בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

ברוכים הבאים לפורום דיני עבודה!


תחום דיני העבודה נוגע כמעט בכל אדם בחלק ניכר מחייו, לעיתים כעובד ולעיתים כמעביד. מטרת הפורום הינה לתת מידע כללי ותשובות ראשוניות לפונים בתחום דיני העבודה.


יובהר, כי תשובה בפורום אינה באה במקום התייעצות והסתייעות בעורך דין. אנו ממליצות שלא לנקוט בצעדים מעשיים בהסתמך על תשובה בפורום, אשר מטבעה, מבוססת על מידע חלקי וכללי.


נופר חן, עורכת-דין; מירה-בל גזית, עורכת-דין
המשך...
הודעה חדשה

הרעת תנאים בעבודה
20/08/14 16:21
33צפיות
שלום,
אני עובדת בחברה גדולה ומוכרת מנובמבר 2013. התקבלתי לעבודה כנציגת שירות לקוחות בשכר שעתי של 23.12 שח. במרץ 2014 קודמתי לתפקיד בכיר יותר. כשהוצע לי התפקיד על ידי מנהלת המחלקה, היא הסבירה את גודל התפקיד, חשיבותו, האחריות הרבה המוטלת עליי, והמחויבות לה הם מצפים ממני. בנוסף, הוסבר לי כי לאחר תקופת מבחן של חודש בתפקיד - אקבל העלאה במשכורת. בנוסף הוסבר לי כי לתפקיד שלי יש תקן משל עצמו ולא תקן של נציג. בסוף אפריל קיבלתי העלאה של 0.78 אג' - עיגלו את השכר השעתי ל24 שח. לאחר כמה ימים ההנהלה בישרה כי הוחלט להעלות את שכר המינימום בארגון ל24 שח - וזה מעתה מה שיקבלו כל העובדים בשכר מינימום. ניגשתי למנהלת שלי, היא אמרה לי לא לדאוג, ושאני אקבל העלאה נוספת יותר משמעותית ביולי 2014. לאחר שבוע היא פוטרה. מנהל התפעול של החברה קיבל גם את תפקידה עד שיימצא לה מחליף. לאחר כמה ימים ניגשתי לדבר איתו לגבי ההעלאה שהובטחה לי - הוא אמר שלא מעניין אותו מה הובטח לי על ידי המנהלת הקודמת, ושאני לא אקבל העלאה. הוא אמר שאם אני לא מעוניינת - אני יכולה לחזור לתפקיד הקודם שלי. ביקשתי לחשוב על כך, לאחר שעה הבהרתי את נכונותי להישאר בתפקיד ולהמשיך להתפתח בארגון אע"פ שזה עדיין לא מתבטא בשכר שלי. באותה השיחה הוא העביר אליי סמכויות ומשימות רבות, חלקן של מנהלי המשמרות (תגבור מלא שלהם במידת הצורך) וחלקן של מנהל מחלקה. אין צורך להסביר את העומס שהופעל עליי.
לפני שבועיים ניגשתי לדבר איתו שוב לגבי השכר, הסברתי את מצבי, הוא אמר שהוא לא מוכן לתת לי העלאה, וגם אם הייתי מקבלת אותה זה בסה"כ 200 שח נוספים בחודש, הבהרתי לו ש200 שח נוספים לשכר מינימום זה מאוד משמעותי - הוא התעלם מזה ודחה את טענותיי על כך שמגיע לי לקבל העלאה.
בשבוע שעבר לקחתי חופשת מחלה של 4 ימים, חלק מהעבודה שלי הועברה למנהלי המשמרות - כשחזרתי לעבודה ביום שני, מצאתי זימון במייל מהמנהל שלי לשיחה איתו.
בשיחה נאמר לי כי הוא מחזיר אותי להיות נציגה, ושאני לא יודעת לעשות את העבודה, ולא ייתכן שהמטלות שלי "נופלות" על האחמשים - הסברתי לו שכמו כל עובד אחר גם אני זכאית לצאת לחופשת מחלה במידת הצורך, הזכרתי לו בנוסף את הפעמים הבודדות שביקשתי לקחת יום מחלה/חופש, ובאותם ימים נאלצתי להגיע לעבודה בכל זאת, מכיוון שהיו דברים דחופים שלא יכולים להמתין ליום למחרת - בעיקרון, הוא פשוט דחה את כל מה שאמרתי לו, באמירות חסרות היגיון כמו שלא ייתכן שאני אהיה במחלה כשסידור עבודה אמור להתפרסם (בין יתר הדברים שאני אחראית עליהם, אני גם עושה סידור עבודה ל45 איש - במקור זה לא חלק מתפקידי, זו סמכות שהועברה אליי בגין חוסר תפקוד משווע של מנהלי המשמרת, במהלך חופשת המחלה דאגתי להעביר את המטלה הזו למנהל משמרת). במהלך כל התקופה בה אני ממלאת את התפקיד הזה (ועוד חלקים מתפקידים נוספים במחלקה) הוכחתי את המחויבות, הנאמנות והרצינות שלי לתפקיד.
בסופו של דבר, הוא אמר שאני חוזרת לתקופה של חודש לתפקיד הקודם על כל המשתמע מכך, ושעוד חודש הוא ישקול אם להחזיר לי את התפקיד שלי - כששאלתי אותו מה זה אומר מבחינת שעות העבודה שלי - הוא הבהיר לי שאני חוזרת לעבוד במשמרות - בתפקיד שלי הייתי עובדת במשרה מלאה 8:00 - 16:00 - 48 שעות שבועיות שהיו בסידור העבודה, והובטחו לי כשהוצע לי התפקיד. מעבר לעניין המשמרות - הוא אמר שהוא לא מחויב לתת לי 48 שעות אלא רק 44 שעות שבועיות - בתור מי שהכינה סידור עבודה, אני יודעת בוודאות שגם 44 שעות אני לא אקבל, כי הם לא מאשרים כ"כ הרבה שעות, אע"פ שבחוזה העסקה הם מחויבים לתת 186 שעות חודשיות - בפועל זה לא קורה. לכן אני מפסידה המון כסף.
אני תחושה ברורה מאוד שהוא מעניש אותי מכיוון שהעזתי לקחת חופש מחלה. ניסיתי לפנות למשאבי אנוש - לא קיבלתי תשובה הולמת מלבד "אני אנסה לדבר איתו" - מה שלא העלה דבר.
מה ניתן לעשות במצב כזה?
נ.ב.
חשוב לציין כי בכל סניף יש משרה אחת כמו שלי - בשני הסניפים האחרים המקבילים שלי לתפקיד יושבים על תקן מנהל על כל המשתמע מכך. אני יושבת על תקן של נציג לכל דבר, אע"פ שאני ממלאה תפקיד הרבה יותר אחראי, משמעותי, הכרוך בהשקעה רבה הרבה יותר מנציג.
תודה על העזרה
חוששני שאין יותר מדי מה לעשות.
20/08/14 16:48
20צפיות
באפשרותך בעקרון להגיש תביעה נגד החברה (בעודך עובדת שם) ולדרוש בה את זכויותייך כפי שהובטחו לך או נשללו ממך, אך רוב המעסיקים לא בדיוק מתלהבים להעסיק עובד שתובע אותם, בין אם הוא זוכה במשפט ובין אם לאו.
 
תיאורטית ניתן היה לחשוב על התפטרות מדין מפוטר לעניין חוק פיצויי פיטורין (מכוח הרעת תנאים), אך ראשית לא בטוח שאפשר לדבר כאן על הרעת תנאים ממשית (יש פה נקודות לכאן ולכאן מבחינה זו), אך הדיון מיותר מאחר ואת עובדת במקום פחות משנה וממילא לא זכאית לפיצויים, גם לא אם היית מפוטרת בדרך 'רגילה'.
 
על פניו הדרך היחידה שלך לנסות לשנות היא לשבת עם מנהל בכיר יותר בחברה, לשטוח בפניו את מה שהובטח לך, את העובדה שבסניפים אחרים הדברים עובדים אחרת, שאת למעשה מנוצלת, וכו', ולקוות שמשם תצמח הישועה.
מעבר לזה מבחינה משפטית, על פניו אין כאן יותר מדי מה לעשות (זולת אם תחליטי לעזוב ותתפטרי, לתבוע השלמה משכר הנמוך יותר לשכר הגבוה יותר בתקופת השינוי).
 
זקוק להבהרה בעניין אש"ל
19/08/14 23:45
25צפיות
החודש קיבלתי את תלוש השכר וראיתי דברים מוזרים בו.
הדבר שהכי תפס את עיניי היא שורה שכותרתה היא "אשל", בשורה הזאת יש לי הורדה של 60 ש"ח.
חשוב להבהיר כי לא נאמר לאף אחד מהעובדים במקום, שמתחילים להוריד החודש "שווי ארוחות" מהמשכורת.
אז יש לי שתי שאלות:
1. האם אשל ניתן להורדה בכלל? (אשל הוא בדרך כלל תוספת למשכורת ופה הוא הורדה)
2. האם ניתן ללא הודעה מוקדמת להוריד "שווי ארוחות" מהמשכורת?

אודה מאוד אם התשובה תכלול הפנייה לסעיפים הרלוונטים בחוק.

תודה רבה,
1. כן.2.לא.חבל שלא אמרו לכם קודם
20/08/14 11:22
14צפיות
ושאלה:האם זו ארוחת צהרים וכמה פםעמעם בחודש אתה אוכל?
תודה על 1. בקשר ל-2
20/08/14 11:25
17צפיות
לא זו לא ארוחת צהרים, אני עובד כטבח בפאב ואם אני אוכל אני מוציא בון על ארוחת עובדים,
בכל מקרה, בחודש האחרון לא הוצאתי בונים כאלה. זה לא נשמע קצת הזוי להוריד לטבח כסף על אוכל? זה כמו להוריד לברמן כסף על צ'ייסרים שהוא שותה עם לקוחות במשמרת.
º
לא בכל ארגון מתנהגים באותה צורה.....
20/08/14 12:37
6צפיות
קניית זכויות פנסיוניות .
19/08/14 15:57
18צפיות
שלום, מעוניין לפרוש מוקדם ממשרד החינוך ולקנות זכויות.
א. האם אפשר לקנות זכויות כנגד חל"ת חלקי שלקחתי בעבר?
ב. האם ניתן לקנות זכויות כנגד מספר שנות עבודה עתידיות בכדי לצאת לפנסיה מלאה?
תודה משה
א.אם זן פנסיה תקציביצ -בהסכמת המעסיק
20/08/14 11:24
5צפיות
אם זו פנסיה צוברת דבר עם מחזיק  הקופה
ב.כנ'ל.לדעתי -לא.
חידוש חוזה לאישה בהריון
20/08/14 10:13
15צפיות
שלום, אני עובדת כסגל זוטר באוניברסיטה ומקבלת מינוי כל פעם לסמסטר אחד. המשכורת של כל סמסטר פרושה על פני ששה חודשים כך שיש רצף תעסוקתי וצבירת וותק.
אני אמורה לצאת לחופשת לידה בדיוק בתחילת סמסטר ב'.
רציתי דעת האם יש לי זכויות כלשהן לגבי קבלת מינוי לסמסטר ב' - כשלמעשה לא אעבוד כלל באותו סמסטר (אבל אם אקבל מינוי אוכל לקצר את חופשת הלידה ל-14 שבועות ולחזור ל"עבודה" וקבלת משכורת עם סיום הסמסטר).
º
הכי טוב בררי עם המעביד . אז תראי גם נחיצותך.
20/08/14 11:19
1צפיות
º
אי תשלום תנאים סוציאלים
20/08/14 09:28
13צפיות
º
אי תשלום תנאים סוציאלים
20/08/14 09:21
10צפיות
º
אי תשלום תנאים סוציאלים
20/08/14 09:20
9צפיות
תשלום מילואים למעסיק ולעובד
19/08/14 13:28
18צפיות
לא מצאתי שום התייחסות למצב הזה באף מקום... ובפורום מילואים הופניתי לכאן
התחלתי לעבוד 3 שבועות לפני צו 8 כשבתקופה לפני כן קיבלתי דמי אבטלה שנמוכים משמעותית מהשכר אותו אני מקבל.
עכשיו כשהמעסיק יגיש לביטוח לאומי את ה - 3010 שלי הוא יקבל פיצוי נמוך מהשכר אותו הוא שילם לי עבור התקופה בה הייתי במילואים.
האם הוא רשאי לקזז לי את ההפרש בין מה שקיבל מביטוח לאומי לבין מה ששילם לי כשכר?

עושים ממני צחוק
19/08/14 12:20
53צפיות
לפני כמה ימים סיפרתי לכם שלא הרגשתי טוב וביקשתי את המנהל שישחרר אותי הביתה והוא סיכם איתי שישחרר ואחכ אמר שאם אני הולכת הביתה מבחינתו התפטרתי והתווכחתי איתו שאני לא מתפטרת ושאם הוא רוצה שיפטר אותי והוא עשה לי שימוע בלי הסמנכל שבדרך כלל הוא מאשר פיטורים. בשיחה המנהל אמר שלא משנה לו אם אני מתפטרת או שהם מפטרים אותי ושאם אני דואגת לפיצויים שלי אני יקבל כל מה שמגיע לי!!! ואז שלף מהקלסק מכתב פיטורים שראיתי בפירוש שזה מכתב פיטורים והוא לחץ עליי להגיד מה מס תעודת זהות תוך כדי שהוא עושה לי מניפולציות שבכל עבודה יקרעו לי את הצורה בין אם זה תחנת דלק אחרת, מפעל או מלצרות ..ואז הוא שאל אם אני רוצה לחשוב לגבי זה שהם יפטרו אותי עוד יום ועניתי שכן..
למחרת כבר החזרתי לו תשובה שאני רוצה לקבל מכתב פיטורים ופתאום ממצב שהוא שולף מכתב פיטורים ועושה לי הצגות שיפטרו אותי ללא שום בעייה (כדי להפחיד אותי ) פתאום הוא צריך לקבל אישור לפיטוריי מהסמנכל..
ואז אתמול חטפתי עצבים שהוא ניגש להודיע לי "בקשר למכתב התפטרות שביקש את מוזמנת להגיש מכתב התפטרות ולסיים את תפקידך כבר ממחר"..אמרתי לו שביקשתי שהם יפטרו אותי ושאפילו הוא שלף מכתב פיטורים מהקלסר והוא התחיל לשקר לי שזה מכתה התפטרות ועיניי זזו מצד לצד בלי להסתכל עליי..כל השיחה שיקר לי
כל כל כעסתי שאמרתי שאני יעשה הכל בכוונה כדי שיפטרו אותי ואז עשיתי קטע עם לקוחה בשירות עצמי שסירבתי לעזור לה לשחרר בחזרה את הצינור ואז היא הלכה להתלונן עליי..
המנהל הזהי אותי שאני פוגעת לו בעבודה ושהוא יכול לתבוע אותי על כך באופן אישי על כך שהם משלמים לי ואני לא עושה את העבודה.
הוא גם אמר שיהפוך אותי לממש מסכנה ויביא אותי לשעה לנקות שירותים כל פעם עד שאתפטר ושאין אופציה לפיטורים !!
או שאני יעשה את העבודה שלי כמו שצריך או שאגיש מכתב התפטרות..
ואני כועסת וממורמרת..
ביקשתי מהמנהל שיפטרו אותי בעצמם והמנהל עשה איתי הסכם אך אני לא ממש סומכת עליו כי הוא שקרן..
הוא אמר שידבר עם המנכל והסמכל שיפטרו אותי אבל הוא מבקש ממני לא להיות עם פרצוף תחת בעבודה ולחייך ללקוחות ולא לספר להם למה אני ככה..
אבל מבחינתי אם אחייך אשדר עסקים כרגיל ואני לא מוכנה לזה!!
מה שכן אבצע את תפקידי כמו שעשיתי עד עכשיו..
חשבתי על רעיון לא להסכים לבצע נקיונות בתחנה בכלל שכן זה לא תפקידי 
שאם לבצע נקיון פשוט בתחנה אני לא יסכים, אז אין לו בכלל מה להביא אותי לשעה לנקיונות..
מה דעתכם?
מרגישה מתוסכלת ומרומה
התחמקות בתשלום שכר עבודה
19/08/14 06:59
31צפיות
מה אומר החוק על מצב שבו המעביד מתחמק מלשלם שכר עבודההאם קיים גוף ציבורי אליו ניתן לפנות במקרה כזהומה ההגדרה המשפטית של עיכוב בתשלום שכר עבודה?העניין הוא כזה:חבר עבד תקופה של כחודש אצל אדם שהציג עצמו כקבלן נקיוןהיה הסכם שהוא יקבל שכר אחת לשבועהמעביד עמד בהסכם, עד שהתחיל לעשות בעיותבשבוע האחרון של העבודה, המעביד ניתק קשר, לא עונה לטלפונים אחרי שהוא נשאר חייב שכר של שבוע אחד.לא ידוע אם הוא בכלל מעסיק רשום ומסודר כחוק.מה לעשות במקרה כזהוגם אפשר לדעת אם הוא עוסק רשום, ומה ההגדרה המשפטית שלו כעוסק (עוסק מורשה, או חברה)
באפשרות חברך לפנות למקום העבודה בו
19/08/14 08:41
20צפיות
הוא הועסק (כלומר מקום העבודה בו הוא עבד פיזית, מטעם אותו קבלן), ולדרוש מהם את שכרו. היה וגם הם יסרבו או ישלחו אותו לקבלן, על חברך להגיש תביעה לביה"ד האזורי לעבודה. 
התביעה תהיה גם נגד הקבלן וגם נגד מקום העבודה בו הוא הועסק בפועל, ותכלול הן את שכר העבודה והן פיצויים בגין הלנת שכר.
 
השאלה אם הקבלן רשום או תחת איזו כותרת, אינה מהותית לצורך הגשת התביעה.
 
מוסר תשלומים
18/08/14 21:12
24צפיות
לדעתכם קבלן סתם נניח ששייך לחברת תוכנה גדולה בישראל 
שותף + כמה הימים היא תשלם לעובדיו ( מקווה שזה המקום הנכון לשאלה ) 
ז"א מהרגע שהקבלן קיבל את הכסף ועד שהוא מזרים את הכסף לעובדיו כמה ימים 
?? ובטח זה כל מעסיק לגופו לא ?????? 
 
החוק קובע את מועד תשלום השכר הראוי ואת מועד
18/08/14 21:25
9צפיות
תשלום השכר המקסימלי שהמעסיק חייב בו.
 
השאלה מתי המעסיק קיבל כספים אינה רלוונטית לחובתו לשלם שכר בהתאם לחוק.
זה בסדר
18/08/14 23:06
10צפיות
אני יודע שבמבחינת החוק זה בסדר אבל לדעתך מתי הוא מקבל ?? 
פיטורים
18/08/14 19:18
26צפיות
האם ניתן לפטר אדם בזמן שהוא נמצא בחופשת מחלה?
אם מדובר בתקופה בה הוא בחופשת מחלה במסגרת ימי
18/08/14 19:29
27צפיות
המחלה הצבורים לו אצל המעביד, התשובה שלילית.
 
אם מדובר בתקופה שמעבר לכך בה העובד אינו יכול לעבוד מפאת מחלה, זה עניין אחר.
 
תיקון/תוספת קטנ/ה
18/08/14 19:31
18צפיות
התשובה השלילית שציינתי יכולה להשתנות במקרים חריגים. 
באופן עקרוני כן
18/08/14 19:30
22צפיות
לאחר שנערך שימוע, מה שדורש הליך פיטורים תקין, ובלבד שתקופת ההודעה המוקדמת תתחיל לאחר שתסתיים צבירת ימי המחלה שיש לעובד לניצול, או שהעובד יבריא ויחזור לעבודה.
משכרורת חסרה והתחמקות מעסיק
17/08/14 12:12
38צפיות
שלום לכולם עבדתי כשבועיים , במקום מסויים, לאחר שבועיים גיליתי התנהלות בילתי הולמת והחלטתי לעזוב .
ביום קבלת המשכורת גיליתי  שלא חישבו לי שעות שבת , לאחר ויכוח עם המעסיק והוכחת של הטעות,  המעסיק החליט לתת לי את הסכום החסר , אולם מהיום בו הוא הסכים לשלם לי את הסכום החסר הוא רק מתחמק ממני , ומשיחות טלפון, אני רודפת אחריו כבר שבוע.
 
מה עלי לעשות ?
 
תודה רבה
לא צריך לרדף.צריך ללכת לבית הדין לעבודה לקחת טופס תואם
17/08/14 19:34
24צפיות
למלא מה שצריך ןלהגיש. איו אגרה.
את צריכה לדעת שם המעסיק וכתובת.
בכתובת הכוונה היא לכתובת העסק?
17/08/14 22:42
15צפיות
אגב איך נקרא הטופס ? שאדע מה לחפש
הטופס הוא הגשת תביעה
18/08/14 06:34
20צפיות
כשתגיעי למזכירות בית הדין יתנו לך טופס בו תצטרכי לכתוב את מהות התביעה
ופרטי המעסיק. 
חזרה מחופשת לידה
15/08/14 13:32
49צפיות
אני בחופשת לידה בחל"ת והייתי אמורה לחזור בספטמבר (7.9) אחרי חצי שנה. אתמול התקשרו אלי מהעבודה ואמרו שמאחר שהחברה סגורה בסוכות לחזור ב- 19.10 אחרי החג. נפגעתי, הרי בספטמבר יש לפחות 3 שבועות עבודה ומה לעשות שהחופשה מסתיימת בדיוק בספטמבר.
עפ"י החוק מותר לי להאריך את החופשה ל- 9 חודשים אבל אני לא רוצה כי זה ללא תשלום.
אני לא רוצה לריב איתם. חוק זה חוק אבל...יכולים לפטר אותי אח"כ.
חשבתי על פתרון שלפחות ישלמו לי את חודש אוקטובר ע"ח ימי החופשה שלי ואת ספטמבר אני אספוג.
זה מאד כואב לי אבל אני לא רוצה לפספס עבודה.
מה דעתכם?
 
הבנתי שמצב החברה לא כל כך טוב
15/08/14 13:32
37צפיות
והם מעוניינים לחסוך.
תבקשי שיוציאו לך את זה בכתב
15/08/14 15:45
43צפיות
כלומר את הדרישה שלהם שתישארי בחל"ת אחרי לידה עד ה 19.10 למרות שביקשת לחזור מיד לאחר תום חופשת הלידה ובנוסף שימלאו לך את החלק של המעסיק בטופס דמי אבטלה ותגישי תביעה לדמי אבטלה על תקופת החל"ת.
º
אגב אני צריכה גם לצרף תלושי משכורת?
15/08/14 21:50
9צפיות
פורמלית החברה פועלת כאן בניגוד לחוק.
15/08/14 17:02
35צפיות
עליה לקבל אותך בחזרה לעבודה במועד סיום החופשה המתוכנן/מסוכם, ואין לה כל שיקול דעת בנושא. כמו שכתבת, נראה שהיא בס"ה מבקשת לחסוך מעצמה לשלם לך את תקופת החגים בה, ככל שתחזרי לעבודה לפניה, יהיה עליה לשלם לך כרגיל מבלי שהיא רואה תמורה בעד התשלום.
 
השאלה אם להעמיד אותם על זכויותייך ע"פ חוק או לא, היא שאלה שרק את יכולה לענות עליה. ברור שניתן לחייב את החברה לקבלך בחזרה עוד לפני החגים, אך ברור גם שהחברה לא בדיוק תקפוץ מהתלהבות אם תאנסי אותה לפעול בניגוד לרצונה. 
עם זאת, קחי בחשבון שלפחות בתקופה מסוימת לא ניתן לפטרך ממילא, הגם שזו תקופה מוגבלת.
 
לגבי קבלת דמי אבטלה בתקופת חל"ת יש ויכוח אם זה יתאפשר בכל מקרה ומקרה. לכאורה במקרה שלך, המוסד יוכל להראות די בקלות שאינך באמת פנויה לעבודה ועל בסיס זה לטעון שאינך עונה להגדרה 'מובטלת' ע"פ חוק הביטוח הלאומי.  כלומר את צריכה להיות מודעת לאפשרות שתביעתך לא תאושר, על אף שיש הטוענים שזה לא מונע במקרה בו המעביד כופה עלייך את החל"ת. בכל מקרה אם תלכי בכיוון הזה חשוב להקפיד על מה שnogaash ציינה ולבקש את האישור על המועדים. זאת מאחר ואחד הקריטריונים הוא תקופת חל"ת מינימלית של 30 יום.
 
אני לא מבינה - אני לא רוצה לעזוב את החברה...
15/08/14 19:34
19צפיות
אז למה שאדרוש אבטלה על החל"ת. אני בחל"ת כבר מיוני...לא כל כך הבנתי. אני יכולה לדרוש דמי אבטלה על תקופת החל"ת? כלומר 4 חודשים? אני רציתי לחזור אחרי חצי שנה.
לא
15/08/14 19:48
15צפיות
על תקופת החל"ד (חצי שנה) אינך יכולה לתבוע דמי אבטלה, גם לא על החודשיים וחצי שאינם בתשלום, התביעה לדמי אבטלה היא לתקופת החל"ת שנכפית עלייך מהרגע שהסתיימה חצי שנת החל"ד שלך. אין זה אומר שאת עוזבת את העבודה אלא רק שנכפית עלייך תקופת חל"ת בעל כורחך ואת תובעת הכנסה לתקופה הנ"ל. הורידי את טופס דמי אבטלה מהאתר של ביטוח לאומי, תעברי עליו ותראי שיש שם גם אפשרות תביעה בתקופה של חל"ת.
תודה על התשובה המהירה
15/08/14 19:56
15צפיות
אני לא מבינה, אם אתבע על החודש וחצי שנכפו עליי יש סיכוי שהתביעה תאושר? זו תביעה רק על חודש וחצי?
יש סיכוי
15/08/14 19:57
13צפיות
אבל תשובות יותר מקצועיות בעניין תקבלי בפורום ביטוח לאומי.
º
ועוד משהו...מתי תובעים? אחרי ה- 19.10?
15/08/14 19:58
7צפיות
אמרו לי שאני צריכה לנצל ימי חופשה שיש לי
17/08/14 08:43
11צפיות
איך המעסיק ישלם לי? אני בחופשת לידה...
יש לך כל כך הרבה ימי חופשה?
17/08/14 10:22
17צפיות
בכל מצב המעסיק לא יכול לכפות עלייך, הוא חייב להחזיר אותך לעבודה.
º
יש לי בערך 10. מסתבר שהוא כן יכול להוציא אותי לחל"ת...
17/08/14 10:45
7צפיות
º
איך הגעת למסקנה שהוא כן יכול להוציא אותך לחל"ת?
17/08/14 10:49
8צפיות
כי אמרו לי בביטוח לאומי שמעסיק מבקש מותר לו.
17/08/14 11:14
17צפיות
נאמר החברה יוצאת לחופשה מרוכזת.
זה נורא קומם אותי אבל אני לא רוצה לריב איתו...
אגב לגבי ימי חופשה, בחל"ד נצברים ימי חופשה? הבנתי שאולי בשלושה חודשים וחצי.
את יודעת מה נוגה? אני מתחילה להתרגל
17/08/14 11:16
15צפיות
לזה שבספטמבר לא אעבוד. אולי אעשה דברים לעצמי הרי חופשת לידה לא הייתה לי...לכן חשבתי על הביטוח הלאומי. גם 3,000 ש"ח זה משהו...
מההודעה הראשונה שלך אני מבינה
17/08/14 17:25
21צפיות
שהחברה יוצאת לחופשה מרוכזת בסוכות, מה 07.09 ועד סוכות יש חודש של עבודה, אין שום סיבה שלא יחזיר אותך וחוקית הוא חייב לתת לך לחזור לעבודה בסיום החל"ד.
 
קראתי את ההודעה שלך גם בפורום ביטוח לאומי ואת התשובות שענו לך, (מקצועיים וטובים ממני בנושא הביטוח הלאומי), בכל מצב ממה שהבנתי, מביטוח לאומי לא תקבלי יותר מדיי, אם נוריד חמישה ימי אבטלה, חגים ושבתות ואת עשרת ימי החופשה שיש לך בצבירה.
 
עשי את השיקול שלך.
אני הבנתי שלא יורידו גם את ה- 5 ימים
17/08/14 18:14
12צפיות
אבל אגש לסניף ואשאל. נוגה לא רוצה לריב איתם...יש לי אפשרות שלא ישלמו לי בספטמבר ואז באוקטובר אקח 8 ימי חופשה שלי וישלמו לי. מצד שני לא רוצה להפסיד ימי חופשה.
הוא יוכל לפטר אותי...לא רוצה. מפחדת.
לא עקבתי אחרי השתלשלות השרשור במלואה, אך בנקודה זו,
17/08/14 21:31
16צפיות
עם כל הכבוד למוסד לביטוח לאומי, פקידי המוסד לא מהווים יועצים לדיני עבודה ואין כל סיבה לחשוב שידיעתם בנושא זה עולה על שלך.
 
מעסיק אינו רשאי להוציא אותך לחל"ת בניגוד להסכמתך ואם תבחרי לעשות כן את יכולה להיאבק בכך. זאת בוודאי בנסיבות הספציפיות של המקרה שלך.
אם לעשות את זה או לא, זו כבר שאלה אחרת שיש לה שלל שיקולים, ורק את יכולה לקבל החלטה לגביה בסופו של דבר.
 
רציתי לעדכן - התקשרו מהמשרד
19/08/14 15:04
10צפיות
הם הבינו שהם פועלים נגד החוק ובסוף אישרו לי לחזור בספטמבר ואני אהיה תורנית בחופשה המרוכזת. מצויין. אקח חופש אולי קצת בספטמבר אבל אקבל משכורת (לפחות חלקית) גם על ספטמבר. תודה לכם על הכל.
מתי חלה חובה על המעסיק לשלם פנסיה לעובד?
17/08/14 11:57
33צפיות
אני עובדת קצת יותר מחצי שנה במקום עבודה. המעסיקה שלי החלה לשלם לי פנסיה רק עכשיו חצי שנה אחורה. התפטרתי מעבודתי והמעסיקה דורשת שאחזיר לה את ההפקדות לפנסיה ורוצה להפסיק את התשלומים  שפרסה בגין אותה חצי שנה שעבדתי. האם זה חוקי? מתי חלה חובה על המעסיק להפריש כספי פנסיה לעובד, מהיום הראשון לעבודתו או רק אחרי 3 חודשים? חצי שנה?
שתי אופציות
17/08/14 17:38
27צפיות
1. הייתה לך קרן פנסיה פעילה ממקום עבודה קודם, במקרה כזה על המעסיק לבצע הפרשות לפנסיה החל מהחודש הרביעי לעבודה רטרואקטיבית מתחילת העבודה.
 
2. לא הייתה לך כל קרן פנסיה או חיסכון פנסיוני כלשהו וזה מקום העבודה הראשון שלך בו מפרישים לך לפנסיה, על המעסיק לבצע הפרשות החל מהחודש השביעי לעבודה בשוטף. (ללא הפרשות רטרואקטיביות).
 
מעולם לא נתקלתי במקרה שמעסיק דורש החזרי כספים שהופרשו לפנסיה גם אם הפריש לך לפני הזמן שמגיע לך כביכול, תכל'ס, אני לא יודעת מה להגיד על המקרה, חוץ מזה שאם היתה לך קרן פנסיה פעילה ממעסיק קודם אז בהחלט אסור לה לעשות את זה.
 
אבל אם זה המקרה השני,אז אני לא יודעת אם זה חוקי או אפשרי בכלל, אבל שפל זה בטוח.

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה