לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
הסתרת שרשור מעל 
פורום הריון לאחר אובדן -תמיכה
הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום הריון לאחר אובדן -תמיכה

הריון חדש לאחר חוויית אובדן.אבל, כאב, חרדות, אובדן התמימות, ותקווה שבירה ומהוססת - יוצרים מערבולות שלפעמים קשה לצלוח אותן.לאלה מצטרפת פעמים רבות תחושה של בדידות ושל חוסר שייכות: תחושה שאין לנו מקום באף אחד מן הפורומים הקיימים, ציפיית הסביבה שעכשיו נחזור לעצמנו, נשמח, נהיה ´כמו פעם´. התחושה שיש כל כך הרבה לחלוק ולפרוק ויש כל כך מעט עם מי.כאן המקום לתמוך ולהיתמך, לשתף ולעזור, לחלוק את הפחדים הגדולים והשמחות הקטנות ולדעת שיש נשים אחרות שיכולות להבין אותנו, עם ובלי מילים.כולן מוזמנות, מי שבהריון ומי שעדיין מנסה, מי שרוצה אבל פוחדת, וגם מי שאחרי ורוצה לעודד ולשתף. גם החצאים האמיצים שותפינו לדרך הארוכה יתקבלו בשמחה!מקווה שהמקום הזה יהיה בית חם לנשים שזקוקות לו, ומאחלת לכולנו לצאת מכאן במהרה עם חיים חדשים.
הוספת הודעה

צרף
תמונה וידיאו קובץ
קבצים המצורפים להודעה

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו
לפורום אובדן הריון תמיכה לפורום הורות לאחר אובדן
המשך >>

יום כיפור שאלה לי
20/09/2015 | 14:24
22
141
שלום בנות,
 
אני אישה דתיה מאמינה, בדרך כלל אני צמה בט' באב ויום כיפור, השנה לא צמתי בט' באב כי אני צמה גרוע ולא הרגשתי טוב, וגם הצום היה נדחה ויש הקלות לנשים בהריון, הבעיה שלי היא כזאת, מה אני עושה ביום כיפור השנה?? ועוד אומרים שהתחזית שיהיה יום חם. יש לי ילד שובב בן 5.5 בבית, יש לנו סידור בישוב שהגנים פתוחים בחגים בשעות התפילה ואני יכולה לשלוח אותו לשם וביום כיפור זה כולל ארוחת צהרים ככה שזה ממש עוזר לי אבל השאלה עם הוא יסכים ללכת לשם.
הבעיה שלי היא אני, מה איתי. אני כרגע בשמירת הריון בבית, מותר לי לצום או אסור לי?? בבוקר התקשרתי לאשתו של הרב של הישוב לי וספרתי לה ובקשתי ממנה שתשאל את בעלה מה אני צריכה לעשות ביום כיפור, בעלי טוען שאסור לי לצום ושאני צריכה לאכול ולשתות כרגיל.
 
די קשה לי עם זה, אבל עם זה מה שאני צריכה לעשות כדי לשמור על הריון שלי אז זה מה שאני צריכה לעשות, למרות שקשה לי עם זה.
 
סליחה על החפירה הארוכה, רצתי לשפוך למשהו שמבין אותי.......
 
חג שמח וגמר חתימה לכולן המשך הריון ארוך ומשעמם שנצא מכאן עם ידים מלאות.
קודם כל צריך לברר מבחינה רפואית
20/09/2015 | 14:34
6
81
באיזה שבוע את? מה הסיבה שאת בשמירה? 
דברת עם הרופא/ה שלך?
אם מבחינת הרופא את יכולה לצום אז יש לי כמה טיפים איך להתכונן לצום.
ואם את צריכה לשתות או לאכול בשיעורים אז יש גם טיפים לעניין הזה
 
 
אני אשמח לטיפים
20/09/2015 | 14:44
5
76
זה ההריון החמישי שלי.. ובשלושה הריונות הייתי בשלבים נוחים של ההריון וצמתי והיה מעולה.
הפעם יש לי סכרת הריון שהרופא שלי מגדיר כקלה מאוד. אין לי נפילות סוכר ואפילו מותר לי מיץ בשיעורים. אם תוכלי להסביר לי מה זה אומר בשיעורים בדיוק ואם ממש חייבים לשתות כל עשר דקות.
תודה רבה!
שתיה בשיעורים - טיפים
20/09/2015 | 15:03
4
128
כששותים בשיעורים מומלץ לשתות מיץ ענבים טבעי. הכמות - 35 מ"ל כל 9 דקות.
הטיפ - (לפני הצום) לקחת מזרק (של נורופן למשל) למדוד 35 מ"ל לכוס חד פעמית, לסמן בלורד ארטליין את גובה הנוזל ויש לך כוס מוכנה לצום.
בצום עצמו את מוזגת את המיץ ענבים עד הפס.
טיפ נוסף - להתכונן כבר מהיום - לשתות 2 - 3 ליטר מים כל יום עד הצום, שתגיעי לצום רוויה בנוזלים.
בצום עצמו תנוחי הרבה ותתארגני מראש עם עזרה עם הילדים, יש לך עזרה?
לי היתה פעם אחת כזאת באחת השנים והטיפ עם הכוס היה מאד שימושי, זה ממש נח ופשוט.
 
ואם נגיד אני רוצה לישון?
20/09/2015 | 15:19
1
59
כאילו, זה בסדר לחכות יותר בין שתיה אחת לשנייה?
ואם אני מעדיפה מים? נשמע לי מוזר שמותר לי ככ הרבה סוכר
ברור שמותר לחכות יותר בין שתיה לשתיה
20/09/2015 | 15:22
49
רק שעדיף לא פחות.
אם את לא מרגישה טוב יתכן שמותר לחכות פחות.
את יכולה להתקשר למכון פועה ויתנו לך הנחיות מדויקות.
את לא חייבת מיץ ענבים את יכולה גם מים, רק שאם את מרגישה קצת מטושטשת מיץ ענבים יעזור לך יותר ממים. בגלל הסכרת הקלה שיש לך עדיף שתשאלי את הרופאה מה עדיף לך - כמה מיץ ענבים וכמה מים 
לא צריכה עזרה עם הילדים
20/09/2015 | 15:21
1
57
הן גדולות ועצמאיות.. לפחות זה
זה באמת קל יותר
20/09/2015 | 15:22
17
רק רופא מחליט...
20/09/2015 | 14:42
62
ביררתי קצת לגבי כי אני גם נכללת בהגדרה של הריון בסיכון.
רב ענה למישהי ששאלה שרק הרופא יכול להחליט כי זאת שאלה רפואית.
צום יום כיפור הוא חשוב מאוד ורק במקרים מסוימים מותר לאכול כרגיל. לי אמר הרופא לשתות בשיעורים מיץ ענבים במקרה שאני מרגישה רע. (מעדיפה כבר לצום)
תתקשרי לפועה
20/09/2015 | 15:05
55
הם נותנים הנחיות מדוייקות. זה גם מה שאני עשיתי.
אני בשבוע
20/09/2015 | 16:32
78
אני בשבוע 17+3, הרופאה בסיכון אמרה לי לנוח בבית והפגישה הבאה איתה זה רק בשבוע הבא, ואין לי כל כך את מי לשאול, מצד אחד אומרים לילד שזה יום צום ואבאמא צמים ולא אוכלים ושותים אבל הוא ילד קטן שצריך לאכול ולשתות כדי לגדול ואני?? לאכול ולשתות לסרוגין?? נראה מה הרב יגיד לי. אני יודעת שזה לא שבוע מתקדם אבל עדין זה שבוע מוקדם.....
 
תודה לעונות
קבלתי אישור מהרב
21/09/2015 | 13:54
2
64
אטמול התקשרתי לאשתו של הרב, ספרתי לה שאני בשמרית הריון והריון בסיכון ובקשתי ממנה לדבר בשמי עם בעלה, היום בבוקר הוא מתקשר עלי ומסביר לי איך לסמן לי כוס של מים מראש ולשתות כל 5-9 דקות ולאכול כל 9 דקות כמות של קופסאת גפורוים ולנוח בבית במזגן..... הוא אמר שכדי לשמור על העובר ועל הריון אני צריכה להשאר בבית ולא ללכת לבית הכנסת, אולי בעלי או ההורים שלי ישמור על החמוד בערב או בסוף הצום, לקראת סוף הצום אחרי שהשמש שוקעת אם יהיה לי כוח אני יקח את השובב לשמוע תקיעת שופר.... שישתולל בחוץ.
מנצלת לשאלה. אוף ממש מרגיש לי רע עם
21/09/2015 | 18:44
1
68
זה שאני לא צמה. אני מוגדרת בהריון בסיכון גבוהה הריון 5 של תאומים אחרי 4 הפלות שבינהן לידה שקטה בשבוע 22 כמובן שהרופא אמר לא לצום קיבלתי היתר מרב אבל הוא קצת סיבך אותי אמר לשתות כל 10 דקות 40 סמ"ק איך אני יכולה לדעת כמה זה יוצא 40 סמ"ק? ולאכול ביסקוויט כל 10 דקות. אני מרגישה ממש רע עם כל הדבר הזה. אנחנו דתיים ואני רגילה לצום וקשה לי מאוד!! מה עושים?
גם לי
21/09/2015 | 19:50
42
גם לי קשה שלא לצום ביום כיפור, לי הרב אמר שאם אני רוצה לשמור על הריון והעובר אני צריכה למודד היום למלא בלחי מים לירוק לתוך כוס לסמן מה הגובה ןככה לשתות כל 5 דקות ולאכול כל 10 דקות בכמות של קופסת גפורורים. אפשר למשוך את הזמן אם אפשר. אני חיבת לצין שזה קשה לי שלא לצום ביום כפור כי חונכתי לצום ביום הזה, אבל מצד שני אני רוצה וחיבית לשמור על הריון שלי כמה שיותר כי אין לי עוד סכוי להכנס ולשמור על הריון......
שאלה מסקרנות
21/09/2015 | 19:41
8
98
 דקות (סתם דוגמא להמחשהלכולנו ברור הרי שאישה בהריון בסיכון, אינה אמורה לצום, ע"מ שלא להוסיף סיכון מיותר להריון שממילא בעייתי.
אני יכולה להבין את הרצון של מי שנוהגת בדר"כ לצום וזה חשוב לה, לבקש היתר שלא לצום (אישית הייתי מסתפקת בדעה של רופא ולא של רב שאינו מבין בהריון ובסיכונים, אבל ברורה לי החשיבות לקב דקות וקרקר מידי ל היתר מרב, ע"מ להרגיש שזה בסדר).
אבל - וזה אבל גדול, אם מקבלים היתר שלא לצום, מדוע יש צורך להוסיף ולהגביל בכמות שתייה כל כמה דקות וכמות אכילה כל כמה דקות ? למה להקשות לשווא ?
אם נותנים היתר שלא לצום, כי ברור שהצון מסכן את ההריון שהוא כרגע בחשיבות עליונה, מדוע להוסיף את ההגבלות המיותרות האלו ולהקשות כך ?
מדוע לא להתיר שלא לצום וזהו, מבלי להערים קשיים ?
אני גם לא בטוחה שמלא הפה מים וקרקר קטן מידי כמה דקות, יספקו באמת אישה הרה, ביחוד בהריון מתקדם.... ואז מה ? הרי אם יהיה צורך ולא תרגישו טוב, ברור שתשתו כדי הצורך או תאכלו משהו שישפר את ההרגשה... הרי יש היתר, אז מדוע להקשות ? 
 
מנסה לענות
21/09/2015 | 19:55
66
שדברתי עם אישתו של הרב אמרתי לה שאני בהריון בסיכון ונמצאת בשמירת הריון והיא אמרה שהיא ובעלה מתפללים עלי, ובעלה גם ברך אותי היום ואמר לי שאם אני רוצה לשמור על הריון והעובר אני צריכה לאכול לסרוגין כלומר כל כמה דקות שלא יהיה הנאה מן האוכל, או משהו כזה, וחוץ מזה אני לא רעבה במיוחד בשעות היום בעיקר צמאה...... להבדיל אלף הבדלות שאמא שלי היתה חולה במחלה ההיא לפני איזה 20 שנה רופא ערבי דפקא אמר לה שאסור לה לצום ביום כיפור וממילא היא יכלה לאוכל קצת פה וקצת שם ולשתות טיפה פה וטיפה שם. אני רק רוצה לעבור את היום הזה בשלום,
 
גמר חתימה טובה וצום קל
 
מסכימה עם ויקטור, ועדיף שלא אוסיף,
22/09/2015 | 07:13
5
57
שלא תרגמו אותי באבנים פה ותגרשו אותי בבושת פנים.
זה נושא מאוד חזק אצל דתיים והרבה מאוד חילונים אמוניים
22/09/2015 | 08:46
3
52
צום יום כיפור זה משהו מושרש חזק מאוד. זה היום הכי קדוש בשנה.
הרבה מאוד ילדים לפני גיל מצוות צמים מרצונם.
אני צמה כבר מגיל 10 בערך. זה לא קשה כמו שזה נראה וזה מחבר מאוד לכלל.
כשאישה בהריון בסיכון אומרת שקשה לה לא לצום, זה כי היא רועדת לפני שהיא תכניס משהו לפה. לי אישית אין הקלות בגלל שהסכרת שלי נגרמת רק מעודף סוכר ולא מחסר שלו... אז אני נחשבת בהריון רגיל שאם רע לי אני צריכה לשתות בשיעורים, שזה שלוק בערך כל עשר דקות.
יש נשים שיש להן סכרת וממשיכות להתנהל כרגיל אורך כל ההריון ולא שומרות ויסתכלו עלי שאני שומרת כמו משוגעת וישאלו אותי, למה את לא שותה ואוכלת כרגיל? מבחינתי זה אותו דבר כמו שאת וויקטור שואלות למה לא לאכול כרגיל ביום כיפור...
אני לא אומרת כביקורת אלא כדי שתבינו את ההשוואה.
אני מבינה לגמרי,
22/09/2015 | 08:59
2
43
פשוט אני חונכתי יותר לערכים של הסתכלות פנימה ועבודה פנימית, וחשבון נפש שצריך לעשות לא רק ביום כיפור, אלא בכל ימות השנה, ובטח שצום לא פותר מכל מיני עוולות שהאדם עשה במהלך השנה. לפעמים נדמה לי שאצל הרבה אנשים הצום הוא משהו חיצוני כזה שבא לכפות על חוסר עבודה פנימית (ככה זה אצל הרבה אנשים חילוניים שאני מכירה, ובטח גם אצל חלק מהדתיים והמסורתיים).
 
ואגב, אני באה מבית שמאוד מעריך מסורת, ושני אחיי עוסקים במקצועם בנושא של זהות יהודית וישראלית. בעיניי- לקבל המלצות מרב בעניין רפואי נראה לא מספיק אחראי. לצום או לא לצום, ואם לצום אז עד כמה ובאיזו מידה- זה עניין רפואי, וצריך להתייעץ עם רופא. כל עניין קבלת היתרים שונים מרבנים כאלו ואחרים לא מדבר אליי.
אין לכן מה לכעוס עליי. זו דרך החשיבה שלי. לכל אחת מותר (עדיין) לחשוב ולהתנהג כפי שהיא מבינה.
היתה פה כבר מישהי שחששה שאם חלילה תאכל ביום כיפור, אז יקרה משהו נורא לעובר. והמחשבה הזו של שכר ועונש היא נוראית נוראית בעיניי.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
חלילה לא לכעוס
22/09/2015 | 09:05
1
45
לגבי ערכים של הסתכלות פנימית וכו, בחברה הדתית מחנכים לערכים כאלה בדיוק. כל השנה צריך לעשות חשבון נפש. אבל ביום כיפור זה בא כחלק מהתפילות. זה נקרא סליחות. והאדם מבקש סליחה מעצמו ומאלוהיו על מליון דברים שחלק מתחברים אליהם וחלק לא.
אם אדם עושה את זה באופן שטחי זה בעיה שלו.
לגבי המלצה מרב, אם את תראי את ההסבר ששלח לי רב ממכון פועה את תהיי בהלם. רואים שיש לו ידע אמיתי בנושא. הוא הסביר לי הרבה יותר טוב מהרופא שלי. סתם שאלתי ליתר ביטחון כי הרופא היה קצת עמום. אבל ברור שאני הייתי הולכת לפי הרופא במקרה שהרב היה מחמיר יותר.
ואם מישהי חוששת שיקרה משהו רע לעובר שלה... זה כי היא בשלב שמבחינתה אפצ'י קטן לא במקום יכול להרוס לה את הפוריות עכשיו לנצח. זה רגשי.... וכולנו היינו שם בצורה זאת או אחרת...
אני לא כועסת
22/09/2015 | 09:13
41
אני לא כועסת על אף אחד, זה ערב יום כיפור זמן לסליחות ולא למריבות ובטח שלא על גבי המחשב ופורום, יש לי אנשים במציאות שאני לא סובלת בפורום אנחנו באות למטרה טובה לחזק ולעודד אחת את השניה.
 
יש כאלה שיום מעביר בהם חרדות ויש כאלה שזה לא עושה להם כלום, רק רציתי לשאול שאלה ויצא לי דיון שלם......
אני בדעה
22/09/2015 | 09:01
40
אני בדעה שלא להתערב בצלחת של השני ואיש באמנתו יחיה. מי שלא דתיה והצום לא חשוב לה והיום הזה לא משפיע עליה שלא תצום ותעשה מה שהיא רוצה וטוב לה, נכון שחונכתי מגיל קטן לכבד את היום הקדוש הזה ולצום בו, אבל מה לעשות שאם הגיל יותר קשה ואני בהריון בסיכון ונמצאת בשמירת הריון וצריכה לחשוב על העובר לפני אז אני חיבת לשתות ולאכול, מי שהצום והיום לא אומר לה שום דבר ובשבילה זה יום שהמדינה משותקת ושקטה וחושבת שזה יום חג לאופנים.....
 
הרעיון של לשתות לאוכל לסרוגין זה למי שחולה קשה בעיקר ושלא יהיה הנאה מן האוכל ושתיה בצום, כי כתוב ועניתם את הנפשותכם.
 
ואגב בעלי משגע אותי עוד לפני שאלתי את הרב שאני יוכל וישתה כרגיל והכין לי משהו לאכול שיהיה לי בצום..... אני בעיקר ישתה כי זה יום חם למורת שאני ישאר הרבה במזגן תאבון גם ככה אין לי במיוחד.
 
גמר חתימה טובה וצום קל ומועיל לכולנו.
 
אסביר את עמדתי...
23/09/2015 | 23:02
47
אני חונכתי בבית חילוני וגם שם צמנו בכיפור. אני מגיל 12 צמה מלבד איזה שנתיים שלוש של מרד נעורים. חחחחח
אני התחזקתי בעיקר מאז הלידה השקטה.
הרופאה שלי אמרה לא לצום כי מים חייבים לשתות הרבה ושאוכל אני יכולה בשיעורין.
התייעצתי עם רב שאמר לי שתיה לשיעורין שזה כל 9 דקות מים, מיץ, יוגורט, מרק ירקות טחון. וכך נהגתי. אומנם לא שתיתי עת 9 דקות אבל יצא לשתות די הרבה ועוד כוס יוגורט וכוס מרק טחון גם כן קצת כל 9 דקות.
ואז זה נחשב לי שצמתי. או משהו בסגנון.
אכלתי ושתיתי המון לפני הצום ואחריו כך שהיו לי מצבורים.
תודה ושאלה על שקיפות עורפית
19/09/2015 | 17:15
6
148
היי בנות,
תודה על התגובות, 
אם זה היה כלכך קל הייתי קופצת כבר מזמן לבדוק שהכל טוב.
אבל אצלי המצב קצת יותר מסובך. אני לא נמצאת בארץ וכל קפיצה כזאת דורשת הפעלה של הביטוח, והשקעה כספית לא קטנה. אז אני נעזרת בכן על מנת להרגע.
יש לי רק שבוע עד השקיפות העורפית וקצת תוכניות באמצע אז אני מקווה איכשהו להעביר את השבוע כמה שיותר מהר. למרות שמתעוררת באמצע הלילה אכולת חרדות ודואגת על כל סימן שנעלם או מופיע.
אם אני כבר כותבת שוב, הייתי שמחה אם תוכלו לפרט לי בדיוק מה אני צריכה לצפות מהבדיקה של השל השקיפות העורפית ומה ההמלצות לגבי התוצאות בישראל. אני נמצאת במדינה שלא מאפשרת הפלות ולכן יש פה השלכות שונות לתוצאות.
סליחה על השאלה-
19/09/2015 | 19:35
5
87
אבל חייבת לשאול- באיזו מדינה את נמצאת שלא מאפשרת הפלות, אלוהים ישמור? מה?- אנחנו בימי הביניים? ואם יש חלילה מום? לא הבנתי את זה. מפחיד.
 
בכל מקרה- נשמע לי באמת בעייתי להיות במקום שבו כל קפיצה הכי קטנה לבדיקת אולטרסאונד פשוטה מצריכה השקעה כספית לא קטנה. לא מקנאה בך.
אין מה שירגיע אותך, פרט ללכת לבדוק ולראות דופק ועובר תואם לשבוע. פשוט אין. שום דבר שנגיד או לא נגיד לא יהיה שווה ערך ללראות את העובר זז, תואם לשבוע ועם דופק. מה גם- שאנחנו באמת לא נביאות ולא יודעות כלום על מה שמתרחש אצלך ברחם. לצערי. הלוואי והייתי יודעת ומסוגלת להרגיע אותך ככה בשלט רחוק.
 
החרדות ברורות לחלוטין, הקימות בלילה, החלומות הסיוטיים- הכל נורמטיבי.
 
מה את צריכה לצפות מהבדיקה?- לא הייתי קוראת לזה כך. הייתי אומרת שאת צריכה לצפות מהרופא/ה למומחיות, לבדיקה יסודית, לנחמדות, לאכפתיות, והלוואי הלוואי- לתוצאות תקינות. זו בדיקת סקר, אליה צריך לצרף גם בדיקת דם. בשקלול עם הגיל, מגיעים לאיזשהו מדד שמדבר על הסיכון לתסמונת דאון ולטריזומיה 18.
אני בטוחה שאת יכולה לקרוא יותר בפירוט לגבי הבדיקה בגוגל.
 
שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
היי
20/09/2015 | 16:44
4
65
היי שירה,
קודם כל תודה על התגובה והתשומת לב הרבה.
אני נמצאת בקוסטה ריקה, שזו מדינה קתולית וכמו הרבה מדינות באמריקה הלטינית ההפלות פה הם מחוץ לחוק.
אני מבינה לגמרי מה את אומרת, שאת לא  מקנאה בי.
אכן קיים חיסרון פה מבחינת הזמינות של הבדיקות. אבל חס וחלילה לא מבחינת האיכות. שירותי הרפואה הפרטית פה ברמה מאוד גבוהה, והציוד בבית החולים הרבה יותר טוב ממה שנתקלים בו בקופת חולים בארץ.
אפילו עברתי פה את ההפלה והגרידה ויחסית למה שקראתי פה בפורום עברתי זאת בקלות יחסית.
אז אכן אני צריכה להתמודד עם זמני המתנה גדולים יחסית. אבל הסביבה פה משרה הרבה רוגע ושלווה ויש יתרונות לזה במיוחד בתחילת הריון חדש אחרי אובדן.
 
מבחינת השקיפות העורפית רציתי לדעת יותר בפירוט על המדדים מהם בארץ ממליצים על המשך בירור כי אני לא בטוחה שפה זה יהיה אותו הדבר כיוון שהתוצאה הסופית לא יכולה להיות המלצה להפלה.
טוב לקרוא שאיכות הבדיקות
21/09/2015 | 01:08
3
40
ואיכות הרפואה גבוהות ושהסביבה משרה רוגע ושלווה. זה בהחלט יתרון.
אני חושבת שהמדדים של השקיפות זהים בכל העולם, לא? ככל שהשקיפות יותר קטנה, זה יותר טוב. הגבול העליון הוא 3 מ"מ. עושים כל מיני שקלולים עם הגיל+בדיקת דם של סקר, ומגיעים לאיזשהו מספר שמראה סטטיסטיקה לתסמונת דאון ולטריזומיה 18.
נגיד 1:10000, 1:2000 וכן הלאה.
לרוב, השקיפות עצמה, גם אם היא לא תקינה בכלל, לא מצדיקה הפסקת הריון, אלא אם רואים מומים. לרוב, צריך לחכות לסקירה המוקדמת או לבדיקת ניפטי כדי לראות בוודאות האם העובר תקין או לא.
אבל בואי נקווה שהכל יהיה בסדר.
 
מה עושה אישה בקוסטה ריקה, שמגלה שברחמה עובר לא תקין? בעל מומים? תסמונת? או צרה אחרת משמעותית? את רוצה לומר לי שהיא לא יכולה לעשות הפסקת הריון? ציינת שזו מדינה קתולית, וזה מתקשר לי לדיון הסוער שהיה פה לפני כמה ימים על תפיסה דתית פרימיטיבית (ובנות- אל תתחילו לסקול אותי באבנים עכשיו. אבל אותי- זה מזעזע).
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
תשובה
21/09/2015 | 21:01
2
35
היי שירה,
אני לא יודעת יותר מידי,
אני מניחה שזה גם משתנה. מי שאין לה כסף לרופאים ובדיקות יקרות כנראה שתקבל עליה את צו הגורל. ובעיר מי שיש לה כסף ולא מאמינה באדיקות כנראה ותסע לארץ אחרת ותבצע הפלה.
זה הבדל תרבותי. ישראל מאוד קיצונית בעניין ההפלות. ואחוזי ההפלות היזומות הן מהגבוהים בעולם.
לדעתי לא כל הסיבות מוצדקות אבל הרפואה מאוד מלחיצה ומכניסה לחרדה לפעמים מטעמי ביטוח ולפעמים בצדק.
לדוגמא בנושא החיך השסוע, או בעניין החרשות. אבל זה באמת בחירה אישית של כל זוג ואני לא שופטת אף אחד.
מאחלת לך שבכלל לא תצטרכי
22/09/2015 | 07:10
1
30
להתעסק עם בעיות מהסוג הזה, ושההריון יהיה תקין.
מנה לא להיכנס לסוגיה המורכבת שהעלית. רק רוצה לומר שב-4 שנים שאני פעילה בשני הפורומים, עוד לא נתקלתי במישהי שעשתה כביכול הפלה מסיבה לא מוצדקת.
אנחנו רוצות (ובצדק) ילדים בריאים (לא מושלמים כי אין דבר כזה- אבל בריאים), שיזכו בתקווה לאיכות חיים טובה ולאושר.
אם אפשר למנוע סבל מיותר- עבור הילד ועבור ההורים והמשפחה- אז אני בעד.
נכון שאי אפשר אף פעם לדעת מה החיים מזמנים, ולצערנו, אסונות ומחלות קשות פוקדים רבים מאיתנו, אך הרצון לשאוף לטוב עבור ילדנו, עוד בהיותם עוברים- הוא הכי מובן לי בעולם. זוהי מבחינתי אחריות ואהבה הורית.
 
ושוב- מקווה עבורך שההריון יהיה תקין, ושבכלל לא תתעסקי עם סוגיות אתיות מורכבות.
תמשיכי לעדכן לגבי מצבך.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
אמן
22/09/2015 | 17:42
17
תודה שירה,
 
אני גם מקווה.
כמו שאמרתי, אני לא שופטת אף אחד רק מרגישה עם עצמי ומכינה את עצמי להתרחשויות שאולי יגיעו ואולי  לא, הלוואי שלא (אחותי הקטנה נולדה עם חיך שסוע, לכן זו מחשבה).
יום שבת השקיפות, מכווננת את עצמי לחשיבה חיובית ביותר:)
 
 
מבטיחה לעדכן.
גמר חתימה טובה
ואשר יגורתי לו בא לי - מעדכנת
19/09/2015 | 09:35
36
252
1
היי, למרות שעשיתי את השקיפות לפני יומיים, לא היו לי כוחות לכתוב כאן. ימיי בפורום ספורים כך או כך.
זו היתה הבדיקה שהכי פחדתי ממנה. זו שבהריון הקודם והיחיד שלי, בישרה את תחילתו של הסוף. קיוויתי שהפעם זה יהיה אחרת. התפללתי. אז מה? לאלוהים היו בשבילי תוכניות אחרות..
השקיפות הייתה נוראית. כמו זו שרואים כשמחפשים תוצאות לא תקינות בעליל ב google.. אחרי 20 דק' מתישות ולא נעימות קבע הרופא שקיפות של 5.5 מ"מ. סיכון של 1:9 לעובר לא תקין (וזה עוד בלי שקלול של הדם ). חשבתי שאני הוזה. ניסיתי להתעורר אבל עוד לא הצלחתי..
השקיפות הכפילה את עצמה מהפגישה האחרונה ואפילו קצת יותר מהכפילה מההריון הקודם (2.6 ).
שני הריונות (מתוך שניים ) עם סיפטומים מאותה משפחה והיד עוד נטויה.
האופציות הן לעשות סיסי שיליה, לחכות לשקיפות מוקדמת מאוד בעוד שבועיים אצל רופא מומחה, לעשות בדיקת דם כמו ניפטי ודומותיה וכמובן להתדפק על דלתו של גנטיקאי בכיר.
כל זאת תו"כ בחילות איומות והקאות לפרקים. קיבלתי זופרן מהרופא אם מישהי מכירה אבל חטפתי רגליים קרות ממה שקראתי עליה באינטרנט. מישהי מכירה ויכולה להמליץ? הסבל הפיזי במצב כזה הוא הרבה יותר בלתי נסבל ואשמח מאוד להיפטר ממנו.
בינתיים אני נוטה לכיוון המתנה. קצת מפחידה אותי בדיקת סיסי השיליה למרות שאני מניחה שזה מאוד סביר שאעשה אותה בהתחשב בסיכון.
אני באמת אובדת עצות ואשמח להמלצות מכן על דרכי פעולה, רופאים, מכונים מומלצים...
לא יודעת מה לעשות עם עצמי. זה דבר אחד להתמודד עם הלחץ והפחד המלווה כל צעד ודבר אחר להתעמת עם פחד שהתממש..
כנראה לא סתם בחרתי את השם מה איתי??
נושמת עמוק...
19/09/2015 | 10:24
2
129
כואב לקרוא את ההודעה שלך, המצוקה ממש קופצת מבין השורות ובצדק .
לא יודעת לתת לך סטטיסטיקות ואחוזים למה הסיכוי שעדיין תקבלו בכל זאת תוצאות טובות וההריון ימשיך תקין או שלא, אבל יכולה להמליץ לך לגבי מה אני הייתי עושה ומה עשיתי כשהייתי במצב דומה (אצלנו בהריון הראשון השקיפות עצמה היתה תקינה, אבל בשקלול עם בדיקת הדם של סקר שליש ראשון שעושים יום או יומיים אחרי כן, הסיכון לדאון עלה ל1:6 !!!).
זה הזמן למעשים, וקשה נורא לפעול מתוך מתח , לחץ וחרדה כ"כ קשים - ממליצה שאם יש בן זוג, הוא אולי יקח את המושכות ויקבע תורים שצריך בדחיפות כעת, או כמו שאני עשיתי בזמנו, כיביתי את המחשבות והרגשות, עברתי לאוטומט ועשיתי הכל טכני, עד שקיבלנו את כל התשובות.
ממליצה כעת - לעשות בדחיפות גם את בדיקת הדם של סקר שליש ראשון שמשלימה את הנתונים של השקיפות העורפית, זה יתן עוד מידע נחוץ.
קובעת תור דחוף ליעוץ גנטי - לא אצל גנטיקאי פרטי מוביל, אלא במכון מוסדר באחד מבתי החולים (תספרי מה המצב ויקבעו לך תור דחוף) ובתום היעוץ הגנטי כשישתפו אותך במה יש לבדוק כעת, לעשות תור דחוף לסיסי שליה.
היות וסיסי שליה היא אכן בדיקה לא פשוטה ואני מאד מבינה ומזדהה עם החשש שלך - מנסיוני אני מאד ממליצה לעשות אותה בתל השומר, אם המרכז רלוונטי לכם. הם מאד מקצועיים שם, יש שני מדקרים בלבד ושניהם המובילים ואת הבדיקה הם עושים יחדיו. את התשובות תקבלו תוך 2-3 שבועות ואז תדעו בוודאות ובלב שלם (עד כמה שניתן) מה המידע הזמין לכם ומה ואיך כדאי לנהוג עם ההריון הנוכחי, האם להמשיכו או להפסיקו.
מנסיוני - כשיודעים בוודאות שמשהו לא תקין, זה מעט מקל על ההחלטה ובעיקר לאורך הזמן על הנפש הסובלת ומונע אולי רגשות אשם בהמשך.
זה גם משמעותי מאד ואולי אפילו יותר, לעתיד לבוא ולהריונות הבאים, ביחוד משום שאת מציינת שזו כבר פעם שניה עם שקיפות מוגברת - יתכן שיהיה ממצא כלשהו שישפיע על הדרך בה תגשו להריון בפעם הבאה (אם אכן יש בעיה גנטית, יתכן שתופנו לIVF + PGD, זה לא קסם , אבל יש זוגות שעבורם זו ממש הדרך הנכונה להריון בריא).
 
אני יודעת כמה קשה לפעול מתוך פחד וחוסר אונים שכזה, ולכן שוב ממליצה מאד לתת למישהו אחר לעשות את התורים והברורים והמלחמות על דחיפות, אם יש כזה (בן זוג, אחות, הורה, חברה טובה ...) ואם לא, מאחלת לך שתמצאי את הכוחות.
 
תודה לך ויקטור. רק היחס לבדו עוזר
19/09/2015 | 10:47
1
90
יש בן זוג בתמונה - בעלי. הוא מאוד משתדל לעזור אבל גם לא מוכן לקבל את ההחלטות הקשות במקומי - איזו בדיקה לעשות, לקחת תרופה או לא. יחד עם זאת דעתו ברורה. מאחר ובהריון הקודם לא מי השפיר ולא הצ'יפ הגנטי מצאו משהו, בעיניו זה סיכון מיותר. אני לא יודעת אם אני מסכימה אבל אין לי כוחות להתנגד. הוא בעד לחכות שבועיים לסקירה ובמידה של מומים לעשות גרידה. אני כן שוקלת לעשות ניפטי.
אנחנו גרים באזור המרכז ואת הגרידא הקודמת + מי השפיר עשיתי בשיבא. תודה רבה על ההמלצה בכל אופן..
אשמח להמלצה לרופא מומחה לסקירה מוקדמת בשבועות מוקדמים. לא בטוחה שאצליח להשתחל לאחירון.
לגבי בעיה גנטית, ivf + ברירת עוברים נשמעת כמו אופציה נפלאה (למרבה האירוניה ) החשש הגדול שלי הוא שלא יודעים מה הרקע הגנטי... עד כה בעלי ואני עברנו בדיקה גנטית מורחבת (בטריה ) ולא נמצאנו נשאים לכלום.. הצעד הבא הוא ככל הנראה ריצוף אשר הינו יקר מאוד, ארוך ועשוי להסתיים ללא תוצאה מיוחלת.
אין לי כוח לכלום. לעבודה, למשפחה, למתי מעט החברים שסיפרתי להם, ולאלה שלא..
תודה לכן כאן. אתם מקור האנרגיה הכמעט בלעדי שלי. תודה..
המלצה למומחה לאולטרסאונד
19/09/2015 | 12:32
73
ד"ר ערן כסיף, בעל מרפאה במגדלי עזריאלי - מומחה לאולטרסאונד ולהריון בסיכון בשיבא ומאד מקצועי ואנושי. קל לקבוע אליו תור בפרטי ומאד מאד מומלץ.

לגבי מי שפיר או סיסי שליה - הבדיקות אכן פולשניות ולכן מלוות בסיכון, אך באחוזים מאד נמוכים (מי שפיר פחות מ1% וסיסי שליה 2%) ועדיין מפחיד ליפול בסטטיסטיקה כמובן (ואני נפלתי בעבר ועדיין עשיתי שוב כי יש מקרים שאין ברירה לצערנו).
החיסרון הוא שהן אכן לא יגלו בעיות ספציפיות בגנום שאינן מתבטאות בחוסר או תוספת של ח. אמינו כמו טעות ושחלוף של ח.אמינו (כמו במקרה של בן זוגי). כדי לאתר בעיה גנטית ספציפית כזו יש ראשית לאתר את הגן הפגוע והמיקום המדויק בו ואז ניתן לחפש את הבעיה הזו בעובר. לשם כך יש להמשיך עם הברור הגנטי המקיף שלכם קודם וזה אכן ארוך ומאד מאד יקר.
בינתיים אני מאמינה שבמקרה שלכם כדאי בכל מקרה לעשות סיסי שליה או מי שפיר ליתר בטחון.
גם אצלנו היו חוסר הסכמות ביני לבין בן זוגי בהתלבטויות דומות ולבסוף החלטנו ברוב הפעמים ללכת עם המחמיר יותר ליתר בטחון.
חייבת לציין שנעזרנו ביועצת זוגית שאני מאמינה שבלעדיה היה לנו קשה הרבה יותר להתגבר על הלבטים ולגשר על החוסר הסכמות, כי הכל כ"כ ריגשי.
מאחלת לכם בשורות טובות.
אני מצטערת לשמוע על תוצאות השקיפות
19/09/2015 | 14:56
75
קודם כל שולחת לך חיבוק גדול והמון המון כוח. כל כך קשה לחטוף את אותה מכה בפעם השניה ברציפות
לגבי רופא מומחה, ממליצה בחום על פרופ׳ ירון צלאל. הייתי יוצרת איתו קשר כבר מחר ומבקשת לקבוע תור. אני מניחה שלא יהיו תורים אבל אם תספרי על תוצאות השקיפות ותבקשי מאוד, אולי הוא יוכל לקבל אותך. הוא רופא מעולה ובן אדם מעולה. 
אצלי צלאל גם עזר לנו לקבוע תורים לרופאים אחרים ולהשיג תור סופר מהיר אצל פרופ׳ שוחט (שנחשב יועץ גנטי מוביל). 
אישית לא הייתי מחכה והייתי עושה בדיקת סיסי שילייה. למרות הסיכון. לא הייתי הולכת על ניפטי כי גם שם התוצאות לא מוחלטות וכרגע הייתי מחפשת רק מה שייתן לי תוצאות וודאיות. 
תחזיקי מעמד
היי
19/09/2015 | 16:04
50
את תצטרכי לעבור ייעוץ גנטי, סיסי שיליה עדיף כי ביצוע מי שפיר נעשה בשבוע מאוחר יותר.
הייתי ממליצה על פיש שנותן תשובה עד 48 שעות על פגמים כמו טריזומיות דאון, וכו והייתי מבקשת לשלוח את התרבית לצ'יפ גנטי...
בדיקת ניפט בעיניי לפחות, פחות אמינה, תצטרכי לקחת בחשבון אם חלילה הניפט לא תצא תקינה בכל זאת תצטרכי לחזור לדיקור, משום זאת בדיקת סקר ולא בדיקה אבחנתית.
לדעתי כרגע בדיקת סיסי שיליה היא האופציה היותר ריאלית...
מקווה שעזרתי במשהו...
מהיכן את בארץ?
 
תודה בנות
19/09/2015 | 18:12
3
66
אני מבינה את ההמלצה על סיסי שיליה ויודעת שמי שפיר מאוחרים יותר. נאמר לי שסיסי שיליה לא מספיקים וחייבים לעשות מי שפיר בכל אופן כי יש סיכוי ליפול רק על תאים של השיליה או של האם ולא על תאי עובר. אני ממש מפחדת לעשות את הבדיקה.. וגם בפעם הקודמת לא מצאו כלום.
לגבי ד"ר כסיף ופרופסור צלאל, תודה רבה. אנסה ליצור איתם קשר בהקדם.
הייתי מטופלת אצל שוחט בהריון הקודם אז אין לי בעיה לקבוע אליו תור דחוף יחסית. רק מקווה שהוא לא בחופש בחגים.
אני כן יודעת שאתחיל לברר על סיסי שיליה מחר על הבוקר just in case.
אוףףף אין לי כוח לכל זה... בא לי להתעורר מהסיוט הזה??
אין הבדל בין סיסי שליה למי שפיר
19/09/2015 | 18:56
2
63
מבחינת יעילות ודיוק התשובה.
ממליצה בחום במקרה שלכם ללכת על סיסי שליה ולקבל תשובה בשבועות הקרובים שתעזור להחליט לגבי ההריון בשלב מוקדם ולא להמתין למי שפיר.
מי שפיר ניתן לבצע רק החל משבוע 16 ובהתחשב בכך שתשובה מקבלים תוך בין 2-4 שבועות ... מגיעים כבר לשבוע מתקדם.
 
ממליצה בחום על תל השומר לבדיקת סיסי שליה וכן ליעוץ גנטי לפניה.
לא ממליצה על יעוץ גנטי בפרטי - מנסיו רע שלנו בעבר ושל זוגות נוספים שהכרתי מהפורומים ולכולנו התפספסו אבחנות קריטיות כך.
ממליצה לעשות במכון גנטי מוסדר בבית חולים בלבד. 
היי ויקטור
19/09/2015 | 20:57
1
51
האמת היא שמי שפיר לעתים נותנים תשובה מדוייקת יותר לגבי מצב כרומוזמלי של העובר מאשר מי שפיר, ממה שאני מכירה מעבודתי לעתים בסיסי שי ל יה יש ממצאים של מוזאיקות למיניהן ואז ממליצים להמתין ולעשות מי שפיר...
אבל שוב כל מקרה לגופו...
כדי לשלול מצב של מוזאיקה
19/09/2015 | 22:22
57
פשוט חוזרים פעמיים על הבדיקה בסיסי שליה (ולדעתי זה כך גם במי שפיר, אבל לא בטוחה.).
הראשונה מבוצעת במיידי מהדגימה שנאספה השניה מבוצעת לאחר גידול של התאים ובדיקתם בשנית.

בכל מקרה, חשוב לשקול הכל... במידה ויש חשד רציני לגבי תקינות ההריון, לדעתי לא כדאי להמתין לשבוע 16 לבדיקת מי שפיר... פיזית ונפשית זה פשוט קשה יותר וזה שיקול משמעותי לא פחות.
דבר נוסף
19/09/2015 | 16:13
73
ליפיץ נחשב לאחד המומחים היותר טובים בארץ בנושא של דיקורים וה ו א עובד בשיבא.
כמו כן יש גם את פרופסור אפלמן שמקבל במדיקל סנטר בהרצליה נחשב לאחד הטובים...
תבקשי בדיקת פיש, זה בהחלט יזרזר את מתן התשובות, צ'יפ גנטי. או ריצוף כמו שכתבת יכולה להיות אופציה לבירור עבורכם בהמשך.
כרגע מה שחשוב הוא לברר מה משמעות הכרומוזומלית של השקיפות ומשם לפעול הלאה...
אוי. כל כך מצטערת לקרוא
19/09/2015 | 19:26
12
68
קראתי גם את כל מה שכתבו לך, וכולן פה כתבו המלצות כל כך מקצועיות.
האם מצאו עוד ממצאים מחשידים בבדיקה?
 
אני שואלת זאת, משום שבאחד ההריונות שלי, השקיפות היתה מעל 2 וחצי, שזה גבולי, אבל הרופאה (מאוד מומלצת- ד"ר אניטה סילבר) ראתה עוד כל מיני דברים שמאוד לא מצאו חן בעיניה, והיא אמרה במפורש שחוששת מאוד לגורל העובר. היא שלחה אותי בדחיפות לניפטי, חיכינו שבועיים, ואז- באותו היום שבו קיבלנו את התוצאות של הנפטי, גם יצא שהיה לנו תור לסקירה המוקדמת (שבוע 15).
בניפטי גילו טריזומיה 18, וגם בסקירה היא ראתה זוועות- מומים בכל איבר אפשרי, מנח כפות ידיים שאופייני לטריזומיה ועוד מומים רבים מאוד בכל האיברים הפנימיים- שגם מאפיינים את הטריזומיה.
שבוע לאחר מכן עברתי גרידה מאוחרת באסף הרופא.
 
בזמנו, הרופאה שלי לא המליצה על סיסי שיליה, אלא על ניפטי. לא יודעת למה.
במקרה שלך, נראה לי שכדאי או ניפטי או סיסי שיליה. אל תחכי למי השפיר. זה עוד המון זמן.
 
בני כמה אתם? אני מנסה להבין האם יש פה משהו שקשור להשפעת הגיל, להמון חוסר מזל או למשהו גנטי.
 
שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
הבנתי. סיסי שיליה, שיבא + קצת תשובות
19/09/2015 | 20:24
11
91
אני מאוד מקווה שיהיה תור בשיבא. אם לא אני אנסה את אסותא, איכילוב ובלינסון.
לגבי ממצאים נוספים - לא. הודגמה עצם אף וזרימת דם תקינה. אבל השקיפות נורא עבה. נורא. זה היה כאילו אני צופה במסך בתוכנית של דיסקברי :(
לגבי הגיל - בעלי ואני בני 31. זה הריון שני שלנו וגם הקודם הסתיים עם גרידה בשבוע 16 בעקבות מומים שנמצאו בסקירה מוקדמת. גם אז היתה שקיפות מעובה אבל הרבה יותר קטנה 2.6. יחד עם זאת בדיקות הדם אז הביאו אותי לסיכון של 1:5 אך מי השפיר והצ'יפ יצאו תקינים לחלוטין.
אני אכן תעלומה. מקווה שפתירה בכל אופן..

ויקטור אשמח שתפרטי קצת על הניסיון הלא מוצלח אצל גנטיקאי פרטי.. דווקא קיבלתי את הרושם שמבחינת ידע ובטח זמני תגובה זו האופציה הכי טובה..?
אוף! למה זה צריך להיות כל כך מסובך?
19/09/2015 | 20:33
6
65
אני כל כך מתוסכלת בשבילך.
נראה לי שצריך יהיה גם הפעם לעשות סקירה מוקדמת+ עוד איזו בדיקה- סיסי שיליה או ניפטי. לא יודעת מה לומר ולהמליץ.
נשמע לי גם שנכון יהיה לעשות יעוץ גנטי נרחב.
מדהים שבפעם הקודמת נמצאו מומים משמעותיים, ובכל זאת מי השפיר והצ'יפ יצאו תקינים. זה מראה שאו שלא היה מדובר במשהו על רקע תסמונתי, או שכן היה- אבל שזה משהו שעדיין לא יודעים לגלות אותו. קורים לצערנו גם מצבים שבהם יש מומים שאינם קשורים לתסמונת כזו או אחרת...
 
לכמה חוזק אתם זקוקים. לחוות אובדני הריון קשים כאלו עוד טרם יש לכם ילדים. ליבי איתכם. מקווה שאתם נמצאים באיזשהו תהליך טיפולי זוגי ו/או אישי.
 
אגב, מה הוסבר לכם? האם השקיפות המאוד עבה מצביעה בהכרח על קיום מומים? האם קיים מצב של בדיקה כה לא תקינה שהיא סתם מקרית, והעובר תקין, או שבהכרח זה אומר פגם משמעותי בעובר?
 
זכורים שלי היטב השבועיים הללו בין השקיפות הלא תקינה לבין הסקירה המוקדמת והגעת התוצאות של הניפטי. סיוט. כלומר, המשכתי לתפקד כרגיל (אין לי ממש ברירות- אני עצמאית, והיו לי שני ילדים...), אבל מבפנים- הייתי כמו מת מהלך. זו כבר היתה ההפלה החמישית שלי ברצף, ומבפנים כבר ידעתי. ידעתי שהעובר לא תקין. רק מלראות את המבט ולשמוע את טון הדיבור של הרופאה כבר הבנתי.
האם קלטת גם את משהו מטון הדיבור והמבט של הרופא/ה שעשו לך את הבדיקה?
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
תודה שירה
19/09/2015 | 21:02
1
60
אנחנו לא בטיפול זוגי האמת אבל אנחנו זוג חזק נורא. אנחנו נשרוד את זה.
אכן סיטואציה לא פשוטה. במיוחד לאור הצל הכבד על היכולת שלנו להביא ילדים לעולם ולהקים משפחה.. קיויתי שלפחות זה לא יקרה, שגם אם תהיה בעיה היא תהיה שונה מהפעם הקודמת.. אני הזויה אני יודעת.

האמת שהרופא היה דיי שקט. לקח את הזמן עם הבדיקה, סובב לחץ הרעיד כדי להגיע למנח המדויק.. גם בפעם הקודמת בסקירה הוא היה שקט. מצד שני לא היו עוד מומים שנמצאו. הוא חיפש אבל מצד שני זה בדרך כלל מוקדם מידי לקבוע.
אני מתכננת לקבוע תור לאחירון/כסיף לסקירה בשבוע 13+6. מקווה שאצליח.
מחר אני אעשה מאמץ להשתחל לתור סיסי שיליה דחוף בשיבא. Wish me luck. לפחות בזה..
אני מאמינה שתשרדו את זה כזוג,
19/09/2015 | 22:39
35
אבל מאוד מאמינה גם בלעבד את הדברים עם אשת מקצוע מתאימה. מצד שני- אני מבינה שלא לכל אחד זה מתאים. כמובן שתעשו מה שנכון וטוב עבורכם.
 
נראה לי שלפחות בעקבות הדיון פה, את בדרך הנכונה מבחינת בדיקת הדברים יותר לעומקם. כרגע, על סמך הנתונים בידייך, את לא יכולה למעשה לעשות כלום מבחינת קבלת ההחלטה לגבי הצורך בהפסקת ההריון, וצריך לעשות את הבדיקות הנוספות שיתנו תמונה שלמה יותר לגבי מצב העובר.
לצערי, הנתונים כרגע לא מצביעים על התקדמות בכיוון של עובר תקין, אבל בוודאי שצריך להמשיך ולברר.
 
אנא עדכני אותנו מה קורה.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
לגבי השקיפות המעובה
19/09/2015 | 21:08
56
על פניו הממצא הזה אינו פתולוגי. הוא לא מעיד על בעיה קונקרטית. אבל.. וזה אבל גדול, ממצא חמור כזה עומד בקורלציה עם מומים חמורים על רקע תסמונות/מומים לבביים ומה לא..
לגבי סיפורי הצלחה - אז יש כמה אגדות אורבניות:) אני לא מכירה אישית אבל הרופא טוען שיש. כולי תקווה שזה המקרה אבל אני לא אופטימית.
לשמחתי הבחילות דעכו קצת. אבל רק קצת..
לגבי המי שפיר והצ׳יפ התקינים
19/09/2015 | 21:33
2
68
לצערי, דווקא החלק הזה לא כזה מוזר. יש די הרבה תסמונות אשר בהם טרם זיהו את כל הגנים שעלולים לגרום לתסמונת ואז מי השפיר נראים תקינים. 
גם אצלנו יש סיפור כזה (במקרה שלנו מדובר במום פתוח בתעלה העצבית) ובעקבות הדרך שעברנו נתקלתי בלא מעט בנות עם סיפורים דומים (חלקן עם אותו מום וחלקן עם מומים אחרים).

ולך, מה איתי, אני כל כך מצטערת. לצערי, בשל העבר שלכם, קשה ממש להאמין שלהריון הזה יהיה סוף טוב. סליחה שאני אומרת את זה. אבל אני לא מאמינה שנטיעת תקוות שווא יכולה לתרום למישהו משהו.
יכולה לתת קרן אור קטנה רק עם הסיפור האישי שלי ושל אחרות. באופן אישי קרוב אני מכירה 5  סיפורים דומים. רקע של הפלות חוזרות עקב נושאים גנטיים שהרפואה עדיין לא למדה לזהות. בכל חמשת המקרים נולד לבסוף ילד בריא לאחר הריון ספונטני. מאחלת לכם שבסוף, בקרוב מאוד, יגיע ההריון התקין לו אתם מחכים
בדיוק כך
19/09/2015 | 22:50
1
53
כבר ציינתי מס' פעמים כי מי שפיר וסיסי שליה וכך גם הצ'יפ הגנטי, אינם יכולים לזהות את כל הכשלים הגנטיים הקיימים (הם מזהים בעיקר חוסר או עודף בגנום) ולכן זה לא מפתיע אם יוצאת תשובה תקינה ובכל זאת מגלים בהמשך תסמונת גנטית.
גם אצלנו זה היה המקרה.
כדי לגלות אם אכן יש תסמונת גנטית יחודית, יש לזהותה קודם במשפחת המקור וברגע שמזהים את הגן ובתוכו את האתר הפגוע ואת השוני המדוייק שממנו נובעת התסמונת - אז ורק אז ניתן להשוות את זה ולבדוק את העובר בסיסי שליה ואו מי שפיר.
אצלנו - רק לאחר שאיתרו את התסמונת של בן זוגי - יכלו לבדוק ולוודא לגבי העובר האם היא עברה או לא... כך למעשה בדיקת סיסי השליה שעשינו בהריון הנוכחי כללה שני חלקים שונים שאף בוצעו בנפרד ע"י מעבדות שונות (גם התשובות בנפרד ובזמנים שונים) הראשונה בדקה את כלל הגנות (הבדיקה הסטנדרטית) ואת שלמותו, השניה בדקה את הגן המסוים החשוד והשוותה את הריצוף שלו בעובר לזה שלי (תקין) ולזה של בן זוגי (תסמונת) ורק אז קיבלנו תשובה סופית וודאית. אילולא היו מצליחים לאתר את הגן המדוייק הגורם לתסמונת אצל בן זוגי (וכפי שספרקית ציינה זה קורה לא מעט, יש המון שלא ידוע עדיין על הגנום), לא היינו יכולים לבדוק העברה לעובר ולוודא שלא עבר והיינו צריכים פשוט להסתמך על הסקירות ולקוות מאד לטוב (כי יש דברים שגם בסקירה עלולים לא לראות) וכן לא היינו יכולים לעשות PGD במידת הצורך והרצון.
תודה על ההסבר המפורט. אין עלייך.
19/09/2015 | 22:52
40

 
אפרט בקצרה
19/09/2015 | 22:42
2
76
ואם תרצי פרטים נוספים אשמח בפרטי...
 
במקרה שלנו, בן זוגי נולד עם מס' בעיות והיה חשד מינקות כי הוא סובל מתסמונת גנטית כלשהיא , אך הוא מעולם לא אובחן (בזמנו זה היה נפוץ לטפל סימפטומטית במה שצריך ולא מעבר). 
לפני שהחלטנו להרות לראשונה, הוא הלך ליעוץ גנטי פרטי אצל מומחה מוביל ומוכר והביא עימו את כל הניירת וההיסטוריה הרפואית. המומחה טען בתוקף שאינו חושד בשום בעיה גנטית וכי אין מה לבדוק יותר לעומק ואף נתן תשובה כזו בכתב.
בהריון הראשון שלנו היה חשש מוגבר מאד לתסמונת דאון בעקבות סקר שליש ראשון גבולי והגענו ליעוץ גנטי באיכילוב, לפני סיסי שליה.
שם עלה חשש מאד מהר לתסמונת גנטית.
משם התחלנו מסכת ארוכה של יעוצים במכון הגנטי עד שהם התכווננו על משפחה של כ20 תסמונות גנטיות ושלחנו דגימות דם לבדיקות במעבדה בחו"ל בעלות מאד גבוהה, שאכן מצאה תסמונת גנטית דומיננטית (עוברת ב50% מהמקרים) ועוד שני ממצאים גנטיים שהביטוי הקליני שלהם אינו ידוע נכון להיום.
 
בהתחלה הרגשתי שהיה לנו מזל רע ונפלנו בסטטיסטיקה הזו גם - שבה רופא אחד פספס בטעות, אבל כמה וכמה בנות בפורומים שנתקלו בסיפור שלי, פנו אליי ושתפו בסיפורים דומים לגבי אותו המומחה הפרטי, לכולן המלצתי על יעוץ גנטי בבית חולים במכון גנטי מסודר ולכולן נמצאו לצערי תסמונות גנטיות שגם אצלן התפספסו.
ולכן אני ממליצה בחום להתקשר או אפילו ללכת ולספר את הסיפור ולבקש תור דחוף, למרות העומס אני מקווה שיענו ויעזרו לכם ובכל מקרה זה ודאי יהיה זריז יותר מלהמתין למי שפיר ויעיל יותר מיעוץ פרטי (גם אם בזמנים זה יהיה נוח פחות).
יש אפשרות לקבל פרטים נוספים?
20/09/2015 | 06:56
1
52
בפרטי? הסיפור הגנטי של המשפחה שלי קצת מורכב. אשמח להבין יותר על התהליך מאחר וגם אנחנו עד כה לא קיבלנו מענה לא מפרטי והאמת גם לא ממכון גנטי.
עניתי בפרטי
20/09/2015 | 16:07
10
במקרים דחופים פשוט אין צורך בפרטי
20/09/2015 | 08:50
46
אני קבעתי תור לייעוץ גנטי בהדסה עין כרם, ביום חמישי אחרי הצהריים ליום ראשון בשמונה בבוקר. הם מאוד מתחשבים כשזה דחוף.
אפילו שלחו אותי על המקום למי שפיר. גם סיסי שלייה עושים באותו מקום.
ממליצה מאוד לנסות שם כי הם גם עושים צ'יפ גנטי בחינם וגם כי יש שם את דוקטור נילי ינאי שהיא מדהימה.
בהצלחה
נ.ב גם לי זה היה רחוק... המרכז יותר קרוב לי. אבל זה שווה את הנסיעה
הי מותק
20/09/2015 | 08:47
2
54
קודם כל צר לי מאוד. כולנו פה מקוות שכל מי שמצטרפת תקבל הפעם תוצאות טובות ומשמחות. וכואב הלב באמת.
קשה לי לענות לך בפן המקצועי... אני מניחה שרק הזמן יגיד. רק מציינת שלחברה שלי היה עובר עם שקיפות נוראית.... והוא נולד בסדר. אז יש טעם לבדוק ולבדוק. ולקוות לטוב.
לגבי הזופרן, יש לי שתי חברות שככה עברו 3 הריונות.. זה קצת מלחיץ אבל זה הציל להן את ההריון... לדעתי עם כל הלחץ מסביב את ממש לא צריכה גם להתייבש ולהרגיש ככ רע. אל תחששי.
ונחכה איתך לתשובות. מחזיקה לך אצבעות.
ניסיתי, בכיתי, התחננתי. אין תור פנוי לסיסי שיליה בכל הארץ
21/09/2015 | 08:42
1
81
היי בנות, תודה רבה על המילים החמות. אין כמותכן..
אתמול עבר על יום לא קל. רדפנו אחרי כל בתי החולים המאפשרים את הבדיקה ויש מעט כאלה ולאף אחד אין תורים.. כיפור+תורים קיימים ואפס ביטולים.
סיוט.
הצלחתי לקבוע תור לאחירון להיום - סקירה מוקדמת (מידי?) אולי יצליח לשפוך אור..
אעדכן בכל אופן.
הפחד הגדול עכשיו הוא להגיע עד שבוע 16 בלי ממצא פתולוגי וליפול בבעיה כרומוזומלית/צ'יפ במי שפיר.
הכל מלווה בפחדים, מכל כיוון אפשרי..
לפחות הודעתי בעבודה וקיבלתי הרבה התחשבות. זה עוזר..
21/09/2015 | 10:43
37
דברי עם אחירון בנוגע לסיסי שיליה. רופאים יכולים לסייע מאוד בהשגת תורים כאלה (בעיקר כשנדמה שאין תורים פנויים). 
עדכני אותנו
אני מכירה מישהי שהיה לה סיכוי של 1:5
21/09/2015 | 17:21
75
ונולד ילד בריא. לא רוצה סתם להעלות לך ציפיות אבל תעשי סיסי שלייה או מי שפיר וסקירה טובה (כסיף, צלאל) ואולי יהיה טוב.
בהצלחה ועדכני אותנו.
סיסי שליה
22/09/2015 | 05:55
8
50
הי. אני עשיתי סיסי שליה לפני 4 חודשים פרטי במדיקל סנטר אצל פרופסור אפלמן שהוא מנהל מחלקה במדיקל והיה מקצועי ומקסים ומרגיע
הוא עשה לי בתחילת שבוע 14
לצערי נאלצתי לאחר מכן לעבור הפסקת הריון כי היה תסמונת דאון אבל הוא קיבל אותי מייד למרות שהיה כבר שבוע מתקדם והיה יום העצמאות
מאחלת לך רק בשורות טובות
אם תרצי אשלח לך את הנייד שלן בפרטי - תכתבי לי
 
מעדכנת - סקירה ראשונה מוקדמת אצל אחירון
23/09/2015 | 23:37
7
77
אז בשני היינו בסקירה מוקדמת (מאוד 12+3 ) אצל אחירון. מסתבר שהשקיפות ירדה מ 5.5 (ממוצע 5 ) לאזור 3 וקצת תוך 4 ימים. בנוסף, הסקירה היתה תקינה לחלוטין וללא ממצאים. גודל העובר היה תקין ובפעם הראשונה בחיי ראיתי איך נראית תוצאת סקירה לא מזוויעה. אני אקדים ואומר שעל אף האלמנט המעודד, אני עוד לא מרגישה הקלה. מאחר ולא הצלחתי להשיג סיסי שיליה אני עדיין מאוד חוששת (למרות שאחירון תפס את ליפיץ בטלפון וניסינו יחד למצוא מקום במדיקל סנטר, הבחורה הנחמדה הבהירה לי שהם לא פותחים את המעבדה בשביל סיסי שיליה ויהיו תורים רק אחרי החג, עמוק בשבוע 14?? ).
אני אציין שגם בהריון הקודם בשבוע 12 דברים נראו תקינים לחלוטין על אף השקיפות (אומנם לא נבדקתי על ידי אחירון, אבל בכל זאת ).

אני ממשיכה לנסות למשוך בכל החוטים האפשריים כדי להשיג מעבדה שתהיה מוכנה להיפתח על אף הבדיקה הלא פופולרית. מה גם שגיליתי שהשיליה שלי קדמית ולכן לצערי הבדיקה תהיה בטנית ולא וגינלית.. אאוצ'. תאחלו לי בהצלחה.
בינתיים אני קובעת תור ביקורת לאחירון לעוד שבועיים (14+3).
מקווה שעד אז יהיו לי תוצאות פיש/תתקבל תמונה ברורה יותר לגבי עתיד ההריון הזה.
אני מצליחה לשרוד כל יום רק כשאני מתעלמת מהאופציה של גרידה מאוחרת..
תודה רבה לכן בנות במיוחד ויקטור, על כל העצות וההכוונה. אתן המלאכיות השומרות שלי. תודה??
חשבתי עליך המון
24/09/2015 | 01:55
35
תודה על העידכון.
מבינה את התחושה, שלמרות שהשקיפות מאד השתפרה ביומיים והסקירה היתה תקינה פרט לכך... אין תחושת הקלה.
כלום עוד לא בטוח ואין לדעת בוודאות מה יהיה ועדיין אני מקווה שימשיך אופטימי ותקין וזה יהיה פס האטה זמני ביותר שתחלפו על פניו ותמשיכו במלוא המרץ.
מקווה ככ עבורכם.
תודה שוב על העידכון ושיהיה בהצלחה עם מציאת מקום שיעשה סיסי שליה (אגב להבנתי זה לא כואב ממש יותר מהבטן, היות ונותנים אלחוש מקומי. דרך הנרתיק לא נותנים כלום וזה רחוק מלהיות נעים. לי אישית זה כאב בכל הפעמים, אבל זה מאד תלוי סף כאב ולדעתי גם קשור ללחץ ומצב נפשי לא מעט).
בהצלחה !
מחזיקה אצבעות להמשך בשורות טובות !
תנסי
24/09/2015 | 07:17
36
הי תנסי את פרופסור אפלמן ישירות לי זה עבד בפעם הקודמת 0522349672
עשה לי בשבוע 14 בטני והיה הכי בטוח בעצמו ובצדק. מאחלת לך תוצאות שונות ממה שלי יצא אז...
עוד דבר
24/09/2015 | 07:24
1
34
עוד דבר. את התשובות לסיסי שליה קיבלתי תוך יומיים. ככה שזה מאוד מהיר
אפלמן בחו"ל לצערי. .. בדקתי לפני כיפור:(
24/09/2015 | 07:51
14
עדכון ממש טוב!
24/09/2015 | 13:30
1
39
אני מבינה למה אין לך הקלה.. אבל בכל זאת, זה נשמע ממש טוב!
מקווה בכל ליבי שבסוף יתברר שהוא בסדר!
אחרי ביקור אצל שוחט - מעדכנת
25/09/2015 | 01:44
44
מרגישה כמו בסיפור שלא נגמר...
היינו היום אצל שוחט. לא הצלחנו להשיג תור קרוב בשום בית חולים וזו הייתה מעין "התפשרות". שוחט לא היה איש בשורות (כהרגלו ) אך אמר לנו כי לדעתו בהריון הקודם יש רקע גנטי + בעיה שליתית וכי הוא לא רואה קשר ברור בין הממצאים בשני ההריונות. לגבי ההריון הנוכחי הוא לא אופטימי (בהריון הקודם הוא כן היה.. ). הוא פחות או יותר שאל אותי אם יש לי כוח להמשיך או לא... הרגשתי כאילו הוא שואל אותי אם אני מזוכיסטית או לא...
המליץ לי בהיעדר סיסי שיליה על בדיקת דם פנורמה (זו הבדיקה שעושים דרכו ) והציע להתייחס לתוצאות חיוביות כקונקרטיות לאור כל הממצאים האחרים. קבעתי תור לשלישי הבא. התור המוקדם ביותר שיביא אותי לתוצאות בשבוע 15+5 :(
בנוגע לשאר המליץ על סקירה החל מ14+×/15. ולהתפלל חזק חזק.

בשורה התחתונה הוא נתן לי סיכוי של 50:50. שגם אם נעבור את הפנורמה, סקירה, מי שפיר + צ'יפ + אקו לב + בדיקה למחלות מסוג נונאן שמייצגות ספקטרום שמקושר לשקיפות מוגברת, יהיה סיכוי גבוה להריון תקין אבל נמוך פי 3.5 מהריון רגיל. כלומר אם בדר"כ הסיכוי הוא של 2% למומים שלא ניתן לגלות טרום לידה, אצלי הוא 7%. לי זה לא אומר כלום. ואני דיי מבינה בתחום. הוא ניסה להבין אם זה good enough או שארצה להפסיק את ההריון.

מה אומר לכן בנות, לא ידעתי איפה לשים את עצמי.. לאחר תחושת ההקלה הרגעית, מרגישה שוב שמפלס המים עולה וכבר לא פשוט לנשום.. אולי אני טועה שאני לא מפסיקה את ההריון הזה מיד?
כל הרופאים שראיתי הציעו לי את האופציה ו"בדקו את המים" בכדי להבין אם אני בכיוון. "כמה סבלנות יש לי" הם קראו לזה..
ובכן, אני לא יודעת.
מצד אחד חשה שאני צריכה משהו מוחשי יותר בידיים. קראתי יותר מידי success stories אמריקאים שמתייחסים לנתון הזה בקצת יותר שלוות נפש, מצד שני אני יודעת שאכעס על עצמי כשהאמת המרה תתגלה במלוא כיעורה ואצטרך לעבור תהליך כואב, מסוכן ומייגע אפילו יותר. לא יודעת מה לעשות.. מרגישה בבחירתה של סופי. וכפי שניתן לראות, גם לא מצליחה לישון.. בשבועיים הקרובים לפחות, אין סימן באופק.

מדינת ישראל ומערכת הבריאות שלה אכזבו אותי עד עמקי נשמתי בכל הקשור לאוזלת היד לספק שירות כל כך קריטי ובסיסי במצבי - סיסי שיליה, ובחרה לסכן אותי ואת בריאותי. אפילו תמורת כסף רב השירות הזה לא מתאפשר. לא הבנתי איך חוסר אונים אמיתי נראה עד היום. מתפללת שאצליח לקבל החלטה נכונה בזמן..

זהו, מיציתי לשפוך את התסכול שלי. מצטערת על ההפכפכות. כל יום עובר לי בהסחות דעת ומפכי נפש לסירוגין..

אני כועסת, מאוכזבת, מפחדת אימים ובעיקר מתוסכלת מאוד.

אין לי מושג איך לסיים אז פשוט אסיים כך.
הלחץ מובן מאוד,
25/09/2015 | 00:21
20
ואין לי אלא לקוות עבורך ולהחזיק אצבעות להמשך תקין וטוב. הלוואי ויתברר שהעובר תקין, ושההריון ימשיך בטוב. ממש מקווה.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
עכשיו גיליתי את הפורום הזה..
18/09/2015 | 14:59
20
197
אחרי שכתבתי בפורום "אובדן הריון".. שני פורומים דומים.. למה שניהם קיימים?
 
בכל מקרה שמחה שמצאתי את הפורום הזה.. גם פה קראתי סיפורים מרגשים ונוגעים ללב.. מקווה שכולכן תזכו להריון שיסתיים בידיים מלאות!!
 
אז הסיפור שלי.. אני עברתי הפלה בשבוע 10 אחרי הריון ראשון. לצערי נפלתי עם הציטוטק האיום והיתה לי הפלה ממושכת שנמשכה כחודש ימים ואני כבר 3 שבועות אחרי..
 
כרגע מנסה שוב להקלט למרות שטרם קיבלתי את המחזור הראשון.. זאת אומרת לא באמת מנסה.. אני ובעלי שוכבים באמת המוןן עכשיו בשביל הכיף :) אחרי חודש של סיוט של דכאון והתנזרות עקב הדימום.. אז אני מקווה שיביא להריון תקין אפילו שההמלצה היא לחכות לוסת..
 
בכל מקרה רציתי לשאול מה דעתכן על צום יום הכיפורים? האם אתן צמות ולמה כן או לא?

אני מגיל 12 צמה וקראתי שלא טוב לצום בהריון ועכשיו החשש שלי שיש סיכוי (אפילו קלוש..) שנקלטתי וזה מפחיד שאצום אם אני בהריון.. מצד שני, אם יקרה משהו אני אולי אאשים את עצמי שזה בגלל שלא צמתי.. 
ואין לי זמן לעשות בדיקת בטא.. קניתי בדיקת הריון ואעשה אותה ביום של הצום אבל לוקח זמן מרגע ההפריה עד שרואים את זה בבדיקה..
 
בקיצור סתם מחשבות דפוקות.. רציתי לשאול אם מישהי מזדהה עם המחשבות הללו? 
שני הפורומים דרושים,
18/09/2015 | 15:25
8
103
משום שבפורום אובדן הריון כותבות ומתייעצות בנות שעברו אובדן הריון.
הפורום הזה נועד לנשים שהן בהריון ושחוו אובדן הריון קודם, וזקוקות להכלה ולתמיכה ולקבלת מידע חשוב.
מקווה שאכן בקרוב תצטרפי לפורום ותספרי לנו בשורות טובות על הריון תקין.
 
לגבי הצום- לא צמתי מעולם. זה לא מדבר אליי.
אני לא אדם מאמין באלוהים. לא מאמינה גם בשכר ועונש...
ואת המחשבה שאם לא תצומי ובמקרה תהיי בהריון, וחס וחלילה תהיה שוב הפלה- זה כאילו יהיה בגלל שלא צמת- תעיפי את המחשבה הזו ממך והלאה. מחשבה לא בריאה, ואף מזיקה- כאילו יש לך שליטה על תקינות ההריון או לא.
שוב- זה עניין של אמונה. כפי שכתבתי- לא מאמינה בשכר ועונש.
 
לגבי השאלה הרפואית- לא מספיק בקיאה בשביל לענות לך. אם יש לך מייל של הרופא/ה שלך, הייתי ממליצה לך לשלוח שאלה בעניין.
 
שיהיה בהצלחה!

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
ברמת העיקרון לא מאמינה
18/09/2015 | 15:39
7
90
במחשבה הזאת שהעלתי (שאם יקרה משהו אאשים את עצמי שלא צמתי..) אבל את יודעת איך זה כשקורה משהו רע ומחפשים סיבות ואז עולות לראש מחשבות לא רציונליות..
 
נראה לי שלא אצום.. אבל אני עוד לא בטוחה ..
בטח שמכירה את זה-
18/09/2015 | 15:43
6
64
אני אפילו הגעתי למצבים שבהם בהריון האחרון שהיה לי (שהסתיים בטוב), פתאום נכנסה בי מחשבה מטורפת שאולי בגלל שצעקתי באותו יום על הילדים שלי (מה לעשות? אני אמא נורמאלית שצועקת מדי פעם...), יקרה משהו בהריון הנוכחי חס וחלילה...כל מיני דברים אוויליים, ובעיקר לא בריאים.
כמובן שהעפתי את המחשבה הזו מיד לאחר שעלתה במוחי.
כך שאני ממש מבינה אותך.
אז תעשי כמו שאני עשיתי- תעיפי את המחשבה הלא טובה הזו, הלא יעילה והלא בריאה מהראש כמה שיותר מהר.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
העפתי :)
18/09/2015 | 15:50
5
52
תודה!
הי!
18/09/2015 | 16:07
4
45
טוב שהצטרפת! מקווה שבקרוב תוכלי לבשר לנו על הריון חדש.. ושיחד ידפוק לנו הלב לפני כל בדיקה וגם נשמח בשבילך.
עקרונית צום לא אמור להפריע להריון. משום מה הצומות יום כיפור שעברתי בהריון תמיד היו לי הכי קלים (אולי עניין של מוטיבציה והכנה נפשית)
חוץ מאשר במצב של הריון בסיכון, אין סיבה לא לצום... אז זה כבר לגמרי תלוי בך.
אפילו אני שאני בחודש שביעי ויש לי סכרת קלה, לא קיבלתי פטור... הרופא אמר לי לשתות בשיעורים מיץ אם יהיה לי קשה. אני מתכננת לשכב כל היום במיטה ומהצהריים להתחיל לשתות.
בהצלחה. ומה שלא תחליטי, אל תחשבי על הפלות או דברים לא נעימים אחרים.
תודה!! קשה לי לצום בהריון
18/09/2015 | 16:18
3
56
אחרי שקראתי את הכתבה הזאת בשנה שעברה..
 
 
מדובר בנשים ממש בסוף ההריון
18/09/2015 | 16:24
1
62
או נשים שיש להן צירי אמת בחודשים מוקדמים יותר.
יש לי חברות שמשום מה סוחבות עד שבוע 42.. ומה שהן לא מנסות שום דבר לא עוזר לזירוז.. ומצד שני אישה בחודש שמיני יכולה ללדת פתאום בגלל צום.
בגלל זה אישה צריכה להיות מודעת למה שקורה לה, ולא להיות גיבורה אלא חכמה. ולאכול ולשתות אם משהו אפילו קצת מרגיש לא בסדר...
בכל מקרה זה תלוי עד כמה הצום חשוב לך. אבל שתדעי שגם אם את בהריון (הלוואי) התינוק עדיין לא מחובר אלייך בחבל הטבור אלא ניזון משק החלמון ולכן לא ממש משנה אם תאכלי או לא....
תודה על הסיפא
18/09/2015 | 16:27
41
 
האמת שלא ידעתי את זה.. מאיזה שבוע העובר מחובר בחבל הטבור?
הכתבה מפרטת יפה מצבים שונים
20/09/2015 | 12:29
25
לפני כמה שנים הייתי בחודש שמיני ביום כיפור.
עניתי להגדרה של "אישה בריאה וחשה בטוב"
החשש בצום הוא מהתייבשות שעלולה לגרום ללידה מוקדמת אז אם מתכונינים טוב לצום זה לא צריך להפריע.
הכנתי את עצמי לצום - במשך יומיים לפני הצום שתיתי בין 2 ל3 ליטר מים כל יום ובצום עצמו נחתי במיטה כל היום. גם יום למחרת נחתי יותר כדי לחזור לכוחות שלי והכל עבר חלק..
עכשיו אני בשלב של לנסות להכנס להריון, אני לא חושבת שצום של יום אחד עלול להפריע. - כמובן להתכונן אלין כראוי מבחינת נוזלים.
היי. לגביי הצום
18/09/2015 | 17:25
1
64
אני בהריון בסיכון בגלל ההריון הקודם שהסתיים בלידה שקטה בשבוע 23 בעקבות ירידת מים. הרופאה של ההריון בסיכון ורופאה חברה אמרו לא לצום.
התייעצות עם רב והוא אמר לי לשתות לשיעורין כל 9 דקות. שזה לשתות מחצית מכמות המים שנכנסת לפה. באותו אופן אני יכולה לשתות מרק ירקות טחון.
אמר שאם יהיה קשה לשתות לשיעורין כל 4 או 2 דקות. כמובן שכל מקרה לגופו.
אגב. בהריון של ביתי היקרה שנולדה בשבוע 40 צמתי וכלל לא ידעתי שאני בהריון.
19/09/2015 | 12:38
38
תודה!
 
אם אחליט לא לצום, פשוט אשתה ואוכל ממש במשורה ...
חייבת לשתף בנושא הצום-
20/09/2015 | 11:37
6
79
כל חיי צמתי , כמו שרשמת את - מגיל 12 שאני צמה.
אני מאוד מאמינה בכל מה שקשור למסורת, פחות בקטע הדתי לסיבת הצום.
לדעתי זה חשוב לצום ואפילו כמו שנהוג בצאת יום כיפור אפילו נתחיל להקים סוכה בביתנו החדש :)
השנה , בפעם הראשונה שאני לא מתכוונת לצום, לא משנה מה רופאים או רבנים יגידו.
אמנם אני לא אפתח ארוחות ואחמם דברים במכשירי חשמל, אבל אם ארגיש רעב אני כן אעשה פרוסה קטנה או אוכל עוגיה (בימי כיפור פסיכלוגית הייתי מרגישה רעב רק לקראת צאת הצום) וכמובן שאני לא מתכוונת להפסיק לשתות מים. אפילו לא לשנייה.
אני מעדיפה לא לקחת סיכון בשום דבר שקשור להריון הנוכחי ובטח שלא לפני בדיקת האולטראסאונד הראשונה...
תודה על השיתוף!!
20/09/2015 | 21:05
26
ומבינה אותך לגמרי... הייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר
תודה על השיתוף!!
20/09/2015 | 21:05
9
ומבינה אותך לגמרי... הייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר
תודה על השיתוף!!
20/09/2015 | 21:05
3
ומבינה אותך לגמרי... הייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר
תודה על השיתוף!!
20/09/2015 | 21:05
2
ומבינה אותך לגמרי... הייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר
תודה על השיתוף!!
20/09/2015 | 21:05
4
ומבינה אותך לגמרי... הייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר
תודה על השיתוף!!
20/09/2015 | 21:05
7
ומבינה אותך לגמרי... הייתי נוהגת בדיוק אותו הדבר
מכירה
20/09/2015 | 14:28
1
47
אני מכירה משהי שילדה בשבוע 39 פלוס מינוס ואמרה שזה בגלל הצום...... ופעם אמרתי במצאי הצום או יום אחרי מזל טוב לבן שלה והוא התפדח...... האמת שאני מכירה כמה שנולדו ביום כיפור אבל זה היה התאריך שלהם פחות או יותר וכל שנה אני צוחקת עם הבן דוד שלי מה קורה עם העוגת יום הולדת שלו.....
 
העיקר הבריאות
דרך אגב
20/09/2015 | 14:46
42
בשבוע 39 אין בעיה לצום בכלל כי אין שום בעיה ללדת. ואם אישה כבר יולדת אז היא אוכלת רגיל לגמרי :)
משהו קטן שהיה לי היום
17/09/2015 | 14:40
30
182
היום הייתי אצל רופא נשים חדש ישן שבאתי לקבל ממנו חוות דעת לגבי הסכרת וגם שיעשה לי הערכת משקל.
בקיצור, כשחיכיתי בתור יצא לי לדבר עם מישהי שחיכתה איתי. פטפטנו ושאלתי אותה באיזה שבוע היא. והיא אמרה לי שהיא לא עושה את כל הבדיקות כמו שקיפות עורפית, סקירה ראשונה חלבון עוברי וכאלה...
אמרתי לה שלי גילו בסקירה ראשונה משהו ממש חמור ואני לא מבינה איך אפשר לדלג על הבדיקות האלה...
מיותר לציין שהיא היתה דתייה.. מאוד.. גם אני דתייה אבל לא מבינה איך זה קשור. מבחינתה אין סיכוי שהיא תעשה הפלה. אולי כי היא לא מבינה שיש מקרים שזה לא או תסמונת דאון או הפלה אלא תסמונות יותר חמורות.
היא אמרה לי, ולא היה סיכוי לעובר? אמרתי שלא. אז היא אמרה, אז הוא היה נופל טבעי....
וחשבתי לעצמי, אשכרה יש כאלה שלא מעניין אותן כלום. לא דואגות משום דבר? זה אמיתי? אני חלילה לא מאחלת לה שיקרה לה משהו כזה. אבל הזוי בעיני שמבחינתה זה בסדר שעובר בחודש שמיני או תשיעי "ייפול טבעי"... כמו עולם מקביל
לדעתי יש כאן גם שילוב של אותה התמימות שאנחנו איבדנו
17/09/2015 | 15:05
16
92
מצד אחד גם אני הייתי כזאת - בהריונות הקודמים לא עשיתי את כל הבדיקות הנ"ל רק סקירה מאוחרת מורחבת. ולא היו לי דאגות (התמימות, אוי התמימות שאבדה)
בעקרון מבחינה הלכתית מותר להפיל במקרה שהמומים הם כאלה שהעובר הוא לא בר חיות. אם העובר בר חיות (גם אם מדובר במומים קשים מאד לא עלינו ולא על אף אחד) אז זה הרבה הרבה יותר מסובך עד בלתי אפשרי לפי חלק מהדעות. 
אז אם נוסיף לזה את התמימות המבורכת (שאולי היתה גם לנו לפני האובדן הראשון) אז אפשר להבין שאין טעם בשבילה לעשות את רוב הבדיקות המוקדמות האלה... 
את הסקירה המורחבת כן עשיתי כי אפשר לגלות בה כל מני דברים שבהתערבות מוקדמת אחרי הלידה יכולים להציל הרבה את המצב של התינוק/ת ולכן זה מאד חשוב בעיני.
מה יהיה בהריון הבא שיגיע בעז"ה? לא יודעת... קודם שיגיע אח"כ נחשוב..
בעיני זאת לא תמימות...
17/09/2015 | 15:52
15
68
זה ממש חוסר אחריות.. אני לא לגמרי מבינה. אני בחיים לא הייתי ככה. תמיד בדקתי הכל הכל.
ואני לא בטוחה שלפי ההלכה מותר להפיל רק עובר לא בר חיים. יש הרבה מאוד דתיות שמפילות עם אישור של רב על מומים שאפשר לחיות איתם.
את באמת רוצה לשמוע מה אני חושבת?-
17/09/2015 | 16:33
14
95
אני חושבת שזו לא סתם חוסר אחריות, אלא פשוט פרימיטיביות. סליחה אם חלילה אני פוגעת פה במישהי. אבל נורא קל לומר: "מה שאלוהים נותן, זה מה שיהיה"- הרי בגלל זה הן לא עושות בדיקות. אבל אחר כך להתרוצץ עם התינוק בין בתי חולים, להעביר אותו ניתוחים אין סופיים, לסעוד ילד עם פיגור קשה...את זה אלוהים גם רוצה? לא יודעת. לא דיברתי איתו מעולם.
מכירה כמה בנות מאוד דתיות, שהן באות ממקצועות הסיעוד והריפוי בעיסוק (כלומר- בנות מאוד משכילות, שגם למדו ויודעות דבר אחד או שניים על כל הסיכונים), שאינן עושות בדיקות בהריון. אני יכולה להתפוצץ מזה, אבל סותמת את הפה. אם היו שואלות אותי מה דעתי, הייתי כמובן ממליצה להן כן לעשות. אבל הן לא שואלות אותי, אלא רק מספרות לי. אז אני סותמת. ובפנים- מתפוצצת.
מקווה עבורן שהסטטיסטיקה של הטריזומיות והמומים תדלג עליהן,  והן יהיו עוד הרבה פעמים בהריון, כך שהן צריכות להתפלל חזק חזק שלא יקרה כלום....
אני משתגעת מהגישה הזו.
 
דוגמא ששמעתי מטכנאית אולטראסאונד
17/09/2015 | 16:58
1
95
כשעשיתי את השקיפות עורפית, הטכנאית סיפרה לי שבאה אליה אישה חרדית מפלג קיצוני שלעולם לא בודקים כלום בהריון, אבל היא באה בשבוע 32 למעקב גדילה. בסוד.
הטכנאית גילתה שיש לתינוק תסמונת דאון. וזה כשהאישה בת 20 עם תינוק נוסף בבית.
כמובן שהיה מאוחר מדי לעשות משהו.
בהריון הבא היא שוב באה בשבוע כזה, והטכנאית גילתה גם תסמונת דאון וגם שהתינוק מאוד חולה (זה הרבה פעמים מגיע יחד עם התסמונת)
אחרי זה, האישה קיבלה היתר מהרב שבפעמים הבאות הם יעשו תהליך של בחירת העובר.
אני לא שופטת את האישה הזאת, להיפך היא אמיצה כי היא הלכה למרות לחץ חברתי קהילתי מאוד גדול. אבל עצוב לי שבחירות כאלה נעשות לא בצורה אישית.
תחשבו שהיום היא מגדלת לפחות 3 ילדים צמודים כששניים מהם עם תסמונת דאון ואחד ממש חולה. נורא בעיני.
וכן, אני יודעת מה זה כשיש במשפחה ילד לא "רגיל" יש לי אח שבגיל 3 עבר ניתוח בראש וזה השאיר פגיעה מסוימת. וזה היה כרוך בניתוחים ובהרבה בלאגן. זה לא משהו שיכלו לדעת מראש. אני חלילה לא אומרת שהיה עדיף אילו לא נולד, אבל אם היה אולטראסאונד בזמנו היו אולי עושים משהו בשלב מוקדם של החיים שלו.
הבדיקות האלו חשובות מאוד מאוד.
אני אישית "הצלחתי" לעבור גרידה ולא לידה כי תפסנו את זה מוקדם.
סיפור מזעזע...אין לי מה לומר.
18/09/2015 | 04:19
52

 
בעיני זאת גישה לגיטימית בדיוק כמו הגישה של הבדיקות
17/09/2015 | 20:31
11
68
מדוע הגישה השניה כל כך מפריעה לך? הגישה שאומרת שאין בדיקות עד שהתינוק נולד?
היא לא שופטת את הגישה שלך - הגישה של הבדיקות... היא באה ממקום ערכי שונה.
בעיני, אם בכל מקרה הפלה אינה באה בחשבון אז יתכן ובאמת זה עדיף להנות מהריון חסר דאגות באופן יחסי ולא להיות חרדה באופן תמידי למה שיקרה לאחר שיוולד התינוק.
בכל מקרה להורים יש זכות לבחור בגישה כזאת.
 
בעיני יש משהו מאוד אמיץ בהתמודדות עם תינוק שיש לו פיגור שיכלי או גופני כלשהו. זאת קבלה של האחר בצורה הכי טהורה שלה.
גם אם התינוק יחיה רק שנה אחת - האם אפשר לומר שעדיף שלא היה נולד? אני לא ממש במקום לשפוט... ואני לא חושבת שמנקודת המבט של הילד אפשר לומר שלא - אנחנו מעולם לא היינו במקום הזה.
 
בכלל אני חושבת שצריך כמה שיותר לקבל את האחר ולהעריך גישות שונות גם אם אנחנו בוחרים אחרת.
נישאר בחוסר ההסכמה, כנראה-
18/09/2015 | 04:29
10
48
הגישה הזו לא באה ממקום של קידמה ושל קבלת האחר, אלא של חוסר רצון לחיות במאה ה-21, וזה בא לידי ביטוי בעוד מיליון סוגיות (שלא ניכנס אליהן פה).
בגישה הזו אין שום חשיבה על בריאות המשפחה, בריאותה הנפשית של האישה או של כל בן משפחה אחר, כגון אחים, אבא ועוד.
לא רק שזה לא אמיץ מבחינתי, אלא טיפשי.
זה שבמהלך החיים עלולות להיות כל מיני סוגי טרגדיות, זה משהו אחר, ועם זה אין לנו ברירה אלא להתמודד.
אבל אם אפשר למנוע טרגדיות- אז בעיניי זה עדיף.
בפעם ההיא שהיתה אצל העובר שברחמי טריזומיה 18, זה היה מזעזע לחשוב שהעובר היה יכול להיות אצלי ברחם עד חודש תשיעי, למות ברחם, או לחיות שנה- שנה של עינויים לכולנו. אלוהים אדירים! איפה החשיבה על בריאותה הנפשית של האישה? של בני המשפחה האחרים?
מה היה יוצא טוב מהטרגדיה הזו? נורא ואיום. נורא ואיום.
 
זכות כל אחת על גופה ועל העובר שהיא נושאת. הבעיה היא שבמגזרים המסויימים שאנחנו מדברות עליהם, זו לא ממש בחירתה של האישה. היא חונכה לדרך מסוימת, וגורמים זרים (גבריים) מכתיבים לה כיצד לנהוג, ופה נעותה עיקר הבעיה. (ושוב- סליחה על התפרצות הפמיניזם שלי...).
 
לא היה שום דבר אמיץ מבחינתי בלהביא יצור כה פגום לעולם (במקרה שלי של הטריזומיה), שרוב הסיכויים גם שלא היה שורד את ההריון.
בעיניי, זו ממש בורות לא לעשות את הבדיקות. בורות ופרימיטיביות, ושיא השוביניזם.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

 
זהירות - חפירה...
18/09/2015 | 09:18
1
65
ראשית כל, רק כדי להבהיר, אני עצמי הייתי עושה במצבך *בדיוק* את אותה בחירה כמוך. אני לרגע לא רוצה להשמע כאילו אני שופטת מישהי על בחירה נוראית כזאת. אבל -
 
את מביעה פה עמדה מאוד מאוד שיפוטית.
ראשית את מתימרת לדעת בודאות מוחלטת את המוטיבציה של נשים שלא יעשו הפלה בכלל. יתכן שאת צודקת בחלק מהמקרים, אבל בהחלט לא בכולם.
אם יש דבר אחד שהבנתי מהניסיון של האמהות עד כה זה שהתחלת החיים זהו דבר מאוד לא מוגדר... כשאת בהריון את מרגישה את תנועות העובר, את יכולה לראות אותו באולטרה-סאונד, והחל משלב מסויים הוא בר חיות... אז במובן מסויים - יש לו חיים. מצד שני, כשתינוק נולד, בהרבה מובנים הוא עוד עובר ולא ממש "שם" (אם את מבינה למה אני מתכוונת). כלומר, עוד אין "מישהו" מאחורי העיניים. הוא עוד לא מגיב לסביבה, עוד אין שום אינטראקציה אפילו במבט -- אז במובן מסויים, עובר אינו "בן-אדם" עדיין... ומתי מתרחש המעבר הזה? אין לי תשובה לשאלה הזאת.
אבל ליהדות יש תשובה. עובר הוא "אדם" ברגע שהוא נולד, לא לפני. אם נגזר על העובר למות ברחם, וגם אם בחודש שמיני, ע"פ היהדות לא יושבים שבעה ולא מתאבלים.. הוא עוד לא אדם ממש אלא משול נניח לביצית או זרע שלא הופרו. אז אם אישה מסיבותיה שלה, מחליטה לא לדעת והעובר מת בריחמה, זה באמת מאוד קשה - אולם מישהו יכול לומר אם זה יותר קשה מאשר אילו היתה יודעת כמוך מראש את כל הבעיות, והיתה עושה החלטה אקטיבית בנושא? אולי מבחינתה, ברגע שהבחירה אינה בידיה אלא בידי שמיים, אז זה מוריד ממנה את העול של הלבטים והאשמה... ככה זה וזהו. ויש בזה משהו מאוד משחרר.
 
את כתבת: "... או לחיות שנה- שנה של עינויים לכולנו. אלוהים אדירים! איפה החשיבה על בריאותה הנפשית של האישה? של בני המשפחה האחרים?
מה היה יוצא טוב מהטרגדיה הזו? נורא ואיום. נורא ואיום."
ואני מקצינה ומחזירה אליך את הכדור - כשמאמצים חתול או כלב אז יודעים מראש שהוא ימות לאחר מספר שנים ולעיתים זה קורה הרבה יותר מהר, אז למה לאמץ?
ואת הילדים שלנו אנחנו מביאים לעולם מר ואכזר. אם סורית שיולדת - בשביל מה היא יולדת? כדי שבנה ימות בהפצצה? או מקליע? או שיטבע למוות על חופי אירופה?
אולי עדיף שלא יוולדו בכלל?
 
יש לי מכרה שהתינוקת שלה מתה בגיל 7 חודשים. אני לא מכירה אותה מספיק כדי לדעת עד כמה הם ידעו מראש שהתינוקת תהיה חולה, אבל מדברים שאמרה, הם ידעו משהו. רק בשביל הקונטקסט היא אישה חילונית עובדת. לא מישהי שהייתה נותנת לתכתיבים להחליט עבורה מה לעשות. אבל מי אני שאגיד לה שהבחירה שלה היתה אנוכית, או חסרת אחריות או טיפשית? התינוקת הזאת, בזמן שהיא חיה, היתה אהובה והביאה גם אור ושמחה, והיא זכורה אצל משפחתה באהבה רבה... הבנות שנולדו אחריה זוכרות ומזכירות אותה. והמשפחה, למרות הטרגדיה, מאוחדת ומאושרת.
צריך במקרים כאלו לשים את השיפוטיות בצד כי אין כאן אמת מוחלטת.
קראתי בעיון, אבל אני מודה
18/09/2015 | 15:40
40
שמסובך לי מדי וארוך לי מדי להתפלסף על זה דרך המחשב...
בגדול- בואי נסכים שלא נסכים (כפי שאני אומרת לעיתים לבעלי בעת ויכוח...), כי לא שיכנעת אותי, ואני לא אשכנע אותך.
כל אחת צריכה לבחור על גופה ועל עוברה. הבעיה היא שבמגזרים מסויימים- לא ניתנת זכות הבחירה. ועל כך אני מלינה.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
אבל בבדיקות עצמן גם יש סיכון לא?
18/09/2015 | 15:13
3
51
לא תמיד הן לא עוברות את הבדיקה בגלל אמונה עיוורת, לפעמים זה בגלל שלא רוצים לקחת סיכונים לא?
 
אם לי זה יקרה, ומקווה מאד שלא, אני לא שוללת על הסף שלא אעבור את הבדיקות רק בגלל שלא ארצה לסכן עוד יותר את העובר..  (ואני ממש לא אדם דתי או באה ממשפחה דתיה.. למען האמת נראה לי שהסביבה תלחץ עליי כן לעבור..)
מה פתאום מסכנות?????-
18/09/2015 | 15:18
2
47
אף בדיקה לא מסכנת כלום.
היחידה שמסכנת זו בדיקת מי השפיר.
כל השאר- לא מסכנות בשום כלום. ממש ממש לא.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
אוקיי.. אם ככה אז זה באמת לא מובן למה לא לעבור אותן
18/09/2015 | 15:37
14
נכון. רק מי שפיר
18/09/2015 | 16:09
36
ואני חייבת להגיד, שזאת ממילא בדיקה שלא עושים סתם. וכל אחת צריכה לבחור אם לקחת את הסיכון.
אני לא שוללת שאם אני אהיה בהריון מעל גיל 35 אני לא אעשה אותה.. יש סיכוי גדול שכן.
מכיון שהתפתח פה דיון בנושא - אוסיף
20/09/2015 | 12:09
3
43
 מהזוית שלי. 
שירה - אני מסכימה עם חלק מהדברים שלך (החלק של למנוע טרגדיות אם אפשר) אבל משפט אחד ממש הפריע לי - "אין שום חשיבה על בריאות המשפחה, בריאותה הנפשית של האישה או של כל בן משפחה אחר, כגון אחים, אבא ועוד." 
או שאת פשוט לא מכירה את המגזר מקרוב או שאת מכירה חלק מצומצם מאד ומשליכה ממנו על הכלל. 
יש דגש חזק מאד על שמירה על הבריאות - הפיזית והנפשית. את בטח מכירה את הפסוק "ונשמרתם לנפשותיכם" זה מתבטא בכל התחומים. והמודעות רק הולכת וגוברת..
יש בחירה אישית ויש הרבה אחריות.
את מציגה את זה כאילו "זו לא ממש בחירתה של האישה. היא חונכה לדרך מסוימת, וגורמים זרים (גבריים) מכתיבים לה כיצד לנהוג" אולי כאן נעוצה הטעות שלך - האישה בוחרת לחיות עפ"י התורה, בוחרת לחיות עפ"י ההלכה, אין כאן "גורמים זרים" שמכתיבים לי כיצד לנהוג. יש רצון שלי לחיות עפ"י ההלכה כשחלק מהעניין זה שבתחומים האפורים יש לנו את הרב שפוסק בהתאם לנתונים האישיים והספציפיים.
למעשה כל הורה מחנך את ילדיו בדרכו וכשהילדים גדלים בדר"כ חלק מההתבגרות וחיפוש הזהות כרוך במעין "בחירה מחדש"  - או של הדרך שבה חונכת או של דרך חדשה או שילובים והתאמות אישיות וכו' (כמו שראית למטה, ירוק מנטה למשל בחרה לא לחיות כך למרות שחונכה לכך בילדותה) 
אני כחרדית בכל אופן בחרתי להשתתף כאן בפורום כנראה מהסיבה שרוב הנשים פה משתתפות בו - כי חוויתי אובדני הריון, ואני מחכה מאד להריון נוסף, אני מוצאת פה מקום של תמיכה ושיתוף והבנה שכנראה לא אמצא אצל מי שלא היתה שם... 
אני מקווה שאני רצויה פה גם מבחינתך ושארגיש נח להשתתף בלי לחשוש מתגובות שיפוטיות.
וורד 
בודאי שאת רצויה פה!!
20/09/2015 | 12:32
2
31
גם לי הפריעו מאוד הקצף וחימה שעלו מחלק מהתגובות פה.
יהיה יפה לנו לקבל עמדות ודעות אחרות, במיוחד בתור פורום כל כך מקשיב ותומך.
ואהבת לרעך כמוך.
(ואת זה אני אומרת בתור חילונית גאה).
תודה
20/09/2015 | 12:43
10
כל אחת רצויה פה-
20/09/2015 | 12:56
31
ואתן פשוט יכולות לדלג על הדברים שאני כותבת. זה ממש בסדר גמור.
לא צריך להסכים תמיד:)
 
יותר מקשה לי להבין את זה...
17/09/2015 | 18:30
68
אני חושבת שאם אלוהים לא היה רוצה שנדע את הדברים האלה אז הוא לא היה מאפשר את גילוי הבדיקות האלה.
לדעתי הן מאוד מאוד חשובות. מכל מיני סיבות ואפילו הרבנים של פועה לדוגמא מאוד בעד הבדיקות האלה ואפילו בעד בדיקת ניפט. במקרים מסויימים כאשר נשקפת סכנה אמיתית לחיי העובר רבנים בהחלט מאפשרים הפסקות הריון.
אני גם נתקלתי שמישהי כזאת כשהייתי במיון שאמרה שהיא עושה רק סקירה אחת וזאת כדי לדעת את מין העובר. הדבר הכי פחות משמעותי. הייתה לי מחשבה לא לעשות בדיקות בהריון הזה. לא בגלל שאני בנאדם מאמין מאוד אלא בגלל שלא היה לי כח לחששות האלה. כמובן שבסוף עשיתי הכל ויותר. ועדיין עושה...
יש נשים שלא יפסיקו הריון בשום מצב
17/09/2015 | 22:40
6
65
חלקן חושבות שזה מייתר את הבדיקות. זכותן. 
אני חושבת שזו טעות לא לעשות את הבדיקות אפילו במצבן. מפני שאם חלילה ישנה איזושהי בעיה, בדיקה מוקדמת יכולה לאפשר לאם ולרופאים להתכונן טוב יותר לקראת הלידה (כולל הכנת הקרקע לניתוחים מצילי חיים מיד לאחר לידה וכו')
 
אני מניחה שמה שמוביל את האישה הזו בחיים היא האמונה שמה שצריך לקרות אכן קורה. גם אם הדבר שצריך לקרות הוא משהו מזעזע כמו הפלה בחודש תשיעי. לפעמים אני מרגישה שהייתי כל כך רוצה שתהיה לי אמונה כזו. ישנה תחושה שהאמונה הזו מביאה עימה המון שקט. 
ספרקית- זו לא האמונה,
18/09/2015 | 04:35
5
51
זו דרך חשיבה אליהן חונכו הנשים הללו, וזה עצוב לי מאוד מאוד מאוד.
כי אין להן באמת את זכות הבחירה. לא ממש. הדברים מוכתבים להן עוד מהיותן ילדות, הן מחונכות לא לחשוב, לא לשלוט ממש על גופן (עד כמה שמישהי מאיתנו יכולה לעשות זאת, כמובן).
לכן, בעיניי, זה נורא ואיום. זה כאילו שאין להן ממש זכות על גופן ועל העובר שברחמן. חשיבה פרימיטיבית שמוכתבת להן למוח מכתיבה את מעשיהן, ובעיניי- זה ממש טראגי עבורן- בכל מובן שהוא.
 
 
שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028

 
דיון חשוב ומרתק בעייני
18/09/2015 | 07:59
2
53
כבחורה דתייה אני יכולה להגיד שהוא מורכב ולא כזה פשוט לחלק מהנשים. אבל אמונה היא דבר מורכב. אני מאמינה בכל ליבי שיש צורך לעשות בדיקות. סליחה יותר מצורך חובה לעשותת כחלק מאחריות שלנו כהורים כבר בשלב זה. מכירה את התפיסה האמונית כי מה שצריך לקרות קורה. שזה גם התפיסה שלי בחיים אך פרט חשוב בעייני היא היכולת שלנו המאד מצומצמת אך קיימת במידה מסויימת זה לדעת! ואני מאמינה שאלוקים ברא רופאים ומכשירים והתקדמות טכנולוגיה ע"מ שנוכל יותר לדעת ובמידת באפשר לקבל החלטות גם כואבות.. האמונה שלי אינה עוורת, אני מאמינה שאלוקים ברא אותנו עם יכולת חשיבה ובחירה חופשית. לא לעשות בדיקות ולהגיד שמה שצריך לקרות יקרה זו אמונה מאד מאד מצומצמת לדעתי וההשלכות שלה עלולות להיות הרסניות. רבנים היום הרבה יותר פתוחים לעניין ואני יכולה להגיד שבמקרה שלנו התירו לעשות הפסקת הריון בשבוע 33 רק לאחר שיחה עם הרופא המומחה שטיפל בנו ובהחלט המסר שהרגשנו גם מהם שלא בכל מחיר מביאים ילד לעולם . אני מאמינה שאלוקים שאני מאמינה בו שם לנו כמה מלאכים בדמוי רופאים בדרך שבלעדיהם התינוק שלנו ואנחנו היינו סובלים הרבה יותר.. כואב לי לחשוב על אותם תינוקות  והורים שסובלים רק מתוך מחשבה שהם עושים את מה שאלוקים רצה.. לא בטוחה שהוא רוצה לראות כל כך הרבה סבל בעולם.. מי יודע?
יותר ממסכימה איתך..
18/09/2015 | 08:49
1
38
בעלי דתי ואני התחלתי לשמור שבת במלואה כמה חודשים לאחר הלידה השקטה. אנחנו פחדנו לבקש אישור של רב כי פחדנו שלא יאפשרו לנו אבל מישהי בדיוק במצבי ביקשה אישור ואף נענתה לחיוב מ 2 רבנים גדולים. ואני מכירה הרבה שהיו במצבי ונתנו להן אישור. רבנים היום שונים לגמרי מבעבר. אני לא מאמינה שאלוהים רוצה שיהיו למישהו ילדים פגועים אני חושבת שזה דרכו של עולם וכי זכות הבחירה ניתנה בידנו לא סתם.
אתן מציגות תפיסה אמונית מאוד נאורה,
18/09/2015 | 11:37
40
ולכן לא סתם אתן בפורומים הללו, והאחרות לא.
לי חסרות בשני הפורומים בנות ממגזרים שונים, כגון: ערביות, חרדיות,  אתיופיות, בעלות השכלה נמוכה, ועוד.
המגזרים הללו בדרך כלל מאוד סגורים, וכואב לי על הנשים הללו, שבטוח גם חוות אובדני הריון, אבל לא מעיזות לדבר או לא מודעות בכלל לקיום שיח בנושא.
זה אמנם קצת נושא אחר, אבל איכשהו מתקשר לי.
שמחה לקרוא על רבנים מתקדמים, שהולכים עם הקידמה והרפואה ומפעילים שיקול דעת בריא תוך התחשבות בהורים ובעובר. כן ירבו.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
את צודקת!
18/09/2015 | 14:37
1
48
אני גם אישה מאמינה. ואולי זה קצת עזר לי בתהליכי האובדן. האמונה שלי ניכרה בזה שכמו שאלוהים נתן לי שתי בנות מהממות ובריאות, ככה הוא עוד ייתן לי. האמנתי בכל הלב שזה יקרה ואני עדיין מאמינה.
אבל להגדיר את זה שאישה מחליטה לא לבדוק את העובר כאמונה, מקטינה את כל שאר נשות המגזר (הדתי לא החרדי) שכן נוהגות לבדוק הכל הכל. כל מה שהרופא אומר.
משום מה, כל הרופאי נשים שלי היו דתיים, והם שמים דגש עצום על לבדוק הכל ולהיות עם היד על הדופק.
לפי ההלכה מותר לאישה לעשות הפלה אם זה מאיים על הבריאות הפיזית והנפשית שלה. ומבחינתי זה נכון להמון סוגים של מומים.
ובשקט בשקט, בהרבה מגזרים חרדיים עושים המון הפלות, בעיקר כדי לא לפגוע בשידוכים העתידיים של שאר הילדים.
במגזר המדובר של הבחורה שפגשתי, יש איזו שאננות. ואני יודעת מצוין כי אני מכירה אותם מצוין. כואב לי להגיד את זה. אבל הן מתפארות בכך שהן לא נבדקות כאילו זה מראה שהן אמהות יותר טובות.
וכן. אותה בחורה בקופת חולים התנשאה מעלי ושפטה אותי. וזה בלתי נסלח בעיני כי אני עושה הכל למען העובר שלי. (כולל לוותר על מליון וחצי מאכלים)
ואחד הדברים שאני עשיתי למען עובר שלי, היה לדאוג לוודא מוקדם שהוא בסדר, גם כדי שאני אוכל לעבור הפלה בשלב שהוא עוד לא מרגיש כלום. זה מזעזע אבל זה חלק מהיותי אמא.
אם הבנות- יפה דרשת.
18/09/2015 | 14:54
12
איזה דיון מרתק ועצוב.... אוסיף לכן קצת בתור חרדית לשעבר
19/09/2015 | 20:33
4
75
לא יצא לי להזכיר את זה עד עכשיו בפורום הנוכחי והמקביל
אבל גדלתי במשפחה חרדית קיצונית מאד ועזבתי את העולם הזה לפני כ-7 שנים.
שירה אני מסכימה איתך לגמרי. גם אותי זה מפוצץ....
אחינית שלי (החרדית, צעירה בת 20 בהריון ראשון) גילתה בסקירה מאוחרת, שזו הבדיקה היחידה שנשים חרדיות עושות, כי העובר פגוע לגמרי ואין לו סיכוי לשרוד בחיים. אבל בגלל שקולים של השארת החיים הם השאירו אותו עד שמת לבד בחודש שביעי-שמיני ואז עשו לידה שקטה יזומה. הסיפור הזה הרג אותי. שאלתי את אמא שלי למה לא בדקו קודם? היא אמרה מה זה משנה כל עוד הוא חי אסור להרוג אותו. מבחינתם עובר הוא בן אדם לכל דבר והחיים הם משהו ביד אלוהים שאסור לנו להפסיק אותם. אבל אם תרצי לקבור את התינוק בקבר ישראל? לא, הוא עובר. לא ילד. כאן התבלבלתי.
 
ואו! ירוק מנטה-
19/09/2015 | 22:48
50
איזה אומץ צריך בשביל לשנות ככה חיים! מעריצה אותך ואת האומץ שלך.
הסיפור על האחיינית עצוב מאוד מאוד. אין לי מה להוסיף. טרגי. ילדה בת 20, בהריון ראשון, צריכה להסתובב בהריון כאשר יודעת שהעובר לא ישרוד, ומחכה למותו ברחם...נשמע הזוי.
ולגבי נושא הקברים- נושא כאוב מאוד גם כן. למרות שלפי מה שהבנתי חל איזה שיפור בעניין לאחרונה. אבל אני ממש לא בקיאה בנושא, ומקווה מאוד מאוד שאף אחת פה לא תזדקק לשום מידע בתחום.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
 
וואו תודה על השיתוף
20/09/2015 | 08:59
39
לפי ההודעות שלך עד היום הבנתי שאת חיה בעולם הדתי. אז אני שמחה שמצאת את הנישה שלך בדת.
בעיני כל הבדיקות הרפואיות הן חשובות גם לאמא, גם לעובר, למשפחה וגם... לעולם. אנחנו עושות בדיקות סקר רבות, זה עוזר להמון נשים אחרות שאפשר לעשות השוואות כאלה ואחרות. רוב הבדיקות לא מזיקות נפשית או פיזית.
אני אישית וויתרתי מבחירה על מעקב הריון בסיכון כי לי זה היה מזיק מאוד ברמה הנפשית. ואני חושבת שבמצבי הרפואי הקל יחסית הנפש כרגע יותר חשובה. בייחוד בסכרת.
קשה מאוד להסתובב עם עובר מת או לא בר חיים, ולעבור לידה בשלב כזה זה תהליך כואב וקשה מאוד מאוד. מסכנה שזה הלידה הראשונה שלה בייחוד שזה יכול היה להיחסך ממנה.
 
כדי לאזן - יש לי דוגמא שונה קצת
20/09/2015 | 12:19
1
53
של ידידה שלי - אישה חרדית צעירה שגילתה בסקירה שהעובר פגוע מאד ואין לו סיכוי לשרוד בחיים והיא לא חיכתה עד שהוא ימות לבד - היא הפילה אותו כשהיא גילתה את זה. 
זה לא נכון שכל עוד הוא חי אסור להרוג אותו כי אם אין לו סיכוי לחיות כך מחוץ לרחם הוא לא מוגדר "חי" גם כשהוא עוד חי ברחם..
 
ואנקדוטה אחרונה לסיום - כשהייתי באותו US שבו גיליתי שאין לעובר שלי דופק - הרופא לא היה דתי, הוא היה באמת אמפטי ומקסים אבל אחרי מילות ניחומים ראשונות הוא שאל אותי אם יש לי ילדים וכשעניתי כן הוא אמר לי - תלכי הביתה לילדים שלך ותשכחי מזה... (או משו בסגנון, לא זוכרת את המילים המדויקות) זה הפריע לי ברמות קשות, נכון שאני מאושרת מהילדים שיש לי אבל באותה נקודת זמן הייתי כולי רק בהלם והכאב על התינוק שמת לי בתוכי! אז כנראה שלא רק חרדים לא מתייחסים לעובר כאל ילד.... טוב, זה היה סתם אנקדוטה.. באמת שהרופא היה מקסים, אין לי טענות אליו, בכלל אני חושבת שצריך להיות מלאך בשביל להגיד לך את הדבר הנכון ברגעים האלה, או אולי פשוט להיות אישה שעברה את זה ויודעת להכיל.........
רופאים זה בכלל חיה אחרת
20/09/2015 | 12:20
38
הם רואים ככ הרבה סבל.. הם מכריחים את עצמם להיות אדישים.
הרבה פעמים צריך להדחיק את השטויות שלהם...
התמודדות
17/09/2015 | 18:23
3
142
שלום לכולן ומועדים לשמחה,
היום נכנסתי לשבוע 11 עוברים עלי כמה ימים קשים של פחדים.
מאמצע שבוע שעבר נעלמו כמעט לגמרי הבחילות, ובאופן כללי מלבד רגישות בשדיים אני מרגישה הרבה יותר טוב. 
במקום לשמוח אני מלאת דאגות, שאולי זה סימן לא טוב כמו בהריון הקודם שהרגשתי טוב מידי באופן מחשיד. שאולי נפסק שם הדופק ואני לא מרגישה כלום.
הלילה גם היה לי סיוט שאני בשקיפות עורפית ומגלה שאני צריכה לעבור שוב הפלה.
 
קשה לי ובעלי לא כלכך מתחבר לפחדים ואני מרגישה דיי לבד. אשמח לקצת עידוד ותמיכה.
 
אני יכולה לומר לך
17/09/2015 | 18:38
62
שלמרות שהאובדן שלי היה בשבוע 23 ולא היה קשור לשקיפות או משהו הבדיקה שהכי הפחידה אותי זה השקיפות. אפילו יותר משבוע 23. ויותר מהסקירות. אני זוכרת שישבתי אצל הרופא ושיקשקתי מפחד.
השבועות האלה הם מין שבועות מפחידים שאחרי שעוברים אותם משהו משתחרר.
מאחלת לך הצלחה בשקיפות עורפית.
התחושות שלך כל כך מוכרות
17/09/2015 | 22:47
48
אני תמיד חושבת שהשליש הראשון הוא השליש הכי קשה מבחינת הפחדים. בשלב הזה אנחנו עדיין לא מרגישות את העוברים וכל ההריון מרגיש לא ממש אמיתי. מאוד קשה לשמור על רוגע ועל אופטימיות. זה נורא מפחיד. ההתמודדות עם החרדות האלה לא פשוטה בכלל. מאוד הגיוני שהחרדות האלה יהדהדו בחלומות. 
לצערי אין הרבה דברים שעוזרים. חשוב לזכור לנשום ולנסות להפנים את העובדה שבסוף הזמן עובר. יום ועוד יום ועוד יום ופתאום יגיע שליש שני ועימו (אני מקווה) הקלה בעומס הנפשי. 
תחזיקי מעמד יקירה

 
אני איתך..
19/09/2015 | 09:41
30
בדיוק עברתי שקיפות עורפית. ולמרות שהקאתי בכניסה למרפאה, השקיפות הייתה נוראית. אין לזה חוקיות כנראה..
אני כן יכולה לייעץ לך היות ואת כבר בשבוע 11 לעשות את השקיפות מיד. או סתם ללכת למכון us לוודא דופק. אל תשבי ותתייסרי אם את לא חייבת. מאחלת לך את כל ההצלחה שבעולם.
מרפאה בסיכון גבוה
17/09/2015 | 17:41
3
106
שבוע 27 אז היום היינו בבית חולים בבדיקה ראשונה במרפאה בסיכון גבוה כל כך קשה היה לי לחזור לבית חולים הזה איפה שהייתה הלידה המוקדמת לפני שנה ממש החזקתי את עצמי לא לבכות  אחרי שחיכינו שעה פלוס עשו לי מוניתור בהתחלה ממש פחדתי ולא רציתי כי זה עשה לי פלאשבקים למה שהיה לפני שנה ואז איך ששמעתי את דפיקות הלב שלו זה עשה לי כל כך טוב וממש הרגיע אותי שלא רציתי ללכת חחח ואז הרופא עשה אולטראסאונד והכול תקין ב"ה וכמו שחשבתי הוא במצג עכוז ובגלל זה כול הלחץ והתנועות שהרגשתי ממש למטה הרופא הרגיע ואמר שהוא עוד יתהפך ויש זמן אבל זה ממש מלחיץ אותי כבר שבועיים שהוא בעכוז וכול שבוע הוא גדל ואני עם תפר צווארי ובסיכון ללידה מוקדמת ואם הוא לא יספיק להתהפך? אני ממש לא רוצה ניתוח קיסרי ולא מפסיקה לחשוב על זה מה אפשר לעשות? אם הם כול הזמן מתהפכים בשבוע כזה למה כבר שבועיים הוא באותה תנוחה ??
מבינה את החשש שלך...
17/09/2015 | 18:35
39
אני גם מתה מפחד שהעובר יהיה עכוז ולא אוכל ללדת רגיל. גם בגלל שאני לא מעוניינית לשמור שוב אחרי הלידה. ובקיסרי צריך להמתין הרבה זמן לפניי הריון נוסף.
וגם כי אני חייבת חוויה מתקנת למה שעברתי וחלק מזה זה הלידה עצמה.
הבנתי שבשבועות האלה יש סיכוי גדול שהעובר שלך יספיק להתהפך.
החשש שלך לגמרי מובן
17/09/2015 | 22:32
29
אבל באמת עדיין אין סיבה לדאגה. העובר יכול להתהפך בכל רגע. אין לי הסבר למה הוא לא עושה את זה. ואולי הוא כן. אולי במקרה בזמן הבדיקה הוא שוב היה עכוז. בכל מקרה, בשלב הזה עדיין אין לזה משמעות (ואני מניחה שהרופא כלל לא היה טורח לציין את העובדה הזו אם לא היית שואלת אותו). 
כל הכבוד על צליחת הבדיקה במקום כל כך מקשה נפשית. אני שמחה לשמוע שהכל תקין. 
 
מאחלת לך שההריון ימשיך בריא ותקין ושבבדיקה הבאה תגלו שהעובר כבר חזר למצג ראש. 
הי דובדבן
18/09/2015 | 16:17
24
שמחה שהעובר בריא, זה הכי חשוב.
לגבי מצג עכוז, אני מאוד מבינה את החשש מניתוח קיסרי. בהריון השני שלי הייתי ממש חרדה מהאפשרות הזאת. כי אחותי היתה לפני ניתוח בגלל מצג עכוז.
ועבדתי אז עם אחות מיילדת בעבר, והיא אמרה לי: אין לך מה לפחד מניתוח קיסרי. טוב מאוד שיש את האופציה הזאת והיא מצילה הרבה נשים.
אחר כך אחותי ילדה בניתוח, קבעו לה יום ושעה והיא באה בלי צירים, כעבור כמה דקות הוא היה בחוץ ואחר כך לאחותי היה פחות דימום כי הם גם שואבים המון דם בתהליך...
אחותי מספרת שזאת היתה חוויה חיובית בשבילה כי היא ידעה לקראת מה היא באה. זה לא כמו ניתוח קיסרי חירום שבא אחרי שעות של צירים בלי התקדמות או משהו כזה...
מאז היא גם ילדה טבעי... וזה די דפק לה את רצפת האגן... וכל הבעיות של היקשרות לתינוק ובעיות בהנקה שקישרנו לניתוח חזרו אצלה גם בלידה הזאת... ככה שאין מה לדאוג.
ההחלמה קצת קשה אבל אם את מכינה את עצמך עם כדורי הרניקה לפני ואחרי זה מאוד עוזר.
מצטרפת לפורום ומקווה להישאר כאן, רקע והתייעצות>
16/09/2015 | 14:18
18
178
לפני 7 חודשים עברתי הפלה בהריון ראשון - שבוע 12 (העובר תאם לשבוע 10+1) עקב הפסקת דופק. ההפלה הייתה בגרידה + כדורים.
ההתאוששות הפיזית הייתה מהירה מאוווד.
הבעיה היא שהמחזור השתבש לי לגמרי , לפעמים היה לאחר 36 ימים ולפעמים אחרי 40 ימים (מיום הפסקת המחזור , לא מקבלתו).
לפני שבוע עשיתי בדיקת הריון שתודה לאל יצאה חיובית. מודה כי קשה לי לישון בשקט ולשמוח מההריון מרוב החששות המלווים אותו ואבדן התמימות שכל הריון = ילד.
מה שכן , זה אומר שכרגע אני אמורה להיות בשבוע 7 או 8.
איפה הבעיה ? רופא הנשים שלי שליווה אותי שנים , בזמן ההריון הראשון ואחרי ההפלה. מקבל תורים רק אחרי החג , התור הכי קרוב הוא ל13/10 , מה שמלחיץ אותי ממספר סיבות :
1. אני לחוצה לעשות אולטראסאונד ולבדוק שלפחות עכשיו הכל בסדר.
2. אני חייבת לדעת מה גיל העובר כי אם התור שלי הוא ב13/10 זה אומר (בעזרת השם) שאני אהיה בשבוע 12 וזה כבר השבוע שנדרש לקבוע שקיפות עורפית.
מצד אחד , אני לא רוצה לקבוע אצל רופא אחר כי מחויבים להישאר אצלו 3 חודשים (באם משנים רופא, עפ"י החוקים של כללית)
ומצד שני, אני לא רגועה וחייבת לעשות בדיקות , כולל בדיקות דם כדי לראות שהכל בסדר.
מה לעשות?? למישהי יש המלצה??

שמחה לראותך כאן
16/09/2015 | 14:23
2
69
מזל טוב.
יש מרכזי בריאות האישה שיש שם מין רופא כזה שמתקבלים אליו דרך האחיות. ככה זה לפחות בלאומית. אין מצב שהייתי מחכה הרבה זמן. אגב. אם יש לך ביוץ מאוחר יש סיכוי שההריון פחות מתקדם ממה שאת חושבת.
גם אני שמחה לראותכן כאן!! :) מקווה שאני אכיר כאן כמה שיותר
16/09/2015 | 14:38
1
55
שמות מהפורום השני :)
חשבתי על עניין מרכז בריאות האישה. האחות שליוותה אותי בהריון הקודם לצערי כנראה שכבר לא עובדת שם יותר.
איך במקרה כזה אני קובעת תור לרופא במיון במרכז בריאות האישה?
שירהד - את בדיקות הדם אני רוצה לעשות כדי לראות שאין תוספים שאני צריכה לקחת , לא בשביל בדיקת בטא :)
אוף, כל כך מקווה להישאר כאן ....
גם אני רוצה שתישארי פה...
16/09/2015 | 23:00
37
הבנתי לגבי בדיקת הדם. נשמע הגיוני ביותר, וזה באמת מה שצריך לעשות בראשית הריון.
איך קובעים תור לרופא במיון במרכז לבריאות האישה?- מאוד פשוט. מרימים טלפון למזכירה שם, וקובעים. כך לפחות אני עשיתי (בקופ"ח כללית).
יאללה- נחכה ממך לעדכונים טובים. אמן.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
קודם כל- יופי על ההריון-
16/09/2015 | 14:24
45
לשאלתך- בדיקת דם של בטא- בעיניי ממש מיותרת, אלא אם כן כבר עושים את כל הבדיקות של ראשית ההריון. אבל קודם כל אולטרסאונד, אחר כך בדיקות דם.
אולטרסאונד- אפשר לקבוע תור לרופא מיון נשים במרכז לבריאות האישה אליו את שייכת. זו ממש לא בעיה. את מספרת מה העניין, וקובעים לך. במקרה הכי גרוע- מגיעה ומבקשת לבדוק דופק ואת גיל ההריון. לא בא בחשבון שתחכי עד ה-13.10.
תעדכני אותנו מה קורה
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
ובדיקות דם לבטא את יכולה לבקש
16/09/2015 | 14:26
36
מרופא משפחה
הי חדשה :)
16/09/2015 | 14:43
34
מצטערת על האובדן שלך....
לפי מה חישבת שאת בשבוע 7-8? כי ציינת שהמחזור שלך נהיה ארוך אז אני חושדת שגם הביוץ התעכב.. קחי בחשבון בערך 10 ימים קדימה מיום המחזור ותחשבי שוב.
אבל בכל מקרה את יכולה כבר ללכת לרופא כדי לבדוק דופק. אם לא תהיי מרוצה מהרופא תוכלי להתקשר למוקד של הקופה או למנהלת הסניף שלך ולבקש לעבור לרופא אחר....
את צודקת שחשוב לדעת את גיל ההריון.
בהצלחה ענקית. אל תתני לפחדים לנהל אותך, זה שזה קרה לך פעם לא אומר שזה חייב לקרות לך שוב. תזרמי עם זה כרגע ותנסי לשמוח.
את יכולה ללכת בינתיים לרופא משפחה
16/09/2015 | 15:06
31
גם בשביל בדיקות דם שכוללות הכל ולא רק בטא וגם בשביל הפניה ל US ראשון. 
בכל אופן ככה זה במאוחדת. תבדקי אם גם אצלך בכללית
ובבדיקת דם תבקשי מהרופא שירשום לך הכל - ספירת דם כמובן וכדאי גם פריטין,  B12, ויטמין D וחומצה פולית.. בלוטת התריס, כל מה שעולה בדעתך
ככה תגיעי לרופא מעקב כשכבר יש לך תוצאות של US ראשון.
שמחה מאוד לראותך כאן!
16/09/2015 | 17:24
2
38
בשעה טובה על גילוי ההריון, לא רק לגיטימי שאת לחוצה לעשות אולטראסאונד זה גם מומלץ מבחינה רפואית (כי רק בשבועות מוקדמים אפשר באמצעות אולטרסאונד לקבוע בדיוק את גיל ההריון, ככל שהוא מתקדם אי אפשר להסתמך על זה).
כמו שכבר כתבו לך בנות אחרות, בדיקות דם את יכולה לבקש מרופא משפחה, אבל לא חושבת שיש טעם ללכת גם וגם כי אם פשוט תתקשרי למרכז בריאות האישה תוכלי למצוא תור קרוב לרופא. אני בכללית ומעולם לא נתקלתי בבעיה לעבור רופא גם תוך כדי רבעון, בפעם היחידה שמישהי ב*2700 אמרה לי משהו על זה אמרתי לה שהרופא היה מאוד מגעיל ושאני לא מוכנה לחזור אליו (מה שכמובן היה נכון) והיא קבעה לי תור לרופא אחר בלי בעיה. גם אם לא תאהבי את הרופא הראשון שתראי תוכלי לקבוע בהמשך לרופא אחר, עם קצת התעקשות.
אשמח להמליץ לך על רופאים אם תרצי, יצא לי לעבור לא מעט וגם בכמה מרכזי בריאות האישה. איפה את גרה?
תודה רבה!!! לא פשוט כל העליות-ירידות האלה...
16/09/2015 | 18:21
1
39
אני גרה באזור כפר סבא.
אבל האמת שמבחינת מרכז בריאות האישה אני מעדיפה ללכת למרכז בראשון לציון כי שם הייתי עד אבדן ההיריון הראשון ושם גם אלך לאותה אחות ליווי הריון שתלווה אותי כאילו זו הפעם הראשונה.... מה שכן , אשמח לשמוע המלצות על רופאים של כללית.
כמובן שפעם היה את ערן כסיף שעכשיו כבר מקבל רק פרטי. אם הכל ימשיך כמו שצריך , את הבדיקות הגדולות אני עדיין אעשה אצלו , אבל אשמח על המלצה לרופא של הבדיקות ה"פשוטות" אולטראסאונד, קריאת בדיקות דם וכו'...
מוכר מאוד העליות-ירידות האלה...
16/09/2015 | 19:42
29
מוכר מאוד מאוד.
בראשון אני לא מכירה אף רופא, למעט ד"ר מימון שהייתי אצלו בסקירה מאוחרת והוא מומחה - מקבל פרטי ואת יכולה לקבל החזר מהפלטינום.
לגבי רופא מעקב רגיל, ממש במקרה הגעתי לשקיפות בהרצליה (הרופא שלי ביטל את התור באותו היום) ונתקלתי ברופא פשוט מקסים! יסודי מאוד, נעים, מצחיק, לא ויתר עד שראה את העובר בזווית שהיה מרוצה ממנה. לרופא קוראים ד"ר אמיר מישל, והוא מקבל במרכז בריאות האישה בהרצליה.
ושוב, אם במקרה את נתקלת ברופא חדש שלא מוצא חן בעיניך - פשוט תתעקשי להחליף אותו, חשוב ללכת לרופא שאת מרגישה בנוח איתו וסומכת עליו.
בהצלחה ותעדכני!
ברוכה הבאה
16/09/2015 | 22:22
2
30
קודם כל אני רוצה לאחל לך הריון תקין, בריא ורגוע

ראיתי שעל רוב השאלות כבר ענו לך. כמו שכתבו אחרות, גם אני הייתי הולכת לבקש הפניות לבדיקות דם מרופא המשפחה והולכת לעשות בדיקת אולטראסאונד במרכז לבריאות האישה. 
לא הצלחתי להבין אם את מחפשת רופא חדש או לא (בפוסט הראשון כתבת שאת מעונינת להישאר אצל הרופא שלך ואז כתבת שעברת לאיזור כפר סבא ואת מחפשת רופא לבדיקות ה"פשוטות"). אני תושבת כפר סבא (עיר מעולה, דרך אגב) אבל שייכת לקופת חולים מכבי. אם את מחפשת רופא, אוכל לשאול אימהות שאני מכירה מהאיזור לגבי רופאים בכללית. תגידי לי בבקשה אם את מעונינת שאברר. 
תודה מדהימה!
17/09/2015 | 18:44
1
20
אכן הרופא שלי מראשון לציון ובהתחלה חשבתי לנסות לעבור גם לרופא נשים באזור כפר סבא, אבל במחשבה שנייה , אם אני יכולה לפתור את הלחץ בזה שאני אראה חד פעמית רופא מיון במרכז לבריאות האישה והוא יעשה לי אולטראסאונד כדי לראות שהכל בסדר ולקבוע את גיל העובר, אז אני מעדיפה להישאר אצל הרופא שאצלו הייתי בשנים האחרונות...
תודה רבה על הנכונות לעזור , הרבה מעבר למה שאת צריכה.
מעריכה את זה מאוד!!!!
17/09/2015 | 22:48
מהממות שאתן!! :) שמעתי בעצתכן וקבעתי תור לשבוע הבא >
17/09/2015 | 18:38
2
45
אצל רופאת המשפחה שעברתי אליה בכפר סבא. ממנה אני אבקש את ההפנייה לבדיקות דם גרגילות.
במקביל , אני מנסה לתפוס את האחות שליוותה אותי בהריון בראשון (אחות ליווי הריון ממרכז בריאות האישה בראשון) כי היא הייתה ממש מדהימה , ברמות שהיא התקשרה אלי לפני התור להפלה כדי לדבר איתי ולנסות לעודד אותי קצת.
אני אתייעץ עם האחות מה לעשות והאם היא יכולה לעזור לי ולזרז לי את התור אצל רופא מיון במרכז אצלם (מאחר והיא מכירה את הסיפור שלי) 
תודה רבה לכולכן על ההמלצות מה לעשות, זה שלב שאני אפילו לא רוצה לספר להורים שלי כי ראיתי איך הלב שלהם נשבר כשסיפרתי להם בפעם הקודמת שאין דופק. אז לא רוצה להעביר אותם שוב את רכבת ההרים הזו שברגע אחד אתה מאושר ובשני פשוט שבור. בגלל זה אני פונה לפורום לעזרה ואתן כל כך עוזרות שזה מחמם את הלב ופשוט לא מובן מאליו. תודה ענקית 
מקווה לעדכן דברים טובים....
אה עכשיו אני רואה את העדכון שלך..
18/09/2015 | 15:56
1
33
שיהיה בהצלחה!
 
גם אני מתכננת לא לספר להוריי ולא לאף אחד כשזה יקרה.. השאלה היא מה יעשו כאשר ישאלו.. לשקר?
 
 
תאמיני לי שאחרי שעברת הפלה ויודעים על זה -
20/09/2015 | 11:28
22
אף אחד לא יעיז לשאול כלום , גם אם (בעזרה השם , כן?) כבר תלכי עם בטן חודש 6......
לא נעים לי להגיד שאמא שלי אמרה לי לאחרונה שאולי לא כדאי להגזים עם האוכל (מבנה הגוף שלי ממוצע והיא יודעת שאני ממש אוהבת אוכל) ותוך כדי היא הסתכלה לי על הבטן. מה שאומר שהיא אפילו לא מסוגלת לעלות על דעתה שאולי יש שם משהו אחר שמתפתח :) (ותני לאשכנזיה שבי לצאת לשנייה - 555 :) )
שיהיה הריון בריא
18/09/2015 | 15:54
1
24
קודם כל! :)
 
דבר שני, גם לרופא שלי יש בעיה עם התורים אבל את יכולה לנסות להגיד למזכירה שזה דחוף ואת לא יכולה לחכות לאוקטובר (וזה אכן נכון.. לא יתכן שתחכי כ"כ הרבה זמן...) אני עשיתי את זה  (אצלי זה היה במהלך הפלה לצערי ) ונכנסתי בלי תור..
תודה רבה!!!
20/09/2015 | 11:31
18
לרופא שלי יש בעיית תורים כרגע כי הוא מקבל רק פעמיים בשבוע ולצערי החודש זה נופל בדיוק על ערבי החג, אז לצערי אין לי הרבה מה לעשות ... ורק להגיע מוכנה לתור ב13.10 ... בינתיים כמו שרשמתי, אני אבקש השבוע הפנייה לבדיקות דם מרופאת משפחה ואמשיך לנסות לתפוס את האחות כדי שתייעץ לי לגבי קביעת תור אצל רופא מיון במרכז לבריאות האישה (לצורך בדיקת דופק + גיל העובר)
מתפללת שהכל בסדר....
לאחר הפלה..טרם הגיע המחזור
16/09/2015 | 07:32
6
86
אני כמעט שלושה חודשים לאחר הפלה בגלל דופק שהפסיק.
התחלתי עם ציטוטק ולפני כמעט חודש ביצעו היסטרוסקופיה ניתוחית להוצאת שאריות.
בסוף התהליך הרחם נותר נקי ללא הידבקויות.
כל התקופה שמרנו ונזהרו, מה גם שהיו דימומים שבכל מנעו קיום יחסי מין.
השבוע לא נזהרנו..ואני תוהה האם אני צריכה לקחת גלולת הבוקר שאחרי על מנת למנוע כניסה להריון מאחר וטרם קיבלתי מחזור אמיתי...
אני לא בטוחה שהבנתי עד הסוף
16/09/2015 | 11:03
5
49
כן, יש סיכוי להיכנס להריון בשלב זה (גם אם טרם קיבלת מחזור). 
לא הבנתי את מדוע את רוצה לקחת את גלולת הבוקר שאחרי. אם את לא מעונינת כרגע בהריון נוסף, אני חושבת שכדאי לקחת. 
אבל אם את מעונינת בהריון, אז לא הבנתי למה את שואלת על הגלולה. 
מקריאה ברשת הבנתי שלא מומלץ
16/09/2015 | 20:39
4
45
להיכנס להריון לאחר הפלה טרם קבלת המחזור
 
אכן לא מומלץ, אבל...
16/09/2015 | 21:03
1
47
אם הריון חדש הוא רצוי עבורכם כרגע ויתכן שאכן הריתם - אולי יש מקום להמתין ולראות אם אכן יהיה הריון ואם הוא יתפתח תקין, אני אישית לא הייתי פועלת כבר בצורה אקטיבית בשלב כזה להפסיקו.... אבל זה כמובן לשיקולכם ולהרגשתכם.
 
יש נשים שנכנסו להריון ישר לאחר הפלה או גרידה ומבלי להמתין מחזור אחד, ההמלצה היא להמתין ע"מ לוודא שהגוף חוזר לעצמו ברמת התפקוד וכן לוודא לאחר המחזור שהרחם נקייה ומוכנה להריון חדש.
 
 
מסכימה גם..
18/09/2015 | 14:51
22
גם אני שמעתי על סיפורים של כניסה להריון לפני קבלת המחזור הראשון.. אז חבל להכניס את התרופה הזאת לגוף!!
אני עם החתול
16/09/2015 | 22:15
1
35
אכן עדיף לחכות מחזור אחד (או אפילו שניים שלושה) ולתת לגוף להתאושש אבל נשים רבות נכנסו להריונות תקינים לפני קבלת המחזור אחרי ההפלה (ויש רופאים לא מעטים שטוענים שאין צורך לחכות). לכן לא הייתי נוטלת את גלולת היום שאחרי. 
הייתי ממשיכה להיזהר עד קבלת המחזור (בעתיד) אבל אם מהפעם הזו נכנסתם להריון, מי יודע? אולי זה ההריון המנצח שלכם. 
גם אני עם החתול
16/09/2015 | 23:02
5
היי בנות..
18/09/2015 | 09:06
5
103
הרבה זמן לא כתבתי כאן,(לחץ של תחילת שנה)
אני כבר בשבוע 24..לא להאמין איך שעובר הזמן..
השבוע הייתי בסקירה המאוחרת..הבדיקה נעשתה אצל רופאה שעובדת עם קופ"ח
הייתה בדיקה מאוד יסודית והיא ארכה לפחות 40 דק'..ב"ה הכל תקין בעובר
אבל הרופאה התעכבה הרבה זמן על הלב..היא אמרה שהכל נראה תקין ושהיא בספק מאוד קטן לגבי סגירה של אחד החדרים,לדעתה זה משהו קטנטן ולא בטוח שזה לא סגור כי בחלק מהזוויות היא כן ראתה את זה שלם היא ניסחה את זה כך: "במבט 4 חדרים לא ניתן לשלול vsd פריממברלי קטן להערכה באקו לב עובר"..
משהי שמעה פעם  על דבר כזה? אני משתדלת להיות רגועה ולחשוב חיובי,כמובן שאזמין תור לאקו לב עובר..
איזה כיף שהגעת לעדכן
18/09/2015 | 10:24
39
אני שמחה לשמוע שהבדיקה עברה בסך הכל בסדר. 
VSD הוא פגם במחיצה בין שני החדרים. כאשר הפגם הוא קטן, יש סיכוי גבוה שהפגם ייעלם לבד, ללא כל התערבות, במהלך ההריון או בשנות החיים הראשונות של הילד. 
מדברייך עולה הרושם שבסך הכל הרופאה לא התרגשה יותר מדי מהנושא. אז נראה לי שגם את יכולה להירגע. עם זאת, טוב שהיא שלחה לאקו לב עובר כי חשוב לוודא שאכן הכל כשורה. אני מניחה שאם בכל זאת ימצאו משהו קטן אז זה ידרוש מעקב במהלך ההריון ואולי גם בשנים הראשונות עד שזה יסתדר. מכירה אישית כמה נשים אשר אצלן החשד ל- VSD עלה בסקירות והופרך לחלוטין באקו. 
מאחלת לך שבקרוב תוכלי לדווח לנו שהאקו עבר בשלום והכל בסדר
שיהיה בהצלחה
היי, בדרך כלל אני סמויה כאן
18/09/2015 | 12:53
60
אבל הפעם החלטתי להגיב כי אני יכולה להרגיע אותך :)
גם אני, כנראה כמו כולן פה, בהריון אחרי אובדן.
בהריון הנוכחי בסקירה המוקדמת הרופא חשב שראה VSD.
התעכב המון על הלב, בדק מכל הכיוונים, עם זרימות בלי זרימות, ובכל מצב היה נראה שיש חור במחיצה.
סיימנו את הסקירה עם סיכום של חשד ל VSD והפניה לאקו לב עובר.
מיותר לציין שכמובן נבהלנו נורא במיוחד לאור ההיסטוריה.
בתור התחלה קבענו תור לאקו לב עובר ואז התחלנו לבדוק ולקרוא על הנושא ולהתייעץ עם כל רופא שרק יכולנו.
אז לגבי VSD העניין הוא כזה - זה המום הלבבי הנפוץ ביותר שקיים.
במרבית המוחלטת של המקרים הוא לא משפיע על התפקוד כלל.
הוא מה שנקרא "איוושה" מניחה שבטח שמעת על זה.
קודם כל החור יכול להסגר עד הלידה וגם בשנים הראשונות לאחר הלידה.
גם אם הוא לא נסגר, כמו שאמרתי קודם, במרבית המקרים הוא לא משפיע על התפקוד כלל.
במידה והוא חלילה כן משפיע על התפקוד אז ורק אז מבצעים ניתוח (שגם הבנתי קצר ופשוט באופן יחסי) על מנת לסגור את החור. זה כמובן קורה במקרים בהם החור הוא מאוד גדול.
לדעתי, עצם העובדה שבשבוע 24 הרופאה לא היתה בטוחה שה VSD קיים בכלל מעידה ככל הנראה על כך שגם אם קיים חור הוא כנראה קטן.
במקרה שלי ביצעתי בשבוע 18 סקירה מכוונת (מסיבה אחרת לחלוטין) ושם כבר ראו בבירור שה VSD לא קיים יותר.
בכל מקרה כדי להיות בטוחים אמרו לי בכל זאת לבצע את האקו לב, ואני מניחה שגם את תבצעי.
אבל בגדול את יכולה להיות רגועה. גם אם זה קיים זה הדבר הכי קטן ולא משמעותי שיכול להיות (ציטוט של כמה וכמה רופאים).
דבר נוסף ששאלו אותי - השקיפות העורפית היתה תקינה?
כי מסתבר שמעבר לתסמונת דאון היא גם בודקת מומים בלב. לכן, אם היא היתה תקינה הסיכויים שהכל תקין בלב של העובר גדולים עוד יותר :)
סליחה על החפירה ומקווה שעזרתי קצת להרגע.
היי
18/09/2015 | 14:17
31
שמחה שהכל תקין. לא נשמע כמו משהו קריטי אבל כדאי לעקוב וכמובן לעשות אקו לב. הייתי שוקלת סקירה נוספת סביב שבוע 30. בהצלחה בהמשך. עדכני אותנו.
הי באמת תהיתי לגבייך
18/09/2015 | 14:26
1
31
ונשמע שזה סתם, באמת אל תיבהלי. לאחותי יש אוושה בלב והיא בת 33 כבר חיה ונושמת וגם די מוצלחת.
וגם לא בטוח שהיא ראתה טוב.
אני הלכתי לאקו לב בקרדיו במודיעין, אצל רופא ממש מומחה, אלכס משהו. הוא מנהל מחלקת קרדיו במאיר. תלכי אליו ותהיי בטוחה במאה אחוז שהוא יודע מה שהוא אומר.
בהצלחה!
תודה רבה בנות יקרות!!!!
06/10/2015 | 21:25
לא יצא לי להיכנס המון זמן לכאן..הזמנתי תור לאקו לב עובר, רק בסוף החודש קבעו..בינתיים ממשיכה כרגיל,משתדלת לחשוב חיובי ובע"ה יהיה בסדר..
איזה כיף לקרוא הודעות שלכן..המשך הריון תקין לכולם
 
מעדכנת - שלילי לצערי
16/09/2015 | 10:21
10
136
המחזור הגיע ולא הותיר מקום לספק.

16/09/2015 | 10:59
31
מצטערת לקרוא. 
מאחלת לך שתזכי לפרסם בקרוב הודעה משמחת על כניסה להריון
מבאס לשמוע...
16/09/2015 | 11:10
4
35
כולנו דמיינו פסים בבדיקות הריון. גם אני ויותר מפעם אחת. מעניין אותי אם אי פעם אשמח שוב לראות מחזור.
שיהיה בהצלחה במחזור הנוכחי.
בואי נגיד
16/09/2015 | 12:01
3
48
שאני מסתכלת על הצד החיובי של העניין - אחרי הכל המחזור מראה שהמערכת מתפקדת בצורה תקינה. גם זו ברכה - מחזור תקין, סדיר.
מעניין שכמה שרציתי וקיוויתי ובזבזתי כמה בדיקות ביתיות חחח בכל זאת כשהמחזור הגיע לא הייתי עצובה. אמרתי תודה שאני בריאה והכל תקין.
בורא עולם החליט שהפעם לא אז הפעם לא.
מאד מאד מקווה להקלט הפעם.
מאוד מסכימה איתך! מאוד
16/09/2015 | 13:57
8
עם הפנים קדימה, באופטימיות- אוהבת את הגישה.
16/09/2015 | 14:19
1
7
תודה על התמיכה של כולכן
16/09/2015 | 14:51
22
זה מאד מעודד
במיוחד שאני לא משתפת אף אחד (חוץ מבעלי כמובן
בתהליך, בתקוות... 
מאד נחמד שיש מקום שאפשר קצת להוציא את זה מהלב!
אוי באסה....
16/09/2015 | 19:59
3
21
מקווה בשבילך לחודש הבא...
אני כל כך רוצה להביא לילדה הקטנה שלי אח, ומאז שהיא בת שנה וארבע אני מנסה, היא כבר בת שנתים ושבע:(
עברתי הריון חוץ רחמי עם ניתוח בחצוצרה ואחרי שנה הפלה בשבוע 12.
למה הדלתות לא נפתחות לי?למה המקום הזה חסום? זה כל כך מתסכל.
בדיוק השבוע קראתי משהו שקצת עודד אותי. לפעמים דברים קורים מתי שהכי טוב לנו שהם יקרו, כשיכולים באמת להכיל אותם, אם היו קורים קודם, כשרצינו, היינו מפסידים משהו אחר שנולד שם. אצלי למשל זה נתן פתאום מרווח זמן ובניתי לי סטודיו מדהים מבוץ, חלום ישן שלי. בשנה האחרונה ציירתי הרבה יותר והתקדמתי באומנות המון. אני הרבה יותר מוכנה עכשיו לקבל הריון, להשקיע בתינוק.
 
מקווה שהדלת שלי שלך ושל כולנו יייפתחו במהרה לכל חלומותינו....
 
שתינו נפגשות כאן...
17/09/2015 | 08:56
2
22
הפורום הזה הוא מקום של תקווה.. אני מנסה קצת יותר משנה, עברתי מאז שתי הפלות.
אני שמחה שמצאת את הדרך לראות גם נקודות של אור  
אני שומרת תורה ומצוות והכי מאמינה ויודעת שהכל לטובה גם כשהדברים נשגבים מבינתינו. רק שלהרגיש את זה זה דורש לפעמים עבודה פנימית לא קטנה... 
תכלס, די למדתי לנצל את הזמן. למרות שאני ב"ה עסוקה עד מעל הראש - עבודה, בית, ילדים והכל - זה מדהים שההשתוקקות להביא עוד ילד ממש רוחשת מתחת לפני השטח, אז אני ממש משתדלת להכניס בין לבין גם פרויקטים קטנים שהם נטו חלומות ישנים, סוג של תרפיה.
יש לי עוד חלום אחד בסטנד ביי לאחרי החגים, אם אני לא אכנס להריון בסיבוב הקרוב. אבל מקווה מאד מאד שכבר לא אצטרך אותו. 
מה זה סטודיו מבוץ? נשמע מעניין...
אני רק מנסה לעודד את עצמי, זה לא שמצאתי את האור....
17/09/2015 | 09:11
1
17
יש המון רגעים של תסכול ובכי ותהומות של יאוש שחורים משחור.
זה באמת  מסע קשה ומתיש
רק זה שיש לי כבר שני ילדים בבית, משאיר אותי שפויה.
 
**סטודיו מבוץ זה בטכניקה של בנייה אקולוגית באדמה. תחפשי בגוגל "בנייה באדמה" או "cob house"
ברור, אמרתי "שמצאת דרך לראות גם נקודות של אור"
17/09/2015 | 09:22
13
אין ספק שגם הבכי, התסכול והיאוש גם הם שם.
בכל אופן אם אנחנו מצליחות גם להרים את הראש מעל המים מדי פעם זה נותן עוד פוש של אוויר..
באמת אני לא יודעת איך עוברת את זה מי שעוד אין לה ילדים, לא יכולה לחשוב על זה. 
הסתכלתי על "בניה באדמה" נשמע ממש מעניין, בנית לגמרי בעצמך? מגניבה...
המליצו לי על הספר להיפרד לפני שמכירים, איפה מוצאים אותו?תודה
15/09/2015 | 20:41
2
44
רכישת הספר
16/09/2015 | 11:05
72
הספר ישן לכן קשה למצוא אותו בחנויות. 
את יכולה לרכוש עותק אלקטרוני שלו כאן:
 
כותבת הספר הייתה מנהלת פורום אובדן הריון. יעל, אישה מדהימה
16/09/2015 | 22:14
52
בתקופת האובדנים שלי מאוד תמכה בי, כולל מפגשים בביתה.
הייתה "האמא" של הפורום אובדן הריון.
 
בנות, צריכה המלצה דחופה
15/09/2015 | 09:27
3
107
כאמור לאחר הפסקת דופק, מרגיש שזה הולך לכיוון הפלה טבעית, על כל פנים הרופאה שלי המליצה לי לא לחכות יותר מדי ולקבוע תור לגרידה.

אנא אשמח להמלצות לרופא מקצועי באסותא באזור המרכז, ודרומה.
ערתכן חשובה
דר מרדכי איתן הוא מדהים אך לדעתי עבר לאילת....
יש עוד כמוהו שאתן מכירות?
לצערי, אני לא מכירה רופאים מתאימים
15/09/2015 | 11:05
25
בטוחה שנשים אחרות יוכלו לענות לך.
אבל בכל מקרה, אם החלה הפלה טבעית, למה להזדרז לקבוע גרידה? 
במידה והחל דימום, הייתי מתייעצת עם רופא נוסף. 
אני עשיתי את הגרידה ב"עתידים מדיקל סנטר"
15/09/2015 | 22:25
26
באופן פרטי עם ד"ר יואב פלד. הוא אנושי נחמד ורגיש. נתנו לי תור מהיום למחר בערב שבת וחג שבועות
עם התחייבות מהקופה זה יעלה לך 1200 ובפרטי לגמרי 3000
לי היה החזר מהביטוח....
 
המון הצלחה וחיבוק גדול
 
המלצה
15/09/2015 | 23:21
26
הי, מצטערת בשבילך.
ממליצה על דר' אריה גינגולד. עשה לי פעמיים, לצערי הרב.

כתובת: הבנים 14, הוד השרון
טלפון: 09-7424918 ,052-3516200
 
לפניי שנה... הסיפור שלי
13/09/2015 | 09:04
12
158
אני בוכה עוד מלפניי שהתחלתי לכתוב את הפוסט הזה...
בבוקר ערב ראש השנה לפניי שנה בדיוק קמתי לעבודה וראיתי מיד שכל המכנסיים שלי רטובים.
ידעתי מיד שמדובר בירידת מים וזה המשיך לצאת ממני בגלים. אבל איך זה יכול להיות??? אני רק בשבוע 24.
עם ילדה בת שנתיים אז בבית ועוברית בבטן, בעל נהדר, בית חדש שקנינו באופק, עבודה טובה ויציבה ומשפחה וחברים שאפשר רק לחלום עליהם חיי היו נראים מושלמים. תמיד קיבלתי מה שרציתי, תמיד הכל יצא לטובה ולא האמנתי כמה התקופה הזאת הולכת להיות קשה.
ההריון הזה הגיע לאחר ציפייה רבה של כשנה. הוא התחיל בדימומים מסיביים של שבועיים שהייתי בטוחה שהם מחזור. כשהמחזור התארך כל כך כבר חשדתי ובדיקה ביתית בישרה לי על הריון.
הבטא המשיכה לעלות ונצפה דופק ועובר שקטן בשבועיים מהמחזור. ביוץ מאוחר אמרו לי.
תיקנו לי את גיל ההריון וכך הוא המשיך לו. בהמשך היו עוד יומיים של דימומים ואז התגלתה המטומה די גדולה (שטף דם בין השליה לרחם). אך אמרו לי שייתכן והיא תיספג והכל יהיה בסדר וייתכן גם שתהיה הפלה מאוחרת או לידה מוקדמת. אבל שרוב ההריונות האלה מסתיימים במועד ובידיים מלאות. ההמטומה נספגה כביכול וההריון המשיך על מי מנוחות... בדיקות מצוינות והכל נראה תקין, העוברית הייתה קצת שמנמנה אז התחלתי לתקן לעצמי את גיל ההריון ולהתאים אותו להווה ולא לאולטרסאונד הראשון ולתיקון שהרופאה עשתה לי כפי שצריך לנהוג.
כאמור, בשבוע 24 (מה שלמעשה היה שבוע 23), ערב ראש השנה, קמתי עם ירידת מים.
בבית החולים אמרתי שאני בשבוע 24 והסבירו לי שזהו גבול החיות ויש סיכונים רבים בלידה בשלב הזה. לא האמינו שאסחב הרבה זמן עד הלידה בגלל שההמטומה שוב נצפתה במיון (אולי היא תמיד הייתה שם??).
הסיכונים היו כל כך רבים, תמותת העוברית לאחר הלידה, שיתוק מוחין, עיוורון, חרשות, בעיות נשימה, התפתחות וכולי.
הרופאים אמרו שאני יכולה לגשת ל'ועדת על' להפסקת הריון (ועדה של אחרי שבוע 24, וזאת בגלל הבלבול של השבועות שלי. למעשה הייתי בשבוע 23 וזה גם מה שראו באולטרסאונד).
הרופאים אמרו שנוטים לאשר הפסקת הריון בנסיבות האלה ואף חלקם רמזו או המליצו על כך ממש.
בגלל שהיה חג עברו הימים וכבר החזקתי 6 ימים ככה. אמרו לי שהממוצע ללידה מרגע ירידת המים הוא לרוב כשבועיים אבל לא תמיד ושיש סיכוי שאחזיק יותר. אך בגלל ההמטומה לא נתנו לי הרבה סיכויי.
אני ובעלי (שהוא דתי) פחדנו לסכן את כל מה שיש לנו והחלטנו לגשת לועדה.
אני הבנתי שהאישור תקף לשבועיים ורק רציתי שיהיה לי אותו ביד ואז להחליט. אבל הסבירו לי שאם מתפתחת לידה של ממש (מה שיכול לקרות בכל רגע נתון) אז אין אפשרות לבצע את הפסקת ההריון בחירום.
בועדה ישבו המון רופאים, פתאום הם היו מאוד מהוססים ולא ממש רצו לאשר את הפסקת ההריון.
קראו לכל הרופאים הבכירים בבית החולים וכולם ישבו שם בחדר ודנו בי בעודי מנסה לשכנע אותם לתת לי לסיים את ההריון. כל זאת בזמן שאני חושבת לעצמי שזה לא באמת, שאני לא באמת אעשה את זה אבל חשוב שיהיה לי את האישור ביד.
אף אחד מעולם לא הצליח להגיד לי "לא" בחיים. מעולם. גם הם החליטו לבסוף לאשר וזאת לאחר שקראו לכל הרופאים הבכירים ודנו בכל הסיכונים האפשריים. רבע שעה לפניי הם אישרו הפסקת הריון לבחורה אחרת עם אותו הסיפור בדיוק (רק שלה 4 ילדים בבית ולא שזה פחות כואב).
השעה כבר הייתה 17:00 ואיך שחזרתי לחדר באה אליי הפקידה ואומרת לי שאני צריכה לבוא כרגע לקבל את הזריקה ללב העוברית. "עכשיו??" אני אומרת לה. והיא אומרת שאם לא עכשיו זה רק מחר.
ואני, כל כך מיואשת ומפחדת ללדת במהלך הלילה פשוט נכנעתי והלכתי "לסיים עם זה".
זה היה כואב וקשה פיזית ועוד יותר נפשית, הדבר הכי קשה שעברתי בחיים שלי ועד היום אני לא מבינה איך היה לי את האומץ.
לאחר מכן ביקשתי לקבל אפידורל עוד לפניי שהלידה תתחיל. נתנו לי אבל הוא בקושי השפיע.
הצירים של הזירוז היו חזקים מאוד וכואבים ולבסוף היא יצאה ממני. לידה שקטה כמובן...
לא ראינו אותה, לא נתנו לה שם. לא יודעים איפה היא קבורה.
ממש כאילו היא לא בילתה 23 שבועות בתוכי. אין יום שלא התחרטתי. אין יום שלא הצטערתי והתגעגעתי אליה או לא חשבתי עליה.
כל הסיפור הזה קרה בעשרת ימי תשובה וכאנשים מאמינים זו הרגשה כאילו לא עמדנו בניסיון שהשם העמיד בפנינו.
אז היום אני בהריון בשבוע 26+6 אבל מה אני אגיד?? זה לא מוריד מעוצמת הכאב וזה לא יחזיר לי אותה. אז נכון שזה מנחם באיזשהו אופן אבל זו לא תהיה היא אפילו שאני משתדלת לחשוב שאם זו תהיה בת אז אולי היא חזרה אליי (בחרנו לא לדעת את מין העובר עד ללידה).
שמחתי לקום היום ללא ירידת מים אבל בכיתי על השנייה הראשונה.
לא יודעת איך אעבור את הימים הקרובים... אבל אני מקווה ומתפללת שהיא סולחת לי על כך שוויתרתי עליה כי לא רציתי שהיא תסבול.
חג שמח??
שתהיה לכולן שנה טובה.
 
רונית! אני מאחלת לך שתהיה לך שנה הכי תיקון והכי מתוקה
13/09/2015 | 10:43
1
42
אני הכי מבינה אותך, למרות שכבר הייתי בהריון בתאריך לידה המשוער, הייתי ממש חולה ועצובה. בכיתי מלא.
אבל למענך, למען העובר החמוד שלך וכל המשפחה שלך, תנסי לשמוח במה שיש לך עכשיו. אני יודעת שזאת קלישאה אבל אני מרגישה שמותר לי. תחייכי! עד כניסת החג מותר לך לבכות. ודי. שנה חדשה שהלוואי ותיתן לך מתנה ענקית ומהממת.
מי שבוכה בראש השנה יבכה כל השנה. והפוך!
את בן אדם חזק מאוד. עברת המון. הצלחת להתרומם ולמרות הקושי להרות שוב.
בינתיים טפו טפו... אפילו אחרי תאונת דרכים.. הכל בסדר!
מגיע לך שתתחילי את השנה הבאה בדרך הכי מתוקה וחלקה. תרשי לעצמך לחייך ולשמוח.
אוהבת אותך מלא.
אמן ואמן...
13/09/2015 | 11:37
28
תודה רבה. מאחלת את אותם הדברים גם לך. אוהבת אותך גם.
ריגשת אותי עד דמעות
13/09/2015 | 11:55
2
50
כתבת המון רגשות שגם אני מרגישה ומזדהה איתך במיוחד שזה קרה לי גם באותו שבוע כמוך וגם לי הייתה הלידה בחג שמחת תורה בסוכות .. אני מאחלת לשתינו שנעבור את התקופה הקשה הזאת של החגים ושהפעם ההריון יהיה תקין והכול יהיה בסדר ושבדצמבר בע"ה שנינו נכתוב הודעה משמחת בפורום על לידה של הקטנטנים והחמודים שלנו והכי חשוב חיים ובריאים שנה טובה ..
הסיפור שלנו באמת מאוד דומה
13/09/2015 | 12:01
1
33
מקווה שמכאן יהיו לנו רק חוויות טובות בתחום הזה ובכלל. הלוואי ובסביבות חג החנוכה יקרה לנו נס ונלד ילד בריא ושלם.
שנה טובה וחג שמח.
אמן!!
13/09/2015 | 12:18
7
כואב כ"כ לקרוא
13/09/2015 | 12:28
1
35
הכרתי את הסיפור שלך, גם הסיפור שלי מעט דומה בכך שהעובריות היו בריאות וההריון היה בעייתי וגם קרה באותו השבוע (הלידה השקטה שלי היתה ב22.9).
כואב לקרוא עד כמה החרטה והתהייה על "מה אם.." עדיין שולטות, גם אצלי זה כך.
 
אני לא מאמינה שהרגשות שלי בנושא ישתנו עם הזמן, רגשות האשמה לא יפחתו אצלי (כי אני אישית מרגישה שעשיתי טעות והחלטתי ברגע של חולשה משהו שלא הייתי שלמה איתו. אני גם מרגישה שניתן היה עוד מה לעשות מבחינה רפואית שאולי היה עוזר... אך משום מה בהריון הראשון ההוא הגישה של הרופאים היתה רק להמתין ולראות לאן זה הולך, בעוד שבהריון אחר ברור שהיו עושים הכל לנסות ולמנוע.).
אני כן מרגישה שזה לא מרחף מעליי כל יום כל היום, זה ברקע. נמצא שם תמיד, אבל מעט מאחורה וקל יותר לשלוט ולהדחיק חלק מהזמן.
אני אישית, לא מרגישה שהריון אחר וילד אחר יהיו לי תיקון.
לא יהיה תיקון לילדה ההיא שלעולם לא תהיה לי, מקווה שיהיו אחרים שנאהב לא פחות.
מאחלת לך אבל שמה שאת מאחלת לעצמך ומקווה לעצמך - יתגשם ויתן לך ולו מעט מנוחה.
גם לי קשה להאמין שרגשות האשמה
13/09/2015 | 13:34
34
ישתנו פשוט לא היה לי מספיק זמן לחשוב לפניי מעשה כי הייתי ממש על הגבול של החיות והחרטה גדולה וכואבת.
כמו שאת רשמת לי פעם "ברגע של ייאוש וויתרתי". זו התחושה שלי בדיוק.
בגלל שיש לי בת אני הרבה פעמים מסתכלת עליה וחושבת שיכלה להיות לי עוד אחת כזאת אולי בריאה אפילו וכל כך קשה לוותר על זה. לכן לפעמים אני מקווה שיהיה לי איזשהו אושר חדש. לא ממש תחליף. כי לא יהיה. לעולם לא אדע מי היא יכלה להיות אבל משהו שלאט לאט יוכל להשלים אותי. תמיד רציתי 2,3 ילדים והיום אני רוצה הרבה יותר. לא להיות בהריון נראה לי ריקני. כאילו אין למה לצפות יותר. צריכה שמשהו יימלא אותי. מקווה שאלוהים ישמע את תפילתי וייתן לי הריונות תקינים ושלמים עם ידיים מלאות ובריאות בסוף.
רונית יקירתי- עניתי לך בפורום השני.
14/09/2015 | 06:27
12
כואב כל כך לקרוא
14/09/2015 | 13:35
1
29
אין לי מילים. 
איזו התמודדות נוראית. 
חייבת להגיד שנשמע שלא היה יכול להיות כאן סוף טוב ושפעלת נכון ששיחררת אותה ממה שהיו עלולים להיות חיים של סבל. לצערי, אני יודעת שזה לא מקל, לא מפחית את התייסרות. 
שולחת לך המון כוח, יקרה. 
תודה מתוקה
15/09/2015 | 20:17
15
אני תמיד רוצה לחשוב שהיא לא הייתה שורדת. אבל אין לדעת.
שברת אותי
14/09/2015 | 18:44
1
31
קראתי את ההודעה שלך אתמול בנשימה עצורה ופשוט לא היו לי כוחות להגיב.
מאחלת לך שההריון הנוכחי יסתיים במועדו בתינוק/ת מתוק/ה שייתנו לך קצת שלווה ורוגע לנפש. ושגם אח"כ יבואו הריונות תקינים ושתמלאו את הבית בילדים ככל שתרצו.
שולחת לך חיזוקים וחיבוק ענק (כשניפגש אחרי הלידות תקבלי גם חיבוק אמיתי)
תודה
15/09/2015 | 20:18
15
אני כל כך מקווה שניפגש עם תינוקות מתוקים :)
שנה טובה
14/09/2015 | 16:25
7
158
עד שכבר כתבתי שאני בהריון... אחרי כמה שעות לאחר ביקור במיון... זה כבר לא היה אקטואלי.
שבוע שמונה, הפסיק הדופק...
רק לפני כמה ימים העובר זז לו עם דופק...
הזוי...
הדימומים אכן לא בישרו טובות
כעת אני מניחה לאחר הפלה 2 וסהכ 3 אובדנים, נעשה בירור.
כולל קרישיות יתר.
שיהיו בשורות טובות.
ונקווה לטוב
אני מצטערת לקרוא
14/09/2015 | 17:45
36
כל כך עצוב ומתסכל.
שולחת לך חיבוק גדול והמון כוח. 
אוי, כמה עצוב
14/09/2015 | 17:54
29
כל כך מצטערת עבורך.
אל תחשבי כרגע על בירורים. קודם כל תתעסקי בפן הפיזי של סיום ההריון.
מה את הולכת לעשות? את כבר יודעת?
 
קבלי חיבוקי נחמה והשתתפות בצער.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
אוף, עצוב
14/09/2015 | 18:31
20
שולחת לך חיבוק גדול 
תודה
14/09/2015 | 18:38
1
32
תודה על התמיכה.

מתסכל בהחלט, בעיקר כי על הדברים הללו אין שליטה.

מבחינת סיום ההריון כרגע זה נראה שזה הולך לכיוון הפלה טבעית...
כאבי בטן חזקים כאבי גב, הגוף עושה את העבודה.

לא מבינה כבר כלום...
אני יודעת שרוב הסיכויים שזה כרומוזומאלי בשלבים כאלה מוקדמים, אך זה לא מעודד ובטח לא עוזר שאני זאת שנופלת על הצד העגום הזה של המספרים...
לא שחלילה אני מאחלת את זה למישהי ממש, ממש לא!
להיפך, הלוואי והמספרים המגעילים האלו לא היו קיימים כלל!

מקווה לסוף טוב ואופטימי מתישהו....
חיבוק חם!
14/09/2015 | 22:30
24
הלואי שהשנה הקרובה תהיה שנה טובה ומנחמת. מאחלת לך את כל הטוב שבעולם.
מאכזב וכואב
15/09/2015 | 10:37
22
מצטערת מאד בשבילך שזה שוב קורה.
מסכימה עם הצורך בברור הפלות חוזרות מלא, כולל ברור גנטי, קרישיות יתר, בלוטת התריס ועוד הורמוני מטאבוליזם... ומקווה שבקרוב תהיה חוויה מתקנת.
אוף!!!
15/09/2015 | 20:15
18
מצטערת לשמוע.
שלום בנות יקרות
13/09/2015 | 15:35
6
129
זמן מה שלא כתבתי בפורום...
אני זקוקה לעדוד ולתמיכה. להזכירכן בעברי הפלה נדחית והפסקת הריון יזומה בשל מומ בעובר.
כעת אני בהריון בשבוע שמונה פלוס 3 לפי האולטרסאונד זה מתאים בהפרש של מספר ימים.
הכל התחיל נפלא, נצפה דופק יפה,כבר בשבוע שש, שרשק הריון, הכל מושלם.
בשבוע שבע לערך כלומר ביום ראשון שעבר,חזרתי הביתה מעבודה וגיליתי הפרשות דמיות בניגוב, סליחה על הפרטים.כמובן שרצתי למיון, חשבתי שזהו, אך ראו דופק והכל היה בסדר...
הרופאה שעושה לי את המעקב וגם מומחית לסקירות,
בדקה אותי בהמשך השבוע וגם כן ראתה שהכל תקין....
העניין הוא שההפרשות נמשכות ולמרות שהבנתי שזה מצב נפוץ יחסית,זה נורא מלחיץ!!!
צילצתי אליה והיא אמרה לי שאין מה לעשות הרבה בשלבים הללו אלא להמתין.
תארו לכן מה עובר עליי!
סיוט!  מאדם שמח אני הופכת להיות חרדתית,ובמקום להנות מהריון אני רק במתח אדיר!!!למה???
קוראים למצב הזה הפלה מאיימת...
מתפללת ומחזיקה אצבעות...
סורי על הטקסט הארוך, אך הייתי חייבת לפרוק.
תודה שקראתן.
שנה טובה ונהדרת לכולכן!!!!
עם בשורות טובות!

אין הרבה מה לעשות מלבד להתפלל
13/09/2015 | 15:41
2
42
ולקוות לטוב. אני מאוד שמחה לקרוא שאת בהריון!
מאחלת לך שהשנה הזאת תקבלי מתנה.
אגב, גם אם ההריון מושלם עדיין יש חששות פוחדים.
תודה רונית
13/09/2015 | 15:58
1
30
זה כל כך מתסכל שכולם אומרים לי שאין מה לעשות ועוד יותר מתסכל שזה לא בשליטתי!!
למה אי אפשר פשוט להיות להנות מבלי שכל פעם משהו אחר יצוץ???
זו תקופה שכולן יולדות ואני כל הזמן מברכת ושמחה עבור כולן!
אני רוצה להיות אותה האחת שתלד בשעה טובה וכולם ישמחו ויברכו אותי גם!
כי אני שונאית רחמים ובטח רחמים עצמיים
תקשיבי...
13/09/2015 | 16:20
40
ההריון הנוכחי שלי הוא ההריון שלאחר האובדן. חשבתי שבטח אחרי כל מה שעברתי הוא יעבור על מי מנוחות. אז ב"ה שאין שום דבר קריטי אבל היה לי hcg גבוה בסקר שליש ראשון מה שיכול להעיד על בעיות גדילה ובעיות שיליה וגם מגביר סיכוי לתיסמונת דאון. אחרי שעשיתי בדיקת דם ניפט והספקתי לשכוח מזה וגם ה hcg הסתדר בסקר שליש שני בסקירה השניה מצאו משהו שנקרא וורמיאן בונס. גם כן לא משהו קריטי וחסר משמעות לרוב אבל צריך לעקוב. אחרי שכבר התייעצתי עם היועצת הגנטית שהרגיעה אותי וקבעתי 2 סקירות נוספות מישהי נכנסה בי מאחורה עם האוטו.
למזלי לא נפגעתי וגם הבטן לא אבל אושפזתי להשגחה בבית חולים. בקיצור, אין מנוחה מהלחצים והחששות וכולי תקווה שהכל יסתיים בטוב. בקיצור. שום דבר לא מושלם.
קודם כל מזל טוב !
13/09/2015 | 17:55
31
את המשוכה הראשונה של להרות שוב עברתם (לי לדוגמא זו היתה החלטה לא קלה בכל פעם...).
לגבי הדימום - האם היו לך דימומים גם בתחילת ההריונות בעבר ?
ההכללה שאין מה לעשות פרט להמתין ולראות, היא לא ממש נכונה.
לא פעם, תמיכה הורמונלית עם פרוגסטרון, תעזור להימנע מדימומים שנובעים מרמות הורמונים נמוכות שמובילות להתפרקות איטית של רירית הרחם.
אפשר לעשות בדיקת דם, אבל בהתחשב בעובדה שאת כבר בשבוע 8 וכל יום הוא קריטי - הייתי מבקשת מהרופאה מרשם לאנדומטרין (או תכשיר אחר המשמש כתמיכה בתחילת הריון). גם אם זה לא הגורם לדימום, זה לא יזיק ויהיה בבחינת לא מועיל לא מזיק.
בהתחשב בהיסטוריה שלך, אני חושבת שיש מקום שרופאים יתייחסו להריון הנוכחי כמאד יקר ויטפלו בהתאם, כולל כל ה"תותחים" שזמינים לרשותם, אם אפשר.
 
כמובן שיתכן גם שהדימום הוא כתוצאה מהשתרשות בלבד, אם כי זה לרוב חולף תוך ימים בודדים. 
אם הדימום הוא למעשה הפרשה חומה, הרי שאינו טרי ואין חשש אמיתי אם בתחילתו ראיתם דופק וכעת הגוף למעשה מפריש את הדם הישן הקרוש.
 
מאחלת לך המון בהצלחה.
יקירתי, מקווה מאוד עבורך לטוב,
14/09/2015 | 06:38
23
ונוטה להסכים עם הצעתה של ויקטור החתול באשר לתמיכה הורמונאלית. אני לא מספיק מבינה בתחום, אבל בהחלט נשמע לי הגיוני ההסבר המפורט של ויקטור (מה גם שהיא ממש מבינה בהיבט המקצועי של העניין).
התייעצי על כך עם הרופא/ה שלך.
 
לגבי החרדות- ככה זה. יש כאלו שחוות יותר, יש כאלו שפחות, אבל ברגע שבחרת לנסות ולהרות שוב, ולמרבה השמחה גם נקלטת, דעי שההריון מתחילתו עד סופו (הטוב- אמן ואמן), יהיה מלווה בחרדות ברמה כזו או אחרת. נסבלת או בלתי נסבלת.
 
אני יודעת שאת נעזרת בתמיכה רגשית מכל מיני סוגים. תמשיכי בה ותתמידי בה, ותיוועצי עם נשות הטיפול באשר לדרכים היעילות ביותר לסייע לך.
 
מאחלת לך ולכולן שנה טובה. אבל על אמת. ממש טובה. עם בשורות נפלאות ומשמחות.
שירה.
 

שירה דוד - מרפאה בעיסוק -
ריפוי בעיסוק והוראה מתקנת לילדים בעלי קשיים התפתחותיים ולקויות למידה.
מדריכה קלינית של מרפאות בעיסוק, מורות להוראה מתקנת וסטודנטיות.
מנהלת פורום אובדן הריון.
09-7749028
מאוד מלחיץ
14/09/2015 | 13:23
16
החרדות והמתח מובנים לגמרי. 
הייתי במצב הזה בהריון האחרון שלי ואני זוכרת איך לאורך כל ההריון, גם חודשים אחרי שנעלמו ההפרשות, בכל פעם שהייתי הולכת לשירותים, הייתי בודקת אם יש דימום
אני מקווה שככל שיתקדם ההריון, ההפרשות הדמיות יעלמו ואת תוכלי להירגע מעט. 
מאחלת לך המשך הריון בריא ותקין ושנה מופלאה ומלאה באושר
שנה טובה |דבשיונה|
13/09/2015 | 11:43
2
53
שנה טובה לכל הבנות בפורום הנפלא הזה, שנותן תמיכה חשובה לכל הבנות. לפני שבוע רציתי לפרוק משהו, אבל המחשב שלי היה בטיפול נמרץ אצל הטכנאי ולא בא לי להרוס את החג עם מה שהיה לי בבדיקה........ אבל לפחות העובר חי. זה שלא הצלחנו לעשות את הסקירה הראשונה זה משהו אחר. היה לנו יום נכאס לפני זה וזה כנראה השפיע......
 
בקיצור שנה טובה ומתוקה שנצא מכאן עם ידים מלאות ורק בשורות טובות לכולם.
שנה טובה ומלאת שמחה
13/09/2015 | 18:45
21
שיהיה חג שמח ורגוע ושנה טובה ומתוקה עם בשורות טובות לכולנו...
 
ואם או כשתרצי לשתף לגבי החוויה שהיתה השבוע (והעיקר שבסיכומו של דבר כרגע הכל תקין להבנתי), תרגישי בנוח.
 
חג שמח ! 
שנה טובה ומתוקה, מלאת בשורות טובות ואושר
14/09/2015 | 13:24
8
לקראת העמסת סוכר 100 - כמה שאלות
11/09/2015 | 17:30
10
60
אתמול בבוקר עשיתי את הבדיקה של ה-50 עם הרבה לימון, הרגשתי סבבה והחזקתי אצבעות אבל זה לא עזר - יצא לי 150 אז אני לקראת ההעמסה השניה שאותה אעשה ביום רביעי אחרי החג.
למישהי פה הייתה תוצאה חריגה ב-50 ותקינה ב-100?  אני צריכה קצת אופטימיות...
ולגבי הבדיקה עצמה, הבנתי שאני מגיעה אליה בצום, האם גם הפעם מותר לערבב את התמיסה עם לימון או שצריך לשתות את הגועל הזה בלי כלום? במהלך השעות שאהיה במרפאה, האם מותר לשתות מים?
שבת שלום לכולן והמשך הריון שקט ונעים 
כן...
11/09/2015 | 18:33
35
היי, אני כמוך מאוד נלחצתי מההעמסה של ה-50. יצא לי גם 150.
עשיתי את ההעמסה של ה-100 ויצאה לי תקינה לחלוטין! בדיקת ה-50 היא בדיקת סקר. אני החלטתי להמעיט בסוכר ופחמימות בכל זאת.
מותר לשתות את התמיסה עם לימון ומותר לשתות מים במהלך הבדיקה, אבל צריך להיות בצום.. מלא בהצלחה!!! שבת שלום
ההנחיות שאני קיבלתי כשעשיתי העמסה של 100
12/09/2015 | 01:21
39
היו להגיע לבדיקה בצום (דגימת דם ראשונה תלקח בצום), שותים את התמיסה (דומה ל50 רק שהכמות כפולה) ואז מחכים 3 שעות כשמידי שעה תלקח דגימת דם.
מותר לשתות את התמיסה עם לימון.
אסור לשתות מים במשך 3 שעות הבדיקה - לטענת האחיות שהנחו אותנו, משום שזה עלול להטות את התוצאות... מותר ללגום ממש בקטנה.
המלצות שלי:
הבדיקה מעט קשה, נשים רבות מרגישות קצת חולשה, סחרחורת, בחילה וצרבות. להיות מוכנה... זה לא נורא.
להגיע עם סנדויץ או פרי שתוכלי לאכול ממש בסיום, קשה במצבנו לצום כ"כ הרבה שעות.
להגיע עם ספר, בכל זאת 3 שעות.

שמעתי על נשים רבות שקיבלו תוצאה לא תקינה ב50 וב100 יצא להן תקין. נראה לי שהן הרוב.

בהצלחה ותעדכני !
הי נאטשל
13/09/2015 | 11:02
26
מצטערת על התוצאה, אבל היא לא מאוד גבוהה....
המלצותי: להשתדל להימנע מסוכר כמה שאת יכולה עד הבדיקה. הרבה יאמרו לך להיפך אבל אצלי זה הוכיח את עצמו, אחרי 100 גרם יצא לי מאוד דומה לאחרי ה50.
אני שכחתי להביא לימון והאחות אמרה שהיא ממילא לא ממליצה להוסיף לימון כי זה עלול להטות תוצאה גבולית ללא טובה.
לי היה מותר לשתות מים בלי הגבלה. אבל זה תלוי במקום שאת הולכת אליו.
תבואי עם סוללה מלאה בפלאפון וספר קליל מאוד אם בא לך לקרוא, לי היתה בחילה ולא הצלחתי לקרוא.
ותביאי אוכל או כסף לקנות משהו. אני קניתי קפה ובייגל.
לי יצא ב50 176 ואמרו לי שגם על כזאת תוצאה יצא בסדר בהעמסה של ה100, אז לך בטח שיש סיכוי.
אבל שתדעי, לא משנה מה התוצאה של ה100, אם יצאה לך כזאת תוצאה ב50, זה אומר שעדיף להפחית בסוכר עד סוף ההריון. נכון שזאת בדיקת סקר אבל זה מראה שלגוף לא קל להתמודד עם הסוכר. גם בחג, את תראי שזה עוזר לך לא לאכול יותר מדי בארוחות חג.
כדאי גם להימנע ממצבי מתח.
בהצלחה!
תודה לכולכן על התשובות!
14/09/2015 | 18:48
6
17
אם הבנות - הרופא אמר לי בדיוק הפוך ממה שאת אמרת, לאכול במיוחד יותר מתוק... בגלל הדעות ההפוכות החלטתי פשוט לאכול רגיל ולקוות שיהיה בסדר... אני לא מתכוונת לבלוס מתוקים ופחמימות ריקות במיוחד לבדיקה, גם שמתי לב שעליתי קצת במשקל וזה לא מתאים עכשיו (שמרתי את העליה המאסיבית לשליש האחרון )
מצד שני, עכשיו חג ואי אפשר להגיד לא ולהיכנס למשטר דיאטה... 
מקווה שיהיה בסדר..
מעניין למה אמר
16/09/2015 | 09:13
5
15
לדעתי, הם מאוד רוצים לאבחן לך את הסכרת הריון. אחרת אין בזה שום הגיון.
אני קיבלתי ב50 אחרי שעה 176 ועשיתי את המאה אחרי שבועיים בערך שממש שמרתי ובמאה אחרי שעה יצא לי 185... מה שאומר שכן הצלחתי קצת להתאזן.
א. אם יוצאת תוצאה לא טובה בהעמסת סוכר של 50 לא עדיף קצת להפחית?
ב. אם ממילא מישהי עלולה להתגלות כחולת סוכרת וממילא תצטרך לעבור לדיאטה דלת פחמימות אז לא  עדיף למדוד אותה במצב דומה למה שיהיה לה במצב מאוזן עם דיאטה?
 
לא מבינה את הרופאים האלה....
בכל מקרה לפי דעתי תאכלי רגיל. אצלי זה גרם לי לשים לב מה אני מכניסה לפה כי זה הכניס אותי למודעות.
ואני חושבת שעם סכרת או בלי, הרבה סוכר בהריון ממש לא טוב. צריך לאכול בשביל שניים בקטע של לחשוב מה מגיע לתינוק שלנו...
בכל מקרה אני מאחלת לך שלא יגלו לך סכרת ולדעתי הסיכוי לטובתך עם כזה ערך.
בהצלחה!
אחרי הבדיקה
16/09/2015 | 12:42
4
9
אז אני אחרי... 
סה"כ היה סביר, הבאתי המון מיץ לימון (מ-4 לימונים עסיסיים) וזה ממש עשה את העבודה - לא הייתה לא בחילה ולא הרגשתי גועל, רק לקראת הסוף התחיל לכאוב לי הראש וזה נראה לי קורה בכל מקרה. אני גם מרגישה חלשה יותר עכשיו אבל אכלתי ונקווה שזה יעבור מהר.
 
שאלתי את האחות למה הוא אמר לאכול יותר מתוק (לא שהייתי מספיקה לשנות את התזונה שלי מקצה לקצה מיום שישי ועד היום) והיא אמרה שפעם הייתה המלצה להוסיף לתפריט 2 פרוסות לחם לקראת ההעמסה של ה-100, ההמלצה הזו בוטלה והיא לא יודעת למה. 
את צודקת ב-100% לגבי זה שחשוב לשים לב לתזונה, אני מאוד מודעת ומשתדלת לאכול כמה שיותר בריא, גם ככה אין לי תיאבון גדול אז שמה שנכנס יהיה מזין... הבעיה היא שאני חושבת פעמיים לפני כל פרי או פרי מיובש ואפילו אורז וזה קצת מחרפן.
נחכה בסבלנות לתוצאות מחר.
טוב שאת אחרי ועבר בקלות יחסית
16/09/2015 | 17:49
3
8
מקווה שהתוצאות יהיו תקינות.
 
בנוגע לכל ההמלצות לתזונה עד ולפני הבדיקה - הרעיון הוא להמשיך רגיל, כפי שאכלנו עד הבדיקה כדי שהבדיקה תהיה אמינה.
זה לא חוכמה להעמיס על הגוף סוכר ופחמימות בעודף בהשוואה לתפריט הקבוע שלנו, וגם לא חוכמה להפך - להימנע ולהוריד את כמות הפחמימות והסוכר בימים שלפני, כי הרי אז אנחנו בעצם מגיעות לבדיקה במצב שונה ממה שהיינו עד כה והבדיקה בודקת את תגובת הגוף לתפריט שהוא שונה למעשה ממה שאנחנו אוכלות בפועל.
רק לאחר התשובות ניתן לדעת האם הכל תקין וניתן להמשיך רגיל (תמיד ממומלץ לאכול עם שיקול דעת כמובן, אבל מי שאינה סכרתית, יכולה להרשות לעצמה לחטוא, היכן שסכרתית לא תוכל), או שאכן יש חלילה סכרת הריון ואז יש צורך בשינוי תפריט, הגבלת סוכרים ופחמימות ובעיקר מעקב יומי אחר רמות הסוכר.
את השינוי לא מומלץ לבצע לפני הבדיקה.
את ממש צודקת
16/09/2015 | 19:45
2
12
זו הייתה תחושת הבטן שלי ולכן אכלתי די רגיל (באופן יחסי, בכ"ז היו ארוחות חג ושאריות הביתה). בינתיים קיבלתי את התוצאות בצום ואחרי שעה והן טובות - 79 ו-146 בהתאמה. מקווה שהן מעידות על כך שגם התוצאות אח"כ יהיו טובות :)
זה מצוין!
16/09/2015 | 19:55
5
התחלה מעולה. לדעתי אין לך שום בעיה. כי הבדיקה הבאה צריכה לצאת פחות מ150 לדעתי וזה כבר פחות.
 
תוצאות מעולות.
16/09/2015 | 21:42
13
ונראה שאכן גם שתי הנותרות יהיו תקינות... ניצלת מהרעה החולה שהיא סכרת הריון 
כיף לך !!! - תאכלי קצת פחמימות גם בשבילי 
אני רוצה עוד הריון תגידו לי שאני לא מזוכיסטית
09/09/2015 | 15:30
9
162
אחרי 2 ילדים בריאים ושלמים,
עברתי גרידה בשבוע 12 לפני 4 חודשים
וניתוח להוצאת הריון חוץ רחמי לפני שנה.
כולם סביב משכנעים אותי לנוח ולמה לסבול שוב כל כך מהר
אבל אני חייבת תינוק ביד. חי, נושם, אמיתי. חייבת לנסות שוב. שום דבר אחר לא ימלא את הבור השחור הזה...
תאחלו לי שאצטרף לכאן במהירות (אני נקלטת מהר, נס. רק שגם לא ייגמר מהר)
אוף כתבתי תשובה
09/09/2015 | 15:54
2
83
ארוכה ומושקעת והיא נמחקה לי
אז אכתוב שוב מה שיצא לי הפעם - האמת שגם אני תוהה לעצמי מה זה הרצון הזה ומאיפה זה בא והאם זה בכלל הגיוני... כנראה שאת לא מזוכיסטית, אולי את פשוט נורמלית. 
מקווה גם בשביל עצמי..... ..
חוץ מזה, מה זה לנוח? ולמה להכנס להריון זה לסבול שוב? זה איך שהם רואים את זה ואת (וגם אני) רואה את זה הפוך. בשבילי "לנוח" זה להמרח ביאוש ודכאון ותחושת "לא פה לא שם" ולהכנס להריון זה אושר ותקווה וצפיה ושוב תקווה והמון תפילה.
שיהיה בהצלחה!
תודה וורד! עזרת לי להבין את עצמי ממש.
09/09/2015 | 18:39
1
42
הפסקה היא לא מנוחה בשבילי, היא מוות מתמשך לדשדש בו.. אני רוצה להביא חיים
מתה על האנשים האלה שאומרים לי
10/09/2015 | 08:53
38
לנוח, לחכות עוד קצת... 
אתם רוצים לחכות? תחכו אתם!
פעם הייתי ממש מתעצבנת, היום זה מצחיק אותי (גדלתי ). כי אני מבינה שהם פשוט כל כך לא מבינים, כל כך לא איתך באמת ואני יכולה להבין שזה בא ממקום של דאגה (אולי אפילו אהבה, תלוי מי ) אבל מלווה בכזה חוסר הבנה שעדיף לסנן. מי שבאמת איתך, מי שבאמת יודע להכיל אותך לא ינפיץ את השטויות האלה בלי טיפת הבנה ומחשבה... 
אז אני נוהגת לסנן את כל מי שהאנרגיות שלו לא עושות לי טוב. אם זה מצליח לי בעדינות אז מצוין, ואם לא אז לא, אין בררה 
ולענינינו - למרות שעדיין לא ירדתי לחקר התופעה של הרצון והכמיהה לעוד ילד - בלי להחליט אם אני מבינה את עצמי או לא - אני מרגישה את הכמיהה הזאת חזק חזק. ומקווה מאד מאד לבשורות טובות.
 
תעדכני מה קורה אצלך!
את לא מזוכיסטית
09/09/2015 | 22:58
38
והגעת למקום בו לגמרי מבינים את התחושות הללו, את הצורך הזה למלא את החלל שנותר בבטן. 
מאחלת לך שבקרוב קרוב קרוב תפרסמי כאן הודעת שני פסים
שיהיה בהצלחה!
הכי לא מזוכיסטית!
10/09/2015 | 09:19
2
33
הריון חדש יכול לתת לך מנוחה מכל הכאב והאכזבה שחווית. ככה זה אצלי.
ואל תקשיבי לנשמות הטהורות. תחשבי מה טוב לך ומה את רוצה.
המטרה היא ילד ולא הריון. אז לא תשיגי את המטרה אם לא תתחילי בלהיכנס להריון.
חברה טובה אמרה לי כשסיפרתי לה שאני בהריון: לא מהר מדי?
והם פשוט לא מבינים... איך מהר? אני כבר כמעט 3 שנים מנסה להביא ילד חדש. הריון לוקח 9 חודשים במקרה הטוב! והדבר הראשון שאנחנו יכולות לעשות ואחר כך זה רק מלמעלה: זה פשוט לתת לזה צ'אנס ולקוות להכי טוב!
בהצלחה
את לא מרגישה הרבה יותר
10/09/2015 | 09:23
1
31
מתח בהריון הזה? אני רק בשלב של בדיקה ביתית וכבר לא מצליחה לחשוב איך אני מגיעה ל US וממשיכה לנשום
 
בטח שכן
10/09/2015 | 09:49
29
אבל אני שמתי לב שברגע שכל אחת עוברת את השבוע הבעייתי מבחינתה היא נרגעת.
ובלי קשר למתח ולחרדות... יש שמחה טהורה ופשוטה. בהתחלה הדחקתי אותה אבל זה כן משמח לדעת שאני שוב בהריון אחרי כל מה שעברתי. אחרי, אין דרך יפה לקרוא לזה, מוות... אובדן. הריון חדש זה חיים. השתדלתי להתרכז בחיובי...
האובדן שלי היה קשה וכואב
10/09/2015 | 18:50
55
ועדיין חזרתי לנסות שוב עוד לפניי המחזור הראשון שאחרי הלידה השקטה. וגם עכשיו כשאני בהריון וכולי חשש אחד גדול שכבר קשה לנשום אני כבר חושבת על ההריון הבא והילד הבא. נראה לי ריקני משהו להיות לא בהריון.
תודה לכולכן! אתן ממש מבינות ומרגיעות אותי.
11/09/2015 | 17:41
24
אם לא היה את הפורום הזה הייתי ממציאה אותו
תאונת דרכים-מאושפזת
09/09/2015 | 07:01
16
170
הנה משהו שלא ציפיתי לו...
שמישהי תיכנס בי מאחורה כשאני נוהגת לעבודה או יותר נכון עומדת בפקק. 14 שנה אני על הכביש מעולם לא הייתי מעורבת בתאונת דרכים. מעולם. אבל דווקא עכשיו בשבוע קריטי כמו 26 זה קרה. האוטו מושבת בינתיים וייתכן שישאר ככה. למזלי כריות האויר לא נפתחו ולא קיבלתי מכה בבטן. אבל ייתכן והחגורה התהדקה וגם ההדף היה חזק.
אז הייתי במיון מתשע בבוקר עד 01:30 בלילה ואישפזו אותי למרות מוניטור ואוטרסאונד תקינים להשגחה. מה שקצת מפחיד זה שבאולטרסאונד האחרון אתמול הרופא ראה משהו שהוא ספק המטומה בשיליה ספק לא. שקלו לתת לי צלסטון (להבשלת ריאות העובר) והחליטו שלא.
אתמול רק כאב לי קצת הגב. הבוקר גם כואבת לי קצת בבטן. ייתכן מאכילת קישקושים. מרגישה היטב תנועות עובר. תתפללו בשבילי.
ואם הכל יהיה בסדר אני שוקלת לצאת לשמירת הריון. די. אני מפחדת. רוצה לנוח ולשמור על ההריון הזה כמה שניתן.
אוי!!
09/09/2015 | 09:01
1
49
מה זה? איזה מין נהיגה זאת???
והיא נכנסה בך בכזאת עוצמה שהחגורה ממש התהדקה?
כניראה היתה שקועה בוואטסאפ. אני שונאת נהגים אידיוטים!!!!
 
בכל מקרה באמת ממליצה לך לנוח כמה ימים בבית ולראות איך את מרגישה.
שמירת הריון זה לא פיקניק אבל אם זה נדרש אז כמובן אין מה לעשות.
בכל מקרה, שמחה שבכל זאת עד עתה זה היה רק מעצבן מאוד ולא מדאיג ממש.
תודה.
09/09/2015 | 09:32
46
אכן היא נהגה במהירות גבוהה.
מקווה ומתפללת לטוב.
אוף
09/09/2015 | 09:26
1
45
כאילו חסרות לך דאגות בהריון

מחזיקה אצבעות שהכל ימשיך להיות תקין. יש צפי לגבי המשך האישפוז? 
תרגישי טוב
תודה.
09/09/2015 | 09:33
46
לא יודעים עדיין לגביי שחרור.
אמור להיות היום. מקווה שכן.
תרגישי טוב!!!
09/09/2015 | 09:51
29
איזה מעצבן! העיקר שהתאונה הייתה מאוד קלה ולא קיבלת מכות, וטוב שאת בהשגחה.
 
אויש...איזה מעצבן!!-
09/09/2015 | 11:38
33
כאילו שחסרות לך דאגות. טוב שאת בהשגחה. תנועות עובר הן בהחלט משהו מרגיע. אז טוב שאת מרגישה אותן היטב.
תרגישי טוב, ותמשיכי לעדכן אותנו.
אוי רונית
09/09/2015 | 13:53
27
ממש הבהלת אותי במה שרשמת !! אבל אם אמרו לך שתשתחררי היום זה סימן מעולה זה אומר שהכול בסדר הם לא היו שוקלים שיחרור סתם . העיקר שתרגישי טוב והמון בריאות תעדכני אותנו
אוי מסכנה! זה נשמע נורא
09/09/2015 | 14:11
27
כמה שאנחנו נזהרות לעשות הכל כמו שצריך, ובייחוד את, פתאום איזה סתומה תתנגש בך מאחורה!
אני ממש מקווה שהאירוע הזה יהיה מאחורייך כמה שיותר מהר! ושהכל יהיה תקין!
מקווה שכבר שוחררת הביתה...
09/09/2015 | 14:24
26
ובעיקר שאת ממשיכה להרגיש טוב.
ממש חוסר מזל התאונה הזו ומצד שני מזל גדול שכך זה נגמר, ממש בקלות וללא השפעה פיזית של ממש עלייך ועל ההריון...
האמת ?
מזל גדול !

מקווה שאת כבר נחה בבית ושגם זה יהיה מאחורייך עוד יומיומיים.

תודה לכולן... עדכון!!!!
09/09/2015 | 20:01
3
91
לאחר המון מוניטורים ואולטרסאונדים שוחררתי לביתי. באמת מעצבן כל ההתאמצות לשמור בטירוף ובסוף איזו מישהי נכנסת בי.
ברוך השם אני מרגישה בסדר ולא קיבלתי מכה בבטן. הרופא אמר שאין לי המטומה ולא שום כלום והכל בסדר.
מקווה ומתפללת לטוב.
טוב שעידכנת
09/09/2015 | 20:08
28
חשבתי עלייך שמחה לשמוע שהכול בסדר תנוחי הרבה ואולי באמת כדאי שתיכנסי לשמירה
תודה על העדכון
09/09/2015 | 22:42
18
אני שמחה לשמוע שאת כבר בבית והכל בסדר.
נצלי את סוף השבוע להמון מנוחה. 
תרגישי טוב
מצוין! תודה שעדכנת!
10/09/2015 | 09:21
5
עוד עדכונון...
11/09/2015 | 12:51
2
75
עשיתי בדיקת דם מיוחדת אתמול שנקראת KB היא בודקת אם היה מעבר דם בין העובר לאם מה שיכול להעיד חלילה על היפרדות שליה או דימום של העובר.
התוצאה תקינה ב"ה. אחרי החג בעז"ה אני עושה את הסקירה השלישית. שיהיה המון בהצלחה לי ולכן :) שנצא בידיים מלאות ובריאות ובזמן.
יופי שמחה לשמוע שהכול בסדר
11/09/2015 | 16:26
13
אבל יש לי שאלה למה עשית את הבדיקה הזאת מיוזמתך או ששלחו אותך לעשות אותה ? לא ידעתי שזה קיים בכלל ..
יופי, חדשות טובות. תנוחי הרבה
11/09/2015 | 17:24
5
חם בפורומים של תפוז
פיוז קצר
פיוז קצר
ברגע שמשהו לא מסתדר האינסטינקט שלה הוא להרביץ...
פיוז קצר
פיוז קצר
ברגע שמשהו לא מסתדר האינסטינקט שלה הוא להרביץ...
הארוחה החשובה ביום?
הארוחה החשובה ביום?
עכשיו בפורום, דיון בנושא: האם א. הבוקר יכולה
הארוחה החשובה ביום?
הארוחה החשובה ביום?
עכשיו בפורום, דיון בנושא: האם א. הבוקר יכולה
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
אוהבים את תפוז?
אוהבים את תפוז?
עשיתם לייק לדף הפייסבוק שלנו? בואו לקבל את
דפי קורן - תמיכה נפשית במטופלי פוריות
התחלתם טיפולי פוריות?
צעד ראשון- המרכז לליווי התפתחותי לתינוקות
הילד בבעיה התפתחותית?
פורום הורים בטיפולי פוריות
פורום הורים בטיפולי
קומונות
קומונה לרוכבי אופני-הרים.קומונת AM כשמה כן היא - All Mounta...
כאן תקבלו מבזקי-חדשות בזמן אמת ודיווחים ראשוניים מסביב לשעו...
עדכונים שוטפים
11:50 | 09.10.15 דובדבן 14
23:45 | 08.10.15 תנשמת לבנה אחת
18:07 | 08.10.15 לראות את האור 123
16:37 | 07.10.15 ספרקית
11:33 | 04.10.15 אמא בשמחה
19:51 | 03.10.15 ויקטור החתול
12:06 | 02.10.15 פיקוס123
09:05 | 02.10.15 מהאיתי8
20:42 | 28.09.15 יפתי3
16:49 | 28.09.15 ילדת פלא בהכחשה
16:48 | 27.09.15 ילדת פלא בהכחשה
13:35 | 25.09.15 פיקוס123
11:21 | 25.09.15 מהאיתי8
מקרא סימנים
בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ