לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

סימפיזיוליזיס
11/05/15 23:16
12צפיות
שלום רב, אני כ7 חודשים אחרי קיסרי, במהלך ההריונות אני סובלת מסימפיזיוליזיס חמור שמתאפיין בכאבים חזקים באגן שמאל, אי יכולת לשבת או לדרוך על הרגל לרבות תזוזה של הרחקת ירך. לצערי, הכאבים עדיין ישנם ומתאפיינים בכאבים בעצמות הישיבה בישיבה על משטחים קשים, ואי יכולת לדחוק משקל ברגל שמאל. וכן כאבים חזקים בעת עמידה ממושכת.

כמה זמן לאחר לידה, הגיוני להרגיש תסמינים אלו? האם יש מה לעשות בנדון? האם צילום רנטגן יכול לתת איזושהי אינדיקציה למצב והאם הנ"ל מומלץ?
מה הטיפול המומלץ?
אודה לתשובתך
סימפיזיוליזיס
14/05/15 13:07
6צפיות
במצב זה יש פתיחה בין עצמות האגן קדמית הגורמת לכאב קדמי וכן מאחורי האגן במפרקים האחורים. לרוב משתפר תוך מספר חודשים לאחר הלידה.  לא בטוח שכאבי הירך נובעים מכך. ניתן להעריך את הפתיחה ע"י צילום רגיל. אם יש חשד לבעיה במפרק הירך (כגון טרנזיאנט אוסטיאופורוזיס) או בגב (שמקרין לירך) יש לברר לכיוון זה.
היי
11/05/15 21:08
4צפיות
עברתי פריקה באצבע השנייה שלי שנקראת אצבע , ולא הצליחו להחזיר לי אותה למקום כי נכנס לעצם בשר נראה לי ועכשיו שמו לי גבס חודש הורידו עכשיו אני הולך רגיל והכול אבל האצבע לא משתפרת ועברה שבוע . אני מצליח לקפל אותה אבל ממש כואבת לי הפיזיותרפיה ואני מפחד שאני לא אוכל לקפל אותה .
פריקה
14/05/15 13:03
3צפיות
לא מובן מכתיבתך: אצבע ביד או רגל?  הוחזר למקום? כמה זמן מהפגיעה?
הוצאת ברגים ופלטינה
11/05/15 19:21
10צפיות
לפני כשנה במהלך טיול בחו"ל עברתי תאונת סקי קשה, 
ריסקתי את קרסול רגל שמאל - שבר קלקנאוס
ושברתי את העצם בכף רגל ימין בחלק העליון - נביקולר
הוטסתי לארץ
עברתי ניתוח, ברגל שמאל הוכנסו שלושה ברגים לייצוב
וברגל ימין קובעה פלטה בחלק הקרוב לאצבעות הרגליים
 
העניין הוא שאני מרגיש שהתנועה ברגל ימין מוגבלת קצת מבחינת כיפוף האצבעות וממש קשה למשל ברמת הבלתי אפשרי לדרוך על קצות האצבעות ברגל ימין - מבחינת כיפוף וחופש תנועה.
ברגל שמאל זה קצת שונה, אני מרגיש כאבים מכל נגיעה קטנה בקרסול ואני מרגיש משהו מוזר, אני ממש מרגיש את הברגים.
יכול להיות שהתקצרו לי גידים או משהו כזה או שהקיבועים מגבילים את התנועה?
 
האם הוצאת הברגים והפלטה יכולה לשפר את המצב?
 
כשעברתי את הניתוח הרופא המנתח קבע שלפי חומרת המצב כשנה לאחר הניתוח לא תהיה בעיה להוציא את הברגים והפלטה וכבר לא יהיה בהם צורך.
בנוסף רציתי לדעת כמה זמן החלמה נדרש לאחר ניתוח הוצאת ברגים ופלטה?
 
תודה מראש בכל אופן, דוד
 
הוצאת ברגים ופלטה
14/05/15 13:01
4צפיות
ניתן להוציא חומרה לאחר שיש חיבור מלא של השבר. זה לא אוטומטי אלא אם זה מפריע כמו לדוגמא בורג בולט או גיד המשתפשף על החומרה.
ההחלמה תלויה בחוזק העצם וגודל החתך . כעקרון מספר שבועות לרוב עם קביים. ועוד פיזיוטראפיה בהמשך
בירור רופא אורתופד דרך מכבי
13/05/15 18:31
8צפיות
שלום אולי מישהו יודע אם ד"ר דרור רובינסון, אורתופד, מקבל גם דרך מכבי או רק פרטי ? אני לא בכללית, מצרפת פרטים שלו
סובלים מבעיות כאב ואורתופדיה? הפתרון המושלם לבעיה שש דק ליום
הודעה זו מכילה תמונות
12/05/15 20:54
22צפיות
סובלים מבעיות כאב ואורתופדיה? סובלים מבעיות רפואיות נוספות? בי קיור לייזר במבצע חסר תקדים. מכשיר הרפואי עם הפעולה הכפולה: גם מטפל בכאב וגם מסייע בפתרון הבעיה.המכשיר מבוסס על טכנולוגיית לייזר רך – ומכאן שאינו כואב, ולמעשה מאיץ את פעולת הריפוי הטבעית של הגוף. טיפול בריא טבעי ולא פולשני בן שש דקות בלבד. בטוח ונוח לשימוש לכל המשפחה מבלי לצאת מהבית. רופאים רבים שנחשפו לביצועי מכשיר ה-B-CURE LASER מגדירים אותו כפריצת דרך.נמצא בשימוש במרפאות כאב ברחבי הארץ ובבתה"ח הדסה,רמב"ם ,שיבא וכעת מגיע אליכם הביתה במחיר מבצע! + מתנה*. http://goo.gl/JnUr4N
 
הכנסו ללינק למעלה
ביצעתי בדיקה US אודה להסבר לממצאים-
11/05/15 09:42
13צפיות
בוצעה סקירה סונוגרפית של ההמסטרינג דו"צ .
מימין הודגם קרע חלקי של ביצפס פמוריס
בשליש אמצעי בקוטר עד כ- 4,0 ס"מ .
משמאל הודגם קרע באיזור החיבור לאיסקיאום ב
קוטר עד כ-5,0 ס"מ.
בדיקת US
11/05/15 14:09
6צפיות
כפי שכתוב מתוארת פגיעה שבה יש קרע חלקי בשריר הביצפס פמוריס מימין  באמצעו ומשמאל קרע בגיד המתחבר לאיסכיום (עצם האגן באזור שיושבים עליו).
נימול ודקירות מעל ברך ימין בצידה החיצוני
09/05/15 17:24
11צפיות
שלום,
לפני מספר שנים לאחר מסע הליכה של 9 שעות בעלייה התברר שהתיק שנשאתי לחץ על העצב המוביל לאזור הברך. כתוצאה מכך באותו השבוע היה לי קשה מאוד ללכת עם כאבים לכל אורך הרגל. לאחר מכן התופעה די חלפה והופיעה רק בריצות מעל 15 ק"מ ומאמצים ברמה דומה. אורתופד איבחן את הנושא ושלח אותי לפיזיותרפיה שלא עזרה כל כך. לאחרונה חזרתי לרוץ ולהתאמן והכאבים חזרו בצורה חזקה יותר.
האם יש רעיונות כיצד לטפל? האם עיסוי ספורטאים יכול לסייע? 
נימול ודקירות בצד חיצוני של ירך
11/05/15 14:06
16צפיות
פגיעה מלפני מספר שנים היתה אמורה להחלים בשלב זה. כיוון שהסימפטומים חוזרים יש לאבחן את המקור- עצב שלחוץ בגב או במהלכו. לרוב ניתן לאבחן ע"י EMG כולל מכוון לעצב ה LFCN.
ברך שמאלית כואבת וננעלת
08/05/15 19:29
17צפיות
בת 43 לא פעילה בספורט כבר מעל שנה.  מחודש דצמבר כואבת לי ברך שמאל, ננעלת ויש נפיחות.  עוברת פיזיותרפיה, דיקור סיני והתוצאות של הMRI נוזל תוך פירקי כולל אספקט קדמי ואחורי.
 
יש דרך נוספת לטפל פחות פולשנית משאיבה? מה אני יכולה עוד לעשות? אני סובלת מאוד מאוד וחייבת עזרה...השבית את חיי לגמרי. לתשובתכם אודה
ברך ננעלת ונפוחה
11/05/15 14:01
14צפיות
את מתארת ארועים חוזרים של נעילות ונפיחויות חוזרות , ללא הטבה עם פיזיוטראפיה וללא ממצא בMRI פרט לנוזל.
ישנן מספר אפשרויות:
* שחיקה משמעותית של הסחוס- לרוב יגיב להזרקת סטירואידים.
* יתכן ויש פגיעה תוך פרקית שלא אובחנה בMRI כגון קרע מניסקוס הגורמת לסימפטומים אילו. גם MRI איננו צודק במאה אחוז אם כי אחוז האבחון חסר בו נמוך מאוד. במקרה כזה אם אין הטבה בטיפול שמרני, לעיתים מבצעים ארטרוסקופיה אבחנתית +- טיפולית.
* יתכן וישנה בעיה של מחלה דלקתית פרקית כגון גאוט ובמקרה כזה האבחון יעשה על ידי ריאומטולוג.
תודה על המענה, להלן תוצאות:
13/05/15 15:39
9צפיות
תוצאות צילום ברנטגן: ברך 2 צילומים *סיבת ההפניה: *ממצאים : צ. ברך שמאל : ==================== שינויים ארטרוטיים קלים בפלטו טיביאלי 
 
תוצאות MRI: להלן ממצאי בדיקת MRI של ברך שמאל הטכניקה: הבדיקה בוצעה בתהודות P.D עם דיכוי שומן במישורים סגיטלי וקורונלי , DESS במישור אקסיאלי , ובסדרת TRUFI 3D בחתכים צפופים של 1.5 מ" מ מכוונים לסחוס הפירקי במישור הקורונלי . אין בדיקות קודמות להשוואה . סיבת הפניה: כאבים ונוזל תוך פרקי . ממצאים : מניסקים מדיאלי ולטרלי תקינים. לא הודגם בהם קרע . רצועות הצולבות תקינות . רצועות הצדדיות תקינות . סחוס הפיקה ומנגנון היישור תקינים . עוצמת אות מלשד עצם תקינה ללא עדות לבצקת או שברים . קיימת כמות גדולה של נוזל תוך פירקי כולל אספקט קדמי ואחורי . סיכום: כמות גדולה של נוזל תוך פירקי . 
 
התחלתי פיזיותרפיה, השאלה האם זה יעזור? האם אהיה חייבת לעבור את השאיבה? לתשובתך אודה
המשך
14/05/15 12:57
4צפיות
אין חובה לשאוב. ניתן לנסות טיפול פיזיוטראפי להורדת הנוזל.
במקביל כדאי לשקול בירור ריאומטולוג
|רמקול|המשפיענים של |תפוז| אנשים
10/05/15 12:39
4צפיות
יש לכם דעה? בואו להשפיע!

קבוצת המשפיענים של תפוז אנשים, מחפשת אתכם.
הצטרפו אלינו ותהנו מחוויית צרכנות שונה ומעניינת עם מגוון הטבות וצ'ופרים.. וזאת, הרבה לפני כולם!

לחצו על הלינק הבא וצרפו עצמכם לקבוצה.
אנחנו כבר נדאג לאשר אתכם ;)
https://www.facebook.com/groups/613058758781259/

מה אמורה להראות הבדיקה EMG
07/05/15 23:17
7צפיות
בדיקת EMG לתינוקת שיש לה עיקוב משמעותי בהתפתחות וכן בעליה במשקל
היא נולדה פגית במשקל 870גר' וכיום שהיא בת שנה וחודשיים כרונולוגי שוקלת 5110 וזאת לאחר שאינה עולה באופן סדיר ומבדיקה קודמת אצל הרופא לפני כחודש לא עלתה כלל והרופא המליץ על EMG
מה יהיה ניתן לראות בבדיקה זו (ברצוני לציין כי התינוקת אמורה לעבור מס' בדיקות כמו בדיקת ברה וMRI )
אשמח לקבל תשובה בהקדם
בדיקת EMG
11/05/15 13:55
10צפיות
במקרה הזה זו שאלה שיש להפנות לרופא ילדים.
התכוצויות חוזרות בשריר תאומים
06/05/15 09:27
21צפיות
שלום לכולם
לפני כ15 חודשים  עברתי ניתוח  ברגל שמאל  לתיקון גיד אכילס ואוסטאופלסתיה 
לפני כ 9-10 חודשים חזרתי לתפקוד מלא ולאחר ביקורת נמצא שהכל תקין . (במהלך ההחלמה  ביצעתי פיזותרפיה .)
לאחרונה ב  3-4 חודשיםהאחרונים  , החלו להתכוץ שריר התאומים ברגל המנותחת באופן שלא מאפשר לי  לדרוך על הרגל . גם לאחר מנוחה ארוכה של 3 שבועות  כשחשתי טוב  ההשרירים התכוצו לי לאחר ריצה של 2-3 ק"מ
שאלה : האם יש קשר בין הניתוח לתופעה ?
           האם יש צורך לחזור לרופא  אורטופד או שצריך להגיע לפיזיותרפיסטית ?
    אשמח להמלצות כיצד לפעול 
תודה
התכווצות בתאומים לאחר ניתוח אכילס
07/05/15 13:31
19צפיות
צריך לחזור לאורטופד.
יכול להיות קשור לבעיה המקורית.
שאלה נוספת
07/05/15 14:25
7צפיות
תודה על התשובה
כך  אנהג , אולם  יש צורך באסרטיביות מצידי  ולכן אני מעוניין לברר  למה אני אמור לצפות מעבר לבדיקה ויזואלית
האם צילום מספק או יש צורך בבדיקות אחרות כמו MRI  או  בדיקות כירוגיות אחרות
המשך
11/05/15 13:48
5צפיות
רק לאחר בדיקה פיזית והיכרות עם הסיבה לניתוח, מחלות הרקע והנעשה בניתוח ניתן להחליט מה הבירור.
mri שלישי
07/05/15 10:51
17צפיות
בס"ד

שלום רב ד"ר 
לפני כ3 שנים נפגעתי בברך,לאחר בירור עברתי ארטוסקופיה והוציאו לי גופיף חופשי כמו כן התגלה לי בברך PVNS בכמות גדולה 
מאז עברו כמעט שנתיים של כאב לא פוסק עם מגבלות תנועה עד כדאי צליעה משמעותית לפני מספר ימים עשיתי MRI חדש ואלו התוצאות 
ציסטה גנגליונית הצמודה הרצועה הצולבת האחורית. מקורה נראה מאזור המעבר המניסקו-קפסולרי
.( של המניסקוס המדיאלי אולם כאמור אין עדות לקרע מניסקיאלי ברור (חתכים 11-15 סדרה 6
לשד העצם עם אות תקין.
קים נוזל תוך מפרקי בכמות מוגברת.

שאלתי האם זה קשור לPVNSו בכלל מה זה אומר 
באמת בתודה מראש
יוסי
MRI
07/05/15 13:51
15צפיות
כעקרון מתוארת ציסטה שאיננה ממקור PVNS. יתכן ומקורה בקרע במניסקוס ויתכן גנגליון כלומר נוזל/ג'ל.
רצוי לחזור לרופא העוקב להסתכלות על הMRI עצמו.
º
תודה רבה
07/05/15 17:34
1צפיות
נגעים רדיולוצנטיים וקלציום גבוה בדם
07/05/15 10:31
12צפיות
שלום רב,
לבן זוגי התגלו אבנים בדרכי השתן, וכתוצאה מכך הוא הופנה למספר בדיקות.
אחת הבדיקות היתה מיפוי עצמות, עקב ממצא של מוקדים רדיולוצנטיים באגן, שהתגלו בבדיקת CT. תוצאות המיפוי הינן תקינות לחלוטין ללא שום ממצא.
בבדיקות דם שביצע התגלה ערך גבוה של קלציום: 10.53.
ערך ה- PTH באותה הבדיקה: 33.
ערך ה- TSH באותה הבדיקה: 6.66.
כמו כן, ESR : 28, המוגלובין: 13.37.
platelets : 434.
יתר הערכים תקינים.
הגיל שלו - 50.
שאלתי היא האם תוצאה תקינה ו"נקייה" לחלוטין של מיפוי עצמות במקרה כזה מוריד מהפרק לחלוטין אפשרות שמוקדים שנצפו בבדיקת ה-CT נובעים כתוצאה מתהליך ממאיר כלשהו (כדוגמת מיאלומה, או גרורות)?  או שבדיקת מיפוי עצמות יכולה לפעמים "לפספס" ממצאים כאלה?
 
מיפוי עצמות
07/05/15 13:49
14צפיות
בדיקת מיפוי עצמות איננה אמינה במצב של מיאלומה נפוצה.
פירוש תוצאות מיפוי בבקשה
06/05/15 22:29
13צפיות
עשיתי מיפוי עצמות 8 שבועות אחרי שבר בשורש כף היד
להלן התשובה- מה משמעותה? האם עדיין קיים שבר?

קיימת קליטה מוגברת בדיסטל רדיוס מימין, בשורש כף יד אולנרי מימין ,
בכף יד שמאל, במדור עליון בפרק הירך משמאל ואי סדירות CMC1- ב
בקליטה בע"ש.
סיכום:
קליטות מוגברות כנ"ל ככל הנראה על רקע שינויים ניווניים ויתכן טראומה
לשורש כף יד ימין.
לקורלציה קלינית ורדיולוגית.
תוצאות מיפוי עצמות
07/05/15 13:36
11צפיות
מיפוי עצמות אינו כלי טוב להערכת חיבור שברים. (המיפוי ימשיך להיות חיובי חודשים רבים. ). הערכת חיבור שבר מבוצעת על ידי צילום רנטגן פשוט וכשיש ספקות CT.
המיפוי טוב לגלות שברים במקרים שבצילום לא רואים אבל יש חשד קליני.
רגל ימין
06/05/15 12:37
15צפיות
שלום רב, אילו בדיקות נדרש לעשות במידה ויש לי כאבים ברגל ימים לאורך הרגל עד הקרסול בכל פעם שאני הולך? ואם אני שוכב במיטה כואב יחסית יותר. תודה
רגל ימין
07/05/15 13:33
12צפיות
בדיקה גופנית אצל רופא
יכול לנבוע מבעיה מקומית או הקרנה מהגב. בהתאם צילומים ובדיקת עצבים  EMG
ארכיון הודעות
Flix
ד

טיפול בפסוריאזיס

הגישה ההוליסטית של ד"ר ארוין סלומון לפרטים כנסו>>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה