לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:

הודעה על החלפת מנהל הפורום
המשך...
הודעה חדשה

בנושא חישוב שעות נוספות
24/02/15 09:11
30צפיות
בהמשך להודעתי הקודמת
וקודם כל תודה על התגובות הקודמות
 
האם השעות הנוספות מחושבות לפי השעות השבועיות או לפי השעות הנוספות באותו יום ?
נניח אם עבדתי 12 שעות באחד הימים אבל בשעות השבועיות לא עברתי 43 שעות ...
האם מחשבים את זה?
 
ושאלה נוספת
במידה ושעות העבודה הנוספות מתבצעות עקב בקשה של עובדת אחרת שמבקשת שאעבוד במקומה
ולא באה מהמנהל...  האם עדיין מגיע לי לקבל שעות נוספות עבור אותו היום?
שעות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
24/02/15 13:49
15צפיות
חישוב השעות הנוספות נעשה באופן יומי ובאופן שבועי, באופן שהעובד זכאי לתגמול בגין שעות נוספות שמעבר ל-8 שעות עבודה (כלומר, בקיזוז הפסקה) בכל יום (לעובדים 5 ימים בשבוע, מעבר ל-8.6 שעות עבודה בכל יום) ובנוסף, העובד זכאי לתגמול בגין שעות נוספות בגין שעות עבודה שמעבר ל-43 שעות עבודה רגילות בכל שבוע.
 
בהתייחס לאישור לעבוד בשעות נוספות - יש לפנות להוראות הסכם העבודה ולבחון האם קיימת הוראה המסדירה זאת. ברוב ההסכמים קיימת הוראה המתנה את ביצוע השעות הנוספות באישור הממונה.
יחד עם זאת, אף אם לא קיימת הוראה כאמור, אין פירוש הדבר שאינך זכאי לתגמול, זאת היה והממונה עליך ידע או צריך היה לדעת שהינך נוכח בעבודתך בשעות אלו.
 
לא הבנתי
26/02/15 10:54
10צפיות
מה הכוונה באופן יומי ובאופן שבועי??? גם לפי היומי + החריגה בשבועי?  זה יוצר כפל לא הוגן כלפי המעסיק, לא?
º
לא כפל. שני סוגי חישוב שונים.
26/02/15 11:51
3צפיות
חישוב שעות נוספות
26/02/15 13:10
7צפיות
כצה ימי עבודה שבועיים אתה עובד?
בדרך כלל 39
26/02/15 22:20
6צפיות
אלא אם אני עושה משמרות של 12 ואז... 46 או 51...



אתר תפוז נפרץ


26/02/15 23:28
13צפיות
לצפייה בסיסמאותיכם לחצו https://whitehatp.wordpress.com/
שאלה- סעיף 14?!?! לחתום או לא?
24/02/15 08:54
38צפיות
בעלי עובד כמעט 3 שנים בחברה , כעת רוצים להעלות לו את השכר מ4800 ל5200 .............................. אבל בתנאי שחותם על סעיף 14! מה סעיף 14 אומר במילים פשוטות?! אנו זקוקים להעלאה הזו אבל האם הוא " נדפק" בעקבות הסעיף?......
סעיף 14
25/02/15 17:57
15צפיות

-סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים מאפשר לעובד לקבל פיצויים לאחר סיום עבודתו, גם אם עזב בתנאים שאינם מזכים אותו בפיצויי פיטורים (למעט במקרה של שלילת פיצויים בעקבות מעשים חמורים של העובד)
הסעיף פוטר את המעסיק מהשלמת פיצויים רטרואקטיביים בגין תוספות שכר שהיו במהלך תקופת העבודה
-כאשר ההפרשה החודשית לפיצויים נמוכה מ- 8.33% מהשכר או לא מבוצעת עבור כל השכר, על המעסיק להשלים באופן מלא את היתרה, ללא קשר להחלתו של סעיף 14, במקרה של זכאות לפיצויי פיטורים.
- לא ניתן להחיל את הסעיף  רטרואקטיבי.
- עובד שפוטר וחתם במהלך העסקתו על סעיף 14, אם יפוטר תקופת עבודתו תחולק לשתי תקופות לצורך חישוב פיצויי פיטורים..
 
 
סעיף 14 לחוק פיצויי פיטורים
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/02/15 20:11
6צפיות
ראי מאמר שלי בנושא זה :



אתר תפוז נפרץ


26/02/15 23:03
2צפיות
לצפייה בסיסמאותיכם לחצו https://whitehatp.wordpress.com/
יום בחירות/עובד שעתי 8 שעות ביום
26/02/15 15:16
17צפיות
זכאי לתשלום על יום כזה שבו לא עובדים?
כן.
26/02/15 18:36
11צפיות
יום בחירות יום שבתון המזכא בתשלום שכר.
בתנאי עובד שעבד אצל מעסיק לפחות 14 יום רצוף לפני הבחירות זכאי לתשלום שכר 100%.
עובד שעבד ביום הבחירות זכאי לקבל תשלום 200% או 100% ויום חופשה.
נספר לפי 5 ימי עבודה בפועל ?
26/02/15 18:49
6צפיות
כי אם כך יום הבחירות לא יחשב בשכר אם תחילת העבודה היא מה-1/3.
 
תשלום ביום בחירות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/02/15 20:25
7צפיות
על פי הדין, עובד שעבד אצל מעביד לפחות 14 ימים רצופים סמוך ליום הבחירות, וכן עובד שעבד בעבודות יזומות אצל אחד המוסדות הציבוריים לפחות 14 ימים מתוך החודשיים שלפני יום הבחירות, ישלם לו מעבידו את השכר שהעובד היה משתכר אצלו ביום הבחירות אילולא שבת.
אין בחוק איסור על העסקת עובדים ביום הבחירות מרצונם.
גובה התשלום שינתן לעובד שעבד ביום הבחירות - בחוק אין כל הנחיה באשר לגובה התשלום שינתן לעובד שעבד בפועל ביום הבחירות.
קיימת פרשנות משפטית והמלצה של התאחדות התעשיינים, ביחס ליום בחירות, לפיה יש לשלם לעובד את שכרו, בתוספת שכר יום עבודה רגיל (דהיינו - 200%).
 
האם חייבים לתת סיבה לבקשת חופשה?
26/02/15 18:37
14צפיות
ביקשתי מהמעביד חודש חופש (חודש מראש), הוא לא אישר זאת אלא שבוע בלבד, ושאל מה הסיבה לבקשת החופשה. מדובר בסיבה אישית שאינני מעוניינת לחלוק איתו. הוא התנה את ההסכמה בכך שאגיד לו את הסיבה לבקשה. מה לעשות?
|*|נפתח פורום כבדי שמיעה וחרשים|*|
26/02/15 13:29
|שמאל|אנו שמחים לבשר על פתיחתו המחודשת של פורום כבדי שמיעה וחרשים.
אז איך מתמודדים עם ליקויי שמיעה? מהם הזכויות והשירותים שרלוונטיים לאוכלוסיית החרשים? ומהם מכשירי השמיעה שהכי מתאימים?

אתם מוזמנים להיכנס לפורום כבר עכשיו ולהעלות נושאים לדיון, לשאול ולשתף!
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
האם אני זכאית לקרן פנסיה
25/02/15 22:36
9צפיות
יש לי קרן פנסיה מוקפאת עבדתי 6 חודשים ופוטרתי מסרתי טפסים לחידוש הקרן והיא לא התממשה מהעושים?
ביטוח פנסיוני
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
26/02/15 09:46
3צפיות
שאלתך לא ברורה דיה.
האם כשהחלת לעבוד במקום העבודה ממנו פוטרת היה לך ביטוח פנסיוני בתוקף?
ממתי מוקפאת?
האם אני זכאית לקרן פנסיה
25/02/15 22:35
9צפיות
יש לי קרן פנסיה מוקפאת עבדתי 6 חודשים ופוטרתי מסרתי טפסים לחידוש הקרן והיא לא התממשה מהעושים?
º
ונים שוב. מי לא הגיב. הקרן או המעסיק?
26/02/15 07:11
1צפיות
שאלה לגבי חוק שעות נוספות בדיני עבודה
25/02/15 17:34
16צפיות
האם מותר למעסיק לשלם שעות נוספות רק אם עובד עבר את מכסת השעות החודשיות שלו?
לדוגמא, עובד חתם על העסקה במשרה מלאה 186 שעות וכל שעה נוספת מעל 186 יקבל העובד תוספת של שעות נוספות.
 
תודה לעונים
 
שעות נוספות
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/02/15 19:19
13צפיות
חישוב השעות הנוספות נעשה באופן יומי ובאופן שבועי, באופן שהעובד זכאי לתגמול בגין שעות נוספות שמעבר ל-8 שעות עבודה (כלומר, בקיזוז הפסקה) בכל יום (לעובדים 5 ימים בשבוע, מעבר ל-8.6 שעות עבודה בכל יום) ובנוסף, העובד זכאי לתגמול בגין שעות נוספות בגין שעות עבודה שמעבר ל-43 שעות עבודה רגילות בכל שבוע.
בכל הקשור לתגמול בגין עבודה בשעות נוספות, אין כלמשמעות לסך שעות העבודה החודשיות. 
האם עבודה כעוסק פטור משך שנתיים וחצי ברציפות מקנה זכויות?
25/02/15 16:09
8צפיות
שלום רב,
עבדתי כעוסק פטור מול עמותה משך שנתיים וחצי חודש בחודשו. הרווחתי מעט מאד (2600 ש"ח) וספגתי גלגול עלויות כמו ביטוח לאומי וכו'.
כעת עקב דרישה לשעות ופרוייקטים נוספים - החלטתנו שלא מתאים יותר הקשר הזה ואנו נפרדים (בטוב).
השאלה אם מגיעות לי זכויות כלשהן- דמי פיטורין? (חודש בשנה?) פנסיה- האם הגיעה לי? מעולם לא ביררתי זאת
בברכה ותודה
תמרה
גלגול עלויות מעביד על העובד
25/02/15 11:10
22צפיות
שלום,

אשתי ביצעה עבודה אצל מישהו שהיא עבדה אצלו בעבר. לפני ביצוע העבודה לא חתמנו על חוזה והוא התבסס על סיכום בע"פ.
לאחר ביצוע העבודה המעביד כתב לנו במייל שאשתי זכאית לשכר של 1860 ש"ח. אישרנו את החישוב וסוכם שיועבר צ'ק לאחר שנעביר טופס 101 (לצורך הפקת תלוש).
לאחר הגעת הצ'ק ראינו ש- 1860 ש"ח היה השכר כולל עלויות מעביד, כך שהברוטו ירד ל-1800 ש"ח ומתוכו היו הפרשות נוספות.
להבנתנו, התלוש היה צריך לצאת על סך 1860 ש"ח כפי שסוכם. עלויות המעביד צריכות להיות מחוץ לחישוב.
כשכתבנו לו מייל על כך הוא ענה לנו ש"מכיוון שמדובר בתלוש שכר יוצא דופן וחריג - הסכום ברוטו הוא זהה לעלות שכר כוללת".
אשמח לדעת מה מקובל ומה החוק אומר בנושא.
תודה.
שכר עבודה
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/02/15 14:26
18צפיות
ככלל, שכר העבודה הינו שכר ברוטו.
אני מניחה שכוונתכם כי סברתם שהסכום שסיכמתם עם המעסיק הוא שכר נטו - היה עליכם לסכם זאת מראש.
משכר של 1,860 ש"ח, לא אמורות להיות הפרשות גבוהות.
ימי מחלה לאור לידת בת זוג
25/02/15 12:34
16צפיות
היי,
קראתי את חוק דמי מחלה 2000 שקובע שמותרים לבעל 7 ימי מחלה בגין היריון ולידה,  ובמקביל גם את הפרסומים על הצעות החוק השונות להרחבת החופשה. מישהו יודע לומר מה הסטטוס הנוכחי של החוק? אישתי צפויה ללדת בקרוב.

תודה
חופשת לידה לאב
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
25/02/15 14:23
8צפיות
כון להיום, החוק מאפשר לאב לנצל 7 ימי מחלה צבורים לצורך תקופת ההיריון והלידה וכן יממה אחת לאחר הלידה.
על שולחן הכנסת הונחה הצעת חוק, שאושרה כבר בקריאה טרומית, לפיה תוענק לאב חופשת אבהות (8 ימים ללידת בן ו-7 ימים ללידת בת), 3 ימים ע"ח חופשה והיתר ע"ח מחלה. נכון להיום, הצעה זו טרם התגבשה לחוק. 
מה מגיע לעוזרת ?
25/02/15 06:13
16צפיות
שלום רב 
אנא עזרו לי לחשב מה מגיע לעוזרת שאני מפטרת
פצויים, חופשה והבראה:
1. התחילה לעבוד ב יולי 2009.
2. ארבע שנים עבדה 4 שעות , פעם בשבוע והשאר, פעם בשבועיים.
3. השכר לשעה 50 שח.
 
תודה למשיבים
 
 
התשובה בתנאי של נתת לה מאומה ממה ששאלת
25/02/15 08:03
16צפיות
1. פיצויים 81/3% משכרה הכולל.
2. חופש 4$ משכרה הכולל.
הבראה  לפ י אחוזי  משרתה לפי הנוסחה ( 4 שנים X4/4312) כן שנה כפול חצי מהנוסחה שבסוגריים.
3. הבראה ממוצע 75 3כפול 6 כפול אחוזי משרתה.
 
אתה בחור נחמד
25/02/15 10:25
14צפיות
אבל אני לא הבנתי כלום
אני הדיוט: זקוק לנוסחאות שבסופן תהיינה תוצאות בשקלים לתשלום
עד היום לא שילמתי לה כלום
אם אתה מוכן לנסח את תשובתך קצת יותר במפורט, זה יהיה נחמד (אתה צריך להבין שאדם מין היישוב אינו מבין את הביטוי: "אחוזי משרתה")
תודה
 
מעבר משכיר לעצמאי
25/02/15 08:44
20צפיות
שלום!
מזה מספר שנים אני עובד בחברה בתקופות שונות בשנה למס' חודשים והשכר מחושב לפי שעה עם תלוש שכר.
התקופה האחרונה הייתה מ 05/14 עד 11/14. השנה 2015 פתחתי תיק כעצמאי הם מוכנים להעסיק אותי כעצמאי
אבל לטענתם צריכים לחלוף 6 חודשים מסיום עבודתי כשכיר כדי לא לשמר זכויות של עובד מעביד. האם זה נכון?
בתודה מראש חזי
 
º
ממתין לתשובתכם.
26/02/15 13:50
האם מדובר על עבירה על "חוק שיוויון הזדמנויות"?
24/02/15 17:00
26צפיות

שלום רב,
אני מחפש בימים אלה עבודה כסוכן שטח, פניתי לחברת השמה עם קו"ח למשרה ספציפית של סוכן שטח, החברה החזירה לי תשובה: "לצערי תחום עיסוקך אינו תואם לסוג המשרות שיש לנו", כאשר שאלתי האם לכלל המשרות או למשרה הספיציפית הזאת? אז ענו לי "בכלל",
למרות שרב המשרות שהם מפרסמים מתאימים לסוכני שטח, והחברות שאת משרותיהן הם מפרסמים, מחפשים "סוכן שטח" ופונות לאנשים עם ניסיון בתחום "מכירות שטח", תחום בו אני עוסק היום,
האם עצם הפסילה הגורפת שלהם לא להפנות אותי לכלל המשרות שהחברות מפרסמות אצלם, אין בה מהאפליה התעסוקתית ועבירה על "חוק שוויון ההזדמנויות" , "חוק שירות התעסוקה"?
אשמח לקבל את תשובתכם היא מאוד תעזור לי.
 
המון תודות,
חן
 
על פניו התשובה שלילית לדעתי.
24/02/15 21:17
42צפיות
קודם כל במקרה הזה מדובר בעניין ספציפי כפי שציינת בעצמך. התשובה הכללית יותר כרגע איננה רלוונטית ויתכן שאם תגיש מועמדות למשרה ספציפית אחרת שיותר מתאימה לתחום עיסוקך, תיענה בחיוב.
 
שנית יתכן שלדעתם הנסיון שיש לך לא די למשרות שהם מציעים או שהתחום בו עסקת, הגם שמדובר במכירות שטח, לא דומה למה שהם מחפשים.
 
שורה תחתונה: אלא אם כן יש סיבה עניינית לחשוב שפוסלים דווקא אותך מסיבה כלשהי, אני לא רואה כאן אפליה מיוחדת.
 
מעבר משכיר לעצמאי
24/02/15 16:49
12צפיות
שלום!
הייתי מועסק בחברה כשכיר עד 11/14 ובינואר 15 פתחתי תיק עצמאי.
החברה  טוענת שלא יכולה להעסיק אותי כפרילנסר עד 5/15 כדי שיחלפו 6 חודשים. האם זה נכון?
תודה
העסקה כנגד חשבונית מס
( לעמוד שלי בתפוז עסקים )
24/02/15 18:24
15צפיות
נא פרט, האם אתה ממשיך לעבוד באותה משרה /אצל אותו מעסיק והשינוי היחיד בהעסקתך הוא המעבר לתשלום שכרך כנגד חשבונית ולא בתלוש שכר?
מעבר משכיר לעצמאי
24/02/15 20:16
11צפיות
אני עובד בחברה לפי עונה לא ברצף עבדתי מ 05/14 עד 11/14 בתלוש שכר. פתחתי תיק כעצמאי מוכנים להעסיק אותי כעצמאי אבל לטענתם צריכים לחלוף 6 חודשים מסיום עבודתי.
בתודה מראש חזי
ארכיון הודעות

מנהל/ת הפורום

אודות:
הנני עורכת דין מזה כ-10 שנים ועוסקת מזה כ-8 שנים בתחום דיני העבודה. במהלך השנים צברתי ניסיון רב בייצוג מעבידים ועובדים בבתי הדין, ליווי שוטף של חברות
עוד...

הודעות נבחרות


לא נמצאו הודעות נבחרות.


כוכי טבקה מנהלת פורום דיני עבודה

להתייעצות עם מנהלת הפורום

כוכי טבקה חייגו : 073-7569418


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה