לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר

בהנהלת:

אופן הצפייה:
הסתרת שרשור מעל   תגובות
עץ הודעות:
ברוכים הבאים לפורום "עבודה בהיי-טק", המקום שבו תוכלו לשאול שאלות במגוון נושאים המעניינים את העובדים בתחום ואת החדשים המעוניינים להיכנס אליו. לדוגמא:

- מה שואלים בראיונות עבודה?
- מהם תחומי העיסוק וההתמחות בהיי-טק?
- כמה אני שווה בשוק?
- מה ההבדל בין מסלולי הלימוד והתארים השונים?
- עזרה בהכנת קורות-חיים
- ייעוץ כללי
- האם באמת בהיי-טק כולם אוכלים סושי?

מותר לפרסם בפורום גם הצעות עבודה רלוונטיות לתחום, אולם אנא קחו בחשבון שהודעות בנוגע למשחקי פירמידה ו/או לשיווק רב שכבתי (שר"ש, MLM) לא מקובלות בפורום וימחקו ללא אזהרה מוקדמת.

  

למה צריך לשים לב בחוזה עבודה?

1
לא לפי הסדר, אבל בכל זאת:1.קרן השתלמות - החסכון הכי טוב שקיים. על כל שקל שאתה מפריש, המעביד מפריש 3 שקלים. מפרישים בד"כ 2.5 אחוז מהברוטו, כשהמעביד מפריש 7.5 אחוז, כלומר אם הברוטו הוא 13,000 ש"ח, כל חודש תחסוך (סכום נטו !!!) 1300 ש"ח, פטור ממס. (התקרה החודשית היא כ-1500 ש"ח) - כדאי מאוד שיהיה לך קרן השתלמות. היא סגורה ל-6 שנים, ואחר כך ניתן למשוך - מצטברים שם סכומים יפים מאוד.2. עלות הרכב - העלות האמיתית היא כ-2500 ש"ח בחודש ולא 1500. החישוב הוא שעל ה-3000 ש"ח האלה, אתה לא מקבל הפרשות סוציאליות+פיצויים, ובנוסף תהיה לך גם הכנסה זקופה של כ-1000 ש"ח בחודש (הערת העורך: היום זה כבר 1330 ש"ח ומדברים על להעלות את זה עוד יותר), כך שהעלות האמיתית היא קרוב ל-2500 ש"ח. תחשוב טוב אם זה משתלם לך !!!לא לשכוח לברר לגבי הגבלת ק"מ - כמה ק"מ מותר לך לנסוע בשנה ברכב, ללא קנס (כי יש עלויות דלק לחברה).בד"כ 25000 - 35000 בשנה.3. ביטוח מנהלים - נהוג להפריש 5% עובד, 5% מעביד - זה כסף לפנסיה. אם אפשר קרן פנסיה במקום ביטוח מנהלים - עדיף.4. ימי מחלה - יש מינימום שהחוק מחייב. בד"כ נותנים יותר (למשל, החוק לא מחייב לשלם על היום הראשון, ועל שאר הימים לשלם 75%. בד"כ משלמים מלא).5. ימי חופש - כמה שיותר, יותר טוב.6. פלאפון - תלוי בסוג התפקיד. משלמים על זה מס.7. דברים נוספים - חשוב לבדוק לגבי ביטוח אובדן כושר עבודה. אם יקרה לך משהו חס וחלילה, חברת הביטוח תשלם לך משכורת. (יש כל מיני סוגי ביטוחים, צריך לבדוק מה התנאים בדיוק. למשל, אחרי כמה זמן מתחילים לשלם (בד"כ 3 חודשים), ואיזה אחוז מהשכר (בד"כ 75%)).
2
קרן השתלמות - היא סכום כסף שאתה חוסך במוסד בנקאי כלשהו,              כאשר אחוז כלשהו של הסכום יורד ממשכורתך (מהברוטו)               ואחוז כלשהו מוכנס ע"י המעסיק(בד"כ פי 3). הכסף נעול למשך               6 שנים וצובר ריבית, לאחר 6 שנים אתה יכול לקחת את כסף,                 להמשיך לחסוך אותו וכו. אם אתה משתחרר מקבע הרי גם שם              הייתה לך קרן השתלמות (נקראת אם אני לא טועה) קרן חסכון               ואז בד"כ המעסיק מאפשר לך להמשיך לחסוך לתוך הקרן הקיימת              או לפתוח חדשה לבחירתך.              מקובל שהבסיס לתנאים סוציאלים הוא 75% ז"א שהאחוזים                המופרשים לתנאים סוציאלים מבוססים על 75% משכר הברוטו,               אך מספר זה נתון למשא ומתן ניתן להעלות אותו עד 100% (ולפעמים אפילו יותר) - המשמעות היא שבכל חודש מהשכר שלך יורד יותר לחיסכון כי כעת הבסיס לחישוב הוא כל שכר הברוטו (במקרה של 100%) אך גם המעסיק צריך לחסוך עבורך יותר ובסופו של דבר אתה מקבל יותר כסף...בנושא רכב, יש לבדוק את הפרמטרים הבאים:האם יש הגבלת קילומטראז, מה קורה עם חניה, האם יש השתתפות עצמית במקרה של תאונה וכו - רוב הפרמטרים הנ"ל נתונים למשא ומתן.ימי חופש - החוק מגדיר 10 ימי חופשה למי שעובד 5 ימים בשבוע,            בהייטק מקובל להתחיל ב-14 אבל גם זה נתון למו"מ מעבר            לכך יש לנסות ולהגדיר מראש גם את הגידול העתידי בימי החופש           למשל כל שנה תוספת של יומיים וכו..           אם אתה סטודנט שווה לך לבדוק גם מה אם ימי חופש לצורך מבחנים.           ולנסות ולגרום שימי חופש הנ"ל לא יהיו חלק מימי החופשה.בנוסף, יש לבדוק מה קורה אם ארוחות ואולי שווה להגדיר מראש גם כמות של הכשרות מקצועיות בשנה...
  תתי נושאים נוספים
קטגוריות
פורום דרושים עובדים

פורום דרושים עובדים

מחפש עבודה? מנסה לכתוב קורות חיים? לפרטים נוספים>>

יתרון אנושי השמה וגיוס כח אדם בע

יתרון אנושי השמה וגיוס כח

אדם בע"מ לפרטים נוספים>>


עסקים נבחרים

עוד...
רוצה שהעסק שלך יופיע בתפוז עסקים?
האזור שלי בפורום
לעמוד הפורום