הניחו לה

אקטואליה לצנוניות

קומונות

תפוז אנשים

  • שלום אורח
  • הרשמה
  • כניסה למערכת
  • TapuzConnect
אקטואליה לצנוניות

אקטואליה לצנוניות


בהנהלת REHVOT

אמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקון

""היש עם בעמים, אשר בניו הגיעו לסילוף כזה, שכלי ונפשי, שכל מה שעושה עמם, כל יצירתו וכל ייסוריו,
הם בזויים ושנואים, וכל מה שעושה אויב עמם, כל שוד וכל רצח וכל אונס, ממלא את לבם, רגש הערצה והתמכרות ?

וכאן בארץ ישראל נדבקו בו חיידקים של שנאה לעצמו, עד כדי כך שיראה את הגאולה בנאצים הפלשתינים, שהצליחו
לרכז כאן בארץ את האנטישמיות הזואלוגית של אירופה, עם תאוות הפגיון שבמזרח".

ברל כצנלסון.
ד"ר גיא בכור: "ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה התקשורת נוקטת בתחבולות של לוחמה פסיכולוגית כנגד בני
עמה"
.
********************************************
"אם חקלאות כאן מולדת כאן"|סדגש משהסימלנסקי.
"אין שיבה לארץ ללא שיבה לאדמה"...
"זכויות אדם אינן מרשם להתאבדות לאומית" השופט אשר גרוניס.
השופט מאיר שמגר:תמיכה בגוף פוליטי על ידי ממשלה זרה היא דבר שהיה צריך להפחיד כל אדם
שמאמין בדמוקרטיה אמיתית.
עורי ציון!
לבשי עוזך"
וינוסו משנאייך מפנייך!

עורה עם ישראל!

.
אמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקון|אמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקוןאמוטיקון
שיעור מולדתhttp://www.youtube.com/watch?v=MBpzaomk6kg
כל זמן שהנר דולק ניתן לתקן ,שלמה ארצי וחסידי בלז
http://www.youtube.com/watch?v=b2oEwVWdKbc&feature=youtube_gdata_player
דגל כחול לבן

http://youtu.be/cJwNwCD6CAE


שיתוף בפייסבוק

ראשי
הודעות
לוח אירועים
קישורים
צאט TV (0)
RSS
דף קבצים
חברי קומונה חברי הקומונה
הודעה בקומונה אקטואליה לצנוניות
הניחו לה

מאת: REHVOTו   20/04/15 | 05:16

עוז אלמוג
הניחו לה
אני לא כועס על ענת וקסמן. אני כועס בעיקר על מי שהכשיל אותה ביודעין. מי ששם לה מוקש נעל כדי להעיף אותה באוויר התקשורתי.
אז נכון, וקסמן דיברה לא יפה. זה קורה לכל אחד מאיתנו ולא תמיד מכוונת זדון. היא מיסגרה את מצביעי הליכוד בתוך סטריאוטיפ, בעיקר משום שהיא, כמו רבים אחרים, אינה קוראת מורכבות – בעיקר מורכבות חברתית. הביקורת הזאת לא משקפת גזענות והתנשאות אלא בעיקר בורות. למרבה הצער, בורות היא גם נחלתם של ידוענים ואפילו של אמנים ואנשי ספר. מה שווקסמן לא לקחה בחשבון זה שרבים בישראל – מרקע כלכלי, השכלתי, אתני ודתי מגוון – סבורים שניתוח המציאות הגיאופוליטית של "הימין" נכון בנסיבות הנוכחיות. זו אינה בהכרח נוקשות שמרנית דתית וגם לא שנאה מתלהמת לערבים. וקסמן מבקרת את הדוגמטיות בשעה שהיא עצמה רואה שחור ולבן ומתקשה להבחין בגוונים.
אם וקסמן היתה קוראת סקרים עדכניים היא היתה מגלה שרוב הציבור הישראלי, וזה כולל גם בוחרי ליכוד ואפילו בוחרי הבית היהודי וישראל ביתנו, מחזיק בהשקפת עולם מדינית לא קיצונית ודי פרגמאטית. כלומר רובם מגלים נכונות עקרונית למסור שטחים (לא כל שטח ולא בכל מחיר) – אם וכאשר יהיה לנו פרטנר בצד השני. בינתיים הם לא רואים פרטנר כזה. הם רואים בעיקר אסלאם רצחני, שנאת יהודים וחוסר פשרנות בצד הפלסטיני.
אבל זה שווקסמן פלטה למצלמות, ברגע של כעס, איזה משפט לא אינטליגנטי עדיין לא הופך אותה למרשעת וגזענית. אין הצדקה לנפח את דבריה לממדים סוציולוגים (כאילו שכּל או רוב אלה שלא בחרו בימין חושבים ומדברים כמוה). אין גם שום סיבה הגיונית ומוסרית להעלות אותה על המוקד, באכזריות שלא תתואר, ואולי אפילו לסכן את פרנסתה ואת בריאותה הנפשית והפיזית.
אנשי ההפקה שהקליטו את דבריה של וקסמן וחתכו "במקומות הנכונים" ידעו היטב איזה רעל מתוק נפל לידיהם. הם קלטו שהיא נפלה בפח ולא ממש היה אכפת להם מה המחיר האישי שהיא עומדת לשלם. הם רצו דם, כלומר רייטינג, ולכן הפכו את ההתבטאות הבעייתית שלה לפרומו מהדהד. אחרי שווקסמן נזרקה לכלבים הם יתפנו להתפלץ מצבא הטוקבקיסטים ששיפד אותה במלים לא פחות חריפות וסטריאוטיפיות.
ערוץ 2 דאג למצות את השערורייה שהוא הפיק עד תום, לא לטובת מדינת ישראל אלא לטובתו. התקשורת מציתה את האש, מביאה את זרנוקי הכיבוי לזירה הבוערת, מקיימת וועדת חקירה וגם ממנה את חבר המושבעים ואת התליינים.
וקסמן הגיעה הערב לתוכנית "פגוש את העיתונות" של רינה מצליח, אבלה וחפוית ראש, בעיקר כדי לבקש על נפשה. היא נאלצה לשתף פעולה עם טקס ההתנצלות הפומבי, שהפך לחלק מהפצצות הרייטינג הבלתי פוסקות. כצפוי, מצליח לא עשתה לה הנחות, עד שווקסמן התמוטטה בדמעות.
אגב, אף שדבריה של וקסמן צרמו לי אני סבור שמה שהיא אמרה יושב בתחום הלגיטימי של השיח הדמוקרטי. זכותה לחשוב שמצביעי ביבי אינם רציונאליים וחיים מסיסמאות, כשם שזכותו של איש ימין לחשוב שהשמאל דוגמטי וחי על הירח. מי שנעלב מדברים כאלה מעיד בעיקר על עצמו. זכותה אפילו לבוז לבוחרי הליכוד ולחוש איבה כלפיהם. מבחינתה ומבחינת רבים אחרים התבוסה בבחירות היתה צורבת והיא הרסה להם את החלום. רוגז, בוז, ואפילו איבה וסנוביזם לא הופכים אדם באופן אוטומטי לגזען. לא יזיק לכולם (ימניים ושמאלנים כאחד) קצת יותר קשב (גם לעמדות שאינן ערבות לאוזן) וקצת פחות התפלצות.
אני סבור שמה שעשה ערוץ 2 לענת וקסמן לא רק שלא משרת את הדמוקרטיה הישראלית, אלא מזיק לה. בסוף החקירה הצולבת של רינה מצליח אמרה וקסמן בקול רועד שהיא למדה את הלקח: "לא אתראיין יותר. הניחו לי." זה לקח נורא לא רק עבורה אלא עבור הדמוקרטיה הישראלית 
  
  
 ◄ שליחה באימייל   ◄ הדפסה

;
ההודעה הנוכחית בהקשרה


Copyright©1996-2019, תפוז אנשים בע"מ