לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

לא מנוהל - רוצה לנהל את הפורום? לחץ כאן.
אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים! הגעתם לפורום מדע פופולרי.

המקום לספר לכולנו על התגלית החדשה שגילו בעולם ושעליה שמעתם אתמול, להביע את דעתכם על חתולו של שרדינגר, לכתוב על המולקולה שתשנה את העתיד ,לדון על שיבוט ולהמליץ על הספר בתורת המיתרים שקראתם שלשום.

הפורום מיועד לכולם ולא רק למומחים אז גם אם תמיד הצליחו לגרום לכם לשנוא את שיעורי הביולוגיה והכימיה בעברכם הרחוק וברגע ששמעתם את המילה פיסיקה ברחתם, אני בטוח שעדיין תוכלו למצוא את מקומכם בפורום ולהשתתף בדיונים. כמו בכל פורום (מקווה שמיותר להגיד...) גם פה יש לשמור על לשון נקיה והולמת. הודעות ובהם השמצות, קללות וכדומה תמחקנה, כנ"ל לגבי מודעות!

תהנו..

  

הצלעות בגוף האדם

1
יש 12 זוגות צלעות-12 בכל צד של הגוף. חלק מתחברות ישר לעצם הבריח (צלעות 1-7), חלק מתחברות בעזרת סחוס לצלעות שמעליהן (צלעות 8-10), וחלק אינן מתחברות כלל ונקראות צלעות "צפות"(11-12).בגוף יש בסך הכל 206 עצמות, מרביתן בגפיים. כאשר נולדים יש בערך 300 עצמות, אך חלקן מתחברות אחת לשניה.
2
האם לאשה יש יותר צלעות מגבר?עד לסוף ימי הביינים נהוג היה לחשוב שהמספר לא זהה, כיוון שמהאדם נלקחה צלע בכדי ליצור את האישה. כיוון שאסור היה לעסוק באנטומיה של גוף האדם, אף אחד לא בחן זאת.במאה ה-16, עם התחלת הרפואה האמיתית, והעיסוק באנטומיה, התברר, כמובן, שמספר הצלעות הוא זהה. ישנו מצב שקיימת צלע נוספת, אבל זהו מצב נדיר, ואינו תלויי במין.כמובן שיש יוצאים מהכלל כמו שר, שעל פי הסיפורים הוציאה את הצלע האחרונה שלה בכדי לקבל מותן צרה יותר, אבל אני בספק אם הסיפור נכון.
  תתי נושאים נוספים
קטגוריות
האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום