לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

דורבן
08/12/14 08:35
15צפיות
יש לי דורבן, ואני יחסית חיה איתו סביר בחודשיים אחרונים (כאבים נוראיים בכל תחילת הליכה, ובעיקר בלילה ובבוקר, אבל מצליחה לשרוד בנתיים )
האם זה בעייתי לעשות ספורט? הליכות/ריצות?
תודה
דורבן
08/12/14 18:57
15צפיות
אם הבעיה פעילה אז סביר להניח שהליכות /ריצה יחמירו אותה. 
אין מניעה מאופניים ושאר פעולות שאינן כרוכות בעמידה על העקב. 
 
רק שאבין
08/12/14 21:16
17צפיות
עדיף להמנע מכל פעילות בכרורכה בעמידה על העקב?
הרי התחושה היא דוקא שאחרי שהאזור "מחומם" (אחרי שהלכתי כמה דקות למשל) אז הכאב יורד. חשבתי אולי יש בזה דוקא יתרון.
אני מניחה שאני טועה.
אז עמידה ממושכת/הליכות - יחמירו את הכאב? או שיחמירו ויעכבו את הריפוי?
 
שתי שאלות נוספות בבקשה -
1) לגבי ריפוי - מתי עלי לצפות לריפוי? מה אפשר על מנת לקדם את זה? והאם יש מצב שזה יהיה כרוני לשנים?
2) אני מנסה להכנס להריון. האם יש לזה השפעה על הדורבן? בגלל הורמונים/עליה במשקל?
 
תודה מראש!
רק שאבין
09/12/14 13:18
11צפיות
לגבי ריפוי הדורבן - יכול לקחת זמן , אני ממליץ כדי לעזור לריפוי לעשות פיזיאוטרפיה ומדרסים מותאמים לך אישית הם יורידו לחץ ממקום הדורבן ויקדמו את הריפוי.
 
בברכה
יעקב חיים וינברג מומחה לפתרון בעיות הרגליים
וינברג אורטופדיה
לא ממש קבלתי תשובה על מה ששאלתי
11/12/14 09:46
8צפיות
האם אתה אורטופד?
אודה לתשובה מאורטופד מומחה
טיפול בקרע/מתיחה בתאומים אמצעות דיקור מערבי.
09/12/14 12:23
17צפיות
שלום רב.
מזה כשבועיים אני סובל מכאבים בשריר התאומים כתוצאה מריצה.
הכאב מופיע רק בזמן ריצה נשאר כסדר גודל של יום ונעלם במידה ואינני רץ.
התחליתי דיקור מערבי באזור. ורציתי לדעת האם זה מומלץ כדי להאיץ את הטיפול.
תודה מראש
כאבים נוירופאתיים בכפות רגליים וידיים
08/12/14 10:49
16צפיות
שלום, 
הבעיה שלי התחילה במהלך הריון, בסביבות שבוע 24.התחלתי להרגיש כאבים קשים מאוד באגן, בעיקר בזמן שכיבה על הגב, התהפכות במיטה, כניסה לרכב וכו' (בדיעבד הסתבר שככל הנראה מדובר בסימפיזיוליזיס). בהמשך ובמקביל להתפתחות בצקות החלו לי נמלולים ותחושת חשמול וצריבה, תחושות של מתיחה וקריעת העור והשכבות שמתחתיו בכפות הרגליים (בעיקר בגב כף הרגל) ובידיים. כריות האצבעות היו ועדיין מחושמלות לגמרי, כל הזמן. עכשיו, חודשיים וחצי אחרי הלידה, הכאבים הללו ותחושות החשמול, נמלול, צריבה, קריעה לא עברו ואף החמירו, למרות שהסימפיזיוליזיס עבר כמעט לגמרי. אציין שבעקב ימין יש נקודה לוחצת וכואבת בזמן עמידה (אפילו קצרה) ככל הנראה מדובר בדורבן (אף הוא התפתח במהלך ההיריון). 
כתוצאה משלל הכאבים, אני לא יכולה לישון רצוף בלילה כיוון שמתעוררת מכאבים. העייפות והכאב מן הסתם גם משפיעים על יכולת הטיפול שלי בבני. 
רופא המשפחה בדק ערך בדיקות דם והמסקנה שלו היא שהכאבים נובעים מאיזשהו כשל אורתופדי. הוא נתן הפניה לאורתופד, השאלה היא לאיזה אורתופד? איזה סוג התמחות? האם יש המלצות לאורתופד ספציפי שיוכל לסייע? (אזור גוש דן). 
זה מאוד דחוף לי. עד עכשיו חיכיתי כי נאמר לי שאלו תופעות הריון והן יחלפו מעצמן, זה לא קרה ולא נראה שום שיפור וכרגע אני במצב של סבל נוראי 24/7.  
תודה ראש
כאבים בכפות ידיים ורגליים
08/12/14 19:01
12צפיות
התיאור של הכאבים בכפות הידיים לרוב מתאים לתסמונת התעלה הקרפאלית העלולה להתעורר בהריון. לרוב חולפת אחריו. במידה ואין הטבה לפנות למומחה כף יד.
התלונות בכפות הרגליים פחות ברורות וצריך לשקול יעוץ נוירולוג
הדמיית עצם
07/12/14 20:42
18צפיות
שלום
איזו בדיקה הכי מתאימה ומדוייקת לזיהוי מצב העצם מבחינת זיהום ונמק?
בדיקת סיטי ? מיפוי עצם ? 
מיפוי עצם רגיל?  מיפוי עצמות ספקט - SPECT ? מיפוי עצמות תלת שלבי (שנכתב לגביו שמבדיל בין דלקות בעצם להפרעות אחרות)
מדובר בעצם הזנב באיזור של פצע לחץ.
והאם ניתן לבצע מיפוי עצמות לחולה שמקבל הזנה דרך פג ולא יכול להעמיס שתיה כמו אדם רגיל?
תודה
הדמיית עצם
08/12/14 18:55
11צפיות
לכל בדיקה יתרונות וחסרונות
CT נותן הכי טוב את מבנה העצם עצמו
מיפוי נותן תהליכים בעצם ורגיש מאוד אבל לא ספציפי. 
בשאלת זיהום מיפוי כדוריות מסומנות המשווה למיפוי גליום נותן בדרך כלל מידע העוזר להחליט לגבי זיהום בעצם.
במיפוי עצמות חומר הניגוד לרוב מוזרק ולא בבליעה.
דלקת בגיד אכילס
06/12/14 14:48
20צפיות
אני הולכת/ רצה שנים. כבר לפני כמה שנים התחילו לי כאבים בגיד אכילס וזה לא הפריע לי במיוחד, כי הכאב היה עמום ולא תמיד.
רק בחודש האחרון הכאבים החמירו הפסקתי פעילות עוד הרבה לפני. האורתופד בכלל לא נגע לי ברגל רק הסתכל אמר שזו דלקת בגיד אכילס
אמר לי שאני יכולה רק לשחות ורשם לי אכילותרן. בנתיים לא קניתי. הוא אמר שאין כדורים ואין פיזיותרפיה לגידים ובאינטרנט קראתי שכן.
חוץ מזה למה הוא לא נגע שם בכלל כדי לבדוק?
האם ללכת לרופא אחר?
דלקת בגיד אכילס
08/12/14 18:50
14צפיות
אם אכן זו האבחנה יש מקום לשקול טיפול פיזיוטראפי
 
בעיה מוזרה !!!
06/12/14 14:43
17צפיות
שלום אני בת 26  ידוע NF1 ללא הפרעות , גידול שפיר יציב ליד עצב הראייה . ותפקוד תקין.
לאחרונה אני לומדת לנגן בפסנתר  ואני לפעמים מאוד מתאמצת עם האצבעות והיידים ,  מותחת אותם בשביל להגיע לקלידים שצריך, ( אין ליד יד גדולה)  לאחרונה אני מרגישה משהו מוזר שיד שמאל קצת מעצמה מקופלת בעצמה או לפעמים האצבעות קצת כפופות. ואני מתחילה לדאוג. אשמח לעזרה !
בעיה
08/12/14 18:47
8צפיות
קשה להעריך מהתיאור מה הבעיה.  בהקשר של מחלת הרקע רצוי להתיעץ עם נוירולוג/אורטופד או לפנות לרופא משפחה שיכוון אותך למקום הנכון. 
|*| נפתח פורום תופעות ואסונות טבע |*|
07/12/14 18:21
4צפיות
|ברק|הרוחות מאיימות להעיף לכם את הגג? גשמי הזלעפות מזכירים לכם טייפון? חולמים לצלם טורנדו מקרוב? הייתם בניו אורלינס בזמן הוריקן קתרינה?  
הפורום יעסוק בכל אסונות הטבע המוכרים ברחבי העולם, כגון: רעידות אדמה, צונאמי, התפרצויות געשיות, סופות חול, סופות טרופיות וטורנדו, גשמי זעם, שטפונות, שריפות ענק, מפולות (שלגים, בוץ), בצורות ועוד.

זה המקום לדבר על התופעות שגורמות לנו לחשוב שהטבע כועס, מוזמנים להיכנס כבר עכשיו:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
קשר בין דלקות להתעמלות
06/12/14 22:29
15צפיות
שלום!
רציתי לשאול, הם יש קשר הופעת דלקות באיבר כלשהו, לבין כושר גופני\פיתוח שרירים?
נהייתה לי דלקת בכתף לאחר שהתחלתי עבודה חדשה ודי פיזית, אני לא בדיוק בכושר או עם שרירים מפותחים במיוחד וכבר עברתי דלקת גידים בכף היד בגלל מאמץ. האם יכול להיות בגלל ששרירי לא מפותחים שאני נוטה "לחטוף" יותר דלקות? 
 
תודה! 
 
 
תגובות גידים לשינוי בעומסים
07/12/14 09:25
13צפיות
גידים בהחלט נוטים "להתלונן" על שינוי בעומסים שהם מורגלים בהם. דרך המלך היא שינוי הדרגתי בעומס המופעל על הגידים.
 
להערכתי חלק גדול מהתגובות הללו נוטה להסתדר מעצמו.
ארתרוסקופיה של הברך-ד"ר אהוד ראט
06/12/14 16:07
14צפיות
בחירת רופא מנתח היא דבר חשוב מאד. כימיה עם הרופא, בטחון ברופא שינתח אותך הם חלק בלתי מבוטל מההצלחה של ניתוח.אני יומיים אחרי ניתוח ארתרוסקופיה של הברך, ומרגישה מצויין ומדלגת כמעט כמו איילה. . מהלכת כבר בלי קביים. רוצה להודות למנתח המדהים שלי ד"ר אהוד רט מהחטיבה האורטופדית בבי"ח איכילוב, שבזכות מקצועיותו, רגישותו וידי הזהב שלו, אני כבר כמעט במיטבי. הוא ליווה אותי ביום הניתוח טרם ההרדמה, מיד כשהתאוששתי מההרדמה ובסופו של יום בא לבדוק שאני בסדר והכל כשורה. היו לי כל כך הרבה חששות לפני הניתוח וכולם נגוזו. ממליצה בחום על ד"ר אהוד ראט, מומחה לארתרוסקופיה של מפרק הירך, הכתף, הברך והקרסול.
ארתרוסקופיה של הברך - ד"ר אהוד ראט מאיכילוב
06/12/14 16:01
16צפיות
בחירת רופא מנתח היא דבר חשוב מאד. כימיה עם הרופא, בטחון ברופא שינתח אותך הם חלק בלתי מבוטל מההצלחה של ניתוח.אני יומיים אחרי ניתוח ארתרוסקופיה של הברך, ומרגישה מצויין ומדלגת כמעט כמו איילה. . מהלכת כבר בלי קביים. רוצה להודות למנתח המדהים שלי ד"ר אהוד רט מהחטיבה האורטופדית בבי"ח איכילוב, שבזכות מקצועיותו, רגישותו וידי הזהב שלו, אני כבר כמעט במיטבי. הוא ליווה אותי ביום הניתוח טרם ההרדמה, מיד כשהתאוששתי מההרדמה ובסופו של יום בא לבדוק שאני בסדר והכל כשורה.  היו לי כל כך הרבה חששות לפני הניתוח וכולם נגוזו. ממליצה בחום על ד"ר אהוד ראט, מומחה לארתרוסקופיה של מפרק הירך, הכתף, הברך והקרסול.
ארתרוסקופיה של הברך
06/12/14 15:53
6צפיות
אני יומיים אחרי ניתוח ארתרוסקופיה של הברך ומרגישה מצויין. מהלכת כבר בלי קביים. רוצה להודות למנתח המדהים שלי ד"ר אהוד רט מהחטיבה האורטופדית בבי"ח איכילוב, שבזכות מקצועיותו, רגישותו וידי הזהב שלו, אני כבר כמעט במיטבי. היו לי כל כך הרבה חששות לפני הניתוח וכולם נגוזו. ממליצה בחום על ד"ר אהוד ראט, מומחה לארתרוסקופיה של מפרק הירך, הכתף, המרפק, הברך והקרסול.
כאב בזרוע ימין
05/12/14 17:01
14צפיות
שלום,
אשמח לעזרתך באבחנה אפשרית.
מזה מספר שבועות אני מרגישה כאב בחלק העליון של היד. לא בכתף, אלא בחלק היד שמתחתיה. מדובר במעין כאב חד כשאני עושה תנועות מסויימות בעיקר כאלה שהן מעין תנועה אחורה בשילוב עם הרמה מעבר לקו הכתף. בשעות הלילה אני מרגישה כאב עמום באזור אשר לעתים מקרין לחלקים תחתונים יותר של היד.
האזור אינו אדום, אינו נפוח ואין רגישות למגע.
הייתי אצל אורתופד. תחילה אמר שאינו יודע במה מדובר ובהמשך אמר שכנראה מדובר בשריר תפוס.
הרגשתי שהבדיקה שנעשתה על ידו הייתה שטחית ובנוסף התחושה שאני מרגישה אינה דומה לזו של שריר תפוס.
אשמח לדעת מה לדעתך יכול להיות מקורו של כאב מעין זה ואלו בדיקות לדעתך כדאי לעשות על מנת לבסס אבחנה.
תודה וסוף שבוע נעים,
זואי.
כאב בזרוע
08/12/14 18:44
8צפיות
יכול לנבוע ממספר סיבות. בינהן:
דלקת/קרע בגיד הכתף שמורגש לפעמים ככאב בזרוע ולא בכתף. אופייני לתלונותייך
הקרנה מבעיה בצוואר
בעיה מקומית בזרוע.
לרוב האבחנה קלינית וניתן להעזר בצילום ובדיקת אולטראסאונד לאבחנה
קרע קטן בשריר
05/12/14 15:49
10צפיות
שלום,
לפני מספר ימים לאחר תזוזה לא נכונה בבית הרגשתי כאב ברגל ניגשתי לרופא משפחה. הופניתי לאולטרסאונד והתשובה" קרע קטן בשריר התאומים בשוק שמאל".
טרם הלכתי לאורטופד. האם יש צורך? מה הוא הזמן ההחלמה ומה עלי לעשות בינתיים?
תודה
קרע בשריר
08/12/14 18:42
5צפיות
זמן ההחלמה תלוי בגודל הפגיעה. ככל שהכאב/קרע פחות משמעותי ההחלמה מהירה יותר . כעקרון 1-3 חודשים.
הטיפול יכלול מנוחה, הקלת כאב ובהמשך הפעלה (פיזיוטראפיה).
ct אגן
05/12/14 01:13
10צפיות
שלום
בסיטי אגן שבוצע עקב חום ממושך ופצע לחץ דרגה 4 בעכוז אצל מאושפז, נכתב:
"עצם הזנב אינה סדירה באזור הפצע הדיסטלי, ללא קולקציות"
"פצע לחץ עוק ביותר שמגיע עד עצם הזנב, המשכות הפצע עד לעצם הזנב מעידה על אוסטיאומיאילטיס."
מה הכוונה בעצם זנב שאינה סדירה? על איזה נזק זה מצביע?
אלו אופציות טיפוליות יש בזיהום בעצם הזנב? ניתוח? הטרייה(זה בעצם ניתוח?) האם זה מצריך השתלת עצם?
טיפול אנטביוטי יעיל במקרים כאלו? לכמה זמן זה נדרש?
והאם יש אופציות אלטרנטיביות לטיפול בזיהום העצם במידה ולא ניתן לתתת אנטיביוטיקה לתקופה ממושכת עקב נטיה לשלשולים כתוצאה מקלוסטרדיום בעבר?
תודה
פצע לחץ
08/12/14 18:40
2צפיות
באם יש פצע לחץ שמגיע עד לעצם החשש הוא מפני זיהום בעצם- אוסטיאומיאליטיס
הטיפול הוא הטרית הרקמה המזוהמת ולעיתים גם מהעצם אם היא מעורבת. עצם לא סדירה כלומר יתכן ונפגעה מהזיהום.
לעיתים יש צורך בשתל עור/רקמה לכיסוי.
הטיפול יכלול גם אנטיביוטיקה מותאמת
כאבים בהריון
03/12/14 14:51
14צפיות
שלום,
אני שבוע 23+, כאבים באגן...
מטופלת המחלקה להריון בסיכון בתל השומר בעקבות בעיות שונות
הרופאה אמרה לי כי אינה יכולה לסייע עם כאבים אלו  והפניתה אותי לראות אורטופד,
על מנת שיסייע לי וייתן לי שמירה מנוחה לפי הצורך.
 
איך עובד ההליך? מה יכול להקל על הכאבים?
 
תודה רבה
 
כאבי אגן בהריון
04/12/14 12:41
15צפיות
התלונה לא ממש ספציפית. יש מגוון גורמים
בבדיקה גופנית יוכל הרופא להעריך לאיזה כיוון להתמקד והאם יש צורך בבירור נוסף.
לגבי נוגדי כאב- בהתאם לאישור הגניקולוג (לרוב מרשים אקמול. יש המרשים אופטלגין...)
תודה רבה ועוד שאלה
04/12/14 13:26
8צפיות
אורטופד באיזו התמחות אני צריכה לחפש?
המשך
08/12/14 18:36
7צפיות
כל אורטופד

עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה