בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

לאחר ניתוח שחזור
17/08/14 09:46
17צפיות
2 רצועות בקרסול.התגלה לי בעית כיפוף קרסול נמוך מהרגל הבריאה.לעתים אני מרגיש שהרגל "כבדה", ומעל האצבעות הרגל  יש הרגשת שריפה.תוכלו להסביר לי על מוגבלות זו?
כבדות ושריפה
18/08/14 14:16
8צפיות
הרגשה כמו כבדות או שריפה לרוב נובעת מבעיה עצבית. יתכן קשור לניתוח ויתכן שלא. באם מתמשך יש צורך בבירור עם בדיקת EMG.
ועוד שאלה
18/08/14 16:24
4צפיות
הגבלה בכיפוף קרסול מעלה ומטה לעומת הרגל הנגדית ,גם קשור לניתוח?
ועוד שאלה
18/08/14 16:25
4צפיות
הגבלה בכיפוף קרסול מעלה ומטה לעומת הרגל הנגדית ,גם קשור לניתוח?
המשך
21/08/14 12:58
2צפיות
הגבלת תנועות יכולה לנבוע ממספר סיבות סביב הניתוח כגון קשיון לאחר קיבוע ממושך,. במקרים כאבלה ניתן לשפר ע"י פיזיוטראפיה ואף הידרוטראפיה
חוסר תחושה באגודל כף היד
16/08/14 13:32
26צפיות
שלום!
לפני יומיים החזקתי מוט של איזו עגלה וכנראה שנשענתי עם הגוף על כף היד ולפתע הופיע כאב ממש חזק באגודל שעבר תוך כמה שניות, ומאז הבחנתי בחוסר תחושה קל מתחילת האגודל למטה עד הקצה, בחלק הפנימי שלו. וזה די מטריד אותי.. האם זה צפוי לעבור??
תודה רבה!
חוסר תחושה באגודל
18/08/14 14:14
22צפיות
במידה ולא היתה פגיעה חודרת (חתך) והפגיעה בתחושה חלקית לרוב תהיה החלמה מלאה ספונטנית.  במידה ואין תחושה כלל באזור צריך להבדק
תודה על המענה!! יש לך הערכה גסה כמה זמן ייקח לזה להחלים...?
18/08/14 15:59
8צפיות
והאם אפשר לזרז את ההחלמה איכשהוא?אני ממש הייתי לחוצה והרגעת אותי.
דבר נוסף ששמתי לב רק לאחר מכן, זה שיש נקודה בבסיס האגודל שאם אני נוגעת, אני מרגישה יותר את ההירדמות במין זרם לאגודל (האגודל עצמו כבר לא רדום במיוחד באופן כללי) וזה הדבר שמפריע לי בעיקר בתנועות מסויימות.
המשך
21/08/14 12:56
4צפיות
יכול לנוע ממספר ימים למספר שבועות תלוי ברמת הנזק
המצב על הפנים! נתפס לי הגב היום בבוקר - מה לעשות
18/08/14 14:01
14צפיות
שלום רב
שמי ליאון, בעבר עברתי ניתוח מינימל אינבייסיב להסרת חלק מהדיסק באזור של L4-L5 הניטוח עבר בהצלחה ולאחר שנה חזרתי לפעילות ספורטיבית.
לאחר כשנה עקב שיעול כרוני שהיה לי כנראה תוך כדיי אפצ'י שעשיתי הרגשתי שוב כאב אז עשיתי שוב MRI הבנתי ששוב יצא חלק מהדיסק אך לא הרגשתי שום כאבים ולחצים ולאחר מס' שבועות שוב חזרתי לפעילות ספורטיבית.
 
היום! 18-08-2014 אשתי ביקשה שאכניס את העגלה לרכב , והייתי עם תיק גב (שיש בו מחשב - תיק הגב שוקל כ8 קילו). ניסיתי להכניס את העגלה לאוטו עם התיק על הגב. וכשהתקופפתי להרימה הרגשתי כאב אז כל-כך שנאלצתי ליפול לשכב על הרצפה ולקרוא מיד לאשתי. לא הצלחתי חזרה להזדקף ושלא נדבר על ללכת (בקושי רב מאוד כשאני תומך עם הידיים שלי בברכיים).
הכאב אז כה שאפילו ללכת על 4 מאוד קשה לי בשביל להתנייד לשירותים למשל.
 
מיד לאחר מכן לקחתי 2 נרות וולטרן ואשתי נתנה לי כדור הרגעה פירקוסט (לא מומלץ ללא מרשם היות ואשתי אחות אני מרשה לעצמי לסמוך עליה בנושאים האלה)
המצב השתפר מאט והכאבים בשכיבה עברו לי אבל ניסיתי עוד כמה פעמים לקום וללכת לשירותים ולא הצלחתי פשוט כאבים נוראים.
 
קראתי בכמה מקומות שצריך לשים קרח במשך 10 דק' כל שעתיים ובמקומות אחרים קראתי שדווקא צריך למרוח בן גיי - או משחת וולטרן ולהשתדל לחמם את האזור עם כרית או משהו.
לא הבנתי מה יותר עוזר ומה יותר כדאי.
אז זו שאלתי הראשונה..
 
שאלתי השנייה היא מתי צריך לחול שיפור במצבי? אני סיפרתי את ההיסטוריה הרפואים שלי וחשוב לי להדגיש שיש לי שליטה על הסוגרים ואין לי הקרנות על הרגליים. האזור מאוד כואב נמצא רק באזור המותניים והגב. 
מה אני צריך לעשות כדיי לזרז את השיפור במצבי? האם לנסות לקום כל כמה שעות יכול לעזור? או האם להשאיר את הגב במנוחה עד שאני ממש ארגיש שאני יכול.
מתי אוכל לחזור לעבודה (העבודה שלי היא בישיבה בעיקר אני מעצב גרפי).
 
בקיצור זה בא בזמן ממש לא טוב ואני מרותק למיטה ואני צריך חוות דעת מקצועית פה מה לעשות אני מקווה שרשמתי מספיק פרטים בשביל לעשות לי מין אנאליזה כזו.
תודה מראש
גב תפוס
18/08/14 14:26
24צפיות
כעקרון מנוחה וטיפול בנרות/כדורים לרוב מביאה שיפור תוך מספר ימים. חזרה לעבודה כשיש הטבה ניכרת. במידה ואין שיפור פנה לרופא משפחה לבדיקה ושקילת מתן זריקות. כמובן שהחמרה או הפרעת שליטת סוגרים/שיתוק/חולשה/חוסר תחושה מחייבים פניה מיידית לרופא.
כאבי מפרק היד
17/08/14 22:32
19צפיות
שלום ד"ר, מזה מס' חודשים אני סובלת מכאבים בפרק כף היד כולל תחושת נימול שנמשכת זמן רב, עשיתי בדיקת EMG שיצאה תקינה ובצילום הרנטגן עלו  הממצאים: מוקד סמיך בסטילויד של רדיוס משמאל, יתכן אי גרמי, פרט לכך, מבנה גרמי שמור, מה זה אומר?
לתשובתך אודה.
כאבי שורש כף יד
18/08/14 14:22
12צפיות
אי גרמי זה אזור עצם יותר "צפוף" ואינו מצריך טיפול או גורם כאב
תחושת נימול קשורה לבעיה/לחץ עצבי. במידה והיא בדרגה קלה יתכן ולא יהיה ממצא בEMG
לעיתים טיפול פיזיוטראפי יכול לעזור. רצוי לחזור על EMG בהפרש 3 חודשים
º
תודה רבה ד"ר 8579
18/08/14 23:46
2צפיות
כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה ?
17/08/14 15:14
13צפיות
שלום בני בן 18.5 לפני צבא מתאמן . מתלונן  על כאבים בצוואר ועמוד שידרה לאחר ריצה וכפיפות בטן מה ממליץ לעשות ?
תודה
יעקב  
כאבי צוואר ועש לאחר ריצה
18/08/14 14:18
3צפיות
במידה וזו תלונה חוזרת צריך להבדק ולשקול צילומי עמוד שדרה
כאב בשוק ימין ובכף היד.קליקים בבוהן.
15/08/14 16:29
27צפיות
שלום ד"ר רן!
1-אני בת 25.בלי היסטוריה של בעיות אורתופדיות.לאחרונה התחלתי התמחות במסגרת ההתמחות אני עומדת שעות רבות על הרגליים.אני נועלת קרוקס או נעלי ספורט. כמה ימים אחרי תחילת ההתמחות התחילו לי כאבים בשוק ימין.זה הגיע למצב שלא יכלתי ללכת בלי להרגיש כאב.הייתי אצל רופאת משפחה וסיפרתי על כאבים בשוק ימין מתחת לברך במשך כשבועיים.שלחו אותי לבדיקת קרישיות דם כי אני לוקחת גלולות.לא נמצאו קרישים. עומצת הכאב מאז פחתה אך היא עדיין ברקע.
למה יש לחשוד? למה יש לי כאבים רק בצד אחד? מה הטיפול?
 
2-לפני כשבוע התחילו לי כאבים גם ביד ימין בכף היד כאב "מבפנים" ויש לי הרבה קליקים. 
מה אפשר לעשות כדי להקל את הכאב? האם זה נובע כי אני מפעילה את היד יותר מדי?
 
3-מאז שאני זוכרת את עצמי יש לי קליקים כשאני מרימה את בוהן ימין. האם אני צריכה לבדוק את זה? זה מסוכן או יכול לגרום נזק? ברצוני לציין שאימי עברה ניתוח דורבן-זה מרמז שגם לי חס ושלום יהיה דורבן? האם דורבן זה תורשתי?
 
ממש חשוב לי לקבל תשובה על כל שאלה ואני מאוד מעריכה את ההשקעה שלך!
תודה רבה!
 
המשך
15/08/14 16:36
7צפיות
המשך....
4-לאחרונה התחילו לי גם כאבי גב לא מוסברים..אני משתדלת לשבת ישר ולעמוד זקוף אך זה לא עוזר. גם כשאני קמה בבוקר אני קמה וכולי קליקים רק מהתנועה של הקימה משכיבה לישיבה. -מה קורה לי בזמן האחרון??!!
 
ממש חשוב לי לקבל תשובה על כל שאלה ואני מאוד מעריכה את ההשקעה שלך!
תודה רבה!

כאבי שוק וקליקים שונים
18/08/14 14:12
7צפיות
כאבים בשוק יכולים לנבוע מסיבות שונות החל מהקרנה מהגב , דרך שברי מאמץ ועד לבעיה מבנית הגורמת לעומס וכו.  קליקים כשלעצמם לרוב אינם מנבאים נזק.  אלא אם כן נלווים לכאב או ממצא אחר נוסף. יכולים להיות קשורים לפעילות גידית לדוגמא. צריך לגשת להבדק ע"י אורטופד כיוון שיתכן וכל מה שצריך זה מדרסים או אביזר אורטופדי ויתכן צורך בבירור נוסף הדמייתי או אחר.
|*|נפתח פורום סדרות ישראליות|*|
17/08/14 14:49
2צפיות
|טי-וי|אוהבים את הסדרה נויורק? חולים על משפחת זגורי? רוצים להיזכר בעופרה מלגעת באושר?
פתחנו במיוחד בשבילכם את פורום סדרות ישראליות בו תוכלו לדבר על כל היצירות הישראליות מכל השנים!

מוזמנים להיכנס כבר עכשיו ולדבר על סדרות ישראליות מהעבר, מההווה ושיהיו בעתיד:
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...
החלמה לאחר ניתוח תפירת גיד ehl
14/08/14 15:51
16צפיות
שלום רב,לפני שבועיים בדיוק עברתי ניתוח לתפירת הגיד (בוהן), לאחר שהגיד נקרע לגמרי כתוצאה מחבלה.הייתי שמחה לדעת אחרי כמה זמן נהוג להוציא את הקיבוע שמחזיק את הבוהן מורמת? היום ביקרתי במרפאה אבל הוציאו רק את התפרים ולא את הקיבוע והגבס.תודה מראש,גל.
החלמה לאחר תפירת גיד EHL
18/08/14 14:06
4צפיות
הפעלה תלויה ברופא. בין 3-6 שבועות לאחר התיקון.
שינויי צבע לאחר סדק בכף הרגל
14/08/14 13:58
14צפיות
שלום רב,
בתי בת ה-12 החליקה ונחבלה אתמול באזור בסיס העצם המטהטרסלית החמישית בכף הרגל. בצילום נראה פס רדיולוסנטי באזור צוואר המטהטרסלית החמישית והוסבר לנו כי יתכן ומדובר בסדק עדין. שוחררנו עם הוראות לקומפרסים קרים ומשככי כאבים. סובלת עדיין מכאבים ואיננה מסוגלת לדרוך על כף הרגל. היום שמנו לב שכשהיא עומדת (עם קביים וללא דריכה על הרגל פגועה) מופיעים שינויי גוון בולטים מאד בין שתי כפות הרגליים - הרגל הפגועה מקבלת גוון סגול כהה. שינוי הצבע נעלמים לחלוטין כאשר הרגל מורמת. האם יש מקום לבדיקות נוספות? תודה מראש על תשובתך. 
שינויי צבע
14/08/14 14:07
14צפיות
לרוב לאחר חבלה יש נטיה של הרגל להתנפח כשנמצאת למטה. בדרך כלל חולף לאחר מספר ימי מנוחה או לחילופין לשים חבישה אלסטית על כף רגל וקרסול טרם מעבר לעמידה
 
º
תודה רבה על התגובה המהירה והמרגיעה !
14/08/14 18:55
2צפיות
בדיקת לחצים
13/08/14 17:47
12צפיות
שלום
סובל מכאבי שוקיים בעיקר בהליכה מהירה/עליות
זה משהו שאני מושך שנים, לעיתים לוקח פסק זמן מהליכות בגלל זה.
קיבלתי הפנייה לבדיקת לחצים תוך מדורי עקב חשד לתסמונת המדורים.
מאחר ובחודשיים האחרונים לא עשיתי פעילות גופנית משמעותית של הליכה (עקב דלקת בגיד הקרסול ולאחר מכן חופשה) רציתי לשאול האם יש עדיפות לעשות את בדיקת הלחצים לאחר תקופה של הליכה (נהגתי לעשות 3 פעמים בשבוע) יותר מאשר לאחר חודשיים של פסק זמן מהליכה, או להיפך, או שאין כל משמעות?
תודה רבה
בדיקת לחצים
14/08/14 14:04
6צפיות
אין צורך בהכנה. בבדיקה עצמה עושים מדידה במנוחה ואחר כך מבצעים פעילות גופנית ולאחריה מדידה חוזרת.
ממצא מCT
13/08/14 17:14
16צפיות
בCT בטן ודרכי שתן נמצא ממצא - מבנה גרמי - בעצם איליאקלית שמאלית תהליך ליטי נרחב הממלא את משאלה העצם ללא הרס קורטיקלי. מה זה? לאיזה רופא לפנות?
ממצא מCT
14/08/14 14:03
5צפיות
ככל שניתן להבין יש תהליך בתוך חלל עצם האגן- איליום- הפוגע ברקמת העצם
מצריך בירור
פנה לרופא משפחה ולאורטופד
ארבס פלסי
13/08/14 09:50
14צפיות
שלום, הבת שלי אובחנה עם ארבס פלסי ביד ימין לאחר הלידה כיום בת 6 חודשים ועדיין אינה יכולה לכופף את היד (לא ברור אם יש פעילות של השריר הדו ראשי או שהשריר התלת ראשי משתלט מכיוון שהוא דומיננטי יותר, הועלה האופציה של זריקת בוטוקס לשיתוק התלת ראשי כטיפול) בדיקות EMG  מגיל 4 חודשים ו5 חודשים הראו פגיעה בc5,c6 וc7  . היא תחת מעקב של רופא מומחה בחו״ל והייתי רוצה לקבל חוות דעת נוספת מרופא מומחה בארץ. לאיזה רופא מומלץ לפנות? מה הפרוגנוזה במקרה כזה שבגיל 6 חודשים היא עדיין אינה יכולה להרים את היד כנגד כוח הכבידה כשהיא במצב ישיבה (כאשר שוכבת על הגב מרימה את היד בטווח של 180מעלות) תודה !
ארבס פלסי
14/08/14 13:59
6צפיות
ממליץ לך לפנות למרפאת אורטופדית ילדים  בבי"ח  דנה  עם הילדה והממצאים
שבר/סדק בצלעות
13/08/14 08:06
22צפיות
בוקר טוב,
 
האם מכה בגב עם מקל/חפץ דומה יכולה לגרום לשבר או סדק בצלעות? באיזו עוצמה צריכה להיות מכה כזו? (בהנחה שמדובר על אדם בריא, ולא ילד או קשיש)
 
זה לצורך תחקיר לתסריט, אל דאגה
שבר בצלעות
14/08/14 13:57
12צפיות
חבלה עם מקל על הצלעות מאחור בהחלט יכולה לגרום שבר.
פירוש תואות צילום כתף
12/08/14 20:40
11צפיות
מה פירושן של תוצאות צילום כתף לאחר פריקה כדלקמן:

"שינויים   OA של מפרקיהאקרומוקלביקולארי והגלנוהומוראלי"

מוטי
פירוש צילום
14/08/14 13:55
6צפיות
שינויים אוסטיאוארטריטים כלומר שחיקתיים במפרק בין ראש עצם הזרוע ועצם השכמה (גלנואיד) וכן במפרק הקטן בין עצם השכמה ועצם הבריח.
החלמה לאחר ניתוח אלוקס ולגוס
12/08/14 11:33
12צפיות
שלום לכם. יש לי בעיה רצינית של תפיחת הלוקס ולקוס  המשפיע כנראה גם על עצמות כף הרגל  שיצרו קשת נפחוה של עצמות כף הרגל. סובלת מכאבי הליכה  ובכלל כאבים גם ללא מאמץ גופני בפרט בעצמות כף הרגל העליונה.
מבקשת לדעת האם יש קשר.
מבקשת מאוד לדעת איזה בעיות עשויות להיות לאחר הניתוח  ואו איזה סיבוכים אתם מכירים .
נא לפרט לי את כל האפשרויות כי לפעמים עדיף לסבול מכאב קיים  ומוגבלות ידועה, ללא סיבוכים נוספים
תודה רות גור
הלוקס ולגוס
14/08/14 13:53
6צפיות
בניתוח למעשה מתקנים את המבנה ע"י חיתוך רקמה רכה ולרוב העצם.
סיבוכים אפשריים רבים כולל לדוגמא זיהום, חוסר חיבור, כאבים שאריים, פגיעה עצבית עם הפרעת תחושה באזור ועוד.
מומלץ לפנות למומחה כף רגל/ מרפאת כף רגל לקבלת הסבר ספציפי לך על פי ממצאיך.
בראל אוסטאופתיה

סובל מכאבים?

אתה לא צריך לסבול יותר! לבראל אוסטאופטיה לחיים ללא לחצים >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה