בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
אין צורך להסביר, כולם יודעים מה זה אורתופדיה. בדיחה ישנה ולא כ"כ מוצלחת אומרת כי האנושות מתחלקת לאלו שהיו אצל אורתופד ואלו שיהיו. למרות שזה לא מצחיק במיוחד, יש בזה מן האמת כמו בהרבה בדיחות, הבעיות האורתופדיות נפוצות מאוד. האורתופדיה היא אחד המקצועות הדינמיים ביותר כיום בעולם ברפואה: שיטות הטיפול והאיבחון משתנות ללא הרף ככל שהידע המדעי והמחקרי מעמיק והניסיון המקצועי הולך וגדל. בעשורים האחרונים אנו עדים לשתי מגמות עיקירות: האחת, מעבר חד משיטות טיפול שמרניות לכיוון הטיפול הכירורגי אשר, נהיה פחות חודרני וטראומטי למטופל/ת. השניה, שימוש נרחב בכירוגיה ארתרוסקופית ושיטות ניתוח זעיר-פולשניות אחרות לטיפול בבעיות אורתופדיות. במקרים רבים, שפע האפשרויות המוצעות מבלבל ומטעה עד כי לא ניתן למצוא את הדרך להחלמה. גם ציבור הרופאים מסתנוור, לא אחת, מהחידושים הטכנולוגיים עד שלעיתים הוא שוכח כי הליך פשוט ובלתי מתוחכם יכול לחולל פלאים ולפתור את הבעיה. במערכת הבריאות הציבורית לא תמיד קל לקבל הסבר ותמיכה לגבי הבעיה ודרכי הטיפול השונות. מטרת הקהילה שלנו היא לשמש במה למפגש בין אנשים, הסובלים מבעיות אורתופדיות לבין רופאים  ומטפלים מתחומים שונים כגון פיזיותרפיה. אנחנו מתנגדים בתוקף לכל נסיון למסחור הקהילה ע"י גורמים שונים (הודעות מסחריות ופרסומת סמויה ימחקו מיידית). הקהילה תעסוק בכל תחומי האורתופדיה החל מפגיעות ספורט, פציעות אורתופדיות, דרך מחלות גב, כתפיים, כף רגל וכף יד וכלה במחלות ילדים. אין לנו התנגדות שמטפלים אלטרנטיביים יתרמו לדיון, אם כי זאת לא ממש כוס התה שלנו, אם אתם מבינים למה אנחנו מתכוונים. נשתדל לתת מענה לשאלות הקוראים בצורה עניינית ומהירה. יש לקחת בחשבון את מגבלות הסביבה בה אנו פועלים - הרשת. ישנן שאלות עליהן לא ניתן לתת מענה מאחר ונדרשת אנמנזה קפדנית, בדיקה גופנית ובדיקות עזר.  אין לנו אפשרות לאבחן מחלות או מצבים רפואיים מרחוק. עוד נבקש כי תקחו בחשבון שאיננו נמצאים מול המסך בתדירות גבוהה ולעיתים תידרש סבלנות. יחד איתכם ובשבילכם, ד"ר רן דורון, החטיבה הכירורגית, המרכז הרפואי ת"א.

המידע והעצות בפורום הינם כללים וחלקיים בלבד, הם אינם באים להחליף יעוץ אישי מקצועי, המבוסס על נתוניו האישיים של המטופל.  לפיכך, "תפוז אנשים", המרכז הרפואי ת"א ורופאיו אינם אחראים לנזק שיגרם עקב הסתמכות על מידע זה, ולהתאמת או אי התאמת העצות לכל מטופל.
המרכז הרפואי ת"א ע"ש סוראסקי גם בפייסבוק ובטוויטר
הודעה חדשה

כאבים בשוקיים
30/03/14 01:22
23צפיות
שלום!
חזרתי לאחרונה להתעמל אחרי שנה של אפס כושר גופני ועלייה של כ10 ק"ג למשקל גופי.
התחלתי לפני שבועיים בעצימות נמוכה, הליכה של שעה בפארק כל ערב. מהרגע הראשון שחזרתי להתעמל (הליכה מהירה יחסית) אני מרגישה לאורך כל האימון כאבים ממש חזקים בשתי הרגליים מהברך ומטה. ממש תחושה של שריפה ברגליים. יש לציין שאני בת 22 ובכל תקופת השירות הצבאי הייתי פעילה מאוד (מדריכת טיולים, משמע טיפוסי הרים על ימין ועל שמאל) ומעולם לא היו לי כאבים...

הנעליים שלי הן חדשות (סוקוני)

המטרה שלי היא לחזור להתעמל בהליכה ובהמשך לעבור לריצה. אני ממש לא רואה איך זה הולך לקרות עם הכאבים האלו..

האם זהו תסמין של חזרה לכושר? מצריך בדיקה רפואית? אולי נעליים אחרות (סתם דוגמא שקפצה לי לראש- נייק אייר?)

תודה רבה
תפחיתי נפחים ועצימות
30/03/14 08:35
20צפיות
נשמע שחזרת מהר מדי לפעילות. הסיבות לכאבים שאת מתארת מגוונות וקשה לאבחן אותן באינטרנט.

אם הייתי במקומך, דבר ראשון לנוח מספר ימים. אחר כך לחזור להליכות בצורה הדרגתית יותר, למשל:
הליכה יום כן יום לא בקצב נוח. למשך שבועיים-שלושה.
הגברת קצב הדרגתית החל מהשבוע הרביעי.

אם וכאשר את מגיעה לקצבים מתישים\מעייפים. רצוי לתת לגוף מנוחה לשם התאוששות לפני פרק האימון הבא. כלומר לא לתרגל יום-יום ברציפות.

אין קשר בין סוג נעליים לבין פציעות. ההמלצה הכי טובה ומבוססת היא להשתנש בנעליים שנוח לך לנעול.
º
וכמובן לגשת לבדיקה אם הדרגתיות לא עוזרת לך
30/03/14 09:38
3צפיות
כאבי שוקיים
31/03/14 14:36
16צפיות
בנוסף ניתן להמיר חלק מהפעילות האירובית לאופניים/ספינינג ובדרך זו לאפשר המשך תירגול שרירי אירובי ללא העומס.
|*| פורומים חדשים בתפוז |*|
30/03/14 11:25
2צפיות
|קדימה|מנהגים רבים, מאכלים ומוזיקה הן רק חלק מהדברים המיוחדים שתמצאו בתרבות התימנית. הנכם מוזמנים להיכנס בצעד תימני לפורום תרבות תימן.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה|יש המחפשים מתכונים חדשים ונועזים ויש המשתוקקים לריח ולטעם של תבשיל מבית אמא,  אתם מוזמנים לשתף ולחוות טעמים בפורום מבשלים כשר.
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/forumpage.aspx?f...


|קדימה|פורום הומואים דתיים נועד לתת בית עבור כל מי שמתעניין או חלק מדת והומוסקסואליות, בואו לכתוב על כל מה שעל ליבכם.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?f...
כאב במפשעה
27/03/14 17:34
13צפיות
יש לי תור לאורטופד אבל הכי קרוב שמצאתי זה לאמצע החודש הבא אז אני שואלת כאן בינתיים:

כואב לי שריר שמחבר בין המפשעה לירך הפנימית בצד שמאל. מחיפוש באינטרנט על אנטומיה אני חושבת שהוא נקרא pectineus.
כשאני חושבת על זה, תמיד היו לי בעיות עם השריר הזה, שהתבטאו בכך שמדי כמה שבועות/חודשים לאחר מנוחה ממושכת הוא קצת כאב לי בדקות הראשונות של ההליכה והיה נרגע בהדרגה. מכיוון שהתדירות והעוצמה של הכאב היו נמוכות מאוד, התעלמתי.
בשנה וחצי האחרונות אני עושה שיעורי עיצוב פעמיים-שלוש בשבוע, כולל תרגילים לירך הפנימית. מאז הכאב החמיר באופן איטי והדרגתי. בשבועות האחרונים כל מאמץ של השריר הזה ממש כואב לי, ובשבועיים האחרונים אני לא עושה בכלל תרגילים של הירך הפנימית ובכל זאת הכאב לא מפסיק.

עוד פרטים שאולי יעזרו להבין מה הבעיה: השריר כואב אך ורק במאמץ ספציפי, או במתיחה חזקה. לא כואב בכלל במנוחה או בתרגילים של שרירים אחרים וגם לא בהליכה או בריצה. השריר עצמו לא חלש בכלל, וגם תוך כדי כאבים אני מסוגלת לבצע תרגילים קשים גם מבחינת משקל על הרגל וגם מספר חזרות (אבל לא עושה מחשש לפגוע בשריר).

מה זה יכול להיות? ומה נכון לעשות בינתיים עד שאורטופד יראה את השריר - מנוחה מוחלטת? מתיחות? פעילות מתונה?

תודה!
כאב מפשעתי
31/03/14 14:33
9צפיות
כאב במפשעה יכול לנבוע מבעיות רבות. השריר שמתואר מתאים יותר לאדקטור. תיתכן דלקת בגיד שלו. באבחון ניתן להסתיע באולטראסאונד ולרוב מבצעים צילום למפרק הירך. לרוב הטיפול יכלול כדורים ופיזיוטראפיה. בינתיים לא לעשות מה שכואב. ברגע שיש אבחנה מציע שתתיעץ בפורום פיזיוטראפיה לגבי תרגילים.
ד"ר דורון שלום,
27/03/14 16:51
19צפיות
1. אבקש ממך הכוונה למי הולכים כשיש בעיות במפרקי יריכיים, כאבים ודלקות במשך תקופות ארוכות ? לראומטולוג ? לאורתופד ? איזה אורתופד (איזה תחום התמחות, גם בתוך תחום התמחות של מפרקים יש כמה תת התמחויות) ?
2. אני רוצה לעשות MRI פרטי (כניראה באיכילוב) למפרקי יריכיים, מה אני צריכה לבקש מהם לצלם ? מפרקי יריכיים ואגן ?
3. האם ידוע משהו על נזקים כתוצאה משדה מגנטי חזק (MRI) או שעוד לא נערכו מספיק מחקרים בנושא ?
אודה לתשובותיך
ענת
בעיה במפרקי ירך
31/03/14 14:29
8צפיות
ככלל גס:
כאבים במספר מפרקים, נפיחויות, אודם, נוקשות פרקים, כאבי שרירים,כאב נודד- מאפיינים מחלות דלקתיות שונות ואז יש צורך בבירור ריאומטולוג.
כאב ממוקם למפרק ספציפי או קורן לאורך הגפה ובמיוחד אם מחמיר יותר במהלך פעילות - רצויה בדיקת אורטופד.
אם יש ספק ניתן ואף רצוי להתיעץ עם רופא משפחה.
לגבי MRI מפרקי ירך- זה תלוי באיזה בעיה חושדים כדי להחליט האם יש צורך גם בארטרוגרפיה או חומר ניגוד או ללא.
MRI נחשב בטוח למדי.
כאבי ברכיים ואופני כושר
27/03/14 09:38
29צפיות
שלום רב,
אני בת 52. אורתופד המליץ לי להתאמן באופני כושר עקב  שרירים מאוד חלשים מעל ברכיים וכאבי ברכיים . האם חשוב גובה של אופני כושר? אשמח לקבל המלצות על דגם מסוים של אופני כושר.
בברכה
כאבי ברכיים ואופני כושר
27/03/14 14:13
25צפיות
הדבר החשוב הוא לשמור על כסא גבוהה כך שהברכיים יגיע כמעט ליישור אך לא יישור מלא בתחתית המסלול וכן העדר כיפוף מוגזם בברך בחלק העליון של מסלול הפדלים.
אולי יותר פשוט ללכת לחדר כושר , שם גם יש מדריך שיראה איך להתאמן.
צריכה עזרה. ארוך
27/03/14 04:02
31צפיות
אני בת 23 סובלת מכאבים זרמים ברגליים תקופה ארוכה. בעיקר זרמים מאוד כואבים. כאילו מושכים לי בורידים. זה קורה לרוב לאחר שאני מתעוררת בבוקר וככה כאבים חזקים למשך שעה לפחות ולא קמה מהמיטה לא מצליחה. זה קורה גם לאחר ישיבה ממושכת. בהתחלה זה התחיל ברגל אחת ואז גם השניה הצטרפה. הכאב בעיקר מהברך ומעלה. וקורה גם שמתחת לברך ועד למטה. ברגל הראשונה יש לי נקודת חן ממש למעלה שאני זוכרת אותה שנים. חלוקה ל2. אבל די רגילה. כל הזמן יש לי זרמים מסביבה. חזקים. וכשהזרמיפ והכאבים ברגליים מתחילים התחושה כאילו הכאב מגיע מהנקודה ונמשך לאורך הרגל כלפי מטה. הלכתי לבדיקה והרופא פשוט זילזל. הסתכל לשניה ואמר אין כלום סתם באת זו נקודת חן רגילה. הרופאת משפחה חושבת שזה רק מרגיש לי ככה. (ובאמת מוזר עם זו הנקודת חן אז איך זה שגם הרגל השניה התחילה לכאוב) נתנה לי הפנייה לEMG והתור עוד חודשייםםם... בנתיים מסביב לנקודת חן שורף לי!! וסובלת בבקרים מכאבים וזרמים ברגליים עד דמעות מה ניתן לעשות? לא יכולה לסבול את זה? מה זה יכול להיותתת??
כאבים וזרמים ברגליים
27/03/14 14:10
22צפיות
הכאב שאת מתארת מתאים לכאב ממקור עצבי.
הבדיקה ששלחה הרופאה - EMG- בודקת האם יש נזק לעצבים ובאיזה אופן ומיקום.
יתכן בעיה בעמוד השדרה או על רקע מחלות שונות כגון סכרת (אם כי את צעירה) ועוד בעיות שונות.
ניתן להתיעץ עם נוירולוג לגבי זה.
הרגשה של התנפחות וכאב בשרירי התאומים והשוק
26/03/14 21:24
16צפיות
שלום שמי גל בן 26, בריא בד"כ , לא נותל תרופות , לא בדיאטה.
אחרי תקופה שלא רצתי , לפני חודש חזרתי לרוץ 3-4 פעמים בשבוע ל20 דקות כל פעם והליכה של 15 דקות
והיו לי כבר הפסקות כאלה כמה פעמים בחיים,
אבל פתאום בזמן ריצה אני מרגיש שהשוק והתאומים מתנפחים וכואבים אני מרגיש שהרגל מתאבנת לי ומגבילה אותי בתנועה ,
כשאני מסיים את הריצה או כשאני מפסיק מחוסר ברירה של הכאבים אני מרגיש שאני בקושי נושא את עצמי , זה קורה לעיתים יותר ויותר קרובות.
האם זהו כאב נורמאלי?
התוכל לשער מה הבעיה?
תודה מראש
גל
כאב בשרירים ובשוק
27/03/14 14:07
12צפיות
יכול לנבוע ממספר סיבות. כעקרון מדובר על עומס שכנראה מוגבר מדי בשבילך בשלב זה.
ניתן להפחית עומס ע"י הקטנת מינון, המרת חלק מהפעילות לאמצעי אחר אירובי כמו לדוגמא אופניים ולאחר בניה בהדרגה , בלי להגיע לכאב, להעלות שוב.
במידה וזה מעבר לזה צריך להבדק
חיפוש רופא מומחה בתחום פיברומיאלגיה
26/03/14 17:58
19צפיות
אני סובלת מכאבי רגליים חזקים במשך זמו רב מאד.חלק מהרופאים הרבים שבדקו אותי איבחנו פיברומיאלגיה ונתנו לי תרופות מתחום הראומטולוגיה. קבלתי תרופות אלו במשך תקופה ארוכה ואין תוצאות. האם תוכלו להמליץ לי על רופא.
פיברומיאלגיה
27/03/14 14:04
13צפיות
המחלה מטופלת ע"י ריאומטולוגים ולעיתים מרפאת כאב
ארתרוסקופיה
25/03/14 13:13
24צפיות
בוצעה לי ארתרוסקופיה בברך ימין בספטמבר 2013 ומאז אני מרגישה כאבי תופת בברך, מוגבלות, ובצקות עבות באיזור הברך וצליעה חזקה בהליכה שאיני יכולה להפטר ממנה. שלחו אותי לבצע בדיקת MRI ושם כתבו לי כל מיני ביטויים שבטח אני לא מבינה מהם. אני צריכה ללכת לרופא חזרה שיפענח לי את התוצאות. על פניו זה לא נראה טוב. ומוזכרים הביטויים : פס אנסריטיס שינויי OA בדרגה בינונית עד ניכרת במדור המדיאלי של מפרק הברך ושינויי CMP, נזק כרוני חלקי ל - ACL. האם אוכל לקבל קצת הסבר לתוצאות שכתבתי? בתודה מראש!
תוצאות MRI
27/03/14 14:03
11צפיות
ציינת שברי משפטים.
כעקרון מדובר על דלקת גידים, שינויים ארטריטים (שחיקה של הסחוס) בדרגה בינונית עד קשה. שינויים בסחוס הפיקה.
בן 30 עם בעיות בחוליות הצוואר
25/03/14 00:29
18צפיות
שלום,

סבלתי בחצי שנה האחרונה משני התקפים בני כמה שבועות.

לאחר צילום CT והתייעצות עם מומחה הובהר לי שמצב הצוואר שלי לא טוב.


העצמות של החוליות צמחו בצורה לא טובה. החור של החוליות שלי נסתם עם הזמן. יצר פריצה שלחצה על חוט השידרה.
לחיצה על עצבים שונים שגורמים לי תחושת של כאב מוקרן על אזורים שלמים בגוף.


לטענת המומחה, כנראה שבעוד כמה שנים אצטרך לעבור ניתוח להרחבת החור בתוך חוליות הצוואר.

בתחילה חשבתי שמדובר בבעיה בגלל ישיבה לא נכונה בכיסאות בעבודה
חשבתי למלא טפסים לתביעת מיקרוטראומה

אבל לאחר התייעצות עם מומחה לא ניתן להוכיח שההחמרה היא בעבקות העבודה (הייטק)
וכנראה מדובר בהרבה גניטקה.


האם יש איזו תביעה להקלות / נכות מסוימת שאוכל להגיש לגורם כלשהו?
ביטוח לאומי, מס הכנסה, משרד התעסוקה?


לא הפסדתי ימי עבודה, אבל הכאבים הם כאבי תופת וההתקף חוזר כל כמה חודשים.

אני בן 30. המומחה תיאר את מצב הצוואר שלי כצוואר של מבוגר בן 60.
אשמח לחשוב על כל צעד שהייתם ממליצים לנקוט כדי לקבל הקלות כלשהן.

בריאותית, עלי להתאמן ולחזק שרירים - אבל ההחמרה כנראה בלתי נמנעת. רק עניין של זמן.
בעיה בחוליות צוואר
27/03/14 14:01
9צפיות
הפורום הזה אינו עוסק בענייני תביעות ביטוח לאומי וכו
טניס אלבו פיזיותרפיה לא עוזרת
24/03/14 23:05
9צפיות
אני סובלת מכאבים במרפק הרופא הגדיר זאת כטניס אלבו פיזיוטרפיה לא עזרה לי, האם יש טיפול אחר?
טיפולים למרפק טניס
27/03/14 13:59
5צפיות
הטיפולים נעים מכדורים נוגדי דלקת, רצועה עם כרית סיליקון, זריקת קורטיזון, ועד ניתוחים.
ישנם גם טיפולים נוספים שאינם בסל והדעה עליהם חלוקה שהם הזרקת PRP (מופק ממרכיבים מסוימים בדם שלך) וגלי הלם.
מרפק טניס סובלת מבעיה דומה
07/04/14 22:46
היי חלי
אני סובלת מעיה דומה של מרפק טניס ומטופלת בגלי הלם במרפאות
אלטרנטיבה הגעתי אליהם אחרי המלצה ואחרי מספר טיפולים יש שיפור משמעותי
כתובות אינטרנט מצורפות:
מיפוי עצמות
24/03/14 20:47
16צפיות
מה זה אומר שאין קליטות פתלוגיות במיפוי עצמות שעברתי
מיפוי עצמות
27/03/14 13:57
10צפיות
זה שולל תהליכים בעצם כגון שברים, גרורות, דלקות משמעותיות וכו.
סך הכל זה דבר טוב
דלקת בגב תחתון לאחר טיפול באטופן
24/03/14 11:34
18צפיות
שלום רב,
לאחר חודשים של כאב בישבן וצילום רנטגן, התגלתה אצלי דלקת בגב התחתון.
ניתן לי טיפול של אטופן 600 מ"ג למשך עשרה ימים, שלאחריו עדיין יש כאבים ורגישות (פחות אבל עדיין).
מכיוון שאני לא רוצה לקחת עוד סדרה של כדורים חזקים, האם אפש לפתור את זה על ידי חימום המקום?
או על ידי פיזיותרפיה?
תודה רבה!
אלי
כאבי גב תחתון
24/03/14 14:35
15צפיות
אפשר להוסיף טיפול פיזיוטראפי או מקומי
תרופה נגד קרישה לאחר פגיעה בברך
23/03/14 21:09
11צפיות
בתאונת סקי לפני יומיים עיקמתי את הברך והיא התנפחה.
רופא אוסטרי נחמד צילם ואמר שאין שבר אבל יש המטומה. הברך די נפוחה.
נתן גם תרופה בזריקה נגד קרישת דם.
האם הכרחי לקחת עוד מנה מהתרופה לפני טיסה לארץ מחר?
תודה רבה

תרופה נגד קרישה לאחר פגיעה
24/03/14 14:33
12צפיות
מצב פגיעה אורטופדית וטיסה יכולים להגביר סיכון לקריש דם ורידי. התרופה בזריקה טובה רק כחצי יום ולכן יעיל לתת טרם הטיסה.
מכשיר מיישר כתפיים
23/03/14 18:48
15צפיות
שלום,

במשך תקופה ארוכה כתפיי אינן ישרות ("שוקעות" למטה, אם אפשר לקרוא לזה כך), והדבר גורם לי לכאבים מציקים במהלך היום.
למרות טיפולי פיזיוטרפיה רבים, לא הצלחתי להגיע למצב שבו אני מיישר אותן לאורך זמן רציף.

לכן, חשבתי על לקנות מכשיר ליישור כתפיים.

מה דעתכם בנוגע לכך? איזה מכשירים מומלצים בתחום?

אודה לעזרתכם.
יישור כתפיים
24/03/14 14:29
12צפיות
החיסרון ביישור פאסיבי הוא החמרת חולשת השרירים ולכן החמרת התופעה. רצוי יותר אימון עצמי!! בחדר כושר על פי התרגילים שיתנו הפיזיוטראפיסטים.
הקליניקה של אמילי, עיסוי תאילנדי מסורתי

היום מגיע לך להתפנק

לעיסוי רגליים מפנק ומרגיע לחצי כאן >>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?

האזור שלי בפורום
עוד בנושא הפורום


Flix
מקרא סימנים
ללא תוכן תגובה להודעה
הודעה חדשה אורח בפורום
הודעה מקורית הודעה נעוצה