון, כך תרגישי טוב יותר וגם החרדות ייעשו נסבלות יותר. 
 
תחזיקי מעמד יקירה
מאחלת לך שפיות, ובקרוב:)
07/11/2015 | 13:54
6
בנות יש כאן מישהי שחוותה דבר כזה?...
03/11/2015 | 14:50
12
206
שבוע 16 עם תאומים כבר יומיים שאני מרגישה מתיחות חזרות בבטן התחתונה כאילו הרחם נקרע לשניים כשאני שוכבת לא מרגישה שום כאב אבל כשקמה מהמיטה או הולכת ממש כואב לי!! אתמול דיברתי עם האחות בבריאות האישה בערב הסברתי לה מה קורה ושאלתי אם אפשר להגיע היא אמרה שאף רופא לא יקבל בערב לחכות למחורת בבוקר ושמה שאני מרגישה זה טבעי הרחם גודל... בקיצור היום קצת נרגע הכאבים אבל החששות והפחדים לא במיוחד אחרי כל ההפלות יש לי סיוטים.. למישהי זה קרה בשבוע כזה? חייבת עידוד אני משתגעת ולחוצה אוף...
רובנו כאן לא חוו הריון תאומים...
03/11/2015 | 15:52
4
90
אבל יכולה לומר לך שלפעמים בהחלט אני מרגישה שמשהו שם הולך להיקרע מהכובד.
מה שכן זה לא ממש כואב אלא כבד ולוחץ יותר.
עשו לך קשירה של צוואר הרחם אגב?
וכמובן שתלכי להיבדק.
כן עשיתי לפני שבועיים
03/11/2015 | 16:09
3
73
בגלל זה גם מאוד ניבהלתי פחדתי שהקשר צווארי יפתח או משהו...לא יודעת אם ללכת ליבדק או לחכות לשבוע הבא כבר בסקירה המוקדמת לראות שהכל בסדר כי הכאבים חלפו ואני משתדלת כמה שיותר לשכב... מה גם שאין עכשיו תורים זה רק לנסוע למיון ואין לי חשק לשבת שם שעות
זכורים לי כאבים דומים בשבוע שלך פחות או יותר
03/11/2015 | 16:37
50
אני חושבת שהרחם פשוט גדל והמתיחה כואבת, אבל אני במקומך לא הייתי מחכה לשבוע הבא וכן נוסעת למיון לוודא שהכל בסדר, או לפחות למרכז בריאות האישה מחר על הבוקר.
תרגישי טוב ותעדכני!
אין לכם מרכז בריאות האישה כזה?
03/11/2015 | 17:15
1
43
נגיד ללאומית יש בבני ברק ואז את הולכת בין 8 ל 14. יש מלא כאבים בלתי מוסברים בהריון. ייתכן וזה מתיחה של הרחם. ובכל מקרה שמחה שעבר לך. תנוחי.
יש אבל
03/11/2015 | 17:22
48
הרופאים של אחד יותר סנדלר מהשני וללכת ליבדק שם זה יותר כואב מהכאב עצמו וגם עד שבכלל מקבלים אותך זה בעייתי אם את לא קובעת תור מראש. ותודה יקירה משתדלת לנוח. נקווה לטוב.
ערב טוב
03/11/2015 | 17:56
48
בהחלט ייתכן שמדובר בהתרחבות של הרחם אבל לא הייתי לוקחת סיכון. במיוחד לא בהריון תאומים. אישית הייתי הולכת להיבדק כבר מחר (ולא מחכה לסקירה בשבוע הבא).
המון בריאות!
עדכני אותנו.
יש חדש?
05/11/2015 | 11:42
5
היי רונית היקרה עונה בתגובה חדשה
05/11/2015 | 13:23
4
57
משום מה אני נכנסת דרך הפלאפון וזה לא נותן ללפתוח את ההודעה אם אין מלל...
קודם כל תודה על הדאגה אבל האמת היא שנכנסתי למן נחת רוח כזאת שחבל על הזמן שאפילו לא הלכתי ליבדק אני סומכת על זה שהכאבים פסקו והכל נרגע תודה לאל ונראה לי שפשוט זה לחץ על הרחם בגלל שזה שניים. בכל מקרה תחילת שבוע הבא יש לי סקירה מוקדמת נתפלל לטוב ושהכל יעבור בשלום אני ממש בלחץ מהבדיקה.
וכדרך אגב נראה לי שאני קצת הזויה לא יודעת אם אני מדמיינת או שזה באמת קורה כי אני יודעת שזה עוד מוקדם אבל מדי פעם אני מרגישה מן דגדוגים בבטן פנימיים יש מצב שבשבוע כזה 16+5 כבר מתחילים להרגיש תנועות? נראה לי מוזר... אבל ללא ספק מרגיע קצת ומנחם.
יש סיכוי, אורטל
05/11/2015 | 13:37
3
34
טוב לשמוע שהדימום שלך פסק ושאת מרגישה תנועות. אם את מודעת לגוף (לא זוכרת האם הגעת לשבוע מתקדם בהריון קודם, אבל זה כמובן מגביר את המודעות) - הגיוני להרגיש גם בשבוע מוקדם משבוע 20+.
לא ברוך ה' לא היה דימום
05/11/2015 | 13:44
2
32
אם היה דימום לא הייתי חושבת פעמיים הייתי רצה ליבדק זה היה כאבים חזקים ברחם כאילו הוא נמתח נקרע כזה לשניים ממש ברמה כזאת שלא יכולתי לעמוד ופחדתי בעיקר בגלל שעשיתי תפר צווארי פחדתי שניפתח או משהו אבל תודה לאל הכל נרגע. בלידה השקטה הגעתי לשבוע 22 כמעט ואם אני לא טועה התחלתי להרגיש בשבוע 18 19 בערך בגלל זה נראה לי מוקדם להרגיש בשבוע 16 יכול להיות שאני טועה וזה סתם דימיונות אין לדעת חחחח :)
סליחה, התבלבלתי
05/11/2015 | 13:54
1
26
בכל מקרה טוב שבתחילת השבוע כבר תראי אותם ממש, ואמן שתקינים ושלמים.
אז נשמע הגיוני שאת מרגישה (גם אני מרגישה מסוף השבוע ה-16, ולי עובר יחיד). מאחלת לך שתמשיכי להרגיש טוב ומחזיקה אצבעות שהכל תקין.
תודה רבה מאמי אמן
05/11/2015 | 13:58
25
גם לך ולכולן שניזכה לעבור כל בדיקה וכל שלב בשלום ושיהיה רק טוב בע"ה.
אתמול
03/11/2015 | 13:08
12
193
לא התאפקתי והלכתי לעשות אלטרסאונד.
לפי היום הראשון של המחזור היה אמור להיות שבוע 7+0 לפי הביוץ וההזרעה צריך להיות שבוע 6+3.
באולטרסאונד ראו דופק חיובי (התחלתי לבכות. זה כבר יותר ממה שראו בהריון של האובדן) ועובר שמתאים לשבוע 6+1. הרופא אמר שזה בסדר גמור כי העובר עוד כל כך קטן שזה עניין של פסיק כמעט בלתי נראה שיכול להשתנות תוך יום. אני קצת מודאגת, כי בכל זאת.. לא מצליחה להשתחרר (וגם זה רופא שאני ממש לא סומכת עליו אבל לא היתה לי ברירה כי הוא התורן ברפואה דחופה כל הזמן, ולא היה תור לרופא אחר).
אחרי ההפלה עזבתי את הרופא שלי שהתנהג נורא ועברתי לרופא אחר, לא יצא לי להיות אצלו חוץ מפעם אחת (בה הוא היה מקסים) כי הייתי במרפאת פוריות. שבוע הבא (יום שני) יש לי תור אליו. מקווה בתור הזה לראות שהעובר "השלים פערים" והוא בגודל שתואם לתאריך ההזרעה. וכמובן, שעדיין יש דופק.
אני מתחילה להתחבר לעובר. בעלי בניגוד להריון הקודם (שאז הוא בכלל לא היה מחובר) נמצא ברקיע השביעי (מקווה שהוא לא יאלץ לרדת משם) ... אתמול הוא ראה את העובר והדופק בגלל הזווית של השכיבה אני לא כל כך הצלחתי לראות ולא היה מסך ממול כמו בדרך כלל אז הוא בכלל מבסוט ממה שראה.
בלילה (דווקא אחרי החדשות הטובות) היה לי חלום נורא על הפלה אכזרית (גם בהריון הקודם היו לי חלומות כאלה ואז הם התגשמו.. ) ..
מקווה שאלו רק הפחדים שלי שבאים לידי ביטוי בחלומות ולא יותר מזה. (פעם קודמת הרגשתי כאילו סוג של ידיעה של הגוף).

זהו:) בלי לבקש סליחה על החפירה חח אבל כן תודה על ההקשבה
נשמע ממש בסדר...
03/11/2015 | 13:17
1
55
אצלי תמיד בהתחלה יש פער של יומיים שלושה כי יש לי ביוץ מעט מאוחר ואחכ זה מסתדר ואף גדול יותר ממה שצריך להיות.
אני מבינה שאצלך זה הזרעה אבל עדיין.
בהצלחה בהמשך.
כן
04/11/2015 | 13:49
14
אצלי יודעים בידיוק מתי היה הביוץ אז לא אמור להיות הבדל, אבל הרופא לא היה מודאג אז אני משתדלת להוריד את רמת הדאגה
 
תודה רבה
רוצה להרגיע לגבי הפער
03/11/2015 | 13:37
1
60
ראשית - ממש לא חפרת. אנחנו כאן כדי להשמיע וכדי לשמוע, ולא פחות - כדי לתמוך זו בזו מול הפחדים הברורים בכל הריון, שכמובן מועצמים לאחר אובדנים/ בעיות פוריות. לטעמי טוב את עושה בשלב הזה של ההריון כשאת נושמת מבדיקה לבדיקה ומאוד טבעי שהפחד מתפרץ בחלומות (מישהי מאתנו כתבה על כך רק לפני כמה ימים).
אמנם אצלי מדובר בהריונות טבעיים ללא הזרעה, אבל נדמה לי שבכל אחד מההריונות (התקינים כמובן) שלי לא היתה התאמה מלאה בין התאריך לגודל העובר, אלא פער של ימים בודדים.
מחזיקה אצבעות שההריון יתקדם על הצד הטוב מבדיקה לבדיקה עד לסוף הטוב במועד ובידיים מלאות.
תודה רבה
04/11/2015 | 13:50
6
זה נראה בסדר גמור...
03/11/2015 | 14:55
1
44
גם אצלי יש פער של כמה ימים מההתחלה ואני אחרי הפריה למרות שמחשבים תמיד את התאריכים של השאיבה וההחזרה זה לא תואם לאולטרסאונד. הכי חשוב שיש דופק :) שיהיה בהצלחה והריון תקין אמן.
תודה רבה, מרגיע מה שכתבת. תודה
04/11/2015 | 13:51
6
|חיבוק|
03/11/2015 | 18:00
2
30
אני שמחה לקרוא על הבדיקה המוצלחת. בשלב הזה באמת אין צורך להתרגש מ״הפער״. העובר עדיין פיצפון ומספיקה טעות קטנטונת כדי שתהיה סטיה של כמה ימים בגיל. העיקר שראו דופק.
ולמרות ההרגעה, הפחדים (והחלומות!) לגמרי מובנים |חיבוק| . בהריון לאחר אובדן לעיתים קרובות אנחנו מתקדמות מחרדה לחרדה.
מאחלת לך המשך הריון בריא, תקין ורגוע עד כמה שאפשר.
מסתבר שהאייקונים לא עובדים מהטלפון :-)
03/11/2015 | 18:02
25
אז דמייני את החיבוקים :-)
תודה
04/11/2015 | 13:54
16
זה בידיוק מה שהרופא אמר..
 
גם אני לרוב מהסלולרי (חוץ מעכשיו, שהאפליקציה נדפקה משום מה אז נכנסתי למחשב כדי להגיב)
למילה חיבוק אותו אפקט כמו לאייקון :)
תודה
איזה כיף! התחלה טובה זה קצת מרגיע
03/11/2015 | 19:01
2
42
אני גם אמורה להיות בשבוע 6 יש לי תור לרופא שלי, שהוא ממש מקצועי
רק עוד שבועיים
אז אני מתלבטת אם יש טעם ללכת לרופא תורן רק לראות דופק כי אני הולכת ומשתגעת. זה ממש מפחיד ההריון הזה, אחרי 2 אובדנים. כולי אכולת סרטים ולא מצליחה להרגע ולחשוב חיובי
 
אני לא הצלחתי להתאפק
04/11/2015 | 13:58
1
51
לפי היום הראשון של המחזור הייתי אמורה להיות בשבוע 7+0 אז הלכתי ישר.  האמת שזה עזר לי. העדפתי לא להחזיק את הלחץ עוד שבוע...אבל גם הדופק וגם הבדיקה הטובה, לא הרגיעו את הסרטים.
אמא שלי תמיד אומרת שככה זה להיות אמא. הפחדים מתחילים בשלב הזה של ההריון ונגמרים-אף פעם. :)
 
הייתי רוצה להגיד שעכשיו הלחצים נרגעים, אבל
04/11/2015 | 14:20
35
אבל גם גם בשבוע 18 אני עדין מתקשה להאמין, למרות שכן רגועה יותר ביחס לתחילת ההריון הזה.
אם את מרגישה צורך נפשי, ויש לך אפשרות להגיע להבדק (ואת מאמינה שזה ירגיע אותך) - אל תהססי. מקוה שככל שההריון יתקדם תרגישי מספיק רגועה כדי להגיע רק לבדיקות המקובלות.
חם בפורומים של תפוז
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
הבן שלך לא שומר שבת
הבן שלך לא שומר שבת
למה הוא לא לוקח את הצד שלי ועומד מולה?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
דפי קורן - תמיכה נפשית במטופלי פוריות
התחלתם טיפולי פוריות?
צעד ראשון- המרכז לליווי התפתחותי לתינוקות
הילד בבעיה התפתחותית?
מרב ווטמברג, פיזיותרפיה לתינוקות וילדים
התפתחות התינוק שלך
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
19:53 | 25.11.15 מודיםומבקשים1
13:26 | 23.11.15 פיקוס123
11:01 | 23.11.15 ו ו ר ד 7
05:27 | 23.11.15 דובדבן 14
15:28 | 22.11.15 TheWindCriesMary
11:51 | 22.11.15 כבשה0פועה
06:40 | 22.11.15 Sia7
16:53 | 20.11.15 דובדבן 14
04:52 | 19.11.15 אם הבנות2
16:36 | 18.11.15 לראות את האור 123
14:00 | 18.11.15 doobi1
22:35 | 17.11.15 שירהד1
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ